آخرین خبرهای ایران و جهان از خبرگزاری ایسنا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ایسنا»

ایسناایسنا53 دقیقه قبل
رئیس اداره بهزیستی اردستان با بیان اینکه به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه، آمار کودک‌آزاری محرمانه است، گفت: قوانین قضایی در خصوص کودک‌آزاری کاملا مشخص، مستدل و خشک است. وی با بیان اینکه بهزیستی اردستان بیش از ۳۰۰ زن سرپرست خانوار را تحت پوشش خود دارد افزود: این افراد ماهانه مستمری دریافت می‌کنند. همچنین ۳ خانه کودک و نوجوان و ۶ مهدکودک از اداره بهزیستی اردستان خدمات دریافت می‌کنند. رئیس اداره بهزیستی اردستان با بیان اینکه به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه آمار کودک آزاری محرمانه است گفت: در مجموع اورژانس اجتماعی اردستان در پنج ماهه گذشته کاملا فعال بوده است. پرونده این کودک همچنان باز است، ولی قوانین قضایی در خصوص کودک آزاری کاملا مشخص، مستدل و خشک است.
ایسناایسنا59 دقیقه قبل
به دنبال آغاز روند تحویل سامانه موشکی «اس ۴۰۰» روسیه به ترکیه، رسانه‌های صهیونیستی عبری زبان توجه زیادی به این اتفاق نشان داده و از همان ابتدا نسبت به این معامله ابراز نگرانی کردند. به گزارش ایسنا، نگرانی‌های رژیم صهیونیستی نسبت به خرید سامانه موشکی «اس - ۴۰۰» روسیه توسط ترکیه، از همان ابتدا با اعتراض به این خرید آغاز شد و در همین راستا، پایگاه اطلاعاتی اسرائیلی «دبکا» بر ضرورت اعمال تحریم‌های فوری علیه آنکارا به دلیل بی‌توجهی به دیکته‌ها و شروط آمریکا تأکید کرده است. در همین راستا، شبکه دو رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: ترکیه با نادیده گرفتن هشدارهای آمریکا در این زمینه از دریافت چند مجموعه از سامانه اس- ۴۰۰ خبر داد و گویی آنکارا به این هشدارها بی‌توجه است و آن را ناچیز می‌داند. شبکه ۱۳ اسرائیل نیز با انتشار گزارشی در این باره آورده است: علی رغم تحویل مجموعه‌هایی از سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه به ترکیه که تحویل اولین مجموعه آن جمعه آغاز شد، اما آمریکا همچنان سکوت کرده است و این در حالی است که پیشتر آنکارا را به اعمال تحریم تهدید کرده بود. ترکیه به هیچ یک از تهدیدهای آمریکا درباره خرید این سامانه موشکی توجهی نکرد و مسیر استراتژیک خود برای خرید این سامانه به منظور حفاظت از امنیت خود را ادامه داده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
شورای نگهبان در بیانیه‌ای فرارسیدن سالروز تأسیس این نهاد را گرامی داشت. شورای نگهبان میراث مرارت‌های رادمرد تاریخ معاصر، شیخ فضل‌الله نوری و تدبیر بی‌بدیل خمینی کبیر (ره) که امروزه‌ی روز به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده، در حال حاضر ستاره‌ای است فروزنده در آسمان تابناک انقلاب اسلامی ایران. شورای نگهبان سد سدید و گوهر خالص و ناب انقلاب اسلامی، در طول سی و نه سال عمر با برکتش، همواره مانع انحراف روند انقلاب و نفوذ نامحرمان به بدنه‌ی نظام بوده و در مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز کشور، نقش تأمین کننده‌ی صحت و قوام نظام را برعهده داشته است. از همین رو و بدون تردید، «شورای نگهبان» همواره خاری است در چشم خصم مستکبر بیرون و منافق بیماردل درون. شورای نگهبانانتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ضمن این‌که خوشبختانه ادبیات کودک در ۱۰ سال گذشته کاربردی هم شده و از حالت سرگرمی درآمده است. کاربردها و مشخصه‌های ادبیات کودک و نوجوان چیست؟ به‌ طورکلی برای ادبیات کودک سه کاربرد تعریف‌ شده که شامل سرگرمی، آموزش و خلاقیت‌برانگیزی است، درصورتی‌که کتاب‌های بزرگسال می‌تواند فاقد این سه ویژگی باشد. از نظر تکنیکی هم ادبیات کودک باید سه مشخصه آشکار داشته باشد که شامل جملات کوتاه، زبان ساده و معیار و زبان توصیفی و تصویری بیان مطالب است. همین امر باعث می‌شود در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و انتخاب موضوعات کتاب برای ارائه به کودکان دچار افراط‌ وتفریط شویم. در واقع فقیرنویسی نویسندگان ادبیات حوزه کودک و نوجوان، یکی از چالش‌ها و تهدیدهای مهم پیش روی ادبیات این حوزه در کشور است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دولت رژیم صهیونیستی و کره جنوبی تصمیم به ازسرگیری مذاکرات قطع شده بین دو طرف از سال ۲۰۱۳ در زمینه خرید «سامانه گنبد آهنین» و گسترش سطح تبادلات تجاری گرفتند. این بعد از عقب‌نشینی اسرائیل از موضع قبلی خود و موافقت با موضوع نفروختن کالاهای شهرک‌نشین‌ها به کره جنوبی بود. در طول این سفر معامله فروش سامانه «گنبد آهنین» به سئول نیز بررسی شد. ریولین به نام این سامانه دفاع موشکی اشاره نکرد اما کارشناسان محلی بر این باورند که وی به سیستم دفاع هوایی «گنبد آهنین» اشاره داشته است. کره جنوبی سیستم‌های تسلیحاتی ساخت اسرائیل را با هدف تکمیل سیستم دفاع موشکی و هوایی خود در کنار سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت آمریکا مستقر می‌کند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس از فرصت سه تا شش ماهه به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ۷۰۰۰ میلیاردی قطعه‌سازان در جلسه این فراکسیون خبر داد. وی در ادامه اظهار کرد: تنها ۴,۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت قطعه پرداخت شده است و ۷۰۰۰ میلیارد هنوز پرداخت نشده است. این منابع از قبل تخصیص داده شده بود و تنها ۴۰۰۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شده و ۷۰۰۰ میلیارد تومان باید توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شد. بانک مرکزی به عنوان ناظر بر بانک‌های ناظر قرار شد تا این موضع را دنبال کند و از بانک‌های عامل دعوت کند تا دلیل عدم پرداخت مشخص شود و نسبت به پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد سریع‌تر اقدام کند. وی در پایان گفت: اگر بانک مرکزی به تعهدات ارزی خود در این زمینه عمل کند می‌توانیم شاهد اشتغال‌زایی و حل مشکلاتی که تحریم‌ها برای ما ایجاد کرده است باشیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
یک فعال زیست محیطی مدعی شد که ایران سالانه به اندازه جزایر تنب بزرگ و کوچک تخریب خاک دارد. مسعود مولانا در گفت‌وگو با ایسنا، مقدار تخریب سالانه خاک جهان را ۲۴ میلیارد تن اعلام کرد و گفت: آمار فرسایش خاک ایران به تنهایی معادل یک دوازدهم مقدار جهانی آن یعنی برابر ۲ میلیارد تن در سال بوده و این در حالیست که ایران فقط یک درصد جمعیت دنیا را در اختیار دارد. وی تخریب منابع طبیعی و به ویژه جنگل‌ها را عامل اصلی فرسایش خاک در کشور دانست و تاکید کرد: با هر سیل و بارش شدید باران بخش عظیمی از خاک‌های مرغوب جنگلی کشور از دست رفته و به رودخانه‌ها، پشت سدها و دریاهای کشور وارد می‌شود. مولانا با ابراز تاسف از تخریب خاک زاینده جنگل‌ها که عمق آن ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر است، اظهار کرد: خاک مرغوبی که میلیون‌ها سال زمان نیاز دارد تا ترمیم شود براحتی با تخریب منابع طبیعی و جنگل از دست رفته و این تخریب در شرایطی ادامه دار است که جایگزینی برای آن خاک وجود ندارد. مولانا با انتقاد از ساختار و نیروهای ضعیف سازمان جنگل‌های کشور، تصریح کرد: عدم قدرت و توانایی سازمان جنگل‌ها به عنوان یک نهاد متولی حوزه جنگل باعث شده تا دستگاه‌های دیگر اجرایی از این سازمان تقاضای اراضی کرده و سازمان جنگل‌ها نیز به دلیل ساختار ضعیف توان مقاومت نداشته باشد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ابراهیم حاتمی کیا فیلم جدید خود را با عنوان «خروج» جلوی دوربین خواهد برد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج؛ فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد با اتمام نگارش فیلمنامه وارد مرحله پیش تولید شد. این فیلم سینمایی بعد از «بادیگارد» و «به وقت شام»، سومین همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج با ابراهیم حاتمی کیا خواهد بود. در حال حاضر حاتمی کیا نگارش فیلمنامه این فیلم سینمایی را به پایان برده است و پس از گذراندن مراحل پیش تولید، این فیلم را جلوی دوربین خواهد برد. «خروج» بیستمین فیلم ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان در سینمای ایران است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
