آخرین اخبار اجتماعی از سراسر ایران و جهان در همشهری آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «همشهری»

۲۷ تیر؛ تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران

7+
همشهریهمشهری43 دقیقه قبل
همشهریهمشهری49 دقیقه قبل
همشهری آنلاین: تیتر یک روزنامه‌های ورزشی صبح ایران به هم‌گروهی ایران و عراق، صحبت‌های استراماچونی، بشار رسن و پرسپولیس و برخی موضوع‌های دیگر اختصاص دارد:۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران روزنامه‌ ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران کد خبر ۴۴۸۲۹۳
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
» سرمدیان خاطر نشان کرد: «هدف موسسۀ بین‌المللی آرکی‌تایزر از برگزاری این رقابت جهانی، معرفی معماران برجسته و آثار آنهاست که می‌تواند تصویری کلی از کارنامۀ سالانۀ تولیدات معماری روز جهان ارائه دهد و بهترین پروژه‌ها و آثار معماری سال را به جهان معرفی و از آن‌ها تقدیر کند. هیأت داوران این مسابقه متشکل از سرآمدترین شخصیت‌های هنری و معماری جهان است. » او افزود: «موسسۀ آرکی‌تایزر با بیش از ۴۰۰ میلیون مخاطب جهانی‌، در ایران نیز در میان جامعه مهندسین معمار بسیار شناخته شده است، ولی با این وجود این اولین بار است که پروژۀ مرمت یک خانۀ تاریخی در ایران موفق به دریافت این جایزه شده است. پروژۀ مرمت خانه تاریخی سعادت در کتاب پروژه‌های منتخب معماری سال ۲۰۱۹ موسسۀ آرکی‌تایزر توسط ناشر معتبر هنری Phaidon به چاپ خواهد رسید. » خانه تاریخی سعادت در سال ۱۳۸۷ به شماره ۲۴۴۴۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
در آگوست ‌۲۰۱۷ استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در کنیا کاملا ممنوع شد. این کشور سختگیرانه‌ترین قوانین را در راه ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی دارد و الهام‌بخش ارائه راه‌حل‌های خلاقانه برای جایگزینی مواد پلاستیکی است. از ۷۵۰هزار بازرسی انجام شده، ۷۵۰۰ تن کیسه‌های پلاستیکی، جمع‌آوری و نابود شده است. کیسه‌های پلاستیکی هر مسافر خارجی که به این کشور وارد شود، ضبط و به مراکز بازیافت تحویل داده می‌شود. همچنین کیسه‌های پلاستیکی مجاز در ‌آینده به‌جای این که به‌صورت رایگان در اختیار خریداران فروشگاه‌ها قرار بگیرد، فروخته خواهند شد.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
به گزارش آسوشیتدپرس کمیته کارشناسی سازمان جهانی بهداشت قبلا سه بار از اعلام وضعیت اضطرای بهداشت بین‌المللی درباره شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو خودداری کرده بود. شیوع اخیر ابولا در این کشور غرب آفریقا از ماه اوت گذشته که دومین شیوع مرگبار ابولا در این کشور جنگ‌زده است، تا به حال ۱۶۰۰ نفر را کشته است. اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اغلب باعث توجه بین‌المللی و کمک بیشتر می‌شود، اما از طرف دیگر با این نگرانی همراه است که دولت‌های وحشت‌زده با بستن مرزهایشان واکنش افراطی نشان دهند. تدروس آدهانوم قبرسیوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی پس این اعلام در ژنو گفت: «وضعیت اضطراری بین‌المللی نباید برای انگ زدن یا مجازات کردن افرادی که بیش از همه به کمک ما نیاز دارند، استفاده شود.» این برای پنجمین بار در تاریخ سازمان جهانی بهداشت است که چنین اعلامی انجام می‌شود. موارد اضطراری بهداشتی بین‌المللی پیشین در شیوع ابولا در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ در غرب آفریقا که ۱۱۰۰۰ نفر را کشت، ظهور ویروس زیکا در قاره آمریکا، همه‌گیری جهانی آنفلوآنزای خوکی و ریشه‌کنی فلج اطفال اعلام شده بودند.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
