اخبار امروز ایران و جهان از اعتماد آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اعتمادآنلاین»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین40 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین| سیدمحمد پژمان در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری به منظور نوسازی واحدها در محلات بافت فرسوده شهری، ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه در محدوده بافت‌های فرسوده و بافت‌های مورد هدف بازآفرینی شهری فعالیت‌های زیرساختی و زیر بنایی نیز انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر ۸۰۰ پروژه در سطح کشور در جریان ساخت قرار دارند. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: از محل منابع دولت که در قالب تبصره ۱۸ تأمین شده، یک هزار و ۵۰۰ پروژه در دست اجرا و انعقاد قرارداد است و در مجموع دو هزار و ۳۰۰ پروژه نیز در جهت بهبود شرایط زندگی مردم در بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار دارد. وی یادآور شد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده اعطا می‌شود که علاوه بر این میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد نیز در نظر گرفته شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دو هزار و ۷۰۰ محله در کشور با ۱۴۰ هزار هکتار وسعت و ۲۰ میلیون نفر جمعیت در محدود بافت فرسوده واقع شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین41 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه آمریکا برای انجام مذاکراتی در خصوص مسائل امنیتی و مهاجرتی به چهار کشور در آمریکای لاتین سفر می‌کند. اعتمادآنلاین| «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا برای مذاکره درباره مواردی همچون بحران ونزوئلا، افزایش تعداد مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا و همچنین افزایش همکاری‌های امنیتی، به کشورهای آمریکای لاتین سفر می‌کند. در همین رابطه پمپئو به آرژانتین، اکوادور، مکزیک و السالوادور سفر می‌کند. پمپئو در حالی قصد انجام گفتگو با مقامات این کشور در خصوص ونزوئلا را دارد که واشنگتن برای پیشبرد سیاست‌های خود در کاراکاس مبلغ ۴۰ میلیون دلار دیگر به مخالفان ونزوئلایی کمک می‌کند. علاوه بر آن آمریکا بدنبال یافتن یک مقصد سوم برای اعزام مهاجران به آنجا است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین48 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین| علیرضا دبیر در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی بیان کرد: از همه اعضای مجمع، دستگاه‌های نظارتی و اصحاب رسانه تشکر می‌کنم. بنی تمیم خودش می‌داند برادر کوچک من است و آنقدر که با من رفیق است با قبلی‌ها رفیق نبوده است و این را آقای مرعشیان می‌تواند بگوید. من با ۱۲ نفری که به نصیر زاده رای دادند هم کار می‌کنم. رئیس جدید فدراسیون کشتی همچنین گفت: امیدوارم مثمر ثمر باشم و تنها هم نمی‌توانم کار کنم. من مطبوعاتی نیستم چون می‌گویند «شهرت، ام الفساد است» و حتما سخنگو خواهم گذاشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین49 دقیقه قبل
مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: جدول دامنه قیمتی بلیت هواپیما که در آذر پارسال از سوی شرکت‌های هواپیمایی مورد توافق قرار گرفت، در روزهای اخیر برمبنای ارز ۱۲هزارتومانی به روز رسانی شده است. اعتمادآنلاین| مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره مشکلات ارزی شرکت‌های هواپیمایی گفت: دولت نمی‌تواند ارز نیمایی در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار دهد. نرخ دلار در روزهای اخیر کاهش یافته و امیدواریم گشایشی در وضعیت هزینه‌های ارزی ایرلاین‌ها و به تبع آن در قیمت بلیت ایجاد شود؛ اما تا این کاهش نرخ ارز بخواهد اثرگذاری خود را نشان دهد، زمان می‌برد. به گفته اسعدی سامانی این نرخ‌ها، سقف قیمتی است و قرار نیست شرکت‌های هواپیمایی الزاما با نرخ حداکثری اقدام به فروش بلیت کنند. وی افزود: اگر کاهش فعلی نرخ ارز پایدار بماند، می‌تواند در کاهش نرخ بلیت مؤثر باشد اما در مجموع بلیتی که فروخته می‌شود، بسیار پایین‌تر از دلار با نرخ ۷ هزار تومانی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین49 دقیقه قبل
ژوئن سال گذشته بود که ریاض با اعلام رفع ممنوعیت رانندگی زنان، جنجال رسانه‌ای بزرگی در منطقه و جهان به پا کرد. اعتمادآنلاین| زنان عربستان اولین سالگرد رفع ممنوعیت رانندگی خود را پشت سر گذاشتند. ژوئن سال گذشته بود که ریاض با اعلام رفع ممنوعیت رانندگی زنان جنجال رسانه‌ای بزرگی در منطقه و جهان به پا کرد. جنجالی که به سرعت فروکش کرد و پشت اخبار دیگر و حتی نقض‌های مختلف حقوق زنان کمرنگ و محو شد. همچنین سازمان نویسندگان «PEN» طی بیانیه‌ای که در صفحه مجازی «زنان بازداشت‌شده سعودی» منتشر شد، از ادامه نقض حقوق بشر و سرکوب وحشیانه سه زن نویسنده عربستان ابراز تاسف کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین52 دقیقه قبل
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی چاپ شده است، گفت: دانشجو معلمان مشمول دریافت حداقل حقوق می‌شوند. تعیین حقوق دانشجو معلمانسرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: حقوق دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی بر اساس ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود. این قانون به دلیل آن‌که هم‌عرض قانون مدیریت خدمات کشوری شرایط خاصی را برای تعیین حقوق دانشجو معلمان پیش‌بینی کرده است و باید در شرایط و تعاریف خاص خودش مورد بررسی و اقدام قرار می‌گرفت. براین اساس دانشجو معلمان وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سال جاری مشمول دریافت حداقل حقوق شده و احکام حقوقی آنان به‌زودی اصلاح و ابلاغ می‌شود. چاپ ۱۴۰ میلیون جلد کتابدر حاشیه جلسه صبح هیأت دولت با اشاره به چاپ و کتب درسی دانش آموزان اظهار کرد: ما در حدود ۱۴۰ میلیون جلد کتاب در مقاطع دوره ابتدایی و متوسطه برای اول مهر چاپ کرده‌ایم و بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب در رشته‌های مختلف آماده توزیع است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین53 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین|‌ بوژیدار رادوشوویچ تنها بازمانده کروات‌ها در پرسپولیس این روزها همراه با سایر بازیکنان در اردوی این تیم در کارتپه ترکیه حضور دارد. این بازیکن اما بعد از جلساتی که با مسئولان باشگاه پرسپولیس داشته موفق شده که بخشی از مطالبات خود را از این باشگاه دریافت کند و ۵۰ درصد از مطالباتش را گرفت. قرار است باقیمانده مطالبات این دروازه‌بان در روزهای آینده به او داده شود و بعد از اینکه پول به باشگاه بیاید با رادوشوویچ تسویه حساب خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین55 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین| رضا محتشمی پور معاون عملیات در بورس کالا گفت: پتروشیمی‌های موظفند که کالای خود را در بورس کالا عرضه کنند، هرچند اگر در بورس کالا عرضه نشود به معنی عدم عرضه در داخل کشور نیست. معاون عملیات در بورس کالا گفت: مشکل کمبود مواد اولیه در کارخانه یک امر کاملا مقطعی است مثلا در حال حاضر کمبودی وجود ندارد، اما در شرایطی با کمبود بسیاری روبرو بودیم. وی ادامه داد: در حال حاضر در برخی از کالا که قبلا کمبود داشتیم، با مازاد مواجه هستیم، زیرا برخی از کالاها عرضه بالایی در بازارهای داخلی دارد. معاون عملیات ونظارت بورس کالا گفت: ما با عدم عرضه پتروشیمی در بازارهای داخلی روبرو نیستیم، زیرا عرضه پتروشیمی در بخش‌های مختلف از جمله ستاد تنظیم بازار کاملا کنترل می‌شود و اگر نوسانی به وجود بیاید سریع رصد می‌شود. محتشمی پور افزود: بخش عمده از آنچه در بورس کالا عرضه می‌شود با مشکلی روبرو نیست، اما بعضی از پتروشیمی‌ها کنترل‌های موجود در بازار را نمی‌پسندند و تمایلی به این حجم از کنترل ندارند، زیرا در صورتی که در یک بخشی از بازار کمبود بوجود بیاید از پتروشیمی‌ها می‌خواهند تغییر تولید بدهند و این امر برای پتروشیمی‌ها با هزینه و زحمت همراه است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین57 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین| شورای نگهبان به