تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور»

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
این کتابی است که درباره شهید محسن وزوایی از فرماندهان نابغه دفاع مقدس است که درباره ابعاد مختلف شخصیتی این شهید می‌توان کتاب‌های مستقل و جداگانه‌ای نوشت. با توجه به فرآیند تولید این کتاب، مخاطب درمی‌یابد این بوده که از شهید محسن وزوایی، یک محسن عزیز به جامعه معرفی کند. اما متن کتاب و واژه هایی که نویسنده در متن کتاب استفاده می‌کند، آن را از یک زندگی نامه داستانی به یک سفرنامه عرفانی تبدیل کرده است. کنار گذاشتند روایت‌های حاشیه‌ای و ارائه روایت واحد خود محسن وزوایی؛ بر این اساس هر آنچه که از زبان محسن روایت می‌شود، روایت مستند است. گرچه هنوز حقایق بسیاری از شهید محسن وزوایی وجود دارد که هنوز مطرح نشده است.

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد

8+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، مدیرکل و جمعی کتابداران کتابخانه‌های عمومی قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در ابتدای این جلسه اظهار داشت: در استان قزوین ۶۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی با زیربنای ۳۱ هزار مترمربع وجود دارد و ۸۱ هزار عضو نیز از این تعداد کتابخانه استفاده می‌کنند. حدود ۹۶۵ هزار منبع در اختیار اعضای کتابخانه‌های عمومی استان قرار دارد. محمد بیگی تصریح کرد: دسترسی آسان مردم به کتاب، افزایش سرانه مطالعه، ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی از جمله اولویت‌های این اداره کل است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
آئین بزرگداشت روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار در استان سمنان با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد. در ادامه حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه تلاش شد تا محور فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها بر پایه کتاب باشد، گفت: پنج هزار فعالیت فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان انجام شد. وی بابیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها کتاب محور است، اظهار داشت: بیش از ۵۰۰برنامه فرهنگی در هفته کتاب امسال در کتابخانه‌های عمومی این استان برگزار شد. وی از درخشش پنج کتابدار استان سمنان در برنامه جشن ملی کتاب به میزبانی شهر یزد در هفته گذشته خبر داد. در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره خاطره‌نویسی و مدال هدهد سفید استان سمنان، از برگزیدگان فعال در حوزه کتابخانه‌های عمومی شامل، کتابداران نمونه کشوری، کتابداران استانی، کتابخانه‌ها، روسای انجمن‌ها (فرمانداران)، کتابخوانان، مروج خواندن، خیر، پیشکسوتان و خدمتگزار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان تجلیل شد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و فعالان عرصه کتابخوانی استان خوزستان با تقدیر از ۲۷ برگزیده در تالار کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد. کتابخوانی، فرهنگی ارزشمند است که باید به درستی حفظ و حراست شود و کتابخانه این نقش مهم را عهده دار است. کتابداران امروز باید هنرمند، خلاق، دانشمند و مهم‌تر از همه کتابخوان و کتاب شناس باشند. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان: ۴۸۰۰ مترمربع به فضای کتابخانه‌ها عمومی خوزستان افزوده شددر این مراسم، منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی در استان، یکی از اولویت‌ها بود که با برنامه ریزی‌های انجام شده، در یکسال گذشته ۱۲ کتابخانه عمومی به مجموعه کتابخانه‌های عمومی خوزستان اضافه شد. در این مراسم از کتابداران، کتابخوانان و فعالان برتر عرصه کتابخوانی خوزستان تجلیل شد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
مدیرکل، کارکنان، جمعی از مسئولان و کتابداران استان کرمان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، مدیرکل، کارکنان، جمعی از مسئولان و کتابداران استان کرمان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این دیدار، اظهار داشت: جامعه‌ای پیشرفته است که سرانه مطالعه آن بالا باشد و مردم با کتاب دوست باشند. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: فعالان حوزه کتابخانه‌ها رسالت بزرگی بر عهده دارند؛ چراکه باید متناسب با ذائقه کتابخوانان، کتاب خوب به آنان معرفی کنند. وی با اشاره به شیوه‌های ترغیب مردم به کتابخوانی، گفت: خوشبختانه وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان مطلوب است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان کرمان با حضور مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. سیدباقر میرعبدالهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران خدوم و ساعی کرمان، اظهار داشت: ۳۵۱۸ کتابخانه عمومی در سطح کشور داریم و کتاب، محور فعالیت‌های ما است. مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به ظرفیت کتابداران در ترویج فرهنگ کتابخوانی، گفت: رشد و حمایت از کتابداران مورد اهتمام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است. احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان نیز در این مراسم اظهار داشت: کتاب، یار مهربان و کتابداران، یاوران مهربان و خادمان دلسوز برای دوستداران کتاب هستند. در این مراسم از کتابداران نمونه، اعضای کتابخوان برتر، پیشکسوت کتاب و کتابخوانی، انجمن‌های برتر کتابخانه‌های عمومی، فرمانداران نمونه و … تجلیل شد.

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی هفته کتاب را به اهالی قلم، کتابدوستان و کتابداران تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی فرارسیدن بیست هفتمین دوره هفته کتاب را، به اهالی قلم، فرهنگ دوستان و کتابداران تبریک گفت. نامگذاری ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است. بی شک توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع در گرو خواندن کتاب است. اینجانب ضمن تبریک میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی را در خدمت به فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی خوزستان در نیمه اول آبان ماه

6+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
از کتاب و کار در کتابخانه‌ چیزهای فراوانی آموختم و حتی اگر امکانش فراهم باشد حاضرم ۳۰ سال دیگر نیز در کتابخانه به خدمت‌گذاری مشغول باشم. کریمی با اشاره لزوم برقراری رابطه همدلانه با اعضای کتابخانه، خاطرنشان کرد: مهمترین نکته‌ای که از طریق سالها کار در کتابخانه دریافته‌ام این است در مواجهه با اعضاء و مراجعین باید انرژی مثبت داشت و همدلانه، همراه آنها بود. اگر مجموعه رفتارها و اقدامات یک کتابدار همانطور درست و به‌جا باشد، دل‌کندن از کتابخانه برای مراجع و اعضاء دشوار خواهد شد. چه بسیار مراجعانی که با مشاوره و هدایت بسامان تبدیل به بهترین و فعال‌ترین اعضای کتابخانه‌ها شده‌اند. وی در پایان با اشاره به تأثیرگذارترین خاطره دوران کتابداری‌اش، گفت: یادم می‌آید دختر خانمی محصل برای مطالعه به سالن مطالعه کتابخانه می‌آمد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
رحمت اله فتاحی، استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد و عضو حقیقی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد، گفت: اگر می‌خواهیم جامعه سعادتمندی داشته باشیم، باید به کتاب و کتابخانه اهمیت بیشتری بدهیم و از دوران ابتدایی و حتی مهدکودک توجه به این حوزه را شروع کنیم. در هفته کتاب، باید سازمان هایی که درگیر توسعه کتابخانه عمومی و کتاب و کتابداری هستند، فعال‌تر شوند و بعد از این هفته نیز این پویایی دچار افت نشود. استاد دانشگاه فردوسی مشهد و عضو حقیقی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد، خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخانه، شاخص‌های فرهنگی در جوامع هستند. هر جامعه‌ای از این شاخص‌ها، بهره بیشتری ببرد، یعنی کتابخانه‌های بهتر و نشر بیشتری داشته باشد، آن جامعه سعادتمندتر است. بنابراین اگر می‌خواهیم جامعه سعادتمندی داشته باشیم، باید به کتاب و کتابخانه اهمیت بیشتری بدهیم و از دوران ابتدایی و حتی مهدکودک توجه به این حوزه را شروع کنیم.

