تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایران‌جیب»

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری …معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری درروزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت دربازار شکسته خواهد شد. وی افزود: ‌ با توجه به سیاست‌های وزارت صمت و تلاش و همیاری زنجیره تامین قطعات و واحدهای تولیدی شرکت ایران خودرو، عدد تحویل درآینده نزدیک به بیش از ۱۵۰۰ دستگاه نیز افزایش خواهدیافت. خان کرمی تاکیدکرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال ۹۷ با روند افزایش قیمت مقابله خواهد کرد. خان کرمی به مشتریان توصیه کرد، که فریب این دلالان را نخورده و منتظر آغاز شرایط فروش فوری شرکت ایران خودرو باشند. وی گفت: اجرای فروش فوری محصولات ایران خودرو از روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۷ به صورت روزانه و مستمراز ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت فروش اینترنتی آغاز خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
گروه خودروسازی سایپا برای کنترل قیمت‌ها در بازار فروش فوری محصولات خود را آغاز می‌کند. پیرو اطلاعیه منتشر شده توسط گروه سایپا، دکتر عبدالله بابایی نماینده ویژه مدیرعامل گروه سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گفت: برای کنترل قیمت‌ها در بازار و حمایت از مشتریان واقعی بازار شب عید، پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا از پس فردا آغاز خواهد شد. به گفته بابایی هر مشتری با کد ملی و کد پستی می‌تواند یک خودرو خریداری کند. وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلامی سازمان حمایت در این طرح پیش فروش خواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
جی‌دی پاور در آخرین گزارش خود از وضعیت کیفی برندهای حاضر در بازار آمریکا نام لکسوس را بالاتر از همه، به عنوان بهترین برند سال انتخاب کرده است. هفت صبح| جی‌دی پاور در آخرین گزارش خود از وضعیت کیفی برندهای حاضر در بازار آمریکا نام لکسوس را بالاتر از همه، به عنوان بهترین برند سال انتخاب کرده است. لکسوس توانسته با کسب نمره ۱۰۶ که به معنی کمترین تعداد خطای ممکن در بین بیش از ۴۰ شرکت مختلف است، جایگاه خود را در رده نخست این فهرست تثبیت کند. این عدد نشان می‌دهد به فاصله سه سال از خرید محصولات لکسوس، خریداران کمترین نقص فنی و عیب را در محصولات این برند گزارش کرده‌اند. در گزارش تازه جی‌دی پاور درباره قابلیت اطمینان برندها آمده که لکسوس وضعیت کیفی بسیار خوبی داشته و پایین‌تر از رنج عمومی بازار برای مشتریانش دردسر دارد!
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
میزان واردات نفت هند از ایران از زمان شروع تحریم‌های نفتی از سوی آمریکا روندی نزولی داشته است. میزان واردات نفت خام هند از ایران در ماه ژانویه سال جاری ۴۵ درصد کاهش یافته است. از زمان شروع تحریم‌های نفتی ایران، هند نیز تلاش داشته تا برای نیازهای خود به انرژی از امکان‌های دیگری بهره گیرد. روزنامه «تایمز آف ایندیا» روز شنبه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) با انتشار گزارشی از کاهش واردات نفت هند از ایران خبر داده است. واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر از کاهشی بیش از ۱۰ درصد برخوردار بوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
گزارشی از چند مرکز ارایه گوشت تنظیم بازار و درددل مردمی که از این طرح استفاده می‌کنند. بار اول که توزیع گوشت داشتند، دماغ آقایی در دعوا شکست.» چند فرزند ریزودرشت دارد و مجبور است از پدر سالمندش هم نگهداری کند. سفره‌خالی که این‌ چیزها حالیش نیستنرده‌های سبز دورتادور میدان میوه‌وتره‌بار را احاطه کرده و از پشت نرده‌ها هم می‌شود صف طولانی را دید. ‏متاهل است و فرزند ندارد برای خرید گوشت مرغ آمده شهروند و قیمت‌های بالا شوکه‌اش کرده است. «٦کیلو ‏مرغ یا گوشت می‌دهند. «خودمان هم ‏نمی‌دانیم چه ساعتی گوشت می‌آید اما بیشتر اوقات ساعت ١١ در این میدان توزیع داریم. درواقع ‏باید توزیع گوشت گرم تمام شود تا ما توزیع گوشت یخ‌زده را شروع کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
