تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «صدا و سیما»

صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، سبد نفتی اروپا، در آغاز معاملات روز پنجشنبه افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، بهای ‏هر بشکه نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‏ نفت داد و ستد ‌شده در ‏‏بازارهای بین المللی و پایه‌ای برای قیمت ‏گذاری دیگر انواع نفت ‏در بازار اروپا ‏استفاده می‌شود، برای تحویل در ماه ژوئن با ۷۸ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۷۵ دلار و ۳۵ سنت رسید. در معاملات الکترونیک ‏بازار نفتی ‏نیویورک نیز بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمیدییت‏) که بیشتر برای ‏‏قیمت گذاری نفت مصرفی در ‏‏آمریکا به کار ‏برده می‌‏شود، ‏برای تحویل ‏در ماه ژوئن با ۱۹ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۶۶ دلار و هشت سنت رسید. کارشناسان مسائل اقتصادی و بازار انرژی می‌گویند تصمیم آمریکا در تمدید نکردن معافیت‌های خرید نفت از ایران برای هشت کشور (چین، هند، ترکیه، ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، یونان و تایوان)، علت اصلی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی نفت است.
صدا و سیماصدا و سیما50 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کمیته ملی المپیک، نشست هماهنگی افتتاح موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان و عبدالحمید احمدی معاونان وزارتخانه، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه دار این کمیته، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و دیگر مسئولان شرکت سرمایه گذاری کمیته ملی المپیک در محل این کمیته برگزار شد. در این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: راه اندازی موزه کار بسیار مهمی بود که با همت صالحی امیری و همکارانش در حال انجام است و نقطه عطفی در ورزش کشور محسوب می‌شود. وی پس از گزارش‌های ارائه شده مسئولان ورزش در خصوص افتتاح موزه ورزش افزود: اصل کار و مراحل راه اندازی موزه انجام شده است. راه اندازی موزه ملی ورزش کاری است که سالیان سال فقط حرفش به میان بوده و در نهایت با همت صالحی امیری و جمعی از دوستان در حال انجام است. با افتتاح آن اتفاق بزرگی رقم می‌خورد و به اعتقاد من نقطه عطفی در ورزش کشور خواهد بود. در این نشست گزارشات کوتاهی در خصوص چگونگی روند اجرایی کار ارائه شد تا موزه به طور رسمی در آینده‌ای نزدیک افتتاح شود.
صدا و سیماصدا و سیما53 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کمیته ملی المپیک، کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک با اعطای احکام اعضا توسط رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک برای اجرای اساسنامه کمیته ملی المپیک و با هدف ارتقا فرهنگ عمومی و ارزش‌های اخلاقی و ترویج روحیه اخلاق مداری و جوانمردی در ورزش کشور تشکیل شده است. این کمیسیون با تایید از کمیسیون اخلاق کمیته بین المللی المپیک و با حضور حقوقدانان و صاحبنظران ورزش کشور فعالیت خود را آغاز کرد. این کمیسیون موظف است که براساس شرح وظایف و اختیارات در اسرع وقت نسبت به تدوین منشور اخلاق، آیین نامه‌های اجرایی و انضباطی کمیسیون اقدام کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: خوشحالیم که شاهد واپسین گام‌های نظام بهداشت و درمان کشور برای حذف مالاریا هستیم و این شاخص، یکی از افتخارات نظام سلامت خواهد بودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر نعیم امینی فرد در همایش روز جهانی مالاریا در چابهار گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان، کشور و فلات ایران، قرن‌ها از سلطه مالاریا در ابعاد مختلف زندگی