پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «اعتمادآنلاین»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
رئیس جمهور می‌گوید که تورم بیش از ۲۰ درصد بوده و حقوق کارگران نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت، کارفرمایان آماده‌اند تا بر مبنای آخرین نرخ تورم حقوق را بالا ببرند، اما کارگران می‌گویند باید تورم واقعی دیده شود که ۴۸٫۵ درصد بوده است. وی تاکید می‌کند: باید در نظر داشت که با دو تورم رو به رو هستیم؛ یکی تورم اسمی و دیگری تورم واقعی که باید تورم انتظاری را هم در نظر گرفت. اما نمایندگان کارفرمایی می‌گویند که نمی‌توانند رقمی بیش از تورم را به دستمزد کارگران اضافه کنند، چرا که افزایش دستمزد بیش از آن آنها را با مشکلات دیگری مواجه خواهد کرد و ریسک تعدیل کارگران را بالا می‌برد. اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار به فارس می‌گوید: کارفرمایان آماده‌اند تا بر اساس آخرین نرخ تورم اعلامی از سوی مرکز آمار میزان دستمزد کارگران را در سال آینده بالا ببرند. رئیس‌جمهور می‌گوید: تورم بیش از ۲۰ درصد بوده اما توان دولت همین حد بوده است، اما وعده می‌دهد که افزایش حقوق کارگران بیش از ۲۰ درصد تصویب شود، بیش از ۲۰ درصد تقریبا رقمی است که مدنظر کارفرمایان نیز است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره سفر اخیر رئیس‌جمهور سوریه به تهران گفت: سفر بشار اسد به تهران به دلیل مسائل امنیتی سفری بود که به صورت لحظه‌ای درباره آن تصمیم‌گیری شد چون نه قرار بود که در داخل سوریه کسی متوجه شود و در داخل ایران هم دو سه نفر بیشتر مطلع نبودند. رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: در نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس‌جمهور هم هیچ کسی مطلع نبود. درخصوص اینکه گفته می‌شود دفتر رئیس‌جمهور باید موضوع را به آقای ظریف اطلاع می‌داد نیز باید بگویم دفتر نیز از موضوع اطلاع نداشت. یعنی من همان لحظه‌ای که آقای اسد وارد حیاط ریاست جمهوری شد متوجه شدم که مهمان ما کیست. بر همین اساس فکر می‌کنم که در این قصه در دفتر رئیس‌جمهور و نهاد ریاست جمهوری هیچ کسی نه مقصر است و نه از موضوع اطلاع داشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی از اینکه برخی در داخل و خارج تلاش دارند با ابزارهای روانی آرامش ایجاد شده در بازار ارز را به هم بزنند، انتقاد کرد و به مردم اطمینان داد که بازار ارز سیر تعادلی خود را طی می‌کند. اعتمادآنلاین| «عبدالناصر همتی» روز دوشنبه در یادداشتی در صفحه اینستاگرام بانک مرکزی، نوشت: «دیشب که داشتم اخبار خبرگزاری‌های و کانال‌های خبری را مرور می‌کردم به نکته جالبی برخوردم. همتی تاکید کرد: الحمدالله بازار ارز حساسیت خود را نسبت به این نوع اظهارات تا حدود زیادی از دست داده است. رئیس شورای پول و اعتبار افزود: جالب اینکه تیم تحریم ترامپ از پمپئو گرفته تا بریان هوک نیز به محض ایجاد آرامش در بازار ارز کشور به جنگ روانی تکراری «قطع کامل صادرات نف ایران؛ به زودی!! همتی به مردم اطمینان داد: فارغ از این مباحث بازار ارز با تدابیر اتخاذ شده و در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی سیر تعادلی خود را طی می‌کند و بانک مرکزی نیز بر روند بازار مسلط است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی نوشت: تیم تحریم ترامپ از پمپئو گرفته تا بریان هوک برای جلوگیری از آرامش در بازار ارز کشور، به جنگ روانی تکراری و قطع کامل صادرات نفت ایران؛ بزودی! اعتمادآنلاین| عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود نوشت: دیشب که داشتم اخبار خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری را مرور می‌کردم به نکته جالبی برخوردم. الحمدالله بازار ارز حساسیت خود را نسبت به این نوع اظهارات، تا حدود زیادی، از دست داده است. جالب اینکه تیم تحریم ترامپ از پمپئو گرفته تا بریان هوک نیز از محض ایجاد آرامش در بازار ارز کشور، به جنگ روانی تکراری: قطع کامل صادرات نفت ایران؛ بزودی!!! مردم مطمئن باشند فارغ ار این مباحث، بازار ارز با تدابیر اتخاذ شده و در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی سیر تعادلی خود را طی می‌کند و بانک مرکزی نیز بر روند بازار مسلط است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