خودروی بنزینی بهتر است یا ‏CNG‏ همه ما بارها و بارها شنیده‌ایم که گاز‎ CNG ‎و‎ LPG ‎برای خودرو ضرر دارد‎. موتور خودروهای گاز سوز خشک کار می‌کنند؟ شاید برخی مهر خشک کار کردن را بر پیشانی موتور‌های گاز سوز بزنند. وقتی شما خودروی خودرا دوگانه‌سوز می‌کنید در ابتدا به سرسیلند خودرو فشار ‏می‌آید چون سرسیلندر خودروی شما تک‌سوز است. به گفته آنها، زمانی که موتور خودرو شما سرد است، بنزین بر روی ‏دیواره سیلندرها تقطیر می‌شود و به پایین یعنی به سمت کارتل روغن سرازیر می‌شود. اردشیر دادرس می‌گوید: «درحالی تولید خودروهای دوگانه‌سوز به کمتر از ١٠٠‌هزار خودرو رسیده که طی یک دهه گذشته تا ‏مرز بالای ٥٠٠‌ هزار خودرو هم رسیده‌ایم.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
این روزها بازار آماده تحویل اولین مدل‌های پیش‌خرید شده از بورگوارد BX۵ به مشتریان است. هفت صبح| این روزها بازار آماده تحویل اولین مدل‌های پیش‌خرید شده از بورگوارد BX۵ به مشتریان است. حالا اما قرار است دومین خودرو این برند با نام BX۵ وارد بازار مصرف شود. موتور ۱۹۰ اسبی و سیستم دودیفرانسیل در کنار سقف پانوراما و اتاقی که با مواد متنوع پوشانده شده کمک می‌کند تا بورگوارد BX۵ خودرویی باشد که حتی از توسان محصول هیوندای ظاهر و باطن بهتری دارد. در کل با اینکه نمی‌توان منکر ارزش‌های قابل توجه بورگوارد BX۵ بود ولی این خودرو حکم کودکی تنها را در تهران دارد که در ایام تحریم، تنها می‌تواند برای مدت اندکی زنده بماند!
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
سخنگوی قوه‌قضاییه از صدور کیفرخواست پرونده حسین فریدون خبر داد. سخنگوی قوه‌قضاییه از صدور کیفرخواست پرونده حسین فریدون خبر داد. حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود، اعلام کرد: کیفرخواست پرونده حسین فریدون در دوم بهمن صادر شده و به دادگاه رفته و شاید دادگاه در همین اسفندماه دایر شود. وی درباره علنی‌بودن دادگاه گفت: علنی بودن دادکاه منوط به نظر قاضی است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
سرهنگ هاشمی از دستگیری فردی خبر داد که با نیسان امداد خودرو اقدام به سرقت خودروهای سواری می‌کرد. سرهنگ هاشمی از دستگیری فردی خبر داد که با نیسان امداد خودرو اقدام به سرقت خودروهای سواری می‌کرد. وی افزود: تحقیقات پلیس نشان داد که سرقت‌ها توسط مرد جوانی انجام می‌شود که با استفاده از یک دستگاه نیسان امداد خودرو دست به سرقت خودروهای سواری پارک شده در خیابان می‌زد. رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد بیان کرد: ماموران، راننده جرثقیل را که در حال برداشتن خودرو بود، دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. وی افزود: راننده جرثقیل اعتراف کرد که ۲ ماه است به مصرف شیشه روی آورده و از طریق سرقت خودرو هزینه آن را تهیه می‌کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
با تثبیت تولید بنزین به‌میزان ۱۰۵ میلیون لیتر در روز، محموله‌های بنزین ایران آماده صادرات شده و ایران به صادرکننده بنزین تبدیل شد. فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت تولید ۱۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو۵ فردا با حضور رئیس جمهوری و مسئولان ارشد دولتی رسما افتتاح می‌شود. با بهره‌برداری از این فاز هم‌اکنون ظرفیت تولید بنزین کشور به‌میزان ۱۰۵ میلیون لیتر در روز به تثبیت رسیده و در حالی که میزان مصرف روزانه این فرآورده نفتی بین ۸۵ تا ۹۰ میلیون لیتر در روز است، می‌توانیم کنار ذخیره‌سازی مازاد تولید بنزین محموله‌هایی را برای صادرات این فرآورده نفتی آماده کنیم. بر این اساس نخستین محموله‌های صادرات بنزین ایران آماده شده و ایران از بهمن ماه ۹۷ به صادرکننده بنزین تبدیل شد، این خبر، خبر خوشی است که فردا به‌صورت رسمی از زبان رئیس جمهوری نوید آن به ملت ایران داده