تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «زومیت»

زومیتزومیت33 دقیقه قبل
شرکتی به نام Specially Vehicle Engineering مدل‌هایی از شورولت سابربن و تاهو را معرفی کرده است که قدرت آن‌ها به ۱۰۰۰ اسب‌بخار می‌رسد. تاهو و سابربن دو خودروی شاسی‌بلند بزرگ از شورولت هستند که برای خانواده‌های پرجمعیت و افرادی که به خودروی جادار نیاز دارند بسیار ایده‌آل‌اند. نسخه‌ی اول این پکیج تیونینگ ۸۱۰ اسب‌بخار و نسخه‌ی دوم ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت دارند. در مدل ۱۰۰۰ اسب بخاری قطعات داخلی جعبه‌دنده‌ نیز تقویت شده‌اند تا بتوانند از پس این قدرت بالا بر بیایند. امروزه در بین محصولات این شرکت مدل‌های ۱۰۰۰ اسب بخاری از شورولت کامارو و شورولت کوروت نیز دیده می‌شوند.
زومیتزومیت1 ساعت قبل
این حرکات از دو قانون مشترک برای تمام شکل‌های ارتباطی انسان‌ها تبعیت می‌کردند: قانون زیف (Zipf's law) درمورد اختصار و قانون منزیراث (Menzerath's law) درمورد پیچیدگی ساختارهای زبانی. قانون زیف، توصیف‌کننده‌ی ارتباط معکوس بین مرتبه‌ی استفاده‌ی ما از یک کلمه و رتبه‌ی آن درمقایسه با دیگر کلمه‌ها است. هر نوع بیانی دارای یک فراوانی بود و مطابق با قانون زیف، حرکاتی که بیش از همه استفاده می‌شد، دارای کوتاه‌ترین دوره زمانی بودند. یک استثنای جالب برای این قانون درمورد حرکت کل بدن بود. آیا این موضوع می‌تواند به زندگی در جهان‌های دیگر نیز تعمیم داده شود؟ شاید روزی ما کشف کنیم که قوانین زبانی چقدر جهانی هستند.
زومیتزومیت1 ساعت قبل
پرزیدنت ترامپ برخلاف اظهارات پیشین، بدون کنار گذاشتن هیچ کدام از برنامه‌های ناسا، بودجه‌ی این سازمان فضایی در سال ۲۰۱۹ را به نحو چشمگیری افزایش داد. در طرف دیگر، بودجه‌ی برنامه‌ی اکتشافات انسانی نیز که در سال ۲۰۱۸ برابر با ۴/۷۹ میلیارد دلار بود، اکنون به ۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. بااین‌حال، مواد تکمیلی برای بودجه هشدار می‌دهند که هزینه‌ی این پروژه باید در حدود ۳٫۲ میلیارد دلار که توسط کنگره تعیین شده است، باقی بماند. کالبرسون، یک هوادار بزرگ و سرسخت فضا به‌حساب می‌آید که سابقه‌ی ریاست کمیته‌ی فرعی مسئول تأمین بودجه‌ی ناسا در مجلس را در کارنامه دارد. همچنین، این ششمین سال متوالی است که ناسا بودجه‌ای بزرگتر از سال قبل دریافت می‌کند.
زومیتزومیت11 ساعت قبل
پتنتی که اخیرا ردموندی‌ها ثبت کرده‌اند، به‌نام Active Stylus Motion Vector شناخته می‌شود که به‌احتمال زیاد، مرتبط‌با بهبود عملکرد قلم هوشمند سرفیس خواهد بود. پتنت اخیر مایکروسافت به‌طور کلی به هماهنگی و اتصال قلم هوشمند با صفحه‌ی لمسی ارتباط دارد. در متن پتنت آمده است: حسگر لمسی می‌تواند دقت مکان‌یابی قلم استایلوس را با صرف زمان بیشتر افزایش دهد. به‌بیان ساده‌تر، افزایش دقت در مکان‌یابی قلم استایلوس امکان ایجاد لگ در نوشتن یا نقاشی‌کشیدن را افزایش می‌دهد. راهکار مایکروسافت برای بهینه‌سازی تعادل در دقت مکان‌یابی قلم و قابلیت‌های لمسی ایجاد بردار حرکتی برای ارتباط قلم با صفحه‌ی لمسی است.
