تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری ایبنا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایبنا»

ایبناایبنا2 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور ۷۰ شرکت تولید کننده اسباب بازی با هدف حمایت از تولیدات ملی برگزار شد، سعداله عیسی زاده مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی این بانک نیز حضور داشت. کانون جوانه‌های بانک ملی ایران نیز با هدف آموزش مفاهیم اقتصادی و مالی به کودکان و نوجوانان و همچنین معرفی خدمات و محصولات فرهنگی خود در این نمایشگاه شرکت کرد. در غرفه کانون جوانه‌های بانک ملی ایران در این نمایشگاه ضمن صدور کارت جوانه‌ها، مسابقه عکاسی و نقاشی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. شایان ذکر است بخشی از عواید این نمایشگاه به جمع آوری اسباب بازی برای کودکان مناطق سیل زده اختصاص خواهد یافت. این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۲۱ از امروز تا ۳۱ خرداد ماه جاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه اقتصاد کشور در سال ۹۸ با مشکلات جدیدی روبرو شده و زندگی مردم تحت فشار قرار دارد، بر اهمیت گفتگوی صادقانه با مردم تاکید کرد و گفت: معیشت مردم، رونق تولید و ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی دولت در سال ۹۸ هستند و باید مردم احساس کنند که مسئولین به دنبال حل مسائل کشور و مشکلات معیشتی جامعه هستند تا بتوانند بخشی از آلام و دغدغه‌های آنها را مرتفع کنند. جهانگیری با بیان اینکه حل مسائل اقتصادی کشور در شرایطی که دشمنان به تعبیر خودشان جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند، نیازمند تمرکز ویژه و ایستادگی است، خاطر نشان کرد: این پیام باید به تمام مدیران کشور ابلاغ شود که سال ۹۸ به لحاظ اقتصادی سالی ویژه است و برای اداره مناسب کشور نیازمند آن هستیم که جدی‌تر پای کار باشیم. رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر تشکیل کارگروهی برای شناسایی محصولاتی که در داخل تولید می‌شوند تاکید کرد و گفت: دولت از تولیدکنندگانی که کالاهای خود را در داخل و بدون وابستگی تولید می‌کنند حمایت می‌کند. جهانگیری همچنین خواستار تفویض اختیارات بیشتر به استان‌های کشور شد و بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر میان جانشینان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان‌ها با استانداران در جهت اجرای هر چه بهتر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد. در این گزارش مهم‌ترین اقدامات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طی ۱۶ جلسه برگزار شده در سال ۱۳۹۷ تشریح شد که اجرای ۲۷ پروژه‌ جدید اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۷ و استمرار اجرای ۱۳۶ پروژه اولویت‌دار و برنامه‌ اجرایی اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۶ در سال ۱۳۹۷ بخشی از این گزارش بود.
ایبناایبنا3 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، افروز بهرامی در دیدار با دبیر کل و جمعی از اعضای اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی افزود: صادرات نوک پیکان مبارزه با تحریم‌ها است و به نظر می‌رسد امروز مهمترین استراتژی تبادل با کشورهای همسایه است. بهرامی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌ها صادرکنندگان ریسک‌های تجاری و سیاسی است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای تشویق و ترغیب صادرات و پوشش ریسک‌ها موسسات بیمه اعتبار صادراتی ایجاد شده که در ایران هم صندوق ضمانت صادرات این نقش را برعهده دارد. مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به مزایای استفاده از خدمات صندوق‌های ضمانت صادرات، افزود: موسسات بیمه اعتبار صادراتی ازطریق سازوکار مدیریت ریسک پرداخت‌ها مزیت‌های را برای فعالان عرصه تجارت و صادرات و بنگاه‌های پولی، بانکی و نهادهای تامین کنندگان مالی صادرات فراهم می‌نمایند. وی افزود: در سال ۹۶ حجم صادرات اتحادیه بالغ بر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است که در سال گذشته قطعا آمار صادرات بیش از این است. در این نشست مقرر شد ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری، نماینده صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان عضو افتخاری اتحادیه در کمیسیون‌ها حضور داشته و اعضای اتحادیه را نسبت به خدمات صندوق راهنمایی و اطلاع رسانی نماید.
