تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «تجارت‌نیوز»

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز33 دقیقه قبل
با وجود اینکه طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه باید تمام پرداخت‌های حقوقی در فروردین ماه به همراه ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده برای افزایش حقوق انجام می‌شد، برخی دستگاه‌ها در این رابطه اقدام نکردند و ظاهرا دستگاه‌ها باید در این‌باره توضیح دهند. به گزارش تجارت‌نیوز، طبق قانون بودجه ۱۳۹۸ دولت موظف به افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق به طور یکسان بین کارکنان و بازنشستگان به اضافه ۱۰ درصد افزایش است؛ از این رو باید بعد از ابلاغ مصوبه حقوقی و ضرایب آن احکام نیز صادر شده و پرداخت‌ها در این چارچوب انجام شود. با توجه به اینکه معمولا در فروردین ماه شرایط افزایش حقوق برای تمامی دستگاه‌ها فراهم نیست افزایش از ماه‌های بعد در دستور کار آنها قرار می‌گیرد. اما برای فروردین ماه امسال طبق آن چه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی که برای افزایش حقوق مصوب شده بود باید در تمامی دستگاه‌ها پرداخت می‌شد. اما به هر حال حتی اگر برای ماه ابتدایی هم واریز انجام نشده باشد، افزایش حقوق برای آن محاسبه و معوقات در ماه‌های بعدی به حساب کارکنان واریز خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
مدیرعامل شهر جدید پردیس از واگذاری ۴۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا آخر امسال خبر داد و گفت: تحویل ۱۰ هزار واحد که مشکل حقوقی دارند یا ساخت آنها تازه آغاز شده است به سال ۹۹ موکول می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی هدایت مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به مشکلات مسکن مهر در فاز ۱۱ و ۸، ۹، ۵ گفت: با دستور وزیر مشکلات حل شده و ادامه کار ساخت سرعت گرفته است. هدایت همچنین از شروع ساخت ۶ هزار مسکن جدید در شهر پردیس در قالب مسکن امید خبر داد و گفت: قیمت در شهر پردیس رو به افزایش یا واقعی شدن است. مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به حضور ۲ هزار دلال در شهر پردیس گفت:۸۰ درصد مسکن مهر از دست گروههای هدف خارج شده است. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: هیچ افزایش قیمتی در بخش ساخت مسکن مهر نداریم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
معرفی برترین بانک خون بیمارستان‌های استان تهراناخبار ویژه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰در مراسمی که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد با اهداء لوح به دکتر محمود رضا فیاض، مدیر عامل بیمارستان میلاد، این بیمارستان به عنوان بیمارستان برتر استان تهران معرفی شد. بیمارستان میلاد در هفتمین جشنواره کشوری حکیم جرجانی، رتبه اول بانک خون در بین بیمارستان‌های استان تهران را کسب کرد. به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد، در مراسمی که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد با اهداء لوح به دکتر محمود رضا فیاض، مدیر عامل بیمارستان میلاد، این بیمارستان به عنوان بیمارستان برتر استان تهران معرفی شد. این مطلب را به اشتراک بگذارید تلگرامتلگرام فیسبوکفیسبوک توییترتوییتر لینکداینلینکداین ایمیل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
وزیر پیشین بازرگانی تصریح کرد: سیاست تخصیص دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی همچنان تصمیم درستی است، اما باید از زمان ثبت سفارش تا زمانی که کالا به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد نظارت دقیق و مدونی برای جلوگیری از رانت و فساد از سوی مسئولان صورت گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
هیات وزیران هفته گذشته مالیات نقل و انتقال املاک را معادل ۳۶ درصد ارزش معاملاتی منطقه یا ۶ درصد میانگین قیمت روز تعیین کرد. بر این اساس مأخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه موضوع تبصره ۳ ماده ۶۴ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم – مصوب ۱۳۹۴- در سال ۱۳۹۸، معادل سی و شش درصد (۳۶٪) ارزش معاملاتی خواهد بود که با رعایت نصاب مقرر در صدر ماده مذکور شش درصد (۶٪) میانگین قیمت روز تعیین شده است. بخشی از متن ماده ۶۴ قانون مالیات‌های مستقیم به این شرح است: ماده ۶۴- تعیین ارزش معاملاتی املاک بر عهده کمیسیون تقویم املاک می‌باشد. کمیسیون مزبور موظف است ارزش معاملاتی موضوع این قانون را در سال اول معادل دو درصد (۲٪) میانگین قیمت‌های روز منطقه با لحاظ ملاک‌های زیر تعیین کند. این شاخص هر سال به میزان دو واحد درصد افزایش می‌یابد تا زمانی‌که ارزش معاملاتی هر منطقه به بیست درصد (۲۰٪) میانگین قیمت‌های روز املاک برسد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
تورم نقطه به نقطه کشور در فروردین ماه سال جاری به بیش از ۵۱ درصد رسید، این درحالیست که تورم نقطه به نقطه ماه قبل یعنی اسفند ماه سال ۹۷ معادل ۴۷٫۵ درصد بود. خانوارهای کشور در فروردین ماه امسال نسبت به فروردین ماه سال گذشته بیش از ۵۰ درصد بیشتر هزینه می‌کنند. در حالی که تورم نقطه به نقطه کشور در اسفند ماه سال گذشته ۴۷٫۵ درصد بوده، این تورم در فروردین ماه امسال با ۳٫۹ درصد افزایش به ۵۱٫۴ درصد رسیده است. تورم ماهانه کل کشور در فروردین ماه امسال نسبت به ماه قبل چهار درصد رشد کرده و شاخص کل این ماه معادل ۱۷۰٫۹ عدد درصد است. سبزیجات نیز با ۳۰٫۳ درصد بیشترین تورم ماهانه را در اولین ماه سال جاری رقم زده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
۲- نرخ ارز در بازار متشکل ارزی در همان بازار تعیین می‌شود و بانک مرکزی موظف است کلیه مداخلات ارزی را از طریق بازار متشکل ارزی اعمال کند. هرگونه عرضه ارز توسط دولت یا بانک مرکزی جز از طریق بازار متشکل ارزی ممنوع است. ۴- هرگونه عرضه ارز توسط صادرکنندگان یا صاحبان ارز در خارج از بازار متشکل ارز مشمول مجازات‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهد بود. منابع لازم برای مداخلات فعال بانک مرکزی از محل منابع داخلی بانک مرکزی تامین خواهد شد و در صورت تحقق سود منابع حاصل پس از حق کارگزاری مستقیما به خزانه واریز خواهند شد. منبع: دنیای بورس، بورس پرس، بورس ۲۴
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
قیمت خرما در برخی از انواع خود رشد قابل توجهی کرده که نایب رئیس انجمن خرمای ایران معتقد است این رشد قیمت به دلیل رشد هزینه خالص تولید خرما نیست و هزینه‌های جانبی تولید، توزیع، بسته‌بندی و گران‌فروشی برخی فروشگاه‌ها در این زمینه دخیل است. در روزهای اخیر که حدود ۱۵ روز تا آغاز ماه مبارک رمضان باقی مانده است برخی از افزایش قیمت خرما خبر می‌دهند، البته بررسی‌ها نشان از آن دارد که این افزایش قیمت خرما که برخی خبر از آن می‌دهند همه گیر و همه جایی نبوده و عمده افزایش قیمت‌ها عموما از سوی برخی کارخانجات و شرکت‌های پخش و همچنین برخی از فروشگاه‌های مناطق شمالی تهران رخ داده است. در این زمینه علی‌محمد صمیمی نایب رئیس انجمن خرمای ایران، با بیان اینکه علت رشد قیمت خرما در یک سال اخیر در کنار رشد قیمت مواد اولیه و هزینه‌های جانبی، گران‌فروشی برخی واحدهای صنفی است، گفت: خرما دارای انواع مختلف با قیمت‌های متفاوتی است که روند تغییرات قیمتی آنها کاملا متفاوت است. نایب رئیس انجمن خرمای ایران با بیان اینکه قیمت خرما در سطح جهانی هیچ تغییری نداشته است، یادآور شد: هزینه‌های جانبی تولید و عرضه در یک سال گذشته روند صعودی به خود گرفته و این در حالی بوده که قیمت خالص خرما رشد اندکی داشته است. صمیمی معتقد است: شرایط بازار صادراتی و میزان تولید خرما با دیگر محصولات کشاورزی همچون پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی که با افزایش میزان صادرات، نیاز بازار داخلی پاسخ داده نمی‌شود، متفاوت است و اگر درهای صادرات به روی خرما بسته شود دیگر کشورها همچون عربستان در بازارهای هدف جای ایران را به سرعت خواهند گرفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
کارنامه تولید خودروسازان کشور در سال ۹۷، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد تا مشخص شود صنعت خودرو ایران افت ۳۹ درصدی را نسبت به سال ۹۶ به ثبت رسانده است. بر این اساس، ۴۰۵ با تیراژی ۷۵ هزار و ۶۰۸ دستگاهی، ۴۸ درصد کاهش تولید را به خود می‌بیند. از پارس که بگذریم، آبی‌های جاده مخصوص در تولید سمند هم با کاهش تولید مواجه شده‌اند. اما آن‌طور که آمار تولید منتشره روایت می‌کند، ایران‌خودرو نتوانسته روند صعودی خود را در تولید دنا حفظ کند. تندر معمولی هم با تیراژی هشت هزار و ۳۳۹ دستگاهی در سال گذشته، حدود ۷۱ درصد کاهش تولید نسبت به ۹۶ داشته است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
زمان نخستین عرضه اولیه سال جدید مشخص و مقرر شد ۱۰ درصد از سهام سرمایه‌گذاری صدر تامین چهارشنبه این هفته در بورس عرضه اولیه شود که با ثبت رکوردهای جدید همراه خواهد شد. بر اساس این گزارش، بررسی‌ها نشان داد زمان عرضه اولیه «تاصیکو» مشخص شده و قرار است چهارشنبه این هفته چهار اردیبشهت ۱۰ درصد از سهام آن در بازار دوم معاملات بورس برای عموم عرضه شود که شامل ۲۰۰ میلیارد سهم است تا به این ترتیب، رکورد جدیدی در تعداد سهام قابل عرضه ثبت شود. همچنین در حالی باید منتظر اطلاعیه بورس ماند که قیمت مدنظر هر سهم برای عرضه، ۲۳۰ تومان است که در این صورت به نقدینگی حدود ۴۶۰ میلیارد تومانی برای نخستین سهم جدید سال نیاز خواهد بود. همچنین قرار است سهام «شستا» و سرمایه‌گذاری صبا تامین در سال جاری عرضه اولیه شود که در این صورت باید شاهد موج تازه و بزرگی از ورود شرکت‌های جدید و عظیم بود. منبع: بورس پرس
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره روند صعودی قیمت‌ها در بورس گفت: در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد. به گزارش تجارت‌نیوز، مجتبی شهبازی درباره وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۸ پیش‌بینی کرد که جو مثبتی در بازار سرمایه برقرار شود. این کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر وضعیت بازار سرمایه روند صعودی دارد اما در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، این بازار از سایر بخش‌های اقتصادی عقب مانده است، یعنی از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های بازار سرمایه نسبت به رشد نرخ دلار به روز نشده است. این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات بازار سرمایه ایران ضعف فرهنگ‌سازی است و برگزارکنندگان این نمایشگاه می‌توانند در این امر کمک‌های قابل توجهی کنند. وی تاکید کرد: یکی از مزایای دارایی‌های بازار سرمایه این است که دارایی‌های آن دچار استهلاک نمی‌شوند و دارای پتانسیل بالایی برای رشد نیز هستند که می‌توانیم با فرصتی که نمایشگاه برای آشنایی با بازار سرمایه ایجاد می‌کند از آن‌ها استفاده کنیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
مجمع سالانه شرکت سرمایه‌گذاری ملت برگزار شد. شرکت سرمایه‌گذاری ملت که دارای ۹٫۳ میلیارد تومان زیان انباشته بوده، به‌ازای هر سهم نماد «وملت» هیچ سودی به سهام‌داران خود اختصاص نداد. در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به و گزارش فعالیت هیات‌مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت. نکته قابل توجه در مجمع این شرکت، عدم تخصیص سود نقدی به سهام‌داران بود. به‌ازای هر سهم نماد «وملت» هیچ سودی به سهام‌داران خود اختصاص نداد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
مجمع سالانه شرکت سرمایه‌گذاری ملت برگزار شد. شرکت سرمایه‌گذاری ملت که دارای ۹٫۳ میلیارد تومان زیان انباشته بوده، به‌ازای هر سهم نماد «وملت» هیچ سودی به سهامداران خود اختصاص نداد. در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به و گزارش فعالیت هیات‌مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت. نکته قابل توجه در مجمع این شرکت، عدم تخصیص سود نقدی به سهامدارن بود. به‌ازای هر سهم نماد «وملت» هیچ سودی به سهامداران خود اختصاص نداد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
مجید شاکری، کارشناس اقتصادی جزئیات بیشتری از بازار متشکل ارزی را تشریح کرد و گفت: بازار متشکل ارزی یک بازار عمده‌فروشی نقدی اسکناس در تهران است؛ بنابراین حواله نبوده و بازار فردایی هم نیست. تورم نقطه به نقطه از ۵۰ درصد فراتر رفتروزنامه خراسان با تیتر «تورم نقطه به نقطه از ۵۰ درصد فراتر رفت» نوشته است که طبق اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم ۱۲ ماهه در پایان فروردین به ۳۰٫۶ درصد رسید. اما در فروردین امسال تورم نقطه به نقطه شهری نیز به ۵۰ درصد رسید تا در کنار تورم ۵۹٫۴ درصدی نقاط روستایی تورم نقطه به نقطه کل کشور را به رقم کم سابقه ۵۱٫۴ درصد برساند. بر این اساس در پایان فروردین امسال، تورم ماهانه خوراکی‌ها ۸٫۸ درصد، تورم نقطه به نقطه خوراکی‌ها ۸۵٫۳ درصد و تورم سالانه خوراکی‌ها ۴۴٫۹ درصد بوده است. بلاتکلیفی سرمایه‌های سرگردانهمچنین روزنامه ایران با تیتر «بلاتکلیفی سرمایه‌های سرگردان» نوشته است که در نخستین ماه سال ‌جاری شاهد سرگردانی سرمایه‌های سرگردان هستیم و تحولات اقتصاد کلان و بازارهای مختلف باعث شده است تا در فروردین ماه صاحبان سرمایه در انتخاب بازار سرمایه‌گذاری با شک و تردیدهای بسیاری مواجه شوند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
با این حال، به نظر می‌رسد، شوک مورد انتظار در ۱۳ اردیبهشت ماه امسال در بازار ارز در ماه‌های قبل‌ پیش‌خور شده و اضافه شدن مولفه تحریمی جدید، اثر بیشتری بر بازار ارز نخواهد داشت. از سوی دیگر بازار متشکل ارزی به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. اما با توجه به نامشخص بودن ابعاد و میزان حضور فعالان بازار ارز در این بازار، میزان تاثیر راه‌اندازی این ساختار جدید چندان قابل سنجش نیست و گذشت زمان تا هفته‌های آینده، این موضوع را مشخص خواهد کرد. در این زمینه، مجید شاکری کارشناس اقتصادی طی یادداشتی در پاسخ به این سوال که آیا بازار متشکل ارزی نرخ ارز را کاهش خواهد داد یا خیر؟ نوشت: بازار متشکل برای کاهش یا افزایش نرخ ارز نیست. در نهایت و در صورتی که نرخ بازار متشکل نرخ راهبر بازار آزاد شود (که یک شبه هم رخ نخواهد داد) تغییرات نرخ بازار آزاد (خرده فروشی) هم بسیار کاهش خواهد یافت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی در حالی امروز دوشنبه تعیین شد که بهای دلار و یورو با افزایش همراه بود و قیمت دلار به ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. به گزارش تجارت‌نیوز، امروز دوم اردیبهشت ماه قیمت ارز در صرافی‌های بانکی اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است. امروز قیمت یورو برای فروش در صرافی‌های بانک‌ها نیز، ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
وزیر پیشین بازرگانی تصریح کرد: سیاست تخصیص دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی همچنان تصمیم درستی است، اما باید از زمان ثبت سفارش تا زمانی که کالا به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد نظارت دقیق و مدونی برای جلوگیری از رانت و فساد از سوی مسئولان صورت گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
وزیر پیشین بازرگانی تصریح کرد: سیاست تخصیص دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی همچنان تصمیم درستی است، اما باید از زمان ثبت سفارش تا زمانی که کالا به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد نظارت دقیق و مدونی برای جلوگیری از رانت و فساد از سوی مسئولان صورت گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
در حالی که دونالد ترامپ اعلام کرده قصد دارد، صادرات نفت ایران را به صفر برساند، تا کمتر از دو هفته دیگر باید در مورد تمدید معافیت‌ها تصمیم‌گیری کند. آیا معافیت‌ها تمدید می‌شود؟ ژاپن تنها کشوری نیست که منتظر تمدید معافیت‌ها از سوی مقامات کاخ سفید است. اما تصمیم ترامپ چه خواهد بود؟ تصمیم‌گیری در مورد تمدید معافیت‌ها برای ترامپ بسیار دشوار خواهد بود. سال گذشته و به دنبال وضع تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت از عربستان سعودی خواست تا نفت بیشتری به بازار عرضه کند. جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
در نخستین ماه سال‌ جاری شاهد سرگردانی سرمایه‌های سرگردان هستیم. اما بررسی میزان رشد این بازارهای پنجگانه در نخستین ماه سال ۹۸ گویای یک تحول بزرگ در این بخش است. در این ماه بازار سهام از سایر بازارهای رقیب سبقت گرفته است و به پربازده‌ترین بازار تبدیل شده است. بازار ارز در انتظاربا فاصله زیادی بازار ارز در رتبه دوم بازدهی بازارها در فروردین ماه امسال قرار داشته است. طبق آمار وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۹۷ به ۱۱ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
مصرف ملخ و جیرجیرک در ایرانبی‌سابقه‌ترین حمله ملخ‌ها در ۴٠‌سال گذشته به مزارع جنوب ایران رخ داده و حالا فائو برای امنیت غذایی ایران ابراز نگرانی کرده است. البته وزارت کشاورزی هم در اطلاعیه تازه‌ای که منتشر کرده، به مردم هشدار داده است که ملخ‌های مرده را به‌عنوان خوراکی نخرند. البته نگرانی وزارت کشاورزی درباره احتمال آلودگی این ملخ‌ها به سموم کشاورزی باشد. از سوی دیگر، گرم‌شدن کره‌زمین و تغییرات اقلیمی می‌تواند کشاورزی و تولید غذا را با چالش مواجه کند. درهمین راستا، «فائو» درگزارش خود اشاره می‌کند پرورش جیرجیرک به‌عنوان یک منبع غذایی هزینه‌ای ۶برابر کمتر از پرورش گاو دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
آزادسازی و معاملاتی‌شدن سهام عدالت نیاز به مجوز مراجع ذی‌صلاح قانونی دارد. زمان و نحوه معاملات سهام عدالت متعاقبا به صورت گسترده به عموم مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد. وراث قانونی می‌توانند برای اطلاع از وضع سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese. ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن او کسب اطلاع کنند و صورت وضع دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند. وراث قانونی مشمولان متوفی می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت و با ارائه مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت نسبت به تقسیم سهام عدالت و منافع آن اقدام کنند. بدیهی است در صورت صدور مجوز‌های قانونی لازم به منظور ثبت‌نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران که مدت‌هاست در این اتحادیه فعالیت مستمر دارد با حضور در تجارت‌نیوز از وضعیت بازار طلا در سال ۹۸ سخن می‌گوید و پیش‌بینی خود از وضعیت آینده این بازار را تشریح می‌کند. به گزارش تجارت‌نیوز، از گذشته تاکنون از طلا به عنوان یک فلز گران‌بها نام برده می‌شود. این روزها به دلیل عدم بازدهی برخی بازارها سرمایه‌های مردم بیشتر به سمت بازار طلا و ارز هدایت می‌شود. البته باید گفت که قیمت طلا از سه عامل بازار جهانی، قیمت ارز و شرایط سیاسی تاثیر می‌پذیرد. بنابراین نوسان‌های قیمتی طلا در جهان تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که شرایط سیاسی و اقتصادی کشورها مهم‌ترین آنها هستند، که همین عوامل هم تاثیر مستقیمی بر قیمت طلا در بازار داخلی خواهد گذاشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها، حدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد. به گزارش تجارت‌نیوز، طاهر موهبتی درباره نحوه جبران هزینه‌های ناشی از افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۸ با توجه به کسری بودجه و انباشت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت، گفت: سازمان بیمه سلامت در شورای‌عالی بیمه به مصوبه این شورا درباره افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۸ رای داد، اما در آنجا هم موضوع را به تامین اعتبار مورد نیازمان موکول کردیم. بر این اساس اگر قولی را که درباره تامین اعتبار لازم برای جبران هزینه‌های ناشی از افزایش تعرفه‌های پزشکی داده شده، عملی کنند و تامین اعتبار انجام شود، در تامین هزینه‌های مرتبط با افزایش تعرفه‌های پزشکی مشکلی نخواهیم داشت. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد: به طور معمول به ازای هر پنج درصد افزایش تعرفه، ۹۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای ما ایجاد می‌شود. حال وقتی گفته می‌شود که به طور گلوبال در تعرفه‌های بخش دولتی افزایش ۱۰ درصدی داشته باشیم، این میزان افزایش برای سازمان بیمه سلامت، حدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
از سوی دیگر خرید سهام شرکت توسط خود شرکت به قیمتی بالاتر از نرخ بازاری آن، به سهامدارانی که سهام‌شان خریداری نشده، زیان می‌رساند. در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت‌های فعال در بازار سرمایه مالک سهام شرکت اصلی خود هستند که مبلغ مربوط به این سهام، مطابق با استانداردهای حسابداری در صورت‌های مالی تلفیقی شرکت اصلی، در قسمت حقوق صاحبان سهام، تحت عنوان سهام شرکت اصلی در مالکیت فرعی به عنوان یک رقم کاهنده ارائه می‌شود. وی ادامه داد: طبق ماده ۲۸ دستورالعمل حاکمیت شرکتی، «شرکت نمی‌تواند تملک سهام شرکت اصلی خود را داشته باشد. شرکت‌هایی که سهام شرکت اصلی خود را در تملک دارند، باید ظرف مدت یک سال از تاریخ تصویب این دستورالعمل، سهام خود را واگذار کنند. بر این مبنا، شرکت زیرمجموعه نمی‌تواند سهام شرکت سهامی دیگر را که شرکت بالادست او محسوب می‌شود تملک کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در یک نشست پشت درهای بسته با رهبران ۱۵ سازمان ایرانی-آمریکایی تاکید کرده است که واشنگتن به دنبال هیچ گونه اقدام نظامی علیه ایران نیست. براساس این گزارش، این جلسه دوشنبه گذشته با حضور مایک پامپئو و رهبران ۱۵ نهاد و سازمان ایرانی-آمریکایی در هتل دالاس در تگزاس برگزار شده است. وی سپس تاکید کرده است که دولت ترامپ به دنبال مداخله نظامی در ایران نیست. آکسیوس به نقل از منابع خود گزارش داد که پامپئو در این جلسه برای توضیح موقعیت دولت نسبت به ایران از عبارات غیرمستقیم و ادبیات دیپلماتیک استفاده کرده است. آکسیوس در ادامه گفته است که پامپئو در عین حال نگفته که اگر آنها بودند دقیقا چگونه عمل می‌کردند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در یک نشست پشت درهای بسته با رهبران ۱۵ سازمان ایرانی-آمریکایی تاکید کرده است که واشنگتن به دنبال هیچ گونه اقدام نظامی علیه ایران نیست. وی سپس تاکید کرده است که دولت ترامپ به دنبال مداخله نظامی در ایران نیست. آکسیوس به نقل از منابع خود گزارش داد که پامپئو در این جلسه برای توضیح موقعیت دولت نسبت به ایران از عبارات غیرمستقیم و ادبیات دیپلماتیک استفاده کرده است. آکسیوس در ادامه گفته است که پامپئو در عین حال نگفته که اگر آنها بودند دقیقا چگونه عمل می‌کردند. مقامات آمریکایی همچنین مدعی هستند که در حال کمک به مردم ایران هستند.!
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
بورس تهران در آغاز دومین روز کاری در هفته جاری با بازدهی یک درصدی همراه شد. تا این لحظه گروه‌ خودرویی با معاملاتی به ارزش ۷۴ میلیارد تومان، برترین صنعت و پربازده‌ترین گروه بازار سهام است. بورس تهران در آغاز دومین روز کاری در هفته جاری با بازدهی یک درصدی همراه شد. در آغاز معاملات امروز در گروه خودرویی، بازار شاهد تشکیل صف خرید در اکثر نمادهای این گروه و افزایش قیمت سهام آن‌ها بود. تا این لحظه گروه‌ خودرویی با معاملاتی به ارزش ۷۴ میلیارد تومان، برترین صنعت و پربازده‌ترین گروه بازار سهام است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
شاخص مزبور که تا ۲۶ فروردین ماه با تجربه سه افت ناچیز، از رشد بیش از ۱۰٫۵ درصدی برخوردار شده بود، در تاریخ ۲۷ فروردین ماه با اولین اصلاح جدی قیمت‌ها روبه‌رو‌ شد. این روند اصلاحی در روز معاملاتی دیگر همزمان با پایان هفته آخر فروردین ماه با شدت بیشتری ادامه یافت. این روند اصلاحی آیفکس برای مدت زمانی طولانی تداوم پیدا نکرد و معاملات روز پایانی این ماه، با عملکرد مثبت خریداران در سمت خرید سپری شد که منجر به ثبت بیشترین افزایش آیفکس از تاریخ ۱۲ آذر ماه سال ۹۷ شد. در رده‌های بعدی نیز صنایع «زراعت» و «محصولات پتروشیمی» قرار داشتند که در مجموع حدود ۱۰ درصد از ارزش معاملات خرد فروردین ماه را شامل شدند. همچنین مقایسه ارزش معاملات بازار مزبور در دوره یک ماهه فروردین ماه نسبت به اسفند ماه، حاکی از کاهش تقریبا ۶۰ درصدی بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ساعت قبل
با اخطار دو نماینده مجلس و رأی موافق نمایندگان طرح اقدام مقابله به مثل در برابر آمریکا در پی قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد. ما می‌خواهیم این طرح به کمیسیون امنیت ملی برگردد و مجددا واژه‌هایی منطبق با چارچوب قانون و نفی سلطه ستیزی در آن باشد تا مشت محکمی بر دهان یاوه گویی‌ها باشد. اگر نمایندگان موافق باشند این طرح به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شود تا فردا مجددا در دستور کار قرار گیرد. نمایندگان با ۱۸۵ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند که طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسدارن به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا جهت بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شود. براساس این گزارش، همچنین نمایندگان مجلس در جلسه غیر رسمی قبل از جلسه علنی نیز درباره‌ی این طرح به گفتگو پرداختند.

تجارت‌نیوز

مهم‌ترین اخبار و تحلیل‌های روز اقتصاد ایران و دنیا و تحلیل اخبار ارز، سکه، طلا، مسکن، خودرو، بورس و نفت همه در صفحه‌ی سایت تجارت نیوز در خبری قابل دسترسی است.