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در آذربایجان شرقی برگزار شد

7+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از برگزاری ۸۵۷ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی مازندران به مناسبت هفته کتاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، نشست خبری آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ماه با حضور اصحاب رسانه در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی برگزار شد. ولیپور در این نشست با بیان اینکه کتابداران در کتابخانه‌های عمومی مازندران طی هفته کتاب، ۸۵۷ برنامه را اجرا خواهند کرد، اظهار داشت: ۱۳۵ نشست کتاب خوان، ۱۱ جلسه نقد کتاب، ۱۳ برنامه رونمایی از کتاب، ۷۵ مسابقه کتابخوانی، ۷۳ نمایشگاه و فروشگاه کتاب، برنامه‌های ابتکاری و همچنین برنامه‌های ویژه بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود. ولیپور، شاداب سازی ۲۲ باب کتابخانه عمومی در یکسال گذشته و نوسازی و خرید تجهزیرات جدید برای کتابخانه‌ها را از دیگر اقدامات اداره کل متبوع خود در زمینه توسعه کتابخانه‌ها دانست و گفت: به دنبال تبدیل چند کتابخانه استان به کتابخانه سبز هستیم تا به عنوان یک الگوی ملی دوستدار محیط زیست معرفی کنیم. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران همچنین از همکاری سازنده خبرنگاران در انعکاس فعالیت‌ها و موفقیت‌های کتابخانه‌های عمومی استان قدردانی کرد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در پیامی فرارسیدن بیست هفتمین دوره هفته کتاب را، به فرهنگ دوستان و کتابداران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: به نام خدادر حالی بیست و هفتمین دوره از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را با شعار «حال خوش خواندن» آغاز می‌کنیم که جامعه ما بیش از گذشته به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب خوانی نیازمند است. این هفته فرصت مغتنمی برای رونق و توسعه کتابخوانی و تقدیر از فعالان این عرصه، به ویژه کتابداران عزیز است. لذا ضمن پاسداشت ارزش‌های فرهنگی کتابخوانی و تشکر از تلاشگران عرصه کتاب و مطالعه، این مناسبت را به جامعه علمی، فرهنگی و ادبی استان تبریک می‌گویم. امید که با همت خیران و مسئولان امر زمینه لازم برای رونق مطالعه و کتابخوانی و در نهایت سعادت جامعه فراهم شود.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
همزمان با هفته کتاب، کتابخانه مشارکتی استانداری البرز با حضور مقامات استانی افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، کتابخانه مشارکتی استانداری با حضور جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حسین رحمانیان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ فرماندهی پایگاه بسیج استانداری و معاونان اداره کل به بهره برداری رسید. جهانگیر شاهمرادی در آیین بهره برداری از کتابخانه استانداری ضمن تبریک هفته وحدت، با تاکید بر اینکه تمام مشکلات بشر از جهل و نادانی است، اظهار داشت: راه اندازی کتابخانه استانداری به صورت مشارکتی، با مجوز نهاد کتابخانه‌های کشور و با همکاری اداره کل کتابخانه‌های استان حاصل تلاشی همه جانبه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. این کتابخانه با پشتیبانی استاندار البرز می‌تواند مرکزی برای مراجعه تمامی کارکنان دولت در استان شود. ترغیب مردم به فرهنگ کتابخوانی را باید از خود شروع کنیم تا همگان برای دانستن و تفکر احترام قائل شوند.

کتابخانه و قرائتخانه خیرساز زنده یاد بانو صدیقه قره چمنی افتتاح شد

9+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل

اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم میزبان جشن نور هدایت شد

20+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پیامی ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی را نه یک تفنن، بلکه تغذیه روح دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در پیامی ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی را نه یک تفنن، بلکه تغذیه روح دانست. اینکه رهبر انقلاب کتابخوانی را یک واجب دینی معرفی می‌کنند، تعبیری قابل تامل است. این جملات حاکی از آن است که بایستی نگاه خود را به مقوله مهم و حیاتی کتابخوانی تغییر دهیم. اینجا است که علاوه بر اصل توجه به کتابخوانی در برنامه روزانه زندگی، انتخاب کتاب خوب برای مطالعه نیز اهمیت مضاعف پیدا می‌کند؛ چراکه کتابخوانی نه یک تفنن بلکه تغذیه روح محسوب می‌شود.

