تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری مازن آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مازن آنلاین»

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
امام جمعه بابل: پیام مازند - بابل - امام جمعه بابل گفت: نمازجمعه با جریان سازی و شفاف سازی در راستای تحکیم انقلاب و نظام مقدس اسلامی گام‌های موثری برداشته است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پیش ازظهر پنجشنبه در همایش بزرگداشت چهلمین سال تاسیس نهاد نماز جمعه در شهرستان اظهار داشت: نمازجمعه شهرستان بابل به علت فراهم بودن زمینه‌های گوناگون دینی در ۱۸آبان سال ۱۳۵۸به فرمان حضرت امام با امامت آیت الله هادی روحانی در دانشگاه نوشیروانی این شهرستان راه اندازی شده است. وی افزود: در ابتدا نمازجمعه در چمن این دانشگاه با حضور پرشکوه مردم تشکیل شده و سپس بعد از تشکیل ستاد و مهیاشدن وسایل صوتی و تجهیزات در بنایی به وسعت هشت هزار مترمربع به صورت سرپوشیده بنا شده و اکنون به عنوان مرکز نمایشگاه فرهنگی و پایگاه فرهنگی در حال فعالیت است. حجت الاسلام روحانی عنوان کرد: نمازجمعه شهرستان بابل در همان ابتدا با شکوه و عظمت کار خود را آغاز کرده است و بعد از ۴۰سال نیز از عظمت وشکوه آن کاسته نشده است و بسیاری از افراد عمر خود را پای این نمازجمعه داده‌اند و تا آخرین لحظه در این فریضه الهی حضور داشته‌اند. وی ابراز کرد: نماز جمعه در زمینه‌های گوناگون اجتماعی و فرهنگی توانسته است جریان سازی کند و با جریان سازی و شفاف سازی در تحکیم انقلاب گامهای موثری برداشته است و این نماز جمعه نیز از جمله نمازجمعه‌های برتر در سطح کشور بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران جانشین فرماندهی پلیس نیروی انتظامی مازندران از مسدود شدن محور کیاکلا-بهنمیر در این استان خبر داد. علی رمضان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه محور کیاکلا-بهنمیربه دلیل بارندگی و آبگرفتگی مسدود است، اظهار کرد: محور گوهرباران و سایر محورهای مواصلاتی در حال حاضر باز است. وی تصریح کرد: جاده سوادکوه که بر اثر برف و کولاک از عصر دیروز مسدود شده بود، ۶ صبح امروز بازگشایی شد. جانشین فرماندهی پلیس نیروی انتظامی مازندران گفت: محور سوادکوه در حال حاضر دارای مه گرفتگی در ارتفاعات بوده اما بارش برف متوقف شده است. رمضان‌زاده خاطرنشان کرد: رانندگان برای تردد در محورهای برف‌گیر تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران رویکرد بسیجی را در پیشبرد امور کشور ضروری و راهبردی دانست. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی صبح پنجشنبه در نشست با بسیجیان در ساری با اشاره به کارنامه درخشان بسیج در صحنه‌های گوناگون انقلاب خاطر نشان کرد: گسترش تفکر بسیجی بویژه در محیط‌های علمی و دانشگاهی راه برون رفت کشور از چنبره مشکلات و نارسائی‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است. امام جمعه ساری با تقدیر از اقدام مؤثر مرکز بسیج اساتید در ارائه راهکارهای علمی و جامع پیرامون حل مشکلات اقتصادی، لزوم عملیاتی شدن رویکرد حل المسایلی اساتید بسیجی را از سوی دولت خاطر نشان کرد. نماینده ولی فقیه در مازندران با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای بهره گیری دانشگاه‌ها از ظرفیت‌های بسیج، تقویت همکاری همه جانبه قوای سه گانه کشور با بسیج را خواستار شد. وی با اشاره به استقبال فراوان دانشجویان از اقدامات بسیجی را بیانگر موفقیت این سازمان در ارائه راهکارهای بنیادی دانست و بر لزوم رفع موانع حضور فعال‌تر نیروهای انقلابی و بسیجی در مراکز دانشگاهی تأکید کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: حدود ۸۰ هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این آمار ۶۷ هزار خانوار مستمری بگیر و حدود ۱۳ هزار خانوار غیر مستمری بگیر از طرف کمیته امداد حمایت می‌شوند. رضا نوروزی جعفری در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات ساری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه نقش اصلی کمیته امداد در فضای اقتصادی فقرا است، اظهار کرد: اگر فقر اقتصادی در زندگی کسی باشد کمیته امداد موظف است آن را حمایت کند بنابراین فقر اقتصادی آسیب‌های اجتماعی را در بر دارد که سازمان بهزیستی باید آن را بر عهده گیرد. وی