تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مشرق‌نیوز»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز27 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، در بخشی از این نامه که خطاب به کنفدراسیون و ناظر مسابقه تنظیم و ارسال شده، آمده است؛ موضوع: اعتراض پرسپولیس نسبت به رفتار غیر اخلاقی باشگاه الاهلی در خصوص مسائل بلیت فروشی؛ آقایان محترم، لطفا پذیرای صمیمانه‌ترین احترام‌های من از سوی باشگاه پرسپولیس باشید. نماینده آن باشگاه در آن زمان سهمیه قانونی بلیت‌های باشگاه پرسپولیس را نیز همراه خود نداشت و تعهد کردند این بلیت‌ها را در زمان تمرین رسمی پرسپولیس برای ما ارسال خواهند کرد. باشگاه پرسپولیس در پایان جلسه، متعاقبا زمان بلیت فروشی را به اطلاع هواداران خود که در امارات حضور پیدا کرده بودند رساند. نماینده ما به محل تمرین پرسپولیس بازگشت و ناظر محترم مسابقه را در جریان امور قرار داد. با تقدیم احترامایرج عربمدیر عامل باشگاه پرسپولیس
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز37 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، از مدت‌ها قبل مشخص شد مدیریت باشگاه اسپانیایی برای بازسازی کادر بازیکنان تیمش، در تابستان سال جاری قصد انجام چند خرید سنگین را دارد. یکی از ستاره‌های که نامش در فهرست خرید تیم نخست شهر مادرید برده شده، پل پوگبا است. ستاره فرانسوی منچستریونایتد که تمایلی برای ادامه کار در اولدترافورد ندارد، در تابستان گذشته یکی از ارکان قهرمانی تیم ملی فرانسه در مسابقات جام جهانی روسیه بود. وی گویا به صورت غیرمستقیم به مدیریت باشگاه اسپانیایی اطلاع داده که حداقل برای یک فصل بازی ۱۷ میلیون یورو می‌خواهد و حتی حاضر نیست مالیات درآمدش را نیز بپردازد. پوگبا که در ایامی که سن کمی داشت، بازی در تیم‌های روآسیان، تروسی، لوآور و منچسترسیتی را تجربه کرد، در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ برای نخستین مرتبه برای تیم بزرگسالان منچستریونایتد بازی کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز37 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، در دو فصل اخیر علی علیپور آقای گل سرخ‌ها بوده و توانسته نمایش خوبی را در غیاب طارمی ارائه کند. او پس از آقای گلی در لیگ هفدهم حالا فرصت کسب این عنوان در لیگ هجدهم را هم دارد که در این صورت به رکورد مهدی طارمی خواهد رسید. اما در لیگ قهرمانان آسیا اوضاع متفاوت است و علیپور با تنها دو گل دیگر، طارمی را جا خواهد گذاشت. طارمی با پیراهن پرسپولیس توانست ۸ گل در آسیا بزند که یک گل در سال ۲۰۱۵ و هفت گل در سال ۲۰۱۷ بود. علیپور نیز در طول سه فصل، ۷ گل زده و فقط یک گل دیگر تا مهدی طارمی فاصله دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز37 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، سهام عدالت که به معنای واگذاری بلاعوض سهام شرکت‌های دولتی به مردم و افراد کم توان جامعه و شریک شدن آنها در درآمدهای دولت است، ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ ایرانی را در بر می‌گیرد که البته از این تعداد بیش از ۲ میلیون نفر فوت شده‌اند اما با توجه به اینکه افراد فوت شده نیز کماکان سهامدار سهام عدالت هستند و ورثه آنها حق استفاده از سهام عدالت متوفیان را دارند، فهرست مشمولان سهام عدالت همان عدد ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر است. با پرداخت سود سهام عدالت به این افراد، ۲ میلیون نفر از سایر مشمولان در صف دریافت سود باقی مانده‌اند که مقرر شده طی روزهای