تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری ایمنا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایمنا»

ایمناایمنا41 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، شهردار بخش صالح‌آباد از توابع شهرستان مهران گفت: یک قطعه زمین در محل گورستان عمومی شهرداری صالح‌آباد به خبرنگاران استان اهدا می‌شود. جلال‌الدین محمدی اظهار کرد: این قطعه زمین در روبه‌روی ساختمان شهرداری صالح‌آباد واقع شده و دارای ۷۰۰ تا یک هزار متر مربع وسعت است. وی افزود: این زمین گنجایش پذیرش یک‌هزار و ۷۰۰ قبر به فاصله ۸۰ سانتیمتر را دارد و زمین آن تسطیح و قبرکنی شده است. محمدی یادآور شد: این زمین در اختیار خبرنگارانی که مورد تایید خانه مطبوعات استان ایلام هستند به صورت رایگان قرار می‌گیرد. وی تاکید کرد: در حال حاضر قیمت خرید یک قبر بیش از ۱۰ میلیون ریال است و شهرداری صالح‌آباد این قطعه را بدون دریافت وجه در اختیار خبرنگاران و خانه مطبوعات قرار داده است.
ایمناایمنا47 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، پروانه سلحشوری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: "‌در جامعه‌ای که به هر عنوان، خشونت در آن ترویج می‌شود، به سمت و سویی پیش می‌رود که به حیوانات هم رحم نمی‌شود. پناه می‌برم به خدا از بی‌رحمی و سنگدلی این موجود دو پا، که نه به هم نوع خود رحم می‌کند، نه به حیوانات بی‌زبان. ‎#نه_به_خشونت".
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، از دست دادن مو، چین و چروک پوست و ضعف قوه بینایی از جمله تغییراتی است که در فرایند پیری رخ می‌دهد و کاهش نوعی کوآنزیم به نام «نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید» از تغییرات دیگر است. این کوآنزیم نقش کلیدی در متابولیسم، اصلاح DNA و روند پیری و طول عمر ایفا می‌کند؛ با این حال با گذشت زمان سلول‌های پیر به سختی این آنزیم را برای تولید انرژی دریافت می‌کنند. البته باید بدانید که در فرایندتولید انرژی آنزیمی به نام «eNAMPT» نیز شرکت دارد. بنا بر آنچه در گزارش شهرخوان آمده است، محققان در مطالعه جدید خود، این آنزیم را از خون موش‌های جوان استخراج کردند و سپس به موش‌های پیرتر دادند و دریافتند که سطوح کوآنزیم «نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید» در موش‌های پیر تقویت و از روند پیری جلوگیری شد.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
اولویت اصلی اصفهان موضوع زاینده رود است، اصفهان بدون رودخانه و با رودخانه دو پهنه آب و هوایی دارد و نرخ سکه و ارز را را می‌توانید از رادیو ایمنا بشنوید.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، بنیاد سینمایی فارابی با همکاری شهرداری اصفهان از سازندگان و تهیه کنندگان فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان، فیلم‌های کوتاه داستانی، فیلم‌های کوتاه انیمیشن، وب سری‌ها و سریال‌های اینترنتی برای مخاطب کودک و نوجوان جهت ثبت نام و حضور در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان دعوت می‌کند تا با ثبت نام در این جشنواره در بزرگترین گردهمایی سالانه سینماگران کودک و نوجوان حضور یابند و با نمایش آثار به گفت و گوی رودر رو با مخاطبان، ‌کارشناسان، بازاریابان فیلم و نمایندگان دفاتر پخش جلسات نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف فیلم‌ها و رقابتی جذاب با برترین تولیدات صنعت تصویر در حوزه کودک و نوجوان برخوردار شوند. علاقه مندان می‌توانند برای ثبت اثر خود و جزئیات فراخوان به آدرس سایت جشنواره www. icff. ir مراجعه کنند. گفتنی است که سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۹۸ برگزار می‌شود.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، دو بازیکن تیم فوتبال سپاهان با فسخ قرارداشان از این تیم جدا شدند. رضا فتاحی، سرپرست تیم سپاهان اعلام کرد: بختیار رحمانی و حسن جعفری با دریافت برگه فسخشان از این تیم جدا شدند و برای فصل آینده در جمع طلایی پوشان حضور نخواهند داشت. همچنین در گزارش فارس آمده است که، مدیران باشگاه سپاهان در حال مذاکره با سجادشهباززاده برای تمدید قرارداد این بازیکن هستند. خالد شفیعی مدافع طلایی پوشان نیز در آستانه جدایی از این تیم قرار دارد و ممکن است طی روزهای آینده او نیز برگه فسخ خودش را دریافت کند.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، دفتر اقدام خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام نقشی کلیدی در دستیابی و حفظ توافق هسته‌ای ایران ایفا کرده است. در پیام توئیتری صادره از سوی دفتر اقدام خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص آمده است: این توافق در راستای اهدافش پیش می‌رود و از مسابقه تسلیحات هسته‌ای جلوگیری کرده است. بر این اساس این توافق برای امنیت اروپا، خاورمیانه و فرای آن حیاتی است و تضمین می‌کند ایران به مواد تولید یک سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد یا آن را تولید نمی‌کند. این توافق ستونی کلیدی از نظام منع اشاعه جهانی است.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، در جلسه علنی نوبت عصر روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی جزئیات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، ماده چهار این لایحه را بررسی و تصویب کردند. دستورالعمل اجرایی این تبصره با رعایت قوانین و مقررات مربوطه توسط وزارت تهیه و به امضای مشترک وزیران دفاع و پشتیبانی و نیروهای مسلح و ورزش و جوانان ابلاغ می‌شود. در تبصره این بند از ماده آمده است فعالیت‌های رسمی درس تربیت بدنی مدارس به جز فعالیت باشگاه‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش از شمول این بند مستثنی هستند. عضویت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مرتبط با جوانان با رعایت قوانین و مقررات و هماهنگی وزارت امور خارجه، بسترسازی به‌منظور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی درحوزه‌های مرتبط با امور جوانان هم از جمله وظایف در حوزه جوانان است. در بخش اختیارات وزارت در حوزه جوانان همچنین، حمایت از تدوین و اجرای برنامه‌های مرتبط با امور جوانان، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی در حوزه جوانان با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و نمایندگی دولت در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مرتبط با جوانان، پیش‌بینی تسهیلات و تمهیدات لازم برای تشویق و توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی در حوزه‌های مرتبط با امور جوانان با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه جوانان و حمایت از ایجاد و اداره خانه‌های جوانان از جمله اختیارات وزارت ورزش در حوزه جوانان تعریف شده است.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، حسین علی نریمانی امروز دوشنبه -۲۷ خردادماه- در بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی شهرستان آران و بیدگل در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی نیم قرن گذشته با اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی ۷۲۰ کیلومتر از جاده‌های استان اصفهان از حرکت تپه‌های شنی و خیزش ریزگردها محفوظ و مصون مانده است. رییس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ادامه داد: بیش از ۲۵۰ کیلومتر از خطوط ریلی استان در دل مناطقی احداث شده که بیابان زدایی اجرایی شده است. وی افزود: حفظ ۱۶ هزار کیلومتر خطوط آبیاری در ۲۱۶ شهر و روستای استان نیز از دیگر اثرات مثبت اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی است. نریمانی با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ بیابان‌زدایی، تصریح کرد: باید برای جلوگیری از تهدید کانون‌های ریزگرد در استان‌های مرکزی کشور، حوزه کویر مرکزی ایجاد شود تا با هم‌افزایی و نگرشی ملی طرح‌های مقابله با بیابان زایی را اجرا کنیم و وقوع پدیده ریزگرد از استان‌های مجاور نباشیم. وی با بیان اینکه مردم در حفظ تاغ زارهای شهرستان نیز مشارکت دارند، گفت: توصیه می‌کم در همه زمینه‌ها به تأثیر مشارکت مردم توجه شود، زیرا اگر مردم مشارکت کنند طرحها موفق خواهد بود.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، روابط عمومی سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل علیرضا شیرمحمدعلی متهم امنیتی در زندان تهران بزرگ اطلاعیه‌ای صادر کرد: در پی وقوع حادثه ضرب و جرح یکی از زندانیان در مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ در تاریخ ۲۰ خرداد سال جاری توسط ۲ تن از زندانیان که پس از اعزام مصدوم به بیمارستان خارج از زندان متأسفانه فوت کرد. بدینوسیله توضیحات لازم به محضر ملت شریف ایران می‌رسد:۱. مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ در حال حاضر محل نگهداری تعدادی از متهمان و محکومان جرائم علیه اشخاص، جرائم علیه اموال و مالکیت و جرائم علیه امنیت و آسایش عمومی می‌باشد، لذا طرح این موضوع که آن ندامتگاه صرفا محل نگهداری زندانیان خطرناک باشد موضوع صحیحی نیست. ۳. در حادثه اخیر، محل نگهداری زندانی مقتول علیرضا شیرمحمدعلی متهم به جرائم امنیتی در کنار سایر متهمان جرائم امنیتی بوده و در نتیجه سایر متهمان و محکومان جرائم دیگر در این محل حضور نداشتند. لازم به ذکر است علاوه بر پیگیری جرائم متهمان مذکور، بلافاصله موضوع قصور یا تقصیر احتمالی مأمورین و مسئولین مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ در دستور رسیدگی قرار گرفته که نتایج آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
از امروز تا آخر هفته نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد که احتمالا همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود. در مناطق مرکزی کشور شامل جنوب سمنان، اصفهان، یزد، مرکزی، قم و جنوب تهران گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که پدید گرد و خاک و انتقال آن از مناطق کویری اطراف به این مناطق دور از انتطار نیست. سه شنبه و چهارشنبه برای مناطق جنوب غربی کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک روی می‌دهد. روزهای دوشنبه و سه شنبه نواحی مرکزی و شرقی خلیج‌فارس و شرق دریای عمان و چهارشنبه و پنجشنبه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج‌فارس مواج خواهد بود. در نواحی شرقی خلیج‌فارس ارتفاع موج به ۱۰ پا (حدود ۳ متر) خواهد رسید.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. اهالی جولان: شهرک ترامپ نمی‌خواهیماهالی بلندی‌های اشغالی جولان برگزاری نشست کابینه رژیم صهیونیستی در این منطقه و نامگذاری شهرکی در آن به نام رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند. بر اساس گزارشی از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اهالی بلندی‌های اشغالی جولان برگزاری نشست کابینه رژیم صهیونیستی در این منطقه و نامگذاری شهرکی در آن به نام «ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند. در همین راستا، اهالی روستاهای «مجدل شمس»، «مسعده»، «بقعاثا» و «عین قنیه» در گفت‌وگو با سانا اظهار کردند که برگزاری این نشست در جولان سوریه به منزله هتک حرمت مقدس بودن این سرزمین و نقض تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی درباره جولان است که بر سوری بودن آن تأکید دارند که اکنون اشغال شده است. تمامی طرح‌های اسرائیل حبابی بیش نبوده و حقیقت تاریخی و جغرافیایی جولان و هویت عربی و سوری آن را تغییر نخواهد داد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، خسرو شهبازی گفت: نزدیک به ۴۵۰ میلیارد تومان از اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی برای مقابله با بیابانزایی به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اختصاص خواهد یافت. وی افزود: با این میزان اعتبار قرار است در سطح ۳۵۴ هزار هکتار عملیات نهال کاری، مدیریت روان آب‌ها و مدیریت جنگل‌های دست کاشت انجام شود. وی ادامه داد: بر اساس طرح شناسایی کانون‌های بحرانی، ۲۰ میلیون هکتار اراضی کشور در ۲۲ استان، متاثر از فرسایش بادی قرار دارد. شهبازی گفت: ۷٫۷ میلیون هکتار اراضی کشور نیز به علل خسارت هایی که به منابع زیستی، اجتماعی و اقتصادی وارد شده جزو کانون‌های بحرانی هستند. وی افزود: در سال گذشته همچنین در سطح ۱۸۷ هزار هکتار طرح مدیریت مشارکتی ترسیب کربن به اجرا در آمد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز دوشنبه -۲۷ خردادماه- و در ابتدای معاملات با روند کاهشی فعالیت خود را شروع کرد و در ساعت ۹:۱۶ کف معاملاتی امروز را با ۲۳۷ هزار و ۶۳۴ واحد به ثبت رساند اما پس از آن روند افزایشی به خود گرفت و توانست سقف معاملات را با ۲۳۸ هزار و ۴۲۰ واحد، در ۱۱:۴۶ دقیقه به ثبت برساند؛ در نهایت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۵۹ واحد معادل دو صدم درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۲۳۸ هزار و ۱۶۰ واحد رسید. همچنین حجم معاملات امروز بورس تهران سه هزار و ۳۹۹ میلیون سهم طی ۳۴۴ هزار و ۳۰۵ معامله و به ارزش بالغ بر ۱۶ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۸۶۷ میلیون ریال و ارزش بازار نیز بالغ بر ۹ میلیون و ۹ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال شد. از تغییرات دیگر شاخص‌های بورس می‌توان به کاهش ۱۶ واحدی شاخص قیمت، کاهش ۸۴۱ واحدی شاخص کل هم وزن، کاهش ۳۹ واحدی شاخص بازار اول، کاهش ۱۳۰ واحدی شاخص بازار دوم، افزایش ۶۰ واحدی شاخص صنعت، افزایش ۹ واحدی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ و افزایش ۲۴ واحدی شاخص ۵۰ شرکت بزرگ اشاره کرد. در این میان نمادهای «جم پیلن۱»، «وبهمن۱» و «شنفتح۱» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دلقماح۱»، «غالبر۱» و «داروح۱» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، «دو تا بخر، سه تا ببر» عنوان اصلی این رسانه است و به مصوبه عجیب سازمان لیگ اشاره دارد، سازمان لیگ فوتبال اعلام کرده است که تیمی که در یک فصل دبل قهرمانی کند بدون انجام هیچ مسابقه دیگری می‌تواند سوپر جام را هم از آن خود کند؛ چنین اتفاقی در هیچ جای دنیا سابقه نداشته و ما را یاد آپشن تشویقی برخی فروشگاه‌ها که شعار می‌دهند دوتا بخر، سه تا ببر می‌اندازد. «ماده ١٦ قانون نقل و انتقالات راه خروج مسلمی پور بود» دیگر عنوان مهم این رسانه الکترونیک است که به فسخ یک‌طرفه قرارداد مسلمی پور از سپاهان پرداخته است. فریبرز محمود زاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در این خصوص گفته: مطابق ماده ١٦ آیین‌نامه نقل و انتقالات اگر بازیکنی کمتر از ١٠ درصد بازی‌های فصل را شرکت داشته باشد می‌تواند به دلیل فسخ موجه ورزشی، قراردادش را به‌صورت یک‌طرفه لغو و به تیم دیگری برود. «کی روش به زودی تمدید می‌کند؟» دیگر عنوان صفحه اصلی پانصد و نهمین شماره «صدای سپاهان» است که به کامنت امیدوار کننده کی روش استنلی زیر پست اینستاگرامی اکانت رسمی باشگاه سپاهان اشاره دارد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
او افزود: با توجه به این تعاریف، کتابخانه‌های ملی، آرشیوهای ملی و …. موزه تلقی می‌شوند. براین اساس با حمایت اشرف بروجردی - مشاور رئیس‌جمهور و ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران -، مجموعه «سازمان اسناد و کتابخانه ملی» به عنوان یک موزه به عضویت کمیته ملی موزه‌های ایران درآمده و در کنار سایر فعالیت خود از این منظر نیز برای انتقال فرهنگ از نسلی به نسلی دیگر می‌پردازد. محیط طباطبایی ادامه داد: آغاز رسمی عضویت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در کمیته ملی موزه‌ها، با برپایی نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» صورت می‌پذیرد، که توسط نیکولتا زاگورا - نماینده ایکوم رومانی - طراحی و با همکاری ایکوم ایران اجرا می‌شود. او تصریح کرد: همچنین قابل توجه است که عضویت کتابخانه ملی ایران در کمیته ملی موزه‌ها برای نخستین بار است که اتفاق می‌افتد، زیرا درگذشته این تصور بود که کتابخانه ملی ایران بخشی از فضای خود را اختصاص به گالری موزه‌ای می‌دهد، درحالی‌که همه ماهیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی یک موزه است و این اتفاق در حوزه موزه‌داری در ایران بسیار جدید است. این نمایشگاه که به پیشنهاد نیکولتا زاگورا - نماینده ایکوم رومانی - طراحی شده است، با همکاری ایکوم ایران، سفارتخانه رومانی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به عنوان عضو جدید ایکوم در روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۶ افتتاح می‌شود.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
وی با اشاره به اهمیت مطالعه در تعالی فرهنگ هر جامعه، تصریح کرد: کتابخوانی زیربنای سایر فعالیت‌های فرهنگی و محور توسعه جوامع مترقی است. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: سواد خواندن در دانش‌آموزان ایرانی ضعیف است، در کشور سخنان بسیاری درباره فواید مطالعه گفته می‌شود، اما در عمل سرانه مطالعه اندک و در مواردی ناامید کننده است. وی با اشاره به نقش معلمان در آموزش شیوه صحیح مطالعه به دانش‌آموزان، یادآور شد: معلمانی که در کارگاه‌های طرح جام باشگاه‌های کتابخوانی شرکت کرده‌اند در زمینه آموزش نیز موفق‌تر بوده‌اند. سیدآبادی با بیان اینکه تا پایان سال گذشته ۱۵ هزار باشگاه کتابخوانی در هزار و ۷۰۰ شهر کشور تشکیل شد، افزود: در هر یک از این باشگاه‌ها حداقل ۱۲ کودک و نوجوان عضو بوده‌اند که شبکه‌ای گسترده از دوستداران کتاب و علاقه‌مندان به فرهنگ مطالعه را ایجاد کرده است. وی با بیان اینکه در استان اصفهان دو هزار و ۲۰۰ باشگاه کتابخوانی ایجاد شد، یادآور شد: برای اجرای این طرح در سراسر کشور اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شد و از این جهت این طرح یکی از کم‌هزینه‌ترین طرح‌های فرهنگی کشور محسوب می‌شود.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، سردار سرلشکر «محمد باقری» روز دوشنبه در مراسم تجلیل از برترین‌های آموزش نیروهای مسلح در دانشگاه تربیت پاسدار امام حسین (ع) اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران امروز با دشمنان بد عهد، بد اخلاقی و فریبکاری همچون آمریکا رو به رو است که از یک سو فشار را بر جمهوری اسلامی ایران افزایش می‌دهد و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند. وی تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هوشمندانه، دقیق و مستمر تمام حرکات دشمنان خود را زیر نظر دارند و رصد می‌کنند و در صورت نیاز به صورت آشکار، پرقدرت و با شدت با دشمنان ملت و منافع ملی برخورد و در منطقه‌ای بسیار وسیع دفاع خواهند کرد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هیچ ملاحظه‌ای را در قالب پنهان کاری و فریبکاری نخواهیم داشت زیرا چنین ملاحظه‌ای را کشوری در دستور کار خود قرار می‌دهد که ضعف قدرت و توانمندی داشته باشد اما امروز به لطف خداوند، ایران اسلامی در اوج قدرت و دشمنانش در نهایت ذلت هستند. وی با یادآوری اینکه این فشار‌ها با هدف قرار دادن ایران بین ۲ گزینه جنگ و مذاکره هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران گزینه مقاومت و دفاع انقلابی و فعال را انتخاب کرده و محکم پای آن ایستاده است. منبع: ایرنا
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: پس از تکمیل تحقیقات نهایی و تشکیل جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان قتل ستواندوم شهید محمود رفیعی قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در زمان قانونی احکام متهمان این پرونده را صادر کردند. رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: در خصوص سایر متهمان نیز با اتهامات معاونت در قتل عمدی و مساعدت در خلاصی دادن متهمان، تمرد نسبت به مأموران دولت، استفاده از سلاح گرم و سرد و … احکام طویل المدتی از ۱ تا ۳۷ سال حبس و حبس ابد بسته به میزان جرایم ارتکابی صادر گردیده است. وی تصریح کرد: این احکام قابل فرجام خواهی در دیوانعالی کشور بوده و پس از طی تشریفات قانونی آن به اجرا درخواهد آمد. حبیبی به هنجارشکنان و متعرضان به امنیت هشدار داد: دستگاه قضایی اشد مجازات قانونی را برای مخلان نظم و امنیت جامعه و متعرضان به جان و مال و ناموس مردم تعیین و اعمال می‌کند. شایان ذکر است در آبان ماه سال گذشته دو متهم مواد مخدر به جرمی که مجازات آن اعدام بوده است توسط مأموران نیروی انتظامی در حال اعزام و انتقال از دادگاه به زندان مرکزی اصفهان بودند که پنج نفر از اشرار به قصد فراری دادن متهمان سد راه خودروی پلیس شده و در نزدیکی زندان با مأموران درگیر و این افراد با استفاده از سلاح شکاری ضمن فراری دادن متهمان، یکی از افسران ناجا به نام محمود رفیعی را به شهادت رساندند.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
سعید یوسف پور در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه متخلفان تخلیه پسماندهای نفتی در حاشیه زاینده رود و کانال زهکش شهر درچه شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند، اظهار کرد: با بررسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خمینی شهر، افراد متخلفی که با تخلیه ضایعات نفتی سبب آلودگی زاینده رود، انتشار بوی نامطبوع در شهر درچه و نارضایتی شهروندان شده بودند، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند. وی ادامه داد: در نهایت با نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خمینی شهر در مجموع حدود ۱۸۰ تن خاک آغشته به ترکیبات آلاینده پاکسازی شد. یوسف پور گفت: این مقدار توسط عوامل اجرایی شهرداری درچه پاکسازی و جهت مدیریت و امحا با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی، به یکی از واحدهای امحاء پسماندهای ویژه مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست منتقل شد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
محسن یارمحمدیان، در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان اظهار کرد: با دعوت از مهمانان برجسته تلاش کردیم که نمایشگاه امسسال درشان اصفهان برگزار شود و شرایط نمایشگاه امسال با سال‌های پیش بسیار متفاوت است. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان ادامه داد: تمام ارگان‌های مرتبط شهر در برگزاری این نمایشگاه تلاش کردند اما نمی‌توان اکنون پیش بینی کرد که تا چه میزان این نمایشگاه موفق خواهد بود اما امیدواریم که این نمایشگاه بتواند مخاطبان خود را به خوبی راضی نگه دارد و به یک نتیجه مطلوب دست یابیم. وی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ها به شناساندن یک شهر کمک بزرگی می‌کند، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها در تمام دنیا به جذب گردشگر و معرفی شهر و کشور کمک می‌کند اما اینکه ما چقدر بتوانیم در این رویداد موفق باشیم به تلاشمان بستگی دارد و امیدوارم این نمایشگاه شروعی برای رونق گردشگری باشد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، «بهروز کمالوندی» روز دوشنبه در محل مجتمع آب سنگین اراک در جمع خبرنگاران افزود: تولید اورانیوم ۴ برابر شده و شمارش معکوس برای گذشت از مرز ۳۰۰ کیلوگرم آغاز شده است. وی ادامه داد: از امروز به مدت ۱۰ روز یعنی تا ششم تیرماه از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور خواهیم کرد. کمالوندی بیان کرد: اروپایی‌ها اظهار عجز کردند که توانایی انجام تعهدات را ندارند و جمهوری اسلامی بیشتر از این صبر نخواهد کرد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: پس از انجام دو اقدام انجام شده بر اساس گام اول بیانیه شورای عالی امنیت ملی، انجام اقدامات گام دوم (عبور از میزان غنی سازی ۳٫۷ درصد) بیش از یک یا دو روز زمان نخواهد برد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده هم اینک ظرفیت ۲۷۲ هزار سو وجود دارد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، سئول شهری تاریخی و فرهنگی، با قدمت دو هزار سال، به مدت ۶۰۰ سال پایتخت شبه جزیره کره بوده است. پایتخت کره جنوبی در چند دهه اخیر با افزایش بسیار چشمگیر جمعیت مواجه بوده ‌است. ساکنان و مهمانان در تمام طول روز و در تمام نقاط این شهر می‌توانند از یکی از پرسرعت‌ترین خطوط اینترنت جهان، اینترنت ۵G، به طور رایگان استفاده کنند. حفظ گنجینه‌های شهرمیراث فرهنگی و تاریخی شهر سئول، گنج باارزش کره جنوبی به شمار می‌رود. تکنولوژی پیشرفتهاز نظر تکنولوژی، سئول به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سایت باشگاه ذوب آهن، میلاد فخرالدینی مدافع ارزشمند تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان که یک فصل با ذوب آهن قرارداد دارد یک فصل دیگر نیزبا ذوب آهن تمدید کرد. همچنین محمد رضا عباسی هافبک شایسته تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان که یک فصل با این باشگاه قرارداد داشت، قرارداد خودرا به مدت یک فصل دیگرتمدید کرد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، یکی از اسکله‌های شهر آمستردام که در گذشته برای کشتی‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، این روزها به مکانی برای فعالیت‌های خلاقانه تبدیل شده است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، هتلی اعجاب‌انگیز با سه سوئیت، بر فراز یک جرثقیل قدیمی است. شخصی کارآفرین به نام «ادوین کورنمن رودی» ایده ساخت این هتل کوچک وبی نظیر را در ارتفاع پنجاه متری از سطح زمین مطرح کرد. برای مثال حتی در این هتل کوچک می‌توان از مزایای یک استخر آب گرم با چشم اندازی ویژه، صبحانه‌های سفارشی و کرایه قایق‌های شخصی بهره برد. این هتل مرتفع، تنها ۱۰ دقیقه با ایستگاه مرکزی شهر آمستردام فاصله دارد و به این ترتیب دسترسی به سایر دیدنی نقاط شهر تنها با سوار شدن بر کشتی‌ها امکانپذیر است.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا شفیعی پیش از ظهر امروز در بازدید خبرنگاران از طرح‌های مقابله با بیابان‌زایی شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه مساحت عرصه‌های بیابانی این منطقه ۴۰۰ هزار هکتار است، اظهار کرد: طرح‌های بیابان زدایی و تثبیت شن در سال ۱۳۴۹ در ایران و در شهرستان آران و بیدگل اجرایی شد که در نتیجه آن ۹۶ هزار هکتار عرصه بیابانی تثبیت و به جنگل‌های دست کاشت تبدیل شده است. وی با بیان اینکه ۱۰۶ هزار هکتار در شهرستان آران و بیدگل کانون فرسایش بادی وجود دارد، افزود: با وجود گسترش جنگل‌های دست کاشت، در روستای شهریاری ابو زید آباد این شهرستان تپه‌های ریگ تثبیت نشده است و در راستای اجرای طرح‌های بیابان زدایی مناطق، طی سنوات قبل و با تامین اعتبار صندوق توسعه ملی مالچ پاشی شده است. وی با اشاره به اهمیت تثبیت شن‌های روان گفت: برای جلوگیری از هدر رفت پوشش گیاهی و جنگل‌های دست کاشت، عملیات تثبیت شن با مالچ پاشی و نهال کاری در این منطقه ضروری است زیرا درختچه‌های کاشته شده بر اثر هوازدگی خشک می‌شود که این مهم نیاز به تامین اعتبار بیشتری در سال جاری دارد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه یکی از کانون‌های بحرانی گرد و غبار منطقه نصر آباد در شمال آران و بیدگل است، گفت: از سال ۱۳۸۵ کار تثبیت و نهال کاری در عرصه‌های بیابانی این منطقه در ۲۲۰ هکتار آغاز شد که در هر هکتار آن ۱۲۵ اصله درخت کاشته شده است. وی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد از اعتبارات تخصیص داده شده برای طرح‌های مقابله با بیابان زدایی برای مراقبت، نگهداری، رسوب زدایی و جلوگیری از آسیب به درختچه‌ها هزینه می‌شود.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
معاون جستجو و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: طی هفته گذشته ۷۸حادثه گزارش شد که ۳۴۰ نفر تعداد کل آسیب دیدگان بودند و تعداد کل نیروهای اعزامی عملیاتی و امداد رسانی به حادثه دیدگان ۸۹ تیم بودند.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
ناهید تاج الدین پیرامون دیدگاه و تاثیر تفکر دکتر علی شریعتی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: دکتر شریعتی روشنفکری متنفذ بود، صرف نظر از اختلاف نظرهایی که پیرامون اندیشه‌های او و ارزیابی‌های متنوعی که امروز از وی و نسبت دادن مسائل جاری کشور به نتیجه اندیشه‌های او می‌شود، ندارم؛ او متنفذ بود و توانست بسیار تاثیرگذار باشد، حتی اینکه امروز جامعه در مورد شریعتی جوک می‌سازد خود نشانه تاثیری ست که شریعتی بر نظام معرفتی جامعه گذاشته است. وی افزود: او اسلام سیاسی را تئوریزه کرد و ایدوئولوژی دینی را در خدمت انقلاب درآورد و بیش از وجوه عبادی دین، وجوه اجتماعی آن را برجسته نمود، او بیشتر از دین بدنبال آئین بود و این آئین را نیز در خدمت انقلاب و بیداری انقلابی و یا به تعبیر خودش خودسازی انقلابی می‌خواست. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر حال شریعتی فرزند زمانه خویش بود و دغدغه‌های زمانه‌اش را رسالت و ماموریت پروژه خویش می‌دانست و در راستای انجام این ماموریت تئوری پردازی می‌کرد، شریعتی بدنبال بازگشت به خویشتن بود و در عصری که چپ روی، سکه رایج دوران بود، شریعتی نیز از سوسیالیسم اسلامی سخن می‌گفت. تاج الدین تاکید کرد: او با معجونی از فلسفه، جامعه شناسی، ادبیات و روانشناسی، تئوری هایی خلق نمود که جوانان را مفتون خود کرد و رونق حسینیه ارشاد در سال‌های قبل از انقلاب مرهون همین بینامتنی بودن افکار شریعتی است. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: شاید اگر شریعتی در این عصر زیست می‌کرد، افکار دیگری داشت و دغدغه‌های این زمانه را رسالت و ماموریت پروژه روشنفکری خود قرار می‌داد، مثلا بجای گفتمان انقلابی، برای گفتمان اصلاحی تئوری می‌پرداخت و به هر حال هر اندیشه‌ای در بافت و بستر زمانه خود معنا می‌دهد و محصول دغدغه‌های آن زمانه و در واقع پاسخ به آن دغدغه هاست.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سایت باشگاه ذوب آهن، امیر ارسلان مطهری مهاجم ارزشمند سبزپوشان اصفهان ظهر امروز (دوشنبه) باحضور در باشگاه ذوب آهن اصفهان قرارداد خود را با این تیم به مدت دوفصل تمدید کرد تا بر گمانه زنی‌های این روزهای رسانه‌ها مبنی بر جدا شدن این بازیکن از ذوب آهن پایان دهد.

ترامپ: اوباما از پشت پرده توطئه علیه من خبر داشت

3+
ایمناایمنا5 ساعت قبل