سرباز وظیفه پلیس راهور که یک شهروند را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به حکم دادسرای نظامی تهران احضار و بازداشت شد. اعتمادآنلاین| غلامعباس ترکی دادستان نظامی تهران گفت: به دنبال انتشار ویدیویی از ضرب و شتم یک شهروند توسط مأمور پلیس راهور ناجا در سطح شهر تهران، دادستان نظامی به عنوان مدعی العموم وارد این موضوع شد و در ارتباط با این حادثه پروندهای در دادسرای نظامی تهران تشکیل و متهم پس از تحقیقات اولیه با قرار تأمین روانه بازداشتگاه شد. ترکی همچنین گفت: شهروندی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته تاکنون شناسایی نشده و چون پرونده شاکی خصوصی ندارد به لحاظ جنبه عمومی جرم، اتهام فراهم کردن موجبات بدبینی نسبت به پلیس راهور متوجه متهم اصلی است و به وی تفهیم شده است. وی اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ با دعوت از خانم راننده و قاضی پرونده طی تماس تلفنی موضوع را پیگیری کرده‌اند و نامبرده اعلام کرده که شکایتی از متهم ندارد. گفتنی است که این حادثه در عصر روز بیست و پنجم اسفند ماه در مسیر شرق به غرب اتوبان نیایش رخ داده و متهم اصلی از زمان وقوع حادثه تا احضار، در بازداشت انضباطی نیروی انتظامی بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه شب گذشته عیدی مددجویان این سازمان به حساب آنها واریز شده است، گفت: مبلغ عیدی امسال به اندازه یک ماه مستمری دریافتی مددجویان از سازمان بهزیستی است. وی با اشاره به اینکه عیدی امسال به حساب بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار مددجوی سازمان بهزیستی واریز شده، افزود: به دنبال تأمین اعتبارات لازم، عیدی مذکور هم به حساب مددجویان قبلی و هم مددجویانی جدیدی که از تیرماه امسال تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گرفته بودند، واریز شده است. منبع: ایسنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
آمریکا احتمالا هشت کشور خریدار نفت ایران را آسوده‌خاطر خواهد کرد و معافیت‌های اعطا شده به آنها را تمدید خواهد کرد تا بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند. اعتمادآنلاین| آمریکا احتمالا هشت کشور خریدار نفت ایران را آسوده‌خاطر خواهد کرد و معافیت‌های اعطا شده به آنها تحت عنوان «معافیت از تحریم همراه با کاهش قابل‌توجه (واردات)» را تمدید خواهد کرد تا بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند. اما با این حال آمریکا با دریافت‌کنندگان اس‌آرای مذاکره خواهد کرد تا واردات نفت از ایران را خاتمه دهند. سخنگوی وزارت کشور آمریکا گفت: هر کدام از این معافیت‌ها باعث شده‌اند که واردات نفت از ایران در طول یک دوره ۶ ماهه، به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کند و دو کشور از هشت کشور دریافت‌کننده معافیت، به طور کامل به واردات نفت خود از ایران پایان داده‌اند. ما به مذاکره با سایر دریافت‌کنندگان اس‌آرای ادامه می‌دهیم تا آنها هم واردات نفت خود از ایران را خاتمه دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ فدراسیون فوتبال ایران هنوز بودجه لازم برای جذب یک سرمربی را ندارد و علیرضا جهانبخش و هم تیمی‌هایش هنوز بدون سرمربی هستند. به دلیل بحران مالی در کشور نفت خیز ایران، وزارت ورزش این کشور قادر به تأمین بودجه لازم برای جذب سرمربی تیم ملی این کشور نیست. تیم ملی فوتبال ایران از ماه ژانویه تاکنون بدون سرمربی بوده است. کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی بعد از حذف از جام ملت‌های آسیا از هدایت تیم ملی این کشور کناره‌گیری کرد. هر چند مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است اشاره به این نام‌ها یک شوخی بزرگ بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ ادن ازار را باید اولین خرید رسمی زین‌الدین زیدان در دومین مقطع حضورش در رئال مادرید دانست، بازیکنی که در سال‌های اخیر به شدت شایعه پیوستنش به کهکشانی‌ها مطرح بوده است و اکنون با بازگشت زیزو به روی نیمکت این تیم اسپانیایی، بار دیگر این شایعات بر سر زبان‌ها افتاده است. دنی بناویدیس، مدیر مجله رسمی باشگاه رئال مادرید مدعی شده سران باشگاه رئال مادرید به زیدان این قول را داده‌اند که در تابستان پیش رو ادن ازار حتما به رئال مادرید ملحق خواهد شد و توافقی بین طرفین صورت گرفته است. طبق ادعای بناویدیس، این هافبک بلژیکی در تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر ۹۸) در مادرید خواهد بود و قطعی بودن پیوستن او به کهکشانی‌ها نقش پررنگی در تصمیم زین‌الدین زیدان برای بازگشت به رئال مادرید داشته است. ازار ۲۸ ساله که تا سال ۲۰۲۰ با چلسی قرارداد دارد، پیش از این چندین بار از علاقه‌اش برای بازی در رئال مادرید سخن گفته بود، این در حالی است که زیدان نیز این هافبک بلژیکی خوش‌تکنیک را مورد تحسین قرار داده بود. ادن ازار از زمانی که در سال ۲۰۱۲ از لیل به آبی‌پوشان لندنی ملحق شد، تا کنون در ۳۳۹ بازی از رقابت‌های مختلف برای چلسی به میدان رفته و ۱۰۶ گل هم به ثمر رسانده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که تروریست استرالیایی و عامل جنایت نیوزیلند، پیش از این به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و مدت ۹ روز در آنجا اقامت داشته است. اعتمادآنلاین| خبرگزاری رویترز گزارش داد که عامل حمله مرگبار روز جمعه در نیوزیلند، در اواخر سال ۲۰۱۶ به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و اقامتی کوتاه‌مدت در آنجا داشت. براساس این گزارش، «برنتون تارانت» تروریست استرالیایی، در اکتبر ۲۰۱۶ با یک ویزای سه ماهه توریستی به اراضی اشغالی رفته بود و به مدت ۹ روز در سرزمین‌های اشغالی اقامت داشت. خبرگزاری رویترز گزارش داد که سفارت استرالیا و نیوزیلند در تل آویو به درخواست این خبرگزاری در این زمینه پاسخی نداده‌اند. در جریان حمله این تروریست به ۲ مسجد در نیوزیلند دست‌کم ۵۰ نفر کشته و ۵۰ تن دیگر مجروح شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، آخرین تحولات روابط و سیاست خارجی کشور را تشریح کرد. آیت‌الله العظمی وحید خراسانی ضمن دعا برای همه خدمتگزاران در دولت بر لزوم داشتن روابط حسنه با کشورهای جهان و بکارگیری زبان ملایم با جهانیان تاکید کرد. ایشان ترویج اسلام و جهانی کردن فرهنگ عاشورا را مورد تاکید قرار داد. منبع: ایسنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
طارمی دلش نبود بماند من هم گفتم باشد! شش بازیکن ملی پوش خودمان نظیر وحید امیری، فرشاد احمدزاده، رامین رضائیان، مهدی طارمی، صادق محرمی را هم نداشتیم. یک‌بار کمک داور بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان نظر داور را مبنی بر پنالتی تغییر داد. برانکو درباره اعتراض دوم خود به برنامه‌های تیم ملی گفت: اردوهای ۱۰ روزه تیم ملی را ۲۰ روزه می‌کردند. ما آن را هم درک کردیم اما تمام بازیکنان که به اردوی تیم ملی می‌رفتند ۷ الی ۸ نفر بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با رادیو ۹۷۰ آمریکا، ترکیه را از بابت تصمیم برای خرید سامانه اس‌۴۰۰ روسی به چالش کشید. وی در این باره گفت: از بابت خرید اس ‌۴۰۰ روسی از سوی ترکیه نگران هستیم. بولتون در پاسخ به این سوال که آیا ترکیه دوست ایالات متحده محسوب می‌شود یا دشمن، مدعی شد: ترکیه همچنان یکی از متحدان ناتو محسوب می‌شود اما آنها با دوستان ما در اسرائیل روابط خیلی بدی را در پیش گرفته‌اند. این مسئله‌ای است که باید بررسی کنیم. این درحالی است که وی مدعی شد اختلاف‌نظر آمریکا و ترکیه سر سوریه، از جمله موضوعات دیگری است که باید بررسی شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
حمید قاسمی ده‌چشمه مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان ۱۰ درصد از سال آینده عنوان کرد: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند. اعتمادآنلاین| مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در یک نشست خبری گفت: نیمی از هزینه‌های تعمیر و تعویض مخازن در طرح صدور گواهینامه سلامت سیستم سوخت رسانی خودرو‌های دو‌گانه‌سوز با دولت است. وی از هماهنگی با شبکه بانکی برای پرداخت وام تا سقف ۴ میلیون تومان برای خودرو‌های عمومی خبر داد و گفت: خودرو‌هایی که گواهینامه سلامت سوخت دریافت نکرده باشند، از اول دی سال آینده نمی‌توانند در جایگاه‌های سی ان جی سوخت گیری کنند. قاسمی همچنین با اشاره به افزایش قیمت سوخت سی ان جی به میزان ۱۰ درصد از سال آینده تصریح کرد: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت سوخت سی ان جی تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند. هیئت وزیران در جلسه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ مصوب کرد به منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG) و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با سوخت گاز طبیعی فشرده (CNG) نرخ گاز از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۸ از ۴۱۴۰ ریال به ۴۵۳۲ ریال در هر متر مکعب افزایش می‌یابد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افت کرد و به ۱۲۹۹٫۱۳ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد کاهش، به ۱۲۹۹ دلار رسید. مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد در شرکت «سی ام سی مارکتس» اظهار کرد: این نشست ممکن است نشست مهمی باشد. اگر بانک مرکزی آمریکا از این رویکرد عقب نشینی کرده و بخواهد نرخ‌های بهره را افزایش دهد، دلار آمریکا قوی‌تر شده و قیمت طلا تحت فشار کاهشی قرار می‌گیرد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۱ درصد افت کرد و به ۸۲۷٫۳۶ دلار رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
وزیر ورزش و جوانان در صورت صعود تیم ملی امید به عنوان تیم اول در مرحله گروهی جایزه ویژه‌ای تدارک دیده است. اعتمادآنلاین| دیدار وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک با بازیکنان و کادر فنی تیم ملی امید، امروز بعدازظهر در سالن پک برگزار شد. از وزیر ورزش درخواست دارم که خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی حضور داشته باشد. در ادامه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گزارش کاری به وزیر ورزش و جوانان ارائه داد و برای تیم ملی امید آرزوی موفقیت کرد. وزیر وزرش در پایان گفت: برای اول شدن تیم ملی امید در بازی‌های مرحله گروهی، پاداش جداگانه‌ای در نظر خواهد گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ «میثم فضل‌علی» مدیر گروه ورزش شبکه ۳ سیما درباره آخرین تحولات ورزشی سیما در سال جدید گفت: قرار است در یک پروسه زمانی برنامه‌های شبکه ورزش ارتقا یابد و سازمان صداوسیما در نظر دارد شبکه ورزش را تقویت کند. وی افزود: ورزش مخاطبان بی‌شماری در کشور دارد و ارتقای شبکه تخصصی ورزش از این جهت بسیار بااهمیت است. مدیر گروه ورزش شبکه ۳ در ادامه درباره برنامه نود نیز گفت: برنامه نود در سال ۹۸ با ترکیب و ساختار جدیدی روی آنتن شبکه ۳ خواهد رفت. فضلعلی ادامه داد: ارتقا و تلاش برای بهبود برنامه‌ها فقط مختص برنامه‌های کم مخاطب نیست و برنامه‌های پرمخاطب هم از این قاعده مستثنی نیستند. مدیر گروه ورزش شبکه ۳ ادامه داد: فردوسی‌پور فرزند رسانه ملی است و با تخصصی که دارد می‌تواند در سمت‌های جدی‌تر و با دست بازتر به تکثیر برنامه‌های تخصصی ورزشی بپردازد، به طوری که ما بتوانیم برنامه‌های پرمخاطب ورزشی بیشتری داشته باشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
وزیر امور خارجه گفت: طی سفری که رئیس جمهور به عراق داشتند، گره‌های چند دهه‌ای در روابط ایران و عراق گشوده شده که لایروبی اروند رود و ویزای رایگان برای زوار از جمله این گره‌ها بود. اعتمادآنلاین|وزیر امور خارجه ایران گفت: طی سفری که رئیس جمهور به عراق داشتند، گره‌های چند دهه‌ای در روابط ایران و عراق گشوده شده که لایروبی اروند رود و ویزای رایگان برای زوار از جمله این گره‌ها بود. محمدجواد ظریف صبح امروز در حاشیه دیدار با مراجع تقلید در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به عراق سفر بسیار موفقی بود و هدف من از سفر به قم علاوه بر زیارت حرم حضرت معصومه (س)، ارائه گزارش دستاوردهای سفر رئیس جمهور به عراق و بیان دیگر مسائلی که در صحنه دیپلماسی وجود دارد خدمت مراجع عظام است. وزیر امور خارجه گفت: بحث لایروبی اروند رود حدود ۳۱ سال است که معلق مانده و به لطف خدا و با تلاش‌های صورت گرفته این مشکل در دست پیگیری قرار گرفته است. ظریف خاطرنشان کرد: در مورد لایحه fatf دو کنوانسیون در مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارد که از آن مجرا باید پیگیری شود و سفر ما به قم بیشتر ارائه گزارش پیرامون دستاوردهای سفر رئیس جمهور به عراق است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: بارش باران و برف در ۱۴ استان کشور ادامه دارد؛ بر این اساس لازم است هموطنان قبل از تردد در جاده‌های کشور در جریان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی قرار گیرند. وی ادامه داد: با توجه به ادامه بارش در استان‌های برفگیر از روز گذشته هموطنان از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در صورت تردد در این مسیرها حتما تجهیزات زمستانه به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: در استان‌های خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان (اکثر جاده‌ها)، خراسان رضوی (سبزوار-شاهرود و سبزوار-چکنه) و سمنان (آزادشهر-شاهرود) بارش باران گزارش شده است. رحمانی اضافه کرد: در استان‌های همدان، زنجان، مازندران، اردبیل و خراسان شمالی (ارتفاعات) مه‌گرفتگی و کاهش دید گزارش شده است. وی گفت: آزادراه قزوین به کرج (از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس) و آزادراه کرج به تهران (از پل فردیس تا پل کلاک و محدوده گرمدره) نیمه سنگین گزارش شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دولت در آبان سال جاری توزیع بسته حمایتی را در دستور کار قرار داد تا بتواند بخشی از آسیب ناشی از افزایش تورم و سطح قیمت‌ها و اثر منفی آن در زندگی خانوارها را جبران کند. در هر صورت این بسته حمایتی برای کارکنان دولت در شرایطی پیش‌بینی شد که دولت از افزایش مجدد حقوق کارکنان به دلیل افزایش تورم و شرایط سخت اقتصادی در نیمه سال امتناع کرده و گفته بود آن را در قالب بسته حمایتی و همین واریزهای ۲۰۰ هزار تومانی انجام می‌دهد. بر این اساس تاکید داشت که حمایت خود از اقشار آسیب پذیر و کارکنان را از محل درآمد ناشی از مابه ‌التفاوت ارز پتروشیمی در قالب بسته‌های حمایتی انجام خواهد داد. آنچه تاکنون گذشته نشان نمی‌دهد که منابع کسب شده چندان روانه بسته حمایتی شده باشد و از سوی دیگر مسئله اینجاست که افزایش حقوق کارکنان در شرایطی لغو و جایگزین آن بسته حمایتی شد که باید به همان میزان پرداخت ۲۰۰ هزار تومانی انجام می‌شد؛ اما آنچه اتفاق افتاد این بود که به جای افزایش حقوقی که باید کارکنان دولت از آبان (شروع توزیع بسته حمایتی) تا پایان سال دریافت می‌کردند یک واریز ۲۰۰ هزار تومانی داشتند و ظاهرا افزایش پنج ماه حقوق آنها با همین رقم ۲۰۰ هزار تومان بسته شده است. در عین حال که اگر افزایش مجدد حقوق در سال جاری اتفاق می‌افتاد می‌توانست برای کارکنان پایدار باشد و پایه حقوق آنها در سال بعد را نیز به طور طبیعی افزایش دهد اما این ۲۰۰ هزار تومان فقط یکبار پرداخت شد و اثرگذاری آن در معیشت مردم قابل تأمل است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود با علما و مراجع عظام‌ تقلید در قم، با آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار کرد. اعتمادآنلاین| محمدجواد ظریف در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از سفر رئیس‌جمهور به عراق آخرین وضعیت روابط خارجی کشور را تشریح کرد. آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی نیز ضمن قدردانی از توفیقات دولت و شخص وزیر امور خارجه در سیاست خارجی بر لزوم توجه به مسلمانان و مسائل جهان اسلام تاکید کرد. وی با ابراز تاسف از حادثه تروریستی نیوزیلند خواستار اعلام انزجار و محکومیت این اقدام توسط جهان اسلام شد. این مرجع تقلید شیعیان بر لزوم گسترش همکاری‌های بین‌المللی به‌ویژه با همسایگان و کشورهای اسلامی تاکید کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
پنجمین دور گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپایی و چهار کشور آلمان، فرانسه، انگلستان و ایتالیا درباره بحران یمن عصر امروز در بروکسل برگزار می‌شود. اعتمادآنلاین| «حسین جابری‌انصاری» دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی که شامگاه یکشنبه «۲۶ اسفند» وارد بروکسل پایتخت بلژیک شده است، امروز با «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی دیدار و درباره بحران‌های یمن و سوریه و روند تحولات منطقه‌ای گفت وگو خواهد کرد. دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی عصر امروز به نمایندگی از کشورمان در پنجمین دور گفت‌وگوهای ایران و اتحادیه اروپایی و چهار کشور آلمان، فرانسه، انگلستان و ایتالیا درباره بحران یمن شرکت می‌کند. منبع: ایرنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس، اعضای هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس معرفی کرد. بر اساس تصمیم مجمع عمومی باشگاه فرهنگی، ورزشی پرسپولیس؛ ایرج عرب، جعفر کاشانی، علی رغبتی، سیدمهرداد هاشمی و مهدی محمد نبی به عنوان اعضای هیأت مدیره این باشگاه انتخاب و معرفی شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی از مراجع تقلید با بیان توصیه‌هایی پنج‌گانه به وزیر خارجه گفت: آنچه در سیاست خارجی باید توجه شود، سه اصل عزت، حکمت و مصلحت است که مورد تاکید رهبری هم قرار دارد و در این مسیر گام برداشته می‌شود. رهبر معظم هم فرمودند هرجا نرمش نشان دادیم ضرر کردیم و اعتماد مجدد به آمریکا نباید باشد. وی گفت: ما معتقد هستیم مسؤولان وزارت خارجه افراد متدین و خیرخواه و پرتلاش هستند که ما تشکر و حمایت می‌کنیم و رهبری فرمودند آقای ظریف آدم متدینی هستند که برای ما حجت است. این مرجع تقلید با اشاره اختلافات و انتقادات در وزارت خارجه خاطرنشان کرد: بنده معتقد هستم اختلاف داخلی و انتقادات نباید در سیاست خارجی منعکس شود چون موجب سوء‌استفاده دشمن خواهد شد. مقابل دشمن باید وحدت خود را حفظ کنیم و از اختلاف جلوگیری کنیم؛ امام فرمودند هرجا اختلاف باشد دشمن از همان راه ورود پیدا خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ وینفرد شفر که شب گذشته در ضیافت ویژه اعضای تیم ملی امید حضور یافت در این خصوص گفت: بسیار خوشحالم که افتخار حضور در این جمع را داشتم و باید بگویم این تیم برای همه اهالی فوتبال اهمیت زیادی دارد. در واقع اهمیت تیم امید کمتر از تیم بزرگسالان نیست. من به عنوان یک مربی خارجی که در فوتبال ایران میهمان هستم همیشه در خدمت فوتبال ملی بوده‌ام و هر کاری که از دستم ساخته باشد برای تیم‌های ملی ایران انجام می‌دهم. سرمربی استقلال تهران اضافه کرد: حمایت از تیم امید وظیفه همه باشگاه‌هاست. کرانچار مربی بزرگ و توانمندی است که امیدوارم در این تیم موفق باشد و سربلندی این تیم اتفاقات خوبی را در این رده برای فوتبال ایران رغم بزند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و همدستانش به صورت علنی در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد. اعتمادآنلاین| پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی از دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد. تا کنون کیفرخواست قرائت و اتهام تعدادی از متهمان تفهیم شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| خیرالله خادمی گفت: از اولین ساعت روز ۲۸ اسفند، ایستگاه‌های دریافت عوارض در چهار آزادراه اصلی منتهی به پایتخت یعنی آزاد راه‌های تهران- قم، تهران- ساوه، کرج- قزوین و قزوین- زنجان غیرفعال شده و روش الکترونیکی جایگزین آن می‌شود. وی افزود: در روش سنتی، به‌خصوص در محورها و ساعات پرترافیک، مردم ساعت‌ها در ترافیک متوقف می‌ماندند که هم وقت و هم هزینه بالایی به آن‌ها تحمیل می‌شد و خطر بروز تصادف هم در این مسیرها وجود داشت. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: در روش الکترونیکی دریافت عوارض آزادراهی، پلاک خودروها هنگام عبور از گیت‌های مجهز به دوربین به سامانه‌ای که با کنسرسیومی از بخش خصوصی برای الکترونیکی شدن دریافت عوارض آزادراهی تشکیل شده منتقل می‌شود و سرنشینان خودروها می‌توانند با انتخاب روش‌های مختلف، عوارض خود را بدون توقف پرداخت کنند. خادمی اتصال پلاک خودرو به سیمکارت تلفن همراه یا حساب بانکی، پرداخت با اپلیکیشن‌های موبایلی بانک‌های مختلف و پرداخت از طریق کیف پول الکترونیکی را از روش‌های پرداخت این عوارض دانست و گفت: همچنین مردم می‌توانند عوارض آزاد راهی خود را در توقفگاه‌های بین راهی یا خودپردازهای شهرهای مبدأ و مقصد پرداخت کنند. به گفته این مقام مسئول، در این روش حتی اگر مالک خودرو اقدام به پرداخت عوارض در زمان مقرر نکند پلیس راهنمایی و رانندگی با ارسال پیامک اخطار او را ملزم به پرداخت می‌کند و در صورت نپرداختن این عوارض، خودرو مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
سرپرست باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه معرفی شد. اعتمادآنلاین|‌ پس از اینکه صبح امروز (دوشنبه) اعضای جدید هیأت‌مدیره پرسپولیس معرفی شد، با تصمیم اعضای جدید، ایرج عرب به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس معرفی شد. با جدایی حمیدرضا گرشاسبی، عرب مدتی به عنوان سرپرست باشگاه فعالیت می‌کرد تا اینکه امروز رسما حکم مدیرعاملی خود را دریافت کرد. منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین

اعتماد آنلاین سایت و پایگاه خبری تحلیلی است که مدیرمسئول این روزنامه الیاس حضرتی از اعضای حزب اعتماد ملی است. این خبرگزاری روزانه اخبار در دسته‌های مختلف اخبار سیاسی و اجتماعی و غیره تولید می‌کند که می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.