تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «تابناک»

تابناکتابناک1 ساعت قبل
گریل کردن یکی از روش‌ها پخت غذاهاست که در داخل خانه و روی تابه گریل یا در بیرون از خانه و روی باربکیو قابل انجام است. غذاهای گریل شده تردی، پختگی و طعم خاصی دارند. گاهی بعضی اشتباهات باعث می‌شوند که نتیجه پخت غذا از طریق گریل کردن خوب از آب درنیاید. اما با دانستن این چهار نکته که در این ویدیو مشاهده خواهید کرد، همیشه و هربار می‌توانید غذاها را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی گریل کنید.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
رفیق بغض هر شبمهوای گریه و تبمبه گریه‌های من بگوخیال دیدن تو کوای عشق تمام حسرت هنوزمدلیل آه سینه سوزمببر مرا به ناکجا عشقای درد ببین به استخوان رسیدیهمین که از دلم بریدیببر مرا به هرکجا عشقخیال خنده‌های تو شد آرزوی هر شبمبه چشم‌های تو قسم که جان رسیده بر لبمخزان شد و نیامدیعزیز لحظه‌های مناگر ندیدمت تو را تو گریه کن برای منای عشق تمام حسرت هنوزمدلیل آه سینه سوزمببر مرا به ناکجا عشقای درد ببین به استخوان رسیدیهمین که از دلم بریدیببر مرا به هرکجا عشقنفس‌های تو را آن روزگار در شیشه پر کردمهوای روز‌های بودنت را همچنان دارم «رفیق» قطعه‌ای است که حجت اشرف زاده اجرا کرده است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «رفیق» قطعه‌ای است که حجت اشرف زاده اجرا کرده است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
این ویدیو درباره فردی است که صاحب یک تعمیرگاه مخصوص بازسازی و تریم خودروهای پورشه می‌باشد. او درباره داستان شکل‌گیری این تعمیرگاه و افرادی که با او کار می‌کنند، داستان‌های شیرینی را روایت می‌کند. این ویدیو به صورت خاص به دو خودرو فوق‌العاده می‌پردازد. «پورشه ۹۱۲ /Porsche ۹۱۲» مدل ۱۹۶۸ که به این صورت بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۹ تولید و عرضه شده است و «نیسان زی / Nissan Z» مدل ۱۹۶۹ که در مسابقه بزرگ پکن تا پاریس در سال ۱۹۶۹ شرکت داده شده است. این نیسان زی، اولین نسخه تولیدی از این خودرو نیز می‌باشد.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
این ویدیو درباره فردی است که صاحب یک تعمیرگاه مخصوص بازسازی و تریم خودروهای پورشه می‌باشد. او درباره داستان شکل‌گیری این تعمیرگاه و افرادی که با او کار می‌کنند، داستان‌های شیرینی را روایت می‌کند. این ویدیو به صورت خاص به دو خودرو فوق‌العاده می‌پردازد. «پورشه ۹۱۲ /Porsche ۹۱۲» مدل ۱۹۶۸ که به این صورت بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۹ تولید و عرضه شده است و «نیسان زی / Nissan Z» مدل ۱۹۶۹ که در مسابقه بزرگ پکن تا پاریس در سال ۱۹۶۹ شرکت داده شده است. این نیسان زی، اولین نسخه تولیدی از این خودرو نیز می‌باشد.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
مواد لازم:۲ کیلوگرم زبان گاو۲ عدد پیاز۱ عدد هویج۱ عدد کرفس۱ عدد کدو گردویی۲ عدد سیر۲ عدد شاخه رزمارییک پیمانه شیریک پیمانه آرد ذرت آب پز شدهپوره جعفرینمکگوشت زبان گاو سرشار از پروتئین حیوانی و منبع حیاتی آمینو اسید است و انواع نیازهای بدن را تامین می‌کند. در این ویدیو دستور پخت زبان گاو را به همراه چند پولنتا (سوپ ذرت) و سس خردل و پوره کدو گردویی را فرا خواهید گرفت و در نهایت شاهد سه بشقاب آرایی استثنایی خواهید بود. گوشت زبان گاو سرشار از پروتئین حیوانی و منبع حیاتی آمینو اسید است و انواع نیازهای بدن را تامین می‌کند. در این ویدیو دستور پخت زبان گاو را به همراه چند پولنتا (سوپ ذرت) و سس خردل و پوره کدو گردویی را فرا خواهید گرفت و در نهایت شاهد سه بشقاب آرایی استثنایی خواهید بود.