تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری صدا و سیما

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «صدا و سیما»

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در جمع اساتید و فرهیختگان لبنانی پیرامون معاصرسازی حضرت زهرا (س) به ایراد سخنرانی پرداخت. مجتهدزاده دراین مراسم اظهار داشت: بحث معاصرسازی الگویی مانند حضرت زهرا (س) برای نسل حاضر از چند جهت اهمیت دارد ابتدا باید گفت بحث از حضرت فاطمه زهرا (س) بحث درباره زنی است که نقش‌های متعدد و گوناگونی را در زندگی ایفا کرده است و با اینکه عمری محدود و کوتاه داشت و طول دوران حیات شریف ایشان بسیار اندک بود؛ ولی همین مقطع کوتاه از تاریخ حیات شان به گونه‌ای است که هر لحظه‌ای از آن می‌تواند به‌عنوان نصب العین برای نسل معاصر امروز قرار گیرد. رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد: سبک زندگی حضرت زهرا (س) یک سبک الگو است، وقتی سیره زندگی ایشان را مطالعه می‌کنیم متوجه می‌شویم ایشان برای کوچک‌ترین امور خود با در نظر گرفتن اصل رضایت خداوند برنامه‌ریزی داشته‌اند؛ این موضوع چه از زمانی که در خانه پدر حضور داشتند و چه در زمانی که به‌عنوان همسر امیرالمومنین (ع) و مادر امامت بودند، کاملا مشهود است. مجتهدزاده با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) تنها به عصر خود تعلق نداشتند؛ بلکه الگویی جاویدان برای همه عصر‌ها است، خاطرنشان کرد: مادر منشأ اصلاح است و حضرت فاطمه زهرا (س) یک مادر است، با این تفاوت که ایشان در حکم مادری فداکار برای همه امت، به‌خصوص برای همه جوانان و انسان‌های آزاده و آماده‌ای که می‌خواهند راه صلاح را در زندگی بپیمایند؛ به حساب می‌آیند و در معاصرسازی می‌بایست به این مقام مهم حضرت توجه ویژه‌ای شود. وی ادامه داد: صحبت درباره حضرت زهرا (س) و معرفی زندگی ایشان برای همه افراد بدون توجه به جنسیت و تضاد‌های صوری راه‌گشاست؛ زیرا در عصر ما که از آن می‌توان به‌عنوان عصر گسیختگی عقاید و ایدئولوژی‌ها یاد کرد، برای به‌دست‌آوردن هدف روشن و جهت زندگی، عده‌ای دچار بحران و سردرگمی می‌شوند؛ در چنین شرایطی اگر فرهنگ اسلامی ما به‌عنوان فرهنگ مرجع، الگویی عملی و رفتاری از حضرت زهرا (س) ارائه دهد و بتواند این الگو را به خارج از مرز‌ها صادر کند در حقیقت، به بخشی از بحران هویت دنیای امروز به بهترین شکل پاسخ داده می‌شود، زیرا آنچه غرب برای زنان به‌عنوان الگو در نظر گرفته و آن را به جوامع تزریق می‌کند درحقیقت، مدلی پوشالی است، مدلی که بعد از مدت زمانی نه‌چندان طولانی شدت پوچی و تهی بودنش آشکار می‌شود؛ بنابراین الگویی نظیر حضرت زهرا (س) که کرامت زن را در حد اعلی خود دارد، در حکم بزرگ‌ترین مرجع جامع برای پاسخگویی به ابهامات اذهان عمومی زنان و جامعه بشری در اقصی نقاط جهان است. خانم مجتهدزاده در پایان خاطرنشان کرد: هویت اسلامی منبعث از زندگانی حضرت زهرای اطهر (س) این است که زن در عین این‌که هویت و خصوصیت زنانه خود را حفظ می‌کند، درعین‌حال، هم باید در میدان ارزش‌های معنوی پیشروی کند، و در عرصه مسائل اجتماعی و سیاسی و شناخت توطئه‌های دشمن، نیز باید روزبه‌روز پیشرفت کند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از دفاع پرس، امیر سرتیپ «علیمردان خزایی» پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با درخواست سرلشکر شهید فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش و با دستور سپهبد شهید قرنی رئیس وقت ستاد ارتش به سمت جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش منصوب شد. مرحوم سرتیپ خزایی از افسران مومن، فداکار، شجاع و با تدبیر در امور فرماندهی و ستاد بود که به دلیل لیاقت و تخصص و تعهد در مسئولیت جانشین نیروی زمینی و سپس جانشین ریاست ستاد ارتش منصوب شد و در جنگ تحمیلی در جبهه‌های نبرد نیز حضوری فعال داشت. وی در دوران بازنشستگی نیز به امور خیریه، مردم‌یاری و ساخت مسجد اهتمام داشت. پیکر آن امیر سرافراز صبح امروز پنجشنبه، در قطعه ۷۰ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد و همچنین مجلس بزرگداشت آن فرمانده عالیقدر از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ روز جمعه هشتم اسفند در مسجد رسول اکرم (ص) واقع در میدان کاج، سعادت آباد برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