می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده به دولت اجازه دادند از واردات خودرو رقمی معادل ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان …نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده به دولت اجازه دادند از واردات خودرو رقمی معادل ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند. اما برای این اقدام اعضای کمیسیون تلفیق یعنی قراردادن رقمی در بخش درآمدهای دولتی برای واردات خودرو دو سناریو می‌توان در نظر گرفت. سناریو اول حول تلاش برخی نمایندگان مجلس پیرامون طرح ساماندهی بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات، می‌گردد. درحالی‌که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به ساماندهی صنعت خودرو تغییر نام داد و این تغییر نام به کلی ماهیت طرح ساماندهی بازار خودرو را عوض کرد، اما به نظر می‌رسد، طراحان آن از پای ننشسته‌ و با گنجاندن رقمی در بخش درآمدی دولت از محل واردات خودرو روزنه‌ای را برای برداشتن ممنوعیت واردات ایجاد کرده‌اند و به این امید هستند که در سال آینده گشایشی در بخش واردات حاصل شود. هر چند تا نهایی شدن رقم یاد شده در بودجه سال آینده هنوز دو خوان دیگر باقی مانده است اما می‌توان گفت این آخرین تیر ترکش نمایندگان موافق آزادسازی واردات خودرو به کشور در سال آینده است. / دنیای اقتصاد
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهور، لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می‌شود. در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهور، لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می‌شود. در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، عنایت اله رحیمی (استاندار فارس)، غدا هیجاوی (رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی) و دیگر مسئولان کشوری و استانی لوح شهر جهانی منبت آباده اهدا می‌شود. مصیب امیری (مدیر کل میراث فرهنگی فارس) با بیان این خبر اظهار کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته و اعلام شورای جهانی صنایع دستی در آذر ماه ۹۷، شهر آباده از استان فارس به عنوان شهر جهانی منبت ثبت شد و لوح این دستاورد بزرگ در جشن مردمی روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه جاری اهدا خواهد شد. او افزود: منبت از آباده ابداع و تولید شده و به همین دلیل منحصر به فرد است و در طرح و نقش، نوع و انجام کار نظیر ندارد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
بازار رهن کامل واحدهای مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران در آستانه آخرین ماه از سال ۹۷ بیشتر مربوط به واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ …بازار رهن کامل واحدهای مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران در آستانه آخرین ماه از سال ۹۷ بیشتر مربوط به واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ واقع در نیمه شمالی شهر تهران به خصوص سه منطقه اول شهر تهران است. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار اجاره در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد عمده فایل‌هایی که به بازار شب عید اجاره مسکن با شرایط رهن کامل عرضه شده‌اند واحدهای بزرگ‌متراژ و نوسازی هستند که به دلیل فاصله فاحش قیمت آنها با واحدهای مسکونی چند ساله و نبود قدرت خرید برای معامله آنها در بازار خرید و فروش، از سوی سازنده‌ها با شرایط رهن کامل به بازار اجاره معرفی شده‌اند تا از این طریق بخشی از خواب سرمایه سازنده‌ها به دلیل فروش نرفتن واحدها جبران شود. از این رو بازار اجاره مسکن در شرایط فعلی با حجم قابل‌توجهی از فایل‌های اجاره واحدهای مسکونی لوکس، بزرگ‌متراژ، نوساز یا کلیدنخورده مواجه است که پس از ناکام ماندن تلاش سازندگان و مالکان آنها برای فروش این واحدها با نرخ دلخواه در بازار شب عید معاملات مسکن، با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه شده‌اند؛ سطح اجاره‌بهای بخشی از این واحدها که به‌صورت رهن کامل محاسبه شده است