آخرین اخبار قیمت دلار از سایت ایران جیب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
اگر همه طلاهایی را که تا به حال در دنیا استخراج شده است را ذوب کنیم، می‌توان مکعبی با اضلاع ۲۱ متری ساخت. اگر همه طلاهایی را که تا به حال در دنیا استخراج شده است را ذوب کنیم، می‌توان مکعبی با اضلاع ۲۱ متری ساخت. میزان روزانه استخراج طلا ۲٫۵ تا ۳ تن است. طبق محاسبات شورای جهانی طلا، دوسوم استخراج طلا در دوره آغاز شده از سال ۱۹۵۰ میلادی صورت گرفته است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
در حالی که ظرفیت نصب شده CNG در کشور ۴۰ میلیون مترمکعب در روز است و با وجود گرانی بنزین، مصرف گاز فشرده در کشور فقط دو …در حالی که ظرفیت نصب شده CNG در کشور ۴۰ میلیون مترمکعب در روز است و با وجود گرانی بنزین، مصرف گاز فشرده در کشور فقط دو میلیون لیتر در روز افزایش یافته و به ۲۱ میلیون لیتر رسیده است طبق پیش بینی‌ها در نهایت دو میلیون لیتر دیگر هم رشد خواهد کرد که باز هم به معنی بدون استفاده ماندن حدود نیمی از ظرفیت گاز کشور است. این در حالی است که کشور ترکیه با تعداد خودروهای مشابه و با توسعه سوخت‌های جایگزین، یک دهم ایران بنزین مصرف می‌کند. در این زمینه، مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی از افزایش روزانه دو میلیون مترمکعبی مصرف سی‌ان‌جی در کشور همزمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبر داد. ترک‌ها با جمعیت برابر، یک دهم ایران بنزین مصرف می‌کنند! فواید توسعه مصرف سی. ان. جی چیست؟ این در حالی است که نیمی از ظرفیت ۴۰ میلیون لیتری CNG در کشور بدون استفاده مانده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
دسترسی ۷ دانشگاه بزرگ و سطح یک کشور به اینترنت جهانی میسر شد. دسترسی ۷ دانشگاه بزرگ و سطح یک کشور به اینترنت جهانی میسر شد. در پی پیگیری‌های انجام شده مشخص شد هفت دانشگاه سطح یک و بزرگ کشور (امیر کبیر، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیر و شهید بهشتی) به اینترنت جهانی دسترسی پیدا کردند. مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف در همین رابطه به ایسنا گفت: دسترسی فعلی دانشگاه به اینترنت جهانی اگر چه مقدور شده است اما هنوز سرعت آن بسیار پایین است و دانشجویان و اعضای هیئت علمی صرفا با وای فای دانشگاه می‌توانند به این اینترنت دسترسی پیدا کنند. نیلی همچنین از مذاکره دانشگاه تهران با وزارت علوم برای وصل اینترنت جهانی خبر داده بود.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
با گذشت پنج روز از قطعی اینترنت، ارتباطات اینترنت به صورت محدود برای برخی مراکز و برخی استان‌های کشور برقرار شده است. با گذشت پنج روز از قطعی اینترنت، ارتباطات اینترنت به صورت محدود برای برخی مراکز و برخی استان‌های کشور برقرار شده است. به گزارش ایران جیب از ایسنا، در حالی که اتصال به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب برای کاربران قطع شده بود، بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی‌، شهید بهشتی، امیر کبیر، خواجه نصیر و برخی دیگر از مراکز دانشگاهی وصل شده است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است. همچنین تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته‌های اینترنتی خطوط تلفن همراه برقرار است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد. علی مطهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به اینترنت در پی برخی ناآرامی‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر من ادامه قطع اینترنت با توجه به بازگشت آرامش به کشور ضرورتی ندارد. وی افزود: مسئولیت این امر با وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است، اگر وزیر کشور بخواهد بر ادامه قطع اینترنت اصرار بورزد، مجلس عکس العمل نشان خواهد داد. مطهری با ضعیف خواندن عملکرد وزیر کشور در اجرای تصمیم مدیریت مصرف سوخت گفت: ممکن است او را استیضاح کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از تعارض سیاست‌های بنزینی با تولید و واردات خودروهای پرمصرف در کشور، انتقاد کرد. نمونه سمند هیبریدی که هیچ گاه به تولید انبوه نرسیدوی در خصوص تولید خودروی هیبریدی در داخل کشور گفت: ما در این حوزه هیچ فعالیتی نکردیم و هر کسی که چنین ادعایی می‌کند بنده صراحتا می‌گویم که دروغ می‌گوید. مطابق این تفاهم‌نامه مقرر شد سه مدل خودروی هیبریدی در ایران خودرو و ال ۹۰ هیبریدی در پارس خودرو تولید شود اما تا به امروز هیچ اتفاقی نیفتاده است. وی افزود: اولین خودروی هیبریدی سال ۹۴ وارد کشور شد و اکنون دو هزار خودروی هیبریدی در داخل کشور تردد دارند و مشکلی به لحاظ دانش فنی و آشنایی مکانیک‌ها با آن وجود ندارد. دولت باید در این حوزه پا روی علایق شخصی خود بگذارد و اجازه دهد هر فرد ایرانی که تمایل دارد بتواند خودروی هیبریدی وارد کند و مجوز آن را انحصاری به هیچ شرکت یا نمایندگی ندهد.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
سه سارق مسلحی که با شلیک گلوله دو دانش‌آموز دلگانی را مجروح کرده بودند، با تلاش پلیس امنیت عمومی این شهرستان دستگیر شدند. سه سارق مسلحی که با شلیک گلوله دو دانش‌آموز دلگانی را مجروح کرده بودند، با تلاش پلیس امنیت عمومی این شهرستان دستگیر شدند. وی افزود: سارقان که با مقاومت این دو دانش‌آموز روبه رو شده بودند، با شلیک گلوله آن‌ها را از ناحیه ران پا مجروح کردند و متواری شدند. جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیمی از ماموران مجرب پلیس امنیت عمومی دلگان تحقیقات خود را برای دستگیری عاملان این اقدام آغاز کردند. وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام تحقیقات و انجام یکسری اقدامات تخصصی متهمان را که سه جوان ۲۶، ۲۵ و۲۳ ساله بودند، شناسایی کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
رئیس پلیس فتای استان کردستان از دستگیری ادمین‌های کانال سریالی خبر داد که اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی کرده بودند. رئیس پلیس فتای استان کردستان از دستگیری ادمین‌های کانال سریالی خبر داد که اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی کرده بودند. سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتای استان کردستان درباره کشف انتقام وحشتناک دختر ۱۳ ساله گفت: پلیس فتا بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر شناسایی تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی، کانالی را که با انتشار تصاویر دختران و پسران در زمینه‌ آشنایی و دوست‌یابی جوانان شهرستان سقز در یکی از شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشت، شناسایی کردند. این مقام انتظامی بیان کرد: با اقدامات فنی و کارشناسی صورت گرفته و بهره‌گیری از روش‌های فنی دختر جوانی به‌عنوان ایجادکننده این صفحه شناسایی و دستگیر شد. متهم پرونده، هدف خود را از ایجاد کانال‌ و صفحه مزبور، تسویه‌حساب و لجبازی با دوستان خود اعلام کرد و گفت: با انتشار این تصاویر قصد انتقام‌گیری از آن‌ها را داشتم.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
موسسه تیچینگ ابرود با بررسی وضعیت حقوق معلمان در ۱۰۰ کشور جهان دریافته است که حقوق معلمان در این کشورها …در بسیاری از کشورها معلمان کمتر از حقوق متوسط در ماه درآمد دارند. به گزارش بیزینس اینسایدر، موسسه تیچینگ ابرود با بررسی وضعیت حقوق معلمان در ۱۰۰ کشور جهان دریافته است که حقوق معلمان در این کشورها به طور معمول ۴۸ درصد کمتر از مبلغ مورد نیاز برای تامین نیازهای کالایی و خدمات آن‌ها بوده است. با این حال در برخی کشورها حقوق معلمان یکی از بالاترین حقوق‌های دریافتی در بین سایر مشاغل است. متوسط حقوق معلمان در سال: ۶۷۲۳ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۲۵۶۸ دلار۲- چینمتوسط سرانه درامدی معلمان در این کشور ۴۴ درصد بیشتر از متوسط درآمد سرانه در کل این کشور است. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار (ایسنا)
