آخرین اخبار مشرق نیوز از سراسر ایران و جهان

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مشرق‌نیوز»

فیلم/ مردم ولی نعمتان ما هستند

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
در راهپیمایی دفاع از امنیت و اقتدار در بندرعباس، سردار سالاری، فرماندهی سپاه امام سجاد استان هرمزگان و سردار جعفری فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان از مردم تشکر کرده و آنان را ولی نعمت خواند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «غیوم دونوا دوسان مارک»، رئیس اتحادیه قربانیان تروریسم در فرانسه (AFVT) می‌گوید مسلمان‌ها بیشترین قربانیان تروریسم در جهان هستند. بیشتر بخوانید: رابطه مرموز سازمان منافقین و یک حزب افراطی در اسپانیاوی با بیان اینکه نزدیک به ۸۰ درصد قربانیان تروریسم از مسلمانان هستند، گفت که اتحادیه متبوع او گام‌های مهمی برای فراهم کردن زمینه بازگشت افراد متضرر از حملات تروریستی به زندگی طبیعیشان برداشته است. به گزارش النشره، ‌ رئیس اتحادیه فرانسوی قربانیان تروریسم که در حاشیه «نشست بین‌المللی قربانیان تروریسم» در شهر «نیس» فرانسه سخنرانی می‌کرد، گفت که که این اتحادیه فعالیت‌هایی به منظور ممانعت از سوق افزاد جامعه به سمت افراطگرایی انجام می‌دهد. او ادامه داد: «برخی گمان می‌کنند که عاملان حملات تروریستی فقط مسلمان‌ها هستند و قربانیان، غیر مسلمان. این صحت ندارد؛ چرا که خود مسلمان‌ها نیز قربانی حملات تروریستی هستند».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است. زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است. در روزهای گذشته، دولت آمریکا که در نزدیک به سه سال گذشته ضمن خروج از برجام، مکررا تحریم‌های تازه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده، در نقش دلسوز مردم ایران ظاهر و مدعی شده است که از آنچه در ایران می‌گذرد نگران است. پامپئو شامگاه شنبه در پیامی توئیتری مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد و گفت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. او همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «عبدالله بن خالد» سفیر دولت سعودی در آژانس بین‌المللی اتمی در وین، با بیان اتهامات گذشته علیه ایران، مدعی شد که غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات «فردو» تهدیدی برای جامعه جهانی است. به نوشته وبگاه شبکه الحدث، او در سخنانی مدعی شد که گزارش‌های آژانس نشان دهنده سرپیچی ایران از توافق هسته‌ای در زمینه درصد غنی‌سازی اورانیوم، میزان غنی‌سازی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته و توقف تمامی تعهدات خود در زمینه پژوهش و توسعه است و غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات فردو تحریک‌آمیز و تهدیدی برای جامعه جهانی است. نماینده دولت سعودی در ادامه ادعا کرد که اقدامات ایران (که در پاسخ به بدعهدی طرف‌های امضاء کننده صورت گرفته و در چارچوب برجام تعریف می‌شود) نشان دهنده کاستی‌های توافق هسته‌ای است. او با اشاره به آشوب‌های روزهای اخیر در برخی شهرهای ایران، مدعی شد که مردم ایران به دلیل سیاست‌های حکومت در رنج و سختی به سر می‌برند. پیش از این هیأت وزیران دولت سعودی نیز مدعی شده بود که ایران اطلاعات لازم در خصوص برنامه هسته‌ای خویش را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نمی‌دهد.

فیلم/سلاح‌های سرد و گرم آشوبگران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، آخرین تمرین تیم پرسپولیس قبل از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان امروز برگزار شد که گزارش این تمرین را در زیر می‌خوانید: بیشتر بخوانید: پیش بازی نبرد پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان*‌ تمرین امروز از روزهای قبل دیرتر برگزار شد و این تمرین از ساعت ۱۲:۱۵ با سوت کالدرون آغاز شد. * پاس‌کاری کوتاه و بلند بخش دیگر تمرین امروز بازیکنان پرسپولیس بود. * در تمرین امروز بشار رسن و امیر روستایی غایب بودند. * مرور کارهای تاکتیکی از دیگر قسمت تمرین امروز بازیکنان پرسپولیس بود. * بعد از تمرین امروز، بازیکنان در محل تمرین ناهار را صرف کردند و سپس برای برپایی اردوی پیش از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان به هتل اوین رفتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن نوروزی، با اشاره به بیانیه مداخله‌جویانه وزارت امور خارجه رژیم آمریکا در پی اغتشاشات اخیر در کشورمان، گفت: به هر حال هیئت حاکمه آمریکایک هیئت حاکمه ورشکسته است. وی افزود: آمریکایی‌ها به چند دلیل به دنبال دخالت در امور داخلی ایران هستند؛ یک اینکه برای خودشان در نزد ایرانیان جای و مقامی نمی‌بینند لذا وقتی چند آشوب‌گر در غائله‌ای حرکتی انجام می‌دهند می‌کوشند از این افراد حمایت و در مقابل ملت ایران ایستادگی کنند. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی بیان داشت: نکته دیگر آنکه دولت ترامپ برای شکست‌هایی که در قبال ایران داشته است می‌کوشد از این طریق برای رفع بحران‌های سیاسی دولت خودش اقدام کند. وی تاکید کرد: وقتی آمریکایی‌ها از یک حرکت پشتیبانی می‌کنند ما به درستی پی می‌بریم این حرکت از پیش طراحی شده است و مجددا بی آبرویی برای آمریکا رقم خواهد زد. نوروزی تصریح کرد: ملت ایران به خوبی راه خود را از آشوبگران جدا کردند و این مسئله نشان از شناخت دقیق مردم از نقشه دشمنان دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
جرقه اولیه همان جا به ذهنم رسید و تصمیم گرفتم در دو بخش جبهه و شهر، عکس و خاطره جمع کنم. این نویسنده خاطرنشان کرد: ابتدا به سراغ عکس‌های جنگ رفتم که جریان زندگی را در آن نشان دهد. وی درباره دسته‌بندی خاطرات گفت: بعضی از متن‌ها به دلنوشته نزدیک شده بود و بعضی دیگر به یادداشت روزانه؛ حتی بعضی به خاطرات داستانی. برای همین دسته‌بندی بر اساس نوع روایت (یادداشت روزانه، دلنوشته یا خاطرات داستان) نکردم و تنها ترتیب خاطرات را بر اساس حروف الفبایی «نام خانوادگی نویسندگان» خاطره درج کردم. این پژوهشگر در پاسخ به اینکه کتاب در چه مرحله‌ای از انتشار است؟ توضیح داد: کتاب توسط نشر صریر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حال انتشار است که ان‌شالله نهم آذرماه رونمایی خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
نکته قابل توجه این است که اگرچه این بیانیه در کشور تنها توسط چند رسانه حامی اصلاح طلبان منتشر شده اما به شدت در رسانه‌های بیگانه بازتاب داشته و شبکه‌های معاند و اپوزیسیون به شدت از آن استقبال کرده‌اند. این مساله تأکیدی بر ساماندهی اغتشاشات از مدت‌ها قبل دارد و از همین جهت نمی‌توان گفت این بیانیه اصلاح طلبان در حمایت از مردم است بلکه این بیانیه مستقیما از اشراری حمایت می‌کند که به اذعان دولت و سایر اصلاح طلبان هماهنگی گسترده‌ای از قبل برای آشوب داشتند. سطح هماهنگی و آشوب تا جایی بود که وزیر کشور، دادستان کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و … در بیانیه هایی رسمی اعلام کردند با همه عوامل ایجاد اغتشاش و نا امنی برخورد‌های لازم را خواهند کرد و با آنها مقابله می‌کنند. مولاوردی؛ با دولت یا علیه دولت/ وزیر کشور محکوم کرد، مشاور دولت حمایت! در همین راستا کارکرد این بیانیه در خارج از کشور تنها سندسازی مجامع بین الملل علیه ایران بوده و در داخل نیز آتش اغتشاش را شعله ور‌تر می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان صهیونیست، شب گذشته در یورش به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، ۸ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. خبر دیگری از مناطق فلسطینی حاکی از آن است که دفتر اطلاع رسانی درباره مسائل اسرای فلسطینی هم اعلام کرد: دادگاه عالی رژیم اشغالگر اسرائیل، جلسه محاکمه «مصعب توفیق الهندی» اسیر فلسطینی اهل نابلس را برگزار می‌کند. هدف از تشکیل این جلسه، بررسی دادخواست ارائه شده از سوی وی علیه بازداشت اداری او است. این اسیر فلسطینی از ۵۹ روز پیش درحالیکه در شرایط جسمانی وخیم به سر می‌برد، اعتصاب غذا کرده است. در این حال، ۵۷ شهرک نشین و ۴۸ دانشجوی یهودی و دو نفر از نیروهای اطلاعاتی رژیم اشغالگر اسرائیل، به محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی یورش بردند و ۹ نفر از نیروهای پلیس این رژیم به زنان نمازگزار در مسجدالاقصی حمله ور شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز در مراسم آغاز به کار بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: در حال حاضر در دنیا ۱۵ میلیارد ابزار برای ارتباطات وجود دارد که تا ۵ سال آینده به ۵۰ میلیارد ابزار می‌رسد و در ایران ۱۰۰ میلیون ابزار ارتباطی وجود دارد که باید ۵۰۰ میلیون ابزار باشد. به گفته فیروزآبادی، شبکه ملی اینترنت یک شبکه یکپارچه است که در چارچوب سرزمینی ما کار می‌کند. در دوره جدید در کنار مقررات‌گذاری بحث نظام توصیه‌گذاری نیز مورد توجه است. دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کنسرسیوم‌های پرقدرت بر روی پلتفرم‌های پرقدرت ایجاد می‌شوند و امروز فناوری بلاک‌چین افسارگسیخته است، چون این فناوری دولت‌گریز است. در عین حال ما باید تلاش کنیم، هویت ملی ما بر روی پلتفرم‌ها و ساختارها قرار گیرد
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ظهر امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به همراه محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر مسعود سلطانی‌فر دیدار کردند. بنا اظهار داشت: دکتر سلطانی‌فر به رئیس فدراسیون دستور دادند که همه امکانات از هر نظر در اختیار سرمربیان آزاد و فرنگی قرار بگیرد و از طرفی یک قول سنگین نیز از ما گرفتند که هم در آزاد و هم فرنگی دو طلا بگیریم. وی درخصوص ظرفیت و شرایط حال حاضر کشتی ایران گفت: کشتی آزاد یک عقبه بلند و پرافتخار دارد و از لحاظ کمیت و کیفیت همیشه از فرنگی بالاتر بوده و شناخت مردم هم بیشتر از کشتی آزاد بوده است. غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نیز پس از این نشست گفت: وزیر ورزش با دیدی کارشناسانه و دلسوزانه و به جزئیات کشتی را پیگیری می‌کنند و از روز اولی که به اتفاق آقای بنا با ایشان ملاقات کردیم همیشه حمایت تمام قدی از ما داشتند. محمدی با بیان اینکه رابطه خوب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باعث تقویت ورزش کشور شده است، افزود: امیدواریم با حمایت این دو نهاد بتوانیم از حیثیت کشتی ایران دفاع کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «کورنل فروتا» سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه بار دیگر گفت از ایران می‌خواهد که با این نهاد همکاری «کامل و به هنگام» داشته باشد. فروتا که پس از نشست شورای حکام آژانس در وین در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت هیأت آژانس هفته آینده در سفر به تهران با مقام‌های ایرانی در مورد برنامه هسته‌ای و موضوعات فیمابین گفت‌وگو می‌کند. وی گفت بازرسان آژانس هم تا زمانی که تصمیم دیگری گرفته نشده باشد، به گزارش‌دهی در خصوص وضعیت برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهند داد. در پایان نشست، از سرپرست آژانس در خصوص اخراج یک بازرس این نهاد از ایران سؤال شد. دو هفته پیش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که از ورود یک بازرس آژانس به تأسیسات نطنز ممانعت کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
بازیکنانی هم که از بازی‌های ملی آمده‌اند، کمی خسته به نظر می‌رسند. بیشتر بخوانید: مانع بزرگ مقابل نیمار برای بازگشت به بارساوی درباره وضعیت بازیکنانش هم اظهار داشت: نیمار در وضعیت خوبی است و خوب تمرین کرده، از این‌رو در بازی فردا شب در ترکیب خواهد بود. سرمربی آلمانی پاری‌سن‌ژرمن همچنین در واکنش به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «آیا بازی با لیل آزمون خوبی برای شماست؟»، خاطرنشان کرد: من واژه‌ «آزمون» یا «آماده‌سازی» را دوست ندارم. این بدین معناست که ما از بازی با لیل برای آماده‌سازی خود برای بازی‌های بزرگ‌تر استفاده می‌کنیم، که من چنین دیدگاهی را دوست ندارم. فردا هم باید بازی محکمی مقابل لیل انجام دهیم، چون آنها تیمی سرعتی و در ضدحملات خطرناک هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
سوال: ایران در عراق کارخانه بسته بندی آب و یا آب معدنی دارد؟ بله، در نجف و کربلا کارخانه بسته‌بندی آب داریم. امسال نزدیک ۲۵ میلیون جرعه آب لیوانی‌ بسته‌بندی کردیم و قبل از اربعین انبار کردیم که در اربعین توزیع کنیم. سوال: یعنی دولت هیچ سهمی ندارد؟ هیچ سهمی ندارد، حتی دستگاه‌هایی که از دستگاه‌های دولتی کمک می‌کنند از کارمندان داوطلبانه هستند. سوال: برای این که مراسم اربعین خوبی برگزار کنیم باید از چه تاریخی کار را شروع کنیم؟ از پایان اربعین سال قبل برای اربعین سال بعد باید شروع کرد. ما از الان با توجه به این که در اربعین سال بعد مسیر گرم‌تر است در حال فعالیت هستیم که آب‌ها خنک‌تر باشند و آب بیشتری ذخیره کنیم.

عکس/ خروش سراسری ایران علیه اغتشاشگران

72+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از آی۲۴، ‌ «رووین ریولین»، رئیس رژیم اسرائیل از نمایندگان پارلمان این رژیم خواست تا نخست‌وزیر جدیدی را برای تشکیل کابینه انتخاب کنند. رئیس رژیم صهیونیستی در درخواست خود از نمایندگان پارلمان خواسته است تا از برگزاری انتخابات سراسری مجدد که در صورت برگزاری سومین انتخاب پارلمانی طی یک سال گذشته خواهد بود، جلوگیری کنند. این درخواست رئیس رژیم صهیونیستی پس از اعلام شکست بنی گانتز برای تشکیل کابینه اعلام شده است. شب گذشته، «بنی گانتز» که از یک ماه پیش مامور تشکیل کابینه در رژیم صهیونیستی شده بود، به صورت رسمی شکست و ناکامی خود در تشکیل دولت را اعلام کرد. پس از ناکامی احزاب عمده سیاسی رژیم صهیونیستی در ائتلاف با یکدیگر برای تشکیل کابینه، باردیگر تشکیل کابینه در فلسطین اشغالی پس از یکسال همچنان مبهم و در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: audio/mp۳میهن من! باز زخم از نابرادر خورده ایگرم جنگ رو به رو، از پشت خنجر خورده ایحرف دارد با دل ما، قدر یک تاریخ حرفسرخی خون شهیدان بر سپیدی‌های برفخاک میهن! باز هم جسم شهیدی سهم توستشرحه شرحه پیکر سرو رشیدی سهم توستباز اهریمن به میهن آتشی افروخت آهدر میان شعله دیدم خشک و تر میسوخت آهکفر و ظلمت باز از صورت نقاب انداختهجاهلیت شعله بر جان کتاب انداختهدر گلومان خشک شد فریادهای اعتراضدر هجوم‌های و هو گم شد صدای اعتراضدر کمین بودند گرگان، فتنه در سر داشتندخوابهایی دیده بودند و سر شر داشتندخواب میدیدند هر قشری به میدان پا نهدهر گروهی با شعاری در خیابان پا نهداین یکی فریاد استعفای دولت سر دهدآن یکی در آتش تعطیلی مجلس دمدهر یکی چیزی بگوید، حق و باطل گم شودموجی از سردرگمی‌ها قسمت مردم شودخویش را در خیل مردم جا دهد آشوبگرفتنه انگیزد میان این و آن با صد شررآتشی خیزد که خاموشی نگیرد سالهاکینه هایی که فراموشی نگیرد سالهاصبح یکشنبه کلامی روی آتش آب ریختفتنه را دیدم که حیران و هراسان میگریختتا صف مردم از این آشفتگی‌ها دور شداغتشاشی کور بر جا ماند و فتنه کور شدبا کلامی مختصر نیرنگشان بر باد رفتخرج‌های چند سال دشمنان بر باد رفتگرچه بعضی از خودی‌ها آن زمان دلخور شدنداز سوال و شبهه و نقد و تأمل پر شدنداز چه رو آقا خودش را خرج دولت کرد باز؟ خویش را آماج تیغ طعن و تهمت کرد بازغافل از این که چه جنگی پشت این صحنه به پاستدر کمین گاهند گرگان لحظه‌ای غفلت خطاستخضر راه است او، دگر چون و چرا کردن چرا؟ نور ماه است او، تو راه از چاه بشناس و بیااز ریاض و لندن و پاریس این آتش رسیددود آن هم میرود در چشمشان، خواهند دیدحاجیان بار بسته جانب میقات غرب! چیست جز تحریم و آشوب و بلا سوغات غرب؟ با صف اول نشینان فاش میگوییم رازاعتراض ما سر جای خودش باقیست بازاعتراض ما به سستی‌های تدبیر شماستاز گرانیها، از این شش سال تأخیر شماستاز معطل کردن کشور سر میز فریبکه نشد از آن بجز تحریم روزافزون نصیبدم به دم از گفتگو با اجنبی دم میزنیدپس چرا در گفتگو با مردم خود الکنید؟ با تلاش و عزم و باور، راه حل در داخل استبارها فرمود رهبر: راه حل در داخل استجان مولا با ولی این عهد و پیمان مشکنیداین نمک خوردید صد بار، این نمکدان مشکنیدبا چراغ لاله‌ها اینک ره ما روشن استراهیان صبح میدانند فردا روشن است
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از سی بی اس نیوز، چین روز پنجشنبه از «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا خواست تا قانون حمایت از اعتراضات در هنگ کنگ را که کنگره آمریکا تصویب کرده، وتو کند. سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواسته است تا با درک وضعیت و شرایط از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کند و از مداخله در امور هنگ کنگ جلوگیری کرده و قانون را پیش از اجرایی شدن وتو کند. به گفته گنگ شوانگ، اگر آمریکا به اقدامات اشتباه خود در ارتباط با هنگ کنگ ادامه دهد، چین با قاطعیت دست به اقدامات متقابل خواهد زد. سنای آمریکا روز سه شنبه به اتفاق آرا طرحی را به بهانه حمایت از حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ تصویب کرد. این قانون با عنوان «قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ»، حالا قرار است به مجلس نمایندگان آمریکا برود و پس از تصویب کنگره آن را به منظور اجرا برای دونالد ترامپ ارسال خواهند کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «جکی ولکات» نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ایران را به عدم پایبندی به تعهدات پادمانی‌اش متهم کرد. ابراز نگرانی نماینده آمریکا در شرایطی است که واشنکتن بیش از یکسال پیش، علیرغم پایبندی ایران به مفاد برجام، از توافق هسته‌ای خارج شد و در نهایت، ایران در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، با تعیین مهلت ۶۰ روزه‌ای به طرف‌های توافق هشدار داد در صورت عدم پایبندی به تعهداتشان ذیل برجام، ایران طبق مفاد این توافق هسته‌ای، تعهداتش را کاهش خواهد داد. ولکات در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از فعالیت هسته‌ای ایران گفت: «احتمالا مواد هسته‌ای اعلام‌نشده‌ای وجود دارد و فعالیت‌هایی که حال حاضر در ایران درجریان است، عمیقا نگران کننده است». ما از آن زمان به تعاملات با ایران ادامه دادیم اما اطلاعات بیشتری دریافت نکرده و این موضوع هنوز حل نشده باقی مانده است». مقام‌های ایران پی در پی تأکید کرده‌اند که به هیچ عنوان تحت فشار و تحریم با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شوند و سیاست‌های فشار حداکثری آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، آقای گل تاریخ لیگ برتر و موتور گلزنی استقلال در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ در این راه تصمیم بزرگی گرفت تا با خانواده ایران را ترک و برای زندگی به امارات کوچ کند. مهاجم مشهدی که در سال‌های فوتبال خود با پیراهن ابومسلم و استقلال گل‌های متعددی به ثمر رساند و عناوین و افتخارات بسیار زیادی به دست آورد در اولین تجربه مربیگری خود در سطح باشگاهی ایران به موفقیتی نرسید و خیلی زود از تیم دسته اولی قشقایی شیراز جدا شد، اما با این وجود دریافت پیشنهاد کار در باشگاه خارجی او را وسوسه کرد تا با خانواده از ایران کوچ کند و در امارات ساکن شود. آن‌طور که شنیده می‌شود مالک باشگاه النصر که با توجه به سال‌های حضور عنایتی در فوتبال امارات شناخت خوبی از عنایتی داشت قصد دارد از این ستاره سابق فوتبال ایران در رأس کادر فنی تیم «ب» النصر بهره ببرد تا به این ترتیب تجربه‌ای متفاوت برای رضای آقای گل در دوران مربیگری رقم بخورد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
این روزها رسانه‌های دولتی و اصلاح طلب بارها مسئله «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» را مطرح کرده‌اند. تبدیل موضوع «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به دغدغه اصلی دولت، صرفا پاک کردن صورت مسئله است. بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید. این دو شهید بزرگوار روز یکشنبه ۲۶ آبان در درگیری با آشوبگران توسط ‌اشرار و مخلان امنیت کشور به شهادت رسیدند. گویا همصدایی با دشمنان مردم ایران، به یک کارویژه در رسانه‌های اصلاح طلب تبدیل شده است.

عکس/ غبارروبی مضجع شریف امام رضا (ع)

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نعمت الله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در خصوص روند اصلاح قیمت بنزین توسط دولت در کشور با اشاره به اینکه اصلاح قیمت بنزین تصمیم یک شبه نبوده است اظهار داشت: این تصمیم براساس نقشه راه اقتصادی در آذرماه ۹۴ که در آن اصلاح ساختار بودجه و ساختار اقتصادی در اولویت قرار گرفته بود ایجاد شد. بیشتر بخوانید: مصرف CNG در کشور افزایش یافتترکی در ادامه با بیان اینکه سیاست کاهش فقر مطلق و حمایت از اقشار کم درآمد یکی از برنامه‌های اولویت دار دولت بود که از سال ۹۳ آغاز شده است گفت: در حال حاضر میزان دریافتی یک خانوار تحت حمایت در نهاد حمایتی به ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان برای یک خانواده ۵ نفره رسیده است. وی در ادامه گفت: میانگین مصرف بنزین در کشور که حدود ۹۰ میلیون لیتر در روز است و طبق آخرین آمار پس از اعمال اصلاح قیمت بنزین نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه دولت از درآمدهای پایدار خود در عمران و آبادانی هزینه می‌کند بیان داشت: از این درآمدهای پایدار در بودجه جاری کشور استفاده نخواهد شد. ترکی اظهار داشت: هرگونه گرانی و افزایش قیمت در اجناس و مواد در اصناف پذیرفتنی نخواهد بود لذا سامانه ۱۲۴ در اختیار شهروندان قرار گرفته است و مردم می‌توانند از طریق این سامانه موارد را اعلام کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است. رهبر حزب کارگر درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «[بوریس] جانسون [نخست‌وزیر انگلیس] برگزیت را دزدید. او می‌خواهد خدمات ملی سلامت انگلیس را به حراج بگذارد. در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. این اعلامیه می‌افزاید: ‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی خواست تا ایران را «تهدید نظامی جهانی» اعلام کنند. اکنون زمان آن است که جهان به رهبری ایالات متحده، تهدید نظامی موثری علیه رژیم ایران در صورت تداوم برنامه هسته‌ای آن، انجام دهند». کاتص ضمن مهم دانستن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] نیز باید ادامه پیدا کند. ما شاهد اعتراضاتی در عراق، لبنان و همچنین داخل ایران هستیم که نشان می‌دهد فشارها مفید بوده است». این دیپلمات صهیونیست سپس خواستار بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی شد: «ما با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] هیچ درگیری نداریم بلکه منافع مشترکی در حوزه امنیت علیه تهدید ایران و توسعه طرح‌های مشترک انسانی داریم».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سوشا مکانی روزهای پرحاشیه‌ای را در پرسپولیس پشت سر گذاشته و اکنون بعد از چهار سال و اندی بار دیگر روبروی این تیم و اینبار با پیراهن نفت مسجدسلیمان قرار خواهد گرفت. سوشا مکانی که در این فصل با پیشنهاد نفت مسجد سلیمان به فوتبال ایران بازگشته، بعد از نمایش قابل قبولی که طی هفته‌های اخیر از خود به جا گذاشته، اکنون آماده تقابل با پرسپولیس است. گلر سابق پرسپولیس درباره احتمال بازگشت به این تیم نیز گفت: نه، اصلا دوست ندارم به پرسپولیس برگردم. فعلا زمان بازگشت نیست و اصلا به پرسپولیس و بازگشت فکر نمی‌کنم. گلر کنونی نفت مسجد سلیمان در پایان درباره تقابل با پرسپولیس نیز گفت: خیلی بازی سخت و پرفشاری پیش روی ما قرار دارد.

مشرق‌نیوز

سایت مشرق نیوز روزانه اخبار حوادث، سیاسی،‌ فرهنگی، اخبار سوریه و یمن و منطقه را به صورت تحلیلی ارائه می‌کند که می‌توانید آخرین و مهم‌ترین اخبار آن را در خبری دنبال کنید.