خود، خاطرات تلخ و نامبارکی داشتند و ۵ دهه پیش، بالاترین آمار مرگ عفونی مردم به این بیماری تعلق داشت و جمعیت بسیار زیادی را تحت تاثیر قرار می‌داد، اما امروز در آستانه حذف مالاریا در کشور قرار داریم. نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از عدالت به عنوان یکی از شعار‌های محوری انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: بی عدالتی در حوزه بهداشتی و درمانی یکی از انگیزه‌های مردم برای انقلاب اسلامی بود، اما در ۴ دهه گذشته برغم چالش‌ها و مضیقه‌هایی که داشتیم، دستاورد‌های ارزشمندی در نظام سلامت کسب کرده‌ایم. نماینده مردم ایرانشهر، نیکشهر، دلگان و سرباز در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ، بیماری مالاریا با شاخص‌های توسعه نیافتگی همراه بوده، اما با تلاش‌های گسترده‌ای که در کشور شده است، به مرحله حذف مالاریا در کشور رسیده‌ایم. وی یکی از دلایل توفیق نظام سلامت را ایجاد ساختار پیشرفته بهداشتی و درمانی دانست و افزود: در اطراف ما کشور‌هایی وجود دارند که فاقد این ساختار‌های نظام‌مند هستند. البته در ارکان مهم و تصمیم گیر کشور نیز برای ارتقای شاخص‌های سلامت، تعهد وجود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
محمد ستارپور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره نتایج تیم ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: مشخص بود تیمی که به رقابت‌های آسیایی اعزام شده است نمی‌تواند نتایج قابل قبولی کسب کند، چون قبل از اعزام در مسابقه دوستانه و تدارکاتی که بین تیم تهران و تیم ملی برگزار شد، سه بوکسور بی نام و نشان توانستند ملی پوشان را شکست دهند، به همین علت برای کادر فنی مشخص شد که این تیم نمی‌تواند در آسیا خوب ظاهر شود. وی افزود: مشکل بزرگ بوکس ایران، فقدان کار روی تیم‌های پایه است، در سال‌های گذشته سرمایه گذاری روی تیم‌های پایه صورت نگرفته و برنامه‌ای در این زمینه انجام نشده است، در حالیکه کشور‌های آسیایی سرمایه گذاری خوبی در این زمینه کرده‌اند. این کارشناس بوکس گفت: با شرایط فعلی نمی‌شود، از فدراسیون انتظار مدال و کسب سهمیه داشت. بضاعت تیم ملی ایران در همین حد است و کادر فنی تیم ملی همه زحمات خود را در پیکار‌های آسیایی کشید. وی افزود: فدراسیون بوکس با برگزاری اردو‌های منظم، تلاش خود را کرد، اما تا زمانیکه مربی بزرگ برای تیم ملی استخدام نشود و تیم‌های پایه نداشته باشیم، همین روند نتیجه گیری را خواهیم داشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، این ناو گروه که با استقبال رسمی مسئولان لشکری و کشوری قزاقستان، استانداری استان منگستائو، «مجید صابر» سفیر کشورمان و حسین حریری وابسته نظامی ایران در قزاقستان روبرو شد، قرار است در سفر سه روزه درباره همکاری نظامی گفتگو کنند. این برای بار دوم است که ناو گروه صلح و دوستی نیروی دریایی ایران به بندر آکتائو قزاقستان سفر می‌کند. نخستین سفر در بهار سال ۱۳۹۶ انجام شده بود و بازدید متقابل ناوگروه قزاقستان از بندر انزلی نیز در مهر ماه ۱۳۹۶ انجام گرفت. در این بازدید سه روزه برنامه‌های مختلفی برای کارکنان ایرانی تدارک دیده شده است. «مجید صابر» سفیر و ناخدا یکم «محمد مهدی احمدی» فرمانده ناوگروه اعزامی نداجا به قزاقستان با رسانه‌های محل مصاحبه و پیام‌های صلح و دوستی دولت و مردم کشورمان را به دولت و مردم قزاقستان اعلام کردند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
علیرضا استکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره عملکرد تیم ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: تیم ملی بوکس مشکل فنی و حتی بدنسازی داشت. فدراسیون بوکس کار خود را انجام داد و با برگزاری اردو‌های داخلی و اعزام به تورنمت‌های خارجی شرایط خوبی برای ملی پوشان ایجاد کرد. وی افزود: برای مسابقات قهرمانی آسیا، تیم ملی ۲ سفر تدارکاتی اعزام شد. توقع زیادی از اکبر احدی وجود داشت و حالا با یک مدال اهالی بوکس راضی نمی‌شوند. سخنگوی شورای فنی فدراسیون بوکس گفت: این کادر فنی باید برای رقابت‌های قهرمانی آسیا تقویت می‌شد، با این حال به کسب سهمیه المپیک امیدوار هستم، اما نیاز به مربی خوب خارجی داریم تا در این فرصت بتواند این مهم را رقم بزند. وی با اشاره به مربیان داخلی که در این سال‌ها هدایت ملی پوشان را برعهده گرفته‌اند، افزود: مربیان ایرانی امتحان خود را پس داده‌اند و خود من یکی از آن‌ها هستم. باید یک سرمربی خارجی را استخدام کنیم که کار بلد باشد و علاوه بر آن به زبان روسی تسلط داشته باشند، چون همه لابی‌ها بوکس در دست روس‌ها است و در این صورت می‌توانیم از حق بوکسور‌های خود دفاع کنیم. استکی گفت: از وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک می‌خواهم به این رشته کمک کنند تا فدراسیون بتواند مربی خوب خارجی استخدام کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه: ایران از نزدیک تحولات سودان و تظاهرات و اعتراضات مردم آن کشور را پیگیری می‌کندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران از نزدیک تحولات سودان و تظاهرات و اعتراضات مردم آن کشور را پیگیری می‌کند و بر لزوم تحقق خواسته‌های مشروع مردم، انتقال مسالمت آمیز قدرت، توقف اقدامات خشونت آمیز و عدم هرگونه دخالت خارجی تاکید دارد. سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آخرین تحولات در سودان تاکید کرد: انتقال سریع قدرت به غیرنظامیان و تصحیح تصمیمات نادرست گذشته مانند اعزام سربازان سودانی برای برادر کشی در یمن را امری ضروری در حل و فصل مشکلات این کشور و تحقق خواسته‌های ملت بزرگ سودان می‌دانیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، تیم ملی والیبال نشسته که برای برگزاری یک اردوی مشترک و بازی‌های تدارکاتی با تیم ملی والیبال نشسته کشورمان به ایران سفر کرده بود، امروز به اردوی خودش پایان داد. الکساندر اوی سیانیکوف سرمربی تیم روسیه درباره اهداف برگزاری این اردو گفت: با توجه به اینکه در تابستان امسال مسابقات قهرمانی اروپا را در مجارستان در پیش داریم، لازم بود تا اردوی تدارکاتی با والیبال نشسته ایران که یکی از قدرتمند‌ترین تیم‌های و قهرمان جهان و المپیک است داشته باشیم تا تیم خودمان را در یک محک جدی بسنجیم. وی افزود: به دنیال کسب سهمیه پاراالمپیک توکیو در والیبال نشسته هستیم و تلاش می‌کنیم بعد از تیم بوسنی که قبلا سهمیه پارالمپیک را گرفته، بتوانیم در رقابت‌های اروپایی با قدرت ظاهر شویم و کسب سهمیه کنیم. سرمربی تیم روسیه تاکید کرد: یک هفته اردوی خوب با تیم ایران داشتیم و علاوه بر تمرین مشترک، بازی‌های تدارکاتی هم انجام دادیم تا نقاط ضعف مان را بشناسیم و برای رقابت‌های آینده این ضعف‌ها را برطرف کنیم. هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان هم درباره اردوی مشترک با تیم روسیه گفت:: روسیه برای برگزاری یک اردوی مشترک و چند مسابقه تدارکاتی با تیم کشورمان درخواست‌هایی داشت که این اردوی برگزارشد. روس‌ها با هزینه‌های خودشان این اردو را برگزار کردند که امروز به پایان رسید. وی تاکید کرد: اردوی خوبی با روسیه داشتیم و توانستیم با توجه به اردوی‌های قبلی، سطح فنی جوانتر‌ها را بسنجیم و به آن‌ها میدان بدهیم تا خودشان را نشان بدهند در این اردو ۵ بازی با روسیه انجام دادیم که با پیروزی تیم ایران به پایان رسید. رضایی با اشاره به در پیش بودن رقابت‌های قهرمانی اسیا در تایلند اظهارکرد: رقابت‌های قهرمانی اسیا با حضور ۸ تیم در بانکوک از ۱۹ خرداد اغاز می‌شود و تیم والیبال نشسته با