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
بر اثر برخورد خودرو پراید با قطار ترنست تهران-قزوین متأسفانه سرنشینان خودرو جان باختند. بر اثر برخورد خودرو پراید با قطار ترنست تهران-قزوین متأسفانه سرنشینان خودرو جان باختند. صبح امروز براثر برخورد یک دستگاه خودرو پراید با قطار ترنست تهران-قزوین در گذرگاه مجاز کیلومتر ۱۰۳ آبیک به زیاران‌، متاسفانه سه نفر جان خود را از دست دادند. علت اولیه بروز این حادثه، عبور خودرو پراید از گذرگاه در هنگام عبور قطار ترنست ‌است. در این حادثه قطار ترنست نیز به علت آنکه تجهیزات اصلی آن در دماغه قرار دارد، از نظر فنی آسیب دیده است.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
گروه دیگر هم این‌گونه دل مردم را خالی می‌کنند که گرانی کالاها از هفته‌های آینده آغاز می‌شود. منتقدان دیگر می‌گویند کالاها از بنادر به خاطر اختلال در تلفن با چالش مواجه خواهد شد و کالاها به سهولت وارد مراکز توزیع نمی‌شود. او اظهارمی کند: وضعیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کالایی بسیار مطلوب است و هیچ زمان فروشگاه‌ها با چنین ذخایر کاملی روبه‌رو نبودند. جزئیات فروش ویژهقبادی درباره وضعیت فروش کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گوید: از هفته جاری فروش فوق‌العاده و ویژه کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: طبق دستور رئیس جمهوری دولت و دستگاه‌های دولتی به هیچ عنوان تا پایان سال حق گران کردن هیچ کالایی را ندارند.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
یک مدیر بیمه‌ای در تشریح راهکار برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای گفت: باید طرح‌های جدید بر اساس نیازهای مشتریان طراحی شود. علیرضا یزدان‌دوست در ششمین همایش بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در خصوص فروش بیمه‌های خرد گفت: فروش بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف و فروش بیمه‌نامه‌های پکیچ خرد در جامعه خرد از برنامه‌های شرکت بیمه است. به عنوان مثال بیمه‌نامه‌های عمر، آتش‌سوزی و حوادث انفرادی به حوزه بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف مربوط می‌شود. یزدان‌دوست درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه گفت: هنوز به هدف اصلی نرسیده‌ام و ضریب نفوذ جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است در برنامه‌ریزی انجام شده عقب هستیم ولی بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده هستند. وی درباره بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در ساری کشور گفت: یکی از دلایل بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در سایر کشورها لحاظ کردن بیمه بازنشستگی است ولی در ایران فقط بیمه‌های بازرگانی در تعیین ضریب نفوذ لحاظ می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی ثابت بود و از نگرانی‌ها نسبت به افزایش تنش‌ها میان آمریکا و چین و عدم توافق تجاری …قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی ثابت بود و از نگرانی‌ها نسبت به افزایش تنش‌ها میان آمریکا و چین و عدم توافق تجاری میان این دو کشور حمایت شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد کاهش، به ۱۴۷۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، عامل اصلی تاثیرگذار روی قیمت طلا در حال حاضر ابهام نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین است. این احتمال وجود دارد که توافق مذکور امسال کامل نشود بنابراین چنین موضوعی یک عامل حمایت کننده از قیمت طلا بوده است. افت بازارهای سهام جهانی و ارزش دلار در معاملات روز پنج شنبه از قیمت طلا پشتیبانی کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۳۰ آبان ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۳۰ آبان ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می‌شود. به گفته طاهرخانی، در شهرهای جدید حدود ۷۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن معرفی شده که برنامه‌ریزی آن با حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است. بهای زمین، اقساطی دریافت می‌شودطاهرخانی درباره مزایای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: حسن این طرح برای مردم این است که هزینه زمین، هنگام ساخت از آنها اخذ نمی‌شود. هیچ واحد مسکن ملی بدون تقاضا نخواهد بودمعاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که تفاوت مسکن ملی با مسکن مهر چیست، اظهار کرد: مهم‌ترین تفاوت پروژه اقدام ملی با طرح مسکن مهر این است که اولا در پروژه اقدام ملی، هیچ واحد بدون متقاضی در قالب این طرح شروع نمی‌شود. ولی اولویت ما این است که پروژه‌های خود را در قالب مسکن ملی پیش ببریم؛ زیرا تجهیز منابع خرد منجر به ساخت می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
قیمت خودروهای داخلی در بازار این هفته متاثر از دو عامل گرانی نرخ ارز و سهمیه‌بندی بنزین روند صعودی را طی کرد و این افزایش قیمت برای خودروهای مونتاژی بسیار عجیب بود. افزایش نرخ بنزین و نوسانی شدن بازار ارز، خریداران و فروشندگان را در بازار خودرو در وضعیت دوگانه‌ای قرار داد. از یک طرف خریداران به‌دلیل افزایش نرخ سوخت و سهمیه‌بندی آن با تصور عمیق‌تر شدن رکود بازار در انتظار کاهش قیمت بودند. آنچه مشخص است به دلیل افزایش نرخ ارز و تاثیری که بازار ارز روی خودرو دارد، برخی فروشندگان و دلالان پیش از آنکه افزایش نرخ ارز تثبیت شود، به پیشواز افزایش قیمت‌ها رفتند. قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج: تمام خودروهای ذکر شده رنگ پایه (سفید) در نظر گرفته شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تک تک اغتشاشگران شناسایی و مجازات خواهند شد. دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تک تک اغتشاشگران شناسایی و مجازات خواهند شد. دریابان علی شمخانی با بیان این که منافقین، اوباش، سلطنت طلب‌ها و اراذل هرگز نمی‌توانند، در اراده ملت ایران در رسیدن به هدف خود خللی ایجاد کنند، افزود: دشمنان قصد سوء استفاده از اعتراض ملت ایران در خصوص مسائل معیشتی داشتند، که با هوشیاری ملت با شکست مواجه شدند. دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد، اعتراض مردم به آشوبگری تبدیل شود و هوشیاری ملت به همه نشان داد، صف آشوبگران از معترضان جدا است. وی از برخورد قاطع با اغتشاشگران در سراسر کشور خبر داد و افزود: تک تک اغتشاشگران در هرجای ایران که باشند، شناسایی شده و به سزای عمل خود خواهند رسید.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
مشاوران املاک در مناطق ۲۲ گانه پایتخت عنوان می‌کنند: کمترین کاهش قیمت پیشنهادی در گروه آپارتمان‌های نوساز مشاهده می‌شود. مشاوران املاک در مناطق ۲۲ گانه پایتخت عنوان می‌کنند: کمترین کاهش قیمت پیشنهادی در گروه آپارتمان‌های نوساز مشاهده می‌شود. در حالی که بازار مسکن با توجه به رکود معاملاتی رخ داده، طی چند هفته اخیر با عقب‌نشینی بخشی از فروشندگان در قیمت‌های پیشنهادی خود مواجه شده است، اما مشاوران املاک خبر می‌دهند در میان گروه‌های سنی مختلف آپارتمان‌های مسکونی، مالکان واحدهای مسکونی نوساز، انعطاف‌پذیری کمتری در قیمت‌های پیشنهادی خود نسبت به سایر گروه‌های سنی آپارتمانی داشته‌اند. به گفته آنها، یکی از مهم‌ترین دلایل این گروه از مالکان برای کاهش نه چندان زیاد قیمت‌های پیشنهادی، انتخاب گزینه «اجاره» به جای «فروش» واحد مسکونی است. مشاوران املاک در مناطق ۲۲گانه همچنین اظهار می‌کنند مالکان آپارتمان‌های میانسال انعطاف‌پذیری بیشتری در قیمت‌های پیشنهادی خود برای فروش دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
