تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایمنا»

ایمناایمنا1 ساعت قبل
نیما آذری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه هر سال روز جهانی بازی‌های فکری در ماه آوریل برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، تصمیم گرفته شد که جمعه -۶ اردیبهشت‌ماه- رویداد بازی‌های فکری در اصفهان و کشور به صورت هماهنگ برگزار ‌شود. وی با بیان اینکه این رویداد به همت انجمن اوقات فراغت و کمیته بازی‌های فکری برای سومین سال در ایران برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این رویداد بازی‌های روی میزی یا برد گیم به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد تا جامعه با بازی‌های فکری آشنا شود. دبیر کمیته بازی‌های فکری استان اصفهان با بیان اینکه در ایران به بازی‌های روی میز کمتر توجه می‌شود، افزود: هدف از برگزاری رویداد بازی فکری، آشنایی خانواده‌ها و بزرگ‌ترها با برد گیم‌ها است. درگذشته خانواده‌ها بازی‌های فکری را مختص کودکان می‌دانستند که یک برداشت اشتباه است. آذری ادامه داد: همه افراد یک خانواده می‌توانند در بازی‌های فکری شرکت کنند و محدودیت تعداد و سن وجود ندارد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به غیر از تهران و اصفهان، تبریز هم یک بار میزبان مصاف دو تیم بوده که در آن دیدار سپاهان با نتیجه ۲ بر صفر پرسپولیس را شکست داد. همچنین تاکنون ۱۶۰ گل در بازی‌های دو تیم زده شده است که ۷۳ گل سهم سپاهان و ۸۹ گل سهم پرسپولیس بوده است. نکته جالب توجه در رویارویی‌های اخیر دو تیم شکست‌ناپذیری پرسپولیس در سه فصل اخیر است. آخرین برد سپاهان برابر پرسپولیس به بازی رفت لیگ پانزدهم بازمی‌گردد که سپاهان موفق شد با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ پیروز شود. آمار ویژه رویارویی‌های سپاهان و پرسپولیس به شرح زیر است:
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است: بسمه تعالیجوانان عزیز کشتی‌گیر قهرمانی‌تان در آسیا مبارک. ان‌شاءالله سربلند باشید. سید علی خامنه‌ای۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایمناایمنا2 ساعت قبل
فروش نخستین روز نمایشگاه کتاب چطور بود؟ ناشران درباره میزان فروش نخستین روز نمایشگاه کتاب دو دیدگاه متفاوت دارند؛ برخی معتقدند نخستین روز را با استقبال دور از انتظاری شروع کردند و برخی نیز امیدچندانی به این رویداد ندارند. اعظم ترابی از استان اصفهان به‌عنوان رتبه اول، منصوره حمیدزاده از استان سمنان به‌عنوان نفر دوم، محبوبه حمیدزاده از استان سمنان به‌عنوان نفر سوم، مرتضی میرسراجی از استان تهران به‌عنوان نفر چهارم و ابوذر دهداری از استان فارس به‌عنوان نفر پنجم معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند و سه نفر از شرکت‌کنندگان نیز به‌عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند. «وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا» رونمایی می‌شودمدیر موزه حمام علیقلی‌ آقا از رونمایی کتاب «وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا» در هفته فرهنگی اصفهان خبر داد. مراسم رونمایی از کتاب «وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا و موقوفات آن» ساعت ۱۷ روز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه در موزه گرمابه علیقلی آقا واقع در خیابان مسجدسید، خیابان آیت‌اله بیدآبادی برگزار می‌شود. برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت ماه با محوریت فرهنگ عامه و با شعار «همدلی برای ایران» از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در حال برگزاری است.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از درگاه خبری شهرداری کرج، آرش ارشد در دومین همایش نقش بازاریابی در سرمایه گذاری شهری و گردشگری اظهار کرد: سرمایه گذاری موضوع تازه‌ای نیست و همه ما از کودکی در قالب پس اندازهای کم و زیاد خود با آن آشنایی داریم. وی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی تنها راه چاره مشارکت بخش خصوصی است و برای تحقق این مهم باید همه مدیران با یکدیگر وحدت و همدلی لازم داشته باشند. این مسئول با اشاره به اینکه برای توسعه اقتصاد، سرمایه گذاری از مهم‌ترین عناصر است اظهار کرد: امروزه سرمایه گذاری در پروژه‌های شهری با هدف ایجاد درآمد پایدار جایگاه ویژه‌ای دارد، بر این اساس این هدف باید با روش‌های علمی دنبال شود که برگزاری همایش یکی از این روش‌هاست. وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در ایران نهالی نوپاست تاکید کرد: بر همین اساس باید با تمام توان نسبت به هم‌افزایی در افزایش انگیزه و توان افراد در این زمینه اقدام کنیم. وی افزود: امید داریم که این همایش گامی در راستای همفکری و آموزش در این موضوع باشد تا در آینده شاهد تحولات عمیق و چشمگیری در توسعه اقتصاد شهری در کرج و کشور باشیم.