نیز بسیار بالاتر از ارزش واقعی آنها در بازار اجاره است. از این رو به نظر می‌رسد در صورت عدم تعدیل نرخ اجاره‌بهای این واحدها، مالکان برای اجاره آنها هم مانند فروششان با دشواری مواجه شوند؛ این در حالی است که اگرچه تعداد فایل‌های اجاره با شرایط رهن کامل در بازار شب عید اجاره مسکن در مناطق مصرفی کمتر از مناطق لوکس شمال تهران است اما در بازار این مناطق نیز در انواع گروه‌های متراژی فایل‌های رهن کامل یافت می‌شود؛ با این حال، تمایل موجران در این مناطق به دریافت سهم بیشتری از اجاره‌بها در مقایسه با مبلغ ودیعه است که علت این موضوع به تورم عمومی و کاهش درآمد واقعی افراد مربوط می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه قیمت سکه و طلا در بازار تهران افزایش یافت. امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه قیمت سکه و طلا در بازار تهران افزایش یافت. به گزارش ایران‌جیب از اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز یکشنبه در بازار آزاد، سکه تمام طرح جدید ۴ میلیون و ۳۷۶ هزار تومان بود که نسبت به روز گذشته افزایش ۵۰ هزار تومانی را تجربه کرده است، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان معامله شد. در بازار آزاد، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۳۶۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۷۷۲ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۹۴ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۷ هزار تومان افزایش داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
وزارت صمت نیز در راستای حمایت از اقشار ضعیف‌تر جامعه و افزایش قدرت خرید مایحتاج شب عید، با همکاری اتاق اصناف، به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اقدام می‌کند. جلوگیری از عرضه کالای بی‌کیفیتبرپایی نمایشگاه‌های بهاره همواره با نظرات مختلفی از سوی موافقان و مخالفان مواجه بوده است. مشتریان نمایشگاه‌های بهاره بر این باورند که ارزان‌فروشی برخی کالاها در این بازار، دلیل موجهی برای ارائه کالاهای بی‌کیفیت نیست. ایجاد مشوق‌ برای کسبهبیشتر مخالفت‌ها با نمایشگاه‌های بهاره از سوی کسبه صورت می‌گیرد. بر اساس گزارش‌های میدانی، اغلب کسبه‌ای که در سال‌های گذشته در نمایشگاه‌های بهاره اقدام به غرفه‌داری کرده‌اند، از مبالغ کلانی که در طول مدتی کوتاه برای اجاره غرفه می‌پردازند، گله‌مند بوده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
در کنار بحث‌هایی که درباره افزایش حقوق کارکنان در سال جاری وجود داشت، اکنون با ورود لایحه به صحن علنی مجلس، نحوه پرداخت یعنی افزایش …در کنار بحث‌هایی که درباره افزایش حقوق کارکنان در سال جاری وجود داشت، اکنون با ورود لایحه به صحن علنی مجلس، نحوه پرداخت یعنی افزایش پلکانی یا یکسان بودن حقوق نیز به چالشی دیگر تبدیل شده است. از سوی دیگر افزایش پلکانی حقوق هم مخالفان خود را دارد. در عین حال که مخالفان افزایش یکسان حقوق می‌گویند که دولت برای پرداخت پلکانی مشکلی در تأمین منابع ندارد و تغییری در اعداد و ارقام بودجه ایجاد نمی‌شود. اما موضوعی که از سوی نمایندگان مخالف پرداخت پلکانی مطرح می‌شود، این است که «در پرداخت پلکانی نمی‌توان به بهانه این‌که افرادی که دریافتی بالاتری دارند افزایش حقوقی برای آنها در نظر نگرفت» که ظاهرا اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از جمله معترضان به نحوه افزایش پلکانی حقوق هستند. با این حال پرداخت پلکانی حقوق مخالفانی دارد که حتی موافقان آن نیز معتقدند باید نوع فعلی پرداخت‌های پلکانی تغییر کند و روش دیگری را برای آن در نظر گرفت.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ ‌یکشنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۷ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ ‌یکشنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۷ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
نبی‌زاده گفت: با توجه به اتخاذ سیاست شیلات مبنی بر ممنوعیت دو ماهه واردات تخم چشم زده تولید قزل‌آلا به ۱۱۵ هزار تن خواهد رسید. آرش نبی‌زاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، از کاهش تولید قزل آلا خبر داد و گفت: مداخله نابه جا سازمان شیلات در سیستم‌های تولید، اثر سو در تولید و بازار به همراه دارد. به گفته وی، با توجه به کاهش عرضه قزل آلا نگران افزایش قیمت و حذف آن از سفره خانوار هستیم. نبی زاده قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه را ۲۵ تا ۲۹ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با احتساب هزینه‌های حمل و نقل و سود واسطه‌ها هر کیلو قزل آلا با نرخ ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود. ضمن آنکه قیمت قزل آلا در ۶ تا ۷ ماه آینده با جهشی چشمگیر در بازار روبه‌رو خواهدشد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در مورد گرانی خودرو با شکایت مردم مواجه هستیم اما در این شرایط با توجه به سکوت سازمان حمایت …سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در مورد گرانی خودرو با شکایت مردم مواجه هستیم اما در این شرایط با توجه به سکوت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که متولی اصلی است و نبود قیمت مشخص، ورود تعزیرات به بازار خودرو مناسبتی ندارد و فعلا امکان نظارت نداریم. به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایرنا، روزهای گذشته قیمت انواع خودرو رشد فزاینده‌ای را تجربه کرد. وی یادآور شد: تابستان امسال تعزیرات در زمینه احتکار خودرو حق ورود داشت و در قالب گشت‌های مشترک توانست بازار خودرو را سر و سامان دهد اما اکنون برای ساماندهی اوضاع بازار خودرو کجا برویم؛ به بنگاه‌های توزیع ماشین برویم که می‌گویند خودروساز به آنها خودروی گران می‌دهد و تا زمانی که سازمان حمایت تخلف خودروساز را اعلام نکند نمی‌توانیم ورود کنیم. رایگانی اضافه کرد: پیش فروش‌های خودروسازان هیچ تاثیری بر بازار ندارد و به جای تنظیم بازار باعث افزایش پلکانی قیمت‌ها شده است. وی افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم که این افزایش قیمت قانونی است یا خیر اما در این میان، مردم متضرر می‌شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
پس از حرف و حدیث‌های فراوان پیش آمده پیرامون ممنوعیت فروش بلیت پروازهای چارتری، وزیر راه و شهرسازی به صراحت اعلام کرد که اگر باوجود تذکر …پس از حرف و حدیث‌های فراوان پیش آمده پیرامون ممنوعیت فروش بلیت پروازهای چارتری، وزیر راه و شهرسازی به صراحت اعلام کرد که اگر باوجود تذکر ارائه شده به برخی ایرلاین‌ها برای قطع فروش بلیت چارتری، این روند ادامه یابد، مجوز پرواز در آن مسیر برای ایرلاین مربوطه لغو خواهد شد. علی عابدزاده-رییس سازمان هواپیمایی کشوری- اعلام کرد که نمی‌توان شبکه چارتری را به صورت کامل قطع کرد، چراکه در حال حاضر ۲۰ درصد پروازها چارتری هستند اما مسیرهای کیش و قشم را از پروازهای چارتری جدا خواهند شد. اسلامی در این خصوص به صراحت اعلام کرد که فروش بلیت پروازهای برنامه‌ای به صورت چارتری تخلف تلقی می‌شود و سازمان هواپیمایی کشوری موظف است تا با متخلفان برخورد کند. هرچند در آخرین اظهارات، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که نمی‌توانیم شبکه چارتری را به صورت کامل قطع کنیم، چراکه در حال حاضر ۲۰ درصد پروازها چارتری هستند اما مسیرهای کیش و قشم را از پروازهای چارتری جدا خواهند شد. در نهایت اما وزیر راه و شهرسازی در آخرین اظهاراتش اعلام کرده است که نگفته‌ایم تمام پروازهای چارتری قطع شود بلکه تمام پروازهای چارتری باید در قالب بسته سفر به مردم عرضه شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
در پی بالا رفتن قیمت گوشت، گوشت یخی تنظیم بازاری در فروشگاه‌ها و میادین میوه و تره‌بار شهر توزیع می‌شد که در حال حاضر توزیع آن را متوقف کرده‌اند. در پی بالا رفتن قیمت گوشت، گوشت یخی تنظیم بازاری در فروشگاه‌ها و میادین میوه و تره‌بار شهر توزیع می‌شد که در حال حاضر توزیع آن را متوقف کرده‌اند. این گوشت یخی برزیلی با قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۹ هزار تومان توزیع می‌شد که بدون هیچ توضیحی، توزیع ‌آن متوقف شده است. برخی می‌گویند به علت ذخیره‌سازی این توزیع متوقف شده است. / فارس
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
سه عامل افت چینی‌هاعقبگرد چینی‌ها ریشه در عوامل مختلفی دارد که البته سرنخ بیشتر آنها به تحریم خودروسازی ایران مربوط می‌شود. در این بین، سه عامل اصلی تضعیف فعالیت خودروسازان چینی در کشور عبارتند از «قطع یا کند شدن روند تأمین قطعات از خارج»، «ضعف داخلی‌سازی خودروهای چینی» و «تغییر رویکرد خودروسازان چینی در بازار ایران». با آغاز تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران در نیمه مرداد امسال، روند تولید خودروهای چینی در کشور رو به نزول رفت، به نحوی که هم محصولات متعلق به بخش خصوصی افت تولید را تجربه کردند و هم میهمانان چشم بادامی ایران خودرو و سایپا. در واقع شدت تحریم‌های آمریکا کار را به جایی رساند که بانکی‌های چینی نیز قید همکاری با ایران را زدند و در این بین، چرخش «کونلون بانک» بدترین اتفاق ممکن برای خودروسازی ایران بود. گفته می‌شود برخی خودروسازان چینی تمایلی به ماندن در ایران ندارند و می‌خواهند به‌تدریج خارج شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می‌گوید خروج یکجانبه آمریکا از سوریه سبب گسترش نفوذ روسیه و ایران در این کشور خواهد شد. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می‌گوید خروج یکجانبه آمریکا از سوریه سبب گسترش نفوذ روسیه و ایران در این کشور خواهد شد. به گفته پنس آمریکا عناصر باقی‌مانده داعش را به حال خود رها نخواهد کرد. مرکل از برجام به عنوان اهرم فشار بر ایران یاد کردصدراعظم آلمان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران از این موافقتنامه بین المللی به عنوان اهرمی در دست غرب برای مهار نقش «مخرب» ایران یاد کرد و خاطرنشان ساخت با حفظ این اهرم می‌توان فشار بر روی ایران را در دیگر حوزه‌ها نیز حفظ کرد. این بخش از سخنان آنگلا مرکل در واقع نوعی پاسخ منفی به پیشنهاد واشنگتن برای خروج اروپا از توافقنامه هسته‌ای ایران بود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
فرمانده سپاه پاسداران ایران «نیروهای امنیتی در پاکستان» را به حمایت از گروه مسلح عامل حمله انتحاری اخیر به اتوبوس حامل مرزبانان در استان …فرمانده سپاه پاسداران «نیروهای امنیتی در پاکستان» را به حمایت از گروه مسلح عامل حمله انتحاری اخیر به اتوبوس حامل مرزبانان در استان سیستان و بلوچستان متهم کرد. این حمله انتحاری غروب روز چهارشنبه ۲۴ بهمن در محدوده چانعلی جاده خاش-زاهدان رخ داد که به کشته شدن ۲۷ تن از ۴۰ سرنشین اتوبوس حامل مرزبانان منجر شد. بنا به گزارش رسانه‌های کشور که خبرگزاری فرانسه نیز به آن استناد کرده، محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران روز شنبه در سخنانی با اشاره به گروه جیش العدل که ساعاتی پس از حمله یاد شده مسئولیت آنرا بر عهده گرفت، گفت: «دولت پاکستان که این ضد انقلاب‌ها و عناصر خطرناک برای اسلام را پناه داده و می‌داند محلشان کجاست و اینها تحت حمایت نیروهای امنیتی پاکستان هستند، باید نسبت به این جنایتی که صورت گرفته، پاسخگوی قطعی باشد.» فرمانده سپاه پاسداران در ادامه با تندتر کردن لحن انتقادی خود نسبت به مسئولان سیاسی در پاکستان گفت: «بدون تردید اگر آنها را مجازات نکند در آینده نزدیک اقدامات جبرانی ما روی این نیروی ضدانقلاب انجام خواهد شد و دولت پاکستان هم هرچه می‌بینید آثار و پیامدهای حمایتش از این گروه ضد انقلاب خواهد بود و همانطور که رئیس جمهور گفت برخورد ما با گذشته متفاوت خواهد بود و دولت پاکستان باید نحوه برخوردش با این گروه را تغییر دهد.» این سخنان در حالی ایراد می‌شود که سفیر پاکستان در ایران به تازگی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز فارسی ضمن تاکید بر لزوم تلاش مضاعف دو کشور برای متوقف کردن عملیات ترویستی گفته بود: «اکنون زمان سرزنش کردن یکدیگر نیست بلکه نیازمند اقدام مشترک برای امنیت بخشیدن به مرزهای مشترکمان هستیم زیرا تفرقه میان دو کشور موجب تقویت تروریست‌ها خواهد شد.» فرمانده سپاه پاسداران که در حاشیه مراسم بزرگداشت جان باختگان حمله انتخاری زاهدان سخن می‌گفت همچنین به نقش برخی کشورهای منطقه در ایجاد بحران در ایران اشاره و تصریح کرد: «صبر گذشته نظام در برابر توطئه‌ها و دولت‌های مرتجع منطقه بخصوص عربستان و امارات که با دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به این اقدامات می‌زنند، متفاوت بوده و ما حتما اقدامات جبرانی انجام خواهیم داد.» شورای امنیت سازمان ملل متحد در پی وقوع عملیات «تروریستی» در استان سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این حمله واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد. در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد ضمن ابراز همدردری با خانواده‌های قربانیان، حمله انتحاری روز چهارشنبه در استان سیستان و بلوچستان با تعابیری همچون «بزدلانه» و «شنیع» محکوم شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز اعلام کرد که با واردات گوشت باید قیمت این محصول …نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز اعلام کرد که با واردات گوشت باید قیمت این محصول را در بازار بر روی هر کیلوگرم ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان تثبیت کنیم. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ماه) فراکسیون با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاوری، گفت: حجتی اعلام کرد که بر اساس بنده (خ) ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه با تصویب دولت ۲ هزار میلیارد تومان به منظور بخشودگی سود و جرایم و همچنین سه سال امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه اختصاص داده شده است. ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده استنماینده مردم رشت ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست مطرح کرد در بانک کشاورزی ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده که مبلغ با مبلغ ۲هزار میلیارد تومان مشکل ۵۶۰ هزار پرونده زیر بیست میلیون تومان حل می‌شود اما برای استمهال وام همه متغازیان ۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که آقای نوبخت قول دادن بخشی از آن را تا پایان سال تامین کنند. جعفرزاده گفت: وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد که در زمینه آرد صنفی و صنعتی محدودیتی به وجود آمده بود که اعلام کردیم همانند سال قبل عمل شود و این مشکل را حل کردیم در حال حاضرعرضه آرد همانند گذشته بدون هیچ کمبودی صورت می‌گیرد. پیشنهاد صفر شدن تعرفه واردات گوشت قرمز مطرح شده استنایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجتی اعلام کرد که برای حل مشکل کمبود گوشت در حال واردات این محصول با ارز دولتی و ارز نیمایی هستیم و تعرفه صفر درصد برای واردات گوشت را پیشنهاد دادیم و وفور گوشت را ایجاد می‌کنیم؛ قیمت گوشت را باید بر روی قیمت ۵۰ الی ۶۰ تومان تثبیت کنیم، تصریح کرد: حجتی در این نشست عنوان کرد که جهت جبران کاهش تولید گوشت اقدام به وارد کردن نژاد رومانوف برای تکثیر نژاد گوسفند چندقلوزا کرده‌ایم که در سال‌های آتی نتیجه می‌دهد و تا چند سال آینده کشور در تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
استاندار کردستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه از ابتدای سال آینده فعال و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. وی با بیان اینکه استان کردستان حدود ۲۳۰ کیلومتر مرز با اقلیم کردستان دارد، ادامه داد: این استان می‌تواند برای­ صادرات در شرایط تحریم راهگشا باشد. استاندار کردستان افزود: قرار شد بانک مرکزی در خصوص تامین مالی این طرح‌ها و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های فعال، کمک کند. وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد در بانک مرکزی کمیسیونی با مسئولیت معاونت نظارت این بانک برای پیگیری توسعه و عمران شهر‌های استان کردستان تشکیل شود. مرادنیا ابراز امیدواری کرد: با این اقدامات، توسعه استان کردستان محقق شود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق لایحه بودجه درآمد تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است، گفت: میانگین افزایش …عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق لایحه بودجه درآمد تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است، گفت: میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه سال آینده، ۲۰ درصد است. وی با بیان اینکه دولت در شرایط سختی لایحه بودجه را به مجلس ارائه کرده است، افزود: رهبر معظم انقلاب به لایحه بودجه سال ۹۸ ایراد گرفتند که متناسب با شرایط نوشته نشده است، ضمن اینکه گزارش کمیسیون تلفیق مجلس هم همین مساله را نشان می‌دهد. حسین زاده گفت: در لایحه بودجه، درآمد دولت در سال آینده ۲۰۸ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق مجلس این مبلغ به ۲۳۴ میلیارد تومان افزایش یافت. هادی قوامی؛ نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم که در این برنامه حضور یافته بود، گفت: اصلاحات ساختاری در بودجه نیازمند اجماع عمومی و عزم اساسی در دولت و مجلس است. وی افزود: در حالی که امسال، ۳۰ میلیارد لیتر بنزین مصرف کردیم، پیش بینی‌ها در لایحه بودجه سال آینده می‌گوید مصرف ۳۵ میلیارد لیتر بنزین هزار تومانی و ۳۰ میلیارد لیتر گازوئیل ۳۰۰ تومانی است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
یکی از معظلات نوپدید پایتخت نشین‌ها شیوع فروش پشت بام خانه برای ساخت یک منزل مسکونی جدید است. پشت بام فروشی بله!» به موضوع شیوع پدیده‌ای به نام «پشت بام» فروشی در پایتخت پرداخته است. اما تاکنون هیچ مقام رسمی این گفته‌ها را در داخل شهر تهران تأیید نکرده است. این درحالی است که برخی مسئولان شهری از پدیده دیگری به نام «پشت بام نشینی» خبر می‌دهند. پشت بام فروشی پدیده نه چندان تازه‌ای است که از زبان شهردار منطقه ۲۲ تأیید می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
قالیباف با اشاره به انعکاس مراسم عروسی فرزندش در رسانه‌ها گفت: من در مورد خودم می‌توانم بگویم، دختر من ازدواج کرد من …فردانیوز: قالیباف با اشاره به انعکاس مراسم عروسی فرزندش در رسانه‌ها گفت: من در مورد خودم می‌توانم بگویم، دختر من ازدواج کرد من آنجایی مراسم گرفتم که همه کارمند‌های شهرداری مراسم می‌گیرند تعداد مهمان‌ها هم کمتر از ۴۰۰ نفر بود، دو نوع غذا هم بیشتر ندادیم. روز بعد رسانه‌ها گفتند رفتند یک پارک جنگلی را قرق کردند و بعد هم رفتند عروسی یک خانواده دیگر با کلی ماشین مدل بالا و آن چنانی، وقتی رفتم طرقبه پدرم می‌گفت: من می‌روم نماز و یا هر جایی مردم می‌گویند ما حاج باقر را می‌شناسیم این حرف‌ها درست است؟ من معتقدم مجموعه نظام آنجایی که تخلف می‌بیند، فساد می‌بیند، در چارچوب قانون نباید کوتاه بیاید خصوصا آنجا که کسی مسئول و مدیراست باید در اولویت به حساب او رسیدگی شود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
در این جلسات نه تنها حصر آقای کروبی، بلکه حصر آقای موسوی و خانم رهنورد و رفع محدودیت برای آقای خاتمی را نیز مطرح کردم. نگهبانانی که در منزل آقای کروبی بودند با پیگیری‌ها خارج شدند و قرار شد آنان بیرون منزل کیوسکی داشته باشند. سپس به فرزندان آقای کروبی و موسوی این اجازه را دادند که هر زمان که خواستند رفت‌ و آمد کنند. در ادامه به محصورین پیشنهاد کردند اگر قصد سفر به مشهد و یا جاهای دیگر دارند، بلامانع است که البته خود محصورین قبول نکردند. فکر کنم آقای موسوی یکبار و دوبار به خانه برادر و همشیره خود رفتند و بعد اجازه دادند علاوه بر فرزندان آقای موسوی، برادر و خواهر آقای موسوی نیز با ایشان رفت‌ و آمد داشته باشند.

ایران‌جیب

سایت ایران جیب شامل اخبار روز قیمت دلار، قیمت ارز، قیمت طلا و سکه، قیمت خودرو و موبایل و سایر قیمت‌های بازار است که می‌توانید آخرین اخبار روز آن را در سایت خبری دنبال کنید.