تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مشرق‌نیوز»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) پیش از عزیمت به کشور چین در جمع خبرنگاران درباره اهداف این سفر، گفت: ایران و چین دو کشوری هستند که از تمدن تاریخی برخوردار بوده و همیشه ارتباطات نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند که جاده ابریشم تجلی این ارتباطات تمدنی بین دو کشور است. وی با بیان اینکه در دهه‌های اخیر همیشه رایزنی سیاسی بین دو کشور در سطوح عالی وجود داشته است، افزود: همچنین همکاری‌های اقتصادی و پارلمانی بین دو کشور در دهه‌های اخیر وجود داشته که در سفری که رئیس جمهور چین به ایران داشت، مذاکرات خوبی برای همکاری‌های همه جانبه با ایشان صورت گرفت. رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور ایران و چین همیشه در سطوح خوبی بوده است، افزود: روابط بین دو پارلمان ایران و چین بین خود و در مجامع بین المللی همیشه مناسب بوده و از پشیبانی‌های یکدیگر استفاده می‌کرده‌اند که گفت وگوهای سازنده‌ای نیز با رئیس پارلمان چین صورت گرفته است. لاریجانی گفت: این سفر به دعوت رئیس پارلمان چین انجام می‌شود، در این سفر مذاکرات پارلمانی و سایر مذاکرات در زمینه‌های مختلف برای بالا بردن سطح روابط سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی صورت می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 دقیقه قبل
تاسیس حزب جمهوری اسلامیآیت‌الله مهدوی کنی درباره چگونگی تاسیس حزب جمهوری در بخشی از کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است می‌گوید: «یکی از بحث‌هایی که آقایان در ملاقات با امام مطرح می‌کردند تشکیل حزب بود. چنان که علی جنتی می‌گوید: «در همان روزهای اول انقلاب حزب جمهوری اسلامی تشکیل شد و اولین بار، محل فعالیت حزب جمهوری اسلامی، کانون توحید بود. به موازات تشکیل حزب جمهوری اسلامی، حزب خلق مسلمان توسط آیت‌الله شریعتمداری تشکیل شد. در نهایت ظرف مدت کوتاهی دوازده میلیون نفر در حزب جمهوری اسلامی فرم پر کرده و ثبت نام کردند.» [۳] تخریب اعضای حزب جمهوری توسط گروه‌های معانداز همان ابتدا، گروه‌های مخالف، دست به تخریب سران و مؤسسان حزب در سطح جامعه به خصوص دانشگاه‌ها زدند. جوانان وابسته به منافقین مسائل اخلاقی و رفتاری را هم رعایت نمی‌کردند.» پی‌نوشت‌ها:۱- خاطرات آیت‌الله محمدرضا مهدی کنی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص ۱۸۶۲- خاطرات علی جنتی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص ۱۷۰۳- خاطرات محمد هاشمی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص ۲۸۳منبع: پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز28 دقیقه قبل
(صحیفه امام جلد ۲۰، صفحه ۴۸۰) ** اگر از برجام خارج شویم، بهانه‌ای موجه برای حمله به ایران ایجاد می‌شود! آمریکا به دنبال تحریک ایران برای خروج از برجام و کسب بهانه‌ای موجه برای حمله به کشور ما با کمک اسرائیل و عربستان است». این روزنامه اصلاح طلب، مدعی شده است که خروج ایران از برجام، بهانه‌ای موجه به آمریکا و شرکای واشنگتن برای حمله به ایران می‌دهد. یک طرف محدودیت‌های هسته‌ای برای ایران و طرف دیگر لغو یکباره تمامی تحریم‌ها و گشایش اقتصادی برای مردم. طیف اصلاح طلب نه جنبه شکست در انتخابات را دارد و نه جنبه پیروزی.