مناسبت سالروز تاسیس این شورا بیانیه‌ای منتشر کرد. شورای نگهبان میراث مرارت‌های رادمرد تاریخ معاصر، شیخ فضل‌الله نوری و تدبیر بی‌بدیل خمینی کبیر (ره) که امروزه‌ی روز به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده، در حال حاضر ستاره‌ای است فروزنده در آسمان تابناک انقلاب اسلامی ایران. شورای نگهبان سد سدید و گوهر خالص و ناب انقلاب اسلامی، در طول سی و نه سال عمر با برکتش، همواره مانع انحراف روند انقلاب و نفوذ نامحرمان به بدنه‌ی نظام بوده و در مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز کشور، نقش تأمین کننده‌ی صحت و قوام نظام را برعهده داشته است. از همین رو و بدون تردید، «شورای نگهبان» همواره خاری است در چشم خصم مستکبر بیرون و منافق بیماردل درون. ان‌شاء‌اللهمنبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
دونالد ترامپ در یک پیام توییتری گوگل را به خیانت متهم و اعلام کرد تحقیقاتی در این‌باره را انجام می‌دهد. اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ معتقد است گوگل به آمریکا خیانت کرده و با چین همکاری می‌کند و قصد دارد تحقیقاتی در این باره انجام دهد. او گوگل را متهم کرد که با دولت چین همکاری می‌کند. به گفته او به نظر می‌رسد گوگل در تصمیمی خیانت آمیز قصد دارد با ارتش چین همکاری کند. درهمین راستا «ریوا اسکویتو» سخنگوی گوگل گفت: همانطور که قبلا نیز اعلام کرده‌ایم ما با ارتش چین همکاری نمی‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
در این روش، برخی از مشتریان بدون در نظر گرفتن مخاطرات موجود به آدرس دریافتی مراجعه و اطلاعات حساب و کارت خود نظیر رمز دوم و CVV ۲ را ثبت نموده که سارقان و کلاهبرداران پس از جمع آوری اطلاعات مشتریان حساب‌های آن‌ها را تخلیه می‌کنند. بانک ملی ایران از هموطنان و مشتریان عزیز تقاضا دارد برای پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری احتمالی و متضرر شدن، به هیچ عنوان اینگونه تماس‌ها را ترتیب اثر نداده و در صورت دریافت اینگونه پیامک‌های مشکوک هوشیاری لازم را داشته باشند و مراتب را به حراست بانک و یا مسئولان انتظامی گزارش دهند. بر این اساس بانک ملی ایران تاکید می‌کند مشتریان گرامی برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های احتمالی و متضرر شدن، اپلیکیشن ۶۰ را از طریق سایت بانک ملی ایران نصب و راه اندازی کنند. بانک ملی ایران اﺳﺘﻔﺎده از اپلیکیشن ﮐﺎرﺑﺮدی ۶۰ را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮑﯽ از اﺑﺰارﻫﺎی ﻣﻔﯿﺪ ﺑﺮ روی ﮔﻮﺷﯽ ﻫﺎی ﺗﻠﻔﻦ همراه ﺑه جهتﮔﺴﺘﺮش ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ و به منظور ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ تراکنش‌های ﺑﺎﻧﮑﯽ ﯾﮏ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﻣﻨﻄﻘﯽ معرفی می‌کند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما

رژه ترامواها در مسکو + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
رژه ترامواها در مسکو + ویدئو۱۹ نوع واگن از نمونه‌های قدیمی که با نیروی اسب به حرکت می‌کردند، به صورت ترامواهای مدرن در مسکو به حرکت درآمدند تا مردم علاقه‌مند را جابه‌جا کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
شهردار تهران گفت: ما تابع قانون هستیم و اگر بنا نباشد انتخابات را برگزار نخواهیم کرد و اگر قرار باشد انتخابات را برگزار می‌کنیم. شهردار تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۳ میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در شهر تهران تردد می‌کنند که آمار زیادی است، گفت: البته تلاش بسیاری برای کاهش موتورسیکلت‌های کاربراتوری انجام شده است. شهرداری نیز با راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه تلاش خواهد کرد استفاده از دوچرخه در شهر تهران را گسترش دهد. شهردار تهران با اشاره به اینکه ۴ دوره از انتخابات شورایاری‌ها برگزارشده و قرار است پنجمین دوره انتخابات شورایاریها برگزار شود، ادامه داد: در همین زمینه مدیریت شهری اقدام به اخذ مصوبه دولت در این ارتباط کرده است. وی خاطرنشان کرد: البته ما تابع قانون هستیم و