کمیسر عالی حقوق بشر: به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با علی باقری کنی معاون رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، گفت: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است. باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد. باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آن‌ها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند؛ به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت «حق حیات» را نیز از ملت ایران سلب کنند. دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به ترکیب کشور‌های مدعی نقض حقوق بشر در ایران گفت: دولت اروپایی که بانی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در شورای حقوق بشر است، از یک سو با کمک به عربستان شریک سعودی‌ها در قتل کودکان یمن است و از سوی دیگر با جلوگیری از صادرات دارو به ایران شریک آمریکایی‌ها در قتل کودکان معصوم ایرانی است.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ «حشمت اله ملکی» در گفتگو با پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران دایره آگاهی پلیس راه آهن تهران در راستای تشدید اقدامات کنترلی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از طریق شبکه ریلی به یک محموله بار پستی در انبار توشه راه آهن تهران که آماده بارگیری به مقصد مشهد مقدس بود، مظنون می‌شوند. وی افزود: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد این محموله پستی شامل ۵۴ دستگاه لوازم آشپزخانه، ۸۰۴ جفت کفش کتانی، ۲۹ دستگاه تلویزیون ال‌ای دی، ۳۲ دستگاه رادیو پخش خودرو، ۱۵۱۷ عدد تجهیزات جانبی موبایل، ۱۴ دستگاه ماینر (بیت کوین) با پاور مربوطه، ۱۹ دستگاه، تبلت بازی کودکان و ۹ عدد چمدان فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی بود که با انجام تشریفات قانونی ضبط شدند. این مقام انتظامی ارزش کالا‌های کشف شده را بر اساس نظر کارشناسان ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: پس از تشکیل پرونده و در اجرای دستور مقام قضائی، محموله تحویل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) شد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
متخصصان سازمان جهانی بهداشت در سرتاسر دنیا به دنبال شناسایی، ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا به نام COVID-۱۹ هستند. ویروس COVID-۱۹ هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای دیگر دنیا است. حالا با ورود ویروس کرونا به ایتالیا، مقامات اتحادیه اروپا نگران شیوع این بیماری در کشورهای اروپایی هستند. «اولیور وران» وزیر بهداشت فرانسه می‌گوید به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا به زودی راهکارهای مهار این ویروس را بررسی خواهد کرد. «پائولو جنتییلونی» کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا نیز گفت: اتحادیه اروپا به مقامات ایتالیا و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، اعتماد کامل دارد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما آقای عبدالناصر همتی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: این روزها، برخی نوشته‌ها ومصاحبه‌های من درخصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد. در این زمینه ذکر این نکته را ضروری میدانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی و حرفه‌ای است و در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری نظرات کارشناسی خود را گفته است و بر آن اصرار می‌ورزد. کما اینکه، در مورد FATF نیز در دولت، مجلس و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، موضع بانک رابه صراحت بیان کردم. در همین راستا طی چند روز گذشته صد‌ها میلیون دلار ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و