ایبناایبنا3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شدند. نمادهای تاثیرگذاراز سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می‌کند که امروز ۲ نماد «همراه با (۲۳۰) واحد و اخابر با (۱۴۹)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند. افت شاخص صنایعاین گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه‌ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغال سنگ با ۲۶۱ واحد رشد معادل ۴٫۰۲ درصد به ۶ هزار و ۷۵۷ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۵۹) واحد افت معادل (۴٫۳۲) درصد به ۵ و ۷۴۵ واحد، محصولات کاغذ با (۲۱۶۷) واحد ریزش معادل (۴٫۴۵) درصد به ۴۶ هزار و ۵۸۴ واحد، کاشی و سرامیک با (۲۸۶) واحد افت معادل (۴٫۴۸) درصد به ۶ هزار و ۱۰۳ واحد، سایر معادن با (۱۳۶۰) واحد کاهش، معادل (۴٫۵۹) درصد به ۲۸ هزار و ۲۷۴ واحد، لاستیک با (۲۸۵۵) واحد افت معادل (۴٫۸۲) درصد به ۵۶ هزار و ۳۴۲ واحد، محصولات چوبی با (۱۳۷۱۱) واحد کاهش معادل (۴٫۸۸) درصد به ۲۶۷ هزار ۱۵۳ واحد» رسید. بیشترین کاهش قیمت‌هادر عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وبهمن، لابسا، خپوش، قثابت، کدما، غچین و سبهان» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غالبر، غبهنوش، داسوه، پسهند، لبوتان، دسبحان و دیران» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند. به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۷۵۳ هزار و ۹ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۵۸۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۰ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۰۰ هزار و ۹۵۷ میلیارد تومان رسید.
ایبناایبنا4 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، امید علی پارسا با اشاره به دستورالعمل شماره ۲۰۰/۹۸/۵۰۵ مورخ ۹۸/۳/۸ و نامه ۲۳۰/۱۲۵۷۰/د مورخ ۱۳۹۸/۳/۱۲ موضوع مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۷ برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده (۱۰۰) اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم و با توجه به محدودیت زمانی باقیمانده و جهت مشارکت و استفاده حداکثری مودیان محترم مالیاتی از تسهیلات موضوع دستورالعمل فوق الذکر عنوان کرد: آندسته از صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع ماده (۲) آیین نامه اجرایی موضوع ماده (۹۵) قانون مذکور که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال ۱۳۹۷، حداکثر مبلغ ۸۲۸ میلیون تومان است و مالیات تشخیصی عملکرد سال ۱۳۹۶ آنان به قطعیت نرسیده، می‎توانند با تکمیل و ارسال فرم مربوط و با اعمال درصدهای تعیین شده مطابق بند (ب) دستورالعمل موصوف به نسبت مالیات تشخیصی عملکرد سال ۱۳۹۶ از مزایا و تسهیلات آن بهره‌مند شوند. وی خاطرنشان کرد: بدیهی است چنانچه مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ ایندسته از مودیان در فرایند رسیدگی و دادرسی مالیاتی منجر به کاهش مالیات شود، این امر تاثیری در میزان مالیات مقطوع پذیرفته شده عملکرد سال ۱۳۹۷ آنها نخواهد داشت.
ایبناایبنا4 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، سید محمد پژمان گفت: با توجه به قرارداد عاملیت منعقده با بانک مسکن و راه‌اندازی درگاه الکترونیکی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران، ثبت‌نام متقاضیان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت در بافت فرسوده آغاز شده است. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: در راستای اجرای مصوبه هیات محترم دولت سقف تسهیلات اعطایی در بافت‌های فرسوده افزایش یافته و سقف این تسهیلات برای متقاضیان در کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است. وی با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات با حمایت دولت و اختصاص اعتبار صورت‌ گرفته کاهش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر، نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت مدنی (دوران ساخت) در بافت‌های فرسوده (۵۰ درصد) نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات متناظر است که این نرخ با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در سال ۱۳۹۸ به میزان (۹ درصد) تعیین شده است. علاوه بر تسهیلات پیش گفته، در صورت ساخت مسکن توسط سازندگان حرفه‌ای و توسعه‌گران و همچنین در پروژه‌های تجمیعی سقف تسهیلات به شرح جدول شماره یک قابل افزایش است. همچنین تسهیلات ودیعه مسکن موقت نیز تجهیز و تدارک دیده شده که میزان و نرخ سود این تسهیلات در جدول شماره دو منعکس شده است.
ایبناایبنا4 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از سامان رسانه، بانک سامان با گستره متنوعی از خدمات و محصولات در حوزه صنعت غذا و با هدف همراهی و حمایت از فعالان این صنعت در حوزه خدمات ریالی، ارزی و اعتباری با کادری کامل متشکل از مدیران ارشد، میانی و کارشناسان متخصص در بیست و ششمین نمایشگاه آگروفود حضور خواهد داشت. این گزارش حاکی است بانک سامان که به واسطه خدمات گسترده و کامل خود در سال‌های گذشته به انتخاب اول شرکت‌های فعال صنایع غذایی کشور تبدیل شده است به عنوان تنها بانک در این رویداد نمایشگاهی حاضر می‌شود و در نظر دارد تا در طول برگزاری نمایشگاه با جلسات و ملاقات‌های حضوری آخرین خدمات و امکانات خود را در اختیار این حوزه اقتصادی کشور قرار دهد. گفتنی است، نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته از ۲۸ لغایت ۳۱ خردادماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در غرفه بانک سامان در سالن ۵ نسبت به دریافت مشاوره‌های فنی لازم در زمینه خدمات مالی و بانکی بپردازند.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، با توجه به این که آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۷ مودیان برای صاحبان مشاغل، پایان خرداد ماه و برای اشخاص حقوقی و سایر مودیان پایان تیرماه اعلام شده، بانک ملی ایران تدابیر ویژه‌ای برای ارائه خدمات به این بخش از مشتریان در نظر گرفته است. واحدهای منتخب به شرح زیر به منظور دریافت وجوه مودیان مالیاتی بر اساس جدول زمان بندی به ارائه خدمات می‌پردازند.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک‌پاسارگاد، ساعات کار جدید شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در استان‌های یاد شده، با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دلیل گرمای شدید در فصل تابستان، در بازه زمانی ذکر شده به شرح زیر است: شعبه­‌های استان هرمزگان و قشم از تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ تا ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ و شعبه­‌های استان سیستان و بلوچستان تا اطلاع ثانوی: روزهای هفته ساعت کار شنبه تا چهارشنبه ۷:۰۰ الی ۱۳:۰۰ پنج شنبه ۷:۰۰ الی ۱۲:۰۰شعبه­‌های استان کرمانشاه از تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ تا ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ و شعبه­‌های استان بوشهر تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱: روزهای هفته ساعت کار شنبه تا پنج شنبه ۷:۰۰ الی ۱۳:۰۰واحدهای استان‌های مازندران و یزد از تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ تا ۱۳۹۸/۰۵/۳۱:
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، فرج‌اله قدمی، عضو هیات مدیره این بانک، که بیش از یکسال به عنوان قائم مقام مدیرعامل در بانک سرمایه حضور داشت، بر اساس تصمیم اعضای هیات مدیره، به سمت مدیریت‌عامل منصوب شد. گفتنی است، قدمی از مدیران زبده و باتجربه نظام بانکی است و سابقه فعالیت در پست‌های مدیریتی در بخش‌های مختلف بانک سپه از امور اعتباری تا امور شعب و نهایتا عضویت در هیات مدیره این بانک را در کارنامه خود دارد.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، علی رهبری اظهار داشت: پیرو دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و براساس هماهنگی‌های انجام شده با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار است که قیمت حدودا ۱۰۰ قلم کالای اساسی و پرمصرف از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی شناخته شده و مطرح انجام شود. وی اضافه کرد: مذاکره با متولیان اپلیکشین‌های موبایلی معروف بزودی انجام خواهد شد و امکان استعلام قیمت کالاهای مذکور یکی از گزینه‌های اضافه شده به اپلیکیشن‌های موبایلی همچون آپ، روبیکا و … خواهد بود. رییس مرکز تجارت الکترونیکی ایران از مذاکره با وزارت ارتباطات برای اضافه کردن گزینه استعلام قیمت کالا از طریق اپلیکیشن «دولت همراه» خبر داد و گفت: بزودی این امکان از این طریق این اپلیکیشن موبایلی فراهم خواهد شد. وی با اشاره به اینکه در توسعه فناوری در حوزه ارتباطات و راه اندازی اپلیکیشن‌های موبایلی ترجیح بر این است که از امکانات مناسبی که وجود دارد، استفاده شود، ‌ گفت: در زمینه استعلام کالاهای پر مصرف از موازی کاری و تولید اپلیکیشن‌های جدید خودداری خواهد شد و در این زمینه اپلیکیشن جدیدی تولید نخواهد شد و از اپ‌های که وجود دارند استفاده خواهد شد. رهبری با تاکید بر اینکه با این امکان میتوان مشکل چند قیمتی بودن کالا و سردرگمی مصرف کنندگان در ارزیابی قیمت‌ها را کاهش داد، هدف نهایی از اجرای این طرح را اطلاع‌رسانی قیمت کالاهای اساسی و پر مصرف به مردم و مصرف‌کنندگان عنوان کرد.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که با توجه به بهره‌برداری از وب سرویس استعلام الکترونیک اطلاعات هویتی از تاریخ یکم خرداد ماه سال جاری، امکان ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی قدیمی میسر نخواهد بود. بر اساس این بخشنامه ارائه خدمات بانکی به افرادی که کارت ملی جدید دریافت نکرده ولی دارای رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند هستند، (پس از استعلام کد رهگیری مندرج در پشت رسید یاد شده، همراه با ارائه اصل شناسنامه) امکان‌پذیر است. بر این اساس استعلام‌های مربوط به تصویر چهره از این پس به دو طریق امکان‌پذیر خواهد بود:۱. استفاده از سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند به علاوه شماره ملی فرد۲. استعلام به کمک کد رهگیری مندرج در رسید ممهور تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی همراه با اصل شناسنامه به علاوه شماره ملی فرد
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، از ابتدای فعالیت سامانه صیاد در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ تاکنون، حدود دومیلیون و ۵۰۰ هزاردسته چک طرح صیاد در اختیار مشتریان این بانک قرار گرفته است. سامانه صیاد به عنوان سامانه صدور یکپارچه چک با هدف متمرکزسازی درخواست‌های صدور دسته‌ چک، فراهم آوردن امکان اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا، جلوگیری از اختصاص دسته‌چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه و نیز اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک، توسط بانک مرکزی راه‌اندازی شد تا فرآیند اصلاح رویه صدور دسته چک، یکسان سازی مولفه‌ها و خصیصه‌های محتوایی و امنیتی چک در شبکه بانکی اجرایی شود. تعویض دسته چک‌های قدیمی با دسته چک‌های صیادی در همه شعب بانک ملی ایران امکان پذیر است. بانک ملی ایران ماهانه بیش از ۱۴۰ هزار جلد دسته چک شامل انواع ۲۵ برگی، ۵۰ برگی و ۱۰۰ برگی را در واحدهای مختلف توزیع می‌کند.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، قیمت مسکن در یکسال گذشته رشد فزاینده‌ای را تجربه کرده است. افزایش بیش از دو برابری قیمت مسکن طی یکسال گذشته نه تنها بازار خرید و فروش مسکن را به رکود کشانده و دست بسیاری از اقشار متوسط متقاضی خرید خانه را از این بازار کوتاه کرده است، بلکه اثراتی را نیز بر بازار اجاره مسکن گذاشته است. راه‌اندازی صندوق حمایت از مستاجرانیکی از طرح‌های اعلام شده برای ساماندهی بازار اجاره‌بها، برنامه بانک مسکن برای تشکیل صندوق حمایت از مستاجران است. ایجاد موسسات اجاره‌داریوزیر مسکن و شهرسازی به تازگی از در دستور کار قرار گرفتن موسسات اجاره داری برای ساماندهی حرفه‌ای بازار اجاره در کشور خبر داده است. همچنین قرار شده در طرح مسکن اجاره‌ای، مشوق‌هایی برای مالکانی که قرارداد بیشتر از یکسال را در نظر بگیرند، ارائه شود.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، در طول پنج روز برگزاری کنگره جامعه جراحان، بانک کارآفرین با برپایی غرفه‌ و بهره‌گیری از تجهیزات به‌روز و مدرن، اقدام به ارائه خدمات بانکی خود به صورت آنلاین نمود و ۱۳۵۰ نفر از اعضای جامعه از این خدمات بهره‌مند شدند. شایان ذکر است که گروه علمی چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران، به ریاست دبیر کنگره دکتر مصطفی جابرانصاری و شرکت اعضای محترم انجمن‌های جراحی تشکیل شد.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، نادر جنتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۳۱ خردادماه، آخرین مهلت قانونی ارایه اظهارنامه مالیاتی است، صاحبان مشاغل هر چه سریعتر نسبت به ارایه اظهارنامه الکترونیکی اقدام کنند. وی درخصوص تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۷ برخی از صاحبان مشاغل عنوان داشت: دستورالعمل موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات مقطوع) عملکرد سال ۱۳۹۷ شامل صاحبان مشاغل گروه سوم ماده (۲) آیین‎نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ قانون فوق که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال ۱۳۹۷ کمتر از ۸۲۸ میلیون تومان باشد، است. معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، در خصوص نحوه تعیین مالیات مقطوع این گروه از صاحبان مشاغل گفت: براساس دستورالعمل مذکور، مالیات صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال ۱۳۹۷، بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۶ به صورت مقطوع تعیین شده; به این صورت که مودیان با میزان مالیات قطعی تا ۲۵ میلیون ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ تعیین شده است. جنتی اضافه کرد: بر این اساس، همچنین مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از ۲۵ میلیون ریال تا ۵۰ میلیون ریال با ۵ درصد افزایش، مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از ۵۰ میلیون ریال تا ۱۰۰ میلیون ریال با ۹ درصد افزایش و مودیان با میزان مالیات قطعی بالاتر از ۱۰۰ میلیون ریال با ۱۵ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ تعیین شده است. وی در خاتمه تاکید کرد: با توجه به ازدحام در روزها و ساعات پایانی خردادماه و ترافیک خطوط اینترنتی، لازم است مودیان محترم هر چه سریعتر نسبت به ارایه اظهارنامه الکترونیکی اقدام نمایند; چرا که عدم ارایه اظهارنامه در موعد مقرر قانونی، منجر به اعمال جریمه غیر‎قابل بخشش موضوع ماده (۱۹۲) قانون مالیات‌های مستقیم خواهد شد.