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی. ان. ان، «آدام شیف»، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته اطلاعات این مجلس، اقدام دونالد ترامپ درباره اعلام وضعیت فوق العاده برای ساخت دیوار مرزی را غیرقانونی اعلام کرده است. رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام ترامپ را تنها در راستای دستیابی او به اهداف شخصی و تبلیغاتی‌اش عنوان کرده و ترامپ را متهم به سوءاستفاده از حق اعلام وضعیت فوق العاده کرده است. از دو روز پیش، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فرمان «وضعیت اضطراری» در سراسر این کشور را به بهانه «حوادث احداث دیوار مکزیک» اعلام کرد. این اقدام ترامپ پس از آن صورت گرفت که مجلس نمایندگان آمریکا تنها بخشی از بودجه مورد نیاز ترامپ برای ساخت دیوار مرزی را تصویب کرد. ترامپ برای ساخت دیوار مرزی خواستار بودجه‌ای ۵٫۷ میلیارد دلار شده بود اما دموکرات‌ها در کنگره با این بودجه مخالفت کرده‌اند
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت کشور آلمان امروز یکشنبه در واکنش به هشدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص لزوم بازگرداندن اتباع داعشی متحدان اروپایی این کشور اعلام کرد: تمام شهروندان آلمان و مظنونین به همکاری برای داعش حق دارند به کشور خود بازگردند. سخنگوی وزارت کشور آلمان در این خصوص گفت: البته دسترسی کنسولی برای مظنونین برقرار خواهد بود. رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد که بعد از شکست صد درصد داعش، نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند. ترامپ در توییت دیگری مدعی شد: آنها را بگیرید و محاکمه کنید چرا که گزینه دیگر مبنی بر آزادی آنها اصلا خوب نیست. این در حالی است که پیشتر نیز بسیاری از مقامات اروپایی درباره خطر بازگشت اتباعی که با سفر به سوریه به داعش پیوسته‌اند؛ هشدار داده بودند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه امروز یکشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد: عراق و لبنان مایل به کمک به مذاکرات آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) هستند. معاون وزیر امور خارجه در این گفتگو گفت: در مذاکرات مقدماتی، این کشورها (عراق و لبنان) علاقه مندی خود را برای درک بهتر از روند صلح آستانه و کمک به پیشرفت این گفتگوها نشان دادند. وی در ادامه افزود: در حال حاضر تنها در مراحل مقدماتی بررسی این مسأله هستیم. همانطور که می‌ دانید در نشست سوچی (میان ۳ کشور ایران، روسیه و ترکیه) توافق شد تا وزرای خارجه درباره این مسأله تصمیم گیری کنند. این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیروز شنبه‌ و در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در واکنش به سخنان رئیس‌ جمهوری ترکیه درباره احتمال اضافه شدن کشورهای عراق و لبنان به جمع شرکت‌ کنندگان در مذاکرات آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) گفته بود: اضافه شدن دیگر بازیگران در حل و فصل بحران سوریه مفید نخواهد بود.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
بر اساس اطلاعات ترازنامه‌ای مجموع دارایی‌های مبین وان کیش طی دوره ۹ ماهه سال جاری با رشد ۵۷ درصدی و بدهی‌ها نیز با افزایش ۱۰۳ درصدی همراه بوده است. «اوان» در دوره ۱۰ ماهه سال جاری توانسته ۷۳ میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان از انواع خدمات ارائه شرکت درآمد کسب کند در حالی که در پایان سال گذشته این رقم ۴۶ میلیارد و ۶۷۶ میلیون تومان بوده است. بر این اساس «اوان» در دی ماه بیش از ۴ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان درآمد شناسایی کرده که این رقم در دوره مشابه قبلی ۳میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان بوده است. تولید برنامه‌های مشارکتی تلویزونی نیز برای این شرکت ۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان درآمدزایی داشته و البته این سرفصل درآمدی در سال جاری به عملیات شرکت اضافه شده است. خدمات streamingبه عنوان یکی دیگر از سرفصل‌ها برای اوان ۳۱۱ میلیون تومان عایدی داشته و خدمات Media Wifi نیز ۱۷۴ میلیون تومان نقدینگی به حساب شرکت سرازیر کرده است.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری DPA، نخست وزیر دانمارک امروز یکشنبه در واکنش به هشدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص لزوم بازگرداندن اتباع داعشی متحدان اروپایی این کشور اعلام کرد: کپنهاگ داعشی‌ها را بازپس نمی‌گیرد. «لارس لوکه راسموسن» (Lars Løkke Rasmussen) در این خصوص گفت: ما درباره خطرناک‌ترین افراد در جهان حرف می‌زنیم. وی در یکی از این توییت‎ها مدعی شد: آمریکا نمی‌خواهد شاهد نفوذ این داعشی‌ها در اروپا باشد چرا که به هرحال بعد از شکست، نخستین مقصد آنها اروپا خواهد بود. رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد که بعد از شکست صد درصد داعش، نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند. ترامپ در توییت دیگری مدعی شد: آنها را بگیرید و محاکمه کنید چرا که گزینه دیگر مبنی بر آزادی آنها اصلا خوب نیست.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
عمران خان در این نشست خبری مشترک اعلام کرد که تا کنون هیچ‌گاه سطح روابط کشورش با عربستان تا به این حد نزدیک نبوده است و امید است این روابط همچنان توسعه یابد. نخست وزیر پاکستان همچنین با تاکید بر این‌که امنیت دو کشور به هم وابسته است، خواستار مشارکت بیشتر عربستان در طرح‌های اقتصادی پاکستان شد که در حال حاضر با مشارکت شرکای چینی در حال اجراست. ولیعهد عربستان عصر امروز با هیات ۷۰۰ نفری شامل اعضای خانواده سلطنتی، وزیران کلیدی پادشاهی و برخی فعالان اقتصادی و بازرگانی وارد پاکستان شد. پیش از ورود بن سلمان به پاکستان، صدها پرواز داخلی و خارجی این کشور متوقف شده و تدابیر امنیتی شدیدی در خیابان‌های اسلام‌آباد تدارک دیده شده است. در این سفر قرار است ولیعهد عربستان تعدادی طرح‌های اقتصادی مشترک با پاکستان از جمله یک پالایشگاه نفت در بندرگوادر در جنوب پاکستان را افتتاح کند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
وی افزود: ما به دنبال توسعه شراکت اقتصادی خود از جمله در بخش گردشگری هستیم و با این کشور توافقنامه‌ هایی را به ارزش ۲۰ میلیارد دلار امضا کرده‌ایم. ولیعهد سعودی در ادامه اعلام کرد: ما همگی نسبت به آینده مشترک و روشن عربستان و پاکستان اطمینان داریم. محمد بن سلمان گفت: عربستان قادر به جذب ۵۰ میلیون گردشگر تا ۱۵ سال آینده است. من به منطقه مان اعتماد دارم و از همین رو با همه توان در آن سرمایه گذاری می‌کنیم و در راستای آینده‌ای بزرگ برای عربستان و پاکستان و کل منطقه حرکت می‌کنیم. ۸ توافقنامه به ارزش بیست میلیارد دلاری شامل سرمایه گذاری در بخش‌های نفت و انرژی تجدید پذیر و معادن است که از جمله آنها سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری آرامکو در بندر گوادر پاکستان است.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اناتولی، مقامات امنیتی ترکیه اعلام کردند که در جریان یک عملیات ویژه موفق به شناسایی و بازداشت ۷۳۵ نفر مظنون به عضویت در گروه پ. ک. ک شدند. گفته شده اعضای بازداشت شده در حال طرح ریزی برای انجام یک عملیات تروریستی پیش از برگزاری انتخابات محلی بوده‌اند. وزیر کشور ترکیه در همین ارتباط گفته است از زمان اعلام تاریخ برگزاری انتخابات شهرداری‌ها حداقل ۱۵۱ عملیات امنیتی و ضد تروریستی علیه پ. ک. ک با موفقیت انجام شده است. بر اساس برنامه اعلام شده، انتخابات محلی و شهرداری‌های ترکیه با هدف تعیین شهرداران شهرهای ۸۱ استان این کشور۳۱ ماه مارس ۲۰۱۹ (۱۱ فروردین ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد و با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری این انتخابات، نیروهای امنیتی ترکیه عملیات‌های نظامی خود علیه گروه پ. ک. ک را تشدید کرده‌اند. ترکیه پ. ک. ک را یک گروه تروریستی معرفی می‌کند و از چند سال گذشته حملات گسترده‌ای را علیه مواضع این گروه دنبال کرده است.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در جریان تظاهرات «برائت از خائنان» که در رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برگزار شد، اعلام کرد که اتفاقات کنفرانس ورشو ائتلافی علیه آزادگان در منطقه بود. وی افزود: راهی که انقلاب یمن در پیش گرفته، همبستگی با آزادگان در فلسطین و لبنان است. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه با اشاره به تجاوز ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان به یمن، تاکید کرد: ما در مقابل چهار سال تجاوز سر تعظیم فرود نیاوردیم و تهدیدات مطرح شده پس از کنفرانس ورشو ما را نمی‌ترساند. محمد علی الحوثی ادامه داد: افتخار می‌کنیم که در جبهه مقاومت فلسطین و لبنان قرار داریم.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب در جریان جلسه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: اتحادیه عرب هرگونه حضور خارجی در سوریه را از اساس محکوم می‌کند و بهترین راه حل برای حل و فصل اوضاع در شمال سوریه پس از خروج نیروهای آمریکایی از آن بازگشت به توافق آدانا است. وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیز گفت: تصمیم در این باره در نهایت بر عهده کشورهای عربی است و تا بدین لحظه هیچگونه تغییر اساسی در مواضع این کشورها در رابطه با موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب مشاهده نشده است. دبیر کل اتحادیه عرب در ادامه تأکید کرد: اختلافات روسیه و آمریکا در عرصه بین‌الملل تأثیر منفی بر امکان حل و فصل بحران سوریه می‌گذارد.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دان برویلیت» (Dan Brouillette) معاون وزیر انرژی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: واشنگتن به شرطی با عربستان در زمینه هسته‌ ای همکاری می‌ کند که ریاض حق غنی‌ سازی اورانیوم نداشته باشد. معاون وزیر انرژی آمریکا در این خصوص ادامه داد: آمریکا به عربستان اجازه نخواهد داد که فناوری هسته‌ ای خود را بدون ارائه تضمین‌ هایی درباره منحصر بودن استفاده از این فناوری به اهداف غیرنظامی توسعه دهد. وی در ادامه افزود: توافق ۱۲۳، پایه اصلی هر نوع توافقی میان آمریکا و عربستان است؛ بر اساس این بند، غنی سازی اورانیوم و فرآوری پلوتونیوم ممنوع است. به این صورت، راه عربستان برای دستیابی به سلاح هسته‌ ای بسته می‌ شود. عربستان، یکی از چند کشوری است که پروتکل معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ ای را نیز امضاء نکرده است.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، گروه طالبان امروز یکشنبه در بیانیه‌ای دلیل لغو نشست فردا با نمایندگانی از آمریکا در پاکستان را اعلام کرد. در بیانیه طالبان در این خصوص آمده است: به دلیل قرار داشتن نام بیشتر اعضای هیأت نمایندگی ما در فهرست سیاه آمریکا و سازمان ملل، شرایط سفر به پاکستان مهیا نشد و لذا این نشست لغو و به زمان دیگری موکول شده است. پیشتر اعلام شده بود که سفر نمایندگان این گروه به پاکستان و دیدار آنها با عمران‌خان نخست‌ وزیر این کشور که قرار بود فردا دوشنبه انجام شود، نیز لغو شده است. طالبان قبلا گفته بود که این دیدار به دعوت رسمی پاکستان و به خاطر گفتگوهای صلح میان این گروه و نمایندگان دولت آمریکا در اسلام آباد صورت می‌ گیرد. روز گذشته دولت افغانستان به خاطر برنامه سفر اعضای تحریم‌ شده گروه طالبان به پاکستان، رسما به سازمان ملل متحد شکایت کرده بود.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
به گزارش تابناک به نقل از رویترز، «جوزف وتل»، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه روز یکشنبه در عراق با مقام‌های این کشور و نیروهای آمریکایی دیدار کرد. گفته شده فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه در دیدار خود با مقامات عراقی بر عدم فعالیت دوباره داعش پس از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه تاکید کرده است. جزئیات زیادی از این دیدارها و گفتگوها منتشر نشده، اما گفته شده مذاکرات نظامی ارشد آمریکایی با مقامات عراقی بیش از هرچیز دربارۀ تأثیر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بوده هرچند وتل پیش از وارد شدن به بغداد به خبرنگاران گفته بود انتظار ندارد خروج نظامیان آمریکایی از سوریه تأثیری بر وضعیت نظامیان آمریکایی در عراق برجای گذارد. وتل همچنین به خبرنگاران اعلام کرده در حال حاضر بیش از ۵ هزار نظامی امریکایی در عراق مستقر هستند.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس افغانستان امروز یکشنبه از کشته شدن ۳ غیرنظامی در انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در جنوب این کشور خبر داد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، پلیس قندهار در این خصوص اعلام کرد که این انفجار در منطقه «دامان» در مرکز این ولایت روی داد و در جریان آن ۳ نفر شامل یک کودک کشته شدند. تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی اعلام کردند که مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن با عبدالملک حوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در صنعا دیدار کرد. طبق این گزارش، دو طرف در این دیدار درباره روند اجرای توافقنامه سوئد میان گروههای یمنی و نتایجی که کمیته هماهنگی سازمان ملل در حدیده کسب کرده، گفت‌وگو کردند. در همین راستا، محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده انصارالله به نقل ازعبدالملک حوثی عنوان داشت که وی در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای اجرا توافق استکهلم و تحقق صلح؛ از عدم پذیرش مداوم توافقنامه سوئد توسط دولت مستعفی یمن، سرسختی آنها در مقابل طرح ارائه شده توسط رئیس کمیته هماهنگی سازمان ملل در الحدیده و همچنین عدم آمادگی واقعی برای پیشبرد پرونده اسرا انتقاد کرد. رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: این مسأله نشان دهنده این موضوع است که آنها (دولت مستعفی) علاوه بر مانع‌تراشی در مسیر پرونده‌های مختلف، برای صلح جدی نبوده و اصراری به آن ندارند.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
«رهایی / Deliverance» که در ایران با عنوان «بازماندگان» نیز شناخته می‌شود، به کارگردانی جان بورمن محصول سال ۱۹۷۲ سینمای آمریکا است. چهار دوست راهی سفری ماجراجویانه برای قایق‌سواری در آب‌های رودخانه‌ای -در شرف نابودی- می‌شوند. سردسته‌ی گروه، لوئیس است که قول می‌دهد سفرشان از جمعه تا یک‌شنبه بیش‌تر طول نکشد و رفقا را صحیح و سالم برگرداند. جان ویت، برت رینولدز و … در این فیلم سیممایی مقابل دوربین ویلموش ژیگموند بازی کردند. موسیقی متن این فیلم را اریک وایسبرگ با تکیه بر ساز بانجو ساخت که بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
تابناکتابناک15 ساعت قبل
محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ سال ۲۰۱۹ حضور یافت و در یک فروم ضمن سخنرانی به سوالات مجری این نشست پاسخ داد. ظریف پاسخ‌های جدی نسبت به مباحث چالش‌زا مطرح کرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پاسخ متقاعد کننده او درباره لزوم تداوم برنامه موشکی نظامی ایران اشاره کرد. این نشست را برای نخستین بار به صورت کامل با زیرنویس فارسی در تابناک می‌بینید.
تابناکتابناک15 ساعت قبل
ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌شود. ارمنستان کشوری کوهستانی و پرباران است و نیز یک کشور محاط در خشکی است. جمهوری ارمنستان سرزمینی است کوهستانی که اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است. سطح ارمنستان را مجموعه‌ای از کوهستان‌های دارای چین خوردگی بسیار، آتشفشان‌های بزرگ، قله‌های مخروطی، دره‌های تنگ رودخانه‌ای، دریاچه‌ها، چاله‌ها و گودال‌ها فرا گرفته‌است. پاییز طبیعت زیبای ارمنستانص را در قاب ۴K تماشا می‌کنید.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
همیشه افرادی وجود دارند که از شنبه هفته آینده می‌خواهند رژیم بگیرند یا به باشگاه بروند، اما این شنبه هیچ وقت نمی‌آید! مردم همیشه برنامه‌های ایده الی برای خود مشخص می‌کنند اما در هنگام عملی کردن این برنامه‌ها انرژی لازم را ندارند و مرتب کارها را یا عقب می‌اندازند یا کلا از انجام آنها صرف نظر می‌کنند. تمام این مشکلات ریشه در قدرت اراده انسان دارند، اما قدرت اراده چیست و چرا در بعضی از مردم این قدرت بسیار قویتر است؟ قدرت اراده نیرویی باطنی است که برای تصمیم گیری، شروع کار و رسیدن به اهداف ما در زندگی در برابر عقب انداختن کارها و تنبلی، نقش پادزهر را ایفا می‌کند. در این ویدیو یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد درسخنرانی خود به بررسی قدرت اراده، دلایلی سستی آن و نحوه تقویت آن می‌پردازد.
تابناکتابناک17 ساعت قبل
یک جز خیابانی را در اسپانیا می‌بینید. در این اجرا قطعه‌ای با سازبندی متشکل از کنترباس، ویولن و ساکسوفون اجرا شده که در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
تابناکتابناک17 ساعت قبل
تاکنون ده نماینده مجلس طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کرده‌اند؛ اما گویا این طرح تنها طرح عدم کفایت به رئیس جمهور در مجلس امروز نبود و جلال محمود زاده، نماینده مردم مهاباد بود که در طرف دیگر صحن در حال جمع کردن امضا برای استیضاح رئیس جمهور بود. طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور توسط جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه و تدوین شده و مجتبی ذوالنور، طراح این طرح در حال جمع کردن امضای نمایندگان مجلس برای این طرح است. به گزارش «تابناک»؛ بنا به گفته‌های ذوالنور، طرح استیضاح رئیس جمهور دارای چهارده محور از جمله عدم برخورد با بیکاری، سوءمدیریت در کنترل بازار ارز، وارد آمدن خسارت به منافع ملی و سوءمدیریت در کنترل قیمت کالاها و … است. ذوالنور، نماینده قم در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون ده نماینده مجلس طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کرده‌اند؛ اما گویا این طرح تنها طرح عدم کفایت به رئیس جمهور در مجلس امروز نبود و جلال محمود زاده، نماینده مردم مهاباد، در طرف دیگر صحن، در حال جمع کردن امضا برای استیضاح رئیس جمهور بود. به هر حال، من در این مقطع، استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور را به صلاح نمی‌دانم، چون در اردیبهشت شرایط سختی خواهیم داشت.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
وامیار اولین و بزرگترین مرکز معتبر معرفی وام، ضامن و سرمایه گذار در سراسر ایران و جهان است از طریق این سامانه می‌توان به راحتی وام خرید، فروخت یا برای وام ضامن پیدا کرد. وامیار اولین و بزرگترین مرکز معتبر معرفی وام، ضامن و سرمایه گذار در سراسر ایران و جهان است از طریق این سامانه می‌توان به راحتی وام خرید، فروخت یا برای وام ضامن پیدا کرد. این روزها دریافت وام و تامین نقدینگی از آن دست کارهایی است که برای انجام آن باید از هفت خان رستم گذشت اما وامیار وام گرفتن را آسان و فوری کرده است. وامیار اولین و بزرگترین مرکز معرفی وام، ضامن و سرمایه گذار در سراسر کشور است برای استفاده از سامانه‌ی وامیار می‌توان از نسخه وب سایت یااپلیکیشن وامیار استفاده کرد. از طریق این سامانه می‌توان با هزاران فروشنده وام، ضامن و سرمایه گذار در ارتباط بود.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
مواد لازم:۲ عدد پرتغال خونی۲۰۰ گرم آب۲۰۰ گرم شکرکنفی یا کانفیت یک نام عمومی است که به تمام غذاهایی در شکر مذاب (شیره) یا روغن داغ (که دمایش به بیش از ۸۵°C تجاوز نمی‌کند) سرخ شده اطلاق می‌شود. با نگه‌داری کنفی در مکانی خنک و تاریک، می‌توان آن را تا چندین ماه سالم نگه‌داشت. کنفی به معنی آماده‌شده یکی از قدیمی‌ترین راه‌های نگه‌داری غذا بوده و ویژۀ جنوب‌غربی فرانسه می‌باشد. در این ویدو طرز کانفیت کردن پرتغال خونی را فرا خواهید گرفت.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
سازمان لیگ فوتبال در کمال ناباوری در پاسخ به نامه قرمزها برای دریافت حق شان از تبلیغات محیطی اعلام کرد که باشگاه پرسپولیس به این سازمان بدهکار است! به گزارش تابناک ورزشی، سایت سازمان لیگ فوتبال ایران نوشت: «در روزهای اخیر باشگاه پرسپولیس در رسانه‌ها مدعی شده که با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ خواستار دریافت پول خود از محل درآمدهای تبلیغات محیطی شده است. ین در حالی است که این باشگاه نه تنها ریالی از سازمان لیگ طلب ندارد که براساس اسناد مالی موجود در سازمان لیگ باشگاه پرسپولیس بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این سازمان بدهکار است. ۵۷۳۱۲۳۹۰۶۲۳ رقم دقیق بدهی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ فوتبال ایران است. به هر حال باشگاه پرسپولیس باشگاه بزرگی است که شایسته است مدیران این باشگاه در جهت درآمدزایی در حد نام این باشگاه تلاش وافر داشته باشند.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
منزل کوین پرینس بواتنگ، مهاجم غنایی وتازه وارد بارسلونا شب گذشته مورد دستبرد سارقان قرار گرفته است. به گزارش تابناک ورزشی، اولین حضور بواتنگ در نیوکمپ و در یک بازی لالیگایی برای بارسلونا چندان برای او خوش یمن نبود. به نوشته موندو دپورتیوو، بواتنگ شب گذشته زمانی که به خانه بازگشت، پی برد که منزلش مورد دستبرد قرار گرفته است. طبق اطلاعاتی که به دست آمده، سارقان جواهرات قیمتی و ارزشمندی از بواتنگ به سرقت بردند که ارزش‌ آنها حدود ۳۰۰ هزار یورو است. سارق می‌دانسته بواتنگ برای بازی با وایادولید در نیوکمپ است و از همین فرصت استفاده کرده تا اقدام به دزدی کند.

تابناک

تازه‌ترین و مهم‌ترین اخبار اجتماعی، ورزشی، بین‌المللی، آب و هوا، اقتصادی و تحلیل خبرهای روز ایران و جهان را در صفحه‌ی خبرگزاری تابناک در سایت خبری بخوانید.