تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «بازار سرمایه ایران»

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از اقتصاد آنلاین، ابوالفضل روغنی گلپایگانی افزود: در حال حاضر روند بازارها به گونه‌ای شده است که دو عامل در برهم خوردن نظم معاملات دخیل است، نخست واسطه‌ها و دوم دولت. واسطه‌ها که همواره به دنبال کسب سود از معاملات هستند و وارد بازار هر محصولی می‌شوند که «شفافیت»، راهکار کاهش فعالیت‌های واسطه‌ای در بازار است. نه تنها دولت حتی شرکت‌های بزرگ و کوچک نیز وقتی مکانیسم عرضه و تقاضا را قبول کردند، باید به آن احترام بگذارند تا قیمت‌ها براساس واقعیت بازار تعیین شود. وی در ادامه به بورس کالا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر فعالانی که با بورس کالا سروکار دارند و اقدام به خرید یا فروش محصولاتشان در بورس می‌کنند نیز موافق کشف قیمت‌ها براساس مکانیسم بورس یعنی عرضه و تقاضا هستند. از این رو ورود به روند قیمت گذاری کالاها و حتی ایجاد محدودیت‌های قیمتی موجب نارضایتی فعالان بازارها می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پتروشیمی خارک با سرمایه ۲ هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت پتروشیمی خارک در دوره یاد شده، مبلغ ۲۵ هزار و ۴۸۸ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۲ هزار و ۷۴۴ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۱۶۲ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۲۹ هزار و ۷۳۴ میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «شخارک» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۹ هزار و ۷۳۹ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۴ هزار و ۸۷۰ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. همچنین بر اساس این گزارش، برآورد شرکت پتروشیمی خارک از تغییرات بهای تمام شده در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به شرح زیر است: عمده‌ترین عوامل افزایش بهای تمام شده مربوط به قیمت مواد اولیه است که طبق آخرین نرخ‌های اعلامی توسط مراجع ذیصلاح، قیمت آن در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ حدودا با ۷۵ درصد افزایش، پیش بینی شده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سیمان بهبهان مجمع عمومی فوق العاده خود را در ساعت ۱۷:۰۰ روز چهارشنبه یکم خرداد۱۳۹۸ درمحل تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به چهار راه شهید چمران (پارک وی) - مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار می‌کند. این شرکت دستور جلسه این مجمع را تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه اعلام کرده است. «خوساز» به مجمع می‌رودمجمع عمومی عادی سالیانه شرکت محورسازان ایران خودرو در ساعت ۱۰:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۷خرداد۱۳۹۸ درمحل سالن اجتماعات شرکت محورسازان ایران خودرو واقع در کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج برگزار می‌شود. دستور جلسه این مجمع استماع گزارش هیات‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیرالانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیات مدیره و سایر موارد است. غشهد ۱۳خرداد به مجمع می‌رودمجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شهد ایران در ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه ۱۳خرداد۱۳۹۸ در محل شرکت واقع در کیلومتر ۵٫۵ جاده مشهد قوچان روبروی خیابان آزادی ۱۳۵ برگزار می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت افست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد براساس تصمیم گیری هیات مدیره قصد دارد سرمایه شرکت را افزایش دهد. «چافست» قرار است این افزایش سرمایه ۴۱درصدی را از محل سود انباشته و اندوخته قانونی شرکت افزایش دهد و هدف از این اقدام تکمیل طرح توسعه فضای تجاری، اداری و خدماتی اعلام شده است. افزایش سرمایه ۲۰درصدی در «دارو» شرکت کارخانجات داروپخش در اطلاعیه‌ای از افزایش سرمایه ۲۰درصدی خبر داد. سرمایه فعلی این شرکت به مبلغ ۶۲۵میلیارد ریال است و قرار است به ۷۵۰میلیارد ریال افزایش یابد. قرار است این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی تامین شود و هدف آن اصلاح ساختار مالی و تأمین سرمایه در گردش است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد دژپسند با اشاره به نحوه تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی در سال ۹۸، گفت: در حال حاضر از واردات سال گذشته استفاده می‌کنیم و تاکنون امسال حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت در حال حاضر به دنبال احیای وزارت بازرگانی است تا یک وزارتخانه مستقل و متولی، امر توزیع و نظارت بر بازار را بر عهده داشته باشد، افزود: یعنی سیاست گذاری و نظارت بر بازار باید توسط یک دستگاه مستقل انجام شود، چرا که هم اکنون دستگاه‌های تولیدی خود این کار را انجام می‌دهند به همین دلیل دولت به فکر تشکیل وزارت بازرگانی به صورت مستقل است. دژپسند از تشکیل جلسه‌ای بین وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای تعیین تکلیف کالاهایی که در بنادر و پایانه‌ها رسوب کرده خبر داد و اضافه کرد: همکاری خوبی در این بخش بین دستگاه‌ها وجود دارد تا سریعتر واردات کالاهایی که ثبت سفارش شده و منشاء ارزی آن مشخص بوده تسهیل شود. این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه عده‌ای زمانی که از گمرک صحبت می‌کنند بنادر و پایانه‌ها را نیز جزو گمرک محسوب می‌کنند، تاکید کرد: گمرک زمانی متولی امر می‌شود که اظهارنامه پر شده باشد و قبل از آن نیز گمرک تلقی نمی‌شود و در این راستا هر زمانی که وارد گمرکات شده ترخیص می‌شود و در حال حاضر کاغذی در گمرکات موجود نبوده و شاید در پایانه‌ها و بنادر وجود داشته باشد. وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ایجاد باجه‌های VIP برای ارائه خدمات به مشتریان خاص و با سپرده‌های بالا، تصریح کرد: گزارش وجود باجه‌های VIP به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود تا در این راستا پیگیری‌های لازم صورت گرفته و با بانک‌های ایجاد کننده این باجه‌ها برخورد شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بیمه ما با سرمایه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. بیمه ما در دوره یاد شده، مبلغ ۶۵۹ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۴۴۰ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۱۳ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۴۷۸ میلیارد و ۵۷۸ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «ما» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۳۹۰ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۳۹۰ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در دوره یاد شده، مبلغ ۱۲۰ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۶۰۲ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۵۴ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۱۹۲ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «زکشت» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۷۸ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۳۹۲ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. پیشنهاد افزایش سرمایه ۵۰ درصدی «زکشت» هیات مدیره شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریالی، معادل ۵۰ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد. با این پیشنهاد افزایش سرمایه، سرمایه «زکشت» از مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به ۳۰۰ میلیون ریال خواهد رسید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
او تأکید می‌کند قطر از ظرفیت بالایی برای ایفای نقش «واسط» برای ایران در تجارت جهانی برخوردار است و می‌تواند بسیاری از مبادلات جمهوری اسلامی را پوشش دهد. رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر همچنین اعتقاد دارد که تجارت مدرن در بسترهای الکترونیکی و شفاف در بازارهای دنیا رایج است و ما نیز می‌توانیم از بستر و مکانیزم‌های بورس کالا برای تسهیل تجارت با قطر استفاده کنیم. در حوزه صادرات و به‌خصوص در مورد قطر تا زمانی که قیدوبندها بیشتر شود و قوانین جدیدی آن‌هم بدون درک شرایط تحریم اعمال کنیم، مشکلی حل نخواهد. در خصوص توسعه تجارت از مسیر بورس کالا نیز مذاکراتی باید صورت گیرد تا مکانیزم عملیاتی آن بررسی و پس از فراهم شدن زیر ساخت‌ها این اتفاق اجرایی شود. همچنین همکاری مشترک بورس کالای دو کشور می‌تواند در کمیسیون مشترک ایران و قطر بررسی شود تا بتوان زمینه اجرایی این کار را فراهم کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایکنا، مجید پیره، دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره مصوبات آخرین جلسه کمیته فقهی سازمان بورس اظهار کرد: جلسه اخیر کمیته فقهی با موضوع جمع‌بندی راهکار جایگزین فروش استقراضی در محل سازمان بورس برگزار شد. پیره بیان کرد: پیشنهاد سومی که در کمیته فقهی مطرح شده بود، استفاده از راهکار فروش تعهدی بود. در جلسه قبلی کمیته فقهی درباره معاملات فروش تعهدی بحث و تبادل نظر شد و در نهایت، اعضای کمیته تخصصی فقهی با این راهکار جهت استفاده از آن به عنوان جایگزینی برای فروش استقراضی متعارف موافقت کردند. دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد: بر مبنای مصوبه کمیته فقهی که هفته گذشته جمع بندی و ابلاغ شد، استفاده از راهکار فروش تعهدی با ضوابط فقهی معاملات منافات ندارد و از این روی استفاده از آن در بازار سرمایه اسلامی در ایران صحیح است. دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: فروش تعهدی، در مورد سازوکار فقهی و حقوقی با فروش استقراضی متعارف دارای اختلافات بنیادی است اما درباره کارکردها، سعی شده که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که کارکردهایی که با موازین شریعت اسلام منافات ندارند را از محل این طراحی محقق کنیم.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
وی در خصوص وضعیت فروش صنایع پلاستیک در سال گذشته بیان کرد: اعضای اتحادیه از طریق بورس کالا به تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود برای تولید محصولات پلاستیکی می‌پردازند. رییس تعاونی صنف پلاستیک تهران در راستا با هدف رونق تولی، انجام این مهم را با رعایت برخی پارامترها عملی دانست و افزود: از جمله این پارامترها برداشته شدن «موانع تولید» است. این موانع در مجلس شورای اسلامی تصویب و نهایی شده است، اما هنوز کاملا اجرایی نشده است و ما با موانع تولید رو به رو هستیم؛ امیدوارم در سال ۹۸ که با شعار رونق تولید همراه است، بخش تولید با شرایط بهتری همراه باشد به طوریکه این بخش شاهد رونق باشد. این مقام مسئول در پایان گفت: برای پیشرفت در صنعت پلاستیک نیازمندیم تا مانند دیگر کشورهای در حال پیشرفت به تولیدکنندگان بهای بیشتری بدهیم و در این راستای به برطرف کردن موانع تولید بپردازیم؛ در صورت ایجاد شدن این شرایط تازه به نقطه شروع خواهیم رسید. به نظر من برای رونق تولید نیاز به کمک دولت بیش از پیش وجود دارد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
دستورالعمل مذکور بر اساس روش ساخت، میزان تولید داخل، کیفیت و خدمات پس از فروش تدوین می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است بر حسن اجرای این تبصره نظارت نماید. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است آیین نامه مذکور را پس از تصویب در هیأت وزیران جهت اجراء به کلیه خودروسازان و مراکز ذیربط ابلاغ نماید. خودروسازان موظف به اعلام قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی هنگام فروش به شورای عالی رقابت شدندپیشنهاد بهرام پارسایی مبنی بر الحاق تبصره‌ای به ماده (۶) این طرح در خصوص موظف شدن شرکت‌های خودروسازی مبنی بر اعلام قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی هنگام فروش با ۱۴۹ رأی موافق، ۲۶ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در صحن نیز به تصویب نمایندگان رسید. پیشنهاد فوق بدین شرح است: شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند و تخلف از این امر جرم محسوب شده و متخلف به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه ۶ موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژ پسند با اشاره به انتشار آماری مبنی بر عدم بازگشت ۳۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور، گفت: این آمار ارائه شده برای تاریخ زمانی کنونی نیست، چراکه وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقاطع تاریخی خاصی آمار ارائه می‌دهد و این موضوع برای اواخر اسفند ماه بود. دولت سازوکارهایی طراحی کرد تا این ارز به کشور بازگردد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حال حاضر میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، افزود: در اردیبهشت ماه ۱٫۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشته است. بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز صادراتی اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می‌کند وی ادامه داد: جلسه‌ای با کارآفرینان داشتم و از آنها خواهش کردم که همه دست به دست یکدیگر دهیم و مانع از وقوع شوک به اقتصاد کشور شویم و از صادرکننده‌ها درخواست کردیم که ارز صادراتی را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. وزیر امور اقتصادی و دارایی، با تاکید بر اینکه اسامی کسانی که کالا صادر کرده و ارز آن را وارد کشور نکرده‌اند موجود است، تصریح کرد: گمرک و بانک مرکزی اسامی این افراد را دارند و بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می‌کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
رحمانی ادامه داد: باید از موارد مورد نیاز واحدهای تولیدی اعم از ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه، بانک اطلاعاتی جامع تهیه شود. همین طور باید سیاست‌هایی اتخاذ شود که به دنبال آن‌ها از تمام ظرفیت‌های داخل کشور برای رفع نیازها استفاده شود. وی تاکید کرد: نگذارید عده‌ای سود جو و فرصت طلب مانع استفاده و بهره بردن از پتانسیل‌های داخلی و نوآوری‌های جوانان کشور شوند. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای فراهم کردن بسترهای سهولت کسب و کار با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای ذیربط تلاش شود. بنا بر این گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد همه معاونت‌ها و روسای سازمان‌ها مبتنی بر راهبردهای فوق، آرایش سازمانی لازم را اتخاذ و گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اقدام، ​ تهیه کنند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی که از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت‌های جهانی برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می‌شود، دقایقی پیش بر اساس نرخ ارز ۱۰۱ هزار و ۷۳۵ ریالی اعلام شد. فهرست قیمت‌های پایه را می‌توانید در لینک اینجا مشاهده کنید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن سه میلیارد و ۳۳۱ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۰۵۵ میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز نمادهای پارس، همراه و شبریز به ترتیب با ۱۴۴، ۱۲۹ و ۸۴ و احد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فارس، رمپنا و بفجر به ترتیب با ۱۵۵، ۱۲۵ و ۸۸ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا، وبملت، خودرو و فولاد همچون روز گذشته پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت شد و فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. به گزارش سنا، برخلاف روزهای هیجانی هفته گذشته، شاخص در دو روز ابتدایی هفته جاری روندی متعادل را در پیش گرفته و به گفته کارشناسان بازار سرمایه، اکنون اثر ریسک‌های سیاسی بر معاملات بورس تهران بسیار کم رنگ شده و پس از این نیز شاخص روند طبیعی و متعادلی را طی می‌کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
«ولبهمن» در این دوره مالی سود عملیاتی را ۳۱۹میلیارد ریال، سود خالص پس از کسر مالیات را ۳۶۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۳۸۱میلیارد ریال اعلام کرد. این شرکت در سال مالی مورد گزارش از محل جرایم تاخیر اقساط معوقه و چک‌های برگشتی مشتریان مبلغ ۲۷میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال درآمد داشته است. «ولبهمن» در تشریح اهداف و راهبردهای آتی خود در خصوص منابع و مصارف در سال مالی ۱۳۹۸ اعلام کرد که به جهت افزایش حد اعتباری و اخذ تسهیلات از بانکها و با توجه به درجه اعتباری بسیار خوب شرکت در سیستم بانکی و عدم وجود هرگونه سابقه منفی در تعاملات با سیستم بانکی، میزان چک‌های اقساط تودیع شده در بانک‌ها و روابط حسنه شرکت با بانک‌های طرف مقابل پیش بینی شرکت مبنی بر پوشش منابع مورد نیاز از بانک‌ها جهت تامین منابع مالی در حوزه فعالیت خود است. همچنین در راستای فعالیت‌های شرکت و تحقق اهداف پیش بینی شده در سال۱۳۹۸ پیش بینی بر اخذ ۵۷۹میلیارد ریال تسهیلات و مبلغ ۳۷میلیارد و ۷۳۰میلیون ریال هزینه مالی شده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بانک سینا با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت بانک سینا در دوره یاد شده، مبلغ یک هزار و ۲۹۱ میلیارد و ۲۰۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۲۹ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۸۴ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ یک هزار و ۱۵۶ میلیارد و ۶۹۶ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «سینا» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۶۹۸ میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۷۰ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت کشت و دام فکا در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، سود هر سهم را یک هزار و ۳۴۴ریال اعلام کرد که نسبت به فعالیت مدت مشابه سال گذشته توانست میزان سود را ۱۲۸درصد افزایش دهد. «رفکا» در این دوره سود عملیاتی خود را با رشد ۷۹درصدی به ۳۱۷میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۲۸درصدی به ۴۰۳میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با رشد ۱۰۶درصدی به ۴۵۹میلیارد ریال رساند. «زفکا» نرخ فروش شیر در سال ۹۸ را به مبلغ ۲۰هزار ریال نرخ پایه پیش بینی شده است و مازاد بر آن بابت جوایز پروتئین وچربی در نظر گرفته شده است. همچنین باتوجه به نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه انتظار می‌رود که هزینه مواد مصرفی نیز افزایش یابد. این شرکت با توجه به پروژه توسعه دامداری جهت افزایش تولید روزانه ۲۱۰تن شیر را در حال اجرا اعلام کرد که تا پایان سال مالی مذکور ۱۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان آذر ماه سال ۱۳۹۸به بهره برداری خواهد رسید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بهداشتی ساینا اعلام کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به ۱۶۰ میلیارد ریال دارد. بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه «ساینا» از محل سود انباشته است که به منظور اصلاح ساختار مالی به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
دولت چین این تصمیم را نادرست خواند و آمریکا را به حمایت صرف از شرکت‌های داخلی و نادیده گرفتن دیگران متهم کرد. برخورد آمریکا با شرکت هواوی درست زمانی اتفاق می‌افتد که پکن و واشنگتن در گفتگوهای تجاری خود، که ماهها است در جریان است، به بن‌بست رسیده‌اند. به گزارش رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که این وزارت خانه ممکن است به زودی بخشی از محدودیتهای اعمال شده بر هواوی را کاهش دهد. مدیرعامل هواوی نیز تاکید کرده که شرکتش از دولت آمریکا دستور نمی‌گیرد و تحت فشارها تسلیم خواسته‌های آمریکا نمی‌شود. اوایل سال گذشته واشنگتن رفتاری مشابه با شرکتی زد تی ایZTE چین داشت، که رقیبی کوچک برای هواوی به شمار می‌آید.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
فیلیپ همپسون «باک» نایت متولد ۲۴ فوریه ۱۹۳۸ کارگزار بزرگ آمریکایی و فعال امور بشردوستانه است. پس از آن نایت به عنوان استاد حسابداری در دانشگاه ایالتی پورتلند مشغول به کار شد. برای کلاس ساده بیزنس نایت مقاله‌ای فراهم کرد: «آیا کفش‌های ورزشی ژاپنی می‌توانند همان بلایی را به سر کفش‌های ورزشی آلمانی بیاورند که پیش از این دوربین‌های ژاپنی بر سر دوربین‌های آلمانی آوردند؟» اینطور به نظر می‌رسد که در زمان کنونی پیش بینی او در این مقاله در زمینه فروش کفش در حال اجراست. نایت در سال ۱۹۶۲ و با مدرک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد. با این حال در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ نایت تصمیم گرفت تا دوران بازنشستگی را کنار بگذارد و بار دیگر به عرصه کار و تجارت بازگردد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
علاوه براین، ۳ هزار و ۲۴۰ تن قیر نیز به صورت نقدی در تالار صادراتی عرضه می‌شود. بازار فرعی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه ۵۰۰ تن کود مایع ازته است. تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله ۲۰ هزار تن شمش بلوم، ۴ هزار و ۴۰۰ تن سبد میلگرد، ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم و ۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن را تجربه کرد. این گزارش حاکی است تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران هم در این روز شاهد معامله یک هزار و ۱۰۰ تن خرمای استعمران بود. بازار فرعی بورس کالای ایران در این روز دادوستد ۶۰۲ تن نخ پلی استر، ۱۶ تن آنیلین و یک هزار تن ضایعات فولادی را تجربه کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بر اساس تازه‌ترین آمار منتشرشده از سوی این فدراسیون، فرابورس توانسته است با بازدهی ۸۱ درصدی شاخص کل برای یک دوره یک‌ساله منتهی به دسامبر ۲۰۱۸ جایگاه نخست را به لحاظ کسب بالاترین بازدهی این نماگر در مقایسه با سایر بورس‌ها از آن خود کند. رتبه‌های دوم تا پنجم این رده‌بندی به ترتیب بعد از فرابورس ایران به بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۶۸ درصدی، بورس‌های قطر و اوکراین هر کدام با افزایش ۲۵ درصدی شاخص و بورس برزیل با بازدهی ۱۵ درصدی این نماگر اختصاص یافته است. علاوه بر این فرابورس ایران از نظر ارزش معاملات بدهی در منطقه خاورمیانه، پس از بورس استانبول در جایگاه دوم قرار گرفته است. کسب بالاترین حاشیه سود توسط فرابورساز سوی دیگر بر اساس گزارش عملکردی منتشرشده توسط فدراسیون بورس‌های اروپایی_آسیایی (Feas)، فرابورس ایران در سال ۲۰۱۷ بالاترین حاشیه سود را در گروه بورس‌های با سایز متوسط این فدراسیون کسب کرده است. گفتنی است که گروه بورس‌های با سایز متوسط فیاس متشکل از ۱۲ بورس شامل بورس‌های ابوظبی، اردن، یونان، بلاروس، کویت، بخارست، قبرس، دمشق، عراق، قزاقستان، مسقط و فرابورس ایران است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پتروشیمی امیرکبیر با سرمایه سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت پتروشیمی امیرکبیر در دوره یاد شده، مبلغ ۸ هزار و ۱۱۲ میلیارد و ۴۷۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۲ هزار و ۲۵۳ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۵۹ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۸ هزار و ۴۷۸ میلیارد و ۸۲۸ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «شکبیر» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۵ هزار و ۹۲ میلیارد و ۱۱۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ یک هزار و ۴۱۴ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. همچنین بر اساس این گزارش، تولیدات شرکت پتروشیمی امیرکبیر در این دوره نشبت به دوره مشابه در سال گذشته، کاهش یک درصدی را نشان می‌دهد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت کارخانجات نساجی بروجرد، اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را در حالی منتشر کرد که سود پوششی هر سهم را ۹۳۹ ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده سود عملیاتی طی دوره اعلامی ۲۳۷ میلیارد ریال، سود خالص را ۱۳۹ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد. «نبروج» در برآوردی که از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه برای دوره ۱۲ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ داشته اعلام کرد که پیش بینی شده نرخ فروش محصولات در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به ازای هرمتر پارچه رنگی و تکمیل شده ۱۴۰هزار و ۶۳۰ ریال است؛ همچنین پیش بینی نرخ خرید مواد اولیه شرکت به طور میانگین به صورت زیر است و پلی استر به قیمت ۲۰۴هزار ریال، پنبه ۳۰۰هزار ریال و ویسکوز۳۶۰ هزار ریال خواهد بود. این شرکت با توجه به برنامه‌های با اهمیتی که مد نظر هیات مدیره شرکت است خرید و نصب ماشین آلات واحد ریسندگی و بافندگی و رنگرزی بوده که افزایش تولید و فروش را در بر خواهد داشت همچنین با توجه به این روند با کاهش هزینه‌های سربار و دستمزد نسبت به مقدار تولید همراه خواهیم بود که در نتیجه کاهش بهای تمام شده کالای تولید شده را در بر خواهد داشت و در نهایت باعث افزایش سود بیشتر خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
بنگاه‌های اقتصادی چطور تامین مالی کنند؟ رادفر، در خصوص روش‌های تامین مالی برای بنگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: در حال حاضر ابزارهای متنوعی در بازار سرمایه وجود دارد که برای تامین مالی فعالیت­های مختلف واحد تجاری می­تواند مورد استفاده قرار گیرد. بیشترین میزان انتشار اوراق مربوط به اوراق اجاره به مبلغ ۵۳٫۷۷۰ میلیارد ریال و ارواق سلف به مبلغ ۵۰٫۸۵۰ میلیارد ریال با هدف تامین نقدینگی و بعد مربوط به اوراق منفعت به مبلغ ۳۱٫۰۰۰ میلیارد ریال، اوراق مرابحه ۸٫۰۰۰ میلیارد ریال، اوراق رهنی ۲٫۰۰۰ میلیارد ریال و اوراق مشارکت ۱٫۷۰۰ میلیارد ریال است. میزان اسناد خزانه اسلامی پذیرش شده در سال ۹۷ مبلغ ۳۴۲٫۰۶۸ میلیارد ریال و اوراق مشارکت دولت مبلغ ۲۰٫۰۰۰ میلیارد ریال بوده است. در سال ۹۸ نیز تصویب دستورالعمل انتشار اوراق وکالت در دستور کار قرار دارد. در کنار تامین مالی شرکت­های بزرگ، اوراق وکالت برای تامین مالی شرکت­های پروژه و همچنین شرکت­‌های کوچک و متوسطی که بر اساس دستورالعمل‌های موجود شرایط انتشار اوراق و تامین منابع مالی از بازار سرمایه را ندارند، مناسب است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
شرکت پالایش نفت تهران در دوره یاد شده، مبلغ ۳۲ هزار و ۲۷۱ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ یک هزار و ۳۴۵ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۱۴۲ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۳۱ هزار و ۳۸۶ میلیارد و ۸۷۸ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد. «شتران» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۱۳ هزار و ۳۳۳ میلیارد و ۹۷۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۵۵۶ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. در این حوزه شرکت‌های تولید کننده انواع روانکارها و شرکت‌های قیرسازی، شرکت‌های عمده خریدار محصولات ویژه این شرکت هستند. سیاست تولید و فروش محصولات از دید شرکت، تابع میزان سودآوری و میزان ایجاد نقدینگی هر محصول است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، قراردادهای اختیار معامله در حالی از چهارشنبه هفته جاری در سه قیمت اعمال ۱۴۰ هزار، ۱۵۰ هزار و ۱۶۰ هزار ریال راه اندازی شده و در بازار مشتقه بورس کالای ایران قابل معامله خواهد بود که معاملات این قراردادها بدون حد نوسان قیمتی، با دوره گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغازو با دوره عادی معاملاتی ادامه می‌یابد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سعید باستانی با بیان این مطلب اظهار داشت گفت: اوایل هفته گذشته کمیسیون اقتصادی دولت در مصوبه‌ای تصمیم گرفت سهام دولت در شرکت‌های خودروساز و چند شرکت دیگر دولتی را به طور کامل واگذار کند. نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس ادامه داد: با تصویب نهایی این پیشنهاد در هیات وزیران، حدود ۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا به بخش خصوصی واگذار می‌شود و دولت از شمول سهام‌داران دو خودروساز خارج می‌شود و به این ترتیب صنعت خودروسازی کشور در آستانه یک تحول بزرگ قرار می‌گیرد. وی یادآور شد: براساس تصمیمات اخیر دولت سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و جهادکشاورزی اقدام به فروش سهام خود در ۸ شرکت از جمله ایران‌خودرو و سایپا، باشگاه‌های ورزشی پرسپولیس و استقلال و … خواهند کرد. این اتفاق، اتفاق بسیار مبارک و خوبی است و امیدوارم همچون برخی از واگذاری‌ها انجام شده در گذشته دستخوش سیاست‌زدگی نشود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پیشنهادی از هیات وزیران خواست: برای موفقیت در انجام این تصمیم مهم و بزرگ بهتر است شرکتهای مذکور بدون در نظر گرفتن فروش رفتن یا فروش نرفتن سایر شرکتهای مندرج در لیست، واگذار شود به عبارت بهتر فروش شرکتهای در لیست واگذاری به عنوان یک مجموعه واحد در نظر گرفته نشوند تا تجربه تلخ مشروط شدن فروش یک شرکت به فروش شرکت یا باشگاه ورزشی دیگر مجددا تکرار نشود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت مخابرات ایران در اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، سود تلفیقی هرسهم را ۶۰۷ ریال اعلام کرد در حالی که سود هرسهم شرکت اصلی ۴۸۴ ریال است. این شرکت در تلفیق خود سود عملیاتی را ۳۶ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال، سود خالص را ۴۰ هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال و سود خالص پایان دوره را ۳۹ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال اعلام کرد. از سوی دیگر در شرکت اصلی به سود عملیاتی ۲۷ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال، سو خالص ۲۹ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره ۳۵ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال رسیده است. «اخابر» در این دوره سود ناخالص از محل درآمدها و بهای تمام شده قراردادها را سه هزار و ۹۵۸ میلیارد ریال اعلام کرده است. همچنین درآمد محقق شده در این دوره را ۴۵ هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال منتشر کرده است.