جدیدترین اخبار اصلاحات از سایت خبری اصلاحات‌ پرس

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اصلاحات پرس»

اصلاحات پرساصلاحات پرس4 ساعت قبل
پس دولت کانادا از یک سو با این کار دایره جرم را کم کرد تا هزینه‌های بیهوده صرف نکند و از سوی دیگر جوانان مجرم تلقی نشوند و دایره جرم در جامعه کاهش یابد. به عبارتی خانواده‌های ایرانی که دستگاه گیرنده ماهواره دارند مجرم هستند. دچار نوعی انزجار از خود و احساس بی عدالتی در حق مجرم می‌کنند. مسئولین و قانون گذاران جامعه باید چاره بیاندیشند وگرنه آحاد جامعه خود را مجرم دانسته و احساس گناه و غریبگی نسبت به حکومت و پیرامون خود خواهند کرد. نکته آخر اینکه با گسترش دایره جرم ارزش قانون رو به کاستی می‌رود و مجری قانون هم بی اعتبار می‌شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس7 ساعت قبل
اگر ما می‌خواهیم به توسعه فکر کنیم باید به جامعه فکر کنیم. فراستخواه با بیان اینکه جامعه ایران خصیصه‌های ژنوسی دارد، افزود: وقتی به توسعه فکر می‌کنیم باید در نظر بگیریم که جامعه ایران به این سادگی قابل فهم نیست و جامعه پیچیده و دوگانه‌ای است. در نتیجه خیلی اتفاقات دارد در جامعه ایران می‌افتد که چیزهای کوچکی نیستند. این نشان دهنده نشانه هایی از یک نوع بحران بلوغ در جامعه ایران است. وی با اشاره به رشد شهرنشینی در ایران، تأکید کرد: جامعه ایران به شدت دو قطبی شده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس8 ساعت قبل
او البته در جریان انتخاب این حقوقدان‌ها پیکان انتقادش را به سمت فراکسیون امید نشانه می‌رود و می‌گوید مدتهاست فراکسیون امید به جای پرداختن به مطالبات مردم به دنبال معامله با اصولگرایان برای تضمین آینده‌ انتخابات و رسیدن به قدرت هستند. یعنی این جمله‌ای که آقای کدخدایی گفته‌اند به نظرم ختم کلام است؛ او گفته است ما (یعنی شورای نگهبان) نمی‌گوییم صادق زیباکلام صلاحیت ندارد بلکه می‌گوییم صلاحیت صادق زیباکلام برای شورای نگهبان احراز نشد. مذاکره اصلاح طلبان با شورای نگهبان بازی با کلمات استدرست است که شما می‌گویید مشکل جای دیگری است اما در همین حد هم به نظر می‌رسد کفه ترازو در شورای نگهبان به هم خورده است؛ به هر صورت نمی‌توان میان نجات الله ابراهیمیان و محمد دهقان تفاوتی قائل نشد. در همین راستا مدت‌هاست که فراکسیون امید خیلی دیگر به مطالبات مردم و دلایلی که اسفند ۹۴ مردم به آنها رای دادند توجهی نمی‌کنند درواقع خیلی وقت است که فراکسیون امید از خود نمی‌پرسد مردم چهار سال پیش چرا به ما رای دادند؟! در دموکراسی هیچ نهادی و قدرتی عاقلتر از مردم نیست۱۰۰ نماینده از سوی مردم تحت عنوان فراکسیون امید انتخاب شدند ولی به تنها چیزی که توجه ندارند خواست مردم است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به همین جهت، سید‌حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران ضرورت «بازسازی جبهه اصلاحات» را مطرح کرده است. به هرحال مردم به اتکای یک جناح سیاسی به این افراد رای دادند و حالا ضعف عملکردی آنها به پای مجموعه اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود. اما زمانی که قرار شد شورای عالی جدید شکل بگیرد، توافقی صورت گرفت که در دوره جدید ماموریت صرفا انتخاباتی نداشته باشد. مسئله اصلی این بود که برخی نهادهای حاکمیتی در اصالت شورای عالی و قانونی بودن آن تردیدهایی ایجاد کردند. واقعیت این است که مسئله اساسی، نوع رابطه اصلاح‌طلبان و نظام است که به بن‌بست‌های نسبی رسیده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی، سه‌شنبه شب اسامی نامزدهای جوایز امی را