در آمد طرح ترافیکبنا به برنامه‌ریزی‌ شهرداری، درآمدهای حاصل از عوارض طرح ترافیک باید صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود. بنابراین خیال مردم از نحوه صرف درآمد حاصل از عوارض طرح ترافیک در حوزه‌ی حمل و نقل عمومی آسوده باشد. در آمد طرح ترافیکبنا به برنامه‌ریزی‌ شهرداری، درآمدهای حاصل از عوارض طرح ترافیک باید صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود. بنابراین خیال مردم از نحوه صرف درآمد حاصل از عوارض طرح ترافیک در حوزه‌ی حمل و نقل عمومی آسوده باشد. ضمن این که در سال جاری حدود ۱۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان از محل اخذ عوارض طرح ترافیک به متروی پایتخت کمک شده است.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
خرس سیاه آسیایی یکی از هشت گونه خرس دنیا است که فقط در قاره آسیا از ژاپن تا ایران پراکندگی دارد. سر خرس سیاه بلوچی بزرگ، چشم‌ها ریز و دم بسیار کوتاه، گوش‌ها بزرگ، گرد و با فاصله از یکدیگر قرار دارند و به طور واضح از موها خارج شده‌اند. خرس سیاه با مهارت بسیار زیادی از درخت بالا می‌رود، همه‌چیز خوار است اما عمدتا از مواد گیاهی تغذیه می‌کند. زیستگاه، پراکندگی و فراوانی خرس سیاهزیستگاه خرس سیاه مناطق کوهستانی خشک عمدتا با جنگل‌ها و درخت‌زارهای پراکنده پسته، بادام و زیتون وحشی، کنار و درختچه‌داز پوشیده شده است. وضعیت حفاظتیمدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: خرس سیاه بلوچی که در گویش مردم بلوچستان با نام‌های «مم» و «حرس» شناخته شده یکی از شاخص‌ترین گونه‌های حیاط وحش در جنوب این استان است.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
به گزارش مهر فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد با اتمام نگارش فیلمنامه وارد مرحله پیش تولید شد. این فیلم سینمایی بعد از «بادیگارد» و «به وقت شام»، سومین همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج با ابراهیم حاتمی کیا خواهد بود. در حال حاضر حاتمی کیا نگارش فیلمنامه این فیلم سینمایی را به پایان برده است و پس از گذراندن مراحل پیش تولید، این فیلم را جلوی دوربین خواهد برد. «خروج» بیستمین فیلم ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان در سینمای ایران است.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، با اعلام نامزدهای تلویزیونی جایزه امی در سال ۲۰۱۹، مجموعه‌هایی همچون «بازی تاج و تخت»، ‌ «خانم میزل شگفت‌انگیز» ‌ و «وپ» ‌ مورد اقبال داوران این دوره قرار گرفتند و در نهایت سهم قابل توجهی از نامزدی در شاخه‌های مهم جوایز تلویزیونی امی ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دادند. «جولیا رابرتز» بازیگر سریال «بازگشتن به خانه» به عنوان یکی از جاماندگان بزرگ جوایز امی ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. «ریچارد مدن» نیز یکی از کسانی بود که انتظار می‌رفت به عنوان بازیگر نقش اصلی سریال «بادیگارد»، نامزد دریافت جایزه امی ۲۰۱۹ شود؛ با این حال سریال «بادیگارد» در شاخه بهترین سریال درام نامزد شد. سریال «تئوری بیگ بنگ» ‌ که ماه می‌امسال پس از ۱۲ فصل به پایان رسید، یکی از غایبان اصلی فهرست نامزدهای جوایز امی ۲۰۱۹ به شمار می‌رود. سریال‌های پرطرفدار «چیزهای عجیب»، ‌ «دروغ‌های کوچک بزرگ» ‌ و «سرگذشت ندیمه» نیز نه به دلیل نادیده گرفته شدن، بلکه به دلیل مغایرت زمان پخش فصل جدیدشان با استانداردهای این جایزه از شرکت در فهرست نامزدهای امی ۲۰۱۹ بازماندند.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