زومیتزومیت11 ساعت قبل
آرتور آشکین قصد دارد ضمن رونمایی آخرین دستاوردش در تبدیل ارزان و کاربردی انرژی خورشیدی، دومین جایزه‌‌ی نوبل فیزیک را برایش به‌ارمغان آورد. آرتور آشکین، قدیمی‌ترین برنده‌‌ی جایزه‌ی نوبل، ازجمله افرادی است که به‌ راحتی در سبک زندگی اهمیت فراوانی می‌دهد. در سال ۲۰۱۸، او به‌‌خاطر نقشش در اختراع فناوری کوچکی به‌نام «موچین نوری» برنده‌‌ی جایزه‌‌ی نوبل فیزیک شد. او حتی به کسب دومین جایزه‌‌ی نوبل خود نیز چشم دوخته است. [آشکین] می‌تواند هسته‌‌ی سلول را جابه‌جا کند و بسیاری از کارهای جالب دیگر را انجام دهد.
زومیتزومیت11 ساعت قبل
گوگل نیز دراین‌زمینه فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد، برای مثال، اخیرا تصمیم گرفته در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کند که به‌کمک هوش مصنوعی می‌تواند مقالات خبری بنویسد. این انقلاب به‌وسیله‌ی توسعه‌ی سریع نرم‌افزار یادگیری ماشین، یکی از زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی، در‌حال‌تحقق است. تأثیر برای حقوق مالکیت ادبی و هنریخلق آثار ادبی و هنری با استفاده از هوش مصنوعی، پیامدهای مهمی برای حقوق مالکیت ادبی و هنری (کپی‌رایت) ممکن است داشته باشد. آیندهاستفاده از هوش مصنوعی هرروز پیچیده‌تر می‌شود و به‌نظر می‌رسد میزان استفاده از این فناوری در تولید آثار هنری روبه‌افزایش است. به‌نظر می‌رسد اعطای حقوق مالکیت ادبی و هنری به شخص انجام‌دهنده‌ی عملیات هوش مصنوعی منطقی‌ترین رویکرد باشد.

چرا شرکت‌های فناوری به استخدام اقتصاددانان روی آورده‌اند؟

3+
زومیتزومیت12 ساعت قبل
زومیتزومیت12 ساعت قبل
براساس جدیدترین گفته‌های جک دورسی، احتمالا شبکه‌ی اجتماعی توییتر به‌جای فراهم‌کردن امکان ویرایش توییت‌ها، میزبان قابلیت جدیدی به‌نام «شفاف‌سازی» خواهد شد. در پی افزایش درخواست کاربران این شبکه‌ی اجتماعی برای افزوده‌شدن امکان ویرایش توییت‌ها، مدیران توییتر اعلام کردند احتمال دارد در آینده، چنین قابلیتی به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه کنند. درواقع، ویژگی جدید توییتر به‌جای اینکه امکان ویرایش توییت‌های پیشین را برای کاربران مهیا کند، به آنان اجازه می‌دهد درباره‌ی گفته‌های پیشین خودشان اظهارنظر کنند. به‌گفته‌ی دورسی، اضافه‌شدن این قابلیت فعلا قطعی نیستافزون‌براین، مدیران توییتر اضافه‌کردن قابلیت «شفاف‌سازی» توییت‌های گذشته را در میان گزینه‌‌هایش قرار داده‌اند و احتمال دارد آن را عملی کنند. درواقع، مدیران توییتر فعلا مشغول ایده‌پردازی و گذراندن مراحل اولیه برای اضافه‌کردن قابلیت جدید، مانند ویرایش توییت یا شفاف‌سازی توییت‌ها هستند.
زومیتزومیت12 ساعت قبل
شهرهای بدروم، کوش آداسی، مارماریس و آلانیا درکنار شهرهای بزرگ ترکیه، مکان‌های دیدنی فوق‌العاده‌ای دارند که کمتر شناخته شده‌اند و در نوروز می‌توانید به آن‌ها سر بزنید. امروزه اغلب آژانس‌های مسافرتی، انواع تور ترکیه به مقصد شهرهای مختلف مثل استانبول، آنتالیا، مارماریس، کوش آداسی، بدروم و آلانیا را ارائه می‌کنند. به همین دلیل است که تور بدروم نیز درکنار تور شهرهای مشهور ترکیه، رفته رفته محبوبیت خاصی می‌یابد. کوش آداسی علاوه‌بر طبیعت بکر، تاریخ غنی‌ای نیز دارد و همین امر سبب محبوبیت تور کوش آداسی بین انواع تور ترکیه شده است. برترین مکان‌های دیدنی کوش آداسی از نگاه کاربران وب‌‌سایت تریپ‌ادوایزر شامل این جاذبه‌ها است: پارک آبی آدالند (Adaland)، قلعه کوش آداسی، ساحل بانوان (Kadınlar Denizi)، اوزون پلاژ (Uzun Plaj) و ساحل شن‌های نقره‌ای (Silver Sands Beach) در منطقه SSK.
زومیتزومیت13 ساعت قبل
بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه اخیر افت شدیدی کرده؛ اما سرمایه‌گذاری روی شرکت بلاک‌چین فعال در مبارزه با جرایم مالی نشان می‌دهد این بازار هنوز نمرده است. شرکت Chainalysis، ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزار پیگیری تراکنش‌های ارز دیجیتال، اعلام کرده است در مرحله‌ی دوم سرمایه‌گذاری، ۳۰، ۰۰۰، ۰۰۰ دلار از شرکت Accel دریافت کرده است. جاناتان لوین، بنیان‌گذار و رئیس عملیات اجرایی Chainalysis می‌گوید: مدیران جدید شرکت به تحقیق و توسعه‌ی این شرکت و گسترش آن در بازار اروپا کمک خواهند کرد. ابزارهای تحقیق و بررسی این شرکت به مؤسسات مالی و رگولاتورها و صرافی‌های ارز دیجیتال کمک می‌کند جرایم مالی، مانند پول‌شویی و تقلب آنلاین را شناسایی کنند. افزون‌براین، این شرکت ۱، ۶۰۰، ۰۰۰ دلار در مرحله‌ی ایده‌پردازی و ۱۶، ۰۰۰، ۰۰۰ دلار در مرحله‌ی اول سرمایه‌گذاری دریافت کرده است.

سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری جنرال موتورز و آمازون در برند ریوین

5+
زومیتزومیت13 ساعت قبل
زومیتزومیت13 ساعت قبل
هرازگاهی از متخصص لوله‌کشی ساختمان بخواهید سیستم لوله‌کشی را وارسی کند تا درصورت هرگونه اشکال، سریع متوجه شوید. سرامیک و کاشی را عوض کنیدیکی از روش‌های ایجاد تغییر در آشپزخانه و حمام، تعویض کاشی‌ها است. از متخصصان استادکار کمک بگیریدلوله‌کشی آب‌وفاضلاب و تعمیرات آن کاری بسیار تخصصی است که افزون‌بر دقت، به توانایی و تخصص نیاز دارد. بااین‌حال، ما سفارش ازطریق استادکار را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا استادکار بهترین اپلیکیشن درخواست خدمات در کشور است. استادکار علاوه‌بر ارائه‌ی خدمات لوله‌کشی آب، لوله‌کشی فاضلاب ساختمان، کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری، خدمات دیگری مانند بازسازی ساختمان، نظافت منزل، خدمات خودرو، نقاشی ساختمان، نصب کاغذ دیواری، تعمیرات پکیج و … را ارائه می‌دهد.
زومیتزومیت14 ساعت قبل
برخی از افراد می‌گویند ابتلا به بیماری‌های دوران کودکی، مانند آبله و سرخک و اوریون، به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند. سرخک بیماری پیشگیری‌شدنی به‌وسیله‌ی واکسن است و واکسن‌های سرخک هم درحدود ۹۹ درصد کارایی دارند؛ یعنی واکسن از ابتلای هر فردی پیشگیری می‌کند که با این ویروس مواجه شود. او معتقد بود عفونت موجب تحریک سیستم ایمنی بیمار برای مبارزه با سرطان می‌شود. واقعیت این است که این بیماری‌های پیشگیری‌شونده به‌وسیله‌ی واکسن موجب مرگ تعداد چشمگیری از کودکان می‌شوند. اگرچه تمام واکسن‌ها صد‌در‌صد محافظت‌کننده نیستند، واکسن سرخک یکی از محافظت‌کننده‌ترین واکسن‌ها است و حدود ۹۹ درصد ایمنی را برای افرادی فراهم می‌آورد که آن را دریافت می‌کنند.
