تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری کرد آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «کرد آنلاین»

کرد آنلاینکرد آنلاین5 ساعت قبل
عصر کرد - اولین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی مرداد ماه سال جاری در قالب برپایی نمایشگاه و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور استان‌های کردنشین در سنندج برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز در مراسم اهدای این احکام که در دانشکاه فنی دختران سنندج و با حضور کمیته علمی جشنواره برگزار شد، اظهار کرد: اولین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی مرداد ماه سال جاری در قالب برپایی نمایشگاه و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور استان‌های کردنشین در سنندج برگزار می‌شود. سامان احمدی ادامه داد: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری مستوره اردلان با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی را با هدف صیانت از هویت ملی تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره در بین استان‌های ایلام، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان اعلام شده است، افزود: این جشنواره در بخش‌های رقابتی، نمایشگاه و پژوهش پیش بینی شده است که بخش رقابتی جشنواره شامل طراحی لباس، طراحی دوخت، طراحی پارچه و بخش مد و لباس است. احمدی، نشست توجیهی پژوهشی صنوف وابسته و همگن پوشاک و البسه کردی، کارگاه آموزشی پیشینه مد و لباس کردی به عنوان نماد حجاب و عفاف ایرانی اسلامی و کارگاه آموزشی استارت آپ مد و لباس اسلامی ایرانی، (جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ترویج و تبلیغ و مدل لباس ایرانی در فضای مجازی) را از جمله بخش پژوهش این جشنواره برشمرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیرکشور: عصر کرد -معاون سیاسی وزیرکشور، گفت: ما برای اینکه انتخابات بزرگی را در دنیا انجام دهیم باید احزاب سیاسی و سایر تشکل‌ها با آرامش وارد انتخابات شوند چرا که با گفت و گو بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جمال عرف امروز (۲۹خرداد) در نشست هم اندیشی روحانیون، معتقدین، فعالان سیاسی، فرهنگ و اجتماعی استان، اظهار کرد: مخاطب اصلی معاونت سیاسی در وزارت کشور، بخش عمده جامعه است در واقع ما متولی اعمال سیاست داخلی دولت هستیم و تقویت احزاب و جریانات سیاسی وظیفه ما است. معاون سیاسی وزیرکشور، عنوان کرد: دولت دوازدهم تصمیم گرفته در مسیر رفع تبعیض از مناطق پیرامونی حرکت کند که باید به منطقی آن را دنبال کرد. عرف خاطرنشان کرد: ما باید یاد بگیریم که با هم گفت‌و‌گو کنیم در واقع هیج جریان، گروه و سلیقه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد. وی یادآور شد: ما برای اینکه انتخابات بزرگی را در دنیا انجام دهیم باید احزاب سیاسی و سایر تشکل‌ها با آرامش وارد انتخابات شوند چرا که با گفت و گو بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
عصر کرد - اصفهان- وزیر نیرو گفت: تعیین قیمت تمام شده و واقعی آب، مشکل تامین این مایع حیاتی در کشور را به صورت پایدار حل خواهد کرد. وزیر نیرو گفت: در صورت نداشتن قاطعیت برای تأمین منابع آب آشامیدنی مردم و در سخت‌ترین حالت می‌توانیم از راه واردات و آب بسته بندی، مشکل را حل کنیم. وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مصرف سالانه آب آشامیدنی و بهداشتی در کشور ۶٫۵ میلیارد مترمکعب است و ۴٫۳ میلیارد مترمکعب پساب نیز از محل مصرف آب آشامیدنی و بهداشتی تولید می‌شود. طرح انتقال پساب فاضلاب شهرهای مبارکه، کرکوند، زیباشهر و دیزیچه، امروز با حضور وزیر نیرو در شهرستان مبارکه افتتاح شد. این طرح با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج: عصر کرد - مسئول مرکز بزرگ تبلیغات اسلامی سنندج، گفت: متاسفانه جامعه‌ امروز ما به جای مبارزه با دفع سم، در برابر آنها رام و به سمت گناه کشیده شده و در نتیجه با از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی، معیارهای انسانی و ورشکستگی اخلاقی، رو به فاجعه اجتماعی و معنویی کرده است. بهمنی افزود: روحانیت تا به امروز نیز در این راه استقامت کرده و به هیچ جریان و گروه‌های علیه نظام در کردستان گرایشی نداشته‌اند. مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج، ذکر کرد: از سنت‌های حاکم بر جامعه و تاریخ در جهت احتکار جامعه‌ها و تمدن‌ها با فروپاشی قدرت‌ها، سقوط ارزش‌های اخلاقی، رواج نافرمانی، گناه و حق‌کشی موجب شده که جامعه به انحطاط روی بیاورد. بهمنی خاطرنشان کرد: متاسفانه جامعه‌ امروز ما به جای مبارزه با دفع سم، در برابر آنها رام و به سمت گناه کشیده شده و در نتیجه با از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی، معیارهای انسانی و ورشکستگی اخلاقی، رو به فاجعه اجتماعی و معنویی کرده است. مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج، در پایان یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر که اصول اساسی دین اسلام است را باید بیشتر ترویج دهند و همچنین به اخلاق خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی توجه داشته باشند.
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - چندین بار توسط ضدانقلاب تهدید به مرگ شد، سرانجام در زادگاهش توسط گروهگ ضد انقلاب دستگیر و ناجوانمردانه تیر باران شد و به فیض شهادت نایل آمد. اسفند ماه سال ۱۳۱۰ در روستای کره سی سنندج دیده به جهان هستی گشود. سرانجام آبان ماه ۱۳۶۷ در زادگاهش توسط ضدانقلاب دستگیر و ناجوانمردانه تیرباران شد و به شهادت رسید. در دوران کودکی خانواده شهید تغییر مکان دادند و به روستای قلعه جقه کوچ کردند به همین دلیل یدالله نتوانست ادامه تحصیل بدهد. شهید کرمی سرانجام در پاییز سال ۱۳۶۵ در یک درگیری مسلحانه با گروهک‌های غاصب در روستای قلعه جقه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
با حضور وزیر نیرو: عصر کرد - اصفهان - ایستگاه پست ۲۳۰ کیلوولتی GIS صفه اصفهان عصر روز چهارشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید. ایستگاه پست ۲۳۰ به ۶۳ به ۲۰ کیلوولت (GIS صفه) با هزینه یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از مهمترین ایستگاه‌های برق منطقه اصفهان و از طرح‌های راهبردی و ملی صنعت برق کشور با ظرفیت نهایی ۴۰۰ مگاولت آمپر در جنوب کلانشهر اصفهان بهره برداری شد. رسول موسی رضایی افزود: هدف از ایجاد این پست، تامین انرژی پایدار برق برای منطقه جنوبی اصفهان است. وی ادامه داد: این پست با کاهش بار پست‌های ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت آبشار و اصفهان، نقش بسزایی در افزایش پایداری شبکه برق اصفهان و تامین انرژی مطمئن و دائم شهر دارد. اردکانیان امروز چندین طرح آبرسانی را در شهرستان‌های استان اصفهان افتتاح کرده است و همچنین بهره برداری شماری از طرح‌های برفرسانی در این استان از جمله برنامه‌های روز پنجشنبه وی در این استان اعلام شد.

خانه‌هایی زیر سقف بحران

کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
ولایتی: عصر کرد - شیراز - رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی ساماندهی و یکپارچه کردن واحدهای این دانشگاه را در سراسر کشور کاری مهم توصیف کرد و گفت: بر مبنای ایجاد این زنجیره به هم پیوسته، سازمان مرکزی تصمیم گرفته کسری واحدهای زیان‌ده را از محل انباشت مالی سایر واحدها جبران کند. علی‌اکبر ولایتی روز چهارشنبه در پنجمین اجلاس شورای دانشگاه آزاد در شیراز با بیان اینکه این گردهمایی فرصتی برای ایجاد هماهنگی به‌منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌ها و اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نعمتی برای جمهوری اسلامی ایران و یکی از دستاوردهای انقلاب به شمار می‌رود. رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه این دانشگاه به خواسته مردم مبنی بر توسعه آموزش عالی پاسخ داده است، اظهار داشت: درحال حاضر به اندازه درخواست‌ها صندلی دانشگاهی موجود است. پنجمین اجلاس شورای دانشگاه آزاد از امروز چهارشنبه ۲۹ خردادماه در واحد شیراز آغاز به کار کرد و تا فردا ۳۰ خردادماه ادامه خواهد داد. در این اجلاس گزارش کمیسیون‌های تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه خواهد شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
عصر کرد - مشهد- وزیر دادگستری با تاکید بر ضرورت مبارزه قاطع، بی امان و بدون شتابزدگی با پدیده قاچاق گفت: قاچاق، آثار زیانبار بر اقتصاد، تولید و اشتغال کشور دارد و مبارزه با آن مورد اتفاق نظر همگان است. سید علیرضا آوایی عصر چهارشنبه در مراسم پایانی کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی در مشهد افزود: توسعه سامانه‌ها در مبارزه با قاچاق می‌تواند موثر واقع شود و باید بخش عمده کار را در این زمینه متمرکز کنیم. وزیر دادگستری افزود: در تلاش هستیم راهی باز کنیم تا چنانچه در آرای تعزیرات حکومتی بی عدالتی صورت گرفت، راه بازگشت وجود داشته باشد. وی اظهار داشت: در صدور آرای قضایی و تعزیراتی باید نهایت دقت و رعایت انصاف را داشت زیرا آرای ناعادلانه مغایر با اهداف نظام بوده و چالش آفرین است. کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی که از دیروز با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، جمعی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، پلیس امنیت اقتصادی، گمرک ایران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مشهد آغاز شده بود عصر امروز پایان یافت.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ۱۴ حلقه لاستیک خودروهای سنگین بدون مجوز گمرکی به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در مریوان کشف شد. به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی اظهار داشت: در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان در محور مریوان - سقز یک دستگاه وانت سایپا حامل بار را متوقف کردند. وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۱۴ حلقه لاستیک خارجی قاچاق خودروهای سنگین فاقد مجوز گمرکی کشف شد، افزود: در این رابطه یک نفر هم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد. استان کردستان به سبب داشتن بیش از ۲۲۷ کیلومتر مرز با کشور عراق یکی از مبادی ورود و خروج کالا و ارز به شمار می‌رود و سالانه به ارزش ده‌ها میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط می‌شود، کردستان دارای سه بازارچه، یک مرز رسمی و پنج معبر پیله وری فعال با مجوز ورود ۷۵ قلم کالا دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هیچ گروه، جریان سیاسی و سلیقه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد و از این رو لازم است همه در کنار هم در راستای اعتلای کشور حرکت کنیم. جمال عرف عصر چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان کردستان اظهار داشت: مبنای سیاسی کشور در این است که باید یاد بگیریم با هم گفت و گو کنیم و در قالب رأی گیری‌های مختلف جناج‌های مختلف سیاسی و فکری مسئولیت‌های خود را عهده دار شوند. معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های جامعه افزود: دولت دوازدهم در شهریور سال ۹۶ کار خود را شروع کرد و پس از مدتی عملا وارد اعتراضات دی ماه ۹۶ شدیم که بیشتر انرژی دولت به آن معطوف شد. وی افزود: در این دولت علاوه بر اقلیت‌های دینی به بانوان نیز فرصت خدمتگذاری اعطا شده که وزیر کشور نیز در این راستا به استانداران اجازه داده معاون توسعه منابع خود را از بین بانوان انتخاب کنند. عرف در ادامه با بیان اینکه در پایان سال انتخابات مجلس را پیش رو داریم، اضافه کرد؛ جریانات سیاسی باید با آرامش وارد انتخابات شوند.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ۵۰ نفر از مدیران مشمول تبصره ۲۵ قانون انتخابات در این وزارتخانه برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا کردند. وی اضافه کرد: مدیرانی از سایر دستگاه‌ها و همچنین نیروهای مسلح نیز برای این منظور استعفا کرده‌اند که با توجه به اینکه اعلام آن به ستاد انتخابات کشور اجباری نیست تاکنون آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست. معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در دوره قبلی انتخابات در ۱۳۹ شهر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد و بدون شک زیرساخت‌های این شهرها تأمین شده از این رو به دنبال افزایش این تعداد در انتخابات امسال هستیم. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفند امسال برگزار می‌شود. حوزه‌های انتخابیه شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره با ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار، حوزه انتخابیه سقز و بانه، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد هر کدام یک نماینده است.

براساس مصوبه شورای شهر تهران صورت گرفت؛ تعدیل عوارض ساخت و ساز در شهر تهران

کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج – ایرنا – معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در این کشور هیچ گروه، جریان سیاسی و سلیقه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد و از این رو لازم است در کنار هم در راستای اعتلای کشور حرکت کنیم. جمال عرف عصرچهارشنبه در نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان اظهار داشت: مبنای سیاسی کشور در این است که باید یاد بگیریم با هم گفت و گو کنیم و در قالب رأی گیری‌های مختلف جناج‌های مختلف سیاسی و فکری مسئولیت‌های خود را عهده دار شوند. معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های جامعه اظهار داشت: دولت دوازدهم در شهریور سال ۹۶ کار خود را شروع کرد و پس از مدتی عملا وارد اعتراضات دی ماه ۹۶ شدیم که بیشتر انرژی دولت به آن معطوف شد. وی افزود: در این دولت علاوه بر اقلیت‌های دینی به بانوان نیز فرصت خدمتگذاری اعطا شده است که وزیر کشور نیز در این راستا به استانداران اجازه داده معاون توسعه منابع خود را از بین بانوان انتخاب کنند. عرف در ادامه با بیان اینکه در پایان سال انتخابات مجلس را پیش رو داریم خاطرنشان کرد؛ جریانات سیاسی باید با آرامش وارد انتخابات شوند.

روزنامه نگاری برای فردا

کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: امسال تعهد بهزیستی استان در زمینه اشتغالزایی ایجاد ۲ هزار و ۱۰۰ شغل برای مددجویان زیر پوشش این نهاد است. معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان با بیان اینکه با راه اندازی این کارخانه ۵۰۰ نفر صاحب شغل می‌شوند، از مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه خواست در زمینه صدور مجوزهای لازم ما را یاری دهند. عزیزی یادآور شد: ۶۴۰ نفر از این افراد بدون پرداخت تسهیلات صاحب شغل شده و در مراکزی که از طریق مجوزهای سازمان بهزیستی ایجاد شده است جذب شده‌اند. معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: همچنین متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک معرفی خواهند شد و میزان پرداخت تسهیلات اشتغال بستگی به نوع شغل ایجادی و نظر کارشناسی دارد. ۱۱۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت استان است.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی در این استان از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون سه برابر شده است. وی اضافه کرد: در ابتدای فعالیت این دولت ۱۲ نمایندگی احزاب سیاسی وجود داشتند که این آمار هم اکنون به ۳۴ رسیده است. وی یادآور شد: رأی رسیدن به این هدف افزایش ارتباط احزاب سیاسی با مسئولان در دستور کار قرار گرفته که در این راستا علاوه بر تشکیل خانه احزاب دیدارهای مختلفی با حدود ۶۰۰ تن از اعضای احزاب استان از سوی استاندار کردستان و معاونین انجام شده است. خوش اقبال تاکید کرد: همچنین به منظور ارتباط تنگاتنگ با احزاب، استاندار کردستان چهار بار از شهرستان‌ها بازدید کرده و در هر بار جلساتی با احزاب داشته‌اند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان دانشگاهیان و روحانیان را از دیگر مهمانان این نشست اعلام کرد و یادآور شد: در سایه حضور این اقشار وحدت و یکپارچگی در این استان همواره حفظ شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - طی مراسمی با حضور حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور و مسئولان ارشد استان، دادستان جدید مرکز استان کردستان معرفی شد. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در این مراسم از خدمات «اکبر جوهری»، دادستان سابق تقدیر و «محمد جباری» به عنوان دادستان جدید معرفی شد. مترقب، خواستار بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی قضات غیربومی استان شد و گفت: در استان کردستان از لحاظ شرایط خدمتی برای قضات غیربومی تفاوت زیادی با جاهای دیگر وجود دارد که امیدواریم مسئولان امر به این مسئله رسیدگی کنند. اکبر جوهری، دادستان سابق سنندج نیز طی سخنانی اظهار کرد: ۲۰ سال از عمر خود را در دستگاه قضایی استان فعالیت کرده‌ام که ۱۰ سال آن در سمت دادستان مرکز استان بوده است. وی گفت: در سال گذشته کردستان از لحاظ آمار وقوع سرقت در کشور استان بیست و نهم بوده و جزو پنج استان سالم کشور است.

روزی به این خانه خواهند آمد

کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل

تابستان داغ ۶۰

کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور گفت: ما موظفیم انتخاباتی سالم و امن برگزار کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان جمال عرف روز چهارشنبه در همایش مشترک فرمانداران، اعضای ستاد انتخابات و بخشداران استان کردستان اظهار داشت: در برگزاری انتخابات اسفند ماه از فرمانداران انتظاراتی داریم که نخستین آن امانتداری است. وی افزود: ما باید امانتدار مردم باشیم بنابراین موظفیم انتخاباتی سالم برگزار کنیم. رئیس ستاد انتخابات کشور دومین انتظار را برگزاری انتخاباتی امن دانست و اضافه کرد: سومین انتظار قانونمداری است چرا که اگر بر اساس قانون عمل کنیم کسی نمی‌تواند به ما تعرض کند و باید مراقب باشیم تعلقات مختلف ما را از مسیر انصاف خارج نکند. معاون وزیر کشور رعایت اصل بی طرفی را چهارمین و کوشش برای جلب مشارکت قابل قبول را انتظار پنجم از فرمانداران و برگزار کنندگان انتخابات اعلام کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - اصفهان - وزیر نیرو گفت: دستور ویژه رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی برای توسعه شبکه‌های آبرسانی روستایی بسیار موثر بوده است و با همت دولت هر هفته ۳۰ روستای کشور دارای شبکه آبرسانی می‌شود. رضا اردکانیان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح تصفیه فاضلاب شهرستان خوانسار در جمع مردم و مسئولان این شهرستان افزود: امروز هر هفته به ۳۰ روستای کشور آبرسانی می‌شود و هدف گذاری وزارت نیرو برای ایجاد شبکه آبرسانی و فاضلاب در روستاها طی ۲ سال آینده هر هفته ۳۲ روستا ست. وی با بیان اینکه این آمار در دنیا قابل عرضه و مقایسه است، اظهار داشت: مردم ایران می‌توانند با افتخار سر خود را بالا بگیرند و نه با مقایسه با کشورهای قابل توسعه و کشورهای منطقه، بلکه در قیاس با کشورهای بسیار پیشرفته دنیا حرف‌هایی برای گفتن داریم. تصفیه خانه خوانسار به روش تصفیه لجن فعال با هوادهی گسترده و با ظرفیت شش هزار و ۲۲۰ متر مکعب در شبانه روز و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید. خوانسار در ۱۶۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
* هم مردم ایران و هم مردم دنیا معترف هستند که در این ماجرا ایران مظلوم است و طرف مقابل یعنی آمریکا دست به عمل نامعقولی زده و این موفقیت بسیار بزرگی است. * آمریکایی‌ها باید بدانند که این مسیر آنها به نتیجه نخواهد رسید و موفقیت را بدست نخواهند آورد. * در ملاقات‌های اخیر با آقایان شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین لحن حمایت آنها از ایران جدی‌تر از گذشته بود. البته در گذشته نیز آنها حمایت خود را از ایران بیان می‌کردند اما در ملاقات‌های اخیر لحن روشن‌تر و جدی‌تری از آنها دیدم. * اینکه با فشار به دنبال مذاکره باشند و تصور کنند که از این طریق می‌توانند افکار عمومی مردم ایران و جهان را تحت تاثیر قرار دهند مسیری نادرست و اشتباه است.

مهمترین راه مقابله با تحریم‌ها افزایش صادرات پتروشیمی است

کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین12 ساعت قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: با توجه به اینکه اکثریت جمعیت این استان شافعی مذهب و اهل سنت هستند، این خواسته به حق مردم است که از ظرفیت قضات اهل سنت بیشتر در این استان استفاده شود. به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان مرکزی استان کردستان، اظهار داشت: دادستان نقش منحصر به فردی در دستگاه قضائی دارد که از یک سو به عنوان مدعی العموم به دنبال احقاق حق شکات است و از طرف دیگر به دنبال دفاع از حقوق عامه مردم است. مرادنیا یادآور شد: با توجه به اینکه این فضا اکنون در ذهنیت مردم جایگاه قابل قبولی پیدا کرده است، باید به صورت جدی با کسانی که با ذهنیت مردم و فضای اجتماعی جامعه آسیب وارد می‌کنند، برخورد شود. استاندار کردستان گفت: خوشبختانه در استان کردستان تعامل دستگاه‌های اجرایی و مجموعه دستگاه قضائی بسیار مطلوب بوده و انتظار داریم با ورود دادستان جدید این فضا حفظ و گسترش یابد. گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌های ۱۰ ساله اکبر جوهری در سمت دادستان عمومی و انقلاب کردستان تقدیر و محمد جباری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان معرفی شد.