تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری خوزستان آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «خوزستان آنلاین»

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
با وجود این میزان بارندگی، دبیر شورای حفاظت منابع آب استان زنجان نیز تاکید دارد که این بارندگی‌ها به معنای حل مشکل کم آبی نیست. این در حالی است که در مجموع ۱۷۲ میلیون مترمکعب از منابع آب را به صورت کنترل شده رهاسازی کردیم. وی خاطرنشان کرد: استان زنجان به لحاظ کشت محصولات جالیزی و انواع سیفی و رعایت مصرف آب مدیریت دارد. جز قاسمی ادامه داد: میزان مصرف آب آشامیدنی در استان زنجان ۶ درصد، در بخش صنعت چهار درصد و ۹۰ درصد نیز در بخش کشاورزی است. وی افزود: این وضعیت نشان می‌دهد که منابع آبی ما محدود است باید در مصرف بهینه جدی بوده و سازگاری با کم آبی مدنظر باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
پیام خوزستان - رئیس‌جمهور آمریکا که بعد از تمام اقدامات ضد ایرانی در دو سال و نیم گذشته به هیچ‌یک از اهدافش در قبال تهران دست پیدا نکرده امروز ادعاهایی علیه کشورمان مطرح کردترامپ با شدیدترین لحن، ایران را تهدید کردترامپ در توئیت خود وقیحانه مقامات کشورمان را هدف حمله لفظی قرار داد و نوشت: «رهبران ایران واژه‌های «خوبی» و «دلسوزی» که بویی از آن نبرده‌اند را درک نمی‌کنند. نکته غم‌انگیز آنکه تنها چیزی که می‌فهمند قدرت و زور است. هر گونه حمله توسط ایران به هر چیز آمریکایی با زور شدید و کوبنده روبرو خواهد شد. در برخی حوزه‌ها، کوبنده به معنی نابودی خواهد بود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست.» منبع: bartarinha. ir
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
پیام خوزستان - تبریز - بافت نخستین فرش یکپارچه ۶۰۰ متری جهان توسط قالیبافان هنرمند تبریزی به پایان رسید. منصور علیپور فرد، مدیرعامل تولیدکننده فرش ۶۰۰ متری یکپارچه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این فرش در ۶۰ رج بافته شده و ۷۰ رنگ و سه تن وزن دارد. وی ادامه داد: قالی‌های بافت آذربایجان، بیشتر طرح‌های اسلیمی ترنج و اسلیمی لچک و ترکیبی از طرح‌های سنتی هستند. این تولیدکننده فرش دستباف تبریزی یادآوری کرد: در زمان حاضر یک فرش یکهزار مترمربعی نیز در کارگاه ما برای پادشاه عمان بافته می‌شود. آذربایجان شرقی از دیرباز از مهدهای اصلی بافت قالی در جهان است و فرش تبریز شهرت جهانی دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین7 ساعت قبل
پیام خوزستان - سبزوار- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: هم اینک ۳۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف در ایران مشغول تحصیل هستند که این آمار نسبت به سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است. دکتر مجتبی صدیقی عصر سه شنبه در دانشگاه حکیم سبزوای افزود: یکی از رویکردهای وزارت علوم تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور است که به دو شیوه اعطای بورس و هزینه شخصی انجام می‌شود. وی اضافه کرد: سال تحصیلی گذشته هزار و ۱۰۰ دانشجوی بورسیه جدید و دو هزار و ۸۰۰ دانشجوی شهریه پرداز برای تحصیل در دانشگاه‌های زیر پوشش وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های زیر نظر وزارت بهداشت جذب شدند. معاون وزیر علوم گفت: توسعه دانشگاه‌های تک جنسیتی نیز از دیگر برنامه‌های وزرات علوم است که این رویکرد بنا به خواست برخی خانواده هاست که تمایل دارند فرزندان آنها در دانشگاه تک جنسیتی تحصیل کنند. رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به بهسازی فضای خوابگاه‌های دانشجویی گفت: طرح ارتقا سراها و خوابگاه‌ها در سه سال گذشته در وزارت علوم پیگیری شده و با رتبه بندی خوابگاه‌ها فضاهای فرسوده ارتقا کیفی یافته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - معاون سازمان امور مالیاتی مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار را تا ۱۵ تیرماه اعلام کرد و گفت: این مهلت قابل تمدید نیست. به گزارش ایسنا، محمد مسیحی اظهار کرد: مطابق قانون، مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به آدرس www. evat. ir ارائه و مالیات و عوارض متعلق را پرداخت کنند. طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، معاون مالیات بر ارزش افزوده این سازمان اعلام کرد: مؤدیان مالیاتی به منظور برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی، باید تا تاریخ ۱۵ تیرماه نسبت به ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۸ و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه اقدام کنند. انتهای پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
این اقدام رضایی برای ما جای تامل دارد و به نظرم اقدام این مدیرعامل و باشگاه فولاد در واقع دزدی آشکار ورزشی است. من واقعا انتظار نداشتم که باشگاه فولاد بخواهد با دادن پیشنهاد بیشتر به موسی کولیبالی او را تحریک کند. وی خاطر نشان کرد: انتظار داشتیم باشگاه فولاد اخلاق‌مدار باشد و اخلاق ورزشی را زیر پا نگذارد. به هرحال متاسفیم که باشگاه فولاد دست به چنین کار غیرحرفه‌ای زده است. مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان عنوان کرد: باتوجه به شناختی که نسبت به اعضای هیات‌مدیره فولاد دارم، مطمئنم آن‌‌ها با این اقدام غیراخلاقی و غیر حرفه‌ای مدیرعامل باشگاه برخورد خواهند کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز گفت: مشکلات مدارس روستایی به ویژه روستاهای بخش غیزانیه اهواز تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید از سوی آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌های ذیربط رفع شوند. در اختیار قرار دادن فضاهای مورد نیاز برای اوقات فراغت دانش آموزانمعاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز گفت: ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی بویژه شهرداری اهواز فضاهای لازم برای فعالیت‌های تابستانه را در اختیار دانش آموزان قرار دهند. تاکید بر ارتقای کیفیت آموزشی در اهوازمعاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز با اشاره به وضعیت آموزشی این شهرستان گفت: آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌های ذیربط برای ارتقا وضعیت آموزشی شهرستان اهواز تلاش کنند. معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز با اشاره به نارضایتی برخی از اولیا دانش آموزان از لباس‌های فرم مدارس گفت: این مساله باید موردرسیدگی قرار گیرد و نظارت بیشتری بر نحوه تهیه و توزیع پوشاک صورت گیرد. صالحی همچنین از تلاش‌های شورای آموزش و پرورش، بویژه مناطق چهارگانه آموزش و پرورش شهرستان اهواز درپیگیری و رفع مشکلات مدارس تشکر وقدردانی کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - دزفول- فرماندار گتوند با اشاره به راهکارهای مبارزه با اعتیاد گفت: آگاهی و آموزش خانواده‌ها برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است. وی اظهار داشت: نقش خانواده‌ها برای پیشگیری فرزندان از مواد مخدر اهمیت دارد و همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده است. فرماندار گتوند با بیان اینکه بخش زیادی از مواد مخدر در کشورهای افغانستان، پاکستان و تایوان تولید می‌شود، افزود: به خاطر همسایه بودن این کشورها با ایران، کشورمان در معرض خطر مواد مخدر است. وی با اشاره به درگیر بودن تمام سنین با معضل اعتیاد ادامه داد: طبق اعلام سازمان مبارزه با مواد مخدر، ایران پیشرفت خوبی در مبارزه با مواد مخدر داشته است. از دوم تا هشتم تیرماه به نام هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدافع تیم فولاد خوزستان گفت: باشگاه فولاد به حمایت هوادارانش نیاز دارد و می‌تواند با کمک آن‌ها در لیگ نوزدهم علاوه بر کسب نتیجه خوب، به اهداف خود برسد. به گزارش ایرنا بنا بر اعلام باشگاه فولاد، موسی کولیبالی پس از عقد قرارداد با باشگاه فولاد خوزستان اظهار داشت: فولاد مربی بسیار خوبی دارد و من آمده‌ام که در کنار زحمات کادر فنی و سایر بازیکنان به این تیم کمک کنم. کولیبالی با بیان اینکه فولاد خوزستان باشگاه بزرگی است و با سایر تیم‌ها فرق دارد گفت: باشگاه بزرگ بازیکن حرفه‌ای می‌خواهد. من فصل گذشته در بیشتر بازی‌های لیگ حضور داشتم و می‌دانم