تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «خبرآنلاین»

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
آنچه مهم است اینکه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به شورای شهر تهران داده می‌شود که همگی موید این نکته است که شهرداری‌ تهران بدهی دارد. این حرف آقای قالیباف که می‌گوید شهر بدهی ندارد دچار یک مشکل اساسی است و ایشان باید مجددا اسنادی که خودشان دارند یا در اختیار دوستان‌شان است را بررسی کنند. به جز این، آقای قالیباف می‌توانند روزهای یکشنبه و سه‌شنبه سری به شورای شهر تهران بزنند و حضور پیمانکارانی که در اعتراض به عدم پرداخت حق پیمان خود تجمع می‌کنند را از نزدیک ببینند. چنین وضعیتی را نمی‌توان نادیده گرفت و گفت شهرداری تهران بدهی‌ای نداشته است. اما از منظری دیگر هم پخش سخنان آقای قالیباف قابل تأمل است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
این روزنامه نوشت: عضو حلقه انحرافی از رضا ربع پهلوی دعوت کرد عضو حلقه بهار شود! اصولا نهضت بسوی بهار، حزب و تشکیلات نیست، جریانی انسانی است که مرز مذهبی و سیاسی و نژادی و جغرافیایی ندارد». با این وصف، احتمالا بشود نتانیاهو و ترامپ و اوباما را هم بهاری حساب کرد. بلانسبت بهاری، حلقه‌های ماسونی و بهایی و صهیونیستی نیز با وجود نگرش فرقه‌ای، مدعی‌اند مرز مذهبی و سیاسی ندارند و همه مسئله‌شان، «انسان» است. حالا به تدریج سران نهضت آزادی و سلطنت‌طلبان و … مصادیق حرکت فرا اسلامی و ضد انقلابی حلقه بهاری محسوب می‌شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
در این شرایط گروهی از معامله‌گران باور دارند، نشست FATF که در بازه زمانی بین ۱۷ فوریه تا ۲۲ فوریه (۲۸ بهمن تا ۳ اسفند)، برگزار می‌شود، اولین اتفاق مهمی است که به دقت طی روزهای آینده توسط نوسان‌گیران رصد می‌شود و در صورتی که FATF فرصت جدیدی را برای ایران فراهم نکند وکشور در لیست سیاه باقی بماند، بازار می‌تواند باتحرکات بیشتر سفته بازان مواجه شود. به گفته فعالان، آنچه تصمیم FATF را برای شماری از فعالان بازار مهم کرده است، این تصور است که خروج یا بودن ایران از لیست سیاه کانال‌های مالی کشور را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. در آخرین نمونه حتی بعضا عنوان می‌شود که کارآرایی ساز و کار مالی اروپا برای تجارت با ایران به تصویب لوایح مربوط به پولشویی بستگی دارد. البته در صورتی که FATF فرصت دیگری را در اختیار ایران قرار دهد و مهلت فعلی را تمدید کند، این ریسک به‌طور موقت اثر خود را در بازار از دست خواهد داد. البته عده دیگری باور دارند؛ هر گونه تصمیم اف‌ای تی اف تاثیری در کانال‌های ارتباطی فعلی نمی‌گذارد و در صورت اینکه حتی تصمیمی برخلاف مواضع ایران توسط این نهاد گرفته شود، تنها یک نوسان موقت در بازار ایجاد خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
فروش پورشه تنها در ماه ژانویه با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شد. برندهای دیگر مانند آلفارومئو ۳۵ درصد، نیسان ۲۵ درصد، فیات ۲۰ درصد و آئودی ۱۷ درصد کاهش فروش داشته‌اند. همچنین میزان فروش رنو ۳/ ۸ درصد، لندروور ۶/ ۷ درصد و فورد نیز ۶/ ۶ درصد کاهش داشته‌ است. اوپل و تویوتا نیز کاهش فروش ۴/ ۶ درصدی را تجربه کردند. فروش محصولات فولکس‌واگن نیز ۵/ ۳ درصد کاهش یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
