تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایسنا»

ایسناایسنا45 دقیقه قبل
نماینده مردم شوش در مجلس گفت: با توجه به گرمای بیش از حد استان خوزستان اسکان موقت سیل‌زدگان در کانکس انجام شود و اسکان دائم این عزیزان با رعایت مقاوم‌سازی، آغاز شود. به گزارش ایسنا، سید راضی نوری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) خطاب به وزیر کشور، گفت: اکنون که سیلاب فروکش کرده و مردم شوش تمام هست و نیست خود از جمله منازل مسکونی، زمین‌های زراعی، محصولات کشاورزی و دام و طیورشان را از دست دادند، پیگیر اجرایی شدن مصوبات دولت و استقرار ستاد بازسازی و نوسازی در استانداری خوزستان باشید و از نیروهای اداری استانهای معین، کار بازسازی با شتاب بالایی شروع شود. وی ادامه داد: با توجه به گرمای بیش از حد استان خوزستان اسکان موقت سیل‌زدگان در کانکس انجام شود و اسکان دائم این عزیزان با رعایت مقاوم‌سازی، آغاز شود. نباید برای تخلیه آب از منازل مردم در روستاها و احداث سیل‌بندها از حساب دهیاری‌ها برداشت شود بلکه باید از محل تنخواه‌گردان ستاد مدیریت بحران از طریق فرمانداری‌ها اقدام شود. انتهای پیام

پرسه سگ‌های ولگرد در بندرعباس+فیلم

3+
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
ایسناایسنا47 دقیقه قبل
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قیمت ۱,۸۰۰ تومان برگ سبز چای بیان کرد: باید در این خصوص تجدید نظر شود. وی افزود: یکی از محصولات مهم و استراتژیک چای مردم گیلان و غرب مازندران است. متأسفانه امسال نرخ این برگ سبز چای ۱,۸۰۰ تومان در نظر گرفته شد؛ این قیمت با احتساب حمل و نقل و مزد اعلام شده است اما انصافا این قیمت چگونه کارشناسی شده است؟ ۱,۸۰۰ تومان امروز چه پولی است که برای خرید یک کیلو برگ چای در نظر گرفته می‌شود؟ این قیمت ناعادلانه و غیرمنصفانه است. آقای رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و وزیر کشاورزی در این خصوص تجدید نظر کنید. انتهای پیام
ایسناایسنا47 دقیقه قبل
در یک آن، هست‎هایشان نیست شد و در دهن کجی نامرادی‎ها عجیب معلق‎ شدند و در خلا دنیای بی‎جاذبه می‎چرخند. در هر گوشه مردمانی بودند که از حرف پرند و گوش برای شنیدن می‎خواهند. دلتنگ و آرام می‎خزند و دلگیرند و زانوی در آغوش کشیده به فردایی که برایشان نمانده می‎اندیشند. در دل می‎گویند انتخاب ما این نبود و معادلاتمان به هم خورد، با چشمانشان از تو می‎خواهند که گذشته‎شان‎ را برگردانی. برای همین نیاز به یاری دارند و طولانی‎ترین سفرها نیز با یک گام شروع می‎شود.
ایسناایسنا48 دقیقه قبل
مراسم امضای پوستر و آلبوم «جام تهی» با حضور حسین علیزاده، فریدون شهبازیان و بهزاد جوانبخت برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، این رویداد که برای یاری رساندن به سیل زدگان هم‌وطن تدارک دیده شده روز پنجشنبه (پنجم اردیبهشت ماه) از ساعت ۵ تا ۷ عصر در کافه «کارفه» اجرا می‌شود. آلبوم «جام تهی» در سال ۱۳۸۳ با صدای محمدرضا شجریان و بر مبنای ملودی‌های قدیمی آهنگسازان ایرانی منتشر شد اما فریدون شهبازیان با تنظیم مجدد و نوآورانه‌اش بر این ملودی‌ها بار دیگر آنها را جاودانه و ماندگار کرد. کافه «کارفه» واقع در ضلع شرقی پارک هنرمندان، انتهای بن بست بیژن در این روز میزبان عموم مردم خواهد بود. انتهای پیام
ایسناایسنا48 دقیقه قبل
مدیرکل دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت تالاب‌های کشور را درپی وقوع سیل‌های اخیر تشریح کرد و گفت که هیچ گزارشی مبنی بر آلودگی نفتی در هور العظیم دریافت نشده است. وی افزود: مدیریت تالاب‌ها در محورهای لایروبی ورودی، تعیین حد بستر و مدیریت گونه‌های مهاجم، تعیین نیاز آبی، پایش ایستگاه‌های هیدرومتری و ایجاد سامانه‌های آنلاین همچنین تداوم بحث مدیریت زیست بومی باید مورد توجه قرار گیرد. سازمان حفاظت محیط زیست باید ضمن مهندسی دقیق این ۱۵۴ میلیون متر مکعب آب، نیاز آبی کلیه مناطق را تشریح و اعلام کند. وی در پایان در پاسخ به سوالی در مورد ورود آلودگی نفتی در خوزستان و هورالعظیم، اظهارکرد: آبگیری هورالعظیم به صورت کامل انجام شده است و هیچ گزارشی مبنی بر آلودگی نفتی از سوی محیط زیست استان دریافت نکرده‌ایم. وزارت نفت نیز وقوع آلودگی نفتی را در این منطقه رد می‌کند.
ایسناایسنا49 دقیقه قبل
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به ورود شهرداری فاز بازسازی پس از سیلاب، گفت: حداکثر ظرف هفته آینده حجم عمده‌ای از نقاط شهر اهواز که درگیر آبگرفتگی ناشی از سیلاب هستند تخلیه می‌شود. معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: بارندگی‌ها نیز نسبتا کم و از نظر انباشته شدن در مخازن سدها کم‌اثر بوده‌اند. زمان دقیق بازگشایی کامل جاده ساحلی مشخص نیستمعاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه فاضلاب اهواز شرایط بدی دارد، تصریح کرد: آهک‌پاشی در بخش‌های تجمع فاضلاب نیز در دستور کار قرار گرفته است. در حال حاضر مسیرهای قابل تردد در جاده ساحلی غربی اهواز خیابان موحدین کیانپارس تا پل شهید دقایقی (پل سوم)، پل نادری تا پل فولاد و مسیر تردد در جاده ساحلی شرقی اهواز حد فاصل پل هفتم، تا پل شهید دقایقی است. معاون خدمات شهری شهرداری اهواز تصریح کرد: در گام بعدی موضوع بازسازی پارک‌ها، فضای سبز، تأسیسات، پیاده‌رو و موارد دیگر است.
ایسناایسنا51 دقیقه قبل
با حضور رئیس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان؛ تهران و اسلام آباد یک سند همکاری در زمینه بهداشت و درمان امضا کردندیک سند همکاری در زمینه بهداشت و درمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران و عمران خان نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در زمینه بهداشت و درمان به امضا رسید.
ایسناایسنا51 دقیقه قبل
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش بر تسریع استخدام مربیان حق التدریسی و پرداخت مطالبان فرهنگیان تاکید کرد. به گزارش ایسنا، خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در خصوص پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان و قولی که در این خصوص داده‌اید به صورت جدی اهتمام ورزید. وی افزود: امروز اگر در جامعه به فرهنگیان که مهمترین مسئولیت یعنی آموزش را برعهده دارند توجه نشود چه انتظاری باید داشته باشیم که به پیشرفت توسعه و آینده روشن دست پیدا کنیم؟ ما انتظار داریم با توجه به این که در ماه جاری روز معلم را در پیش رو داریم مطالبات فرهنگیان پرداخت شود و در استخدام مربیان حق التدریسی تسریع شود. انتهای پیام
ایسناایسنا52 دقیقه قبل
وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: تمام اعتبارات مورد نیاز سیل‌زدگان پرداخت می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر گفت: رئیس جمهور از اولین لحظه‌ای که سیل به وقوع پیوست به همه وزرا و وزارتخانه‌ها دستور داد. همه همت خودشان را برای جبران خسارت و کمک به سیل زدگان قرار دهند و از آن روز همه وزرا برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل وارد میدان شدند. سلطانی‌فر افزود: طبق دستور رئیس جمهور در اسرع وقت؛ تمام اعتبارات مورد نیاز سیل زدگان پرداخت می‌شود و خسارت‌های ناشی از سیل جبران خواهد شد. وی در پایان گفت: وزارت ورزش و جوانان در راستای وظایف ذاتی خود کمک خواهد کرد تا باری از دوش سیل‌زدگان برداشته شود.
ایسناایسنا53 دقیقه قبل
اداره‌ کل هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش رگبار باران و تگرگ همراه با کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد هشدار داد. به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات اداره‌پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان‌دهنده این است که از فردا سه‌شنبه ضمن افزایش شدت وزش باد بر حجم بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد استان بارش تگرگ افزوده شود. همچنین از اواخر وقت فردا، با نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا به طور میانگین بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در استان کاهش یافته و بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل باران و برف خواهد بود. دامنه فعالیت هسته بارشی این سیستم تا پایان هفته به طور متناوب باعث بارندگی در سطح استان به ویژه نیمه شمالی خواهد شد که بیشترین حجم بارش از بعدازظهر روز سه‌ شنبه تا قبل ‌‌از ظهر چهارشنبه پیش‌بینی شده است. با توجه به بارش باران و برف، تشکیل مه، وزش باد شدید، کولاک و کاهش دید احتمال اختلال در سسیتم حمل و نقل استان وجود دارد.
ایسناایسنا54 دقیقه قبل
نماینده مردم شهررضا در مجلس مدعی شد، ریشه مشکلات اداره آموزش و پرورش استان اصفهان طبق آنچه که در جلسه نمایندگان مجمع استان مطرح شد، وزیر آموزش و پرورش است. به گزارش ایسنا، سمیه محمودی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش، گفت: در آستانه هفته معلم قرار داریم و شما در جلسه رای اعتماد مجلس از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای حفظ کرامت معلمان سخن گفتید اما هیچ اقدام عملی برای اجرایی کردن قول‌های وعده داده شده انجام ندادید. برنامه‌های وزیر برای حل این چالش چیست؟ ما در شهررضا مخالف استفاده از خرید خدمات و استفاده از فرهنگیان بازنشستگان هستیم. در خانواده این بازنشستگان، نیروی بیکار جوان وجود دارد. انتهای پیام
ایسناایسنا57 دقیقه قبل
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نسل تحصیلکرده ما جدایی اجتماع از سیاست را دور از فرض می‌داند در حالی که در قدیم تنها کسانی نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی آگاه بودند که از این طریق معیشتشان را می‌گذراندند. وی تاکید کرد: نسل تحصیلکرده ما جدایی اجتماع از سیاست را دور از فرض می‌داند؛ در حالی که در قدیم تنها کسانی نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی آگاه بودند که از این طریق معیشت را می‌گذراندند. آیت الله علم الهدی تصریح کرد: اما با همه این شرایط یک قدرت غیبی وجود دارد که همه معادلات را بر هم می‌زند و ما خود به وسیله همین قدرت غیبی ۴۰ سال از انقلاب را سپری کردیم. آیت‌الله علم‌الهدی اذعان کرد: باورمندی تمام مبانی فکری ما را نسبت به زندگی سیاسی و اجتماع شکل می‌دهد و مبنای حرکت می‌شود. وی فراگیر شدن این باورمندی را مقدمه ظهور صاحب‌الامر دانست و گفت: معنای انتظار فرج حرکت به سمت این باورمندی سیاسی و اجتماعی است.
ایسناایسنا58 دقیقه قبل
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در تذکری به مدیران تنظیم بازار تاکید کرد: تصمیمات نابه‌هنگام در ممنوعیت و آزاد سازی صادرات و واردات موجب وارد کردن خسارات به کالای ایرانی و تاجران ایرانی می‌شود. آقای وزیر اقدامات اخیر مجموعه شما در خصوص استمرار همکاری این عزیزان از هیچ منطقی مالی و اداری تبعیت نمی‌کند. این مشکل را حل کنید؛ چرا که این ممکلت کم مشکل ندارد. لازم است در این خصوص اقدام شود. آقای وزیر بهداشت دستور دهید در خصوص تذکرات قبلی داده شده درباره مطالبات بهورزان رسیدگی لازم انجام و مشکلات آنها برطرف شود.
ایسناایسنا58 دقیقه قبل
پزشکیان در پاسخ به تذکر نماینده مردم بافق در مجلس که خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی مجلس برای طرح چالشهای اقتصادی جامعه شد، گفت: نمایندگان به جای حرف زدن، طرحها و پیشنهادات قابل اجرا به مجلس بدهند. به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس، خواستار رفع مشکلات اقتصادی و برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس برای رسیدگی به این مسئله شد. وی با اشاره بازدیدش از یکی از بازارهای شهر تهران و اجحاف کارفرما نسبت به نیروی کار یک واحد صنفی، خطاب به همکارانش گفت: مشکلات اقتصادی مردم را له کرده است. جلسه غیرعلنی تشکیل دهید تا حرفهایی که در جلسات علنی به دلیل بازتابهایش نمی‌توانم بزنم در جلسه غیرعلنی با مسؤولان اجرایی در میان بگذارم. نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: با حرف زدن مشکلی از مشکلات مردم حل نمی‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
نخست وزیر پاکستان گفت: مهم‌ترین دلیل سفر من به ایران مسئله تروریسم بود؛ ما می‌دانیم ایران هم از تروریسم و گروه‌های تروریستی که از خاک پاکستان استفاده می‌کنند، رنج می‌برد. به گزارش ایسنا، عمران خان نخست در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور ایران اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل سفر من به کشور شما مسئله تروریسم بود. همراه من رئیس امنیت پاکستان در این سفر حضور دارد. دنبال راه حل سیاسی هستیم که صلح ایجاد شود؛ که هم برای افغانستان و هم برای ایران و پاکستان مفید خواهد بود. عمران خان تاکید کرد که در جلسه امروز برای رسیدن به یک راه حل سیاسی جهت ثبات سیاسی تصمیم‌گیری خواهد شد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: باغ‌داران باید مراقب احتمال سرمازدگی باغات باشند. وی افزود: هر سال از اواخر زمستان تا اواخر بهار شاهد سرمای دیررس بهاره و متعاقب آن، سرمازدگی باغات هستیم. از این‌رو باغ‌داران باید به توصیه‌های هواشناسی توجه کرده و بر اساس آن، تمهیدات لازم را بچینند؛ چراکه گاهی با یک درجه افزایش دمای باغ تا حد زیادی جلوی سرمازدگی گرفته می‌شود. اوجاقلو با اشاره به این‌که ماشین‌های مولد باد از دیگر وسایلی است که جلوی سرمازدگی را می‌گیرد، تصریح کرد: این ماشین، هوای سرد را از داخل باغ خارج می‌کند و هوای گرم سطوح بالای باغ را با هوای سرد سطوح نزدیک به خاک مخلوط می‌کند. آتش زدن کاه و کلش و شاخه‌های جمع‌آوری شده در طول هرس نیز تا حدی جلوی سرمازدگی را می‌گیرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزیر امور خارجه آمریکا در تماس با رئیس‌جمهوری افغانستان نسبت به تعویق بی‌حد مذاکرات با طالبان ابراز نارضایتی کرد و تازه‌ترین حمله بهاری شبه‌نظامیان را محکوم کرد. این اولین باری می‌شد که مقام‌های طالبان و دولت کابل قصد داشتند بر سر میز مذاکره بنشینند. براساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شنبه با اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان تماس تلفنی برقرار کرد و اعلامیه اخیر طالبان مبنی بر آغاز دور جدید تهاجمات در فصل بهار را محکوم کرد. مایک پامپئو همچنین از طرفین درخواست کرد تا برای مشارکت در گفت‌وگوها موافقت کنند. او گفت، این مذاکرات بهترین فرصت افغانستان برای رسیدن به صلح است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در یک اقدام دور از انتظار، دولت آمریکا که پیش از این تنها دولت وفاق ملی تحت حمایت سازمان ملل متحد در لیبی را به رسمیت می‌شناخت، از ژنرال خلیفه حفتر و ارتش ملی لیبی وی اعلام پشتیبانی کرد. وی در آن زمان گفته بود: ما روشن کرده‌ایم که با اقدامات نظامی نیروهای حفتر مخالف هستیم و خواستار توقف فوری فعالیت‌های نظامی وی علیه پایتخت لیبی هستیم. آمریکا و روسیه پنج شنبه گذشته تلاش‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعلام آتش بس در لیبی را وتو کردند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، درگیری دولت وفاق ملی و ارتش ملی لیبی ۲۰۵ کشته و ۹۰۰ زخمی برجای گذاشته که حدود ۲۰ نفر از کشته‌ها غیرنظامی بودند. بر اساس گزارش اویل پرایس، با توجه به تمجید ترامپ از حفتر بابت حفظ امنیت منابع نفت لیبی در تماس تلفنی اخیرش، به نظر می‌رسد که این ژنرال لیبیایی تمام این مدت در واقع «مرد سیا در لیبی» بوده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حقوق رزمندگان معسر کافی نیست بیان کرد: این حقوق فقط ۶۰۰ هزار تومان است که نه امسال و نه سال گذشته افزایشی پیدا نکرده است. متأسفانه سازمان مدیریت در خصوص افرادی که هشت سال در این مناطق خدمت کردند و سال گذشته بازنشسته شدند یک ریال هم احتساب نکرد و فقط به حقوق شاغلین اضافه کرد. نمایندگان مردم کرمانشاه با اشاره به موضوع رزمندگان معسر بیان کرد: امسال تصویب کردیم که میزان حقوق ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کنند در حالی که رزمندگان معاصر در مجموع ۶۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که حقوق این عزیزان نه امسال و نه سال گذشته اضافه نشده است. گوشتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بود تا چند روز گذشته قیمت ۴۰ هزار تومانی داشت در حالی که دولت این قیمت را افزایش داده است؛ به حال معیشت مردم فکری کنید. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد که این کشور با تحریم‌های یک‌جانبه اعمال شده علیه ایران مخالف است. به گزارش ایسنا، به نقل از العربیه انگلیسی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه (امروز) و در میان خبرهایی که می‌گویند واشنگتن قصد دارد اعلام کند که خریداران نفت ایران باید واردات از ایران را به زودی متوقف کنند و در غیر این صورت مورد تحریم واقع خواهند شد، اعلام کرد که چین به طور مداوم به تحریم‌های یک‌جانبه اعمال شده آمریکا علیه ایران اعتراض می‌کند. بنا بر این گزارش ژنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری گفت که همکاری دوجانبه چین و ایران مطابق مقررات انجام می‌شود. رویترز نوشت: این منبع با استناد به گزارش ستون نویس روزنامه واشنگتن پست تأیید کرد که دولت آمریکا معافیت‌های تحریم‌های نفتی را که به برخی از وارد کنندگان نفت ایران در سال گذشته اعطا کرده بود، فسخ می‌کند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون وزیر کار از مذاکره با چند کشور اروپایی برای اعزام نیروی کار ایرانی به خارج و ایجاد دفاتر حفظ امنیت شغلی نیروهای کار شاغل در بعضی کشورها خبر داد. به گزارش ایسنا، عیسی منصوری اظهار کرد: در خصوص اعزام نیروی کار به خارج مذاکراتی با وزارت امور خارجه داشتیم و قرار است اعزام نیروی کار ایرانی به برخی کشورها نظیر آلمان صورت گیرد. وی که در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی کار سخن می‌گفت، از ایجاد دفاتر حفظ امنیت شغلی نیروهای کار ایرانی در برخی کشورها خبر داد و گفت: در کشورهایی مثل ترکیه و کانادا که پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۱۵۰۰ نیروی کار ایرانی مشغول به کار باشند، دفتر حفظ امنیت شغلی راه اندازی شده و وزارت امور خارجه نیز در این زمینه و تعامل خوبی با ما دارد. وی با اشاره به برگزاری موفق دومین نمایشگاه بین‌المللی کار، ابراز امیدواری کرد: با ارتقای کمی و کیفی دومین نمایشگاه بین‌المللی کار فضای مناسبی برای توسعه بازار اشتغال فراهم شود و پیوند میان کارجو، کارفرما و کاریابی‌ها به نحو شایسته برقرار شود. به گزارش ایسنا، دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران (ایران جابکس) که از امروز آغاز به کار کرده تا پنجم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون اول رییس جمهور با ارسال پیامی انتصاب سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی را به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت. به گزارش ایسنا، متن پیام اسحاق جهانگیری به شرح زیر است؛ برادر ارجمند سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامیانتصاب شایسته جنابعالی را به عنوان فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری که نشان دهنده شایستگی‌ها و تجارب ارزشمند شما در دوران مسئولیت‌های مختلف در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، صمیمانه تبریک می‌گویم. با توجه به نقش تاثیرگذار و توانمندی‌های فراوان نیروهای مسلح و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روند توسعه کشور (که یکی از جلوه‌های زیبای آن حضور سپاه و ارتش در جریان سیلاب‌های اخیر کشور بود)، دولت آمادگی کامل دارد، ضمن حمایت از نیروهای مسلح از این توانمندی در حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور استفاده نماید. از خداوند بزرگ موفقیت و سربلندی شما در این مسئولیت مهم و خطیر را مسألت دارم. اسحاق جهانگیریمعاون اول رییس جمهورانتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دولت انگلیس از راه‌اندازی کمپینی برای مقابله با جراحی‌های زیبایی غیرحرفه‌ای در این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دولت انگلیس قرار است از ماه آینده کمپینی در این رابطه راه‌اندازی کند زیرا موارد تزریق پرکننده‌های پوستی و لب توسط خود افراد افزایش یافته و خطرات آن با پیامدهایی برای سلامت بیماران همراه است که برای نظام سلامت انگلیس هزینه قابل توجهی دارد. دپارتمان سلامت و خدمات اجتماعی انگلیس اعلام کرد: هدف از راه‌اندازی این کمپین آگاه ساختن عموم مردم از اهمیت مشاوره‌های تخصصی در رابطه با جراحی‌های زیبایی و استفاده از بوتاکس است. همچنین این کمپین موجب می‌شود با جراحی‌های غیرحرفه‌ای زیبایی که بر سلامت روان و جسم اثرگذار است و اتلاف هزینه زیادی نیز دارد مقابله شود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به وضعیت باغ داران در این منطقه گفت: در دنیا به کشاورزان یارانه می‌دهند اما باغداران اهر برای گرفتن حداقل وام گرفتار شدند. به گزارش ایسنا، بیت الله عبدالهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: زارعین، دامداران و باغداران اهر وهریس برای دریافت حداقل وام گرفتار شده‌اند. در دنیا به کشاورزان یارانه می‌دهند. نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به سیل باری‌های اخیر گفت: این اتفاقات نشان داد که درخواست‌های ما برای تکمیل و احداث سدهای اهر کاملا منطقی و حق مردم است. ان‌شاءالله وزیر نیرو به خاطر این سیلاب‌ها هم که شده این اقدام را انجام دهد تا اهر دچار مشکل سیلاب نشود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دریاچه ارومیه از سی‌سی‌یو به تخت بیمارستان رفت، حداقل آب مورد نیاز دریاچه ارومیه ۱۴ میلیارد متر مکعب است. دولت نباید چشم از دریاچه ارومیه بردارد. نماینده ارومیه ادامه داد: ‌ دولت چرا صادرات سیب درختی آذربایجان غربی را ممنوع کرده است. بیش از یک هزار تن سیب کشاورزان در سردخانه‌های ارومیه باقی مانده است چرا به داد آنها نمی‌رسید و به آنها ظلم می‌شود. چرا سدهای در حال احداث آذربایجان را تعطیل کرده‌اند؟ سیلابهای اخیر ثابت کرد که ساختن سد مورد نیاز کشور است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، تعرفه‌های تلافی‌جویانه در جنگ تجاری میان چین و آمریکا برای بسیاری گران آمده است و بر فشار روی تولیدکنندگان چینی که پیش از این با تعرفه‌های اتحادیه اروپا روی واردات کالای مختلف چینی روبرو شده بودند، افزوده است. تولید صنعتی با سریع‌ترین نرخ از اواسط سال ۲۰۱۴ رشد کرد و صادرات بیش از آنچه انتظار می‌رفت، بهبود یافت. با این حال همچنان برخی از تولیدکنندگان که برای فروش به بازار آمریکا وابسته هستند، با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. شرکت اکوپاور در کالیفرنیا ناچار شده قیمت برخی از یخچال‌های خورشیدی تولید چین را حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دهد. این شرکت برای دور زدن تعرفه‌ها قصد دارد کارخانه‌ای برای تولید تایر در تایلند راه اندازی کند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مقامات پیشین و کنونی آمریکا گفته‌اند که واشنگتن قصد دارد معافیت‌های تحریمی برای دولت‌ها و نهادهای خارجی طرف تعامل با سپاه پاسداران ایران در نظر بگیرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سه مقام پیشین و سه مقام کنونی آمریکایی گفته‌اند که واشنگتن در نظر دارد معافیت‌هایی را به دولت‌ها، نهادها و سازمان‌های خارجی که با سپاه پاسداران تعامل دارند، اعطا کند. بنابراین، پس از قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی آنها به‌طور خودکار با تحریم‌های آمریکا مواجه نخواهند شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تازگی در ۱۵ آوریل نام سپاه پاسداران ایران را علی‌رغم مخالفت برخی مقامات داخلی و خارجی در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. به گفته این مقامات آمریکایی، این اقدام پیچیدگی‌هایی را برای مقامات آمریکا ایجاد کرده و آنها نمی‌دانند که چگونه با مخاطبان خود که در تعامل با سپاه هستند، مواجه شوند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
«نفرین لالورونا» محصول جدید کمپانی برادران وارنر با نمایش در بیش از ۳ هزار سالن به فروش ۲۶٫۵ میلیون دلاری رسید و صدرنشین جدول فروش آخر هفته سینمای آمریکا نام گرفت. «نفرین لالورونا» همچنین با فروش ۳۰ میلیون دلاری در گیشه بین‌المللی به فروش جهانی ۵۶٫۵ میلیون دلاری رسید. ساخت این فیلم که داستانی ماورا طبیعی را روایت می‌کند، ۹ میلیون دلار هزینه دربرداشت. با وجود فروش ۲۰۰ میلیون دلاری فیلم «‌شزم» در گیشه‌های بین‌المللی، رقم فروش جهانی این فیلم به رقیم بالغ بر ۳۲۲ میلیون دلار رسیده است. «شکاف» که به فروش بین‌المللی ۵٫۹ میلیون دلاری رسید در بازار جهانی ۲۰٫۵ میلیون دلار فروخت.

ایسنا

ایسنا یا خبرگزاری دانشجویان ایران شامل اخبار اجتماعی، استان‌ها، ورزشی، سیاسی، اخبار تصویری و غیره است که عموما توسط دانشجویان تهیه می‌شوند. در سایت خبری و در صفحه‌ی خبرگزاری ایسنا اخبار این خبرگزاری پوشش داده شده‌اند.