ایبناایبنا8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، مدیر عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نماد معاملاتی بانک ملت به استناد ماده ۱۶ مکرر و ۱۲ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات متوقف شده است. بر اساس این اطلاعیه شفاف سازی، به استناد ماده ۱۶ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران و با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط بانک ملت، نماد معاملاتی این شرکت حداکثر به مدت دو روز کاری متوقف می‌شودهمچنین بر اساس اعلام بورس تهران، ناشر موظف به رفع ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده است. اطلاعیه توقف نماد بورس تهران
ایبناایبنا8 ساعت قبل
به گزارش ایبنا از روابط عمومی افق کوروش، مجمع عمومی عادی سالانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش راس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز سه شنبه مورخ ۲۸ خرداد ۹۸ در محل تهران، بلوار غربی استادیوم آزادی، مرکز همایش بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد. دستور جلسه مجمع عمومی نیز «استماع گزارش هیات مدیره/ حسابرس و بازرس قانونی برای عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷»، «بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷»، «انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و حق الزحمه آنها»، «انتخاب روزنامه کثیر الانتشار جهت درج آگهی»، «تصویب تقسیم سود سهام پیشنهادی هیات مدیره»، «انتخاب اعضای هیات مدیره»، «تصویب میزان پاداش هیات مدیره، حق حضور اعضای غیر موظف هیات مدیره» و «تصمیم گیری در مورد سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی است» خواهد بود.
ایبناایبنا8 ساعت قبل
در سال ١٣٩٧، در بخش غلات، متوسط قیمت هر کیلو گرم گندم با رشد ١,٢ درصدی نسبت به سال قبل معادل ١٣٠٥٠ ریال، متوسط قیمت جو با افزایش ٢٠٫١ درصدی ١١٧٨٧ ریال، متوسط قیمت شلتوک با رشد ٢٢٫٠ درصدی ٤٨٤٧٧ ریال و متوسط قیمت ذرت دانه‌ای با افزایش ١٨٫٣ درصدی معادل ١٤٣٦٧ ریال بوده است. در بخش حبوبات، متوسط قیمت هر کیلو نخود با ٢,٠ درصد افزایش نسبت به سال قبل به مبلغ ٥٣٦٥٠ ریال و قیمت عدس با ٠٫٩ درصد کاهش به ٤٩٣١٤ ریال رسید. در بخش محصولات لیفی، قیمت متوسط هر کیلو پنبه (وش) با افزایش ٨٩,٧ درصدی نسبت به سال ٩٦ برابر ٥٦٨٤٦ ریال بوده است؛ در بخش محصولات جالیزی، قیمت متوسط هر کیلو هندوانه با افزایش ١٨٤,٦ درصدی به ٨٨٦٠ ریال، قیمت خربزه با افزایش ١١٩٫١ درصدی به ١٤٤٥٣ ریال و قیمت خیار با افزایش ٩٦٫٨ درصدی به ٢٠٦٩٢ ریال رسید. همچنین، متوسط قیمت هر کیلو گوجه فرنگی با ١٨٠٫٩ درصد افزایش برابر ١٦٦٨٠ ریال و هر کیلو بادنجان با ١٠٥٫٨ درصد افزایش برابر ١٣٥٦٧ ریال بوده است. در بخش مرکبات، متوسط قیمت هر کیلو پرتقال با افزایش ٦١,١ درصد به١٤٤٤٠ ریال و قیمت نارنگی با رشد ٩٤٫١ درصدی به ٢٠٤٧٥ ریال رسید.
