تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اصلاحات پرس»

اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، محمدرضا پورمحمدی در این نشست رسیدگی به‌موقع به حواشی مسابقات فوتبال از سوی فدراسیون فوتبال کشور را خواستار شد و مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی را مأمور کرد تا این موضوع را پیگیری و نتیجه را اطلاع‌رسانی کند. وی هم‌چنین از تلاش‌ها و زحمات عوامل نیروی انتظامی، هواداران فهیم تیم تراکتورسازی و مجموعه دست‌اندرکاران ورزش استان، در مدیریت حواشی و اتفاقات رخ داده در جریان مسابقه تیم تراکتورسازی قدردانی کرد. در این نشست معاون سیاسی و امنیتی استاندار، رئیس مجمع نمایندگان استان، جانشین فرماندهی انتظامی و مدیران کل صداوسیما و ورزش و جوانان استان، نمایندگان دادگستری و اداره کل اطلاعات استان و مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز هم حضور داشتند. دیدار تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و پیکان در حالی برگزار شد، که در پایان این مسابقه به دلیل باخت یک بر صفر تراکتورسازی درگیری‌هایی رخ داد و این درگیری‌ها منجر به زد و خورد برخی از هواداران شد. این حاشیه‌ها به مجروح شدن عده‌ای از تماشاگران و شکستن صندلی‌های ورزشگاه انجامید.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
از همین رو وقتی به مرور زمان مراتع به اتمام رسید، آنها به دنبال منبع تغذیه جدید می‌گردند. بدی ملخ‌ها این است که از مزارع و مراتع و باغات همزمان تغذیه می‌کنند و خسارت زیادی ایجاد می‌کنند. استاد دانشگاه شیراز می‌افزاید: مهمترین مرحله مبارزه با ملخ این است که بتوانیم جمعیت‌ ملخ‌ها را پایش کنیم. سازمان حفظ و نباتات وزارت جهاد کشاورزی، قبل از عید دنبال این بود که آیا این گونه ملخ‌ها به‌صورت مهاجم و گروهی در کشور پیدا می‌شوند یا نه. بنابراین در سیاست مبارزه با ملخ، تمرکز روی این است که ما جلوی ورود ملخ را بگیریم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
طیف اصلاحات همیشه برای خودش اصولی داشته و از اصول خودش عبور نکرده بنابراین اگر اقدامی داشته باشد یا ائتلافی کند با حفظ اصولش است. وی درباه تحریم انتخابات یادآور شد: اساسا موافق تحریم انتخابات نیستم هیچ‌وقت هم نبودم چراکه مخالف هر گونه تحریم نظام‌ها و ساختارهای مردم سالاری در انتخابات هستم. این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره چرایی ناامیدی اصلاح‌طلبان از مشارکت مردم در انتخابات اظهار کرد: اصلاح طلبان ناامید نیستند ولی نگران‌اند مثل همه که نگران‌اند. بنابراین خیلی فضا غبارآلود و امکان تفکیک اخبار صحیح از اخبار فیک، دروغ، اتهام، تخریب و جوسازی خیلی سخت شده است. همچنین باید گفته شود مطالبات و انتظارات چه بود و در آینده باید چه کاری انجام شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، احمد حکیمی‌پور دبیر کل حزب اراده ملت با اشاره به چیدمان احزاب اصلاح‌طلب در پارلمان اصلاحات بیان کرد: این موضوع در روزهای پایانی سال گذشته حل شد. موضوعی در مورد تعداد و کیفیت اعضا در پارلمان اصلاحات بود که پیش از سال ۹۸ چندین جلسه داشتیم و افراد و احزاب مختلف موضوعات متعددی را مطرح کردند و در نتیجه به اتفاق نظر رسیدیم. همانطور که می‌دانید احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان عضو مؤسس انتخاب شده‌اند و سهمی در پارلمان اصلاحات دارند. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد مقیاس برای رتبه بندی احزاب در مورد تعداد نفرات در پارلمان اصلاحات خاطرنشان کرد: برخی از موضوع تراکم و فراوانی احزاب ایراد می‌گرفتند. قرار بر این شد که همه احزاب در دوره اول به صورت برابر در پارلمان سهم داشته باشند و از دوره دوم خود پارلمان در مورد این موضوع تصمیم خواهد گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
