تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری کانون پرورش فکری

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «کانون پرورش فکری»

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری3 ساعت قبل
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب اولین بار در سال ۱۳۸۷ به چاپ رسید و طی ۱۰ سال اخیر شش‌بار بازنشر شده است تا شمارگان آن به ۳۷هزار و ۵۰۰ نسخه برسد. نویسنده فرانسوی الاصل ساکن ایران در بخشی از کتاب «دعای موش کوچولو» آورده است: یک روز که موش کوچولو خیلی دلتنگ بود، رفت بالای یک تپه. دعا کرد و به خدا گفت: «خدای مهربانم، ببین که چه‌قدر تنهایم، یک مادر بزرگ خوب برایم می‌فرستی؟» بعد کنار بوته‌ای نشست و منتظر ماند. در عین حال حق نشر این کتاب به ناشران کشورهای اسپانیا و ترکیه نیز واگذار شده است. کتاب «دعای موش کوچولو» در چاپ ششم با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه در ۲۸ صفحه تمام رنگی و قیمت ۷هزار و ۵۰۰ تومان منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

موزه تاریخ کانون پرورش فکری

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری6 ساعت قبل

موزه تاریخ کانون پرورش فکری

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری21 ساعت قبل
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 روز قبل
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بخش اول گروه شتاب‌دهی شامل ایده‌پردازانی است که ایده‌هایی آن‌ها تا مرحله‌ی تولید فاصله ندارد و می‌توان آن‌ها را به تولید کنندگان بخش خصوصی معرفی کرد. این افراد به ترتیب شهاب محسنین، هلنا مقصودی، اژیر احمدی، سارا برزگر، غزل اسماعیلی، فائزه آذرافروزپور، فرحناز ورنان و نیکو ناصرزاده هستند. منتخبان سومین بخشی که از سوی داوران معرفی شدند شامل افرادی است که ایده‌های‌شان به مرحله بعدی راه یافته و روز ۲۷ خرداد در آئین پایانی دومین رویداد ملی ایده آزاد ارائه خواهد شد این اسامی عبارت از امین انصاری، حمیده ساعیان، رضا تقوی‌نژاد، سامه بنی‌عامریان، فاطمه شیرکرمی، امیر اردشیری، مهدی قادری، حمیدرضا حاجیان‌زاده، محمدطاهر خداوردی، محمد قطبیان، مهرداد خرسندی و وحید اسماعیلی است. این مرحله از داوری با محوریت نوآوری، خلاقانه بودن و داشتن هویت ایرانی و شاخص‌های از پیش تعیین شده از سوی شورای نظارت بر اسباب‌بازی، اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و هیات داوران صورت گرفت. دومین مرحله داوری ایده‌های دومین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی روز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در موسسه چهارباغ برگزار شد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 روز قبل
مولف کتاب «گربه‌سانان» در ادامه گفت: تصاویری از خانواده‌ راسوها، خرس‌ها، راکون‌ها، خدنگ‌ها، شنگ‌ها (سمور آبی)، رودک‌ها (گورکن) و … در این کتاب به چشم می‌خورد. گلشن با بیان این‌که کتاب «خرس‌ها و دیگر گوشت‌خواران» مانند جلدهای قبلی این مجموعه از دو بخش علمی و تاریخ، فرهنگ و هنر به صورت مصور تشکیل شده است، افزود: اطلاعات جانورشناسی از کتاب‌های علمی قدیم ایران مثل جانورنامه‌ها و شکارنامه‌ها مکمل بخش علمی گونه‌های جانوری خواهد بود. گلشن خاطرنشان کرد: عکاسان پیش‌کسوت و جوان حیات‌وحش همچون فریبرز حیدری، بهزاد فراهان‌چی، حامد تیزرویان، فرشاد اسکندری و … برای هر مدخلی از این کتاب تلاش زیادی کردند. گفتنی است مجموعه «پستانداران ایران» قرار است در هفت عنوان منتشر شود که تاکنون سه عنوان آن منتشر و در حال چاپ است. «گربه‌سانان» اولین کتاب این مجموعه، در سال ۱۳۹۰ برنده‌ی بیست‌ونهمین و دومین آن کتاب «سگ‌سانان و کفتارها» نیز در سال ۱۳۹۴ برنده سی‌وسومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 روز قبل
در این بازدید حق‌شناس از بخش‌های مختلف این موزه دیدن کرد و به تماشای نقالی بخشی از شاهنامه فردوسی از سوی یکی از دختران نوجوان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نشست. حق‌شناس درباره تأثیرگذاری موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز بیان کرد: خوشبختانه موزه تاریخ کانون در منطقه پر استعداد و جای حساسی قرار گرفته و دوباره آماده‌سازی این موزه نیز با کمک شهرداری شکل گرفت که از دوستان خود در این بخش قدردانی می‌کنم. امیدوارم موزه تاریخ کانون فرصتی را برای کودکان این شهر و استعدادهای ارزشمندی که در آن زندگی می‌کنند ایجاد کند تا به درستی با تاریخ ایران و توانمندی‌های کشورمان آشنا شوند. وی در پایان سخنان خود یادآور شد: موزه تاریخ کانون فرصتی را برای کودکان و نوجوانان ایجاد می‌کند که خود را بازیابی کنند و امیدوارم برای آینده کشور مثمرثمر باشند. گفتنی است موزه تاریخ کانون اولین موزه تخصصی کودک و نوجوان و تنها موزه تخصصی با موضوع تاریخ است که دارای بخش‌هایی همچون تونل زمان، سرداب، رمپ، اتاق کره، سالن نمایش و … است.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری4 روز قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علاقه‌مندان می‌توانند روز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در گذر از راهروی تاریخ، سیر تمدن بشری از دوره غارنشینی تا عصر فضا را در موزه تاریخ کانون مرور کنند. موزه تاریخ کانون اولین موزه تخصصی کودک و نوجوان و تنها موزه تخصصی با موضوع تاریخ است که دارای بخش‌هایی همچون تونل زمان، سرداب، رمپ، اتاق کره، سالن نمایش و … است. این موزه که پیش از این نیز برای حضور دانش‌آموزان برنامه داشته است، امسال در روز جهانی موزه و میراث فرهنگی بازدید برای عموم را آزاد اعلام کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند در روز ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ از موزه تاریخ کانون واقع میدان شهدا، پیروزی، خیابان افروز، بعد از فروشگاه اتکا، نبش کوچه نگران‌پور دیدن کنند. در همین روز نماینده شورای شهر تهران و مسئولان شهرداری منطقه ۱۳ تهران نیز در ساعت ۱۴ از موزه تاریخ کانون بازدید خواهند کرد.

نمایش «خرس آرکانسا» به کارگردانی مهدی مقیمی اسفندآبادی

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری6 روز قبل
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 هفته قبل
آسمان مرکز تخصصی علوم تهران آبی بوداعضا انجمن نجوم و مربیان مرکز علوم کانون استان تهران، ویژه‌برنامه روز جهانی نجوم را روز ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در دو بخش نجوم و زیست‌شناسی برگزار کردند. مرکز علوم و نجوم شاهد برگزاری رصد رویت هلال با حضور مربیان نجوم و اعضای مرکز بود. در کنار اجرای برنامه‌های رصدی، کارگاه آموزش مبانی اولیه استهلال نیز از سوی مربیان نجوم مرکز برای اعضا برگزار شد. برگزاری همایش «آسمان هفتم» در کانون رشتهم‌زمان با روزجهانی نجوم، مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ کانون رشت میزبان همایش نجومی «آسمان هفتم» شد. مهدی عسگری مدرس نجوم و عضو انجمن نجوم استان در این مراسم برای اعضا از کره ماه، مریخ و زیبایی‌های علم نجوم گفت.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 هفته قبل
بر اساس این خبر در نمایش عروسکی «کچل کفترباز» فرزین محدث، مینووش رحیمیان و مهرنوش شریعتی به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده‌ی عروسک‌ها ایفای نقش می‌کنند. در این اثر هنری عبد آتشانی به عنوان آهنگ‌ساز، سهیلا باجلان طراح و سازنده عروسک، آویده سعادت‌پژوه طراح صحنه و مرضیه ایمان‌خانی طراح لباس همکاری دارند. در عین حال سعید رضوانی طراحی پوستر و بروشور نمایش «کچل کفترباز» را انجام داده و فرزین طاهری تیزر تبلیغاتی آن را ساخته است. بر همین اساس مریم آشوری، مجید خیاطی، امیرحسین انصافی و علی علی‌شاه‌پور نوازندگان و سهیلا باجلان، شایان شریعت و شهریار شمس گروه اجرایی صحنه نمایش «کچل کفترباز» هستند. این نمایش تولید کارگاه عروسکی گروه «تئاتر معاصر» است که سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۹:۳۰ ویژه عکاسان و خبرنگاران بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون می‌رود.

