تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «زومیت»

زومیتزومیت1 ساعت قبل
شرکت هواوی روز دوشنبه طی اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که درآمدش در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ با رشدی ۳۹ درصدی مواجه شده و به ۱۷۹٫۷ میلیارد یوان (معادل ۲۶٫۸۱ میلیارد دلار) رسیده است. هواوی که‌ هم‌اکنون لقب بزرگ‌ترین شرکت سازنده‌ی تجهیزات مخابراتی را یدک می‌کشد، می‌گوید ۸ درصد از این ۲۷ میلیارد دلار کسب‌شده در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۱۹، حاشیه‌ی سود خالص بوده است. هواوی در فصل اول ۲۰۱۹، ۵۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته استدر سال ۲۰۱۸ بود که کسب‌و‌کار حوزه‌ی شبکه‌ی شرکت هواوی پس از گذر دو سال، برای اولین‌بار با کاهش درآمد رو‌به‌رو شد. بااین‌حال ظاهرا این اوضاع دیگر پابرجا نیست؛ آن‌طور که رن ژنگفی در مصاحبه‌ای جدید با رسانه‌ی CNBC ادعا کرده، میزان فروش تجهیزات شبکه‌ی هواوی در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۱۹ با رشدی ۱۵ درصدی مواجه شده است. هواوی همچنین روز دوشنبه اعلام کرده بود که توانسته در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹، بالغ بر ۵۹ میلیون دستگاه گوشی به‌فروش برساند.
زومیتزومیت1 ساعت قبل
اما موفقیت شما در مدیریت بحران بستگی به قدرت اراده، مهارت‌ها و اسراتژی‌های‌تان دارد. بنابراین، پذیرش اصل تغییر مستمر در شرایط کسب‌وکار دیگر انتخاب نیست، ضرورت است. بحران شرایطی غیرمنتظره و غافلگیرکننده است که عموما نمی‌‏توان از راه‌‏های پیشین به آن عکس‏‌العملی مناسب نشان داد یا در قبالش تصمیم‌گیری درست کرد. بااین‌حال، عواملی چون تجربه، مهارت، سرعت، هوشمندی، خلاقیت و موقعیت‌سنجی مانع از سرگردانی و غافل‌گیری در هنگام بروز بحران می‌شود. هرچند که باید با شتاب مناسب به بحران واکنش نشان دهید، اما این بدان معنا نیست که عجله کنید.

