تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری ایبنا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایبنا»

ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی و همکاری‌های بین الملل بانک کشاورزی، محمد علی دقیقی مدیر عامل مجتمع آوین دشت و دشت رادین روز دوشنبه ۵ پنجم اسفند ماه سال جاری در جریان تور رسانه‌ای بازدید از این مجتمع دامداری پیشرفته که به همت روابط عمومی بانک کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، خدمت به کشور و تامین کالای دامی مورد نیاز هموطنان خود را از اعتقادات قلبی و الویت کاری اش عنوان کرد و با قدر دانی از عملکرد بانک کشاورزی در راه اندازی و توسعه این مجتمع دامی گفت: بانک کشاورزی با پرداخت ۶۲۲ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۱٫۸۳ میلیون دلار تسهیلات ارزی، ۷۰ درصد سرمایه لازم برای راه اندازی این مجتمع تولیدی را تامین اعتبار کرده است. وی درباره راه اندازی این مجتمع و همچنین اهداف پیش رو میزان تولید شیر در این مجموعه را روزانه ۱۸۰ تن اعلام کرد و افزود: برای رسیدن به تولید روزانه ۲۰۰ تن هدف گذاری و برنامه ریزی شده است. وی با اشاره به این که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه معوقه‌ای در بازپرداخت تسهیلات بانکی نداشته است گفت: در حال حاضر ۳۰۰ نیروی انسانی در این مجتمع دامداری مشغول به کار هستند که اغلب از بومیان منطقه جذب شده‌اند که با توسعه و پیشرفت کار قطعا زمینه اشتغال بیشتری ایجاد خواهد شد. مدیر عامل مجتمع آوین دشت و دشت رادین از ساخت و راه اندازی یک مرکزآموزشی در محیط دامداری خبرداد و گفت: هدف از ساخت این مرکز آموزشی مجوز‌های لازم از آموزش و پرورش اخذ شده است و بزودی ساخت آن آغاز خواهد شد. وی هدف از ساخت این مرکز آموزشی را تربیت نیروی متخصص در حوزه پرورش دام عنوان کرد و گفت: با توجه به این که مجتمع دامداری در منطقه‌ای محروم واقع شده است، امکان یادگیری مهارت و اشتغال برای جوانان این منطقه فراهم خواهد شد.
ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی و همکاری‌های بین الملل بانک کشاورزی، معاون مدیرعامل مجتمع دامداری دشت رادین و آوین دشت روز دوشنبه ۵ پنجم اسفند ماه سال جاری در جریان تور رسانه‌ای بازدید از این مجتمع دامداری پیشرفته که به همت روابط عمومی بانک کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با اعلام مطلب فوق افزود: این نژاد گاوی، نژادی دو منظوره برای تولید شیر و گوشت است که در حال حاضر میزان جمعیت این نژاد گاوی در جهان به ۴۱ میلیون راس می‌رسد. وی افزود: برای خرید هر راس «گاوفلکویه» چهار هزارو و ۵۰۰ یورو هزینه شده است که به زودی ۳۹۰ راس دیگر وارد کشور خواهد شد. داوود ناصری اضافه کرد: این نژاد گاوی با ۱۰ تن وزن قادر به تولید روزانه ۳۰ لیتر شیر با چربی بیش از ۴ درصد است و ویژگی این نژاد در مقایسه با گاوهای «هلشتاین» در تامین گوشت است زیرا گاوهای «هلشتاین» تنها در تولید شیر کاربرد دارند ولی نژاد «فلکویه» علاوه بر تولید شیر در تامین گوشت که در حال حاضر مجبور به واردات آن هستیم بسیار تاثیر گذار است. وی گفت: همچنین تکثیر این نژاد در کشور می‌تواند کره مورد نیاز داخل را تامین کند تا دیگر وابسته به واردات نباشیم. ناصری با اشاره به این که واردات این نژاد گاوی در شرایط سخت تحریم‌ها انجام شده است گفت: در واردات این تعداد دام با موانع بسیاری مواجه بودیم اما با دعوت از طرفین آلمانی و بازدید آنان از مجتمع دامداری ما و شرایط نگهداری دام‌ها، در عین تعجب نسبت به شرایط مطلوب موجود در دامداری که خلاف تصورشان بود با واردات این نژاد توسط ایران موافقت کردند.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
‌به گزارش ایبنا، این شورا به منظور مراقبت ویژه از مشتریان و کاهش روند گسترش ویروس کرونا در مراجعات حضوری مشتریان به شعب، در ١٢ توصیه مهمترین بندهای این تمهیدات را منتشر کرد. ۲- هنگام خرید با کارت بانکی، از فروشنده بخواهید دستگاه پایانه فروش (POS) را در اختیار خودتان قرار دهد و کارت بانکی را به فروشنده ندهید. ۹-در صورت برخورداری از علائم هشدار دهنده ویروس کرونا، در هنگام مراجعه به مراکز پرتردد خصوصا شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری، از ماسک استفاده کنید. ۱۱-پس از مراجعت از بانک‌ها و مراکز پرتردد نسبت به شست و شوی دست‌ها با آب و صابون یا شوینده‌های بهداشتی اقدام کنید. ۱۲-برای دریافت اطلاعات با مرکز ارتباط بانک‌ها تماس بگیرید.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک دی، معاونت سرمایه انسانی بانک دی با ابلاغ بخشنامه‌ای براساس تصمیم کمیسیون هماهنگی بانک‌ها ضمن اعلام ساعت کاری جدید کارکنان شعب و ستاد تاکید کرده است در صورتی که شعب شهرستان نامه‌ای از استانداری و یا شورای هماهنگی بانک‌ها دریافت کرده‌اند باید طبق مفاد نامه عمل کنند و در غیر این صورت موظف به رعایت ساعت ابلاغی خواهند بود. بر اساس این گزارش، تمامی شعب بانک دی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۴:۰۰ آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند و در روزهای پنجشنبه نیز مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ امور بانکی خود را انجام دهند. شایان ذکر است که کارکنان ستاد بانک دی نیز روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰ آماده پاسخگویی به مراجعان خواهند بود. مشتریان بانک دی در تمامی ساعات می‌توانند خدمات بانکی مورد نیاز خود را از طریق سرویس‌های آنلاین بانک نظیر اینترنت بانک و همراه بانک دریافت کنند. همچنین مرکز ارتباط با دی با شماره تلفن ۲۸۹۳۰ به صورت شبانه روز آماده راهنمایی و پاسخگویی به پرسش‌های مشتریان است.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
این در حالی است که ارسال این پیامک‌ها به معنی برقراری یا عدم برقراری روال پرداخت اقساط ماهیانه نیست و صرفا جنبه یادآوری به مشتریان را دارد. وی با تأکید بر آنکه تسهیلات گیرندگان مسکن مهر همچون روال سابق متعهد به پرداخت اقساط ماهیانه خود به شعب بانک مسکن هستند، اظهار کرد: هیچ تغییری در سیاست‌ها و هیچگونه تأخیری در وصول اقساط ماهیانه ایجاد نشده است و چنانچه مشتری در پرداخت تعهدات خود به شعب بانک مسکن وقفه‌ای ایجاد کنند مطابق با ضوابط، مشمول پرداخت جریمه و سایر فرآیندهای اداری خواهند شد. وی در خصوص فرآیند برخورد با مشتریان غیرمتعهد به پرداخت اقساط ماهیانه، توضیح داد: مطابق با ضوابط و مقررات، مشتریانی که مطابق با قرارداد به تعهدات خود در پرداخت اقساط ماهیانه عمل نمی­ کنند در چند مرحله مشمول برخوردهای متفاوت از سوی بانک خواهند شد. در مرحله دوم، در صورتی که مشتری، به صورت متوالی دو ماه از پرداخت اقساط ماهانه خود امتناع کند، پس از آن به صورت ماهانه اخطار دریافت خواهد کرد. ایزدی با اشاره به سقف اعتباری پیش بینی شده برای بانک مسکن جهت پرداخت تسهیلات به مالکان واحدهای مسکونی مسکن مهر، عنوان کرد: سقف اعتباری پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح مسکن مهر معادل ۵۵ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان است که از این سقف تاکنون رقمی معادل ۵۲ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به متقاضیان مسکن مهر پرداخت شده است.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، علی غیاثی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان البرز در این خصوص با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به لحاظ حجم جا به جایی بار از طریق جاده‌ها از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است افزود که این امر سبب توانمندی و تسریع در خدمات حمل و نقل جاده‌ای و کاهش مصرف سوخت در کشور گردیده است. وی در همین رابطه افزود: با توجه به اینکه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور از مسئله فرسودگی ناوگان رنج میبرد با نوسازی آن کمک شایانی به این قشر زحمت کش و موثر جامعه شده است و به لحاظ اقتصادی نیز برای رانندگان و اقتصاد جامعه بسیار مقرون به صرفه بوده و به لحاظ زیست محیطی نیز دارای آثار و تبعات بسیار مثبتی می‌باشد که یکی از این موارد مصرف سوخت بوده که به صورت مستقیم از این موضوع تاثیر میپذیرد و بنا به نظر کارشناسان مربوطه تا ۳۰ درصد کاهش سوخت را به همراه دارد. وی همچنین یادآور شد اکثر این کشنده‌ها در مسیرهای بین المللی و ترانزیتی خارج از کشور کالای صادراتی را حمل می‌نمایند که این موضوع موجب روانسازی فعالیتهای تجاری بین المللی گردیده است. علی غیاثی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان البرز با بیان اینکه رانندگان از اقشار زحمت کش و شغل آنها از مشاغل پرخطر و مشقت بار جامعه می‌باشد و لزوم توجه به مشکلات آنها را جزء دغدغه‌های دولت دانست و اظهار داشت و در راستای کمک به این افراد، بانک با پرداخت تسهیلات فوق کامیون‌های قدیمی را از چرخه خارج و اسقاط نموده و کامیون‌های جدید با امکانات به روز و کیفیت جهانی در اختیار آنها قرار داده که کمک شایانی به ارتقا سطح معیشت و رفاه رانندگان و همچنین قدرت رقابت پذیری ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور در حوزه ترانزیت و بین الملل نموده است. گفتنی است در حال حاضر نیز تفاهم نامه هایی بابت خرید کامیون و کاربریها (تریلر، کانتینرهای ساده و یخچالدار، تانکر و …) با شرکتهای معتبر از جمله شرکت ماموت، مایان، ایران کاوه، سایپا و … منعقد گردیده که از این حیث نیز تسهیلات آنها در حال پرداخت میباشد.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک پارسیان، غلامرضا شریعتی، استاندار و مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خوزستان با اهدای لوح تقدیری به سعید شیاری، رییس حوزه اهواز بانک پارسیان از اقدامات و تلاش‌های ارزنده بانک پارسیان درحمایت از مددجویان کمیته امداد امام (ره) تقدیر کردند. در این تقدیرنامه از مساعدت، مشارکت و همکاری صمیمانه مدیران و کارکنان بانک پارسیان استان خوزستان که با اعطای تسهیلات قرض الحسنه، موجبات اشتغالزایی و توانمند سازی مددجویان کمیته امداد امام (ره) را فراهم کرده‌اند، تقدیر شد.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «پنج شنبه هشتم اسفند ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۲۱۶ ریال کاهش به قیمت ۵۴ هزار و ۳۲۸ ریال و هر یورو نیز با ۱۸۷ ریال رشد به نرخ ۴۵ هزار و ۸۳۱ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۱۴۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۲ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۴۶۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۳۴ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۹۷۵ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۲۳۵ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۱۵۴ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۸۷ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۴۸۲ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۴۴۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۷ر۴۳ یال، لیر ترکیه ۶ هزار و ۸۱۸ ریال، روبل روسیه ۶۴۱ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۷ هزار و ۵۴۰ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۶۰ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۳۱ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۱ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۵۱ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۹۶ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۷۴۳ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۷۴ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار و ۹۴۷ ریال، رینگیت مالزی ۹هزار ۹۵۵ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۴ هزار و ۴۹۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۹۹ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۴ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۹۷ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۶ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۸ هزار و ۸۰۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک پارسیان، مریم وحیدنیا با اشاره به لزوم پیشگیری از خطرات ناشی از همه گیری ویروس کرونا، بر ضرورت رعایت نکات بهداشت فردی و نظافت و ضدعفونی کردن بانک‌ها تاکید کرد و از مشتریان بانک‌ها خواست تا برای حفظ سلامتی خود از اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های بانکداری الکترونیک که از امنیت بالایی برخوردارند، برای انجام امور بانکی خود استفاده و تا حد امکان از مراجعه حضوری به شعب خودداری کنند. مدیر روابط عمومی بانک پارسیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در برهه کنونی سرعت رشد و توسعه فناوری اطلاعات در بانک‌ها بویژه بانک پارسیان بسیار بالاست و قابلیت و ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه بانکداری الکترونیک و دیجیتال داشته که افراد را از مراجعه حضوری به شعب بی نیاز می‌سازد. وحیدنیا به تحول بانک پارسیان در حوزه بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال اشاره و خاطرنشان کرد: خدمات و محصولات نوین این بانک توانسته به نحو بسیار مطلوبی در میان مشتریان رخنه کند، به‌طوری‌که مشتریان این بانک امروز با این خدمات نه‌تنها حساب‌های بانکی بلکه وجوه خود را نیز مدیریت می‌کنند. وی با تاکید بر ضرورت پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در جامعه، افزود: شبکه بانکی و مشتریان گرانقدر آنها در متوقف کردن زنجیره این بیماری می‌توانند کمک شایان توجهی به کشور نمایند.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، دکتر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: این روزها، برخی نوشته‌ها و مصاحبه‌های من درخصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد. در این زمینه ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی وحرفه‌ای است و در مراکز تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نظرات کارشناسی خود را گفته و بر آن اصرار می‌ورزد. کما اینکه، در مورد FATF نیز در دولت، مجلس و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، موضع بانک را به صراحت بیان کردم. در همین راستا طی چند روز گذشته صدها میلیون دلار ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و واسطه‌ای کارخانجات توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است، ولی به هر تقدیر حواشی تصمیم FATF، تلاش سودجویان و سفته‌بازان، نوسانات غیر ساختاری و ناپایداری در بازار ارز بوجود آورد. این نوسانات برای بانک مرکزی جدید نیست و براساس تجارب گذشته و برنامه‌هایی که بانک مرکزی بر مبنای سازوکار بازار دارد، نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیرهای واقعی اقتصاد کشور باز خواهد گشت.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی داده ورزی سداد، ناهید مهرابی از انتشار نسل جدید و هوشمند اپلیکیشن همراه بام ملی خبرداد و گفت: این اپلیکیشن باهدف بهبود تجربه کاربری با بهره‌مندی از فناوری‌های حوزه داده‌های کلان و بهبود محصول مبتنی بر تحلیل الگوی رفتاری طراحی و عرضه شده است. مهرابی افزود: رویکرد اصلی در تولید این نسل از اپلیکیشن همراه بام بهبود تجربه کاربری، پیاده‌سازی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، بهبود عملکرد (Performance)، تسهیل انجام فرآیندهای بانکی و ارتقای امنیت بوده است. مدیر ارشد پروژه‌های بانکداری نوین شرکت داده‌ورزی سداد خاطر نشان کرد: با استفاده از خدمات بدون لاگین که به‌زودی به اپلیکیشن همراه بام اضافه خواهند شد، تمامی کاربران شبکه بانکی که دارای کارت‌بانکی هستند نیز می‌توانند از سرویس‌های هوشمند همراه بام بهره‌مند شوند. وی افزود: امکان استفاده از این اپلیکیشن برای مشتریان و دارندگان کارت سایر بانک‌ها در اولویت قرار داشته و به‌زودی به همراه بام اضافه خواهد شد. مهرابی تاکید کرد: انتشار همراه بام جدید، نویدبخش ظهور کاربردهای عملی هوش مصنوعی و رضایتمندی بیشتر مشتریان بانکی کشور است.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محسن امیری با بیان این مطلب افزود: بانک شهر با تأسی از رسالت خود که همان کمک به رشد و پیشرفت کشور در تمامی حوزه هاست؛ سرمایه‌های شهروندان را در قالب سپرده، جذب و آن را برای افزایش تولیدات داخلی و گسترش اشتغال در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. وی با تاکید بر اینکه امروز شبکه بانکی و بویژه بانک شهر بازوی توانمند فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در بازارهای کسب و کار است، ادامه داد: این بانک با استفاده از ظرفیت‌های خود و ارائه بسته‌های ریالی و ارزی توانسته در شرایط تحریم راهگشای بسیاری از مشکلات حوزه تولید باشد. مدیر امور شعب شهرستان بانک شهر حمایت از بخش‌های مختلف صنعتی و کمک به حفظ اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته را از جمله اهداف این بانک برشمرد و افزود: هم اکنون بانک شهر با هدف تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کشور، نقش محوری در تحقق این مهم را بر عهده دارد.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سداد، پنجمین همایش ملی کیفیت با حضور مقامات عالی و مسئولین حوزه کیفیت و استاندارد کشور و با مشارکت بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی و بازرگانی در صنایع داخلی و استراتژیک، با هدف هم اندیشی و ارائه راهکارهایی در خصوص فرهنگ سازی فراگیر جهت ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه از فرآورده‌های با کیفیت و دارای نشان استاندارد، ۴ اسفندماه در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. پرداخت الکترونیک سداد از سال ۹۵ با پیاده سازی سیستم‌های مدیریتی و اخذ استانداردها در خصوص سیستم مدیریت کیفیت و سنجش شکایات و رضایت مشتری، نسبت به ارتقا کیفی محصولات و خدمات و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان خوداقدام کرده است. ترویج فرهنگ کیفیت و تاثیر آن در میان اقشار مختلف جامعه از جمله مسئولیت‌های اجتماعی و وظیفه‌ای است که همواره بر عهده تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات با کیفیت کشور است و پرداخت الکترونیک سداد در حوزه صنایع ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک شرکت PSP در تلاش است همچون گذشته و به صورت مستمر کیفیت خدمات خود به مشتریان را ارتقا دهد و در جهت کسب این رضایتمندی در بالاترین سطح گام بردارد.