آخرین اخبار قیمت دلار از سایت ایران جیب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
برخی اوقات مشاهده می‌کنیم که روند افزایشی قیمت‌های مقاطع طویل فولادی در بازار داخلی را مرتبط با تحلیل‌های وابسته به تورم ارائه …آهن‌پرایس- برخی اوقات مشاهده می‌کنیم که روند افزایشی قیمت‌های مقاطع طویل فولادی در بازار داخلی را مرتبط با تحلیل‌های وابسته به تورم ارائه می‌دادند و همانند بازارهایی مثل طلا یا ارز یا بورس اوراق بهادار به این بازار نگاه می‌کنند. که کارشناسان معتقدند علت این نوع نگرش هم پوشانی روند صعودی قیمت‌ها با نرخ تورم است، که به صورت افسار گسیخته بالا می‌رود. اما واقعیت مسئله بر خلاف مطالب ارایه شده نمی‌باشد چرا که ما در کشوری زندگی می‌کنیم که عوامل زیادی بر روی بازار آهن تاثیر می‌گذارد، اما این‌ها تنها یک گزینه فرعی اثرگذار بر بازار داخلی فولاد هستند و گزینه اصلی زیر سایه این عوامل مخفی شده است. بازار داخلی فولاد کشور بر خلاف بسیاری از بازارهای دیگر با توجه به اینکه یک بازار کاملا وابسته به تولید داخل و مواد اولیه آن می‌باشد که هر دو عامل هم در اختیار دستورالعمل‌های دولتی و چگونگی عملکرد فولادسازان بزرگ کشور قرار دارد، متاثر از عوامل دیگری همچون نوسانات ارز، قیمت‌های جهانی مقاطع فولادی و بار روانی و هیجانی جامعه نیز می‌باشد. از این رو بارها طی چند ماه گذشته ضمن تشریح جزییات این دستورالعمل به خصوص سقف باز رقابتی و عدم وجود هرگونه سوپاپ تخلیه هیجان بعد از رقابت‌های صورت گرفته در معاملات بورس کالا و همچنین مهندسی هایی که در سمت عرضه شمش و آهن اسفنجی به بازار داخلی طی این مدت صورت گرفته است، این روند افرایشی را مورد نقد و بررسی قرار دادیم. ش
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۸ اسفند ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۸ اسفند ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
عبدالهاشم حسن‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در بخش‌های مختلف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد: در راستای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق مرزهای جاده‌ای، همکاری و هماهنگی لازم با پایگاه‌های بهداشت قرنطینه در مرزها از سوی مدیران پایانه‌های مرزی کشور انجام شده است. وی افزود: جلسات کمیته هماهنگی در پایانه‌های مرزی با حضور نمایندگان مرکز پیشگیری از بیماری‌ها برگزار شده و گردش کار و نحوه کمک و هماهنگی سایر دستگاه‌ها برای کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مشخص شده است. به عنوان مثال اجرای طرح ثبت اثر انگشت در کلیه مراحل دریافت بار، از جمله هنگام تبدیل نوبت مجازی به حقیقی و اخذ نوبت در پایانه‌های بار تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. به عنوان مثال تشکل‌های صنفی بخش حمل‌ونقل مسافر، شرکت‌ها و موسسات مسافربری مکلف به رعایت الزامات بهداشتی مبنی بر ضدعفونی کردن سطوح تماس دست مسافران در ناوگان با مواد ضدعفونی کننده هستند. البته این کار طبق استاندارد مورد تایید مراکز بهداشت و ضدعفونی کردن مکان‌های لازم در پایانه‌های مسافربری از طریق سازمان پایانه‌های شهرداری انجام می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب22 ساعت قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه جواب آزمایش کرونای یک بیمار در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شده‌است، بیان کرد: این زن ۵۵ ساله با هوشیاری سیستم بهداشت و درمان استان به عنوان مورد مشکوک تحت درمان بود و تا چند روز آینده از بیمارستان ترخیص می‌شود. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه جواب آزمایش کرونای یک بیمار در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شده‌است، بیان کرد: این زن ۵۵ ساله با هوشیاری سیستم بهداشت و درمان استان به عنوان مورد مشکوک تحت درمان بود و تا چند روز آینده از بیمارستان ترخیص می‌شود. وی ادامه داد: خوشبختانه بیمار حال عمومی مساعد و شرایط پایدار دارد و بنا به اظهار همکار متخصص عفونی، طی چند روز آینده با تکمیل پروسه درمان مرخص خواهد شد؛ وضعیت جسمانی رو به بهبود این بیمار نشان می‌دهد که کرونا قابلیت درمان دارد و از این لحاظ بسیار خوشحال هستیم. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی ضمن قدردانی از پزشکان، پرستاران و همکارانی که در مراقبت از این بیمار تلاش کرده‌اند، اظهار داشت: ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی در مورد این بیمار طی روزهای گذشته به درستی رعایت شده و امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده‌است لذا باید از همه همکاران تلاشگر این بخش قدردانی شود. وی اضافه کرد: ما باید مردم روراست و صادق هستیم و آنان نیز باید اخبار مربوط به این بیماری را از منابع معتبر اخذ کرده و با رعایت اصول بهداشت فردی و خودمراقبتی بر این بیماری غلبه کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب22 ساعت قبل
چهارشنبه هفته گذشته (۳۰ بهمن) دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا در مراسمی با حضور رئیس جمهوری، چهار خودروی جدید خود را …چهارشنبه هفته گذشته (۳۰ بهمن) دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا در مراسمی با حضور رئیس جمهوری، چهار خودروی جدید خود را در حیاط هیات دولت به نمایش گذاشتند. براساس روند اجباری شدن استانداردهای اجباری خودروها از یکم دی ماه سال ۹۶ استانداردهای ۵۲ گانه خودرویی پیاده شد، از یکم دی ماه پارسال استانداردهای ۶۳ گانه و از اول دی ماه امسال استانداردهای ۸۵‌گانه خودروها اجباری شد. تاکید سازمان ملی استاندارد بر لزوم برخورداری خودروها از استانداردهای ۸۵گانه، ما را بر آن داشت تا در این زمینه با معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران به گفت وگو بنشینیم. «وحید مرندی‌مقدم» می‌گوید: خودروسازان یاد شده باید مدارک مربوط به استانداردهای ۸۵‌گانه این خودروها را برای سازمان ملی استاندارد ارسال کنند. بر اساس برنامه‌های ایران خودرو، نمونه نهایی K۱۳۲ در تابستان سال ۹۹ به صورت رسمی وارد خط تولید خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب22 ساعت قبل
دولت عربستان سعودی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به شهر مکه برای انجام مراسم حج عمره و نیز زیارت مسجدالنبی، در شهر مدینه، را به‌حالت تعلیق در آورد. دولت عربستان سعودی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به شهر مکه برای انجام مراسم حج عمره و نیز زیارت مسجدالنبی، در شهر مدینه، را به‌حالت تعلیق در آورد. دولت عربستان سعودی همچنین از شهروندان خود خواسته است از سفر به کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌ها گسترش یافته خودداری کنند. مقام‌های دولتی عربستان سعودی هنوز هیچ گزارش رسمی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ارائه نداده‌اند. علاوه بر عربستان سعودی، برخی دیگر از کشورهای منطقه، از جمله قطر و عراق، هم محدودیت‌های مسافرتی ویژه‌ای وضع کرده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب22 ساعت قبل
پیش از این در شبکه‌های مجازی توصیه‌هایی مبنی بر افزایش مصرف لیموترش، سیر و زنجبیل به شهروندان شد. دست به دست شدن این توصیه‌ها کافی بود تا مردم برای افزایش ایمنی و مقاوت بدنشان به مصرف سیر، لیمو ترش و زنجبیل رو بیاورند. با شیوع ویروس کرونا رفته رفته ترس میان افراد جامعه ریشه کرد که نتیجه آن را در بسیاری از بازارها و همچنین رفتار افراد جامعه شاهد بودیم. به دلیل دست به دست شدن همین توصیه‌ها استفاده از مواد غذایی برای برخی از خانوارها حائز اهمیت می‌شود و در این شرایط پای دلالان و سودجویان به میان می‌آید و آنها با کم‌یاب کردن اقلام گفته شده و یا گران-فروشی، نبض بازار را در دست می‌گیرند. حال باید دید که در روزهای آتی مدیریت بازار میوه‌جات و صیفی‌جات چگونه پیش خواهد رفت، آیا بازار روند منطقی در پیش می‌گیرد و یا بازیچه دست دلالان بوده و قیمت‌ها به افزایش خود ادامه خواهند داد؟
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
با شیوع ویروس کرونا خارج از چین و تاثیرات احتمالی آن بر رشد اقتصادی جهان، خرید طلا افزایش یافت. هر اونس طلا با ۳۲٫۴۳ دلار افزایش ۱۶۷۵٫۸۴ دلار فروخته شد. این فلز گران بها به ۱۶۸۸٫۶۶ دلار، بالاترین رقم از ژانویه ۲۰۱۳ رسید. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: نسبت به افزایش تعداد موارد ابتلا بدون ارتباط به چین ابراز نگرانی کرده است. همچنین سرمایه‌گذاران انتظار دارند که بانک‌های مرکزی جهان سیاست‌های پولی خود را بیشتر کاهش دهند، زیرا ریسک‌های ناشی از این ویروس رشد اقتصادی جهانی را تهدید می‌کند. کاهش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای انواع خودروها ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان تعیین شده است که البته در زمان‌های پیک بار و ترافیک و روزهای عادی متفاوت …نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای انواع خودروها ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان تعیین شده است که البته در زمان‌های پیک بار و ترافیک و روزهای عادی متفاوت بوده و اعمال این نرخ منوط به اعلام رسمی به صورت کتبی است. برخی رسانه‌ها از تعیین مبلغ ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان برای عوارض آزادراه تهران- شمال در روزهای عادی و اوج سفر خبر داده‌اند که البته نرخ‌ عوارض برای این آزادراه تعیین شده اما به صورت کتبی به متولیان آن ابلاغ نشده است. پیگیری‌های ایسنا حاکی از آن است که نرخ عوارض آزاد راه تهران- شمال برای خودروهای سواری در روزهای عادی ۲۵ هزار تومان و در روزهای اوج سفر یعنی در روزهای چهارشنبه عصر تا شنبه صبح و ایام تعطیل، ۳۵ هزار تومان تعیین شده است. همچنین دیگر خودروها از جمله وانت ۳۵ هزار تومان، مینی بوس ۴۰ هزار تومان و اتوبوس ۴۵ هزار تومان برای تردد از این آزادراه باید پرداخت کنند. بر اساس اخبار اعلام شده قطعه نخست آزاد راه تهران- شمال فردا چهارشنبه (ششم اسفند ماه) ساعت هشت صبح با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و هم زمان با افتتاح نیز این نرخ‌ها به صورت رسمی ابلاغ و اجرا خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان مالیاتی میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی در اسفندماه را اعلام کرد. معاون درآمدهای مالیاتی سازمان مالیاتی میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی در اسفندماه را اعلام کرد. محمد مسیحی با اشاره به بخشنامه رییس کل سازمان مبنی بر بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۸۰/۱۱/۲۷ و مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده در اسفند ماه، میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط، معادل ۹۰ درصد و برای سایر مودیان معادل ۸۰ درصد می‌باشد. وی تاکید کرد: این بخشودگی صرفا به منظور حمایت از فعالان اقتصادی در سال رونق تولید و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور صادر شده است. معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه پایان اسفندماه سال جاری، آخرین فرصت بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع برخی مواد قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده است، اضافه کرد: در سال‌های آتی، بدین منوال شاهد بخشودگی جرایم مالیاتی نخواهیم بود؛ لذا لازم است فعالان اقتصادی به ویژه فعالان عرصه تولید، از این فرصت، نهایت استفاده را ببرند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا از فردا آغاز خواهد شد. بدینوسیله به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های مجاز گروه سایپا میرساند، پیش فروش محصولات این شرکت ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۰۶ صرفا از طریق سایت فروش اینترنتی گروه سایپا تا زمان تکمیل ظرفیت فعال خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو، نشان می‌دهد پس از صعود یکباره قیمت‌ها در بازار خودرو در ابتدای هفته جاری نسبت به هفته گذشته؛ اکنون بازار مجدد روند نزولی …بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو، نشان می‌دهد پس از صعود یکباره قیمت‌ها در بازار خودرو در ابتدای هفته جاری نسبت به هفته گذشته؛ اکنون بازار مجدد روند نزولی به خود گرفته و قیمت‌ها در بازار خودرو کاهش پیدا کرده است. آنچه که رصد قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، این است که همانطور که قیمت‌ها در روز شنبه این هفته به اوج خود رسیده بود و نسبت به هفته پیش از آن افزایش قیمت عجیبی داشت، مجدد تغییر مسیر داده و روند نزولی بر خود گرفته است. این کاهش قیمت در حالی رخ میدهد که مشتریان از قیمت خودرو بی اطلاع بوده و دچار نوعی سردرگمی شده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
اتحادیه اروپا می‌گوید هنوز برنامه‌ای برای محدود کردن سفرها به دلیل شیوع بیماری نوظهور کرونا ندارد. اتحادیه اروپا می‌گوید هنوز برنامه‌ای برای محدود کردن سفرها به دلیل شیوع بیماری نوظهور کرونا ندارد. با وجود نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کووید-۱۹» در اروپا و افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا، دو کمیسر اتحادیه اروپا اعلام کردند که سفرها در محدوده شنگن متوقف نشده است. این دو مقام اروپایی با این حال گفتند که بسته به شرایط آینده، ممکن است برنامه‌هایی برای محدودیت سفر در این منطقه در نظر گرفته شود. یانتس لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در یک نشست خبری که در بروکسل برگزار شد، گفت: «یکی از گزینه‌های احتمالی می‌تواند تعلیق هماهنگ قانون شنگن باشد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
عراق از شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دارد؛ فرد بیمار یکی از شهروندان ایران است. عراق از شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دارد؛ فرد بیمار یکی از شهروندان ایران است. بنا بر اعلام مقامات این کشور، فرد مبتلا یک طلبۀ ایرانی در شهر نجف بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۶۴ نفر رسیدوزارت بهداشت ایران اعلام کرد که شمار مبتلایان ویروس کرونا به ۶۴ نفر رسیده است. از جمله موارد جدید، مثبت بودن آزمایش‌ دو نفر در اصفهان بوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
برگزاری کلیه نمایشگاه‌های فصلی و بهاره در کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد. رئیس اتاق اصناف ایران در نامه‌ای به روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان کشور اعلام کرد کلیه نمایشگاه‌های فصلی و بهاره لغو شده است. سعید ممبینی در این نامه نوشته است: با عنایت به شرایط ویژه کشور در مقابله با بیماری کرونا و توصیه‌های مسئولین بهداشتی کشور مبنی بر عدم تجمع انسانی به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش این ویروس، کلیه نمایشگاه‌های فصلی و بهاره تعطیل است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای نسبت به مخاطرات بارش شدید برف و باران از امروز تا روز پنجشنبه ۸ اسفندماه ۹۸ هشدار داد. اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛ ۱- توصیف: ورود سامانه بارشیزمان شروع: بعدازظهر دوشنبه ۹۸/۱۲/۰۵دوشنبه ۹۸/۱۲/۰۵: بارش برف: جنوب غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل و ارتفاعات استانهای تهران، مازندران، قزوین، البرز و غرب اصفهانرگبار و رعدوبرق و وزش باد: خوزستان، ایلام، لرستان، جنوب همدان و کهکیلویه وبویراحمدبارش باران گاهی رعدوبرق: چهارمحال وبختیاری و نوار غربی اصفهان، مرکزی و قمسه‌شنبه ۹۸/۱۲/۰۶: بارش برف: اردبیل، کردستان، همدان، شرق لرستان، شمال استانهای چهارمحال وبختیاری و کرمانشاه و ارتفاعات استانهای تهران، مازندران، البرز، قزوین، سمنان، گیلان، غرب اصفهان و ارتفاعات کهکیلویه وبویراحمد و خوزستانرگبار و رعدوبرق و وزش باد با احتمال تگرگ: ایلام، کرمانشاه، شمال غرب فارس، خوزستان، لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال وبختیاری و کهکیلویه وبویراحمدبارش باران: خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان، تهران، قم، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، مرکزی و زنجانچهارشنبه ۹۸/۱۲/۰۷: بارش برف و باران: کرمانشاه، کردستان، شرق لرستان، همدان، زنجان، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال وبختیاری، کهکیلویه وبویراحمد، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، مازندران، تهران، البرز، سمنان و شمال غرب فارسرگبار و رعدوبرق و وزش باد با احتمال تگرگ: خوزستان، شمال فارس، لرستان و ایلامبارش باران: یزد، شمال خراسان جنوبیپنجشنبه ۹۸/۱۲/۰۸: بارش برف و باران: خراسان رضویاثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، کولاک برف و کاهش دید (به ویژه گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی)، بارش تگرگ در مناطق مستعد و وقوع صاعقهتوصیه: احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی۲- توصیف: وزش باد شدیددوشنبه ۹۸/۱۲/۰۵: اردبیل، گیلان و خوزستانسه‌شنبه ۹۸/۱۲/۰۶: خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، شمال بوشهر، فارس، کرمان، خوزستان و جنوب اصفهانچهارشنبه ۹۸/۱۲/۰۷: فارس، یزد، سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال بوشهر، شرق سمنان، کرمان و شرق هرمزگانپنجشنبه ۹۸/۱۲/۰۸: سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی کرماناثر مخاطره: آسیب رساندن به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت، ایجاد گردوخاک و کاهش دیدتوصیه: به‌کارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
اما با شیوع بیماری کرونا به یکباره تعداد بازدیدها در هفته اول اسفندماه کاهش یافته و اگر این بیماری از سطح فعلی فراتر برود، این احتمال وجود دارد که تعداد قراردادهای بازار مسکن تحت تاثیر قرار بگیرد. در بهمن ماه ریتم معاملات مسکن تندتر شدرشد ماهیانه تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه نیز ادامه یافت. اما چند پارامتر خارج از بازار و چند پارامتر داخل بازار مسکن، این بخش را دچار تغییر مسیر کرد. در نتیجه برخلاف پیش‌بینی‌ها در آذرماه با نقطه عطف جدیدی در بازار مسکن مواجه بودیم. این کارشناس بازار مسکن با بیان این‌که قدرت متقاضیان با رشد قیمت در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ هنوز تطبیق نشده است گفت: شواهد گویای آن است که شوک متغیرهای داخلی و خارجی بر بازار مسکن از بین رفته و تا پایان سال ثبات نسبی بر این بازار حاکم خواهد بود. / ایسنا
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
خرید آپارتمان‌های تازه‌ساز فاقد پایان‌ کار، پر ریسک‌ترین معامله ملکی محسوب می‌شود که دست‌کم دو زیان بزرگ برای خریداران به همراه دارد. خرید آپارتمان‌های تازه‌ساز فاقد پایان‌ کار، پر ریسک‌ترین معامله ملکی محسوب می‌شود که دست‌کم دو زیان بزرگ برای خریداران به همراه دارد. به گونه‌ای که هم‌اکنون معاملات واحدهای مسکونی تازه‌ساز فاقد پایان ‌کار را می‌توان به‌عنوان پرریسک‌ترین معامله ملکی معرفی کرد. این در حالی است که خریدار این گروه از واحدهای مسکونی تازه‌ساز که فاقد پایان کار هستند امکان فروش واحد را نیز ندارند. این موارد عمده‌ترین آیتم‌هایی است که واحدهای مسکونی فاقد پایان کار، فاقد آنها هستند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
قیمت لیمو ترش، زنجبیل تازه و سیر به بهانه کرونا و افزایش تقاضای مردم به شکل بی سابقه‌ای در بازار افزایش یافت. قیمت لیمو ترش تا ۶۰ هزار تومان افزایش یافتبنابر این گزارش در حالی که قیمت هر کیلو لیمو ترش سنگی در بازار مصرف ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسید قیمت امروز این محصول در برخی از مناطق به نرخ‌های متفاوت ۱۵ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان، ۳۱ هزار تومان، ۵۰ هزار تومان و حتی ۶۰ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت هر کیلوگرم سیر خشک نیز به قیمت‌های متفاوتی مانند ۲۰ هزارتومان، ۴۰ هزار تومان و ۴۹ هزار تومان به فروش می‌رسد. بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم زنجبیل تازه نیز که پیش از این به قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان به فروش می‌رسید بر اساس گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است و برخی از فروشندگان در فروشگاه‌های اینترنتی قیمت این محصول را ۹۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند. بنابراین گزارش قیمت‌های یاد شده مربوط به همه فروشگاه‌های سطح شهر تهران و کشور نیست بلکه حاصل مشاهدات میدانی است که برخی با سوء استفاده از واهمه مردم از بیماری کرونا، این محصولات را با قیمت‌های غیر واقعی می‌فروشند و چه بسیار هستند اصنافی که این محصولات را با قیمت‌های واقعی خود به دست مصرف کنندگان می‌رسانند. / تسنیم
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار مرز ۵۰۰ هزار واحد را هم رد کرد. معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار مرز ۵۰۰ هزار واحد را هم رد کرد. همچنین بانک‌های ملت و تجارت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده بازار بورس را تشکیل دادند. در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با ۸۹ واحد صعود در رقم ۶۵۵۲ واحد ایستاد. لیست نمادهای پربیننده فرابورس از سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، بانک دی، س.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
روز سوم اسفند برای بازار سکه تبدیل به یک روز تاریخی شد،؛ چرا که برای اولین بار در تمام ادوار توانست به بالای …روز سوم اسفند برای بازار سکه تبدیل به یک روز تاریخی شد،؛ چرا که برای اولین بار در تمام ادوار توانست به بالای مرز ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی برود. در همین حال هر گرم طلا نیز از مرز ۶۰۰ هزار تومان عبور کرد. در بازار دلار نیز برای اولین بار از اواخر اردیبهشت ماه، این ارز پا به کانال ۱۵ هزار تومانی گذاشت. چنین روند قیمتی نشان می‌دهد که امروز فضای بازار ارز و سکه بسیار هیجانی بوده، هر چند که در مورد دلیل این هیجان توافق نظری خاصی وجود نداشت. گروه بیشتری از معامله گران باور داشتند تحت تاثیر رفتن ایران به لیست سیاه FATF، خریدها در بازار رشد کرده بود و از آن سو، عده کمی حاضر به فروش ارز و سکه بودند؛ ‌ دسته دیگری معتقد بودند که ورود ویروس کرونا به ایران و افزایش تلفات آن، فضای بازارها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزار فروش تعهدی به بازار سرمایه از فردا خبرداد وگفت: این ابزار در کمیته فقهی سازمان با عقد وکالت و …رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزار فروش تعهدی به بازار سرمایه از فردا خبرداد وگفت: این ابزار در کمیته فقهی سازمان با عقد وکالت و به گونه‌ای تنظیم شد که از نظر شرعی قابل قبول باشد. فروش تعهدی نیز از فردا به این ابزارها اضافه می‌شود و با این اتفاق همه ابزارهای مرسوم مالی در بازار سرمایه کشور وجود دارد. البته مقررات موجود در بازار سرمایه برای حفاظت از حقوق سهامداران و صیانت از سرمایه‌های خرد است. اما در بازار سرمایه این تأمین مالی از سرمایه‌های مردم صورت می‌گیرد و امکان این امر وجود ندارد. در این میان با وجود تعداد کمتر شرکت‌ها نسبت به نهادهای دولتی اکنون سهم تأمین مالی کشور از طریق بازار سرمایه ۱۵ درصد است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۳ اسفند ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۳ اسفند ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
شرکت خودروسازی فردا یا فردا موتورز همزمان با راه اندازی وب‌سایت خود، اقدام به معرفی خودروی …شرکت خودروسازی فردا یا فردا موتورز همزمان با راه اندازی وب‌سایت خود، اقدام به معرفی خودروی «اس‌ایکس۶» کرده است. این خودروی شاسی بلند هفت نفره است و با پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی روانه بازار می‌شود. این خودرو با توجه به ابعاد و اندازه و ویژگی‌هایش در جایگاه کراس اوورهای اقتصادی و تک‌دیفرانسیل قرار می‌گیرد. شرکت خودروسازی فردا به تازگی پروژه‌ای را برای عرضه محصول با نشان اختصاصی خود آغاز کرده است. «اس‌ایکس۵» خودروسازی فردا به پیشرانه ۶/ ۱ لیتری تنفس طبیعی مجهز است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۴۷ درصد افزایش به ۱۶۴۳ دلار و ۴۱ سنت رسید. دیروز قیمت طلا برای مدتی به رقم ۱۶۴۸ دلار و ۷۵ سنت رسید که بالاترین رفم ثبت شده از ۱۳ فوریه ۲۰۱۳ تاکنون بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۱٫۷۵ درصد افزایش به ۱۶۴۸ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته ۴ درصد رشد داشت که بالاترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه ژوئن تاکنون بود. افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا بر بازاهای بورس آمریکا و سایر کشورهای جهان سایه افکنده است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و …به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
آژانس‌های مسافرتی و هتل‌ها از لغو گسترده تورهای داخلی و خارجی خبر می‌دهند. حالا اما کرونا به ایران رسیده است و موج کنسل‌کردن تورهای داخلی راه افتاده است. آژانس‌های مسافرتی می‌گویند که تور شهرهای شلوغ و پرمسافر مانند مشهد، اصفهان و شیراز بیشتر از بقیه لغو می‌شوند؛ زیرا مسافران نگران ازدحام جمعیت و ابتلا به کرونا هستند. کرونا با صنعت هتلداری ایران چه کرد؟ کابوس کرونا به ایران رسید. مدیر یکی از آژانس‌های مسافرتی در تهران درباره لغو و کاهش سفرهای نوروزی به «شهروند» می‌گوید: «قطعا کرونا روی کاهش سفرهای نوروزی تأثیر می‌گذارد.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت: از دلایل کاهش قدرت خرید و افزایش عقب ماندگی حقوق کارگران، استناد به نرخ تورم و سطح …بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت: از دلایل کاهش قدرت خرید و افزایش عقب ماندگی حقوق کارگران، استناد به نرخ تورم و سطح معیشت تاریخی (گذشته) و تعمیم آمارهای اینچنینی برای ۱۲ ماهه سال آینده می‌باشد که به خودی خود از عوامل موثر این چالش است. حمید رضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره دستمزد کارگران گفت: موضوع تعیین حقوق و دستمزد هرساله‌ی کارگران در شورای عالی کار، از مباحث داغ و با اهمیت ماههای پایانی سال است که از سوی ذینفعان آن بطور جدی پیگیری و رصد میشود. در حقیقت ذینفعان این موضوع کارگران، کارفرمایان و خانواده‌های آنان و دولت (بزرگترین کارفرما) را شامل میشود. بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران بیان کرد: از جمله دلایلی که باعث این عقب ماندگی مزدی در قشر کارگر شده است ترکیب نا عادلانه شورای عالی کار می‌باشد. وی افزود: از دلایل دیگر کاهش قدرت خرید و افزایش عقب ماندگی حقوق کارگران، استناد به نرخ تورم و سطح معیشت تاریخی (گذشته) و تعمیم آمارهای اینچنینی برای ۱۲ ماهه سال آینده می‌باشد که به خودی خود از عوامل موثر این چالش تلقی می‌شود.

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.