که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست و از آن به‌عنوان اسکار تلویزیونی یاد می‌شود، اعلام کرد. برندگان هفتادویکمین جوایز امی ۲۲ سپتامبر (بامداد دوشنبه ۲۵ شهریور به وقت ایران) در مراسمی در مایکروسافت تیه‌تر در لس آنجلس معرفی می‌شوند. فصل‌های جدید سریال‌های «چیزهای عجیب» (Stranger Things) تولید شبکه نت‌فلیکس، «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid's Tale) تولید هولو و «دروغ‌های کوچک بزرگ» تولید اچ‌بی‌او برای رقابت در این دوره جوایز امی واجد شرایط نبودند. آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی هر سال جایزه ‌امی را به بهترین‌ آثار تلویزیون در بخش‌های مختلف درام، کمدی، سریال کوتاه، فیلم تلویزیونی، برنامه‌های زنده و … اعطا می‌کند. نامزدهای امی ۲۰۱۹ از میان برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبان که از تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۸ تا ۳۱ مه ۲۰۱۹ از شبکه‌های مختلف تلویزیونی در آمریکا روی آنتن رفتند، انتخاب شدند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
اگرچه هنوز مدت چندانی از آخرین انتخابات کنگره نگذشته، اما بار دیگر دو حزب باید برای انتخابات بعدی آماده شوند. در ماه نوامبر سال ٢٠٢٠، انتخاباتی برای تعیین سرنوشت ٤٣٥ کرسی مجلس نمایندگان و ٣٤ کرسی از ١٠٠ کرسی مجلس سنا برگزار خواهد شد. در سال ٢٠١٦ نیز مک گراث تلاش کرد عضو کنگره شود، اما با سه درصد از رقیب خود شکست خورد. شهروندان اکثر ایالت‌ها در انتخابات مجلس سنا به همان حزبی رای می‌دهند که رئیس جمهوری بدان تعلق دارد. روی مور، قاضی سابق ٧٢ ساله می‌خواهد در آلاباما مجددا در انتخابات مجلس سنا شرکت کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
آن طور که در گزارش مزبور آمده، می‌توان حدس زد که حداقل ۲۰ نفر از مساله خودکشی ایشان مطلع بوده‌اند. در این صورت خودکشی آقای نجفی تیتر اول بسیاری از رسانه‌ها می‌شد. اتفاقا انتشار آن درباره آقای نجفی، خبر زرد محسوب نمی‌شود. به نظر می‌رسد که اهمیت اخلاقی، سیاسی و اجتماعی این خبر خیلی زیاد بود و اگر منتشر می‌شد، به احتمال فراوان قتل خانم استاد رخ نمی‌داد، زیرا زندگی آنان را در مسیر دیگری قرار می‌داد. اگر این خبر منتشر می‌شد، آقای نجفی مجبور بود بیرون از زندان درباره اینکه چرا چنین کاری را کرده توضیح دهد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
نعمت احمدی حقوقدان در روزنامه شرق نوشت: با حکم جدید رهبر انقلاب، سه عضو فقیه شورای نگهبان تعیین شدند. آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی لاریجانی که دوره شش‌ ساله عضویت آنان در شورای نگهبان خاتمه یافته بود، مجددا برابر این حکم برای دوره‌ای جدید به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان منصوب شدند و آقای اعرافی به جای آیت‌الله مؤمن به جمع فقهای شورای نگهبان اضافه شد و با این انتصاب، ترکیب شش‌نفره اعضای فقیه شورای نگهبان کامل شد. دوره شش‌ساله عضویت سه حقوق‌دان شورای نگهبان محسن اسماعیلی، نجات‌الله ابراهیمیان و سام سوادکوهی نیز به اتمام رسید. بهارستان‌نشینان در جریان نشست علنی روز گذشته سه حقوق‌دان شورای نگهبان را نیز انتخاب کردند. از فردا، شورای نگهبان، ترکیبی یکدست‌تر خواهد داشت و انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال و در سال ۱۴۰۰ با انتخابات ریاست‌جمهوری روبه‌روست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