واسطه‌ای کارخانجات توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است، ولی به هر تقدیر حواشی تصمیم FATF، تلاش سودجویان و سفته بازان، نوسانات غیر ساختاری و نا پایداری در بازار ارز بوجود آورد. این نوسانات برای بانک مرکزی جدید نیست و براساس تجارب گذشته و برنامه‌هایی که بانک مرکزی بر مبنای سازوکار بازار دارد، نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیر‌های واقعی اقتصاد کشور باز خواهد گشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محسن بهاروند گفت: آمریکا کشوری است که بعنوان عضو دائم شورای امنیت‏، قطعنامه آن را نقض می‌کند، دیگران را تشویق به نقض این قطعنامه مجبور می‌کند و در عین حال از ایران انتقاد می‌کند که همان قطعنامه را رعایت نکرده است. معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در پاسخ به وزیر امور خارجه عربستان سعودی که از ایران به علت کمک به مردم یمن انتقاد می‌کرد، گفت: این جنگی است که شما شروع کردید و جنگی است که شما همچنان ادامه می‌دهید. وی گفت: ما همواره از مذاکره برای پایان دادن به این جنگ حمایت کرده‌ایم. شما هستید که مردم بیگناه را قتل عام می‌کنید و یک ملت را نابود می‌کنید. شما حق ندارید هر طور دوست دارید با مردم منطقه رفتار کنید و انتظار داشته باشید آن‌ها به شما پاسخ ندهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو؛ نشست برنامه ریزی مسابقات «جام دریا» روز چهارشنبه با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه در باکو برگزار شد. در این جلسه که در ستاد نیروی دریایی جمهوری آذربایجان برگزار شد مقدمات مسابقات جام دریا – ۲۰۲۰ در آب‌های ساحلی جمهوری آذربایجان، بررسی شد. در این نشست همچنین اهمیت برگزاری همه ساله مسابقات جام دریا مورد تاکید قرار گرفت. دو تن از پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشورمان هم در این جلسه حضور داشتند. در پایان این نشست، پروتکل نهایی از سوی حاضران به امضا رسید. جمهوری آذربایجان در چند سال اخیر به طور متوالی، میزبان مسابقات جام دریا با حضور چهار کشور حاشیه خزر از جمله جمهوری آذربایجان، ایران، روسیه و قزاقستان می‌شود. مسابقات جام دریا، همه ساله در تابستان و در قالب مسابقات ارتش‌های جهان برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، عبدالمجید الحنش عضو هیئت مذاکرات دولت نجات ملی یمن به این شبکه گفت نشست‌های فرستاده سازمان ملل متحد با مشاوران و احزاب و سازمان‌ها در امان برای ما هیچ اهمیتی ندارد. الحنش افزود: این نشست‌ها با هدف وقت کشی و طولانی کردن جنگ برگزار می‌شود در حالی که راه حل مشخص است، توقف جنگ و لغو محاصره یمن. وی اضافه کرد: نشست‌های امان برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل متحد به یمن در مشخص کردن زمان مذاکرات است.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ مدیرعامل این شرکت گفت: شهر تهران با توجه به جمعیت ثابت ۹ میلیون نفری آن و بدون احتساب جمعیت دو سه میلیون نفری شناور این کلان شهر، حداقل باید ۹ هزار دستگاه اتوبوس داشته باشد. محمود ترفع با اعلام اینکه از استاندارد‌های جهانی فاصله داریم اما، تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با حداکثر ظرفیت در حال خدمت رسانی به شهروندان باشیم، افزود: ناوگان اتوبوسرانی تهران از معدود دستگاه‌های خدمت رسان است که ۲۴ ساعته و به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۸۶۲ دستگاه اتوبوس داریم که از این تعداد، ۲۶۸۹ دستگاه اتوبوس یعنی تنها ۴۶ درصد ناوگان به سن فرسودگی نرسیده‌اند، اما ۳۱۷۳ دستگاه اتوبوس یعنی ۵۴ درصد ناوگان از سن فرسودگی عبور کرده‌اند، گفت: به ازای هر ۵ دستگاه اتوبوس سالم، ۶ دستگاه اتوبوس فرسوده داریم. ترفع با بیان اینکه چاره‌ای نداریم، جز آنکه شاهد مراجعه روزانه بخشی از اتوبوس‌های فرسوده به تعمیرگاه برای انجام تعمیرات اساسی و جزیی باشیم، تصریح کرد: البته به همکارانم در بخش فنی و به مسئولان شرکت‌های خصوصی تاکید شده است که زمان توقف اتوبوس‌ها در تعمیرگاه‌ها را به حداقل کاهش دهند. مدیرعامل شرکت واحد خاطر نشان کرد: با وجود به همه محدودیت‌های موجود، تمام تلاش خود را به عمل آورده‌ایم تا با وجود افزایش قابل توجه مسافران اتوبوس بعد از اصلاح قیمت بنزین، از طریق کار و فعالیت مضاعف، کاستی‌ها و کمبود‌های موجود را تحمل کرده و تا جای ممکن، پاسخگوی استقبال روز افزون شهروندان از ناوگان اتوبوسرانی تهران باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو درخصوص لغو اعزام کمانداران به مسابقات کاپ آسیایی در تایلند گفت: شرایط تیم ریکرو بسیار خوب و رکورد‌ها صعودی بود. رقابت‌های تایلند یکی از مهم‌ترین رویداد‌های تدارکاتی برای حضور هر چه بهتر برای مسابقات جهانی آلمان بود. غیبت در تایلند و چین مطمئنا به برنامه‌های تمرینی ما ضربه خواهد زد و با افت عملکرد همراه خواهیم بود. منتظر تاریخ جدید فدراسیون جهانی برای جایگزینی مسابقات چین هستیم. گفتنی است فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان، مرحله دوم جام جهانی در شانگ‌های چین را هم به دلیل ویروس کرونا لغو کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، آقای علی اصغر یوسف نژاد درباره نحوه بررسی بودجه سال آینده گفت: طبق تفسیر آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مقرر شد؛ بر اساس ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت بودجه دو دوازدهم سال آینده را تقدیم مجلس کند همچنین دولت می‌تواند لایحه جدیدی برای بودجه سال ۱۳۹۹ به مجلس تقدیم کند. نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که دولت بودجه سال آینده را در قالب لایحه جدیدی به مجلس تقدیم کند، مجلس بر اساس آیین‌نامه داخلی روند بررسی این لایحه را اجرایی می‌کند و پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ و صحن علنی درباره بودجه سال آینده اظهارنظر می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در توضیح جلسات مجلس شورای اسلامی در روز‌های آتی، گفت: دولت باید با توجه به رد کلیات لایحه بودجه سال و البته با توجه به کمبود وقت لایحه دو دوازدهمی بودجه به مجلس دهد، کمیسیون تلفیق بودجه سپس تشکیل جلسه و بودجه پیشنهادی را بررسی می‌کند. نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه دو دوازدهمی بودجه در نیمه دوم فروردین سال ۱۳۹۹ در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد. عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در روز‌های آتی و هفته آینده جلسات علنی خود را خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، شاخص‌های تالار شیشه‌ای امروز را با شیب کم رشد داشتند به طوری که شاخص کل با رشد ۴ هزارو ۸۳۱ واحدی به عدد ۵۰۳ هزار و ۷۳۵ واحد، شاخص ازاد شناور با رشد ۸ هزار و ۵۵۱ واحدبه عدد ۶۲۶ هزار و ۵۵ واحد، شاخص بازار اول با رشد ۳ هزارو ۳ واحد به عدد ۳۵۵ هزارو ۶۲۷ واحد رسید. نماد‌های کچاد، فخور، وغدیر، فخاس از تاثیرگذاران بازار و نماد‌های وبملت، خساپا، وتجارت، خودرو، شپنا و فملی از پربیننده‌های بازار بودند. دربازار فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۸ هزارو ۹۹۵ واحدی به عدد ۶ هزارو ۵۵۲ واحد رسید و نماد‌های ذوب، چکایا، سمگا و حریل از نماد‌های پربینده بازار امروز فرابورس بودند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سازمان لیگ جودو، پس از صدور اطلاعیه ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش فدراسیون پزشکی ورزشی، مبنی بر لغو همه رویداد‌های ورزشی کشور و لیگ‌های همه رشته‌های ورزشی، هفته‌های سوم و چهارم از دومین دوره سوپرلیگ و لیگ امید تا المپیک جودو لغو شد. تاریخ بعدی برگزاری مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سپاه نیوز؛ در پی شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور که سلامت هموطنان را با تهدید مواجه کرده است؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تماس تلفنی با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از آمادگی سپاه برای هر گونه کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی، در مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری خبر داد. سرلشکر سلامی در این تماس تلفنی از نقش آفرینی بسیج در اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال به عنوان الگو و تجربه‌ای بسیار موفق و راهگشا یاد کرد و گفت: علاوه بر انجام اقدامات آموزشی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری، تمامی مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه اعم از دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بسیج جامعه پزشکی به منظور ادامه خدمات و کمک برای مقابله با ویروس کرونا تا بازگشت شرایط به وضع عادی آمادگی دارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، آقای علیرضا رفیعی پور در رابطه با ادعای شیوع بیماری و تلفات بالا در واحد‌های مرغداری گفت: ادعای شیوع بیماری واگیردار و تلفات بالا در مرغداری‌ها را قویا تکذیب می‌کنم. رفیعی پور تأکید کرد: هیچ گزارشی مبنی بر شیوع بیماری واگیردار در مرغداری‌ها توسط این سامانه گزارش نشده است و این تلفات احتمالا موردی و به دلیل مشکلات مدیریتی در برخی از مرغداری‌ها ایجاد شده است. وی افزود: این سامانه همه پارامترهای اصلی اپیدمیولوژی هر بیماری را که تعیین کننده بروز، توزیع و تاثیرات بیماری‌ها باشد، رصد کرده و اطلاعات آن قابل رؤیت است. رفیعی‌پور افزود: آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور کنترل شده و نسبت به سال گذشته تعداد کانون‌های این بیماری کاهش چشمگیری داشته است. وی تأکید کرد: همه مراکز مجاز تحت نظر دامپزشکی هستند و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بررسی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مسئولان فدراسیون تنیس روی میز اعلام کردند که مسابقات داخلی این رشته ورزشی تا پایان سال ۱۳۹۸ لغو شده و ادامه مسابقات در سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. مرحله حذفی لیگ تنیس روی میز آقایان قرار بود اواسط اسفند برگزار شود؛ اما با توجه به شیوع ویروس کرونا این مسابقات به بعد از عید نوروز موکول شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، سرپرست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس دفاعیات هر دو باشگاه، در اولین فرصت رای بازی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان اعلام می‌شود. ابوالفضل حسن‌زاده محمدی، سرپرست کمیته انضباطی گفت: با دریافت گزارش مربوطه به صورت فوق العاده جلسه تشکیل می‌شود و طبق مقررات، ظرف مدت یک هفته تعیین تکلیف می‌کنیم. وی گفت: بر این اساس، دفاعیات هر دو باشگاه اخذ می‌شود و بر اساس گزارش و دفاعیات تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
منابع آگاه از شلیک راکت‌های جدید به فلسطین اشغالی توسط جنبش جهاد اسلامی خبر دادند. شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود گزارش داد حملات موشکی از نوار غزه به فلسطین اشغالی از سرگرفته شد و ظرف کمتر از یک ساعت، آژیر‌های خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه سه بار به صدا در آمد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای حسین مدرس خیابانی در جشنواره برگزیدگان گندم، آرد و نان گفت: تولید محصولات گندم در شرایط سخت کشور انجام می‌شود که این نشان از کار جهادی است. وی با بیان اینکه امروز برای توسعه کار‌ها در کشور، باید زنجیره‌ها و حلقه‌های آن نیز توسعه یابد گفت: هیچ توسعه‌ای در دنیا، بدون توسعه زنجیره و حلقه‌های آن انجام نمی‌شود. مدرس خیابانی به حجم اقتصادی ۶ میلیارد دلاری گندم، آرد و نان در کشور اشاره کرد و افزود: ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده این محصولات است. قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، همچنین از خرید تضمینی گندم و پرداخت نقدی به کشاورزان در سال آینده خبر داد. مدرس خیابانی بر توجه خاص به این مجموعه تاکید کرد و گفت: محصولات گندم، ۴ ویژگی دارند که امنیت غذایی برای کشور یکی از این ویژگی هاست. وی با بیان اینکه ۴۰ سال کشور ما تحریم شده و امنیت غذایی ما را گرو گرفته‌اند افزود: برای کشوری که می‌خواهد اقتدار و استقلال خود را به رخ بکشد امنیت غذایی بسیار مهم است. مدرس خیابانی تولید با ارزش افزوده را از دیگر ویژگی‌های محصولات گندم، آرد و نان بیان کرد و گفت: کشور در تولید این محصولات، قطع وابستگی به نفت و اقتصاد بدون نفت را تمرین می‌کند. قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه در صادرات نیاز به ارزش افزوده داریم ادامه داد: میانگین قیمت کالای صادراتی کمتر از ۴۰۰ دلار، و میانگین کالای وارداتی بیشتر از ۱۲۰۰ دلار است. آقای مدرس خیابانی اضافه کرد: امروز محصولات گندم و آرد با ۲۰۰۰ تومان تولید می‌شود، اما ۱۰ تا ۲۰ برابر خود، ارزش افزوده دارد. وی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی جایگاه خود را پیدا کرده است گفت: کار جدید، صادرات با ارزش افزوده است که مصداق بارز آن گندم، آرد و نان است. وی حل موضوع اشتغال را از دیگر ویژگی‌های این صنف دانست و افزود: دو میلیون شاغل، بیش از ۴۰۰ کارخانه آسیابانی، ۵۰۰ هزار کشاورز و ۸ هزار نفر در اصناف مختلف این صنف مشغول به کار هستند. مدرس خیابانی ادامه داد: اشتغال این قشر از جامعه، یک ویژگی دارد و آن جلوگیری از مهاجرت است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: این روزها، سفته بازان و رانت جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگی‌های روند آن، تمدید نشدن تعلیق قلمداد کردند و در خصوص تاثیر آن بر نرخ ارز تبلیغات زیادی در کانال‌های تبلیغاتی خود راه انداخته‌اند. عبدالناصر همتی در فضای مجازی نوشت: نظرم را قبلا درباره اهمیت این موضوع گفته‌ام، لیکن، در شرایط فعلی که اغلب بانک‌های خارجی به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، همکاری لازم با بانک‌های ایران را ندارند و تبادلات ارزی ما از طریق مکانیزم‌های بانکی جایگزین و غیرقابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتی fatf (اعم از تمدید یا تمدید نشدن) نمی‌تواند تاثیر قابل توجهی بر شرایط ارزی کشورمان داشته باشد و عمده خبرسازی‌ها در این خصوص، با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد. وی افزوده است: دستاویز قرار دادن موضوع fatf برای اثر گذاری در نرخ از طریق سفته بازان و فضای مجازی، ​با واقعیات بازار و روند تامین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم انداز گشایش کانال‌های جدید، همخوانی ندارد. ضمن اینکه، بانک مرکزی نظارت بر جریان پول و مبارزه با پولشویی را نیز در کنار مدیریت بازار ارز با قوت ادامه خواهد داد. همتی تاکید کرده است: مردم عزیز مراقبت کنند که با شگرد جدید سودجویان، این بار تحت عنوان تاثیر fatf، دارایی آن‌ها در بازار ارز در معرض ریسک قرار نگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
در سال‌های ۹۷ و ۹۸، ایجاد کردند بیمه مرکزی، بیمه‌های اتکایی داخلی و صندوق ویژه تحریم تحت پوشش قرار می‌دهند. به گزارش خبرگزاری صداو سیما، غلامرضا سلیمانی امیری صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: مجموعه شرکت‌های بیمه تمامی بیمه نامه‌های کشور که کنسرسیوم‌هاوی افزود: بعد از خروج آمریکا از برجام، اولین شرکت‌هایی که از ایران خارج شده و قرارداد‌های خود را تمدید نکردند، شرکت‌های بیمه اتکایی بودند. رئیس شورای عالی بیمه با بیان اینکه مکانیزمی ایجاد کردیم تا ریسک‌های موجود در کشور توسط بیمه‌های داخلی مدیریت شود، اظهار داشت: بخشی از موضوع اتکایی را کنسرسیوم‌های ایجاد شده برعهده گرفتند و بخش اتکایی هر بیمه نامه، قبل از بیمه مرکزی برای کنسرسیوم ارسال می‌شود. سلیمانی گفت: کل شهر آق قلا در استان گلستان تحت پوشش بیمه بود و کمیته امداد استان لرستان را تحت پوشش بیمه قرار داده بود و استان‌های جنوبی نیز تحت پوشش بنیاد برکت قرار داشت. رئیس شورای عالی بیمه گفت: شرکت‌های بیمه خودشان به بانک‌ها نامه زدند که ارزیابی خسارت و تعداد واحد‌های آسیب دیده آبان ماه را اعلام کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