انتخابات فدراسیون کشتی به دور دوم کشیده شد. به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی به ریاست محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، اسبقیان و اعضای مجمع فدراسیون کشتی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک آغاز شد که علیرضا دبیر و عبدالمهدی نصیرزاده به دور دوم رفتند. دبیر ۱۸ رای، نصیرزاده ۱۲ رای، بنی تمیم ۱۱ رای و آزوره ۲ رای داشتند. سید اصغر آزوره، جاسم امیری، حمید بنی تمیم، علی اکبر جیره سرایی بازار کرد، محمدرضا صالحی، عبدالمهدی نصیرزاده و علیرضا دبیر ۷ نامزد ریاست فدراسیون کشتی بودند که علی اکبر جیره سرایی و جاسم امیری از حضور در انتخابات انصراف دادند و محمدرضا صالحی یکی دیگر از کاندیداها هم غایب بود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سیف‌اله صمدیان گفت: هنرمندان و صنعتگران می‌توانند دست به دست یکدیگر دهند، برای گذر از پروسه کشف نیازها و ورود به عرصه تولید، با هدف داشتن یک زندگی بهتر. او همچنین بیان کرد: ارتباطی که حوزه‌هایی مانند سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی می‌توانند با این نمایشگاه داشته باشد، انعکاس درست خودجویی، خودیابی و خوداجرایی در زمینه تولید است. انعکاس فعالیت‌های حوزه تولید از طریق هر هنری، از ادبیات تا تئاتر و سینما می‌تواند خروجی بسیار قوی و محرکی در جامعه داشته باشد. اگر کاری در جامعه به‌درستی از طریق هنر انعکاس یابد، رساتر، ماندنی‌تر و موثرتر خواهد بود. حضور هنرمندان در چنین عرصه‌ای مانند این است که توانمندی‌ها و نیازها با جمع‌بندی مناسب و درستی در قالب یک فیلم یا کاتالوگ به دنیا معرفی شود.

کنسرت سالار عقیلی در ورزشگاه تختی اهواز

11+
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۵۵ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی دهه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد. همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد و داوطلبان تا روز سه شنبه ۲۵ تیر فرصت داشتند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس آمار اولیه اعلام شده از تعداد ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۲۵۳ هزار و ۲۰۳ داوطلب نسبت به انتخاب رشته در آزمون فوق اقدام کردند و آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون‌های عملی، تشریحی و پروژه (که در نیمه اول مردادماه خواهد بود) به اطلاعیه سازمان سنجش در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۸ مراجعه کنند. دکتر توکلی گفت: در آزمون امسال تعداد ۱۶۰ هزار داوطلب پذیرفته خواهند شد و نتایج نهایی این آزمون دهه دوم شهریور ماه سال جاری اعلام می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به ادعاهای اخیر پمپئو یادآورشد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم. به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره صحت ادعای وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر پذیرش ایران برای مذاکره در خصوص توان موشکی خود، اظهار کرد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم، ما از مقامات آمریکا تاکنون سخنان متناقض زیاد شنیدیم و این دولت آمریکا از بقیه بیشتر تناقض گویی کرده است. وی افزود: در حال حاضر هم هم اگر آنان برگردند و تحریم‌ها را بردارند یک فرصت مناسب برای آنان در قالب ۱+۵ شکل می‌گیرد. ادامه دارد …
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سخنگوی اورژانس مازندران از تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان بسکتبالیست با ۱۴ مصدوم در نوشهر خبر داد. زکریا اشک‌پور در گفت وگو با ایسنا از تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان مسابقه بسکتبال خبر داد و اظهار کرد: این حادثه در روز سه شنبه ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه، به مرکز پیام غرب استان مازندران اعلام شد. وی تصریح کرد: بلافاصله آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس نوشهر، صلاح الدین کلا، نور، رویان و هلال احمر سی سنگان به محل حادثه واقع در صلاح الدین کلا اعزام شدند. سخنگوی اورژانس مازندران گفت: در این حادثه ١۴ نفر که همگی خانم با سن ۱۰ تا ۱۵ سال بودند مصدوم شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تیم‌های اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) نور منتقل شدند. اشکپور اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش در این حادثه خوشبختانه مصدومی با حال وخیم گزارش نشد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
آمارهای منتشر شده در ژاپن نشان می‌دهد: سال ۲۰۱۸ بالاترین نرخ خودکشی در میان افراد کمتر از ۲۰ سال در این کشور رخ داده است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دولت ژاپن، این کشور در سال ۲۰۱۸ بالاترین میزان خودکشی را در میان افراد کمتر از ۲۰ سال شاهد بوده و مسائل آموزشی همچون عملکرد تحصیلی ضعیف متداول‌ترین دلیل خودکشی در میان افراد ۱۰ تا ۱۹ ساله بوده است. نرخ خودکشی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر حدود ۲٫۸ در میان افراد کمتر از ۲۰ سال بوده که در مقایسه با آمارهای موجود از سال ۱۹۸۷ بالاترین رقم را داشته است. هرچند، نرخ خودکشی در تمامی رده‌های سنی به رقم ۱۶٫۵ کاهش پیدا کرده و از سال ۱۹۷۸ به کمترین رقم رسیده است. مجموع افراد کمتر از ۲۰ سال که در سال ۲۰۱۸ در این کشور خودکشی کرده با افزایش ۳۲ موردی به ۵۹۹ نفر رسیده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در پژوهشی درباره وضعیت حقوقی توقیف نفتکش Grace تاکید شد: با فرض درستی ادعای بریتانیا، ایران الزامی به رعایت قوانین تحریمی یکجانبه اتحادیه اروپا در قبال کشورهای ثالث ندارد. به گزارش ایسنا، وضعیت حقوقی توقیف نفتکش Grace طی پژوهشی مورد بررسی و در قالب گزارشی تحلیلی به معاونت حقوقی ارسال شد. علت این توقیف تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه اعلام گردید. وضعیت حقوقی کشتی Graceکشتی گریس، چنانکه در گزارش‌ها آمده است، در مالکیت روسیه بوده و تحت پرچم پاناما، نفت ایران را حمل می‌کرده است. دیگر امکان موجود، رایزنی دیپلماتیک با پاناما به عنوان کشور صاحب پرچم کشتی است تا درخواست آزادی سریع کشتی و خدمه آن را بر اساس کنوانسیون ۱۹۸۲ بنماید.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبه‌رو شد. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۰۴ دلار و ۳۸ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰٫۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۰۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری پس از ناتوانی در شکستن مقاومت در سطح ۱۴۲۱ دلار، متمایل شکستن حمایت در سطح ۱۴۰۴ دلار و سقوط به سطح ۱۳۸۷ دلار است. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۴ درصد کاهش یافت و به ۱۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سرپرست تیم ملی والیبال ایران در مورد دلیل بازنگشتن سعید معروف و سعید رضایی با تیم ملی به ایران، صحبت کرد. به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران شب گذشته در سه گروه و با سه پرواز در حالی وارد تهران شد که نفراتی چون سعید معروف (کاپیتان تیم ملی) و سعید رضایی (مربی تیم ملی) به همراه سایر نفرات از آمریکا به ایران نیامدند و قرار است چند روز بعد به ایران باز گردند. امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران در مورد دلیل بازنگشتن معروف و رضایی به ایسنا گفت: موضوع خاصی وجود ندارد و تنها برای گذراندن تعطیلات خود چند روزی دیرتر به ایران باز می‌گردند. او در پاسخ به این سوال که اردوهای تیم ملی از چند روز دیگر آغاز می‌شود و آیا این نفرات از شروع اردوها با تیم ملی هستند؟ توضیح داد: دقیقا تمرینات ما از ۶ روز دیگر آغاز می‌شود و همه نفرات با آغاز اردوها کنار تیم ملی خواهند بود. او هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها را می‌توان خستگی بازیکنان دانست؟ گفت: این‌طور که می‌گویند نیست.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