زومیتزومیت15 ساعت قبل
گروه‌بندی جدید دانشمندان درباره‌ی انواع بی‌خوابی صرفا براساس علائم بی‌خوابی، همچون سخت بیدارشدن از خواب یا مشکل در به‌خواب‌رفتن نیست. پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که افراد مبتلا به اختلال بی‌خوابی شرایط ذهنی و شناختی مختلفی مانند سطوح استرس و احساسات متفاوت دارند. سازوکارهای مغزی هریک از انواع بی‌خوابی ممکن است متفاوت باشد. همین موضوع درباره‌ی اختلال بی‌خوابی نیز صادق است. افراد مبتلا به بی‌خوابی نوع ۱ بیشتر دچار ویژگی‌های استرسی و روان‌رنجوری و کم‌امیدی مبتلا بودند؛ درحالی‌که افراد گروه ۲ و ۳ دچار ویژگی‌های استرسی کمتر.
زومیتزومیت17 ساعت قبل
شما نمی‌توانید با استفاده از قوانین استاندارد فیزیک نیروی سوپرمن، پرواز کردنش یا دیدش با اشعه ایکس را توضیح دهید. حتی برای من مهم نیست که او می‌تواند در حال حمل یک ساختمان پرواز کند. او می‌خواهد که ساختمان را بلند کند ولی ناگهان به‌جای آن درست از وسط آن به سمت بالا پرواز می‌کند. اگر سوپرمن این ساختمان را از وسط بلند کرده، چه چیزی لبه‌های ساختمان را نگه داشته است؟ پاسخ این است که دیگر قسمت‌های ساختمان لبه‌ها را نگه داشتند. اگر بعضی از قسمت‌های سمت چپ ساختمان به سمت بالا نیرو وارد می‌کنند، پس نیرویی که سمت چپ ساختمان به قسمت‌های دیگر ساختمان وارد می‌کند باید رو به پایین باشد.
زومیتزومیت17 ساعت قبل
اوپو ساعاتی پیش به‌صورت رسمی اعلام کرد که به‌زودی گوشی هوشمند F۱۱ پرو را که از یک دوربین سلفی کشویی بهره می‌برد، رونمایی می‌کند. اوپو از مدتی پیش، صحبت کردن در مورد برخی ویژگی‌های گوشی موردانتظار F۱۱ پرو را آغاز کرده است و هر بار چیز جدیدی از آن رو می‌کند. این شرکت چینی ساعاتی پیش تأیید کرد که Oppo F۱۱ Pro از دوربین سلفی کشویی بهره خواهد گرفت تا از این طریق دارای نسبت نمایشگر به بدنه‌ی کمتری نسبت به رقبا باشد. با انتشار این ویدیوی کوتاه، رونمایی قریب‌الوقوع اوپو اف ۱۱ پرو به‌صورت رسمی تأیید شده است، با این‌حال تاکنون جزئیاتی از تاریخ معرفی دقیق این گوشی نمی‌دانیم. زومیت به‌محض پرده‌برداری اوپو از اف ۱۱ پرو، خبر مربوط به آن را پوشش خواهد داد.
زومیتزومیت18 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبر نوری به منظور بالا بردن کیفیت ارتباطات در حاشیه‌ی شهرها و جاده‌ها خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از احداث فیبر نوری به منظور بالا بردن کیفیت ارتباطات نسل سوم و چهارم خبر داد. وی پایین بودن پهنای باند را دلیل اصلی نارضایتی مردم از کیفیت ارتباطات دانست و راه‌حل آن را در استفاده از فیبر نوری عنوان کرد. امکاناتی مانند بانکداری الکترونیک، خرید آنلاین و تلفن تصویری سایر امکاناتی هستند که درکنار اینترنت پرسرعت و در بستر فیبر نوری ارائه می‌شوند. سال گذشته فاز اول فیبر نوری منازل در تهران و سایر استان‌ها به بهره‌برداری رسید و حال وزیر ارتباطات از احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبر نوری در حاشیه‌ی شهرها و جاده‌ها خبر داد.
زومیتزومیت18 ساعت قبل
برگ‌های مصنوعی تاکنون تنها در محیط آزمایشگاه استفاده می‌شدند، اما اکنون با راهکار پیشنهادی توسط گروهی پژوهشی می‌توان از آن‌ها در محیط بیرون استفاده کرد. اما اکنون، پژوهشگران دانشگاه ایلینویز در شیکاگو راهکاری طراحی‌شده را پیشنهاد کردند که با استفاده از آن می‌توان برگ‌های مصنوعی را از آزمایشگاه بیرون آورد و به محیط بیرون برد. سینگ گفت: با قرار دادن فناوری برگ مصنوعی سنتی در این غشای مخصوص، کل این واحد قادر به عملکرد مانند یک برگ طبیعی در خارج از آزمایشگاه خواهد بود. یک برگ مصنوعی الهام گرفته شده از زیست‌ برگ طبیعی. کربن‌دی‌اکسید (توپ‌های قرمز و مشکی) همان‌طور که آب (توپ‌های سفید و قرمز) از انتهای برگ تبخیر می‌شود، وارد برگ می‌شود.
زومیتزومیت18 ساعت قبل
درگذشته انواع جرثقیل به تنوع امروزه وجود نداشت و این ماشین‌های عموما غول‌پیکر، فقط با اندازه‌های بسیار بزرگ و برای جابجایی بارهای با حجم زیاد ساخته می‌شدند. اما در حال حاضر انواع جرثقیل‎ها با تکنولوژی‌های جدید برای حوزه‌های کاری مختلف ساخته شده و به کار برده می‌شوند. همچنین این تنوع می‌تواند انتخاب را برای افرادی که هیچ‌گونه آشنایی با این ماشین‌آلات سنگین ندارد، سخت کند. همچنین این نوع از انواع جرثقیل دارای دو نوع دروازه‌ای پایه متحرک و ثابت است. اجاره جرثقیل سبک یا سنگینیکی از مهم‌ترین مواردی که باید در اجاره جرثقیل به آن توجه کنید، کاربر آن است.
زومیتزومیت19 ساعت قبل
اکنون موفقیت‌های علمی استونی موجب جلب توجه کشورهای دیگر نیز شده است، کشورهای که در نظر دارند ظرفیت علمی خود را شکوفا کنند. از آن زمان تاکنون، تولیدات علمی استونی به بیش از چهار برابر افزایش یافته است. در دوران شوروی یک مؤسسه‌ی سایبری وابسته به آکادمی علوم استونی، پژوهش‌هایی در زمینه‌ی هوش مصنوعی و علوم رایانه‌ای مبتنی بر جبر انجام می‌داد. همچنین دانشمندان استونیایی در زمینه‌ی رقابت برای جلب حمایت‌های مالی در قالب برنامه‌‌های چندساله‌ی اتحادیه‌ی اروپا بسیار خوب عمل کرده‌اند. زمانی‌که استونی به اتحادیه‌ی اروپا ملحق شد در زیر چتر حفاظتی ناتو، پیمان نظامی آنتلانتیک شمالی نیز درآمد.
زومیتزومیت20 ساعت قبل
Ranger نام دوربین سینمایی جدید RED است که به‌واسطه‌ی قیمت بالا امکان خرید آن وجود ندارد و تنها به‌صورت اجاره‌ای در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. RED Rangerپس می‌توان Ranger را نوعی دوربین شخصی‌سازی‌شده قلمداد کرد که به سفارش کرایه‌دهندگان مجاز تولید می‌شود. Ranger چگونه دوربینی است؟ ظاهر Ranger همچون نسخه‌ای کوچک‌شده از دوربین DXL۲ محصول پاناویژن (Panavison) است. در زمینه‌ی حسگر هم رد Ranger از همان نمونه‌ی RED Monstro ۸K VV که در DXL۲ به‌کاررفته بهره می‌برد. البته Ranger تنها دوربین شخصی‌سازی‌شده‌ی رد نیست و این شرکت غول‌هایی مانند RED Helium و RED Xenomorph را هم در کارنامه‌ی خود دارد.
زومیتزومیت20 ساعت قبل
از بین سیستم‌های ماژولار رزبری پای، کامپیوتر رزبری پای ۳ یکی از جالب‌ترین دستگاه‌های این شرکت است. براساس آخرین اخبار، به‌نظر می‌رسد رزبری پای ۳ قابلیت جدیدی به فهرست توانمندی‌ها و ویژگی‌های خودش اضافه کرده است. درنظر داشته باشید که ویندوز ۱۰ آرم روی رزبری پای ۳ بسیار کند اجرا می‌شود. براساس اعلام TechSpot، ویندوز ۱۰ آرم روی رزبری پای ۳ برای انجام وظایف مشخصی قابل استفاده است. شاید روزی فرا برسد که بتوانیم رزبری پای را با ویندوز ۱۰ و قیمتی به‌شدت ارزان در اختیار داشته باشیم.

ما هنوز در ابتدای راه انقلاب بیت‌ کوین هستیم

4+
زومیتزومیت20 ساعت قبل
زومیتزومیت21 ساعت قبل
گوشی هوشمند گلکسی M۳۰ سامسونگ با نمایشگر Super AMOLED، دوربین سه‌گانه و البته با قیمتی بسیار مناسب به بازار عرضه خواهد شد. بی‌شک طبق روال معمول، منتقدان انتقادهای خود را در مورد این دو گوشی هوشمند نیز مطرح می‌کنند. از زمان رونمایی این دو دستگاه جدید سامسونگ، گلکسی M۲۰ به برخی دیگر از بازارهای جهانی نیز راه پیدا کرده است. پیشتر گوشی‌های هوشمند گلکسی M۱۰ و گلکسی ام ۲۰ با نمایشگر TFT معرفی شدند. همچنین براساس گزارش مذکور، درحالی‌که گلکسی ام ۲۰ با دوربین دوگانه رونمایی شد، گلکسی ام ۳۰ از دوربین سه‌گانه بهره خواهد برد.
زومیتزومیت21 ساعت قبل
در اولین روز فوریه ۲۰۰۳ شاتل فضایی کلمبیا در حین بازگشت به زمین منفجر شد و همه فضانوردان آن کشته شدند. زمانی‌که شاتل در مدار خود بود، ‌ در حین بررسی تصاویر پرتاب، ‌ پرسنل ناسا متوجه شدند بال شاتل ضربه خورده‌ است. دراین زمان شاتل کلمبیا در ارتفاع ۶۱۱۷۰ متری با سرعتی ۱۸ برابر سریع‌تر از سرعت صوت به نزدیکی دالاس رسیده بود. سرانجام این عملیات برای ناسا، جمع‌آوری ۸۴ هزار قطعه بود که تنها ۴۰ درصد از شاتل کلمبیا به شمار می‌رفت. کاری که با شرایط برنامه‌ها و فعالیت‌های فضانوردان شاتل کلمبیا و استفاده زیاد مواد مصرفی یک خودکشی بود.
زومیتزومیت22 ساعت قبل
این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۸، کاهش رشد شدیدی داشت. اوبر گزارش مالی نهایی سال گذشته‌ی میلادی خود را منتشر کرد و طبق آن، کاهش رشد شدید و به‌نوعی زیان مالی را تجربه کرده است. البته، یکی از دلایل کاهش زیان‌های اوبر در سال ۲۰۱۸، فروش دارایی‌ها و کسب‌وکارهای مختلف بوده است. استارتاپ تاکسی‌رانی اوبر، در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸، ۸۶۵ میلیون دلار زیان با ۳ میلیارد دلار فروش را ثبت کرد. در بخش درآمدی این دوره، رشد اوبر ۲۵ درصد عنوان شد که بسیار کمتر از ۴۳ درصد رشد سالانه بود.
