جدیدترین اخبار روز ایران و جهان از خبرگزاری ایرنا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایرنا»

ایرناایرنا21 ساعت قبل
به گزارش روز پنجشنبه باشگاه استقلال، ‌ با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران، دیدارهای هر چهار نماینده ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا که قرار بود هفته آینده برگزار شود، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. در دیدارهای این هفته در گروه اول تیم استقلال میهمان الوحده امارات بود. شهر خودرو ایران هم در گروه دوم باید در زمین حریف به مصاف شباب الاهلی امارات می‌رفت. پرسپولیس در دبی میزبان التعاون عربستان در گروه سوم بود و در گروه چهارم هم سپاهان ایران باید مقابل النصر عربستان به میدان می‌رفت. مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قرار بود که در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفند ماه (دو شنبه و سه شنبه هفته آینده) برگزار شود.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
دنیس رایت سفیر پیشین انگلیس در ایران در کتاب مستند خود با عنوان «انگلیسی‌ها در میان ایرانیان» اعتراف می‌کند که قرارداد ۱۹۱۹ انگلیس را در امور داخلی ایران کاملا مختار می‌ساخت و از مداخله دیگر قدرت‌ها مانع می‌شد. به هرترتیب این قرارداد الغا شد اما در این میان شخصیت و فعالیت سه چهره اصلی که عاملان این قرارداد بودند، قابل بررسی است. وثوق‌الدله یکی از تاثیرگذارترین افراد امضا کننده قرارداد ۱۹۱۹ بود زیرا مسوولیت نخست وزیری احمدشاه را برعهده داشت. چنانکه کاکس به لرد کرزن می‌نویسد: نوزدهم سپتامبر ۲۰۰ هزار تومان به حساب وثوق الدوله گذاشته ولی وثوق الدوله رسید نداده است. بنابراین قرارداد ۱۹۱۹ برای وثوق الدله آنچنان حیاتی بود که در جریان این قرارداد عده‌ای از مخالفان را هم تبعید کرد تا آنجا که احتشام­ السلطنه در خاطراتش می­ گوید: وثوق ­الدوله رییس ­الوزراء و همکارانش یعنی عاقدین و حامیان قرارداد ۱۹۱۹ برای تبرئه خود سعی کردند، مرا حامی سیاست آلمان و متهم به دوستی با آلمان‌ها نمایند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، فرد مبتلا، مردی است که از شمال ایتالیا به دانمارک بازگشته و اکنون در منزل خود قرنطینه شده است. این بیماری مرگبار پیش‌تر در ماه جاری با شیوع گسترده در ایتالیا به اروپا راه یافت. همچنین مقام‌های بهداشتی استونی نیز اعلام کردند که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در فردی که از ایران به این کشور بازگشته، مورد تائید قرار گرفته است. «تانل کیک» (Tanel Kiik) وزیر امور اجتماعی استونی در این خصوص گفت: در مورد فردی صحبت می‌کنیم که در استونی اقامت دائم دارد اما شهروند استونی نیست. شیوع گسترده این ویروس، سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت در زمینه سلامت جهانی، وضعیت فوق العاده اعلام کند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز پنجشنبه گزارش کرد که شماری از سربازان ارتش به کرونا آلوده شده‌اند و این زمان مناسبی برای برگزاری رزمایش نیست. این نخستین بار است که یک مورد مرتبط با مسایل ایمنی بهداشتی باعث می‌شود ارتش‌های دو کشور تصمیم به تعلیق رزمایش مشترک بگیرند. یک سرباز ۲۳ ساله آمریکایی نیز در بخش چیلگوک کره جنوبی به کرونا آلوده شده است. ارتش‌های دو کشور از سال ۲۰۱۸ میلادی برای جلوگیری از نگرانی‌های فزاینده امنیتی کره شمالی دامنه رزمایش مشترک را کاهش داده‌اند. تا اوایل وقت روز پنجشنبه یکهزار و ۵۹۵ نفر در کره جنوبی کرونایی شده‌اند و ۱۳ نفر جان باخته‌اند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
«سعید سلطانی سروستانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره افزایش بی رویه نرخ گوشت قرمز در بازار افزود: افزایش نامعقول گوشت قرمز در بازار، توسط عده‌ای سودجود انجام می‌شود. وی تصریح کرد: امروز قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوساله ۲۸ هزار تومان و گوسفندی ۳۶ هزار تومان است. سلطانی سروستانی با بیان اینکه در اکثر استان‌های کشور وضعیت قیمت گوشت قرمز متعادل است، گفت: هر شایعه‌ای در تهران علت گران فروشی و سودجویی عده‌ای می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی با گران فروشان برخورد جدی داشته باشند. همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت راسته گوسفندی ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان، ران گوسفندی بین ۱۲۰ تا ۱۲۶ هزارتومان عرضه می‌شود. در این میان، برخی قصابان بر روی هر کیلوگرم مغز ران گوسفندی قیمت ۲۰۰ هزار تومان هم گذاشته‌اند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
در این گزارش به نقل از «جونگ نانشان» کارشناس ارشد امور پزشکی در چین آمده است، تا پایان ماه آوریل (اردیبهشت‌ماه سال آینده) کرونا به طور اساسی در چین تحت کنترل قرار خواهد گرفت. به گفته این کارشناس چینی، شیوع ویروس از چین بود اما ممکن است نخستین موارد ابتلا مربوط به این کشور نبوده و منشا ویروس جای دیگری باشد. نانشان ادامه داد: ‌ در آن زمان مواردی جز چین اعلام نشده و تصور بر این بود که منشا ویروس کرونا جدید چین است اما اکنون فرضیه‌های دیگری نیز وجود دارد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۸۲ هزار و ۲۷ نفر رسیده است که ۷۸ هزار و ۴۹۷ از آنها در چین هستند. این نشریه نوشت، این نخستین مورد ورود یک فرد خارجی مبتلا به ویروس به چین است.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
این کارشناس مسایل فلسطین گفت: این ترورها اگر موفق باشند می‌تواند ضربه سنگینی به توان ایران برای مقابله با اسرائیل وارد کند. وی تصریح کرد: تا کشورهای اسلامی نتوانند نشان دهند می‌توانند پاسخ مناسب دهند و این وضعیت ادامه خواهد داشت چرا که توان تک تک کشورهای اسلامی برای چنین کاری کافی نیست. این استاد دانشگاه گفت: از نظر بنده توان لازم برای چنین کاری تنها زمانی فراهم می‌شود که کشورهای اسلامی، یا حداقل چند کشور مهم و بزرگ اسلامی، توان و توشه خود برای برخورد با سازمان امنیتی اسرائیل را یک کاسه کنند. درک کنند برتری امنیتی اسرائیل امروزه در حدی است که هیچ کشور اسلامی به تنهایی نمی‌تواند آن را به چالش بکشد. آن روز کشورهای اسلامی به صرافت همکاری با یکدیگر خواهند افتاد.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
درباره وضعیت رسانه‌های ایران در لبنان باید گفت که از سال‌های دور رسانه‌های کشورمان در بیروت فعالیت گسترده‌ای داشته و دارند. هم اکنون خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، صدا و سیما، شبکه العالم، پرس تی وی، شبکه الکوثر و شبکه آی فیلم دارای دفاتر فعال در لبنان هستند. واقعیت این است که همپای تلاش ایران برای حمایت از آرمان فلسطین، دفاتر نمایندگی رسانه‌های ایران در لبنان توان قابل توجهی را برای انعکاس رسانه‌ای فعالیت‌های حکومت خودگردان، احزاب و گروه‌های فلسطینی و نیز جبهه یا محور مقاومت دارند. همکاری با رسانه‌های همسوی ایران در لبنان با هدف هم افزایی در فعالیت‌های رسانه‌ای و جهت گیری هماهنگ خبری یکی از الزامات موثر بودن دفاتر رسانه‌ای ایران در لبنان بوده است. اما این واقعیت را باید در نظر داشت که دفاتر نمایندگی ایران باید تلاش بیشتری برای انعکاس اخبار ایران به فضای افکار عمومی لبنان داشته باشند.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
به موجب بند ۳۶ برجام نیز این تعهدات کاهش یافت و مقوله‌ای خارج از تفاهم برجام نبود. این کاهش تعهدات ایران با وجود اینکه در چارچوب برجام بود اما شرایط را تا حدودی بحرانی کرد و تهدیدهای اروپا را نسبت به ایران جدی‌تر کرد اما هیچ‌کدام نتوانست ایران را از تصمیم خود منصرف کند. این کاهش تعهدات ایران با وجود اینکه در چارچوب برجام بود اما شرایط را تا حدودی بحرانی کرد و تهدیدهای اروپا را نسبت به ایران جدی‌تر کرد اما هیچ‌کدام نتوانست ایران را از تصمیم خود منصرف کند. حتی شاهد بودیم در مساله fatf نیز با نرمشی بزرگ اذعان کردند هرگاه ایران لوایح را تصویب کند نام ایران را از لیست سیاه خارج خواهند کرد. بنابراین می‌توان گفت گام‌های جدی ایران از جمله کاهش تعهدات هسته‌ای مفید واقع شده است و جدیت ایران را به طرف مقابل سرانجام توانست ثابت کند.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
ممکن نیست که با تعداد زیر ۲۰۰ نفر مبتلا حدود ۲۰ نفر فوتی وجود داشته باشد. مسأله کرونا حداقل در مراحل اول درمان آن یا میزان مرگ و میر نیست، بلکه مسأله اصلی جلوگیری از اشاعه آن است. دولت باید نشان دهد که در درجه اول در پی شناسایی افراد مبتلا به این بیماری است تا شکاف میان آمار رسمی و آمار حقیقی را کاهش دهد. نکته سوم این است که میان حساسیت و ترس فاصله بزرگی است. اتفاق نظر وجود دارد که ترس و نگرانی و نیز تخلیه روانی، موجب تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود و تلفات را بیشتر می‌کند.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
«حسن یزدانی» روز پنجشنبه اظهار داشت: ۶۵ روز پس از عمل جراحی با کمک دوستان و «سهراب کیهانی» فلوشیپ جراحی زانو و «غلامرضا نوروزی» و باقی عوامل که زحمت زیادی کشیدند توانستم این دوران نقاهت را پشت سر بگذارم و روی تشک کشتی بیایم. وی افزود: بتدریج تمرینم را ادامه می‌دهم و امیدوارم تا عید بتوانم فشار سنگین‌تری را روی خودم بیاورم و به آمادگی لازم برسم و از آوردگاه المپیک با دست پر بازگردم. این آزادکار در خصوص بازسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی گفت: تشکر می‌کنم از «علیرضا دبیر» که با آمدن خود تغییراتی را در خانه کشتی انجام داد که درخور کشتی‌گیران است. یزدانی در جریان تمرینات خود در جام باشگاه‌های کشتی آزاد جهان در بجنورد از ناحیه مینسک زانو مصدوم شد که سبب شد پای خود را به تیغ جراحان بسپارد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
وزارت امورخارجه پاکستان امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، اسلام آباد روابط دوستانه با دوحه را حائز اهمیت دانسته و سفر نخست وزیر پاکستان انگیزه دو کشور را برای گسترش روابط در بخش‌های مختلف بیشتر می‌کند. این دومین سفر رسمی عمران‌خان به قطر پس از انتخابش به عنوان نخست وزیر پاکستان است. وی بهمن‌ماه سال گذشته نیز به قطر سفر کرده بود. سفر عمران خان به دوحه در حالی انجام می‌شود که قطر پیش‌تر از وزیر امور خارجه پاکستان برای حضور در مراسم امضای پیمان صلح آمریکا با طالبان که قرار است ۱۰ اسفند در دوحه انجام شود، دعوت کرده است. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز اول تیرماه امسال به منظور گفت وگو با مقام‌های پاکستانی درباره پیشبرد همکاری‌های اقتصادی و روابط دوجانبه به «اسلام آباد» سفر کرد.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
به گفته رفیعی، در روز جمعه احتمال ریزش بهمن برای جاده چالوس پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر شنبه با ورود یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور، بارش باران و برف در این مناطق شروع خواهد شد. این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه این سامانه در سواحل شرقی خزر، شمال شرق و دامنه‌های شرق البرز فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود. کمینه دمای تهران امروز یک درجه سانتی گراد و بیشینه دمای پایتخت به ۱۱ درجه سانتی گراد می‌رسد. وی در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور نیز گفت: زنجان با دمای منفی۷ درجه سانتی گراد و بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه در استان مازندران یک هزار و ۲۰ میلیارد و ۶۵۶ میلیون ریال سهام در بورس معامله کردند که نسبت به هفته گذشته رشد ۱۰ درصدی داشت. سهامداران مازندرانی این هفته رغبت بیشتری به فروش سهام داشتند و ۵۲۱ میلیارد ریال سهم فروختند و ۴۹۹ میلیارد ریال سهم خریداری کردند. سهام شرکت‌های سرمایه گذاری غدیر، بانک تجارت، معادن بافق، سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند و در صدر جدول معاملات هفته قرار گرفتند. شاخص قیمت سهام نیز این هفته با رشد چشمگیر ۴۵ هزار و ۶۳۹ واحدی نسبت به هفته قبل خود از مرز نیم میلیون واحد گذشت و در پله ۵۲۴ هزار و ۳۹۴واحد متوقف شد. استان مازندران دارای بیش از ۱۰۰ هزار فعال در بازار بورس است که در حدود ۳۸ کارگزاری استان به خرید و فروش سهام می‌پردازند.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
این کتاب ۲۳۰ صفحه‌ای در سال ۱۳۹۱ توسط انتتشارات موسسه فرهنگی و هنری و چاپ و صحافی جهان کتاب به تیراژ یک هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۸۰۰۰ تومان به چاپ رسیده است. نویسنده در مقدمه این کتاب گفته است؛ آن چه به دنبال می‌آید صورت پیراسته و پرداخته یک گفت و گوی بلند است با استاد مهدی آذر یزدی درباره زندگی و آثارش او پیش از این گفت و گو دست کم چهار بار به سفارش این جا و آن جا زندگی نامه هایی مختصر یا مفصل از خود نوشته بود و بیش از ۱۰ بار پای مصاحبه‌های مختلف مطبوعاتی و رادیویی با موضوعات گوناگون نشسته بود. روز شمار زندگی مهدی آذر یزدی؛ شنبه ۲۷ اسفند در روستای خرمشاه واقع در حومه شهر یزد دیده به جهان گشود، پدرش حاج علی اکبر حاج حسن رشید خرمشاهی و مادر حاجی سکینه دختر حاج موسی عابدینی بوده است. بابای من رعیت بود یعنی کشاورزی می‌کرد هندوانه کاری، گندم کاری و زمانی باغبان هم بود که الان هم این باغ‌ها هست و معروف هم هست باغ غضنفر و باغ پهلوان. این کتاب صورت پیراسته و پرداخته یک گفت و گوی بلند است با زنده یاد مهدی آذر یزدی درباره زندگی و آثارش، در این گفت گو آذر یزدی از سوانح حیات خود از کودکی تا جوانی، میانسالی و کهنسالی با بیانی آمیخته با طنز و بذله گویی سخن گفته است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
به هر حال روابط اقتصادی غیربانکی هزینه‌های بسیاری به ایران تحمیل می‌کند و این یعنی برای بهبود شرایط به روابط بانکی نیازمندیم و برای روابط حسنه بانکی نیز لازم است از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF خارج شویم. بدین‌ترتیب شخصا معتقدم که در شرایط کنونی ضرورت ورود رهبری به مساله تصویب لوایح گروه ویژه اقدام مالی و حل و فصل موضوع وجود دارد و اگرچه اطلاعی از تصمیم ایشان ندارم، شخصا این ضرورت را احساس می‌کنم. در این میان نکته قابل ‌ذکر دیگر عدم حضور حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهوری در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام است. به‌ طور کلی زبان مجموعه دولت به دلایلی که بر ما روشن نیست، بسته است اما به‌ طور قطع حضور رییس‌جمهوری در جلسات مجمع می‌تواند اثرات مثبتی به همراه داشته باشد. ما باید تحمل شنیدن حرف و نظر مخالف را داشته باشیم و در جلسات شرکت کنیم ولو اینکه با تصمیم و نظرات‌مان مخالفت کنند؛ چراکه قهر کردن مشکلی را حل نخواهد کرد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
بشیر حاجی بیگی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تقویت شبکه ملی خون رسانی کشور، نیاز به خون و فرآورده‌ها خونی را در همه مراکز درمانی و بیمارستانی تامین خواهیم کرد. وی ادامه داد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و مردم شریف کشور نباید به خاطر فضای روانی که در اثر ورود کرونا به ایران ایجاد شده اهدای خون را که تنها درمان بیماران نیازمند به خون است، فراموش کنند. وی با اشاره به اهمیت همدلی و یاری رسانی مردم به مهار این موج بیماری و رعایت دقیق ضوابط و ملاحظات پیشگیرانه گفت: روزهای زمستان و در پی آن بهار و تعطیلات عید نوروز، همیشه اهدای خون را در اولویت دوم قرار می‌دهد و امروز این موج بیماری نیز می‌تواند سبب کاهش بیشتر اهدای خون شود که از شهروندان دعوت می‌کنیم در صورت سلامتی و داشتن شرایط اهدای خون همچنان اهدای خون را در اولویت‌های خود قرار دهند. سخنگوی سازمان انتقال خون برای همه هموطنان آرزوی سلامتی و برای بیماران آرزوی بهبودی و از اهدا کنندگانی که حتی در این شرایط علاوه بر سلامت خود به فکر سلامت بیماران نیازمند به خون هستند، تقدیر و تشکر کرد. ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
دیدار تیم‌های فوتسال ستارگان ورامین و مس سونگون ورزقان در چارچوب مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال دوشنبه ۵ اسفند ساعت ۱۶ به میزبانی ستارگان ورامین برگزار شد که تیم ستارگان ورامین این دیدار را با نتیجه ۵ بر یک به حریف خود واگذار کرد. وی افزود: البته برای این شکست بهانه جویی نمی‌کنیم؛ ما به اشتباهات فردی خودمان باختیم و مس سونگون هم از موقعیت‌های خودش به خوبی استفاده کرد و به برد رسید. دیدار این ۲ تیم در ورامین به علت شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار شد. دیدار برگشت این ۲ تیم ۱۰ اسفند به میزبانی مس سونگون ورزقان برگزار می‌شود. این دیدار هم به علت شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
مهرزاد خلیلیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا این خبر را اعلام کرد و گفت: بیشترین نمونه‌های گرفته شده در سال ۲۰۱۹ به فوتبال و وزنه برداری اختصاص داشت. وی افزود: در فوتبال ۳۷۷ نمونه، وزنه برداری ۲۰۹ نمونه و در دوومیدانی ۸۱ نمونه در سال ۲۰۱۹ در حین مسابقات و اردو توسط افسران نادو گرفته شد. سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: بیشترین نمونه‌های مثبت اعلام شده مربوط به رشته‌های وزنه برداری و فوتبال است. خلیلیان این را هم گفت که در سال ۲۰۲۰ برنامه داریم تا ۱۴۰۰ نمونه از ورزشکاران بگیریم که البته قطعی نیست.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
ارتباط امام هادی (ع) با شیعیانامام هادی (ع) از طریق سازمان وکالت و نامه‌نگاری با شیعیان در ارتباط بود. با وجود اینکه در زمان امام هادی (ع) اختناق شدیدی از طرف خلفای عباسی حاکم بود، میان امام هادی (ع) و شیعیان عراق، یمن، مصر و نواحی دیگر ارتباط برقرار بود. جایگاه امام هادی (ع) نزد اهل سنتبزرگان و عالمان اهل سنت برای امام هادی (ع) احترام ویژه‌ای قائل بوده‌اند. محل دفن امام هادی (ع) و فرزندش امام حسن عسکری (ع) در سامرا به حرم عسکریین شناخته می‌شود. پس از دفن امام هادی (ع) در خانه‌اش، امام عسکری (ع) برای مقبره پدرشان خادمی را تعیین کرد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
محمدحسین کوشکی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: به منظور حفظ سلامتی دانشجویان، تمامی برنامه‌ها و مسابقات ورزشی دانشجویان علوم پزشکی لغو و برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد. وی افزود: پنجمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی به رسم هر سال نیز قرار بود امسال در اسفند ماه برگزار شود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، این المپیاد لغو و زمان برگزاری آن به سال ۱۳۹۹ موکول شده است. کوشکی با اشاره به اینکه زمان دقیق برگزاری المپیاد به میزان فروکش کردن شیوع ویروس کرونا بستگی دارد، عنوان کرد: زمان دقیق برگزاری المپیاد مشخص نیست چرا که به میزان شیوع بیماری و بهبود وضعیت بستگی دارد. زمان برگزاری مسابقات دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۹ تا ۱۴ اسفند ماه و دانشجویان پسر نیز از ۱۷ تا ۲۲ اسفند ماه بود که این زمان لغو و مسابقات برگزار نمی‌شود. رییس اداره ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت تصریح کرد: المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در هشت رشته ورزشی فوتبال دستی، دارت، فریزبی، طناب زنی، طناب کشی، روبیک، آمادگی جسمانی و داژبال برگزار می‌شود.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
وی اظهار داشت: در این ارتباط عدم حضور در مهمانی‌های عمومی، رژیم غذایی مناسب و رعایت حد اعتدال در تردد به مکان‌های شلوغ نیز از دیگر راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا است. عباسیان با تاکید بر اینکه شاه کلید طب سنتی حفظ اعتدال است، اظهار داشت: مصرف سوپ‌های رقیق و نوشیدن مایعات داغ نیز از دیگر راههای افزایش سیستم ایمنی بدن و از دیگر گزینه‌های مناسب برای پیشگیری کرونا به شمار می‌رود. ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است. ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، ‌ مطالعات قبلی مضرات کم‌خوابی از جمله افزایش احتمال بیماری‌های متابولیک از قبیل چاقی و اضافه وزن، ‌ دیابت، کاهش حافظه و افزایش افسردگی را ثابت کرده است. مطالعات جدید محققان دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد، خواب کافی و باکیفیت شبانه نوجوانان را برای مشکلات و چالش‌های اجتماعی آماده می‌کند و باعث می‌شود اضطراب اجتماعی آنان کاهش یابد. در این مطالعه آمده است نوجوانانی که خواب کافی دارند، مشکلات را به طور موثرتر حل می‌کنند و با افراد تعاملات اجتماعی بهتری دارند. این کودکان به راحتی می‌توانند با مشکلات مواجه شده در مدرسه و اجتماع کنار بیایند و در جمع‌های دوستانه شرکت کنند. در ادامه این مطالعه آمده است، خواب کافی یکی از عواملی است که تاثیر تغییرات هورمونی دوران بلوغ را تعدیل می‌کند.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
«رمضانعلی سبحانی‌فر» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: مجلس یازدهم باید با دولت تعامل خوبی برقرار کند زیرا نماینده‌ها برای پیروزی در انتخابات، شعارهایی درباره رفع مشکلات دادند و اگر در اجرای برنامه‌های دولت برای حل مشکلات سنگ‌اندازی کنند، مردم متوجه توخالی بودن شعارهای آنان ‌می‌شوند. وی درباره پایین بودن مشارکت در این دوره از انتخابات نیز گفت: مشارکت در انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته پایین بود و معمولا نتیجه چنین انتخاباتی حضور کمرنگ‌تر اصلاح‌طلبان در مجلس است. عضو حزب اعتدال و توسعه درباره علل پایین آمدن مشارکت در انتخابات نیز تصریح کرد: رقبای دولت با برنامه ریزی منسجمی در یکی دو سال اخیر، بذر ناامیدی پاشیدند و تلاش کردند دولت و مجلس را ناکارآمد جلوه دهند. وی، فراموش شدن اقدامات مثبت دولت، توانمندی‌ها و دستاوردهای آن زیر انبوهی از اخبار منفی را یادآور شد و گفت: هرگز اقدامات مثبت دولت برای حل مشکلات کشور و مردم در شرایط سخت تحریم تبیین نشد و درباره علل کند بودن حرکت دولت در ریل پیشرفت کشور توضیح داده نشد. این فعال سیاسی تاکید کرد: خود کسانی که امروز رای نیاوردند، فکر می‌کردند هر چه بیشتر دولت را تضعیف کنند و نقطه ضعف‌ها را بزرگ جلوه دهند، مردم بیشتر خوششان می‌آید.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روز پنجشنبه با انجام پنج دیدار آغاز می‌شود و در یکی از حساس‌ترین دیدارها ۲ تیم گل‌گهر سیرجان و استقلال تهران از ساعت ۱۶ به دیدار یکدیگر خواهند رفت. استقلال و گل‌گهر پیش از این ۲ تقابل رسمی با یکدیگر داشتند. یک بار در جام حذفی ۲ فصل پیش شاهد پیکار این ۲ تیم در سیرجان بودیم که استقلال با هدایت علیرضا منصوریان موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد. در دیدار رفت همین لیگ نوزدهم نیز استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان گل‌گهر بود و توانست با نتیجه مشابه ۲ بر یک از سد نماینده استان کرمان بگذرد. حال باید دید فرهاد مجیدی بعد از منصوریان و استراماچونی می‌تواند به سومین پیروزی در سومین رویارویی برسد یا مجید جلالی بر خلاف وینگو در برابر آبی‌پوشان پایتخت تسلیم نمی‌شود.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین بازی امروز (پنجشنبه) و در چارچوب هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی به مصاف شهرخودروی مشهد می‌رود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی رو در روی مردان مجتبی سراسیایی قرار خواهند گرفت که در صورت شکست نخوردن می‌توانند به یازدهمین هفته متوالی بدون شکست در لیگ برتر و جام حذفی برسند. سرخپوشان تهرانی بعد از باخت به نفت مسجد سلیمان در هفته یازدهم دیگر به هیچ تیمی در لیگ و جام حذفی نباختند. آنها ۹ برد و یک تساوی به دست آوردند و حالا در آستانه رسیدن به ۱۰۰ روز بدون شکست در مسابقات داخلی هستند. تیم‌هایی که در لیگ و جام حذفی برابر پرسپولیس بعد از آن شکست، قرار گرفتند به این ترتیب هستند: صنعت نفت آبادان، ذوب‌آهن اصفهان، گل‌گهر سیرجان، سایپا تهران، پارس جنوبی جم، شهرداری ماهشهر، نساجی مازندران، تراکتور تبریز، صنعت نفت آبادان و استقلال تهران.

درباره غلامحسین بنان

4+
ایرناایرنا23 ساعت قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
در اطلاعیه چهارشنبه شب هیات مدیره بیمارستان جم آمده است: در ادامه اطلاع رسانی شرایط بالینی استاد به مردم هنر دوست و هم میهنان عزیز به استحضار می‌رساند در حال حاضر تب او قطع شده، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی کماکان از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) برای بهبود شرایط قلبی تنفسی او استفاده می‌شود. در مجموع شرایط ریوی، قلبی و کلیوی وی پایدار است و برای مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند.

ایرنا

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا اخبار سراسر ایران و جهان را در دسته‌های مختلف پوشش می‌دهد؛ علاوه‌براین مهم‌ترین و پربازدیدترین اخبار استان‌ها را نیز شامل می‌شود که می‌توانید آنها را در صفحه‌ی این خبرگزاری بخوانید.