پاکستان با هدف پایین آوردن قیمت گوجه فرنگی در این کشور اقدام به واردات این محصول از ایران کرده و گوجه فرنگی ایرانی با قیمت حدود ۱۴ هزار تومان در پاکستان به فروش می‌رسد. پاکستان با هدف پایین آوردن قیمت گوجه فرنگی در این کشور اقدام به واردات این محصول از ایران کرده و گوجه فرنگی ایرانی با قیمت حدود ۱۴ هزار تومان در پاکستان به فروش می‌رسد. طی روزهای اخیر قیمت گوجه فرنگی در سراسر پاکستان به شدت افزایش یافته است. گوجه فرنگی ایران بسته به کیفیت آن به قیمت ۱۸۰ روپیه (حدود ۱۴ هزار تومان) در بازار پاکستان فروخته می‌شود که تقریبا هم قیمت با گوجه فرنگی تولید شده در مناطق سوات و سند پاکستان است. وزارت بازرگانی پاکستان در مرحله نخست هفته گذشته مجوز واردات ۴۵۰۰ تن گوجه فرنگی از ایران را صادر کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
بر اثر واژگونی سواری زانتیا در محور «نهبندان به زابل» حوالی روستای «بندان» ۳ نفر جان باختند و ۳ نفر دیگر روانه بیمارستان شدند. بر اثر واژگونی سواری زانتیا در محور «نهبندان به زابل» حوالی روستای «بندان» ۳ نفر جان باختند و ۳ نفر دیگر روانه بیمارستان شدند. به‌گزارش ایلنا، سرهنگ علیرضا رضایی، رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار داشت: نیمه شب سه‌شنبه با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر واژگونی خودرو در محور «نهبندان به زابل» حوالی روستای «بندان» بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس به محل حادثه اعزام شدند. مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند سواری زانتیا با ۶ سرنشین از جاده منحرف و واژگون شده است که در این حادثه راننده و ۲ نفر از سرنشینان خودرو جان باخته‌اند و ۳ سرنشین دیگر خودرو مصدوم و روانه بیمارستان شدند. علت حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه عدم کنترل و توانایی راننده ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه اعلام و حال ۲ نفر از مصدومان حادثه نیز وخیم گزارش شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
پرونده مأمور پلیس که در یک تعقیب و گریز طولانی مرد مسلحی را در بزرگراه امام رضا با شلیک گلوله به قتل رسانده بود با صدور کیفرخواست قتل عمد برای متهم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. گروه حوادث / پرونده مأمور پلیس که در یک تعقیب و گریز طولانی مرد مسلحی را در بزرگراه امام رضا با شلیک گلوله به قتل رسانده بود با صدور کیفرخواست قتل عمد برای متهم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. از آنجایی که پدر و مادر و سه دختر مقتول درخواست قصاص داشتند، کیفرخواست پرونده با اتهام قتل شبه عمد به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. با تکمیل تحقیقات، باتوجه به آنکه تیراندازی از بیرون خودرو صورت گرفته بود و سایر مدارک به‌دست آمده، بازپرس جنایی این بار کیفرخواست پرونده را به اتهام قتل عمد صادر کرد. پرونده این جنایت برای صدور حکم بزودی روی میز قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار خواهد گرفت.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
دو روز است که خیابان‌های کلانشهرها مثل سابق شلوغ نیست؛ اما بسیاری از پمپ بنزین‌ها غلغله است. صف خودروها چند صد متری از جایگاه بیرون …گروه اقتصادی / دو روز است که خیابان‌های کلانشهرها مثل سابق شلوغ نیست؛ اما بسیاری از پمپ بنزین‌ها غلغله است. به این ترتیب زمان بیشتری صرف سوختگیری می‌شود و صف‌های بنزین کند‌تر جلو می‌رود. در همین چند روز با وجود شلوغ بودن پمپ بنزین‌ها، مصرف بنزین کمتر از قبل شده است. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که در برخی از روزها میزان مصرف بنزین ۲۰ درصد کمتر از هفته قبل بوده است. / روزنامه ایران
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
