تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «تجارت‌نیوز»

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز36 دقیقه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی اعضای کمیسیون تلفیق به واردات خودرو چراغ سبز نشان داده‌اند که دولت در لایحه پیشنهادی خود درآمدی از این محل برای خود در نظر نگرفته و عدد صفر را جلوی ردیف درآمدی از واردات خودرو قرار داده است. اما برای این اقدام اعضای کمیسیون تلفیق یعنی قراردادن رقمی در بخش درآمدهای دولتی برای واردات خودرو دو سناریو می‌توان در نظر گرفت. سناریو اول حول تلاش برخی نمایندگان مجلس پیرامون طرح ساماندهی بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات، می‌گردد. درحالی‌که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به ساماندهی صنعت خودرو تغییر نام داد و این تغییر نام به کلی ماهیت طرح ساماندهی بازار خودرو را عوض کرد، اما به نظر می‌رسد، طراحان آن از پای ننشسته‌ و با گنجاندن رقمی در بخش درآمدی دولت از محل واردات خودرو روزنه‌ای را برای برداشتن ممنوعیت واردات ایجاد کرده‌اند و به این امید هستند که در سال آینده گشایشی در بخش واردات حاصل شود. هر چند تا نهایی شدن رقم یاد شده در بودجه سال آینده هنوز دو خوان دیگر باقی مانده است اما می‌توان گفت این آخرین تیر ترکش نمایندگان موافق آزادسازی واردات خودرو به کشور در سال آینده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز48 دقیقه قبل
اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر تصمیم‌گیری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) را به نشست بعدی خود موکول کردند. اما چنانچه این لایحه تصویب نشود شرایط پیچیده‌تر خواهد شد و اتحادیه اروپا نیز همین میزان ناچیز از تعهد به برجام را ادامه نخواهد داد. رضایتی می‌افزاید: از سوی دیگر در صورت عدم تصویب لایحه پالرمو، دست آمریکا برای همراه کردن تعداد بیشتری از کشورها برای فشار بر ایران بازتر خواهد شد. همین عامل باعث افت بازار و منفی شدن شاخص بورس می‌شود که این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد. تاثیر منفی بر بورسمجید ملکی، تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: به تعویق افتادن تصمیم‌گیری در خصوص لایجه پالرمو، ممکن است تاثیر منفی اندک ولی بسیار گذرا بر بازار داشته باشد، همچنان‌ که در صورت تصویب هم تاثیر مثبت قابل توجهی نخواهد داشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز48 دقیقه قبل
اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر تصمیم‌گیری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) را به نشست بعدی خود موکول کردند. اما چنانچه این لایحه تصویب نشود شرایط پیچیده‌تر خواهد شد و اتحادیه اروپا نیز همین میزان ناچیز از تعهد به برجام را ادامه نخواهد داد. رضایتی می‌افزاید: از سوی دیگر در صورت عدم تصویب لایحه پالرمو، دست آمریکا برای همراه کردن تعداد بیشتری از کشورها برای فشار بر ایران بازتر خواهد شد. همین عامل باعث افت بازار و منفی شدن شاخص بورس می‌شود که این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد. تاثیر منفی بر بورسمجید ملکی، تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: به تعویق افتادن تصمیم‌گیری در خصوص لایجه پالرمو، ممکن است تاثیر منفی اندک ولی بسیار گذرا بر بازار داشته باشد، همچنان‌ که در صورت تصویب هم تاثیر مثبت قابل توجهی نخواهد داشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی درباره علت گرانی قیمت کاهو در میادین میوه و تره‌بار به تجارت‌نیوز گفت: برخی می‌گویند یکی از دلایل گرانی قیمت کاهو به افزایش قیمت ارز مربوط می‌شود در حالی که