پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «عصر ایران»

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
۶- لیوونیا، میشیگان: در مقایسه با سال گذشته، متوسط درآمد ساکنان این شهر ۵٫۴ درصد افزایش و متوسط قیمت مسکن ۱٫۹ درصد کاهش یافته است. ۷- الکساندریا، ویرجینیا: در مقایسه با سال گذشته، متوسط درآمد ساکنان این شهر ۴٫۷ درصد افزایش و متوسط قیمت مسکن ۳٫۶ درصد کاهش یافته است. ۸- دنور، کلرادو: در مقایسه با سال گذشته، متوسط درآمد ساکنان این شهر ۶٫۸ درصد افزایش و متوسط قیمت مسکن ۲٫۱ درصد کاهش یافته است. ۹- ری لیگ، کارولینای شمالی: در مقایسه با سال گذشته، متوسط درآمد ساکنان این شهر ۴٫۹ درصد افزایش و متوسط قیمت مسکن ۴٫۳ درصد کاهش یافته است. ۱۰- چارلستون، کارولینای جنوبی: در مقایسه با سال گذشته، متوسط درآمد ساکنان این شهر ۶٫۵ درصد افزایش و متوسط قیمت مسکن ۰٫۳ درصد کاهش یافته است.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
شمار پناهجویانی که به سه کشور مراکش، الجزیره و تونس بازگردانده شدند، در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۵ درصد افزایش یافته و به ۱۸۷۳ تن رسیده است. یک روزنامه محلی شهر دوسلدورف با استناد به آمار وزارت کشور آلمان از افزایش چشمگیر آمار اخراج پناهجویان در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داده است. علاوه بر آن آمار اخراج پناهجویانی کشورهایی مانند روسیه، ارمنستان، افغانستان، هند، گامیبا و غنا هم دست‌کم دو برابر شده است. به گزارش دویچه‌وله، مجلس فدرال آلمان با این تصمیم موافقت کرده است اما دولت آلمان برای اجرای آن نیازمند موافقت و همکاری دولت‌های ایالتی این کشور است. این مذاکرات برای جلب همکاری این کشورها برای تشخیص هویت پناهجو و صدور مدارک شناسایی افرادی بود که از آلمان اخراج می‌شوند.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
در حالی که چند روز بیشتر به برگزاری دیدار دوم سران کره شمالی و آمریکا نمانده است، واشنگتن یک بار دیگر اعلام کرد کره شمالی باید فورا برنامه هسته‌ای نظامی خود را به طور کامل متوقف و زرادخانه هسته‌ای اش را تسلیم کند. این در شرایطی است که پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفته بود فعلا شتابی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح اتمی کره شمالی ندارد و فقط می‌خواهد کره شمالی دست به آزمایش‌های موشکی بالستیک و اتمی نزند. همین حال گزارش خبرگزاری کره جنوبی حاکی است که آمریکا پیش از شروع اجلاس سران، فشار بر کره شمالی را برای تسلیم سیاهه‌ای از زرادخانه هسته‌ای این کشور تحت فشار قرار داده است. واشنگتن می‌گوید: باید یک بیانیه تمام عیار درباره غیراتمی شدن کره شمالی صادر شود که مشخصا جزییات را در بربگیرد اینکه کره شمالی نهایتا باید این تسلیحات را از بین ببرد. پیش بینی شده است که رهبر کره شمالی با قطار از مرز چین عبور کرده و راهی ویتنام شود و روزهای دوشنبه یا سه شنبه پیش از دیدار سران وارد هانوی خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
پاره شدن کفش بسکتبالیست آمریکایی، باعث سقوط ارزش سهام شرکت نایک شد. اما اتفاق عجیب آنجا رخ داد که کفش ویلیماسون بعد از زمین افتادن، کاملا پاره شد. پاره شدن کفش این بازیکن که محصول شرکت نایک بود، باعث شد تا سهام نایک ۱٫۰۵ درصد سقوط کند. باراک اوباما بعد از پایان بازی در حساب توییتر خود، برای بازیکن ۱۸ ساله تیم داک آرزوی بهبودی سریع کرد. این مسابقه در نهایت با نتیجه ۸۸- ۷۲ به سود کارولینای جنوبی به پایان رسید.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
جمعی از کلیمیان مقیم ایران روز جمعه با حضور در آستان مقدس حضرت دانیال نبی (ع) در شوش در شمال استان خوزستان به نیایش و عبادت پرداختند. رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش به خبرنگار ایرنا گفت: آیین نیایش کلیمیان سال‌های متمادی است که با هماهنگی انجمن کلیمیان در جوار حضرت دانیال نبی (ع) در شوش برگزار می‌شود. محمدحسن پورنعمت افزود: به منظور فراهم کردن امکان نیایش کلیمیان در جوار قبر حضرت دانیال نبی (ع) درب اصلی مزار این پیامبر الهی در زیر زمین آرامگاه بر روی آنان باز شده است. حضرت دانیال نبی (ع)، از پیامبران الهی در قرن هفتم قبل از میلاد است که نسل وی به داوود پیامبر (ع) می‌رسد. آرامگاه دانیال نبی (ع)، در ساحل شرقی رودخانه شاوور در جنوب شهرستان شوش و روبروی تپه ارگ قرار دارد.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
با توجه به اینکه اطلاعات افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی در پلیس وجود دارد، پلیس اشراف خوبی بر آنها داشته و قطعا اگر اقدامی انجام دهند که باعث اخلال در نظم عمومی شود، دستگیر خواهند شد و تحت کنترل قرار خواهند گرفت. رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از اشراف پلیس بر مخلان نظم و امنیت عمومی خبرداد و تاکید کرد که اجازه اخلال در نظم عمومی به این افراد داده نخواهد شد. سردار علی ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا درباره نظارت پلیس بر مخلان نظم و امنیت عمومی، اظهار کرد: پلیس اطلاعات افرادی را که سابقه‌دار هستند و اخلال در نظم عمومی به وجود می‌آورند که اصطلاحا به آنان اراذل و اوباش گفته می‌شود، در بانک اطلاعاتی خود دارد. وی با بیان اینکه پلیس اشراف خوبی بر مخلان نظم و امنیت در پایتخت دارد، گفت: با توجه به اینکه اطلاعات افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی در پلیس وجود دارد، پلیس اشراف خوبی بر آنها داشته و قطعا اگر اقدامی انجام دهند که باعث اخلال در نظم عمومی شود، دستگیر خواهند شد و تحت کنترل قرار خواهند گرفت. رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تاکید کرد: مردم خیالشان راحت باشد که ما اجازه اخلال در نظم عمومی را به این افراد نخواهیم داد.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
روز یکشنبه (۵ اسفند) در ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی از نقاط جنوب شرق و شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در بعدازظهر فردا (۴ اسفند) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی از نقاط بوشهر، ارتفاعات کرمان و بخش‌هایی از خلیج فارس افزایش ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت. احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در دو روز آینده در غالب مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود. همچنین بعدازظهر امروز (۳ اسفند) با عبور موجی ضعیف از کشور برای برخی نقاط غرب کشور و بخش‌هایی از خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش ابر و بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود. وی افزود: روز یکشنبه (۵ اسفند) در ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی از نقاط جنوب شرق و شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به وضعیت جوی تهران نیز اشاره کرد و گفت: برای تهران در روز شنبه (۴ اسفند) آسمانی صاف تا کمی ابری با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۱ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۵ اسفند) نیز آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۲ و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
فعالان مراکش طی روزهای گذشته به نقل از رسانه اسرائیل اخباری را پیرامون سفر نتانیاهو به مراکش طی ماه مارس یا آوریل منتشر کرده و مخالفت خود را با استقبال از وی توسط دولت اعلام کردند. دولت مراکش حرف و حدیث درباره سفر نخست وزیر رژیم صهیونستی به رباط را صرفا یک شایعه عنوان کرد. به گزارش ایسنا، مصطفی الخلفی، سخنگوی دولت مراکش در نشست خبری پس از جلسه کابینه گفت: حرف وحدیث درباره سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به مراکش یک شایعه است. در ماه میلادی گذشته نیز ده‌ها مراکشی طی تظاهراتی در مقابل ساختمان پارلمان از «دیده‌بان مخالف عادی سازی روابط مراکش» خواستند که از دولت بخواهد از نتانیاهو استقبال نکند. در این راستا، دولت مراکش در بیانیه‌های سابق خود بر عدم وجود هرگونه روابط رسمی، سیاسی یا تجاری با اسرائیل تاکید کرد.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، هیأت سعودی که مدیران ارشد آرامکو در آن حضور دارند روز پنجشنبه در راستای تور آسیایی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی وارد پکن شدند. این سرمایه‌گذاری‌ها کمک خواهد کرد عربستان سعودی جایگاه خود به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به چین را بازیابد. هند اولویت شماره یک سرمایه‌گذاری انرژی عربستانخالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی نیز چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد عربستان سعودی به دنبال تحکیم روابط نفتی خود با هند است که به اولویت شماره یک سرمایه‌گذاری خارج از این کشور تبدیل شده است. واردات نفت هند از عربستان سعودی همزمان با افت واردات از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، رشد مستمری داشته است. به گفته مدیرعامل آرامکو، هند حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز نفت از عربستان سعودی وارد کرده است.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: تمامی نقاط جرم‌خیز در محلات کشور شناسایی و در فرصت لازم این مناطق به دوربین‌های پلیس مجهز می‌شوند. وی با بیان اینکه در مدیریت تعالی رفتار بیش از ۱۹ هزار پلیس را آموزش داده‌ایم، گفت: راه‌اندازی واحدهای سیار پلیس قدمی مهم در جلب رضایت‌مندی مردم است. شرفی اضافه کرد: این واحدهای گشت سیار با امکانات و تجهیزاتی که در آنان لحاظ شده است، می‌توانند مدت زمان زیادی در محلات متناسب با جغرافیای جرم و نیاز مردم به آنان خدمت‌رسانی کنند. رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه گفت: بهینه‌سازی تجهیزات و البسه دوربین‌دار پلیس سندی معتبر برای قضات است و موجب جلوگیری از تضییع حقوق نیروهای پلیس در صحنه‌های جرم و افزایش رضایتمندی مردم می‌شود. شرفی وضعیت استان لرستان را در همه موضوعات رضایت‌بخش اعلام کرد و گفت: آمار جرایم خشن و مهم در لرستان منفی بوده است.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. رئیس جمهور در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندیدر اجرای ماده (۹) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳٫۰۸٫۱۶ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی و رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی آن سازمان در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۲۶، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
یک مقام مسئول کارگری با تاکید بر ضرورت ترمیم مزد ۹۸ گفت: کارگران به دلیل افزایش شکاف بین حداقل دستمزد و هزینه‌های زندگی، ۷۰ درصد قدرت خریدشان را از دست داده‌اند. به اعتقاد وی، تصویب افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران، کفاف اجاره یک اتاق در حاشیه شهر را نمی‌دهد. وی درباره پیشنهاد افزایش حداقل دستمزد کارگران به چهار میلیون تومان و تاکید فراکسیون کارگری در خصوص مبنا قرار دادن رقم سبد هزینه معیشت کارگران، گفت: پیشنهاد و تاکید با راهکار عملیاتی و اجرایی فرق دارد. انتظار ما از فراکسیون کارگری این است که کمک کنند تا فرایند تعیین دستمزد و ماده ۴۱ قانون کار در خصوص مزد کارگران اصلاح شود. وی در پایان با بیان اینکه حق مسکن کارگران کمکی به کاهش هزینه اجاره بهای مسکن نمی‌کند، گفت: کمک هزینه مسکن چند سال ۴۰ هزار تومان بود که امسال با تصویب شورای عالی کار ۶۰ هزار تومان به آن اضافه شد ولی با توجه به افزایش هزینه‌های مسکن و اجاره بها، کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی مسکن سودی برای کارگران ندارد و امروز حتی کفاف اجاره یک اتاق در حاشیه شهر را نمی‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
با پیگیری حقوقی و شکایت نزد پلیس فتا صفحه جعلی اینستاگرامی که با نام لیلا حاتمی اقدام به فعالیت تبلیغاتی و تجاری کرده بود بسته شد. لیلا حاتمی با اعلام این خبر به ایسنا باز هم تاکید کرد که هیچ گونه صفحه یا سایتی در فضای مجازی ندارد و هر گونه فعالیت در فضای مجازی به نام او جعلی است و حق طرح شکایت و پیگیری قضائی در این مورد را برای خود محفوظ می‌داند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مادورو که روز پنجشنبه در یک پایگاه نظامی صحبت می‌کرد، اگفت: به ارتش ونزوئلا دستور داده شده تا مانع از انجام هرگونه سفر هوایی و دریایی تا اطلاع بعدی شود. رئیس جمهور ونزوئلا خبر داد که این کشور مرزهایش با برزیل را مسدود می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور مرزهایش با برزیل را مسدود می‌کند و امکان دارد که اقدام مشابهی در مرز با کلمبیا اتخاذ کند. مادورو درباره مسدود کردن سفر از طریق مرز کلمبیا نیز گفت که وی نمی‌خواهد چنین تصمیمی را اتخاذ کند اما در حال بررسی آن است. از چند هفته پیش، واشنگتن «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده را به‌رسمیت شناخته و وی قصد دارد شخصا به مرز کلمبیا رفته و انتقال کمک‌های آمریکا به ونزوئلا را هدایت کند.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
نماینده مخالفان دولت مادورو گفت: واشنگتن حساب‌های بانکی سفارت و کنسولگری‌های ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرده است. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «گوستاوو مارسانو» عضو ارشد هیات نمایندگی مخالفان دولت ونزوئلا در واشنگتن افزود: تاکنون ۱۱ نفر از ۵۶ دیپلمات ونزوئلایی در آمریکا از دولت مادورو فرار کرده‌اند. مارسانو همچنین از مسدود شدن حساب‌های بانکی سفارت و کنسولگری‌های ونزوئلا در آمریکا توسط واشنگتن خبر داد و افزود: شبکه دیپلماتیک کاراکاس در آمریکا دیگر کارآیی ندارد. همچنین کارلوس ویچیو فرستاده مخالفان دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا به آمریکا گفت که دیپلمات‌های جدا شده از دولت مادورو از این پس به عنوان نماینده خوان گوایدو رئیس جمهوری خودخوانده فعالیت می‌کنند. آمریکا و متحدانش در منطقه و جهان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند و از مادورو خواسته‌اند از قدرت کناره گیری کند.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصرایران - آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان ساعتی قبل پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان درگذشت.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
حمله یک مهاجم با چاقو به مردم از جمله چند کودک در شهر جیان واقع در استان جیانشی در شرق چین ۱۱ زخمی بر جا گذاشت است. به گزارش ایرنا از شینهوا، در این حمله که امروز (پنجشنبه) روی داد مهاجم که مردی ۳۳ ساله با نام گائو بود دستگیر شد. حمله یک مهاجم با چکش به دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در پکن، در اواسط دی ماه امسال ۲۰ زخمی برجا گذاشت. اول آذر امسال نیز یک راننده با حمله به دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در شمال شرق چین، پنج تن از آنان را کشت و ۱۸ تن دیگر را هم زخمی کرد. همچنین تیر ماه امسال نیز به دلیل حمله یک فرد مسلح با چاقو در شهر «شی‌ان» این کشور، ۹ نفر از جمله یک کودک زخمی شدند.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
باتوجه به دستور نظربایف، اداره دولت تا تعیین دولتی جدید، موقتا بر عهده وزرای کنونی خواهد بود. رییس‌جمهوری قزاقستان استعفای کابینه دولت این کشور را پذیرفت. به گزارش ایلنا به نقل از اسوتنیک، «نورسلطان نظربایف» رییس‌جمهوری قزاقستان امروز-پنجشنبه- استعفای کابینه این کشور را پذیرفت. نظربایف با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «باتوجه به اصل ۷۰ قانون اساسی جمهوری قزاقستان تصمیم گرفتم استعفای دولت جمهوری قزاقستان را قبول کنم. اداره دولت موقتا به نخست‌وزیر سپرده می‌شود.» باتوجه به دستور نظربایف، اداره دولت تا تعیین دولتی جدید، موقتا بر عهده وزرای کنونی خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
منابع خبری از فرود اضطراری هواپیمای قطری در فرودگاه کشور آفریقایی سودان خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری سودان از فرود اضطراری هواپیمای متعلق به خطوط هوایی قطر در فرودگاه خارطوم سودان خبر داد. بر اساس این گزارش؛ هواپیمای خطوط هوایی قطر با شماره پرواز ۱۴۰۹ که از دوحه به مقصد لاگوس در حال حرکت بود در فرودگاه بین المللی خارطوم در سودان فرود اضطراری داشت. محمد المهدی نصر سخنگوی فرودگاه خارطوم سودان گفت که هواپیمای با نقص فنی ناگهانی روبرو شده است و درخواست فرود اضطراری در فرودگاه خارطوم کرد که به آن اجازه داده شد و همه اقدامات برای فرود با سلامت این هواپیمای حامل ۱۷۳ مسافر انجام شد.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
کارآگاهان با اقدام‌های اطلاعاتی محل‌های احتمالی تردد متهم را شناسایی و پس از چند روز کار گسترده پلیسی، این فرد را در حاشیه شهر مشهد و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری متهم پرونده کلاهبرداری از ۴۰ زوج جوان با ترفند وعده جهیزیه و لوازم خانگی ارزان قیمت در مشهد خبر داد. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان در عملیاتی مشترک با کارآگاهان اطلاعات جنایی پلیس بررسی‌های تخصصی خود را آغاز کردند. تحقیقات اولیه کارآگاهان حاکی از آن بود که متهم پرونده پس از جلب اعتماد شهروندان با تبلیغات گسترده، از آنان وجوهی را دریافت کرده و بعد از آن پاسخگوی مشتریان خود نبوده است. وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان با اقدام‌های اطلاعاتی محل‌های احتمالی تردد متهم را شناسایی و پس از چند روز کار گسترده پلیسی، این فرد را در حاشیه شهر مشهد و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: باهوشیاری و تلاش شبانه روزی دستگاه قضایی و پلیس استان قاتل ۱۶ ساله در کم‌تر از ۲۴ ساعت دستگیر شد. وی ادامه داد: راننده خودرو که همسایه دوستان متهم بوده است به داخل منزل رفته و پس از مدتی برادر وی (راننده خودرو) از خانه بیرون می‌آید و در کوچه با متهم درگیر و با ضربه چاقو به قتل می‌رسد. این مقام قضایی با اشاره به اینکه مقتول (الف. ع) متاهل بوده و ۳۴ سال داشته است و با ضربه چاقو به قفسه سینه به قتل رسیده است، عدم کنترل خشم، مصرف مشروبات الکلی ودرگیری لفظی را از مهم‌ترین علل حادثه اعلام کرد. علیدادی سلیمانی گفت: با توجه به اینکه قاتل ۱۶ سال دارد با قرار نگهداری موقت به کانون اصلاح و تربیت معرفی شده است وتحقیقات تکمیلی در خصوص این حادثه و علل احتمالی دیگر آن ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
روز گذشته نیز شاخص تمام شهرهای پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار داشت. مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای تمام شهرهای پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد. شینا انصاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هوای شهرهای بجنورد با شاخص ۲۶، یاسوج ٢٦، گرگان ٢٩، رشت ٣٠، بیرجند ٣٢، زنجان ٣٤، سنندج ٣٦، شهرکرد ٤٠، زاهدان ٤١، سمنان ٤٣ و مشهد ٤٧ در شرایط پاک قرار دارند. وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای ایلام با شاخص ٥٣، خرم اباد ٥٣، کرمانشاه ٥٣، یزد ٥٣، کرمان ٥٥، شیراز ٥٦، قزوین ٥٦، تبریز ٦٤، ارومیه ٦٥، اراک ٦٦، اصفهان ٧٠، هرمزگان ٧٠، همدان ٧٢، اهواز ٦٤، بوشهر ٧٧، تهران ٨٠ کرج ٨٥ در شرایط قابل قبول قرار گرفته است. روز گذشته نیز شاخص تمام شهرهای پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار داشت.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در رأس هیئتی از طریق فرودگاه بین‌المللی زاهدان وارد سیستان و بلوچستان شد. به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ظهر امروز در راس هیاتی از این وزارتخانه از طریق فرودگاه بین المللی زاهدان وارد سیستان و بلوچستان شد و در بدو ورود مورد استقبال رسمی احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی دیگر از مسئولان محلی قرار گرفت. بنابر این گزارش، محمد باقرنوبخت در بدو ورود به زاهدان با حضور در گلزار شهدای این شهر با آرمان‌های امام و شهدا تجدید بیعت کرد و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. گفتنی است، شرکت در شورای برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان، امضا تفاهم نامه ساخت مسکن بیش از ۱۰ هزار واحد با ریاست کمیته امداد کشور و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بخشی از برنامه‌های سفر دو روزه محمدباقر نوبخت به سیستان وبلوچستان است.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرد، واشنگتن نمی‌خواهد ونزوئلا دولت دست نشانده کوبا باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با ان بی سی نیوز گفت: ما نمی‌خواهیم در ونزوئلا دولت دست نشانده کوبا روی کار باشد! پمپئو همچنین اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد در روزهای آینده کمکهای انساندوستانه به ونزوئلا تحویل دهد. وی افزود: ما در روزهای آینده تلاش خواهیم کرد تا صدها تن کمک انسان دوستانه را به ونزوئلا تحویل دهیم. خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اخیرا اعلام کرد محموله‌های کمکی آمریکا در تاریخ ۲۳ فوریه به ونزوئلا تحویل داده خواهند شد.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
سوریه، امروز پنجشنبه در شرق و غرب خود شاهد دو انفجار خونین بود. رسانه‌های سوری از وقوع دو انفجار شدید در شمال غرب و دیگری در شرق سوریه خبر دادند که چند کشته بر جای گذاشته است. به گزارش خبرگزاری فارس، سوریه، امروز پنجشنبه در شرق و غرب خود شاهد دو انفجار خونین بود. رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت سوریه، پنجشنبه (دوم اسفند) از وقوع انفجار در نزدیکی یک بیمارستانی در شهر عفرین واقع در شمال غرب این کشور خبر دادند. همزمان با این انفجار، دیرالزور در شرق سوریه نیز شاهد انفجار بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره‌ای که استاد تئوری بگوید و دانشجو گوش کند، گذشته است. هر چه ابزار بیشتری در فرآیند یادگیری درگیر شود آموزش و یادگیری دقیق‌تر می‌شود. کاری که دانشگاه باید انجام دهد فراهم کردن بستری است که بتواند بطور فراگیر از این ابزار یادگیری به صورت غایی استفاده شود. پزشکیان تاکید کرد: مسوولین آموزش باید بتوانند از این طرق استفاده کنند تا کسانی که یاد می‌گیرند را به اوج یادگیری برسانند. نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دانشگاه‌های ما، کلاس به کلاس باید از ابزارهای الکترونیکی و مدیاسنترها برخوردار باشند که برخوردار نیستند.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه آذربایجان غربی از آغاز عملیات رهاسازی آب از سد سیلوه به سمت دریاچه ارومیه خبر داد. به گزارش ایسنا، کیومرث دانشجو در جمع خبرنگاران افزود: مرحله اول رهاسازی آب از طریق سامانه انتقال آب سد سیلوه - کانال جلدیان - سد چپرآباد - رودخانه کانی رش و رودخانه گدار به پیکره دریاچه ارومیه از امروز پنجشنبه دوم اسفند ماه ۹۷ آغاز شد. وی به شهروندان هشدار داد: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی از ساکنان محلی درخواست می‌شود در طول مسیرهای انتقال آب در رودخانه‌ها موارد ایمنی را رعایت نمایند. دانشجو خاطر نشان کرد: جهت حمایت از برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه، کشاورزان منطقه از برداشت سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری نمایند.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه آذربایجان غربی از آغاز عملیات رهاسازی آب از سد سیلوه به سمت دریاچه ارومیه خبر داد. به گزارش ایسنا، کیومرث دانشجو در جمع خبرنگاران افزود: مرحله اول رهاسازی آب از طریق سامانه انتقال آب سد سیلوه - کانال جلدیان - سد چپرآباد - رودخانه کانی رش و رودخانه گدار به پیکره دریاچه ارومیه از امروز پنجشنبه دوم اسفند ماه ۹۷ آغاز شد. وی به شهروندان هشدار داد: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی از ساکنان محلی درخواست می‌شود در طول مسیرهای انتقال آب در رودخانه‌ها موارد ایمنی را رعایت نمایند. دانشجو خاطر نشان کرد: جهت حمایت از برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه، کشاورزان منطقه از برداشت سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری نمایند.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: اعضای باند سرقت از تبعه خارجی در مشهد دستگیر شدند. سردار محمدکاظم تقوی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به دستگیری اعضای باند سرقت از یک تبعه خارجی در مشهد اظهار داشت: این سرقت اواسط دی‌ماه امسال از یک تبعه خارجی در مشهد به مبلغ ۲۰۰ هزار یورو صورت گرفته بود. فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بلافاصله تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز شد گفت: ۲ نفر نیز در این زمینه پس از ۲۰ روز بعد از وقوع سرقت شناسایی و دستگیر شدند. سردار تقوی با اشاره به دستگیری چهار متهم دیگر در این پرونده طی شب گذشته عنوان کرد: در محل اختفای متهمان نیز دو قبضه سلاح کلت کمری، پنج تیغه خشاب جنگی و یک قبضه سلاح جنگی و یک دستگاه لپ تاپ و سه دستگاه خودرو کشف شد.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا بر خلاف منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل از نیروهای ارتش ونزوئلا خواست تا از دولت کاراکاس جدا شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به جدایی سرهنگ «پدرو چیرینیوس» (Pedro Chirinos) معاون وابسته نظامی ونزوئلا در سازمان ملل متحد از دولت قانونی و منتخب کاراکاس، در اقدامی بر خلاف منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، اعلام کرد: پدرو چیرینیوس گفته است که «خوان گوایدو» (رهبر شورشیان مخالف دولت ونزوئلا) را به عنوان رئیس جمهوری موقت به رسمیت می‌ شناسد و من امیدوار هستم که باقی نیروهای ارتش ونزوئلا نیز به او ملحق شوند. این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در سخنرانی خود اعلام کرده بود که ارتش ونزوئلا یا باید پیشنهاد عفو قانونی خوان گوایدو رهبر مخالفان در ونزوئلا را بپذیرد و یا همه چیز را از دست بدهد.

عصر ایران

سایت تحیلی خبری عصر ایران روزانه اخبار را در دسته‌های سیاسی،‌ اقتصادی، ورزشی، اجتماعی و سایر دسته‌ها پوشش می‌دهد و تحلیل اخبار را نیز آماده می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در صفحه‌ی این سایت در خبری دنبال کنید.