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز38 دقیقه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز49 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، بیستمین شماره ماهنامه «برهان اندیشه» با عنوان «گزارش راهبردی روندنمای اقتصاد مقاومتی» و با موضوع «تحلیل و ارزیابی نماگرهای مقاومت اقتصادی ایران در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷» از سوی اندیشکده برهان منتشر شد. هم‌زمان با روز ملی اقتصاد مقاومتی و در پنجمین سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اولین سند راهبردی ارزیابی میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در طی ۵ سال گذشته منتشر گردید. در این گزارش، تلاش گردیده تا با تحلیل روند متکی به داده‌های رسمی و نماگرهای کارشناسی میزان پیشرفت یا عدم پیشرفت کشور در هر یک از حوزه‌های فوق در طول ۵ سال گذشته مورد ارزیابی و مداقه قرار گیرد. تحلیل داده‌ها و روندهای ارائه‌شده در این گزارش مورداستفاده تحلیلگران اقتصادی و تصمیم¬گیران و تصمیم‌سازان عرصه‌های حاکمیتی خواهد بود. جهت دریافت و مطالعه خلاصه مدیریتی و نیز متن کامل «روندنمای اقتصاد مقاومتی» به همراه جداول و نمودارهای آماری به پایگاه اندیشکده برهان به نشانی borhan. ir مراجعه و یا شماره ۲۶۱۵۳۲۹۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز50 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، صفحه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در اینستاگرام، روزشمارتاریخ مناسبت‌های امروز؛ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ هجری شمسی را منتشر کرد. جهت مشاهده با اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز50 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره دو مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر نصب کارت خوان در مطب پزشکان و پرداخت ۱۰ درصد از کارمزد آن‌ها به عنوان مالیات گفت: همه باید مالیات را به درستی و متناسب با درآمدهای خود بدهند. باید ساختاری در کشور ایجاد شود که هیچ کسی در هیچ جایگاه و مقامی نتواند از پرداخت مالیات فرار کند. وی ادامه داد: در دنیا این پذیرفته شده است که هیچ گروه شغلی نباید فرار مالیاتی داشته باشد و این امر، پزشکان و سایر اقشار جامعه را هم شامل می‌شود. نایب رئیس مجلس درخصوص دوشغله بودن و مهر فروشی پزشکان گفت: دوشغله بودن از نظر قانونی مشکل دارد. حتی در قانون ما نوشته‌ایم که پزشکان فقط باید یکجا کار کنند ولی متاسفانه این قانون را از بالا اجرا نکردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز54 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، محمد دلبری در خصوص احداث مدرسه علمیه حضرت ولیعصر ابراز داشت: پروانه ساختمان این مدرسه سال ۹۲ صادر شده و ظاهرا الان به بهره برداری رسیده است. ضمن اینکه معتقدم طرح این موضوعات به این شکل، اب به اسیاب دشمن ریختن است. شهردار سابق قم ساخت مدرسه علمیه حضرت ولی عصر را براساس طرح تفصیلی شهر قم که به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده، دانست و ادامه داد: طرح تفصیلی شهر قم هرچندسال یکبار توسط مشاور تهیه می‌شود و سرانه‌های مدنظر اعم از شوارع و خیابان، فضای سبز و… تهیه شده و در شورای عالی شهرسازی تائید می‌شود. او ادامه داد: در دهه ۸۰ که طرح تفصیلی شهر قم تهیه گردید، تعریض خیابان معلم دیده شده بود و تا قبل از آخرین طرح تفصیلی شهر قم، هر دوطرف خیابان معلم باید به میزان ۵ متر عقب نشینی صورت می‌گرفت. شهردار سابق قم یادآور شد: مکانهایی مانند دفتر تبلیغات که در این خیابان عقب نشینی کردند، چنانچه دوباره درخواست پروانه بدهند به بر مدرسه حجتیه باز می‌گردند. او تاکید کرد: مدرسه علمیه حضرت ولی عصر از نظر عوارض و پروانه کاملا قانونی بوده و حتی از نظر نما رعایت جنبه مذهبی در آن صورت گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
رضایی کوچی با تاکید بر اینکه نهادهای بزرگی مثل آستان قدس رضوی می‌توانند در احیای بافت‌های فرسوده اقدام کنند، گفت: سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید در کشور احداث شود تا پاسخگوی تقاضا باشیم. این در حالی است که در حال حاضر ۳۰۰ تا ۳۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود. به گفته وی در حال حاضر ۴ میلیون واحد مسکونی کسری داریم که باید تولید و احداث شود. رضایی کوچی گفت: وقتی بتوانیم سرمایه‌های کشور را وارد یک کشور کنیم و سرمایه‌های خود را در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کنیم، وابستگی و همبستگی به ما کمک خواهد کرد. به گفته وی در سه سال آینده باید ۱۰۲ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته باشیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتشار تصویر ایمیل رسمی توئیتر، از محدودسازی حساب Khamenei. ir انتقاد کرد. علی عسگری در توئیتر خود نوشت: اقدام اخیر توئیتر در محدودسازی حساب‌های کاربری Khamenei_ir@ با وجود ارسال ۵ ایمیل از سوی آنان مبنی بر عدم نقض قوانین، به‌وضوح اقدامی سیاسی و تحت تأثیر گروه‌های فشار بین‌المللی است. فتوای تاریخی امام خمینی (ره) سانسور شدنی نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
امید، روح اصلی بیانیه گام دوممخاطب بیانیه رهبر انقلاب، جوانان بودند. در این بیانیه هرجا که مشکل و معضلی در مسیر انقلاب تبیین گردیده، حل آن به جوانان سپرده شده و روح اصلی همه این راه‌حل‌ها که روح اصلی کل این بیانیه نیز هست، «امید» است؛ «امید صادق» که در گفت‌وگو با جوانان، خود را بیشتر به ظهور کشیده و حتی سلام آخر نیز خطاب به جوانان است. این نسل جوان ویژگی‌هایی دارد اما همه‌ی ویژگی‌های او را در همین دو کلمه می‌توان خلاصه کرد: «انقلاب» و «جوان». بروز قیام بر بستر استقامت، یعنی برداشتن گام دوم انقلاب؛ و این نیاز به جوانان دارد چون جوانان به قول امام به ملکوت نزدیک‌تراند. رابطه‌ای است بین این پیر و این جوانان؛ رابطه‌ای که یادآور ارتباط امام و جوانان انقلابی و رزمنده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
بیشتر بخوانید گفتگو ظریف با همتای پاکستانی درباره حادثه زاهدانمحمود قریشی می‌گوید به وزیر امور خارجه ایران اطمینان خاطر داده که کشورش هرگز درباره اقدامات تروریستی چشم‌پوشی نمی‌کند. وی افزود: ما همیشه چنین اقداماتی را محکوم کرده‌ایم، ایران همسایه ما است و ما باعث ایجاد مشکل برای این کشور نخواهیم شد. قریشی در ادامه گفت: ما به حاکمیت و تمامیت ارضی ایران احترام می‌گذاریم و من مطمئن هستم که آن‌ها نیز همین گونه اقدام می‌کنند. وزیر خارجه پاکستان در بخش دیگری گفته است: ما در گذشته در راستای غلبه بر اینگونه مشکلات با ایران همکاری کرده‌ایم. در همین حال وزیر خارجه عربستان بار دیگر اظهاراتی گستاخانه خود علیه ایران را مطرح کرده و مدعی شده چگونه کشوری که خود بزرگترین حامی تروریسم است می‌تواند دیگران را متهم کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالمهدی بخشنده معاون امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان شیلات، در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات دولت برای تنظیم بازار شب عید، اظهارداشت: با کمک همه جانبه دولت و کمک هایی که سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به ما کرده‌اند ارز مورد نیاز ما برای واردات کالاهای اساسی تامین شده است. وی افزود: به جرات می‌توان گفت بیش از ۹۰ درصد تقاضای ما برای ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی پاسخ داده شده است. معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما هم اکنون در دو بخش مصارف انسانی و نهاده‌های تولید محصولات پروتئینی وضعیت بسیار مطلوبی داریم و جای هیچ گونه نگرانی نیست. بخشنده افزود: انبارهای بخش دولتی به عنوان ذخایر راهبردی کشور کاملا پر است و بخش خصوصی نیز وضعیت مشابهی دارد. بنابراین مشکلی برای تامین اقلام مورد نیاز مردم بویژه در ایام پایانی سال و ایام نوروز که مصرف مقداری بالاتر می‌رود، نداریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۹ بهمن) قوه مقننه بیانیه ۱۸۴ تن از نمایندگان در حمایت و تشکر از حرکت انقلابی و جهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف و برخورد با کشتی‌های صیادی خارجی را قرائت کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: امروز سپاه پاسداران در تمامی عرصه‌های دفاعی، فرهنگی، اجتماعی و حتی کمک به معیشت مردم و اشتغال پیشتاز بوده و بسی جالی خوشحالی و خرسندی است که این مجموعه همواره در بسیاری از زمینه‌ها برگ زرینی به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزوده است. این اقدام به جا و شایسته سپاه انقلاب اسلامی ایران به عنوان اقدامی جهادی و انقلابی از سوی فرزندان ملت در نیروی دریایی سپاه مقتدر انقلاب اسلامی، بارقه‌ای از امید و باور را در مردم به ویژه صیادان منطقه ایجاد کرد و اطمینان به نیروهای مسلح، خاص سپاه را بیش از گذشته نمایان ساخت. امید است دستگاه قضایی نیز اشد مجازات را برای کسانی که با استفاده از رانت‌ها، قصد اخلال و نارضایتی در مردم را داشته و دارند را اعمال نماید. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت ایران اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای تحت امر به ویژه نیروی دریایی، از خداوند متعال موفقیت روز افزون و توفیق خدمت صادقانه به مردم عزیز را مسئلت داریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اما الان موضوع FATF مطرح می‌شود که می‌گویند ما باید FATF را بپذیریم تا بتوانیم مبادلات بانکی انجام دهیم، اما همین جا اعلام می‌کنم که پذیرش FATF مشکلات ما را افزایش خواهد داد. داودی گفت: پذیرش FATF کوچک‌ترین مشکل ما را نیز برطرف نخواهد کرد و هیچ نکته مثبتی را برای ما نخواهد داشت، اما در عوض آمریکایی‌ها بارها گفته‌اند که ایران با پذیرش FATF دست ما را برای تکمیل بسته تحریم‌ها باز می‌گذارد و عملا پذیرش FATF می‌تواند دقت تحریم‌ها را برای آمریکا افزایش دهد. به همین دلیل پذیرش FATF اصلا به صلاح ایران نیست. وی تصریح کرد: در واقع افزایش نرخ ارز جیب صادرکنندگان را پر می‌کند اما فایده‌ای برای صادرات کشور ندارد. معاون اول رئیس جمهور در دولت نهم ادامه داد: متاسفانه در ماه‌های اخیر دولت از ارائه آمار اقتصادی خودداری کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، رضا خواجه‌ای در خصوص آخرین وضعیت ساخت واحد مسکونی در استان کرمانشاه بیان کرد: از آغاز کار ساخت واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، بالغ بر ۳۶ هزار واحد ساخته شده و تحت عنوان اولویت اول تحویل زلزله زدگان داده شده که حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد در شهر و ۲۴ هزار و ۱۰۰ واحد در روستاها بوده است. وی در ادامه افزود: در اولویت‌های دوم که بازسازی واحدهای مسکونی هستند ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد اجرای اسکلت ساختمان، ۲۹ هزار و ۶۵۰ واحد اجرای دیوار چینی، ۳۰ هزار و ۷۵۰ واحد اجرای سقف، ۲۵ هزار و ۷۵۰ واحد اجرای گچ و خاک و ۲۴ هزار و ۹۵۰ واحد نصب در پنجره بوده است. رییس ستاد هماهنگی و بازسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه تمامی اقدامات و برنامه‌های بنیاد بسیار زودتر و سریع‌تر از پیش بینی‌ها به مرحله بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: تنها دلیل آن نیز همکاری مردم در این امور بوده است و با توجه به همکاری‌های صورت گرفته، تا پایان سال جاری تمامی واحدهای روستا به بهره برداری خواهند رسید و پیش بینی می‌شود که تا پایان نیمه دوم سال آینده، ساخت و بازسازی واحدهای شهری نیز کامل شود. خواجه‌ای خاطر نشان کرد: همچنین بنیاد مسکن و تمامی افرادی که در این امر زحمت می‌کشند، در تلاش هستند که برنامه ریزی‌ها برای سال جاری به طور کامل اجرا شود تا برای زلزله زدگانی که عید نوروز سال گذشته را بدون جشن گذراندند یک جشن خاطره انگیز را برای نوروز ۹۸ در پیش داشته باشند. رییس ستاد هماهنگی و بازسازی استان کرمانشاه گفت: برای زلزله زدگان شهری ۷۳ میلیون تومان و برای زلزله زدگان روستایی ۵۷ میلیون تومان اعتبار در اختیار آنان قرار داده شده است، گذشته از پرداخت این تسهیلات، هیچ هزینه‌ای در جهت آوار برداری و تهیه مجوز برای ساخت یا بازسازی، هزنیه‌های نظارت و طراحی از مردم گرفته نشده کما اینکه حدود ۸ تن سیمان رایگان نیز در در اختیار آن‌ها قرا داده شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد حسن زدا در جمع بازنشستگان شهر تهران ضمن اعلام این خبر گفت: رقم عیدی همان میزان مصوب اعلام شده توسط دولت است، بنابراین رقم واریزی به حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان یک میلیون تومان خواهد بود. وی در پاسخ به اینکه آیا عیدی نیز همچون حقوق ماهیانه بر اساس حروف الفبا واریز می‌شود؟ گفت: جزئیات واریز و چگونگی آن متعاقبا اعلام می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بهرام قاسمی در نشست خبری صبح امروز ضمن اعلام محکومیت عملیات تروریستی چند روز قبل در استان سیستان و بلوچستان درباره مخالفت آمریکا بر روند کار اینستکس گفت: فشارهای آمریکا ادامه دارد و مخالف تداوم همکاری‌های ایران با اروپا است. وی ادامه داد: اما آنچه در اروپا بیان می‌شود اراده برای اجرای این سازوکار است. اگرچه این روند و ثبت این ساختار کند پیش می‌رود. سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد احتمال پیوستن پاکستان به ائتلاف ضد ایرانی اظهار داشت: بعد از حادثه تلخ اخیر بلوچستان اقدامات اولیه صورت پذیرفت. من در مورد پیوستن پاکستان به ائتلاف‌هایی در منطقه فعلا صحبت نمی‌کنم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این روایت به زبان عربی در کتاب «ان مع الصبر نصرا» -خاطرات خودگفته رهبر انقلاب اسلامی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی- آمده است. این کتاب توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شده و ترجمه‌ی فارسی آن نیز به زودی روانه‌ بازار خواهد شد. در بخشی از این کتاب خاطره‌ای از زبان ایشان درباره نحوه دستگیری‌شان در دوره پهلوی ذکر شده که به این شرح است: عقاب … عقاب، … گرفتیمش! وقتی از خانه بیرون آمدم، دیدم خانه در محاصره عده‌ دیگری از افراد است. یکی از آنها پشت بیسیم تکرار می‌کرد: عقاب … عقاب … عقاب، … گرفتیمش … گرفتیمش!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بیژن زنگنه، وزیر نفت در مراسم افتتاح فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس اظهار داشت: آمریکا در این دوره بر خلاف دوره گذشته نتوانست روی محدودیت بنزین ایران تمرکز کند زیرا در این زمینه توانستیم ظرفیت بنزین را افزایش دهیم. وی افزود: هم اکنون هیچ کمبودی در تولید بنزین نداریم؛ از مهر ماه ۹۷ واردات بنزین نداشته‌ایم و نیازی هم به واردات بنزین نداریم. بلکه ایران هم اکنون صادرات کننده بنزین است. زیرا می‌خواهیم ذخایر بنزین کشور را بالا ببریم. زنگنه بیان کرد: کلنگ آغاز پروژه ساخت فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج به زمین زده می‌شود، البته می‌توانستیم امروز با حضور رئیس جمهور این مراسم را برگزار کنیم اما قصد نداشتیم این کار نمایشی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی برای بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸، با حاشیه کوتاهی همراه بود. در این جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی و تعیین تکلیف واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مزاح‌های لفظی با هم داشتند، به طوری که نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در مخالفت با نحوه واگذاری این دو باشگاه گفت که درست است که استقلال و پرسپولیس طرفداران زیادی دارند، اما طرفداران تراکتورسازی بیشتر است. بیشتر بخوانید: وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورسدر ادامه، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در موافقت با واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و در جواب قاضی‌پور گفت: با احترام به مردم تبریز، فعلا تیم سپاهان قهرمان است. همچنین حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در مخالفت با واگذاری این دو باشگاه گفت که "ظاهرا طرفداران لپ سرخ‌ها در دولت بیشتر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری دوشنبه به سخنان «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره کانال تجاری ویژه اتحادیه اروپا با ایران واکنش نشان داد. یک خبرنگار از سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پرسید: «شما به اتهامات معاون رئیس‌جمهور آمریکا، مایک پنس مبنی بر اینکه کانال ویژه مالی با ایران اقدامی نابخردانه است که تنها موجب تقویت ایران، تضعیف اتحادیه اروپا و ایجاد شکاف بیشتر میان اروپا و آمریکا خواهد شد، چه پاسخی می‌دهید؟» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ گفت: «فرانسه در راستای پایبندی به توافقات بین‌المللی و حفظ امنیت بین‌المللی به اجرای «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) متعهد است. پاریس، تا زمانی که ایران به تمامی تعهدات هسته‌ای خود پایبند باشد، حمایت از برجام را که به اتفاق آرا به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده، ادامه خواهد داد.» وی تأکید کرد: «فرانسه و سایر شریکان اروپایی از رویکردی حمایت می‌کنند که مدیریت طولانی‌مدت برنامه هسته‌ای ایران و همچنین محدودسازی برنامه هسته‌ای این کشور و فعالیت‌های منطقه‌ای آن را شامل می‌شود. روز ۴ فوریه، تمامی اعضای اتحادیه اروپا ضرورت اتخاذ رویکردی جامع و متوازن در قبال ایران را مورد تأکید قرار دادند.» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت: «کاری که ما با شریکان اروپایی‌مان به ویژه آلمان و انگلیس در زمینه راه‌اندازی اینستکس انجام داده‌ایم در راستای هدف تسهیل مبادلات تجاری با ایران، منطبق با قوانین اتحادیه اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
در ایران نیز همینگونه است و دولت نمی‌تواند این نقش را ایفا کند چون حجم اعتبارات عمرانی به طور مرتب در حال کاهش است. وی بیان کرد: برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۷۰ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور داریم، ضمن اینکه تورم کشور را با مشکلات جدی مواجه کرده است. حسن این کار با توجه به رکود ساخت و سازها فرآیند کار برای سازندگان فراهم می‌شود و سرمایه گذار هم می‌تواند از سود خودش مطمئن باشد. اما در پروژه سرمایه گذاری، هر میزان تاخیر انتفاع از آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سیستم مواجهه با سرمایه گذار باید در دولت تغییر کند، نباید خیلی حساس باشیم که سرمایه گذار ۲درصد، ۵ درصد یا ۷ درصد بیشتر سود کند بهتر از این است که سرمایه گذار پول خودش را به بازار ارز و طلا ببرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از خروج شرکت توتال فرانسه از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی، ۸۱ درصد از این قرارداد به شرکت CNPC چین رسید. شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه در سال ۱۳۷۹ برای توسعه بخش بالادستی فاز ۱۱ پارس جنوبی به توافق رسیدند و تفاهم‌نامه‌ای به امضا رساندند. چینی‌ها گزینه بعدی ایران برای توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی بودند. این طرح در سال ۱۳۸۸ با هزینه ۴ میلیارد دلاری به شرکت CNPC واگذار شد. بعد از گذشت چهار سال از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با این شرکت چینی، به‌دلیل اینکه چینی‌ها هیچ اقدام مؤثری برای توسعه این فاز انجام نداده بودند، طی یک توافق دوجانبه قرارداد توسعه این فاز با چینی‌ها فسخ شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
امروز تلاش چندساله و شبانه‌روزی در استان هرمزگان ما را به ساخت زیردریایی فاتح رسانده که می‌تواند از کشور حراست کند. رئیس جمهور با بیان اینکه امروز نیز باید کاری کنیم که مردم به آینده خود و آینده کشور امیدوار باشند، تأکید کرد: مطمئن هستم که از مشکلات عبور خواهیم کرد. با مشکلات مواجه هستیم اما این مشکلات نمی‌تواند مردم ما را به زانو درآورد. در مقابل اینگونه کارها باید همه دست به دست هم دهیم، تا از مشکلات عبور کنیم. رئیس جمهور ادامه داد: اینکه تولید محصولات آبزی کشور امروز نسبت به قبل از انقلاب ۴۰ برابر شده، یعنی همه دارند برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان، فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در شهر بندر عباس را افتتاح کرد. بیشتر بخوانید: ساخت فاز ۱۰۰ درصد ایرانی پالایشگاه خلیج فارسدر این پالایشگاه محصولاتی همچون بنزین، نفت گاز، ال‌پی‌جی، هیدروژن، گوگرد و سوخت جت، تولید می‌شود. در این پروژه میزان تولید بنزین براساس طرح ابتدایی ۱۲ میلیون لیتر در روز برآورد شده که قابلیت ارتقاء تا ۱۵ میلیون لیتر در روز را دارد. این پروژه که در حین ساخت ۳۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی داشته و اشتغال‌زایی دائم آن ۶۰۰ نفر می‌باشد، ظرفیت دریافت خوراک ۱۲۰ هزار بشکه در روز را دارد و با در مدار قرار گرفتن فاز ۳ این پالایشگاه، میعانات گازی ستاره خلیج فارس قادر خواهد بود روزانه تا ۴۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۵، ۱۲ میلیون لیتر نفت گاز، ۳ میلیون لیتر گاز مایع و ۲ میلیون لیتر سوخت جت تولید کند. در این پروژه بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز، با هدف صیانت از محیط زیست مد نظر قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالله بابایی اظهار داشت: با توجه به حباب قیمتی ایجاد شده در بازار خودرو تصمیم گرفتیم تا بخشی از تولیدات سایپا را به صورت تحویل فوری به فروش برسانیم و بر این اساس مقرر شد از فردا فروش فوری محصولات خانواده X۱۰۰، X۲۰۰ و کوئیک صورت گیرد. وی با بیان اینکه در این فروش، محصولات ساینا، پراید، تیبا و کوئیک عرضه خواهد شد، گفت: حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دستگاه از محصولات سایپا به صورت فروش فوری عرضه می‌شوند که روزانه حدود ۶۰۰ تا هزار دستگاه خواهد بود. بابایی تصریح کرد: در حال حاضر تولید روزانه گروه سایپا حدود ۲ هزار دستگاه است و سعی می‌کنیم حداقل ۲۰ درصد تولید روزانه را در فروش فوری عرضه کنیم. به گفته وی، فروش فوری محصولات سایپا از فردا به صورت اینترنتی و همچنین به صورت ثبت‌نام در نمایندگی‌ها آغاز می‌شود و سهمیه تعیین شده برای نمایندگی‌های سایپا یکسان است. وی تأکید کرد: در حال حاضر قیمت خودرو در بازار غیرمنطقی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام خاطرنشان کرد: از آنجا که رهبر انقلاب آینده این نظام و انقلاب را در دستان قشر جوان و تحصیل کرده می‌دانند، طبیعی است ایشان نسبت به مسیر رشد و تکامل جوانان دغدغه داشته باشد. رهبر انقلاب در این بیانیه بواسطه همین قدرتی که دارند به برخی کاستی‌هایی که در این ۴ دهه وجود داشته به صراحت اذعان می‌کنند. بنده بارها اعلام کرده‌ام که صادق‌ترین شخصی که پس از حضرت امام (ره) پروژه جوان‌گرایی را فراتر از دولت و در بدنه حاکمیت به پیش برده، شخص رهبر انقلاب بوده است. الله بداشتی با تاکید بر اینکه مسئولان ما باید بفهمند که با «جوان جوان» گفتن، اعتماد جوان‌ها جلب نمی‌شود، خاطرنشان کرد: تنها توقعی که نسل جوان از مسئولان دارند این است که احترامشان حفظ شود. وی افزود: نسل سوم انقلاب امروز احساس می‌کند که به او نگاه ابزاری شده است و این موضوع روح و روان نسل سوم انقلاب را آزار می‌دهد و این عدم حرمت، موجب متوقف شدن قطار انقلاب می‌شود.

مشرق‌نیوز

سایت مشرق نیوز روزانه اخبار حوادث، سیاسی،‌ فرهنگی، اخبار سوریه و یمن و منطقه را به صورت تحلیلی ارائه می‌کند که می‌توانید آخرین و مهم‌ترین اخبار آن را در خبری دنبال کنید.