خود ما نیز که در سازمان ملل بودیم می‌توانستیم تا فاصله ۲۵ مایل در نیویورک رفت و آمد کنیم. یعنی در فواصلی که سازمان ملل است، ساختمان هیأت نمایندگی ایران و منزل رئیس هیأت نمایندگی دائمی ایران در سازمان ملل قرار دارد که همه این‌ها در منهتن است. دولت آمریکا متعهد است مصونیت دیپلماتیک ظریف را رعایت کندباوند با اشاره به پشیمانی آمریکا از تحریم آقای ظریف، گفت: کمیسیون اعتبارنامه‌ها حضور اعضای نمایندگی ایران در سازمان ملل را تأیید می‌کند و ربطی به دولت آمریکا ندارد. بنابر این دولت آمریکا متعهد است مصونیت دیپلماتیک ظریف را رعایت کند. ولی از این لحاظ فرانسه، انگلیس و آلمان سعی کرده‌اند که در عین حفظ برجام، آمریکا را نیز راضی کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
می‌خواهیم مردم احساس کنند حضورشان در پای صندوق رای موثر است. مردم در صورتی پای صندوق رای می‌آیند که نماینده واقعی داشته باشنددر واقع باید اعتمادسازی صورت بگیرد؟ اعتمادسازی آن هم به صورت عملی. دولت باید زمینه فعالیت احزاب قوی را ایجاد کندزمینه ورود احزاب فراهم نیست یا اجازه پرقدرت به آنها داده نمی‌شود؟ احزاب هستند. به هر حال بعد از آن دوره، در دولت آقای روحانی، زمینه رونق گرفتن احزاب و خانه احزاب فراهم شد. بنابراین اگر صندوق رای اصلاح‌طلبان ریزش داشته باشد، سبد رای اصولگرایان پروپیمان می‌شود؟ نه.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
بدین سان، به تدریج، و در دوره‌های آتی تاریخ اروپا، حوزه‌های علمیه به نهادهای علم جدیدی تبدیل شدند که آنها را به لاتینی Universitas می‌نامیدند و همان واژه با اندک تغییر صرفی کمابیش به همه زبان‌های اروپایی وارد شد. تبدیل مدرسه‌هایی که به طور عمده به تدریس علوم قدیم اختصاص داشت به «دانشگاه» دگرگونی مهمی در تاریخ علم در اروپا بود. واژه لاتینی Universitas، که عرب‌ها آن را «الجامعه» ترجمه کرده‌اند، در واقع، پیش از آن‌که «دانشگاه» به معنای جایگاه دانش‌آموزی باشد، به وجه حقوقی «نهاد» ی اشاره دارد که در زبان‌های غیر اروپایی سابقه‌ای و معادلی ندارد. سرمشق دانشگاه تهران نظام مدرسه‌های علمیه نبود، بلکه الگویی که بنیادگذاران در نظر داشتند همان نظام Universitas در اروپا بود. پیشتر گفتم که دانشگاه به ضرورتی تأسیس شد؛ آن ضرورت به وضع انحطاط مزمن علم در «مدرسه» ‌های سنتی برمی‌گشت که از سده‌ها پیش از تأسیس دانشگاه پیوندهای علم آن با واقعیت جامعه ایران گسسته بود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
البته یکی، دو سال پیش شورای ‌نگهبان فراخوان داد و از همه خواست تا نظرشان را در این رابطه اعلام کنند.» مطالب فوق بخشی از سخنان اعظم طالقانی در رد رجل سیاسی بیان شده است. بالاخره کی تکلیف تفسیر رجل سیاسی معین می‌شود. من با ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به مخالفان حضور زنان این پیام را می‌دهم که نظرشان قانونی نیست و حتما باید تجدیدنظر کنند. به‌همین دلیل تا جایی که امکان داشته باشد، در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام خواهم کرد. این به این معنی بود که «فقط» مردان می‌توانند در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کنند؟ نه.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
بدون پاسخ گویی به این جنایت، خطر زندگی در کنار دولت جنایتکار و ماجراجوی طالبان برای کشور بسیار دشوارتر شده بود. در وزارت امور خارجه نیز مسئولان پیشین بخش افغانستان برکنار شدند و مسئولیت تدبیر امور افغانستان در وزارت امور خارجه نیز به اینجانب واگذار شد. ستاد مدیریت بحران افغانستان در وزارت امور خارجه شکل گرفت و برنامه ریزی‌های روزانه و گاه لحظه‌ای برای مدیریت این بحران دنبال شد. کمک‌های سخاوتمندانه مالی آنان نیز کمک مهمی به طالبان در افغانستان و گروه‌ها و مقامات حامی طالبان در پاکستان بود. در حالی که نظامیان ایران هرگز وارد خاک افغانستان نشدند، اما توان راهبردی و اطلاعاتی نظامیان ایران تاثیری اساسی در تحولات افغانستان داشت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
در دوره اصلاحات ما هر ۹ روز یک بحران داشتیم در حالی که پس از جنگ درخشان‌ترین دوره اقتصادی همین دوره بود. برای حضور در انتخابات، مردم باید توجیه شوند و دیگر آنکه بدنه و کادرهای اصلاحات هیچ موقع به اندازه امروز نسبت به حضور و نتیجه انتخابات دیدگاه نداشته‌اند. انتخابات تحریم‌شکن و آزاد در سطح ملی می‌تواند نقش بسیار استراتژیکی برای ایران داشته باشد همانطور که انتخابات دوم خرداد ۷۶ داشت. هیچ وقت مردم زمان پهلوی هیچ بحرانی را موکول به انتخابات نمی‌کردند چون انتخابات محلی از اعراب نداشت. به مسئولان می‌گویم به دلیل شرایط اقتصادی، نظامی و امنیتی اطراف ایران باید انتخابات باشکوه و تحریم‌شکنی داشته باشیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
بر این اساس، میزان متوسط کاهش فروش در کل صنعت خودروسازی در این مدت ۷٫۱ درصد تخمین زده شده است. بر اساس گزارش مالی شرکت رنو، این شرکت در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۷۷ هزار دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود. همچنین میزان فروش رنو در کشورهای ترکیه و آرژانتین، به ترتیب ۴۵ و ۵۰ درصد کاهش داشته است. شرکت رنو اعلام کرده که توانسته است ثبات بازار خود در اروپا را حفظ کند. مدل‌های کلیوس، کپچر و ساندرو در نیمه اول سال فروش خوبی در این منطقه داشته و کلیو مقام خود را به عنوان دومین خودروی پرفروش در اروپا حفظ کرده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، از همان روزی که محمدجواد ظریف بر صندلی وزارت خارجه تکیه زد و هدایت مذاکرات‌ هسته‌ای را برعهده گرفت، آماج حملات و تهمت‌های دلواپسان و مخالفان دولت قرار گرفت. دلواپسانی که او را بارها و بارها هدف تهمت‌ها و انتقادات تند و تیز خود قرار دادند. در همان روزها بود که رهبر انقلاب اسلامی تعابیر ویژه‌ای درباره محمدجواد ظریف در بیانات خود به کار بردند و بر «غیور» و «شجاع» بودن ظریف تاکید کردند. به‌ویژه پس از خروج آمریکا از برجام تیغ مخالفان داخلی برجام تیزتر شده و همه انتقادهای به جای آمریکا و اروپا متوجه محمدجواد ظریف شد، گویی که مقصر خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و کم‌کاری اروپا در عمل به تعهداتش هم محمدجواد ظریف است. چند روز پیش نیز حسین شریعتمداری در مطلبی در روزنامه کیهان درباره مصاحبه ظریف با شبکه سی‌ان‌ان آمریکا نوشت که ظریف از آمریکا برای نابودی ایران دعوت کرده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
حالا وزیر خارجه آمریکا صحبتی کرده که نوع واکنش صداوسیما به آن، می‌تواند معیار خوبی برای سنجش حرفه‌ای بودن بخش‌های خبری صداوسیما باشد. علی مطهری معتقد است پیشنهاد پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران یک فرصت است اما باید مصاحبه کننده کسی باشد که او را به چالش بشکد. مصاحبه‌کننده باید کاملا مسلط مسائل را مطرح کند که ضعف منطق آمریکا آشکار شود. چنین اتفاقی منطق ایران را به درستی به دنیا نشان می‌دهد. پس شما این پیشنهاد آقای پمپئو را قابل بررسی می‌دانید و معتقدید صداوسیما نباید در گام اول ردش کند؟ بله.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تاکنون چهار دوره انتخابات شورایاری‌ها برگزار شده است، گفت: البته دوره اول به صورت پایلوت بود و فراگیر نبود، ولی سه دوره قبلی در همه محلات تهران شورایاری (شورای محله) شکل گرفت. وی شورایاری‌ها را حلقه مفقوده بین مدیران شهری و مردم دانست و افزود: آنها بلاواسطه با مردم ارتباط دارند و با انتقال مشکلات محلات به شورای شهر و مسئولان، حلقه مفقوده زنجیره مدیریت شهری کامل می‌شود. بدیهی است ۲۱ نفر عضو شورای شهر تهران امکان پاسخگویی به مطالبات و مشکلات حدود ۹ میلیون نفر شهروندان تهران را ندارد. عضو کمیته محیط زیست شورای شهر تهران یاداور شد: در شورای شهر چارچوب هایی وجود دارد و ساختارهای تعریف شده است که به طور کانالیزه این مسائل از سطح شهر دریافت می‌شود. ضمن اینکه در دو سال گذشته در شورای شهر تلاش زیادی صورت گرفت که کارگروه‌های محلات و مناطق فعالیتشان را بیشتر کرده و تخصصی‌تر عمل کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
بر کسی پوشیده نیست که اصلاح‌طلبان در دو دهه اخیر از طیفی از جامعه سیاسی بودند که تاوان بسیاری برای تصمیمات سیاسی پرداختند. حمیدرضا جلایی‌پور استاد دانشگاه و اصلاح‌طلبی است که همچنان از گفتمان اصلاح‌طلبی دفاع می‌کند و فراتر از آن، راه نجات کشور را پذیرش اصلاحات می‌داند. به نظرم اگر نگاهی همه‌جانبه به مسائل سیاسی ایران نداشته باشیم، دچار ضعف تحلیل خواهیم شد. الان سال‌هاست که شخصیت‌های برجسته و ریشه‌دار اصولگرایی مثل جناب ناطق‌نوری خانه‌نشین هستند و اصولگرایان دنبال زندگی‌شان هستند و روی سیاست ایران به نفع مردم اثر ندارند. علت بنیادی این وضع آن است که اقتصاد سیاسی ایران مرکانتیلیستی، حکومتی، خصولتی، غیرشفاف و غیرمالیاتی است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
روزنامه ایران در گزارشی نوشت: تحریم اقتصادی با هدف‌های متعددی علیه کشورمورد نظر برقرار می‌شود. افزایش نرخ تورم و رشد پیچشی قیمت‌ها می‌تواند آثار کوتاه مدت و بلند مدت در پی داشته باشد. گرانی افزایش قیمت یک کالا یا خدمات براساس کمیابی است، اما تورم، افزایش سطح عمومی قیمت همه کالاها و خدمات است. گرانی هر از گاه دیده می‌شود که نمی‌توان عنوان کرد که تأثیر فزاینده‌ای روی نرخ تورم دارد. گرانی، گرانی است و تورم، تورم است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به عنوان مثال هم اکنون مجمع تعطیلی یک ماهه تابستانی را اعلام کرده که نه جلسات شورای مجمع و نه کمیسیون‌ها برگزار نمی‌شود. واقع امر این است که اعضای مجمع به خوبی تبعات ناشی از گرانی، تورم و آشفتگی معیشت مردم را می‌دانند. آرای اعضای مجمع درباره لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف باید شفاف اعلام شودآقای روحانی در جایی تاکید کرده بودند درباره لوایح مرتبط با FATF و تبعات رد آن دولت هیچ مسئولیتی ندارد و از این به بعد مجمع باید پاسخگو باشد. معتقدم آرای اعضای مجمع درباره لوایح مرتبط با FATF به صورت شفاف به مردم اعلام شود تا مردم در جریان نظرات اعضای مجمع قرار گیرند. برخی اعضای مجمع دارای تفکر خاصی هستند اما …. آقای صدر شما اشاره کردید که مجمع کارکرد اصلی خود را ندارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
وی در مورد حضور کالدرون روی نیمکت تیم گفت: هنوز برای نظر دادن در مورد او زود است. کارنامه خوبی دارد ولی باید در عمل نشان بدهد در چه سطحی قرار دارد و می‌تواند به تیم کمک کند یا نه. وی با اشاره به شکایت برانکو از پرسپولیس خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چه زمانی قرار است درست شویم. برانکو چهار سال برای تیم زحمت کشیده و قهرمانی آورده است. از ما که گذشت و پول ما را ندادند ولی پول برانکو و دستیارانش را بدهید و بیش از این مارا بدنام نکنید.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
ایسنا نوشت: پرونده پروپئیچ به یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های استقلال در فیفا تبدیل شده است؛ پرونده‌ای که با ۳۰ هزار دلار حل و فصل می‌شد اما با تعلل مدیران باشگاه استقلال به ۴۳۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد. احتمالا سیاست مدیرعامل استقلال به تمام بخش‌های این باشگاه تعمیم داده شده است. من راه دوم را انتخاب کردم و صادقانه به هواداران استقلال می‌گویم که مشکلات اقتصادی باعث می‌شود گاهی اوقات بعضی از حرف‌های گذشته نسبت به امروز تغییر کند. " باشگاه استقلال در حالی سکوت کرده که اخباری مبنی بر پرداخت پول به پروپئیچ از طریق سفارت ایران در کرواسی وجود دارد و فقط مانده ارسال رسید پرداختی به فیفا تا پرونده این بازیکن اهل کرواسی بسته شود. با این وجود مشخص نیست که باشگاه استقلال تا کی تصمیم به سکوت دارد؛ سکوتی که روح هواداران استقلال را می‌آزارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
بسیاری از مطالبی که درباره فراکسیون امید گفته می‌شود واقعیت نداردرئیس فراکسیون امید خاطرنشان کرد: امروز این سرمایه هدف گیری شده است و حقیقت این است که بسیاری از مطالبی که درباره فراکسیون امید گفته می‌شود واقعیت ندارد و در این راستا است. اگرچه از نقد عملکرد فراکسیون امید برای اصلاح عملکرد در آینده، استقبال می‌کنیم. وی با اشاره به حمایت اصلاح طلبان از دولت روحانی، تاکید کرد: سئوالی که مطرح است این است که آیا اصلاح طلبان توانسته‌اند در جایگاهی که برای آن هزینه پرداخت کرده‌اند بخصوص در حمایت از دولت قرار بگیرند؟ مطمئنا" جواب منفی است. باید مسئولیت حمایت خود را از دولت بپذیریم البته شرایط این دولت را نیز باید درنظر گرفت. فراکسیون امید باید پاسخگو باشدوی درباره نقش نظارتی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نیز گفت: در دوره جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار است نقش نظارتی بر فراکسیون امید و دیگر نهادهای برآمده از شورای عالی اصلاح طلبان تقویت شود و فراکسیون امید و نهادی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا در کلان شهرها نیز باید پاسخگو باشند. در این دیدار که دکتر فیضی نماینده اردبیل و عضو فراکسیون امید نیز حضور داشت دانشجویان دانشگاه‌های اردبیل مطالبات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
رامین حیدری فاروقی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره نحوه تماشای فیلم‌ها از سوی اعضای آکادمی برای داوری آثار جشن خانه سینما توضیح داد: کسانی که عضو انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی هستند در جریان این روند و رویه قرار دارند و اطلاعات تک تک فیلم‌هایی که به نمایش در می‌آید، از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال می‌شود تا با کارت‌هایی که در اختیار دارند با یک همراه به سینماهایی که امکانات پخش معتبر و استانداردی دارند و با آن‌ها هماهنگ شده مراجعه کنند و فیلم‌ها را در طول سال ببینند. او افزود: البته این ساز و کار مربوط به جشن بیست و دوم خانه سینما خواهد بود که سال آینده برگزار می‌شود. حیدری فاروقی درباره اینکه امسال فیلم‌ها چگونه دیده می‌شود هم گفت: اساس ما برای امسال بر این بوده که اعضای آکادمی فیلم‌ها را در طول سال دیده‌اند، ولی سعی می‌شود آثاری که مرحله اول را پشت سر می‌گذارند و به عنوان نامزد برگزیده می‌شوند برای داوران در مرحله دوم به نمایش درآیند. به گفته وی ساز و کار اطلاع رسانی و نمایش، اولین بار است که تجربه می‌شود و از طریق شورای پژوهشی و هیأت رئیسه و دبیرخانه، چگونگی هماهنگی و ثبت داوری و اخذ نظرات، طراحی نهایی شده و خبر داده می‌شود. به گزارش ایسنا، امسال بیست‌ویکمین دوره برپایی جشن خانه سینما است که البته تاریخ برگزاری آن هنوز به طور قطعی اعلام نشده و با توجه به برخی تصمیمات مدیران خانه سینما به دلیل شرایط اقتصادی احتمالا از یک جشن بزرگ همانند سال‌های قبل خبری نخواهد بود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
