تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مهر»

مهرمهر42 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی ظهر دوشنبه در جریان بازید از روند پیشرفت پروژه همت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بهره‌برداری از پروژه‌های راه‌سازی استان مطالبه مردم است. وی با اشاره به تأکیدات رئیس‌جمهور در خصوص تکمیل پروژه همت در کوتاه‌ترین زمان ممکن، گفت: وزیر راه در آخرین بازدیدی که از این پروژه داشت در خصوص تحویل زمین و تمدید قرارداد پیمانکار این پروژه وعده داد. استاندار البرز بابیان اینکه برداشتن ترانشه‌ها در مسیر پروژه انجام و اقدامات خوبی انجام‌شده است، گفت: با توجه به برنامه زمان‌بندی که شرکت توسعه زیرساخت‌های کشور، وزارت راه، پیمانکار و مشاور پروژه ارائه کرده‌اند تا پایان نیمه اول امسال پروژه همت تکمیل و زیر بار ترافیک می‌رود. شهبازی با تأکید بر اینکه پیمانکار پروژه همت وعده داده است که به تعهدات خود در خصوص اتمام کار در بازه زمان تعیین‌شده عمل خواهد کرد، گفت: محدودیت‌های مالی از مشکلاتی است که پیمانکار پروژه مطرح کرده است. شهبازی در بخش دیگری به پروژه بزرگراه شمالی که امداد پروژه همت است اشاره کرد و گفت: این پروژه توسط شهرداری کرج و با مشارکت دولت پیش برده می‌شود.
مهرمهر49 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، برگزیدگان دومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، معرفی شدند. در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و علم که به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد، در گروه فنی و مهندسی، بنفشه زهرایی دانشیار دانشکده مهندسی عمران پردیس فنی دانشگاه تهران، سارا نظیف استادیار دانشکده مهندسی عمران پردیس فنی دانشگاه تهران، مهتاب میرمحسنی استادیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و آزاده احمدی دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین در گروه کشاورزی، محیط زیست و دامپزشکی، گیتی کریم استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، سادات فیض نیا استاد دانشکده منابع طبیعی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و رقیه نجف زاده استادیار گروه گیاهان دارویی و معطر مرکز آموزش عالی شهید باکری دانشگاه ارومیه تقدیر شدند. در گروه علوم پزشکی، لیلا آزادبخت استاد گروه تغذیه جامعه دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران، منیژه مختاری استاد گروه فیزیک پزشکی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، فاطمه دارابی استادیار گروه بهداشت عمومی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اسدآباد همدان و سمیه کاظم نژاد لیلی دانشیار گروه پژوهشی حقوق و اخلاق‌زیستی پژوهشکده نانوبیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا؛ در گروه علوم انسانی، انسیه خزعلی استاد گروه زبان و ادبیات عربی دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا (س)، ستاره موسوی دانش آموخته دکترای علوم تربیتی – برنامه‌ریزی درسی دانشگاه اصفهان و زهرا فتحی رضایی استادیار گروه رفتار حرکتی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند. در گروه علوم پایه، ناهید پوررضا استاد گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز، طیبه مدرکیان استاد گروه شیمی تجزیه دانشکده شیمی دانشگاه بوعلی سینا همدان، ناهید شبانیان بروجنی دانشیار مرتع و آبخیزداری دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد و در گروه هنر نیز نسرین مقدم استادیار گروه طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران به عنوان برگزیده معرفی شدند.
مهرمهر52 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، آیین رونمایی از مستند «بیکار آفرین» سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر با حضور صابر صفار معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد تهران شمال برگزار می‌شود. «بیکار آفرین» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فهیمی در نقد سیستم آموزشی کشور است. این مستند با مقایسه بین سیستم آموزشی ایران با کشور فنلاند، سعی در نشان دادن معایب سیستم آموزشی ما دارد؛ سیستمی که به جای کارآفرینی، به بی کارآفرینی منجر شده است. مستند «بیکار آفرین» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فهیمی، تدوین حمید قربانی و تصویربرداری حمیدرضا همایونی در مرکز مستند سفیرفیلم تولید شده است.
مهرمهر53 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اتحادیه عرب اعلام کرد که ماهانه مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین کمک خواهد کرد. این کمک مالی پس از آن صورت می‌گیرد که درآمدهای مالیاتی که اسرائیل به تشکیلات خودگردان فلسطین واگذار می‌کرد، متوقف شد.
مهرمهر53 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، مستند سینمایی «قلم عشق» به نویسندگی و کارگردانی سمیرا رجبی با اتمام تصویربرداری به زودی وارد مرحله تدوین می‌شود. این مستند روایتی از زندگینامه غلامحسین امیرخانی است که به تازگی یکی از خیابان‌های تهران به نام وی نامگذاری و این هنرمند در تاریخ خط به عنوان چهره ماندگار شناخته شده است. وی همچنین در سال ۹۵ موفق به کسب مدال ادب و هنر فرانسه (درجه شوالیه) شد. از افرادی که در «قلم عشق» درباره غلامحسین امیرخانی به صحبت پرداخته‌اند می‌توان به مجتبی ملک‌زاده استاد، امیراحمد فلسفی و مجتبی سبزه اشاره کرد.
مهرمهر54 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه (عادی رایگان)، شهریه‌پرداز دانشگاه آزاد اسلامی و مجازی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از ۳۰ بهمن ۹۷ تا ۱۰ اسفند ۹۷ انجام شد. با توجه به وقوع سیل در برخی از مناطق کشور مصوب شد زمان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها که پیش از این قرار بود در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ برگزار شود با تعویق به مدت یک ماه در روزهای ٢٧ و ٢٨ تیرماه برگزار شود. از همین رو با توجه به تعویق زمان برگزاری آزمون، فرصت مجدد ثبت نام و ویرایش برای جاماندگان این آزمون در سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ فعال خواهد شد. داوطلبانی که موفق به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی نشده‌اند یا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده ولی ثبت نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ نسبت به ثبت نام یا ویرایش فرم ثبت نام اقدام کنند. به این ترتیب بر اساس زمان بندی جدید آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌های صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۹۸ در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می‌شود.
مهرمهر55 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، مهدی حسنی اظهار داشت: از جمله اولویت‌های هدف گذاری شده این اداره کل ادامه اقدامات لازم در راستای تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی است. وی افزود: یکی از کارهایی که در سنوات گذشته به جد پیگیر آن بوده‌ایم بحث حفاظت از اراضی ملی بوده که اقدامات بسیار مناسب و درخور توجهی نیز انجام شده است. حسنی یادآور شد: در سال پیش رو نیز حفاظت از اراضی با جدیت تمام و با هماهنگی دستگاه قضائی و نیروی انتظامی ادامه خواهد یافت. وی با اشاره به سنددار کردن هزار و ۱۶ هکتار از اراضی ملی در سال ۹۷ بیان کرد: سنددار کردن اراضی ملی در استان به منظور تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از تعرض افراد سودجو در اولویت خواهد بود. سرپرست املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: در سال ۹۷ بیش از هزار و ۱۶ هکتار اراضی ملی که هزار و سه هکتار آن داخل حریم در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج و همچنین شهر بیجار و ۱۳ هکتار نیز اراضی در محدوده قرار داشتند، سنددار شده‌اند و همچنین هزار و ۱۰۰ مورد اسناد دفترچه‌ای به تک برگ تبدیل شدند.
مهرمهر56 دقیقه قبل
آب آرام و بی صدا به خانه‌ها و اراضی کشاورزی مردم در حوزه شهری و روستایی ۱۳ شهرستان نفوذ و خسارت‌های سنگین و جبران ناپذیری به این استان وارد کرد. زندگی جریان دارد و حالا لباس سفید عروس قصه با چادرهای اسکان در اردوگاه اضطراری گره خورده؛ دستان سبز همدلی دست به دست هم داده و مراسم ازدواج این زوج جوان را در خود اردوگاه برگزار کردند. اقشار مختلف به این اردوگاه آمده‌اند؛ همه برای برپایی جشن عروسی زوج سیل زده اهل روستای جعاوله اهواز دور هم جمع شدند تا عرض شادباش خود را به عروس داماد تقدیم کنند. وی عنوان کرد: در روزهای گذشته نیز یک مراسم عروسی دیگر در قایق‌ها برگزار شد که کار شایسته‌ای است؛ ما همواره پشتیبان چنین برنامه‌های باشکوه هستیم و مردم نیز در این زمینه کمک‌های بی دریغ می‌کنند. وی یادآور شد: مراسم جشنی که در اردوگاه اضطراری سیل زدگان با همکاری و همیاری سپاه بسیج نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح برگزار می‌شود.
مهرمهر58 دقیقه قبل
ضرغام مردانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کمک‌های مردمی شهرستان گناوه توسط موکب ‌ها و هیئت‌های مذهبی و سپاه انصار الحسین (ع) شهرستان زیر نظر امام جمعه محترم و ستاد بازسازی عتبات عالیات گناوه برای کمک به مناطق سیل زده خوزستان جمع‌آوری و اعزام شد. وی افزود: از جمله اقلام اهدایی مردمی شهرستان که زیر نظر امام جمعه و ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر گناوه جمع آوری شده شامل برنج، ماکارونی، سویا، کنسرو لوبیا، آب معدنی، خرما، رب گوجه فرنگی، آرد، نمک، قند، نان محلی، تن ماهی، شیر خشک، عسل، بیسکویت، ظروف یک بار مصرف، پتو، لباس مردانه، زنانه و بچه گانه، کفش، گونی خالی، اسباب بازی، لوازم التحریر، موکت، خمیردندان و مسواک، دستکش و شربت است که به محل کمپ در اختیار سپاه و ستاد بازسازی استان بوشهر در خوزستان قرار گرفت. وی تصریح کرد: ۱۰۰ نیروی آشپز و تعمیرات خانگی و فنی و برق به همراه پنج موکب از شهرستان گناوه در مناطق سیل زده خوزستان مستقر و در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند و روزانه برای بیش از شش هزار نفر طبخ غذا در مناطق توسط این نیروها و موکب‌ها انجام می‌شود. رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات گناوه بیان کرد: کمک‌های مردمی جمع آوری شده شهرستان گناوه بیش از یک میلیارد تومان به صورت غیرنقدی به مناطق سیل زده ارسال شد.
مهرمهر58 دقیقه قبل
وی اظهار امیدواری کرد که امسال در پنجمین دوره این کارگاه مسابقه راهکارهای مناسبی در مواجهه با مسائل اجتماعی ارائه شود. در ادامه جلسه مهدی پیروی دبیر اجرایی این کارگاه مسابقه نیز عنوان کرد: سعی داریم که با این کارگاه مسابقه محصولات و ساخته‌های هنری و معماری را در دسترس و اختیار مردم قرار دهیم. دبیر اجرایی کارگاه - مسابقه قوام الدین شیرازی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این رویداد این است که تمرین معماری باشد، ادامه داد: هرچه در این رویداد پیش رفتیم به همدلی مطلوبی نیز رسیده‌ایم و در عین حال جشنواره قوام الدین می‌تواند ثابت کند که شهر به همه تعلق دارد. در این کارگاه مسابقه معماران استان‌های مختلف در شیراز طی یک مسابقه اقدام به ساخت طرح‌های خود می‌کنند و آثار ساخته شده به استان کرمانشاه منتقل و نصب می‌شود. کارگاه مسابقه مذکور در پنجمین دوره خود به موضوع فضای بازی بعد از زلزله کرمانشاه تعلق دارد.
مهرمهر58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، میر حمایت میرزاده در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره جلسه امروز جمعی از نمایندگان و رئیس سازمان سنجش با علی لاریجانی برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری در کشور، گفت: در این جلسه دغدغه‌های مختلف بخش‌هایی چون مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات، سازمان سنجش و مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کنکور سراسری مطرح شد. وی افزود: این جلسه صرفا یک نشست هم‌اندیشی بین دستگاه‌های مذکور جهت بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری بود و قطعا این جلسات هم‌اندیشی ادامه خواهد داشت تا ما رهنمودهایی را که در این جلسات مطرح می‌شود، در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری کنیم. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد مباحث مطرح شده در این جلسات در نهایت به یک طرح قانونی در مجلس منتهی شود؟ گفت: قطعا به این زودی چنین طرحی آماده نمی‌شود. میرزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این جلسه درباره تعویق زمان برگزاری کنکور به دلیل وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، بحثی مطرح شده است؟، گفت: هیچ صحبتی در این باره مطرح نشد و بعید است که چنین اتفاقی بیفتد و در کمیسیون آموزش هم چنین مسئله‌ای تا این لحظه مطرح نشده است.
مهرمهر59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شماره ۲۴ مجله فناوری مهر در بخش فناوری‌های نوین، به موضوع دلایل علمی بارشها و سیلاب اخیر در کشور پرداخته است. در همین حال، تولید اینورترهای خورشیدی، تولد نخستین مارمولک‌های مهندسی ژنتیکی جهان و پیوستن ایران به جمع دارندگان «تونل صدا» از دیگر اخبار مهم بخش فناوری‌های نوین است. به پایان رسیدن طولانی‌ترین سفر با خودروی الکتریکی از جمله اخبار خواندنی در بخش خودروی مجله فناوری مهر به شمار می‌رود. در بخش هوافضا بیست و چهارمین شماره از مجله فناوری مهر، «فرستادن فضاپیمای خودران به فضا توسط اروپایی‌ها»، «مأموریت فرود در ماه رژیم صهیونیستی شکست خورد»، «فضاپیمای ناسا به حداقل فاصله با مریخ رسید» از جمله اخبار مهم در این بخش به شمار می‌روند. بیست و چهارمین مجله فناوری مهر در ۵۸ صفحه منتشر شده و از این لینک در دسترس است.
مهرمهر59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بختیاری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در شرکت آب و فاضلاب استان تهران از دستگیری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران خبر داد و اظهار داشت: این مدیر توسط نیروهای امنیتی برای بررسی‌های بیشتر در خصوص اختلاس دستگیر شده است. بختیاری با بیان اینکه این پرونده اکنون توسط مقام‌های ذیصلاح در حال بررسی است و تا حصول نتیجه نمی‌توان اظهار نظر درستی را عنوان کرد گفت: هنوز وقوع اختلاس هم محرز نشده است و معلوم نیست که این جرم اختلاس و یا رعایت نشدن قوانین و مقررات بوده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه رقم اختلاس ۷۰۰ میلیارد تومانی مطرح شده را نادرست می‌داند افزود: این رقم درست نیست چرا که جرم واقع شده در یک پروژه بوده و رقم آن بسیار کمتری باشد. وی در تشریح بیشتر این خبر بیان داشت: رقم کلی پروژه ۴۹ میلیارد تومان بیشتر نبوده است و کل مبلغی هم که پرداخت شده کمتر از ۱۰ میلیارد تومان بوده است و اکنون درحال بررسی است که آیا این مساله ناشی از سو استفاده بوده یا رعایت نکردن قوانین و مقررات مربوطه که باید لحاظ می‌شده است.

چهارمین جلسه دادگاه حسین فریدون

4+
مهرمهر59 دقیقه قبل
مهرمهر59 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اولیه جوانان این بود که اداره‌ها صحبت جوانان را نمی‌شنیدند، افزود: خوشبختانه امروزه در بدنه بسیاری از اداره‌ها از مشاوران جوان استفاده می‌شود. وی با اشاره به حوله خراشاد بیرجند بیان کرد: جهانی شدن این رشته در معرفی و اشتغال روستاییان تأثیر بسزایی داشت که طی سال گذشته رقم خورد. بنیاد توسعه ورزش در بیرجند تشکیل شودناصری با بیان اینکه مطالبه‌های حوزه جوانان و ورزش رویکرد متفاوتی داشته که نیاز است مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: باید مشکلات ورزش جوانان، پهلوانی و ورزش قهرمانی مورد بررسی قرار گیرد. وی خواستار تشکیل بنیاد توسعه ورزش در بیرجند شد و گفت: با تشکیل این بنیاد ورزشکاران از سردرگمی‌های زیادی نجات یافته و بخش اعظمی از مشکلات شأن رفع می‌شود. مسائل فرهنگی در بستر دانشگاه‌ها رفع شودفرماندار بیرجند بیان کرد: اگر سازمان‌های مردم نهاد در چهارچوب تعریف شده طرحی دارند، دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری برای اجرای طرح هستند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شماره ۲۴ مجله فناوری مهر در بخش فناوری‌های نوین، به موضوع استفاده از بررسی دلایل علمی بارشها و سیلاب اخیر در کشور پرداخته است. به پایان رسیدن طولانی‌ترین سفر با خودروی الکتریکی از جمله اخبار خواندنی در بخش خودروی مجله فناوری مهر به شمار می‌رود. در بخش هوافضا بیست و چهارمین شماره از مجله فناوری مهر، «فرستادن فضاپیمای خودران به فضا توسط اروپایی‌ها»، «مأموریت فرود در ماه رژیم صهیونیستی شکست خورد»، «فضاپیمای ناسا به حداقل فاصله با مریخ رسید» از جمله اخبار مهم در این بخش به شمار می‌روند. «ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ربات می‌فرستد»، و «تصاویر موشک فالکون هوی بلاک ۵» از دیگر اخبار خواندنی در بخش هوافضای مجله فناوری مهر هستند. بیست و چهارمین مجله فناوری مهر در ۵۸ صفحه منتشر شده و از این لینک در دسترس است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه تازه‌ترین گزارش سامانه «نما»، ۱۷ نظام گوناگون رتبه‌بندی فراگیر جهانی بررسی و جایگاه مؤسسه‌های ایرانی در آنها پایش و گزارش شده است. این گزارش نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ شمار ۲۹ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی جهانی در دانشگاه‌های «مؤسسه آموزش عالی تایمز» در میان برترین مؤسسه‌های علمی جای گرفته‌اند، که این شمار در سال ۲۰۱۷، ۱۸ مؤسسه بوده است. همچنین ۱۳ مؤسسه ایرانی در نظام رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان (شانگهای) میان برترین‌ها جای گرفتند که این شمار در سال ۲۰۱۷، هشت مؤسسه بوده است، ۶ مؤسسه در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های «کیو. اس.»، ۲۲ مؤسسه در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی (یورپ)، ۲۳ مؤسسه در رتبه‌بندی مرکز مطالعات علوم و فناوری «لایدن»، ۱۸ مؤسسه در رتبه‌بندی یو مالتی‌رنک، و ۶ مؤسسه نیز در رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان (تایوان) از ایران در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان جای گرفته‌اند. بر پایه این گزارش، ۲۱ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان «یو. نیوز»، ۱۲ مؤسسه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، ۱۲۶ مؤسسه در رتبه‌بندی مؤسسه‌های «سکیمگو»، ۱۱ مؤسسه در رتبه‌بندی دانشگاهی «راوند»، ۱۶ مؤسسه در رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک»، و ۱۱ مؤسسه در رتبه‌بندی آوازه «رار» قرار دارند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی انتصاب سردار حسین سلامی را به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیمسردار سرلشگر پاسدار حسین سلامیباسلام و تحیتانتصاب جنابعالی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حکم فرماندهی معظم کل قوا را تبریک عرض می‌کنم‌. سپاه پاسداران، میراث گرانقدر و ثمره مبارک انقلاب اسلامی می‌باشد که در تمامی عرصه‌های خدمت و دفاع حضور داشته است و امیدوارم در دوره تصدی جنابعالی در مسئولیت فرماندهی کل شاهد ارتقا توانمندی‌ها و تقویت بنیه دفاعی این نهاد انقلابی باشیم. دوام توفیقات شما و نیروهای خدوم نهاد ارزشمند سپاه پاسداران در خدمت به ملت و کشور را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پرواز مستقیم فرودگاه بین‌المللی شاهرود به سمت نجف اشرف که نخستین پرواز خارجی فرودگاه شاهرود نیز محسوب می‌شد، به دلیل عدم صدور مجوز نشست از سوی فرودگاه نجف اشرف، کنسل شد. این پرواز قرار بود ساعت ۷:۳۰ صبح فرودگاه شاهرود را به مقصد نجف ترک کند. این نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود بود که لغو شد. فرودگاه شاهرود آبان ماه ۹۷ به درجه بین‌المللی ارتقا یافت و امروز قرار بود با این پرواز به طور رسمی آغاز پروازهای خارجی اش را جشن بگیرد. این پرواز به زمان دیگر موکول شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به علت تداوم پدیده گرد و غبار، فرمانداری شهرستان شادگان در استان خوزستان اعلام کرد؛ کلیه مدارس شادگان در تمام مقاطع برای امروز در نوبت عصر تعطیل هستند. به دلیل پیش بینی پدیده گرد و غبار، امروز مدارس شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در نوبت صبح تعطیل بود. شهرستان شادگان هم اکنون به شدت از سوی سیلاب‌های جاری شده به سمت این شهرستان در معرض خطر است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه امروز شهرداری کرمان در کنار محیط زیست قرار گرفته و برای حفظ محیط زیست تلاش و همکاری می‌کند، افزود: برای رسیدن به اهداف زیست محیطی راه طولانی پیش رو داریم. شاکری گفت: در اسلام به محیط زیست توجه شده و المان‌های زیست محیطی در آن پر رنگ دیده شده است، اینها المان‌های طبیعی و یادمان‌هایی هستند که باید به آنها توجه کنیم. مدیر کل محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه طبیعت در معرض خطر نابودی قرار گرفته است، گفت: بنابراین نیاز است کودکان را با طبیعت مأنوس کنیم. وی ادامه داد: یک علمی تحت عنوان «شادی همراه با دوست داشتن طبیعت» در دنیا شکل گرفته است. شاکری با اشاره به سیلاب‌های اخیر افزود: همیشه نباید در برابر محیط زیست جبهه گیری کنیم و مسلما برخی سیلاب‌های اخیر در اثر تجاوز به حریم رودخانه‌ها و محیط زیست رخ داده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی افزود: برای سال ۹۸-۹۷ سرویس مدارس ساماندهی شد و بیش از ۲۰ هزار سرویس تحت پوشش نظارت سازمان تاکسیرانی قرار گرفت. در حال حاضر، رانندگان سرویس مدارس دارای پروفایل الکترونیکی هستند و استعلام سوابق راننده تاکسی از طریق اپلیکیشن «روبیکا» و «سایت سازمان تاکسیرانی» امکان پذیر است. وی با اشاره به استقبال سازمان تاکسیرانی از فضای استارت آپی قانونمند گفت: پس از «کارپینو» استارت آپ «کابین» وارد شد و بر اساس دستورالعمل سازمان تاکسیرانی فعالیت قانونمند خود را آغاز کرد. همچنین، با شرکت «الوپیک» در مورد سرویس الکترونیکی با اولویت تاکسی‌ها به توافق رسیدیم و در صورتی که ناوگان غیر تاکسی باشد باید در سامانه سازمان تاکسیرانی ثبت شود. قنادان در پایان با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در مورد نوسازی تاکسی‌ها گفت: بر اساس این برنامه تاکسی‌های زیر ۳ تا ۵ سال جایگزین تاکسی‌های فرسوده می‌شوند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، راشاتودی در خبری فوری به نقل از وزارت بهداشت سریلانکا اعلام کرد که یک گروه شبه نظامی داخلی عامل حملات روز گذشته به کلیساها و هتل‌های این کشور که بیش از ۲۹۰ کشته برجا گذاشت، است. اسپوتنیک نیز در خبر فوری اعلام کرده که گروه شبه نظامی «جماعت توحید» این حملات را انجام داده است. روز گذشته و در ساعات آغازین روز، وقوع انفجارهایی کلمبو- پایتخت این کشور- را لرزاند. در نتیجه این انفجارها دست کم ۲۹۰ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. هدف کلیساها و هتل‌های محل اقامت خارجیان عنوان می‌شود و تقریبا ۶ انفجار نخست همزمان اتفاق افتاد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، محمد انشایی معاون صنایع دستی استان تهران با اعلام این خبر گفت: «باغ مدرسه‌های صنایع دستی را می‌توان از حیث اهمیت به طبیعت با حفظ اصالت نیز نگری است.» او گفت: «انسان امروزی خصوصا اگر محل زندگی اش در شهرهای بزرگ باشد همواره به دنبال محلی برای گذراندن اوقات فراغت و آرامش و سکوت است چه بهتر که در این آرامش با رشته‌ای یا رشته‌هایی از صنایع دستی نیز آشنا شود تا ضمن گذراندن اوقات خوش در این فضا با هنری نیز آشنا شود چه بسا راحت‌تر خرید هم بنماید.» انشایی افزود: «طرح ایجاد فضاهایی مفرح در عین حال کارگاهی از آنجایی آغاز شد که اهمیت آموزش‌های صنایع دستی برای طیف خردسالان از یک طرف و بزرگسالان یا به عبارتی میانسالان از طرف دیگر با انگیزه‌هایی چون استفاده از فضای طبیعی و گل و گیاه می‌شود و در کنار آن پذیرایی مختصر باعث تجدید قوا و ایجاد پایداری در یادگیری است.» او ادامه داد: «با این دیدگاه معاونت صنایع دستی با یکی از این مراکز آشنا شد که محیط فرهنگی تفریحی است و پس از طرح موضوع و جلساتی محتوایی، طرح باغ مدرسه حاصل این دیدارها شد که امید است ضمن دعوت از بازدید، خواهشمند است نظرات اصلاحی در جهت ارتقا این هنر صنعت از جانب حضرتعالی را پذیرا و به دیده منت مقبول افتد.»
مهرمهر1 ساعت قبل
وی با بیان اینکه ۱۶۵۰ بازرسی از مراکز داروخانه‌ای و شرکت‌های توزیع دارو به عمل آمد گفت: در سال قبل میانگین بازرسی از داروخانه دو مورد در طول سال بود اما درصدد هستیم این تعداد امسال به هفت مورد برسد. مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با تاکید بر اینکه در طول نوروز تنها دو مورد کمبود دارویی گزارش که به سرعت تأمین شد افزود: در آن ایام در کنار داروخانه‌های شبانه روزی تعدادی داروخانه معین نیز دیده شد. وی با تاکید بر اینکه پیش بینی صدور تأسیس ۴۰ مجوز جدید داروخانه طی سال جاری را داریم گفت: سال قبل با موضوع تخفیف هزینه دارویی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک هزینه به بیماران صعب العلاج پرداخته شد. رضا پور با بیان اینکه داروخانه‌های توزیع کننده داروهای خاص در استان پراکنده هستند افزود: امسال ۳۱ مورد داروخانه در سطح استان داریم که نسبت به توزیع داروهای خاص اقدام می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه موردی از کمبود دارویی در استان دیده نشده گفت: مردم همکاری کنند تا دارو طبق سهمیه در اختیار قرار گیرد و از انبار دارو در منزل پرهیز کنند.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی تاکید کرد: وزیر ورزش و داورزنی تاکید کرده‌اند که استخر باید در اختیار شنا باشد و هر ساعتی که فدراسیون نجات غریق استخر را نیاز داشته باشد با تعامل در اختیارشان قرار دهیم. همه باید کمک کنیم تا در آرامش به نتیجه برسیم چرا که این استخر حق شنا است. استخر آزادی هویت شنا است و نمی‌توان هویتش را گرفت. رئیس فدراسیون شنا در پایان گفت: بیش از سه دهه است که دو استخر در اختیار فدراسیون بوده است. قبلا استخر کشوری و آزادی که بعدا کشوری گرفته شد و سپس در استخر آزادی و ۹ دی مشغول بودیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی افزود: تیم بسکتبال نوجوانان قم با پیروزی ۴۸ بر ۳۸ برابر خانه بسکتبال رشت در سومین و آخرین دیدار از دور برگشت مرحله دوم لیگ، به مرحله سوم لیگ برتر نوجوانان کشور و ۸ تیم برتر ایران صعود کرد. این مزد تلاش بی وقفه تیم بود و پسران بسکتبالیست قم تا آخرین لحظات از صعود ناامید نشدند و نتیجه این امید، صعود بود. سخایی بیان داشت: دور سوم این مسابقات با حضور ۸ تیم در ۲ گروه برگزار می‌شود که نماینده قم تقاضای میزبانی دور سوم را در قم به فدراسیون بسکتبال ارائه کرده است. از مرحله دوم نیز ۲ تیم از هر گروه به مرحله چهارم و نهایی راه می‌یابند تا تکلیف تیم‌های اول تا چهارم لیگ برتر بسکتبال نوجوانان مشخص شود. وی عنوان کرد: دور رفت مرحله دوم لیگ برتر نوجوانان در سالن شهید رضائیان قم برگزار شده بود و امیدواریم بتوانیم بار دیگر میزبانی را به دست آوریم.

دعوای دوقلوها در رحم مادر!

مهرمهر1 ساعت قبل

لیست نواقص قطعه دو خط ۶ مترو/ چه کسی مسئول ایمنی است؟

4+
مهرمهر1 ساعت قبل
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، طبق برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته بین دو باشگاه الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران، قرار بود بلیت این مسابقه بعدازظهر روز گذشته در ورزشگاه آل مکتوم به فروش برسد ولی باشگاه الاهلی از ارائه بلیت به هواداران ایرانی خودداری کرد. اعتراض باشگاه پرسپولیس به این کارشکنی باعث شد تا مدیران الاهلی اعلام کنند صبح امروز در ورزشگاه بلیت فروشی را از سر می‌گیرند و هواداران پرسپولیس می‌توانند با تهیه بلیت بازی را از نزدیک تماشا کنند. با این حال سعودی‌ها صبح امروز هم به قول خود عمل نکرده و از فروش آن به هواداران ایرانی خودداری کردند. هواداران هم با حضور در هتل محل اقامت سرخپوشان در دبی، خواستار پیگیری این کارشکنی از سوی باشگاه پرسپولیس شدند. تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ۲۰ امشب در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا و از گروه D به مصاف الاهلی عربستان می‌رود.

مهر

سایت خبرگزاری مهر ۱۳ سرویس خبری فعال در حوزه‌های فرهنگ و ادب، فرهنگ و هنر، دین و اندیشه، حوزه و دانشگاه، فناوری‌های نوین، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، بین‌الملل، ورزشی، انرژی هسته‌ای و عکس و گرافیک دارد. در خبری سعی داریم با پوشش این خبرگزاری به بهترین شکل ممکن، همه محتوای جذاب آن را در یک‌جا جمع‌آوری کنیم.