قصه تکراری؛ ناکامی ‌سرخابی‌ها و پایکوبی ذوب‌آهن

4+
ایمناایمنا3 ساعت قبل
ایمناایمنا3 ساعت قبل
شبکه یک سیمافیلم سینمایی «طوفان شن» به کارگردانی جواد شمقدری، پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «پادشاه دزدان» به کارگردانی جیمز مارش، جمعه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «سه شمشیر زن ۱» به کارگردانی یانگ لو، پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. شبکه چهار سیمافیلم سینمایی «بازی سیاست» به کارگردانی دوگ آیمن، پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. فیلم تلویزیونی «یاردا» به کارگردانی فریدون نجفی، جمعه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

خنجر کشورهای اسلامی همسایه بر پشت ایران

4+
ایمناایمنا3 ساعت قبل
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، ذوب آهن و تراکتورسازی در تاریخ لیگ برتر ۲۱ بار به مصاف هم رفته‌اند که در این بین ذوب آهن شش بار و تراکتورسازی هشت بار پیروز شده‌اند ضمن اینکه هفت دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. همچنین در ۲۱ رویارویی لیگ برتری ذوب‌آهن و تراکتورسازی ۵۷ گل به ثمر رسیده است که سهم ذوب آهن ۲۷ و سهم تراکتورسازی ۳۰ گل بوده است. در ۱۰ جدال تیم‌های ذوب آهن و تراکتورسازی در اصفهان، هر دو تیم آمار برابری داشته‌اند و هر کدام به چهار برد و دو تساوی رسیده‌اند و در چهار دیدار نیز شکست خورده‌اند. آمار رویارویی‌های ذوب آهن و تراکتورسازی در لیگ برتر به شرح زیر است:
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، سازمان ثبت احوال چندین بار برای تعویض کارت ملی افرادی که هنوز اقدام نکرده‌اند تاکید کرده است، طبق مصوبه هئیت دولت کارت‌های ملی‌ قدیمی از ابتدای امسال فاقد اعتبار هستند، اما با این وجود هنوز حدود ۱۰ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی جدید خود اقدام نکرده‌اند. درخصوص همین موضوع سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال اظهار کرد: به هیچ وجه قصد تمدید کارت‌های ملی‌ قدیمی را نداریم، زیرا این عمل سبب به تعویق انداختن ثبت نام افراد برای دریافت کارت‌های ملی‌ جدید خواهد شد. وی با بیان اینکه ۸۵ درصد جامعه کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند افزود: همچنین برنامه‌ریزی شده است که طی هفته جاری چنانچه هموطنی با کارت ملی فاقد اعتبار مراجعه کرد، او را به دفاتر پیشخوان، پست یا ثبت احوال رهنمون کنند و در آنجا نیز پس از تکمیل ثبت نام برگه‌ای که نشان دهنده ثبت نام فرد برای دریافت کارت ملی هوشمند است به او ارائه شود. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه مدت اعتبار این برگه‌ها هنوز مشخص نشده است تصریح کرد: این برگه تا زمان صدور کارت ملی هوشمند در نظام اداری قابل استفاده است. حال با وجود اینکه سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرده بود که تعویض کارت‌های ملی قدیمی تمدید نخواهد شد اما عملا این اقدام نیز به گونه‌ای تمدید محسوب خواهد شد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بسیاری از شهروندان آمستردام، لباس‌های سازگار با محیط زیست بر تن می‌کنند. وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست در آمسترداماکثر ساکنان پایتخت هلند ترجیح می‌دهند از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه استفاده کنند و به منظور رفاه حال شهروندان، ایستگاه‌های اجاره دوچرخه در سرتاسر