پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «خبرآنلاین»

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
حمید ورناصری ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیماظهار کرد: قیمت هر کیلو گرم مرغ تنظیم بازاری ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان در بازار است و در پی توزیع این مرغ‌ها، قیمت مرغ در بازار آزاد نیز ۲۰۰۰ تومان کاهش یافته است. وی افزود: قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد ۱۳ هزار تومان تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط با احتمال واردات مرغ از کشورهای دیگر گفت: فعلا برنامه‌ریزی در این خصوص نداریم و نیاز بازار از منابع داخلی تامین می‌شود اما در صورت نیاز و تشخیص ستاد تنظیم بازار این امر توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد. وی درباره سهم مرغ‌های تنظیم بازاری در مقایسه با تقاضا و مصرف روزانه کشور، اظهار داشت: این محصولات تنها به منظور تنظیم بازار مرغ توزیع می‌شود و در مقابل مرغی که روزانه در بازار عرضه می‌شود کم اما اثر گذار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: در مورد پرونده ایشان قرار غیر علنی بودن از ناحیه دادگاه صادر نشده است و مثل بقیه دادگاه‌ها است. اسماعیلی تصریح کرد: دادگاه غیر علنی را دادگاهی می‌دانیم که غیر از اصحاب پرونده کسی به هیچ عنوان پذیرفته نشود. وی درخصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری (برادر معاون اول رئیس جمهور) هم گفت: این پرونده همچنان در دادسرا مفتوح است. سی بهمن ماه، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و شش نفر از مرتبطین وی در پرونده، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شد. در این جلسه که حسین فریدون و چهار نفر از مرتبطین به همراه وکلای خود حضور داشتند، نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را قرائت کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین42 دقیقه قبل
ماریا زاخارووا روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: تلاش‌های واشنگتن برای ترساندن بخش تجاری روسیه به تحریم بخاطر همکاری با ایران غیرقابل قبول و نگران کننده است. به گفته زاخارووا، سازمان اجتماعی تحت مدیریت اولز، شرکت‌های اقتصادی روسیه را که با ایران در عرصه‌های مختلف همکاری می‌کنند، تهدید می‌کند. وی ادامه داد: ما مقصر نیستیم که موضع آمریکا در مساله ایران دائما همانند آب و هوا تغییر می‌کند، بخش تجاری این طور فعالیت نمی‌کند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این شخص (اولز) درخواست می‌کند که شرکت‌های روسیه در طول دو هفته گزارش کتبی از ماهیت همکاری با شرکای ایرانی ارایه دهند و آنها را از پیامدهای تحریم‌های آمریکا می‌ترساند. زاخارووا تصریح کرد: تلاش‌های آمریکا برای اعمال فشار و ترساندن بخش تجاری روسیه، ادامه اقدامات ناشایستی است که از سوی دولت کنونی آمریکا آغاز شده است؛ آنها (مقامات واشنگتن) در اقدامات ضد ایرانی واقع بینی را از دست داده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین41 دقیقه قبل