مراسم روز و هفته جهانی نجوم در مرکز تخصصی علوم و زیست شناسی کانون استان تهران

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 هفته قبل
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
در سال جاری با هدف توجه به ادبیات فارسی کهن ایران و استخراج قابلیت‌های آن برای تولید اسباب‌بازی یک پروژه پژوهشی آغاز شده است. محسن حموله در بیان دشواری‌ها و موانع بهره‌گیری از متون کهن و اشعار فارسی در تولید اسباب‌بازی گفت: برای این‌که بتوان از ادبیات فارسی برای تولید اسباب‌بازی وام گرفت و متون کهن و جدید ادبیات ایرانی را سر لوحه کار طراحان قرار داد، نیازمندیم تا در اتاق فکری به صورت گروهی بر روی این ادبیات، پژوهش‌های لازم انجام پذیرد. او همچنین خاطرنشان کرد: این مسئله نیز نیاز به سرمایه‌گذاری خطرپذیر دارد که بتواند میزان موفقیت بازارهای اسباب‌بازی طراحی شده بر اساس ادبیات کهن ایران را بسنجد. وی توضیح داد: در گام بعدی طی جلسه‌های ایده‌پردازی و بارش افکار، طراحان به دنبال ایجاد پهنه‌ای از ایده‌ها خواهند بود که از میان آن‌ها پیشنهادهایی برای برای صنعت اسباب‌بازی آماده شود. مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون در پایان اظهار امیدواری کرد، نتایج این پژوهش در پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران رونمایی شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این جشن، جایزه بهترین کارگردانی به افسانه زمانی، جایزه بهترین موسیقی به عبدالله آتشانی و جایزه بهترین طراحی صحنه به سینا ییلاق‌بیگی برای نمایش «ترنج» اهدا شد. همچنین علیرضا آقایی کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، تقدیر ویژه هیات داوران را برای کارگردانی نمایش «درخشنگ» به خود اختصاص داد. انجمن نمایش‌گران عروسکی خانه تئاتر از سال آینده جایزه بهروز غریب‌پور را نیز به گروه‌های فعال عروسکی اهدا می‌کند. در این مراسم، از حسن دادشکر به عنوان یکی از پیش‌کسوتان این حوزه با اهدای جایزه‌ای از سوی موسسه هنرمندان پیش‌کسوت تقدیر شد. جشن نمایش‌گران عروسکی خانه تئاتر روز نهم اردیبهشت ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
مدیرعامل کانون، مدرسان را یکی از ارزشمندترین دارایی‌های کانون زبان ایران قلمداد کرد و هزینه برای مدرسان را سرمایه‌گذاری دانست. نظری با اظهار امیداوری برای پیشرو بودن کانون زبان ایران، در پایان گفت: ما باید نگرش‌مان این باشد که جامعه از کانون زبان منفعت ببیند. وی مدرسان را پیشانی و خط مقدم تلاش و کوشش در کانون زبان دانست و بسیاری از موفقیت‌های کانون زبان را نتیجه بیان شیرین، لحن دلنشین و دستان توانمند مدرسان دانست. وی در پایان از حضور مدرسان در این محفل دوستانه تشکر کرد و گفت: به نام پر افتخار کانون زبان ایران می‌بالم و افتخار می‌کنم که یکی از شما هستم. تحولات کانون زبان ایران از زبان معاون آموزشعلیرضا اسلامی معاون آموزش کانون زبان ایران در این مراسم از برنامه‌های آتی کانون خبر داد و گفت: در این زمینه ایجاد مدیریت توسعه در معاونت آموزش از تغییرهای مثبت صورت گرفته در این حوزه است که یکی از وظایف این دفتر دریافت ایده‌ها و پیشنهادهای مدرسان و پذیرش دیدگاه‌های آنان در فضایی باز است.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هم‌زمان با روز و هفته جهانی نجوم، سه مرکز رصدخانه زعفرانیه (مرکز شماره ۱۶)، مرکز تخصصی علوم و مرکز نجوم کانون تهران، مرکز نجوم کانون دماوند، به این مناسبت، ویژه‌برنامه‌های متنوعی را با عنوان «آبی مثل آسمان» برای علاقه‌مندان به علم ستاره‌شناسی تدارک دیده‌اند. مرکز تخصصی علوم و زیست‌شناسی کانون تهران در منطقه ۱۳، خیابان نیروی هوایی، فلکه لوزی، انتهای خیابان شهید خشتی، جنب مترو کلاهدوز واقع‌شده است. همچنین به این مناسبت، مرکز نجوم دماوند با توجه به تقارن روز و هفته‌ جهانی نجوم و ماه مبارک رمضان، پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ویژه‌برنامه‌ی «آبی مثل آسمان» را پس از اذان مغرب تا ساعت ۲۴ شب برگزار می‌کند. معرفی پیشرفت‌های نوین علم نجوم نیز در قالب نشست‌های علمی با نوجوانان یکی دیگر از برنامه‌های این شب در مرکز نجوم دماوند است که علاقه‌مندان به صورت رایگان می‌توانند در برنامه‌های این رصدخانه کانون استان تهران شرکت داشته باشند. سومین و قدیمی‌ترین مرکز آماتوری نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران نیز همچون سال‌های گذشته، روز جمعه ۲۰ اردیبهشت به مناسبت هفته جهانی نجوم، با حضور مدرسان و اعضای باسابقه و ارشد خود، ۱۲ غرفه علمی، فرهنگی و هنری را برپا خواهد کرد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایش تلفیقی از اجرای بازیگران و تکنیک عروسکی است که نسرین خنجری با نگاهی آزاد به داستان قدیمی آذربایجانی «کچل کفترباز» آن را نوشته است. بر اساس این خبر در نمایش عروسکی «کچل کفترباز» فرزین محدث، مینووش رحیمیان و مهرنوش شریعتی به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده‌ی عروسک‌ها ایفای نقش می‌کنند. در عین حال سعید رضوانی طراحی پوستر و برشور نمایش «کچل کفترباز» را انجام داده و فرزین طاهری تیزر تبلیغاتی آن را ساخته است. هم‌چنین در این نمایش عروسکی مونا گلپایگانی و رویا الماسی دستیاران کارگردان هستند و روژین ستاری و روشنک کریمی مسوولیت روابط عمومی و تبلیغات ‌را برعهده دارند. بر همین اساس مریم آشوری، مجید خیاطی، امیرحسین انصافی و علی علی‌شاه‌پور نوازندگان و سهیلا باجلان، شایان شریعت و شهریار شمس گروه اجرایی صحنه نمایش «کچل کفترباز» هستند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، دبیر دومین رویداد ملی ایده‌آزاد گفت: با توجه به عمر کوتاه و نو بودن این رویداد در حوزه کودکان و اسباب‌بازی، نمی‌توان آمار دقیقی ارایه داد که این کار به چه میزان در ایران قابل پذیرش است اما از نظر این‌که کاری نو در حوزه اسباب‌بازی است و تولیدکنندگان مشتاق به دیدن طرح‌ها و ایده‌ها هستند، بی‌تردید آینده خوبی خواهد داشت. وی تشریح کرد: سال ۹۸ سالی مهم برای صنعت اسباب‌بازی است؛ برنامه‌های بسیار ویژه‌ای برای این کار طراحی شده است و با برگزاری پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی و سمینار مربوطه، سال پرباری برای صنعت اسباب‌بازی خواهیم داشت. مهدی‌زاده گفت: با کمک ستاد فن‌آوری‌های نانو، ستاد توسعه فن‌آوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه خواجه نصیر و بسیاری از سازمان‌های مرتبط دیگر که قرار است رویداد ملی ایده‌آزاد را همراهی کنند این ایده‌های اسباب‌بازی را بهتر پیش ببریم. وی اظهار امیدواری کرد تا در نیمه دوم سال ۹۸ بتوانیم با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بعد از اسباب‌بازی فیزیکی، به آن بپردازیم تا روز به روز استفاده از اسباب‌بازی ایرانی را گسترش داده و خود را در مسیر رو به رشد ببینیم و بتوانیم آن را جهانی کنیم. دومین کارگاه ایده آزاد روز ۱۵ اردیبهشت با حضور ۴۲ منتخب در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در ادامه سفرهای پیک امید کانون به مناطق سیل‌زده استان‌های خوزستان و لرستان، روز شنبه ۱۴ اردیبهشت علی فروتن و حمید گلی عموهای فیتیله‌ای در جمع کودکان پلدختر به اجرای برنامه می‌پردازند. گروه فیتیله‌ای در ساعت‌های ۱۶ و ۱۹ در مناطق جنوب و شمال پلدختر برای کودکان سیل‌زده نمایش و مسابقه اجرا می‌کنند. در عین حال، پنج گروه هنری از سراسر کشور داوطلبانه کاروان پیک امید کانون پرورش فکری را همراهی می‌کنند. گروه نمایش «هفت پنج یک» نیز در چند روز گذشته با اجرای نمایشی عروسکی، کودکان مناطق سیل‌زده استان را شاد کردند. گفتنی است بسته‌های فرهنگی شامل کتاب، اسباب‌بازی، نوشت‌افزار و لوازم بهداشتی نیز به کودکان سیل‌زده، اهدا خواهد شد.