چنین نیست. افزایش قیمت ارز، صادرات و احتکار ارتباطی به افزایش قیمت سبزیجات و صیفی‌جات ندارد. گرانی قیمت سبزیجات و صیفی جات به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد. به طوری‌که در میادین عمده فروشی قیمت هر کیلو کاهو از پنج تا شش هزار تومان مورد داد وستد قرار گرفت. او با اشاره به صادرات محصولاتی همچون کاهو گفت: عده دیگری دلیل افزایش قیمت کاهو را صادرات آن می‌دانند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بورس تهران هفته جاری را به‌‌رغم مساعدت شرایط و متغیرهای محیطی، منفی آغاز کرد. همچنین تغییرات قیمت این محصول نسبت به چهارشنبه و آخرین جلسه معاملاتی بورس تهران در هفته گذشته، بیش از چهار درصد رشد را نشان می‌داد. این روند قیمتی در رابطه با دیگر کامودیتی‌ها از قبیل فلزات رنگی و محصولات فولادی نیز طی شد. انبوه‌سازان نیز روز گذشته از تجربه روند یکدست جاماندند و در روندی پراکنده تغییرات پردامنه قیمت سهام را تجربه کردند. نگاهی به حاشیه‌های بازارمرور همزمان جریان اخبار و تحلیل‌ها با روند قیمتی سهام هر کدام از گروه‌های مطرح‌شده در بالا می‌تواند نکات جالب توجهی به دست بدهد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
از نظر بیشتر بازیگران ارزی، آنچه زمینه‌ساز تغییر جهت قیمتی در ابتدای هفته شد، رفتار جسورانه بازارساز در قیمت‌گذاری دلار صرافی‌های منتخب بود؛ به‌گونه‌ای که در مقطعی قیمت صرافی‌های منتخب از بازار آزاد اندکی پیشی گرفت. در شرایطی که قیمت دلار در بازار آزاد در چنین محدوده‌ای قرار گرفته بود، دلار در صرافی‌های منتخب ۱۱ هزار و ۹۶۰ تومان قیمت خورده بود. با اتخاذ این سیاست، روند افزایشی دلار در بازار آزاد متوقف شد و قیمت شروع به کاهش کرد. در واقع می‌توان گفت، آنچه در اولین روز هفته مانع از رشد بیشتر قیمت دلار شد، رفتار جسورانه بازارساز بود. افزایش قیمت فلز گرانبهای داخلی در شرایطی به ثبت رسید که در انتهای هفته گذشته کاهش قیمت ۴۰ هزار تومانی را به ثبت رسانده بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
صادرات گوشت مرغ از اول اسفند ماه ممنوع می‌شود و این ممنوعیت تا پایان ماه رمضان ادامه دارد. به گزارش تجارت‌نیوز، با ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران به گمرکات اجرایی سراسر کشور، صادرات مرغ از اول اسفندماه تا پایان ماه رمضان (مصادف با پانزده خرداد۹۸) ممنوع خواهد شد. بر اساس این بخشنامه، پیرو بخشنامه شماره ۲۵۹٫۹۷٫۹۳۰۰۲۷ مورخ ۹۷٫۸.۱ به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰٫۲۹۸۴۹۷ مورخ ۹۷٫۱۱٫۱۷ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت صادرات گوشت مرغ از تاریخ ۹۷٫۱۲٫۱ تا پایان ماه مبارک رمضان ارسال می‌گردد. لذا شایسته است ضمن اقدام لازم، مراتب را به کلیه واحدهای تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
به دنبال ادعاهای ایالات متحده در مورد اقدامات ناعادلانه تجاری از سوی چین، جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان از ماه جولای تاکنون آغاز شده است. شی‌جین پینگ پس از دیدار با هیات تجاری آمریکا در پکن اعلام کرد که این دیدار پیشرفت در پی داشته و چین تمایل دارد تا مناقشات تجاری و اقتصادی را با آمریکا حل و فصل کند. این در حالی است که هیات تجاری آمریکا نیز ابراز امیدواری کرده که تمایل دارند تا با چین برای دستیابی به توافق همکاری کنند. در بازار طلا هم به دنبال نشانه‌ها از پیشرفت در مذاکرات آمریکا و چین، قیمت فلز زرد افزایش یافته است. به عقیده کارشناسان، حل مشکلات تجاری میان دو کشور ارزش دلار آمریکا را کاهش می‌دهد که این امر به نوبه خود موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.

واردات ۱۰۰ قلم کالا توسط مرزنشینان مجاز شد

4+
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، هند یکی از هشت کشوری است که به مدت شش ماه از تحریم‌های آمریکا برای ادامه خرید نفت ایران معافیت گرفته است. طبق آمار ورود نفتکش‌ها، واردات نفت ایران در ژانویه ۱۰٫۴ درصد در مقایسه با دسامبر کاهش داشت. آمار نشان داد سهم ایران از واردات نفت هند در ماه میلادی گذشته به حدود ۶ درصد در مقایسه با ۱۰ درصد در ژانویه سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد. ایندین اویل در فوریه ۵ میلیون بشکه، پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور ۲ میلیون بشکه و هندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم هر کدام یک میلیون بشکه نفت از ایران دریافت کرده بودند. محاسبات رویترز نشان می‌دهند واردات نفت هند از ایران در سال مالی جاری ۴۵۲ هزار بشکه در روز یا ۲۲٫۶ میلیون تن بالاتر از سال مالی گذشته خواهد بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی، میزان صادارت غیرنفتی کشور در ۹ ماهه امسال را قریب به ۳۴ میلیارد دلار برشمرد. وی افزود: تامین نیازهای اساسی و فوری مردم در شرایط سخت کنونی دغدغه اصلی دولت است و لذا ایجاد ثبات اقتصادی در کشور هدف اصلی ماست. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: دولت برای جبران آثار تحریم‌ها و اداره زندگی روزمره مردم اقدامات خود را در ابعاد مختلف پیش می‌برد تا بتواند در عین حال برنامه‌ریزی مناسب برای توسعه کشور نیز انجام دهد. همتی میزان صادرات غیرنفتی کشور در ۹ ماهه امسال را نزدیک ۳۴ میلیارد دلار برشمرد و با تاکید بر اینکه واردات دارو و کالاهای اساسی در اولویت است، اعلام کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۱٫۵ میلیارد دلار کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی وارد کرده‌ایم که نسبت به کل سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: طبیعتا افزایش فشار برای کاهش درآمدهای نفتی کشور موجب کندی در انجام پروژه‌ها و موارد با اولویت کمتر می‌شود که در حال برنامه‌ریزی برای تکمیل و راه اندازی طرح‌های اولویت دار در کشور هستیم تا این مقطع را طی کنیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق شعار «نوآوری در خدمت» از رونمایی دو نرم‌افزار جدید «پاکت» و «داک»، همزمان با دهمین سالگرد تاسیس این بانک خبر داد. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، جواد عطاران در مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیک گفت: به منظور تسهیل در ارائه خدمات بانکی، سعی شده تا همواره به‌روزترین و جدیدترین نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای بانکی در دسترس مشتریان قرار گیرد. وی افزود: در همین رابطه طی سال جاری علاوه بر طراحی نرم افزارهای کاربردی، بهینه سازی نرم افزار همراه بانک شهر آغاز شد تا علاوه بر ارائه سرویس‌های موجود، خدمات جدیدی نیز در زمینه موبایل بانک به مشتریان ارائه شود. معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر ادامه داد: با توجه به سهولت استفاده از تلفن همراه به منظور اطلاع‌رسانی عملیات بانکی برای اکثر مشتریان، بانک شهر اقدام به ارائه سرویس پیام‌رسان شهر (پاکت) کرده است که با استفاده از بستر اینترنت، امکان دریافت پیام‌های بانکی برای مشتریان فراهم می‌شود. منبع: روابط عمومی بانک شهر
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
«جشنواره بهارانه» بانک آینده آغاز شد. بر اساس امتیاز ویژه «جشنواره بهارانه»، نرخ سود علی‌الحساب برای حداکثر تسهیلات تا میزان ۷۰ (هفتاد) درصد مبلغ سپرده، ۱۶ (شانزده) درصد، برای حداکثر تسهیلات تا میزان۵۰ (پنجاه) درصد مبلغ سپرده، ۱۴ (چهارده) درصد و برای حداکثر تسهیلات تا میزان ۲۵ (بیست و پنج) درصد مبلغ سپرده، ۸ (هشت) درصد، اعلام شده است. حداکثر تعداد اقساط ماهیانه تسهیلات اعطایی در «جشنواره بهارانه» ۱۲ (دوازده) ماه است و نرخ سود سپرده مطابق با نرخ مقرر در نظام بانکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر، از هم‌وطنان عزیز دعوت شده است؛ به شعب بانک آینده در سراسر کشور مراجعه فرمایند. منبع: روابط عمومی بانک آینده
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز10 ساعت قبل
نهم خرداد ماه ۱۳۹۱ بود که محمود بهمنی، رئیس وقت بانک مرکزی در گفتگو با ایسنا اعلام کرد که به‌طور حتم سیاست تثبیت قیمت دلار را خواهیم داشت و این ثبات نرخ ارز به معنای آن است که قیمت دلار در بازار آزاد روی یک روندی جریان داشته باشد. ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۱ بهمنی از کاهش نرخ ارز در بازار آزاد خبر داد و اعلام کرد که نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای آینده با روند نزولی مواجه می‌شود و به مرز هزار و ۵۰۰ تومان خواهد رسید. به عبارتی هم منابع مالی از جیب مردم هدر رفته و هم قیمت کالاهای اساسی به درستی کنترل نشده است. وی ادامه داد: تاکنون مردم از تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی منتفع نشده‌اند و پیامد آن این بوده که روز به روز قیمت کالاهای اساسی در حال افزایش است. معتقدم قیمت دلار در بازار بسیار کمتر از مبالغی است که در حال حاضر معامله می‌شود به طوری که رئیس کل بانک مرکزی هم اعلام کرده که نرخ فعلی به هیچ وجه قیمت ذاتی دلار نیست و پرواضح است که دولت از تمام ابزارهای خود برای کاهش نرخ دلار در بازار استفاده خواهد کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
این صعود تند با اثرگذاری بر «قیمت فروش واحدهای نوساز» و سپس سایر واحدها، عامل انجمادساز بازار معاملات خرید آپارتمان شد. سازنده‌ها نیز از بازار املاک کلنگی خارج شده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار معاملات زمین از نیمه دوم امسال، به دلیل بروز نوسان شدید قیمتی از یک طرف و ریزش شدید تعداد معاملات از سوی دیگر به‌ موتور انجماد‌ساز دو بخش اصلی بازار مسکن یعنی بازار معاملات خرید و فروش و بازار ساخت وساز واحدهای مسکونی تبدیل شده است. تحقیقات میدانی حاکی از تشدید شرایط رکود تورمی در بازار معاملات زمین در فصل زمستان است. بررسی تغییرات وتحولات مربوط به بازار معاملات زمین و املاک مسکونی کلنگی شهر تهران دست‌کم نشان‌دهنده ۸ واقعیت مهم در ارتباط با نحوه اثرگذاری این بازار بر دو بخش اصلی بازار مسکن یعنی حوزه ساخت وساز و معاملات خرید واحدهای مسکونی است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
اما تاکنون هیچ مقام رسمی این گفته‌ها را در داخل شهر تهران تایید نکرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، پشت بام‌فروشی پدیده نه چندان تازه‌ای است که از زبان شهردار منطقه ۲۲ تایید می‌شود. علی نوذرپور با تایید این پدیده در کلان‌شهر تهران از آن به عنوان یک حاشیه‌نشینی جدید نام می‌برد. به گفته او در برخی از مناطق ضعیف و کم برخوردار شهر تهران چنین موضوعی وجود دارد و مالکین قسمت پشت بام خود را به صورت یک اتاق به افرادی که معمولا جزو دهک‌های پایین جامعه محسوب می‌شوند، اجاره می‌دهند. در پشت بام‌ها هم اگر تخلفی رخ داده باشد که شهرداری ورود می‌کند اما نمی‌توان منکر تخلف شد!
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز12 ساعت قبل
از کشاورزان آمریکایی گرفته تا فعالان مالی در پکن و حتی تمام سرمایه‌گذاران جهان، ضرر دیده‌اند و کل اقتصاد جهان به‌ خطر افتاده است. بعد از دو روز مذاکره در مهم‌ترین دیدار، دیروز «شی‌جین پینگ» با «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا، «رابرت لایتیزر»، نماینده تجاری آمریکا و دیگر اعضای هیات آمریکایی در تالار خلق پکن ملاقات کرد. ۷۰ درصد، تهدید آمریکا برای افزایش تعرفه‌هابر اساس گزارش سی‌ان‌ان، آخرین دور از مذاکرات چین و آمریکا با هدف پایان دادن جنگ تجاری به پایان رسید. جنگ‌های تجاری اقتصاد جهان را از همیشه به پرتگاه نزدیکتر کرده‌اند». بر اساس این گزارش، دو مهلت پایانی در ماه آینده تاثیر بسیار بزرگی روی سرنوشت اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ دارند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز12 ساعت قبل
بازار پلیمرها با کاهش حجم معاملات هفتگی و البته عدم رشد نرخ روبرو شده ولی هنوز هم جذابیت تولید در صنایع تکمیلی به نسبت بالاست. در سال جاری به دلیل اعمال قیمت‌های دستوری در بازار پلیمرهای بورس کالا حجم تقاضا و البته حجم معاملات به‌طور گسترده‌ای افزایش یافت تا جایی که رکورد بیشترین حجم معاملات در تاریخ این بازار در نیمه اول امسال شکسته شد. همین داده را شاید بتوان یکی از سرعتگیرهای رشد قیمتی در بازار هفته جاری به‌شمار آورد حتی اگر قیمت‌های پایه هم افزایشی شود. وضعیت معاملات پلیمرها در هفته گذشتهمعاملات پلیمرها در هفته گذشته در بورس کالا از وضعیت مطلوبی حکایت دارد. همین رقم نشان می‌دهد که به‌رغم کاهش حجم معاملات، ولی بازار نیاز‌های خود را به‌صورت کلی برآورده کرده و شرایط متعادل و متوازنی به ثبت رسیده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز13 ساعت قبل
سازمان شفافیت بین‌الملل گزارشی از فساد در منطقه منا (کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا) منتشر کرده است. بر اساس این گزارش کشورهای سوریه، یمن، لیبی، عراق، لبنان و ایران در بین ۱۹ کشور این منطقه، فاسدترین سیستم‌های اقتصادی و اداری را دارا هستند. در این گزارش همچنین بر سقوط ایران به هشت پله پایین‌تر و صعود عمان به ۱۵ پله بالاتر اشاره شده است. جزئیات بیشتری از این گزارش را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید. (اینفوگرافیک از سحر قادری)
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز13 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان گل با بیان اینکه صادرات با شرایط فعلی به ضرر تولیدکنندگان است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ویژه در روز مادر قیمت گل افزایش پیدا نکند. به گزارش تجارت‌نیوز، اکبر شاهرخی، در رابطه با وضعیت شب عید بازار گل، گفت: در روزهای آینده ایام شب سال نو و روز مادر در پیش است که در این ایام حجم تقاضا برای گل به شدت افزایش می‌یابد و در تقویم گل‌فروشی‌ها، روز مادر یک روز استثنایی به حساب می‌آید. رئیس اتحادیه فروشندگان گل خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه آمار مشخصی در کشور در زمینه فروش گل وجود ندارد نمی‌توان اطلاعات دقیقی از میزان تقاضای گل در روز مادر ارائه کرد، اما تجربه ثابت کرده بیشترین میزان عرضه و تقاضای گل در طول سال در روز مادر است. وی یادآور شد: قیمت‌ها در روز مادر تغییر آن‌چنانی نخواهد داشت و امید می‌رود با مساعد بودن شرایط آب و هوا و عدم سرمازدگی گلخانه‌ها، قیمت گل تا پایان سال به ویژه روز مادر تغییری نداشته باشد. شاهرخی تاکید کرد: در صنف فروشندگان گل نرخ تعیین شده‌ای برای عرضه وجود ندارد و قیمت محصولات برپایه عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و این در حالی است که برای تزئین گل نیز نرخ به صورت توافقی تعیین می‌شود و در برخی شرایط حتی ملزومات تزئین و برگ‌های تزئینی دست گل قیمت بیشتری نسبت به گل دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
یک عضو ستاد تنظیم بازار از وارد شدن نخستین محموله ۳۰ هزار تنی گوشت مرغ منجمد در هفته آینده خبر داد و گفت: این واردات با مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته و مقرر شده تا هفته آینده با هدف تنظیم بازار شب عید با نرخ مصوب عرضه شود. در این رابطه یک عضو ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: نخستین محموله گوشت مرغ وارداتی طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هفته آینده توسط بخش خصوصی وارد کشور می‌شود. این مصوبه مربوط به جلسه هفته قبل ستاد تنظیم بازار بوده و مقرر شده توزیع آن هفته آینده با نرخ مصوب تنظیم بازاری صورت گیرد. وی با بیان اینکه این محموله وارداتی به صورت گوشت مرغ منجمد است، افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که هفته گذشته جلسه آن برگزار شد، واردات ۳۰ هزار تن گوشت مرغ به تصویب رسیده و هدف از آن، تنظیم بازار این محصول پروتئینی در آستانه شب عید است تا مردم بتوانند در شرایط متعادل‌تری نیازمندی خود را تامین کنند. آخرین واردات گوشت مرغ سال ۱۳۹۱ انجام شده بود و طی شش سال گذشته نه تنها واردات گوشت مرغ ممنوع شد بلکه ایران به صادرکننده این محصول پروتئینی تبدیل شده بود اما مجددا افزایش قیمت‌ها کار را به جایی رساند تا مسئولان برای تنظیم بازار گوشت مرغ به نفع مردم نسبت به واردات این محصول اقدام کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
در ایران نیز آن‌گونه که گفته می‌شود قرار است امروز سرنوشت پیوستن ایران نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام روشن شود. آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا در سخنرانی درباره اینستکس گفته است «شرط اروپا برای اجرای سازوکار مالی، مبنی بر تصویب FATF تحقیرآمیز است». محمدرضا عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشتر از حمایت این فراکسیون از FATF سخن گفته بود. حسین مظفر، از چهره‌های اصولگرای مجمع تشخیص مصلحت، اخیرا در گفت‌و‌گو با روزنامه وطن امروز گفته است: «فضای مجمع نه به پالرمو است». او در گفت‌و‌گویی دیگر با اعتمادآنلاین نیز گفته «پالرمو و CFT در مجمع تشخیص با موانع جدی مواجهند و اعضای مجمع از توضیحات نمایندگان دولت قانع نشدند».
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
براساس گزارش ایسنا، در نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۳ نفر یا معادل ۷۶ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا ۱۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و به همین تعداد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند. در نظرسنجی هفته گذشته ۷۳ درصد از کارشناسان وال‌استریت و ۵۵ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا ابراز خوش‌بینی کرده بودند. براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۲۷ بهمن ۱۳۹۷)، قیمت دلار برای فروش ۱۲، ۱۰۰ تومان گزارش شده است. صرافی ملی، قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱، ۷۴۰ تومان و ۱۱، ۸۴۰ تومان اعلام کرده است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۸۸ هزار و ۵۹ تومان قیمت دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
گزارش‌های میدانی از افزایش تعداد فروشنده‌های پول لازم در بازار مسکن شب عید حکایت دارد؛ معاملات نیز به دلیل قرار داشتن در فصل جابجایی مقداری بالا رفته است. به گزارش تجارت‌نیوز، بازار مسکن در هفته‌های نزدیک به نوروز ۱۳۹۸ مقدار اندکی گرم شده و هردو گروه خریدار و فروشنده البته با احتیاط وارد بازار شده‌اند. اما کارشناسان معتقدند طرف تقاضا ظرفیت رشد مجدد قیمت مسکن را ندارد و به همین دلیل شاهد ثبات این بازار در ماه‌های آینده خواهیم بود. وی افزود: نوسانات نرخ ارز طی سال‌های اخیر اثر منفی در بازار مسکن ایجاد کرده و تولید به اندازه‌ی نیاز کشور نیست. زمانی که عرضه به اندازه‌ی کافی در بازار مسکن وجود نداشته باشد، انباشت تقاضا باعث به هم خوردن توازن می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بی بی سی، این ارز مجازی که با نام «جی پی ام کوین» شناخته می‌شود، نخستین ارز مجازی معتبری در آمریکا است که توسط یک بانک پشتیبانی می‌شود. این ارز که مبتنی بر فناوری بلاک چین است، به طور موفقیت آمیزی توانسته است انتقال وجه از حساب بانکی به حساب مشتری را انجام دهد. عمر فاروق، مدیر بخش خدمات مالی دیجیتال و بلاک چین بانک جی پی مورگان نیز گفت: تا زمانی که ارزهای مجازی قابل کنترل و قانون گذاری باشند، از آنها حمایت می‌کنیم. به گفته بانک جی پی مورگان، فعلا امکان استفاده از این ارز جدید برای مشتریان وجود ندارد و قرار است از این فناوری در انتقال وجه درون شبکه‌ای این بانک استفاده شود. با این حال برخی کارشناسان معتقدند جی پی مورگان نیازی به ایجاد ارز مجازی مخصوص خود نداشته است.

دارایی‌های رها شده در خیابان‌های تهران (گزارش تصویری)

15+
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، میثم بصیرت با اشاره به تغییرات جدید در جزئیات طرح زوج و فرد شهر تهران اظهار کرد: این سیاست‌ها برای دوره‌های بحرانی شهر همچون یک مسکن است و تا ابد قرار نیست از این مسکن‌ها استفاده کنیم. بصیرت بازبینی طرح زوج و فرد برای سال ۹۸ را در همین راستا تعریف کرد و گفت: شهرداری تهران باید توانمند شده و مسیرهایی را برای دیگر موج‌های حمل و نقل فراهم آورد تا تقاضا برای ورود به محدوده‌های طرح با خودروی شخصی کاهش یابد. وی با بیان اینکه مراد شهرداری از اجرای طرح زوج و فرد درآمدزایی نیست، ادامه داد: این سیاست برای رفاه شهروندان دنبال می‌شود و هر نوع درآمد به صندوق خاص توسعه حمل و نقل عمومی و برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران خواهد رفت. بصیرت با اشاره به آمادگی زیر ساخت‌های محدوده زوج و فرد گفت: زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی باید توسعه پیدا کند و خوشبختانه تا پایان سال جاری خط ۶ و ۷ مترو افتتاح می‌شود. وی کاهش آلودگی هوا در محدوده زوج و فرد را اصلی‌ترین دستاورد این طرح دانست و افزود: هم اینک در ساعات پایانی طرح در محدوده‌های زوج و فرد، بار ترافیکی و ازدحام بالایی اتفاق می‌افتد و با اجرای این سیاست یکپارچه، فرصتی برای توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش بار ترافیکی ایجاد می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، روز پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه ۹۷) پس از برگزاری جلسه‌ای در دفتر وزیر جهاد کشاورزی، حسن صالحی؛ رییس سازمان شیلات برکنار و به عنوان مشاور وزیر منصوب شد و وزیر جهادکشاورزی نبی اله خون میرزایی را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران منصوب کرد. در حکم ناگهانی وزیر جهاد کشاورزی اشاره‌ای به دلیل و چرایی تغییر ریاست سازمان شیلات ایران نشده است، اما با توجه به اینکه در ماه‌های گذشته انتقادات زیادی به حضور کشتی‌های خارجی در آب‌های خلیج فارس برای صیادی شده خبرگزاری‌های تسنیم و فارس این احتمال را داده‌اند که برکناری رئیس سازمان شیلات به دلیل افزایش انتقادات از حضور چینی‌ها در دریای جنوب بوده است. عبدالله حاتمیان، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با «تجارت‌نیوز» در پاسخ به این سوال که آیا برکناری رئیس سازمان شیلات ارتباطی به حضور چینی‌ها در دریای جنوب دارد؟ گفت: فکر نمی‌کنم که برکناری رئیس سازمان شیلات و تاکید بر استفاده مطلوب از ظرفیت‌های سواحل شمال و جنوب کشور در حکم وزیر جهادکشاورزی ارتباطی به حضور چینی‌ها در دریای جنوب داشته باشد. نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سواحل شمال و جنوب کشور ظرفیت‌های قابل توجهی در راستای توسعه آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس وجود دارد. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در خصوص حضور چینی‌ها در دریای جنوب از وزیر جهاد کشاورزی سوال کرد، اما وزیر جهاد کشاورزی پاسخ قانع کننده‌ای در این زمینه به مجلسی‌ها نداد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز16 ساعت قبل
رییس کل بانک مرکزی گفت: طبیعتا افزایش فشار برای کاهش درآمدهای نفتی کشور موجب کندی در انجام پروژه‌ها و موارد با اولویت کمتر می‌شود که در حال برنامه ریزی برای تکمیل و راه اندازی طرح‌های اولویت دار در کشور هستیم تا این مقطع را طی کنیم. رییس شورای پول و اعتبار خطاب به اعضا شورای گفتگو با تاکید بر اینکه بانک مرکزی با صادرات ریالی مخالف است گفت: صادرات ریالی معنا ندارد، چرا که منابع انسانی و سرمایه‌ای کشور برای تولید به کار گرفته می‌شود و تولیدات به خارج کشور صادر می‌شود لیکن در مقابل، ارزی به کشور بازنمی‌گردد؛ لذا این روش با هیچ منطقی قابل پذیرش نیست. وی افزود: ارزش افزوده صادرات باید در داخل کشور و به چرخه اقتصادی بازگردد بنابراین طرح صادرات ریالی که نه ارزی به داخل کشور وارد شود و نه وارداتی در مقابل آن انجام گیرد، به هیچ وجه به نفع اقتصاد نخواهد بود، ضمن آنکه این روش در تضاد با اصول اقتصاد مقاومتی است. وی تاکید کرد: از صادرکنندگان انتظار می‌رود شرایط واردکنندگان را درک و گام‌های لازم برای کمک به جریان واردات کشور بردارند ضمن آنکه در این مسیر نیز بانک مرکزی به طرق مختلف بستر انتقال وجوه حاصل از صادرات را با کشورهای مورد تعامل مهیا کرده است. همتی افزود: واقعیت این است که اکنون شرایط ویژه‌ای بر کشور حاکم است و ما باید بپذیریم درگیر جنگ اقتصادی هستیم، اما با این حال ذخایر ارزی بانک مرکزی قابل قبول و مطلوب است، ضمن آنکه خوشبختانه ظرف چند ماه گذشته برنامه‌ریزی شده تا از منابع ارزی به صورت بهینه استفاده شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز16 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با ۱۱۷ رای موافق کلیات لایحه بودجه ۹۸ را تصویب کردند. به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز (شنبه) مجلس بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان، کلیات بودجه ۹۸ را با ۱۱۷ ‏ ‏‬رای موافق، ۸۶ ‏‬رای مخالف و ۸ ‏‬رای ممتنع از مجموع ۲۱۲ ‏ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند. بررسی کلیات لایحه بودجه بعد از جلسه غیر علنی نوبت صبح امروز با حضور وزرای نفت، کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بررسی ابعاد مختلف بودجه آغاز شد. در جلسه نوبت بعدازظهر کریمی قدوسی، محمود صادقی، محمد حسن‌نژاد، غلامرضا کاتب و محمد خدابخشی به عنوان مخالف و علی اسدی، عین‌الله شریف‌پور، محمدرضا تابش، غلامرضا تاجگردون و اردشیر نوریان به عنوان موافقان نظراتشان را راجع به کلیات بودجه بیان کردند. نایب‌رئیس مجلس همچین در جریان رای‌گیری کلیات از نمایندگان خواست مصالح کشور را در نظر بگیرند.

تجارت‌نیوز

مهم‌ترین اخبار و تحلیل‌های روز اقتصاد ایران و دنیا و تحلیل اخبار ارز، سکه، طلا، مسکن، خودرو، بورس و نفت همه در صفحه‌ی سایت تجارت نیوز در خبری قابل دسترسی است.