تماشاگران فولاد چه چیزی از بازیکنان تیم می‌خواهند. به گزارش ایرنا در ادامه فصل نقل و انتقالات لیگ موسی کولیبالی مدافع مدافع بلند قامت فصل گذشته تیم نفت مسجدسلیمان با قراردادی به مدت ۲ فصل به عضویت تیم فولاد خوزستان درآمد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - رئیس ستاد مدیریت بحران باغملک گفت: آتش سوزی در زمین‌های بین شهر قلعه تل و شرکت مرغ مادر از چند ساعت پیش شروع شده و احتمال گسترش آن به داخل روستای تکیه بسیار زیاد است. محمد نجاتی پور فرماندار باغملک سه شنبه با اشاره به چگونگی بروز آتش سوزی تصریح کرد: آتش ساعت ۱۴ امروز در زمین‌های کشاورزی مجاور روستای تکیه شعله گرفت و با توجه به دمای زیاد هوا، وزش باد و خشکی کاه و کلش به جای مانده از برداشت محصولات کشاورزی به سرعت در حال پیشروی در جهت روستای تکیه است. رئیس ستاد مدیریت بحران باغملک در پایان ضمن تایید قطع برق شهرستان به دلیل این آتش سوزی گفت: از مردم و اهالی مجاور محل، سمن‌ها و دوست داران محیط زیست درخواست می‌شود برای جلوگیری از گسترش آتش و خسارات به منابع طبیعی کمک کنند. آتش سوزی امروز در زمین‌های مجاور روستای تکیه هشتمین آتش سوزی طی یک ماه گذشته در مناطق اطراف شهر قلعه تل است. پیش از این در یکی از این آتش سوزی‌ها یک، ماشین آتش نشانی شهرداری قلعه تل در آتش سوخت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - آبادان - عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: علی عیسی زاده به عنوان مدیر عامل این موسسه ابقا شد. مظفر شاملی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پس از نشست اعضای هیات مدیره موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان و بررسی گزینه‌ها برای پست مدیر عاملی، عیسی زاده بعنوان در این سمت ابقا شد. وی افزود: عیسی زاده پنج سال بعنوان مدیر عامل موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان مشغول به کار بود و در زمان اندک به آغاز رقابت‌های لیگ برتر گزینه بهتری نسبت به وی برای این پست دیده نشد. عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: عیسی زاده به عنوان مدیر عامل موسسه از فردا مذاکرات خود را با گزینه‌های مورد نظر برای انتخاب سرمربی آغاز خواهد کرد تا تمرینات تیم بزودی آغاز شود. شاملی تصریح کرد: هدف موسسه جذب بازیکنان و سرمربی حرفه‌ای است تا در لیگ آینده با قدرت بیشتری نسبت به فصل گذشته ظاهر شویم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز-ایرنا مدیر کل امور شهری استانداری خوزستان گفت: ظرف هفته آینده تکلیف شهردار تعلیق شده این مشخص خواهد شد. شهاب صدیقی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حداکثر تا هفته آینده، روند رسیدگی به پرونده شهردار تعلیق شده ایذه به اتمام خواهد رسید و تکلیف وی مشخص خواهد شد. وی افزود: بنا بر اصرار ما مقرر شد در اسرع وقت مراتب به استحضار استاندار رسانده شده و شورای اسلامی شهر ایذه نیز از نتیجه تصمیم مقتضی مطلع شود. شورای شهر ایذه پس از این موضوع، با تشکیل جلسه فوری، صالح کیانی شاهوندی را به عنوان سرپرست شهرداری ایذه منصوب کردند. در نشست مذکور غلام اسماعیل وندی رئیس شورای شهر ایذه از درخواست مرخصی شفاهی شهردار ایذه خبرداده بود و تسلیم درخواست مرخصی کتبی توسط وی را تکذیب کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان -به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی در مراسم معارفه شهردار با بیان اینکه من و شورای تأمین خوزستان حمایت خود را از او اعلام می‌کنیم، گفت: شاعری جزو بدنه شهرداری است و در زمینه فرهنگی سوابق خوبی در شهرداری داشته و امیدواریم نواقص موجود در این زمینه و سایر حوزه‌های عمرانی و اجتماعی را برطرف کند. غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم تودیع و معارفه شهردار اهواز، با تقدیر از زحمات شهردار سابق، اظهار کرد: انتظار داشتیم شهردار سابق نیز در این نشست حضور داشته باشد زیرا اقدامات بسیاری به‌ویژه در زمان سیل انجام دادند که جای تقدیر دارد. وی افزود: شاعری شهردار جدید نیز از جوانان باانگیزه، با شور و با برنامه است؛ آنچه من در این مدت از او دیدم، این بود که می‌خواهد آنچه در توان دارد برای خدمت به مردم، انجام دهد. شریعتی افزود: اکنون بار بر دوش شهردار جدید است؛ او جزو این بدنه شهرداری است و در زمینه فرهنگی سوابق خوبی در شهرداری داشته و امیدواریم نواقص موجود در این زمینه و سایر حوزه‌های عمرانی و اجتماعی را برطرف کند؛ من و شورای تأمین خوزستان حمایت خود را از او اعلام می‌کنیم. کد: ۵۲۴۷۶نویسنده خبر: سید حسین موسوی کشکا
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - آبادان - معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۱۲۰ هزار مسافر و گردشگر عراقی در خردادماه با سفر به منطقه آزاد اروند موجب رونق بازار شهرهای آبادان و خرمشهر شدند. به گزارش ایرنا سید علی موسوی روز سه شنبه در نشست با مدیران اتاق اصناف منطقه آزاد اروند اظهار داشت: سفر اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند باعث شده تا شاهد رونق گردشگری، بازار، کسب و کارهای کوچک و صادرات غیر مستقیم به کشور عراق باشیم. معاون سرمایه گذار و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بازاریان و اصناف نقش تاثیری گذاری در این رشد داشتند که باید تلاش شود این رضایت مندی از بازار برای شهروندان منطقه حفظ شود. وی همچنین بیان داشت: با توجه به ظرفیت بازارهای ایران سفر اتباع عراقی به کشور روزانه یک میلیون دلار ارز آوری برای کشور به دنبال دارد. منطقه آزاد اروند به عنوان پرجمعیت‌ترین منطقه آزاد کشور به دلیل وجود دو شهر آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه، دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت می‌باشد که با استقبال گردشگران خارجی ازجمله کشور عراق، در چند سال گذشته رشد بسیار خوبی در حوزه گردشگری و نیز توسعه اقتصادی داشته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - آبادان - نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه و ادامه روند اجرای فاز ۲ پالایشگاه آبادان یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های وزارت نفت به شمار می‌رود. به گزارش ایرنا عامر کعبی روز سه شنبه با اشاره به پیگیری مشکلات طرح توسعه فاز ۲ پالایشگاه آبادان اظهار داشت: در دیداری که سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت داشتند حل مشکلات مالی این طرح و استمرار آن در اولویت قرار گرفت. وی افزود: حل مشکلات مالی و سرمایه گذاری فاز ۲ و ایجاد بسترهای لازم برای طرح فاز ٤ پالایشگاه آبادان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت زیرا اجرای این طرح پالایشگاه آبادان را به سوددهی می‌رساند. نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تسریع از اجرای فاز ۲ پالایشگاه آبادان را خواستار شد و گفت: اگر نتوانیم به موقع این طرح را اجرایی کنیم هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهیم شد. عملیات اجرایی احداث فاز ۲ پالایشگاه آبادان بهمن ماه سال ۱۳۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری آغاز شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز- بر اساس آئین نامه جدید مصوبه هیئت وزیران در دوازدهم خرداد سال جاری، ۱۲ کارگروه تخصصی زیر مجموعه شورای برنامه ریزی استان‌ها از جمله خوزستان در چهار گروه تخصصی ادغام شده است. وی افزود: روند جدید باید به نحوی باشد که موارد کارشناسی شده وارد شورای برنامه ریزی شوند تا بعد از آن تصمیمات مقتضی گرفته شود. به همین منظور در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری دارای، کمیته تخصصی اقتصادی، کمیته تخصصی اشتغال و کمیته تخصصی سرمایه گذاری و مشارکت‌های عمومی-خصوصی تشکیل شده است. همچنین در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده نیز کمیته تخصصی اجتماعی-فرهنگی، کمیته تخصصی سلامت و کمیته تخصصی زنان و خانواده تشکیل شد. علاوه بر این کمیته تخصصی آموزش و پژوهش و کمیته تخصصی فناوری و نوآوری در ذیل کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری ایجاد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
کیامرث حاجی زاده ادامه داد: متاسفانه میزان اعتباری که داریم به اندازه پرونده‌های ثبت شده نیست، اعتبار موجود، تنها ۷۰ درصد پرونده‌ها را پوشش می‌دهد. جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده بیان کرد: از سوی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) ۱۰هزار پکیچ لوازم خانگی میان سیل زدگان توزیع شد که تاکنون به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر تحویل داده شده است. حاجی زاده بیان کرد: طی بازدیدی که از اراضی مناطق سیل زده داشتیم با توجه به این اراضی زیادی به ویژه در مناطق دشت آزادگان و هویزه زیر کشت برنج رفته است ما نگران ذهاب‌های تولید شده هستیم که باید به این مساله توجه جدی صورت گیرد. وی ادامه داد: در مجموع روند اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی شتاب خوبی گرفته است اما در هر صورت خوزستان شرتیط اقلیمی خاصی است که این شرایط اقلیمی تاثیرات خود را بر همه امور می‌گذارد. وی با اشاره به وضعیت ثبت پرونده‌ها گفت: سرعت ثبت پرونده‌های سیل زدگان در سامانه سجاد بسیار پایین است که همین موضوع موجب ایجاد مشکلاتی شده است لذا ضرورت دارد در روند ثبت پرونده‌ها تسریع ایجاد شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - فرمانده انتظامی خوزستان از کشف یک محموله پارچه قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در اندیمشک خبر داد. به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، سردار حیدر عباس‌زاده اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق، ماموران انتظامی ایست و بازرسی «پل زال» شهرستان اندیمشک با اشراف اطلاعاتی و کنترل دقیق محورهای مواصلاتی و خودروهای عبوری، یک دستگاه کامیون حامل پارچه قاچاق در محور «اندیمشک – خرم آباد» را شناسایی و توقیف کردند. وی افزود: در بازرسی انجام شده از بار کامیون توقیفی ۲۲۹ طاقه پارچه با مارک‌های تجاری خارجی کشف شد. فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله توقیفی را بالغ بر ۵ میلیارد ریال برآورد کردند. فرمانده انتظامی خوزستان خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان با قاچاقچیان و مخلان نظم اقتصادی برخورد می‌کند و شهروندان می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان: پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: هنوز اعتبار جبران خسارت سیل به جاده‌ها، پل‌ها و ابنیه به این اداره کل اختصاص نیافته است. غلامعباس بهرامی نیا روز سه شنبه در حاشیه دیدار معاون عمرانی وزیر کشور با اعضای قرارگاه استانی بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اعتبار درنظر گرفته شده برای این اداره کل برای جبران خسارت جوابگوی ترمیم و بازسازی محورهای خسارت دیده از سیل نیست. بهرامی نیا با اشاره به استخراج اطلاعات خسارت سیل در خوزستان طی چند نوبت استخراج و ارسال آن به مرکز تأکید کرد: باید توجه داشت بخشی از خرابی‌های سیل خوزستان در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه است و باید پیش از شروع مراسم اربعین حسینی اقدامات لازم برای آماده سازی این محورها انجام شود. اختصاص قیر به پروژه‌های بازسازی خارج از سهمیه سالانهمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان همچنین ادامه داد: به منظور تسریع در روند اجرای پروژه‌ها، دولت تأمین قیر پروژه‌های جبران خسارت سیلاب را خارج از سهمیه سالانه سازمان، متقبل شود. همچنین مبلغ برآورد خسارت‌های وارده به جاده‌ها و ابنیه‌های فنی استان هشت هزا رو ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - دکتر محمود شکیب‌انصاری، استاد گروه زبان و ادبیات عربی و عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز، درگذشت. وی دارای هشت عنوان کتاب درسی و پژوهشی، ‌ مربوط با علوم قرآنی و بیش از ۲۰ مقاله به زبان عربی و فارسی و مطالعات قرآنی از جمله کتاب «بررسی علمی خداشناسی در قرآن کریم» بوده است. مرحوم شکیب‌انصاری همچنین از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به عنوان خادم قرآن معرفی شده بود. غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، در پیامی درگذشت دکتر شکیب‌انصاری را تسلیت گفت. «با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دکتر محمود شکیب‌انصاری دعوت حق را لبیک گفته‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز-ایرنا مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی دهدز از توابع شهرستان ایذه گفت: ظهر امروز تصادف زنجیره‌ای در محور ایذه به دهدز موجب مصدومیت چهار نفر شد. احسان کیانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه رانندگی در ساعت ۱۴ امروز، در محور ایذه به دهدز حدفاصل پل‌های کارون سه به وقوع پیوست. وی افزود: دو خودروی سواری پراید و ال ۹۰، تریلی و ایسوزو در این حادثه با یکدیگر برخورد کردند که چهار نفر مصدوم این سانحه توسط نیروهای فوریت‌های پزشکی دهدز به بیمارستان شهدای ایذه منتقل شدند. مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی دهدز تأکید کرد: حال عمومی مصدومان این حادثه مساعد گزارش شده است. ۱۴ خرداد واژگونی یک خودروی پژو در محور ایذه دهدز موجب مرگ یک نفر شده بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین19 ساعت قبل
درچارچوب تفاهمنامه چند جانبه استانداری خوزستان و بصرهپیام خوزستان - اهواز - مدیر مرکز آموزش و پژوهش استانداری خوزستان گفت: بر اساس تفاهم نامه میان استانداری خوزستان با استانداری بصره داشته به زودی دوره‌های آموزش به مدیران و کارکنان سازمانی ۲ استان بصره و میسان عراق آغاز می‌شود. مدیر مرکز آموزش و پژوهش استانداری خوزستان ادامه داد: سرانه آموزش کارکنان دولت ۴۷ ساعت و مدیران ۷۶ ساعت مقرر شده است، در بخش آموزش سازمان‌ها مشارکت مطلوبی در معرفی کارمندان زن داشته‌اند. سواری از ارزیابی آموزش ۶۸ دستگاه اجرایی در سال گذشته گفت و افزود: این تعداد سازمان‌ها در بخش‌های تولیدی، اقتصادی، زیر بنایی، مراکز آموزشی، شرکت‌های دولتی ارزیابی شده‌اند و سازمان‌های برتر معرفی شدند. وی از مراکز خصوصی برای آموزش به دستگاه‌های اجرایی گفت و ادامه داد: در استان خوزستان به ۱۳ مرکز آموزشی مجوز داده شده است تا در زمینه آموزش به کارمندان دولت فعالیت کنند. مدیر مرکز آموزش و پژوهش استانداری خوزستان با بیان اینکه سه هزارو ۵۶۶ طرح پژوهشی در استان ارائه شده ادامه داد: بیشترین طرح‌های پژوهشی در بخش پزشکی ارائه شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز – معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: پروژه متروی اهواز نسبت به سایر کلانشهرها عقب است و تا زمانی که اختلافات موجود در این پروژه رفع نشود نمی‌توان زمانی برای افتتاح آن پیش بینی کرد. به گزارش ایرنا مهدی جمالی نژاد روز سه شنبه در حاشیه آیین معارفه شهردار اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: بسیاری از کلانشهرها خط‌های یک تا سه مترو را افتتاح کرده‌اند اما این پروژه در اهواز به کندی پیش می‌رود. عملیات اجرایی مترو اهواز بهمن سال ۸۵ آغاز شد اما پیشرفت این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز کمتر از ۳۰ درصد است. پروژه متروی اهواز از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز شروع می‌شود و پس از عبور از میدان‌های اصلی شهر، در منطقه بقایی در جنوب غربی اهواز به انتهای مسیر خود می‌رسد. این پروژه به ۲ گام دسته بندی و گام نخست آن از فرودگاه تا مصلا با ۶ ایستگاه تعیین شده است.

بزنگاه- انتظار ایران از اروپا

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل

بازی با ورق‌های تکراری

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل
نقل و انتقالات لیگ برتر نوزدهم؛ پیام خوزستان - مدافع فصل گذشته نفت مسجد سلیمان به تیم فوتبال فولاد خوزستان پیوست. به گزارش خبرگزاری مهر، موسی کولی‌بالی مدافع مدافع بلند قامت فصل گذشته تیم نفت مسجدسلیمان با قراردادی به مدت دو فصل به عضویت تیم فولاد خوزستان درآمد. کولی بالی که سابقه بازی در تیم‌های استقلال خوزستان و سپاهان را هم در ایران دارد، پس از عقد قرارداد با باشگاه فولاد گفت: خیلی خوشحالم از اینکه باشگاه خوب و حرفه‌ای فولاد پیوستم. وی افزود: فولاد خوزستان باشگاه بزرگی است و با سایر تیم‌ها فرق دارد. من فصل گذشته در بیشتر بازی‌های لیگ حضور داشتم و می‌دانم تماشاگران فولاد چه چیزی می‌خواهند.