بهنام پاک نیا روز جمعه در همایش دوچرخه سواری مراغه افزود: سه شنبه بدون خودرو پویشی است با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین تا از این طریق شهروندان، به ‌جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه‌های مفیدتری مثل دوچرخه‌سواری، پیاده روی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حداقل استفاده از خودروی اشتراکی را برای کارهای روزمره جایگزین کنند. وی سه شنبه‌های بدون خودرو را در کاهش بار ترافیکی، پیشبرد اهداف ورزش همگانی و سالم سازی جامعه و محیط زیست موثردانست و اظهار داشت: این پویش بایستی نهادینه و فرهنگ سازی شود. وی اضافه کرد: پویش سه شنبه‌های بدون خودرو در مراغه با هدف کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین با ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی توسط گروه‌های مردمی و برخی دستگاه‌های متولی برنامه ریزی شده است. پاک نیا به همایش دوچرخه سواری اشاره کرد و گفت: این همایش با حضور ۳۰۰ نفر از دوچرخه سواران این شهرستان در مسیر یک و نیم کیلومتری میدان عبدالقادر مراغه‌ای تا بوستان یادگاران و با شعار ذهن و جسم سالم با وسیله پاک برگزار شد. وی اضافه کرد: همایش‌های دوچرخه سواری به لحاظ جذابیت خواهان بسیاری دارد و جوانان و نوجوانان این ورزش را دوست دارند و هیات دوچرخه سواری با هدف نهادینه کردن فرهنگ آن و در راستای سلامتی جامعه و محیط زیست شرایط بر گزاری این برنامه‌ها را بیشتر فراهم می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
انجمن زبان‌شناسی ایران با تسلیت این ضایعه به خانواده زنده‌یاد ثمره، اعلام کرده است که مراسم تشییع پیکر وی روز یکشنبه ٥ اسفند از مقابل فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار خواهد شد. ۲۴۱۲۴۱یدالله ثمره (متولد ۱۳۱۱، کرمان) از برجسته‌ترین زبانشناسان ایرانی، استاد بازنشسته دانشگاه تهران، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و اولین رئیس انجمن زبانشناسی ایران بود. تخصص او در حوزه آواشناسی و واج‌شناسی بود و چندین کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی تألیف کرده‌ است. یکی از برجسته‌ترین آثار ثمره، کتاب «آواشناسی زبان فارسی» است که توسط مرکز نشر دانشگاهی به چاپ رسیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
یادم هست که یک مرتبه من خدمت حضرت امام و مرحوم حاج آقا مصطفی بودم. یک وقت در اتاق باز شد و مرحوم حاج آقا مصطفی فوری رفت که در را ببندد. وی ادامه داد: جامعه مدرسین بعضی وقت‌ها به وسیله حاج احمد آقا پیامشان را به امام می‌دادند و امام به وسیله حاج احمد آقا جواب می‌دادند. امام یک بنده مخلص خدا بود و اذیت کردن راه امام و هدف امام نتیجه خوب دنیوی و اخروی ندارد. مردم هم امام را می‌شناسند و هم حاج احمد آقا را شناخته‌اند و امانتداریش را می‌دانند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از وزارت نیرو، اشتفان شولتز در نشست همکاری ایران و اتریش در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با تاکید بر اینکه کشور ایران به عنوان یک نیروی محرک در خاورمیانه شناخته می‌شود، گفت: این کشور به سوی تحول در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری انرژی و توسعه تکنولوژی‌های زیست محیطی گام برداشته است. وی با اشاره به سیاست کشور ایران برای تنوع بخشی به سند انرژی خود، ادامه داد: ایران از پتانسیل‌های زیادی در زمینه هیدروکربنات و استفاده از آن‌ها برخوردار است. از این رو تمایل کشور ایران برای حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر باعث شده تا این کشور به عنوان یک قطب منطقه‌ای شناخته شود. اشتفان شولتز تاکید کرد: ما در تلاش برای کمک به کشور شریک خود ایران هستیم تا بتواند استاندارهای فنی را به تعاملات منطقه‌ای تبدیل کند. وی با تاکید بر اینکه انرژی‌های پاک تبدیل به یک بخش بالقوه در همکاری‌های ایران و اتریش شده است، گفت: براین اساس کشور ما درصدد ساخت مرکز انرژی‌های سبز اکولوژیک در ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
مسعود احمدی افزادی (مدیر شبکه هفت سیما) به همراه مهدی خلجی (مدیر گروه مهارت‌های این شبکه) شامگاه پنجشنبه، دوم اسفند ماه به پشت صحنه برنامه «قندپهلو» رفتند تا شاهد روند ضبط و تولید برنامه باشد. در این بازدید احمدی افزادی با شرکت‌کننده‌ها، مجری و داوران این برنامه به گفتگو پرداخت و با استقبال از حضور شاعران جوانی که از شهرهای مختلف ایران و با لهجه‌های مختلف در برنامه شرکت کرده بودند با ارائه یک پیشنهاد بیان کرد: جذابیت حضور این شرکت‌کنندگان همین است که به مناطق مختلف تعلق دارند و خوب است که هر یک با لهجه خطه و منطقه خود در برنامه حضور داشته باشند. وی با اشاره به ویژگی‌های برنامه «قندپهلو» عنوان کرد: این برنامه در میان شبکه‌های متعدد سیما هماورد و همانندی ندارد و همین باعث می‌شود که در آستانه فصل هشتم به ما نوید دهد که همچنان دیدنی و پرمخاطب خواهد بود. این مدیر تلویزیونی با اشاره به پخش نوروزی برنامه قندپهلو در ادامه اسفند ماه اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که برای این برنامه دیده شده ایام نوروز است؛ چون مردم در این ایام وقت و فراغت بیشتری دارند که در مقابل تلویزیون بنشینند و با تمثیلات و ضرب‌المثل‌ها و ضرورت‌های ادبیات پارسی آشنا شوند و ضمن آن از ظرایف این زبان لذت هم ببرند. شهرام شکیبا و ناصر فیض داوران برنامه قندپهلو هستند و همراه با آنها چند تن دیگر به تدریج در جمع داوران حضور خواهند داشت که از این میان محمد صالح علاء در قسمت اول به قضاوت افتخاری رقابت‌های شاعران طنزپرداز در «قندپهلو» خواهد نشست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ثبت‌نام اهالی رسانه و اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای حضور در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از شنبه چهارم اسفندماه آغاز می‌شود و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت. ثبت‌ درخواست برای دریافت کارت حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر تنها از طریق سایت www. fajriff. com صورت می‌گیرد و درخواست‌های حضوری پذیرفته نمی‌شود. اهالی رسانه ضمن تکمیل اطلاعات شخصی لازم است معرفی نامه‌ای از سوی رسانه متبوع خود در سایت ارایه کنند و حداقل دو نمونه از مطالب خود را درباره سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر و آثار حاضر در آن بارگذاری کنند. آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff. com و پست الکترونیکی جشنواره info@Fajriff. com است. سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
تنها راه آشتی دادن ابرها برای بارش آن‌ها راهی به نام «بارورسازی ابرها» است، در این روش انسان با ایجادی تغییراتی خاص در ابرها باعث بارش آنها می‌شود. بارورسازی ابرها بارندگی را چقدر افزایش می‌دهد؛ ۱۵ یا کمتر از ۱ درصد؟! از سویی این را هم باید گفت که همه سامانه‌ها نیازی به بارورسازی ابرها ندارند و در نتیجه این اتفاق برای همه سامانه‌ها رخ نمی‌دهد. * باروری ابرها روشی گران یا ارزان‌ترین روش ممکن؟ بحث اولی که درباره بارورسازی ابرها انجام می‌شود هزینه‌های آن است. برخی معتقدند که حتی اگر بارورسازی ابرها راه حلی اساسی برای باروری ابرها باشد این موضوع هزینه بسیار زیادی دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
نصرالله آبادیان صبح امروز در حاشیه تهرانگردی مسجد جامعی با حضور در جمع خبرنگاران با اعلام خبر ساماندهی دست فروشان چهار راه ولیعصر گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده با شورای تأمین بازارچه‌ای در چهار راه ولیعصر در یک زمین ایجاد شده است که دستفروشان راسته ولیعصر را در این بازارچه ساماندهی خواهیم کرد. وی با بیان این که در این بازارچه ۱۰۰ غرفه وجود دارد همچنین با هماهنگی منطقه ۶ زمینی در خیابان ولیعصر برای ایجاد ۳۰۰ غرفه دیگر در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: برآورد ما این است که ۴۶۰ دستفروش در راسته خیابان ولیعصر فعالیت می‌کنند و می‌بایست نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد البته بخشی از آنها اتباع بیگانه هستند که در قالب کارگر برای مافوق خود کار می‌کنند و در این میان نیز برخی افراد که دارای سابقه کیفری هستند نیز وجود دارد. آبادیان با اشاره به این‌که با توجه به رویکرد دادستانی در اجرای این طرح امیدواریم این ساماندهی تا پایان اردیبهشت ماه ادامه یابد، گفت: براساس مصوبات مقرر شده است که در پایان اردیبهشت ماه گزارشی در مورد اجرای این طرح ساماندهی به شورای تأمین ارائه کنیم و نقاط مثبت و منفی آن بررسی شود و آسیب شناسی‌های لازم انجام گیرد تا در صورت امکان این طرح پایدار باشد. وی در مورد ساماندهی میدان شاپور نیز با بیان این که از ابتدای سال جدید بهسازی میدان وحدت (شاپور) آغاز می‌شود. در این طرح نسبت به جداره سازی، محوطه سازی و غیره اقدام می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
هدف اصلی شیطان، جداسازی بشر از خدا و انسان را در مقابل حق نگه داشتن است. * در طول این ۴۰ سال نهادهای انقلابی و به ویژه در راس آنها سپاه پاسداران درخشیده است، هیچ موردی نبوده که بگوئیم نیروهای مسلح و امنیتی ما در عرصه‌ای وارد شده و شکست خورده‌اند. اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند با تجربه ۴۰ ساله بیائیم این حرکت را در گام دوم آغاز کنیم اینها است. اجازه دهید دیگران در مدیریت و اندیشه مدیریت کمک کنند؛ طرح در دست مردم زیاد است. مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟ مگر چشم ندارید که قاچاق می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
بزرگترین زنبور جهان که در شمال منطقه مولوکاس در اندونزی پیدا شده، ۴ برابر بزرگترین زنبور اروپایی است که می‌تواند ۴ سانتی‌متر طول داشته و وقتی پرواز می‌کند طول بالهایش به ۶ سانتی‌متر برسد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حضور همزمان ساسان پرکان در برنامه عصر جدید و فرمول یک کلی حاشیه به همراه داشته است. ماجرا از این قرار است که ابتدا عصر جدید متهم شد به اینکه ساسان پرکان را پنهان کرده است. بعد نوبت رسید به روایت عجیب درباره اینکه پرکان را با کلک و به اسم تست ورزشی از هتلی که عصر جدیدی‌ها برایش گرفته بودند به استودیوی فرمول یک برده‌اند. ادعایی که ویدئوی ساسان پرکان در اینستاگرامش تکذیبش را نشان داد. حالا نزدیکان به مجریان دو برنامه از دیالوگ‌های پیامکی نسبتا تند میان دو مجری خبر می‌دهند با محتوایی درباره اینکه چرا یک بچه مهمان دو برنامه شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعونبا تأسف فراوان خبر رحلت عالم ربانی و فقیه پارسا و پرهیزگار آیة الله آقای حاج شیخ محمد مؤمن قمی اعلی‌الله مقامه را دریافت کردم. این ضایعه‌ئی برای حوزه‌ی علمیه است. مقام علمی و پرورش شاگردان برجسته در کنار تقوا و اخلاص این عالم بزرگوار، و نیز وفاداری و تعهد انقلابی و اجتماعی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود. سابقه‌ی مبارزاتی ایشان به پیش از انقلاب برمیگردد و خدمات انقلابی ایشان در تمام دوران چهل ساله مستمرا ادامه داشته است و در دوره‌های متعدد و متوالی یکی از ارکان مهم شورای محترم نگهبان بوده‌اند. سید علی خامنه‌ای۲۱۴۲۱۲
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
به هر حال با توجه به تغییر سیاست بانک مرکزی در بازار حواله به سمت متنوع سازی کانال‌های حواله و همکاری با همسایگان به مرور زمان این تهدید ممکن است کمتر شود. تغییری که با سفر بسیار مهم رییس کل بانک مرکزی به عراق آغاز شد و همه قرائن حکایت از ادامه این روند جدید توسط بانک مرکزی دارد. در نقطه مقابل یکسان سازی نرخ ارز و پرداخت یارانه از محل تسعیر ارز به افراد نیازمند بصورت یارانه نقدی هم در بطن خود ریسکهای بزرگی دارد. بعدتر بانک مرکزی با فروش ارز این پایه پولی متولد شده را در حد امکان هدم می‌کند و مانع از اثرات تورمی آن می‌شود. نکته اصلی ان است که با رخ نمودن تحریم‌ها بخش مهمی از دارایی خارجی بانک مرکزی عملا غیر قابل فروش می‌شود. از طرف دیگر با ازاد شدن نرخ ارز واردات عملا واردات بدون انتقال ارز از منابع بهتر و با کیفیت‌تر از دارایی‌های بانک مرکزی به صرفه می‌شود و روند واردات تسریع خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
اولین نکته در خرید خودروی دست دوم توجه به این نکته است، از سال ساخت خودرو مدت زمان زیادی نگذشته باشد. البته می‌توان از روی کارکرد واقعی خودرو تا حدودی از سلامت خودرو اطمینان پیدا کرد. ۴-در مورد وضعیت سرویسهای دوره‌ای خودرو که مثلا به موقع و سر کیلومتر مورد نظر آیا روغن خودرو عوض شده توجه لازم را داشته باشید. توجه کنید که تعویض به موقع لنتهای جلوی خودرو که معمولا در اکثر خودرو‌ها البته بسته به رانندگی شخص ۴۰ هزار کیلومتر است. تعویض به موقع آب رادیاتور خودرو، تعویض به موقع صافی بنزین خودرو و فیلتر‌های هوا و روغن که باید همزمان یا یکی در میان با تعویض روغن خودرو باشد، تعویض به موقع لاستیک‌های خودرو که بستگی به نوع رانندگی و میزان حرکت در جاده و شهر و سبکی وسنگینی در حرکت‌های خودرو دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فرانسه، نمایندگان حزب‌الله لبنان در پارلمان در بیانیه‌ای اعلام کردند: موضع منفی آمریکا نسبت به حزب‌الله که هر بار سفرای آمریکایی در دیدارشان با مسئولان لبنانی آن را تکرار می‌کنند موضعی محکوم شده و مردود است. در این بیانیه آمده است: موضع آمریکا به حاکمیت ملی لبنان لطمه می‌زند و حق قانونی و ثابت شده در قوانین بین المللی درباره دفاع از خود و مقاومت در برابر هرگونه تهدید را انکار می‌کند. سه‌شنبه الیزابت ریچارد، سفیر آمریکا در لبنان بعد از دیدارش با سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان گفته بود که «آمریکا نگران افزایش نقش حزب‌الله در داخل دولت لبنان است.» سفیر آمریکا در لبنان بیان کرد، حزب‌الله همچنان نقشی «شبه‌نظامی» ایفا می‌کند که تحت کنترل دولت نیست و تصمیم‌های امنیت ملی خودش را می‌گیرد. ریچارد در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود، حزب‌الله را به مشارکت در درگیری‌های مسلحانه در حداقل سه کشور متهم کرد که به ادعای او، با سیاست‌های عدم مداخله بیروت تناقض دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
محمدباقر نوبخت با بیان اینکه هر مابه التفاوتی که از بحث تغییر قیمت ارز از ابتدای سال حاصل شود، به مردم اختصاص می‌یابد، گفت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن، حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ ضمن اینکه دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند، به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد. ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی، پرداخت مابه‌التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت، به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی، توزیع شده که به حدود ۱۶ میلیون خانوار و پنجاه میلیون نفر، بسته‌های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت گردیده است. وی تصریح کرد: سال آینده هر مابه التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود، به صورت کامل به مردم بازگردانده می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
یک مقام عالی رتبه آمریکا در هفته جاری با کره جنوبی در مورد واردات نفت از ایران گفتگو کرده است. کره و ژاپن بین هشت مشتری نفت ایران هستند که برای ادامه خرید نفت از ایران تا ماه مه ۲۰۱۹ از آمریکا معافیت گرفته‌اند. یان و فانون در مورد مسئله نفت خام ایران و تلاش‌های کره جنوبی در زمینه متنوع سازی منابع واردات نفت خام مذاکره کردند. مشتریان نفت ایران_ ژاپن، کره جنوبی، هند و چین_در حال خرید نفت از ایران هستند ولی به میزانی بسیار کمتر از قبل از آغاز تحریم‌ها. علی‌رغم قول ترامپ مبنی بر صفر کردن صادرات نفت ایران، دولت آمریکا نمی‌خواهد قیمت نفت خیلی بالا برود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
مهران غفوریان درباره اینکه چرا به‌رغم اعلام قبلی هنوز ساخت سریال «زیر آسمان شهر۴» محقق نشده است، بیان کرد: من خیلی دوست دارم «زیر آسمان شهر۴» را بسازم و زمانی هم که اعلام کردیم قرار است این سریال ساخته شود، خیلی استقبال شد ولی باید شرایط برای ساخت آن مهیا شود. او اضافه کرد: ساخت «زیر آسمان شهر۴» یکی از علاقه‌های قلبی من است و اطمینان دارم اگر متن خوبی داشته باشیم، سریال هم اثری جذاب می‌شود. همان زمان که ما اعلام کردیم که قرار است این کار را را بسازیم رضا عطاران نیز اظهار آمادگی کرد که مشاور کار شود و این یعنی این سریال، کار خوبی خواهد شد چون او آدم باهوشی است و می‌توانست بگوید این کار را نسازم. غفوریان با اشاره به پروژه دیگری که زودتر از باقی کارهایش می‌خواهد آن را شروع کند، عنوان کرد: برنامه‌ای در شبکه نسیم دارم که یک تاک‌شو است که خودم اجرا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارم و درگیر این کار خواهم بود و در حال حاضر شرایط من برای این برنامه مهیا شده است. او در پایان درباره جزییات بیشتر این برنامه توضیح داد: هنوز اسم این تاک شو قطعی نشده اما مثل خیلی از تاک‌شوهای آمریکایی است که برخی از آن‌ها در کشور اجرا شده‌اند و برخی نه اما این مدل برنامه که در همه دنیا انجام شده در ایران هنوز تولید نشده است و به کار جیمی فالن شباهت دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
کمیته فنی به جای شفرکمیته فنی جایی می‌تواند خودش را نشان بدهد که فرهنگش جا افتاده باشد. وقتی شفر به ایران آمد باید همان زمان تفهیم می‌کردند استقلال کمیته فنی دارد و مردانی هستند که چشمداشتی به صندلی او ندارند، اما می‌خواهند تیم را آنالیز کنند. البته شفر حتما مشاورانی دارد که به او گفته‌اند این‌ها (کمیته فنی) منتظرند تو نتیجه نگیری تا یک نفر از میان خودشان را جانشین تو کنند! به نظرم در مورد اینکه شفر نمی‌خواهد با کمیته فنی کار کند، باید حق را به او داد، چون از قبل با او در مورد این کمیته هماهنگ نکرده بودند. اگر مشکلات تیم حل نشود نه تنها در لیگ قهرمانان بلکه در لیگ برتر خودمان هم مشکل خواهیم داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، متن پیام تسلیت رئیس مجلس به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعونارتحال یار دیرین انقلاب، امام و رهبری، عالم مجاهد آیت الله محمد مومن موجب تاثر گردید. ایشان از چهره‌های درخشان فقهی و حوزوی بودند که دروس دینی را نزد اساتید بزرگی همچون حضرت امام (ره)، علامه طباطبایی و آیت الله مشکینی فرا گرفتند. در سالهای پیش از انقلاب در صف مقدم مبارزه علیه رژیم ستم شاهی قرار داشتند تا جایی که این فعالیت‌ها منجر به بازداشت و تبعید وی گردید. آیت الله مومن همواره منشاء ثمر بودند و در عرصه‌های مختلف از جمله عضویت شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای عالی سیاستگذاری و ریاست حوزه علمیه قم و عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خدمات فراوانی عرضه داشتند. ضمن عرض تسلیت ضایعه درگذشت این روحانی بزرگوار به رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران، روحانیت و حوزه‌های محترم علمیه و بیت مکرم، برای روح بلند ایشان رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر واجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