ایبناایبنا8 ساعت قبل
بر این اساس در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حدود ۵٫۹ میلیارد دلار کالای بدون نفت خام صادر شده که نسبت به رقم ۴٫۶ میلیارد دلاری ماه مشابه در سال ۱۳۹۷، حدود ۲۷ درصد افزایش یافته است. در ۱۱ ماهه سال گذشته و در صورتی که آمار فروردین ماه را در نظر نگیریم، ایران به طور میانگین هر ماه ۳٫۷ میلیارد دلار صادرات بدون نفت خام داشته است. با توجه به این رقم، بزرگ بودن رقم صادرات اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ غیر منتظره است و نمی‌توان درباره چرایی افزایش این عدد به طور دقیق اظهار نظری داشت. صادرات ایران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ نسبت به ماه قبل از آن هم حدود ۲٫۳ برابر شده که در مقایسه با رشد صادرات اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به فروردین ماه آن سال، یعنی ۴۷ درصد، قابل توجه است. براین اساس متوسط واردات ماهانه ایران در ۱۱ ماهه ۹۸ (بدون احتساب فروردین) حدود ۳٫۶ میلیارد دلار برای هر ماه بوده است.
ایبناایبنا8 ساعت قبل
به گزارش ایبنا از اتاق بازرگانی ایران، اعضای این هیات در حوزه محصولات نفتی، مواد شیمیایی، پلاستیک، مواد غذایی، فلزات و مصنوعات فلزی، گوگرد، محصولات دارویی، سیمان، وسایل نقلیه و کشاورزی شامل کامیون، تراکتور و کمباین و قطعات و متفرعات آن، ماشین‌آلات مکانیکی و اجزای آن، برق و الکترونیک، کاغذ و چوب و خدمات فنی و مهندس، فعال هستند.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، آخرین آمار بانک مرکزی از تعداد کارت‌های بانکی صادر شده در شبکه بانکی کشور، مربوط به نیمه نخست سال ۱۳۹۷ است که بر اساس این آمار، تا پایان شهریور ۱۳۹۷، ۳۴۰ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۳۶۰ کارت بانکی در کشور صادر شده است؛ البته گزارش‌هایی غیر رسمی وجود دارد که تعداد کارت‌های بانکی پس از این آمار نیز رشد داشته و به حدود ۴۲۰ میلیون کارت بانکی رسیده است؛ در گزارش ارائه شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تهرانی‌ها با حدود ۲۸ درصد بیشترین و ایلامی‌ها با ۰٫۷۹ درصد کمترین سهم را در بین صاحبین کارت بانکی شهروندان استان‌های ایران دارند. بررسی آمارهای بانک مرکزی و گزارش‌های غیر رسمی نشان می‌دهد که به طور متوسط هر فرد بالای ۱۸ سال در ایران، نزدیک به ۶ کارت بانکی در اختیار دارد اما این تعداد بالای کارت بانکی به ازای هر نفر، الزاما به معنای فعال بودن همه این کارت‌ها نیست و گزارش‌های اقتصادی شرکت شاپرک نشان می‌دهد که حداقل ۷۰ تا ۷۵ درصد از کارت‌های بانکی صادر شده به صورت ماهانه فعال نیستند و صرفا به طور دوره‌ای ۲۵ تا ۳۰ درصد از کارت‌های بانکی در کشور فعال هستند. بر اساس گزارش اقتصادی شرکت شاپرک، در اردیبهشت ماه ۹۸ در مجموع ۱۰۲ میلیون و ۹۴۷ هزار کارت بانکی تراکنش داشته که نسبت به فروردین ماه رشدی ۶٫۱۸ درصدی را تجربه کرده است؛ از سویی دیگر همچنان تعداد کارت برداشت نسبت به سایر کارت‌ها در اردیبهشت ماه بیشتر بوده و با سهم ۹۶ میلیون و ۸۳۲ هزار کارت، بیشترین میزان کارت تراکنش دار به کارت‌های برداشت اختصاص پیدا کرده است؛ همچنین در این بازده زمانی، تعداد ۵۸ هزار و ۹۵۶ کارت اعتباری و ۶ میلیون و ۵۶ هزار کارت هدیه و بن کارت در شبکه پرداخت دارای تراکنش بوده است. گزارش اقتصادی شرکت شاپرک در اردیبهشت ماه ۹۸ نشان می‌دهد که از حدود ۴۰۰ میلیون کارت بانکی صادر شده توسط شبکه بانکی صرفا بالغ بر ۱۰۲ میلیون کارت فعال بوده و حداقل دارای یک تراکنش بوده است که همین موضوع نشان می‌دهد، بسیاری از کارت‌های بانکی صرفا به صورت دوره‌ای یا چند ماه یکبار استفاده می‌شود و حجم قابل توجهی نیز کارت بانکی بلا استفاده است و مشتریان صرفا آن‌ها را دریافت کرده و برای مدتی استفاده کرده‌اند که دیگر در شبکه پرداخت و بانکی هیچ گونه فعالیتی ندارند؛ موضوع حجم بسیار زیاد کارت‌های بانکی یکی از معضلات مهم شبکه بانکی به شمار می‌رود چرا که در ایران به منظور انجام و استفاده از خدمات مختلف سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید نسبت به اظهار یک شماره کارت از یک بانک خاص اقدام کرد و با توجه به فعالیت ۳۱ بانک و موسسه مالی و اعتباری در کشور حجم بسیار زیادی کارت با هزینه بالا برای بانک‌ها صادر و در جیب و کیف پول شهروندان قرار می‌گیرد که در نهایت بیشتر آن‌ها بدون هیچگونه تراکنشی هستند و صرفا خاک می‌خورند؛ البته تعداد نسبتا زیادی نیز در این میان کارت بانکی وجود دارد که صاحب کارت از موقعیت کارت با خبر نیست و حتی به دلیل عدم موجودی برای سوزاندن آن نیز اقدام لازم انجام نمی‌دهد. از جمله دلایلی که برای گسترش کارت‌های بانکی فاقد تراکنش صادر شده توسط شبکه بانکی عنوان می‌شود نیز باید به موضوع عدم موجودی حساب‌های بانکی بیشتر از ۳۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور اشاره داشت که همین موضوع باعث می‌شود کارت صرفا در یک بازه زمانی صادر و فعال باشد اما بعد از مدتی با عدم موجودی به یک کارت غیر فعال تبدیل شده است؛ همچنین صدور بیش از حد کارت بانکی و ارائه چندین کارت برای چند سپرده در یک بانک توسط شبکه بانکی نیز یکی از مسائل بسیار مهم است که بانک مرکزی باید بر روی آن افزایش نظارت داشته باشد تا در نهایت پدیده افزایش بسیار سریع صدور کارت بانکی و بالارفتن سهم کارت‌های بانکی غیر فعال کنترل و رفع شود تا هزینه بانک‌ها نیز در بخش کارت و صدور کارت که در چند ماه اخیر با توجه به افزایش هزینه مواد اولیه و ارز افزایش بسیار زیادی داشته، کنترل شود.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، حسین میرشجاعیان حسینی طی روزهای آتی به عنوان نماینده ایران در بانک جهانی در شهر واشنگتن آمریکا، جایگزین فرهاد نیلی خواهد شد. فرهاد نیلی از سال ۹۴ به عنوان نماینده ایران در بانک جهانی فعالیت می‌کرد و با اتمام دوره ماموریت او، وزارت اقتصاد نماینده جدید بانک جهانی را انتخاب کرده است. میرشجاعیان حسینی از زمان علی طیب‌نیا به عنوان معاون اقتصادی وزارت اقتصاد مشغول به کار بوده و این روند در دوران مسعود کرباسیان و فرهاد دژپسند نیز ادامه داشته است.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگو با خبرنگار ایبنا درباره جزییات جلسه روز گذشته (۲۶ خردادماه ۱۳۹۸) اعضا اتحادیه طلا و جواهر تهران و کارگروه مالیات برارزش افزوده صنعت طلا و جواهر کشور با رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه تقاضای اتحادیه طلا و جواهر تهران از رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر تسریع در طرح موضوع معافیت اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد. وی با تاکید بر اینکه ریاست مجلس شورای اسلامی قول رسیدگی به این موضوع را داد، افزود: بحث مالیات گذشته ارزش افزوده که مبنی بر دریافت مالیات ارزش افزوده قبل است که بسیاری از فعالان صنف به دلایل مختلف معوق دارند، نیز در این جلسه مطرح شد. رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلام اینکه مقرر شد نامه‌ای در این خصوص تهیه و به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه شود، ادامه داد: البته این موضوع به مجلس شورای اسلامی ارتباطی ندارد و ما تنها از وی تقاضا کمک و همراهی برای حل این موضوع داشتیم. محمدولی افزود: همچنین در این جلسه گزارشی مکتوب از مشکلات صنعت طلا و جواهر کشور به ویژه موضوع مالیات بر ارزش افزوده و معضلات ایجاد شده توسط این قانون، تقدیم ریاست مجلس شورای اسلامی شد. به اعتقاد فعالان صنعت طلا، تولیدکننده زمانی که می‌خواهد طلایی تولید کند اجرتی دارد و از آنجایی که هزینه صنعت طلا و جواهر بالاست، بنابراین اگر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به آن اضافه شود خود به خود از گردونه رقابت خارج خواهند شد.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از آوا پرس، بانک توسعه آسیا به عنوان اخطاریه اعلام کرده اگر دولت افغانستان وام‌هایی که می‌گیرد را درست مدیریت نکرده و نیز اقساط این وام‌ها را در زمان معین آن نپردازد، تمامی پیشرفت‌های سال‌های گذشته در این کشور آسیب خواهد دید. رییس بانک توسعه آسیا، از دولت افغانستان خواسته که روند وام‌گیری‌ از نهادهای مالی را مسئولانه و با دقت آغاز کند و ظرفیت‌هایش را برای مدیریت بهتر این تسهیلات افزایش دهد. بانک توسعه آسیا یکی از گزینه‌ها برای دادن تسهیلات به دولت افغانستان شمرده می‌شود که وزارت دارایی به هدف عملی کردن پروژه‌های بزرگ و خودکفایی مالی‌اش از این بانک تسهیلات می‌گیرد. در همین حال، رییس بانک توسعه آسیا از افغانستان خواسته که در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کند که از نظر مالی و فنی پایدار باشد و دولت بتواند از بازدهی آن وام‌هایش را بپردازد. بخش زیاد از سرمایه گذاری جدید دولت افغانستان در بخش کشاورزی، انرژی و مسکن صورت خواهد گرفت و تابحال برای دریافت وام با صندوق توسعه‌ای کویت، امارت، عربستان و بانک توسعه‌ اسلامی مذاکره شده است.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، سازمان فناوری اطلاعات و دبیرخانه اجرایی شورای فناوری اطلاعات کشور گزارش پنجمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی سازمان‌ها و دستگاه‌های کشور را منتشر کردند که در این گزارش پست بانک ایران توانسته تا در جایگاه ۲۲ سازمان‌های کشور قرار بگیرد. پست بانک ایران در زمینه ارائه خدمات نظام پرداخت و دریافت بر اساس آخرین خدمات معرفی شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ریالی و ارزی توانسته تا امتیاز ۸۲٫۱۸ را کسب کند؛ همچنین پست بانک در خصوص ارائه خدمات تسهیلات و تعهدات بانکی بر اساس آخرین خدمات معرفی شده از سوی بانک مرکزی به صورت ریالی و ارزی امتیاز ۷۹٫۱۲ و در بخش ارائه کلیه خدمات بانکی ریالی و ارزی مصوب بانک مرکزی در دفاتر شهری و روستایی امتیاز ۸۳٫۱۸ را به خود اختصاص داده است. از سویی دیگر، پست بانک با توجه به اینکه بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های تابعه این وزارت خانه به شمار می‌رود، در ارزیابی‌ها امتیاز ۷۸٫۲۳ را کسب کرده، این در حالی است که شرکت دولتی پست بانک ایران در خصوص عاملیت فروش و ارائه محصولات و خدمات اشخاص حقوقی به روستاییان ۷۴٫۳۵ درصد از هدف را محقق کرده است. پست بانک در زمینه مراحل ارزیابی و مدل بلوغ خدمات الکترونیکی در پنجمین ارزیابی دستگاه‌ها در حوزه دولت الکترونیک در بخش‌های حضور در وب ۶۹٫۳۹، تعاملی ۸۶٫۷۵، تراکنشی۹۳٫۷۴، یکپارچگی۸۹٫۲۷ و مشارکتی ۳۶٫۵۰ درصد از اهداف را محقق کرده و بر همین اساس با امتیاز کل ۷۹٫۴۱ در جایگاه بیست و دوم پنجمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها قرار گرفته است که البته نسبت به گذشته با رشد منفی مواجه بوده که یکی از دلایل آن تغییر برخی پارامترها در بررسی و ارزیابی بوده است.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
وی افزد: با توجه به تمام شرایط حساس و تاریخی کشور و مضایق مالی و اقتصادی، راهی جز اولویت بندی برنامه‌ها نداریم. در شرایطی که چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم، اما در عین حال به تمام مسئولان اجرایی تاکید کرده‌ایم که در پرداخت حقوق کارکنان خدوم دولت، نباید حتی یک روز هم تاخیر بیفتد. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: اقتصاد کشور مجموعه عظیمی از کارهای زیر بنایی اقتصادی است و ما وظیفه داریم بدون محافظه کاری و بدون واهمه از بدگویی‌ها و تخریب‌ها، محکم و استوار به راهمان ادامه دهیم. وی گفت: از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال۱۳۹۷، صددرصد آن محقق شد و در عین حال که توانستیم منابع و مصارف را به درستی مدیریت کنیم، بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی را هم پرداخت کردیم. رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های استانی مسئولیت اجتماعی و رسالت تاریخی دارند و ما بسیار مسرور هستیم که این سازمان بازوی توانمندی است که در عین حال نیازهای مدیریتی وزارتخانه‌ها را هم برآورده می‌کند و بدون هیچ نوع محافظه کاری و دلهره، وظایف حساس تاریخی خود را ایفا می‌کند.