بر اساس این گزارش، میانگین حجم بارش‌ها در حوضه دریای خزر در سال آبی جاری ۴۵۵٫۴ میلی متر گزارش شد که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال ۶۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. میانگین حجم بارش‌ها در حوضه دریاچه ارومیه در سال آبی جاری ۴۲۷٫۸ میلی متر بود که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال ۵۳درصد رشد و نسبت به میانگین دوره ۵۰ ساله از رشدی ۶۶ درصدی برخوردار بود. براساس این گزارش، حجم بارش‌های حوضه قره قوم نیز ۲۵۲٫۸میلی متر گزارش شد که نسبت به میانگین دوره مشابه پارسال با ۱۰۳٫۲ درصد رشد کرد و نسبت به دوره ۵۰ ساله نیز رشد ۴۳ درصدی داشت. حجم بارش‌ها در سال آبی جاری در حوضه فلات مرکزی ایران ۱۹۷٫۵ میلی متر بود که نسبت به دوره مشابه در سال آبی پارسال ۱۸۹درصد رشد یافت. براساس این گزارش، حجم بارش‌ها در حوضه مرزی شرق ۹۹٫۲ میلی متر بود که نسبت به دوره مشابه پارسال ۲۰۲ درصد رشد کرد و نسبت به میانگین دوره ۵۰ ساله ۱۲ درصد بیشتر شد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، سه شنبه گذشته بود که بانک مرکزی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی را تا بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۸ منتشر کرد. امروز (شنبه) بانک مرکزی این فهرست را به روز کرد و جزییات آن را روی تارنمای خود قرار داد. این فهرست شامل نام اشخاص حقیقی و حقوقی به همراه میزان و نرخ ارز دریافتی است که در از فروردین ماه ۱۳۹۷ تا ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ از طریق سامانه نیما ارز دریافت کردند. به گزارش ایرنا، سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با هدف تجمیع منابع و مصارف ارزی کشور و تخصیص به موقع ارز به متقاضیان رونمایی شد. فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی در تارنمای بانک مرکزی به نشانی www. cbi. ir در دسترس است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، بیژن زنگنه امروز (شنبه) در جمع بازرسان چهار شرکت اصلی وزارت نفت اضافه کرد: با فساد در هر سطحی باید مبارزه کرد و کوچک و بزرگ ندارد. اینکه فردی که فساد کرده آدم خوب و آبروداری است و به این دلیل از کنار فساد او بگذریم اول فساد خودمان است و در درگاه خداوند باید جوابگو باشیم. وی «سلامت» را نخستین شرط کسانی دانست که با فساد مبارزه می‌کنند و ادامه داد: ملاقات و صحبت‌های بازرسان باید با حساب و کتاب باشد. وی تاکید کرد «در موضوع مبارزه با فساد قوم و خویش و رفاقت نداریم». اولویت از نظر من مبارزه با فساد است و شناختن کسانی که فساد می‌کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، عبدالناصر همتی عصر شنبه در یادداشتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: در مورد عملیات بازار باز یک نکته را باید تاکید کنم: این بازار امکان معاملات اوراق بهادار دولت را بین بانک‌ها و بین بانک مرکزی و بانک‌ها فراهم می‌آورد. همتی ادامه داد: نکته بسیار مهم این است که (عملیات بازار باز) در واقع اوراق بهادار دولتی را به طور مشخص به دارایی‌های بدون ریسک تبدیل می‌کند اما همزمان، نرخ تنزیل در بازار در قالب دامنه نرخ سود تعریف می‌شود. به گزارش ایرنا، عملیات بازار باز خرید و فروش اوراق قرضه دولتی در بازار آزاد، برای گسترش یا انقباض میزان پول در سیستم بانکی است که توسط بانک‌های مرکزی کشورها انجام می‌شود. خریدها به سیستم بانکی پول تزریق می‌کنند و رشد اقتصادی را افزایش می‌دهند، در حالی که فروش‌ها عکس این تاثیر را دارند. این عملیات شامل خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشر شده توسط دولت و وثیقه گیری در ازای اضافه برداشت یا اعطای خطوط اعتباری به بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری می‌شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، حشمت الله فلاحت پیشه در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: "تنش‌های خارجه ایران به گونه‌ای مصنوعی افزایش یافته است. از دکتر ظریف می‌خواهیم راهبرد تنش‌زدایی جهانی و منطقه خود را به کمیسیون ارائه دهد. " همچنین فلاحت پیشه در توییتی دیگر نوشت: "برخی از افراد با مواضع خود ایران را در کانون بحران و جنگ قرار می‌دهند. فریب ظاهر را نخوریم. شائبه جاسوسی آنها جدی است. "