امادگی کامل در این رقابت‌ها حاضر می‌شود و با اینکه تیم ایران سهمیه پاراالمپیک توکیو را در مسابقات جهانی گرفته، ولی برای حفظ آمادگی تیم با تمام توان حاضر می‌شویم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به نشست خبری قبل از بازی با پرسپولیس نرسید. این نشست قرار بود ظهر امروز در محل سازمان لیگ فوتبال ایران برگزار شود. بازی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان اصفهان از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ساعت ۲۰:۱۵ فردا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل سپاهان افزود: خوشحالم با سپاهان بازی داریم و این مسابقه دومین دربی بزرگ ما است و خیلی چیز‌ها را می‌تواند نشان بدهد. سپاهان در نیم فصل دو بازیکن گرفته‌اند، مسلمان و ابراهیمی که بسیار باتجربه هستند و انگیزه فراوانی برای این بازی دارند. وی ادامه داد: تا آخر فصل تلاش می‌کنم که همه بازی‌ها را ببریم. در مورد تیم خودمان باید بگویم انصاری و ماهینی را نداریم، خلیل‌زاده هم محروم است، سیامک نعمتی هم برای بازی‌اش جای سؤال وجود دارد که می‌تواند بازی کند یا نه، چون او از ناحیه انگشت مصدوم شده است. بقیه بازیکنان در سلامت هستند و برای رقابت در ترکیب اصلی قرار دارند. سرمربی پرسپولیس در مورد انتقاد به مهاجمان تیمش گفت: متاسفانه بودیمیر مصدوم است، این مشکلی است که از زمانی که به ما ملحق شد پیش آمد و درگیرش شده است. علیپور هم آقای گل لیگ است، طبیعی است که برخی از موقعیت‌های گلزنی را از دست بدهد، اما من ترجیح می‌دهم که موقعیت از دست بدهیم تا موقعیتی ایجاد نشود، این اتفاق برای همه مهاجمان رخ می‌دهد، البته از او انتظار داریم که در زدن ضربات آخر دقت بیشتری داشته باشد. برانکو در مورد اینکه دوست دارد علیپور آقای گل لیگ شود افزود: برای من مهم‌ترین مسئله برد است، مهمترین مسئله گلزنی است، البته طبیعی است که دوست دارم علیپور آقای گل شود، اما مسئله اصلی‌تر این است که ببریم و قهرمان شویم و هر کسی هم سهم خودش را برای نتیجه‌گیری تیم انجام بدهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای در واکنش به فرمان روسیه برای تسهیل در اعطای گذرنامه روسیه به ساکنان شرق اوکراین، روسیه را به «تشدید» تنش‌ها متهم کرد. وزارت امور خارجه آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد آلمان و فرانسه- که به طور مشترک از حامیان روند صلح در اوکراین هستند- تصمیم مسکو را برای تسهیل در اعطای گذرنامه‌های روسیه به ساکنان شرق اوکراین محکوم کردند. این منبع اعلام کرد: آلمان و فرانسه فرمان روسیه را برای تسهیل در اعطای تابعیت روسیه به ساکنان شرق اوکراین محکوم می‌کنند. وزارت امور خارجه آلمان خاطرنشان کرد: این مناطق جزئی از خاک ملی اوکراین به شمار می‌آید.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کمیته ملی المپیک، تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقتدرانه با کسب هفت مدال طلا و سه برنز قهرمان قاره شد. پس از کسب این عنوان کمیته ملی المپیک در پیامی به کشتی گیران تبریک گفت. در بخشی از این پیام امده است؛ «بار دیگر افتخارآفرینان کشتی کشورمان موفق شدند، در رقابت‌های آسیایی ضمن طنین انداز کردن سرود ملی کشورمان در سالن برگزاری رقابتها، پرچم مقدس کشورمان را بار‌ها به اهتزا درآورند. ضمن تبریک کسب عنوان قهرمانی مقتدرانه این رقابت‌ها آن هم با کسب هفت مدال طلا و سه مدال برنز به مسئولان زحمتکش فدراسیون، کادرفنی و ملی پوشان غیرتمند کشورمان خسته نباشید گفته و برای مجموعه موفق و مدال آور کشتی کشورمان در دیگر رقابت‌های پیش رو به خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک و بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آرزوی موفقیت دارد.»
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
سه نفر از رادیولوژیست‌های برتر کشور در مراسمی با حضور مهمانان خارجی سی و پنجمین همایش رادیولوژی ایران، قدردانی شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران؛ در مراسمی که همزمان با برگزاری سی و پنجمین همایش رادیولوژی ایران در هتل هما برگزار شد، سه نفر از رادیولوژیست‌های برتر کشور، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. محمد کاظم طرزمنی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، علی حکمت نیا عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و حمیدرضا حقیقت خواه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سه نفر از رادیولوژیست‌های برتر در همایش امسال انجمن رادیولوژی ایران بودند. در این برنامه که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن رادیولوژی ایران برگزار شد، مهمانان خارجی حاضر در همایش نیز حضور داشتند. انتخاب رادیولوژیست‌های برتر، بر اساس رتبه‌های علمی و عملکرد آنان در حوزه آموزش به دستیاران رادیولوژی در سطح کشور به خصوص در مناطق کمتر برخوردار بوده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور نیز حضور داشتند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: ​ هم اکنون هر انس طلا ۱۲۷۸ دلار عرضه می‌شود. وی افزود: ​ افزایش قیمت جهانی طلا و نرخ ارز در بازار‌های داخلی، سبب افزایش قیمت طلا در بازار شده است. وی با بیان اینکه امروز هر دلار ۱۴ هزار و ۵۰ تا ۱۴ هزار و ۱۰۰ معامله شده است گفت: امروز هر مثقال طلادر بازار ۱۹۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۱۰ هزارتومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۷۲۰ هزارتومان و سکه یک گرمی نیز ۹۵۵ هزارتومان معامله شده است. کشتی آرای گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۱ هزار تومان به فروش رسیده است. وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان سطح معاملات در بازار طلا کاهش یافته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعوندرگذشت حقوقدان صاحب نظر و توانا مرحوم بهمن کشاورز، موجب اندوه و تاثر فراوان شد. این وکیل برجسته که آموزگاری آگاه و متعهد برای وکلای دادگستری و چهره‌ای پایبند به اخلاق حرفه‌ای و مسوولیت‌های اجتماعی بود، با حدود نیم قرن تجربه در دفاع از حقوق شهروندان و تلاش برای افزایش سواد حقوقی جامعه، کارنامه‌ای قابل تحسین و ارزنده برای فعالان جوان این حوزه به یادگار گذاشت. اینجانب این ضایعه را به جامعه محترم وکلا و حقوقدانان، علاقمندان و به ویژه خانواده و شاگردان گرامی آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما به نقل از روابط عمومی مجلس، متن پیام علی لاریجانی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمکسب مقام قهرمانی توام با اقتدار کامل و افتخارآفرینی اعضای تیم ملی کشتی آزاد در عرصه رقابت‌های آسیایی موجب خشنودی و مسرت مردم ایران شد. ضمن عرض تبریک این موفقیت درخشان به اعضای تیم و کادر فنی، امیدوارم همواره شاهد عزت آفرینی جوانان کشورمان در تمامی عرصه‌ها باشیم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، ​تیم‌های پتروشیمی بندر امام و شیمیدر تهران از ابتدای فصل جاری لیگ برتر بسکتبال به عنوان اصلی‌ترین شانس‌های قهرمانی مطرح شدند. پتروشیمی که پارسال قهرمان آسیا شده بود، در مرحله مقدماتی لیگ نیز به قهرمانی رسید. رقابت این تیم با شیمیدر به غرب آسیا کشید و تیم شیمیدر در غرب آسیا با پیروزی میلیمتری مقابل پتروشیمی قهرمان شد. فدراسیون بسکتبال هم که ابتدا به دنبال برگزاری یک مسابقه در زمین بی طرف بود، در نهایت به این پیشنهاد پاسخ مثبت داد تا اتفاق بی سابقه‌ای در لیگ برتر بسکتبال بیفتد. این که چرا فدراسیون بسکتبال با این پیشنهاد موافقت کرد، ​پرسش دیگری است که به نظر می‌رسد پاسخ آن در ترس فدراسیون برای از دست دادن اسپانسر‌ها نهفته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رهبر انقلاب اسلامی دیدار امسال با کارگران را با توجه به سال «رونق تولید»، دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه کار به بهار به‌عنوان زمینه‌ای برای بروز ظرفیت‌ها و استعدادها گفتند: کار یک ارزش والا است و این موضوع باید به یک فهم عمومی در جامعه تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند کارگر نیز شناخته شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از عوامل تحقق رونق تولید را کار جهادی و فوق‌العاده دانستند و افزودند: رونق تولید یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم‌های سردمداران آمریکایی و صهیونیستی درباره‌ی نفت و مسائل اقتصادی دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود. ایشان خاطرنشان کردند: «رونق تولید»، «حمایت از کالای ایرانی»، «تحرک کاری» و «اقتصاد مقاومتی» در واقع زمینه‌ساز عزت ملی و نفوذناپذیری در برابر تصمیم‌های بیگانگان خواهد شد. پژوهش خبری مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در این دیدار را شاخص یابی و ارائه کرده است. پژوهش خبری // امید جلوداریان
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، واشنگتن پست نوشت: دبیرکل سازمان ملل در مقابل نقض حقوق بشر در سراسر جهان سکوت کرده است. این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم کنت راث، مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر، نوشت: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، با گذراندن نیمی از پنج سال دوران ریاستش بر این سازمان با سکوتش درقبال موضوعات حقوق بشری - حتی در مواردی که نقض جدی حقوق بشر در حال گسترش است-، شناخته می‌شود. گوترش همیشه قاطعانه از دیپلماسی آرام حمایت کرده است. اما گوترش هنوز یک کلمه درباره این موضوع صحبت نکرده است. ارتش میانمار مرتکب قتل، تجاوز و آتش سوزی‌های گسترده و سیستماتیک شده است و بیش از ۷۳۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا مجبور به فرار به بنگلادش شده‌اند. ظهور حکومت‌های مستبد تهدید عمیقی برای حقوق بشر است با این حال گوترش کماکان سکوت کرده است بدون آن که نقش میانجیگری خود را ایفا کند. بیش از دو سال است که گوترش برای آن که به صورت علنی از حقوق بشر دفاع نکرده، بهانه هایی آورده است. اما بحران‌های امروز بسیار حادتر و قربانیان غیرنظامی بسیار زیادتر از آن است که گوترش نقش خود را به عنوان میانجی فراموش کند. گوترش باید نشان دهد که می‌تواند مسئولیت‌های خود را به عنوان دبیر کل سازمان ملل به طور کامل انجام دهد. دیپلماسی آرام وی موجب می‌شود جایگاهش را از دست بدهد و وعده سازمان ملل محقق نشود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از اجرای طرح حیات مدنی شهرتهران در شب‌های ماه مبارک رمضان خبردادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی امور شورای شهرداری تهران؛ نشست «حیات مدنی در شب‌های رمضان» با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری، شاپور رستمی معاون امور مناطق، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سیدمحمد بهشتی و برخی اعضای شورای شهر و کارشناسان در شهرداری تهران برگزار شد. نژادبهرام: ارتقای امنیت شبانه در تهران ضروری استعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و از طراحان مصوبه احیای زیست شبانه در خصوص انگیزه‌های این مصوبه اظهار کرد: هدفگذاری اصلی شورای شهر از مصوبه احیای زیست شبانه موضوع امنیت در شهر بود. رستمی: اجرای طرح حیات مدنی شهر در ۵ نقطه تهرانمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جمع‌بندی این جلسه گفت: ۱۵ نقطه مناسب برای اجرای طرح ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان شناسایی شده است، که بر اساس صلاحدید معاون محترم اجتماعی و فرهنگی در ۵ نقطه شاخص از این نقاط، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویژه برنامه‌های ماه رمضان آغاز می‌شود. شاپور رستمی، افزود: معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی و فرهنگی عهده‌دار اجرای طرح شب‌های ماه رمضان هستند و سایر معاونت‌ها و بخش‌های شهرداری نیز برای اجرای این طرح کمک می‌کنند. رستمی افزود: ­طرح زندگی در شب پس از ایام ماه مبارک رمضان هم می‌تواند­ادامه پیدا کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل، فوتبال لیگ برتر انگلیس شب گذشته با دو بازی معوقه ادامه یافت. به گزارش گلز، نتایج ادامه مسابقات به این شرح است: - ازهفته ۳۱: ولوورهمپتون ۳ - ۱ آرسنال (گل آرسنال: سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در دقیقه ۸۰) منچستریونایتد ۰ - ۲ منچسترسیتی (گل‌ها: برناردو سیلوا در دقیقه ۵۴ و لروی سانه ۶۶) در جدول لیگ برتر انگلیس تیم منچسترسیتی با ۸۹ امتیاز به صدر جدول صعود کرد. تیم‌های لیورپول با ۸۸ و تاتنهام با ۷۰ امتیاز دوم و سوم هستند. تیم‌های چلسی با ۶۷، آرسنال با ۶۶ و منچستر یونایتد با ۶۴ امتیاز چهارم تا ششم هستند. تیم برایتون که از علیرضا جهانبخش مهاجم ملی پوش ایرانی بهره می‌برد، با ۳۴ امتیاز در رده هفدهم قرار دارد. در پائین جدول تیم‌های کاردیف سیتی با ۳۱، فولام با ۲۳ و هادرزفیلدتاون با ۱۴ امتیاز در رده ۱۸ تا ۲۰ جای دارند و بدین ترتیب تا کنون سقوط تیم‌های هادرزفیلد و فولام به دسته چمپیونشیپ مسجل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، افشاگر اسرار پشت پرده خاندان سعودی معروف به «مجتهد»، در توئیتی جدید از انتقام جویی بن سلمان ­ولیعهد عربستان سعودی از مخالفان خود پرده برداشت. افشاگر اسرار پشت پرده خاندان سعودی معروف به «مجتهد» در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: محمد العتیبی سرکنسول سابق عربستان در استانبول درباره چگونگی انتقام جویی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از یکی از طرفداران بن نایف ولیعهد سابق عربستان این چنین می‌گوید: کسانی که در زمینه‌های امنیتی خدمت می‌کنند، بیش از دیگران از وضعیت زندانیان باخبرند و به همین علت بیش از دیگران در هراسند که بازداشت شوند. من چنین تجربه‌ای را با عثمان المحرج مدیر کل سابق دستگاه امنیتی محمد بن نایف دارم که در عملیات پاکسازی طرفداران محمد بن نایف بازداشت شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ کاردار دفتر نمایندگی سوریه در سازمان ملل، آمریکا و سازمان ملل را مسئول وخامت اوضاع آوارگان سوری در بسیاری از اردوگاه‌ها از جمله دو اردوگاه الرکبان و الهول دانست. منذر المنذر گفت آمریکا با اشغال بخش هایی از خاک سوریه، مانع از بازگشت آوارگان به خانه هایشان می‌شود. المنذر همچنین سازمان ملل را متهم کرد به جای کمک رسانی به غیرنظامیان در اردوگاه‌ها، کمک‌های خود را در اختیار گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد. وی افزود: دولت سوریه تاکید می‌کند تنها عامل شرایط ناامیدکننده غیرنظامیان در این اردوگاه‌ها آن است که آمریکا منطقه‌ای را که اردوگاه الرکبان در آن قرار دارد، اشغال کرده است و مانع از برچیده شدن این اردوگاه می‌شود و غیرنظامیان سوری در اردوگاه را به گروگان گرفته است و با انگیزه سیاسی، به آوارگان اجازه نمی‌دهد از این اردوگاه خارج شوند و به خانه هایشان بازگردند. المنذر خاطر نشان کرد: سوریه با سازمان ملل برای پایان دادن به رنج انسانی ساکنان این اردوگاه و برچیدن آن، به توافق رسیده بود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان: ​ در جلسه اخیر شورا، مصوبه مجلس در حمایت از سپاه مقابل اقدامات خصمانه آمریکا بررسی شد و به تأیید رسیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ عباسعلی کدخدایی در حاشیه دور دوم رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران افزود: ​ با تأیید مصوبه مجلس از شورای نگهبان این قانون لازم الاجراست. نمایندگان مجلس سه شنبه به جزئیات مصوبه ۱۴ ماده‌ای حمایت از سپاه مقابل اقدامات خصمانه آمریکا رأی مثبت دادند. در بخشی از این مصوبه، دولت و نیرو‌های مسلح مکلف شدند با هرگونه اقدامات رژیم آمریکا در منطقه که منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیاندازد اقدام قاطع و متقابل انجام دهند. در این مصوبه نیرو‌های نظامی آمریکا در غرب آسیا موسوم به سنتکام عنوان نیروی تروریستی شناخته شده است. نمایندگان همچنین قوه قضائیه را به پیگیری تعقیب، محاکمه و مجازات فرماندهان نظامیان تروریست آمریکا کردند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت؛ رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد که حفظ آرامش آوارگان سوری در بازگشت به وطنشان اولویت دولت لبنان است. میشل عون در دیدار سفیر سوریه با اظهار خوشحالی از برقراری امنیت در سوریه و تاکید بر اهمیت تدوام آن گفت: امنیت کشورهای منطقه تاثیر مستقیمی بر یکدیگر دارد و با حفظ آرامش در سوریه روند بازگشت آوارگان سوری از لبنان به کشورشان شتاب بیشتری خواهد گرفت. علی عبدالکریم علی سفیر سوریه در لبنان نیز ضمن قدردانی از دولت و مردم این کشور بخاطر میزبانی از آوارگان سوری در هشت سال گذشته اظهار داشت: همکاری دو طرف برای تسریع بازگشت و امنیت آوارگان سوری در بازگشت به زادگاهشان بیشتر خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سپوتنیک؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت برخی از کشورهای غربی با متوسل شدن به باج و تحریم در تلاش برای تحمیل ارزش‌های خود به کشورهای دیگر، ادعای رهبری جهان را دارند اما مسکو با چنین سیاست هایی مخالف است. آنها جسورانه قواعد و اصول قوانین بین المللی را نقض می‌کنند و به باج دادن، تحریم و فشار متوسل می‌شوند و تلاش می‌کنند ارزش‌ها و ایده آل‌های مبهم خود را به همه کشورها و ملت‌ها تحمیل کنند.. ما کاملا با چنین رویکردهایی مخالفیم. " پوتین قرار است ششم اردیبهشت در سفری به پکن با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دیدار و گفتگو کند. یوری یوشاکوف، مشاور کرملین پیشتر گفته بود این گفتگوها بر ارتباط میان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و جاده ابریشم چین و همچنین ایده‌های عملی برای همکاری اوراسیا از جمله اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، سازمان همکاری شانگهای و مجمع اقتصادی اوراسیا متمرکز خواهد بود. شی نیز قرار است در ماه ژوئن به منظور شرکت در مجمع اقتصادی بین المللی سنت پترزبورگ به روسیه سفر کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در دور اول این رقابت‌ها حدود ۴۰۰ دانشجوی رشته حقوق از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ۵۶ گروه شش نفره به رقابت پرداخته بودند که از میان آن‌ها ۲۲ گروه به دور دوم راه پیدا کردند. امروز ۲۲ گروه شش نفره در دانشگاه علوم قضایی به رقابت پرداختند که از میان آن‌ها از سه گروه برتر تجلیل خواهد شد. در این رقابت‌ها که به همت پژوهشکده شورای نگهبان برگزار می‌شود تیم‌های حاضر همانند اعضای شورای نگهبان تشکیل جلسه می‌دهند و استفساریه‌های از پیش طراحی شده از سوی کارگروه محتوایی مسابقات را بررسی می‌کنند. همزمان هیئت داوران متشکل از اعضای حقوقدان شورای نگهبان و جمعی از حقوقدانان با بررسی نحوه تشکیل جلسه، رعایت تشریفات و کیفیت استدلالات نسبت به نحوه عملکرد این تیم‌ها رأی خواهند داد. به گفته ره پیک، رئیس پژوهشکده شورای نگهبان، پس از پایان دور دوم رقابت‌ها سه گروه برتر در مراسم اختتامیه‌ای که هفته آینده در مجلس قدیم برگزار می‌شود تجلیل می‌شوند و از گروه اول نیز برای همکاری با شورای نگهبان دعوت خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
رئیس دانشگاه تهران: در دانشگاه منادی ارتباط با صنعت هستیم و هر راهکاری که به مسائل صنعتی متصل باشد به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بدون حضور دانشگاه‌ها رونق تولید امکانپذیر نیست، چون هر آنچه که امروز تولید را در دنیا، اقتصادی و بازار را برای آن فراهم می‌کند کیفیت و قیمت است. رئیس دانشگاه تهران گفت: ما فکر می‌کنیم هر راهکاری که بتواند دانشگاه‌ها را با مسائل صنعتی متصل کند می‌تواند به رونق تولید کمک کند. وی افزود: موضوع اقتصاد برون زا باید در مجلس به عنوان موضوع اصلی مطرح شود تا واقعا رونق تولید ایجاد شود. نیلی احمدآبادی افزود: وارد شدن در رتبه بندی جهانی نمی‌تواند تنها به عنوان هدف اصلی در دانشگاه مطرح شود، چون این‌ها متغیر‌هایی است که می‌تواند هر روز تغییر کند. نیلی احمد آبادی تاکید کرد: برنامه سوم دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی بوده است و به همین منظور افزایش فعالیت‌های بین المللی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه مطرح است.