ایسنا نوشت: ۱۲ روز پس از دیدار دوستانه ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی جیانی اینفانتینو رییس فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران ضمن تقدیر از حضور بانوان در آن دیدار، درخواست کرد این روند ادامه داشته باشد و ممنوعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌های ایران به طور کامل رفع شود. اتفاقی که در دیدار شاگردان ویلموتس برابر تیم ملی امید رخ نداد و این ممنوعیت ادامه پیدا کرد. حال در حالی این ضرب الاجل برای فدراسیون ایران تعیین شده بود که اینفانتینو تایید کرده بود قول‌هایی که رییس جمهور ایران داده تحقق پیدا نکرده و خانم‌های ایرانی هنوز از دیدن فوتبال در استادیوم‌ها محروم هستند. رییس فیفا در این نامه ذکر کرده بود که فوتبال ایران می‌تواند از جام جهانی بانوان در فرانسه الگوگیری کند و حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌های ایرانی را آزاد کند. روز دوشنبه مهدی تاج اعلام کرد که پاسخ این نامه برای فیفا ارسال شده و فدراسیون پیگیر میزبانی از بانوان در بازی‌های خانگی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
وی افزود: عده‌ای واقعا در حوزه واردات دارو و تجهیزات پزشکی کمک کرده‌اند عده‌ای هم تخلفاتی در این حوزه انجام داده‌اند که در حال پیگیری آنها هستیم و در این رابطه متاسفانه برخی افراد در سازمان غذا و دارو که با این افراد همراه بوده‌اند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند. نمکی ادامه داد: متأسفانه مواردی هم ارز دولتی برای واردات دارو و یا تجهیزات پزشکی دریافت کرده‌اند اما داروهای تاریخ گذشته وارد کرده‌اند که برخورد با آنها در دستور کارمان است. وزیر بهداشت گفت: از طرف دیگر در رابطه با دارو هم ثبت و ضبط‌های نادرستی داشتیم که در حال حاضر داریم تک تک آنها را رصد می‌کنیم. خوشبختانه تعداد قابل توجهی از واردکنندگان و تولیدکنندگان درست عمل کرده‌اند، اما عده‌ای هم سوء استفاده کردند که قطعا با آنها برخورد می‌شود. در این زمینه همان طور که گفتم عده‌ای بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفتند و اعترافاتی هم کرده‌اند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
در قوه قضائیه و دوره تحول یکی از محورهای تحول، عملیاتی و اجرایی کردن و تحقق اصل کرامت انسانی است. سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: تاکید بر شنیدن سخنان مراجعین از شاخصه‌های انقلابی و مردمی است که شکل گرفته است. وی افزود: تصویب دستور العمل در همین راستاست که وعده رئیس قوه قضائیه بود که کارهای پژوهشی آن انجام شد. سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی کماکان در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد و قرار رسیدگی کافی، سریع و بازدارنده در جرایمی است که به وقوع می‌پیوندد. رأی دادگاه هادی رضوی صادر شده و در حال تایپ استسخنگوی قوه قضائیه گفت: یک بخش از پرونده بانک سرمایه که ۲۹ متهم دارد ۱۹ جلسه دادگاه علنی برگزار شده.

اصلاحات پرس

خبرگزاری اصلاحات پرس خبرگزاری وابسته به جریان اصلاحات است که روزانه با پوشش اخبار سیاسی و سایر دسته‌ها، نقش مهمی را در جریان اصلاحات ایفا می‌کند. اخبار این خبرگزاری را می‌توانید در خبری دنبال کنید.