تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «هفته‌نامه شنبه»

هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
اسنا به دنبال سرمایه‌گذاری و تقویت استارتاپ‌های مذهبیاتاق سرمایه گذاری نوآوری اسلامی «اسنا» به عنوان اولین گروه سرمایه گذاری نیک اندیش در زمینه کارآفرینی فرهنگی و مذهبی فعالیت خود را آغاز کرد. اتاق سرمایه گذاری نوآوری اسلامی «اسنا» به عنوان اولین گروه سرمایه گذاری نیک اندیش «Angel Investor Group» در کارآفرینی اجتماعی، فرهنگی و مذهبی فعالیت خود را آغاز کرد. صمیمی هدف اصلی شکل گیری اسنا را تقویت استارتاپ‌های مذهبی برشمرد و افزود: به همت شتابدهنده شفق در چند سال گذشته، تیم‌های استارتاپی متنوعی آمادگی ورود به بازار و جذب سرمایه شکل گرفته‌اند. مدیر اجرایی اسنا ساختار این مجموعه را شبیه سایر انجل گروپ‌ها برشمرده و ابراز داشت: در حال حاضر ۲۴ سرمایه گذار به صورت قطعی به اسنا پیوسته‌اند و حدود ۳۰ نفر دیگر نیز درحال آشنایی با ساختار و بررسی فعالیت‌های این مجموعه هستند. نخستین گردهمایی اتاق سرمایه گذاری نوآوری اسلامی «اسنا» روز دوشنبه در تالار گفتگو مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و مدیران صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر برگزار شد.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
بهترین‌ برنامه، بازی و پرطرفدارترین فیلم سال ۹۷ به انتخاب کاربران بازار معرفی شدندنتایج نظرسنجی از کاربران بازار در سال ۱۳۹۷ منتشر شد. این نظرسنجی در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند در صفحه اول بازار و با هدف مشخص‌کردن بهترین برنامه، بازی و پرطرفدارترین سریال یا فیلم سال ۹۷ به انتخاب کاربران بازار برگزار شد. نتیجه نظرسنجی به شرح زیر است: برترین برنامه: قصه‌های قرآنیبرترین بازی: آهنگتوپرطرفدارترین فیلم و سریال بازار: فیلشاهسردبیران بخش برنامه و بازی بازار، نامزدهای این نظرسنجی را از میان محصولاتی که در سال ۹۷ تولید و در بازار منتشر شدند انتخاب کردند. در بخش ویدئو (فیلم و سریال) نیز پربیننده‌ترین‌های بازار در سال ۹۷ به عنوان نامزد پرطرفدارترین ویدئو سال معرفی شدند. در سال ۹۷ بیش از ۲۱ هزار برنامه، ۶۵۰۰ بازی و ۶۷۰۰ فیلم و سریال در بازار منتشر شدند.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
دکتر شریعتمداری با ابراز خرسندی از حجم منابع بانک رفاه و توسعه آن گفت: این اقدام اثربخشی است که در بانک رفاه صورت گرفته است. اجتماعی‌ترین بانکدکتر سهمانی مدیر عامل بانک رفاه در سخنانی ضمن خوشامدگویی به دکتر شریعتمداری گفت: بسیار خرسندیم که عالی‌ترین مقام وزارت در گردهمایی مدیران بانک رفاه حضور دارند. مدیر عامل بانک رفاه اظهار خرسندی کرد که این بانک توانسته هم راستا با سیاست‌های وزارتخانه گام بردارد. شرکت صرافی بانک رفاه هم در حوزه خدمات ارزی به عنوان برترین صرافی کشور معرفی شده است. بانک رفاه همچنین بر اساس نظر نهادهای نظارتی جزو بانک‌های بی حاشیه، آرام و منضبط است.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
دیجی‌کالا در راستای مهم‌ترین اصل خود، مشتری‌محوری و تعهد خود به فروش کالاهای اصل، همواره برای ساختن تجربه خریدی امن و قابل اعتماد تلاش می‌کند. تفکیک کالاهای اصل و غیراصل از یکدیگر، یکی دیگر از پروژه‌های جدید دیجی‌کالا برای حفظ حقوق معنوی برندهای معتبر و حمایت از مشتریان و فروشندگان دیجی‌کالا است. وجود کالاهای غیراصل در بازار ایران به دلیل عدم حضور نمایندگی رسمی بسیاری از برندها، مسأله‌ای شایع است و گاهی تفکیک این کالاها از نمونه‌های اصل آنها فرآیند پیچیده‌ای است. پروژه‌های فروشگاه‌های آنلاینی همچون آمازون (Amazon Project Zero) و ای‌بی (eBay VeRO Program)، نمونه‌هایی از تلاش این مجموعه‌ها برای جلوگیری از فروش کالاهای غیراصل به جای اصل است. در صورت رسیدن چنین کالاهایی به دست مشتریان، دیجی‌کالا مسئولیت کامل آن را پذیرفته و خدمات جبرانی لازم به مشتریان ارائه می‌شود.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
بنا به گفته علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق با امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا کرد. برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و پژوهش صبح روز یکشنبه ۱۹ اسفند ماه رونمایی و برگزار شد. بنا به گفته علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق با امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا کرد. وحدت ادامه داد: تأمین مالی برای صندوق‌های پژوهش و فناوری از طریق ارائه تسهیلات انجام؛ و سرمایه‌گذاری در مراحل بعدی اجرایی خواهد شد. صندوق‌های پژوهش و فناوری این مسئولیت متفاوت را مدنظر قرار داده و در جریان باشند؛ این یک مسئولیت دو طرفه است.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
جشنواره کودک آنلاین عصر روز شنبه هجده اسفند ماه، در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و میزبان اصلی این جشنواره در این مراسم اعلام کرد: ۱۳میلیون کودک و نوجوان در کشور با فضای مجازی متولد می‌شوند و با آن زندگی می‌کنند. بومی‌سازی تکنولوژیدر ادامه مراسم جشنواره کودک آنلاین فیروزآبادی دبیر شورای عالی مجازی گفت: توسعه فضای مجازی و شکل گرفتن فضای دیجیتال و تنوع فناوری‌هایی که همگرا می‌شوند، باعث شده بسیاری از ساختارها مورد تغییر و تحول قرارگیرد. کودکان قائده هرم مجازی استفاده از فضای مجازی اند و ۱۳میلیون کودک و نوجوان، تشکیل دهنده این جامعه هستند. برگزیدگان مراسمدر ادامه این مراسم ۲۰ ایده برتر تولید محتوای حوزه کودک و نوجوان در فضای مجازی از سوی هیات داوران جشنواره کودک‌آنلاین انتخاب و معرفی شد.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری استارتاپی شنبه پرس، گروه توسعه فناوری اطلاعات هزاردستان به این جمع‌بندی رسیده است که به دلیل وجود مشکلات و موانع گوناگون بر سر راه توسعه‌ی این سرویس پرداخت موبایلی، فعالیت رسید را متوقف کند. امکان شارژ کیف پول رسید از تاریخ ۲۹ اسفند بسته می‌شود و کاربران رسید پس از این تاریخ ۳ ماه فرصت خواهند داشت با مراجعه به حساب کاربری خود و وارد کردن شبای بانکی خود، موجودی رسید خود را به حساب‌های بانکی‌شان منتقل کنند. پس از این تاریخ، تیم پشتیبانی رسید طی تماس‌های تلفنی با کاربرانی که هنوز حساب خود را نبسته‌اند، روند تصفیه کامل با مشتریان خود را ادامه خواهد داد. تیم پشتیبانی رسید از طریق نشانی ایمیل support@resid. irهمواره آماده‌ی پاسخگویی و راهنمایی کاربران خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر به سایت resid. ir مراجعه کنید.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
رامین اکبری رئیس همایش و موسس بهار کارآفرینان استارتاپی، اولین سخنران همایش از مشکلات موجود کسب و کارهای اینترنتی گفت. علی جهانگیری در همایش توسعه دیجیتال مارکتینگ با محوریت برند سازی و فروش با بیان اینکه ایران در حال حاضر در یک بزنگاه خاص قرار دارد، گفت: تحریم‌ها ما را محدود کرده است و بین ما و تکنولوژی فاصله انداخته است. دولت حداقل وظایف را در اکوسیستم استارتاپی و شکل گیری یک حوزه کسب و کار نوین بر عهده دارد. بخش‌های دولتی هر اندازه از اکوسیستم استارتاپی دورتر باشد، موفقیت یک کارآفرین بیشتر می‌شود. مبالغه و بزرگنمایی یکی از آفت هایی هست که همیشه گریبان گیر کسب و کارهای ایرانی بوده و همچنان هست.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه2 هفته قبل
مراسم رونمایی از استارتاپ‌های محتوایی خلاق و فرهنگی و تجلیل از فعالان حوزه محتوا در راستای حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از استارتاپ‌ها به همت فرهنگ سرای فناوری اطلاعات و خانه نوآوری در باغ کتاب تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم پس از پخش کلیپی از فعالیت‌های خانه نوآوری، مدیر این مرکز به تشریح فعالیت‌های آن پرداخت. نیری افزود: امروزه شرکت هایی که در زمینه فناوری‌های نرم فعالیت می‌کنند، فرصت تبدیل به استارتاپ را دارند درحالی که در گذشته، به آنها بهاء داده نمی‌شد. وی تصریح کرد: گاهی اگر دولت کاری انجام ندهد و همین که موانع را تسهیل کند، مفیدتر است. در بخش بعدی مراسم فعالان حوزه محتوا و استارتاپ معرفی و آقایان اصغر محمدی فاضل، احمد موحدیان عطار و مصطفی نقی پورفر به عنوان سفرای بین‌الملل، محتوایی و بلاک‌چین خانه نوآوری معرفی شدند.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه3 هفته قبل
شرکت تپ‌سی از جذب سرمایه از گروه مالی سامان به عنوان نقطه آغاز یک همکاری استراتژیک و بلند مدت خبر داد. میلاد منشی پور مدیرعامل تپ‌سی گفت: طی روزهای اخیر با مجموعه سامان که از خوشنام‌ترین مجموعه‌های مالی خصوصی در کشور است به توافقی برای سرمایه‌گذاری در تپسی دست یافته‌ایم. منشی پور گفت: این سرمایه‌گذاری برای دو طرف آغاز یک همکاری بلند مدت و استراتژیک است. گروه مالی سامان نیز که سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای نوین را در دستور کار خود قرار داده، با خرید بخشی از سهام شرکت تپ‌سی، اقدام عملیاتی در این حوزه را آغاز کرده است. بر اساس این سرمایه‌گذاری، از این پس گروه مالی سامان در هیات مدیره شرکت تپ‌سی حضور خواهد داشت.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه3 هفته قبل
این اولین حضور ما در اتاق است و‌ نقطه شروعی است برای ورود استارتاپ‌ها به اتاق‌های بازرگانی در سرتاسر کشور و این امر مستلزم زمان است که بتوانیم از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی استفاده کنیم و این امکانات و ظرفیت‌های قانونی را برای توسعه اکوسیستم استارتاپی ایران به کار ببندیم. مجید حسینی نژاد با حضور در محل انتخابات اتاق بازرگانی تهران در انتخابات اتاق شرکت کرد. حسینی نژاد افزود: در خصوص رای استارتاپی‌ها تعداد کسانی که در اکوسیستم استارتاپی دارای کارت بازرگانی هستند و حق رای دارند، تعدادشان کم است اما این دوره شروع یک حرکت بزرگ برای ورود استارتاپ‌ها به اتاق بازرگانی و اقتصاد سنتی ایران است. گفتنی است انتخابات اتاق‌های بازرگانی از صبح امروز ۱۱ اسفند آغاز شده و ساعت ۱۸ به پایان می‌رسد. هتل لاله تهران محل اخذ آرا استان تهران است و‌کسانی که دارای کارت بازرگانی باشند می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه3 هفته قبل
حسین نژاد در گفتگو با خبرنگار شنبه پرس بیان کرد: حدود ساعت هشت و نیم در اتاق حضور پیدا کردم اما چون مقررات بر اساس رای دادن با کارت اتاق بود ساعت ده موفق به رای دادن شدم. حسینی نژاد ادامه داد: بستگی به قدرت ما استارتاپی‌ها دارد که در اتاق چه گونه صحبت کرده و بتوانیم به نفع استارتاپی‌ها نتیجه را برگردانیم. همین که حس کنیم فردی از دولت صدای ما را می‌شنود، دلگرمی بزرگی برای ماست. هدف ما این است بتوانیم در میان آنها از حق و حقوق شرکت‌های کوچک، استارتاپ‌ها و صد البته شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم. تسهیل قوانین و ساخت بستری برای کم کردن موانع ورود به بازار قدم بزرگی در این راه خواهد بود.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه3 هفته قبل
در این مسیر سهولت استفاده را برای کاربران ایرانی مهیا کردیم و مقابل فیلترینگ اپل ایستادیم تا امکان استفاده از نرم‌افزارهای ایرانی برای کاربران ios بدون نیاز به اپل آیدی مهیا شود. بعد از تحریم‌های شدید اپل و حذف گسترده اپلیکیشن‌های بزرگ ایرانی از اپ‌استور در تابستان سال ۹۶، سیب‌اپ تنها میزبان کسب‌وکارهای ایرانی شد تا بتوانند اپلیکیشن‌های خود را از طریق سیب اپ به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهند. راهکارهای موقت و همچنین راه کار دائمی سیب‌اپ از طریق وب‌سایت سیب‌اپ به نشانی www. sibapp. com به کاربران گرامی اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین اعلام می‌کنیم که نسخه جدید سیب اپ طی چندروز آینده منتشر خواهد شد و مارکت IOS سیب‌اپ مجددا در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. سیب‌اپ که همواره حامی جامعه ios ایران بوده‌است به عنوان بزرگترین اپ‌استور ایرانی رسالت خود را در راستای ایجاد بستری مناسب برای ارائه اپلیکیشن‌های ios ایرانی حفظ کرده است.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه4 هفته قبل
تیم دیجی کالا به طور رسمی وارد حوزه خدمات مالی شده و تصمیم دارد به شکلی اصولی و درست پیشرفت کرده و به یکی از بهترین‌های حوزه خدمات مالی تبدیل شود. به گزارش شنبه‌پرس دیجی کالا از اول اسفند ماه با ارائه نسخه‌ای از اپلیکیشن دیجی‌پی به طور رسمی در حوزه خدمات مالی وارد میدان شد. تسهیل کار مشتریانحسنی ادامه داد: تسهیل کار مشتریان یکی از دلایل مهم دیجی‌کالا در زمینه ارائه این محصول بوده است. در راستای این هدف، دیجی‌پی با ارائه محصول درگاه پرداخت هوشمند، تبدیل به یکی ازسرویس‌دهنده‌های پرداختی روی پلتفرم دیجی‌کالا شده است. این محصول دیجی‌پی به دلیل انتخاب هوشمند بهترین گزینه پرداخت در کسری از ثانیه برای کاربران، میزان بروز خطا را هنگام پرداخت به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه4 هفته قبل
صبح دوشنبه ۶ اسفند ماه ۹۷ بزرگ‌ترین مرکز پشتیبانی تماس گردشگری در خاورمیانه، توسط تیم علی‌بابا و با حضور اهالی رسانه برگزار شد. این نشست که در ساختمان جدید علی بابا واقع در شهرک اکباتان که به گفته هیات مدیره با صرف هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد ساخته و با تمام تجهیزات در اختیار تیم پشتیبانی قرار گرفته است. تیم ۲۴۷ نفره علی‌باباسلطان‌لو مدیر مرکز تماس علی‌بابا در جریان معرفی بخش‌های مختلف علی‌بابا گفت: در حال حاضر علی‌بابا به عنوان رتبه یک فروش بلیط سفر، بزرگترین و همچنین مجهزترین مرکز تماس گردشگری در کشور و در خاورمیانه را با یک تیم ۲۴۷ نفره در اختیار دارد که این تیم به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوالات مسافران است. تیم پشتیبانی علی‌بابا در ۴ شیفت صبح، ۲ شیفت بعد از ظهر و یک شیفت شب تا صبح پاسخگوی مسافران است و این تیم روزانه ۸ هزار و ۵۰۰ تماس ورودی و خروجی را پوشش می‌دهند. ضمن اینکه برنامه‌هایی چون سیستم تماس خودکار برای اطلاع رسانی‌ها، پیاده سازی مدل جدید نظرسنجی از عملکرد تیم پشتیبانی، پیاده‌سازی سیستم ارزیابی عملکرد ماهیانه کارشناسان و… در برنامه‌های آینده تیم ما خودنمایی می‌کند.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه4 هفته قبل
رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران ۵ اسفند در ساختمان اتاق بازرگانی برگزار شد. رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران با پخش ویدیویی در زمینه لزوم اهمیت به فناوری‌های جدید استارت خورد. در ادامه ۳ طرح به عنوان طرح‌های برگزیده از سمت نمایندگان صنعت، کمیته علمی و یک هیئت داوری منتخب دانشگاهی معرفی شدند و جوایز نقدی دریافت کردند. در ادامه پورفلاح، مشاور عالی رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا، از آغاز کار رسمی دبیرخانه دائمی کنفرانس در اتاق ایران خبر داد. در خلال این مراسم ۲۰ طرح به صورت مستقیم ارائه و ۲۰ طرح دیگر در قالب پوستر در نمایشگاه جانبی شرکت داشتند.