تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایلنا»

ایلناایلنا17 دقیقه قبل
معاون نخست‌وزیر بریتانیا گفت که سفر اخیر وزرای کابینه این کشور به بروکسل ثمربخش بوده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دیوید لیندینگتون»، معاون نخست‌وزیر بریتانیا، امروز -دوشنبه- گفت که ایجاد تغییرات قانونی در توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا دشوار خواهد بود، اما سفر اخیر وزرای کابینه به بروکسل ثمربخش بوده است. وی در گفت‌وگو با رادیو بی‌بی‌سی گفت: «تجربه من در دیدارهای پیشین این بود که بحث از تعارف فراتر است. گفت‌وگوهای سودمندی بود و تا جایی که ممکن بود، خوب پیش رفت.» وی در ادامه گفت: «گشودن باب توافق خروج بسیار دشوار خواهد بود.»
ایلناایلنا20 دقیقه قبل
نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی گفت که احتمال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه وجود دارد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز -دوشنبه- گفت که این احتمال وجود دارد که این اتحادیه در پی تنش‌های تنگه کرچ تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کند. وی پیش از ورود به شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: «ممکن است اعضا بالاتفاق به این نتیجه برسند که در روزها پیش رو تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کنند.» پیشتر، سه کشتی اوکراین به آب‌های ساحلی روسیه وارد شدند و به‌سمت تنگه کرچ پیش رفتند. در نهایت روسیه این کشتی‌ها را متوقف و خدمه آن را دستگیر کرد.
ایلناایلنا31 دقیقه قبل
فرمانده ناجا با تأکید بر لزوم سرعت و دقت عمل در پیگیری و پی جویی کشف جرایم با عنایت به روش‌های علمی تأکید کرد: رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی و دینی باشد. وی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در زاهدان اظهار داشت: یاد و خاطره عزیزان و همکارانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به فیض شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم. پلیس در مواجهه با هر جرمی رفتار مسئولانه داشته باشدسردار اشتری تأکید کرد: رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی و دینی باشد، پلیس در مواجهه با هر جرمی باید «رفتار و عملکرد مسئولانه» داشته باشد. مقیمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریتی خود، از تلاش آحاد کارکنان مجموعه پلیس آگاهی ناجا قدردانی کرد. شایان ذکر است، سردار «محسن حسن خانی»؛ رئیس پلیس آگاهی ناجا نیز با تقدیر از حسن اعتماد سردار «حسین اشتری»؛ فرمانده ناجا، از زحمات و تلاش‌های سردار مقیمی تشکر کرد.
ایلناایلنا32 دقیقه قبل
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش از انتخاب ۱۲۰ مدرسه برتر سراسر کشور در راستای اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ خبر داد. به گزارش ایلنا، عبدالرسول عمادی در همایش تجلیل از مدارس ممتاز برنامه تعالی مدیریت مدرسه استان لرستان با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری تمام مدارس متوسطه تحت پوشش طرح تعالی مدیریت هستند، افزود: مهم‌ترین برنامه کاری آموزش متوسطه اجرا و پیگیری برنامه‌های این طرح است. سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: این برنامه بازتاب و ترجمه سند تحول بنیادین در مدرسه است و امیدواریم برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی آن به‌خوبی انجام شود. سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در بودجه سال ۹۸ اعتباری مناسبی برای تجهیزات آموزش‌وپرورش در نظر گرفته‌شده که بخشی از آن برای تجهیز هنرستان‌ها هزینه خواهد شد. سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در مورد مدارس مناطق محروم اظهار کرد: در سند تحول بنیادین باید از مدارس کوچک به سمت مدارس متوسط و بزرگ چرخش داشت، همچنین ایجاد مدارس شبانه‌روزی و روستایی مرکزی رویکرد سند تحول است.