با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد در فضاهای مختلفی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تحت پوشش قرار دادن زنان مطلقه، بی‌سرپرست و سالمندان مستمند فاقد هرگونه بیمه تامین اجتماعی در دوره جوانی از خدمات مهم کمیته امداد است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با تاکید بر اینکه توانمندی‌های کمیته امداد در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، گفت: بخشی از کمک هزینه شهریه هزار دانشجو و خدمات حمایتی تحصیلی ۹ هزار دانش‌آموز تحت پوشش در مازندران از اقدامات مهمی است که در زمینه فرهنگی به آن اشاره شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش به ادامه تحصیل خود بپردازند. وی خاطر نشان کرد: در پایان امسال تمام واحدهای مسکونی نیمه تمام به سیل زدگان مازندران تحویل داده می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: سازمان صمت در این استان برای نظارت کامل در بازار اقدام می‌کند اما رسانه‌ها برای اطلاع رسانی در سطح جامعه و مردم در تماس به سامانه ۱۲۴ می‌توانند تخلفات گرانی را گزارش کنند تا سازمان پیگیر متخلفین و برخورد با آنان شود. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ناعادلانه بودن توزیع یارانه سوختی را از جمله دلایل افزایش قیمت بنزین برشمرد و گفت:۵۰ درصد مردم کشور ما بدون خودرو بوده‌اند، در واقع از ۲۶ میلیون خانوار ۱۳ میلیون خانوار دارای خودرو و بیش از ۲ میلیون خانوار دارای ۲ تا ۳ خودرو هستند. قوانلو خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۶ بحث اصلاح قیمت بنزین مطرح شده بود اما به دلیل شرایط تحریم و افزایش قیمت کالاهای اساسی این موضوع به تعویق افتاد و با آرامش بازار طی دو ماه گذشته به مرور از شهریور ماه سال جاری توسط سران ۳ قوه تصویب و طی چند روز اخیر عملیاتی شد. وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور توسط ماشین‌های سنگین و ریلی صورت می‌گیرد که با توجه به تغییر نکردن قیمت گازوئیل تغییری در قیمت‌ها نخواهیم داشت چراکه نظارت بر قیمت مبدا و مقصد را در راس کار سازمان صنعت است. انتهای پیام
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
مدیرکل کمیته امداد مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: چهار هزار خانوار مددجویان این نهاد در استان مستاجر هستند و مسکن ندارند. رضا نوروزی دربازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات مازندران با اشاره به اینکه چهار هزار مددجوی کمیته امداد استان مستاجر هستند اظهار داشت: همچنین بیش از سه هزار خانوار نیز مسکن نامناسب دارند و در روستاها زندگی می‌کنند. وی افزود: در سال گذشته برای حدود ۸۰۰ مددجو اقدام با ساخت مسکن کردیم ولی با توجه به افزایش قیمت‌ها نیمی از این واحدها نیمه تمام باقی مانده است. مدیرکل کمیته امداد مازندران یادآور شد: اعتبار کمیته امداد برااساس نیاز نیازمندان است و سرانه هایی که برای ساخت مسکن داده می‌شود اندک است ولی هدف اصلی کمیته امداد توانمندسازی و اشتغال است. وی با عنوان اینکه سال قبل ۱۵ هزار خانوار بر شمار مددجویان کمیته امداد افزوده شده است گفت: تقریبا باید سالانه حدود دو تا سه هزار خانوار توانمندسازی شوند و پایدارسازی شغلی مسئله بسیار مهم برای امداد به شمار می‌رود.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از آبگرفتگی روستاهای سیمرغ به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب خبر داد. علی اصغصر احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار اشت: روستاهای برج خیل، ملاکلا، رکنی کلا و دینه سر شهرستان سیمرغ و شهر کیاکلا به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل (کیاکلا ۳۳۹ مترمکعب در ثانیه) دچار آبگرفتگی تعداد محدودی حیاط منازل و معابر شد که با تلاش نیروهای امدادی برای جلوگیری از انسداد دهانه پل و ورود آب به این مناطق، ضایعات ناشی از ریشه درختان و نی‌ها در رودخانه تخلیه شد. احمدی افزود: در شهرستان بابلسر هم با توجه به آمادگی قبلی و حجم بالای آب در روستاهای پارومحله، سنگلای، گالش محله و شهر بهنمیر و نفوذ به بخشی از زمین‌های کشاورزی و معابر سطح روستاها و نیز تعدادی حیاط منازل، دچار خسارت شدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - بابل - نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: آشوبگران و سلطنت طلبان در پی آن بودند که در حوادث اخیر کشور را به هرج و مرج و آشوب بکشانند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلا محمدباقر محمدی لائینی ظهر پنجشنبه در همایش چهل سالگی تاسیس اولین نمازجمعه در خطه شمال کشور در شهرستان بابل در دانشگاه نوشیروانی اظهار داشت: نمازجمعه دارای برکات فراوانی در جامعه است و به عنوان سنگر و میعادگاه عاشقان ولایت، با بصیرت افزایی و روشنگری در جامعه نقش سازنده‌ای را ایفا می‌کند. وی بیان کرد: نمازجمعه به عنوان رهبر وراهنمای مسیر در اتفاقات اخیر توانسته است نقش سازنده خود را نشان دهد زیرا در اتفاقات اخیر آشوبگران، فتنه گران و سلطنت طلبان درصدد آن بودند که ایران را به لبنان وعراقی دیگر مبدل سازند و این بصیرت و روشنگری افراد انقلابی بوده که توانست صف آشوبگران را از مردم جدا کند و این اقدامات خوب از جمله دغدغه هایی است که بارها در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شده است و این دانایی را در جامعه به وجودآورده است. نماینده ولی فقیه مازندران ادامه داد: نمازجمعه به عنوان گل سرسبد فریضه‌های الهی در زنده نگه داشتن یاد خدا و جریان سازی‌های فرهنگی، اجتماعی وسیاسی جامعه نقش مهمی را برخوردار است و نماز جمعه شهرستان بابل به عنوان یکی از برترین‌های نماز جمعه در سطح کشور از ابتدای انقلاب تابه حال توانسته است نقش‌های سازنده‌ای را در جامعه برخوردارباشد و این نهاد فرهنگی و اجتماعی برکات فراوانی را برای انقلاب به وجود آورده است. وی در پایان سخنانش ضمن تشکر از آیت الله هادی روحانی به عنوان یکی از مبارزان انقلاب اسلامی ایران که توانسته بود در اوایل انقلاب اسلامی این فریضه الهی را در خطه شمال کشور در این شهرستان راه اندازی کند گفت: افرادی مانند این مبارز انقلابی برکات فراوانی را برای انقلاب و مردم داشته‌اند که توانسته بودند اتفاقات خوبی را برای این کشور به ارمغان بیاورند.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
استاندار یزد: پیام مازند - یزد- استاندار یزد گفت: قبل از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین شاهد توزیع یارانه غیرمستقیم و ناعادلانه در جامعه بودیم، افرادی که سوخت بیشتری مصرف می‌کردند، بهره بیشتری هم می‌بردند و با اجرای این طرح، یارانه مستقیما به اقشار آسیب‌پذیر پرداخت و از قاچاق سوخت و افزایش بی‌رویه مصرف آن نیز جلوگیری می‌شود. طرح سهمیه بندی بنزین به نفع هر دو این ‌گروه‌ بزرگ است که اکثر شهروندان ایرانند، هموطنان‌مان به خصوص این دو گروه، به مرور زمان، آثار مثبت آن را خواهند دید. ۶۵درصد جامعه یک میلیونی و ۲۰۰ هزار نفری یزد را کارگران تشکیل می‌دهند که ۱۸۰ هزار نفرشان از جمله بیمه شدگان هستند. ۲۲۵ تشکل کارگری در استان یزد فعالیت دارد که از این تعداد ۱۰۳ انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی و مابقی شورای اسلامی کار و نمایندگان کارگر است. برچسب‌هانرخ سوخت یزد محمدعلی طالبی
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
در بازدید از غرفه مهر مطرح شد: پیام مازند - ساری - مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: کمبود کالاها و ذخایر استراتژیک در استان وجود ندارد و مردم نگران نباشند. محمد جعفری در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات مازندران با اشاره به فعالیت ۱۹ کارخانه آرد در استان اظهار داشت: همچنین یک سیلوی بخش دولتی در استان وجود دارد. وی افزود: ۱۷ هزار تن روغن خام در انبارها وجود دارد که با اعلام ستاد تنظیم بازار می‌توان آن را برای تصفیه در اختیار کارخانه‌ها قرار داد. جعفری بابیان اینکه ۳۰ هزار تن روغن خام وارد خواهیم کرد تصریح کرد: دیروز اولین کشتی حامل روغن خام وارد استان شده است. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با اظهار اینکه از نظر تامین کالای استراتژیک در استان مشکلی نداریم از مردم خواست تا دراین زمینه نگرانی نداشته باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - استاندار مازندران به مناسبت هفته بسیج با انتشار پیامی نقش آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف را نقطه قوت آن دانست و تاکید کرد: نمی‌توان برای نقش پذیری این نهاد انقلابی و مردمی محدودیت خاصی قائل شد. احمد حسین زادگان در این پیام نوشت: بسیج مدرسه عشق و مکتبخانه عاشقی، جانبازی و راه و رسم وفاداری و پایداری در مسیر ارزش‌های الهی، انقلابی و انسانی است و هر جا که نیاز به این نیروی مستحکم، تلاشگر و جهادی در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی احساس شود، بسیج حضوری اطمینان بخشی دارد. حسین زادگان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه شهدای گرانقدر بسیجی، نوشت: از خداوند سبحان، توفیق روزافزون همه بسیجیان عزیز را در خدمت به آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سایه سار منویات داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مسالت دارم. ۲۹ آبان تا پنج آذر؛ هفته بسیج نامگذاری شده است. برچسب‌هااستانداری مازندران احمد حسین زادگان مازندران سازمان بسیج مستضعفین
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از آبگرفتگی در شهرستان‌های سیمرغ و بابلسر در این استان خبر داد. علی‌اصغر احمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روستاهای برج خیل، ملاکلا، رکنی‌کلا و دینه‌سر شهرستان سیمرغ و شهر کیاکلا به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل (کیاکلا ۳۳۹ مترمکعب در ثانیه) دچار آبگرفتگی تعداد محدودی حیاط منازل و معابر شد. وی تصریح کرد: با تلاش نیروهای امدادی برای جلوگیری از انسداد دهانه پل و ورود آب به این مناطق ضایعات ناشی از ریشه درختان و نی‌ها در رودخانه تخلیه شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در شهرستان بابلسر هم با توجه به آمادگی قبلی و حجم بالای آب در روستاهای پارومحله، سنگلای، گالش‌محله و شهر بهنمیر و نفوذ به بخشی از زمین‌های کشاورزی و معابر سطح روستاها و نیز تعدادی حیاط منازل خسارت زیادی به وجود نیامد. انتهای پیام
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد که تردد خودروها در جاده‌های کوهستانی کندوان، هراز، سوادکوه و کیاسر به علت بارش برف سنگین بدون زنجیرچرخ ممنوع است. رئیس پلیس راه مازندران، خاطر نشان کرد: در حال حاضر هوای همه راه‌های مواصلاتی ابری و بارندگی پراکنده است و در محور سوادکوه نیز شاهد مه گرفتگی هستیم. استان مازندران دارای حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است که از این میزان حدود سه هزار کیلومتر جاده اصلی استان محسوب می‌شود. در حال حاضر هوای ساری مرکز مازندران ابری است. برچسب‌هاپلیس راه مازندران برف و باران
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
رئیس بسیج سازندگی مازندران مطرح کرد: پیام مازند - ساری - رئیس بسیج سازندگی مازندران گفت: ۳۳۰ پروژه محرومیت زدایی در بخش‌های مختلف همزمان با هفته بسیج در استان اجرا می‌شود. وی افزود: همزمان با هفته بسیج ۳۳۰ پروژه در بخش‌های مختلف با هدف محرومیت زدایی و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در استان اجرا می‌شود. سرهنگ اقبال پور یادآور شد: امروز بسیج سازندگی برای سازندگی و رفع محرومیت زدایی وارد میدان شده است و تلاش داریم غبار و فقر را از چهره محله و مناطق بزداییم. رئیس بسیج سازندگی از این سازمان به عنوان سازمان نوگرا و دانش مدار یاد کرد و گفت: بسیج سازندگی در پنج عرصه اصلی مشغول خدمات دهی به جامعه است. وی ادامه داد: در حال حاضر بسیج در یک جهاد اقتصادی با تروریسم اقتصادی قرار دارد و پیشانی جنگی و خط مقدم با تروریسم اقتصادی، بسیج سازندگی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
شادمان با اشاره تصمیم سران قوا برای افزایش بنزین، افزود: سران قوا با پشتوانه قوی کارشناسی این تصمیم را گرفتند و رهبری هم از این طرح حمایت کردند پس اجرای ان برای همه لازم و ضروری است. وی همچنین با اشاره به برگزاری راهپیمایی اعلام انزجار از اعتشاشگران در شهرستان نور از مردم شهرستان خواست در راهپیمایی روز یکشنبه هفته آینده حضوری پرشور داشته باشند. علی اسماعیلی ادامه داد: برای ساماندهی بودجه کشور مجلس بهترین و عاقلانه‌ترین تصمیم را برای حمایت از اجرای این تصمیم در جهت مصلحت کشور گرفت. اسماعیلی با اشاره به تصمیم دولت برای افزایش قیمت بنزین گفت: طبق برنامه ششم توسعه دولت اجازه افزایش سالانه قیمت بنزین را داشت و افزایش قیمت بنزین از سوی دولت خلاف قانون نبوده است. برچسب‌هانرخ سوخت جلسه شورای اداری فرمانداری نور
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
با حضور معاون رئیس جمهور: پیام مازند - ساری- ساختمان نوآوری و فناوری مازندران و شبکه نوآوری با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ساری افتتاح می‌شود. علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های سفر یکروزه معاون علمی و رئیس جمهور به استان در روز شنبه گفت در این سفر ساختمان نوآوری و فناوری مازندران افتتاح می‌شود. معتمدزادگان یادآور شد: ساختمان نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری و شبکه نوآوری نیز با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح می‌شود و برای ساختمان هشت میلیارد تومان هزینه شده است. رئیس پارک فناوری مازندران یادآور شد: سه طبقه از ساختمان چهارطبقه احداث شده مربوط به پارک فناوری است که ۲۰ شرکت دانش بنیان در آن فعالیت خواهند کرد و این ساختمان با حمایت معاونت علمی و فناوری خریداری شده و توسط یک خیر به نام رمضانعلی فکوری نیز نسبت به تامین برخی تجهیزات اقدام شده است. وی افتتاح شبکه نوآوری و فناوری را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد و گفت: این شبکه در قالب تفاهمنامه‌ای بین استانداری و پارک علم و فناوری مازندران و معاونت علمی رئیس جمهوری ایجاد شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
پیام مازند - شیراز - رئیس مرکز مدیریت اورژانس و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه اغتشاشگران ۲۰ میلیارد ریال به اورژانس فارس خسارت زدند اعلام کرد: در حوادث اخیر، ساختمان پایگاه و آمبولانس‌های اورژانس شهر صدرا کاملا تخریب شد و به ۱۰ خودروی اورژانس در شیراز آسیب کلی رسید. رئیس مرکز مدیریت اورژانس و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان ابنکه در حوادث اخیر همچنین برخی از ماموران اورژانس مورد تعرض قرار گرفتند افزود: حمله به پرسنل اورژانس و پایگاه‌ها و خودروهای اورژانس در هیچ جای دنیا و حتی در جنگ‌ها متعارف نیست و مذموم است. در حوادث ترافیکی شهری ۴۵۱ مورد و در حوادث ترافیکی جاده‌ای، ۳۸۸ مورد پس از اقدامات اولیه درمانی از سوی تیم‌های امدادی اورژانس به مراکز درمانی استان فارس منتقل و بستری شدند. بر اساس اعلام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز در روزهای گذشته علاوه بر زیان‌های شخصی وارد شده به افراد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به تاسیسات شهری شیراز خسارت وارد شده است. برچسب‌هااعتراض‌های خیابانی سازمان اورژانس کشور اعتراضات بنزین آمبولانسپروندهٔ خبریناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین
مازن آنلاینمازن آنلاین12 ساعت قبل
در بیانیه سپاه کربلا تاکید شده است: پیام مازند - ساری - سپاه کربلا بر توانمندسازی ملت ایران به ویژه نسل جوان برای پیشبرد گام دوم انقلاب تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه سپاه کربلا مازندران به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج و آغاز هفته بسیج مستضعفین آمده است: با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی و در آستانه چهلمین سال از عمر پربرکت بسیج مستضعفین که با فرمان تاریخی امام خمینی (ره) معمار بزرگ انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد نه تنها ملت ایران بلکه جوامع بین المللی شاهد نقش آفرینی‌های بی بدیل این شجره طیبه در عرصه‌های مختلف بود. سپاه کربلا در این بیانیه تصریح کرده است: از همین رو توانمندسازی ملت ایران به ویژه نسل جوان برای پیشبرد گام دوم انقلاب از جمله ضرورت‌های مهم و سرنوشت‌سازی است که بسیج و بسیجی آن را در دستور کار خود قرار داده و این اقدام راهبردی و راهبری هم حمایت دولت و مسئولان را می‌طلبد چرا که چهل سالگی بسیج گواه این مدعا بوده هر جا تفکر بسیجی که بر پایه کار و مدیریت جهادی بنا شده است طنین انداز شود، هیچ بن بستی وجود ندارد. دراین مسیر عمق راهبردی فرهنگ و تفکر بسیجی در فراسوی مرزها نیز، حاکمیت نظام سلطه و شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار و متحدانش و همچنین رژیم صهیونیستی را دچار چالش و افول کرده است. بروز و ظهور جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا که الگو گرفته از بسیج می‌باشد نجات بخش و هدایتگر ملت‌های مستضعف است تا از زیر یوغ مستکبران و ظالمان عالم خود را برهانند و استقلال و آزادی خود را دوباره بدست آورند.
مازن آنلاینمازن آنلاین12 ساعت قبل
مدیر کل راه و شهرسازی مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر کل راه و شهرسازی مازندران گفت: با توجه به اراضی که در اختیار راه و شهرسازی بود، ۲۳ طرح در مازندران کاندید طرح اقدام ملی قرار گرفته است. مدیر کل راه و شهر سازی مازندران خاطر نشان کرد: امیدواریم در گام دوم یا همان ۶ ماهه دوم سال با حضور مقام عالی وزارت محور ساری تاکام به بهره‌برداری برسد. نظری در ادامه از افتتاح و بهره‌برداری تقاطع غیر همسطح فریدونکنار (تقاطع ولیعصر) در ایام الله دهه فجر خبر داد. مدیر کل راه و شهر سازی مازندران با اشاره به طرح اقدام ملی افزود: وزارت راه و شهرسازی این طرح را با تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهور استارت زده است. نظری بیان کرد: با توجه به اراضی که در اختیار راه و شهرسازی بود ۲۳ شهر در مازندران به عنوان کاندید انتخاب شدند که از هفته اول آذر ثبت نام‌ها آغاز می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - استاندار مازندران گفت: هفت هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری بازآفرینی و احداث می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان صبح پنجشنبه در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان با اشاره به این که طرح بازآفرینی شهری یک اولویت ملی است و دستگاه‌ها نیز باید با اولویت به آن بنگرند، گفت: دستگاه‌های اجرایی در شهرهای استان برای تعریف پروژه‌ها و تخصیص اعتبارات باید بازآفرینی شهری را در جهت برخورداری مردم به طور جدی مورد توجه و در محور برنامه‌های خود قرار دهند. وی با اعلام این که تمام تلاش‌ها بر این است که تا پایان سال آینده بیش از هفت هزار واحد مسکونی را در داخل بافت‌های فرسوده استان بسازیم و دستور داده‌ایم تا انبوه سازان استان نیز برای اجرایی کردن این مهم در جلسات ستاد حضور یابند، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد تومان در این حوزه در شهرهای مختلف با ۱۹ پروژه نظیر فرهنگسرا، پارک معلولین، کتابخانه، آسفالت شبکه معابر بافت بمنظور توسعه عدالت اجتماعی و … هزینه شده است و برای سال ۹۹ نیز بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است. استاندار با بیان این که برخی مشکلات بانکی موجود نیز در این جلسه حل و به مدیریت بانک مسکن اعلام گردید که گام خوبی برای استقبال و استفاده مردم از این طرح است، ابراز نمود: همچنین اعمال تخفیفات صدور پروانه‌های ساختمانی برای کسانی که در این بافت‌ها اقدام به ساخت مسکن می‌نمایند، نیز مصوب و تصمیم گرفته شد با کارگشایی و تعیین تکلیف کارگروه هیئت اجرایی اعمال شود. حسین زادگان با اشاره به این که در این جلسه تصمیم گرفته شد، مشوق‌های موجود در این طرح در سطح ملی از قبیل تراکم و سطح اشغال بومی سازی شود، افزود: بر این اساس ان شاء الله تا پایان سال؛ گام‌های خوبی در اجرای طرح بازآفرینی شهری در مازندران برداشته خواهد شد و مردم نیز باید برای تسریع این طرح پای کار بیایند.
مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران گفت: داشتن زنجیر چرخ برای تردد در محورهای کوهستانی مازندران الزامی است. محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق تصاویر دریافتی از سامانه‌های هوشمند، تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان به صورت روان و عادی در جریان است ولی هموطنان و مسافران برای برای عبور توجه داشته باشند که داشتن زنجیر چرخ الزامی است. وی درباره وضعیت جوی راههای استان نیز، هوای محورهای مواصلاتی استان را تمام ابری اعلام کرد. به گزارش مهر جاده سوادکوه که چهارشنبه شب به دلیل برف و کولاک بسته شده بود، صبح امروز بازگشایی شد و این محور در حال حاضر دارای مه گرفتگی در ارتفاعات است.
مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
مدیر حوزه هنری مازندران: پیام مازند - جویبار - مدیر حوزه هنری مازندران روز مازندران را پاسداشت و حفظ جایگاه و فرهنگ و آداب و رسوم مازندرانی بیان کردوگفت: حوزه هنری برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی تلاش می‌کند. وی خاطر نشان کرد: نگاه حوزه هنری براین است هنربرای هنرمند وهنر نیست، بلکه این هنربرای مردم بوده و هنر باید در دل مردم حضور داشته باشد. معصومی هدف هنر را تعالی روح انسانی بیان کردو گفت: برنامه‌های متعددفرهنگی ازسوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری و خانه هنرمندان برای پاسداشت هفته مازندران در استان برگزار شد. در ادامه این مراسم شهردار جویبار روز مازندران را فرصتی برای توجه به فرهنگ و زبان مازندرانی دانست و گفت: نباید فرهنگ، زبان و تمدن اصیل مازندرانی براحتی فراموش شود و باید همه این ارزشها را قدر بدانیم و به نسل‌های بعدی نیز انتقال یابد. همت محمدنژاد با اعلام اینکه اجرای کارهای فرهنگی را سرلوحه کارهای خود در شهرداری قرار داده‌ایم، اظهار کرد: ایجاد شادابی و نشاط در بین مردم بااجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع را تا پایان سال خواهیم داشت و درکنار این برنامه‌های فرهنگی، اقدامات عمرانی در حوزه‌های مختلف نیز انجام خواهد شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران، گسترش فرهنگ بسیجی، ایثار و شهادت را رمز مانای کشور در عبور از گردنه‌های سخت عنوان کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: هفته بسیج گرامیداشت شور آفرینان عرصه عشق و دلدادگی به پیر و مرادشان امام روح الله (ره) و سرمایه‌های ایمانی نظام اسلامی است که دل در حریم ولایت و رهبری و اعتلای اسلام ناب محمدی (ص) دارند. وی افزود: بسیج میقات شکوهمند و غرور آفرین عاشقان پاکباخته مکتب حیات بخش اسلام و ولایت مداران راستین است که برای همیشه تاریخ، راست قامت و استوار خواهند بود. حجت الاسلام لائینی تصریح کرد: دریادلان بسیجی با حفظ وحدت و انسجام، شور و شعور، شجاعت وصف ناپذیر و صلابت و اقتدار بی بدیل حول عمود اصلی خیمه انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه از آغاز تشکیل این نهاد سرافراز تاکنون به ویژه در دوران طلایی ایستادگی و مقاومت دفاع مقدس، حماسه‌های جاودان خلق کرده و عزت و سربلندی ابدی را برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند. نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن گرامیداشت هفته بسیج و رشادت‌های بی نظیر رزمندگان غیور و شجاع ایران اسلامی و بویژه سلحشوران نام آور لشکر ظفرمند ۲۵ کربلا و بسیجیان بی ادعا و پیشتازی که قهرمانانه در عرصه دفاع از کیان انقلاب و اسلام عزیز درخشیدند و نیز ادای احترام به ساحت تمامی سرو قامتان عرشی دفاع مقدس و شهیدان عالی مقام جنگ تحمیلی عنوان کرد: با گسترش تفکر بسیجی و فرهنگ ایثار و شهادت که رمز مانای کشور در عبور از گردنه‌های سخت و دشوار است و در پرتو رهبری‌های خلف شایسته و امین معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) قله‌های سعادت، پیشرفت و بالندگی کشور عزیزمان علی رغم دشمنی‌ها و دسائس استکبار جهانی و اذناب آن فتح خواهد شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه ۴۸۵ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال سهم را در بورس منطقه‌ای مازندران معامله کردند. هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه‌ای مازندران تعداد ۸۲ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۲۱ سهم به ارزش کمتر از ۴۸۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند. در هفته‌ای که گذشت تقریبا ارزش سهام خریداری شده و فروخته شده با یکدیگر برابر بود، ۵۸ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۲۵۱ میلیارد ریال سهم فروخته و ۲۳۴ میلیارد ریال سهم خریداری شد. اما شاخص قیمت بازار در مجموع هفته‌ای که گذشت روند کاهشی را دنبال کرد و با ۲ هزار و ۹۷ واحد سقوط در پله ۳۰۴ هزار و ۹۹۷ واحد متوقف شد. برچسب‌هابازار سهام مازندران اقتصاد بازار بورس
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
در گفتگو با مهر مطرح شد: پیام مازند - ساری- مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: ۹۸ درصد مشترکان در طرح حذف قبوض کاغذی شرکت کردند. وی ادامه داد: در تابستان که با گرمای بی سابقه‌ای مواجه بودیم اوج پیک بار مصرف در ۹ مردادماه سال جاری به میزان هزار و ۸۰۰ مکاوات رسید و با همکاری مشترکان و مدیریت مصرف توانستیم آن را پشست سر گذاریم. غفاری با اظهار اینکه با اینکه تابستان را بدون خاموشی سپری کردیم، به طرح حذف قبوض کاغذی اشاره کرد و گفت: ۹۸ درصد مشترکان در این طرح شرکت کرده‌اند. مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران میزان بدهی مشترکان را ۸۶ میلیارد تومان بیان کرد و خواستار همکاری برای پرداخت آن شد. غفاری درباره ساخت و سازهای خارج از حریم گفت: با همکاری دستگاه قضایی و استعلام از دستگاه‌های ذیربط برای برق دار کردن ساختمان‌ها اقدام کردیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
سرپرست بهزیستی مازندران: پیام مازند - ساری سرپرست بهزیستی مازندران از پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال بسته حمایتی و معیشتی ناشی از اصلاح قیمت بنزین در مرحله اول به مددجویان تحت پوشش خبر داد. جمال باقری در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات اظهار داشت: در مرحله اول ۲۰ میلیارد ریال بسته حمایتی و معیشتی از محل افزایش و اصلاح قیمت بنزین به مددجویان بهزیستی استان پرداخت شد که ۵۱ هزار نفر از مزایای آن بهره مند شدند. وی درباره سندروم و بیماری‌های خاص اظهار داشت: یکسری از بیماری‌های خاص تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و هرگونه معلولیت از خدمات حمایتی بهزیستی بهره مند می‌شوند. سرپرست بهزیستی مازندران یادآور شد: بیماران مزمن روانی، اوتیسم، کم توانانان ذهنی تحت پوشش سازمان قرار می‌گیرند و میزان خدمات براساس شیوه‌های مختلف تعریف می‌شود. سرپرست بهزیستی مازندران بااشاره به ساماندهی خدمات در مراکز روزانه توانبخشی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل شرایط ویژه اقتصادی، متناسب با تعداد افراد خدمت گیرنده به مراکز یارانه پرداخت می‌کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
فرمانده سپاه ناحیه نکا: پیام مازند - نکا - فرمانده سپاه ناحیه نکا از اجرای هزار و ۱۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج درقالب ۱۰۰ عنوان توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت شهری و روستایی خبرداد. به گزارش خبرنگار مهر، مجیدرضا شعبانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان نکا با اشاره به شعار محوری هفته بسیج اظهار کرد: بسیج، ۴۰سال خدمت، جهاد و شهادت شعار امسال هفته بسیج می‌باشد که فلسفه تشکیل و خدمات بسیج از ابتدا تا کنون را تشریح می‌کند. فرمانده سپاه ناحیه نکا ادامه داد: بیش از یکهزار و ۱۰۰ اجرای برنامه برای هفته بسیج با ۱۰۰ عنوان توسط اقشار مختلف بسیج در حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت شهری و روستایی برگزار خواهند شد. این مسئول با اشاره به پروژه‌های عمرانی هفته بسیج تصریح کرد: ۷ باب خانه محروم و ۲ باب ساختمان پایگاه مقاومت بسیج طی هفته آینده توسط بسیج افتتاح و به بهره برداری می‌رسد. به گفته شعبانی ۱۲ عنوان برنامه فرهنگی و میز خدمت در محله‌های آسیب پذیر همانند کوی مهرگان و مسکن مهر توسط بسیج انجام خواهد شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندارن گفت: شونیشت‌های فرهنگی کتاب فصل زمستان برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان اجرا می‌شود. وی افزود: اداره کل کتابخانه‌ها با برپایی کافه کتاب و برنامه‌های جانبی بر شور و شعف نمایشگاه افزوده است و باید از طرح‌های فرهنگی حمایت کرد. ولی پور ادامه داد: مسافت و سرمای هوا بر میزان استقبال از نمایشگاه کتاب تاثیر گذاشته است و امیدواریم در روزهای آتی استقبال بیشتر شود. مدیرکل کتابخانه‌های با اشاره به اجرای طرح مطالعه با طعم تابستان گفت: برای فصل زمستان شونیشت‌های فرهنگی در روستاها را در زمستان داریم و در این طرح، بزرگان روستا در کنار شب نشینی به مطالعه کتاب می‌پردازند و طرح شونیشت فرهنگی در زمستان اجرا می‌شود. وی برپایی موکب کتاب اربعین حسینی، کافه کتاب نمایشگاه از دیگر برنامه‌های اجرا شده بیان کرد و افزود: استقبال مردم از فضای کافه‌ای برای مطالعه رو به رشد است.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
پیام مازند - ساری – ایرنا – فرماندار سیمرغ از تکمیل ۴۵ واحد مسکونی در این شهرستان که در سیلاب یک سال گذشته تخریب شده‌بود، خبر داد. مجتبی حبیب نژاد روشن روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری سیمرغ، افزود: سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال باعث تخریب ۱۴۱ واحد مسکونی شد که برای ۱۳۹ واحد مسکونی پروانه صادر شده است. وی با اعلام اینکه هم اکنون ۱۳۴ واحد مسکونی تخریبی در مرحله پی کنی است، گفت: روند ساخت ادامه دارد تا بتوانیم هر چه زودتر مابقی واحدها را به خسارت دیدگان تحویل دهیم. وی در خصوص تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده در شهرستان سیمرغ گفت که تاکنون بالغ بر سه میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به خسارت دیدگان این بخش پرداخت شده است. فرماندار سیمرغ در پایان با بیان شرایط جوی و بارندگی در این شهرستان، گفت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم در آماده باش کامل به سر ببرند تا مشکل سیلاب شهروندان را تهدید نکند.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: قفل ترافیکی در محور سوادکوه که براثر تصادف دو دستگاه تریلی ایجاد شده بود، باز شد. علی اصغر احمدی در گفتگو با خبرنگارمهر با بیان اینکه قیچی کردن دو دستگاه تریلی در محور سوادکوه برای مدتی منجر ایجاد راهبندان و ترافیک سنگین در این محور شده است افزود: در حال حاضر قفل ترافیک در این مسیر باز شده است. وی وضعیت جوی محورهای کوهستانی استان را برفی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر گزارشی مبنی بر مسدود بودن مسیر اصلی یا فرعی اعلام نشده است. وی با اشاره به تداوم بارندگی‌ها تا نیمه شب چهارشنبه ادامه داد: برای پیشگیری از آبگرفتگی اقدام به اعزام چند دستگاه بیل مکانیکی و کمپرسی در برج خیل سیمرغ شده است. احمدی ارتفاع بارش برف ثبت شده در آلاشت را ۱۵۰ سانتی متر بیان کرد.