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گفته شاه‌آبادی کتاب‌های صوتی در دنیا رونق پیدا کرده و بخش مهمی از تولیدات ناشران را به خودش اختصاص داده است. با کتاب‌های صوتی می‌توان از وقت‌های غیرقابل استفاده برای مطالعه بهره‌مند شد و در هر زمانی که کار دستی انجام می‌دهیم و نیاز به تمرکز خاصی نداریم، کتاب بخوانیم. یک داستان عاشقانه یا عاطفی شاید بیشتر از داستان وحشت توجه مخاطب را جلب کند، ولی داستان عاشقانه سخت‌تر و داستان وحشت راحت‌تر مخاطب را جذب می‌کند. خانواده‌ها به مطالعه فرزندان‌شان در سنین پایین اهمیت می‌دهند و همین موضوع باعث شده است گردش مالی خوبی در حوزه کتاب کودک وجود داشته باشد. وقتی گردش مالی خوب است، ناشران و نویسندگان بیشتر فعالیت می‌کنند و قاعدتا رونق بیشتر است.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، گروه نمایش «هفت پنج یک» برای حمایت از کودکان مناطق سیل‌زده استان لرستان، همراه کاروان پیک امید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی این مناطق شده است. نمایش «مترسک خودت باش» از روز ۱۱ اردیبهشت در شهرها و روستای کوهدشت، خرم‌آباد، معمولان و جمرود اجرا شده است و تا روز ۱۴ اردیبهشت به فعالیت‌هایش در دیگر شهرها و روستاهای این استان ادامه می‌دهد. این نمایش داستان «گلی» دختر بچه کوچکی را روایت می‌کند که به دلیل دیدن خواب‌های ترسناک از تنها خوابیدن می‌ترسد. نمایش عروسکی «مترسک خودت باش!» با هنرمندی بهناز مهدی‌خواه و حمیدرضا حسینعلی برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. آزاده فرهنگیان به عنوان شاعر، آرش سلگی به عنوان آهنگ‌ساز، امیر مشهدی‌عباس به عنوان طراح صحنه و بهناز مهدی‌خواه به عنوان طراح و ساخت عروسک، با این نمایش همکاری دارند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کارگاه‌های تخصصی آموزشی «شاخص‌های ارزیابی اقدام‌پژوهی» و «فرآیند آموزش کارکنان» با حضور کارشناسان آموزش و پژوهش کانون از سراسر کشور به مدت ۲۴ ساعت برپا می‌شود.. بر اساس این خبر، این کارگاه‌ها با حضور اسدالله عظیم‌پور و مهناز عرب هر دو مدرس دانشگاه و پژوهش‌گر با هدف ایجاد نگرش جدید به موضوع آموزش کارکنان و تحولات رخ داده در این زمینه و همچنین ارزیابی و اعتبارسنجی ملاک‌های ارزشیابی آثار اقدام‌پژوهی در مرحله اجراست. نسرین سجادیان مدیرکل آموزش و پژوهش کانون در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی گفت: به دنبال ایجاد نگرش سیستمی به موضوع آموزش کارکنان و طرح‌ریزی یکپارچه برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی کارشناسان آموزش و پژوهش در حوزه ارزیابی آثار اقدام‌پژوهی ضروری است برگزاری این کارگاه‌ها به صورت فرآیندی ادامه یابد. این کارگاه‌ها در روزهای ۹ تا ۱۱ اردیبهشت از سوی اداره کل آموزش و پژوهش کانون در مرکز آموزش واقع در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب برگزار می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری در برخی از استان‌ها و بر اساس بستر فرهنگی موجود در آن استان، مرکز تخصصی شاهنامه‌خوانی و شاهنامه‌پژوهی شکل گرفته است. برهمین اساس استان‌های چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان به تازگی دارای مرکز تخصصی شاهنامه‌خوانی شده‌اند. این کارشناس ادبی درباره‌ی بخش‌های مختلف مرکز تخصصی شاهنامه‌خوانی گفت: در طرح اصلی تاسیس مرکز بخش‌های مختلفی پیش‌بینی شده است. به گفته‌ی مسوول مرکز فارسان کلاس‌ها و کارگاه‌های مرکز تخصصی شاهنامه‌خوانی به صورت هر ترم ۱۲ جلسه‌ای است. شاهنامه‌خوانی، نقالی، پژوهش، قصه‌های شاهنامه، نمایش خلاق و نمایش عروسکی از جمله کارگاه‌های تخصصی مرکز شاهنامه‌خوانی هستند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