ایلناایلنا34 دقیقه قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر در جنوب تهران، گفت: از مخفیگاه این متهم ۳۲ کیلو و ۸۰گرم هروئین و ۱۳۸ گرم تریاک کشف شد. به گزارش ایلنا، سرهنگ «محمد بخشنده» گفت: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران عملیات ویژه پایتخت، مشخص شد که یک قاچاقچی مواد افیونی به تازگی ضمن ارتباط با سوداگران مرگ در جنوب کشور اقدام به انتقال مقادیری مواد مخدر به تهران کرده است. وی افزود: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت متهم و بازرسی از مخفیگاهش صادر شد و تیمی از ماموران این یگان به مخفیگاه متهم اعزام و پس از مدتی مراقبت ویژه و اطمینان از حضور متهم در محل موفق شدند وی را دستگیر کنند. این مقام انتظامی عنوان داشت: در بازرسی انجام شده، ۳۲ کیلو و ۸۰ گرم هروئین و ۱۳۸ گرم تریاک در بسته بندی‌های مختلف کشف شد. به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، متهم در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر قاچاق مواد مخدر اعتراف و پس از تکمیل پرونده به دادسرا منتقل شد.
ایلناایلنا37 دقیقه قبل
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۶ نفره سارقان منزل خبر داد و گفت: اعضا ۶ نفره این باند که در منزلی در محدوده میدان امام حسین (ع) اقامت داشتند، در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند. به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی افزایش سرقت منزل در محدوده میدان امام حسین موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد. با انجام اقدامات فنی، محل اختفای این باند در حوالی میدان امام حسین سرقت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه شش نفر اعضا این باند سرقت دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند. سر دسته این باند که مردی ۳۴ است در بازجویی هایی صورت گرفته به ۸۰ فقره سرقت منزل و اماکن و کابل برق با همدستی دیگر اعضا این باند اعتراف کرده و گفته که اموال سرقتی را در حوالی میدان امام حسین به دلالان و مالخرها می‌فروخته‌اند. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ از مالباخته‌ها شناسایی شده‌اند، بیان داشت: به اتهامات این باند سرقت در شعبه ۵ بازپرسی ناحیه ۳۴ رسیدگی می‌شود و متهمان برای انجام تحقیقات در حال حاضر در اختیار اداره ۱۷ پلیس آگاهی تهران بزرگ است.
ایلناایلنا39 دقیقه قبل
رئیس کلانتری خانی آباد نو از دستگیری مجدد زورگیر ۱۸ ساله این محله خبر داد و گفت: این متهم پس از آزادی با قرار وثیقه از زندان به زورگیری خود ادامه داد که دوباره دستگیر و روانه مرجع قضائی شد. رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد بیان داشت: تیمی از ماموران کلانتری شناسایی و دستگیری متهم را در دستور کار قرار دادند و در تحقیقات اولیه مشخص شد که مشخصات ظاهری این متهم، بافردی که سابق بر این با همین جرم دستگیر شده بود، مطابقت دارد. وی با اشاره به دستور، دستگیری متهم بلافاصله پس از وقوع جرم، گفت: ماموران متهم را تحت مراقبت محسوس و نامحسوس قرار دادند تا اینکه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی از زورگیری مرد جوان شکایت و تقاضای خدمات پلیسی کرد. این مقام انتظامی با اشاره به اعزام نزدیکترین گشت انتظامی کلانتری به آدرس اعلامی، گفت: متهم در همان حوالی وقوع جرم دستگیر و در بازرسی بدنی از وی تعدادی اموال مسروقه و یک قبضه سلاح سرد کشف شد. رئیس کلانتری خانی آباد افزود: با شناسایی اموال مسروقه توسط شاکی و اعتراف متهم به ارتکاب جرم، متهم برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل شد.
ایلناایلنا40 دقیقه قبل
تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک میان دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران و سنت پترزبورگ روسیه منعقد شد. به گزارش ایلنا، هیئتی از دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه به سرپرستی نیکلای میخایلوویچ کروپاچف رئیس این دانشگاه با محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و همچنین مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی تهران دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ضمن ابراز امیدواری طرفین برای توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک، بحث و تبادل نظر در زمینه‌های مختلف از جمله بهره‌گیری امکانات آزمایشگاهی، تدوین مقالات مشترک، همکاری در راستای تبادل استاد و دانشجو و تخصیص بودجه مشترک برای پروژه‌های تحقیقاتی صورت گرفت. ایجاد مراکز مطالعات ایران‌شناسی و روسیه‌شناسی، آموزش‌های مجازی، برگزاری کارگاه‌های علمی مشترک، برگزاری آزمون‌های استاندارد زبان روسی در دانشگاه تهران و توسعه تعاملات فرهنگی از دیگر دستاوردهای این نشست بود. در این دیدار تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک در زمینه‌های تبادل دانشجو، تبادلات علمی، ایجاد مرکز مطالعات ایران در دانشگاه سنت پترزبورگ و برگزاری آزمون زبان روسی در دانشگاه تهران بین دو طرف به امضا رسید.
