تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری بازار سرمایه ایران

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «بازار سرمایه ایران»

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران48 دقیقه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز بورس فلزات لندن روند قیمتی فلزات اساسی افزایشی بود و بازار فلزات را یک دست سبزپوش کرد. بر اساس این گزارش، در بازار لندن قیمت آلومینیوم با رشد ۰٫۵ درصدی به هر تن یک هزار و ۷۹۹ دلار رسید و قیمت مس در این بازار با رشد ۰٫۱ درصدی هر تن ۶ هزار و ۴۱ دلار معامله شد. قیمت سرب با رشد ۱٫۱ درصدی به هر تن یک هزار و ۸۲۱ دلار رسید و قیمت نیکل هم با افزایش ۰٫۴ درصدی هر تن ۱۲ هزار و ۴۵ دلار مبادله شد. قیمت قلع در این بازار با رشد ۰٫۲ درصدی به هر تن ۱۹ هزار و ۴۹۵ دلار رسید و قیمت روی نیز با رشد ۰٫۴ درصدی هر تن دو هزار و ۵۸۴ دلار دست به دست شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران54 دقیقه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تصمیم اعضای اوپک بر سر کاهش میزان تولیدات و رشد قیمت نفت و ادعای تولیدکنندگان مبنی بر تامین کمبود نفت در بازارهای جهانی در صورت نیاز، موجب رشد قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد. در این بین، قیمت نفت برنت با رشد ۰٫۴ درصدی به هر بشکه ۷۲ دلار و ۲۴ سنت رسید و قیمت نفت سبک آمریکا با افزایش ۲۶ سنتی هر بشکه ۶۳ دلار و ۳۶ دلار دست به دست شد. این در حالی است که، اعضای اوپک همراه با روسیه و چند تولید کننده دیگر از ابتدای امسال تولید نفت خود را کاهش داده‌اند. عربستان به عنوان بزرگترین تولید کننده عضو اوپک از تمایل خود برای ادامه کاهش تولید سخن گفته است. اما در بازار طلا، قیمت هر اونس از این فلز با افت ۰٫۱ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۷۵ دلار رسید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران54 دقیقه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بهمن دیزل با سرمایه یک هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت بهمن دیزل در دوره یاد شده، مبلغ ۷۱۴ میلیارد و ۵۸۸ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۷۱۵ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۲۲ درصد کاهش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ یک هزار و ۹۲۵ میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «خدیزل» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۹۱۸ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۹۱۸ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. شرکت بهمن دیزل پیش بینی می‌کند در دوره ۱۲ ماهه منهی به اسفند ۱۳۹۸ تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو را به فروش برساند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران56 دقیقه قبل
حتی اگر زیان می‌کردم ماجرای شگفت‌انگیزی بود زیرا این شانس را داشتم تا ویژگی‌ها و نقاط ضعف طبیعت انسانی را در بزرگ‌ترین آزمایشگاه بشری روی کره زمین بشناسیم. به نظر می‌رسد انگیزه همسویی در بازار سهام در واقع دشمن موفقیت سرمایه‌گذار است. همچنین کشف کردم که بازار بورس تا حدی مثل شرایط جوی است. کم کم معاملاتی فرضی در بازار بورس را در ذهنم مجسم کردم و آنها را به دقت در دفترچه یادداشتم ثبت نمودم. اولین تجربیات یک تازه‌کار در بورسهر وقت زیان می‌کردم، سعی داشتم به علتش پی ببرم و از اشتباهاتم به نفع خود استفاده کنم.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران59 دقیقه قبل
به این ترتیب، باید دقت شود که بازار سهام تنها بازاری است که علاوه بر سود نقدی، توانایی پوشش ریسک نوسان ارز، تورم داخلی و جهانی را دارد. این کارشناس بازار سرمایه در خصوص ریسک‌های وارد بر بازار بیان داشت: ریسک سیاسی تحت تاثیر تحولات اخیر کشورهای غربی و خروج آن‌ها از برجام بوده است. مدیر عامل گروه صنعتی و معدنی امیر در ادامه با پیش بینی بازار تا انتهای فصل تابستان اظهار داشت: انتظار استراحت و چرخش بین گروه‌های بازار سرمایه وجود دارد. همانطور که اشاره کردم، رشد قیمت ارز مهمترین عامل افزایش قیمت سهام در دوره اخیر بوده است. این کارشناس بازار سرمایه در ادامه در خصوص روند قیمتی کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی اشاره کرد: قیمت‌های جهانی تحت تاثیر جنگ تجاری قرار گرفته است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن سه میلیارد و ۵۰۲ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۶۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۲۱۰ میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز نمادهای فولاد، وبملت و پارس به ترتیب با ۳۶۶، ۲۱۲ و ۱۹۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای شبهرن، همراه و ومعادن به ترتیب با ۵۸، ۵۵ و ۱۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا، وبملت، خودرو و بترانس پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت شد و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. به گزارش سنا، امروز با تقویت سمت تقاضا در معاملات بورس تهران، شاخص بار دیگر به عدد ۲۱۵ هزار واحدی بازگشت.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ساعت قبل
این طور نیست؟ بنابراین به نظر می‌رسد که تاثیر حرص و طمع بسیار زیاد است. در نتیجه در بازار سهام، بیشتر شاهد روند رو به کاهش قیمت‌ها هستیم و البته بازار کساد هرگز به‌اندازه بازار پر رونق دوام ندارد. نمی‌گوییم بورس جای خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست، بلکه می‌خواهیم این نکته را برسانیم که بدون دانش و تجربه کافی، فقط پول‌تان را در بورس از دست می‌دهید. بستنی‌های آب شدهدر خصوص اینکه چطور ارزش‌های کاذب سهام که به واسطه حرص و طمع ایجاد شده محکوم به سقوط هستند، توضیح ساده‌ای می‌دهیم. می‌توان بازار سهام را این طور توصیف کرد: من یکی ظرف بستنی دارم که ۱۰ هزارتومان خریده‌ام.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سهامداران بیمه ما جهت تصمیم گیری در خصوص استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره به مجمع دعوت شدند. سهامداران «ما» می‌توانند جهت شرکت در مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۴ روز شنبه، ۱۱ خرداد ماه سال جاری در تهران، میدان ونک، خیابان ونک، پلاک ۹ برگزار می‌شود، گرد هم آیند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ساعت قبل
تسهیل این محدودیت توسط آمریکا فقط به آن دلیل است که به خریداران تجهیزات ساخت هوآوی فرصتی بدهد تا ظرف مدت کوتاهی این تجهیزات را با محصولاتی از شرکت‌های دیگر جایگزین کنند. در حالی که سهام شرکت‌های آمریکایی که به هوآوی خدمات رسانی می‌کردند نیز با افت قیمت سهام همراه شدند. در این بین، قیمت سهام شرکت تکنولوژی کوآلکوم با کاهش ۶ درصدی قیمت سهام رو به رو شد در حالی که شرکت تکنولوژی میکرون با افت ۴ درصدی قیمت سهام معاملات را ادامه داد. اما این تصمیم آمریکا دو لبه دارد و لبه دیگر آن تخریب صنعت تکنولوژی آمریکا است. در این میان علاوه بر هوآوی، شرکت‌های آمریکایی نیز متضرر می‌شوند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت صنایع مس شهید باهنر با سرمایه یک هزار و ۱۲۵ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد. شرکت صنایع مس شهید باهنر در دوره یاد شده، مبلغ ۷۸۰ میلیارد و ۵۸۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۶۹۴ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۳ ریال افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۸۷۴ میلیارد و ۹۴ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «فباهنر» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۷۷۶ میلیارد و ۹۳۵ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۶۹۱ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
