تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اصلاحات پرس»

اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
سید فرید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص طرح نظارت همگانی بر مفاسد اقتصادی و اداری گفت: بروز و گسترش فساد اداری و اقتصادی از معضلاتی است که می‌تواند در هر کشوری سرمایه اجتماعی را با چالش مواجه سازد. طرح تشویق و حمایت از افشای مفاسد اقتصادی و اداری در واقع چکیده‌ای از تجربیات کشورهای مختلف در امر مبارزه با فساد در دستگاه‌های اجرائی و اداری است. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روی دیگر این قانون این است که فرد متخلف خود را در برابر نظارت موثر تک تک افراد جامعه ببیند و امید داریم اجرای صحیح این قانون نقشی پررنگ در کاهش مفاسد اقتصادی و اداری داشته باشد. موسوی گفت: معتقدم این طرح گامی موثر، مهم و بایسته در جهت مبارزه همه‌جانبه و همگانی با مفاسد اقتصادی است و با تسری موضوع مبارزه با فساد به همه افراد جامعه ضمن کارآمدتر کردن مبارزه با فساد موجبات کاهش جدی هزینه‌های مالی مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به همراه خواهد داشت. به گفته وی، این طرح که به امضای ۹۹ نماینده رسیده و در جلسه علنی شانزدهم بهمن ماه اعلام وصول شده به صورت عادی در دستورکار مجلس قرار گرفته است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
وی پیگیری دریافت تابعیت برای فرزندانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی هستند را به عنوان نمونه‌ای از فعالیت‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برشمرد و گفت: به ثمر رسیدن لایحه حمایت از خانواده را با جدیت پیگیری می‌کنیم. معاون رئیس‌جمهور با اشاره با اینکه کار کردن برای زنان نباید مناسبتی و تشریفاتی باشد، گفت: نقشه راه برای ارتقاء جامعه زنان تدوین شده است. وی استفاده از توانمندی زنان روستایی را حائز اهمیت دانست و گفت: زنان روستایی گیلان می‌توانند به خوبی در تولید محصولات ارگانیک نقش آفرینی کنند و از این راه به کسب درآمد بپردازند. ابتکار با بیان اینکه از صندوق‌های خرد بانوان روستایی حمایت می‌کنیم، گفت: بانوان روستایی گیلان بسیار توانمند هستند و می‌توانند در کنار کشاورزی کسب و کار دیگری داشته باشند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت نماینده ولی فقیه در گیلان، طرح‌های دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به خوبی اجرایی شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
این بازیگر همچنین با بیان اینکه «من اساسا معتقد به کمدی موقعیت‌ام» گفت: کمدی موقعیت را شیک‌ترین و جذاب‌ترین نوع کمدی می‌دانم. در کنار آن باید بگویم من بازیگر تیپ نیستم و تحت هر شرایطی نقشی که به من محول شده را تبدیل به کاراکتر می‌کنم. صامتی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه معتقدم هر بازیگری باید روان‌شناسی و جامعه‌شناسی بداند و در کنارش جهان‌بینی درستی هم داشته باشد چراکه احاطه و یا آگاهی از این علوم، امری جدانشدنی از بازیگری است. او درباره میزان اثرگذاری یک نقش بر روح و روان بازیگر هم گفت: من نقشی بازی کرده‌ام که در تمام مدت فیلم‌برداری که حدود دو ماه می‌شد و حتی ۱۰ روز بعد از اتمامش، گریه می‌کردم. در این سال‌ها و برای نقش‌های مختلف، ‌ بارها دچار آسیب روح و روان شده‌ام به‌طوری‌که اصلا کسانی که دو یا سه کار تئاتر یا فیلم را هم‌زمان باهم انجام می‌دهند را نمی‌فهمم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، سید محمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره هشدار دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر وجود والدینی که تحصیل فرزندانشان در خانه را به مدرسه ترجیح می‌دهند، گفت: گستردگی این مسئله بسیار کم است، اما یک بخش آن به این برمی‌گردد که بعضی از خانواده‌ها اعتماد لازم را به آموزش و پرورش جهت تعلیم و تربیت به فرزندان‌شان را ندارند، از این رو ما باید برای حل این مساله و ایجاد اعتماد در میان خانواده‌ها تلاش کنیم. وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه خانواده‌ها در این زمینه مقصر نیستند، گفت: ما باید اشکالات‌مان را برطرف کنیم تا خانواده‌هایی که به این تشخیص رسیده‌اند، تشخیص‌شان را برطرف کنند. بطحایی با بیان اینکه برخی از خانواده‌ها سطح کیفی و آموزشی مدارس را مطلوب نمی‌دانند، گفت: بنا به دلایل مختلف برخی از خانواده‌ها فکر می‌کنند که محیط و کیفیت مدرسه برای تعلیم و تربیت فرزندان‌شان مطلوب نیست، اما ما امیدواریم بتوانیم با ارتقای کیفیت این مشکل را برطرف کنیم. وزیر آموزش و پرورش در پایان به نقش اطلاع‌رسانی و روشنگری در این زمینه تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی و روشنگری افکار عمومی در این زمینه می‌تواند خیلی موثر واقع شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
درباره چالش پیش روی انقلاب در دهه پنجم با موسوی لاری به گفت‌وگو نشسته‌ایم در ادامه می‌خوانید. مردم از انقلاب اسلامی عدالت و برابری را می‌خواستند و می‌خواهند، از درون جمهوری اسلامی هم آن را مطالبه می‌کنند. نمایندگان شورای نگهبان نظراتی را بیان کردند که گفتیم اگر ادامه پیدا کند، همین قانون موجود هم محدود می‌شود بنابراین دیگر آن را تعقیب نکردیم‌. در این شرایط آن چیزی که جامعه به عینیت و واقعیت مشاهده می‌کند یک چیز است و اظهار مسئولان چیز دیگری است. کاری کنیم لکنت زبان افراد برای بیان دیدگاه‌هایشان از بین برود***راه‌حل چیست؟ راه‌حل این است که راه را برای گفت‌وگوی ملی باز کنیم باید همه کسانی که در جامعه حضور دارند و علاقه‌مند به کشور هستند، زیر چتر نظام فعالیت کنند و لکنت زبانشان برای بیان دیدگاه‌ها از بین برود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
وی افزود: در این شرایط قیمت خودروهای ایرانی و خارجی طی چند روز اخیر به شدت افزایش یافته و به نظر می‌رسد نظارتی بر این بخش صورت نمی‌گیرد. بر این اساس رشد بی رویه قیمتها فروشندگان را در فروش خودرو متزلزل کرده اما در عین حال تقاضا برای خرید رو به افزایش گذاشته است. رئیس اتحادیه صنف نمایشگاهداران خودرو در مشهد ادامه داد: از سوی دیگر شرکتهای خودروساز وعده می‌دهند که خودرو را پنج درصد کمتر از قیمت کف بازار توزیع می‌کنند، سپس نسبت به پیش فروش خودروها اقدام کرده اما هنگام توزیع با تاخیر عمل می‌کنند. وی گفت: نمایشگاهداران در بازار خودرو هیچ نقشی ندارند اما وضعیت حاکم بر بازار روز به روز شرایط فعالیت را برای آنان دشوارتر می‌کند. ۵۳۰ نمایشگاه خودرو دارای جواز کسب در سطح کلانشهر مشهد فعالیت دارند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
«محمدرضا محمدخانی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: باید از افراد فاقد کارت سوخت مبلغ اضافی دریافت کرد. محمدخانی اضافه کرد: به عنوان مثال به جای نرخ لیتری یک هزار تومان برای بنزین از وی سه هزار تومان برای هر لیتر دریافت شود تا بدین ترتیب استفاده از کارت سوخت همگانی شود. محمدخانی یادآوری کرد: مردم نظر مساعدی نسبت به افزایش نرخ مالیات ندارند؛ بنابراین نباید نرخ بنزین یا مالیات را بالا برد، بلکه باید به سراغ دریافت عوارض از پرمصرف‌ها رفت. این کارشناس انرژی اضافه کرد: در صورت اجرای این طرح مشخص می‌شد که هر خودرو چه میزان سوخت مصرف می‌کند و چه افرادی پرمصرفند. در هفته‌های اخیر طرح‌های متعدد توسط کارشناسان و نمایندگان مجلس برای