تازه‌ترین اخبار روز از خبرگزاری خبر آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «خبرآنلاین»

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جریان بازدید از نمایشگاه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در جمع خبرنگاران گفت: «یکی از مواردی که هنر ایرانی همیشه داشته با روح ایرانی و مسائل مردم ایران در تماس بوده است. اگر حداقل به استان‌ها نمی‌رویم این فرصت فراهم شده که از استان‌ها در جشنواره حضور پیدا کنند. خوشبختانه محیط جشنواره امسال ممکن است که به جشنواره مربوط نباشد، اما مرتبط به حوزه هنرهای تجسمی است. اینکه تمام طبقات موسسه صبا در اختیار جشنواره قرار گرفته به بهتر دیده شدن آثار کمک می‌کند.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز چهارشنبه (۳۰ بهمن ماه) به همراه سید مجتبی حسینی (معاون هنری) و هادی مظفری (مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی) از نمایشگاه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در موسسه فرهنگی هنری صبا بازدید کرد. دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در مؤسسه صبا و مراسم اختتامیه نیز نهم اسفند ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
کاظم جلالی در کنفرانس خبری که در خبرگزاری ریانووستی روسیه برگزار شد با بیان این مطلب افزود: آمریکا برخلاف قوانین و معیارهای بین المللی از توافق برجام که حاصل مذاکرات فشرده ایران و گروه ۵+۱ بود خارج شد و تحریم‌های ظالمانه خود را علیه ملت ایران از سر گرفت. سفیر ایران ادامه داد: آمریکا پس از برجام ۸۱ مورد تحریم علیه ایران اعمال کرد، با این وجود برجام قابل برگشت است و بستگی به اقدامات اروپایی‌ها دارد چرا که ایران فعلا بنا ندارد از برجام خارج شود و اینستکس هم فعلا تراکنشی نداشته است. وی افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ایران در نانو و تولید علم وضعیت بسیار خوبی دارد و با وجود تحریم دارو توانستیم به خود کفایی برسیم، امروز نیز کاهش صادرات نفت را تبدیل به فرصت کرده‌ایم. جلالی با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در حوزه‌های مهم و پیچیده‌ای همچون انرژی صلح آمیز هسته‌ای، علم و تکنولوژی و صنایع دفاعی گفت: برغم تحریم‌های سنگین و فشار آمریکا، ایران نه تنها تضعیف نشده بلکه قدرتمندتر از همیشه است. سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز هم آمریکا از کارزار تحریم و فشار حداکثری بهره‌ای نخواهد برد و انقلاب اسلامی استوار و پرقدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
وزارت راه بعد از اعلام آمادگی برای ساخت خانه برای اقشار مختلف توانست تفاهم‌نامه‌هایی با وزارتخانه‌های دفاع و پشتیانی نیروهای‌مسلح برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه کارکنان نیروهای مسلح، با آموزش و پرورش برای تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان فاقد مسکن و با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بازنشستگان و کارگران امضا کرد. وزارت راه و شهرسازی نیز آمادگی دارد تا با معرفی اراضی از سوی وزارت دفاع، بسترهای احداث واحدهای مسکونی را فراهم کند. معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین وضعیت احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش نیز همکاری خوبی برای اجرای تفاهم‌نامه مشترک دارد. تعدادی زمین در حدود ۳۰۰ هکتار از سوی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده که برخی از این اراضی، کاربری غیرمسکونی دارد. محمودزاده در خصوص همکاری با وزارت ارشاد برای تولید مسکن اعلام‌کرد: پیش‌نویس تفاهم نامه تولید مسکن برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است اما هنوز