مجری لازم بود؟ موفق‌ترین نمونه این برنامه‌ها بدون حضور مجری است، اما علیخانی بر بودن جلوی دوربین و حتی پریدن وسط صحبت کارشناسان و مهمان‌ها اصرار دارد. اولین برنامه «عصر جدید» نشان داد که حضور علیخانی مهم‌تر از ریتم برنامه و میل به صحبت کردن و دیده ‌شدن او، جذابیت برنامه را کمتر از قبل می‌کند. حضور موسوی‌نژاد به‌عنوان استعداد تازه، طنزآمیز نیست؟ قهرمانی که حالا در یک مسابقه تلویزیونی به‌عنوان استعداد تازه معرفی می‌شود! در این میان، موسوی‌نژاد تنها نیست و سعید فتحی‌روشن هم نمونه مشهور دیگری بود که به‌عنوان استعداد تازه معرفی شد. همان ماه عسل بهتر بودعلیخانی در قسمت اول برنامه‌اش اشاره کرد که «عصر جدید» سخت‌ترین برنامه تمام عمرش است.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
سرهنگ عزت اله متین فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران خاطر نشان کرد: با افزایش وقوع چند فقره سرقت تابلو علائم راهنمایی و رانندگی، با افزایش نظارت و گشت زنی هدفمند اقدام برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار قرار گرفت. فرمانده انتظامی بدره بیان کرد: ۲ مامور گشت خودرویی نیروی انتظامی شهرستان امروز هنگام گشت زنی در محدوده پاسگاه دوسان به ۲ نفر که در یک خودروی سواری در حال توقف در کنار یک تابلو بودند مشکوک شده و انها را تحت مراقبت قرار دادند. وی ادامه داد: تعدادی تابلو راهنمایی و رانندگی که در مسیر بدره به ایلام به سرقت رفته بود از این ۲ متهم کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان بدره یادآور شد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. شهرستان بدره در ۸۶ کیلومتری ایلام قرار دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
رشد تدریجی قیمت مسکن از زمستان ۱۳۹۶ آغاز شد و بر اساس آمار هنوز هم ادامه دارد. در دی‌ماه میانگین قیمت مسکن شهر تهران ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که رشد ۹۱ درصدی را نسبت به دی‌ماه سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد. بسیاری از مردم منتظر کاهش یا حداقل ثبات قیمت مسکن هستند و این در حالی است که کارشناسان، مهم‌ترین عامل پایین آوردن قیمت مسکن را افزایش ساخت و ساز، بخصوص در خانه‌های کوچک متراژ عنوان می‌کنند. اما متأسفانه با وجود تزریق منابع بسیار خوبی که از محل بازگشت ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر صورت گرفته، این منابع به حوزه مسکن اختصاص نیافته و حتی به استناد قانون ساماندهی که می‌بایست ۱,۰۰۰ میلیارد تومان به حوزه مسکن داده شود محقق نشده است. بانک‌ها نگاه صحیحی به حوزه تولید مسکن ندارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
فیلم سینمایی «جن زیبا» تازه‌ترین ساخته بایرام فضلی بالاخره بعد از حاشیه‌های فراوان به اکران در آمد و در سه روز نخست اکران با فروش ناامید کننده ۱۲۳ میلیون تومان روبرو شد. این فروش در حالی رخ می‌دهد که حضور نورگل یشیلچای بازیگر سریال‌های ترکیه‌ای در این فیلم هم نتوانست به داد گیشه جن زیبا برسد و این فیلم هم اکنون با فروش فوق در قعر جدول فروش سینمای ایران در سال جاری قرار دارد. حاشیه‌های فیلم سینمایی جن زیبا کم نبودند و به نوعی البته در برخی مواقع با ایجاد این حواشی سازندگان آثار به دنبال فروش و تبلیغات بهتر و بیشتر هستند، اما این اتفاق در قبال جن زیبا رخ نداد. طی سال‌های اخیر استفاده از بازیگران خارجی در سینمای ایران رواج فراوانی یافته و سازندگان با استفاده از این بازیگران و یا تصویربرداری در خارج از ایران تمامی هنجارهای اخلاقی و همچنین حجاب را از سر راه بر می‌دارند. فیلم سینمایی جن زیبا دومین تلاش بایرام فضلی در مقام کارگردان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