وزیر امور خارجه کوبا در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های چهار سال گذشته سفیر ایران در جهت گسترش روزافزون سطح روابط به ویژه در عرصه همکاری‌های علمی و فناوری، با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری انقلاب توسط امام خمینی (ره) و جانشین ایشان مقام معظم رهبری را ستودنی عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی به جهانیان ثابت کرد که قدرت امپریالیسم جهانی در مقابل اراده مردم کارساز نیست. وی همچنین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی را قابل ملاحظه ارزیابی نمود. 'برونو رودریگز پاریا' در ادامه با محکوم نمودن حمله تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت ۲۷ نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید، با دولت و ملت ایران، خانواده شهدا و مجروحین این واقعه ابراز همدردی نمود. سفیر کشورمان در کوبا نیز اظهار داشت: استکبار جهانی قریب یک قرن (۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران و ۶۰ سال انقلاب کوبا) با توسل به هر خدعه، ظلم و جنایت، ناتوان در خیال واهی شکست انقلاب‌های مردمی ایران و کوبا بوده است. 'شیخ حسنی' با اشاره به مناسبت این دیدار به عنوان ملاقات خداحافظی وی در پایان دوره ماموریتش در کوبا، با قدردانی از کمک و مساعدت وزارت امور خارجه کوبا جهت پیشبرد منافع متقابل ایران و کوبا، برای مردم و دولت کوبا آرزوی سعادت و خوشبختی کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
وی در ادامه به ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اشاره کرد و گفت: با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد حدود ۲۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری ۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش خواهند شد. وزیر علوم با بیان اینکه در سال ۹۸ افزایش چشمگیری در ظرفیت پذیرش آزمون دکتری دانشگاه‌ها نداریم گفت: شاید در برخی از رشته‌های آزمون دکتری نیز برای سال آینده کاهش ظرفیت داشته باشیم اما به طور کلی دانشگاه‌ها طرفیت‌های خود را برای پذیرش در این آزمون به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کنند و بر اساس درخواست این مراکز در آزمون سهمیه تعیین می‌شود. دکتر غلامی با بیان اینکه برنامه خاصی برای حذف آزمون دکتری نداریم گفت: با توجه به اینکه داوطلبان این آزمون بیشتر از تعداد ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ها است قطعا یک آزمون سنجش کلی متعادل باید وجود داشته باشد. به همین دلیل فعلا برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری وجود ندارد. وزیر علوم خاطرنشان کرد: البته دانشگاه‌ها خود متقاضی هستند که بتوانند به شکل مستقیم در دوره دکتری دانشجو پذیرش کنند که البته این پذیرش صرفا به شکل مصاحبه یا بررسی سوابق تحصیلی نیست بنابراین برای این درخواست دانشگاه‌ها هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

خبرآنلاین

خبرآنلاین یک وبگاه خبری است که تلاش دارد آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. در خبری مهم‌ترین اخبار خبرآنلاین را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم .