پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
با تثبیت تولید بنزین به‌میزان ۱۰۵ میلیون لیتر در روز، محموله‌های بنزین ایران آماده صادرات شده و ایران به صادرکننده بنزین تبدیل شد. فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت تولید ۱۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو۵ فردا با حضور رئیس جمهوری و مسئولان ارشد دولتی رسما افتتاح می‌شود. با بهره‌برداری از این فاز هم‌اکنون ظرفیت تولید بنزین کشور به‌میزان ۱۰۵ میلیون لیتر در روز به تثبیت رسیده و در حالی که میزان مصرف روزانه این فرآورده نفتی بین ۸۵ تا ۹۰ میلیون لیتر در روز است، می‌توانیم کنار ذخیره‌سازی مازاد تولید بنزین محموله‌هایی را برای صادرات این فرآورده نفتی آماده کنیم. بر این اساس نخستین محموله‌های صادرات بنزین ایران آماده شده و ایران از بهمن ماه ۹۷ به صادرکننده بنزین تبدیل شد، این خبر، خبر خوشی است که فردا به‌صورت رسمی از زبان رئیس جمهوری نوید آن به ملت ایران داده می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب16 ساعت قبل
معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری …معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری درروزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت دربازار شکسته خواهد شد. وی افزود: ‌ با توجه به سیاست‌های وزارت صمت و تلاش و همیاری زنجیره تامین قطعات و واحدهای تولیدی شرکت ایران خودرو، عدد تحویل درآینده نزدیک به بیش از ۱۵۰۰ دستگاه نیز افزایش خواهدیافت. خان کرمی تاکیدکرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال ۹۷ با روند افزایش قیمت مقابله خواهد کرد. خان کرمی به مشتریان توصیه کرد، که فریب این دلالان را نخورده و منتظر آغاز شرایط فروش فوری شرکت ایران خودرو باشند. وی گفت: اجرای فروش فوری محصولات ایران خودرو از روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۷ به صورت روزانه و مستمراز ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت فروش اینترنتی آغاز خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
سخنگوی قوه‌قضاییه از صدور کیفرخواست پرونده حسین فریدون خبر داد. سخنگوی قوه‌قضاییه از صدور کیفرخواست پرونده حسین فریدون خبر داد. حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود، اعلام کرد: کیفرخواست پرونده حسین فریدون در دوم بهمن صادر شده و به دادگاه رفته و شاید دادگاه در همین اسفندماه دایر شود. وی درباره علنی‌بودن دادگاه گفت: علنی بودن دادکاه منوط به نظر قاضی است.
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
این روزها بازار آماده تحویل اولین مدل‌های پیش‌خرید شده از بورگوارد BX۵ به مشتریان است. هفت صبح| این روزها بازار آماده تحویل اولین مدل‌های پیش‌خرید شده از بورگوارد BX۵ به مشتریان است. حالا اما قرار است دومین خودرو این برند با نام BX۵ وارد بازار مصرف شود. موتور ۱۹۰ اسبی و سیستم دودیفرانسیل در کنار سقف پانوراما و اتاقی که با مواد متنوع پوشانده شده کمک می‌کند تا بورگوارد BX۵ خودرویی باشد که حتی از توسان محصول هیوندای ظاهر و باطن بهتری دارد. در کل با اینکه نمی‌توان منکر ارزش‌های قابل توجه بورگوارد BX۵ بود ولی این خودرو حکم کودکی تنها را در تهران دارد که در ایام تحریم، تنها می‌تواند برای مدت اندکی زنده بماند!