جاری جمعا ۱۶۵ میلیارد تومان سود بین این افراد تقسیم شود. به این ترتیب، با احتساب سودهای پرداخت شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تا کنون سود سهام عدالت در مجموع به سی و یک میلیون نفر به طور کامل پرداخت شده است. در این بین تنها قشر باقی مانده که همچنان در صف دریافت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ باقی خواهند ماند، ۱۰ میلیون نفر کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح هستند که طبق اعلام سازمان خصوصی سازی سود این قشر نیز طی دو ماه آینده به مرور واریز خواهد شد. گفتنی است؛ طی ۱۲ سال گذشته مشمولان سهام عدالت صرفا ثبت نام شده سهام عدالت هستند و سازمان خصوصی سازی به صورت مجازی، سود را از ۴۹ شرکت سرمایه پذیر دریافت و به صورت علی السویه (بصورت مساوی) میان سهام داران تقسیم می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز42 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، علیرضا قنادان در نشست خبری خود در ارتباط با برگزاری جشنواره تاکسیرانی تهران اظهار کرد: این جشنواره از هفتم تا سیزدهم اردیبهشت برگزار خواهد شد که طی زمان برگزاری جشنواره برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود. وی با اشاره به محورهای در نظر گرفته شده برای جشنواره تاکسیرانی خاطرنشان کرد: ۵ محور برای این جشنواره در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه همزمان با برگزاری جشنواره تاکسیرانی پروژه‌های فرهنگی و عمرانی نیز در مناطق مختلف تهران رونمایی خواهد شد. علاوه بر اینکه در کنار این مجموعه‌ها، دستگاه‌های دولتی نیز با سازمان تاکسیرانی همکاری دارند. مدیرعامل تاکسیرانی تهران گفت: مسافران می‌توانند از طریق موبایل و اسکن کد تصویری نسبت به پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی اقدام کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز45 دقیقه قبل
حالا که پائوک ۷۷ امتیاز از ۸۷ امتیاز ممکن را گرفته در صورت شکست نخوردن در هفته پایانی، دومین قهرمان بدون باخت تاریخ لیگ یونان نام می‌گیرد. در واقع برای اولین بار در ۳ دهه اخیر در ۳ سال متوالی، ۳ تیم متفاوت قهرمان لیگ یونان شده‌اند؛ سال ۲۰۱۷ المپیاکوس، سال ۲۰۱۸ آاک و امسال پائوک. سال گذشته در جریان دیدار پائوک و آاک در جریان دیدارهای هفته بیست و پنجم سوپرلیگ یونان به مصاف هم رفتند. درگیری بین بازیکنان و داور بالا گرفت تا مالک باشگاه پائوک وارد زمین شود. ساویدیس پس از گفت و گو با داور مسابقه از بازیکنان تیمش خواست تا زمین مسابقه را ترک کنند و این دیدار ناتمام باقی بماند!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز48 دقیقه قبل
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد. وی افزود: شرکت صنایع پتروشیمی سهام شرکت بازرگانی را به نام نمی‌کرد و واگذاری را قبول نداشت. پس از اعتراض آن‌ها ۷ داور نشستند و روند مزایده را بررسی کردند و روند واگذاری را تأیید کردند و با این رأی سهام به نام شرکت بازرگانی منتقل شد؛ اما آن‌ها باز هم به رای داوری اعتراض کردند که دادگاهی تشکیل شد که دادگاه رای داوری را هم تایید کرد و بالاخره سهام به نام شرکت بازرگانی زده شد. متهم صمیمی بیان کرد: متعاقب این واگذاری سهام به شرکت بازرگانی پتروشیمی ۴۵ درصد سهام شرکت به هلدینگ خلیج فارس انتقال یافت. در آن سال‌ها که شرکت یورونست با شرکت پتروشیمی بازرگانی همکاری می‌کرده است هیچ نقصی در فعالیت‌های شرکت یورونست وجود نداشته و شرکت بازرگانی رضایت خود را از همکاری با یورونست اعلام کرده است.