ابرخودرو الکتریکی لوتوس به‌زودی معرفی خواهد شد

3+
زومیتزومیت3 ساعت قبل
زومیتزومیت3 ساعت قبل
چنین اتفاقی اصلا غیرمعمول نیست و برای شبکه‌ی اینترنت پرسرعت ۵G نیز همین اتفاق در حال رخ دادن است. در سال ۲۰۱۳ میلادی، گوشی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه‌ی ۴G، از محبوبیت بیشتری نسبت به گوشی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه‌ی ۳G برخوردار بودند. دقیقا فاصله‌ی زمانی معرفی شبکه‌ی ۴G و محبوبیت پیدا کردن گوشی‌های ۴G در بازه زمانی ۴ ساله رخ داد. برخی اپراتورها ادعا می‌کنند که زودتر شبکه‌ی ۵G را پشتیبانی کرده‌اند، اما اگر هم این ادعا صحت داشته باشد، تنها برای تست و بررسی شبکه‌ی ۵G بوده و جنبه‌ی عمومی نداشته است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۳ میلادی، شبکه‌ی ۵G عمومیت بیشتری پیدا کند و در اصل جایگزین شبکه‌ی ۴G شود.
زومیتزومیت4 ساعت قبل
با وجود رواج رزرو هتل ازطریق وب‌سایت‌های معتبری چون جاباما، همچنان برخی از مردم هنگام رزرو هتل با مشکلاتی مواجه می‌شوند. با استفاده از فیلترهای قسمت سمت راست صفحه می‌توانید جستجوی هتل مورد نظرتان را باتوجه‌به مشخصات دلخواه خود محدود کنید. حال اگر در صفحه اول جست‌وجو، نام هتل مد نظر خود را وارد کنید، وارد صفحه مشخصات خواهید شد. پس از آن صفحه‌ای شامل رزرو را مشاهده خواهید کرد که برای ادامه روند رزرو باید روی کلید ادامه رزرو، کلیک کنید. پس از مشاهده این صفحه، می‌توانید با استفاده از درگاه پرداخت بانک، مبلغ رزرو را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کنید.
زومیتزومیت4 ساعت قبل
شرکت تایوانی TSMC از فرایند ساخت تراشه‌ی جدید ۶ نانومتری (۶nm) خود پرده برداشت. اصلاح و توسعه‌ی یک فناوری ساخت قدیمی‌تر به‌ویژه برای شرکت‌های ریخته‌گر سیلیسیم، شیوه‌ی جدیدی نیست. تولید تراشه‌های A۱۲ شرکت اپل آغازگر راه تولید محصولاتی با این فناوری ساخت بود که با ساخت پردازنده‌ی گرافیکی Radeon Instinct MI۶۰ شرکت AMD پیگیری شد. شرکت TSMC چند روز پیش ۶nm را به‌عنوان سومین اصلاحیه‌ی فناوری ساخت ۷nm (به‌دنبال ۷nm+ و ۷nm Pro) معرفی کرد. سال گذشته شرکت TSMC با ارائه‌ی فناوری ساخت ۷ نانومتری، جایگاه برتر سامسونگ در صنعت نیمه‌هادی را از نظر چگالی ترانزیستورها از وی گرفت.

از بزرگترین اسرار سفرهای هوایی باخبر شوید

8+
زومیتزومیت5 ساعت قبل

سطح تایتان، قمر زحل مانند زمین پوشیده از دریاچه‌های طبیعی است

زومیتزومیت5 ساعت قبل
این فرایند در قمر تایتان زحل دیده شده است با این تفاوت که ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی باران، آب نیست بلکه متان مایع است. دانشمندان با تحلیل داده‌های کاوشگر کاسینی ناسا متوجه شدند سطح تایتان (بزرگ‌ترین قمر زحل) با دریاچه‌های مشابه زمین پوشانده شده است. احتمالا مایع موجود در سطح تایتان در طی بازدید دوم تبخیر شده یا به داخل سطح نفوذ کرده است. به غیر از دریاچه‌های ناپدید‌شده، دریاچه‌های زیادی در سطح تایتان مشاهده‌ شده‌اند. کارست نوعی توپوگرافی است که بر اثر انحلال رنگ‌های قابل حل از جمله آهک، دولومیت و سنگ گچ به وجود می‌آیدمتان، ماده‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی دریاچه‌های تایتان استپژوهشگرها پس از بررسی دریاچه‌های تایتان، ویژگی‌های کارست مانندی را مشاهده کردند.

هوندا برای ثبت رکورد جهانی سریع‌ترین ماشین چمن‌زنی آماده می‌شود

زومیتزومیت6 ساعت قبل
تا چند سال قبل، شرکت هوندا رکورد سریع‌ترین ماشین چمن‌زنی جهان را در اختیار داشت. اکنون پس از گذشت ۵ سال از آن رکورد، هوندا قصد دارد بار دیگر با قدرت بیشتر برای ثبت رکورد گینس گام بردارد. این ماشین چمن‌زنی با همکاری تیم داینامیکس که شریک هوندا در مسابقات قهرمانی خودروهای تورینگ بریتانیا محسوب می‌شود، ساخته شده است. طبق قوانین، ماشین چمن‌‌زنی هوندا باید عملکرد مورد انتظار از یک ماشین‌ چمن‌زنی را داشته باشد و از تیغه‌هایی با کارکرد مناسب بهره ببرد. وظیفه ثبت رکورد با این ماشین چمن‌زنی بر عهده جس هاوکینگ خواهد بود که بدلکار سری فیلم‌های سریع‌وخشمگین است.
زومیتزومیت6 ساعت قبل
گزارشی مستقل به این نتیجه رسیده است که ناسا هیچ شانسی برای انجام یک مأموریت سرنشین‌دار در مریخ تا سال ۲۰۳۳ ندارد و شاید اولین مأموریت سرنشین‌دار مریخ در اواخر دهه‌ی ۲۰۳۰ انجام شود. کنگره از ناسا خواسته بود که به لحاظ فنی و مالی مأموریت سرنشین‌دار مریخ در سال ۲۰۳۳ را ارزیابی کند. نویسندگان گزارش خاطرنشان کردند که حتی بدون محدودیت‌های مربوط‌به بودجه، یک مأموریت مداری در مریخ برای سال ۲۰۳۳ نمی‌تواند واقع‌گرایانه باشد. مأموریت مریخ در سال ۲۰۳۳ نمی‌تواند برای ناسا واقع‌گرایانه باشدنویسندگان گزارش در ادامه گفتند تجزیه و تحلیل‌های آن‌ها نشان می‌دهد که یک مأموریت مداری در مریخ نمی‌تواند زودتر از سال ۲۰۳۷ انجام گیرد. علاوه‌بر آن، مجموعه‌ای از ۵ مأموریت سرنشین‌دار و همین‌طور یک مأموریت آزمایشی بدون سرنشین را نیز باید به آن اضافه کنیم.

غفلت بزرگ از صنایع؛ انرژی خورشیدی فقط برای تولید برق نیست

زومیتزومیت15 ساعت قبل
صنعت بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی انرژی است و ۷۴ درصد از انرژی صنعتی استفاده‌شده نیز به‌شکل گرما و عمدتا بخار است. استفاده از بخار خورشیدی در صنایع، موضوع کمتر شناخته‌‌شده‌ای است که تأثیر چشمگیری بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌‌ای خواهد گذاشت. بااین‌حال، آنچه واقعا کمبودش در مقایسه‌‌با تقاضای درخورتوجه صنایع برای حرارت احساس می‌‌شود، راهکارهای حرارتی مبتنی بر انرژی خورشیدی است. بنابراین، با استفاده از فناوری مناسب، انرژی خورشیدی می‌تواند منبع انرژی مطمئن و کارآمد و کم‌هزینه‌ای برای تولید بخار صنعتی باشد. صنعت بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی انرژی است و ۷۴ درصد از انرژی صنعتی استفاده‌شده نیز به‌شکل گرما و عمدتا بخار استدر عمان و کالیفرنیا، GlassPoint Solar درحال‌توسعه‌‌ی برخی از بزرگ‌ترین پروژه‌های انرژی خورشیدی جهان است.
زومیتزومیت15 ساعت قبل
نیک باستروم در سخنرانی اخیرش در TED ۲۰۱۹، در ایده‌‌ای جنجالی اعلام کرد بشر برای جلوگیری از نابودی خود به‌دست فناوری، مجبور است به نظارت دولت فراگیر هوش مصنوعی تن دهد. این‌‌بار نویسنده‌‌ی کتاب «برهان شبیه‌سازی» می‌گوید تکنولوژی مخرب می‌تواند بشر را نابود کند و تنها راه جلوگیری از آن، استقرار دولت جهانی مبتنی‌‌بر هوش مصنوعی است. بشر برای جلوگیری از نابودی خود به‌وسیله‌ی فناوری، نیازمند نظارت دولتی فراگیر استدر این مقاله‌‌، باستروم استدلال می‌کند بشر برای جلوگیری از نابودی خود به‌وسیله‌ی فناوری، نیازمند نظارت دولتی فراگیر است. او می‌افزاید برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی، به دولت جهانی کاراتری نیاز داریم؛ دولتی که بتواند به‌‌سرعت هرگونه فناوری بالقوه‌‌‌ی ویرانگری را غیرقانونی اعلام کند. توصیفات بوستروم از نحوه‌ی نظارت دولت جهانی هوش مصنوعی شباهت بسیاری به روزگار تاریک تصویرشده در رمان ۱۹۸۴ دارددرادامه، او می‌گوید به نظارت چنین دولت بزرگی باید تن دهیم و هر فرد باید نوعی تجهیز به‌‌شکل گردنبند را با عنوان «برچسب آزادی» به‌همراه داشته باشد تا این سیستم بتواند آنچه فرد می‌‌بیند و می‌‌شنود، با دوربین‌‌ها و میکروفن‌‌های نصب‌‌شده مخابره کند.
زومیتزومیت16 ساعت قبل
گروهی از پژوهشگران دانشگاه تکنولوژی نانینگ سنگاپور و دانشگاه گریفیث استرالیا الگویی از دستگاهی کوانتومی ساخته‌اند که به‌وسیله‌ی آن می‌توان همه‌ی آینده‌ها‌ی ممکن را در ابر‌جای‌گزیدگی کوانتومی شبیه‌سازی کرد. برای فهمیدن این روش، این گروه و گروه پژوهشی پروفسور جف پراید از دانشگاه گریفیث با یکدیگر همکاری می‌کنند. سپس، آن‌ها بیان‌ کردند حالت دستگاه کوانتومی ابر‌جای‌گزیدگی از چندین احتمال ممکن از آینده است که هر‌کدان از آن‌ها با احتمال رخ‌دادنشان اندازه‌گیری می‌شوند. یکی از اعضا‌ی گروه به‌نام فرزاد غفاری توضیح‌ داد: روش کار ما بدین‌شکل است که برای هر جهت‌گیری خاص، تمامی احتمالات آینده را در ابر‌جای‌گزیدگی قرار‌ دهیم. هر کشف جدید از کاربرد‌ها‌ی کامپیوتر‌ها‌ی کوانتومی، انگیزه‌ی جدیدی برای پیشرفت این تکنولوژی ایجاد می‌کند.
زومیتزومیت16 ساعت قبل
«نمره‌ی درآمد ژنتیکی» به اقتصاددانان و اپیدمیولوژیست‌ها اجازه می‌‌دهد پرسش‌های بنیادی درزمینه‌ی نابرابری را دقیق‌تر بررسی کنند. کارفرمایان در آینده می‌توانند از شما بخواهند نمره‌ی درآمد ژنتیکی خود را به‌عنوان بخشی از درخواست شغلی خود بفرستید. در هیچ کجا اشاره نشده که نمره‌ی درآمد ژنتیکی که تنها ۲٫۵ درصد از تغییرات را توضیح می‌دهد، در پیش‌بینی ازراه‌دور میزان درآمد هر فرد دقیق نیست. مانند دیگر پژوهشگران ژنومیک اجتماعی، هیل باور دارد کار او چشم‌انداز سیاست اجتماعی شخصی را گسترده می‌کند. اگر بتوانید نمره‌ی درآمد ژنتیکی یا نمره‌ی آموزش ژنتیکی را برای کودکان در سنین پایین محاسبه کنید، می‌توانید محیط لازم برای آن‌ها را قبل از شروع تغییر دهید.

برنامه‌نویسان در انجمن Stack Overflow بیشتر چه سؤال‌هایی می‌کنند؟

10+
زومیتزومیت17 ساعت قبل
زومیتزومیت17 ساعت قبل
فورد، ون مفهومی و برقی ترانزیت مجهز به سیستم گرمایشی هوشمند را رونمایی کرد که باعث کاهش ۶۵ درصدی مصرف انرژی و افزایش ۲۰ درصدی شعاع حرکتی می‌شود. ون مفهومی فورد ترانزیت شعاع حرکتی ۱۴۸ کیلومتر با چهار ساعت شارژ باتری دارد. ون مفهومی ترانزیت هفت ویژگی متمایز دارد که فورد قصد دارد آن‌ها را برای مدل‌های تولیدی آزمایش کند. فورد ترانزیت ۶ پنل خورشیدی روی سقف دارد که یک باتری ۱۲ ولت را شارژ می‌کنند. ون فورد ترانزیت هم‌اکنون در مرحله‌ی مفهومی است؛ اما فورد قصد دارد آن را در آینده‌ی نزدیک در جاده آزمایش کند.

داستان استارتاپ شکست‌خورده Arrivo

4+
زومیتزومیت17 ساعت قبل

چرا خودروهای چینی ستاره‌های نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۹ بودند؟

9+
زومیتزومیت18 ساعت قبل
زومیتزومیت19 ساعت قبل
این فرایندی است که به‌‌‌دلیل شباهت بی‌‌نظیرش به‌ نحوه‌‌ی بقای سلول‌ها و بافت‌‌های زیستی، «متابولیسم مصنوعی» نام گرفته است. قابلیت بازسازیروشن است دانشمندان مشغول کار روی ایده‌‌ی خلق ماشین‌‌های زنده هستند. ما یک چیز زنده را خلق نمی‌‌کنیم؛ اما موادی می‌‌سازیم که بیشتر از آنچه تاکنون دیده‌‌اید، زنده به‌‌نظر می‌‌رسند. درواقع، این حباب زیستی زنده نیست؛ اما به‌نظر می‌رسد درست مانند موجودی زنده راه می‌‌رود و رشد می‌کند. این دستاورد تازه شاید چیزی شبیه به همان اولین ‌عناصر سازنده­‌ی حیات این سیاره در میلیون­‌ها سال قبل باشد.
زومیتزومیت20 ساعت قبل
کروم و فایرفاکس هر دو تحت‌تأثیر Dark Mode ویندوز ۱۰ و macOS Mojave قرار می‌گیرند؛ بنابراین، اگر سیستم‌عامل خود را روی Dark Mode قرار دهید، مرورگر شما به‌صورت خودکار تابع آن خواهد شد. iPhone و iPadمتأسفانه، اپل هنوز Dark Mode واقعی را برای iOS راه‌اندازی نکرده است؛ اما تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های آن از تنظیمات Dark Mode برخوردار هستند. اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های محبوبتنظیمات مذکور به سیستم‌عامل‌های اصلی اشاره می‌کردند؛ اما تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها هم از ویژگی Dark Mode برخوردار هستند. Reddit: اگر یکی از هواداران فعال Reddit هستید، Dark Mode وب را با کلیک روی نام کاربری و سپس، انتخاب Night Mode می‌توانید فعال کنید. وب‌سایت‌های تاریک به‌ندرت پیدا می‌شوند؛ اما افزونه‌‌ی مرورگرها، مثل Dark Mode یا Dark Theme برای کروم، بسیاری از وب‌سایت‌های مدنظر شما را می‌توانند تغییر دهند.
زومیتزومیت20 ساعت قبل
روز شنبه، نسخه‌ای آزمایشی از کرو دراگون، فضاپیمای مسافربری جدید اسپیس‌ایکس، در محل فرود در کیپ کاناورال فلوریدا حین آزمایش موتور خراب شد. این پرواز آزمایشی نشان داد کرو دراگون از توانایی لازم برای انجام تمام وظایف اصلی موردنیاز برخوردار است. با موفقیت این مأموریت، گامی مهم در مسیر ارسال افراد به فضا ازطریق کپسول اسپیس‌ایکس برداشته شد. از آن زمان تاکنون، اسپیس‌ایکس در‌حال‌آمادگی برای برداشتن گام بزرگ بعدی، یعنی آزمایش سامانه‌ی فرار اضطراری کرو دراگون بوده است. کپسول کرو دراگون پس از اتمام نخستین پرواز آزمایشی در اسفند در اقیانوس اطلس فرود آمداسپیس‌ایکس می‌گوید به‌کمک ناسا درحال‌بررسی مشکل پیش‌ آمده است.
زومیتزومیت21 ساعت قبل
اکنون شرکتی با نام آوین (Awain) با معرفی گران‌ترین کلید خودرو در تاریخ و سری جدید کلید‌های لوکس برای سوپراسپرت‌ها، این دیدگاه را تغییر داده است. کلید‌های شرکت آوین به‌صورت دست‌ساز در فنلاند توسط تیمی متشکل از ساعت‌سازان، جواهر‌سازان و مهندسان مکانیک ساخته می‌شوند. روند ساخت هرکدام از کلید‌های شرکت آوین به‌علت دقت و جزئیات بالا در طراحی، بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ ساعت زمان می‌برد. سری فانتوم با قیمت ۵۶۲ هزار دلاری خود بیش از ۳۴٫۵ قیرات الماس را در خود جای داده است. قیمت سری فانتوم کلیدهای شرکت آوین درواقع از یک دستگاه رولزرویس فانتوم واقعی هم بیشتر است.
زومیتزومیت22 ساعت قبل
در مطالعه‌ی جدیدی که روی مارمولک‌ها انجام شده، وجود غذاهای دارای کالری منفی به‌کلی رد شده است. در رژیم‌های غذایی لاغری، غذاهایی مانند کرفس، کاهو، گریپ‌فروت، خیار و کلم بروکلی با عنوان غذاهای دارای کالری منفی تعریف می‌شوند. استفان سکور، نوسنده‌ی ارشد مقاله از دانشگاه آلاباما گفت: بدون توجه به مقدار کالری موجود غذا، شما همیشه چیزی از آن به‌دست می‌آورید. پژوهشگران در مقاله‌ی خود نوشتند: نتایج مطالعه، این ادعا را که کرفس یک غذای دارای کالری منفی است، رد می‌کند و درمورد اصل وجود چنین نوع غذاهایی شک و تردیدهایی به‌وجود می‌آورد. متابولسیم یک انسان در حال استراحت این مقدار کالری را به‌سرعت خواهد سوزاند.
زومیتزومیت22 ساعت قبل
در پی افزایش تمایل خریداران آمریکایی به خرید خودروهای شاسی‌بلند، هوندا تولید سیویک و آکورد را کاهش می‌دهد. هوندا قصد دارد تولید خودروهای سیویک و آکورد را در ایالات متحده کاهش دهد، زیرا خریداران آمریکایی به سمت خرید محصولات شاسی‌بلند و پیکاپ گرایش دارند. مسئولان هوندا می‌گویند این خط تولید در سال حدود ۵۵ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند که اکثر آن‌ها سدان آکورد است. علاوه‌بر این بخشی از تولید شاسی‌بلند کوچک هوندا CR-V به کارخانه واقع در ایالت ایندیانا منتقل می‌شود و تولید هوندا سیویک در این کارخانه نیز کاهش می‌یابد. همچنین فروش هوندا سیویک نیز طی سال گذشته حدود ۱۴ درصد کاهش داشت، درحالی‌که امسال با ۵ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۷۸ هزار و ۱۸۵ دستگاه رسید.
زومیتزومیت23 ساعت قبل
به‌علت تاثیر قابل‌توجه ساعات زیستی روی فیزیولوژی بدن انسان، ورزش در زمان‌های مختلف روز به‌طور متفاوتی روی بدن تاثیر می‌گذارد. ما می‌خواستیم ببینیم که آیا ارتباطی بین زمان روز و عملکرد ورزشی وجود دارد یا خیر. آن‌ها دریافتند که در پاسخ به ورزش در هنگام عصر، در بدن سطح بالاتری از متابولیتی به نام ZMP تولید می‌شود. درنتیجه این امر ممکن است در افزایش ظرفیت ورزش در هنگام عصر تاثیر داشته باشد. به‌طور کلی، افراد شرکت‌کننده در آزمایش وقتی هنگام عصر ورزش می‌کردند درمقایسه با ورزش صبحگاهی، مصرف اکسیژن کمتری داشتند؛ این به‌مفهوم بازده بهتر ورزشی است.

تولید ویدیو‌های سوپراسلوموشن با ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی Kandao

زومیتزومیت1 روز قبل
Kandao یکی از شرکت‌های سازنده‌ی دوربین‌های حرفه‌ای با قابلیت تصویربرداری ۳۶۰ درجه است. ابزار جدید این شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی، امکان تبدیل ویدئوهای خام ۳۶۰ درجه با نرخ تصویربرداری معمولی را به انواع سوپر اسلوموشن فراهم می‌‌کند. کاربران می‌توانند ازطریق AI Slow Motion، ویدئوهای ۳۶۰ درجه با نرخ تصویربرداری ۳۰ فریم در ثانیه را به ویدئوهای سوپر اسلوموشن با نرخ تصویربرداری ۳۰ فریم در ثانیه تبدیل کنند. این نرم‌افزار با استفاده از هوش مصنوعی و روش‌های یادگیری ماشین، می‌تواند فریم‌های میانی را پیش‌بینی و تولید کرده تا درنهایت، ویدئوی سوپراسلوموشن ۳۶۰ درجه‌ یا واقعیت مجازی ارائه دهد. همچنین ویدئویی با رزولوشن ۴K و نرخ تصویربرداری ۶۰ فریم در ثانیه می‌تواند با همین شرایط به ویدئوی ۴K با نرخ تصویربرداری ۴۸۰ فریم در ثانیه تبدیل شود.

تلاش برای نجات درختان موز از خطر انقراض

5+
زومیتزومیت1 روز قبل
زومیتزومیت1 روز قبل
رئیس پلیس فتا از دستگیری فردی خبر داد که با در اختیار گرفتن اپل‌آیدی و رمز کاربران آیفون و آیپد اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌کرد. سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که با در اختیار گرفتن اپل‌آیدی کاربران و دسترسی به برنامه‌های گوشی، اقدام به اخاذی از آن‌ها کرده بود. وی همچنین اعلام کرد این فرد با طراحی سایت جعلی اپل، به اپل‌آیدی کاربران آیفون و آیپد دسترسی پیدا کرده بود و سپس با در اختیار گرفتن برنامه‌های گوشی آن‌ها اقدام به اخاذی از کاربران می‌کرد. این اولین باری نیست که افراد سودجو با در اختیار گرفتن اپل‌آیدی و رمز طعمه‌های خود اقدام به اخاذی از آن‌ها کرده‌اند. رئیس پلیس فتا در ادامه‌ی صحبت‌های خود از دارندگان گوشی‌های موبایل اپل خواست مسائل امنیتی را رعایت کرده و از افشای رمز اپل‌آیدی خود و ارسال آن در صفحات شبیه‌سازی‌شده و جعلی اجتناب کنند.
زومیتزومیت1 روز قبل
بنابراین پرسیدن سؤال مناسب نه‌تنها ما را از گمراهی خارج می‌کند بلکه در وقت و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌کند. پرسیدن سؤال‌های یک جمله‌ای به باز بودن سؤال کمک می‌کند و جا را برای پرسیدن سؤال‌های بیشتر باز می‌گذارد. نباید: از پرسیدن سؤال‌های گزینه‌ای اجتناب کنیدبه‌عنوان مثال تصور کنید مشکلی در مورد کیفیت محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید ایجاد شده و دو راه‌حل برای ازبین‌بردن آن به ذهنتان می‌رسد. شخصی که سوالی را با این روش مطرح می‌کند دنبال شنیدن پاسخ دیگران نیست بلکه قصد دارد دیگران تصمیم او را در مورد موضوعی تأیید کنند. این به این معنا است که هدف سؤال پرسیدن را متوجه نشده‌اید.

زومیت

همه‌ی اخبار دنیای فناوری،،‌عکاسی، معماری، ابزارهای تازه، موبایل و اینترنت و شبکه، و سایر اخبار حوزه‌ی تکنولوژی در صفحه‌ی خبرگزاری زومیت در سایت خبری قابل مشاهده است.