پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «فارس»

فارسفارس5 ساعت قبل
سخنگوی داعش با انتشار پیام جدید منتسب به رهبر داعش، به سفر مخفیانه رئیس جمهور آمریکا به عراق تا حادثه اخیر در نیوزیلند واکنش نشان داد و خطاب به ایران گفت، بغداد، تهران یا قم نیست. پیام جدید داعش؛ از باغوز تا نیوزیلند و سفر مخفیانه ترامپ به عراقبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای وابسته به گروه تروریستی داعش، دوشنبه‌شب فایلی صوتی از «ابوالحسن المهاجر» منتشر و آن را پیام «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش به عناصر این گروه اعلام کردند. المهاجر با بیان اینکه «داعش پیروز شده و شکست نخورده است»، مدعی شد که اگر عناصر داعش صبر کنند و شکیبا باشند، قطعا پیروز خواهند شد. وی خطاب به مردم عراق گفت که گروه تروریستی داعش، «کشتی نجات و دژ مستحکم» آنان در برابر گسترش نفوذ جمهوری اسلامی ایران است و داعش نیز به مناطق تحت کنترل خود بازخواهند گشت. سخنگوی داعش با اشاره به حملات پراکنده عناصر این گروه، خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که «بغداد، دار الخلافه، تهران یا قم دوم نیست».
فارسفارس21 ساعت قبل
نشست شورای عالی کار که به منظور نهایی شدن دستمزد سال آینده کارگران برگزار شده، بعد از ۵ ساعت همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نشست شورای عالی کار که به منظور نهایی شدن دستمزد سال آینده کارگران برگزار شده، بعد از ۵ ساعت همچنان ادامه دارد. خبرنگار فارس از حاضران در جلسه کسب اطلاع کرد که نمایندگان کارفرمایی افزایش دستمزد متناسب با تورم ۲۸ درصدی را مد نظر دارند اما نمایندگان کارگری معتقدند نرخ افزایش حقوق کارمندان باید بر سرجمع سبد معیشت اضافه شود. نمایندگان کارگری در این جلسه هیچ درصدی را مطرح نکرده‌اند و همچنان به دنبال روشی برای افزایش قدرت خرید کارگران هستند. گفتنی است نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت امیدوارند که امشب مذاکرات مزد به نتیجه نهایی برسد.
فارسفارس18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی ۸ ساعته که از عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک میلون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۲۲ هزار تومان در سال ۹۸ گرفتند. بر اساس این گزارش سال گذشته، در آخرین ساعات کاری سال در پایان ماراتنی طولانی حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار برای سال ۹۷ تصویب شد و حداقل حقوق کارگران یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۱۴۰ تومان) تعیین شد که نسبت به سال قبل از آن ۱۸۴ هزار تومان افزایش یافته بود. بر پایه مصوبه شورای عالی کار سال قبل حداقل دستمزد کارگران ۱۹٫۸ درصد افزایش یافت؛ رقمی که برای سایر سطوح ۱۲ درصد به علاوه ۲۴ هزار ۱۸۸ ریال مورد تصویب شورای عالی کار قرار گرفت. انتهای پیام/آ
فارسفارس12 ساعت قبل
اینکه رئیس کل بانک مرکزی اذعان کرده است که حساسیت بازار ارز نسبت به گروه ویژه اقدام مالی FATF به شدت کاهش یافته، اتفاق بسیار خوبی است. پس از این فراخوان رییس جمهور، شاهد افزایش چشمگیر تولیدات رسانه‌ای موافقان FATF هستیم. به عنوان مثال، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در رشته توییتی در تاریخ ۱۳ اسفندماه، از تصویب لوایح درخواستی FATF به شدت دفاع کرد. ظریف حتی دیروز و در جریان سفر به قم، بر عدم ارتباط این سفر با FATF تاکید کرد تا همچنان تنور FATF در رسانه‌ها داغ بماند. مسابقه برای اظهار نظر درباره FATF، در اعضای دولت باقی نماند و نمایندگان مجلس حامی FATF نیز وارد این مسابقه شدند.
فارسفارس23 ساعت قبل
نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران عصر امروز برگزار شد و نمایندگان شهرک‌های اجتماعی بعد از یک تنفس مجددا چانه‌زنی برای مزد سال آینده را امشب ادامه می‌دهند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نشست شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت امروز در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. این نشست که از ساعت ۱۶ امروز آغاز شده، بعد از یک تنفس کوتاه همچنان ادامه خواهد داشت. حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران از پیشبرد خوب مذاکرات خبر داد و با اشاره به اینکه تاکنون چهار جلسه در موضوع تعیین دستمزد کارگران برگزار شده است، یادآور شد: شب گذشته نیز تا ساعت ۲ بامداد طی نشست خصوصی با نمایندگان کارگری شورای عالی کار نظرات آنها را بررسی کردیم. شاکرمی با اشاره به اینکه در مورد کلیات مباحث بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی مشکلی وجود ندارد، گفت: اما مذاکرات در مورد روش‌ها و جزئیات افزایش دستمزد و اعمال آن همچنان ادامه دارد. معاون وزیر کار اظهار امیدواری کرد، با اتفاق نظری که بین اعضای کارگری و کارفرمایی وجود دارد، امشب در مورد تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران نتیجه حاصل شود.
فارسفارس15 ساعت قبل
«آلن کروگر» رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت سابق آمریکا و از اقتصاددانان برجسته جهان خودکشی کرده و درگذشته است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خانواده «آلن کروگر» رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت سابق آمریکا روز دوشنبه از خودکشی این اقتصاددان شناخته‌شده آمریکایی خبر دادند. وی در دولت «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا نیز به عنوان اقتصاددان ارشد وزارت کار این کشور فعالیت می‌کرد. بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، آمار خودکشی در آمریکا از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶ نزدیک به ۲۵ درصد افزایش یافته است. تنها در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵۰۰۰ آمریکا خودکشی کرده‌اند، به این معنی که از هر ۱۰۰ هزار آمریکایی، ۱۶ نفر جان خود را می‌گیرند.
فارسفارس15 ساعت قبل
محققان اعلام کردند که خرما دارای ویتامین B۶ است که با مقابله با استرس، مغز را آماده یادگیری می‌کند. براساس گزارش «فودپریونت»، علاوه بر این اگر شما روزانه سه عدد از این میوه را مصرف کنید اتفاقات زیر در بدن شما رخ می‌دهد. طبق مطالعات انجام شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، افراد با مصرف خرما سلامت روده خود را افزایش می‌دهند زیرا خرما رشد باکتری‌های خوب را در روده بهبود می‌بخشد و مانع رشد سلول‌های سرطانی روده می‌شود. مصرف مقادیر مناسبی از فیبر از یبوست جلوگیری و حرکت روده را منظم می‌کند. تحقیقات نشان داده که مصرف ۷ عدد خرما به طور روزانه و به مدت ۲۱ روز، تکرار مدفوع و حرکات روده را افزایش می‌‌‌دهد.
فارسفارس7 ساعت قبل
در آخرین روز مزایده یک کبوتر در بلژیک، رکورد گران‌ترین کبوتر جهان شکسته شد و یک چینی برای خرید کبوتر آرماندو ۱٫۴ میلیون دلار پرداخت کرد. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، یک کبوتر که برنده مسابقه کبوتران در بلژیک شده بود، با قیمت ۱٫۴ میلیون دلار معادل حدود ۱۴ میلیارد تومان توسط یک فرد چینی خریداری شد. با این خرید، رکورد گران قیمت‌ترین کبوتر جهان شکسته و نسبت به رکورد قبلی ۳ برابر شد. مسئولان این مزایده می‌گویند آرماندو گران‌ترین کبوتر جهان است که در یک مزایده آنلاین به فروش رسیده است. البته کسی انتظار نداشت که این کبوتر بتواند رکورد گرانترین کبوتر جهان را این گونه جابه جا کند.
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز زاهدی روزنامه نگار باسابقه ورزشی کشورمان امروز چشم از دنیا فروبست. از او به عنوان قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین روزنامه نگار ورزشی ایران یاد می‌کردند. وی مدت زیادی به دلیل بیماری خانه نشین شده بود. خبرگزاری فارس درگذشت این روزنامه نگار باسابقه کشورمان را به خانواده وی و جامعه رسانه‌ای و ورزشی تسلیت می‌گوید. انتهای پیام/
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌ امیر رضا محمودی در یادداشتی نوشت: از جمله اتفاقات مثبت در رسانه ملی ظهور چهره‌های جدید ورزشی و غیرورزشی بین مجریان تلویزیونی طی دو دهه اخیر است. یکی از همین نفرات عادل فردوسی پور بود که در سال ۱۳۷۸ با ورود به سازمان صدا و سیما و طرح ساخت برنامه نود توانست اتفاقات تازه‌ای را در این حیطه رقم بزند. اتفاقی که شاید برای خود رامبد جوان هم در نهایت به زنگ خطری تبدیل شد تا حساب کار دستش بیاید و امثال مهران غفوریان‌ها و بیژن بنفشه خواه‌ها را تحت الشعاع قرار داد. مشابه همین اتفاق در دوران راه اندازی شبکه ورزش رخ داده است. در همین مدت شاهد هستیم گروهی از جوانان با استعداد با طرح و برنامه هایشان، چطور بین مخاطبان تلویزیونی جا باز کرده و توانسته‌اند به برندی برای برنامه‌های شبهای فوتبالی یا امثال آن تبدیل شوند.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزیبه مناسبت فرارسیدن سال جدید پیامی صادر کرد. حقیر مسئولیت بانک مرکزی را در نیمه سال و در اوج فشارهای سخت اقتصادی و تبلیغات روانی دشمن و نوسان شدید بازار ارز به عهده گرفتم. به لطف خداوند ‌متعال و کمک همه دولتمردان و روسای محترم سه قوه، بانک مرکزی در حد توان، ارزش پول ملی را حفظ کرده و اکنون، علیرغم تداوم فشارها، تسلط لازم را بر بازار ارز دارد. از تمام همکاران عزیزم در بانک مرکزی که علیرغم سختی‌ها، در خط مقدم جنگ اقتصادی تلاش می‌کنند، سپاسگزارم. به نوبه خود، از اعتماد تک تک مردم به خود و بانک مرکزی تشکر می‌کنم و سالی همراه باشادی و موفقیت را برای همه مردم عزیز از خداوندمتعال خواستارم.
فارسفارس18 ساعت قبل
وزیر کار از توافق کارگران و کارفرمایان در نشست امشب شورای عالی کار بر تورم ۱۲ ماهه خبر داد و گفت که مذاکرات برای رسیدن به تفاهم در مورد سبد معیشت همچنان ادامه دارد. به گفته وی مذاکرات در مورد تبصره دو ماده ۴۱ قانون کار که به موضوع تعیین دستمزد متناسب با حداقل معیشت خانوار اشاره دارد، همچنان ادامه دارد اظهار امیدواری کرد که تا نیمه شب به جمع بندی با نمایندگان کارگران و کارفرمایان برسند و دستمزد نهایی کارگران را اعلام کنند. وزیر کار گفت: جامعه کارفرمایی کشور نیازمند کارگران با انگیزه برای تولید رقابتی هستند که در این زمینه که حداقل معیشت تأمین شود، صاحب انگیزه هستند و این کمک بزرگی برای تفاهم سه جانبه است. شریعتمداری تاکید کرد: افزایش دستمزد در سال ۹۸ باید به گونه‌ای باشد که بخشی از افزایش هزینه‌های زندگی کارگران را تا حدودی پوشش دهد. بر اساس این گزارش خبرنگار فارس از نشست امشب کسب اطلاع کرده بود که تورم اعلامی مرکز آمار برای ۱۲ ماهه سال ۲۸ درصد بوده است و همین رقم مورد تائید کارفرمایان است.
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضارحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در حاشیه آخرین جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در سال ۹۷ گفت: در جلسه امروز مروری بر عملکرد ستاد طی یک سال گذشته داشتیم تا ضعف‌ها، قوت‌ها و آسیب‌ها کاملا شناسایی شود. وضعیت سال ۹۸ را ترسیم کردیم و چالش‌های احتمالی در حوزه تبلیغات، رسانه و جنگ روانی را بررسی کردیم. وی همچنین افزود: در موضوع کالاهای مورد نیاز در ایام عید از تمام دستگاه‌ها گزارش گیری شد که الحمدلله همه آنها گزارش مناسبی را ارایه کردند که تمام کالاها تامین است و بازار به طور کامل از نظر کالاهای اساسی و مورد نیاز اشباع است و هیچ مشکلی نخواهیم داشت. وزیر کشور اظهار داشت: تجربه شش ماهه ما در ستاد نشان داد که اگر در حوزه رسانه و اطلاع رسانی در کنار مسئولین اقتصادی همکاری داشته باشیم، خواهیم توانست اطلاع رسانی خوب و مناسب و همچنین افزایش مشارکت و در عین حال ایجاد ثبات در روند بازار را شاهد باشیم. انتهای پیام/
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های اقتصادی در سال جاری گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی در سال ۹۷ باعث شد که مناطق آزاد تجاری- صنعتی کشور نیز با برخی محدودیت‌ها مواجه شوند. معاون اول رییس جمهور با تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و زحمات دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و روسای مناطق آزاد تجاری‌ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در سال جاری اظهار امیدواری کرد در سال ۹۸ با بهبود شرایط اقتصادی کشور شرایط بهتری برای فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد فراهم شود. در این جلسه که وزیر دادگستری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار سیستان و بلوچستان و برخی معاونین و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند، بودجه سال ۱۳۹۸ و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی به تصویب رسید. در این جلسه همچنین طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی شیراز و گرمسار و طرح جامع منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و نیز طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان منطقه آزاد قشم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصویب شد. افزایش سرمایه سازمان منطقه آزاد ماکو، ‌ افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار، تغییر گرایش منطقه ویژه اقتصادی کازرون و تعیین سازمان مسئول، محدوده و گرایش مجاز منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر مهدی علوی، درباره کمک‌های حسین هدایتی به تیم‌های ملی فوتبال عنوان کرد: میزان کمک‌های آقای هدایتی به تیم‌های ملی فوتبال که سه مورد بوده است روز سه شنبه به صورت رسمی اعلام خواهد شد. انتهای پیام/
فارسفارس21 ساعت قبل
پس از گذشت یک سال از تظاهرات در مرز غزه و به شهادت رسیدن ۱۸۹ فلسطینی، کمیته بازرسی جنایات جنگی سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست تا از سلاح‌های مرگبار علیه فلسطینیان استفاده نکند. درخواست سازمان ملل از تل‌آویو برای عدم استفاده از سلاح‌های مرگبار علیه فلسطینیانبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بازرسان جنایت جنگی سازمان ملل روز دوشنبه از رژیم صهیونیستی خواستند تا تک تیزاندازان خود را مجبور کنند از سلاح‌های کشنده علیه تظاهرات کنندگان در مرز با غزه استفاده نکنند. «سانتیاگو کانتون» رئیس کمیسیون بازرسان جنایت جنگی در سخنرانی خود در شورای حقوق بشر گفت: در شرایطی که تظاهرات برگزار می‌شود می‌توان از گلوله‌های پلاستیکی و نه گلوله‌های کشنده و سلاح‌های تک تیرانداز مجهز به سیستم هدف‌گیری نوری استفاده کرد. از آغاز تظاهرات فلسطینیان در مرز نوار غزه یک سال می‌گذرد و طی این مدت نظامیان رژیم صهیونیستی، بیش از ۱۸۹ فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند. قرار است که در ۳۰ مارس و در سالگرد آغاز تظاهرات در مرز با نوار غزه تعداد زیادی از فلسطینیان در این تظاهرات شرکت کنند.
فارسفارس1 روز قبل
یکی از مراجع تقلید با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور عراق گفت: این سفر سیلی محکمی بر دولتمردان آمریکا بود؛ اگر آمریکایی‌ها قدآیت الله مکارم شیرازیری هوش داشته باشند باید بفهمند محاسباتشان غلط است و باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند. وی در ادامه سفر دکتر روحانی رییس جمهور به عراق را سفری موفق و نشان دهنده روابط مستحکم دو کشور دوست، برادر و مسلمان ایران و عراق دانست. این مرجع تقلید افزود: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که عراقی‌ها سر سپرده آنها هستند؛ اما این سفر نشان داد که عراقی‌ها استقلال خودشان را کاملا حفظ کرده‌اند. وی تاکید کرد: این سفر سیلی محکمی بر دولتمردان آمریکا بود؛ اگر آمریکایی‌ها قدری هوش داشته باشند باید بفهمند محاسباتشان غلط است و باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند. دعوت به وحدت، پرهیز از سیاه نمایی، ترجیح منافع عمومی بر منافع شخصی و گروهی از دیگر توصیه‌های آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیر امور خارجه بود.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد روسیه امروز دوشنبه از قصد این کشور برای استقرار بمب‌افکن‌های راهبردی «توپولوف Tu-۲۲M۳» که قادر به حمل بمب هسته‌ای هستند در شبه‌جزیره «کریمه خبر داد.» خبرگزاری «رویترز» با اعلام این خبر به نقل از «ویکتور بونداروف» رئیس کمیته دفاع و امنیت مجلس اعیان روسیه نوشت مسکو این تصمیم را در پاسخ به راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی در «رومانی» اتخاذ کرده است. «ویکتور بونداروف» گفته مسکو قصد دارد این بمب‌افکن‌ها را در پایگاه هوایی «گواردیسکوی» در کریمه مستقر کند. جمهوری کریمه سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه‌پرسی به روسیه ملحق شد. اکثریت قاطع ساکنان این منطقه به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رأی دادند. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای جشن گرفتن پنجمین سالگرد این اتفاق روز دوشنبه به این شبه‌جزیره واقع در «دریای سیاه» پرواز کرد.
فارسفارس2 ساعت قبل
این اصول از مهمترین اصولی است که برای ایجاد تحول درونی و بیرونی دستگاه قضایی باید مورد توجه قرار گیرند. وی افزود: سوم، تبیین اصولی همکاری و وجهه سازی قوه قضائیه: اولین حرکت در این زمینه ایجاد وجهه مناسب و قابل اعتماد بیشتر قوه قضائیه در جامعه است. تعامل، همدلی، همفکری و همکاری قوه قضائیه با دو قوه دیگر، تسهیل کننده تعالی آن در جامعه است که می‌تواند در پیشرفت کشور تاثیر فراوان داشته باشد. استاد ارتباطات بین الملل تاکید کرد که تحقق تعالی قوه قضائیه بدون تعالی اجتماعی امکان پذیر نیست. رصد اجتماعی در این زمینه قطعا در پیشرفت هر چه بیشتر این قوه مهم تاثیرگذار خواهد بود.
فارسفارس7 ساعت قبل
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام خبر حادثه واژگونی یک فروند کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی گفت: تمامی ۱۴ سرنشین این کشتی در دقایق نخست، نجات یافتند. وی افزود: این کشتی ۱۴ نفر سرنشین داشته است که همگی اتباع خارجی هستند؛ تمامی نفرات بلافاصله توسط تیم جستجو و نجات بندر شهید رجایی نجات یافتند و از این ۱۴ نفر، سه نفر مصدوم و تحت مداوا هستند. عفیفی پور خاطرنشان کرد: محموله این کشتی شامل ۱۴۱ باکس کانتینر بارگیری شده ۲۰ فوت و ۱۲ باکس کانتینر بارگیری شده ۴۰ فوت است و مجموعا ۱۵۳ باکس کانتینر داشته است. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر اینکه عملیات تخلیه و بارگیری بندر بدون توقف در جریان است، اعلام کرد: علل دقیق سانحه توسط تیم کارشناسان کمیته بررسی سوانح بندر در دست بررسی است. وی با بیان اینکه شرایط کشتی تحت کنترل است، اضافه کرد: همزمان با عملیات بررسی سانحه توسط کارشناسان بندر، گروه عملیات بندری در حال بیرون آوردن کانتینرها از دریا و انتقال به محوطه بندری هستند.
فارسفارس10 ساعت قبل
معاون عمرانی استاندار مازندران: روستای حسن‌آباد میاندورود زیر آب رفت/ روستا در حال تخلیه شدن استمعاون عمرانی استاندار مازندران از وضعیت بحرانی در روستای حسن‌آباد میاندورود خبر داد و گفت: این روستا به طور کامل زیر آب رفته و دستور تخلیه کامل روستا داده شده است.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بیستم اسفندماه هم یارانه نقدی و هم بیشتر حقوق‌ کارکنان دولت واریز شد و در حال حاضر هیچ دستگاهی نیست که حقوق دریافت نکرده باشد. وی افزود: برای سال آینده نیز پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی که به مجلس شورای اسلامی بردیم، مورد پذیرش نمایندگان قرار گرفت، اگرچه فرمولی که مجلس شورای اسلامی نیز گفت، همین ۲۰ درصد است. به هر حال، ما مطابق با قانون عمل خواهیم کرد. نوبخت تأکید کرد: برای سال آینده در راستای محدود کردن عوامل تورم‌زا، بیش از آنچه که در سال‌جاری اهتمام برای کنترل نرخ تورم و ارزش پول ملی داشتیم، تلاش خواهیم کرد. انتهای پیام/ب
فارسفارس23 ساعت قبل
به دنبال نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می‌تواند مصرف سوخت در جهان را کاهش دهد، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می‌تواند مصرف سوخت در جهان را کاهش دهد، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۱۷ سنت افزایش ۶۷٫۳۳ دلار فروخته شد که چندان با ۶۸٫۱۴ دلار، بالاترین رقم سال ۲۰۱۹ که هفته گذشته به دست آمد، فاصله چندانی ندارد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۷ سنت افزایش ۵۸٫۷۹ دلار معامله شد که همچنان به ۵۸٫۹۵ دلار در هر بشکه، بالاترین رقم سال ۲۰۱۹ نزدیک است. با این حال، قیمت نفت از ابتدای امسال به علت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و کاهش تولید اوپک افزایش یافته است.
فارسفارس11 ساعت قبل
حداقل حقوق کارگران برای سال آینده در شورای عالی کار یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان تعیین شد، همچنین افزایش حقوق سایر سطوح مزدی ۱۳ درصد به علاوه ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان خواهد بود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی ۱۳ ساعته که از عصر دیروز آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان در سال ۹۸ گرفتند. همچنین افزایش حقوق سایر سطوح مزدی ۱۳ درصد به علاوه ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان خواهد بود. به گزارش فارس جدول حقوق و مزایای کارگران در سال آینده به این شرح است. حقوق و مزایای حداقل بگیرانحد اقل دستمزد روزانه کارگران ۵۰۵۶۲۷ ریال حداقل دستمزد ماهیانه ۱۵۱۶۸۸۲۲ ریال حق اولاد یک فرزند ۱۵۱۶۸۸۲ ریال حق اولاد دو فرزند ۳۰۳۳۷۶۴ ری پایه سنواتی ۷۰۰۰۰۰ ریال حق مسکن ۱۰۰۰۰۰۰ ریال بن کارگری ۱۹۰۰۰۰۰ ریال مجموعحقوق و مزایای سایر سطوح مزدیمیزان افزایش حقوق ٪۱۳+۲۶۱۱۱۸۰حق اولاد یک فرزند ۱۵۱۶۸۸۲ ریال حق اولاد دو فرزند ۳۰۳۳۷۶۴ ریال پایه سنواتی ۷۰۰۰۰۰ ریال حق مسکن ۱۰۰۰۰۰۰ ریال بن کارگری ۱۹۰۰۰۰۰ ریالانتهای پیام/
فارسفارس20 ساعت قبل
شرکت طرف قرارداد با سازمان صدا و سیما برای سرویس‌های ارزش افزوده اعلام کرد: تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیت‌های این شرکت خارج و در کوتاه مدت، محدود به برخی برنامه‌های نوروز ۹۸ می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی شرکت طرف قرارداد با سازمان صدا و سیما برای سرویس‌های ارزش افزوده اعلام کرد: با عنایت به دغدغه‌های مطرح شده در زمینه فعالیت‌های این شرکت، انجام اصلاحات ذیل در دستور کار قرار گرفته است: تبلیغ خدمات ارزش افزوده از حیطه فعالیت‌های این شرکت خارج و در کوتاه مدت محدود به برخی برنامه هایی خواهد بود که تولید و ساخت آنها از قبل جهت ایام نوروز صورت گرفته است. تغییر مدل کسب و کار این در دستور کار بوده و به‌زودی نحوه عملیاتی شدن مدل جدید اطلاع‌رسانی خواهد شد. سیاست جدی این شرکت مبتنی بر حمایت از کسب و کارهای نوپا و کمک به رشد بازار خواهد بود و این شرکت همچون گذشته تمام تلاش خود را در جهت تامین رضایت مخاطبان محترم به کار خواهد گرفت. انتهای پیام/
فارسفارس17 ساعت قبل
بر اساس اطلاع خبرگزاری فارس از نشست شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده، یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان نهایی شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی ۹ ساعته که از عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان در سال ۹۸ گرفتند. بر این اساس تا این لحظه حق مسکن ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد، بن خواربار با افزایش ۸۰ هزار تومانی به ۱۹۰ هزار تومان رسیده و پایه سنوات ماهیانه با افزایش ۱۹ هزار تومانی ۷۰ هزار تومان تعیین شد. در دستمزد ۹۷ کارگران، حق مسکن ۴۰ هزار تومان، بن خواربار ۱۱۰ هزار تومان و حق اولاد به ازای هر فرزند۹۲ هزار و ۹۹۳ تومان و پایه سنوات ماهیانه ۵۱ هزار تومان تعیین شده بود. علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اعلام این ارقام، اعلام کرد که مذاکره راجع به سایر سطوح ادامه دارد.
فارسفارس6 ساعت قبل
یک روزنامه سعودی مدعی شد، ایران تلفن همراه همسر و پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرده و هک تلفن بنی‌گانتز که اخیرا فاش شده، مربوط به چند سال پیش است. «ایندیپندنت عربی» مدعی شد، ایران تلفن همراه «ساره» و «یائیر» همسر و پسر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را هک کرد تا مکالمات نتانیاهو را در منزلش شنود کند. «تامیر پاردو» رئیس پیشین «موساد» در این باره اعلام کرد، مسأله افشای هک تلفن گانتز توسط ایران مانند «عملیاتی تخریبی» در زمان انتخابات است و در صورت کشف هک تلفن مقامی عالی‌رتبه، مصالح امنیتی در آن است که این موضوع مخفی بماند زیرا به «امنیت اسرائیل» ضربه وارد می‌کند. وی افزود، در این موارد بسیار سخت است که هویت هکرهای تلفن همراه یا رایانه شناخته شود. گانتز هفته جاری اعلام کرد، ماجرای هک تلفنش توسط ایران صحت ندارد و نتانیاهو این قصه را در آستانه انتخابات به رسانه‌ها داده است.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان که در صدر هیات عالیرتبه نظامی برای شرکت در اجلاس سه جانبه با روسای ستاد کل نیروهای مسلح عراق و سوریه به دمشق سفر کرده بود، در ادامه این سفر از مناطق آزاد شده دیرالزور و حومه آن نیز بازدید به عمل آورد. سردار باقری در این بازدید، با رزمندگان جبهه مقاومت نیز دیدار و گفتگو کرد. انتهای پیام/

فارس

سایت خبرگزاری فارس در حال حاضر به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و ترکی و در دسته‌های اجتماعی ، اقتصادی، بین الملل، سیاسی و غیره به صورت عکس و فیلم محتوا تولید می‌کند و می‌توانید در سایت خبری آن‌ها را ببینید.