تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «قدس آنلاین»

قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا با اشاره به تلاش آمریکا برای ممانعت از فعالیت مکانیزم ویژه مالی «اینستکس» با ایران، معتقد است که این طرح اروپایی فعلا ظهوری از خود نشان نداده و به همین دلیل تهران درصدد ایجاد مکانیزم مشابهی است. این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که سئوالات زیادی درباره مکانیزم مالی «اینستکس» اروپایی برای طرف روسی وجود دارد. وی افزود: «ما باید این مسائل را در گفت‌وگو با کسانی که این مکانیزم را بوجود آورده‌اند، روشن سازیم. ما در این رابطه حاضر به همکاری با اتحادیه اروپا و هماهنگی اقدامات هستیم.» نماینده دائم روسیه در بروکسل در عین حال تاکید کرد که آمریکا از تمامی امکانات خود استفاده می‌کند تا مانع از فعالیت مکانیزم ویژه مالی «اینستکس» با ایران شود و واضح است که در همین رابطه اقدامات محدود کننده و اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تشدید می‌شوند. منبع: تسنیمانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ‌گاه جبهه تدافعی در مقابل آمریکا نداریم و اسرائیل را به عنوان کشور نمی‌شناسیم، گفت: در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی‌زنیم بلکه خرخره آمریکا را می‌فشاریم تا خفه شود. معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ‌ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در هر جا که‌ عامل تروری صورت گیرد در درون نقشه راه، آمریکایی‌های جنایتکار و تروریست‌پرور این عملیات ترور ‌پشتیبانی و فرماندهی شده است. معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ‌ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: صحنه شکست آمریکا در صحرای طبس در تاریخ به عنوان نقطه قوت انقلاب و نقطه ذلت و شکست مفتضحانه در تاریخ آمریکا به ثبت رسید. وی افزود: بسیاری از کشورهای منطقه در ابتدای انقلاب با پشتیبانی از آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی صف‌آرایی کردند اما غافل از این بودند که انقلاب اسلامی در چهار دهه با تمام مشکلات و فراز و فرودها پله‌های ترقی و اقتدار را طی می‌کند و آمریکای جنایتکار شیب سقوط را پشت سر می‌گذارد. معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ‌ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: امروز بعد از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، ذلت آمریکا و اقتدار نظام اسلامی را در جهان می‌بینیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد: عربستان فعلا نیازی برای افزایش عرضه نفت در بازار نمی‌بیند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خالد الفالح وزیر انرژی عربستان، پس از اینکه کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد: معافیت تحریمی ۸ کشور خریدار نفت ایران را تمدید نخواهد کرد، اعلام کرد هیچ نیازی به افزایش سریع عرضه نفت در بازارهای جهانی نمی‌بینم. وزیر انرژی عربستان گفت: ذخایر بدون توجه به اینکه در ونزوئلا چه می‌گذرد و اینکه تحریم‌های نفتی ایران سخت‌تر می‌شود، ‌ افزایش می‌یابد و به همین دلیل من لزوم افزایش سریع عرضه در بازار نمی‌بینم. منظور فالح به طرح کاهش تولید نفت است که پیش از این به صورت داوطلبانه اجرایی کرده بودند. وی تأکید کرد: احساس می‌کنیم تقاضا برای نفت تا حدودی در بازار افزایش خواهد یافت، اما ما تعجیلی برای افزایش سریع نفت در بازار نداریم.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: نمی‌دانم طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به این انتخابات می‌رسد یا خیر. وی افزود: شبیه سازی در دوره‌های مختلف در بین برخی دانشجویان ما صورت می‌گیرد و در این حوزه مشغول هستند. پیشنهاد دادند این شبیه سازی در شورای نگهبان نیز اتفاق بیفتد. وی درباره انتخابات مجلس نیز بیان کرد: این مصوبه هنوز برای ما ارسال نشده است به محض ارسال بررسی میکنیم. وی در خاتمه افزود: نمی‌دانم طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به این انتخابات برسد یا خیر.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
۵ فروردین ۵۹ عملیات نظامی آمریکا در صحرای طبس با شکست مواجه شد. اولین خبرنگاری که در صحنه حادثه حضور یافت شهید «حسن باقری» بود که گزارش وی را درباره حادثه طبس می‌خوانید. تفنگداران ارتش آمریکا در عملیاتی که بعدها فاش شد نام آن «دلتا» بوده است، با هدف آزاد کردن گروگان‌های در محل سفارت آمریکا، در صحرای طبس پیاده شدند. اولین گزارش غلامحسن افشردی از طبس روز هفتم اردیبهشت ۱۳۵۹ به عنوان «جزئیات یورش نظامی آمریکا» تیتر اول روزنامه جمهوری اسلامی شد. لاشه هلی‌کوپترهای آمریکایی در صحرای طبسمتن زیر گزارش حسن باقری از حادثه طبس است: منطقه فرود هواپیماها و هلیکوپترها محلی است در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یزد و ۱۶۰ کیلومتری طبس.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ساعت قبل
کتاب «کلمات قرآنیة» دبیرکل حزب الله لبنان شامل مجموعه سخنرانی‌های ایشان در محافل انس با قرآن کریم، تحت عنوان «بیانات قرآنی سید حسن نصرالله» توسط مترجمان زبان عربی و انتشارات «آوای علی» ترجمه و منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، کتاب «کلمات قرآنیة» سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان شامل مجموعه سخنرانی‌های ایشان در محافل انس با قرآن کریم در شب‌های ماه مبارک رمضان، تحت عنوان «بیانات قرآنی سید حسن نصرالله» توسط جواد فراهانی و علی اسلامی مترجمان زبان عربی و انتشارات «آوای علی» ترجمه و منتشر شد. ازاین رو، لزوم پرداختن به سخنان سید حسن نصرالله در تفسیر سوره‌های قرآن و تشریح جلسات انس با قرآن کریم در شب‌های ماه مبارک رمضان بر مخاطب روشن می‌شود. «بیانات قرآنی سید حسن نصرالله» ترجمه کتاب «کلمات قرآنیة» شامل سلسله سخنرانی‌های رهبر مقاومت اسلامی لبنان در طول شب‌های ماه مبارک رمضان است و کنار هم قرارگرفتن آنها مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها را در زندگی انسان بر اساس آموزه‌های قرآن کریم ترسیم می‌کند که شالوده اصلی رشد فکری و اخلاقی انسان معاصر است. علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به انتشارات «آوای علی» و غرفه این انتشارات در نمایشگاه بین المللی کتاب مراجعه کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، وبگاه خبری «العربی الجدید» در گزارشی با عنوان «چهار هدف پشت پرده تحریم کامل صادرات نفت ایران» نوشت: در میان اطلاعات فراوان درباره پیامدهای تصمیم ایالات متحده برای متوقف کردن صادرات نفت ایران، سوالاتی در مورد اهداف آمریکا برای تشدید تحریم نفتی علیه ایران که در روز دوشنبه اعلام کرد، وجود دارد. در مقدمه این یادداشت آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هدف کشورش از لغو معافیت تحریم نفتی ایران را نابودی اقتصاد ایران و وادار کردن آن به پذیرفتن مذاکره مجدد بر سر توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ طبق شروط آمریکا و نه شروط ایران اعلام کرده است. هدف دوم؛ بازی سیاسی با گازاز جمله اهداف ترامپ، جلوگیری از سرمایه‌گذاری روی گاز ایران، تولید و صادرات آن به اروپا است. به این دلیل که بازار گاز اروپا برای حیات صادرات گاز آمریکا اهمیت دارد. این وبگاه خبری به اظهارات «اسکوت مودیل» کارشناس نفت آمریکا اشاره کرد که در گفت‌وگو با بلومبرگ گفت، کشورهای آسیایی واردکننده نفت از تصمیم آمریکا خشمگین هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
سید عباس موسوی تصریح کرد: به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهیم جایگزین ایران در بازار نفت شود. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود. سید عباس موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود و مسئولیت هرگونه تبعات را متوجه آمریکا و کشورهای مزبور می‌داند. به گزارش فارس، شورای وزیران و وزیر خارجه عربستان سعودی روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه به طور جداگانه با استقبال از تصمیم واشنگتن در لغو معافیت‌های نفتی ایران، از دیگر کشورها هم خواستند تا به کمپین فشار علیه ایران بپیوندند. به گزارش فارس، وزارت کشور عربستان سعودی روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۳۷ نفر را اعدام کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد دولت یک ریال برای ۱۶ تیم لیگ برتری پرداخت نمی‌کند. به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان راهی همدان شده است. وی در سفر به این استان در گردهمایی هیات‌های اندیشه‌ورز جوان، سمن‌ها و ورزشکاران استان اظهار داشت: دولت یک ریال برای شانزده تیم لیگ برتری پرداخت نمی‌کند. وی افزود: هزینه این تیم‌ها حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است و تماما از منابع غیر دولتی، حامیان مالی و هواداران پرداخت می‌شود. منبع: فارسانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، ‌ محمد جواد ظریف که برای شرکت در نشست روز بین المللی چندجانبه گرایی و دیپلماسی برای صلح به نیویورک آمده است، ظهر چهارشنبه با آنتونیو گوترش دیدار و درباره مسایل منطقه‌ای تبادل نظر کرد. ظریف پیش از این در اندیشکده انجمن آسیایی نیویورک حضور یافت و درباره مسایل مختلفی همچون برجام، مذاکره با آمریکا، موضوعات و گفت وگوهای منطقه‌ای به سوالات حاضرین پاسخ داد. وی همچنین در مجمع عمومی سازمان ملل به تبیین رویکرد چندجانبه گرایی جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی فعال آن اشاره کرد و فهرستی از اقدامات یکجانبه آمریکا را برشمرد. دیدار با فعالان سیاسی غیر دولتی و همچنین گفت وگو با رسانه‌های مختلف آمریکایی از برنامه‌های دیگر رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در این سفر است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
طی روزهای پنجشنبه و جمعه بارش پراکنده باران و برف در شمال شرق کشور و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود. در روزهای جمعه و شنبه علاوه بر مناطق فوق در مناطقی از غرب کشور نیز ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود. همچنین نواحی مرکزی و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به موجب وزش باد شدید مواج خواهد بود. لازم به ذکر است از امروز تا اوایل وقت شنبه، هوای سرد در نوار شمالی کشور همچنان استقرار دارد. در سایر مناطق کشور برای سه روز آینده روند تدریجی افزایش دما پیش بینی می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
امید ابراهیمی یکی از لژیونرهای موفق ایران در قطر به احتمال فراوان و با درخواست باشگاه استقلال به ایران بر می‌گردد. به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، امید ابراهیمی بازیکن ملی پوش ایران و باشگاه الاهلی قطر روزهای خوبی را در لیگ قطر می‌گذراند، اما با توجه به نیاز استقلال به این بازیکن در صورتیکه درخواست این باشگاه به الاهلی قطر ارسال شود شاید امید ابراهیمی دوباره در تیم فوتبال استقلال برگردد. تیم فوتبال استقلال تهران با توجه به استفاده از روزبه چشمی در پست‌های دفاعی قصد دارد برای هافبک دفاعی تیم خود را در فصل آینده تقویت کند و احتمال حضور امید ابراهیمی با توجه به جدایی چد بازیکن استقلال در پایان فصل قوت گرفته است. ابراهیمی فصل جاری لیگ ستارگان قطر توانست در تیم برترین‌ها قرار بگیرد. منبع: باشگاه خبرنگارانانتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به سوالی در خصوص آشفتگی در بازار محصولات کشاورزی و ضرورت ایجاد وزارت بازرگانی در کشور گفت: جهت حمایت از تولید داخل باید کار تنظیم بازار محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد. در واقع اگر قرار باشد وزارت بازرگانی با همان ماموریت سابق دوبار شکل بگیرد قطعا به تولید داخلی ضربه می‌خورد. بنابراین اگر وزارت جهاد کشاورزی یا به عبارت بهتر شرکت پشتیبانی امور دام کشور نتوانسته به درستی بر این بازار نظارت کند این موضوع ربطی به اصل ماجرا ندارد. یعنی باید مشکل ضعف نظارت وزارت جهاد کشاورزی بر بازار را برطرف کرد. وی با اشاره به این که دانش فنی در بخش کشاورزی بروز هستیم گفت: اما این دانش هنوز به عرصه نیامده است بنابراین در بخش زراعت و مزرعه ۲۰ سال و در بخش باغبانی ۵۰ سال از دنیا عقب هستیم. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
اولین روز سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حواشی گوناگون به کار خود پایان داد. غرفه کشور چین، میهمان ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) با حضور احمد شاکری مدیر کمیته بین الملل سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن جوادی رئیس سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد. در ساعات اولیه نمایشگاه شاهد حضور بازدیدکنندگان از سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بودیم. در نخستین ساعات برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رویدادهای فرهنگی نمایشگاه کتاب هم آغاز شد؛ از جمله آن‌ها نشست‌های میهمان ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بود که در غرفه چین و سرای اهل قلم برپا شد. در روز نخست برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شاهد حضور برخی چهره‌های ادبی از جمله محمد سلمانی، اسماعیل امینی و امید صباغ نو در نمایشگاه کتاب تهران بودیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با فرماندهان نیروهای دریایی ژاپن و ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی فرمانده نیروی دریایی چین جهت شرکت در اجلاسی به مناسبت هفتادمین سال تشکیل نیروی دریایی به این کشور سفر کرده است، در پنجمین روز از حضور خود با فرماندهان نیروهای دریایی ژاپن و ایتالیا در شهر بندری چینگدائو دیدار و گفت‌وگو کرد. فرمانده نیروی دریایی ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به دریانوردی‌های ناوگروه‌های این کشور در خلیج فارس افزود: نیروی دریایی ژاپن قطعا از بنادر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برای دید و بازدید‌ها استفاده خواهد کرد. همچنین امیر دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ایتالیا گفت: با توجه به حضور و بازدید ناوهای ایتالیایی از بنادر ایرانی، برابر هماهنگی‌های به عمل آمده در آینده نزدیک ناوگروهی از نیروی دریایی ایران به بنادر جنوبی ایتالیا اعزام خواهد شد. فرمانده نیروی دریایی ایتالیا نیز ضمن دعوت از امیر دریادار حسین خانزادی برای شرکت در اجلاس قدرت دریایی که در کشور ایتالیا برگزار خواهد شد، آمادگی کشورش را برای حضور ناوگروه‌های ایرانی اعلام کردمنبع: باشگاه خبرنگارانانتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
رضیان گفت: تأمین ۵۰ درصد قطعات موردنیاز تولید خودرو در انحصار افراد محدودی است و این موضوع رانت به وجود می‌آورد. رضیان افزود: افزایش تقاضا و دلالی، بازار خودرو را به این حال و روز انداخته و خودرو را به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرده است. افراد سودجو به دنبال این هستند که ابتدا صنعت خودروسازی را زمین بزنند و پس از افت ارزش آن را خریداری کنند، البته مجلس با خصوصی سازی صنعت خودرو مخالف نیست و باید موانع رفع شود. وی اظهار کرد: اگر به دنبال واگذاری خودروسازی به بخش خصوصی هستیم باید واردات آزاد شود تا از سوء‌استفاده جلوگیری شود. عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در حال حاضر تأمین حدود ۵۰ درصد قطعات مورد نیاز صنعت خودرو در انحصار ۷ نفر است که شرایط موجود مدیریت قیمت خودرو را در اختیار افراد محدود قرار می‌دهد و می‌توانند به طور دلخواه قیمت‌ها را کاهش یا افزایش دهند و این موضوع رانت را به‌وجود می‌آورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
وزیر دفاع روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود، بر ارتقاء سطح همکاری‌های نظامی-فنی دوجانبه طی سال‌های اخیر و نقش بسیار مهم همکاری‌های ایران و روسیه در برقراری آتش‌بس و عادی سازی اوضاع در سوریه تأکید کرد. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه شب گذشته در مذاکراتی دوجانبه با «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در کنفرانس بین المللی امنیتی مسکو به روسیه سفر کرده، تاکید کرد که همکاری‌های نظامی-فنی ایران و روسیه به سطح بالایی ارتقاء یافته و همکاری‌های دو کشور نقش بسیار مهمی در عادی سازی اوضاع در سوریه ایفاء می‌کند. شایگو گفت: «امروز ما به بررسی مسائل مهمی در عرصه همکاری‌های نظامی-فنی دوجانبه پرداختیم که طی چند سال اخیر به سطح بالایی رسیده است. روسیه و ایران به مبارزه مشترک خود با تروریسم بین المللی ادامه می‌دهند. منبع: تسنیمانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
حسین توکلی گفت: انتخاب رشته داوطلبان کنکور دکتری پس از یک دوره تمدید، ‌ ساعت ۲۴ امروز به پایان می‌رسد. وی ادامه داد: داوطلبان در مهلت تمدید شده باید پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه کامل دفترچه راهنما، حداکثر ۵۰ کدرشته محل را انتخاب کنند. توکلی بیان کرد: اطلاعیه جدید روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است و داوطلبانی که می‌خواهند انتخاب رشته خود را ویرایش کنند باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. اعلام نتایج نهایی آزمون دکتریتوکلی درباره تعداد انتخاب رشته کنندگان بیان کرد: تا ساعت ۱۰ صبح امروز از میان ۱۵۰ هزار و ۵٣۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته ۸۷ هزار و ۵۳۱ داوطلب یا به عبارت دیگر حدود ۵۸ درصد از مجازین به انتخاب رشته کار خود را انجام داده‌اند. وی درباره ظرفیت دکترای نیمه متمرکز بیان کرد: ظرفیت دکتری نیمه متمرکز صرف نظر از دانشگاه آزاد ١۴ هزار نفر است و بر اساس برنامه زمانی نتایج نهایی آزمون دکتری در دهه اول شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
حجت الاسلام رئیسی گفت: مراجع تقلید همگی به موضوع مهریه تأکید داشتند و اعتقاد دارند که نباید برای مهریه کسی به زندان برود. رئیس قوه قضائیه افزود: اگر بخواهیم بین نعمت امامت و رسالت به تعادل برسیم به ولایت دست پیدا می‌کنیم. رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دستورالعمل گام دوم انقلاب تهیه شده است و بزودی اجرا می‌شود. حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: نباید در قوه قضاییه زمینه ارتباطات ناسالم وجود داشته باشد و مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه و بیرون قوه قضائیه جدی است. حجت الاسلام رئیسی خطاب به دادستان‌ها گفت: اگر حکمی اجرا نشود دادستان‌ها باید به صورت مصداقی ذکر کنند که چرا این حکم اجرا نشده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، با اظهار مخالفت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون انتخابات گفت: فارغ از نکات مثبت استانی شدن انتخابات، این طرح سردرگمی‌هایی را بین حاکمیت و مردم ایجاد می‌کند. وی افزود: علاوه بر ابهامات جدی که در این مصوبه وجود دارد، فشارهای پیدا و پنهانی وجود دارد که این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد. رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: انتظار این است که شورای محترم نگهبان، با بررسی دقیق ابعاد حاصل از قانون شدن این مصوبه به رسالت تاریخی و سنگین خود عمل کند. حاجی بابایی خطاب به مدیران صداوسیما گفت: پیشنهاد می‌شود صداوسیما ابعاد این موضوع مهم را با چند برنامه مناظره برای مردم اطلاع‌رسانی نماید. منبع: فارسانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
«محمد شریعتمداری»، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دقایقی پیش وارد استان گلستان شد. به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دقایقی پیش برای بازدید و اطلاع از روند خسارت سیل وارد استان گلستان شد. شریعتمداری همچنین در سفر به گلستان با نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار می‎کند. حضور در جلسه شورای اشتغال و نشست با نمایندگان، کارفرمایان و تعاونی‌ها از دیگر برنامه‎های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گلستان است. شهرهای آق‌قلا، گمیشان و روستاهای تابعه بیشتر از سایر نقاط استان گلستان بر اثر وقوع سیل آسیب دیده‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی روند افزایشی روز گذشته را ادامه داد و به بشکه‌ای ۷۵ دلار رسید. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، امروز نیز در بازارهای جهانی قیمت نفت به افزایش‌های روز گذشته ادامه داد قیمت نفت برنت امروز در بازارهای جهانی با ۳۹ سنت افزایش به ۷۴٫۹۶ دلار رسید و افزایش‌های روز گذشته را تداوم بخشید. در این میان کارشناسان معتقدند که اقدام آمریکا برای تمدید نکردن معافیت تحریمی کشورهای خریدار نفت ایران می‌تواند قیمت نفت در بازارهای جهانی را به شدت افزایش دهد. امروز قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم افزایش ۴ سنتی داشت و بشکه‌ای ۶۵ دلار و ۹۳ سنت به فروش رفت. روز گذشته هم قیمت بنزین در آمریکا افزایش یافته بود و تحلیلگران اعلام کردند که خبر تحریم نفتی ایران باعث شده قیمت نفت در کالیفرنیا هم افزایش یابد.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
در ادامه هفته بیست و هفتم لیگ برتر روز جمعه ۳ دیدار برگزار می‌شود که در حساس‌ترین مسابقه این هفته پرسپولیس میزبان سپاهان اصفهان است. ذوب آهن اصفهان -تراکتورسازی تبریز؛ پایان ناکامی قرمزهای تبریز؟ ذوب آهن صدرنشین گروهش در لیگ قهرمانان آسیاست و در بهترین شرایط فنی و روحی به مصاف تراکتورسازی می‌رود. اکنون تراکتورسازی میهمان ذوب آهن است و اگر در اصفهان امتیاز از دست بدهد شانسش برای قهرمانی بازهم کمتر خواهد شد. نبرد ذوب آهن و تراکتورسازی هم دیدنی و حساس است. الکلاسیکوی ایران را روز جمعه از دست ندهید جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران در این مسابقه حضور دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
رئیس ائتلاف الفتح عراق از نقش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از عراق و مقدساتش تمجید کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق امروز چهارشنبه گفت که ایران برای دفاع از عراق و مقدسات آن سنگ تمام گذاشت. وی طی سخنانی در سالگرد صدور فتوای جهاد کفایی علیه داعش توسط آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالیقدر عراق گفت: حزب الله لبنان در جریان جنگ علیه داعش به نیروهای امنیتی عراق کمک کرد. وی افزود که صدور فتوای آیت الله سیستانی همه جوانان عراقی را به شرکت در نبرد علیه داعش تشویق کرد. العامری درباره حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق گفت: ما هرگونه حضور بیگانگان در خاک عراق را نخواهیم پذیرفت و نیازی به پایگاه‌های هوایی خارجی نداریم.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
سازمان ثبت احوال برای ۱۰ میلیون نفری که فاقد کارت ملی هوشمند هستند، تدابیری را اندیشیده است. به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سازمان ثبت احوال چندین بار برای تعویض کارت ملی افرادی که هنوز اقدام نکرده‌اند تاکید کرده است، طبق مصوبه هئیت دولت کارت‌های ملی‌ قدیمی از ابتدای امسال فاقد اعتبار هستند، اما با این وجود هنوز حدود ۱۰ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی جدید خود اقدام نکرده‌اند. درخصوص همین موضوع سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال اظهار کرد: به هیچ وجه قصد تمدید کارت‌های ملی‌ قدیمی را نداریم، زیرا این عمل سبب به تعویق انداختن ثبت نام افراد برای دریافت کارت‌های ملی‌ جدید خواهد شد. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه مدت اعتبار این برگه‌ها هنوز مشخص نشده است، تصریح کرد: این برگه تا زمان صدور کارت ملی هوشمند، در نظام اداری قابل استفاده است. حال با وجود اینکه سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرده بود که تعویض کارت‌های ملی قدیمی تمدید نخواهند شد، اما عملا این اقدام خود نیز تمدید محسوب خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
مسکن امید را مطرح کرد تا شاید نقطه امیدوار کننده‌ای در بین تمامی نا امیدان بازار مسکن ایجاد شود. وی تاکید کرد: عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی می‌تواند رونق بسیار خوبی در بازار مسکن ایجاد کند. امیدی به اجرای طرح مسکن امید وجود نداردایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران اعلام کرد که اگر طرح مسکن امید به مرحله عملیاتی برسد می‌تواند بازار مسکن را به رونق جدی برساند، اما باید دولت مراقب باشد که تجربه مسکن مهر در این طرح تکرار نشود. وی افزود: در طرح مسکن امید باید حضور بخش خصوصی جدی‌تر شود و برای ساخت این واحدها باید برنامه‌ریزی قبلی در هر شهری صورت بگیرد. آغاز ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن امید در شهرهای جدیدهمچنین روز گذشته مهدی هدایت مدیرعامل پردیس در نشست خبری خود از کلنگ‌زنی و آغاز ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن امید در شهرهای جدید خبر داد و گفت: با ساخت این واحدها می‌توانیم وضعیت بازار مسکن را در شهرهای جدید مانند پردیس تغییر دهیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تروریسم و افراطی گرایی ثبات و امنیت کشورهای جنوب و غرب آسیا را تهدید می‌کند، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت همکاری با کشورهای خیرخواه منطقه از جمله ازبکستان تاکید کرد. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، وزاری دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو پیرامون روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت‌وگوکردند. امیر سرتیپ حاتمی با یادآروی تروریسم و افراط‌ گرایی به عنوان دو پدیده خطرناک متاثر از مداخلات آمریکا و متحدین منطقه‌ای‌اش اظهار داشت: تروریسم و افراط‌گرایی ثبات و امنیت کشورهای جنوب و غرب آسیا را تهدید می‌کند. وی در پایان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت همکاری با کشورهای خیرخواه منطقه از جمله ازبکستان تاکید کرد. وی با اشاره به دغدغه‌های امنیتی مشترک دو کشور در منطقه ابراز امیدواری کرد همکاری‌های تهران تاشکند جهت مقابله مشترک با تروریسم بیش از پیش توسعه یابد.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
جنبش حماس با محکوم تصمیم جدید آمریکا علیه بخش نفت ایران تاکید کرد که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران شکست خواهد خورد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، جنبش حماس در بیانیه‌ای تصمیم دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه بخش نفت ایران را به شدت محکوم کرد و گفت: این تصمیم آمریکا اقدام تنش آمیز خطرناکی علیه ملت ایران در مسیر توسعه و اقتصاد به شمار می‌رود و ثبات و امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند. حماس افزود: سرنوشت تصمیم دولت ترامپ در تداوم اعمال تحریم‌های ظالمانه شکست است و هرگز به اهداف خودش نخواهد رسید. جنبش حماس این بیانیه را بعد از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت هشت کشور از واردات نفت از ایران صادر کرد. منبع: تسنیمانتهای پیام/