شهر قابل دسترس است. حمایت شهروندان از محصولات ارگانیکاز دیگر ویژگی­‌های پایتخت هلند حمایت از کشاورزان محلی و مواد غذایی ارگانیک است. تعداد زیادی فروشگاه نیز برای عرضه محصولات ارگانیک، حمایت از کشاورزان و محیط زیست در سراسر این شهر به چشم می‌خورد. تصمیم گیری‌های آگاهانه نیز جزء ثابت شیوه زندگی و صنعت گردشگری این شهر شده است؛ تا جایی که حتی کارکنان رستوران‌ها و راهنماهای گردشگران بازدیدکنندگان را به مسئولیت پذیری بیشتر در مورد محیط زیست تشویق می‌کنند.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، در ادامه رقابت‌های تیراندازی جام جهانی که به میزبانی چین در حال برگزاری است، روز گذشته (چهارشنبه) در فینال تپانچه ۱۰ متر، گلنوش سبقت‌اللهی در خط آتش قرار گرفت. سبقت‌اللهی در این ماده در مرحله مقدماتی با ۵۸۰ امتیاز پنجم و راهی فینال شد؛ وی در مرحله فینال با کسب عنوان هشتمی جهان به کار خود پایان داد. گفتنی است تا کنون نجمه خدمتی بانوی ملی‌پوش کشورمان موفق به کسب نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شده است. مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک با حضور ۵۸۸ ورزشکار از ۶۷ کشور جهان از سوم تا نهم اردیبهشت ماه در شهر پکن- چین در حال برگزاری است.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز _ پنجشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۸۹۴ هزار تومان و چهار میلیون و ۷۴۵ هزار تومان و دلار ۱۳ هزار و ۸۵۶ تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز (در لحظه تنظیم خبر) در جدول زیر آمده است:
ایمناایمنا4 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در غرب، تاریخ اجتماعی را یک علم جدید می‌خوانند، تصریح کرد: این علم در ایران نیز علمی جدید است، اما به صورت اساسی تاریخ نگاری با تاریخ اجتماعی آغاز شده است. در ایران نیز در سال ۱۳۷۰ مطالعات تاریخ اجتماعی آغاز شد. این مورخ اجتماعی ادامه داد: به یقین می‌توان گفت که درباره تاریخ جهان اسلام محتوای بیشتری نسبت به تاریخ اجتماعی در دست داریم. تاریخ اجتماعی از جنبشی برای کشف مردم آغاز شد. موسی پور با بیان اینکه با تلاش فراوان می‌توانیم منابع خوبی در زمینه تاریخ اجتماعی تدوین کنیم، گفت: وقتی از تولید، توزیع و تنوعات روابط بین اجزاء جامعه و روابط اجتماعی سخن می‌گوییم درواقع از تاریخ اجتماعی سخن گفته‌ایم.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به تلاش‌های ایران برای گسترش روابط اقتصادی با ونزوئلا، بر تداوم حمایت ایران از این کشور و عدم دخالت خارجی در امور داخلی ونزوئلا، لزوم رعایت حقوق بین الملل و همکاری و هماهنگی ایران با دیگر کشورهایی که مخالف یکجانبه گرایی در نظام بین الملل هستند، تاکید کرد. وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز ضمن قدردانی از مساعدت‌ها و پشتیبانی‌های ایران از ونزوئلا و اهمیت تداوم رایزنی‌ها بین دو کشور، به اقدامات دیپلماتیک گسترده ونزوئلا برای مقابله با هجمه ناجوانمردانه برخی کشورها به رهبری آمریکا برای دخالت دردآور در امور داخلی این کشور اشاره و بر ثبات کشور و کنترل کامل دولت بر اوضاع، مخالفت عموم مردم ونزوئلا با دخالت‌های آمریکا و بالا گرفتن حمایت‌های مردم از دولت قانونی این کشور، سرسپردگی مخالفان این کشور به آمریکا و اجازه نداشتن آنها برای مذاکره، تاکید کرد. منبع: ایسنا
ایمناایمنا4 ساعت قبل