ایلناایلنا45 دقیقه قبل
اتحادیه جهانی علمای مسلمان با اعلام هشدار نسبت به پیامدهای ائتلاف کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به بهانه مقابله با ایران، هدف اصلی این ائتلاف را مسأله فلسطین برشمرد. در این بیانیه آمده است: «نتانیاهو از این نشست خوشحال خارج شد و آن را یک تغییر تاریخی برشمرد. بیانیه اتحادیه علمای مسلمان بر عدم اهمال و سهل‌انگاری نسبت به موضوع قدس و فلسطین دعوت کرده است. بیانیه اتحادیه علمای مسلمان هشدار داده است که شراکت و ائتلاف با دشمن اشغالگر خطر بزرگی است و بلکه حتی دانشمندان امت از دهه ۵۰ قرن گذشته آن را خیانت بزرگ توصیف کردند. در پایان بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمان آمده است: «تاریخ گواه آن است که عقب نشینی از موضوعات بزرگ باعث تجزیه بیشتر امت اسلامی و بی اعتمادی ملت‌ها به سران کشورهایشان می‌شود».
ایلناایلنا46 دقیقه قبل
تفاهم‌نامه همکاری با دبیرخانه کلانشهرهای کشور و شرکت خدمات اداری شهر امضا شد. در همین راستا مصطفی قاضی‌زاده هاشمی در نشستی با معاونان برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی کلان شهرهای اهواز، شیراز و مشهد از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد. وی ادامه داد: از آنجا که شرکت خدمات اداری شهر، یک شرکت تخصصی در حوزه مدیریت شهری است و در شهرداری تهران کارنامه قابل قبولی داشته است، درصدد گسترش فعالیت‌های خود به کلانشهرها هستیم و تصور می‌کنیم که در این زمینه بتوانیم از همکاری مجموعه دبیرخانه کلان‌شهرها در انتقال تجربیات موفق بهره ببریم. کمال مرادی، مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران نیز در این دیدار اظهار داشت: انتقال تجارب کلان شهرها به یکدیگر یکی از وظایف دبیرخانه است و کلانشهرها نیز به طور مستمر خواستار بهره‌مندی از تجارب یکدیگر هستند. در انتهای این نشست مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر اظهار داشت: به منظور ارتقای سطح همکاری‌های مشترک با بکارگیری خبرگان مدیریت شهری در تهیه برنامه راهبردی و استراتژیک حوزه‌های تخصصی مدیریت شهری و عملیاتی کردن برنامه‌ها تلاش می‌کنیم.
ایلناایلنا48 دقیقه قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه آینده کشور با گاز ارتباط نزدیکی دارد ابراز امیدواری کرد که در این صنعت وضعیت بهتری پیدا کنیم. عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه آینده کشور با گاز ارتباط نزدیکی دارد ابراز امیدواری کرد که در این صنعت وضعیت بهتری پیدا کنیم. وی با بیان اینکه ما بیش از پنج میلیارد متر مکعب صادرات گاز داشته‌ایم، تصریح کرد: صادرات گاز این گونه نیست که تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گیرد مثلا وقتی آمریکا عراق را تحت فشار قرار داد که از ایران واردات گاز نداشته باشد عراقی‌ها به آنها گفتند که اگر شما می‌توانید این انرژی را برای ما تامین کنید ما حاضریم با ایران قرارداد نداشته باشیم. لویی الخطیب وزیر برق عراق در جایی گفته زمانی که صدام سقوط کرد ما چیزی نداشتیم ۳۵۰۰ مگاوات ظرفیت برق داشتیم که آن هم با حملات داعش کاهش پیدا کرد اما اکنون بر اساس کمک فنی و گاز ایران اوضاع بهتری داریم. این سخنان را وی به هیئت‌هایی از کویت و عربستان هم گفته است.
ایلناایلنا51 دقیقه قبل
نشست هماهنگی دیدار آسیایی ذوب آهن مقابل الغرافه برگزار شد. به گزارش ایلنا، جلسه هماهنگی دیدار تیم‌های ذوب آهن ایران و الغرافه قطر در چارچوب پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۱۱ امروز در محل ورزشگاه الغرافه در شهر دوحه قطر برگزار شد و هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این دیدار صورت گرفت. تیم‌های ذوب آهن ایران و الغرافه قطر روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه ثانی بن جاسم به مصاف هم می‌روند.
ایلناایلنا51 دقیقه قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پنج‌شنبه عازم مسکو می‌شود. به گزارش ایلنا به نقل از شینهوآ، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه هفته جاری در راس هیاتی از مقام‌های ارشد رژیم صهیونیستی برای دیدار ویلادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه به مسکو سفر می‌کند. نتانیاهو کاهش اختلاف‌ها بین رژیم صهیونیستی و روسیه و همچنین بررسی حضور و نفوذ ایران در سوریه را از اهداف این دیدار و گفت‌وگو دانست. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد: این جلسه بر تلاش‌های اسرائیل برای مقابله با گسترش حضور ایران در سوریه تمرکز خواهد کرد. وی در ادامه افزود: این مذاکرات بسیار مهم است و به عنوان بخشی از اقدامات ما علیه حضور ایران و نیروهای این کشور در سوریه محسوب می‌شود.
ایلناایلنا52 دقیقه قبل
وزیر انرژی عربستان گفت که ریاض نفت و گاز پاکستان را تامین خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان، روز گذشته -یکشنبه- در حساب توئیتری خود عنوان کرد که ریاض نفت و گاز پاکستان را تامین خواهد کرد. روز گذشته، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان روز گذشته وارد اسلام‌آباد شد و توافق‌نامه‌ای را برای سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۰ میلیارد دلار با نخست‌وزیر این کشور امضا کرد.
ایلناایلنا53 دقیقه قبل
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی گفت: دانشگاه‌های فنی و مهندسی جزء فعال‌ترین دانشگاه‌های ما در رنکینگ بین‌المللی هستند. حسین سالار آملی (قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با مقایسه دانشگاه‌های علوم انسانی و دانشگاه‌های فنی مهندسی در خصوص تعاملات بین المللی گفت: دانشگاه علامه طباطبایی در میان دانشگاه‌های علوم انسانی وضعیت خوبی در تعاملات بین‌المللی دارد. قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص فعال بودن دانشگاه‌های فنی و مهندسی به نسبت دانشگاه‌های علوم انسانی گفت: فعال‌ترین دانشگاه‌های ما در رنکینگ بین‌المللی دانشگاه‌های فنی مهندسی هستند. البته دانشگاه‌های جامع مثل دانشگاه شیراز و اصفهان هم وضعیت خوبی در این زمینه دارند. سالارآملی با اعلام این خبر که دانشگاه تهران در تعاملات بین المللی به عنوان دانشگاه جامع رتبه اول را کسب کرده است، گفت: طبق ارزیابی‌هایی که صورت گرفت، برای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری نیز شاخص‌های خاصی در نظر گرفته بودیم که مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت دانشگاه تهران در این خصوص رتبه اول را کسب کرد.
ایلناایلنا55 دقیقه قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برای هر وضعیتی با توجه به سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صیهونیستی آمادگی داریم. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهرام قاسمی در نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که با توجه به سخنرانی مقامات آمریکایی در ورشو و مونیخ، ‌ آیا خطر جنگ میان ایران و آمریکا جدی است، گفت: ما برای هر وضعیتی با توجه به سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صیهونیستی آمادگی داریم ولی این سخنان بی‌ربط و نادرست را جنگ روانی شدیدی علیه ایران و برای تحت فشار قرار دادن کشورمان برای برخی سازش‌ها می‌دانیم. قاسمی اضافه کرد: ایران از چنان قدرتی در صحنه منطقه‌ای و جهانی برخودار است که اگر عقل، خرد و درایتی وجود داشته باشد، کسی به خود اجازه نمی‌دهد که به این رویاهای خام و ناپخته فکر کند.
ایلناایلنا57 دقیقه قبل
جاوید مجلسی گفت: در همه جای دنیا فقط عده خاصی موسیقی کلاسیک گوش می‌کنند. ما به کمک جشنواره موسیقی امسال می‌توانیم مخاطبان بیش‌تری را با این نوع موسیقی آشنا کنیم. به گزارش ایلنا، جاوید مجلسی (رهبر ارکستر) درباره سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر گفت: بسیاری از مخاطبان با موسیقی کلاسیک آشنایی ندارند پس باید آنها را با انواع موسیقی آشنا کنیم و گوش آنها را به شنیدن موسیقی خوب عادت دهیم. این رهبر ارکستر افزود: در همه جای دنیا فقط عده خاصی موسیقی کلاسیک گوش می‌کنند. ما به کمک جشنواره موسیقی امسال می‌توانیم مخاطبان بیش‌تری را با این نوع موسیقی آشنا کنیم.
ایلناایلنا57 دقیقه قبل
نمایندگان در مصوبه‌ای به دولت اجازه دادند که هزار میلیارد تومان از بدهی‌های مربوط به واگذاری به تعاونی‌ها را از طریق فروش سهام تامین کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جریان بررسی بودجه ۹۸ بخش‌های درآمدی بودجه ۹۸ بند الحاقی ۴ به تبصره ۲ را تصویب کردند. بر اساس این مصوبه به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ ده هزار میلیارد (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند (۲) ماده (۲۹) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی از سال ۱۳۸۷ تاکنون را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تأمین کند. طبق بند ۲ ماده ۲۹ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ۳۰ درصد از درآمدهای حاصل از واگذاری به تعاونی‌های فراگیر ملی به‌منظور فقرزدایی اختصاص می‌یابد.
ایلناایلنا58 دقیقه قبل
تعدادی از دانشجویان «جامعه المصطفی» در مجلس حضور یافتند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸ به دانشجویان «جامعه المصطفی» از کشورهای ژاپن و جمهوری چک که در صحن مجلس حضور یافتند، خیر مقدم گفت. این دانشجویان برای آشنایی با اسلام در دوره یک ماهه به قم سفر کرده و تاکنون از اصفهان و تهران بازدید کرده‌اند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سه انفجار دونستک را لرزاند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سه انفجار امروز -دوشنبه- منطقه دونستک در اوکراین را لرزاند. این خبر را مقام‌های جمهوری خودخوانده دونستک اعلام کردند. یکی از نمایندگان وزارت کشور این جمهوری خواخوانده گفت: «سه انفجار روی داده است. هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی این انفجارها گزارش نشده است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خبرهای ایران‌هراسانه در رسانه‌های آمریکایی و برخی رسانه‌های دیگر وجود داردبهرام قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درخصوص واکنش ایران نسبت به ادعای برخی از رسانه‌های امریکایی مبنی بر جاسوسی یک افسر اطلاعاتی نیروی هوایی امریکا برای ایران گفت: این خبرهای ایران‌هراسانه در رسانه‌های آمریکایی و برخی رسانه‌های دیگر وجود دارد. وی ادامه داد: من چنین اطلاعی ندارم و فکر می‌کنم خبر درستی هم نباشد. این یک فضاسازی است و شاید یک اتهام و ادعایی است که FBI درباره یک شهروند آمریکایی مطرح کرده است. ما چنین اطلاعی را نداریم و قرائنی هم در این خصوص وجود ندارد. من به این خبر برای ایجاد فضای منفی علیه ایران و ایجاد ایران‌هراسی نگاه می‌کنم.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سومین حراج باران، حراج تخصصی خط و خوشنویسی و هنرهای ایرانی اسلامی، عصر جمعه سوم اسفند در سالن همایش‌های بین المللی رایزن برپا می‌شود. به گزارش ایلنا، محبوبه کاظمی دولابی (بنیانگذار و رئیس حراج باران) با اعلام خبر برگزاری این حراج در سوم اسفندماه، گفت: در سومین دوره شصت و هشت اثر روی میز حراج می‌رود. رئیس حراج باران اضافه کرد: روی جلد کاتالوگ سومین حراج باران به دیگر کتاب زندگی ساز مسلمانان اختصاص یافته است. این اثر ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان پیشنهاد می‌شود. از حسن زرین قلم اثری درخشان و ۱۰۸ ساله روی میز حراج می‌رود که ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
پرسپولیس در شرایط مشابه حذفش از جام حذفی فصل گذشته به مصاف پدیده می‌رود. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عصر امروز و از ساعت ۱۷:۱۵ باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده برود. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که فاصله چندانی میان آن و بازی دو تیم در لیگ برتر وجود ندارد و دو تیم دو هفته پس از بازی در هفته شانزدهم لیگ به مصاف هم خواهند رفت که پرسپولیس آن دیدار را با برتری ۲ بر صفر به پایان رساند. مشابه این اتفاق فصل گذشته برای پرسپولیس در مورد بازی با صنعت نفت رخ داد. تکرار این اتفاق می‌تواند یادآور حذف تلخ سرخپوشان در فصل گذشته باشد و ممکن است این اتفاق امروز مقابل پدیده تکرار شود.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
الهام غفوری (تهیه‌کننده سریال پایتخت) درباره سری ششم این سریال گفت: پایتخت ۶ نوروز سال ۹۹ از تلویزیون پخش می‌شود اما در حال تلاش هستیم که با ساخت فیلم سینمایی پایتخت، یک عیدی به مردم در شب سال تحویل بدهیم. البته مذاکرات اولیه این موضوع انجام شده و به احتمال زیاد سریال پایتخت ۶ نوروز سال ۹۹ از تلویزیون پخش می‌شود. وی افزود: همچنین لازم است بگویم که ما برای نوروز امسال تصمیم داریم که یک فیلم سینمایی برای پایتخت بسازیم که انشاالله شب سال تحویل از تلوزیون پخش می‌شود. باتوجه به اینکه موقعیت ساخت سریال فراهم نبود، در حال تلاش هستیم که با ساخت فیلم سینمایی پایتخت، یک عیدی به مردم در شب سال تحویل بدهیم. وی همچنین درباره گروه بازیگران فیلم سینمایی پایتخت نیز توضیح داد: همان تیم قبلی در این سری نیز حضور دارند و بازیگر تازه‌ای که بخواهیم عهده‌دار نقش اصلی شود به کار اضافه نخواهد شد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
مهمترین فردی که در این زمینه فعال است، به همراه پسرانش در این زمینه فعالیت می‌کنند و او با قرار وثیقه در حال حاضر آزاد است. در میانه راه که تقریبا ۳۵ کیلومتر با جنوب تهران فاصله داشت، مدیر نشر ویرایش با یک میکروفون بی‌سیم شروع به ارائه توضیحاتی در رابطه قاچاق کتاب و حجم گردش مالی آن کرد. این موضوع درباره محله دهنوی شیراز نیز صدق می‌کند و در قم نیز شرایط قاچاق کتاب بسیار پدیده و حیرت‌انگیز است. مهمترین فردی که در این زمینه فعال است، به همراه پسرانش در این زمینه فعالیت می‌کنند و او با قرار وثیقه در حال حاضر آزاد است. وی کشف روزافزون محموله‌های کتب قاچاق را به عنوان یکی از دلایل طولانی شدن فرآیند دادرسی این پرونده دانست.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
پرسپولیس برای صعود به جمع چهار تیم برتر جام حذفی باید از سد پدیده عبور کند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس با برانکو هر چقدر در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا خوب و باصلابت ظاهر شده همانقدر هم در جام حذفی ضعیف کار کرده و نتوانسته عنوانی درخور کسب کند. پرسپولیس با برانکو در سه دوره جام حذفی شرکت کرده که هر بار یک اتفاق سبب شده تا این تیم از دور رقابت‌ها کنار برود. پرسپولیس چوب این تصمیم را خورد و بازی مقابل قشقایی را در ضربات پنالتی به این تیم واگذار کرد تا بهت و حیرت به جمع پرسپولیسی‌ها سایه افکند. برانکو دیگر قصد ندارد به هیچ عنوان قهرمانی جام حذفی را از دست دهد و برای این هدف از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.

ایلنا

ایلنا، سایت خبرگزاری کار ایران شامل مهم‌ترین و جدیدترین اخبار روز سیاسی، ورزشی، اخبار کارگری، اخبار اجتماعی و سایر دسته که در خبری می‌توانید آن‌ را دنبال کنید.