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در همدان برگزار شد

6+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با حضور مسئولان منطقه‌ای و با تقدیر از ۳۳ برگزیده حوزه کتاب و کتابخوانی در کتابخانه خلیج فارس بوشهر برگزار شد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در این آیین با تبریک فرارسیدن هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن»، گفت: این هفته فرصتی است مناسبت تا به مقوله کتاب و کتابخوانی بیشتر اهمیت دهیم. هاشمی در ادامه از حمایت‌های آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از کتابخانه‌های عمومی قدردانی کرد. کتاب، ماندگارترین اثر تا روز قیامت است و ما شهدایی داریم که شهید کتاب هستند و این نشان از اهمیت کتاب و کتابخوانی است. در پایان این مراسم ۳۳ نفر از برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی استان با اهدای لوح سپاس تقدیر شدند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت جریان سازی فرهنگ کتاب‌خوانی، گفت: کتابداران مشاوران و طبیبان فرهنگی جامعه هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و کتابداران کرج با آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، دیدار کردند. رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به نقش کتابدار به‌عنوان یک مشاور و طبیب فرهنگی در جامعه، مطرح کرد: کتابدار به‌عنوان مشاور، متخصص و کارشناس، نقش ممتازی در ارائه مشاوره به افرادی دارد که به کتابخانه مراجعه می‌کنند. وی با اشاره به‌ضرورت وجود المان کتاب در استان البرز، افزود: اینکه استان البرز از المان کتاب در قالب میدان کتاب، خیابان کتاب و … بی‌بهره است، یک ضعف در جلب توجه اقشار مختلف جامعه به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی محسوب می‌شود. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در این بازدید که با مشایعت احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم شکری، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز همراه بود، از ضرورت توجه کتابداران به امر مشاوره تخصصی به مراجعان سخن گفت.

مراسم نکوداشت اسدالله شعبانی در شهرستان بهار برگزار شد

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
در ادامه برنامه‌های ویژه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نشست کتاب‌خوان پیامبر رحمت (ص) با حضور چهره‌های شناخته شده فرهنگی، به میزبانی پارک‌شهر تهران برگزار خواهد. «۳۶۵ روز با پیامبر اسلام»؛ حسین فتاحیانتشارات قدیانی؛ ‌ ۷۶۰ صفحه۳۶۵ روز با پیامبر، ۳۶۵ حکایت است از زندگی پرماجرای حضرت محمد صلی الله علیه و سلم؛ حکایت‌هایی که هر یک روزنه‌ای را از زندگی زیبا و آموزنده پیامبر رحمت برای مخاطب می‌گشاید و گوشه‌ای از آن را نمایان می‌کند. هفت حکایت از بچه‌ها و پیامبر؛ مصطفی رحماندوستنشر افق؛ ۲۴ صفحهکتاب بچه‌ها و پیامبر شامل هفت حکایت است که نشان‌دهنده آن است که الگوی انسانیت و بندگی، چگونه با کودکان رفتار می‌کرده است. بلال اذان نماز را داده بود اما هنوز از پیامبر خبری نبود برای همین به دنبال پیامبر رفت، پیامبر را در آن حال دید و گفت مردم در مسجد منتظر شما هستند! البته نویسنده به فکر خواننده کتاب نیز بوده و در انتهای کتاب واژه‌نامه‌ای از لغات و واژگان دشوار را برای خواننده آورده تا بتواند هم از لذت خواندن متن بهره ببرد و هم معنای واژگان کهن را متوجه شود.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نویسنده شناخته شده حوزه ادبیات داستانی کشور با اشاره به جایگاه والای کتاب و کتابخانه در فرهنگ ایرانی و اسلامی، به آتش کشیدن کتابخانه عمومی تفکر در شهرستان شهریار را اعلام ضدیت افراد شرور با اندیشه، تفکر و فرهنگ اصیل ایرانی دانست. اتفاقی که در ایام جشن کتاب و هفته کتاب و کتابخوانی کام مردم و علاقه‌مندان به کتاب را تلخ کرد. سلیمی ادامه داد: در طول تاریخ از افرادی که کتابسوزی کرده‌اند همواره با نفرت یاد می‌شده است؛ افرادی که دارای روحیه ضد فرهنگی و همچنین مخالف تفکر و اندیشه بودند. چراکه سایر خسارات مادی قابل جبران است، اما جبران خسارات فرهنگی، به آسانی خسارات مادی نیست و اقدام این افراد، تعدی به فرهنگ، اندیشه و اعتقادات مردم بوده است. اما این اتفاق مأمن خانواده‌ها و به خصوص کودکان و خردسالان در این منطقه را از بین برد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مازندران با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر استان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر و تجلیل از روسای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، با حضور استاندار مازندران روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه برگزار شد. ولیپور اظهار داشت: جشن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در مازندران با تقدیر از انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در آیین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به عنوان انجمن برتر کشور، بسیار زیباتر شد. رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، تحول در کتابخانه‌های عمومی استان و روند رو به رشد شاخص‌های کتابخوانی و کتابخانه‌ای را حاصل مدیریت ولیپور به عنوان مدیرکل و زحمات کارکنانی دلسوز و ساعی در کتابخانه‌های عمومی استان دانست و ابراز امیدواری کرد با این روند رو به رشد، مردم بیشتر قدر کتابخانه‌های عمومی را بدانند. گفتنی است، در این مراسم با تقدیر از پدر و مادر مرحومه منیره گوران، کتابدار فقید کتابخانه عمومی جویبار، یاد او گرامی داشته شد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
استاندار کرمان با تبریک فرارسیدن هفته کتاب، گفت: مجال دوباره تجلیل و تکریم اندیشه و عرفان در قاموس زیباترین حریم ماندگار، یعنی کتاب، دغدغه دلپذیری است در راستای تجدید میثاق با همه آنان که هر یک در عرصه نشر و ترویج فرهنگ و هنر پرافتخارمان سهمی بسزا دارند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، محمدجواد فدائی، استاندار کرمان طی پیامی، ‌ فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، را تبریک گفت. بدین سان این دوره هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» مزین است. هفته کتاب موعدی است مغتنم برای معرفی و شناخت بیشتر و بهتر گنجینه‌های ارزشمند اندیشه‌های سرشار از نبوغ و خلاقیت که بر بستر لطیف زیباترین پدیده یعنی کتاب جاری و ماندگار می‌شوند. مجال دوباره تجلیل و تکریم اندیشه و عرفان در قاموس زیباترین حریم ماندگار، یعنی کتاب، دغدغه دلپذیری است در راستای تجدید میثاق با همه آنان که هر یک در عرصه نشر و ترویج فرهنگ و هنر پرافتخارمان سهمی بسزا دارند.

ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 روز قبل
کتابخانه عمومی تفکر و کتابخانه عمومی علامه طباطبایی؛ داستان کتابخانه علامه طباطبایی را محلی‌ها کم و بیش می‌دانند اما شاید شنیدنش برای آنان که نمی‌دانند هم خالی از لطف نباشد. در واقع کتابخانه عمومی تفکر برای مدت‌ها تنها کتابخانه شهر باغستان بود، ‌ که دیگر نیست. زهرا رضایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهریار، در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در خصوص کتابخانه عمومی تفکر باغستان، گفت: کتابخانه عمومی تفکر سال ۱۳۹۱ با زیربنای ۶۰۰ مترمربع، در منطقه نصیرآباد باغستان تأسیس شد. وی ادامه داد: نصیرآباد، همچون شهر باغستان، منطقه‌ای کم برخوردار محسوب می‌شود. رضایی با یادآوری شبی که کتابخانه در آتش سوخت، گفت: شنبه شب (۲۵ آبان ماه) مسئول کتابخانه تفکر، ‌ که ساکن تهران است، با من تماس گرفت.