رضا کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی همچنان بیانگر جوی ناپایدار بر روی استان طی سه روزآینده است، اظهارکرد: بر این اساس طی این مدت در بیشتر مناطق استان آسمان کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: امروز و فردا احتمال وزش باد شدید همراه با گردو خاک محلی در جنوب‌شرق و بارش پراکنده در مناطق غربی استان دور از انتظار نیست. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه دما در بیشتر مناطق استان طی ۲۴ ساعت آینده یک تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، ادامه داد: براین اساس بیشینه و کمینه دما در کلانشهر اصفهان ۱۸ و هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش بینی میشودکریمیان گفت: طی ۲۴ ساعت آینده چوپانان با دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بویین و میاندشت با دمای منفی دو درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان خواهند بود.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، شاخص کیفی هوا در کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه با میانگین ۴۵ در وضعیت پاک ثبت شد. هم اکنون در ساعت ۱۱ نیز شاخص کیفی هوا روی عدد ۴۰ گزارش شده است. بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۵۳، خیابان دانشگاه روی عدد ۴۳، خیابان رودکی روی عدد ۳۱، خیابان استانداری روی عدد ۴۱، خیابان چهارباغ خواجو روی عدد ۲۹ و بزرگراه خرازی روی عدد ۶۷ قرار دارد. کیفیت هوا در سایر شهرهای استان از جمله شاهین شهر با میانگین ۳۲، لنجان و نجف آباد با میانگین ۴۸ و مبارکه با میانگین ۳۴ تا ساعت ۱۱ صبح امروز در وضعیت پاک گزارش شد. هوا در شهر سجزی نیز با میانگین ۵۷ در وضعیت قابل قبول (سالم) است.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
مریم خلیفه سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص اهدای عضو به بیماران نیازمند در استان اصفهان در هفته گذشته اظهار کرد: خانم «خیرالنسا بابامیری» ۵۵ ساله به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان الزهرا (س) بستری شد. وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این بیمار مرگ مغزی در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل آنان، وی پس از طی مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، بخشید. وی اضافه کرد: کلیه‌های این بیمار مغزی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان و بیمارستان‌های خورشید به دو بیمار نیازمند به پیوند کلیه که از نارسایی کلیه در رنج بودند، اهدا شد و با اهدای کبد وی در شیراز به بیماری نیازمند کبد، حیاتی دوباره بخشیده شد. مسئول مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان خاطرنشان کرد: قلب وی در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی قلب شهید چمران اصفهان به یک بیمار نیازمند اهدا شد تا بار دیگر قلب مرحوم حسین جعفری در حیاتی دوباره به تپش بیافتد. وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۷ با گذشت ۴۹ خانواده اهداء ۱۱۵ عضو در استان اصفهان انجام گرفت که ۶۸ کلیه، ۱۶ کبد و یک قلب در اصفهان با بیماران پیوند و ۲۹ عضو دیگر برای پیوند به بیماران نیازمند عضو به شیراز ارسال شد.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
معاون گردشگری با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از مشکلات مطرح شده در این گزارش، موضوعات قانونی است، اضافه کرد: امیدواریم با همکاری و ورود کارشناسانه نمایندگان مجلس، بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری برطرف شود. معاون گردشگری افزود: براساس آنچه در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس آمده، شاخص‌ها نشان می‌دهد تاثیر گردشگری بر تولید ناخالص داخلی (GDP) و اشتغال رو به افزایش است. تیموری گفت: ما با وجود شرایط فعلی، ۵۲ درصد رشد گردشگر ورودی داشتیم، در حوزه گردشگری داخلی هم موفق عمل کرده‌ایم و این محسوس است. تیموری افزود: در مجموع، سازمان میراث‌فرهنگی این گزارش را یک گزارش حمایتی می‌داند؛ ما این گزارش را یک گام به سمت جلو برای آسیب شناسی می‌دانیم و از این دغدغه و اهتمام نمایندگان مجلس برای توسعه گردشگری ارتقای جایگاه این صنعت استقبال می‌کنیم، سازمان میراث‌فرهنگی از ورود کارشناسی و مداخله نمایندگان مجلس در این حوزه حمایت می‌کند چراکه ما نیازمند حمایت‌های قانونی هستیم. منبع: میراث آریا
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاروان کیم جونگ اون، ‌ رهبر کره‌شمالی حدود ۳۰ دقیقه پس از ورود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به جزیره روسکی وارد شد و این در حالی است که هتل محل اقامت او دقیقا در نزدیکی محل دیدار است. پوتین با هلی‌کوپتر وارد جزیره روسکی شد. پوتین مذاکراتش با رهبر کره شمالی را با ذکر این نکته که کرملین به تلاش‌ها در جهت حل و فصل بن بست هسته‌ای کره شمالی کمک می‌کند، آغاز کرد. اون گفت: همانطور که فرمودید امدوارم دیدار ما به تقویت دوستی دیرینه و روابط عمیق میان کره شمالی و روسیه کمک کند. اوضاع در شبه جزیره کره در حال حاضر توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
تکنیک‌های صمیمیت بدان معنا است که زوجین در هر زمینه‌ای بدون هیچ نگرانی بتوانند با همدیگر گفت‌وگو کنند. عشقی با بیان اینکه ۹۰ درصد از نتیجه یک گفت‌وگو را شیوه آغاز آن تعیین می‌کند، گفت: بایستی زوج‌ها با آگاهی به این نکته آغازگر خوبی برای گفت‌وگو با همدیگر باشند. اگر برخی از زوج‌ها این زمینه مشترک را ندارند باید آن را ایجاد کنند، ایجاد این زمینه مشترک برای گفت‌وگو بسیار مهم است. علاوه بر این موارد شنونده خوب بودن را فراموش نکنند و اینکه زوج‌ها توجه کامل را در زمان گفت‌وگو داشته باشند. همین امر رغیت زوج‌ها را برای گفت‌وگو در خانواده فراهم می‌کند.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، مالاریا یک بیماری خونی است که توسط پشه آنوفل و انگل «پلاسمودیوم» به انسان منتقل می‌شود. از آنجا که مالاریا یک بیماری مهلک است، تشخیص زود هنگام آن به درمان و کنترل بیماری کمک می‌کند. پزشکان علائم مالاریا را به دو دسته مالاریای بدون عارضه و مالاریای شدید تقسیم می‌کنند. درمان مالاریاهدف از درمان مالاریا، حذف انگل پلاسمودیوم از جریان خون بیماران است. راه‌های پیشگیری از مالاریاواکسیناسیون، یکی راه‌های پیشگیری از مالاریا است.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
رضا روحانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص هفته فرهنگی اصفهان اظهار کرد: هر سال از سوم تا نهم اردیبهشت‌ماه هفته فرهنگی اصفهان برگزار می‌شود. معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ادامه داد: تصمیم گرفتیم امسال برای همگرایی بیشتر فرهنگی در سال جاری «فرهنگ عامه اصفهان» به عنوان محور انسجام بخش برنامه‌ها باشد و شامل حوزه‌های مختلفی مانند زبان، نغمه، مثل، لالایی و آیین‌ها می‌شود. فرهنگ عامه ظرفیت بالایی برای هویت بخشی به جامعه، ایجاد ظرفیت فرهنگی و همچنین ایجاد چرخه‌های تولید صنایع خلاق فرهنگی دارد. وی ادامه داد: با وقوع حادثه سیل و در جهت همدلی با هموطنان بحران دیده تصمیم گرفته شد برنامه‌های میدانی هفته فرهنگی اصفهان لغو شود. اما برنامه‌هایی که مراکز فرهنگی شهرداری با توجه به ماهیت خود داشتند برگزار شدند و سعی شد از این برنامه‌ها در راستای ایجاد همدلی بیشتر مردم اصفهان با مردم سیل زده استفاده شود.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
این رشد منفی پنج ساله، عملا عقب‌ماندگی شدید صنعت ساختمان به‌ویژه در حوزه مسکونی را رقم زد که آثار آن همچنان در بازار مسکن قابل‌مشاهده است. البته باوجوداین عقب‌ماندگی‌ها و جهش قیمت مسکن در ۱٫۵ سال اخیر، بازهم انتظاری برای رشد غیرمتعارف ساخت‌وساز در ایران وجود ندارد. چشم‌انداز شاخص در سال ۱۳۹۸هادی حق‌شناس معتقد است که صنعت ساختمان در ایران دو بخش کلی مسکن و ساخت‌وساز را شامل می‌شود. بر این اساس انتظار می‌رود بخش مسکن در سال ۱۳۹۸ با رونقی همراه نباشد مگر اینکه اتفاقی در طرف تقاضا رخ دهد که فعلا بعید به نظر می‌رسد. وی تصریح می‌کند: در حقیقت کم‌وزیاد شدن درآمدهای نفتی کشور به‌واسطه تأثیری که بر تخصیص بودجه عمرانی دارند، اثرگذاری مستقیمی بر وضعیت صنعت ساختمان خواهند داشت و فعلا به‌واسطه اینکه دورنمای مثبتی از رشد درآمدهای نفتی وجود ندارد، فعالیت در صنعت ساختمان نیز با محدودیت‌هایی مواجه خواهد بود.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران -جمعه ۶ اردیبهشت ماه- ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه برگزار می‌شود. ویژه برنامه «فوتبال به وقت اصفهان» در ادامه پخش و کارشناسی مسابقات مختلف فوتبال، از حدود ۴۵ دقیقه پیش از آغاز این دیدار در فرهنگسرای اسوه (خیابان صمدیه لباف- کوچه مسجد الزهرا (س) - شماره ۵۱) پذیرای فوتبال دوستان اصفهانی خواهد بود. این ویژه‌برنامه با حضور مهمانانی شاخص و آیتم‌های متنوع از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه آغاز می‌شود و ورود برای عموم به صورت رایگان است. ویژه برنامه‌های «فوتبال به وقت اصفهان» به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه دو اصفهان برگزار می‌شود.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: روز گذشته اولین جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان با هدف بررسی آخرین وضعیت مناطق خسارت دیده و برنامه‌ریزی در تسریع بازسازی آسیب‌های ناشی از سیل در بخش‌های اماکن مسکونی، راه‌ها، تاسیسات زیر بنایی، بخش کشاورزی وشبکه‌های برق در استانداری تشکیل شد. وی افزود: در این جلسه مقرر شد در شهرستان‌های فریدونشهر، سمیرم، چادگان، فریدن و بویین میاندشت کارگروه‌های ذیربط شهرستانی تشکیل و دستگاه‌های اجرایی از جمله بنیاد مسکن، سازمان جهاد کشاورزی و اداره راه ضمن تشکیل ستادهای بازسازی در مناطق آسیب دیده با به کارگیری امکانات، تجهیزات و منابع اعتباری در جهت رفع مشکلات و بازسازی آسیب‌ها در اسرع وقت اقدام کنند. مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان افزود: لازم به ذکر است در اثر وقوع سیل بارش برف و وزش طوفان در نیمه اول فروردین ماه سال جاری بیش از پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت در بخش‌های زیر بنایی، راه‌ها، کشاورزی، شبکه‌های برق، معابر شهری و روستایی و اماکن مسکونی در سطح استان وارد شده که بیشترین خسارات در فریدونشهر، سمیرم، بویین میاندشت، فرید، چادگان، اصفهان و نایین وارد شده است.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با تصویب هیئت وزیران، وزارت جهاد کشاورزی موظف شد نسبت به ثبت مشخصات کشاورزان گندم کار و حداکثر مقدار محصول قابل عرضه توسط هر کشاورز در فصل برداشت بر اساس سطح زیر کشت آنان و پیش‌بینی میزان تولید هر منطقه و درج در سامانه خرید تضمینی اقدام کند. به موجب این تصمیم، قیمت فروش گندم بابت مصارف صنف و صنعت به ازای هر کیلوگرم ۱۸۵۰۰ ریال به استثنای نانوایی‌های آزادپز تعیین شد. هیئت وزیران شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران را به خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با نرخ تضمینی موظف کرد
ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به اینکه مشتریان در نظام بانکی کشور باید به درستی احراز هویت شوند، شناسه‌ای تحت عنوان «شهاب» برای هر یک از مشتریان بانکی تعریف شده است که به صورت یکتا مشتری را در همه بانک‌ها شناسایی می‌کند. شناسه «شهاب» برای هر شخص منحصر به فرد بوده و در تمام بانک‌ها به صورت یکسان تعریف می‌شود. شناسه «شهاب» بعد از احراز هویت و حصول اطمینان از هویت افراد اختصاص داده می‌شود و براساس بخشنامه بانک مرکزی، از ابتدای اردیبهشت ماه نبود شناسه «شهاب» برای اشخاص به منزله عدم احراز هویت بوده و محدودیت‌های مشخصی نظیر نقل و انتقال وجه برای حساب‌های اشخاص حقیقی در نظر گرفته شده است. اخذ اطلاعات، تکمیل و دریافت شناسه «شهاب» توسط بانک‌ها صورت گرفته و مشتریان چنانچه قبلا در بانک‌ها احراز هویت شده‌اند، نیازی به مراجعه به بانک‌ها ندارند. یادآور می‌شود که احراز هویت، به فرایند شناسایی مشتری منطبق با مقررات مبارزه با پولشویی اطلاق می‌شود.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، شاید تا همین یک ماه قبل کمتر هواداری در فوتبال ایران این پیش‌بینی را باور می‌کرد که تیم پرمهره و پرهزینه تراکتورسازی تبریز بعد از کسب نتایجی خوب در نیم‌فصل دوم و شکست مدعیانی همچون استقلال و سپاهان در شهر تبریز به یکباره دچار افت شود و در مصاف با سپیدرود و پیکان امتیازی کسب نکند. اما این اتفاق در لیگ برتر فوتبال ایران افتاد و تراکتورسازی که در این هفته‌ها شانس اول کسب عنوان قهرمانی بود امروز با فاصله‌ای شش امتیازی نسبت به صدر جدول لیگ درگیر حواشی اطراف تیم شده و هیچ بعید نیست که نماینده فوتبال تبریز حتی از کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای سال اینده هم باز بماند. سپاهان برای اینکه بتواند در این چهار بازی باقی‌مانده برای کسب عنوان قهرمانی بجنگد باید تحت هر شرایطی از پس پرسپولیس بربیاید و استادیوم آزادی را با امتیاز ترک کند و چشم به بازی‌ سخت پرسپولیس در خانه تراکتورسازی داشته باشد تا شاید در فاصله ۲ هفته تا پایان لیگ با پرسپولیسی‌ها هم امتیاز شود و سرنوشت را به دو بازی آخر لیگ بکشاند. پرسپولیس بعد از کسب نتایجی دور از ذهن در لیگ قهرمانان آسیا و احتمال صعود نکردن از مرحله گروهی، در حال حاضر شرایط روحی روانی آنچنان مناسبی ندارد و می‌توان گفت که سپاهان در بهترین زمان ممکن به خانه پرسپولیس خواهد رفت. فشار و استرس و نتیجه‌ نگرفتن در بین بازیکنان پرسپولیس بیشتر از هر زمان دیگری کار را برای برانکو و یارانش سخت کرده و سپاهان به عنوان یک تیم با انگیزه که استراحت کافی هم در این چند روز داشته می‌تواند با گرفتن سه امتیاز از پرسپولیس به یک قدمی شاگردان برانکو در صدر جدول لیگ برسد.