وی درباره اتهام دخالت در انتخابات هیئت‌های استانی افزود: طبیعی است که هر فردی دوست دارد کاندیدای مورد نظر خودش انتخاب شود. ما هم سعی کردیم با توجه به شناخت چندین ساله از ورزش تنیس روی میز، فرد شایسته را در انتخابات هیئت‌های استانی انتخاب کنیم. بنده در میان ۱۷، ۱۸ رأی انتخابات هیات‌های استانی فقط یک رای دارم و هیچ اعمال نفوذی برای طرفداری از دوست یا آشنایی در انتخابات هیات‌ها انجام ندادم. رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره انتقادات نظری دبیر سابق فدراسیون گفت: نظری از افراد شایسته است و دوستی بیش از ۳۰ ساله با او دارم. دبیر سابق فدراسیون را به توانمندی و دلسوزی قبول دارم و همین که سه سال دبیر فدراسیون بنده بود، نشان دهنده این اعتماد است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه خبری بازار سرمایه، بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز به استناد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه و با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها امروز یکشنبه (۲۰بهمن) توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه می‌شود. بر پایه این گزارش، این بلوک ۲۰ درصدی که ۲۰۵ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۲۰ سهم شرکت پالایش نفت شیراز را شامل می‌شود، به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) بعلاوه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۵۷ هزار و ۶۳۲ ریال کمتر نباشد، و در مجموع به ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۸۴۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۴۰ ریال، به صورت ۵۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۲ سال عرضه خواهد شد. این در حالی این که سازمان خصوصی سازی بلوک ۵۹٫۰۲ درصدی سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین - هپکو را نیز که ۱۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۹۲ سهم این شرکت را شامل می‌شود امروز در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس ایران عرضه می‌کند؛ این میزان سهام به صورت ۱۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۶ ساله با فاصله هر قسط شش ماه توسط کارگزاری بانک ملی ایران روی میز فروش می‌رود. بر این اساس قیمت پایه هر سهم این شرکت نیز برای این واگذاری معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه به شرط آن که از مبلغ ۱۱۵۹ ریال کمتر نباشد و قیمت پایه کل نیز معادل حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم ضربدر تعداد سهام قابل عرضه به شرط آن که از مبلغ ۱۴ هزار و ۴۴۷ میلیارد و ۸۶۲ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۵۲۷ ریال کمتر نباشد، تعیین شده است. همچنین در آگهی واگذاری سهام این شرکت آمده است: متقاضیان باید علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، معادل یک درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری (به مبلغ ۱۴۸٫۶۵۱٫۰۲۴٫۲۲۶ریال) را به عنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانکی معتبر حسب مورد به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و یا به آن تحویل نمایند. این در حالی است که در صورت انصراف هر یک از متقاضیان تایید صلاحیت شده از حضور در رقابت، سپرده نقدی واریز شده و یا ضمانت نامه بانکی ارائه شده به سازمان خصوصی سازی (معادل یک درصد مذکور) به نفع دولت ضبط خواهد شد. لازم به توضیح است در صورت عدم واریز و یا تحویل ضمانتنامه، صلاحیت متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با رشد هزارو ۷۷۶ واحد به رقم ۴۵۴ هزارو ۶۱۸ واحد رسید. همچنین شاخص کل (هم وزن) با رشد ۳۵۵ واحد به عدد ۱۴۷ هزارو ۴۷۲ واحد، شاخص ازاد شناور با رشدهزارو ۹۱۹ واحد به عدد ۵۴۹ هزارو ۶۴۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با رشد ۳۲۷ واحدی به عدد ۳۲۷ هزارو ۶۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با رشد ۷ هزارو ۹۲۶ واحد به عدد ۹۳۷ هزاروو ۱۴۴ واحد رسید در بازار فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۱۱ واحدی به عدد ۵ هزارو ۷۵۹ واحد رسید. نماد‌های