«دومینوز» که یکی از مشهورترین برندهای پیتزا در سراسر دنیاست، مدام در حال استفاده از راه‌های فناورانه برای فروش پیتزاهای خود است و در تازه‌ترین حرکت خود امکان ردیابی پیتزای سفارش داده شده را توسط جی‌پی‌اس برای مشتریان فراهم خواهد کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، مشتریان رستوران‌های زنجیره‌ای «دومینوز» (Domino's) تا پایان سال قادر خواهند بود تحویل پیتزای خود را از طریق جی‌پی‌اس (GPS) پیگیری کنند. این رستوران به استفاده از فناوری شهره شده است و تاکنون کارهایی مانند تحویل پیتزا از طریق ربات‌ها و وسایل نقلیه خودران و گرفتن سفارشات از طریق ضبط خودرو و دستیارهای هوشمند مانند «الکسا» را انجام داده است. اما کار جدید «دومینوز» که به مشتریان نشان می‌دهد پیتزای سفارش داده شده دقیقا کجاست و چه زمانی به دست مشتری می‌رسد احتمالا کاربردی‌ترین تجربه تکنولوژیک «دومینوز» باشد. در حالی که «دومینوز» در تحویل با نظارت جی‌پی‌اس پیشرو شده است، ما می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک خدمات تحویل مواد غذایی بیشتری را با ردیابی GPS ببینیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
جمعی از قانونگذاران دموکرات آمریکا قطعنامه‌ای را برای پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته‌ای ارائه کردند. به گزارش ایسنا، همزمان که تنش‌های آمریکا با ایران افزایش یافته است چند تن از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، شامل باربارا لی، دیوید پرایس و جن شاکووسکی قطعنامه‌ای را ارائه کرده‌اند که از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد مجددا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بپیوندد. باربارا لی در این باره گفت: سیاست ترامپ درقبال ایران دلیل این بحران کنونی خود ساخته است. وی در ادامه خاطر نشان کرد که آمریکا نیازمند تعامل دیپلماتیک جدی و ماندگار برای جلوگیری از وقوع جنگ است. بنابر این گزارش، این قطعنامه همچنین مورد حمایت جمعی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، از جمله جان یارموث، پیتر ولچف ارل بلومنائر، لیود داگت، گری کونولی، اندی لوین، مارک پوکان و دونالد پاین، دب هالند و غیره قرار گرفته است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مهاجم بارسلونا اعلام کرد ستاره آرژانتینی چهره فوتبال است. مهاجم جدید آبی‌اناری درباره موضوعات مختلفی همچون الگوهایش، رئال سوسیداد، اتلتیکومادرید، امضای قرارداد با بارسلونا و لیونل مسی صحبت کرد. برای من مشکل نبود چون در فوتبال، بازی با پا انجام می‌شود. گریزمان در پایان به مسی اشاره کرد و گفت: او شماره یک است. مانند لبرون جیمز که چهره بسکتبال است، مسی چهره فوتبال است چون ویژگی‌های متفاوتی نسبت به دیگر بازیکنان دارد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی از برگزاری آزمون زبان فارسی در عراق و دوره‌های آموزش زبان فارسی در اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: مذاکراتی نیز قرار است با دانشگاه مریلند درباره انجام کارهای مشترک صورت گیرد. او از برگزاری دو دوره آموزش مجازی توسط این موسسه خبر داد و گفت: هم‌اکنون با همکاری بخش آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه تهران مدرسانی در حال یادگیری روش‌های لازم برای آموزش مجازی هستند و به‌تدریج محتوای آموزش مجازی هم برای آموزش زبان فارسی تهیه می‌شود. رئیس موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی خاطرنشان کرد: این موسسه سالانه حدود ۱۰۰۰ زبان‌آموز دارد. رئیس موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی با بیان این‌که در دوره پیش رو از ویتنام هم زبان‌آموز دارند، بیان کرد: ادبیات کهن و معاصر ما علاقه‌مندان فراوانی در نقاط مختلف دنیا دارد و بسیاری از آن‌ها زبان فارسی را برای خواندن اشعار مولانا، حافظ و فردوسی می‌آموزند. رئیس موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی با بیان این‌که تا چندی پیش این موسسه تنها مرکز آموزش زبان فارسی در کشور بود، ادامه داد: اما هم‌اکنون در بسیاری از شهرهای کشور و نیز در تهران مراکز آموزش زبان فارسی متعددی راه‌اندازی شده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، محمدرضا جعفریان در نشست خبری که در هفته تامین اجتماعی برگزار شد، مروری بر پیشینه تامین اجتماعی داشت و گفت: ایجاد و گسترش نظام تامین اجتماعی و به تبع آن تحقق عدالت اجتماعی از مهمترین خواسته‌های بشر طی دوران زندگی وی است. وی افزود: تامین اجتماعی یکی از مسائل مهم اجتماعی و سیاسی کشورهاست و می‌تواند معیار توفیق یا عدم توفیق ملتها باشد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تمام کشورهای مترقی دنیا بر این باورند که اساسی‌ترین حق از حقوق بشر و کلید توسعه اجتماعی، تامین اجتماعی است اظهار کرد: تامین اجتماعی از سال ۱۳۰۹ با صندوق کارگران شروع به کار کرد و در ۱۳۳۱ قانون بیمه اجتماعی کارگران مصوب شد. این بخش، پل ارتباطی سازمان تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی است. به علت آنکه فرهنگ بیمه تامین اجتماعی به سطح جامعه ببریم تلاش کردیم در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها مفاهیم و چالش‌های تامین اجتماعی را در قالب سمینارهایی تبیین کنیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
برای شناسایی و تحقق فرارهای مالیاتی یک اقتصاددان معتقد است که سازمان امور مالیاتی باید تمرکز خود را روی حدود یک میلیون پرونده‌های کلان مالیاتی مربوط به مؤدیان پردرآمد بگذارد. به گزارش ایسنا، یکی از عمده‌ترین مسائلی که در ارتباط با مسائل مالیاتی در کشور مطرح است مساله فرارهای مالیاتی است. این اقتصاددان تعداد پرونده‌های مالیاتی را حدود ۱۰ میلیون پرونده برآورد کرد و گفت: تعداد بالای این پرونده‌ها باعث شده تا امکان کارآمدتر کردن سیستم مالیاتی در این شرایط وجود نداشته باشد. برای این کار بهتر است سازمان امور مالیاتی در وهله اول تمرکز خود را روی یک میلیون پرونده مالیاتی که از همه مهم‌تر هستند بگذارد، چرا که این پرونده‌ها احتمالا بیشترین فرار مالیاتی را هم در خود دارند. موسایی به منابع محدود سازمان امور مالیاتی برای پیگیری همه امور مربوط به ۱۰ میلیون پرونده مالیاتی هم اشاره کرد و گفت: اینکه سازمان امور مالیاتی بخواهد برای فلان کشاورز یا باغدار در روستاهای دوردست پرونده مالیاتی باز کند فقط باعث افزایش هزینه‌ها بر این سازمان می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی برنامه مجلس برای حمایت از رونق تولید در قوه مقننه را تشریح کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گروه صنعتی زر، از ظرفیت توسعه‌ای بسیار مناسبی برخوردار است و عامل اشتغال و رونق تولید در کشور است. وی افزود: مجلس به صورت جدی شعار رونق تولید را مبنای کار خود قرار داده است و تمام کمیسیون‌ها مامور شده‌اند با دستگاه اجرایی مربوطه و مراکز پژوهشی جلساتی را برگزار کنند. وی با بیان اینکه حوزه صنعت در اولویت ما قرار دارد، افزود: کمیسیون رونق تولید با حضور رئیس کمیسیون صنایع و با حضور اتاق بازرگانی و سایر بخش‌ها، جلساتی را برگزار می‌کنند تا مورد به مورد مسائل حل شود. رئیس قوه مقننه گفت: اولویت کشور این است که ما بنگاه‌هایی که توان ایجاد جهش در تولید را دارند مورد حمایت قرار دهیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
امام جمعه یزد با اشاره به ضرورت ترویج و نهادینه کردن ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه، ‌گفت: تبیین صحیح و کامل ارزش‌های دفاع مقدس، جامعه اسلامی را در برابر توطئه‌های شوم مستکبران بیمه می‌کند. به گزارش ایسنا، آیت‌الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در جلسه هم‌اندیشی پیشکسوتان دفاع مقدس استان با اشاره به ضرورت ترویج و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان، اظهار کرد: تنها راه حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت بین اقشار مختلف به ویژه نسل جوان است. وی معرفی ابعاد مختلف شخصیتی رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس را یکی از مهمترین رسالت‌های افراد در جامعه اسلامی دانست، افزود: ارزش‌های دفاع مقدس ایران اسلامی را در برابر توطئه‌های شوم فرهنگی استکبار جهانی بیمه می‌کند. ناصری‌یزدی با اشاره به نقش پیشکسوتان ایثار و شهادت در نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب اسلامی، تصریح کرد: امنیت امروز کشور مدیون رشادت شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که باید در ابعاد مختلف تبیین و بیان شود. سرهنگ «رضا پورشمس» فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به ضرورت استفاده از تجبارت پیشکسوتان دفاع مقدس برای پیشبرد بهتر امور استان و کشور، ادامه داد: هم اندیشی در خصوص انتقال فرهنگ دفاع مقدس بین اقشار مختلف نسل جدید ضروری است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
باشگاه تراکتور که پیش از این مدعی شده بود مهاجم فصل قبل خود حق امضای قرارداد با هیچ تیمی را ندارد، حالا با پیوستن استوکس به یک تیم ترکیه‌ای از او شکایت خواهد کرد. به گزارش ایسنا، شب گذشته آنتونی استوکس بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال تراکتورسازی با عقد قراردادی به تیم آدنا اسپور ترکیه پیوست تا این فصل را در لیگ دسته دو ترکیه فعاایت کند. پیش از این باشگاه تراکتور اعلام کرده بود این بازیکن اسکاتلندی با سرخپوشان تبریزی قرارداد دارد و قرارداد او قسخ نشده است. هم‌چنین معاونت حقوقی تراکتور نیز در گفت‌گو با ایسنا تایید کرده بود این بازیکن حق پیوستن به باشگاه دیگری را ندارد و در غیر این صورت، تراکتوری‌ها از او به فیفا شکایت خواهند کرد. اکنون با امضای قرارداد بین استوکس و تیم ترکیه‌ای، باشگاه تراکتور از بهترین گلزن فصل قبل خود به فیفا شکایت خواهد کرد و در صورت اثبات تخلف این بازیکن، هم استوکس و هم باشگاه ترکیه‌ای جریمه سنگینی خواهند شد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزیر نیرو می‌گوید هزینه آب و برق از مدارسی که استفاده آنها بیشتر از الگوی مصرف نیست، دریافت نمی‌شود. به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان درباره دلیل رایگان نشدن آب و برق برخی مدارس و دریافت هزینه قبوض از آنها گفت: مجلس اجازه داده تا مصرف آب و برق مدارس به میزانی که در الگوی مصرف تعریف شده، رایگان در نظر گرفته شود. وزیر نیرو که معتقد است «هزینه آب و برق از مدارسی که استفاده آنها بیشتر از الگوی مصرف نیست، دریافت نمی‌شود»، افزود: اگر موردی وجود داشته باشد، گزارش دهند تا وزارت نیرو پیگیری کند. بنا بر اعلام خانه ملت، نمایندگان مجلس در جریان بررسی بودجه ۹۸ قانونی را به تصویب رساندند که به موجب آن تمامی مدارس دولتی و نیز واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های آب، برق، گاز به شرط رعایت الگوی مصرف معاف شدند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دپارتمان امور بین الملل از تغییر محل برگزاری دیدار دو تیم الاتحاد عربستان و ذوب آهن از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ خبر داد. به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، دیدار رفت دو تیم الاتحاد عربستان و ذوب آهن اصفهان از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا روز دوشنبه ۱۴ مردادماه در ورزشگاه زعبیل شهر ابوظبی برگزار می‌شود. پیش از قرار بود این دیدار در ورزشگاه آل مکتوم برگزار شود که به درخواست میزبان (فدراسیون فوتبال امارات) محل برگزاری این مسابقه تغییر یافت. انتهای پیام

ایسنا

ایسنا یا خبرگزاری دانشجویان ایران شامل اخبار اجتماعی، استان‌ها، ورزشی، سیاسی، اخبار تصویری و غیره است که عموما توسط دانشجویان تهیه می‌شوند. در سایت خبری و در صفحه‌ی خبرگزاری ایسنا اخبار این خبرگزاری پوشش داده شده‌اند.