اگر بنا نباشد انتخابات را برگزار نخواهیم کرد و اگر قرار باشد انتخابات را برگزار می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران از توقف واردات محصولات آرایشی و بهداشتی در سه ماه گذشته خبر داد و گفت که طی این مدت بازار از کالاهای بی‌کیفیت اشباع شده است. به گفته وی، ‌ با وجود ممنوعیت واردات در سه ماه گذشته، بازار لوازم آرایشی از کالای بی‌کیفیت اشباع شده است. عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران با اشاره به اینکه ایران دومین مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه است، تصریح کرد: صنعت لوازم آرایش و بهداشتی با بهداشت جامعه سر و کار دارد، اما در حال حاضر کالای اصل از کالای تقلبی قابل تشخیص نیست. وی با اشاره به لزوم برندسازی و الگوبرداری در راستای توسعه تولیدات لوازم آرایشی و بهداشتی، تصریح کرد: باید توجه کنیم که کشور ما نسبت به سایر کشورهای پیشرفته در صنعت آرایشی و بهداشتی مزیت رقابتی و برنامه‌ریزی استراتژیک ندارد. احمدزاده در پایان با بیان اینکه واردکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی نیازی به ارز دولتی ندارند و می‌توانند با اعتبار خود نیاز کشور را تامین کنند، تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند کسانی که در بخش واردات لوازم آرایشی فعال هستند غارتگرند، اما این افراد به بهداشت مردم کمک می‌کنند.

گلایه‌های «مهدی پاشازاده» از توهین‌ها و تهمت‌ها در فضای مجازی + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
گلایه‌های «مهدی پاشازاده» از توهین‌ها و تهمت‌ها در فضای مجازی + ویدئو «مهدی پاشازاده» بازیکن سابق استقلال در برنامه امروز «سلام صبح بخیر» گفت: فضای مجازی به یک معضل تبدیل شده است، قبلا مردم خود را در استادیوم خالی می‌کردند، اکنون این مسئله به فضای مجازی رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
باشگاه استقلال به خاطر عدم پرداخت مطالبات پروپئیچ از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. با این حال باتوجه به حکم CAS که به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه استقلال و وکیل پروپئیچ ارسال شده، مدیران آبی‌های پایتخت با تعللی که در پرداخت مطالبات بازیکن اسبق کرواتشان انجام دادند، منجر به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی شدند. در حکم CAS به صورت کاملا واضحی اعلام شده که استقلال در صورتی که نتواند در مهلت ۶۰ روزه تعیین شده از سوی فیفا، طلب پروپئیچ را پرداخت کند، از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم خواهد شد. همچنین در ماده ۵ و ۶ آمده است: اگر باشگاه بدهکار (استقلال) همچنان نتواند بدهی‌اش را به طلبکار پرداخت کند دو پنجره نقل‌و انتقالاتی دیگر محروم می‌شود و در صورت دوباره در پرداخت بدهی‌اش قصور کند به یک دسته پایین‌تر سقوط کند. در غیر این صورت فیفا می‌تواند محرومیت‌های لازم علیه کشور ایران را لحاظ کند که منجر به تعلیق و حذف از رقابت‌های فیفا شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
گزارشی که از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شد، نشان داد: ذخائر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژوییه، ۱٫۴ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۶۰ میلیون بشکه رسیده است. آمار رسمی تولید و ذخائر نفت آمریکا بعد از ظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود و اگر این آمار کاهش ذخائر را تایید کند، پنجمین کاهش هفتگی متوالی ذخائر نفت آمریکا خواهد بود که طولانی‌ترین روند کاهش از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون محسوب می‌شود. با این حال تولید نفت در خلیج مکزیکو پس از طوفان گرمسیری بری به وضعیت عادی بازگشته است. اداره اجرای ایمنی و محیط زیست آمریکا اعلام کرد: ۱٫۱ میلیون بشکه در روز تولید نفت یا معادل ۵۸ درصد از تولید منطقه و همچنین ۱٫۴ میلیارد فوت مکعب تولید روزانه گاز طبیعی متوقف مانده است. کاهش کمتر از حد انتظار ذخائر نفت خام نشان داد تعطیلی تولید براثر وقوع طوفان بری در هفته گذشته تاثیر چندانی روی ذخائر نداشته است.

ریزش مرگبار یک ساختمان در هند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
ریزش مرگبار یک ساختمان در هند + ویدئوفروریختن ساختمانی در بمبئی هند، تاکنون ۱۰ کشته و ۹ زخمی به‌جا گذاشته است. «تانجی کامبل» سخنگوی مدیریت بحران هند گفت: جسد ۱۰ نفر از زیر آوار بیرون آورده شده است و ۹ نفر نیز زخمی شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ یورگن کلوپ در سال ۲۰۱۵ سرمربی لیورپول شد و موفق شد به همراه این تیم ۱ قهرمانی لیگ قهرمانان و ۲ نایب قهرمانی لیگ اروپا و لیگ قهرمانان به دست آورد. وین رونی اسطوره شیاطین سرخ در گفت و گویی با بیلد در این رابطه گفت: "یورگن مربی است که هر بازیکنی آرزوی کار کردن زیر نظر او را دارد. می توانید ببینید که بازی کردن زیر نظر او برای شاگردانش چه قدر لذت بخش است. تنها اشتباه او کار کردن برای لیورپول است و یورگن در آن جا موفق است. احترام زیادی برای عناوینی که به دست آورده است قائلم. "
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
وی ادامه داد: ما از مقامات آمریکا تاکنون سخنان متناقض زیاد شنیده‌ایم و این دولت آمریکا از بقیه بیشتر تناقض گویی کرده است. رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: اگر آمریکا برگردد و تحریم‌ها را بردارد، یک فرصت مناسب برای آنان در قالب پنج به علاوه یک شکل می‌گیرد. وی در خصوص نرخ ارز نیز، گفت: اعتقاد دولت این است که نرخ موجود ارز با نرخ واقعی فاصله زیادی دارد. واعظی پیرامون احتمال ائتلاف کشورهای منطقه با آمریکا گفت: آمریکا نه تنها با کشورهای منطقه حتی با کشورهای اروپایی نیز نمی‌تواند ائتلاف کند زیرا آمریکا در شرایط انزوا قرار دارد. رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: نشست بحرین برای معامله قرن نیز شکست خورده است؛ بعید می‌دانم آمریکا در این شرایط بتواند در منطقه و در جهان به موقعیتی دست یابد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ جشن صعود تیم ملی فوتبال الجزایر به فینال جام ملت‌های آفریقا در شانزه‌لیزه پاریس باعث درگیری‌های گسترده‌ای با پلیس فرانسه شد. در این میان یک مقام ارشد دولتی فرانسه اعلام کرد تصمیمی برای بستن شانزه‌لیزه هنگام بازی فینال جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹ میان تیم‌های ملی فوتبال الجزایر و سنگال را ندارند. لاورنت نونژ، سخنگوی وزارت کشور فرانسه در این رابطه گفت: هر نوع تغییر فضا برای تجمع هواداران تیم ملی فوتبال الجزایر شاید در نهایت منجر به بروز مشکلات بیشتری نسبت به قبل شوند. ما تصمیمی برای بستن منطقه شانزه‌لیزه پاریس نداریم. تیم‌های ملی فوتبال الجزایر و سنگال جمعه شب در قاهره، پایتخت مصر به مصاف هم می‌روند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شهاب غدیری- سرعت رشد اقتصاد چین به کمترین مقدار خود از آغاز جمع‌آوری داده‌های سه‌ماهه رسید که به سال ۱۹۹۲ بازمی‌گردد. این در حالی است که اقتصاد چین پس از رشد سریع از اواسط دهه نخست سال ۲۰۰۰ گام دیگری به عقب برداشت. نرخ بیکاری نیز در این دوره با ۰٫۱ درصد افزایش به ۵٫۱ درصد رسید. حتی مشخص نیست جهش رشد در خرده‌فروشی ثباتی داشته باشد یا خیر.» سرمایه‌گذاری قوی‌تردر نیمه اول سال رشد سرمایه‌گذاری ثابت در شرکت‌های خصوصی سریع‌تر شد. رهبری چین تاکنون تداوم کاهش سرعت رشد اقتصاد را تحمل کرده است.

ماه‌گرفتگی در آسمان برلین + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
شاید برخی بگویند که می‌خواهید توجیح می‌کنید، اما این یک واقعیت است و نمی‌توانیم این مساله را کتمان کنیم. گرچه مشکلات در کشور بسیار شده، اما نباید نا امید بود و یأس را به جامعه تزریق کرد. همه هم و غم و فلسفه وجودی دولت این است که بر این مشکلات غلبه کند و وضعیت اقتصادی کشور را به ثبات برساند. کاندیدای ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی می‌شوید؟ سخنگوی دولت به این پرسش که کاندیدای ریاست جمهوری و مجلس آینده خواهید شد؟ تنها تأکید کرد که در هر دو انتخابات شرکت و رأی خواهد کرد. در حال حاضر گروه و کانال سخنگوی دولت در فضای مجازی ایجاد شده و در آینده، جزئیات آن را به اطلاع خبرنگاران می‌رسانیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
قطعه سازان با اعلام اینکه مجموعه مطالبات زنجیره تامین خودروسازان به بیش از ۲۲ هزار میلیارد رسیده که فقط ۹ هزار میلیارد تومان آن را معوقات تشکیل می‌دهد می‌گویند خواسته اصلی ما انعقاد قراردادهای شناور عادلانه با پرداخت قابل پیش بینی با خودروسازان است. وی پیشنهاد داد: یکی از دو خودروسازی کشور به یک کنسرسیوم قطعه سازی یا شرکت سرمایه گذاری متشکل از سرمایه گذاری قطعه سازان واگذار شود و چنانچه شاهد موفقیت آن بودیم، سهام دیگر خودروساز بزرگ کشور نیز واگذار شود. وی خاطرنشان کرد: این پروژه اکنون با داخلی سازی ۶۱ درصد آغاز شده و به زودی با توان متخصصان داخلی به ۸۰ درصد داخلی سازی خواهد رسید. نائب رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان استان تهران افزود: مشکل خودروهای کف کارخانجات قطعه سازان نیستند به نحوی که اگر قراردادهای مربوطه به روز شوند، قطعات را سر موعد مقرر تأمین خواهیم کرد. جلالی با اشاره به اینکه در حال حاضر مجموعه مطالبات زنجیره تامین خودروسازان به بیش از ۲۲ هزار میلیارد رسیده که فقط ۹ هزار میلیارد تومان آن را معوقات تشکیل می‌دهد، اظهارداشت: خواسته اصلی ما انعقاد قراردادهای شناور عادلانه با پرداخت قابل پیش بینی با خودروسازان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد کشورش ناگزیر است جنگنده‌های اف‌۳۵ را به دلیل در اختیار داشتن سامانه‌های موشکی اس‌۴۰۰ روسیه به ترکیه نفروشد. اعتمادآنلاین| این خبر پس از تصمیم دولت ترکیه در تحویل گرفتن سیستم‌های دفاع موشکی اس‌۴۰۰ روسی منتشر شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست کابینه گفت: ما اکنون به ترکیه می‌گوییم که قصد فروش اف‌۳۵ به آن را نداریم. ترامپ ادامه داد: ترکیه در چنین شرایطی ناگزیر به خرید سامانه‌های اس‌۴۰۰ روسیه شد؛ موضوعی که واشنگتن آن را رد می‌کند زیرا آنکارا عضو ناتو است. البته ما روابط خوبی با ترکیه داریم اما ناگزیرم به آنها بگویم ما هرگز به شمال جنگنده‌های اف‌۳۵ را نمی‌فروشیم زیرا شما ناگزیر شدید سامانه‌های موشکی دیگری خریداری کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
سرمربی پاری‌سن‌ژرمن اعتقاددارد کار انتقال ستاره جوانش به آر. ب لایپزیگ انجام گرفته است. اعتمادآنلاین| تیم آر. ب لایپزیگ آلمان تاکنون خرید‌های خوبی از فوتبال فرانسه داشته است. براساس اعلام رسانه‌های آلمانی، این تیم «کریستوفر انکونکو» ‌ از پاری‌سن‌ژرمن را به خدمت گرفته است. این مسئول فنی اظهار داشت: تا جایی که اطلاع دارم، فکر می‌کنم انتقال انکوکو به لایپزیگ، قطعی است. توخل همچنین گفت: به او گفتم با حضور در لایپزیگ، ‌زیر نظر مربی درجه یکی کار خواهد کرد وحتما پیشرفت خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
معاون وزیر صمت و رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: فعالیت‌های بین ۲۰ تا ۲۲ درصد واحدهای تولیدی کشور با رکود مواجه است. وی افزود: طبق وجود سامانه آن لاینی که وجود دارد و وضعیت واحدها را نشان می‌دهد، مشخص شده که فعالیت‌های بین ۲۰ تا ۲۲ درصد واحدهای تولیدی با رکود مواجه است. صالحی‌نیا افزود: با هماهنگی شبکه بانکی و ابلاغیه بانک مرکزی برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی اقدام می‌شود. وی مطرح کرد: رو زگذشته از سوی وزیر صمت اعلام شد که بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان برای تامین تسهیلات، سرمایه در گردش و تامین و نوسازی ماشین‌آلات واحدها اختصاص یافته است. این مقام مسئول امیدواری کرد: با رایزنی‌هایی که انجام می‌شود و منابعی که بانک‌ها از منابع داخلی و منابع ریالی صندوق توسعه ملی در نظر گرفته می‌شود، بتوانیم مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مرکز آمار ترکیه اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور تا پایان ماه آوریل به ۱۳ درصد افزایش یافته است. نرخ بیکاری در بخش غیرکشاورزی با ۳/۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۵ درصد رسیده است. نرخ بیکاری جوانان که نسبت جمعیت بیکار ۱۵ تا ۲۴ ساله به کل جمعیت جوان را می‌سنجد به ۲۳/۲ درصد رسیده است که یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری جوانان ذر بین کشورهای اروپایی است. تا پایان ماه آوریل جمعیت مشارکت کننده در بازار کار ترکیه با ۳۰۶ هزار نفر افزایش به ۳۲٫۴ میلیون نفر رسیده است تا نرخ مشارکت به ۵۲٫۹ درصد افزایش یابد. لازم به ذکر است نرخ بیکاری ترکیه در سال گذشته بین ۹/۶ دصرد تا ۱۳/۵ درصد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| وضعیت حقوقی توقیف نفتکش Grace طی پژوهشی مورد بررسی و در قالب گزارشی تحلیلی به معاونت حقوقی ارسال شد. علت این توقیف تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه اعلام شد. وضعیت حقوقی کشتی Graceکشتی گریس، چنانکه در گزارش‌ها آمده است، در مالکیت روسیه بوده و تحت پرچم پاناما، نفت ایران را حمل می‌کرده است. آزاد کردن کشتیدر کنوانسیون حقوق دریاها ۱۹۸۲، امکان درخواست آزادی سریع کشتی و خدمه آن توسط کشور صاحب پرچم پیش‌بینی شده، هرچند تعریفی از مفهوم آزادی سریع ارایه نگردیده است. دیگر امکان موجود، رایزنی دیپلماتیک با پاناما به عنوان کشور صاحب پرچم کشتی است تا درخواست آزادی سریع کشتی و خدمه آن را بر اساس کنوانسیون ۱۹۸۲ کند.

اعتمادآنلاین

اعتماد آنلاین سایت و پایگاه خبری تحلیلی است که مدیرمسئول این روزنامه الیاس حضرتی از اعضای حزب اعتماد ملی است. این خبرگزاری روزانه اخبار در دسته‌های مختلف اخبار سیاسی و اجتماعی و غیره تولید می‌کند که می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.