شهاب الدین شمس در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) با بیان اینکه بازارهای موازی هرکدام ریسک‌های مخصوص به خود را دارند، اظهار داشت: بازار سرمایه قادر است ظرفیت‌های کسب بازده را به صورت روشن‌تری بازتاب دهد و به نظر می‌رسد آن بازدهی که از بازار سرمایه به دست می‌آید، در بازارهای دیگر به سادگی به دست نیاید. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: به نظر می‌رسد، عدم تقسیم سود و نگهداری سود به نیت توسعه فعالیت‌ها در شرکت‌های سودده در ذات خود بد نباشد، ولی از نظر تئوریک میزان تقسیم سود، تاثیر خاصی بر بازدهی شرکت ندارد. شمس پیش بینی کرد که فصل مجامع امسال از منظر عمکرد و گزارش‌ها، فصلی با خبرهای خوب باشد. وی همچنین درمورد روند حرکتی کامودیتی‌ها در سال جاری میلادی گفت: کامودیتی‌ها هرکدام رفتار فصلی خاص خود را دارند. مدیرعامل سرمایه گذاری دانایان پارس افزود: فعالان در این بخش درصورتی که بتوانند خط فروش خود را حفظ کنند، با همین نرخ‌های فعلی هم به نظر می‌رسد گزارش‌های خوبی داشته باشند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت ریخته‌گری تراکتورسازی ایران اعلام کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۲۱۳ میلیارد ریال به ۹۱۳ میلیارد ریال دارد. بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه «ختراک» از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، اندوخته طرح و توسعه به منظور اجرای پروژه‌های خرید و بهینه سازی تاسیسات تولیدی شرکت و افزایش بهره وری و راندمان و رعایت الزامات زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی که در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، خواهد بود. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، محمدرضا پور ابراهیمی درباره تاثیر راه‌اندازی بازار متشکل ارز در ساماندهی بازار ارز، افزود: اگر برنامه‌ جامعی که برای این بازار در نظر گرفته شده است اجرا شود حتما این بازار می‌تواند به ساماندهی بازار ارز کمک کرده و از رانتی که در اقتصاد وجود دارد جلوگیری کند. پور ابراهیمی اضافه کرد: اما پس از راه اندازی بازار متشکل، نرخ ارز خودش به صادرکنندگان این علامت را می‌دهد که ارز را به کشور وارد کنند زیرا برای آنها جذابیت قیمتی خواهد داشت. پور ابراهیمی اضافه کرد: با کاهش تقاضا برای ارز و عرضه بیشتر از طریق بازار متشکل، قیمت ارز نیز به تعادل خواهد رسید. بازیگران اصلی بازار متشکل شامل بانک مرکزی، بانک‌ها و صرافی‌های دارای مجوز هستند. یادآور می‌شود: برای عملیاتی شدن عملیات بازار متشکل ارز، به زیرساخت‌های لازم در بخش فناوری اطلاعات بانک مرکزی، بانک‌های عامل و شرکت بازار متشکل ارز نیاز است که مراحل پایانی آماده سازی را طی می‌کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
وزیر تجارت آمریکا، ویلبور راس، در بیانیه که روز دوشنبه منتشر شد اعلام کرد که اقدام اخیر آمریکا برای کاهش موقت محدودیت‌ها فقط به آن دلیل است که به خریداران تجهیزات ساخت هواوی فرصتی بدهد تا ظرف مدت کوتاهی آن تجهیزات را با محصولاتی از شرکت‌های دیگر جایگزین کنند. اما بنیانگذار هواوی، رن ژنگفی، روز سه شنبه اعلام کرد که این اقدامات آمریکا هیچ تاثیری بر شرکت نخواهد داشت و مدیران هواوی مدت‌هاست که برای چنین سناریویی آماده بوده‌اند. وی تاکید کرد که هواوی با دولت آمریکا، و نه با شرکت‌های آمریکایی، مشکل دارد. وزارت تجارت آمریکا گفته است که بعد از یک دوره ۹۰ روزه ارزیابی خواهد کرد که آیا لازم است کاهش محدودیت‌ها تمدید شود، یا خیر. روز پنج شنبه، وزارت تجارت آمریکا هواوی و ۶۸ شرکت وابسته به آن را به لیست سیاهی وارد کرد که بر اساس آن داد و ستد شرکت‌های آمریکایی با آن شرکت ممنوع می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه مجلس دو فوریت لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی مطرح شد که بعد از توضیحات جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و اظهارات دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف با فوریت این لایحه، نمایندگان با ۱۳۱ رأی موافق، ۷۰ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در مجلس با دو فوریت این لایحه مخالفت کردند. رئیس مجلس یک فوریت این لایحه را به رأی گذاشت که نمایندگان با ۱۴۷ رأی موافق، ۵۳ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در مجلس با یک فوریت این لایحه موافقت کردند. در مقدمه این لایحه آمده است: در اجرای دقیق قوانین و مقررات ناظر بر پیشگیری و مقابله با پولشویی، بی تردید نظارت بر عملکرد اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی، نقش مؤثری ایفا می‌کند. به همین دلیل در راستای رفع ابهامات مربوط به نظارت بر عملکرد اشخاص مشمول در قانون مبارزه با پولشویی و اصلاحات بعدی آن، لایحه زیر جهت طی تشریفات قانون تقدیم می‌شود: عنوان لایحه: الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشوییماده واحده – متن زیر به عنوان تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی مصوب ۲ بهمن ۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود: تبصره – نهادها و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ و ۶ مانند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان حسابرسی، جامعه حسابداران رسمی، کانون وکلای دادگستری، سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام مهندسی کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه که مطابق قوانین و مقررات بر عملکرد اشخاص مشمول نظارت می‌کنند، مکلفند علاوه بر انجام تکالیف اجرایی مقرر در این قانون، قانون تأمین مالی تروریسم و مقررات مربوط به آن، تکلیف نظارتی خود را نسبت به عملکرد این اشخاص در چهارچوب قوانین و مقررات مذکور به نحو مؤثر معمول دارند. همچنین نهادها و دستگاه‌های یاد شده موظفند در صورت شناسایی تخلف یا جرم حسب مورد نسبت به برخورد یا اعلام آن به مراجع قضائی و غیر قضائی صالح اقدام کنند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
با توجه به تغییر متغیرهای اقتصادی مثل نرخ ارز، تشکیل بازار متشکل ارزی و اتفاقاتی که چند روز آینده در اقتصاد رخ می‌دهد، فروش شرکت‌ها با ارز جدید احتمالا توزیع سود مناسبی برای سهامداران خواهد داشت. بنابراین شرکت در مجامع به سهامداران توصیه می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، زهرا قهرمانی، مدیر واحد کالا و انرژی این کارگزاری در این رابطه گفت: کارگزاری ایساتیس پویا به عنوان کارگزار عرضه‌کننده شرکت نفت ستاره خلیج فارس با پذیرش کالاهای مختلف سعی کرده حجم معاملات محصولات پالایشی در بورس انرژی را گسترش دهد. پذیرش برش سنگین و حلال ۴۰۲ تولیدی نفت ستاره خلیج فارس نیز با همین رویکرد انجام شد و عرضه‌های متعدد گاز مایع، حلال ۴۰۴، برش سنگین، و نفتای شرکت نفت ستاره خلیج فارس در چند وقت اخیر از فعالیت‌های واحد انرژی این کارگزاری است. وی ادامه داد: در راستای رونق تولید ملی و پاسخگویی به نیاز بازار فرآورده‌های نفتی کشور، روز گذشته اولین عرضه حلال ۴۰۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان یکی از پر مصرف‌ترین گرید حلال در کشور به میزان سه میلیون لیتر به قیمت پایه ۴۸۴۹۱ ریال عرضه شد که با استقبال مناسب مصرف کنندگان همراه بود، به طوریکه با تقاضای بیش از ۱۶ میلیون لیتر و ۱۷ درصد رقابت، به قیمت ۵۶۶۱۸ ریال معامله شد. قهرمانی اضافه کرد: چند روز پیش نیز برای نخستین بار ۲۰۰۰ تن شمش بلوم شرکت غلتک‌سازان سپاهان توسط این کارگزاری عرضه شد که با تقاضای ۱۶۰۰۰ تنی خریداران مواجه و با رقابت حدود ۱۸ درصد معامله شد؛ لازم به توضیح است این شرکت از زیر مجموعه‌های شرکت بورسی چدن‌سازان است. وی در پایان گفت: همچنین با توجه به پذیرش شمش فولادی شرکت تارا شمش یزد، نخستین عرضۀ این شرکت در روز جاری در رینگ صنعتی بورس کالای ایران توسط این کارگزاری صورت خواهد گرفت.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
این گزارش حاکی است، ۶ هزار و ۹۵۰ تن عایق رطوبتی و قیر نیز در تالار صادراتی عرضه می‌شود. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز عرضه ۱۰ هزار تن کنسانتره فسفات را تجربه می‌کند. تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در این روز میزبان معامله ۲ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۴۵۰ تن گوگرد، ۲ هزار و ۱۰۰ تن قیر و ۲۰ هزار و ۸۳۵ تن مواد پلیمری بود. تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد داد و ستد ۲ هزار و ۲۱۰ تن قیر و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی بود. تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز معامله ۶۰۰ تن خرمای استعمران را تجربه کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
در این میان محصولات معدنی به خصوص فولادی مهمترین کامودیتی هستند که به نظر می‌رسد روند باثبات‌تری نسبت به سایر کامودیتی‌ها داشته باشند. وی مهمترین ریسک آزاردهنده برای بازار سرمایه را تنش‌های سیاسی دانست و گفت: دو فاکتور مهم یعنی وضعیت سودآوری شرکت‌ها در بازار و نیز وضعیت نرخ ارز در کشور مشخص است. تنها موردی که در حال حاضر سبب احتیاط خریداران برای ورود نقدینگی شان به بازار سرمایه شده است، موضوع ریسک‌های سیاسی است که سبب نااطمینانی خریداران به باقی ماندن ثبات فعلی می‌شود. دراین شرایط، نقدینگی به سمت بازارهای موازی مانند طلا و ارز خواهد رفت. این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: بنابراین در حالت نبود ریسک‌های غیرسیستماتیک، احتمال ورود نقدینگی به بازار سرمایه بالا رفته و روند معاملاتی سهام نیز تغییر زیادی می‌کنند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
وی در بخش دیگری عملکرد پتروشیمی را خوب ارزیابی کرد و گفت: صنعت پتروشیمی تعامل خوبی با بانک مرکزی انجام می‌دهند. مدیر اداره صادرات بانک مرکزی افزود: قرار شده گمرک هم بطور سیستمی آمار خود را به سامانه اطلاع دهد. مدیر اداره صادرات بانک مرکزی درباره بازار متشکل ارزی و کنترل نرخ ارز نیز گفت: کارگزاران این بازار صرافی‌ها هستند. نگاه بانک مرکزی به بازار متشکل ارزی شبیه نگاه به یک بانک است که زیر نظر بانک مرکزی اقدام به تجارت و تعاملات اقتصادی می‌کند. حق‌شناس به سه بخش متفاوت بسته جدید سیاست‌های ارزی اشاره کرد و گفت: جهت گیری بخشنامه‌های بسته جدید در مجموع به نفع اقتصاد کشور است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت صنایع ریخته‌گری ایران با سرمایه یک هزار و ۲۶۲ میلیارد و ۱۸۳ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت صنایع ریخته‌گری ایران در دوره یاد شده، مبلغ ۷۷ میلیارد و ۲۹۸ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بر این اساس مبلغ ۶۱ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۶۹ درصد کاهش زیان داشته است. با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۴۵۲ میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال زیان انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «خریخت» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۷۷ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۱۹۴ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود. همچنین افزایش نرخ مواد اولیه با توجه به روند صعودی نرخ ارز نیز تاثیر افزایشی در میزان بهای تمام شده محصولات را شامل می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
دژپسند ادامه داد: حذف صفر الزاماتی دارد از جمله اینکه باید رفتارهای پیشینی و پسینی مالی بررسی شود و تمام جزئیات رفتاری به تصویر کشیده شده و احتمالات برآورده شود تا در آینده مسائل حقوقی و قضایی رخ ندهد. بنابراین نمی‌توانم زمان مشخصی را برای آن اعلام کنم. وزیر اقتصاد درباره اخذ مالیات بر عایدی سرمایه گفت: مالیات بر عایدی سرمایه بخشی از کار گسترده‌ای است که در حال انجام آن هستیم. دژپسند با بیان اینکه در صدد اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم هستیم، اضافه کرد: این طرح باید به گونه‌ای اجرا شود که انگیزه و جاذبه منفی ایجاد نکند. وزیر اقتصاد تاکید کرد: صادرکنندگان تصمیم درستی گرفته‌اند و در حال بازگرداندن ارز هستند و ورود بیشتر ارز به بازار به ثبات اقتصادی کمک کرده و ثبات بازار ارز را نیز به دنبال خواهد داشت.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دوشنبه سی اردیبهشت ماه کالاهای حلال ۴۰۲ شرکت نفت ستاره خلیج فارس و آیزوریسایکل و بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ پالایش نفت شیراز در بازار فیزیکی عرضه شدند. امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه نیز کالاهای برش سنگین پتروشیمی جم، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ پالایش نفت شیراز، پنتان پلاس پتروشیمی پارس، رافینت پتروشیمی بیستون، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول پتروشیمی فن آوران، میعانات گازی پتروشیمی رازی، میعانات گازی پالایش گاز ایلام و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز در رینگ داخلی عرضه می‌شوند. همچنین سوخت هوایی (ای تی کی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اراک به مقصد ارمنستان، سوخت هوایی (ای تی کی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اراک به مقصد عراق، گاز مایع پالایش نفت اصفهان، گاز مایع پالایش نفت شازند به مقصد ارمنستان، نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اصفهان به مقصد عراق، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت کرمان، نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اراک، نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اراک به مقصد عراق، نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اصفهان، نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اصفهان به مقصد عراق و نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت کرمان در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهند شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، قیمت آلومینیوم در این بازار با افت ۰٫۲ درصدی به هر تن یک هزار و ۸۲۶ دلار رسید. قیمت مس در این بازار با کاهش ۰٫۵ درصدی به هر تن ۶ هزار و ۲۵ دلار رسید. قیمت سرب نیز با کاهش ۰٫۲ درصدی به هرتن یک هزار و ۸۱۷ دلار رسید در حالی که قیمت نیکل با افت ۱٫۰۲ درصدی به هر تن ۱۱ هزار و ۸۸۲ دلار معامله شد. قیمت قلع با افت ۰٫۰۶ درصدی به هر تن ۱۹ هزار و ۴۴۷ دلار مبادله شدقیمت روی نیز با افت ۱٫۱ درصدی هر تن دو هزار و ۵۶۶ دلار دست به دست شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اصرار عربستان برای کاهش تولیدات نفتی با هدف افزایش قیمت این کالا، در حالی موجب رشد قیمت نفت شد که تنش‌ها در خاورمیانه همچنان ادامه دار است. در بازار طلای سیاه، قیمت نفت برنت با رشد ۱٫۳ درصدی به هر بشکه ۷۳ دلار و ۱۱ سنت رسید در حالی که در معاملات صبحگاهی مرز ۷۳ دلار و ۴۰ سنتی را پشت سر گذاشته بود. اوپک، روسیه و کشورهای غیر عضو اوپک که به نام اوپک پلاس معروف هستند برای خرید روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه نفت از تاریخ ۱ ژانویه به توافق رسیده‌اند تا از تضعیف قیمت این کالا جلوگیری کنند. بر این اساس، دولت ترامپ تمامی سعی خود را برای کاهش قیمت این کالا در بازار انجام داده‌اند تا بتوانند از این کاهش قیمت برای تبلیغات انتخاباتی استفاده کنند. گفتنی است، یکی از شعارهای تبلیغاتی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری کاهش قیمت نفت و گازوئیل بوده است که با تحقق این امر می‌تواند برای انتخابات بعدی، اهرم تبلیغاتی موثری داشته باشد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن سه میلیارد و ۶۵۶ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۷۵ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۰۷۲ میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز نمادهای پارس، شبریز و پارسان به ترتیب با ۲۵۴، ۹۹ و ۸۵ و احد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای کگل، شپنا و رمپنا به ترتیب با ۱۷۲، ۱۴۲ و ۱۲۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، وبملت، خساپا، خودرو و بترانس پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت شد و خودرو و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین علیمراد درباره سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت پتروشیمی ایران گفت: جذب سرمایه‌های خارجی، تابعی از شرایط بین‌الملل و همکاری‌ها میان ایران و دیگر شرکت‌ها و کشورهای دنیاست. مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی به‌ویژه شرکت‌های آسیایی با در نظر داشتن شرایط و مزیت‌های صنعت پتروشیمی ایران و با وجود همه تبلیغات منفی کنونی پس از خروج ایالات متحده از برجام، همچنان مایل به همکاری هستند. علیمراد به حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اشاره و تصریح کرد: مذاکرات لازم با این کنسرسیوم انجام شده است. وی اظهار داشت: این گروه سرمایه‌گذاری به ما اطمینان داد که به دنبال اجرای پروژه در طرح‌های صنعت پتروشیمی هستند و حتی از ما درخواست کمک برای تسریع انجام فرآیندهای اجرای پروژه را داشتند. مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه دولت به دنبال آغاز هرچه سریع‌تر این سرمایه‌گذاری است، گفت: این کنسرسیوم خود سازوکارهای لازم را برای موانع پیش رو دارد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سهامداران شرکت سبحان دارو جهت تصمیم‌گیری در خصوص استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره به مجمع دعوت شدند. سهامداران «سبحان» می‌توانند جهت شرکت در مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۴ روز چهارشنبه، ۸ خورداد ماه سال جاری در محل تهران خیابان ۱۶ آذر، دانشگاه تهران، ساختمان جدید دانشکده داروسازی، سالن رازی برگزار می‌شود، گرد هم آیند. دعوت سهامداران «دارو» به مجمع در روز ۳۱ اردی‌بهشت ماهسهامداران کارخانجات داروپخش نیز جهت موارد فوق الذکر به مجمع عمومی فوق العاده دعوت شدند. سهامداران «دارو» می‌توانند جهت شرکت در این مجمع که در ساعت ۱۰ روز سه شنبه، ۳۱ اردی‌بهشت ماه سال جاری در محل شرکت، واقع در کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران - کرج، خیابان داروپخش، شرکت کارخانجات داروپخش برگزار می‌شود، گرد هم آیند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
شرط دیگر آنکه خرید و فروش در بازار متشکل برای همگان آزاد باشد نه آن که مثلا گروه خاصی به آن دسترسی داشته باشند. قرار است در بازار متشکل ارزی، معاملات اسکناس و نقد انجام شود. بازیگران اصلی بازار متشکل شامل بانک مرکزی، بانک‌ها و صرافی‌های دارای مجوز هستند. پیگیری خبرنگار اقتصادی ایرنا از علل تاخیر در راه اندازی بازار متشکل ارزی، آماده نشدن زیرساخت‌های فنی برای ارتباط فنی بانک‌ها و «شرکت عملیات بازار متشکل ارزی» بوده است. برای عملیاتی شدن عملیات بازار متشکل ارز، به زیرساخت‌های لازم در بخش فناوری اطلاعات بانک مرکزی، بانک‌های عامل و شرکت بازار متشکل ارز نیاز است که مراحل پایانی آماده سازی را طی می‌کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
مقیمی با تاکید بر عزم وزارت صنعت، معدن و تجارت بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، به برنامه ریزی برای توسعه تولید محصولات داخلی و تمرکز بر تولید محصولات مشابه خارجی که پتانسیل ساخت داخل را دارا هستند، پرداخت. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: مطابق قانون لیستی از محصولاتی که قابلیت تولید در داخل کشور را دارا هستند تهیه و به صورت مستمر در حال بروز رسانی این لیست هستیم. مقیمی ایجاد سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی را در این راستا برشمرد و گفت: طبق قانون این سامانه مبنای ارائه اطلاعات توانمندی‌های تولیدی و خدماتی کل کشور خواهد بود. وی افزود: هدف از ایجاد این سامانه ایجاد بستر الکترونیکی و جلوگیری از فضای غیر شفاف در بخش تولید محصولات داخلی در کشور است. مقیمی اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه علاوه بر ایجاد شفافیت، فرآیند تولید داخلی نیز با رونق همراه خواهد بود.