آخرین اخبار قیمت دلار از سایت ایران جیب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
هیئت مدیره بانک ملی ایران با افزایش سقف فردی و زوجین تسهیلات ساخت مسکن در تهران برای به ترتیب تا ۱۰۰ و ۱۶۰ میلیون تومان موافقت کرد. سقف این تسهیلات در شهر تهران برای هر نفر به یک میلیارد ریال و برای زوجین به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال رسیده است. در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات انفرادی ساخت مسکن بانک ملی ایران ۸۰۰ میلیون ریال و برای زوجین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خواهد بود. در سایر مناطق شهری نیز سقف این تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریال و برای زوجین یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. اعطای تسهیلات دوران مشارکت مدنی ساخت مسکن تا حداکثر ۸۰ درصد کل سرمایه گذاری در طرح، بدون احتساب قیمت زمین امکان پذیر است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تشریح آخرین وضعیت نفتکش توقیف شده انگلیسی گفت: نیروهای بازرسی به زودی برای ارزیابی نفتکش …مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تشریح آخرین وضعیت نفتکش توقیف شده انگلیسی گفت: نیروهای بازرسی به زودی برای ارزیابی نفتکش انگلیسی اعزام می‌شوند. الله مراد عفیفی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت نفتکش توقیف شده انگلیسی اظهار داشت: نفتکش هم اکنون در لنگرگاه بندرعباس است و ما در حال ارزیابی وضعیت هستیم تا بتوانیم نیروهای بازرسی را جهت ارزیابی از شرایط نفتکش انگلیسی انجام دهیم. وی با بیان اینکه این نفتکش ۲۳ خدمه از کشورهای هند، روسیه و لتونی دارد در بیان دلایل توقیف این نفتکش تصریح کرد: این نفتکش باعث بروز حادثه‌ای شده و باید نسبت به آن پاسخگو می‌بود و اعلام می‌کرد که این حادثه چه بوده اما این اتفاق نیفتاده است. مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه نفتکش به ارتباط مراجع ذیربط در رابطه با این حادثه پاسخ نداده است تاکید کرد: پس از این عدم پاسخگویی، نفتکش مسیر خود را به گونه‌ای تغییر داد که باعث ایجاد خطر در مسیر تردد سایر شناورها شده بود. عفیفی‌پور یادآور شد: به همین دلیل برای ارزیابی‌های بیشتر حادثه مجبور شدیم نفتکش را به سمت لنگرگاه بندرعباس هدایت کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گفت که ایران علاقه‌ای به آغاز جنگ ندارد. رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گفت که ایران علاقه‌ای به آغاز جنگ ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی آنتی‌وار، «رابرت اشلی»، رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا، گفت که کسی در جهان به جنگ علاقه ندارد و بی‌تردید چین، ایران و روسیه نیز نمی‌خواهند جنگی آغاز شود. وی افزود که «نتیجه این جنگ برای همه هولناک خواهد بود» و همگان می‌دانند که بهتر است از این قضیه خودداری کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۲۹ تیرماه در بازار تهران منتشر شد. قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۲۹ تیرماه در بازار تهران منتشر شد. به گزارش ایران‌جیب از اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز شنبه در بازار آزاد، سکه تمام طرح جدید ۴ میلیون و ۵۵ هزار تومان بود که نسبت به روز کاری گذشته افزایش ۴۵ هزار تومانی را تجربه کرده است، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. در بازار آزاد، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۹۵ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته ۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه گزارش داده بود که دو کشتی ایرانی به دلیل خودداری شرکت نفتی پتروبراس از سوخت رسانی به این کشتی‌ها در ساحل برزیل گرفتار شده‌اند. این در حالی است که داده‌های کشتیرانی نشان می‌دهد که ممکن است دو کشتی دیگر ایران نیز به دلیل عدم دریافت