تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری قدس آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «قدس آنلاین»

قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
وزیر ورزش ایران پس از سکوتی طولانی سرانجام به ناکامی‌های اخیر فوتبال ایران واکنش نشان داد و مدعی شد شکست تیم ملی به بحرین و عراق سبب شد غرور ملی ایران خدشه دار شود، از این رو باید در حوزه فوتبال ملی این ناکامیها جبران شود. ‌ سینا حسینی/وزیر ورزش ایران پس از سکوتی طولانی سرانجام به ناکامی‌های اخیر فوتبال ایران واکنش نشان داد و مدعی شد شکست تیم ملی به بحرین و عراق سبب شد غرور ملی ایران خدشه دار شود، از این رو باید در حوزه فوتبال ملی این ناکامی‌ها جبران شود. دستور وزیراما عجیب‌ترین بخش اظهارات وزیر ورزش و جوانان به جایی برمی گردد، که سلطانی فر خطاب به تاج گفته تیم امید ایران باید به مسابقات المپیک توکیو راه پیدا کند تا طلسم ۴۴ سال ناکامی شکسته شود. بالا بردن توقعاتاز طرفی بیان چنین مطلبی توقعات افکارعمومی را نیز به شکل گسترده‌ای بالا می‌برد تا جایی که در صورت ناکامی تیم المپیک یک هجمه سنگین به کادر فنی این تیم وارد می‌شود که نتوانسته است موفقیت لازم را بدست آورد! رنگ رخساره امیدناکامی تیم تحت هدایت حمید استیلی در دو بازی تدارکاتی اخیر در اندونزی با حضور تمام بازیکنان تیم نشان داد تیم المپیک ایران با تیمی که توقع کسب سهمیه از آن میرود فاصله‌های بسیار زیادی دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
در همین راستا دونالد ترامپ روز گذشته در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نمایندگان این کشور، با تهدید خواندن ایران، تأیید کرد ۳هزار نظامی آمریکایی در عربستان مستقر خواهند بود. در راستای این تصمیم قرار است سامانه‌های موشکی و راداری و دو اسکادران جنگنده برای افزایش توان دفاعی عربستان به این کشور اعزام شود. به اذعان ترامپ این نیروها مادامی که حضورشان برای اجرای مأموریت‌های ذکر شده لازم باشد، در عربستان مستقر خواهند ماند. با احتساب این نیروهای اضافی، تعداد کل پرسنل نیروهای مسلح آمریکا در ریاض به نزدیک ۳هزار تن خواهد رسید. اما همزمان با مهر تأیید سلمان بن عبدالعزیز بر افزایش نظامیان آمریکایی در خاک کشورش، پنتاگون اعلام کرده بود سرپرست وزارت دفاع این کشور مجوز اعزام نیرو و تجهیزات به عربستان را صادر کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
مولانا فضل الرحمن استعفای عمران خان را خواسته اصلی اعتصاب کنندگان برشمرد و برای آن دلایلی نیز مطرح کرد. از نظر او پیروزی عمران خان در انتخابات با سازماندهی و کمک ارتش میسر شده و بدین لحاظ مشروعیتش مورد سؤال است. اعتماد نسبی مردم به عمران خان و برنامه‌های اقتصادی دولتش را باید عامل دیگری در جهت عدم حمایت و همراهی عمومی با معترضان برشمرد. اما نقش ارتش سومین و مهمترین عاملی است که به ثبات دولت عمران خان و مواجهه او در برابر مخالفان کمک بسیاری می‌کند. در حال حاضر نیز به نظر می‌رسد ارتش همچنان پشتیبان دولت عمران خان است.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
جواد صبوحی/بخشی از دلایل رخدادها و اتفاقات سیاسی در جامعه متأثر از احساس ناامنی اقتصادی و در وهله نخست نبود روح اعتماد به قابلیت‌های فردی و اجتماعی است. این ادعا را به راحتی میتوان با داده‌ها و مفاهیم ساده‌ای که سال هاست در بخشی از فرهنگ جامعه تودهوار ما درهم تنیده، ثابت کرد. از صنعت دیرپای جک سازی بین اقوام گرفته تا همیشه مغلوب دانستن تولیدات وطنی در مقایسه با مصنوعات غربی. فارغ از آنکه شرط اساسی برای پیشرفت و توسعه هر کشور تکیه بر نیروی انسانی جوان، پویا و بانشاطی است که خودکفایی اقتصادی و تولید ثروت را نیز رقم میزند. بی گمان در نظامی که جوهره آن بر ایمان به خدا و امید به تعالی و پیشرفت کشور استوار شده نخستین گام منطقی؛ آینده نگری و ایجاد زمینه‌های توسعه بر اساس الگوهای جمعیتی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
عملیات سوخت رسانی به خودروها در جایگاه‌های سوخت کشور با آرامش کامل و بدون وقفه ادامه دارد. ‌ اقتصاد/ فرزانه غلامیعملیات سوخت رسانی به خودروها در جایگاه‌های سوخت کشور با آرامش کامل و بدون وقفه ادامه دارد. وی همچنین کاهش مصرف بنزین را در مجموع رد میکند و می‌گوید: تنها احتیاط مردم و امید به لغو مصوبه، کاهش مصرف را در روزهای اول در پی داشت که این کاهش در دیروز و امروز جبران شده است! کارگر دیگری هم میگوید: با اینکه در ساعات ابتدایی سهمیه بندی، جایگاه‌ها با تقاضای بیشتری مواجه شدند اما اغلب شاهد شکل گیری صفهای طولانی نبودیم و بدون وقفه باک خودروها پر میشد. در شرایطی که گفته شد مصرف بنزین در تابستان امسال به بالای ۱۰۰ میلیون لیتر در روز افزایش یافته بود، بیم آن میرفت ایران در سال آینده به واردکننده بنزین تبدیل شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
تلاش عوامل نفاق برای منفجر کردن تأسیسات نفتی عسلویهربیعی گفت: دو گروه دیگر از روز یکشنبه به بعد در خیابان بودند. برای ما گزارش آمد که آنها مسیر ورودی عسلویه را بسته و مانع تعویض شیفت شده بودند. آنها به لوله‌های نفت دینامیت بسته بودند و قصد انفجار در عسلویه داشتند. همچنین مسیر انتقال کالا از بندر امام خمینی (ره) توسط این گروه ‌ها مسدود شده بود تا کالا در کشور توزیع نشود. وی خاطرنشان کرد: گروه سوم هم متأثر از جریان دوم بودند که با قمه به خیابان آمدند و مراکز عمومی را تخریب کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بازیگر سریال «آرایشگاه زیبا» با تاکید بر اینکه متاسفانه کم و کاستی‌ها در حوزه کار کودک زیاد است، گفت: شروع کار نمایش و در دل آن قصه توسط من و همکارانم از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شکل گرفت اما با این وجود سال هاست نتوانستم در زمینه کودک کار کنم. بابک خاطرنشان کرد: ‌ هنر کلا انسان‌ساز است و قصه مادر این هنرها می‌تواند باشد چرا که اگر در هر هنری خوب دقت کنیم درخواهیم یافت که قصه در آن هنر نقش دارد. وی با تاکید بر اینکه متاسفانه کم و کاستی‌ها در حوزه کار کودک زیاد است، گفت: شروع کار نمایش و در دل آن قصه توسط من و همکارانم از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شکل گرفت اما با این وجود سال هاست نتوانستم در زمینه کودک کار کنم. این بازیگر سرشناس دامه داد: کار کودکی برای تلویزیون داشتیم که متاسفانه آن را تعطیل کردند. این یک فاجعه بزرگ است که من و امثال من که تجربه کار سال‌ها تجربه کار برای کودک را داریم و می‌توانستیم خدمتگزار باشیم حالا هم ما از بچه‌ها و مردم قدری محروم شدیم و از طرفی دیگر هم به نوعی بچه‌ها و مردم از ما محروم شدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
داستان نویس حوزه کودک و نوجوان با اشاره به اینکه اصولا همانطور که کودک کوچک است و دیده نمی‌شود افرادی که در این حوزه هم کار می‌کنند نیز دیده نمی‌شوند، گفت: هنرمندان فعال کار کودک در حال ترک این حوزه هستند. جهانگیریان درباره کم و کاستی‌های حوزه کودک گفت: ‌ اصولا همانطور که کودک کوچک است و دیده نمی‌شود افرادی که در این حوزه هم کار می‌کنند نیز دیده نمی‌شوند. وی با بیان اینکه متاسفانه دستمزدها در حوزه کار کودک و نوجوان هم پایین است، گفت: ‌ به جرات می‌توانم بگویم دستمزد کار در حوزه بزرگسال دو برابر حوزه کودک است حتی برای افرادی که به صورت حرفه‌ای در حوزه کودک کار می‌کنند. وی بیان کرد: متاسفانه چهره‌هایی همچون کیارستمی و کیومرث پوراحمد که سال‌ها در سینمای کودک فعال بودند اما شاهدیم که به مرور به حوزه سینمای بزرگسال روی می‌آورند. هر چند همه ما مایل به ترک حوزه کودک و نوجوان نیستیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برخی در حوادث اخیر فریب خوردند و جرم آنها کمتر است گفت: اما کسانی که سازمان یافته در اغتشاش‌ها حضور یافته و خسارت وارد کردند، حتما نباید به راحتی از آنها گذشت چون حق مردم است. رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درخصوص محکومیت ایران در سازمان ملل هم گفت: بارها اعلام کردیم برخورد سازمان ملل دوگانه و سیاسی است. کشورهایی در همین منطقه خودمان مثل عربستان هستند که نه پارلمان نه روزنامه و حزب دارند و کسی کاری با آن ندارد. افکار عمومی دنیا این را خوب متوجه است و به همین دلیل است که کسی در دنیا با آن استناد نمی‌کند. بنابراین مدیریت مصرف و پرداخت یارانه به حدود ۶۰ میلیون نفر عایدی دولت از این برنامه بوده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
در ایران اکنون ۱۴ میلیون جوان در سن ازدواج داریم، این تعداد هیچ دسترسی مشروعی برای پاسخگویی به میل جنسی‌شان وجود ندارد. یعنی آن مخاطب ۱۲ میلیون یا ۱۴ میلیون نفر جوانان در سن ازدواج باید عزم جدی برای این تغییر داشته باشند. یعنی وقتی با ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج مواجه هستیم، اولویت رسانه‌ای‌مان به سمت چندهمسری برود! رفتارهای سختگیرانه، آداب و رسوم اشتباه، دلایل غیرمنطقی از عوامل افزایش سن ازدواج است. فانتزی جنسی جامعه کجا به هم می‌ریزد؟ آیا غیر از فضاهای رسانه‌ای و محیط‌های کاری است؟!
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رسانه‌های پاکستان خبر دادند که هواپیمای نظامی آمریکایی اندکی پس از تلاش برای ورود به حریم هوایی پاکستان مجبور شد به سمت مسقط بازگردد. سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان روز چهارشنبه تلاش جت آمریکایی برای ورود به حریم هوایی آن را ناکام گذاشت. به نوشته اسپوتنیک، این سازمان مدعی شد که هواپیمای آمریکایی بدون داشتن مجوزهای لازم سعی در ورود به حریم هوایی پاکستان از منطقه کراچی کرده است. در نهایت این هواپیما پس از اخطار مجبور شد به سمت مسقط بازگردد. براساس گزارش‌ها، سازمان هواپیمایی پاکستان اعلام کرد که هواپیمای آمریکایی که از پایتخت عمان در حال ورود به این کشور بود که از سوی مرکز کنترل ترافیک هوایی در این منطقه اخطاری را دریافت کرد و مجبور به بازگشت شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مهره تعیین‌کننده در تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی گفت، با هیچکدام از احزاب راست‌گرا یا چپ‌گرا ائتلاف نمی‌کند تا احتمال برگزاری سومین انتخابات رژیم در یک سال، قوت بگیرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، در حالی که فقط تا پایان امشب (چهارشنبه) برای تشکیل کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی فرصت باقی است اما «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب «اسرائیل بیتنا» با اعلام نپیوستن به هیچکدام از احزاب راست‌گرا یا چپ‌گرا، آب پاکی را روی دست آنها ریخت. چهار هفته پیش، بعد از اینکه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تشکیل کابینه جدید انصراف داد، «بنی گانتز» رهبر حزب آبی‌وسفید از سوی رئیس این رژیم برای تشکیل کابینه مامور شد. لیبرمن که با این اظهارات خود، به احتمال قریب به یقین رژیم صهیونیستی را به برگزاری سومین انتخابات سراسری در سال جاری کشانده، خواستار اجباری شدن مشارکت در انتخابات برای همه ساکنان فلسطین اشغالی شده و هشدار داد: «چالش‌های اقتصادی و امنیتی وجود دارد که برگزاری سومین انتخابات آنها را وخیم‌تر می‌کند». رهبر حزب اسرائیل بیتنا ضمن اشاره به وقت اضافه سه هفته‌ای که گانتز از امشب برای تشکیل کابینه می‌گیرد، گفت: «امیدوارم در این دوره مسائل شفاف‌تر شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بخشی از این افراد قطعا از جریان هایی که قرار بود بحران اجتماعی در ایران ایجاد کنند، نشأت می‌گرفتند. برای ما گزارش آمد که جاده عسلویه را بستند و اجازه تغییر شیفت در عسلویه را نمی‌دهند. ربیعی تصریح کرد: کسانی که اعتراضات ساده‌ای به برخی از افراد در کشور دارند، مورد پیگیری نخواهند بوداما با عناصر آشوبگر باید برخورد شود. طرح یارانه معیشتی «تا کی» ندارددر پاسخ به این پرسش که طرح معیشتی تا چه زمانی ادامه می‌یابد، اظهار کرد: طرح معیشتی «تا» ندارد و این طرح ادامه خواهد یافت. این مساله به شورای امنیت کشور محول شده است و با ملاحظه‌های لازم، وصل اینترنت در استان‌ها بزودی انجام می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه احضار شد. قدس آنلاین: در واکنش به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران، سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار شد. به گزارش ایسنا، ارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش دشمن برای فتنه‌انگیزی در کشورمان گفت: در آشوب‌های اخیر کشورهای خارجی خوشحالی کردند و منتظر کوچک‌ترین جرقه‌ای هستند و باید مراقب باشیم سوژه به دست دشمن ندهیم. به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار روحانیون عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: بهترین هدیه برادر ایمانی این است که هنگامی‌که به یکدیگر می‌رسند همدیگر را موعظه کنند. آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: در برخی کشورها که انقلاب می‌شود پس از مدتی از بین می‌رود و نابود می‌شود ولی ایران اسلامی پس از ۴۰ سال به برکت انقلاب اسلامی و نعمت ولایت‌فقیه همچنان باقدرت به راه خود ادامه می‌دهد. وی گفت: باید ولایت را برای جامعه القا کرد و همچنین رضایت جامعه را به دست بیاوریم، باید کشور را در امنیت نگه‌داریم و حیف است در کشورمان ناامنی وجود داشته باشد. مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش دشمن برای فتنه‌انگیزی در کشورمان خاطرنشان کرد: در آشوب‌های اخیر کشورهای خارجی خوشحالی کردند و منتظر کوچک‌ترین جرقه‌ای هستند و باید مراقب باشیم سوژه به دست دشمن ندهیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
یک عضو شورای امنیت کشور تاکید کرد که برقراری مجدد اینترنت نیازمند یک تصمیم جمعی است و با توجه به گزارشات از وضعیت ثبات در کشور در این زمینه به زودی تصمیم گیری خواهد شد. وی در ادامه با بیان اینکه «نباید اجازه داد تا هیچ چیزی مخل آرامش مردم در زندگی روزمره آنان شود» اظهار کرد: در جلسه شورای امنیت کشور تصمیم بر قطعی اینترنت گرفته شد. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: زمانی اینترنت به طور سراسری برقرار می‌شود که آرامش به کشور بازگردد. کولیوند در ادامه تاکید کرد: تصمیم قطع اینترنت یک تصمیم جمعی بود و تصمیم گیری برای برقراری مجدد آن نیز به تصمیم جمع و وضعیت کشور باز می‌گردد. قطعا به زودی با توجه به گزارش‌های واصله از نقاط مختلف در شورای امنیت در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با امضا کنندگان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی برای منصرف شدنشان مذاکره می‌کنیمقدس آنلاین: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اعلام وصول طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در مجلس، با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس مبنی بر نظارت، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص، گفت: این موارد همواره مورد تاکید رئیس‌جمهور است اما اینکه کی و چگونه از آن استفاده شود، خیلی مهم است. وی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت افزود:: در شرایطی که ما در تحریم هستیم و آقای حجتی که یکی از وزرای پرتلاش دولت و یکی از پایه‌های موضوع تنظیم بازار است و همچنین امنیت تامین مواد غذایی به عهده جهاد کشاورزی است ضمن احترام به نمایندگان و به رسمیت شناختن حق‌ آنها، استیضاح آقای حجتی در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست. معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: بنابراین در تلاش هستیم که با نمایندگان، هیات رئیسه و کسانی که طرح استیضاح را تهیه و تقدیم هیات رئیسه کرده‌اند، مذاکره کنیم، همچنین معاونان آقای حجتی فعال هستند و دولت، وزارت جهاد و خود وزیر حاضر هستند اگر ابهام و سوالی برای نمایندگان وجود دارد، به آن پاسخ دهند. امیری با بیان اینکه وزیر کشاورزی در کمیسیون کشاورزی برای پاسخ سوالات نمایندگان حضور پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از نمایندگان که طرح استیضاح را امضا کرده بودند در این جلسه حضور پیدا نکردند اما صحبت‌های آقای حجتی خیلی خوب و از نقاط قوت دولت محسوب می‌شد. وی در پایان افزود: امیداوریم با درک مشترکی که بین دولت و مجلس از شرایط کشور وجود دارد این موضوع نیز حل و فصل شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تا سقف ۱۲۰ لیتر ماهانه برای سرویس‌های مدارس در نظر گرفته شده است و متناسب با پیمایش و پس از ثبت در سامانه به صورت ریالی بهای آن را را به رانندگان پرداخت می‌شود. وی ادامه داد: ‌ پس از ثبت اطلاعات در سامانه سپند، متناسب با پیمایشی که انجام می‌شود، ‌ سهمیه لازم برای آنها درنظر گرفته خواهد شد. نوع سرویس‌ها متفاوت است، چراکه برخی از مسیرهای سرویس‌های مدارس کوتاه و برخی طولانی است. وی بیان کرد: ‌ رانندگان سرویس‌های مدارس نگران نباشند چراکه به سرعت تمهیدات اجرایی به عمل می‌آید و سرویس مدارس از سوخت سهمیه‌ای استفاده می‌کنند. زیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع اصلاح سیستم گرمایشی مدارس و جمع‌شدن بخاری‌ها، تاکید کرد: ما در تمام مناطقی که گازرسانی انجام شده بود، سیستم گرمایشی را اصلاح کردیم و با سیستم‌های مدرن گازی تعویض شدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مهدی شیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم پرسپولیس قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان و شایعاتی که در خصوص فسخ قراردادش با پرسپولیس مطرح شده بود، صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید. قدس آنلاین: مهدی شیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم پرسپولیس قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان و شایعاتی که در خصوص فسخ قراردادش با پرسپولیس مطرح شده بود، صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید. فارس: در روزهای تعطیلی لیگ از شرایط پرسپولیس بگو. با این همه ما در زمین خودی و مقابل هوادارانمان بازی می‌کنیم. با روندی که داریم فکر می‌کنم شرایط تیم از این به بعد خیلی بهتر خواهد شد و امیدوارم با نتایجی که می‌گیریم دل هواداران‌مان شاد شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
وزیر ورزش و جوانان گفت: لغو چند مسابقه لیگ برتر فوتبال به خاطر مسائل امنیتی و با تصمیم شورای تامین استان‌ها بود. ۲ سال است با این سازمان برای حل شدن این مشکل مذاکره می‌کنیم اما اراده جدی برای حل آن وجود ندارد. حق پخش عمده منابع درآمد یک باشگاه ورزشی در دنیا است اما صدا و سیما برای پرداخت آن برنامه‌ای ندارد. سلطانی‌فر با اشاره به مشکلات پرداخت دستمزد ویلموتس گفت: حقوق این مربی پرداخت شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و سه ماه آینده نیز پرداخت شده است. وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال این کار انجام شود، اگر در مورد مستندسازی به مانعی در مورد اموال و دارایی‌های این دو باشگاه برنخوریم، فکر می‌کنم تا پایان سال این اقدام انجام شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
ترامپ در شرایطی شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت شناخت که هیچ یک از دولت‌های پیش از او این کار را انجام نداده‌اند. شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
پلیس هلند اعلام کرد ۲۵ مهاجر غیرقانونی در یک کانتینر یخچال‌دار در یک کشتی به مقصد انگلیس پیدا شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پلیس و سرویس‌های امدادی هلند ۲۵ مهاجر را در یک کانتینر یخچال‌دار در یک کشتی فرابر ایرلندی که به سمت انگلیس در حرکت بود و مجبور به دور زدن شد، پیدا کردند. این کشف چند هفته پس از پیدا شدن جسد ۳۹ ویتنامی در یک کامیون یخچال دار در اواخر اکتبر در انگلیس صورت می‌گیرد. خدمات اضطراری منطقه روتردام در توییتر اعلام کرد: «به محض آنکه مأموران ما وارد کشتی شدند چند نفر را در یک کانتینر یخچال‌دار پیدا کردند. این کشتی سپس به بندر بازگردانده شد.» انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت ارز تاثیری نداشته است و بازار ارز کنترل شده است‌، بار دیگر از مردم خواست سرمایه خود را در این بازار بکار نگیرند زیرا ریسک بالایی دارد. وی افزود با این حال و بار دیگر از مردم می‌خواهیم دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد. وی تصریح کرد: بانک مرکزی بر بازار مسلط است و از نظر ذخایر اسکناسی و ارزی شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده است. بنابراین خواهش می‌کنم اجازه دهند همین روال طبیعی را که در بازار ارز داریم و ثباتی که ایجاد شده ادامه پیدا کند و این روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم، در آینده نیز ادامه پیدا کند. با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
گفته می‌شود سرکرده گروهک تروریستی منافقین به بیمارستان منتقل شده است. قدس آنلاین: برخی منابع رسمی مدعی شد سرکرده گروهک منافقین (مریم رجوی) به دلیل حمله ناشی از فشار عصبی پایان ناآرامی‌های ۴۸ ساعته در کشور، به بیمارستان منتقل شده است. منبع: مشرق نیوزانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
با تصمیم سازمان لیگ فوتبال ایران، دیدار پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان از هفته یازدهم لیگ برتر، روز جمعه برگزار می‌شود. قدس آنلاین: سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد، مشکلات فروش بلیت مسابقه دو تیم پرسپولیس تهران و نفت مسجدسلیمان از هفته یازدهم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸ برطرف شد و این مسابقه طبق اعلام برنامه قبلی برگزار خواهد شد. این مسابقه روز جمعه اول آذر ۹۸ ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود. پیش از این سازمان لیگ فوتبال ایران خبر از لغو این دیدار داده بود. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
وزیر صمت با تاکید بر اینکه تمرکز ما بر کنترل قیمت کالاهای اساسی است که بسیار هم مهم است، به خبرنگار قدس آنلاین گفت: تشدید بازرسی‌های ما با این رویکرد بوده که اجازه ندهیم تورم انتزاعی و روانی در اثر افزایش قیمت بنزین صورت نگیرد. وی افزود: البته افزایش واقعی قیمت برخی از کالاها اجتناب ناپذیر است. اما بیشترین تلاش ما این است که افزایش بی رویه، بی جهت و به دلیل سوءاستفاده از شرایط جدید اتفاق نیفتد و تا این لحظه هم بر اساس گزارش هایی که بنده دریافت کرده‌ام قیمت‌ها کنترل شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق دستور رئیس‌جمهور دولت و دستگاه‌های دولتی طبق به هیچ عنوان تا پایان سال حق گران کردن هیچ کالا و خدماتی را ندارند. وی درباره تولید خودروهای کم مصرف در شرایط افزایش قیمت بنزین گفت: در این رابطه دو مورد در دست اقدام داشتیم یکی بحث تولید خودروهای الکتریکی و برقی است یکی هم موتور کم مصرف است که قبل از این طرح هم در دستور بوده و الان ضرورت آن بیشتر شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
وزیر نیرو گفت: فردا با هیأتی اقتصادی راهی روسیه خواهد شد تا وام ۵ میلیارد دلاری دولتی از این کشور را اخذ کند. قدس آنلاین: رضا اردکانیان وزیر نیرو دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با روسیه، فردا با هیأتی از دستگاه‌های مختلف برای عملیاتی کردن دریافت وام ۵ میلیارد دلاری دولتی این کشور به ایران عازم مسکو خواهد شدوزیر نیرو افزود: این وام در مجلس شورای اسلامی نیز به تصویب رسیده و قرار است برای عملیاتی کردن دو پروژه مهم نیروگاه ۱۴۰۰ واتی هرمزگان به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار و تکمیل راه آهن اینچه برون-گرمسار به میزان حدود یک میلیارد دلار صرف شود. وزیر نیرو عنوان کرد: اتفاقات خوبی افتاده است و از وزارتخانه‌های صنعت، راه و شهرسازی، نیرو و اقتصاد حضور خواهند داشت و مراحل نهایی انجام خواهد شد. وی افرود: بعداز اندکی کندی در برگزاری «جلسات مشترک اقتصادی»، در نیمه آذرماه جلسه اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی با تاجیکستان با مسئولیت وزارت نیرو با حضور وزیر انرژی این کشور برای حضور فعال‌تر بخش خصوصی برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار در استان البرز نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه‌ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است. قدس آنلاین: در میان دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر در البرز برخی افراد تابعیت دوگانه از کشورهای اروپایی و برخی کشورهای همسایه را داشته‌اند. تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه‌ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است. همچنین یکی از افراد دستگیر شده به ارتباط با «مسیح علینژاد» و تهیه و ارسال فیلم از نا آرامی‌های اخیر برای وی اعتراف کرده است. منبع: فارسانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
میلیونری که ترامپ او را به‌عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا منصوب کرده بود، اکنون می‌تواند با شهادتش تاثیری شگرف در سرنوشت رئیس‌جمهور آمریکا داشته باشد. در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا متن از طبقه‌بندی خارج‌شده شکایت یک افشاگر را در خصوص تعاملات بین رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر کرد. کمتر از یک‌ماه بعد، ساندلند شهادت خود در پیشگاه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان را با ارسال نامه‌ای به مجلس نمایندگان تغییر داد. به گفته هلمز، در این گفت‌وگوی تلفنی، ساندلند به ترامپ گفته که زلنسکی تحقیق درباره خاندان بایدن را انجام خواهد داد. قطعنامه‌ای با عنوان «بندهای استیضاح» از سوی مجلس نمایندگان آمریکا صادر می‌شود که به متهم کردن رسمی یک شخص در یک پرونده جنایی شباهت دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نماینده کره شمالی در مذاکرات با آمریکا ضمن قدردانی از سوئد به سبب میانجیگری میان دو طرف اعلام کرد دیگر لازم نیست استکهلم در این خصوص تلاش کند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، یکی از مقامات بلندپایه وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرد دیگر به میانجیگری سوئد در تبادلات دیپلماتیک میان کره شمالی و آمریکا نیازی نیست. کیم میونگ گیل، نماینده کره شمالی در مذاکرات با آمریکا، به خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: سوئد نباید مذاکرات را از دور هدایت کند. کره شمالی از سوئد برای میزبانی مذاکرات کاری میان کره شمالی و آمریکا در اوایل ماه اکتبر قدردانی می‌کند، اما حالا که کره شمالی و آمریکا مواضع خود را به خوبی می‌شناسند، دیگر لازم نیست برای برگزاری مذاکره بین دو کشور تلاش کند. کیم در بیانیه خود اعلام کرد مذاکره میان کره شمالی و آمریکا تا زمانی که آمریکا تصمیم شجاعانه‌ای در مورد پایان دادن به سیاست خصمانه خود در قبال کره شمالی اتخاذ نکند، امکان‌پذیر نیست.