روزنامه خبرورزشی نوشت: استقلالی‌ها همچنان به اتفاقاتی که در تبریز رخ داد معترض هستند؛ اصغر حاجیلو در گفت‌وگو با خبرورزشی همه موارد را یک به یک باز کرد؛ سرپرست آبی‌پوشان به شدت از اتفاقات رخ داده ناراحت و نگران بود. فراموش نکنید تراکتورسازی کلی امکانات دارد، ولی در استقلال امیرحسین فتحی تنهاست و کلی هم طلبکار روی سرش ریخته است. محرومیت و جریمهاگر بازیکنان استقلال به جای شجاعی و دژاگه آن برخوردها را انجام می‌دادند، شک نکنید که محروم می‌شدند. آقایان، آیا باید یکی از این سنگ‌ها به کله یک نفر بخورد و بمیرد تا به فکر بیفتیم؟ ببینید چه سنگ‌هایی طرف ما پرتاب می‌شد. اگر به سر من، شفر، داوران، بازیکنان یا فرهاد می‌خورد، معلوم نبود چه فاجعه‌ای رخ می‌داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در حالیکه قرار است تیم‌های پرسپولیس و پدیده شهرخودرو امروز در جام حذفی به مصاف بروند اما به یکباره داور این بازی تغییر کرد. روز گذشته سایت رسمی فدراسیون فوتبال از علیرضا فغانی به عنوان داور وسط این بازی نام برده بود اما در ساعات پایانی روز یکشنبه به مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام شد که فغانی به دلیل کسالت این بازی را سوت نمی‌زند و اشکان خورشیدی که روز جمعه دیدار تراکتورسازی و استقلال را در تبریز سوت زده بود بازی امروز پرسپولیس و پدیده را قضاوت خواهد کرد. به جز فغانی که به جای او خورشیدی قضاوت خواهد کرد سایر کمک‌ داوران و داوران خط تغییر نخواهد کرد و این بازی امروز ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سخنرانی در کنفرانس مونیخ، انجام ۳۰ دیدار با مقامات و مدیران اندیشکده‌ها، مصاحبه با رسانه‌های معتبر جهانی و حضور در جمع ایرانیان از جمله برنامه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به آلمان بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بارسلونا در حالی سه شنبه شب و در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف تیم لیون خواهد رفت که طی هفته‌های اخیر و در غیاب ساموئل اومتیتی خط دفاعی متزلزل و آسیب پذیر را روانه میدان می‌کرد. با این حال و در آستانه این دیدار و در حالی که بارسا حدود دو هفته دیگر باید در دو الکلاسیکو به مصاف رئال مادرید برود، ساموئل اومتیتی به لیست نفرات تیم بارسلونا بازگشت و این تیم را در دیدار سه شنبه شب همراهی خواهد کرد. اومتیتی بعد از نمایشی درخشان در جام جهانی در فصل جدید در بسیاری از دیدارهای بارسلونا غایب بود اما حالا می‌تواند در ادامه فصل و در بازی‌های حساس تیمش در ترکیب این تیم قرار گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از اینکه بعد از مدت‌ها تمرین امروز استقلال به روی اهالی رسانه باز شد، مسئولان این تیم گویا یک بار دیگر تصمیم گرفته‌اند که به همان روند پیشین خود بازگردند و تمرینات استقلال را از دید دیگران مخفی کنند. بر این اساس و با تصمیم کادرفنی تمرین روز دوشنبه بازیکنان استقلال از ساعت ۱۰:۳۰ و پشت درهای بسته برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
لبنیات به عنوان بخش مهمی از نیاز غذایی جامعه، نقش بسزایی در وضعیت سلامت مردم دارد. به طوری‌که عدم مصرف لبنیات، ارتباط مستقیم با بروز انواع بیماری‌های خطرناک دارد. این نماینده مجلس با بیان اینکه کسری گوشت و لبنیات در کشور نداریم، یادآورشد: کاهش سرانه سلامت جامعه با گرانی هفتگی لبنیات در راه است. بهترین راه برای تقویت اسکلت بدن، استفاده از کلسیم است و لبنیات یکی از بهترین منابع کلسیمی به شمار می‌روند، چون بدن انسان کلسیم را از طریق مصرف لبنیات بهتر از روش‌های دیگر جذب می‌کند. ۶۰۲۳۱توصیه پزشکان به شهروندان این است که بر اساس الگوی بهینه مصرف لبنیات، استفاده از لبنیات را در برنامه غذایی داشته باشند و در این زمینه از شیر و ماست و لبنیات استاندارد استفاده کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در فصل آنفلوآنزا توصیه می‌شود اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی مناسب که سیستم ایمنی بدنتان را تقویت و از سرفه‌، عطسه‌ و آبریزش بینی پیشگیری می‌کند، کسب کنید. سیستم ایمنی بدن به تمامی مواد غذایی نیاز دارد تا به درستی عمل کند و این مواد غذایی شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین و مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکال‌ها) است. در ادامه به برخی از مزایای مواد غذایی با رنگ‌های گوناگون و متنوع اشاره شده است: غذاهای قرمز، نارنجی و زرد ویتامین C دارنددر رژیم غذایی فلفل‌های دلمه‌ای قرمز و سبز مقدار زیادی ویتامین C دارند. اگر چه پختن مواد غذایی حاوی ویتامین C موجب از بین رفتن ویتامین موجود در آن‌ها می‌شود اما خوشبختانه بیشتر منابع ویتامین C مانند میوه‌ها و سبزیجات به صورت خام مصرف می‌شوند. به طور حتم خارج از رژیم غذایی راه‌های دیگری نیز برای حفظ سلامت به ویژه در فصل آنفلوآنزا وجود دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
چرا گوشت گران شد؟ رئیس جمهور با اشاره به گرانی قیمت گوشت گفت: در حالی با گرانی گوشت مواجهیم که واردات گوشت و تولید آن بیش از سال گذشته بوده است. رئیس جمهور ادامه داد: اینکه تولید محصولات آبزی کشور امروز نسبت به قبل از انقلاب ۴۰ برابر شده، یعنی همه دارند برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش می‌کنند. رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از دلایل قاچاق ارزانی آن جنسی است که قاچاق می‌شود، گفت: هنگامی که گازوئیل در کشور لیتری ۳۰۰ و بنزین ۱,۰۰۰ تومان است و در دیگر کشورها رقمی بالاتر دارد، معلوم است که قاچاق می‌شود. رئیس جمهور افزود: مطمئنا تحریم مشکل‌آفرین است اما این مشکلات آنطور نیست که ما را از پای درآورد. پیش از سخنان رئیس جمهور، آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در سخنانی بر ضرورت توجه و اهتمام مسئولان به رفع مشکلات معیشتی مردم تأکید کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
سرهنگ «محمد اقبالی» گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت خانمی به پلیس فتا مبنی بر برداشت ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت. سرهنگ اقبالی افزود: بلافاصله در این رابطه تیم ویژه‌ای تشکیل و طی استعلام از حساب شاکی مشخص شد که موجودی به صورت انتقال وجه و خرید اینترنتی از حساب وی برداشت شده و به حساب شخص دیگری واریز شده که حساب مذکور مسدود و در بررسی پرینت حساب مشخص شد که خریدهای اینترنتی از درگاه یک شرکت تبلیغاتی صورت گرفته است. این مقام انتظامی تصریح کرد: در استعلام از شرکت مذکور مشخص شد که این شرکت در امر تبلیغات به صورت گسترده در سطح کشور فعالیت دارد و بنا به درخواست شخصی، جهت تبلیغات کمک به کودکان بهشت یک شماره تلفن همراه و لینک کانال مربوطه برای انجام تبلیغات در اختیار شرکت قرار داده شده و مبلغ واریز شده به حساب شرکت نیز به عنوان هزینه تبلیغات دریافت شده است. سرهنگ اقبالی بیان کرد: پرونده در حال بررسی بود که چندین پرونده شکایت دیگر مشابه پرونده مذکور به پلیس فتا ارجاع شد که با تحقیقات صورت گرفته تمامی شماره تلفن‌های ارائه شده جهت واریز وجه استعلام و فردی که این شماره‌ها را تهیه و معرفی کرده بود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. سرهنگ اقبالی گفت: با تلاش ماموران سایر اعضای باند نیز دستگیر و تمامی اعضای باند جعل و کلاهبرداری که در مجموع ۶ نفر بودند و گستره فعالیت آن‌ها کل کشور بود تا کنون به ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری از شهروندان به صورت فیشینگ اعتراف کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
ماجرای عدم پرداخت پول ساندویچ به این صورت بوده است که این نماینده پارلمان تصمیم می‌گیرد، از نزدیکی پارلمان ساندویچی بخرد و سریعا به سرکارش بازگردد اما تمام کارکنان این ساندویچی مشغول صحبت بین خود بودند و سرشان شلوغ بوده و کسی پشت صندوق پرداخت نبوده است. در بازگشت به پارلمان و در ارتباط با بحثی که در پارلمان داشته‌اند، به همکاران خود می‌گوید که هیچ سیستم نظارتی‌ای بی نقص نیست و ماجرای پرداخت نکردن پول ساندویچ را بازگو می‌کند. کراجیچ همان روز به مغازه فروش ساندویچ بازگشت تا پول ساندویچ را پرداخت کند اما این حادثه به اینجا ختم نشد. روز پنجشنبه رهبر حزب چپ میانه که کراجیچ عضو آن است و اکنون قدرت را در کشور در دست دارد، رفتار این نماینده پارلمان را غیرقابل قبول ارزیابی کرد. این نماینده پارلمان گفته است که او شخصا تصمیم به استعفا گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
از روز اولی که من مسئولیت را بر عهده گرفتم چه در دوران هیات مدیره قبلی و چه حالا، برای حل مشکلات استقلال تلاش می‌کنیم. مدیرعامل استقلال درباره اختلاف میان اعضای باشگاه، بیان کرد: اگر استقلال را دوست دارید، دنبال حواشی نباشید. میان من و دو معاون اختلاف سلیقه است، میان اعضای هیات مدیره اختلاف سلیقه است و میان سرمربی و آقای خطیر نیز اختلاف سلیقه است. او در ادامه صحبت‌های خود درباره مشکلات زمین تمرین آبی‌ها، اضافه کرد: زمین چمن یک معضل اساسی است. بازیکنان ما مشکلات خاصی دارند و یکی از مشکلات زمین تمرین است و به زودی حل می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
به گزارش تارنمای «امارات الیوم»، قراردادهای خرید تسلیحات نظامی امارات متحده عربی در جریان نخستین روز از نمایشگاه بین المللی دفاعی «ایدکس وناودکس ۲۰۱۹» که در شهر ابوظبی در حال برگزاری است با ۱۵ شرکت بین المللی و ۱۸ شرکت محلی به امضا رسیده است. همچنین سرلشکر فهدناصر الذهلی سخنگوی نمایشگاه نظامی ناودکس گفت: در این نمایشگاه قراردادهایی برای خرید کشتی‌های چند منظوره با تعدادی از شرکت‌های خارجی برای نیروی دریایی امارات به امضا رسید. طی سال‌های گذشته امارت متحده عربی خرید تسلیحات نظامی خود را افزایش داده به طوری که پس از عربستان سعودی به عنوان دومین کشور خریدار تسلیحات در حوزه جنوبی خلیج فارس تبدیل شده است. این درحالی است که امارات متحده عربی به عنوان متحد اصلی عربستان سعودی در جنگ یمن شرکت دارد. پیش‌تر بارها نهادها و گروه‌های مدافع حقوق بشر با فشار به کشورهای اروپایی خواستار توقف فروش سلاح به امارات متحده عربی شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی به ارتباط محرمانه رژیم صهیونیستی با مغرب (مراکش) اشاره کرد. در گزارش این خبرنگار آمده است: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با «ناصر بوریطه» وزیر امور خارجه مراکش دیدار محرمانه‌ای داشته، این در حالی است که اسرائیل هیچ رابطه دیپلماتیکی با مراکش ندارد. یک مقام اسرائیلی به خبرنگار شبکه ۱۳ گفته است که این دیدار محرمانه با وزیر خارجه مغرب در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و در ماه سپتامبر روی داده است. بر اساس گفته این مقام اسرائیلی، در این دیدار نتانیاهو و وزیر امور خارجه مراکش درباره مقابله با ایران نیز گفت‌وگو کردند. دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی جزئیات این گزارش را رد نکرده و اعلام کرد: با کشورهایی که رابطه رسمی نداریم اظهار نظر انجام نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
به نظر می‌رسد که بسیاری از غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری با توجه به رکود بازارهای جهانی موبایل و گوشی هوشمند در سال‌های اخیر، در تلاشند تا تمرکز خود را بر روی سایر حوزه‌ها نظیر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بگذارند. اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند که این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش کاربران می‌خورد. اینترنت اشیا (IoT) به معنی یک شبکه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردی با یکدیگر در ارتباط هستند. این سیستم جدید کنترل از راه دور و کنترل هوشمند اشیا و دستگاه‌ها، امروزه در کشورهای توسعه یافته‌ای همچون کره جنوبی در سیستم‌های اداری و همچنین وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس گزارش وب سایت The Stack، این شرکت همچنین هدف خود برای ورود به این حوزه را افزایش و بهبود امنیت سایبری اینترنت اشیا عنوان کرده است، چراکه یکی از بزرگترین چالش‌هایی که پیش روی اینترنت اشیا وجود دارد، مساله امنیت سایبری و احتمال نفوذ هکرها به حریم خصوصی و اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران در دستگاه‌های هوشمند و متصل به اینترنت آنهاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
گوگل به عنوان شرکت توسعه‌دهنده سیستم‌عامل اندروید به تازگی با ارسال پیام و ایمیلی جدید به تمامی توسعه دهندگان نرم افزارهای اندرویدی اعلام کرده است که هم اکنون درحال آزمایش قابلیت جدیدی است که بدین ترتیب اپلیکیشن‌های این سیستم عامل به صورت کاملا خودکار جدیدترین نسخه به روزرسانی شده خود را که در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، دریافت کنند. این قابلیت در صورتی که به صورت عملیاتی دربیاید، این امکان را به کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌دهد تا حتی در صورتی که وارد حساب کاربری و اکانت گوگل نیز نشده باشند، بتوانند به صورت خودکار و اتوماتیک جدیدترین نسخه اپلیکیشن‌های مربوطه را دریافت و دانلود کنند تا کاربران بتوانند از جدیدترین ویژگی و قابلیت‌هایی که به اپلیکیشن‌های مذکور اضافه می‌شود، بهره مند شوند. بر اساس گزارش وب سایت the verge، این قابلیت جدید به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران می‌تواند برای کاربران گوشی‌های هوشمند بسیار مفید، سودمند و کاربردی باشد چراکه دیگر نیازی نیست تک تک اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی موبایل خود را با مراجعه به فروشگاه آنلاین پلی استور به روزرسانی کنند بلکه با اتصال به اینترنت، به طور خودکار به روزرسانی می‌شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
حالا گزارش‌های جدیدی در رسانه‌ها از جمله وب سایت hackernews منتشر شده است که نشان می‌دهد برخی از اپلیکیشن‌های اندرویدی محبوب و پرطرفدار که در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور نیز وجود داشته‌اند، به بسیاری از داده‌های کاربران دسترسی داشته و با نفوذ به حریم شخصی گوشی آنها، حجم زیادی از اطلاعات آنها را ربوده و جاسوسی کرده است. از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های اندرویدی که اطلاعات کاربران را به سرقت برده‌اند، می‌توان به برنامه کتاب صوتی Audible، برنامه کاربردی کلین مستر و انگری بردز کلاسیک اشاره کرد. البته از چندین اپلیکیشن اندرویدی دیگر نام برده شده است که بر اساس یافته‌های محققان امنیتی، به سرقت اطلاعات شخصی کاربران می‌پرداختند. با اینکه هنوز هدف و انگیزه این رخداد معلوم و مشخص نشده است، باید گفت که این اتفاق نشان داده که هنوز با اینکه هر از گاهی کارشناسان از بروز ضعف‌های امنیتی سخن می‌گویند و به همین دلیل جنجال‌های زیادی نیز به راه می‌افتد، اما هنوز اطلاعات کاربران در برنامه‌های محبوب و پرطرفدار به سرقت می‌رود و معلوم نیست که اتفاقی برای این حجم از اطلاعات خواهد افتاد. انتشار این گزارش‌ها در فضای مجازی جنجال‌های فراوانی را به وجود آورده و بسیاری از کاربران اپلیکیشن‌های مذکور در باره حریم خصوصی گوشی‌های هوشمند خود ابراز نگرانی کرده و از مسئولان و مقامات شرکت‌های توسعه دهنده برنامه‌های مذکور درخواست کرده‌اند که هر چه سریع‌تر در این مورد پاسخگو باشند و به برطرف کردن مشکلات و چالش‌های امنیتی در اپلیکیشن‌های مربوطه اقدام کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از سایپا، عبدالله بابایی نماینده ویژه مدیرعامل سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گفت: برای کنترل قیمت‌ها در بازار و حمایت از مشتریان واقعی بازار شب عید، فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا از پس فردا آغاز خواهد شد. به گفته بابایی هر مشتری با کد ملی و کد پستی می‌تواند یک خودرو خریداری کند. وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلامی سازمان حمایت در این طرح فروش فوری خواهد کرد. همچنین گروه خودروسازی سایپا با انتشار اطلاعیه‌ای به اتفاقات اخیر بازار خودرو واکنش نشان داد. روند افزایش تولید و تحویل به مشتریان که توسط تیم مدیریتی جدید گروه سایپا صورت گرفته در جهت پاسخ‌گویی به تعهدات معوق بدون هیچ وقفه‌ای و به‌شکل مستمر و روزانه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی دایی سرمربی تیم سایپا در حاشیه تمرین امشب تیمش در قطر و در آستانه بازی سه شنبه مقابل الریان در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در جمع خبرنگاران گفت: من زمانی در قطر حضور داشتم و بازی کرده‌ام و در اینجا خاطرات خوشی دارم. زمانی که در السد بازی می‌کردم شرایط خوبی برای من فراهم شد و از این تیم راهی اروپا شدم. او همچنین درباره رویارویی با الریان و اینکه آیا می‌توانند این تیم را شکست دهند، گفت: الریان که تیمی نیست، اگر السد هم مقابل ما قرار داشت ما آن‌ها را شکست می‌دادیم، نگران نباشید. البته باید بگویم که دیداری سخت مقابل الریان داریم و خودمان را آماده این بازی کرده‌ایم تا بتوانیم بازی خودمان را انجام دهیم. دایی درباره وضعیت سایپا در آستانه این جدال حساس عنوان کرد: تیم ما یکی از جوان‌ترین تیم‌های لیگ است که کمی بازیکنان ما بی‌تجربه هستند اما من فکر می‌کنم که می‌توانیم الریان را شکست دهیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
روزنامه خبرورزشی نوشت: اشکان خورشیدی داور بازی تراکتورسازی و استقلال بود. بعد از بازی هم وینفرد شفر گفت داور به خاطر اشتباهاتش از او عذرخواهی کرده است، اما خورشیدی اظهارات سرمربی استقلال را هم رد می‌کند. بعد از بازی بازیکنان استقلال سمت شما آمدند و انگار اعتراض‌هایی داشتند. متأسفانه یک نفر از خدا بی‌خبر هم به اسم و با عکس من یک پیج فیک ساخت و از استقلالی‌ها عذرخواهی کرد. استقلالی‌ها اعتقاد دارند اشکان دژاگه باید از زمین بازی اخراج می‌شد.

خبرآنلاین

خبرآنلاین یک وبگاه خبری است که تلاش دارد آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. در خبری مهم‌ترین اخبار خبرآنلاین را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم .