تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری کانون پرورش فکری

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «کانون پرورش فکری»

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری5 روز قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حمید کریلی طراح و گرافیست، در طراحی پوستر دومین مهرواره «شعر» آفرینش با بهره‌گیری از تصویر دو گل شقایق، فضایی شاعرانه را پدید آورده است. به گفته کریلی، گل شقایق لطافت ذاتی خاصی دارد و هم قافیه با عاشق است و در ادبیات تغزلی من حضور پررنگی دارد. کریلی با اشاره به این‌که تکنیک طراحی پوستر مهرواره «شعر»، آبرنگ است، افزود: این تکنیک به تخیل، لطافت و ادبیات نزدیک‌تر است. اعضای نوجوان و ارشد برگزیده‌ی انجمن‌های شعر در این مهرواره ضمن خوانش اشعار خود در کارگاه‌های تخصصی و آموزشی شعر با حضور استادان به‌نام کشور حضور خواهند داشت. یادآوری می‌شود پوستر دومین مهرواره شعر آفرینش با حضور محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون، مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده، محمود گلزاری روان‌شناس و مدرس دانشگاه، مدیران و کارشناسان کانون رونمایی شد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری6 روز قبل
برای ساخت «سم‌پاشی» از تکنیک سه بعدی رایانه‌ای استفاده می‌کنم. وی درباره داستان و موضوع انیمیشن «سم‌پاشی» توضیح داد: در شهری ناکجاآباد، ارتشی از سربازان سم‌پاش مأموریت دارند هر گونه گیاه و رستنی را از بین ببرند. عابدی درباره دغدغه خود برای پرداختن به موضوع مدنظر در انیمیشن «سم‌پاشی»، تأکید کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی کره زمین و دشمنی بدون توقف و به دور از عقلانیت بشر با کره خاکی، گرم شدن و نابودی تدریجی کره خاکی و خانه‌مان و آینده‌ای ناامید کننده برای آینده زیست بشر، به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین تهدید در طول تاریخ انسان برای حیات انسان اتفاق می‌افتد. از این رو به این موضوع در انیمیشن «سم‌پاشی» پرداختم. کارگردان «سم پاشی» در پایان سخنان خود درباره زمان پایان ساخت این اثر انیمیشن، گفت: اگر همه چیز به موقع پیش برود، برای جشنواره دوسالانه پویانمایی کانون پرورش فکری، یعنی اوایل زمستان سال ۱۳۹۹، این انیمیشن آماده می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
«کلوچه دارچینی» با طراحی و کارگردانی مریم کاظمی و بر اساس نمایش‌نامه مرد نان زنجبیلی نوشته دیوید وود تولید شده است. این نمایش صبح‌ها با هماهنگی قبلی برای مهدهای کودک و مدارس روی صحنه می‌رود. یلدا فرهبد و تعدادی از هنرجویان بازیگری آموزشگاه تئاتر مستقل (پنجمک) نیز با نقش پرده‌ها که جانبخشی شده‌اند در این نمایش حضور دارند. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پایگاه تیوال نسبت به خرید بلیت‌های این نمایش اقدام کنند. شماره تلفن‌های گروه تئاتر مستقل ۰۹۱۹۰۷۷۶۰۹۸ و ۰۹۳۵۷۴۰۸۵۹۷ و تلفن ذخیره اجرا ۰۹۱۹۴۳۴۶۳۵۶ دیگر راه‌های ارتباطی مخاطبان و خانواده‌ها با گروه تئاتر مستقل هستند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نشست تخصصی از سلسله نشست‌های «فراسو» است که با حضور مصطفی رحماندوست، ساعد باقری، بیوک ملکی و آتوسا صالحی شاعران حوزه شعر نوجوان برگزار خواهد شد. در نشست «شعر نوجوان، نیازها و ذائقه‌ی نسل امروز» مراسم نکوداشت بیوک ملکی شاعر نام‌آشنای حوزه شعر نوجوان نیز برپا می‌شود. بر همین اساس کارشناسان و مربیان کانون، اولیای تربیتی و سایر علاقه‌مندان تعلیم و تربیت در حوزه کودک و نوجوان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www. form. kpf. ir برای حضور در این نشست ثبت‌نام کنند. همچنین مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور که امکان استفاده از نشست را به شکل حضوری ندارند، می‌توانند از طریق وب‌کنفرانس و سامانه آموزشی «ایده» کانون در دوره‌ها شرکت کنند. یادآوری می‌شود این نشست از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری3 هفته قبل
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، گروه تئاتر «مستقل» به سرپرستی مریم کاظمی که به صورت پیوسته از دهه ۸۰ تولید و اجرای نمایش‌های کودک و نوجوان را علاوه بر آثار ویژه مخاطبان بزرگ‌سال در برنامه فعالیت‌های خود داشته که نمایش‌های «خاله مرجان و خروس»، «ماه پیشونی»، «کلوچه دارچینی» در مرکز تئاتر کانون تولید و اجرا شده است. تئاترهای «قصر یک بچه موش»، «آدم بلا و دیو ناقلا»، «رویای ماه»، «به زیر پاهات نگاه کن»، «غول بزرگ مهربان»، «شاهزاده خانم بدترکیب» و «خسیس» از دیگر آثاری است که تصاویر آن در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است. بر اساس این گزارش سیامک زمردی‌مطلق و امیر عابدی دو عکاس صاحب‌نام حوزه تئاتر گزیده‌ای از آثار خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند. یادآوری می‌شود سینما تئاتر کانون در حال حاضر به اجرای نمایش «کلوچه دارچینی» اختصاص دارد که ساعت ۱۹ ویژه عموم مخاطبان و صبح‌ها ویژه مدارس و مهدهای کودک اجرا می‌شود. در این نمایش ۱۴۰ بازیگر کودک و نوجوان در ۱۶ گروه مختلف که هنرجوی مدرسه تئاتر «مستقل» (پنجمک) هستند در کنار بازیگران حرفه‌ای روی صحنه می‌روند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری3 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این رمان که مناسب نوجوانان بالای ۱۵ سال است موضوعی خانوادگی دارد. «روح عزیز» سعی کرده است کمی جای خالی رمان‌هایی را که به روابط خانوادگی می‌پردازند، پر کند. رمان‌های او که در سال ۱۳۴۳ در شهرکرد متولد شده است تاکنون بیشتر در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است. کریم‌زاده تا پیش از این برای رمان‌های «قلب‌های نارنجی» برگزیده کتابخانه مونیخ و برنده جایزه کتاب فصل، رمان «پیش از بستن چمدان» برنده جایزه کتاب فصل و رمان «وقتی یلدا نبود» در جایزه مهرگان تقدیر شده است. رمان «روح عزیز» نخستین بار در سه چاپ پی‌درپی، در ۲۰۴ صفحه و با شمارگان ۷هزار و ۵۰۰ نسخه به قیمت ۳۰هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.