«ایکس لارج» محسن توکلی که از هفته اول تیرماه نمایشش در سینماها آغاز شده، با در اختیار داشتن ۱۴۲ سینما یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته و ۱۶۴ هزار نفر این اثر کمدی را در سینماها تماشا کرده‌اند. این فیلم سینمایی به تفکیک در تهران یک میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان فروش داشته است. از مجموع فروش این فیلم هفت میلیارد تومان حاصل نمایش این اثر در تهران بوده. این فیلم سینمایی ۱۶۹ سالن در تهران و شهرستان‌ها در اختیار داشته و از مجموع فروشش، پنج میلیارد تومان سهم فروشش در تهران بوده است. فیلم سینمایی «دختر شیطان» ساخته قربان محمدپور پس از پنج هفته نمایش در ۱۲۹ سینما، با داشتن ۸۲ هزار مخاطب، ۸۴۶ میلیون تومان فروش داشته است.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
او همچنین بیان کرد: ارتباطی که حوزه‌هایی مانند سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی می‌توانند با این نمایشگاه داشته باشد، انعکاس درست خودجویی، خودیابی و خوداجرایی در زمینه تولید است. انعکاس فعالیت‌های حوزه تولید از طریق هر هنری، از ادبیات تا تئاتر و سینما می‌تواند خروجی بسیار قوی و محرکی در جامعه داشته باشد. اگر کاری در جامعه به‌درستی از طریق هنر انعکاس یابد، رساتر، ماندنی‌تر و موثرتر خواهد بود. حضور هنرمندان در چنین عرصه‌ای مانند این است که توانمندی‌ها و نیازها با جمع‌بندی مناسب و درستی در قالب یک فیلم یا کاتالوگ به دنیا معرفی شود. نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط «ایدرو» برگزار می‌شود و میزبان نخبگان، کارآفرینان و صاحبان صنایع خواهد بود.
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
ایرنا نوشت: محمدحسین آقاسی وکیل مدافع محمدرضا شجریان با اعلام این خبر گفت: شکایتی را از سوی استاد شجریان در سال ۸۸ از حسین شریعتمداری مطرح کردیم که این شکایت در ادامه با ۱۹ شکایت دیگر علیه مدیرمسئول روزنامه کیهان جمع و تبدیل به یک پرونده واحد شد. این وکیل دادگستری افزود: جالب این است که اخیرا و بعد از گذشت ۱۰ سال، شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه در تمام این شکایت‌ها قرار منع پیگرد صادر کرده و نکته جالب‌تر این است که یکی از شاکیان دادستان عمومی و انقلاب تهران است. وکیل مدافع شجریان افزود: شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تمام شکایات به جز شکایت دادستان تهران را به خاطر اینکه مجازات اتهامات انتسابی درجه ۶ محسوب و تا ۵ سال از وقوع جرم امکان پیگیری دارد، مشمول مرور زمان دانسته و رد کرده است. وکیل مدافع شجریان اضافه کرد: به صراحت ماده ۲۶۴ قانون آئین دادرسی کیفری، بازپرس باید ظرف پنج روز از تاریخ پایان تحقیقات، قرار خود را مبنی بر منع پیگرد یا قرار مجرمیت صادر کند. آقاسی گفت: شکایت دادستان عمومی و انقلاب تهران از شریعتمداری نیز مربوط به ۲۸ آذر سال ۹۱ و به اتهام توهین به مقدسات است که شعبه بازپرسی به علت عدم کفایت ادله جهت احراز وقوع رفتار مجرمانه قرار منع پیگرد صادر کرده است.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
ایسنا نوشت: سیدجلال ملکی درباره این حادثه آتش‌سوزی، اظهار کرد: طی ساعت گذشته یک مورد آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که بلافاصله پنج ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل وقوع این آتش سوزی اعزام شده وهم‌اکنون آتش نشانان در حال انجام عملیات اطفای حریق هستند. ‌ملکی در ادامه با بیان این که تا این لحظه هفت ایستگاه آتش‌نشانی به همراه بالابر و نردبان به محل وقوع این حادثه اعزام شدند، گفت: در حال حاضر عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ نیز در محل حضور دارند. وی درباره وضعیت فعلی آتش‌سوزی در این محل نیز اظهار کرد: کمی پس از وقوع آتش‌سوزی، وسعت آن به بیش از هزار متر رسیده بود و به بافت تاریخی که در شمال‌غربی این میدان واقع شده است نیز سرایت کرده بود اما در حال حاضر مشاهدات در این محل نشان می‌دهد که شعله‌زنی تا حد قابل توجهی انجام شده است. به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، این حادثه تاکنون خسارت صدمات جانی نداشته است. حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران نیز در محل وقوع حادثه حاضر است.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