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، ۱۵ میلیارد تومان هزینه تمدید قرارداد با پاتوسی، مبلغ کمی نیست که استقلالی‌ها بخواهند به راحتی برای حفظ او هزینه کنند. بخصوص وقتی می‌بینند که ناراحتی هواداران بعد از جدایی تیام از باشگاه استقلال، به تازگی و بعد از درخشش پاتوسی قدری فروکش کرده است. سایت «کیک‌آف» آفریقای جنوبی در گزارشی درباره مبلغ انتقال پاتوسی به استقلال نوشت: «توافق باشگاه کیپ تاون با استقلال برای انتقال قرضی پاتوسی تا پایان این فصل مبلغ ۵ میلیون رند (واحد پول آفریقای جنوبی - حدود ۳۶۰ هزار دلار) بوده است. باشگاه استقلال هنوز حق رشد و پول رضایتنامه مجید حسینی را از باشگاه ترابزون دریافت نکرده اما مذاکراتی در این رابطه انجام شده است. پاتوسی، ستاره طلایی استقلال که این روزها امید را به هواداران آبی‌ هدیه می‌دهد، می‌تواند بماند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
روحانی با اشاره به اینکه هر لحظه معلوم نبود چه می‌شود، گفت: سال سختی بود از لحاظ نعمت خدا بهترین سال تاریخ ایران بود. امسال هم به تعبیری سال پرنعمت و پرزحمتی است نعمت خدا امسال بالا است آب را وقتی خدا نازل می‌کند یعنی حیاط و بقای ما را اعلام می‌کند. وی تاکید کرد: رقم بالایی نسبت به سال‌های قبل آب وارد سرزمین ایران شد ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد ایران شده است، به متوسط ۵۰ سال نگاه کنیم رقم متفاوت است. رئیس‌جمهور عنوان کرد: همه از قوه قضائیه و شهرداری‌ها گرفته باید دست به دست هم بدهیم که این اتفاقات نیفتد. گفتم چرا؟ گفت خسارت‌های مرا بده برو گفتم استاندار و فرماندار هستند؛ ‌ گفت اگر بروی این‌ها خسارت من را نمی‌دهند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش footballleagueworld، کریم انصاری‌فرد یکی از بازیکنانی بود که با جدایی از المپیاکوس برای تقویت ناتینگهام به این تیم پیوست ولی نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. دست و پنجه نرم کردن با مصدومیت و زدن تنها یک گل نمی‌تواند فصل خوبی برای مهاجمی باشد که عادت دارد در یک فصل گل‌های زیادی برای تیمش به ثمر برساند. او البته این هفته عکسی از خود در باشگاه در فضای مجازی منتشر کرد تا نشان دهد در شرایط خوبی قرار دارد و می‌تواند به زودی آمادگی کامل خود را به دست بیاورد ولی با توجه به اینکه تنها چند هفته تا پایان رقابت‌ها باقی مانده است بعید است در این فصل کمک بیشتری به تیمش کند. کریم انصاری‌فرد یکی از تغییراتی خواهد بود که مارتین اونیل در تابستان به آن دست خواهد زد و این بازیکن را از تیم جدا خواهد کرد. در اینکه انصاری‌فرد مهاجم خوبی است و گل‌های زیادی به ثمر رسانده شکی نیست ولی نتوانسته در تیم جدید خود، توانمندی‌هایش را اثبات کند و همین می‌تواند عاملی برای جدایی او از ناتینگهام باشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
وی افزود: این موضوع نیاز به مطالعه دقیق و موردی دارد و نمی‌توان یک سویه درباره آن قضاوت کرد. این گفته به معنای آن است که باید حجم برخی کتب زیادتر هم بشود؛ البته بنده قضاوتی در این باره نمی‌کنم. ممکن است ۲۰ مفهوم در یک کتاب کم حجم آمده باشد که زیاد است. رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: از پیشنهادها و نقدهای وارد بر برنامه درسی، مجلات رشد، انتشارات مدرسه و سایت رشد استقبال می‌کنیم. کارشناسان سازمان نیز با سعه صدر و حوصله این انتقادها را به درستی شنیده و آن را بررسی می‌کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، بر اساس آمار از ابتدای سال آبی تا هفته گذشته، دریاچه ارومیه ۵۵ سانتی‌متر افزایش ارتفاع داشته که از نظر کارشناسان عدد بسیار قابل قبولی بوده است. بر این اساس، حدود ۱٫۳ میلیارد مترمکعب به ذخایر آب دریاچه ارومیه اضافه شده بود و به گفته محمد حاج‌رسولی‌ها - مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران - وسعت این دریاچه حدود ۵۲۰ کیلومتر مربع افزایش یافت. اما جدیدترین اطلاعات حاکی از این است که مساحت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ۶۴۷ کیلومتر مربع و نسبت به اول مهر سال گذشته، ۱۲۰۱ کیلومتر مربع افزایش نشان می‌دهد، این در حالی است که با افزایش مساحت دریاچه به میزان تبخیر دریاچه نیز افزوده می‌شود. تراز دریاچه ارومیه ۱۱۸ سانتی متر افزایش یافته است. همچنین پیش از این فرهاد سرخوش - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه - پیش از این به ایسنا گفته بود که حجم آب دریاچه ارومیه بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش یافته و تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱٫۱۹ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ سانتی‌متر افزایش داشته است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، برخی زمزمه‌ها حکایت از احتمال سهمیه‌بندی بنزین و دو نرخی شدن آن دارد. طبیعی است در صورت اجرای سهمیه‌بندی روستاییان نیز باید از منابع به دست آمده از این محل بهره‌مند شوند. دولت ناوگان شهری را تقویت کنداو با بیان اینکه سهمیه‌بندی حامل‌های انرژی با عدالت سازگاری بیشتری دارد اظهار کرد: با اجرای سهمیه‌بندی و افزایش کرایه تاکسی احتمالا استقبال از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر خواهد شد که این مساله می‌تواند فشار بیشتری بر ناوگان شهری وارد کند؛ در این شرایط بهتر است که از محل درآمدهای سهمیه‌بندی بنزین مبلغی برای توسعه این ناوگان در نظر گرفته شود. بنابراین اصلاح یارانه حامل‌های انرژی و سهمیه‌بندی می‌تواند منبع مالی خوبی برای جبران خسارات ناشی از سیل و همچنین جبران کسری بودجه دولت هم باشد. به گزارش ایسنا، پیش از این نیز با اجرای سهمیه‌بندی سوخت در ایران در دولت احمدی‌نژاد از تیر ماه ۱۳۸۶ هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد نیز با قیمت ۴۰۰ تومان عرضه شد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
ناصر ی افزود: بنابراین ما چه در حوزه‌های بین‌المللی و سیاست خارجی منطقه‌ای در واقع دچار یک نوع چالش شدیم و شاهد فروکاستن توانایی‌هایمان هستیم. لذا معتقدم جریان های‌سیاسی باید نگران انتخابات پیش رو باشند. افراطیون به طور جدی برای انتخابات ۹۸ مجلس مشغول هستنداین عضو شورا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: البته باتوجه به تحولاتی که از سال ۹۲ به این طرف رخ داد، بین جناح اصلاح‌طلب و اصولگرایان معتدل و عاقل آن‌چنان تفاوت نگاه وجود ندارد. وی یادآور شد: جریان اصولگرای رادیکال و افراطیون تندرو بحث دیگری دارند، این جریان در برهم زدن بازی‌های منطقی و عادلانه ید طولایی دارند و به نظر می‌رسد به طور جدی برای انتخابات ۹۸ مجلس سخت مشغول هستند. وی خاطرنشان کرد: به خاطر وجود همین شرایط است که جریان رادیکال تندرو مسئله فتنه ۹۸ را مطرح می‌کنند برای این که فرار رو به جلو داشته باشند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 هفته قبل
از خواجه نفس در شمال بندرترکمن نشانه‌های حرکت خشمگین آب در روزهای گذشته را می‌شد دید؛ کوچه هایی که هنوز گل و لای حاصل از نفوذ آب به داخل این شهر را درخود حفظ کرده‌اند. با یک قایق به سمت گمیشان ادامه مسیر دادیم اما قایق‌ها هر کدام تا آن سوی یک بریدگی بیشتر نمی‌رفتند و آنجا باید قایق دیگری می‌گرفتیم. ساعت ۳ بعد از ظهر به بخشی از جاده در جنوب شهر گمیشان رسیدیم که از آنجا مسیر روستای 'ناردالی' از جاده اصلی جدا می‌شد. با تاج محمد از جوانان شهر گمیشان در همین منطقه آشنا شدیم. او می‌گفت: همه اهالی بخصوص جوان‌های شهر طی این چند روزه در جاده هستند تا جلوی آب را بگیرند؛ اگر شده با چنگ و دندان!
اصلاحات پرساصلاحات پرس4 هفته قبل
به گزارش اصلاحات پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علی حسنلو، مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در خصوص ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس بعد از چند دوره اخیر با فرآیند منطقی، به مرحله بلوغ رسیده است و گام بعدی این جشنواره باید اجرا در سطح بین‌المللی باشد. او تصریح کرد: دوره ششم این جشنواره به صورت سراسری برگزار خواهد شد و حداکثر در دوره هشتم باید بتوانیم شاهد برگزاری یک جشنواره بین‌المللی پرقدرت در منطقه آزاد ارس باشیم. او تصریح کرد: منطقه آزاد ارس باید نگاه مستقلی به این جشنواره داشته باشد و علی رغم برگزاری جشنواره در ایام نوروز، نباید چنین رویداد مهمی فقط در ذیل برنامه‌های نوروزی ارس دیده شود. حسنلو، جشنواره امسال تئاتر خیابانی ارس را فستیوال اقوام ایرانی عنوان کرده و گفت: آثار بسیار خوبی از نظر کمی و کیفی به جشنواره رسیده است و با حضور و اجرای گروه‌های تئاتری از نقاط مختلف ایران، منطقه آزاد ارس شاهد فستیوال رنگارنگ اقوام و آیین‌ها خواهد بود. او افزود: منطقه آزاد ارس به دلیل گردشگرپذیر بودن، به چنین جشنواره‌ای نیاز داشت و بدون شک گردشگران این منطقه استقبال بسیار خوبی از اجراها خواهند داشت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته سه هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و ۵۳ نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند. به گفته سلیمی، در این حوادث متاسفانه دو نفر از هموطنان (سوادکوه در اثر ریزش کوه یک نفر، میانرود بر اثر وقوع سیل یک نفر) فوت شده‌اند و یک نفر (مفقودی در منطقه مه ولات) از سوی گروه‌های امداد و نجات ثبت و گزارش شده است. وی، از توزیع ٨٠ دستگاه چادر امدادی، ۲ هزار و ۳۹۰ تخته پتو، ۵۰۰ تخته موکت، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، دو هزار و ۵۸۰ بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی، هفت هزار و ۳۰۰ بطری آب معدنی، دو هزار و ۲۰۰ قوطی انواع کنسروجات، ۱۸ هزار و ۲۰۰ قرص نان، ۷۰ کیلوگرم خرما، ۱۱ هزار ۷۰۰ کیلوگرم برنج، هزار و ۷۹۰ کیلوگرم روغن و ۹۹۰ بسته بیسکوییت در بین متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی خبر داد. این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان‌های مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد، از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند. وی تصریح کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
«برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت ورمونت، «الیزابت وارن» سناتور دموکرات ایالت ماساچوست که هر دو در سال ۲۰۱۵ با رای خود از توافق هسته‌ای حمایت کردند، و سناتور «کامالا هریس» سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا نامزدهایی هستند که چنین وعده‌ای داده‌اند. این همان کاری است که ترامپ باید به جای خروج از توافق هسته‌ای آن را انجام می‌داد. هر چهار نفر در سال ۲۰۱۵ به توافق هسته‌ای رای مثبت دادند. سال‌ها فشار تحریم‌ها و دیپلماسی طاقت فرسا و حمایت کامل جامعه بین المللی زمان برد تا این هدف (توافق هسته‌ای) محقق شود. «جسیکا سارستدت» سخنگوی این گروه بازگشت آمریکا به برجام را «یک عنصر مهم سیاست خارجی برای هر یک از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری» خواند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: با ثبت این شرکت که در آخرین روز کاری سال جاری انجام شد، انتظار می‌رود این نهاد با همکاری همتای اروپایی خود بتواند در تسهیل تجارت میان ایران و اروپا ایفای نقش نموده و در رفع محدودیت‌های ناشی تحریم‌های آمریکا موثر باشد. وی افزود: انتظار مردم و فعالان اقتصادی ایران، عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر این مکانیزم است و ثبت نهاد متناظر ایرانی گام مهمی است که طرف ایرانی به منظور تسریع در این فرایند برداشته است. رییس کل بانک مرکزی تأکید کرد: همانطور که قبلا تاکید کردم، بانک مرکزی و شبکه بانکی ایران از همه راهکارها برای پاسخگویی به نیازهای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی استفاده می‌کند و ساز و کار مالی ایران و اروپا صرفا یکی از آنهاست. همتی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده شاهد ایفای نقش مثبت و موثر این مکانیزم باشیم. نهاد متناظر ایرانی، با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال ثبت شده است و به تناسب حجم فعالیت‌های آن منابع مالی لازم در اختیار آن خواهد گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، مهدی تاج در گفت و گویی در خصوص زمان انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: گزینه‌های مختلفی برای هدایت تیم ملی مورد بررسی قرار گرفتند. وی ادامه داد: در نهایت دو گزینه را نهایی کردیم اما درباره انتخاب آنها تعجیل نخواهیم داشت. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: احساس می‌کنیم در قرارداد گذشته خود برخی مسائل دیده نشده بود و حتی در آن گفته بودیم سرمربی تیم ملی می‌تواند در خصوص مسائل فنی هر صحبتی را انجام دهد. وی تصریح کرد: ما در قرارداد قبلی خود مشخص نکرده بودیم آیا صحبت سرمربی تیم ملی در مورد سرمربی یک تیم باشگاهی، فنی است یا غیر فنی و این اجازه را داده بودیم تا سرمربی تیم ملی در خصوص اینگونه مسائل هم اظهار نظر کند. وی در پایان تاکید کرد: انتخاب سرمربی تیم ملی نهایی شده و او از بین مربیان اروپایی انتخاب خواهد شد.

خانه تکانی در روستا

22+
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، اطلاعات فیلم‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر بر اساس نام فیلم، تهیه کننده، کارگردان وسرمایه گذار تهیه شده که در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر می‌شود. اطلاعات این لیست بر اساس اعلام تهیه کننده به سازمان سینمایی است و در مورد فیلم‌هایی که سرمایه گذار اعلام نشده، تهیه کننده هنگام اخذ پروانه نمایش ملزم به اعلام کتبی به سازمان سینمایی است.

کاکائی‌های ساحل خزر

23+
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
در آستانه عید نوروز به سراغ لیکنز رفتیم تا گفت‎وگویی را به عنوان اولین مصاحبه اختصاصی سرمربی تراکتورسازی در ایران با او انجام بدهیم. برای همه خانواده‌ها و مردم عزیز ایران در سال جدیدشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم. همچنین من در مدت زمان حضورم در ایران، حمایتم از تیم ملی را هم نشان دادم و دوست داشتم تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا موفق باشد. *چه برنامه‌ای برای آینده تراکتورسازی دارید؟ ما یک دورنمای برای باشگاه داریم، یک برنامه‌ریزی بلندمدت و یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت برای تراکتورسازی انجام دادیم که امیدوارم در آینده چیزی که شایسته تیم تراکتورسازی است را اینجا درست کنیم. *پیش‌بینی‌تان از وضعیت تراکتورسازی در سال ۹۸ چیست؟ ما قدم به قدم جلو می‌رویم، باید ببینیم مالک باشگاه چه خواسته‎ها و نظراتی دارد و ما چه خواسته‎هایی داریم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب، اظهار کرد: مخاطب ویژه این بیانیه جوانان هستند به نحوی که واژه جوان در این بیانیه چهل بار از سوی رهبری مورد استفاده قرار گرفته است. با انجام اصلاحاتی در این لایحه می‌توان به شفافیت در ساختار اداری تا حدودی امیدوار بود. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز کرد: جوانان مطمئنا می‌توانند آینده این مملکت را بهتر از این چیزی که الان هست بسازند. سیاوشی گفت: امیدوارم گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرت، گامی در جهت به کارگیری جوانان و نخبگان باشد و نه کنار گذاشتن آنها. نخبگانی داریم که می‌توانند از طریق فضاهای جدیدی مثل استاراپ‌ها و شرکتهای دانش بنیان چرخ اقتصاد کشور را به خوبی بچرخانند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
همان زمان اعلام کردند که قانون موجود نواقص زیادی دارد. این فعال سیاسی افزود: نامه پورمحمدی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و نقطه نظراتی توسط اعضای مجمع بیان شد اما تا امروز اتفاقی در راستای برطرف کردن این نواقص نیافتاده است. میرلوحی گفت: واقعیت امر این است که در شرایط فعلی به نظر می‌رسد اصل آزادی، رقابت سالم، عدالت در رفتار و حقوق نامزدها باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد. امروز شاهد هستیم تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم است. این امر باید به معنای واقعی‌اش باشد و در ایران واقعا رأی مردم تأثیر گذار است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال در مورد برخی صحبت‌ها مبنی بر واریز مبلغی به حساب فدراسیون والیبال از سوی حسین هدایتی گفت: سال ٢٠١٤ در مسابقات قهرمانی جهان در لهستان، پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل تیم ملی آمریکا و ایتالیا، آقای حسین هدایتی توسط یکی از معتمدین خود مبلغ ١٠٠هزار دلار را به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به عنوان پاداش پرداخت کرد اما به حساب فدراسیون مبلغی واریز نشده است. او افزود: این مبلغ مستقیما از طرف نماینده ایشان در ورشو به اعضای تیم ملی والیبال و کادر فنی پرداخت شده است و هرگز هیچ مبلغی به حساب فدراسیون یا شخص دیگری از اعضای فدراسیون واریز نشده است. همچنین اسامی بازیکنان و کادر فنی که دریافت کننده این پاداش بودند، در امور مالی فدراسیون والیبال وجود دارد که ٢ سال پیش به بازرسان سازمان بازرسی کل کشور ارائه شد. سرپرست تیم ملی والیبال ادامه داد: این موارد را تنها جهت اطلاع افکار عمومی اعلام کردم تا با شفاف‌سازی از بروز سوءتفاهم جلوگیری کنیم. منبع: ایسنا
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
وی افزود: امروز دو بعد مهم مقررات ملی و فناوری‌های علمی هنوز نتوانسته‌اند در کنار هم قرار بگیرند و عملکرد مناسبی در کشور ما داشته باشند. هنوز متوجه این موضوع نشده‌ایم که باید این دو بعد را در کنار یکدیگر قرار دهیم تا بتوانیم مشکلات موجود را رفع کنیم. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان‌رضوی با بیان اینکه «۶ میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند دنیا را می‌چرخانند»، گفت: ما نخبگان را رها کرده‌ایم، درحالی که نخبگان ایرانی با عملکرد خود، دنیا را می‌چرخانند. این نخبگان مشکلات گوناگونی همچون ارتباط با صنعتگران دارند و ما می‌توانیم خیلی راحت میان نخبگان و صنعتگران ارتباط برقرار کنیم تا بتوانند کار تولیدی و اشتغال‌زایی انجام دهند. یکی از اقدامات ما در این رابطه تسهیل ورود نخبگان در حوزه صنعت، بستن قرارداد و … خواهد بود.

اصلاحات پرس

خبرگزاری اصلاحات پرس خبرگزاری وابسته به جریان اصلاحات است که روزانه با پوشش اخبار سیاسی و سایر دسته‌ها، نقش مهمی را در جریان اصلاحات ایفا می‌کند. اخبار این خبرگزاری را می‌توانید در خبری دنبال کنید.