این انتشارات تاکنون ۳۰۰ عنوان کتاب منتشر و در نمایشگاه‌های مختلف شرکت کرده و عضو اتحادیه ناشران عرب زبان است. مجموعه‌ «قصه‌های کوتی کوتی» نوشته‌ فرهاد حسن‌زاده، داستان هزارپایی است که با تصویرگری هدا حدادی در طی سال‌های اخیر یکی از آثار موفق عرصه‌ ادبیات کودک و نوجوان ایران بوده است. کفش‌های جورواجور، کفش‌های پاره، چه شلواری!، مزه‌ عسل، باران دوستی و «شام سرد شد کوتی کوتی» عنوان برخی از داستان‌های این کتاب است. کتاب‌های کانون در سال‌های گذشته به زبان‌های مختلفی از جمله عربی ترجمه و منتشر شده است. در همین زمینه کانون پرورش فکری با توجه به فعالیت موثر آژانس تماس در حوزه‌ی کشورهای عرب زبان، فروش حق‌مولف کتاب‌های خود را در این حوزه‌ی جغرافیایی به آژانس تماس واگذار کرده است.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 هفته قبل
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در طرح امداد فرهنگی کانون مربیانی از استان‌های مختلف کشور به همراه گروه‌های داوطلب تئاتر از انجمن نمایش کانون و گروه‌های هنری استان لرستان حضور دارند. بر اساس این گزارش تماشاخانه سیار و کاروان امداد فرهنگی کانون از صبح روز ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در شهر سیل‌زده «دوره چگنی» و روستاهای بخش شاهیوند اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی‌هنری برای خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان را آغاز می‌کنند. برهمین اساس در ادامه این امکان فرهنگی در نوبت صبح روز ۱۲ اردیبهشت به میان کودکان و نوجوانان شهر کوهدشت می‌رود ودر نوبت عصر مهمان بچه‌های شهرستان رومشکان می‌شود. هم‌چنین کاروان امداد فرهنگی کانون روز جمعه ۱۳ اردیبهشت در شهر سیل‌زده معمولان و روستاهای اطراف آن به اجرای برنامه می‌پردازد و پس از آن روزهای ۱۴ و۱۵ اردیبهشت کودکان، نوجوانان و خانواده‌های سیل‌زده‌ی شهرستان پلدختر و روستاهای توابع میزبان پیک امید خواهند بود. گفتنی‌است در طرح امداد فرهنگی پیک امید کانون علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری، بسته‌های فرهنگی را که از سوی کانون پرورش فکری، انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان و شورای نظارت بر اسباب‌بازی آماده شده است نیز به کودکان سیل‌زده اهدا می‌کند.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری3 هفته قبل
این مقام مسئول در کانون پرورش فکری تصریح کرد: در حال حاضر پیک امید و تماشاخانه سیار کانون در مناطق سیل‌زده خوزستان حضور دارد و تلاش می‌شود که گروه‌های تخصصی که به مناطق اعزام می‌شوند به عادی شدن شرایط کمک کنند. زمردیان همچنین بر فعال شدن انجمن‌های فرهنگی و هنری کانون تاکید کرد. بنابراین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توجه به فعالیت‌های آموزشی، تربیتی و پرورشی ارزان قیمتی که دارد باید بتواند خدمات با کیفیت و گسترده‌تری ارائه کند. در عین حال، تماشاخانه سیار کانون کشور با هدف خدمت‌رسانی فرهنگی به سیل‌ زدگان تا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در استان خوزستان حضور داشت. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ۶۲ مرکز ثابت و سیار دارد که کودکان ۶ تا ۱۷ ساله از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده می‌کنند.