زومیتزومیت22 ساعت قبل
استارتاپ Pullstring پلتفرمی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا اپلیکیشن‌هایی مخصوص سرویس‌هایی همچون الکسا و گوگل اسیستنت تولید کنند. طبق گزارش سرویس Axios، اپل این استارتاپ را خریداری کرد. این خرید، به‌احتمال زیاد برای بهبود دستیار هوشمند اپل یعنی سیری انجام شده است. در آن بازار، گوگل با ۱۷ درصد در مقام دوم جای می‌گیرد و اپل، تنها ۴ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. استارتاپ مذکور علاوه‌بر همکاری با شرکت‌های متعدد در تولید اپلیکیشن‌های صوتی، ‌ با شرکت تولید اسباب‌بازی Mattel نیز در ساخت عروسک سخنگوی باربی به‌نام Hello Barbie همکاری داشته است.
زومیتزومیت23 ساعت قبل
بنتلی از مدل Speed شاسی بلند بنتایگا پرده‌برداری کرد که توانسته با وجود قدرت کم‌تر در مقابل شاسی بلند لامبورگینی، شاسیبلند سریعتری است. بنتلی بنتایگا نیز شرایط مشابهی دارد و سازنده‌ی بریتانیایی این خودرو نسخه‌ای اسپرت و سریع‌تر از بنتایگا را با نام بنتایگا اسپید معرفی کرده است. برای مقایسه مدل استاندارد بنتایگا که از نسخه‌ی ضعیف‌تر همین پیشرانه استفاده می‌کند ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد. از نظر قدرت خروجی باید نزدیک‌ترین رقیب بنتایگا Speed را لامبورگینی اوروس با قدرت ۶۴۱ اسب بخاری دانست. بنتلی هنوز قیمت دقیق مدل اسپید را اعلام نکرده اما قیمت آن قطعا از مدل فعلی W۱۲ بالاتر خواهد بود که در حال حاضر چیزی در حدود ۲۳۰ هزار دلار است.
زومیتزومیت23 ساعت قبل
در برهه‌ی زمانی‌که به‌نظر می‌رسد ارزهای رمزنگاری‌شده به‌سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده‌اند، جی‌پی مورگان قصد دارد ارز دیجیتال اختصاصی خودش را معرفی کند. در کل، جیمی دیمون دیدگاه‌های خشن و قهرآلودی نسبت به بیت‌کوین دارد و شاید همین مسئله باعث شده که به فکر معرفی ارز دیجیتال اختصاصی با نام JPM Coin بئفتد. این اولین‌بار نیست که جی‌پی مورگان در جوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده و بلاک‌چین سرمایه‌گذاری می‌کند. در ماه‌های اول که جی‌پی مورگان در حال تست فناوری جدید خودش است، ارز دیجیتال JPM در مقادیر کم معامله می‌شود. باید ببینیم آیا ارز دیجیتال جی‌پی مورگان می‌تواند به‌صورت عمومی و گسترده در معاملات به‌کار برده شود یا خیر.
زومیتزومیت1 روز قبل
تیم فرمول یک مک‌لارن از خودرو جدید MCL۳۴ برای فصل ۲۰۱۹ رونمایی کرد. روی خودرو نام حامیان مالی این تیم شامل استرلا گالیسیا (Estrella Galicia)، هاسکی چاکلیت (Huski Chocolate)، پتروبرس، دل و خودروساز معروف فرانسوی یعنی رنو حضور دارند. در فصل جدید کارلوس ساینز و لندو نوریس پشت فرمان خودرو فرمول یک MCL۳۴ خواهند نشست و جایگزین فرناندو آلونسو و استوفل وندورن می‌شوند. گیل‌ دی‌فران، مدیر ورزشی تیم مک‌لارن گفت: احساس درون تیم باورنکردنی است. مک‌لارن در جدول رده‌بندی فصل گذشته در مکان ششم ایستاد که با نتیجه‌ی بهترین فصل آن‌ها به همراه هوندا برابری می‌کند.

زومیت

همه‌ی اخبار دنیای فناوری،،‌عکاسی، معماری، ابزارهای تازه، موبایل و اینترنت و شبکه، و سایر اخبار حوزه‌ی تکنولوژی در صفحه‌ی خبرگزاری زومیت در سایت خبری قابل مشاهده است.