تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری ساعت ۲۴

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «ساعت ۲۴»

ساعت ۲۴ساعت ۲۴55 دقیقه قبل
یک زن ۳۶ ساله اوکراینی، که ناتالی نام دارد، با ادعای اینکه همسر رئیس جمهور روسیه است سعی داشت تا در هنگام عبور پوتین از میدان سرخ مسکو او را ملاقات کند. بنا به اعلام رسانه‌های روسی این حادثه در ۲۰ نوامبر در نزدیکی اقامتگاه رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین رخ داد. فریادهای این زن مبنی بر اینکه همسر پوتین است و خواستار ملاقات با اوست توجه عموم را به خود جلب کرد. به دنبال این حادثه، سرویس حفاظت فدرال روسیه این زن را بازداشت و تحویل پلیس مسکو داد. رئیس جمهور ۶۷ ساله روسیه در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شده است و تمایلی به صحبت کردن درباره زندگی شخصی خود ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در گفت‌وگو اختصاصی با محکوم کردن اغتشاشات اخیر اظهار داشت: چند مسئله در بین اغتشاشگران وجود دارد که نخست موضوع تفکیک آنها با مردم است و دوم اینکه این افراد آموزش دیده بودند تا نقاط حساس مانند اماکن نظامی و کلانتری‌ها را در اختیار بگیرند که این مسئله گویای دست داشتن نفوذی‌ها در کشور است. نوروزی با اشاره به اینکه افراد مسلح اغتشاشگر محارب هستند، افزود: منتقدین در جامعه سوای این جریانات هستند که نمی‌توان این افراد را مجرم خطاب کرد. سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی سپس بر تقویت پدافند غیرعامل در کشور تاکید کرد و افزود: باید بسیج محلات و گردان امام حسین (ع) و امام علی (ع) را بیش از گذشته تقویت کنیم. نوروزی در پایان با توجه به حضور دشمن در خارج از مرزهای کشور خاطرنشان کرد: باید با تقویت نیروهای نظامی و مردمی، اقتدار ملی خود را حفظ کرده و مسئولان در تصمیم گیری‌های مهم کشوری عجولانه رفتار نکنند چرا که همبستگی در همه حال گره‌گشای مشکلات خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
«دیوید هال» با انتشار پیامی در توئیترش نوشت: امروز بیانیه سه کشور اروپایی (انگلیس، آلمان و فرانسه) درباره نگرانی‌مان در خصوص اقدام ایران برای کاهش تعهداتش در چارچوب برجام را قرائت کردم. پس از اجرای گام چهارم ایران برای کاهش تعهدات در چارچوب برجام، اروپا اعلام کرده از یک سو به دنبال بهره‌مندی تهران از مزایای اقتصادی این توافق است و از سوی دیگر گزینه‌های باقی‌مانده برای حفظ برجام را بررسی می‌کند. کاهش تعهدات هسته‌ای به صورت گام به گام و براساس عملکرد کشورهای حاضر در برجام و با هماهنگی کامل آژانس بین‌المللی انجام شده است. اتحادیه اروپا دوشنبه هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای بر اهمیت اجرای کامل و موثر برجام و اراده خود برای ادامه همه تلاش‌ها در جهت حفظ این توافق تاکید کرد. در این بیانیه همچنین از ایران خواسته شده تا از اقداماتی که با برجام سازگار نیست دوری کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
اگر این سوال در سه سالگی که هویت جنسی‌اش را می‌شناسد، از او پرسیده شود، به دلیل شرم و حیا از پاسخ دادن به این سوال طفره می‌رود. بنابراین اگر والدین با کودکشان اتاق مشترکی داشته باشند باید به این موضوع دقت داشته باشد. در این راستا شیوندی تاکید کرد: والدین باید در سنین کودکی به ویژه از ۳۶ ماهگی به بعد کودکشان به چند اصل محیطی توجه کنند؛ اصل اول موضوع اتاق کودک است. همچنین والدین باید هنگام بازی کودکشان نظارت کاملی به او داشته باشند و حتی برای مدت کوتاهی از دید مستقیم والدین پنهان نشوند. همچنین والدین باید به نوع بازی کودکان نیز توجه مستمر کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
مصرف دارو بدون دانش کافی درباره آنلازم است بیمار هنگام دریافت نسخه دارویی جدید یا مصرف داروی بدون نسخه اطلاعات کافی در مورد آن بدست آورد. بیمار باید در مورد چگونگی مصرف دارو و عوارض جانبی آن آگاهی داشته باشد. مصرف دوز بالای داروبیمار باید داروی تجویزی را فقط به میزان توصیه شده از سوی پزشک مصرف کند. ترکیب اشتباه دارو با مواد غذاییترکیب اشتباه مواد غذایی با یک دارو می‌تواند در روند جذب دارو از معده خلل ایجاد کند. خودتجویزی در مصرف داروتجویز خودسرانه دارو اشتباه رایج بیشتر افراد است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-مدد جباری، مسئول تدارکات تیم فوتبال استقلال توضیحاتی درباره ناراحتی آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان ارائه کرد. مدد جباری درباره اینکه آندره‌آ استراماچونی به دلیل اینکه لباس‌ها به او تحویل داده نشده بود، قهر کرده است، اظهار داشت: بحث لباس‌ها نبود، کفش‌های سرمربی تیم در مجموعه تهرانسر جا مانده بود. از تیم تدارکات، یک نفر مأمور شستن لباس‌ها و تحویل آن به اعضای تیم است. وی افزود: وقتی متوجه گم شدن کفش‌های استراماچونی شدیم، دو برابر پول آژانس را پرداخت کردم تا هر چه زودتر کفش‌های استراماچونی را از تهرانسر به مجموعه انقلاب بیاورد. تمرین امروز استقلال زیر نظر دستیاران استراماچونی برگزار شد و تنها میلاد زکی‌پور به دلیل مصدومیت غایب بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-هرچند عوامل مختلف شیوه زندگی از طریق محیط وارد بدن انسان می‌شوند مانند سیگار، الکل و تغذیه نامناسب؛ اما، وقتی صحبت از عوامل محیطی می‌کنیم منظور عواملی هستند که مستقل از انتخاب شیوه زندگی به بدن آسیب می‌رسانند؛ مانند آلودگی هوا. به طور کلی سهم عوامل مختلف شیوه زندگی در ایجاد سرطان نسبت به عوامل محیطی بسیار بیشتر است. بنابر اعلام اداره سرطان وزارت بهداشت، گرچه رابطه مواجهه با عوامل محیطی و خطر بروز سرطان تایید شده است، اما هنوز به درستی مشخص نیست که چرا از بین دو نفر که مواجهه‌های محیطی مشابهی دارند، یکی مبتلا به سرطان می‌شود و دیگری مبتلا نمی‌شود. احتمال ایجاد سرطان در یک فرد در واکنش به عوامل زیست محیطی ویژه به مدت زمان و تعداد دفعات قرار گرفتن در معرض ماده‌ای خاص و همچنین عوامل دیگر مانند عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، ‌ سن و جنسیت نیز بستگی دارد. نکته مهم آن است که آلودگی هوا جزء عوامل سرطان‌زای قابل پیشگیری است و تلاش در این زمینه لازم است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
پس از عملکرد ضعیف جونیور براندائو مهاجم برزیلی پرسپولیس در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر، تلاش‌هایی از سوی مسئولان این باشگاه صورت گرفت تا قرارداد این بازیکن فسخ شود و جا برای جذب یک بازیکن باکیفیت در خط حمله باز شود. در همین رابطه مسئولان باشگاه پرسپولیس به دنبال برنامه‌هایی هستند تا قرارداد این بازیکن را با حداقل مبلغ فسخ کنند و در همین رابطه مذاکراتی با این بازیکن و مدیر برنامه‌هایش انجام شده است. مسئولان باشگاه پرسپولیس برای فسخ قرارداد جونیور منتظر پاسخ مقامات باشگاه لودوگورتس بلغارستان بودند تا پس از اعلام نظر این باشگاه در خصوص جونیور تصمیم‌گیری کنند. جالب آنکه باشگاه بلغاری به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که جونیور را باید تا پایان فصل نگه دارید! باشگاه لودوگورتس فصل گذشته هم جونیور براندائو را به عنوان بازیکن قرضی به لیگ برزیل فرستاده بود و حالا هم جنس فرخته شده را نمی‌خواهد پس بگیرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-معاون آموزش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توصیه‌ها و هشدارهایی را برای ایمنی شهروندان در فصل سرما ارائه کرد. تجهیزات زمستانی خودرو نیز باید آماده باشد و مواردی نظیر زنجیر چرخ، ضدیخ و … باید قبل از سفر تعبیه شود. اگر در هنگام رانندگی ناگهان برف سنگین شروع به بارش کرد و این تجهیزات نیز همراه رانندگان نبود بهترین کار رعایت سرعت مطمئنه و رانندگی با دنده سنگین است. در صورتی هم که در یک سطح لغزنده سرعت خودرو بالاست لازم است که از تغییر وضعیت به دنده سنگین خودداری شود. کلهری در مورد رانندگی در هوای مه آلود نیز گفت: در هوای مه آلود باید با نور پایین و با احتیاط کامل رانندگی کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس با انتشار پستی در اینستاگرام از دیدارش با سفیر ایران در کشور کرواسی خبر داد. برانکو ایوانکوویچ بعد از جدایی از الاهلی هنوز با تیم جدیدی قرارداد امضا نکرده است. او که اینروزها در کرواسی حضور دارد عکسی در اینستاگرامش با سفیر ایران در کرواسی منتشر کرد و زیر آن نوشت: «دیدار خوبی با محمدرضا صادق داشتم.» این عکس برانکو با سفیر ایران بعد از انتشار گمانه‌ها متفاوتی را برانگیخته از جمله مسایلی چون حل مساله بدهی باشگاه پرسپولیس و یا حتی مذاکره برای حضور روی نیمکت تیم ملی.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-آمریکا و استرالیا با حمایت از توسعه پروژه‌های مواد معدنی استراتژیک و عناصر خاکی نادر به مقابله با سلطه چین در بازار جهانی این مواد حساس می‌پردازند. چین در حدود ۸۰ درصد از تولید جهانی عناصر خاکی نادر سهم دارد. عناصر خاکی نادر گروهی متشکل از ۱۷ عنصر شیمیایی مورد استفاده در دستگاههای الکترونیکی مصرفی و تجهیزات نظامی هستند. استرالیا میزبان شرکت لیناس است که بزرگترین معدنکار عناصر خاکی نادر جهان در خارج از چین به شمار می‌رود. بر اساس گزارش رویترز، آژانس‌های مواد معدنی استرالیا و آمریکا توافقی را برای دستیابی به درک بهتر از ذخایر مواد معدنی استراتژیک خود امضا کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران اعلام کرد که تنها سرویس‌های مدارسی در شهر تهران مشمول دریافت بنزین سهمیه‌ای می‌شوند که حتما برچسب سرویس مدرسه داشته باشند. علیرضا قنادان در مورد سهمیه بنزین سرویس مدارس غیر تاکسی اظهار کرد: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته است، سرویس مدارس تا سقف ۱۲۰ لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف ۸۰ لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است. وی با بیان این‌که صرفا رانندگان سرویس مدارسی می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند، ادامه داد: تنها سرویس مدارسی در تهران می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند که برچسب سرویس مدرسه داشته باشند. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان این‌که از این رانندگان شماره حساب دریافت می‌شود و به صورت اعتباری مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین به حساب رانندگان واریز می‌شود، اظهار کرد: این مبلغ واریزی صرفا برای خرید بنزین قابل استفاده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-محمد نادری مدافع چپ جوان تیم پرسپولیس، در دیدار مقابل عراق اولین بازی ملی خود را انجام داد. آن زمان می‌توانیم جواب بهتری به این انتقادات که علیه تیم ملی وجود دارد، بدهیم. می دانیم که هواداران از ما در هر بازی برد می‌خواهند و باید خیلی زود به رده‌های بالاتر جدول صعود کنیم. برای تیم نفت مسجدسلیمان احترام بسیار زیادی قائل هستم ولی معتقدم تیم خودمان قدرت آن را دارد تا اولین شکست را برای تیم نفت رقم بزند. این آرزوی ما در این فصل است که بتوانیم با ارائه نمایش‌های درخشان، خیلی زود صدرنشین جدول شویم و قهرمانی‌های سه فصل گذشته که با برانکو ایوانکوویچ رقم خورده را تکرار کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-نرخ بیکاری ترکیه تا پایان ماه اوت به ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری ترکیه در دوزاده ماه منتهی به اوت با ۰٫۹ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۴ درصد رسید که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس سال جاری تاکنون بوده است. این نرخ هم‌چنین در مقایسه با نرخ بیکاری ترکیه در اکتبر سال گذشته ۲٫۹ درصد افزایش پیدا کرده است. نرخ بیکاری جوانان که شمار جوانان فاقد شغل ۱۵ تا ۲۴ ساله را اندازه می‌گیرد طی این مدت به ۲۷٫۴ دصرد رسیده است که ۶٫۸ درصد بیشتر از نرخ بیکاری اوت سال گذشته است. متوسط نرخ بیکاری ترکیه در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۱۰٫۲۸ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده با ۱۴٫۸ درصد در ماه فوریه سال ۲۰۰۹ و کمترین رقم با ۷٫۳ درصد در ژوئن۲۰۱۲ به ثبت رسیده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرد برای جا به جایی هواداران از دو کشتی مسافربری استفاده خواهد کرد. به نقل از آس، کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قصد دارد تحول عظیمی در بخش حمل و نقل این بازی‌ها داشته باشد. به همین خاطر این کمیته با شرکت کشتیرانی MSC قرارداد امضا کرده است تا از دو کشتی بهره ببرد. جاسم بن سیف السولایتی (وزیر راه قطر) نقش کمیته برگزاری جام جهانی را که مدیرش حسن الزواوی است برجسته کرد و گفت: وزارت در زمینه حمل و نقل پیشرفت‌های زیادی کرده است تا هواداران بتوانند در جریان جام جهانی به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. انتظار داریم این بندر میزبان بزرگترین کشتی‌های توریستی جهان باشد تا مسافران در جریان جام جهانی از این تجربه خاص لذت ببرند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-در بسیاری از کشورها معلمان کمتر از حقوق متوسط در ماه درآمد دارند. به نقل از بیزینس اینسایدر، موسسه «تیچینگ ابرود» با بررسی وضعیت حقوق معلمان در ۱۰۰ کشور جهان دریافته است که حقوق معلمان در این کشورها به طور معمول ۴۸ درصد کمتر از مبلغ مورد نیاز برای تامین نیازهای کالایی و خدمات آن‌ها بوده است. با این حال در برخی کشورها حقوق معلمان یکی از بالاترین حقوق‌های دریافتی در بین سایر مشاغل است. متوسط حقوق معلمان در سال: ۶۷۲۳ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۲۵۶۸ دلار۲- چینمتوسط سرانه درامدی معلمان در این کشور ۴۴ درصد بیشتر از متوسط درآمد سرانه در کل این کشور است. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-باشگاه تاتنهام انگلیس مائوریتسیو پوچتینو سرمربی آرژانتینی خود را برکنار کرد و خوزه مورینیو را به جای او انتخاب کرد. باشگاه تاتنهام روز چهارشنبه به طور رسمی پس از اخراج مائوریتسیو پوچتینو سرمربی آرژانتینی خود، خوزه مورینیوی پرتغالی را جانشین او کرد. با توجه به اینکه پوچتینو تا سال ۲۰۲۳ با تاتنهام قرارداد داشت، این باشگاه به دلیل برکناری او می‌بایست مبلغ قرارداد او را تمام و کمال پرداخت می‌کرد اما گویا با توافق حاصل شده میان اسپرز و پوچ، این باشگاه با پرداخت ۲۰ میلیون یورو رضایت پوچتینو را جلب کرده تا پرونده حضور مربی جوان آرژانتینی در بین سفیدهای لندن برای همیشه به پایان برسد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-طی چند روز اخیر و در غیاب اینترنت جهانی، اگرچه وب‌سایت‌های ایرانی با بهره‌گیری از سرورهای داخلی به فعالیت ادامه می‌دهند، اما بسیاری از کاربران اینترنت، از دانشجویان و برنامه‌نویسان تا کسب‌وکارهای کوچک که فعالیتشان در بستر شبکه جهانی اینترنت جریان داشته، با مشکلات بسیاری مواجه و بعضا متحمل ضررهای جبران‌ناپذیری شدند. بسیاری از دانشجویان به قطعی اینترنت اعتراض داشتند و این‌که با قطع بودن شبکه جهانی، به مقاله‌های علمی دسترسی ندارند و برای دفاع از پایان‌نامه‌های خود دچار مشکل شدند. اینترنت ملی عملا برای پژوهش‌های دانشجویی بی‌استفاده است و دغدغه مردم برای استفاده از اینترنت که فقط پیام‌رسان‌ها نیستند.» حتی بسیاری از کاربران گفته‌اند که راضی به محدودیت شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها هستند اما درخواست اتصال به اینترنت را دارند. یکی دیگر از کاربران نوشته است: «اینترنت داخلی برای کسب‌وکارهای استارت‌آپی عملا کارایی نداره چون مثلا ما اساس جذب مشتری‌مون از جست وجوی گوگل هست و هزاران کسب‌وکار مثل ما هستند که الان نابود شدند». در نهایت شاید این روزها و شرایط ناگزیر قطعی اینترنت فرصتی برای آزمایش شبکه ملی اطلاعات و آمادگی وب‌سایت‌های داخلی در غیاب شبکه جهانی اینترنت فراهم کرده باشد، اما نمی‌توان منکر مشکلاتی شد که درحال حاضر کاربران بسیاری در جامعه به دلیل قطعی اینترنت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-آنطور که معاون بیمه مرکزی می‌گوید، با اصلاح مقررات دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای نمی‌تواند تمام منابع خود را در یک بانک سپرده گذاری کند. وی با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه بیمه زندگی انجام شده است گفت: تفکیک سرمایه گذاری ذخایر ریاضی از سایر بخش‌ها از این اقدامات است. از جمله این اقدامات این که در شورای عالی بیمه نیز به تصویب رسیده است، تا پیش از این تمام منابع به صورت یکجا سرمایه گذاری می‌شد ولی آن را جدا کردیم تا در زمینه هایی که ماهیت بلند مدت دارند سرمایه گذاری شده که بازدهی بالاتری داشته باشد. به گفته وی، دیگر یک شرکت بیمه نمی‌تواند تمام منابع خود را در یک بانک سپرده گذاری کند و حداکثر یک سوم سپرده گذاری را می‌تواند در یک بانک انجام دهد. معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی- با بیان اینکه در بیمه‌های زندگی اقدام دیگر بازنگری و اصلاح مقررات مربوط به جذب بیمه زندگی است، افزود: اکنون فقط نماینده می‌تواند بازاریابی کرده و صدور انجام نمی‌دهد در این حالت می‌تواند شغل دیگری داشته و نیاز به دفتر هم ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-مهاجم اتلتیکومادرید امروز زیر تیغ جراحی رفت و حداقل تا سه ماه از میادین دور خواهد بود. به نقل از آس، دیگو کاستا امروز (پنجشنبه) مورد عمل جراحی قرار گرفت. اکنون او باید حداقل سه ماه صبر کند تا بتواند به میادین بازگردد. کاستا آخرین بازی‌اش را با اتلتیکومادرید پیش از فیفا دی انجام داد و برابر اسپانیول توانست به کوکه پاس گل دهد. در شروع فصل تلاش کردیم با یک بازیکن قرارداد امضا کنیم و می‌دانید که برای جذب یک بازیکن باید یک بازیکن دیگر را به فروش برسانید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-پرونده انتقال آب دریا به برخی استان‌های کشور به‌صورت جدی روی میز دولت قرار دارد که طبق آن قرار است آب شور دریای عمان و خلیج فارس به میزان ۸٫۳ میلیارد مترمکعب به ۱۷ استان برسد. آخرین اخبار حاکی از آن بود که مطالعات ۷۳۰۰ صفحه‌ای انتقال آب دریای عمان به وزارت نیرو، ارسال شده است. قبل آب دریا به یزد تخصیص داده شده و امور مربوط به انتقال به استان کرمان نیز در حال انجام است، به طور کلی مطالعه برای انتقال آب دریا به ۱۷ استان در حال انجام است. در سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان طرح‌های مدیریت مصرف تهیه شده و طرح استان خراسان جنوبی در کارگروه ملی تصویب شده است. استان‌هایی همچون بوشهر، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و خراسان از منابع آب دریای خلیج فارس و عمان بهره‌مند هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-سفیر ایران در لندن گفت که اغتشاشات اخیر توسط «هسته‌های شورشی سازمان یافته» به اجرا درآمد که شکست هم خوردند. حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش درباره اغتشاشات اخیر نوشت: «آتش‌ زدن صدها بانک، ساختمان، فروشگاه، پمپ بنزین و حتی آمبولانس‌ها و مراکز اورژانس و در سطحی وسیع‌تر، اقدام برای انفجار پالایشگاه عسلویه و سیستم تلفن همراه کشور، نه توسط مردم و نه با حمایت مردم انجام گرفت. این اقدامات توسط «هسته‌های شورشی سازمان یافته» به اجرا درآمدند که شکست هم خوردند».
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که امروز احتمالا در جلسه شورای حکام آژانس بحث‌های دشوار و جدی درباره ایران صورت خواهد گرفت. «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمیامروز (پنج‌شنبه) در یک پیام توییتری در خصوص نشست امروز شورای حکام آژانس گفت که قرار است مذاکرات دشوار و جدی درباره ایران انجام گیرد. وی در یک پیام توییتری نوشت: «جلسه منظم شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کمتر از دو ساعت برگزار می‌شود. اولیانوف در خصوص دستور کار نشست شورای حکام گفت: «در خصوص موضوع کره شمالی و سوریه، مسئله جدیدی نخواهد بود و هماهنند اغلب موارد، بیانیه‌های مرسوم تکرار خواهد شد. از طرف دیگر، «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که هفته آینده جلسه‌ای بین مقامات آژانس و مقامات ایرانی در تهران برگزار خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-نقل قول منتسب به رهبری خطاب به یکی از طلبه‌ها درباره افزایش قیمت بنزین صحت ندارد. نقل قولی از مهدی چمران مبنی بر اینکه «یکی از طلبه‌ها به رهبر انقلاب گفتند «آقا شما چرا با افزایش قیمت بنزین موافقت کردید؟»؛ رهبری پاسخ دادند که «چه کاری می‌توانستیم انجام دهیم؟» که گریه حاضران را در پی داشت.» منتشر شده است که با پیگیری‌های خبرنگار ما مشخص شد این گفته‌ها غیر دقیق بوده و صحت ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-در شرایطی که معاون وزیر راه از ارسال پیامک به رانندگان ماشین‌های عمومی و سنگین برای پرداخت عوارض الکترونیکی هشت ماهه گذشته آزادراه‌ها خبر داد و رییس‌اتحادیه سواری‌ کرایه گفته است که رانندگان این اتحادیه نمی‌توانند این مبالغ هنگفت را به صورت یکجا پرداخت کنند، مشخص نیست این عوارض میلیونی برای سه هزار راننده ماشین‌های سواری کرایه بین شهری چگونه می‌خواهد پرداخت شود؟ الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور از اواخر سال گذشته آغاز و در چهار آزاد راه کشور به صورت آزمایشی اجرایی شد. در این آزادراه‌ها گرچه دیگر خبری از توقف ماشین در عوارضی‌ها و ایجاد ترافیک نبود و مردم از طریق سامانه‌های اینترنتی، پیامکی و اپلیکیشن‌های موبایلی آن را پرداخت می‌کردند اما در این میان برخی از رانندگان به ویژه رانندگان خودروهای عمومی و سنگین مدعی شده بودند که نمی‌توانند عوارض خود را پرداخت کنند چرا که به آن‌ها اطلاع رسانی نشده است. وی تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم تا هر چه سریعتر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند تا جریمه یا دیرکرد برای آن‌ها در نظر گرفته نشود. اعلام این خبر واکنش‌هایی را از سوی رحمت حاج محمدعلی، رئیس اتحادیه سواری کرایه در پی داشت، وی در این باره به ایسنا گفت: حدود ۳۰۰۰ راننده در چهار آزادراه کشور که عوارض‌شان به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود، در تردد هستند که به تازگی پس از هشت ماه پیامک عوارض الکترونیکی برای آن‌ها به تدریج ارسال شده است. آن‌ها بین ۵۰۰ هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان عوارض آزادراهی برایشان پیامک شده است که حتی اگر حداقل این مبلغ را نیز برای همه سه هزار نفر محاسبه کنیم به عددی معادل ۱٫۵ میلیارد تومان می‌رسد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-فرمانده کل ارتش گفت: نبرد ما با استکبار تا جایی که آنها بپذیرند در برابر حق باید دست‌هایشان را بالا ببرند ادامه خواهد داشت. این گذشته امید به آینده را افزایش می‌دهد و باعث نشاط و شادابی می‌شود. سرلشکر موسوی ادامه داد: نسل جوان ما که نشاط و شادابی مختص سنین آنها است و حتی پا به سن گذاشته‌ها نیز از آنها نشاط و انرژی می‌گیرند، امروز به جایی رسیده که پیش چشمش روشنی و آینده روشن قرار دارد. امیرسرلشکر موسوی ادامه داد: ما اصلا در دوران دفاع مقدس فکر نمی‌کردیم روزی به چنین جایی برسیم. وی در پایان عنوان کرد: سهم نیروهای مسلح این است که دشمنان را از اینکه می‌توانند از نظر نظامی به کشور لطمه‌ای وارد کنند مایوس کند و تا حد بسیار زیادی هم در این زمینه موفق بوده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با همتای مالزیایی خود با مواضع آمریکا در قبال شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری و مشکل شبه‌جزیره کره مخالفت کرد. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) مجددا به تصمیم وزارت خارجه آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. لاوروف طی نشست خبری مشترک با همتای مالزیایی خود، گفت: «اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره قانونی بودن ساخت‌وساز شهرک‌های اسرائیلی در اراضی [خصوصی] فلسطینی‌ها، با قطعنامه‌های شورای امنیت در تضاد است و منجر به بن‌بست [در مذاکرات سازش] می‌شود». وزیر خارجه روسیه روز گذشته هم با رد تصمیم واشنگتن درباره شهرک‌های صهیونیست‌نشین، گفته بود: «مناقشات فلسطین-اسرائیل باید طبق مبانی قانونی بین‌المللی کنونی و فقط از طریق مذاکرات مستقیم بین دو طرف حل شود». «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-دستگاه دیپلماسی چین تصویب لایحه‌ای مداخله‌جویانه درباره هنگ‌کنگ در مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرده و در خصوص اقدام متقابلی سخت هشدار داد. دولت چین در واکنش به تصویب لایحه‌ای در حمایت از اعتراضات هنگ‌کنگ اعلام کرد تلاش آمریکا در ادامه دادن به تحرکات غلط، اقدامات متقابل سختی را در پی خواهد داشت. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌بی‌اس»، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه هشدار داد، تصویب این لایحه در آمریکا به «تحریک مجرمین خشونت‌طلب» و «ایجاد اختلال در هنگ‌کنگ و حتی نابودی آن» منجر خواهد شد. شوانگ افزود: ‌ «اگر آمریکا به این اقدامات غلط ادامه دهد، چین بدون شک دست به اقدامات متقابل سختی خواهد زد». بر اساس آن هنگ‌کنگ می‌توانست برخی مجرمین را برای ادامه محاکمه یا اجرای مجازات، به سرزمین اصلی چین بفرستد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
ساعت۲۴-مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از کاهش دمای شهرستان خلخال به ۱۳درجه زیر صفر و ورود سامانه جدید بارشی به استان خبرداد. سیاوش محمدی اظهار داشت: صبح امروز کمینه دمای هوای شهرستان خلخال به ۱۳درجه زیر صفر رسید که با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به استان روند کاهشی دما تا ۳ روز آینده ادامه خواهد داشت. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: سامانه جدید به استان از ظهر پنجشنبه وارد شده که مرکز و جنوب اردبیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد که وزش باد تند و نسبتا شدید را به همراه دارد. وی افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر این است که در این سامانه، شمال استان نیز از نزولات جوی بهرمند خواهند شد که اغلب بصورت بارش باران و در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها بصورت برف است. محمدی کاهش دمای استان بین ۴تا ۶ درجه را متذکر شد و گفت: تداوم بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان و لغزندگی، یخبندان، رخداد مه، کاهش دید و در بعضی ساعات همراه با کولاک برف بخصوص در جاده‌ها و گردنه‌های مواصلاتی استان می‌شود.