آخرین اخبار اجتماعی از سراسر ایران و جهان در همشهری آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «همشهری»

همشهریهمشهری47 دقیقه قبل
فارس نوشت: فولاد خوزستان بعد از کنار رفتن سیدسیروس پورموسوی در اواخر نیم فصل اول افشین قطبی به عنوان سرمربی جدید فولاد معرفی شد و او در یک بازی پایانی نیم فصل اول هدایت قرمزهای اهوازی را برعهده گرفت‌. در همین راستا بعد از اتمام لیگ فصل جاری بار دیگر مسئولان فولاد با افشین قطبی مذاکره کردند اما توافقی در این راستا حاصل نشد. با وجود اینکه قرارداد قطبی یک و نیم ساله بود برای قطعیت قرارداد در فصل جاری نیاز به توافق مالی بود. در نهایت جدایی قطبی از فولاد خوزستان قطعی شد.
همشهریهمشهری51 دقیقه قبل
به گزارش خبرآنلاین، امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۴ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته کاهشی ۵۰ هزار تومان را نشان می‌دهد. امروز قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۹۹ هزار تومان فروخته می‌شود. صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم، با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.
همشهریهمشهری55 دقیقه قبل
«کاظم خاوازی» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه همایش جهانی تنوع زیستی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: بیست و پنجمین دوره تنوع زیستی در دنیا در حال برگزاری است و از سال ۱۳۹۳ بنیان این کار گذاشته شد. وی با اشاره به این که ایران با تصمیم مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۷۵ به این کنوانسیون پیوسته است، گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران برای نخستین بار دبیرخانه کنوانسیون زیستی کشور به وزارت جهاد کشاورزی تعلق گرفته است. خاوازی به استقرار این دبیرخانه در وزارت جهاد کشاورزی اشاره و بیان کرد: وظیفه اصلی این کنوانسیون استفاده از تمامی تشکل‌ها، بخش‌های مردمی کشور، ظرفیت‌های موجود در وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های نظارتی و قوه قضائیه برای قرار گرفتن تمام امکانات کشور در اختیار تنوع زیستی کشور است. رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: در این راستا وزارت جهاد کشاورزی به دلیل ماموریت‌ها و یا تکالیف قانونی که برعهده داشته از بخش‌های مربوط به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی عبور کرده است. به گفته خاوازی، در بزرگ‌ترین بانک و موزه حشرات کشاورزی بالغ بر چهار میلیون حشره وجود دارد در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی نگه‌داری می‌شود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
در بین این شرکت کنندگان، ۷۱ درصد چاق بوده یا اضافه وزن داشتند. از شرکت کنندگان در مورد میزان نوشابه‌های شیرین پرسیده شد. محققان دریافتند افرادی که بیشتر نوشابه‌های حاوی قند مصرف کرده بودند بیشتر با احتمال مرگ مواجه بودند. به گفته محققان، مصرف هر ۳۴۰ میلی لیتر نوشابه قندی اضافی، ریسک مرگ را بیشتر هم می‌کند. شواهد همچنین نشان می‌دهد مصرف نوشابه‌های حاوی قند با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت، بیماری قلبی و چاقی هم مرتبط است.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
وی در ادامه با بیان این که حجم انبوه زباله در استان‌های شمالی به معضل عظیم محیط زیستی تبدیل شده یادآور شد اگر در این زمینه چاره‌اندیشی نشود این مشکل از بمب شیمیایی حلبچه هم بدتر است. در حال حاضر ۷۵۳ هزار شیرابه در جنگل‌های مازندران جای گرفته و فاصله دپوی زباله با ساحل تنها ۱۵۰ متن است. وی با اشاره به اعتراض نمایندگان مازندران و گیلان نسبت به خطر نسل‌کشی در استان‌های شمالی هشدار داد و خواستار برگزاری نشست مشترک وزیر کشور، رئیس سازمان محیط زیست، وزیر نیرو، وزیر جهاد کشاورزی و مجمع نمایندگان شمال کشور برای چاره‌اندیشی در این باره شد. علی لاریجانی رئیس مجلس نیز مشکل دپوی زباله در شهرهای شمالی را موضوعی مهم توصیف کرد و گفت: وزارت کشور باید وقتی بگذارد و این معضل را حل کند. در حال حاضر هم شمال و هم جنوب کشور و هم سایر شهرها با این مشکل مواجه هستند و در قانون هم تاکید شده که این موضوع باید به سامان برسد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش مهر، دوشنبه شب تندباد شدید که منجر به برخاستن توده شدید گرد و خاک نیز شد باعث مختل شدن زندگی مردم شد و راه رفتن را هم با مشکل مواجه کرد. این تندباد که دید افقی را بسیار کاهش داده بود باعث پرتاب شدن برخی اشیا به معابر عمومی و آسیب رسیدن به برخی خودروها و اماکن شده است. این تندباد که علاوه بر اهواز در شهرهای اطرف مثل حمیدیه، باوی و کوت عبدالله هم گزارش شده است، باعث قطعی گسترده برق نیز شده است. بسیاری از وسایل مردم که در حیاط، تراس یا بالای پشت بام‌های بود به محیط‌های اطراف پراکنده شده است. هواشناسی خوزستان اعلام کرده است که این گرد و خاک از سمت عراق به خوزستان آمده و موقتی خواهد بود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش مهر، در این دیدار که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، به مسائلی نظیر وضعیت کلی محیط زیست در اکوادور و ایران وضعیت هوا، کیفیت سوخت، پلاستیک و پسماند پرداخته شد. عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار گفت: امسال از ابتدای سال تا کنون، برای اولین بار در ۲۵ سال گذشته در ۶۰ روز ابتدایی سال حتی یک روز هوای ناسالم نداشتیم. در ادامه سفیر اکوادور در ایران گفت: ایران زیباتر و بهتر از آن چیزی است که حتی خود مسئولان ایرانی مطرح می‌کنند و به نظرم باید پویشی طراحی کنید تا ایران و زیبایی‌هایش به جهانیان معرفی شوند. وی درباره وضعیت محیط زیست کشور اکوادور گفت: مردم اکوادور آگاهی بالایی دارند و آموزش زیادی در زمینه محیط زیست دیده‌اند. سفیر اکوادور در ایران در خصوص وضعیت هوای پایتخت اکوادور گفت: هوای کیتو به دلیل این که جمعیت کمی دارد و از طرفی هم صنایع کربنی در آن نیست، مانند هوای این روزهای تهران تمیز است، اما مشکل آلودگی رودخانه‌ها را داریم و مردم ضایعات را در رودخانه‌ها رها می‌کنند.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
یکی از تظاهرات شایع کچلی به صورت یک عارضه دایره‌ای‌شکل با حاشیه قرمز رنگ است. درون این دایره روشن‌ است یا پوسته‌ریزی دارد. افرادی که از رختکن‌ها و دوش‌های عمومی استفاده می‌کنند، ورزش کاران و افرادی که دستگاه ایمنی ضعیفی دارند، به خصوص در معرض خطر کچلی هستند. برای پیشگیری از این عفونت قارچی به این نکات عمل کنید: - دست‌هایتان را به طور مکرر بشویید. - وسائل شخصی‌ را با افراد دیگر به طور مشترک استفاده نکنید.

فیلم | جت اف-۱۶ روی انباری در کالیفرنیا سقوط کرد

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش لوس‌آنجلس تایمز خلبان اف-۱۶ توانست با صندلی پرنده پیش از برخورد هواپیما به زمین از هواپیما خارج شود و جان سالم به در ببرد. دوربین داشبورد ماشین یک راننده در بزرگراه مجاور حرکت می‌کرد، صحنه سقوط جت جنگنده و رفتنش به درون انبار را ضبط کرده است. خوشبختانه هیچکس در انبار محل سقوط هم آسیبی جدی ندید، گرچه چند نفر برای جراحات جزئی به بیمارستان مجاور برده شدند. یک خوشبختی دیگر این بود که با وجود اینکه این اف‌-۱۶ مجهز به مهمات بود، هیچکدام از آنها منفجر نشدند. در مجموع این سقوط هواپیما که می‌توانست به مصیبتی تمام‌عیار بینجامد به مرگ یا جراحت عمده‌ای منجر نشد.

فیلم | سامانه دفاع هوایی موشکی پاتریوت

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
پاتریوت می‌تواند با موشک‌های بالستیکی تاکتیکی، موشک‌های کروز (هدایت‌شوند) و هواگردهای دشمن در همه شرایط آب‌وهوایی و در هر ارتفاعی مقابله کند. پاتریوت از یک سامانه موشکی رهیاب هوایی پیشرفته و یک سامانه راداری زمینی با توان بالا استفاده می‌کند. سامانه پاتریوت در ارتش آمریکا و ارتش بسیاری از کشورهای متحد آن از جمله هلند، لهستان، آلمان، اسپانیا، ژاپن، عربستان و … خدمت می‌کند. در فیلم شلیک موشک‌های پاتریوت در یک پایگاه ناتو در یونان را در جریان یک تمرین نظامی می‌بینید. سامانه موشکی ضدهوایی اس-۴۰۰ ساخت روسیه رقیب سامانه پاتریوت شمرده می‌شود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: به‌تدریج با تغییر شرایط جوی در طول امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) برخی ساعات به‌ویژه بعد از ظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی، احتمال بارش پراکنده و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهد بود. وی در ادامه گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق طی امروز (۳۱ اردیبهشت) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود. این وضعیت جوی تا فردا (اول خرداد) کم و بیش ادامه دارد و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتا شدید در بعد از ظهر دور از انتظار نخواهد بود که سبب بهبودی وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد. به گفته شهبازی، تا روز آینده کاهش محسوسی در دمای تهران مشاهده خواهد شد. وی در پایان با بیان این که میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ و هوا در شرایط سالم بود، گفت: این شاخص هم‌ اکنون ۸۷ و هوا در شرایط سالم است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، جنبش انصارالله امروز اعلام کرد که یگان پهپادی این جنبش با پهپاد «قاصف کی ۲» فرودگاه نجران در جنوب غرب عربستان را هدف قرار داد. المسیره به نقل از یک منبع در یگان پهپادی انصارالله گزارش داد، در این عملیات یک انبار اسلحه در فرودگاه نجران هدف قرار گرفت و موجب آتش‌سوزی در آنجا شد. انصارالله در واکنش به این ادعای ائتلاف عربی هرگونه ارتباط خود با این حمله را تکذیب کرد. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) نیز امروز ادعا کرد، نیروهای وابسته به انصارالله در عملیاتی قصد داشتند با یک فروند پهپاد نظامی یک زیرساخت شهری را در شهر نجران هدف قرار دهند. در این حمله یک خودرو در منطقه مستبا در حال حرکت به سمت یکی از بازارهای منطقه هدف قرار گرفت.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
در اثر وزش باد و آماده بودن بستر مناسب از طریق گیاهان علوفه‌ای موجود که خشک شده، احتمال آتش‌سوزی افزایش می‌یابد. یا در اثر جاگذاشتن پسماندها به ویژه اجسام فلزی براق یا حتی شیشه‌ها در اثر تمرکز نور خورشید از طریق شیشه‌ها، درجه احتراق علوفه‌ها و احتمال آتش‌سوزی بالا می‌رود. وی تاکید کرد: بر این اساس احتمال می‌دهیم آتش‌سوزی به دلیل این که مقدار علوفه‌های خشک در طبیعت زیاد است، کم نباشد. محسنی هشدار داد: مجدد تأکید می‌کنم اگر شیشه یا فلز براقی را در طبیعت رها کنیم از این طریق احتمال آتش‌سوزی را بالا برده‌ایم. در اثر تمرکز نور در یک نقطه مشخص، درجه احتراق بوته خشک و پسماندهای به جا مانده در طبیعت را بالا می‌برد و احتمال آتش‌سوزی هست.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
سیدمصطفی حسینی کومله در گفت‌وگو با شهرنوشت، توضیح داد: سابقه اصلاح سقف بازار آهنگران به بیش از ۱۰ سال می‌رسد. او گفت: با توجه به شرایط، مدل کار برای اصلاح سقف و جداره‌های بازار آهنگران تغییر کرد. معاون شهردار منطقه ۱۲گفت: امکان این امر که شهرداری ادامه کار را به عنوان تحویل گیرنده برعهده بگیرد وجود ندارد. برای جلب اعتماد کسبه به دنبال این هستیم تا سردر بازارچه آهنگران را متناسب با شان آن دوباره طراحی یا اصلاح کنیم. پیشتر، افشین حبیب‌زاده، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در مورد وضعیت خطرناک سقف بازار آهنگران هشدار داده بود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
حتی بخشی از سختی مقابله با موش‌ها با استفاده از سموم نیز به دلیل هوشمندی این حیوان است به این ترتیب این گونه رت‌ها یا موش‌های فاضلاب به هم‌زیست‌های باهوشی در کلانشهر تهران تبدیل شده‌اند. او افزود: در سال ۱۳۷۸ شرکت ساماندهی با تشکیل کمیته علمی مرکب از اساتید دانشگاه و هیئت‌های علمی، انستیتو پاستور و وزارت بهداشت نسبت به بررسی و تهیه سم موش کش اقدام کرد. در همین سال همچنین جزوات آموزشی برای چگونگی و مدیریت مبارزه با جوندگان توسط شرکت ساماندهی تهیه و در اولین ماه سال ۱۳۷۹ بین مناطق توزیع شد. او تاکید کرد: پاکسازی و لایروبی جوی‌ها و انهار و تکمیل شبکه فاضلاب تهران در حقیقت هر سه عامل آب، غذا و پناهگاه را شامل می‌شود که می‌تواند به میزان چشمگیری جمعیت این موش‌ها را در سطوح شهری کنترل کند. در بسیاری از کشورها کنترل جمعیت این جاندار در سطوح شهری با توسعه شبکه فاضلاب شهری و نهایتا مسدود کردن انهار در سطح و انتقال این جاندار به سطوح زیرین زمین انجام می‌شود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
«مقاومت» که توسط «گاردین» شگفت‌انگیز خوانده شد درباره زندگی خانوادگی شاعر مخصوصا مرگ پدرش و تشخیص پزشکان مبنی بر ناشنوا بودن شاعر است. «مقاومت» برنده جایزه شعر «تد هیوز» ۲۰۱۹ هم شده است. » هشت کتاب داستانی و غیرداستانی برای به دست آوردن جایزه ۳۰ هزار پوندی جایزه فولیو سال ۲۰۱۹ با هم به رقابت کردند. «مرد شیرفروش» نوشته آنا برنز، «آدم‌های عادی» نوشته دیانا ایوانز، و «آنجا آنجا» نوشته تامی اورنج از داستان‌های فهرست نهایی جایزه فولیو ۲۰۱۹ بودند. علاوه بر این رمان کوتاه «غرب» نوشته کاریس دیویس نیز در میان آثار فهرست نهایی بود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، «یک مامور و یک جاسوس» در شرایطی در یک برنامه اختصاصی در جشنواره کن به نمایش درآمد که پولانسکی در سالن حضور نداشت اما ژان دوژاردن، ستاره فرانسوی فیلم در دسترس بود. انبوه خریداران بین‌المللی با دریافت یک ایمیل «محرمانه» برای نمایش مخفیانه فیلم تازه فیلمساز جنجالی لهستانی-فرانسوی گرد هم آمدند و به نظر می‌رسید از این تجربه خاص شگفتزده شده‌اند. خریداران از گوشه و کنار جهان به ویژه اروپا در شرایطی به دعوت محرمانه تهیه‌کننده فیلم پولانسکی پاسخ مثبت دادند که بسیاری از آمریکایی‌ها این دعوت را نپذیرفتند و با بی‌اعتنایی محض با «یک مامور و یک جاسوس» برخورد کردند. او وقتی سال ۲۰۰۳ برای «پیانیست» برنده اسکار بهترین کارگردانی شد، در آمریکا حضور نداشت و جایزه بعدها به دستش رسید. متیو آمالریک، اولیویه گورمه و امانوئل سینیه (همسر پولانسکی) دیگر بازیگران این فیلم هستند که فیلمبرداری آن یک ماه پیش پایان یافت.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
جان واکر لیند، شهروند ایالات متحده که به طالبان آمریکایی معروف شده، پنج‌شنبه دوم خرداد و پس از گذراندن ۱۷ سال از ۲۰ سال محکومیتش، از زندان آزاد می‌شود. واکر را پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ علیه آمریکا در افغانستان و به اتهام کمک به طالبان دستگیر کردند و پس از محاکمه در زندانی فدرال در ایندیانا مدت حبسش را می‌گذراند. به گزارش ایسنا به نقل از abc، مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که پس از آزادی، رفتار او را تحت نظارت قرار خواهند داد. این شهروند آمریکایی در جریان محاکمه ۲۰۰۲ در حالی که گریه می‌کرد، گفته بود: من هرگز و به هیچ طریقی از تروریسم حمایت نکردم و من هرگز هم چنین کاری نمی‌کنم. اگر آن چیزهایی را که امروز می‌دانم، آن موقع می‌فهمیدم، هرگز چنین کاری نمی‌کردم.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
حناچی با تاکید بر سیاست شهرداری تهران مبنی بر حمایت از استارت آپ‌ها عنوان کرد: در این‌باره لازم است سیاست روشنی داشته باشیم و این حمایت باید در قالب بخشنامه شکل بگیرد. او به ملاقات‌های مردمی شهرداران مناطق نیز اشاره کرد و یادآور شد: سنت ملاقات‌های عمومی سنتی حسنه است که باید تداوم یابد. او با تقدیر از اقدامات شهرداری تهران در شب‌های ماه رمضان گفت: در شب‌های ماه مبارک رمضان، شهر زنده‌تر از قبل است و این روند باید ادامه یابد. بسیاری از اقدامات توسط شهرداری انجام شده و می‌شود که روابط عمومی باید به خوبی عمل کند و واقعیت‌ها را به اطلاع مردم برساند. قرار شد در این زمینه اقدام کارشناسی انجام شود و با هماهنگی و همکاری سایر نهادها تعداد این پرونده‌ها را کاهش دهیم.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
مهر سال ۹۶ بود که برخی سایت‌ها و رسانه‌ها مطالبی مبنی بر بازداشت حسین هدایتی منتشر کردند که وی پس از چند ماه بازداشت، با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه و تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد. در جلسات بعدی دادگاه بانک سرمایه نیز نام هدایتی هر بار به بهانه‌ای مطرح می‌شد. یک بار نماینده دادستان گفت که پرونده هدایتی به همراه برخی دیگر از متهمان مانند سامان مدلل، محمد امامی و حسین شاملو که با همکاری متهمان پرونده بانک سرمایه تسهیلات کلان گرفته‌اند، در شعبه اول بازپرسی دادسرای ۳۶ تهران بررسی می‌شود. به عبارت دیگر او متهم به خیانت در امانت است و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی به بانک سرمایه دارد. اتهامات حسین هدایتی در ۵۵ جلد مطرح شده که به عنوان بخشی از پرونده‌های بانک سرمایه است.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
آرش فولادوند رهبر ارکستر درباره اجرای پیش رو توضیح داد: چندی پیش از کیوان ساکت دعوت کردیم که به فرانسه بیاید و مجموعه‌ای از آثار ارکسترال‌شان را با ارکستر بزرگ فیلارمونیک پاریس شرقی اجرا کنند. در این کنسرت گروه کر بهار پاریس و گروه کرال لندن به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه کر ایرانی در خارج از کشور شرکت خواهد کرد که مجموعا بیش از صد خواننده زن و مرد هستند. به گزارش هنرآنلاین این رهبر ارکستر همچنین اعلام کرد: کیوان ساکت قرار است آثار ارکسترال‌شان که برخیشان را با خواننده‌های مختلفی اجرا کرده بودند، این‌بار با ارکستر بزرگ اجرا کنند. این رهبر ارکستر در پایان گفت: گلنوش خالقی اولین رهبر گروه کر ملی ایران پیش از انقلاب بوده است. ورژن اولیه آهنگ «ای ایران» را آقای روح‌الله خالقی تنظیم کرده بودند و حالا گلنوش خالقی ورژن ثانویه این آهنگ را برای کر بزرگ و ارکستر بزرگ آماده کرده‌اند که قرار است ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی به رهبری بنده آن را اجرا کند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
جایزه‌ای که ابتدا توسط ناشر بریتانیایی انجمن فولیو، در دو سال نخست کارکرد خود یعنی سالهای (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی) حمایت شد اما بعد‌تر مدیریت سرمایه‌گذاری راثبون حامی جدید این جایزه شد. کوئتزی در هیئت داوری این جایزه نقش داشته‌اند. «جورج ساندرز» نویسنده مجموعه داستان «دهم دسامبر» برنده جایزه ۲۰۱۴ فولیو است و «آکیل شارما» نویسنده هندی-آمریکایی با کتاب «زندگی خانوادگی» سال ۲۰۱۵ این جایزه را از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۶ جایزه ادبی «فولیو» برگزار نشد و در سال ۲۰۱۷ با کمی تغییرات و اسپانسری جدید «هشام مطر» برای کتاب «بازگشت» برنده جایزه ۳۰ هزار پوندی آن شد. «ریچارد لوید پری» با پرداختن به سونامی ژاپن در کتاب «اواح سونامی» برنده سال ۲۰۱۸ این جایزه شد و سال ۲۰۱۹ نیز ریموند آنتروباس که معلمی ناشنواست با نخستین مجموعه شعرش «مقاومت» برنده این جایزه ادبی گردید.

فتوکلیپ افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری

همشهریهمشهری4 ساعت قبل
دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران صبح دوشنبه ۳۰ اردیبهشت با حضور در مرکز فناوری‌های هوشمند شهری این مرکز را افتتاح کرد. دکتر احمد مسجدجامعی و دکتر زهرانژادبهرام، اعضای شورای شهر، دکتر علی مفاخریان، شهردار منطقه۹ و دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در این بازدید شهردار تهران را همراهی کردند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، استودیو لاینزگیت پیش از همه تاریخ اکران «جان ویک: قسمت چهارم» را با یک پیامک به آگاهی هوادارانی رساند که پیش‌تر برای گرفتن خبرهای تازه از این مجموعه اعلام آمادگی کرده بودند. در متن پیامک چنین آمده بود: ما در خدمت شما خواهیم بود و شما دعوتید به تماشای «جان ویک ۴» در روز ۲۱ ماه می‌۲۰۲۱. کیانو ریوز در «جان ویک ۳» با نام فرعی «پارابلوم» مانند دو قسمت پیشین نقش قهرمان داستان را ایفا می‌کند؛ کسی که آدمکش‌ها برای سر او ۱۴ میلیون دلار جایزه تعیین کرده‌اند. ویک در حالی باید برای نجات جان خود بکوشد که سنگدل‌ترین قاتل‌ها در پیاده‌روهای نیویورک دنبالش می‌گردند و در صحنه آخر با شلیک یک گلوله، این آدمکش سابق را از روی سقف ساختمان به کف خیابان می‌اندازند. دو فیلم اول «جان ویک» به ترتیب ۱۴٫۴ و ۳۰٫۴ میلیون دلار در هفته اول اکران فروختند و درآمد ۵۷ میلیون دلاری فیلم سوم فراتر از پیش‌بینی کارشناسان بود.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش شهرنوشت، دومین جلسه کمیته راهبری دفاتر خدمات الکترونیک شهر عصر دوشنبه ۳۰ اردیبهشت با حضور تعدادی از مسئولان شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه که مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، داود لطفی سرپرست موسسه فناوران شهر و محمد فرجود مدیرعامل فاوای شهرداری تهران حضور داشتند، مقرر شد پروانه فعالیت آن دسته از دفاتر خدمات الکترونیک شهر که دارای شاخص‌های عملکردی لازم هستند شش ماه دیگر تمدید شود و پروانه فعالیت دفاتر خدمات الکترونیکی که فاقد کیفیت و شاخص‌های موردنظر شهرداری تهران هستند، لغو شود. همچنین مقرر شد آیین‌نامه فعالیت این دفاتر در شش ماه آینده مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد و فعالیت دفاتر، مکانیسم ارزیابی دفاتر، کمیته انضباطی و ضوابط مربوطه بازبینی و سامان داده شوند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، این کارگروه با هدف سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان و جلب همکاری دستگاه‌ها و مجموعه‌های ذیربط برای پیشگیری از تشدید پدیده فرونشست در شهر تهران تشکیل شده‌است …بر اساس این گزارش، با توجه به خطرپذیری محدوده تهران نسبت به پدیده فرونشست زمین و تشدید این پدیده طی سال‌های اخیر با برداشت بی رویه از سفره‌های آب زیرزمینی و تاثیر و اهمیت موضوع بر زیرساخت‌های شهر تهران، بررسی این پدیده و کاهش اثرات آن بر شهر و شهروندان در دستور کار مدیریت بحران قرار گرفته است. همچنین بر اساس مصوبات وزارت کشور، مسئولیت برگزاری جلسات کارگروه فرونشست زمین در شهر تهران زیر نظر استاندار تهران (به نمایندگی از سوی وزیر کشور) به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران واگذار شده است. در این جلسه راهکارهای عملیاتی کردن بسته اجرائی احصاء شده در کارگروه فرونشست، مورد بحث و تبادل آراء قرار گرفت که پس از تصویب و تأمین اعتبارات در هیئت دولت، عملیاتی خواهد شد.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
آدریانا هافینگتون، موسس و صاحب روزنامه هافینگتون پست یکی از دوستان رایسمن می‌گوید تمام چیزهای تزئینی مخصوص ایندیگو را خریداری کرده است. به گفته رایسمن ایندیگو در حال ورود به آمریکاست. سال گذشته اولین فروشگاه کتاب این شرکت در ایالت نیوجرسی افتتاح شد و به نظر می‌رسد این تنها فروشگاه کانادایی در آمریکا نخواهد بود. رایسمن می‌گوید آمارها نشان می‌دهند ۶۰ درصد مشتری‌های کتاب زن هستند و به همین دلیل تولید وسایل لوکس و تزئیناتی در کنار کتاب یک ضرورت است. اولین فروشگاه ایندیگو توسط رایسمن در سال ۱۹۹۷ در اونتاریو کانادا افتتاح شد.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در این تجمع انتخاباتی که در مونتورسویل پنسیلوانیا برگزار شد، با اشاره به پیروزی غیرمنتظره‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، اظهار کرد: حالا می‌خواهیم دور دوم را رقم بزنیم. به گزارش ایسنا به نقل ازهیل، او به شوخی گفت: بعد آن‌ها را دیوانه خواهیم کرد. رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: قرار است دوره دیگری داشته باشیم و این دوره قرار است عالی باشد. این نخستین بار نیست که ترامپ درباره محبوبیت خود تا حدی که بتواند محدودیت دوره‌های ریاست‌جمهوری را کنار بزند، به اصطلاح شوخی می‌کند. اوایل ماه جاری میلادی، ترامپ پیامی توییتری را که درباره افزایش دور نخست ریاستجمهوری‌اش از سوی رئیس دانشگاه «لیبرتی» منتشر شده بود، بازنشر کرد.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
فرهاد خوانساری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت طرح‌های ترافیک ویژه خبرنگاران تصریح کرد: افرادی که دارای طرح ترافیک سال ۹۷ هستند دغدغه اعتبار طرح هایشان را نداشته باشند. تمام تلاش کارگروه بررسی مدارک و اسناد خبرنگاران متقاضی بر این است که پروسه بررسی به‌زودی تمام شود و فعلا تا اطلاع ثانوی، طرح‌های سال ۹۷ برای خبرنگاران معتبر است. او افزود: برای مدیران رسانه‌ها نامه‌های معرفی سهمیه‌بگیران ارسال شده و آنها نیز در حال انتخاب هستند. به نظر می‌رسد اوایل هفته آینده اسامی خبرنگاران دریافت‌کننده سهمیه طرح ترافیک اعلام شود و سایت برای آنها در راستای تکمیل اطلاعاتشان باز شود. خوانساری در پاسخ به سوالی مبنی براین‌که چه زمانی برای خبرنگاران حائز شرایط پیامک ارسال می‌شود؛ افزود: سال گذشته برای دریافت‌کنندگان سهمیه پیامک ارسال شد اما باعث بروز مشکلاتی شد؛ برای امسال هنوز ساز و کار اعلام سهمیه به خبرنگاران انتخاب نشده است و باید این موضوع در جلسه کارگروه بررسی و تعیین شود.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
متن کامل نامه نماینده دائم ایران در سازمان ملل به این شرح است: «عالیجناب، من این نامه را در مورد وضعیت امنیتی هشدار دهنده اخیر در منطقه خلیج فارس به شما می‌نویسم. هدف آنها تفرقه‌افکنی افزون‌تر بین کشورهای منطقه خلیج فارس و کاهش هرچه بیشتر اعتماد بین آنها و نیز افزایش ناامنی و تنش در این منطقه پیشاپیش تنش‌آلود است. جمهوری اسلامی ایران بارها درباره نیات فتنه‌انگیزانه چنین محافلی و پیامدهای گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی اهداف آنها هشدار داده است. با این حال، باید به صراحت اعلام کنم که اگر جنگ بر ما تحمیل شود، ایران با استفاده از حق ذاتی دفاع مشروع خود، قاطعانه از ملت خویش دفاع و از منافع خود حفاظت خواهد کرد. عدم اقدام، یک رهیافت باخت - باخت بوده و می‌تواند به یک فاجعه منجر شود که باید از آن اجتناب گردد.

همشهری

سایت همشهری آنلاین وابسته به روزنامه همشهری روزانه اخبار شهری، اجتماعی، اخبار ایران و اخبار جهان را پوشش می‌دهد و در سایت خبری قابل دسترس است.