سوخت در سواحل برزیل گرفتار شده باشند. شرکت پتروبراس اعلام کرده است که دیگر شرکت‌های سوخت رسانی می‌توانند به کشتی‌های ایران سوخت رسانی کنند. این در حالی است که شرکت دولتی پتروبراس انحصار سوخت رسانی به کشتی‌ها در بنادر برزیل را در اختیار دارد. گرفتار شدن کشتی‌های ایران در برزیل بر گمانه زنی‌ها در مورد تاثیر آن بر روابط بین تهران و برازیلیا افزوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد مردم مطمئن باشند قیمت مسکن بزودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش …رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد مردم مطمئن باشند قیمت مسکن بزودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود. محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ما اخیرا طی جلساتی با وزیر راه و شهرسازی مذاکرات جدی در خصوص بحث مسکن و افزایش قیمت غیرمنطقی و نابسامانی در این بازار صحبت کرده‌ایم. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد ما قرار است در این جلسه فوق العاده، از وزیر راه بپرسیم که اخیرا برای مسکن چه کارهایی انجام داده است. رضایی در ادامه عنوان کرد که در جلسه روز یکشنبه قرار است اتمام حجتی با وزیر راه صورت گیرد و در این رابطه جزئیات دقیق اقدامات صورت گرفته را جویا شویم. وی در خاتمه اعلام کرد که مردم مطمئن باشند قیمت مسکن به زودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: مردم و مشتریان توقعات زیادی از خودروسازان دارند که محصول ۳۰۱ ایران خودرو می‌تواند بخش عظیمی …رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: مردم و مشتریان توقعات زیادی از خودروسازان دارند که محصول ۳۰۱ ایران خودرو می‌تواند بخش عظیمی از این نیازها را برآورده کند. نیره پیروزبخت در بازدید از سالن گروه صنعتی ایران خودرو در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گفت: عزمی در میان خودروسازان بخصوص ایران خودرو که حجم زیادی از نیاز بازار را تامین می‌کند، برای ساخت داخل قطعات شکل گرفته که قابل توجه است. وی افزود: برخی از قطعات خواه ناخواه باید از منابع خارجی تامین شوند اما برای ساخت قطعاتی که امکان تولید داخل دارند با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان عزمی برای تولید به وجود آمده است. پیروزبخت نمایشگاه رونق تولید را فرصتی برای تبادل اطلاعات میان خودروسازان و قطعه سازان دانست و گفت: به نظر می‌آید این همدلی و عزم برای داخلی سازی به وجود آمده است. وی با اشاره به راه اندازی خط تولید آزمایشی ۳۰۱ در ایران خودرو گفت: داخلی سازی ۶۱ درصد محصول به تایید رسیده و قرار است به ۸۰ درصد افزایش یابد، امیدواریم این سطح از خودکفایی به درصد بالاتری نیز برسد تا این خودرو بدون وابستگی به خارج به دست مردم برسد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
هر سه شاخص مهم بورس وال استریت در پایان معاملات هفتگی قرمزپوش شدند. هر سه شاخص مهم بورس وال استریت در پایان معاملات هفتگی قرمزپوش شدند. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰٫۶ درصد کاهش به ۲۹۷۶٫۶۱ واحد و شاخص «نزدک کامپوزیت» با ریزش ۰٫۹ درصدی به ۸۱۴۶٫۴۹ واحد رسید. مهم‌ترین شاخص بورسی وال استریت یعنی «داو جونز اینداستریال اوریج» نیز با ریزش ۰٫۲۵ درصدی و عقب نشینی به سطح ۲۷ هزار و ۱۵۴٫۲ واحد به کار خود خاتمه داد. در بازار اوراق، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا به ۲٫۰۵ درصد افزایش یافت، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله دولتی آلمان به منفی ۰٫۳۲ درصد رسید و بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله انگلیس به ۰٫۷۳ درصد افزایش یافت.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید که در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است یک خودروی جدید برای …در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید که در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است یک خودروی جدید برای اولین بار به نمایش در امده است. به گزارش ایران جیب از عصرایران، این خودرو که یک پیکاپ جی ام سی (JMC) است در غرفه ریگان خودرو (از زیر مجموعه‌های کرمان موتور) در معرض نمایش عمومی قرار گرفته است. برند جی ام سی (JMC) که بر روی این پیکاپ نقش بسته است مخفف Jiangling Motors Corp است که به عنوان تولیدکنندگان فورد در بازار چین شناخته می‌شود و چند سالی است که برنامه تولید و توسعه محصولات JMC با همکاری تیم فنی فورد را انجام می‌دهند. جی ام سی تایگر هم به عنوان یکی از پیکاپ‌های مناسب بازار چین شناخته می‌شود که به قدرت عملکرد و استهلاک تا حدی مناسب میان پیکاپ‌های چینی معروف است. به گفته مسئولان این غرفه این خودرو به یک موتور ۲ لیتری توربو بنزینی با قدرت ۲۰۵ اسب بخار و ۳۲۵ نیوتون متری مجهز است و این نمونه نیز برای داخلی سازی و تولید در ایران وارد کشور شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۵۴ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۴۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز رشد ۳۳سنتی داشت و به ۵۵ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت نفت که در اوایل هفته به‌دلیل نگرانی از کاهش تقاضا افت کرده بود، در مجموع کاهش هفتگی را به‌ثبت رساند. قیمت‌ها در معاملات پایانی روز جمعه پس از آن افزایش یافت که سپاه پاسداران ایران اعلام کرد یک نفتکش انگلیس را توقیف کرده است. اما به‌گفته منابع مطلع این نفتکش توسط ایران توقیف نشده است.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
اطلاعات مربوط به تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن شهر تهران نشان می‌دهد در شرایط فعلی قیمت‌های پیشنهادی موجران …اطلاعات مربوط به تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن شهر تهران نشان می‌دهد در شرایط فعلی قیمت‌های پیشنهادی موجران در بخش قابل توجهی از فایل‌ها، فاصله زیادی با واقعیت قیمتی بازار اجاره پیدا کرده است. بررسی‌های دنیای اقتصاد و همچنین تحقیقات میدانی انجام شده حاکی است در حالی که فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن طی روزهای اخیر عمدتا با قیمت‌های نجومی به مستاجران معرفی می‌شوند اما در نهایت اجاره‌بهای قطعی در قراردادها به میزان قیمت‌های پیشنهادی اعلام شده نیست و موجران برای آنکه موفق به اجاره واحد خود شوند مجبور به تعدیل سطح قیمت‌ها هستند. این در حالی است که افزایش تمایل مستاجران و همچنین موجران برای تمدید قراردادهای سال قبل نیز در این رویداد موثر بوده است؛ چرا که بازار اجاره مسکن در تابستان سال جاری از رفت وآمد کمتری نسبت به تابستان سال گذشته و سال‌های اخیر برخوردار است که علت این موضوع تمدید قراردادهای سال قبل میان مستاجران و موجران است. با این حال، اگرچه بخش قابل توجهی از فایل‌هایی که طی روزهای اخیر به بازار اجاره مسکن عرضه شده است با قیمت‌های نجومی نرخ‌گذاری شده است اما شواهد نشان می‌دهد در صورت اصرار موجر برای اجاره واحد با قیمت غیرواقعی، عملا واحد مسکونی وی بدون متقاضی و خالی باقی می‌ماند؛ بنابراین واسطه‌های بازار اجاره به این دسته از موجران توصیه می‌کنند با رعایت انصاف و براساس نرخ‌های متعارف و با در نظر گرفتن توان مالی مستاجران اقدام به تعیین نرخ اجاره‌بها کنند در غیر این صورت زیانی که از بابت خالی ماندن واحد و طولانی شدن دوره فایل شدن واحد تا زمان اجاره آن متوجه موجر می‌شود به مراتب بیش از سودی است که از تعیین نرخ غیرواقعی و نامتعارف اجاره‌بها نصیب او می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با پذیرش نظامیان آمریکایی در خاک کشورش برای «تقویت امنیت و ثبات منطقه» موافقت کرد. سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با پذیرش نظامیان آمریکایی در خاک کشورش برای «تقویت امنیت و ثبات منطقه» موافقت کرد. سپاه پاسداران ایران جمعه شب اعلام کرد که یک فروند نفتکش بریتانیایی