تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری مازن آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مازن آنلاین»

مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش وزارت آموزش و پرورش از پیشتازی دانش آموزان مازنی برای تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: در سراسر کشور حدود ۳۶ درصد از دانش آموزان متوسطه تاکنون جذب رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش شدند ولی در استان مازندران آمار به ۴۰/۵ درصد رسیده است. وی افزود: چرخش آموزش و پرورش از یک نهاد صرفا آموزشی به یک نهاد آموزشی و فرهنگی و همچنین تجاری سازی ایده‌های دانش آموزان در دستور کار وزارتخانه است. گرایش زیاد دانش آموزان و خانواده‌های مازندرانی به تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی سبب شد تا در حال حاضر این مراکز آموزشی بیشتر از ظرفیتشان دانش آموز جذب کنند. طبق آخرین گزارش‌ها، با توجه به استقرار نظام آموزشی جدید و سه ساله شدن شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش، دانش آموزان هنرستانی مازندران با کمبود ۲۳۳ کارگاه مواجه هستند. در پایان این مراسم با حضور ایده پردازان و کارآفرینان و خانواده هایشان با همکاری پارک علم و فن آوری از برترین ایده پردازان دانش آموز قدردانی شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت که در نخستین هفته تابستان امسال مصرف برق مشترکین استان نسبت به هفته اول تابستان سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است. توزیع برق مازندران دارای ۲ شرکت است که توزیع منطقه ساری یک میلیون و ۳۸۰ هزار مشترک دارد و از گلوگاه تا آمل را پوشش می‌دهد. ۷۰ درصد از مشترکان توزیع برق مازندران منطقه ساری مشترکان خانگی هستند. مصرف برق مشترک تحت پوشش شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری به طور میانگین در طول سال روز انه ۸۰۰ مگاوات است که این میزان در فصل گرما تا حدود سه برابر افزایش می‌یابد. سال گذشته مصرف برق کل استان مازندران از مرز سه هزار مگاوات عبور کرد و رکورد بی سابقه‌ای بر جای گذاشت.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - تبریز - معاون حقوق بشر و بین الملل وزیر دادگستری با تاکید بر حاکمیت و اراده مردم، گفت: ۱۰۰ کلینیک حقوق شهروندی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهرها در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده است. وی با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی برخاسته از ارزش‌های جامعه است، یادآوری کرد: حاکمیت اراده مردم، حق برابری و منع تبعیض، حاکمیت قانون و قانون گرایی، مطالبات مردمی و رفع فقر ریشه در حقوق شهروندی دارد و از مشخصه‌های یک جامعه متمدن داشتن شاخص‌های باارزش حقوق شهروندی است. عباسی با تاکید بر اینکه محور و اصل حقوق شهروندی توجه به کرامت انسانی است، ادامه داد: برای رعایت حقوق شهروندی در ادارات و ارائه خدمت، تسهیل و تسریع خدمت به مردم، میز خدمت ایجاد شده که از جمله ساز و کارهای تحقق حقوق شهروندی است. معاون وزیر دادگستری ادامه داد: داشتن شفافیت در امور، شاخص دیگر در تحقق حقوق شهروندی است که در دولت الکترونیک تحقق خواهد یافت. وی با اشاره به اهمیت فرهنگ در این مقوله اضافه کرد: اگر فرهنگ مردم تغییر نکند حقوق شهروندی نیز تحقق پیدا نمی‌کند در نتیجه مردم حقوق یکدیگر را رعایت نمی‌کنند در حالی که از شرایط اصلی تحقق حقوق شهروندی این است که مردم باید حقوق یکدیگر را رعایت کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - ساری – سرهنگ غلامرضا جعفری روز پنجشنبه در مراسمی با حضور جانشین فرماندهی انتظامی مازندران به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان جویبار معرفی شد. به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ جعفری پیش از این به عنوان جانشین فرمانده انتظامی ساری مشغول خدمت بود. در این مراسم از زحمات ۶ ساله سرهنگ اکبر درویشی قدردانی شد. جانشین فرماندهی انتظامی مازندران در این آئین گفت: امروزه برای آنکه نیروی انتظامی به تراز جمهوری اسلامی برسد باید با یک ظرافت، جدیت و ادبیات خاصی در جهت نظم و امنیت گام بردارد و یکی از لوازم این کار با مردم و در کنار مردم بودن است. سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی افزود: فلسفه وجودی ما در مجموعه نیروی انتظامی، تلاش برای خدمتگزاری بهینه به مردم است و در این راه برای مقابله با ناهنجاری‌ها هیچ هراسی به خود راه نمی‌دهیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - قم - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشور در شرایط کنونی نیاز به توسعه اشتغال دارد و رهبر معظم انقلاب نیز بر رونق تولید و افزایش اشتغال تاکید فراوانی دارند، بنابراین سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند با توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه وقف به این مساله کمک شایان توجهی داشته باشد. وی افزود: از جمله راه‌های ایجاد اشتغال در قم و رونق تولید، توسعه کشت گلخانه‌ای است؛ اداره کل اوقاف قم هم می‌تواند با استفاده از ظرفیت زمین‌های موجود و مشارکت بخش خصوصی اقدامات جدی در این زمینه انجام دهد. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: دو برنامه‌ای که سازمان اوقاف باید با جدیت نسبت به آنها اهتمام داشته باشد توسعه و سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری در حوزه وقف است. اولویت اوقاف سرمایه‌گذاری در حوزه وقف استمدیرکل اوقاف و امور خیریه قم نیز در این دیدار گفت: اولویت اساسی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیت واقفان و سرمایه‌گذاری در حوزه وقف است. وی ادامه داد: احیای موقوفات یکی از برنامه‌های سازمان اوقاف به شمار می‌رود زیرا موقوفات تصرف شده‌ای داریم که متصرفان حاضر به پرداخت حقوق آنها نیستند.

اصلاح طلبان در سال ۹۶ متوقف شدند

مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - قم- وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: صادرات کشور در سه‌ماهه نخست امسال در مقایسه با سال ۹۷ ازنظر وزن و ارزش با جهش و رشد روبه‌رو بوده است و روند آن بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود. فرهاد دژ پسند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم در گفت‌و گو با خبرنگاران افزود: به زودی جمع‌بندی نهایی از افزایش و جهش صادرات کشور از ابتدای سال جاری اعلام خواهد شد. وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸، صادرات غیرنفتی در صورتی از مالیات معاف می‌شود که ارز حاصل از صادرات خود را به خزانه دولت بازگرداند. دژ پسند ادامه داد: به دلیل افزایش تولید، بسیاری از واحدهای صنعتی این منطقه در تلاش هستند تا شیفت کاری خود را تا ۳ شیفت افزایش دهند. وزیر امور اقتصاد و دارایی اضافه کرد: برخی از واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در رابطه با گمرک مشکلاتی دارند که قابل‌پیگیری و حل شدن است.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
بابلپیام مازند - ساری – ایرنا – احمد نصراللهی نقاش بزرگ مازنی گفته که تصاویر کتاب درسی دوره اول ابتدایی اولین جرقه شکوفا شدن استعداد هنری در خلق تابلوهای نقاشیش بوده است. وی به دور از همه هیاهوهای روزگار ما، علاقه‌ای به زندگی در خارج از ایران زمین ندارد. نام خودش را بر روی دیوار خانه پر از امیدش حک کرده و با این نام به هنرش افتخار می‌کند. این نقاش خوش ذوق ادامه داد: این امر نشان‌دهنده آن است که کتاب‌های درسی دانش‌آموزان جایگاه ممتازی در تربیت، آموزش و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان دارد. منظور از بن مایه تصاویر قبل از اسلام در آثار من کتیبه‌ها، دست بافت‌ها و معماری ایران هزاره سوم است که سال‌های خیلی دور مورد مطالعه من بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - گچساران - با وجود بارش‌های خوب سال زراعی جاری، سایه سنگین نزدیک به یک دهه خشکسالی حکایتی است که همچنان باقی است. واقعیت این است که ایران با سرزمینی نیمه خشک جزو مناطق کم باران جهان است و مدیریت مصرف آب باید همیشه مورد توجه شهروندان و مردم باشد. مصلح ابراز داشت: یکی از مهمترین راهکارهای گذر از بحران آب، مدیریت مصرف و جلوگیری از برداشت چاه‌های غیر مجاز و اضافه برداشت چاه‌های مجاز است. وی در خصوص یکی از راهکارهای مدیریت مصرف آب، گفت: نصب شیرهای فشارشکن روی شیرآلات منازل و دستگاه‌های اجرایی این استان یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش و مدیریت مصرف آب آشامیدنی است. راهکاری عملی برای مدیریت بهینه مصرف آب در کشاورزیمدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح محدودیت کشت محصولات پرآب مانند برنج از راهبردهای جهادکشاورزی برای مدیریت مصرف آب کشاورزی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران: پیام مازند - ساری- سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران گفت: همزمان با جشن دهه کرامت، شادی حقیقی و مهربانی به رسم اهل بیت (ع) را در جامعه ترویج دهیم. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود علیخانی ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: همزمان با دهه کرامت جشن‌های خوبی در سراسر استان تدارک دیده شده است. وی با اظهار اینکه در شادی اهل بیت باید شاد باشیم عنوان کرد: با توجه به اینکه معاندین تبلیغ منفی علیه اسلامی می‌کنند تا اسلام را دین غم و اندوه معرفی کنند باید شعائر و شادی اهل بیت را تبلیغ و ترویج کنیم. حجت الاسلام علیخانی ترویج مهربانی را از اهداف جشن‌های کرامت برشمرد و گفت: در دهه کرامت، نیازمندان جامعه را فراموش نکنیم و باید از کرامت افراد جامعه برخوردار شوند. حجت الاسلام علیخانی خواستار آذین بندی اماکن و خیابان‌ها در ایام دهه کرامت شد و گفت: باید شادی و نشاط حقیقی اهل بیت (ع) را در جامعه ترزیق کنیم زیرا نوعی جشن ملی نیز محسوب می‌شود.

از عمق کتاب تا سطح سریال

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل

مصرف غیررسمی

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل

داستان آن دوربین سمی

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل

بالا پایین‌های شبکه HBO در سال ۲۰۱۹

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل

با سریال‌ها تاریخ نخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
وی ادامه داد: بیشترین بارندگی آذربایجان شرقی در بهار اتفاق می‌افتد و بارندگی‌ها در سال جاری در حد نرمال پیش بینی می‌شود. محمدی همچنین با بیان اینکه مجموع ذخایر آبی سدهای مهم استان ۴۳۱ میلیون مترمکعب می‌باشد، گفت: ۷۲ درصد حجم متوسط مخازن ۱۴۶ سد موجود این استان پر است. وی اظهار کرد: این مقدار در روز مشابه سال گذشته ۳۷۵ میلیون مترمکعب بوده که ۱۵ درصد افزایش یافته است. کل مصارف آبی آذربایجان شرقی اعم از خانگی، کشاورزی و صنعتی ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون مترمکعب است. آذربایجان شرقی با بیش از ۳٫۹ میلیون نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان، ۲ هزار و ۷۲۹ روستا و یک میلیون و ۲۲۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: پیام مازند - ارومیه– ایرنا– سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه مقاومت فعال راهبرد اصلی ایران در مقابل فشارهای نظام سلطه است، گفت: کشورهای همسایه نقش کلیدی در اجرای این راهبرد بر عهده دارند. وی اضافه کرد: آذربایجان غربی نیز با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی خود و همسایگی با سه کشور منطقه در پیشبرد این راهبرد نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. وی بیان کرد: مراوده‌های مرزی ایران با کشورهای همسایه امری مهم و حساس در این برهه به شمار می‌رود که می‌توان از ظرفیت آذربایجان غربی در این حوزه بهره برد. سیدعباس موسوی برای حضور در آیین یادواره قربانیان بمباران شیمیایی سردشت به آذربایجان غربی سفر کرده است. این آیین فردا / جمعه هفتم تیر / در سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت به سردمداری صدام و همراهی کشورهای غربی در این شهر برگزار می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - تهران- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس گفت: ‌ حضور پیکر شهدا قطعا روحیه مقاومت را در بین مردم و مسئولان تقویت می‌کند. حسین اشتری روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در تهران در گفتگو باخبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گرانقدر افزود: حضور پیکر پاک این شهدا در خیابان‌های سراسر کشور موجب خیر و برکت می‌شود و همچنین مردم با حضور باشکوه خودشان ادامه دهنده راه شهدا خواهند بود. فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: راه شهدا، استقامت، مقاومت و پیروی از رهبری معظم انقلاب است که مردم همیشه در صحنه کشورمان بار دیگر ثابت کردند ادامه دهنده راه این شهدا خواهند بود. این مراسم ساعت ۹ صبح با حضور مردم ولایتمدار و خانواده معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری از مقابل دانشگاه تهران به سوی معراج شهدا آغاز شد. از این ۱۵۰ شهید تفحص شده ۱۱۶ شهید گمنام هستند و هویت ۳۴ شهید شناسایی شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر - رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: مردم مازندران عید فطر امسال ۵۰ میلیارد ریال زکات و فطریه پرداخت کردند. حجت الاسلام مهدی بریمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان، ۳۸ میلیارد ریال فطریه عام، ۶ میلیارد ریال فطریه سادات و ۶ میلیارد ریال نیز کفاره عمد و غیر عمد در عید فطر امسال در مازندران جمع آوری شد. رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: مردم شهرستان بابل با ۱۲ میلیارد ریال، شهرستان آمل با ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مردم ساری با ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بیشترین میزان فطریه و زکات را در عید فطر امسال پرداخت کردند. وی تصریح کرد: وجوه جمع‌آوری شده از زکات فطریه و کفاره همچون سایر وجوه زکات، از شهری به شهر و یا روستای دیگر منتقل نمی‌شود و در میان نیازمندان همان منطقه توزیع خواهد شد. وی همچنین از پرداخت ۳۰ میلیارد ریال زکات مال واجب و مستحب در سه ماهه نخست امسال در مازندران به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خبر داد.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- پیکر پاک شهید مدافع حرم ابراهیم عشریه امروز پنجشنبه در مناطق مختلف شهرستان سوادکوه شمالی تشییع شد. اردیبهشت سال ۹۵ پس از نقض آتش بسی که با وساطت سازمان ملل در سوریه برپا شده بود، ۱۳ تن از رزمندگان مازندرانی مدافع حرم در شهرک خان طومان سوریه به دست تکفیری‌ها به شهادت رسیدند. مراسم وداع با پیکر این شهید در مناطق مختلف استان مازندران برگزار می‌شود که ظهر امروز این مراسم در مسجد لالیم و گلزار شهدای بهشهر و همچنین مراسم وداع عصر فردا بعد از نماز مغرب در مصلی نکا برگزار می‌شود. شهید ابراهیم عشریه یکی از مربیان و اساتید تاکتیک فنون نظامی و فارغ‌التحصیل دانشگاه افسری امام حسین (ع) بود که برای در اختیار گذاشتن دانش نظامی به عنوان مستشار به سوریه رفت و در همین جبهه نیز به شهادت رسید. شهید ابراهیم عشریه ۲۰ اسفند ۹۴ لباس مدافعان حرم را بر تن کرد و ۳۵ روز بعد در ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۵ در منطقه العیس سوریه به شهادت رسید.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- دبیر اجرایی شورای هماهنگی دهه کرامت مازندران گفت: برنامه ما در برگزاری دهه کرامت خروج جشن‌ها از مساجد است و بویژه با توجه به ایام گردشگری در نظر داریم غالب این جشن‌ها همراه با برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی در پارک‌ها، جنگل‌ها و سواحل دریا برگزار شوند. وی افزود: همانگونه که در عزاداری اهل بیت محتوا و شور و شعور با هم است در شادی اهل بیت هم چنین است و باید با آموزه هایی همراه باشد. دبیر اجرایی شورای هماهنگی دهه کرامت ادامه داد: دهه کرامت نیز که با جشن رضوی تمام می‌شود باید دستاوردش این باشد که در پایانش مهربانی‌ها، مودت و دوستی‌ها با خانواده و مردم بیشتر شود و نیز نیازمندان جامعه باید از کرم و کرامت این دهه برخوردار شوند. علیخانی با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت از یکم ذی القعده یا ۱۳ تیرماه آغاز می‌شود،، افزود: افتتاحیه هفته کرامت مازندران به میزبانی شهرستان تنکابن خواهد بود. دبیر اجرایی شورای هماهنگی دهه کرامت با بیان اینکه ۲۴ دستگاه با بزرگداشت دهه کرامت همکاری خواهند کرد، گفت: برنامه‌های جزئی‌تر نیز در صورت قطعی شدن به اطلاع مردم خواهد رسید.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - تربت حیدریه - قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد واحدهای مسکن مهر تحویل داده نشده کشور کمتر از ۴۰۰ هزار واحد است که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد آماده و ساخته شده اما نیازمند اتمام خدمات زیربنایی مثل انشعابات آب و برق است. احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه در نشست با مسئولان شهرستان تربت حیدریه با موضوع بررسی مشکلات مسکن مهر این شهرستان افزود: هم اکنون از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر کشور یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است. اصغری افزود: پیش از این ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی بود که اکنون با توجه به افزایش قیمتها این واحدهای مسکونی مورد استقبال مردم قرار گرفته است و پیش بینی می‌شود بقیه واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر نیز متقاضی لازم را بیابد. رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تربت حیدریه نیز در تشریح مشکلات مسکن مهر این شهرستان گفت: تا کنون کمتر از ۴۰ درصد معابر مجموعه مسکن مهر تربت حیدریه آسفالت شده است لذا انجام آسفالت معابر یکی از اولویتهای تکمیل این طرح است. مهدی یوسفی افزود: علاوه بر تامین و ساخت امکانات روبنایی مسکن مهر این شهرستان نظیر مدرسه، مسجد، فضای سبز و مرکز خرید، ساخت کانال پیرامون مسکن مهر به طول هزار و ۸۰۰ متر از دیگر اقدامات لازم برای حل مشکلات این پروژه است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
استاد دانشگاه امام حسین (ع) پیام مازند - مرزن آباد - استاد دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به اعمال جنگ ترکیبی علیه ایران گفت: هدف آمریکا ازپای درآوردن و ضربه زدن به ایران در این جنگ است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار رضا سراج استاد دانشگاه امام حسین (ع) پیش ازظهر پنجشنبه در مراسم یادواره ۱۳۵ شهید مرزن آباد با بیان اینکه جنگ ترکیبی نسل پنجم جنگ‌ها است گفت: آمریکا در پی آن است که با جنگ ترکیبی ایران را از پای درآورد. وی اظهار داشت: در جنگ ترکیبی آمریکا بنا دارد که تمام عرصه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی، سایبری، اطلاعاتی را به جنگ تبدیل کند و در جنگ ترکیبی، هشت جنگ وجود دارد که با یکدیگر مرتبط است. وی عنوان کرد: جنگ ترکیبی آخرین و جدیدترین شیوه جنگی است که آمریکایی‌ها علیه ایران آغاز کرده است و نقطه آغاز این جنگ‌ها از سال ۸۴ بوده است. استاد دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: اولین گام در جنگ ترکیبی، اقتصادی بود و آمریکا سعی کرد که پرونده ایران را به شورای امنیت ببرند و این شروع جنگ ترکیبی بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- با وجود افزایش ۳۳ درصدی بارندگی بهارانه در مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل و رشد ۲۵ درصدی نسبت به دوره آماری بلند مدت، روند نزولی نمودار بارش‌ها در ۲ ماهه اردیبهشت و خردادماه نسبت به فروردین و پیش بینی احتمال ادامه این روند در تابستان، زنگ خشکسالی در این استان بار دیگر به صدا در آمد. محمدعلی ملکی به خبرنگار ایرنا گفت: همچنین میانگین بارش باران در سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری بلند مدت نیز ۳۴ درصد افزایش یافت و در همین مدت نیز حدود یک دهم درجه نسبت به دوره آماری گرمتر شد. وی اضافه کرد: پیش بینی فصلی مرکز اقلیم شناسی سازمان هواشناسی ایران که پیش بینی هایش تا حدود ۷۰ درصد قابل اعتماد است، برآورد کرد که میانگین بارش باران در تابستان پیشرو در حد نرمال باشد و دما نیز در مقایسه با سال گذشته تغییرات چندانی نداشته باشد. استان مازندران در منطقه معتدل خزری واقع است که میانگین بارش باران در این استان افزون بر ۷۰۰ میلیمتر است که در سال گذشته این بارش به کمتر از ۶۰۰ میلمتر رسید. / ‏۱۸۹۹/‏۶۹۸۲
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
استاندار قزوین: پیام مازند - قزوین - استاندار قزوین گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند کار فرهنگی و بسترسازی است و این مهم باید توسط گروه‌های داوطلب و سازمان‌های مردم نهاد به شکل جدی دنبال شود. عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: اگرچه اکنون مواد مخدر صنعتی در جهان گسترش یافته است، اما مبداء آن از تریاک شروع می‌شود که همواره در تاریخ کشور ما نیز با مزارع فراوانی روبرو بود. زاهدی تصریح کرد: سود تجارت مواد مخدر در جهان باعث شده تا باندهای مواد مخدر هرگونه ریسکی را برعهده بگیرند. استاندار قزوین با بیان اینکه مواد مخدر درکنار وجه سیاسی دارای ابعاد اجتماعی و فرهنگی لست، اظهار داشت؛ امروز مهمترین معضل اجتماعی ما اعتیاد است و برای نجات سرمایه‌های اجتماعی باید اهتمام جدی و پررنگ در مبارزه با پدیده ایجاد شود. استاندار قزوین همچنین خاطرنشان کرد: صاحبان رسانه و نخبگان جامعه نیز باید در مقابله با مواد مخدر پیشگام باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
رئیس پلیس راه مازندران روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که هم اکنون شاهد ترافیک سنگین در جاده چالوس (جنوب به شمال) محدوده‌های تونل کندوان، هزار چم و ورودی شهر مرزن آباد جالوس هستیم. سرهنگ علیرضا قدمی افزود: در جاده هراز (جنوب به شمال) محدوده‌های مشاء، پلور، آب اسک، گزنک، وانا، سه راهی چلاو نیز شاهد ترافیک سنگین هستیم. وی با بیان اینکه ترافیک در محدوده شهرهای زیراب و پل سفید در محور سوادکوه سنگین شده است، ادامه داد: تردد خودروها در ورودی شهرهای ساحلی مازندران نیز پر حجم است. استان مازندران دارای ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مسیر جاده‌ای است که سه هزار کیلومتر آن محور اصلی و مواصلاتی است. حدود ۱۱۰ کیلومتر از مسیر جاده ارتباطی هراز از آمل به تهران در حوزه استحفاظی مازندران واقع شده وحدود نیمی از مسیر حدود ۱۷۰ کیلومتری جاده کرج - چالوس جزو حوزه استحفاظی شهرستان چالوس است.
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
بر اساس برنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ششم تیر تا دوازدهم تیر به هفته باز خوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نیز نامگذاری شده است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران در این مراسم گفت که شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی با شهادت خود بیداری و بصیرت را به ملت ایران هدیه کرد تا به مدد باور انقلابی خود، هر روز گام‌های استوارتری به سوی فتح قلۀ استقلال و آزادی بردارند. حجت الاسلام یوسف یوسف پور افزود: تثبیت نظام اسلامی و تدوین قانون اساسی در سایه زحمات شهید بهشتی به ثمر نشست و بنابراین همه مدیران باید این شهید بزرگوار را الگوی خود قرار دهند. یوسف پور گفت: در حالی کشورهای مستکبر همچون آمریکا مدعی حمایت از حقوق بشر هستند که در طول تاریخ در بسیاری از مواقع مواردی از نقض این مسائل از سوی این کشور دیده شده است و همچنان ادامه دارد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران به اعمال نقض حقوق بشر آمریکا و کشتار مردم بیگناه اشاره کرد و ادامه داد: شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایران و کشته شدن جمعی از هموطنانمان بخشی از این نادیده گرفتن حقوق بشر است.
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- رئیس هیات فوتبال مازندران گفت: امتیاز تیم خونه به خونه در این استان و شهر بابل می‌ماند و در فصل آینده نیز در لیگ یک حضور خواهد داشت. غلامرضا بهروان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اخبار انتقال امتیاز تیم خونه به خونه بابل به یکی از استان‌های خراسان را تکذیب کرد و افزود: واگذاری امتیاز هر تیمی به استان دیگر نیازمند موافقت سازمان لیگ و استان مبدا است و چنین موافقتی انجام نشده است. وی خاطرنشان کرد: استاندار مازندران مخالف اصلی واگذاری امتیاز این تیم به استان‌ها و حتی شهرهای دیگر است و خواهان ماندگاری امتیاز آن در شهر بابل است و امیدواریم با رفع مشکل خونه به خونه این تیم همانند سنوات گذشته حضور تأثیرگذاری در لیگ یک داشته باشد. تیم خونه به خونه بابل تنها نماینده مازنی‌ها در رقابت‌های لیگ یک است که در چهار سال حضورش در لیگ یک، به جز سال قبل همساله یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت‌ها بود و هر بار نیز در انتهای فصل به دلیل برخی حواشی خودساخته از لیگ برتر باز ماند. مازندران طبق آمار رسمی افزوزن بر ۱۰۰ بازیکن فوتبالی در رقابت‌های لیگ برتر و یک دارد که علاوه بر تیم نساجی نماینده مازنی در لیگ برتر و خونه به خونه در لیگ یک چند تیم دیگر فوتبالی در زیرگروه لیگ نیز دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین10 ساعت قبل
پیام مازند - ساری – ایرنا – چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف استان مازندران با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد. به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از مسابقات که از روز یکشنبه هفته جاری در آمل آغاز و تا پایان روز گذشته ادامه داشت حدود ۴۰۰ نفر در ۱۲ رشته با هم رقابت کردند. اوقاف مازندران نتایج بخش برادران و خواهران چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآنی را به شرح ذیل اعلام کرد: در بخش برادران: حفظ کل قرآن کریم: محمدرضا رضایی از ساریپیمان ایاذی از قائمشهرمهرداد اسماعیل زاده از آملحفظ ۲۰ جزء قرآن کریم: امیرحسین اسفندیار از بابلمحمد محسنی از بهشهرمحمدرضا عموزاده از گلوگاهحفظ ۱۰ جزء قرآن کریم: حسین علی‌نیا از بابلعلیرضا رحمانی از بهشهرعلیرضا قربانی از قائمشهرحفظ ۵ جزء قرآن کریم: سیدحسین ساداتی از بهشهرابوالحسن پهلوان از محمودآبادرشته اذان: مهدی بابایی از قائمشهرسید محمدمهدی علوی از بابلمهدی دیلمی از قائمشهررشته دعاخوانی: مهدی تاجور از ساریمهدی رحمانی از قائمشهرحمیدرضا نجفی از نوشهررشته قرائت ترتیل: سعید ترکمان از قائمشهرمجتبی آقاجانزاده از بابلهادی شیدایی از بابلسررشته قرائت تحقیق: سیدمحمد طاهایی از آملعلی نقی عایشاه از ساریصید صادق مسلمی از قائمشهردر بخش خواهران: حفظ کل قرآن کریم: فاطمه نظری از شهرستان بهشهرزهرا سلطان پور از شهرستان ساریفاطمه غلامی‌کناری از شهرستان بابلحفظ ۵جزء قرآن کریم: طوبی پورمند از شهرستان قائمشهرفائزه سادات سیدی از شهرستان بهشهررقیه یخکشی از شهرستان بهشهرحفظ ۱۰ جزء قرآن کریم: مریم ابراهیم‌نژاد از شهرستان بهشهرعارفه زهرا اکبری از شهرستان ساریسکینه واحدیان از شهرستان ساریحفظ ۲۰ جزء قرآن کریم: فائزه زنده‌دل از شهرستان نکافائزه علیزاده از شهرستان آملراضیه ملک‌پایین از شهرستان نکاقرائت تحقیق: زهرا پورطهماسب از شهرستان بابلسرفاطمه منتظریان از شهرستان بابلهاجر عسگری از شهرستان تنکابنترتیل: راضیه رحیمی از شهرستان بابللیلا رادمهر از شهرستان آملنجمه نیک پور از شهرستان بابلدعاخوانی: خدیجه حسینی از شهرستان جویبارزینب محمدنژاد از شهرستان عباس آبادسیده معصومه حسینی از شهرستان گلوگاهبراساس اعلام روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان مازندران، نفرات اول این رقابت‌ها به مسابقه کشوری اعزام می‌شوند و پس از برگزاری یک دوره آموزشی مقدماتی برای نفرات دوم و سوم رقابت‌های استانی سراسر کشور در قم از میان آنها نفرات منتخب دوره مشخص و آنها نیز جواز حضور در مسابقات کشوری کسب می‌کنند. مسابقات کشوری قران کریم اوقاف و امور خیریه در اصفهان برگزار می‌شود. / ‏۱۸۹۹/‏۲۰۹۶