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
خودروی بنزینی بهتر است یا ‏CNG‏ همه ما بارها و بارها شنیده‌ایم که گاز‎ CNG ‎و‎ LPG ‎برای خودرو ضرر دارد‎. موتور خودروهای گاز سوز خشک کار می‌کنند؟ شاید برخی مهر خشک کار کردن را بر پیشانی موتور‌های گاز سوز بزنند. وقتی شما خودروی خودرا دوگانه‌سوز می‌کنید در ابتدا به سرسیلند خودرو فشار ‏می‌آید چون سرسیلندر خودروی شما تک‌سوز است. به گفته آنها، زمانی که موتور خودرو شما سرد است، بنزین بر روی ‏دیواره سیلندرها تقطیر می‌شود و به پایین یعنی به سمت کارتل روغن سرازیر می‌شود. اردشیر دادرس می‌گوید: «درحالی تولید خودروهای دوگانه‌سوز به کمتر از ١٠٠‌هزار خودرو رسیده که طی یک دهه گذشته تا ‏مرز بالای ٥٠٠‌ هزار خودرو هم رسیده‌ایم.
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
گزارشی از چند مرکز ارایه گوشت تنظیم بازار و درددل مردمی که از این طرح استفاده می‌کنند. بار اول که توزیع گوشت داشتند، دماغ آقایی در دعوا شکست.» چند فرزند ریزودرشت دارد و مجبور است از پدر سالمندش هم نگهداری کند. سفره‌خالی که این‌ چیزها حالیش نیستنرده‌های سبز دورتادور میدان میوه‌وتره‌بار را احاطه کرده و از پشت نرده‌ها هم می‌شود صف طولانی را دید. ‏متاهل است و فرزند ندارد برای خرید گوشت مرغ آمده شهروند و قیمت‌های بالا شوکه‌اش کرده است. «٦کیلو ‏مرغ یا گوشت می‌دهند. «خودمان هم ‏نمی‌دانیم چه ساعتی گوشت می‌آید اما بیشتر اوقات ساعت ١١ در این میدان توزیع داریم. درواقع ‏باید توزیع گوشت گرم تمام شود تا ما توزیع گوشت یخ‌زده را شروع کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
میزان واردات نفت هند از ایران از زمان شروع تحریم‌های نفتی از سوی آمریکا روندی نزولی داشته است. میزان واردات نفت خام هند از ایران در ماه ژانویه سال جاری ۴۵ درصد کاهش یافته است. از زمان شروع تحریم‌های نفتی ایران، هند نیز تلاش داشته تا برای نیازهای خود به انرژی از امکان‌های دیگری بهره گیرد. روزنامه «تایمز آف ایندیا» روز شنبه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) با انتشار گزارشی از کاهش واردات نفت هند از ایران خبر داده است. واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر از کاهشی بیش از ۱۰ درصد برخوردار بوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
جی‌دی پاور در آخرین گزارش خود از وضعیت کیفی برندهای حاضر در بازار آمریکا نام لکسوس را بالاتر از همه، به عنوان بهترین برند سال انتخاب کرده است. هفت صبح| جی‌دی پاور در آخرین گزارش خود از وضعیت کیفی برندهای حاضر در بازار آمریکا نام لکسوس را بالاتر از همه، به عنوان بهترین برند سال انتخاب کرده است. لکسوس توانسته با کسب نمره ۱۰۶ که به معنی کمترین تعداد خطای ممکن در بین بیش از ۴۰ شرکت مختلف است، جایگاه خود را در رده نخست این فهرست تثبیت کند. این عدد نشان می‌دهد به فاصله سه سال از خرید محصولات لکسوس، خریداران کمترین نقص فنی و عیب را در محصولات این برند گزارش کرده‌اند. در گزارش تازه جی‌دی پاور درباره قابلیت اطمینان برندها آمده که لکسوس وضعیت کیفی بسیار خوبی داشته و پایین‌تر از رنج عمومی بازار برای مشتریانش دردسر دارد!
ایران‌جیبایران‌جیب17 ساعت قبل
گروه خودروسازی سایپا برای کنترل قیمت‌ها در بازار فروش فوری محصولات خود را آغاز می‌کند. پیرو اطلاعیه منتشر شده توسط گروه سایپا، دکتر عبدالله بابایی نماینده ویژه مدیرعامل گروه سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گفت: برای کنترل قیمت‌ها در بازار و حمایت از مشتریان واقعی بازار شب عید، پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا از پس فردا آغاز خواهد شد. به گفته بابایی هر مشتری با کد ملی و کد پستی می‌تواند یک خودرو خریداری کند. وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلامی سازمان حمایت در این طرح پیش فروش خواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
سرهنگ هاشمی از دستگیری فردی خبر داد که با نیسان امداد خودرو اقدام به سرقت خودروهای سواری می‌کرد. سرهنگ هاشمی از دستگیری فردی خبر داد که با نیسان امداد خودرو اقدام به سرقت خودروهای سواری می‌کرد. وی افزود: تحقیقات پلیس نشان داد که سرقت‌ها توسط مرد جوانی انجام می‌شود که با استفاده از یک دستگاه نیسان امداد خودرو دست به سرقت خودروهای سواری پارک شده در خیابان می‌زد. رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد بیان کرد: ماموران، راننده جرثقیل را که در حال برداشتن خودرو بود، دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. وی افزود: راننده جرثقیل اعتراف کرد که ۲ ماه است به مصرف شیشه روی آورده و از طریق سرقت خودرو هزینه آن را تهیه می‌کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
به گفته فعالان، با بازگشایی بازار، قیمت دلار به سرعت تا محدوده ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان نزول کرد، ولی در ادامه با افزایش خریدها توانست تا سطح ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومانی افزایش پیدا کند. در شرایطی که قیمت دلار در بازار آزاد در چنین محدوده‌ای قرار گرفته بود، دلار در صرافی‌های منتخب ۱۱ هزار و ۹۶۰ تومان قیمت خورده بود. در واقع می‌توان گفت، آنچه در اولین روز هفته مانع از رشد بیشتر قیمت دلار شد، رفتار جسورانه بازارساز بود. دیروز سکه ۸۰ هزار تومان افزایش قیمت را ثبت کرد و به بهای ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید. افزایش قیمت فلز گرانبهای داخلی در شرایطی به ثبت رسید که در انتهای هفته گذشته کاهش قیمت ۴۰ هزار تومانی را به ثبت رسانده بود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
رئیس اتحادیه صنفی رستوران و سلف‌سرویس تهران با بیان «رستوران‌ها امسال به‌طرز بی‌سابقه‌ای کاهش مشتری داشته‌اند» از تعطیلی …رئیس اتحادیه صنفی رستوران و سلف‌سرویس تهران با بیان «رستوران‌ها امسال به‌طرز بی‌سابقه‌ای کاهش مشتری داشته‌اند» از تعطیلی ۱۸۰ رستوران در تهران به‌دلیل گرانی گوشت و کاهش مشتری خبر داد و در ادامه توضیحاتی درباره ماجرای فروش «خورش بدون گوشت» ارائه کرد. علی‌اصغر میرابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم، ‌ با اشاره به وضعیت گرانی مواد اولیه رستوران‌ها و افزایش مشکلات رستوران‌داران در ماه‌های گذشته اظهار کرد: متأسفانه با گرانی‌های اخیر، قیمت مواد اولیه از جمله گوشت، مرغ، حبوبات و رب به‌اندازه‌ای بالارفته که هم باعث کاهش میزان مشتریان شده و هم گلایه همکارانمان را به‌دنبال داشته و همکارانمان هر روز در تماس با ما از وضعیت قیمت مواد اولیه، افزایش هزینه‌ها، مالیات بر ارزش افزوده و … گلایه می‌کنند و ما هم جوابی نداریم. رئیس اتحادیه رستوران‌داران تهران افزود: این وضعیت به‌گونه‌ای است که امسال به‌طرز بی‌سابقه‌ای، شاهد کاهش مشتری در رستوران‌ها هستیم به‌طوری که از ۷۰۰ رستوران ثبت‌شده و دارای مجوز در تهران، ۱۸۰ رستوران تقاضای انصراف از مجوز و ابطال مجوز خود را به ما اعلام کرده‌اند. وی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر فروش خورش بدون گوشت برای کاهش قیمت تمام‌شده و جذب مشتری گفت: طبخ خورش بدون گوشت اصلا امکان‌پذیر نیست چراکه طعم اصلی خورش، به‌دلیل گوشتی است که در آن استفاده شده لذا «خورش بدون گوشت» عملا نمی‌تواند به‌عنوان خورش به مشتری فروخته شود، چون به هیچ وجه طعم اصلی خورش را ندارد. میرابراهیمی گفت: البته من هم موضوع «فروش خورش بدون گوشت» را که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود، شنیده‌ام ولی تا این لحظه هیچ گزارشی از فروش خورش بدون گوشت توسط رستوران‌ها در تهران به دست ما نرسیده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
وراث وحید مظلومین معروف به سلطان سکه که چندی پیش به اتهام افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی اعدام شد، به رئیس قوه‌قضائیه نامه نوشتند. ایرنا نوشت: وراث وحید مظلومین معروف به سلطان سکه که چندی پیش به اتهام افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی اعدام شد، به رئیس قوه‌قضائیه نامه نوشتند. تصور اینکه، بگوییم رئیس پلیس تهران بدون بررسی سخن بگویند، غیر ممکن است. در ادامه این نامه آمده است: موضوع درخور توجه که مورد عنایت قرار نگرفته این است که اساسا سکه‌ای یافت نشده و رئیس پلیس در این اعلام، شتاب کرده است. وراث سلطان سکه در بخش دیگری از نامه خود به رئیس دستگاه قضا نوشته‌اند: وحید مظلومین به موجب دو حکم صادره، در یک مقطع از تمام اتهامات تبرئه شده و بالتبع اتهامات مدنظر را نمی‌توان به ایام پیش از حکم تسری داد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
قالیباف با اشاره به انعکاس مراسم عروسی فرزندش در رسانه‌ها گفت: من در مورد خودم می‌توانم بگویم، دختر من ازدواج کرد من …فردانیوز: قالیباف با اشاره به انعکاس مراسم عروسی فرزندش در رسانه‌ها گفت: من در مورد خودم می‌توانم بگویم، دختر من ازدواج کرد من آنجایی مراسم گرفتم که همه کارمند‌های شهرداری مراسم می‌گیرند تعداد مهمان‌ها هم کمتر از ۴۰۰ نفر بود، دو نوع غذا هم بیشتر ندادیم. روز بعد رسانه‌ها گفتند رفتند یک پارک جنگلی را قرق کردند و بعد هم رفتند عروسی یک خانواده دیگر با کلی ماشین مدل بالا و آن چنانی، وقتی رفتم طرقبه پدرم می‌گفت: من می‌روم نماز و یا هر جایی مردم می‌گویند ما حاج باقر را می‌شناسیم این حرف‌ها درست است؟ من معتقدم مجموعه نظام آنجایی که تخلف می‌بیند، فساد می‌بیند، در چارچوب قانون نباید کوتاه بیاید خصوصا آنجا که کسی مسئول و مدیراست باید در اولویت به حساب او رسیدگی شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در این جلسات نه تنها حصر آقای کروبی، بلکه حصر آقای موسوی و خانم رهنورد و رفع محدودیت برای آقای خاتمی را نیز مطرح کردم. نگهبانانی که در منزل آقای کروبی بودند با پیگیری‌ها خارج شدند و قرار شد آنان بیرون منزل کیوسکی داشته باشند. سپس به فرزندان آقای کروبی و موسوی این اجازه را دادند که هر زمان که خواستند رفت‌ و آمد کنند. در ادامه به محصورین پیشنهاد کردند اگر قصد سفر به مشهد و یا جاهای دیگر دارند، بلامانع است که البته خود محصورین قبول نکردند. فکر کنم آقای موسوی یکبار و دوبار به خانه برادر و همشیره خود رفتند و بعد اجازه دادند علاوه بر فرزندان آقای موسوی، برادر و خواهر آقای موسوی نیز با ایشان رفت‌ و آمد داشته باشند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در مورد گرانی خودرو با شکایت مردم مواجه هستیم اما در این شرایط با توجه به سکوت سازمان حمایت …سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در مورد گرانی خودرو با شکایت مردم مواجه هستیم اما در این شرایط با توجه به سکوت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که متولی اصلی است و نبود قیمت مشخص، ورود تعزیرات به بازار خودرو مناسبتی ندارد و فعلا امکان نظارت نداریم. به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایرنا، روزهای گذشته قیمت انواع خودرو رشد فزاینده‌ای را تجربه کرد. وی یادآور شد: تابستان امسال تعزیرات در زمینه احتکار خودرو حق ورود داشت و در قالب گشت‌های مشترک توانست بازار خودرو را سر و سامان دهد اما اکنون برای ساماندهی اوضاع بازار خودرو کجا برویم؛ به بنگاه‌های توزیع ماشین برویم که می‌گویند خودروساز به آنها خودروی گران می‌دهد و تا زمانی که سازمان حمایت تخلف خودروساز را اعلام نکند نمی‌توانیم ورود کنیم. رایگانی اضافه کرد: پیش فروش‌های خودروسازان هیچ تاثیری بر بازار ندارد و به جای تنظیم بازار باعث افزایش پلکانی قیمت‌ها شده است. وی افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم که این افزایش قیمت قانونی است یا خیر اما در این میان، مردم متضرر می‌شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
دو دختر نوجوان شهرستانی که در آرزوی دست یافتن به زندگی راحت از خانه فرار کرده بودند در تهران به دام دو پسر فریبکار افتادند. از خانه باغ خبری نبود آن‌ها ما را به باغ متروکه‌ای بردند و طلاهایمان را به زور گرفته و ما را مورد آزار و اذیت قرار دادند. دستگیری راننده و همدستشبا شکایت دو دختر نوجوان پرونده‌ای در این خصوص در دادسرای جنایی تهران تشکیل شد و به دستور بازپرس بخشوده تحقیقات برای دستگیری راننده و همدستش آغاز شد. سروش راننده خودروی اینترنتی در تحقیقات به سرقت طلا‌های پریناز اعتراف کرد، اما منکر آزار و اذیت و تهیه فیلم سیاه شد. من هم پیشنهاد دادم به خانه باغ بیایند که قبول کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده به دولت اجازه دادند از واردات خودرو رقمی معادل ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان …نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده به دولت اجازه دادند از واردات خودرو رقمی معادل ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند. اما برای این اقدام اعضای کمیسیون تلفیق یعنی قراردادن رقمی در بخش درآمدهای دولتی برای واردات خودرو دو سناریو می‌توان در نظر گرفت. سناریو اول حول تلاش برخی نمایندگان مجلس پیرامون طرح ساماندهی بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات، می‌گردد. درحالی‌که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به ساماندهی صنعت خودرو تغییر نام داد و این تغییر نام به کلی ماهیت طرح ساماندهی بازار خودرو را عوض کرد، اما به نظر می‌رسد، طراحان آن از پای ننشسته‌ و با گنجاندن رقمی در بخش درآمدی دولت از محل واردات خودرو روزنه‌ای را برای برداشتن ممنوعیت واردات ایجاد کرده‌اند و به این امید هستند که در سال آینده گشایشی در بخش واردات حاصل شود. هر چند تا نهایی شدن رقم یاد شده در بودجه سال آینده هنوز دو خوان دیگر باقی مانده است اما می‌توان گفت این آخرین تیر ترکش نمایندگان موافق آزادسازی واردات خودرو به کشور در سال آینده است. / دنیای اقتصاد
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بر اساس مصوبه هیات وزیران، مقرر شد که سایت ثبت سفارش برای خودروهای دپو شده، باز شود؛ البته خودروهایی که ثبت سفارش جعلی داشتند مشمول این موضوع نشدند و قرار شد مرجع قضایی در این رابطه تصمیم گیری کند. هفته گذشته، گمرک ایران با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد خودروهایی که با ثبت سفارش جعلی در گمرک دپو شده‌اند، تحت عنوان «کالای قاچاق» و نه «کالای متروکه» به سازمان اموال تملیکی تحویل خواهند شد. وی با بیان اینکه استفاده از سند جعلی موجب محکومیت فرد می‌شود، گفت: بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، ۶۴۸۱ خودرو با ثبت سفارش جعلی به کشور وارد شدند که ۱۹۰۰ دستگاه بعد از اظهار ترخیص شدند. وی افزود: امکان دارد برخی از خودروها ثبت سفارش جعلی داشته باشند ولی به گمرک اظهار نکرده باشند و بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۳۷۲۲ دستگاه با ثبت سفارش جعلی به گمرک اظهار شده‌اند. متولیان سازمان اموال تملیکی نیز هر گونه اظهار نظر در خصوص تحویل خودروهای دپو شده در گمرک به این سازمان را، منوط به زمان تحویل عنوان کردند. / مهر
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
یکی از معظلات نوپدید پایتخت نشین‌ها شیوع فروش پشت بام خانه برای ساخت یک منزل مسکونی جدید است. پشت بام فروشی بله!» به موضوع شیوع پدیده‌ای به نام «پشت بام» فروشی در پایتخت پرداخته است. اما تاکنون هیچ مقام رسمی این گفته‌ها را در داخل شهر تهران تأیید نکرده است. این درحالی است که برخی مسئولان شهری از پدیده دیگری به نام «پشت بام نشینی» خبر می‌دهند. پشت بام فروشی پدیده نه چندان تازه‌ای است که از زبان شهردار منطقه ۲۲ تأیید می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق لایحه بودجه درآمد تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است، گفت: میانگین افزایش …عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق لایحه بودجه درآمد تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است، گفت: میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه سال آینده، ۲۰ درصد است. وی با بیان اینکه دولت در شرایط سختی لایحه بودجه را به مجلس ارائه کرده است، افزود: رهبر معظم انقلاب به لایحه بودجه سال ۹۸ ایراد گرفتند که متناسب با شرایط نوشته نشده است، ضمن اینکه گزارش کمیسیون تلفیق مجلس هم همین مساله را نشان می‌دهد. حسین زاده گفت: در لایحه بودجه، درآمد دولت در سال آینده ۲۰۸ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق مجلس این مبلغ به ۲۳۴ میلیارد تومان افزایش یافت. هادی قوامی؛ نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم که در این برنامه حضور یافته بود، گفت: اصلاحات ساختاری در بودجه نیازمند اجماع عمومی و عزم اساسی در دولت و مجلس است. وی افزود: در حالی که امسال، ۳۰ میلیارد لیتر بنزین مصرف کردیم، پیش بینی‌ها در لایحه بودجه سال آینده می‌گوید مصرف ۳۵ میلیارد لیتر بنزین هزار تومانی و ۳۰ میلیارد لیتر گازوئیل ۳۰۰ تومانی است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری عامل آدم ربایی اهواز در کمتر از ۳۸ ساعت در عملیات ضربتی پلیس آگاهی خبر داد. فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری عامل آدم ربایی اهواز در کمتر از ۳۸ ساعت در عملیات ضربتی پلیس آگاهی خبر داد. به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، سردار حیدر عباس‌زاده اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره آدم ربایی در ۲۵ بهمن‌ماه سال‌جاری در یکی از مناطق شهرستان اهواز، در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد چهار آدم ربا با استفاده از شگرد تصادف ساختگی، فردی به هویت معلوم را ربوده و از بستگانش مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال در قبال آزادی وی درخواست کرده‌اند. ماموران پلیس مبارزه با جرایم جنایی آگاهی خوزستان با اقدامات اطلاعاتی و پیگیری سرنخ‌های به دست آمده و با تلاش شبانه روزی در کمتر از ۳۸ ساعت محل اختفاء عامل اصلی آدم‌ربایی به هویت «ر-ن» را شناسایی و بدون پرداخت هیچ مبلغی در یک عملیات ضربتی وی دستگیر و فرد ربوده شده بدون کوچکترین آسیبی از محل مخفیگاه آدم ربایان آزاد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار المنار در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان بر پایبندی …محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار المنار در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به کمک به لبنان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد. ظریف که در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با الیاس بوصعب لبنان نشست برگزار کرد بر آمادگی تهران برای پیشبرد همکاری اقتصادی با لبنان تاکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان گفت: من در سفر به لبنان مذاکرات خوبی با مقامات لبنانی داشتم و این مذاکرات را امروز با وزیر دفاع لبنان ادامه دادم و بر آمادگی ایران برای کمک به لبنان در هر زمینه‌ای که این کشور تمایل دارد تاکید کردم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
روزنامه کیهان نوشت: علی مطهری ادعای جعلی بودن نامه امام به منتظری و نیز درباره نهضت آزادی را پس گرفت و گفت منظور من این بود که ‌ای کاش این دو نامه از امام نبود (!) روزنامه کیهان نوشت: علی مطهری ادعای جعلی بودن نامه امام به منتظری و نیز درباره نهضت آزادی را پس گرفت و گفت منظور من این بود که ‌ای کاش این دو نامه از امام نبود (!) ثانیا علی مطهری بسیار بی‌جا و غلط می‌کند که تعیین تکلیف می‌کند امام چه باید می‌نوشته و چه نمی‌نوشته یا نامه ایشان (نعوذبالله) از سر دلخوری و شرایط جسمی و… بوده است. لابد اگر به امثال علی مطهری بود تا به حال ده‌ها بار مملکت را به منافقین و لیبرال‌ها و آمریکا و انگلیس که در برجام بزک شده بودند، می‌فروختند. و بالاخره اینکه اگر انتساب فرزندی استاد شهید مطهری را از علی مطهری بگیرند، هیچ هویت و آورده و هنر مستقلی برای این نماینده مذبذب باقی نمی‌ماند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران ادامه داد: امروز خون شهدای ۲۹ بهمن تبریز در رگ‌های ۲۷ شهید تروریستی اخیر و جوانان فلسطینی می‌جوشد که هر جمعه همانند کابوس بر سر صهیونیست‌ها فرود می‌آید. وی بیان کرد: خون شهدای ۲۹ بهمن در رگ جوانان نیجریه‌ای می‌جوشد که با راهپیمایی اربعین ۵۰ شهید تقدیم اسلام کردند. معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران متذکر شد: اگر روزی سرنگونی لانه جاسوسی آمریکا در ایران چالش بود، امروز چالش بر سر رفتن صهیونیست‌ها از فلسطین است. معاون فرهنگی اجتماعی سپاه گفت: صهیونیست‌ها می‌دانند که حرف رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفتن صهیونیست‌ها حتمی بوده و اتفاق قطعا خواهد افتاد. معاون فرهنگی سپاه ابراز کرد: یقین بدانید که آمدن به این اجتماعات همانند سایر مراسمات یا مراسم‌های ختم نیست بلکه اینجا یک مدرسه است و برای درس یاد گرفتن آمده‌ایم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون تلفیق از تصویب کلیات لایحه بودجه ۹۸ کل کشور در این کمیسیون خبر داد. علی اصغر یوسف‌نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه پس از استماع نظر مخالفان و موافقان کلیات لایحه بودجه ۹۸ در دستور کار قرار گرفت. وی ادامه داد: در این جلسه از مجموع ۴۰ نماینده ۲۲ نفر موافق، ۱۶ نفر مخالف و ۴ نفر رای ممتنع دادند و در مجموع کلیات لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید. نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸، تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جلسه نوبت عصر این کمیسیون جزئیات لایحه بررسی می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
یک نماینده مجلس گفت: قیمت‌ها ۳ برابر شده، اما ما تنها یک یارانه ۴۵ هزار تومانی به هر ایرانی می‌دهیم و سر آن‌ها هم مادام سرکوفت می‌زنیم. یک میلیون و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه داریم، کلا یک میلیون ۲۶۰ هزار میلیارد تومان مختص شرکت‌ها است و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان وجود دارد که در اصل ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور است که تنها مجلس ۴۴۰ هزار میلیارد تومان آن را بررسی می‌کند. وی ادامه داد: سال آینده روزانه صد میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود که با قیمت هزار تومان در صورتی که برای دولت بنزین لیتری ۵ هزار تومان تومان می‌شود پس صد میلیون لیتر برای سال آینده روزانه ۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود که سالی ۱۸۰ هزار میلیارد تومان این مقدار مصرف بنزین تمام می‌شود. وی گفت: قیمت‌ها سه برابر شده، اما ما تنها یک یارانه ۴۵ هزار تومانی به هر ایرانی می‌دهیم و آن هم مادام به ملت برای این یارانه سرکوفت می‌زنیم در حالی که کل یارانه به اندازه‌ رانت وارد کننده گوشت و سلطان سکه نیست. در حالی که یک شخص ماهی ۲۰۰ لیتر بنزین می‌سوزاند و در قبالش یک میلیون یارانه بنزین دریافت می‌کند و یک شخص فقیر که خودرو ندارد هیچ رایانه‌ای درباره بنزین نمی‌گیرد آیا یارانه هدفمند کردن یارانه‌ها این بود بر اساس این بودجه هیچ اتفاق خاصی در کشور نخواهد افتاد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
استاندار کردستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه از ابتدای سال آینده فعال و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. وی با بیان اینکه استان کردستان حدود ۲۳۰ کیلومتر مرز با اقلیم کردستان دارد، ادامه داد: این استان می‌تواند برای­ صادرات در شرایط تحریم راهگشا باشد. استاندار کردستان افزود: قرار شد بانک مرکزی در خصوص تامین مالی این طرح‌ها و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های فعال، کمک کند. وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد در بانک مرکزی کمیسیونی با مسئولیت معاونت نظارت این بانک برای پیگیری توسعه و عمران شهر‌های استان کردستان تشکیل شود. مرادنیا ابراز امیدواری کرد: با این اقدامات، توسعه استان کردستان محقق شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز اعلام کرد که با واردات گوشت باید قیمت این محصول …نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز اعلام کرد که با واردات گوشت باید قیمت این محصول را در بازار بر روی هر کیلوگرم ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان تثبیت کنیم. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ماه) فراکسیون با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاوری، گفت: حجتی اعلام کرد که بر اساس بنده (خ) ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه با تصویب دولت ۲ هزار میلیارد تومان به منظور بخشودگی سود و جرایم و همچنین سه سال امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه اختصاص داده شده است. ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده استنماینده مردم رشت ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست مطرح کرد در بانک کشاورزی ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده که مبلغ با مبلغ ۲هزار میلیارد تومان مشکل ۵۶۰ هزار پرونده زیر بیست میلیون تومان حل می‌شود اما برای استمهال وام همه متغازیان ۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که آقای نوبخت قول دادن بخشی از آن را تا پایان سال تامین کنند. جعفرزاده گفت: وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد که در زمینه آرد صنفی و صنعتی محدودیتی به وجود آمده بود که اعلام کردیم همانند سال قبل عمل شود و این مشکل را حل کردیم در حال حاضرعرضه آرد همانند گذشته بدون هیچ کمبودی صورت می‌گیرد. پیشنهاد صفر شدن تعرفه واردات گوشت قرمز مطرح شده استنایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجتی اعلام کرد که برای حل مشکل کمبود گوشت در حال واردات این محصول با ارز دولتی و ارز نیمایی هستیم و تعرفه صفر درصد برای واردات گوشت را پیشنهاد دادیم و وفور گوشت را ایجاد می‌کنیم؛ قیمت گوشت را باید بر روی قیمت ۵۰ الی ۶۰ تومان تثبیت کنیم، تصریح کرد: حجتی در این نشست عنوان کرد که جهت جبران کاهش تولید گوشت اقدام به وارد کردن نژاد رومانوف برای تکثیر نژاد گوسفند چندقلوزا کرده‌ایم که در سال‌های آتی نتیجه می‌دهد و تا چند سال آینده کشور در تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.