در کانون جدال نظری میان موافقان و منتقدان افزایش قیمت بنزین، یک سؤال مجادله برانگیز وجود داشته و دارد. یک گروه می‌گویند، افزایش قیمت …در کانون جدال نظری میان موافقان و منتقدان افزایش قیمت بنزین، یک سؤال مجادله برانگیز وجود داشته و دارد. یک گروه می‌گویند، افزایش قیمت بنزین باعث تورم می‌شود. گروه دیگر می‌گویند، نه نمی‌شود! براستی چه عاملی در اقتصاد باعث بروز و افزایش نرخ تورم می‌شود. طیف گسترده نظراتمناظره جدی میان طیف وسیعی از اقتصاددانان وجود دارد، برخی می‌گویند، افزایش قیمت بنزین روی قیمت سایر کالاها بی‌اثر است و شاهد گواهی برای آن نیست. بعضی از کارشناسان هم می‌گویند، اصولا تأثیر افزایش قیمت بنزین اندک است. سومین اقدامی که باید سیاستگذار به آن توجه کند، جلوگیری از همزمانی تغییر نرخ ارز در بازار با تغییر قیمت بنزین است و مهار تلاطم هاست. مشاهده همزمان آثار فوق قابل تأمل است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
معاون روابط‌عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن به خاطر ناکامی از نتیجه فشار اقتصادی و تحریم‌ها علیه ایران اسلامی، اغتشاشات را …ایرنا نوشت: معاون روابط‌عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن به خاطر ناکامی از نتیجه فشار اقتصادی و تحریم‌ها علیه ایران اسلامی، اغتشاشات را پیاده کرد، اما در مقابل اراده ملت آگاه ما شکست خورد. سردار رمضان شریف شامگاه چهارشنبه در یادواره ۱۶۶ شهید آستارا در مصلای این شهرستان اظهار کرد: منافقین و سلطنت طلبان در دهه‌های گذشته همواره به فکر غارت منابع کشور بوده، ۱۷ هزار هم وطن را شهید و از اغتشاشات اخیر در برخی استان‌های کشور حمایت کردند. وی بیان کرد: مردم بصیر و با تدبیر ایران اسلامی بعد از شنیدن سخنان مقام معظم رهبری، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و طراحی‌های دشمنان برای برهم زدن نظم و امنیت عمومی با شکست مواجه شد و سرتیم‌ها دستگیر شدند. وی اضافه کرد: هیچ کس به اندازه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به مردم ایران دلسوز نیست و بنا به تاکیدات معظم له، نباید به بهانه قیمت سوخت شاهد افزایش قیمت سایر کالاها باشیم. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ۱۸ ماه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران سپری می‌شود اما با تکیه بر توان داخلی به پیش می‌رویم و امیدواریم مسئولان، با هدایت مقام معظم رهبری و در سایه امنیت و آرامش، تلاش خود را مضاعف کنند و دشمنان در گام دوم انقلاب اسلامی شکست‌های سختی خواهند خورد.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
بنابراین از ملکه درخواست کردم تا با کناره گیری من از وظایف عمومی موافق کند و او هم پذیرفت. اظهارات این شاهزاده انگلیسی که روز شنبه گذشته از شبکه‌ بی‌بی‌سی پخش شد با انتقادهای زیادی رو برو شده است. او در این مصاحبه اتهام رابطه جنسی با یک دختر نوجوان را رد کرد و گفت؛ بابت دوستی با جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی متهم به کودک آزاری متأسف نیست. پای پسر سوم ملکه انگلیس زمانی به این پرونده کشیده شد که ویرجینیا جوفری (رابرتس) که هم‌اکنون ۳۵ سال دارد، گفت؛ وقتی زیر سن قانونی بوده، شاهزاده اندرو وی را مورد آزار جنسی قرار داده است. منابع انگلیسی دیروز از تشکیل جلسه بحران در دربار انگلیس خبر داده و اعلام کردند؛ شاهزاده اندرو به این جلسه احضار شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به صدور و ابلاغ رأی متهمان جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست گفت مطابق دادنامه صادرشده از سوی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، متهمان این پرونده به حبس از چهار تا ۱۰ سال محکوم شدند. شرق نوشت: سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به صدور و ابلاغ رأی متهمان جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست گفت مطابق دادنامه صادرشده از سوی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، متهمان این پرونده به حبس از چهار تا ۱۰ سال محکوم شدند. سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه رأی دادگاه بدوی و قابل تجدید نظرخواهی است، با استناد به مواد قانونی از بیان جزئیات حکم خودداری کرد. گفتنی است متهمان و وکلای مدافع آنها ۲۰ روز فرصت دارند نسبت به رأی صادرشده تجدید نظرخواهی کنند. شنیده‌ها حاکی است این احکام در غیاب وکلای فعلان محیط زیستی با احضار متهمان به دادگاه به آنان ابلاغ شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
مدیران ساختمانی با شرکت در یک فرآیند پرسش و پاسخ مکتوب درباره اوضاع ساخت و ساز، «شرایط بازار ملک» در اولین ماه پاییز و همچنین …مدیران ساختمانی با شرکت در یک فرآیند پرسش و پاسخ مکتوب درباره اوضاع ساخت و ساز، «شرایط بازار ملک» در اولین ماه پاییز و همچنین «برداشت خود از آینده (انتظارات)» را اعلام کردند. اتاق تعاون ایران با تحقیق مکتوب از مدیران ساختمانی در قالب تهیه پرسشنامه حاوی ۱۲ سوال درباره بخش مسکن و ساختمان، وضعیت بازار ساخت و ساز‌های مسکونی و پروژه‌های عمرانی را در ماه مهر مورد بررسی قرار داده است. فعالان ساختمانی در مهر ماه نسبت به شرایط ماه آبان، خوش‌بین بوده‌اند و انتظارات آنها حکایت از بهبود اوضاع در میانه پاییز نسبت به ماه اول پاییز داشته است. به نظر می‌رسد توقف روند بدترشدن معاملات ملک در مهر دست‌کم در تهران در «انتظارات مثبت» سازنده‌ها نقش داشته است. شاخص صفر، بدترشدن و شاخص ۱۰۰ بهترشدن وضعیت نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
در پنجمین روز هفته، فروشنده‌ها قدرت را در دست گرفتند تا دلار را به یک کانال پایین‌تر ببرند. در ابتدای روز چهارشنبه، معاملات شاخص ارزی …در پنجمین روز هفته، فروشنده‌ها قدرت را در دست گرفتند تا دلار را به یک کانال پایین‌تر ببرند. حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز هر دلار در بازار آزاد با قیمت ۱۱ هزار و ۹۲۰ تومان به فروش می‌رسید که نشان‌دهنده کاهش ۸۰ تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه بود. از نظر این گروه، هر چقدر قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند، نوسان‌گیران فرصت خرید در قیمت‌های پایین‌تر را به دست خواهند آورد. از طرف دیگر، قیمت دلار از نظر این گروه در سطحی قرار دارد که بسیاری از فعالان و افراد عادی حاضر نیستند ریسک تهیه آن را به جان بخرند.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
​رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ آبان) در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به …رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ آبان) در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در پی افزایش نرخ بنزین گفت: بازرسی‌های ما کمیت و کیفیتش افزایش یافته است و همه امکانات در روز‌های اخیر بسیج شده است تا در حق مردم اجحاف نشود و موج گرانی که بیشتر ناشی از بار روانی این قضیه است تحمیل نشود. وی افزود: طبق گزارش‌های میدانی که داریم اقدامات ما در این جهت مؤثر بوده است البته در برخی کالا‌ها و خدمات مثل حمل‌ونقل تأثیرات واقعی را هم داریم که بحث جدایی دارد؛ بیشترین تلاش ما این است که به‌دلیل مباحث روانی به‌شکل سوءاستفاده‌ای گرانی صورت نگیرد و گرنه در برخی جا‌ها ممکن است این تصمیم درصد پایینی روی برخی قیمت‌ها تأثیرگذار باشد. وزیر صنعت گفت: طبق دستور رئیس‌جمهور دولت و دستگاه‌های دولتی به هیچ عنوان تا پایان سال حق گران کردن هیچ کالایی را ندارند. رحمانی درباره تولید خودرو‌های کم‌مصرف در شرایط افزایش قیمت بنزین گفت: در این رابطه دو مورد در دست اقدام داشتیم؛ یکی بحث تولید خودرو‌های الکتریکی و برقی است یکی هم موتور کم‌مصرف است که قبل از این طرح هم در دستور بوده و الآن ضرورت آن بیشتر شده است. وی در پاسخ به این سؤال که «چرا پس از افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش قیمت برخی خودرو‌ها بودیم؟»، گفت: هیچ افزایش قیمتی از سوی خودروساز‌ها اعمال نشده است این هم مربوط به این چند روز نبوده مثل همیشه که دلالی و برخی اقدامات می‌شد الآن هم بحث همان دلالی است و پیگیری می‌کنیم با عرضه بیشتر اجازه ندهیم افزایش قیمتی در این زمینه داشته باشیم.

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.