آخرین اخبار قیمت دلار از سایت ایران جیب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
رییس پلیس راهور ناجا از کاهش شماره‌گذاری خودروها در بهار امسال خبر داد. رییس پلیس راهور ناجا از کاهش شماره‌گذاری خودروها در بهار امسال خبر داد. سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود در تشریح آمارهای سه ماهه نخست امسال در پلیس راهور گفت: شماره‌گذاری خودروهای نوشماره در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۰ درصد کاهش داشته است. نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو نیز ۶٫۱درصد کاهش داشته است. وی ادامه داد: اما شماره‌گذاری و نقل و انتقال موتورسیکلت ۳۸درصد افزایش داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
طبق گفته شبیر رزوی، تحلیلگر اقتصادی و سیاسی، یک درگیری نظامی بین آمریکا و ایران قیمت نفت را بالا می‌برد و ذخایر جهانی را کاهش می‌دهد. وی گفت آمریکا می‌داند افزایش قیمت نفت تاثیر تکان دهنده‌ای بر اقتصاد جهان دارد. پس از هدف قرار گرفتن یک پهپاد آمریکایی توسط ایران بر فراز تنگه هرمز و افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا، قیمت نفت به بالاترین حد طی سه هفته رسید. این گلوگاه بسیار مهم تاثیری بزرگ بر اقتصاد جهان دارد. بازار سهام سقوط می‌کند و اقتصاد جهان با انواع چالش‌ها روبرو می‌شود و مطمئنا اروپا تحمل ادامه این افزایش را نخواهد داشت». / تسنیم
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
شرکت توانیر درپی افزایش بی‌سابقه مصرف برق و رسیدن پیک مصرف به مرز ۵۶ هزارمگاوات اطلاعیه‌ای صادر کرد. بدین وسیله از عموم هموطنان و مشترکین گرامی در تمامی بخش‌ها تقاضا دارد تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به‌ویژه در ساعت‌های اوج بار (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳) کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری کنند. راهکار‌های ساده برای کاهش مصرف برق: - در کولر‌های آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود. - هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جارو برقی به‌طور همزمان به‌ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود. - خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
آنها فقط پایان‌نامه نمی‌نویسند، مقاله ترجمه می‌کنند و حتی برایتان مقاله می‌نویسند تا در نشریه‌های داخلی و خارجی چاپ کنید. هزینه چاپ مقاله در نشریات خارجی بین ٥٠ تا ٣٠٠٠ دلار است که هزینه‌های بالاتر مربوط به نشریات خارجی است که پرتیتراژتر و معتبرتر هستند. قیمت چاپ مقاله در نشریات تخصصی و کم‌تیراژ کمتر است و قیمت چاپ مقاله در روزنامه‌های پرتیراژ بالاتر است. پایان‌نامه آماده مظنه چقدر؟ به نخستین دفتر نگارش پایان‌نامه که رسیدم، در ساختمانی قدیمی در کوچه پس‌کوچه‌های خیابان اردیبهشت است. نویسندگان پایان‌نامه می‌گویند که نوشتن پایان‌نامه رشته‌های معماری و عمران و برخی رشته‌های هنری مانند طراحی صنعتی دنگ و فنگ دارد و کسانی که به نرم‌افزارهایی مانند اتوکد مسلط باشند، می‌توانند این پایان‌‌نامه‌ها را تهیه کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
یک عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به لزوم اعتبارسنجی دوباره صرافی‌های فعال در سامانه نیما، از کلاهبرداری یکی از این صرافی‌ها از تعدادی از واردکنندگان خبر داد. یک عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به لزوم اعتبارسنجی دوباره صرافی‌های فعال در سامانه نیما، از کلاهبرداری یکی از این صرافی‌ها از تعدادی از واردکنندگان خبر داد. عباس آرگون در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه با وجود آنکه صرافی‌های فعال در سامانه نیما از سوی بانک مرکزی اعتبارسنجی شده‌اند اما چند ماه پس از آغاز به کار این سامانه به نظر می‌رسد بار دیگر ضرورت اعتبارسنجی وجود دارد، زیرا گزارش‌هایی از تعدادی از فعالان اقتصادی رسیده که از کلاهبرداری در این سامانه حکایت می‌کند. آرگون با بیان این‌که در شرایط فعلی حفظ اعتماد و ثبات برای فعالان اقتصادی بیش‌ترین اهمیت را دارد، توضیح داد: وقتی فعالان اقتصادی با وجود تمام انتقادهایی که به سامانه نیما داشتند، در آن حاضر می‌شوند لااقل باید فضای اجرایی این سامانه طوری اعتمادسازی شود که مشکلاتی مانند کلاهبرداری‌های این‌چنینی به وجود نیاید. به گزارش ایسنا، از ماه‌های ابتدایی سال گذشته و با توجه به افزایش قابل توجه نرخ ارز دولت تصمیم گرفت با ارز چند نرخی بازار را مدیریت کند که سامانه نیما بخشی از این نرخ‌ها به‌شمار می‌رود.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در کشور گفت: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه‌ …معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در کشور گفت: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کند از این مزایا بهره‌مند می‌شود. وی بیان کرد: مناطق آزاد پیشران توسعه هستند و می‌توانند به توسعه بخش خصوصی کمک کنند. نهاوندیان اظهار کرد: باید در مناطق آزاد شاهد تسهیل و توسعه تجارت باشیم تا سبب برقراری ثبات اقتصادی شود. وی با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در کشور خاطرنشان کرد: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کند از این مزایا بهره‌مند می‌شود. نهاوندیان بر رفع موانع تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار نیز تاکید و خاطرنشان کرد: توجه به تجارت و ترانزیت موجب توسعه این منطقه می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
پیونگ ‌یانگ تمدید یک ساله تحریم‌های آمریکا را نشانه‌ای مبنی بر خصومت‌ورزی آشکار این کشور تلقی کرد. رسانه رسمی کره شمالی می‌گوید تمدید تحریم‌های آمریکا نشانه‌ای مبنی بر خصومت‌ورزی و چالشی آشکار درقبال نشست تاریخی ۲ کشور است که سال میلادی گذشته در سنگاپور برگزار شد. گفتنی است آمریکا هفته گذشته دستورهای شش‌گانه مقامات ایالات متحده مبنی بر تحریم برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. بتازگی همچنین اعلام شده بود رهبر کره شمالی نامه‌ی خصوصی از رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ دریافت کرده است. رهبر کره شمالی پس از خواندن نامه رئیس جمهور آمریکا با رضایت بیان داشت که این نامه محتوای بسیار خوبی را دربرگرفته است.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
رئیس فراکسیون امید با اشاره به حادثه برخورد پلیس با یک دختر در شرق تهران از پیگیری خود و تعدادی از نمایندگان درخصوص این حادثه خبر داد و تاکید کرد: منتظر شفاف‌سازی نیروی انتظامی در این خصوص هستیم. رئیس فراکسیون امید با اشاره به حادثه برخورد پلیس با یک دختر در شرق تهران از پیگیری خود و تعدادی از نمایندگان درخصوص این حادثه خبر داد و تاکید کرد: منتظر شفاف‌سازی نیروی انتظامی در این خصوص هستیم. محمدرضا عارف در واکنش به برخورد پلیس با دختر پارک تهران پارس در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: بارها گفته‌ام که یکی از تفاوت‌های انقلاب ما با دیگر انقلاب‌های جهان وجه فرهنگی و اخلاقی آن است. آنچه که اخیرا در یکی از بوستان‌های شرق تهران اتفاق افتاد و ظاهرا یکی از ماموران نیروی انتظامی با توسل به زور درصدد بازداشت یکی از بانوان شهرمان بود روح و جان آدمی را به درد میاورد. منتظر شفاف‌سازی نیروی انتظامی درخصوص این حادثه هستیم و مطمئنا تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری‌ها را ادامه خواهیم داد.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
مشاور شرکت برق منطقه‌ای تهران می‌گوید احتمالا پای بیت‌کوین در میان است …شهروند| مصرف برق استان‌های سردسیر ایران از تابستان‌های جهنمی خوزستان و کرمان و سیستان‌وبلوچستان پیشی گرفته است! این درحالی است که خوزستان و سایر استان‌های گرمسیر ایران به‌عنوان استان‌های خوش‌مصرف برق اعلام شده‌اند. نکته دیگر این‌که سهم عمده مصرف برق ایران را مشترکان خانگی با سهم حدود ٨٤‌درصد تشکیل می‌دهند. نگاهی به پیشینه اخبار مصرف برق استان‌های بدمصرف نشان می‌دهد که مدیران برق استان‌هایی مانند همدان و کردستان از مصرف بالای برق بین مشترکان خانگی این استان‌ها گفته‌اند و اعلام کرده‌اند؛ بسیاری از مردم این استان‌ها در ساعات اوج مصرف وسایل برقی پرمصرف‌شان مانند لوازم صوتی و تصویری، لباسشویی و … را روشن می‌کنند و البته میزان مصرف برق در ادارات‌شان هم تعریفی ندارد. البته میزان مصرف برق در این استان‌ها گرچه در گذشته بالا بوده است اما آنها میانگین مصرف کشوری را پشت‌سر نگذاشته بودند.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران به مجتمع پالایش و پتروشیمی جینکشی چین نفت تحویل داد که نخستین خرید تأیید شده نفت ایران …یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران به مجتمع پالایش و پتروشیمی جینکشی چین نفت تحویل داد که نخستین خرید تأیید شده نفت ایران از زمان لغو معافیت‌های نفتی آمریکا برای مشتریان ایران است. جینکشی متعلق به شرکت پتروچاینا بوده که زیرمجموعه شرکت ملی نفت چین و خریدار باسابقه نفت ایران و شرکت مادر بانک کانلان است. تأسیسات ذخیره سازی شرکت ملی نفت چین گنجایش ۱۹ میلیون نفت را دارد اما به دلیل عدم معافیت نفتی از سوی آمریکا، ذخیره سازی نفت ایران نقض تحریم‌های آمریکا خواهد بود و احتمالا نفتی که به چین تحویل داده شده است توسط شرکت ملی نفت چین خریداری شده است. سفر این نفتکش به چین تأیید می‌کند که چین خرید نفت و محصولات نفتی ایران را با وجود این حقیقت که خرید نفت ایران نقض کننده تحریم‌های آمریکا است از سر گرفته است. اداره کل گمرک چین واردات نفت ایران به ارزش ۵۸۵ میلیون دلار در ماه مه را اعلام کرد در حالی که میزان واردات نفت ایران در آوریل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
قیمت سکه و طلا امروز چهارشنبه ۵ تیرماه در بازار تهران منتشر شد. قیمت سکه و طلا امروز چهارشنبه ۵ تیرماه در بازار تهران منتشر شد. به گزارش ایران‌جیب از اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز چهارشنبه در بازار آزاد، سکه تمام طرح جدید ۴ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان بود که نسبت به روز کاری گذشته کاهش ۵۰ هزار تومانی را تجربه کرده است، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. در بازار آزاد، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۳۴۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۴ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته ۷ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
در آستانه نخستین مناظرات انتخاباتی درون حزبی دموکرات‌ها در ایالات متحده آمریکا، الیزابت وارن سنتاتور آمریکایی و یکی از حاضران در این مناظره مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد. در آستانه نخستین مناظرات انتخاباتی درون حزبی دموکرات‌ها در ایالات متحده آمریکا، الیزابت وارن سنتاتور آمریکایی و یکی از حاضران در این مناظره مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد. او برای ما شرایط امن‌تری ایجاد نکرده بلکه ایالات متحده را بیش از پیش در خطر قرار داده است. الیزابت وارن سناتور دموکرات و کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا بر اساس نظرسنجی‌ها اکنون در جایگاه سوم قرار گرفته است. الیزابت وارن از جمله کاندیداهای حزب دموکرات آمریکاست که گفته است در صورت انتخاب بعنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، آمریکا را به برجام باز می‌گرداند.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
چهار روزی می‌گذرد، از ناپدیدشدن دختر ورزشکاری که برای خرید هدیه از خانه‌شان خارج شد و دیگر هرگز بازنگشت. سیما فراهانی| چهار روزی می‌گذرد، از ناپدیدشدن دختر ورزشکاری که برای خرید هدیه از خانه‌شان خارج شد و دیگر هرگز بازنگشت. خواهر لیدا که روزهای سختی را می‌گذراند، در گفت‌وگو با خبرنگار «شهروند» ماجرای ناپدیدشدن مرموز خواهرش را روایت کرد: آخرین بار چه زمانی با لیدا صحبت کردید؟ جمعه ظهر بود. اتفاقا دو دقیقه قبل از پیام‌دادن به من، به دوستش هم زنگ زده و گفته بود که کار عکس را انجام داده است. همراه لیدا طلا یا پول زیاد بود؟ نه، اتفاقا لیدا اصلا به طلا علاقه‌ای نداشت، حتی لباس‌هایش هم همیشه ساده بودند.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
سیزدهمین جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه صبح امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. باشگاه خبرنگاران: سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه صبح امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سه دادگاه مفاسد اقتصادی برگزار شد. وی ادامه داد: باید اعلام کنم که من رابطه‌ای با آقای علی محمدی نداشتم و با او در بانک سرمایه آشنا شدم. باقری گفت: یکی از محور‌های دفاعیت امروز من این است که به عنوان یک ایده‌پرداز در بانک سرمایه فعالیت می‌کردم و سیاست من در احیا و جا انداختن طرح تولید برتر سرمایه مولد بود. این متهم ادامه داد: قراردادی که با ریخته‌گران تنظیم شد، شفاف است و من خودم آن را اعلام کردم.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
منابع مطلع از اختلافات دو امارت دبی و ابوظبی سخن گفته و اعلام کردند علت فرار همسر حاکم دبی به آلمان پرونده کودتای ابوظبی علیه شاه اردن است و ارتباطی به مسائل زناشویی حاکم دبی ندارد. منابع مطلع از اختلافات دو امارت دبی و ابوظبی سخن گفته و اعلام کردند علت فرار همسر حاکم دبی به آلمان پرونده کودتای ابوظبی علیه شاه اردن است و ارتباطی به مسائل زناشویی حاکم دبی ندارد. به گفته بوغانم، بعد از آنکه شاه اردن از محمد بن راشد در این باره توضیح خواسته، او (بن راشد) از آنچه شنیده، شوکه شده است. ابوغانم می‌نویسد: بن زاید، بن راشد را تهدید کرده است که اگر عملیات کودتا را افشا کند، به حساب پسر او «حمدان بن محمد بن راشد» خواهد رسید. با این حال، برلین با درخواست محمد بن راشد و محمد بن زاید برای بازگرداندن هیا مخالفت کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
برخی مخاطبان با ثبت موضوعی تحت عنوان «مشکلات چندساله اتوخدمت را حل کنید» رسیدگی به موضوع تحویل خودرو در قالب قراردادهای اتوخدمت سایپا را خواستار شده بودند. فارس در گفت‌وگو با حسین کاظمی طرقی، معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا این موضوع را بررسی کرد. وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قبلا بسیاری از مشتریان با تمدید قرارداد خود، تمایلشان را نسبت به ادامه دریافت سود ماهانه اعلام می‌کردند ولی با افزایش قیمت خودرو خیلی از مشتریان خواستار دریافت خودرو شدند. معاون بازاریابی و فروش سایپا اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: افرادی که الحاقیه قرارداد را امضا کنند، تنها یک خودرو را با قیمت قبل تحویل خواهند گرفت. کاظمی تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برخی افراد بیش از هزار قرارداد منعقد کرده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه با ۳۴۷۹ واحد افزایش همراه شد. براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات فعالان بازار در روز چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ با افزایش ۳۴۷۹ واحد روبرو شد و به رقم ۲۴۸ هزار و ۵۷۷ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز ۳۶۷ واحد افزایش یافته و به رقم ۵۸ هزار و ۳۶۳ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از ۹۴۳ هزار میلیارد تومان رسید. شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود ۷۵۶۰ واحد افزایش یافته و به رقم ۴۸۲ هزار و ۷۸۴ واحد رسید.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
رهبر اقلیت دموکرات‌ها در سنای آمریکا با ابراز نگرانی از آنچه که رئیس جمهوری این کشور در پاسخ به اظهارات مقامات ایران مطرح …ایرنا: رهبر اقلیت دموکرات‌ها در سنای آمریکا با ابراز نگرانی از آنچه که رئیس جمهوری این کشور در پاسخ به اظهارات مقامات ایران مطرح کرد، گفت: کاخ سفید مجوزی برای جنگ‌ها ندارد. چاک شومر در جمع خبرنگاران درباره سیاست دولت ترامپ در قبال ایران افزود: همه شگفت زده شدیم که آیا رئیس جمهوری به سمت یک جنگ دیگر می‌رود؟ وی با بیان اینکه رهبران ایران به رئیس جمهوری آمریکا اهانت کردند، ادامه داد: رئیس جمهوری در پاسخ به آنها گفت ایران را نابود خواهد کرد. این دلیلی است که ما از جمهوریخواهان می‌خواهیم به طرح منع جنگ با ایران بپیوندند. کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است و نمی‌داند چه کار کند. رهبر اقلیت‌های دموکرات در سنای آمریکا تصریح کرد: سه کلمه ساده «مجوز جنگ ندارید».
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان این‌که در یک ماه اخیر ۵۰۰ تا ۵۵۰ تلفن همراه ثبت سفارش شده است، گفت: شرایط بازار در هفته آینده …رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان این‌که در یک ماه اخیر ۵۰۰ تا ۵۵۰ تلفن همراه ثبت سفارش شده است، گفت: شرایط بازار در هفته آینده معیار مناسبی برای پیش‌بینی آینده بازار و فعالیت واردکنندگان اصلی است. ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اتفاقات اخیر در بازار تلفن همراه مبنی بر کاهش قیمت و واردات رسمی این محصول به کشور گفت: در گذشته بارها تأکید شد که اگر شرایط مناسبی برای شرکت‌های واردکننده و تأمین‌کننده تلفن همراه فراهم شود، این شرکت‌ها توانایی رفع نیاز بازار را دارند که روند نزولی قیمت و ثبات قیمت در بازار حاکم خواهد شد. رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با تأکید بر این‌که نرخ ارز تأثیر مستقیمی بر بازار تلفن همراه دارد، خاطرنشان کرد: در هفته آینده شرایط پیش روی بازار تلفن همراه از بابت تأمین نیاز بازار از طریق واردکنندگان اصلی با توجه به شرایط تعیین نرخ ارز و شرایط فعالیت واردکنندگان مشخص خواهد شد. وی بیان کرد: در یک ماه گذشته از سوی واردکنندگان رسمی ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تلفن همراه ثبت سفارش شده که نکته مهم تعداد دستگاه‌های ترخیصی از گمرکات است. درستی خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر قیمت تلفن همراه ثبات قیمتی همراه با کاهش قیمت‌ها را تجربه کرده است که اگر شرایط تأمین نیاز بازار از طریق واردکننده اصلی انجام شود شرایط بهتری در انتظار بازار است.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
هفته پیش بانک ملت ایران و دولت بریتانیا طی تفاهمی به مجادله حقوقی ده ساله خود پایان دادند. هنوز معلوم نیست با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های انتقال پول به ایران، این غرامت چگونه قرار است به جمهوری اسلامی بازگردانده شود. خزانه داری بریتانیا در آن سال دستور داده بود که نهادهای مالی بریتانیا با بانک ملت تبادلات مالی خود را قطع کند که در عمل بانک ملت را از سیستم مالی بریتانیا حذف کرد. در نتیجه این اقدامات بانک ملت متحمل خسارت شد که اساس دادخواست این بانک را تشکیل می‌دهد. بانک ملت گفته بود که تصمیم دولت بریتانیا باعث وارد شدن خسارت به تبادلات و معاملات بین‌المللی این بانک شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
مطابق تصمیم اعضاء انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قیمت انواع سیمان خاکستری و سفید از فردا گران می‌شود. تسنیم- انجمن صنفی کارفرمایان سیمان امروز به منظور بررسی مشکلات و مسائل صنعت سیمان و ارائه راه حل‌های مناسب و عملیاتی در جهت برون رفت از وضعیت کنونی و جلوگیری از توقف کار کارخانجات و بروز تنش‌های کارگری جلسه هم اندیشی با حضور کلیه مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده سیمان و کارشناسان این بخش برگزار کرد و در نهایت با افزایش ۳۷ درصدی قیمت سیمان موافقت شد. متن این صورتجلسه به شرح زیر است:
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که دیروز به ۱۴۳۸ دلار و ۶۳ سنت رسیده بود، امروز با ۰٫۶ درصد کاهش به ۱۴۱۵ دلار و یک سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز به رقم ۱۴۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید. جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو دیروز گفت، بانک مرکزی آمریکا «از فشارهای سیاسی کوتاه مدت مصون است.» منظور وی از این فشارها، درخواست‌های دونالد ترامپ برای کاهش قابل توجه نرخ بهره بود. پاول در عین حال افزود، سیاستگذاران فدرال رزرو در حال بررسی این موضوع هستند که آیا وضعیت نامعلوم تعرفه‌های تجاری، درگیری آمریکا با شرکای تجاری و نرخ پایین تورم مستلزم پایین آوردن نرخ بهره است یا نه. حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز سه شنبه با ۰٫۳ درصد کاهش به ۷۹۹٫۶۱ تن رسید.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
سخنگوی صنعت برق از اجرایی شدن طرح تغییر ساعات کار ادارات در ۲۹ استان و رایزنی برای اجرای آن در ۲ استان باقی مانده با هماهنگی استانداری‌ها خبر داد. سخنگوی صنعت برق از اجرایی شدن طرح تغییر ساعات کار ادارات در ۲۹ استان و رایزنی برای اجرای آن در ۲ استان باقی مانده با هماهنگی استانداری‌ها خبر داد. به گزارش ایران جیب از وزارت نیرو، «مصطفی رجبی‌مشهدی» شروع و خاتمه ساعات کار روزانه ادارات به میزان یک تا ۱٫۵ ساعت زودتر را از ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و گفت: به جهت خنکی هوا در ساعات آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز، همچنین قرارگرفتن عمده ساعات اداری در ساعات غیر پیک، این طرح نقش قابل توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعات گرم سال دارد. وی تصمیم‌گیری درخصوص ساعات شروع و پایان کار ادارات را براساس اولویت‌ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک‌ماه یا کل فصل تابستان اجرا می‌شود. سخنگوی صنعت برق کشور تاکید کرد: اجرای این طرح در استان‌ها از سوی صنعت برق مورد پایش قرار می‌گیرد و اداراتی که به دستورالعمل و ابلاغیه استانداری‌ها کم‌توجهی کنند، نسبت به برخورد یا احیانا قطع برق آنها اقدام خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با انتقاد از سیاست‌های بانک مرکزی این کشور گفت که قیمت دلار بالاتر از قیمتی است که باید باشد. رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با انتقاد از سیاست‌های بانک مرکزی این کشور گفت که قیمت دلار بالاتر از قیمتی است که باید باشد. ترامپ بار دیگر تاکید کرد که از نظر وی یورو بیش از حد ارزان و دلار بیش از حد گران است اما این وضعیت می‌تواند با کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تغییر کند. ترامپ هفته پیش گفته بود نمی‌تواند درک کند که مدیران بانک مرکزی دارند چه کار می‌کنند! فشار ترامپ به بانک مرکزی باعث انتقاد برخی سیاستمداران آمریکایی از وی شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
رئیس جمهور عراق اعلام کرد که این کشور پایگاه حمله آمریکا به ایران نخواهد شد. رئیس جمهور عراق اعلام کرد که این کشور پایگاه حمله آمریکا به ایران نخواهد شد. به گزارش ایسنا، برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق به دنبال شدت گرفتن سیاست‌های آمریکا در منطقه گفت: کشورش را صحنه حمله‌ آمریکا به ایران قرار نخواهد داد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور عراق در ماه فوریه گفت که ۵ هزار سرباز باید در عراق بماند تا از نزدیک ایران را رصد کنند. در همین حال رئیس جمهور آمریکا گفته بود که از عراق به عنوان سکویی برای حمله به ایران استفاده نخواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله بدن مجروح او را به درمانگاه منتقل کردند. اصغر جهانگیر در جمع خبرنگاران درباره قتل شیرمحمدعلی زندانی فشافویه، گفت: این اتفاق در ۹۰ ثانیه رخ داده است، یعنی در کمتر از دو دقیقه این درگیری به وجود آمد و زندانیان با سرامیک شکسته به آن مرحوم حمله کردند و این حمله به قدری سریع بود که تا رسیدن مسؤولین زندان او را مجروح کردند. وی افزود: البته مأموران زندان بلافاصله او را به بهداری معرفی می‌کنند و تحت درمان‌های اولیه قرار می‌گیرد و سپس به بیمارستان اعزام می‌شود ولی به دلیل شدت خون ریزی فوت می‌کند. جهانگیر با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری موضوع قتل فشافویه گفت: مسئولان سازمان زندان‌ها به نمایندگی از ریاست قوه قضائیه به خانواده آن مرحوم سرکشی کرده و مراتب تسلیت خود را اعلام کرده و پیگیر این موضوع هستند و ما اجازه نمی‌دهیم حقوق این فرد تضییع شود.
ایران‌جیبایران‌جیب13 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۵ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۵ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب13 ساعت قبل
اجباری کردن نصب دستگاه‌های کارتخوان صرفا زمانی می‌تواند منجر به پایان دادن به فرار مالیاتی مشاغل پر درآمد شود که منافع دریافت‌کنندگان کالاها و …اجباری کردن نصب دستگاه‌های کارتخوان صرفا زمانی می‌تواند منجر به پایان دادن به فرار مالیاتی مشاغل پر درآمد شود که منافع دریافت‌کنندگان کالاها و خدمات به پرداخت‌های الکترونیکی گره زده شود. *آیا نصب دستگاه‌های کارت‌خوان می‌تواند از فرار مالیاتی پزشکان جلوگیری کند؟ پس از کش‌و قوس‌های فراوان و اظهارنظر‌های گوناگون درباره فرار مالیاتی پزشکان و الزام آن‌ها به استفاده از دستگاه کارتخوان، خبرگزاری با انتشار گزارشی به نقد راهکار قانون‌گذار برای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان پرداخت. درحال حاضر برای مشاغل و اشخاص حقوقی، ظرفیتی به نام «هزینه‌های قابل قبول مالیاتی» وجود دارد که سازمان امور مالیاتی می‌تواند با وضع قواعدی از آن به عنوان ابزاری جهت کاهش فرار مالیاتی استفاده نماید. *چرا جلوگیری از فرار مالیاتی صاحبان مشاغل پردرآمد مهم است؟ مالیات بر مشاغل یکی از بخش‌های مهم مالیات بر درآمد است. حال سوال این است که آیا قانونگذار قصد دارد برای شفافیت میزان درآمد صاحبان مشاغل پردرآمد و جلوگیری از فرار مالیاتی آن‌ها از راهکارهای هوشمندانه استفاده کند یا خیر؟

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.