فارس، شتران، وبملت، فخاس، وغدیر و رانفور از نماد‌های تاثیر گذار در شاخص بودند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم بهره برداری از ۵۶ طرح حمل و نقل ریلی در دهه فجر که بصورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس در ۱۳ استان و ناحیه کشور در راه آهن تهران برگزار شد افزود: همچنین در بخش فروش اینترنتی نیز، شاهد رشد ۹ درصدی فروش بلیت بوده‌ایم. وی اضافه کرد: بزودی ظرفیت جدید قطار‌های فوق العاده در برخی مسیر‌ها با توجه به استقبال خوب هموطنان در این ایام اعلام خواهد شد. معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح‌هایی که امروز به بهره برداری رسید گفت: این ۵۶ طرح در بخش‌های مختلف از جمله ارتباطات و علائم الکتریکی، بازسازی و بهسازی خطوط ریلی، تقاطع غیر هم سطح به بهره‌برداری رسید. وی افزود: ارتباطات و علایم، سبب ارتقای ایمنی و هوشمند سازی طرح‌ها می‌شود و احداث و تبدیل تقاطع‌های غیر همسطح نیز، موجب افزایش کیفیت پروژه‌ها و ارتقای ایمنی در بخش ریلی و جاده‌ای می‌شود. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح بازسازی و بهسازی خطوط در برخی از بلاک‌ها ضروری بود و این بازسازی موجب افزایش ارتقای ایمنی در همه حوزه‌های ریلی می‌شود. رسولی با اشاره به اینکه سیر و حرکت بیش از ۵۰ درصد قطار‌ها به مشهد یا از مبدا این شهر است، افزود: طرح احداث مرکز تعمیرات لوکوموتیو در مشهد سبب ارتقای ایمنی این خط شد و همچنین افزایش کیفیت خدمات در حوزه مسافری توسط احداث مرکز تعمیرات در این حوزه شده است. وی افزود: احداث خطوط عریض در پایانه اینچه برون و همچنین توسعه نمازخانه‌ها برای افزایش خدمات رفاهی مسافران در قالب این ۵۶ طرح صورت گرفته است. مدیرعامل شرکت راه آهن همچنین درباره امضای قرارداد با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد گفت: امروز تفاهم نامه همکاری با شرکت ایران خودرو در حوزه لجستیک و حمل و نقلی به امضا رسید که بر اساس آن، استفاده حداکثری از تولید داخل برای تعمیرات خطوط و همچنین استفاده از تجهیزات و خدمات این بخش در حوزه تعمیر و نگهداری بر اساس این تفاهم نامه صورت می‌گیرد. وی افزود: همچنین اتصال مراکز خرید و بار این شرکت و همچنین مراکز و کارخانجات مختلف ایران خودرو از طریق ریل و ایجاد امکان انتقال خودرو‌ها و تولیدات دیگر این شرکت بوسیله حمل و نقل ریلی به نقاط مختلف کشور، از دیگر مفاد تفاهمنامه ریلی بود که امروز میان دو شرکت به امضا رسید.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بعد از انتخاب مهرداد علیقارداشی به ریاست فدراسیون تنیس روی میز گفت: رای صد در صدی اعضا مجمع نشان می‌دهد عملکرد چهار ساله علیقارداشی در فدراسیون تنیس روی میز به گونه‌ای بود که اعضا مجمع را به یک جمع بندی رساند. وی افزود: اتفاقات خوبی در چهار سال گذشته برای رشته تنیس روی میز افتاد و بسیاری از اولین‌ها در این دوره رخ داد، به ویژه مدال نوشاد عالمیان در بازی‌های آسیایی جاکارتا که اولین بار بود. علینژاد تاکید کرد: ۸۰ روز بیشتر از انتصاب سرپرست در فدراسیون تنیس روی میز نگذشت و سعی کردیم در کمترین زمان ممکن انتخابات را برگزار کنیم تا ثبات مدیریتی را در این رشته به هم نزنیم. کاندیداها را براساس آیین نامه ارزیابی کردیممعاون وزیر ورزش درباره رد صلاحیت برخی کاندیداهای انتخابات فدراسیون تنیس روی میز گفت: کمیته تطبیق براساس آیین نامه، شرایط کاندیداها را بررسی می‌کند. کاندیداهای ریاست فدراسیون تنیس روی میز ارزیابی دقیقی در این کمیته شدند و دو نفر شرایط حضور در انتخابات را داشتند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکواش، کادر فنی تیم‌های ملی اسکواش، اسامی ملی پوشان آقایان و بانوان را اعلام کردند. این ملی پوشان از یک تا ۹ فروردین برای حضور در رقابت‌های قهرمانی تیمی آسیا به کوالالامپور اعزام می‌شوند. ترکیب نهایی تیم ملی اسکواش به این شرح است: نوید ملک ثابت، سجاد زارعیان جهرمی، سیدمحمد رضا کاشانی و علیرضا شاملی در بخش مردانفرشته اقتداری، آیلی نیری، سوگل ثمودی و غزال شرف پور در بخش بانوان