نتیجه‌ای را از آن وزارتخانه دریافت نکرده‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرانلاین، جواد حسین زاده جزئیات رشد اقتصادی ۹ ماه سال ۱۳۹۸ و فصل پاییز سال جاری را اعلام کرد. همچنین رشد اقتصادی در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸، در گروه کشاورزی، مثبت ۳٫۲ درصد، در گروه صنایع و معادن (بدون نفت) مثبت ۲ درصد، خدمات منفی ۰٫۲ درصد و بخش ساختمان مثبت ۹٫۶ درصد بوده است. حسین زاده در پاسخ به این سوال که در محاسبه رشد اقتصادی با نفت در مقایسه با رشد اقتصادی بدون نفت، چه عواملی مد نظر قرار می‌گیرد؟ پاسخ داد: در محاسبات رشد اقتصادی با نفت، استخراج نفت خام و گاز طبیعی به عنوان یکی از زیر بخش‌های اقتصادی منظور می‌شود و باید به این نکته نیز اشاره کنم که در فصل پاییز ۱۳۹۸، رشد اقتصادی با نفت با بهبود قابل توجهی نسبت به فصول قبل از خود، به عدد منفی ۱، ۷ در صد رسیده است. همچنین رشد اقتصادی گروه خدمات با ثبت رشد اقتصادی منفی ۰٫۱، ۰٫۱ و منفی ۰٫۷ درصد در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز، در نه ماهه سال جاری به رشد اقتصادی منفی ۰٫۲ رسیده است. حسین زاده ضمن تشریح وضعیت رشد اقتصادی کشور (با نفت) گفت: رشد اقتصادی با نفت به عدد منفی ۱، ۷ رسیده که نسبت به چهار فصل اخیر از وضعیت بهتری برخوردار بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
وی ادامه داد: بر اساس اعلام مرکز آمار، رشد غیر نفتی سال ۱۳۹۵ مثبت شش و نیم و بر اساس آمار بانک مرکزی، مثبت چهار و نیم درصد بود. دژپسند با اشاره به اینکه پارسال رشد اقتصادی منفی را تجربه کردیم، افزود: البته برآورد می‌شد رشد اقتصادی منفی ۸ تا منفی ۱۵ درصد باشد، اما با اقدامات و سیاست‌هایی که اتخاذ شد منفی چهار و دو دهم درصد و رشد اقتصادی غیر نفتی هم منفی ۲ و دو دهم درصد بود. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه پیش بینی‌هایی که پارسال در مورد رشد اقتصادی امسال می‌شد به علت تأثیر تحریم‌ها، بسیار نگران کننده بود، گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی، سه ماهه اول امسال خوشبختانه رشد اقتصادی غیر نفتی کشورمان، مثبت چهار دهم و در نیمه اول سال، مثبت نیم درصد و در ۹ ماهه امسال، مثبت ۹ دهم درصد بود. وی با اشاره به اینکه این نشان می‌دهد که بخش غیر نفتی اقتصاد توانسته است رونق داشته باشد، افزود: بخش کشاورزی در اوج رشد اقتصادی است و بخش صنعت هم در ۹ ماهه امسال، حدود ۷ و نیم درصد رشد نشان می‌دهد و علائم دیگر هم نشان از رشد اقتصادی مثبت در بخش غیر نفتی دارد. دژپسند افزود: مقدار بدهی به نظام بانکی افزایش یافته است، اما این بدهی برای تأمین بودجه نیست بلکه برای تهاتر است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
افزایش دلار در بازار آزاد در شرایطی رقم خورد که صرافی‌های منتخب بازارساز حاضر بودند با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان اقدام به عرضه اسکناس آمریکایی کنند. در واکنش به افزایش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در جاده صعودی قرار گرفت و توانست در کانال ۵ میلیون تومانی پیش‌روی کند. فلز گرانبهای داخلی در روز اول هفته ۶۵ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. آنچه مسلم است اخبار مربوط به روند بورس در بازار ارز به دقت دنبال می‌شود و در رفتار معامله‌گران اثر دارد. رئیس کل در پاسخ به این موج‌سازی‌های خبری عنوان کرده است هرگونه تصمیم FATF نمی‌تواند بازار ارز را تحت تاثیر قرار دهد.

خبرآنلاین

خبرآنلاین یک وبگاه خبری است که تلاش دارد آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. در خبری مهم‌ترین اخبار خبرآنلاین را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم .