تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری شانا

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «شانا»

چهاردهمین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

شاناشانا3 روز قبل
شانا _ گروه فیلم: شاید انتخاب نمی‌کنیم که کجا متولد شویم اما انتخاب می‌کنیم محل تولدمان چه سرنوشتی داشته باشد. انتخاب می‌کنیم که راه برویم یا بدویم، بنشینیم یا برخیزیم، در خواب فرو رویم یا بیداری را تجربه کنیم. انتخاب می‌کنیم از میان تمام راه‌های ممکن، چگونه بین خطوط حرکت کنیم. بین خطوط اخلاق، بین خطوط شایستگی و بین خطوط تدبر. متنا مجله تصویری نفت و انرژی، با احترام به اراده و عزم توانگران بیدار این سرزمین، ادامه راه را برای همه مخاطبان خود سهل و میسر آرزو می‌کند.
شاناشانا3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری شینهوا از بیروت، عباس مرتضی، وزیر کشاورزی و فرهنگ لبنان، دیروز (یکشنبه، چهارم اسفندماه) اعلام کرد این کشور روز پنجشنبه (هشتم اسفندماه) فعالیت‌های اکتشافی نفت و گاز خود را آغاز می‌کند. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، نادا بستانی، وزیر انرژی پیشین لبنان، مجوز حفاری نخستین چاه اکتشافی در لبنان را به شرکت توتال فرانسه اعطا کرد. در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، بستانی از آغاز دور دوم صدور مجوز برای اکتشاف نفت و گاز در پنج بلوک در لبنان خبر داده بود. لبنان امیدوار است با کشف انرژی در مناطق فراساحلی، اقتصاد خود را تقویت کند. این کشور از بدهی عمومی شدید رنج می‌برد.
شاناشانا3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز از شانگهای، قیمت قراردادهای آینده انرژی در بورس شانگهای چین در معاملات امروز بیش از ۴ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در بیش از یک هفته اخیر رسید. قیمت شاخص نفت خام برنت در بورس کالای شانگهای ۴٫۷ درصد و قیمت قرارداد آتی نفت کوره در بورس بین‌المللی انرژی چین، ۴٫۲ درصد کاهش یافت. گسترش ویروس کرونا سبب کاهش شدید تقاضای نفت خام چین و سقوط قیمت این کالا در جهان شده است.
شاناشانا3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، آمارها نشان داد معاملات استقراضی نفت که روی کاهش قیمت نفت حساب می‌کنند، در هفته گذشته با ۱۱ درصد افزایش به بالاترین حد در چهار ماه اخیر رسیدند. با افزایش یادشده، شمار معاملات استقراضی نفت اکنون سه برابر شمار آنها در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی است. مارک وگونر، رئیس مؤسسه اکسل فیوچرز، گفت: همه همچنان تلاش می‌کنند بفهمند چه اتفاقی درباره ویروس کرونا خواهد افتاد؛ در شرایط عادی، آنها باید نفت بخرند، اما این ترس وجود دارد که ویروس گسترش یابد. در ماه فوریه امسال، خبر گسترش ویروس کرونا در چین سبب شد قیمت نفت از حدود ۶۵ دلار در ماه ژانویه به کمتر از ۵۰ دلار سقوط کند، اما اکنون قیمت نفت دوباره به بالای ۵۰ دلار بازگشته است.