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، با تصمیم مشترک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، برای جلوگیری از مراجعه فعالان اقتصادی در شرایطی که ریسک شیوع بیماری کرونا وجود دارد، کارت‌های بازرگانی حقیقی و حقوقی که تاریخ انقضای آنها پنجم تا پایان ماه اسفند است، تا پایان فروردین ۹۹ تمدید شد. با توجه به این که بیماری مسری کرونا در حال شیوع در شهرها و استان‌های مختلف کشور به‌ویژه پایتخت است و به منظور کاستن از سفرهای غیرضروری شهروندان و فعالان اقتصادی، اتاق بازرگانی تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در تصمیمی مشترک اعلام کردند که تمامی کارت‌های بازرگانی که تاریخ انقضای آنها در بازه زمانی ۵ تا ۲۹ اسفند ماه ۹۸ قرار دارد، به طور خودکار و بدون نیاز به حضور فعالان اقتصادی، تا پایان فروردین ماه ۹۹ تمدید اعتبار می‌شود. اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد این تصمیم را در راستای همراهی با سیاست‌های دولت در مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا و هم چنین به منظور صیانت از سلامتی شهروندان اتخاذ کرده و دارندگان کارت‌های بازرگانی نیازی به مراجعه به اتاق برای تمدید اعتبار کارت خود ندارند. این تصمیم طی نامه‌ای به اتاق بازرگانی ایران نیز اعلام شد تا هماهنگی‌های فنی از سوی اتاق ایران نیز انجام شود. همچنین اتاق تهران در تصمیمی داخلی تعداد نیروهای حاضر در محل اتاق را به طور چشمگیری کاهش داد و امور جاری پارلمان بخش خصوصی در روزهای آینده، تا روشن شدن چشم‌انداز همه‌گیری این ویروس، از طریق دورکاری انجام می‌شود.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا، هیات وزیران در جلسه مورخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهادهای وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی، آیین‌نامه اجرایی موضوع صدور اسناد خزانه نوع اول و دوم را اصلاح کرد. مطالبات قطعی معوق دولت، به مطالبات دستگاه‌‌های طلبکار از اشخاص متقاضی بابت منابع عمومی اطلاق می‌شود که تا پایان سال ۱۳۹۷ ایجاد شده‌اند. افزون بر این، شیوه‌نامه نقل و انتقال مطالبات بین بانک‌ها حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از ابلاغ این تصویب‌نامه از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی ابلاغ می‌شود. همچنین، در خصوص تسهیلاتی که در چارچوب مقررات مربوط تقسیط مجدد یا تمدید قرارداد گردیده‌اند، تاریخ ایجاد بدهی اولیه، ملاک سال ایجاد بدهی اشخاص متقاضی است. افزون بر این، ملاک تاریخ ایجاد مطالبات مربوطه، تاریخ ایجاد مطالبات دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی (تعاونی و خصوصی) است و تهاتر موضوع آن مشمول محدودیت اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مندرج در این آیین‌نامه نیست.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط‌ عمومی بانک صادرات ایران، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام) جهت انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات‌ مدیره روز دوشنبه ٥ اسفندماه ۱۳۹۸ در محل مجموعه فرهنگی - تفریحی بانک با حضور دارندگان اکثریت سهام شرکت به ریاست عباس مرادپور، به عنوان نماینده دولت و سایر نمایندگان قانونی، برگزار و بر اساس تصمیمات متخذه توسط اعضای مجمع، حجت‌اله صیدی، رضا صدیق، حمید تاجیک باغخواص، امیر یوسفیان و ایرج نیک‌اختر به‌عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره بانک انتخاب و معرفی شدند. همچنین در این مجمع مصطفی رحیمی شهواری و مجتبی دهقاندار نیز به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران برگزیده شدند.
ایبناایبنا3 روز قبل
چین در حال حاضر روی ویروس متمرکز است اما واشنگتن انتظار دارد که پکن همچنان به تعهدات خود مبنی بر خرید کالا و خدمات آمریکایی‌ها تحت توافق جدید، پایبند بماند. طی چند هفته آینده با توجه به اطلاعات بیشتری که در مورد نرخ گسترش کرونا به دست خواهیم آورد، ارزیابی بهتری از شرایط ارائه خواهیم داد. منوچین اواخر روز گذشته با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی نیز ملاقات کرد اما هیچ جزییاتی از این ملاقات منتشر نشده است. وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه گفت: اگر پیش از انتخابات به توافق درستی برسیم، فوق العاده خواهد بود. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که «دونالد ترامپ» در آن به دنبال انتخاب مجدد است، سوم نوامبر ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات به نقل از پایگاه خبری اگزیم نیوز در ادامه ایجاد و تکمیل پروژه خط و پست ۴۰۰ کیلو ولت کشور ارمنستان که در قالب صادرات خدمات فنی و مهندسی توسط شرکت صانیر در این کشور در دست اجراست؛ مقرر شد تا تولید و صادرات بخشی از سیم‌های هادی کرلو مورد نیاز این پروژه توسط شرکت قم آلیاژ تامین شود. غلامرضا رومیانی نژاد در این باره گفت: شرکت قم آلیاژ از مشتریان اعتباری بانک توسعه صادرات ایران در استان قم بوده و از توانمندی‌های تولید صادراتی بالایی برخوردار است. وی افزود: در ادامه توافقات انجام گرفته برای همکاری شرکت قم آلیاژ در پروژه صادرات خدمات فنی مهندسی یادشده، این بنگاه تولیدی برای خرید مواد اولیه تولید سیم‌های مذکور خواستار تامین سرمایه درگردش از سوی بانک توسعه صادرات ایران شد. غلامرضا رومیانی نژاد ضمن تشکر از همراهی مدیر عامل محترم بانک توسعه صادرات ایران در تسریع فرایندهای تسهیلات دهی به شرکت‌های صادرات محور گفت: بانک توسعه صادرات در شرایط اقتصادی حال حاضر، سیاستگذاری‌های خود را بر حمایت و محافظت از صادرکنندگان متمرکز کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز مشتریان بانک را اعطا می‌کند. رئیس شعبه قم بانک توسعه صادرات ایران افزود: بانک توسعه صادرات ایران آمادگی دارد خدمات متنوع خود را اعم از اعطای سرمایه درگردش، اعتبار اسناد داخلی و ارائه مشاوره‌های مالی و همچنین برگشت ارز حاصل ار صادرات، جهت تسهیل صادرات کالا و خدمات از طریق شعب خود در سراسر کشور به مشتریان ارائه کند.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، به نقل از پایگاه خبری تابناک، به دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان و وارد شدن آسیب و خسارت‌های مالی و جانی در این استان، بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت‌ها و تعهدات اجتماعی و تسکین آلام روحی آنها، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل بودجه تبلیغاتی خود در قالب کمک بلاعوض برای تهیه مخازن آب و تانکر آبرسانی و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز برای کمک به هموطنان سیل زده استان اختصاص داد. بر اساس این گزارش، بانک رفاه علاوه بر اختصاص تسهیلات فوق، در بازدید از منطقه سیل زده و برآورد میزان خسارات، همچنین سقف اختیارات اعتباری استان را افزایش داد تا بتواند در کاهش مشکلات و بهبود شرایط منشاء اثر باشد. افزایش سقف اعتبارات استان سیستان و بلوچستاناین گزارش همچنین می‌افزاید؛ در بازدید اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه از منطقه سیل زده استان سیستان و بلوچستان و در دیدار و گفت و گو با فرماندهان سپاه منطقه که با حضور تنی چند از مسئولان کشوری و منطقه صورت گرفت، علاوه بر اعطای اعتبارات و تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض، مقرر شد بانک رفاه کارگران به عنوان یک بانک اجتماعی و مسئولیت پذیر ضمن افزایش سقف اعتبارات این استان، نهایت همکاری را برای بازسازی امور و محرومیت زدایی از منطقه انجام دهد. تخصیص۱۰ میلیارد ریال به خرید تجهیزات کشاورزی و دام و طیور سیل زده هادر این راستا بانک رفاه مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نیز در اختیار فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی منطقه چابهار قرار داده تا در مسیر محرومیت زدایی و خرید تجهیزات آبرسانی و مخازن آب واحدهای مسکونی و همچنین خرید ادوات و ابزارآلات کشاورزی همانند پمپ آب و نیز ابتیاع دام، طیور و احشام در مناطق درگیر در سیلاب هزینه شود. بر اساس این گزارش، در جریان سفر مدیر عامل بانک رفاه و هیأت همراه به استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از صنایع دستی بسیج سازندگی این استان و در راستای حمایت از مشاغل خانگی و کوچک و رونق بیش از پیش آن، به منظور کمک به توسعه اشتغالزایی، حمایت از توسعه مشاغل خانگی و رونق تولید در مسیر اهداف از پیش تعریف شده در این بانک، تنها از محل کمک‌های کارکنان بانک رفاه، ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به هم میهنان نیازمند این استان اختصاص یافته است.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، به‌موجب این طرح کلیه شرکت‌ها و تعاونی‌هایی که نزد بانک توسعه تعاون حساب دارند و در مراودات مالی خود از حساب تنخواه گردان استفاده می‌نمایند مشمول این طرح خواهند شد. گفتنی است مشتریان حقوقی و یا اعضا کسب‌وکارهای کوچک ازجمله اصناف که سرپرست یک مجموعه هستند به‌عنوان دارنده حساب اصلی (قرض‌الحسنه پس‌انداز، جاری و یا کوتاه‌مدت عادی) می‌توانند باهدف مدیریت مالی مجموعه خود برای هر یک از اعضا زیرمجموعه، بن کارت با عنوان تنخواه کارت باقابلیت تعیین سقف برداشت ماهانه و مدیریت نحوه هزینه کرد دریافت نمایند و دارندگان کارت می‌توانند از طریق دستگاه کارتخوان فروش و یا درگاههای اینترنتی تا سقف مبلغ موجود در کارت نسبت به خرید کالا اقدام نمایند همچنین میزان موجودی کارت بنا به درخواست سازمان مربوطه به‌دفعات قابل شارژ می‌باشد. شایان‌ذکر است ازجمله قابلیت‌های مهم این کارت می‌توان به ارائه انواع خدمات بانکی مبتنی بر بن کارت شامل امکان تغییر رمز اول و رمز پویا برای هر کارت بصورت مجزا، دریافت صورت‌حساب‌های مجزا و تسهیل در رفع مغایرت‌های حساب، دریافت موجودی از طریق ATM، اخذ گزارشات آنلاین توسط مشتری حقوقی، دریافت شارژ انواع اپراتورهای اعتباری، پرداخت انواع قبوض، شارژ مجدد بن کارت و درج شماره کارت در صورتحساب مشتری حقوقی اشاره نمود. ذکر این نکته ضروری است که بهره‌گیری مشتریان بانک توسعه تعاون از ظرفیت تنخواه کارت تعاون فرصتی برای کاهش هزینه‌های شرکت‌ها، اتحادیه‌ها در اعمال مکانیزم کنترلی و نظارتی بر نحوه فرآیند دریافت و پرداخت تنخواه از یک‌سو و بهره‌گیری مناسب و بهینه برای تسریع و تسهیل در پیشبرد امور جاری و نیازهای ضروری روزانه در سطوح مختلف و ابعاد متفاوت می‌باشد.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا از FXStreet، ویروس کرونا همچنان گسترش یافته و تلفات می‌گیرد و خسارت می‌زند. «شی جین‌پینگ» رییس جمهوری چین زنگ‌های خطر را در خصوص شیوع این ویروس کشنده به صدا درآورد. در کره جنوبی تعداد مبتلایان جدید مرتبط با با یک فرقه مذهبی در جنوب کشور در حال گسترش است. نرخ برابری دلار استرالیا به دلار آمریکا پایین‌ترین سطح خود را در یک دهه اخیر تجربه کرد و این در حالی است که ین ژاپن تقریبا بدون تغییر بود؛ بهای طلا همچنان صعودی است و به ارتفاع ۱۶۸۰ دلار رسید. دلار آمریکا برابر یورو و پوند میزان قابل توجهی از افت خود را در روز جمعه جبران کرد.
ایبناایبنا3 روز قبل
اصلانی ادامه داد: چنانچه متقاضیان نسبت به ثبت اسناد، اعتراضی دارند باید از طریق اداره کل راه و شهرسازی به ثبت اسناد معرفی شوند و با مراجعه به ثبت اسناد، استعلامات لازم را دریافت کرده و ارایه کنند که ارایه این مستندات، نشان‌دهنده آن است که این افراد صاحب ملک نیستند. در مورد بانک نیز اگر متقاضیان ادعا دارند تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند باید به بانک مراجعه کرده و گفته خود را ثابت کنند. وی گفت: راجع به فرم ج بسیار محتمل است افرادی باشند که فرم ج آنها به دلایلی که اعلام شد، قرمز باشد که این مورد قابلیت پیگیری دارد. بدین‌معنا بررسی این موارد به ادارات کل راه و شهرسازی تفویض شده است که ادارات کل راه و شهرسازی با ثبت اعتراضات و مراجعه این دسته از متقاضیان به ادارات کل، موارد را مجددا بررسی کرده و به ستاد برای سبز کردن فرم ج، اعلام می‌کنند. زیرا چنانچه به هر دلیلی مدارک مستندی بیاورند می‌توانند به چرخه طرح اقدام ملی مسکن بازگردند.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند. رشد شاخص هابر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۸۳۱ واحد رشد معادل ۰٫۹۷ درصد به ۵۰۳ هزار و ۷۳۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۲۸۸ واحد افزایش معادل ۰٫۹۷ درصد به ۱۳۴ هزار و ۳۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۹۱۱ واحد رشد معادل ۱٫۷۸ درصد به ۱۶۶ هزار و ۲۳۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۹۳۸ واحد افزایش، معادل ۱٫۷۸ درصد به ۱۱۰ هزار و ۷۱۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۵۵۱ واحد کاهش، معادل ۱٫۳۸ درصد به ۶۲۶ هزار و ۵۶ واحد، شاخص بازار اول با ۳۰۰۳ واحد افزایش معادل ۰٫۸۵ درصد به ۳۵۵ هزار ۶۲۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۰۹۸ واحد رشد معادل ۱٫۱۴ درصد، به یک هزار و ۷۱ واحد رسید. نمادهای تاثیر گذاراز سویی دیگر امروز ۵ نماد «کچاد با ۷۸۶ واحد، فخوز با ۳۵۹ واحد، فخاس با ۳۴۸ واحد، کگل با ۳۰۰ واحد و فولاد با ۲۹۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند. نوسان شاخص صنایعاین گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۰۳۵ واحد صعود معادل ۴٫۹۳ درصد به ۲۲ هزار و ۳۴ واحد، لاستیک با ۵۷۲۸ واحد افزایش معادل ۴٫۳۸ درصد به ۱۳۶ هزار ۴۸۷ واحد، اداره بازارهای مالی ۲۸ واحد رشد معادل ۴٫۲۰ درصد به ۷۰۴ واحد، مواد دارویی ۲۴۹۷ واحد افزایش معادل ۳٫۹۱ درصد به ۶۶ هزار و ۴۰۱ واحد، کانه فلزی با ۴۱۶۱ واحد رشد، معادل ۳٫۷۰ درصد به ۱۱۶ هزار و ۶۳۹ واحد، کانی غیرفلزی با ۹۴۱ واحد رشد معادل ۳٫۳۱ درصد به ۲۹ هزار و ۳۵۱ واحد، محصولات چرمی با (۶۵۱) واحد ریزش معادل ([۴٫۷۴) درصد به ۱۳ هزار و ۹۶ واحد» رسید. معاملات بورس در یک نگاه
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها، محمدرضا حسین زاده ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی، نظافت فردی و ضدعفونی کردن و نظافت محیط بانک‌ها، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، از مشتریان گرامی بانک‌ها استدعا داریم برای حفظ سلامتی خود، تا آنجا که ممکن است امور بانکی شان را با استفاده از انواع سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های بانکی انجام دهند و از مراجعه حضوری به شعب خودداری نمایند. حسین زاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمامی بانک‌های کشور سامانه‌ها و نرم افزارهایی را به مشتریان خود ارائه نموده‌اند که قابلیت‌های فراوانی دارد و افراد را از مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها بی نیاز می‌سازد. وی با اشاره به ضرورت پیشگیری از بیماری کرونا در جامعه تاکید کرد: همه ما باید کمک کنیم تا این بیماری از کشورمان ریشه کن شود و شبکه بانکی کشور و مشتریان گرانقدر آنها در این مسیر می‌توانند کمک شایان توجهی به کشور نمایند.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی توسط این بانک در ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۲۵ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال رسیده است. بنا بر برنامه تدوین شده در سال جاری رقم مورد انتظار برای میزان گشایش این اعتبارات ۸ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال بود که با تحقق رقم ۲۵ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال، درصد تحقق برنامه به رقم چشمگیر ۲۹۱ درصد رسید. گفتنی است، تسهیل در مبادلات تجاری در راستای رونق تولید یکی از مهم‌ترین کارکردهای روش‌ پرداخت «اعتبار اسنادی ریالی» است که فروشندگان و خریداران در سراسر کشور را قادر می‌سازد از این روش به عنوان یک وسیله پرداخت مطمئن و قابل انعطاف در انجام معاملات خود استفاده کنند.
ایبناایبنا3 روز قبل
به گزارش ایبنا از بلومبرگ، معاملات آتی نفت برنت در آغازین ساعات فعالیت بازار آسیا ۳٫۳ درصد کاهش پیدا کرد. در روزهای پایان هفته سران اقتصادی و بانک‌های مرکزی اقتصادهای برتر جهان اعلام کردند که با توجه به اختلال زنجیره تولید ناشی از ویروس کشنده کرونا، خطر رکود اقتصاد جهان را تهدید می‌کند. «کریستالینا جورجیوا» رییس صندوق بین المللی پول گفته است که شیوع کرونا این نهاد را به این سمت سوق داده تا پیش بینی خود را از رشد اقتصادی چین از ۶ به ۵٫۶ درصد کاهش داده و یک درصد از پیش بینی قبلی خود در خصوص رشد اقتصادی جهان را کم کند اما در عین حال خود را برای سناریوهای وخیم‌تر نیز آماده کرده است.
ایبناایبنا5 روز قبل
رییس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی مبلغ ۲۰۵ هزار تومان سود و برای دارندگان سهام ۵۳۲ هزار تومان به همان نسبت سود کمتر حدود ۱۱۰ هزار تومان سود سهام عدالت واریز می‌شود. صالح که پیش از این اعلام کرده بود، سود سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۷ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت از سوم اسفند تا پایان ماه واریز می‌شود، امروز اعلام کرد به جهت دسترسی آسان مشمولان سهام عدالت سود این سهام از امروز تا پایان هفته به حساب همه مشمولان واریز می‌شود. صالح این را هم گفت: بقیه سهامداران عدالت به نسبت ارزش اسمی سهام خود از این سود سهام عدالت برخوردار می‌شوند مثلا کسانی که از دهک‌های دیگر هستند و ارزش اسمی سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است به همان نسبت سود دریافت می‌کنند و یا کسانی که ورثه مشمولان فوت شده سهام عدالت هستند به نسبت سهم‌شان از این سود برخوردار می‌شوند. گرچه قبلا گفته بودیم، در طول یک ماه اسفند سود سهام را واریز می‌کنیم، اما برای اینکه مشمولان بتوانند راحت‌تر دسترسی به سود سهام داشته باشند قرار شد قبل از نیمه اسفند این سود در حساب مشمولان قرار گیرد. وی همچنین گفت: حدود ۵ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت شماره شبا خود را اعلام نکرده‌اند و از مردم خواست، هر یک از دارندگان ورق سهام عدالت شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت به نشانی https: //www. samanese. ir اعلام کنند.