‌در این انتخابات ۴۰ کشور به عنوان عضو شورای اجرایی کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی یونسکو ‌از بین تمامی‬ اعضا پس از برگزیده شدن، مسئولیت تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیسیون و ارزیابی فعالیت کشورهای عضو و ‌کارگروه‌های مختلف و متعدد دریایی و اقیانوسی ذیل یونسکو را برعهده می‌گیرند. این شورا مطابق با شرایط مندرج در آیین‌نامه‌های آن کمیسیون، در تنظیم برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیسیون و زیرمجموعه‌های وابسته به آن حق رای داشته و به ‌عنوان کمیته اجرایی و راهبری کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی عمل می‌کند. جمهوری اسلامی ایران ‌پیشتر در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی در شورای اجرایی عضویت داشته است. ‌کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی یونسکو (IOC-UNESCO) ‌مهم‌ترین نهاد بین‌المللی در عرصه علوم اقیانوسی محسوب ‌می‌شود. ساختار کمیسیون ‌بین‌دولتی اقیانوس‌شناسی متشکل از کشورهای عضو، شورای اجرایی، دبیرخانه و تعدادی زیرمجموعه است‬ که‬ دبیرخانه آن ‌در پاریس استقرار‬ دارد.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اردوگاه تابستانی کویر دانشجویان سال یک دانشگاه هوایی شهید ستاری در پایگاه قیام واقع در کوشک نصرت قم بازدید کرد. وی در این سفر، ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف اردوگاه تابستانی از نزدیک در جریان روند آموزش دانشجویان قرار گرفت. فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن ابلاغ تدابیر و توصیه‌های لازم برای بهره وری و استفاده حداکثری از فضا و موقعیت اردوگاه بر آموزش دانشجویان تاکید کرد. گفتنی است، دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری برای آموزش تخصصی به سه اردوگاه کویر (کوشک نصرت)، کوهستان (امامزاده هاشم (ع)) و جنگل (کلاردشت) اعزام می‌شوند.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا شقاقی، اظهار کرد: متصدیان استخر موظفند هر سانس وضعیت آب استخر را از نظر کیفی مورد کنترل قرار دهند و فاکتورهای اصلی مانند میزان کلر، کدورت و ph آب را بررسی کنند. وی افزود: مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی و کیفی در آب استخر اعم از کدر بودن آب و بوی زننده کلر و…، می‌توانند با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و موضوع را گزارش کنند تا بازرسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن موضوع را پیگیری کنند. رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت تصریح کرد: در کنار نظارت متصدیان استخرها و مردم، بازرسان وزارت بهداشت نیز بر وضعیت استخرها نظارت دارند. شقاقی با اشاره به تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت بر استخرها در فصل تابستان، بیان کرد: ما هر دو هفته یک بار از آب استخرها بازدید و نمونه برداری می‌کنیم. همچنین، افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی و واگیردار تا زمان بهبودی کامل از ورود به آب استخر خودداری کنند.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت نوسازی عباس‌آباد، عصرانه هنر تهران برنامه‌ای هفتگی است که در قالب جشنواره تابستانی تابستان باغستان با رویکرد ترویج هنر اصیل ایرانی و تعامل با استادان، پیشکسوتان و هنرمندان برجسته ایرانی عصر جمعه هر هفته روی پل طبیعت در حوزه‌های نمایش، خوشنویسی، کاریکاتور، خط، نقاشی، موسیقی و … برگزار می‌شود و میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان است. تابستان باغستان در برنامه‌های پیشین در هفته اول میزبان هنرمندان هنرهای نمایشی بود و هفته دوم با حضور نوازندگان در چند گروه سنتی و کلاسیک با موضوع هنر موسیقی برگزار شد. در سومین هفته عصرانه هنر تهران جمعی از هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست روی پل طبیعت گرد هم می‌آیند و همراه با شهروندان آثاری با موضوع پرتره، آلودگی هوا، معضلات شهری و … خلق می‌کنند. سومین برنامه عصرانه هنر تهران در قالب جشنواره تابستانی تابستان باغستان شرکت نوسازی عباس‌آباد ساعت ۱۸ تا ۲۱ روز جمعه ۲۸ تیرماه با حضور شهروندان علاقه‌مند به هنر روی پل طبیعت برگزار می‌شود.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه مونترال کانادا عنوان می‌کنند هرچقدر میزان استفاده نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون بیشتر باشد، ریسک ابتلا به افسردگی در آنها بیشتر است. هرسال این نوجوانان اطلاعات خود در مورد میزان استفاده از چهار نوع رسانه را اعلام می‌کردند: شبکه اجتماعی، تلویزیون، گیم‌های ویدئویی و استفاده از کامپیوتر. این نوجوانان همچنین در مدت چهار سال، پرسشنامه‌ای هم در مورد علائم مختلف افسردگی تکمیل کردند. یافته‌ها نشان داد مدت زمان سپری شده در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تماشای تلویزیون با علائم شدید افسردگی مرتبط بود. اما این رابطه در مورد استفاده از کامپیوتر و گیم‌های ویدئویی مشاهده نشد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
این پهپاد که برای ماموریت‌های مختلف نظامی و غیرنظامی طراحی شده است، قادر به بکارگیری در انواع ماموریت‌های گشت مرزی، گشت و پایش ساحل، پایش زیست محیطی و …است. از جمله ویژگی‌های پهپاد مهاجر-۶، قابلیت حمل بمب‌های هوشمند و نقطه زن قائم است که در عملیات اخیر نیروی زمینی سپاه بر علیه مواضع گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب در مرزهای اقلیم کردستان عراق نیز از آن استفاده شد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هانوفرشه آلگماینه، لوکاس برفوس درام‌نویس و رمان‌نویس سوییسی به عنوان برنده جایزه ۵۰ هزار یورویی گئورگ بوشنر ۲۰۱۹ آلمان معرفی شد. لوکاس برفوس که سال ۱۹۷۱ در شهر تون سوئیس به دنیا آمده از ۱۹۹۸ به خلق آثارش پرداخته است. این نویسنده که چندین جایزه ادبی در کارنامه دارد، نخستین جایزه ادبی خود را سال ۲۰۰۱ دریافت کرد که جایزه فرهنگی شهر تون بود. او جایزه ادبی برلین، جایزه نمایشنامه نویسی مولهایم، جایزه آنا سگرز، جایزه کتاب سوییس و جایزه ادبی نرد را نیز در کارنامه دارد. جایزه گئورگ بوشنر که از سال ۱۹۵۱ و به یاد بوشنر نویسنده کلاسیک آلمانی اهدا می‌شود؛ هر سال برای تجلیل از نقش نویسندگان در اعتلای فرهنگ آلمانی برنده خود را انتخاب می‌کند.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
تراشه جدید که Pohoiki نام گرفته، رایانه‌ها را در عمل به یک مغز بیولوژیک مبدل می‌کند. سرعت پردازش این رایانه‌ها هزار برابر بیشتر از قدرتمندترین رایانه‌های موجود در بازار است. شرکت اینتل مدعی است استفاده از تراشه یادشده انجام تحقیقاتی را که نیاز به محاسبات گسترده و بسیار پیچیده دارند را تسهیل می‌کند. این شرکت در حال مذاکره با تعدادی از شرکت‌های سازنده رایانه برای استفاده از پردازنده مذکور در تولیدات آنهاست. از جمله محصولات هوش مصنوعی که با این تراشه قابل ساخت خواهد بود می‌توان به سیستم‌های شناسایی سریع هویت انسان‌ها، تفسیر و درک خودکار متون و اظهارات و عکس‌ها و ویدئوها و غیره اشاره کرد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