به نام استنا ایمپرو (stena impero) را هنگام عبور از تنگه هرمز توقیف کرده است. وزارت دفاع عربستان اعلام کرده که تصمیم پذیرش نظامیان آمریکایی در خاک عربستان در راستای «افزایش همکاری مشترک برای دفاع از امنیت و ثبات منطقه و حفظ صلح» اتخاذ شده است. وزارت دفاع آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که سرپرست این وزارتخانه با اعزام نظامیان آمریکایی و تجهیزات نظامی این کشور به عربستان موافقت کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۲۹ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۲۹ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
آمریکا عملیات جنگی بین المللی تحت عنوان «نگهبان» با هدف تأمین امنیت راه‌های آبی در منطقه خاورمیانه را تدارک می‌بیند. به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در بیانیه فرماندهی مرکزی ارتش امریکا اعلام شده است. در بیانیه فرماندهی مرکزی ارتش امریکا گفته می‌شود عملیات جنگی بین المللی تحت عنوان «نگهبان» «با توجه به حوادث اخیر در منطقه خلیج فارس برای تقویت نظارت و امنیت در راه‌های آبی کلیدی در خاورمیانه و تامین آزادی کشتیرانی انجام می‌گردد». هدف این عملیات «مساعدت به ثبات در دریا، تامین عبور بی خطر و کاهش تنش در سراسر خلیج فارس، تنگه هرمز، تنگه باب المندب و دریای عمان است». روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
برای رسیدن به کوش‌ آداسی با پرواز‌های اطلس جت، ایران ایر و قشم ایر به مقصد فرودگاه ازمیر پرواز می‌کنید، و با ترانسفر‌ رایگان آژانس مقتدر سیر به هتل می‌رسید. فرقی نمی‌کند همراه خانواده و بچه‌ها عازم سفر هستید و یا تنها و با دوستان سفر می‌کنید فرصت‌های گردشگری زیادی دارید. تور هند با دو برنامه‌ریزی مختلف در تابستان قابل رزرو است در یک تور شما به مثلث طلایی هند یعنی شهر‌های دهلی، آگرا و جیپور سفر می‌کنید. تور ارمنستان؛ سفری ارزان برای خوشگذرانی در تابستان ۹۸در این روزهای تابستانی سفر به ارمنستان بسیار شادی آور و در عین حال به صرفه است. برای سفر به ارمنستان و چند روزی خوش گذرانی با تور ارمنستان شک نکنید و برای رزرو سفر با آژانس مقتدر سیر تماس بگیرید.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
دسترسی به اطلاعات پزشکی در اینترنت راه را برای «خودپزشک» ‌ها هموارتر کرده و بر شیوع «خودتجویزی» در کشور دامن زده است. دسترسی به اطلاعات پزشکی در اینترنت راه را برای «خودپزشک» ‌ها هموارتر کرده و بر شیوع «خودتجویزی» در کشور دامن زده است. این آمار در بین دانشجویان ۶۷ درصد، در خانوارهای ایرانی ۳۶ درصد و در بین سالمندان ۶۸ درصد گزارش شده است. خوددرمانی نگران کننده سالمندانشیوع خودتجویزی در سالمندان ایرانی ۶۸ درصد گزارش شده، این رقم در بین سالمندان در دنیا ۳۸ درصد است. گفته می‌شود آمار دو برابری خودتجویزی در بین سالمندان ایرانی در مقایسه با سالمندان دنیا به دلیل سطح آگاهی پایین افراد مسن در ایران است.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
محمد رویانیان مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس بابت افزایش تهمت‌هایی که از سوی بعضی مدیران کنونی باشگاه به بهانه بدهی‌های گذشته به او زده شده، شاکی و عصبانی است. خبر آنلاین: محمد رویانیان مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس بابت افزایش تهمت‌هایی که از سوی بعضی مدیران کنونی باشگاه به بهانه بدهی‌های گذشته به او زده شده، شاکی و عصبانی است. رویانیان در این خصوص گفت: «من برای مدتی مدیر عامل باشگاه بودم و تلاش کردم بهترین امکانات را برای پرسپولیس بسازم. نیلسون در فصل سیزدهم داشت از باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت می‌کرد. هیچ کس این‌ها را ندید، فقط گفتند رویانیان ۶۰ هزار دلار بدهی آورده ولی نگفتند رویانیان چند میلیارد بدهی را پرداخت کرده بود، پول مربیان پرتغالی مثل وینگادا را داد و آبروی پرسپولیس را خریده.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
شرکت کشتیرانی نوربالک (Norbulk) مالک نفتکش مصدر بامداد شنبه اعلام کرد: این نفتکش آزادانه در حال تردد در آب‌های خلیج فارس است. ایرنا: شرکت کشتیرانی نوربالک (Norbulk) مالک نفتکش مصدر بامداد شنبه اعلام کرد: این نفتکش آزادانه در حال تردد در آب‌های خلیج فارس است. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت کشتیرانی نوربالک (نفتکش مصدر) با انتشار بیانیه‌ای افزود: این نفتکش برای مدت کوتاهی در تنگه هرمز متوقف شده بود اما به مسیر خود در آب‌های خلیج فارس ادامه داده است. برخی رسانه‌ها جمعه شب از توقیف کشتی بریتانیایی به نام مصدر با پرچم لیبریا توسط نیروهای مسلح ایران خبر داده بودند. پیش از این روز جمعه نفتکش انگلیسی استنا ایمپریو در تنگه هرمز توقیف شد.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی علیرضا خمسه در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است. خراسان نوشت: به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی علیرضا خمسه در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است. خمسه در این برنامه که با عنوان «خمسه شو» در کشور کانادا اجرا شده، می‌گوید: «این قدر هوا خوبه که روی خلق‌وخوی مردم هم تأثیر گذاشته. کاربران شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با محتوای استندآپ علیرضا خمسه، از اواخر هفته قبل، صدها توئیت نوشتند و هزاران کامنت گذاشتند. پر واضح است، آن چیزی که کاربران را به خشم آورده، نه شوخی خمسه با سگ‌ها و کلاغ‌های تهران، بلکه قیاس او بین ایرانی‌ها و کانادایی‌هاست.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
رئیس پلیس پایتخت روز پنجشنبه از مأمورانی که با دختر نوجوان متخلف در پارک تهرانپارس برخورد کرده بودند با اهدای لوح ویژه تقدیر کرد. این در حالی است که …ایران نوشت: رئیس پلیس پایتخت روز پنجشنبه از مأمورانی که با دختر نوجوان متخلف در پارک تهرانپارس برخورد کرده بودند با اهدای لوح ویژه تقدیر کرد. در حادثه پارک تهرانپارس اگر فرض بر خطاکار بودن دختر و دوستانش نیز باشد نوع برخورد پلیس کارشناسانه نبود. نکته چهارم بی‌توجهی به دختر نوجوانی است که - به گفته پلیس - متهم بوده است. از این‌رو جا دارد که فرماندهان پلیس حداقل در موارد بعدی با تدابیری که همواره در دستور کارشان داشته‌اند به‌گونه‌ای رفتار کنند تا افرادی مشابه این دختر نوجوان پلیس را حافظ امنیت و سلامت جامعه و حامی خود بدانند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
اشتیاق به ارز مجازی مقامات ایران را نگران کرده چون فرآیند انرژی بر استخراج بیت کوین باعث سوء استفاده از سیستم برق یارانه‌ای ایران شده است. اشتیاق به ارز مجازی مقامات ایران را نگران کرده چون فرآیند انرژی بر استخراج بیت کوین باعث سوء استفاده از سیستم برق یارانه‌ای ایران شده است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت ایران تبدیل به بهشتی برای استخراج کنندگان بیت کوین شده است. وی گفت: «استخراج بیت کوین از نظر قانونی ممنوع نیست ولی دولت و بانک مرکزی دستور داده‌اند واردات ماشین‌های استخراج کننده تا معرفی قوانین جدید ممنوع شوند». حدود هزار واحد سخت افزار استخراج بیت کوین از دو کارخانه در ایران توقیف شده‌اند. مقامات همچنین قبل از افزایش برنامه‌ریزی‌شده قیمت انرژی، برق استخراج کنندگان بیت کوین را قطع کرده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه سود روی سود خلاف ضوابط شرعی است، گفت: فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی در حال حاضر …عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه سود روی سود خلاف ضوابط شرعی است، گفت: فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی در حال حاضر متوقف است، اما سود مرکب بانک‌ها هر روز کنتور می‌اندازد. حذف سود مرکب مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را حل می‌کندوی ادامه داد: با حذف سود مرکب از یک سو مشکلات بنگاه‌های اقتصادی حل می‌شد و از سوی دیگر بانک‌ها می‌توانستند به جای بلوکه کردن دارایی‌هایی که دردی از آنها دوا نمی‌کند و تنها در سر جمع دارایی‌های فریز شده و راکد آنها اضافه شده است منابع نقدی دریافت کنند. وی با اشاره به اینکه فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی در حال حاضر متوقف است، اما سود مرکب بانک‌ها هر روز کنتور می‌اندازد، افزود: اخذ سود مرکب بر اساس اظهارنظر صریح مراجع عظام تقلید غیرشرعی است چرا که ما چند جلسه خدمت مراجع عظام حضور یافته و مطالب خود را در این باره مطرح کرده‌ایم که نظر شفاف مراجع این بود که سود روی سود خلاف ضوابط شرعی است. دارایی‌های راکد بانک‌ها با حذف ربح مرکب کم خواهد شدوی با بیان اینکه براساس طرح تهیه شده نحوه محاسبه از سود مرکب به سود ساده تغییر پیدا می‌کند، ادمه داد: اثر مثبت حذف ربح مرکب این است که تعهدات فعالان اقتصادی که دچار مشکل شده‌اند را کاهش می‌دهد، البته دوره زمانی این طرح مربوط به گذشته بوده و برای آینده تصمیم دیگری اخذ می‌شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در صورت تصویب نهایی و تصویب شورای نگهبان شاهد تحول بسیار مهم در تسویه بدهی‌های فعالان اقتصادی به نظام بانکی کشور خواهیم بود، گفت: بر این اساس حجم نقدینگی نظام بانکی افزایش پیدا خواهد کرد و دارایی‌های راکد آنها کم خواهد شد و نظام بانکی نیز تنفس پیدا می‌کند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: با وجود کاهش نرخ ارز در هفته گذشته به دلیل عدم تامین نیاز بازار، قیمت تلفن …رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: با وجود کاهش نرخ ارز در هفته گذشته به دلیل عدم تامین نیاز بازار، قیمت تلفن همراه متناسب با افت ارزش دلار، کاهش نیافت. ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در ابتدای ماه جاری اعلام شد بازار طی دو هفته آینده مورد رصد و پایش قرار خواهد گرفت تا وضعیت واردات و رفع نیاز بازار تلفن همراه به صورت دقیق مورد مطالعه و تصمیم‌گیری قرار گیرد، اظهار کرد: در چند هفته اخیر اتفاق خاصی در بازار تلفن همراه رخ نداده و می‌توان این موضوع را در هفته گذشته که قیمت دلار افت داشت اما قیمت تلفن همراه تغییر نداشت، مشاهده کرد. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه خاطرنشان کرد: عدم تاثیرگذاری کاهش نرخ ارز بر قیمت تلفن همراه گواه آن را دارد که بازار تلفن همراه با کمبود عرضه مواجه است و باید شرایط به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که نیاز بازار به لحظه تامین و رفع شود، که البته تاکید بر آن است که تامین نیاز از طریق مبادی رسمی انجام شود. وی بیان کرد: شرکت‌های واردکننده رسمی برای چند روز آینده درخواست فرصت داشته‌اند تا با رصد بازار و انجام تشریفات قانونی واردات تلفن همراه، شرایط بهتری را برای بازار رقم بزنند؛ از این رو در روز دوشنبه آتی جلسه‌ای در زمینه بررسی شرایط بازار و ارائه امکانات مرتبط با واردات کالا برگزار خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب6 ساعت قبل
در حالی که ارزش دلار تقویت شده و پس از عبور موقتی قیمت طلا از رقم ۱۴۵۰ دلار سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده‌اند، قیمت فلز زرد …در حالی که ارزش دلار تقویت شده و پس از عبور موقتی قیمت طلا از رقم ۱۴۵۰ دلار سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده‌اند، قیمت فلز زرد روز جمعه بیش از یک درصد کاهش یافت. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۴۳ درصد کاهش به ۱۴۲۵ دلار و ۳۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل دیروز به بالاترین رقم از می‌۲۰۱۳ یعنی ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۴۲۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. جاناتان بوتلر، تحلیلگر موسسه میتسوبیشی گفت: «قیمت طلا همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد.
ایران‌جیبایران‌جیب7 ساعت قبل
معاون امور گمرکی گمرک از ترخیص ۶۶۵۳ خودرو وارداتی براساس مصوبه هیات وزیران خبر داد و گفت: تاکنون برای ۳۴۰ دستگاه از خودروهای اظهار شده …معاون امور گمرکی گمرک از ترخیص ۶۶۵۳ خودرو وارداتی براساس مصوبه هیات وزیران خبر داد و گفت: تاکنون برای ۳۴۰ دستگاه از خودروهای اظهار شده صدور پروانه انجام نشده است. مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین آمار ترخیص خودرو از گمرک اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مبنی بر ورود خودروی خارجی از تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ تا تاریخ ۹۸/۰۴/۱۶ در این مدت ۶۶۵۳ دستگاه خودروی وارداتی از گمرک ترخیص شده است. معاون امور گمرکی گمرک افزود: تاکنون ۳۴۰ دستگاه از خودروهای اظهار شده منجر به صدور پروانه نشده و به دلایلی نتوانسته‌اند مجوزهای لازم را برای ترخیص اخذ کنند. ۱۰۴۸ خودرو در گمرک ماندوی به یکی از دلایل عدم ترخیص خودروهای اشاره کرد و گفت: ادامه داد: علاوه بر آمار فوق بالغ بر ۱۰۴۸ دستگاه خودرو نیز با وجود آنکه اظهارشده و پروانه گمرکی دریافت کرده‌اند امکان خروج آنها فراهم نیست؛ به دلیل آنکه در مهلت یاد شده نتوانستند از گمرک خارج شوند. ارونقی ادامه داد: برای این خودروها قرار شد پیش نویسی از سوی دستگاه‌های مربوطه مبنی بر تمدید مهلت زمانی تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد تا این مانع برطرف شود.
ایران‌جیبایران‌جیب7 ساعت قبل
آمریکا از ایران می‌خواهد فورا نفتکش توقیف شده در خلیج فارس را آزاد کند. به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری «رویتر»، مقامات آمریکا از ایران خواستند فورا کشتی خارجی که توسط نیروهای سپاه پاسداران توقیف شد و گویا در حال حمل سوخت قاچاق بود و خدمه آن آزاد شوند. در اعلامیه منتشره مورگن ارتگوس رئیس سرویس مطبوعاتی وزارت امورخارجه آمریکا آمده است: «ایران باید به اقدامات مخرب خود پایان بدهد و فورا کشتی گویا تصرف شده با خدمه آن را آزاد کند». سپاه پاسداران نیز از سوی وزارت امورخارجه آمریکا به دلیل ادامه تعقیب کشتی‌ها و نقض امنیت کشتیرانی در منطقه تنگه هرمز محکوم شده است».
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
علائم قوی از شروع اصلاح قیمتی در بازار مسکن شهر تهران رویت شد. تحقیقات میدانی از بازار ملک نشان می‌دهد «قیمت پیشنهادی» فروش آپارتمان …دنیای‌اقتصاد: علائم قوی از شروع اصلاح قیمتی در بازار مسکن شهر تهران رویت شد. با این حال فعالان بازار مسکن از کاهش قیمت در معاملات نیز خبر می‌دهند. قیمت واحدهای مسکونی در لوکس‌ترین منطقه شهر تهران به‌عنوان منطقه صدرنشین در تورم ملکی، تحت تاثیر تشدید رکود معاملات مسکن، نشست کرد. در واقع معیار عقبگرد قیمت قطعی در معاملات فروش مسکن مقایسه سطح قیمت قطعی فروش یک آپارتمان با قیمت فروش آپارتمان مشابه در موقعیت یکسان است.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
بسیاری از استان‌های ایران در هفته‌های گذشته از خطوط قرمز مصرف آب عبور کردند و به‌رقم بی‌سابقه‌ای در مصرف رسیدند. در این زمینه تهران و …بسیاری از استان‌های ایران در هفته‌های گذشته از خطوط قرمز مصرف آب عبور کردند و به‌رقم بی‌سابقه‌ای در مصرف رسیدند. در این باره قاسم تقی‌زاده‌خامسی، معاون آب و آبفای وزیر نیرو با تأکید بر مشکل‌زا بودن این مصرف، به «ایران» می‌گوید: «هفته گذشته مصرف آب در تهران از ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار مترمکعب در روز عبور کرد. ۳۰ درصد دیگر هم از منابع آب زیرزمینی است، اما این نسبت برای سال‌های بالاتر از نرمال است. چرا که منابع آب کشور مانند یک مخزن است و کسی که هدر می‌دهد انگار یک کاسه از آب موجود در مخزن را دور ریخته است.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
رئیس جمهور روسیه در مورد افزایش تنش بین ایران و آمریکا پس از تحولات اخیر در خلیج فارس ابراز نگرانی کرد. مهر: رئیس جمهور روسیه در مورد افزایش تنش بین ایران و آمریکا پس از تحولات اخیر در خلیج فارس ابراز نگرانی کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با «اولیور استون» کارگردان آمریکایی گفت: مسکو نگران هرگونه درگیری میان تهران و واشنگتن است زیرا درگیری‌ها می‌تواند عامل بی ثباتی مناطق اطراف ایران شود. پوتین همچنین تقابل بین این دو کشور را موجب بروز موج‌های مهاجران و آسیب جدی به اقتصاد جهانی و صنعت انرژی جهان دانست. دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز پنجشنبه اعلام کرد: امانوئل مکرون و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری فرانسه و روسیه در تماس تلفنی بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام تاکید کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
المیادین گزارش داد اطلاعات موثق این شبکه خبری نشان می‌دهد که ترامپ چند دقیقه پیش از زمان اجرای تصمیم بمباران مواضع ایران با نتانیاهو تماس گرفته تا او را در جریان تحولات قرار دهد. باشگاه خبرنگاران جوان: المیادین گزارش داد اطلاعات موثق این شبکه خبری نشان می‌دهد که ترامپ چند دقیقه پیش از زمان اجرای تصمیم بمباران مواضع ایران با نتانیاهو تماس گرفته تا او را در جریان تحولات قرار دهد. المیادین گزارش داد اطلاعات موثق این شبکه خبری نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا چند دقیقه پیش از زمان اجرای تصمیم بمباران مواضع ایران (در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی در خلیج فارس) با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تماس گرفته تا او را در جریان تحولات قرار دهد. نتانیاهو در این تماس به ترامپ گفته است که اگر حمله‌ای انجام دهد و نیرو‌های ایرانی آسیب ببینند، تهران به شدت واکنش نشان خواهد داد. نتانیاهو گفته است ما این تجربه را در حمله به مواضع ایران در سوریه و حمله ایران به مراکز حساس ما در جولان داریم.

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.