تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری بازار سرمایه ایران

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «بازار سرمایه ایران»

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، فرهاد دژپسند گفت: نمایندگان در جلسه کمیسیون سوالات متنوعی را مطرح کردند که محور برخی از آنها گمرک، مالیات و بورس بود. وی با بیان اینکه کنترل قیمت‌ها در شرایط کنونی یکی از مهم‌ترین بحث‌های روز است، افزود: در شرایط عادی در علم اقتصاد قیمت‌گذاری در بازار بهترین گزینه است. عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: بیش از یک سال است که تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار داریم که این کشور تمام قوت و قدرت خود را به گار گرفته تا بتواند شکاف میان دولت و ملت را افزایش دهد اما طی یک سال گذشته با همت و همکاری دولت، مردم و قوای حاکمیت این امر محقق نشد. دژپسند ادامه داد: دولت با تمرکز بر نظارت جامع بر بازار خدمات و کالاها مانع افزایش قیمت‌ها می‌شود. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نظارت بر بازار تداوم داشته و براساس گزارشات رسیده بازار خدمات و کالا ثبات دارد، اضافه کرد: جمعه (۲۴ آبان ماه) نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار تشکیل شد و در آن جلسه قیمت‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مجوزهای صادر شده در گذشته برای افزایش قیمت‌ها لغو شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
آذری جهرمی درباره خسارات وارده به شرکت‌های استارت‌آپی و امکان جبران آن گفت: برآوردهای تقریبی در سطح جامعه منعکس شده اما ما هنوز برآورد دقیقی نداریم. باید جلساتی با اتحادیه کسب و کارهای نوپا و نظام صنفی رایانه‌ای برگزار کنیم و برآوردهای دقیق استخراج شود. جبران خسارات شرکت‌ها با مصوبات دولت قابل پیگیری است اما مهم این است که بتوان نحوه برآورد خسارت را استخراج کرد. آذری جهرمی در خصوص این که مشترکینی که بسته‌های مدت‌دار مثلا یک هفته‌ای خریداری کرده‌اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده‌اند، گفت: به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند. او درباره حقوقی که از مشترکین در مدت قطع اینترنت تضییع شده نیز گفت: پیشنهادهایی برای اقدامات جبرانی داریم که هنوز نهایی نشده است و به محض نهایی شدن، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌الله طاهرخانی با اشاره به اینکه ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید کشور ساخته می‌شود، گفت: ثبت‌نام این طرح در شهرهای جدید همزمان با استانی که در آن قرار دارند، انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه زمین ساخت این واحدها در شهرهای جدید تامین شده است، افزود: فرآیند اجرایی ساخت واحدهای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید پس از ثبت‌نام متقاضیان آغاز می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایسنا، با ورود کشور به بازه پیک مصرف برق، اخبار استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین بیش از پیش داغ و تأثیر این فرآیند بر میزان مصرف برق از اهمیت خاصی برخوردار شد. فعالیت کنندگان این حوزه از دوگانگی برخورد مسؤولان نیز انتقاد کرده و تقاضا کرده‌اند قانونی شفاف در این حوزه تعریف شود. شرایط و قیمت استخراج رمزارزبا این حال، از آن زمان تا حدود هفته پیش، استخراج رمزارز و بیت کوین همچنان غیرقانونی بود تا این‌که قیمت و شرایط استخراج رمزارز مشخص شد. در این راستا اعلام شد قیمت برق این مراکز معادل متوسط نرخ برق صادراتی خواهد بود که براین اساس، این میزان ۹۶۵ تومان به ازای هر کیلووات ساعت تعیین شده است. امکان استفاه از برق نیروگاه‌های موجود برای استخراج رمزارز وجود ندارد و این کار ممنوع است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایسنا، محمد عسگری با بیان این‌که تاکنون حدود ۶۰ درصد افراد در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: برای مشترکانی که ثبت‌نام کرده‌اند، قبوض کاغذی گاز ارسال نمی‌شود، اما برای آن‌هایی که ثبت‌نام نکرده‌اند، مهلت ارسال قبوض کاغذی گاز تا دو سال تمدید شده‌است. وی با اشاره به راهکارهای ثبت‌نام حذف قبوض کاغذی گاز اظهار کرد: هر استان راهکارهایی را برای این مساله اعلام کرده که در هرکدام از قبوض کاغذی گاز اعلام شده است؛ اما در مجموع دو راهکار ملی برای این مساله درنظر گرفته شده است. راهکار اول این است که مشترک به راحتی می‌تواند با مراجعه به سایت و ثبت‌نام فرایند کار را تکمیل کند. وی افزود: در راهکار دوم هر مشترک می‌تواند برای هر شماره تلفن بی‌نهایت اشتراک وارد کند که برعکس این آن نیز ممکن است. سخنگوی شرکت ملی گاز درباره نحوه ثبت‌نام برای حذف قبوض کاغذی گاز، گفت: مشترکان می‌توانند با ارسال پیامک «۱*شماره اشتراک» به سرشماره ۱۰۰۰۱۹۴ برای حذف قبوض کاغذی گاز اقدام کنند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایبنا، شهباز حسن پور بیگلری با بیان اینکه بانک‌ها می‌توانند با ابزار تجدید ارزیابی دارایی‌های خود به افزایش سرمایه‌شان در مسیر خدمات‌دهی بهتر به مشتریان اقدام کنند، افزود: در این خصوص لازم است بانک‌ها توجه به این مهم داشته باشند که دارایی‌هایی‌که در شرف فروش هستند، نمی‌تواند در این لیست به عنوان منابع بلند مدت لحاظ شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دارایی‌های بانک‌ها عمدتا به پشتوانه پول سپرده‌گذار خریداری شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه به طور متوسط سهم ناچیزی از منابع بانک‌ها از محل وجوه صاحبان سرمایه تامین شده، ثبت اضافه ارزش ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها که متعلق به عمده سپرده گذاران است در سرمایه بانک‌ها صحیح نیست. حسن پور بیگلری با بیان اینکه بانک‌ها باید روش‌های دیگری را نیز در خصوص افزایش دارایی‌های خود مدنظر قرار دهند، گفت: گزینه مهمی که پس از تجدید ارزیابی دارایی‌ها باید مدنظر باشد بحث فروش اموال مازاد و خروج از بنگاهداری در این حوزه است. وی ادامه داد: استفاد از تجربیات بانک‌ها در کشورهای پیشرفته می‌تواند مسیر رشد شبکه بانکی در کشور ما را نیز هموار کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش سرمایه از همه محل‌های قانونی امکان پذیر است، گفت: بانک‌ها از محل‌های دیگر از جمله مطالبات، سود انباشته و آورده نقدی وحتی تسعیر نرخ ارز نیز می‌توانند افزایش سرمایه بدهند که استفاده از این روش‌ها بسته به شرایط مختلف باید در دستور کار قرار بگیرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از وزارت نفت، فاطمه کاهی گفت: سهمیه سوخت تعیین شده برای انواع وسایل نقلیه عمومی و شخصی از ساعت صفر بامداد یکم آذرماه در کارت‌های سوخت مالکان وسایل نقلیه شارژ خواهد شد. وی افزود: سهمیه آبان ماه دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت عدم استفاده، در کارت‌های سوخت شخصی این افراد ذخیره شده و تا شش ماه آینده قابل استفاده خواهد بود. کاهی همچنین با اشاره به مراجعه دارندگان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت به دلیل نگرانی بابت حفظ مانده سهمیه سوخت آبان ماه، از احتمال اعمال تغییراتی در سهمیه این خودروها خبر داد و گفت: در صورت نیاز این تغییرات اعمال شده و در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نخستین ساعت روز جمعه، ۲۴ آبان ماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران15 ساعت قبل
تنها اتفاقی که با افزایش نرخ بنزین رخ می‌دهد این است که حاشیه سود این شرکت‌ها کم می‌شود، اما تغییر خاصی در سودآوری یا وضعیت شرکت به وجود نمی‌آید. وی اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین تنها در روندهای بعدی محاسبات و سایر عوامل مانند برق، گازوئیل، کالاها و خدمات ثانویه تاثیرگذار است. این کارشناس بازار سرمایه درباره روتد سودآوری بازار در سال آیتده تاکید کرد: موضوع اصلی، بودجه سال ۱۳۹۹ است. اشتیاقی: «تنها اتفاقی که با افزایش نرخ بنزین رخ می‌دهد این است که حاشیه سود این شرکت‌ها کم می‌شود، اما تغییر خاصی در سودآوری یا وضعیت شرکت به وجود نمی‌آید.» وی اضافه کرد: در واقع فعالان بازار بیش از افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا کالاها نگران حاشیه‌های این افزایش قیمت و پیامدهای آن هستند. این موضوع هم می‌تواند تاثیر در تورم و توان خرید داخلی داشته باشد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران15 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در صورت‌های مالی تلفیقی ۶ماهه سود خالص خود را ۲۶۰میلیارد ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۹۰۴درصدی همراه شد. سود عملیاتی آن نیز با رشد ۴۰۰درصدی به ۲۷۷میلیارد ریال و سود انباشته به ۲۰۳میلیارد ریال رسید. این شرکت ۴۵۰میلیارد ریالی سود خالص هرسهم را در حالی ۵۷۹ریال اعلام کرد که در شرکت اصلی سود هرسهم ۵۱۴ریال اعلام کرده است. «کاذر» استراتژی مدیریت خود را احداث کوره دوار با تولید ۴۵هزار تنی پخت مواد اولیه و محصولات و امکان تولید ورقابت با بازارهای داخلی و خارجی اعلام کرده است. از سوی دیگر شرکت در نظر دارد در سال جاری در خصوص بقا یا انحلال شرکت‌های فرعی خود تصمیم گیری نماید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بیسکویت گرجی در صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ ماهه با سرمایه ۲۴۵میلیارد ریالی سود هرسهم را ۸۲۱ ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را ۹۸میلیارد و ۶۲۷میلیون ریال، سود خالص را ۲۰۱میلیارد و ۱۱۳میلیون ریال و سود انباشته ۲۷۶میلیارد و ۸۱۳میلیون ریال اعلام کرده است. «غگرجی» در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که باتوجه به روند شرکت در تولید و فر وش، شرکت در ۶ماهه دوم دارای فروش و تولید بیشتری نسبت به ۶ ماهه اول سال خواهد داشت. این شرکت در ۶ماهه ابتدای سال جاری توانسته ۷هزار و ۳۸۶تن انواع بیسکویت به مبلغ ۹۹۱ میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال بفروش برساند و برای ۶ ماهه دوم سال پیش بینی کرده است که ۱۵هزار و ۳۴۱تن انواع بیسکویت را به مبلغ ۲هزار و ۵۸میلیارد و ۹۵۰میلیون ریال به فروش برساند. شرکت بیسکویت گرجی با توجه به تدوین و برنامه ریزی مناسب نقدینگی و ایجاد چرخه متعادل بین وصولی و پرداختی مشکل خاصی پیش بینی نمی‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود هرسهم را ۶۷ریال اعلام کرد. «وبیمه» پیش از این در گزارش ۹ماهه از پوشش سود ۳۶ریالی برای هرسهم خبر داده بود. این شرکت سود عملیاتی دوره مورد گزارش را ۵۰میلیارد و ۴۵۵میلیون ریال، سود خالص را ۵۰میلیارد و ۵۳۱میلیون ریال و سود انباشته را ۵۰۱میلیارد و ۵۴۸میلیون ریال منتشر کرده است. «وبیمه» با توجه به صورت خلاصه سرمایه گذاری‌های خود در بورس از رشد ۵۰میلیارد و۱۳۹میلیون ریالی پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس خبر داد. این شرکت در پرتفوی بورسی خود بهای تمام شده را با افزایش ۱۲۲میلیارد و ۳۲۸میلیون ریالی مبلغ ۲۹۲میلیارد و ۵۹۲میلیون ریال اعلام کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سیمان خاش در صورت‌های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود هرسهم را یک هزار و ۶۵ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳درصد افزایش یافته است. این شرکت سود عملیاتی را ۱۲۱میلیارد ریال، سود خالص را ۱۳۳میلیارد و ۸۷میلیون ریال و سود انباشته را ۲۶۹میلیارد و ۵۶۲میلیون ریال منتشر کرده است. «سخاش» درباره اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که حفظ مقدار فروش و افزایش نرخ صادرات محصولات، حفظ بازارھای داخلی و تولید و فروش محصولات جدید (سیمان آمیخته) جهت کاهش قیمت تمام شده از موارد با اهمیت است. «سخاش» افزایش عوامل بهای تمام شده در سال ٩٨ را با توجه به نوسانات نرخ ارز دانست و افزایش دستمزد سالانه و سایر هزینه‌ها پیش بینی کرده است. همچنین نرخ حامل‌های انرژی (مازوت و برق) مشابه نیمه اول سال محاسبه شده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت تولید فیبر ایران اعلام کرد که از سازمان بورس و اوراق بهادار توانست مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را دریافت کرد. شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه از صدور مجوز افزایش سرمایه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد. «وبیمه» با سرمایه ۷۵۰ میلیارد ریالی معادل یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه خود را افزایش می‌دهد و آن را به ۲ هزار میلیارد ریال می‌رساند. افزایش سرمایه شرکت ایران یاسا تایر و رابر به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. «پاسا» با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی قصد دارد سرمایه خود را معادل ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش می‌دهد و سرمایه خود را به ۹۰۰ میلیارد ریال می‌رساند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت مهندسی نصیر ماشین در صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه سود خالص هرسهم را ۱۷ریال اعلام کرد. پیش از این «خنصیر» در گزارش ۳ماهه خود سود هرسهم را ۲۹ریال اعلام کرده بود که در آخرین گزارش به ۱۷ریال کاهش یافته است. این شرکت در گزارش منتشر شده خود زیان عملیاتی را ۸میلیارد و ۸۴۸میلیون ریال، سود خالص را ۳میلیارد و ۴۵۷میلیون ریال و سود انباشته را ۷۳میلیارد ریال منتشر کرده است. بنابراین به دلیل بحرانهای اقتصادی و سیاسی بسیاری از عوامل تولید خارج از مسوولیت مدیریت خواهد بود. لذا پیش بینی شده است که هیات مدیره دراین خصوص افزایش سرمایه از محل آورده نقدی به مبلغ ۳۰میلیارد ریال و همچنین مبلغ ۱۰میلیارد ریال ازمحل سود انباشته (جهت تقلیل سود انباشته) درنظر گرفته شده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی بورس تهران، همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی؛ در جزیره کیش از ۲۷ مهر الی ۳۰ آبان ماه ۹۸، نشست تخصصی انواع روش‌های تامین مالی شرکتی در بورس تهران امروز چهار شنبه ۲۹ آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۸ صبح لغایت ۲۰ توسط دکتر محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس اوراق بهاداردر سالن آموزش غرفه بازار سرمایه شماره ۲۵ برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (KishINVEX۲۰۱۹) به همراه برگزاری نشست‌های تخصصی و همایش‌های جانبی از ۲۷ لغایت ۳۰ آبان ماه سالجاری در جزیره کیش برگزار می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در صورت‌های مالی ۶ ماهه سود هرسهم را ۷۵ ریال اعلام کرده است. این شرکت سود عملیاتی را ۱۷ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال، سود خالص را ۹ میلیارد و ۴۸ میلیارد ریال و سود انباشته را ۴۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال اعلام کرد. همچنین دلیل دیگر در افزایش نرخ میانگین فروش محصولات به علت تغییر در ترکیب محصولات با ارزش ریالی بالاتر بوده است. از سوی دیگر این شرکت میزان فروش خود را در دوره ۶ ماهه ۱۱ هزار و ۱۰۴ تن به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و سود ناخالص آن از این محل به ۳۳ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال رسید. «غگلستا» قیمت نهاده‌های دامی متاثر را از نوسانات نرخ ارز اعلام کرد و در صورت عدم ثبات قیمت ارز و افزایش قیمت آن، با افزایش قیمت روبرو بوده و خواهد بود این امر موجب افزایش قیمت شیر خام دریافتی که بخش عمده قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت محورسازان ایران خودرو صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه خود را با زیان ۲۳ریالی منتشر کرده است. این شرکت در گزارش منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸، زیان عملیاتی را ۲۹میلیارد ریال، زیان خالص را ۲۵میلیارد و ۲۷۲میلیون ریال و زیان انباشته را ۲۰۸میلیارد ریال اعلام کرد. «خوساز» در اعلام اهداف خود در مورد تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که قصد دارد پروژه‌های جدید به منظور افزایش سبد محصولات را در برنامه‌های خود قرار دهد. همچنین پروژه SBU به منظور کنترل و کاهش هزینه‌های سازمان، ایجاد بستر مناسب در جهت اخذ گرید A ساپکو، اجرای سیستم خودکنترلی و بازنگری کلی فرآیندهای سازمان با هدف کاهش فعالیت‌های موازی و افزایش بهره وری را در برنامه‌های خود قرار دهد. «خوساز» با توجه به اهتمام هیات مدیره مبنی بر افزایش سهم تولید شرکت از سبد محصولات ایران خودرو و همچنین سایر اقدامات لازم جهت برون رفت از شرایط فعلی پیگیری‌های شرکت مبنی بر افزایش تعدیل نرخ فروش محصولات و داخل سازی بخشی از قطعات و … در دست اقدام است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
این شرکت در گزارش منتشر شده خود با سرمایه ۲هزار و ۵۰۴میلیارد ریالی از شناسایی زیان ۳۴ریالی به ازای هرسهم خبر داد. این شرکت در نظر دارد در سال مالی آتی از طریق مدیریت بهینه خرید و افزایش تعدادتامین کنندگان داخلی وخارجی و رقابتی کردن این فرآیند اقدام کند. این شرکت نرخ خرید مواد اولیه برای سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ بافرض ۱۰درصد رشد برای خریدهای داخلی و۱۰ درصد رشد برای خریدهای خارجی لحاظ شده است. گفتنی است؛ نرخ ارز برای خرید‌های خارجی با ارز مبادله‌ای دلار ۴۲هزار ریال وبرای ارز آزاد دلار ۹۳هزار ریال لحاظ شده است. هزینه‌های اداری و سایر درآمدهای عملیاتی با نرخ رشد ۲۰درصدی لحاظ شده است و هزینه‌های اداری و سایر درآمدهای عملیاتی با نرخ رشد ۲۰ درصدی لحاظ شده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از بورس کالا، براساس اطلاعیه صادره از سوی مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، قراردادهای آتی در نخستین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی، با دوره پیش گشایش به مدت ٣٠ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد. قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. بدیهی است در صورت انجام نشدن معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجددا همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
بر اساس اعلام همکاران من اجرای این طرح به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با احتساب تاثیر غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت. وی در پاسخ به این سوال که آیا این نتایج منطقی است؟ خاطرنشان کرد: این آمار بر اساس محاسبات علمی انجام شده است. رئیس کل بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت بنزین تاثیری در بازار ارز داشته است؟ اعلام کرد: تاثیری نداشته است و بازار ارز کنترل شده است‌ من قبلا نیز اعلام کرده‌ام که بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد. همتی در پایان بیان کرد: بانک مرکزی بر بازار مسلط است و از نظر ذخایر اسکناسی و ارزی شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده است؛ بنابراین خواهش می‌کنم اجازه دهند همین روال طبیعی را که در بازار ارز داریم و ثباتی که ایجاد شده ادامه پیدا کند و این روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم، در آینده نیز ادامه پیدا کند. با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نداریمربیعی با بیان اینکه تصمیم دولت آن است که تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نداشته باشیم، اظهار داشت: هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی اجازه نخواهند داشت که در کالاها و خدماتشان افزایش قیمت داشته باشند. این می‌تواند دو منظور را به دنبال داشته باشد؛ اول اینکه چرا شما به مردم اعلام نکردید که ما از فلان ساعت می‌خواهیم قیمت بنزین را افزایش بدهیم. مردم هم عمدتا همین مساله را بیان می‌کنند که چرا ما اطلاع‌ نداشتیم که از فردا قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. اینکه ما ساعت مشخصی را برای افزایش قیمت بنزین اعلام نکردیم یک تدبیر امنیتی بوده است. سخنگوی دولت ادامه داد: بحث این است که چرا شما از قبل اعلام نکردید که قرار است قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا (، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز) چهارشنبه) ۳۰۸ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۰۴ هزار و ۹۹۶ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با افزایش ۹۷۷ واحدی به رقم ۸۷ هزار و ۷۷۹ واحد رسید. امروز در بورس تهران حجم معاملات ۲,۰۳۸ میلیون سهم ثبت شده است. کشتیرانی جمهوری اسلامی نیز با ۱۰۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس تهران داشته و پس از آن نفت بهران تاثیرگذار بوده است. همچنین امروز شاخص کل در فرابورس رشد کرد و با افزایش ۲۸ واحدی به ۳۹۵۰ واحد رسید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پلی پروپیلن جم صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ را منتشر کرد. این رقم در حالی منتشر شده است که «جم پیلن» در گزارش ۳ماهه به ازای هرسهم ۲هزار و ۲۰ریال سود محقق کرده بود. این شرکت سود عملیاتی دوره مورد گزارش را ۵هزار و ۴۷۴میلیارد ریال، سود خالص را ۶هزار و ۲۰۵میلیارد ریال و سود انباشته را ۶هزار و ۲۵۲میلیارد ریال منتشر کرده است. «جم پیلن» در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که قصد دارد بازار خود را توسعه دهد، حضور بیشتری در بازار داشته باشد و محصول را توسعه دهد. «جم پیلن» با توجه به افزایش خوراک ورودی به خط تولید با تقویت ناوگان حمل و نقل پروپیلن از شازند به عسلویه را در برنامه دارد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱مرداد۱۳۹۸، سود هرسهم را ۸۸۴ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را ۳هزار و ۹۶۸میلیارد ریال، سود خالص را ۳هزار و ۹۷۷میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۴هزار و ۹۴۹میلیارد ریال اعلام کرده است. «وصنعت» در پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفاته شده در بورس اعلام کرد که با رشد ۵هزار و ۸۴۳میلیارد و ۷۰۳میلیون ریالی در ۱۲ماه فعالیت همراه شده است. در این پرتفوی بهای تمام شده را با افزایش ۲هزار و ۶۹۰میلیارد ریال به مبلغ ۸هزار و ۵۶۰میلیارد ریال دست یافته است. از سوی دیگر در این دوره کل مبلغ سهام خریداری شده را ۱۱هزار و ۶۸میلیار ریال اعلام کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بیمه اتکایی امین با سرمایه ۳ هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت بیمه اتکایی امین در دوره یاد شده، مبلغ ۹۶۶ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳۲۲ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از کاهش ۱۰ درصدی برخوردار است. این شرکت فرابورسی سود انباشته پایان دوره را مبلغ ۹۰۳ میلیارد و ۹۰۲ میلیون ریال اعلام کرده است. «اتکام» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۸۸۹ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۳۵۶ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. در نهایت، در مبلغ هزینه کارمزد و کارمزد منافع سهم نگهداری بی تأثیر بوده و هیچگونه تغییری در سود ایجاد نکرده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت قند لرستان با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۳ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ تیر ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت قند لرستان در دوره یاد شده، مبلغ ۷۴ میلیارد و ۶۸۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۸۷ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۴۵ درصدی برخوردار است. «قلرست» در دوره ۳ ماهه سال مالی منتهی به تیر ۹۸، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۳۱ میلیارد و ۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۱۲۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با سرمایه ۳ هزار و ۵۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد. شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در دوره یاد شده، مبلغ ۳ هزار و ۵۷۰ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ یک هزار و ۱۲ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۳۹ درصدی برخوردار است. «کرماشا» در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۲ هزار و ۵۶۴ میلیارد و ۶۳۴ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۷۲۷ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با سرمایه ۲۰۰میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد. شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در دوره یاد شده، مبلغ ۱۰۰ میلیارد و ۵۰۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۵۰۳ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۲۰۳ درصدی برخوردار است. «زکشت» در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۳۳ میلیارد و ۲۲۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۱۶۶ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از بورس کالا، در این روز و در تالار مذکور ۹ هزار و ۵۰۰ تن شمش بلوم، ۱۰ هزار و ۵۱۶ تن سبد میلگرد، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد تیرآهن، ۵۴۰ تن شمش روی، ۵۰ تن شمش سرب، ۵ هزار تن کنسانتره سنگ آهن، ۲ هزار و ۲۰۰ تن میلگرد، ۳۰ هزار و ۳۰ تن ورق گرم، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۹ کیلوگرم شمش طلا عرضه می‌شود. در این روز ۱۰۰ تن عایق رطوبتی و ۳۸ هزار و ۸۸۹ تن قیر در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود. این گزارش حاکی است، ۶۳ هزار و ۲۷۲ تن قیر، وکیوم باتوم و مواد شیمیایی در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 روز قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امکان استقرار واحد استخراج‌کننده رمزارز دارای کاربری صنعتی و مشمول ضوابط استقرار واحدهای صنعتی بوده و تنها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب و یا مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و نیروگاه‌ها امکان‌پذیر است. معاون طرح و برنامه وزارت صمت: صدور جواز تأسیس به‌نام چند شخص حقیقی و یا چند شخص حقوقی مجاز نیست البته متقاضیان درصورت تشکیل شرکت می‌توانند ‌درخواست جوازتأسیس را درسامانه ثبت نمایند. همچنین صدور جواز تأسیس در محل استیجاری با حداقل اجاره یکساله، در چارچوب این دستورالعمل امکان‌پذیر است. زرندی تصریح کرد: اعتبار جواز تأسیس صادر شده ۶ ماه بوده و با ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی طرح و تأیید آن توسط سازمان برای یک دوره‌ دیگر قابل تمدید است. وی گفت: تأمین زیرساخت‌های لازم شامل برق، گاز، آب، اینترنت برعهده دارنده جواز تأسیس است.