حالا خوب است بدانی که این هفته، در تهران، از یکی از معماران سرشناس دیزنی‌لندها و شهربازی‌ها و پارک‌های آبی در گوشه و کنار دنیا تجلیل شد. این معمار بزرگ که ایرانی است؛ احمد جعفری‌نژاد نام دارد و در ایران نیز بناهای گوناگونی طراحی کرده است. باورم نمی‌شود که در دیزنی لند عظیم شانگهای طراحی ورودی‌ها و خیابان اصلی پارک را این هم‌وطن ایرانی انجام داده باشد. او پس از گذران دوره‌ی مطالعاتی در دانشگاه سالت‌لیک‌سیتی در سال ۱۹۶۶، به‌عنوان معمار به استخدام شرکت دیزنی در آمد. جعفری‌نژاد تا سال ۲۰۰۴ میلادی به‌عنوان طراح معماری و مدیر هنری در شرکت دیزنی فعالیت کرد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
وقتی دودلینگ به عادت روزمره تبدیل‌شود و از فرآیند سرگشتگی خارج شود، گویی فرد هم از سرگشتگی رها شده …» هانی نجم خودش هم از هنرمندانی است که سال‌هاست روی دودلینگ‌آرت کار می‌کند. زیرا مهارت درک‌شده هیچ‌گونه ارتباطی به کیفیت تجربه‌ی یادگیری دودلر ندارد. همه‌ی ما قبل از این‌که خواندن و نوشتن را یاد بگیریم، در کودکی با خط‌خطی‌کردن روی در و دیوار یا کاغذ دودلینگ می‌کردیم و چون دودلینگ از ناخودآگاه ما نشئت می‌گیرد، می‌شود گفت که همه‌ی ما به‌طور غریزی دودلر هستیم. خیلی از آدم‌هایی که دودلینگ کار می‌کنند این نکته را به من گفته‌اند که تا قبل ازاین‌که دودلینگ کار کنند، عصبی بوده و آشفتگی ذهنی داشته‌اند، اما آشنایی با این سبک به بهترشدن حالشان کمک کرده است. دودلر درون ما کم‌رنگ شده و فقط در حاشیه‌ی کتاب و دفترچه‌های مدرسه و در بزرگ‌سالی سر جلسه‌ها یا پای تلفن، فرصت نشان‌دادن خودش را پیدا می‌کند.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
مبتلایان به اختلالات روان دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های متابولیک قلبی از قبیل دیابت و سکته مغزی هستند. همچنین بیماری‌های روان می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های جسمی را افزایش داده و بیماری‌های جسمی خود خطر بیماری‌های روان را تشدید می‌کنند. بعلاوه چاقی یا دیابت خطر ابتلا به بیماری‌های روان را افزایش داده و بالعکس. به گفته محققان گاهی اوقات این تاثیرگذاری به دلیل روش‌های درمانی در بیماری‌های روان است که می‌توانند مشکلات سلامت جسمی را موجب شده یا تشدید کنند. به طور مثال بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان بیماری‌های روان از جمله داروهای افسردگی بر متابولیسم و سلامت قلب تاثیر منفی می‌گذارد.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در پی اعلام تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۷ دریافت و تامین شده، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است و از این مبلغ، حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلارش ترخیص و وارد چرخه درمان شده است. مهندس سیدحسین صفوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره گردش ارزی در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۷ دریافت و تامین شده، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است. باقی‌مانده ارز تخصیص داده شده به حوزه تجهیزات پزشکی نیز به تدریج وارد می‌شود. همچنین در حال توسعه سامانه کدینگ تجهیزات پزشکی هستیم تا بتوانیم واردات تجهیزات پزشکی را با جزییات بیشتری کنترل‌ کنیم. وضعیت ارز نیمایی در تجهیزات پزشکیمدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در ادامه صحبت‌هایش درباره وضعیت تخصیص ارز نیمایی در حوزه تجهیزات پزشکی نیز گفت: باید توجه کرد که بخشی از تجهیزات و ملزومات پزشکی مشمول ارز نیمایی می‌شوند و واقعیت این است که تامین ارز نیمایی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان سخت‌تر از ارز رسمی است.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
همشهری آنلاین: تصویر موشک ۱۱۰ متری موشک ساترن پنج که پنجاه سال پیش سفینه آپولو ۱۱ را به فضا برد و نهایتا رسیدن انسان به کره ماه را ممکن کرد، روی ستون یادمان واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا انداخته شده است. موشک ساترن پنج در ۱۶ ژوئیه ۱۹۶۹ از مرکز فضایی کندی در فلوریدای آمریکا پرتاب شد و سفینه آپولوی ۱۱ حامل فضانوردان آمریکایی نیل آرامسترانگ و باز آلدرین را به فضا برد که در نهایت نخستین انسان‌هایی شدند که بر روی کره ماه گام گذاشتند. کد خبر ۴۴۸۲۷۴
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دوشنبه ۱۷ تیر ماه ۹۸ به صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و تعداد ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. از این تعداد، ۴۳۲ هزار و ۷۶۷ نفر در یک کدرشته و تعداد ۲۴ هزار و ۹۷ نفر در دو کدرشته مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته با توجه به پایان فرصت انتخاب رشته، تعداد ۲۵۳ هزار و ۷۳ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند. در واقع ۵۵٫۴۰ درصد داوطلبان مجاز توانستند فرم خود را ارسال کنند. وی افزود: ظرفیت پذیرش بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۱۶۰ هزار و ۸۱۷ نفر است و نتیجه نهایی در شهریور ماه اعلام می‌شود.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
به گزارش مهر، حسین سیمایی صراف درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده‌های دانشجویان متخلف که به مؤسسات، پایان‌نامه سفارش داده‌اند، گفت: در حال استخراج اسنادی هستیم؛ همچنین کارشناس منتخب دادگاه شعبه بازپرسی، یک سری اطلاعات را به شعبه گزارش کرده است. وی ادامه داد: هیئت‌های تخلف انتظامی و کمیته‌های انتظامی فعال شده و آماده رسیدگی به پرونده‌ها هستند. در یک سری از قراردادهایی که دانشجویان متخلف با مؤسسات عرضه‌کننده پایان‌نامه امضا کرده‌اند، نام دانشگاه محل تحصیل دانشجو درج نشده است بنابراین پذیرش دانشجو و محل تحصیل دانشجویان مذکور از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در حال شناسایی است. وی درباره تغییرات آئین‌نامه مقابله با تقلب علمی در هیئت دولت، گفت: آئین‌نامه تغییرات جزئی در هیئت دولت داشته و تغییرات ماهوی نداشته است. تغییرات شکلی صورت گرفته که مورد نظر هیئت دولت بوده است و دوباره به کمیسیون علمی ارسال شده آنجا نیز تغییرات مذکور اعمال و بزودی ابلاغ می‌شود.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
وی ادامه داد: وقتی مشکلات اقتصادی هجوم می‌آورد، نقش سازمانهای حمایتی از قبیل کمیته امداد و بهزیستی برجسته‌تر می‌شود. امروز درخواست‌ها برای قرار گرفتن تحت پوشش سازمان‌های حمایتی افزایش یافته و این امر مسئولیت این سازمان‌ها را سنگین‌تر کرده است. بسیاری از این کودکان توسط برخی سوداگران به کار گرفته می‌شوند و پولی هم که درمی‌آورند خرج خودشان نمی‌شود. وی با اشاره به فعالیت مراکز حمایتی غیرمجاز نیز تاکید کرد: قطعا این مراکز باید با تعیین یک ضرب الاجل مناسب، از ناحیه دولت و سازمان بهزیستی ساماندهی شوند زیرا امر حمایت و تربیت افراد مسأله بسیار مهمی است که نمی‌توان بدون توجه به استانداردهای لازم در این عرصه فعالیت داشت. وی با تأکید بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از سازمانهای حمایتی، بار دیگر از تلاش‌های مددکاران اجتماعی و همه مسئولان سازمان بهزیستی قدردانی و بر لزوم توجه هر چه بیشتر دستگاههای متولی به تامین بودجه و امکانات سازمانهای حمایتی تاکید کرد.

همشهری

سایت همشهری آنلاین وابسته به روزنامه همشهری روزانه اخبار شهری، اجتماعی، اخبار ایران و اخبار جهان را پوشش می‌دهد و در سایت خبری قابل دسترس است.