مدیریت مصرف سوخت ارایه شده که هیچ کدام به تصویب نرسیده‌اند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، «محمدباقر نوبخت» این مطلب را در مخالفت با پیشنهاد علیرضا سلیمی نماینده محلات برای کاهش سقف فروش حاصل از نفت بیان و ابراز امیدواری کرد: تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم همچنان که تاکنون این کار را انجام داده و از همه هنر خود نیز در این زمینه استفاده کرده‌ایم. وی افزود: سال قبل سقف دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز تصویب شد اما روزهایی دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت را هم داشتیم. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: اکنون هم سقف فروش نفت را ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در روز برای احتیاط قرار داده‌ایم که ممکن است بیشتر هم به بتوانیم فروش داشته باشیم. نوبخت ادامه داد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم کار مناسبی نیست و خود تحریمی است. نهایتا با توضیحات نوبخت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد سلیمی مخالفت کردند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
حسین ماهینی در گفت‌وگو با ایسنا درباره حواشی این روزهای فوتبال ایران و همین‌طور مسائل مطرح شده درباره پرسپولیس به صحبت پرداخت. در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا را با حسین ماهینی می‌خوانید: * این‌روزها فشردگی بازی‌های پرسپولیس به حدی است که خیلی‌ها نگران مصدومیت احتمالی بازیکنان هستند. به نظرت این فشردگی به عملکرد تیم لطمه نمی‌زند؟ - شرایط نیم فصل اول با نیم فصل دوم متفاوت است. خوشحالیم تا این‌جای کار هم در لیگ و هم در جام حذفی عملکرد خوبی داشته‌ایم و مطمئنا در آینده هم تلاش می‌کنیم باز هم برای هواداران‌مان جام بیاوریم. طرح این شایعات روی عملکرد پرسپولیس تأثیر نمی‌گذارد؟ - آقای برانکو در این‌باره صحبت کرده‌اند و گفتند با پرسپولیس قرارداد دارند و تا آخر قرارداد هم در پرسپولیس می‌مانند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
وی با بیان اینکه سامانه بارشی اواخر وقت امروز (۲۸ بهمن ماه) از کشور خارج می‌شود، گفت‌: هوای برخی از نواحی کشور امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن ماه) متأثر از موج دیگر بارشی خواهد بود. به گفته وظیفه امروز (۲۸ بهمن) در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و شمال استان اصفهان به‌ویژه در طول روز علاوه بر بهبود شاخص‌های کیفیت هوا، وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده گفت‌: آسمان تهران فردا (۲۹ بهمن)، صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و دمای تهران در این روز بین ۱۰ تا یک درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس‌فردا (۳۰ بهمن) آسمان پایتخت صاف و در طول روز با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در آخرین روز بهمن ماه به ۱۱ و یک درجه سانتیگراد می‌رسد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
وی افزود: شباهت دیگر این دو حادثه آن بود که هیچکدام به اهداف خود نرسیده و نخواهند رسید. هاشمی همچنین فوت همسر دکتر شریعتی و خواهر نایب رئیس شورای شهر را تسلیت گفت. رئیس شورای شهر در ادامه به لایحه‌ی بودجه ۹۸ شهرداری اشاره کرد و گفت: با اینکه با تأخیر به شورا ارسال شد اما امیدواریم در زمان بندی مقرر بررسی شود. به اعتقاد هاشمی، سال ۹۸ سال قضاوت مردم در مورد عملکرد مدیریت شهری و لیست امید خواهد بود نتیجه‌ی قضاوت مردم در آرا انتخابات مجلس دیده خواهد شد. قالیباف شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی با تکذیب بدهی شهرداری تهران عنوان کرده بود که این که میگویند شهرداری ۵۴ هزار میلیارد بدهی دارد یک دروغ بزرگ است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با یک بازی به پایان می‌رسد اما به نظر می‌رسد و اعتراض بیانیه تیم‌های مختلف علیه داوری قرار نیست تمام شود. اعتراضی که لباس جدیدی به نام بیانیه به تن کرده و تیم‌ها با این پوشش به دنبال توجیه عملکرد ضعیف خود هستند. تیم‌ها اعتراض می‌کنند، کمیته داوران از داور مربوطه حمایت می‌کند و بالانشینان فدراسیون ساکت هستند تا این چرخه در فوتبال ایران تکرار شود و به مرور زمان عادت شود. کمیته‌ای در فدراسیون برای پیگیری اشتباهات داوری درست شده است و نیازی نیست باشگاهی با صدور بیانیه به دنبال احیای حق خود باشد. به نظر می‌رسد دقیقه ۵۵ دیدار ایران و ژاپن هنوز هم برای خیلی‌ها درس عبرت نشده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، حشمت الله فلاحت پیشه در حاشیه جلسه علنی نوبت صبح امروز (یک‌شنبه) مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان گفت: این جلسه با حضور مسؤولان امنیتی و سپاه و مجمع نمایندگان استان اصفهان برگزار می‌شود. ادامه دارد …منبع: ایسنا
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، رییس شورای شهر تهران گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید دستاوردها و برزمین مانده‌های انقلاب در توسعه شهر تهران بخصوص در بخش فرهنگی و حوزه فعالیت روحانیت را بررسی کنیم. محسن هاشمی افزود: در دهه نخست انقلاب که مصادف با جنگ بود، نتوانستیم توسعه جدی در شهر ایجاد کنیم که یکی از عوامل آن تمرکز امکانات کشور روی دفاع مقدس و دومی تفکرات متحجرانه گروهی بود که توسعه زیرساختهای شهری مانند مترو را لوکس گرایی می‌دانستند اما در طول سه دهه اخیر شاهد توسعه پرشتابی در تهران بوده‌ایم. هاشمی تاکید کرد: این توسعه با وجود انتقادات وارد به آن، دو ویژگی عمده دارد: نخست حجم گسترده فعالیتهای عمرانی و دوم توزیع عادلانه پروژه‌ها، به نحوی که طول بزرگراه‌های تهران در طول این سی سال ۱۲ برابر و طول مترو حدود هزار برابر شده و میزان زیرساختهای فرهنگی، هنری و ورزشی شهر، فضای سبز حاشیه‌ای و پارک‌های تهران، قابل مقایسه با ۳۰ سال قبل نیست. رییس شورای شهر تهران گفت: در رژیم سابق، روحانیت و حوزه‌های علمیه آرزو داشت فرصت فعالیت بیشتر را پیدا کند و امروز که همه درها وفضاها به روی مبلغین و وعاظ باز است، از ورود به بسیاری از حوزه‌ها خودداری می‌کند. البته شاید برخی بی اعتنایی‌ها و واکنشها موجب دلسردی طلابی شود که قصد حضور در این فضاهای متفاوت را دارند اما هم باید در روشهای تبلیغ و برقراری ارتباط با مخاطب تجدید نظر کنیم و هم نسبت به واکنشها سعه صدر داشته باشیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، حکم قطعی ۴ نفر از متهمان شرکت کلاهبرداری دومان توکان از سوی قاضی صلواتی رئیس شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به اتهامات اخلالگران و مفسدین اقتصادی صادر شد. بر اساس حکم صادره، دومان سهند فرزند اصغر مدیرعامل شرکت دومان توکان به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل بیست سال حبس، ۳۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شد. بر اساس رأی صادره، دادگاه به استرداد وجوه سرمایه گذاران مال باخته و ضبط کلیه اموالی که متهمان از طریق خلاف قانون به دست آورده‌اند، حکم صادر کرده است. گفتنی است پرونده در مورد ندا مختار زاده دیگر متهم پرونده مفتوح است. بنابراین گزارش برای دادگاه اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی محرز و بر این اساس حکم صادر گردیده و به استناد ماده ۱۰ استجازه و ماده ۲۸ آئین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۹۷، حکم صادره قطعی است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع بررسی «پالرمو» اظهار کرد: با توجه به اینکه همه کسانی که برای اظهار نظر کردن درباره این موضوع وقت خواسته بودند، نتوانستند نظراتشان را بیان کنند، ادامه بررسی این موضوع به تصویب رسید و قرار است از جلسه بعدی ما این مذاکرات را ادامه دهیم و بعد به نتیجه‌گیری برسیم. وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در جلسه امروز مجمع به مهلت تعیین شده چهار ماه توسط گروه اقدام مالی مشترک که به زودی نیز به پایان می‌رسد توجه شده است یا خیر»، گفت: چنین چیزی در جلسه مجمع مطرح نبود؛ چون برای ما هیچ قانونی به جز قانون جمهوری اسلامی مبنا و مرجع تصمیم‌گیری نیست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، از ابتدای فصل جاری در لیگ فرانسه، آمیان توانسته ۱۹ گل به ثمر برساند. این تیم فرانسوی که سامان قدوس را در اختیار دارد، در رده شانزدهم جدول لیگ ۲۰ تیمی قرار دارد. سامان قدوس با به ثمر رساندن سه گل و فراهم کردن چهار پاس گل توانسته روی هفت گل تیمش در این فصل تأثیر مستقیم داشته باشد. به عبارت دیگر ۳۷ درصد گل‌های تیم آمیان با تأثیر مستقیم سامان قدوس به ثمر رسیده است. به این ترتیب قدوس بهترین آمار را در بین بازیکنان این فصل تیم آمیان دارد در حالی که او توانسته است فصل اول حضورش را در تیم این سپری کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی، در رابطه با معافیت یک فرزند مادر فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی سوالاتی دارند. مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی و براساس ماده ۴۴ مکرر قانون وظیفه عمومی، معافیت یک فرزند مادر فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی، برخلاف گذشته که مادر تحت پوشش کمیته یا بهزیستی باید تنها دو فرزند پسر را دارا باشد، دیگر تعداد پسران مشکلی ندارد. همچنین اگر مادر حتی بیشتر از ۲ پسر داشته باشد، در صورتی که در گذشته برادران دیگر از معافیت کفالت مادر استفاده نکرده باشند، فرد مشمول می‌تواند برای معافیت خود اقدام کند. در نظر داشته باشید، اگر فرزندان واجد شرایط مادر برای معافیت بیش از یک فرزند باشند، انتخاب آن مشمول با مادر خواهد بود. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
من ۵۰ میلیون تومان طلا خریدم تا وقتی که به تهران رسیدیم آنها را بفروشیم و برای خودمان خانه‌ای اجاره کنیم. از خانه باغ خبری نبود آنها ما را به باغ متروکه‌ای بردند و طلاهایمان را به زور گرفته و ما را مورد آزار و اذیت قرار دادند. سروش راننده خودروی اینترنتی در تحقیقات به سرقت طلاهای پریناز اعتراف کرد اما منکر آزار و اذیت و تهیه فیلم سیاه شد. سرقت برای شهریه دانشگاهاو در تحقیقات گفت: آزار و اذیت و فیلم سیاهی در کار نبود، پریناز و دوستش با پای خودشان به خانه باغ در کرج آمدند. من هم پیشنهاد دادم به خانه باغ بیایند که قبول کردند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
مرد صاحبخانه در ادامه گفت: من الان در خارج از کشور هستم اما خانه‌ام مجهز به سیستم دوربین مخفی است که می‌توانم تمام خانه را رصد کنم همین الان ۵ مرد را می‌بینم که وارد خانه‌ام شده‌اند و در حال دزدی هستند. بدین ترتیب تیمی از مأموران راهی محل شدند. در حالی که نخست کسی در خانه مشاهده نشد مأموران به بررسی بیشتر پرداختند و ۳ نفر از سارقان را که در حیاط خانه ویلایی در حال کشیک بودند مشاهده کردند اما آنها به محض اینکه متوجه حضور مأموران در محل شدند پا به فرار گذاشتند. در بازرسی از محل مأموران کوله پشتی‌ای را که حاوی تعدادی‌آلات و ادوات ارتکاب جرم سرقت بود کشف و متهم مجروح را بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های محل منتقل کردند و اکنون تحت درمان است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم تحت تعقیب پایگاه سوم پلیس آگاهی می‌باشد، افزود: متهم پس از طی طول درمان برای سیر مراحل قانونی و شناسایی سایر جرایم در اختیار پلیس آگاهی قرار خواهد گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
دانشجوی بنگلادشی پس از رهایی در شکایتش به پلیس گفت: من در قم درس می‌خوانم. آنها می‌دانستند پدرم مرد ثروتمندی است و می‌خواستند با این کار از پدرم ۲۰۰ میلیون تومان پول بگیرند. بعد از صدور کیفرخواست علیه متهمان، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. یکی از متهمان پرونده که او در کارخانه‌ای در نزدیکی بنگاه پدر من کار می‌کرد سراغم آمد و گفت من می‌خواهم پولم را از این دانشجوی بنگلادشی بگیرم. نه او را کتک زدیم و نه شکنجه کردیم و در این مدت نیز او به ما تنها ۵۰۰ هزار تومان پول داد و چند روز بعد هم پلیس ما را دستگیر کرد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، احسان علیخانی قرار است با یک تجربه جدید روی آنتن برگردد. آیا می‌تواند؟ از همین شنبه شب و بعد از پخش اولین برنامه احتمالا می‌شود دقیق‌تر درباره عصر جدید اجراهای احسان علی‌خانی نظر داد. نقش علی‌خانی در عصر جدید چیست؟ در نمونه‌های خارجی این جنس برنامه‌های استعدادیابی چیزی به نام مجری وجود ندارد. این یعنی تقریبا همه وقت علی‌خانی در این مدت صرف برنامه «عصر جدید» خواهد شد. در همه سال‌های قبل ماجرا اینگونه بود که علی‌خانی برنامه ویژه عید شبکه سه و «ماه عسل» در ماه رمضان را روی آنتن می‌برد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
ولذا به قول شاعر: گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ما [مردم] است/ آنچه البته به جایی نرسد فریاد است. به رغم این بد نیست تذکاری داده شود، شاید برخی از آنان با همدلی بیشتری این مطالب را بخوانند. هفته پیش کنفرانس «آسا» [امریکایی، سعودی و اسرائیلی] درباره خاورمیانه در ورشو برگزار شد. اینکه اگر برجام نبود اصلا نیازی به این کنفرانس نبود، چون آنان بدون این کنفرانس و تاکنون به اهداف شوم خود می‌رسیدند. در واقع مسأله اصلی ما در برجام کنار گذاشته شدن قطعنامه‌های شورای امنیت بود و نه حتی تحریم‌های ایالات متحده.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
عدم تصویب قوانین پالرمو هیچ معنایی جز تأیید همه آن اتهاماتی که آمریکایی‌ها به صورت ناجوانمردانه به ایران می‌زنند، ندارد. مثلا در مورد برجام به روشنی گفته‌ام که منافع من، منافع طبقاتی و اجتماعی من در پیروزی برجام است. مخالفان برجام مثل مخالفان FATF و مخالفان کنوانسیون پالرمو، منافع و مصالحشان در انزوای ایران است. می‌خواستیم این حضور منفعل را به حضور فعال و حضور تدافعی را به حضور تهاجمی تبدیل کنیم. درون‌زا و برون‌گرا بودن یعنی بدون کنوانسیون پالرمو و CFT و FATF‌ اصلا عملی نیست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
درست است که این دشمنان کینه توز در اجلاس ورشو جمع شدند تا علیه ما توطئه کنند. عدم توجه عمیق به این مسئولیت که منجر به از دست رفتن چنین نیروهای کارآزموده‌ای شد، بهیچوجه قابل توجیه نیست. علاوه بر سازمان‌های جاسوسی منطقه و فرامنطقه، نقش احتمالی عوامل داخلی نباید مورد غفلت قرار گیرد. آنچه باید مورد توجه و اهتمام نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار گیرد، پیشگیری از جنایت است. وسرگرم شدن نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به اموری غیر از مراقبت‌های لازم به ویژه در مناطق حساس برای تامین امنیت، بهیچوجه جایز نیست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
در ازدواج علاوه بر اینکه رشد جنسی و جسمی مدنظر است، بلوغ فکری، بلوغ اجتماعی و آگاهی نسبت به زندگی مشترک نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. اینکه یک دختر به سن ۹ سالگی می‌رسد، صرفا بلوغ شرعی است و نمی‎توان گفت که برای ازدواج آمادگی دارد. برای امر ازدواج علاوه بر بلوغ شرعی باید رشد اجتماعی هم در نظر گرفتوی ادامه داد: اینکه یک دختر به سن ۹ سالگی می‌رسد، صرفا بلوغ شرعی است و نمی‎توان گفت که برای ازدواج آمادگی دارد. الان یک دختر ۱۰ ساله در شرایط آب و هوایی کشور ما به بلوغ اجتماعی، فکری یا حتی رشد نمی‌رسد، و طبیعتا این دختر در جامعه ما یک کودک است. برای امر ازدواج باید علاوه بر بلوغ شرعی رشد اجتماعی را هم اضافه کنیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، با نهایی شدن استعلام فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی مشخص شد که بازیکن جدید استقلال می‌تواند برای آبی‌ها در لیگ برتر به میدان برود. این خبر خوشی برای طرفداران استقلال خواهد بود که روز گذشته برابر تراکتورسازی تبریز شکست خوردند و مدت‌ها به دنبال این اتفاق بودند. روز گذشته اعلام شده بود که آخرین شانس استقلال این است که از پاتوسی تنها در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا استفاده کند و بدین ترتیب در بازی‌های دشوار پیش رو نمی‌تواند کمک حال آبی‌ها باشد. در این راستا از باشگاه استقلال خبر می‌رسد تمامی مراحل صدور کارت بازی پاتوسی برطرف شده و طبق نامه‌‌ای که قرار است کمیته تعیین وضعیت به سازمان لیگ ارسال کند این بازیکن به زودی می‌تواند کارتش را دریافت کند. منبع: ایلنا
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، علی‌رغم واکنش‌های متعدد به اجرای چهره‌های معروف در تلویزیون، سلبریتی‌ها همچنان به اجرای برنامه‌های مختلف در رسانه ملی می‌پردازند و حتی برای برنامه‌های مناسبتی همچون شب یلدا انتخاب اول همان‌ها هستند. این صحبت از سوی معاون سیما واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت و اکنون این پرسش مطرح است که آیا علاقه مردم به یک فرد می‌تواند دلیل کافی برای انتخاب او برای اجرای برنامه‌های مختلف باشد. بر اساس سلسله مراتب تشکیلاتی که داریم، این روابط و چهارچوب‌ها را در اختیار شبکه‌ها قرار می‌دهیم، شبکه‌ها هم در اختیار گروه‌های خودشان قرار داده و آنها هم در اختیار تهیه‌کنندگان برنامه‌های خودشان قرار می‌دهند. با توجه به این روند شاهد اجرای سلبریتی‌ها در ایام نوروز خواهیم بود؟ فعلا هنوز در رابطه با برنامه‌های نوروزی تصمیم‌گیری نکرده‌ایم ولی سلبریتی‌ها هم می‌توانند کاندید‌اهای شبکه‌ها باشند و آنها را به ما معرفی کنند. ولی اجرا هم مثل همه حرفه‌های دیگر نیاز به آموزش دارد و اجراهای شب یلدا توسط سلبریتی‌ها مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
تارنمای خبری-تحلیلی «ووکس» آمریکا درگزارشی به کنفرانس ضدایرانی که در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد، پرداخت. اکنون که کنفرانس ورشو به پایان رسیده، مشخص است که این نشست شکاف میان اروپا و آمریکا را افزایش داده است. ** چهار خطای کنفرانس ورشو «ووکس» سپس به چهار خطایی که آمریکا در کنفرانس ورشو مرتکب آن شد، اشاره کرد: اول، کنفرانس از یک نقطه بد شروع شد. دوم اینکه حضور مقام‌های کشورها در کنفرانس ورشو ضعیف بود. این نشان می‌دهد که این همه خودزنی‌های انجام گرفته توسط آمریکا در ورشو برای هیچ بوده است.

اصلاحات پرس

خبرگزاری اصلاحات پرس خبرگزاری وابسته به جریان اصلاحات است که روزانه با پوشش اخبار سیاسی و سایر دسته‌ها، نقش مهمی را در جریان اصلاحات ایفا می‌کند. اخبار این خبرگزاری را می‌توانید در خبری دنبال کنید.