عکس/ برخورد شدید خودروی۲۰۶ با تیرچراغ برق

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز49 دقیقه قبل

عکس/ حاشیه‌های جلسه امروز مجلس

17+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز51 دقیقه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز51 دقیقه قبل
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام دولت چین در نشست خبری امروز دوشنبه خود با سوالی درباره گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در خصوص اقدام آمریکا به منظور متوقف کردن فروش نفت ایران روبرو شد. «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین که کشورش یکی از خریداران اصلی نفت ایران است، در پاسخ به سوالی درباره احتمال پایان صدور معافیت آمریکا برای خرید نفت ایران گفت که «چین همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران است». وی با انتقاد از مواضع آمریکایی‌ها افزود، همکاری دوجانبه چین با ایران مطابق با قوانین بین‌المللی است و ناقض این قوانین نبوده است. دولت چین پیش از این هم بارها از مواضع دولت «دونالد ترامپ» در قبال ایران به ویژه خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها انتقاد کرده است. علاوه بر چین، متحدان اروپایی آمریکا هم با مواضع دولت آمریکا درباره ایران به ویژه در زمینه تحریم‌ها مخالفت کرده و آن را غیرقانونی خوانده‌اند اما واشنگتن می‌گوید به دنبال پیش بردن «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران است.

فیلم/ مولودی‌خوانی نریمانی به زبان لری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز56 دقیقه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز57 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، عزت‌اله چراغی سخنگو و معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان درباره روند عملیات تخریب ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده اظهار داشت: مالک پس از پایان مهلت قانونی از رأی صادره تمکین و عملیات تخریب را شروع کرده است. وی عملیات تخریب را بسیار فنی و پیچیده دانست و گفت: با توجه به قرارگیری ملک مجاز درون ساخت‌وساز غیرمجاز و جداسازی آن‌ها از هم، نیاز به طراحی و اجرای فنی و تثبیت ساختمان مجاز توسط سازمان نظام مهندسی می‌باشد که بتوان عملیات تخریب را بدون آسیب به ساختمان مجاز انجام داد. به همین جهت مالک همزمان توسط مهندسین ذیربط نسبت به طراحی و تخریب اقدام کرده و عملیات تخریب بدون وقفه انجام خواهد گرفت. چراغی گفت: عملیات تخریب بخش غیر مجاز ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده امروز با حضر مسؤولین مربوطه مجدد آغاز شد. وی درباره به وجود آمدن هرگونه وقف در طول مدت تخریب خاطرنشان کرد: هر زمان که عملیات تخریب متوقف شود شهرداری وارد عمل شده و ادامه تخریب را انجام می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز57 دقیقه قبل
اولین اعضای شورای فرماندهی سپاه پاسداران. ۱- من به‌عنوان فرمانده سپاه ۲- عباس آقازمانی به‌عنوان جانشین فرمانده سپاه ۳- یوسف کلاهدوز به‌عنوان رئیس ستاد مشترک …. " (تاریخ شفاهی تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ص ۱۸۴) فرماندهی مرحوم دوزدوزانی مدت زیادی دوام نیاورد تا اینکه بنی‌صدر که در تلاش بود وی را برکنار کند، عباس آقازمانی (ابوشریف) را به‌جای او منصوب کرد. مرتضی رضایی بعدها در سال ۷۲ به سمت فرماندهی «حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران» منصوب شد و مدتی نیز در سال ۸۵ جانشین فرمانده کل سپاه بود. آیت‌الله خامنه‌ای در حکم انتصاب رحیم صفوی برای فرماندهی سپاه می‌نویسند " بحمدالله مردم ما و بخصوص فرزندان سپاهی‌ام چهره منور شما را به خوبی می‌شناسند. وی در سال ۱۳۵۷ همزمان با سال پیروزی انقلاب اسلامی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد اما با وقوع جنگ تحمیلی و آغاز انقلاب فرهنگی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، تیم فوتبال پرسپولیس امشب از ساعت ۲۰ به وقت تهران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم الاهلی عربستان می‌رود. در این راستا روزنامه السفیر عربستان خبر داد که یاسر المسیلیم، حسین المقهوی و عبدالفتاح عسیری ۳ بازیکن کلیدی الاهلی در دیدار با پرسپولیس غایب هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد بیرانوندی رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان مجلس برای تغییر در شیوه برگزاری کنکور خبر داد و گفت: جمعی از نمایندگان مجلس با تهیه طرحی، خواستار تغییر در شیوه فعلی برگزاری کنکور جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کشور شده‌اند که هنوز این طرح نهایی نشده است. وی با اشاره به برخی جزئیات طرح نمایندگان برای تغییر در شیوه برگزاری کنکور ورودی دانشگاه‌ها، اظهار داشت: نمایندگان، در این طرح خواستار این شده‌اند که شرایط برگزاری کنکور برای داوطلبان به‌گونه‌ای باشد که استرس کمتری به آنها وارده شود، البته نمی‌توان نافی شرایط رقابتی کنکور جهت ورود به دانشگاه‌ها باشیم. رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس تصریح کرد: طراحان طرح تغییر در شیوه برگزاری کنکور ورودی دانشگاه‌ها در بخشی از این طرح خواستار این شده‌اند که نمرات دو سال پایانی دوره متوسطه برای پذیرش در دانشگاه‌ها مدنظر قرار گیرد تا استرس کمتری به خانواده‌ها و داوطلبان وارد شود. بیرانوندی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است امروز (دوشنبه، ۲ اردیبهشت) جلسه‌ای با حضور برخی اعضای کمیسیون آموزش مجلس و نیز آقای لاریجانی رئیس مجلس، درباره نهایی کردن طرخ تغییر در شیوه برگزاری کنکور داشته باشیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گفته وی، صنعت بیمه می‌تواند دو نقش مهم در تأمین مالی داشته باشد و از سرمایه خرد مردم بهره بگیرد. سلیمانی ادامه داد: پرتفوی بیمه اکنون ٦٠ هزار میلیارد تومان است که قابلیت ارتقا به ١٨٠ هزار میلیارد تومان را دارد. وی ادامه داد: این موضوع البته ریسک بالایی را به عهده شرکتهای بیمه قرار می‌دهد ولی منجر به رشد آنها خواهد شد. وی گفت: در عین حال باید اوراق بدهی از طریق بازار سرمایه برای برخی شرکتهای بیمه منتشر کنیم. وی اظهار داشت: این رقم ناچیز است ولی تحولی بزرگ در حوزه بیمه حوادث طبیعی برای واحدهای مسکونی ایجاد می‌شود.

فیلم/ الگوبرداری عمران خان از انقلاب ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
این بدترین شکست سرخپوشان منچستر از زمان شکست ۴ بر صفر مقابل چلسی در ماه اکتبر ۲۰۱۶ با سرمربیگری ژوزه مورینیو بود. گری نویل، مدافع پیشین شیاطین سرخ معتقد است ۶ بازیکن منچستریونایتد آنطور که باید در کارهای تیمی مشارکت ندارند و معتقد است آنها باری از روی دوش تیم برنمی‌دارند. پل پوگبا هم به نظرم می‌رسد همان پل پوگبای دوره ژوزه مورینیو شده است، اگرچه او در سه ماه گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود ارائه کرده است. آنتونی مارسیال پس از بازگشت از مصدومیت به نظر می‌رسد به دوره‌ای برگشته که در زمین قدم می‌زد. داوید دخیا هم پریشان به نظر می‌رسد.

عکس/ اعزام ناوگروه دوستی ایران به قزاقستان

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محسن فروزان بعد از دیدار تراکتورسازی مقابل سپیدرود رشت از سوی مالک باشگاه تراکتورسازی اخراج شد. بعد از این اتفاق مالک باشگاه تراکتورسازی مصاحبه‌ای علیه فروزان انجام داد و اتهاماتی به وی وارد کرد. فروزان صبح امروز از طریق وکیل خود از محمدرضا زنوزی و یک رسانه که علیه او مطالبی را منتشر کرده بود به دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عزت الله ضرغامی رئیس پیشین سازمان صدا و سیما پستی با عنوان «اشتباهات مدیریتی من ۱» منتشر کرد که در ادامه می‌آید: آدم برفی! اخیرا به این نتیجه رسیدم که خوب است این تجارب مفید که برای کشور هزینه هم داشته را به طور عمومی در اختیار صاحب نظران قرار دهم. هر چند قضاوت پسینی دارای اشکالاتی است که انسان را از واقعیات صحنه در آن تاریخ مشخص دور می‌کند ولی سر جمع می‌تواند مفید و راهگشا باشد. البته عدم همکاری مدیریت محترم وقت حوزه هنری سازمان تبلیغات هم در این تصمیم گیری بی‌تأثیر نبود ولی می‌توانستم با اجتهاد رسانه‌ای و هنری تصمیم درست‌تری بگیرم. هر چند در سالهای مدیریتم در رسانه ملی آن را جبران کردم.

عکس/ حال و هوای این روزهای «لاذقیه»

26+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل

ائتلاف ایران-ترکیه-قطر جایگزین «ناتوی عربی» مدنظر آمریکا/ سعودی‌ها از اتحاد ایران‌محور در خاورمیانه به خشم آمده‌اند + فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
هشت سال جنگ در سوریه متغیرهای منطقه‌ای را به گونه‌ای تغییر داده است که می‌توان گفت آمریکا و متحدانش هرگز پیش‌بینی نمی‌کردند. (هدف نهایی واشینگتن به‌وضوح تغییر رژیم در سوریه بود و آمریکا دست‌کم در یک مقطع از جنگ به این هدف بسیار نزدیک شده بود). همین شرکا اکنون آشکارا دارند اتحاد جدیدی را تشکیل می‌دهند که توازن قدرت در خاورمیانه را به طور کامل زیرورو خواهد کرد. در حال حاضر ایران، روسیه و قطر بیش از نیمی از ذخایر گازی شناخته‌شده جهان را در اختیار دارند. در گزارش کتهون آمده است: «نقش قطر کوچک در این اتحاد سه‌جانبه با امپراتوری‌های زیر خاکستر [ایران و ترکیه] را دست‌کم نگیرید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اما در این میان، اقدامات فرانسه قابل تأمل است. اما نکته قابل توجه اینجاست که در سایه انفعال و بی عملی وزارت خارجه، اقدامات ضدایرانی فرانسه در هفته‌های اخیر رکورد زده است. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز در اظهارنظری مشابه گفت: «رفتارهای بی ثبات کننده ایران، فشار هدفمندی را بر این کشور می‌طلبد. اما موضع دولت فرانسه تا زمانی که خلافش ثابت نشده باشد، همان است که جرارد آرو به صراحت گفت. سفیر فرانسه در اقدامی توهین آمیز و خلاف قواعد دیپلماتیک با یک دست رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وزیر خارجه ایران کرد و ظریف نیز با دو دست آن را تحویل گرفت!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در نشست خبری مشترک با عمران خان نخست وزیر پاکستان که پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه و امضای یک سند همکاری میان دو کشور برگزار شد، گفت: ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم در مرزهای خود نیروی واکنش سریع مشترک تشکیل می‌دهند. وی ادامه داد: ایران آماده تامین نیازهای نفت و گاز پاکستان است. برای تقویت صادرات و واردات ایران و پاکستان، کمیته تهاتر تشکیل می‌شود. ادامه دارد …
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، گرچه آبی پوشان دیدارهای اخیرشان را با پیروزی پشت سر گذاشته و کمترین مشکل را در این بازی‌ها داشتند، اما غیبت ۳ بازیکن مهم آنها به دلیل مصدومیت و محرومیت، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود. وریا غفوری و طارق همام دو بازیکن مصدوم آبی پوشان که هفته‌هایی را به دلیل مصدومیت از دست داده بودند، در آخرین روزهای حضور آبی پوشان در تهران مصدومیت را پشت سر گذاشتند و همراه کاروان این تیم راهی امارات شدند. همچنین بازگشت فرشید باقری به اردوی این تیم بعد از طی کردن دوران محرومیت، اتفاق خوب دیگری برای آبی پوشان است تا آنها برای دیدار با الهلال اکثر بازیکنان تاثیرگذارشان را در خدمت داشته باشند. به این ترتیب تنها غایبان استقلال در این دیدار حساس فرشید اسماعیلی، اللهیار صیادمنش و رضا آذری خواهند بود. دیدار تیم‌های استقلال و الهلال از هفته چهارم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ فردا (سه شنبه) در امارات برگزار می‌شود.

مشرق‌نیوز

سایت مشرق نیوز روزانه اخبار حوادث، سیاسی،‌ فرهنگی، اخبار سوریه و یمن و منطقه را به صورت تحلیلی ارائه می‌کند که می‌توانید آخرین و مهم‌ترین اخبار آن را در خبری دنبال کنید.