پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «انتخاب»

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
روابط عمومی دفتر رئیس جمهور درباره اظهارات نماینده مردم مشهد توضیحاتی منتشر و تصریح کرد: دستور رئیس جمهور برای تخصیص ۱,۰۰۰ میلیارد تومان به سهامداران پدیده شاندیز کذب محض است. روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات نصرالله پژمانفر نماینده مردم محترم مشهد را تکذیب کرده و هرگونه دستور رئیس جمهوری مبنی بر تخصیص ۱,۰۰۰ میلیارد تومان به سهامداران و مالباختگان شاندیز را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است: همانگونه که دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حاشیه دولت بیان کردند، دکتر روحانی هیچ دستوری مبنی بر تخصیص اعتبار یا وجهی به سهامداران یا مال‌باختگان پدیده شاندیز صادر نکرده‌اند. رئیس دفتر رئیس جمهوری همانگونه که در خبرها نیز منتشر شده هرگونه دستور رئیس جمهوری در خصوص تخصیص وجه را تکذیب کرده‌اند که این تکذیب همچنان به قوت خود باقی است. در همین خصوص به منظور شفافیت بیشتر و کمک به تنویر افکار عمومی روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری تصویر نامه‌ها و هامش رئیس جمهوری را منتشر می‌کند و قضاوت را به مردم شریف واگذار می‌کند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
نظام حکومتی آمریکا مانند اکثر کشورهای دنیا سه قوه مقننه، قضاییه و مجریه دارد. اما اختیارات قوه مجریه یا دولت در مقایسه با کشورهای دنیا، بسیار بیشتر است. شرایط انتخاب رئیس جمهور این کشور در قانون اساسی یاد نیست اما روند انتخاب او دشوار است.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
رئیس جمهور ونزوئلا گفت، دولتش با ورود کمک‌های انسان دوستانه اتحادیه اروپا موافقت می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در اظهاراتی پخش شده از تلویزیون گفت، دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور یک دیدار مهم با گروه تماس اتحادیه اروپا داشته و پیشنهاد کمکی به ارزش ۲ میلیارد یورو از جانب این اتحادیه در قالب کمک‌های انسان دوستانه ارائه شده با سیستم سازمان ملل را قبول کرده است. خبرگزاری AVN گزارش کرد: رودریگز فهرست داروها و مواد غذایی مورد نیاز کشورش را به این گروه برای تحویل گرفتن در قالب این کمک‌ها داده است. این در حالی است که مخالفان مادورو به تلاش برای وارد کردن کمک‌های انسان دوستانه خارجی به ویژه آمریکا از مرزهای کشورهای همسایه ادامه می‌دهند.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: یک گور دسته جمعی با سه هزار و ۵۰۰ جسد در اطراف شهر رقه در شمال شرق سوریه کشف شده است. اجساد این گور دسته جمعی متعلق به عناصر گروه تروریستی داعش است که پیش‌تر کنترل شهر رقه را در اختیار داشتند. تاکنون ۱۲۰ جسد از این گور دسته جمعی به دست نیرو‌های واکنش سریع وابسته به دفاع مردمی رقه خارج شده است. این گزارش می‌افزاید: نیرو‌های محلی همچنین هشت گور دسته جمعی دیگر در اطراف شهر رقه شناسایی کرده‌اند. شهر رقه در سال ۲۰۱۴ بدست داعش افتاد و مرکز اصلی این گروه تروریستی در سوریه به شمار می‌رفت.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
«میلوش زمان» رئیس جمهوری چک احتمال استقرار موشک‌های آمریکا در این کشور را رد کرد و گفت که دلیلی برای این کار وجود ندارد. به گزارش ایرنا، زمان در گفت وگو با تلویزیون «باراندوف» چک اظهار داشت: من اصلا هیچ دلیلی برای این کار نمی‌بینم. چندی پیش «یاتسک چاپوتوویچ» وزیرخارجه لهستان با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر تعلیق 'پیمان نیرو‌های هسته‌ای میان برد' (INF)، خواهان استقرار موشک‌های اتمی این کشور در اروپا شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه اظهار داشت: استقرار موشک‌های میانبرد آمریکا در اروپا تهدید مستقیم برای روسیه خواهد بود. آمریکا اخیرا اعلام کرد: تعهدات خود در پیمان INF را به مدت ۱۸۰ روز تعلیق کرده و روند خروج از آن را آغاز خواهد کرد.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
برنی سندرز سناتور آمریکایی که اخیرا کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از جانب حزب دموکرات اعلام کرد و خودش یک یهودی است در اقدامی بی سابقه یک فرد مسلمان را برای مدیریت کمپین انتخاباتی خود منصوب کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت داون، برنی سندرز که در حال حاضر یک سناتور مستقل در آمریکا است اعلام کرده که فایز شاکر، مدیر سیاسی انجمن آزادی‌های مدنی آمریکا را به عنوان مدیر کمپین انتخاباتی‌اش منصوب کرده است. رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که شاکر در یک خانواده مهاجر پاکستانی به دنیا آمده و تبدیل به اولین مسلمان در آمریکا شده که به عنوان مدیر کمپین یک کاندیدای ریاست جمهوری منصوب می‌شود. او به عنوان مشاور هری رید، رهبر دموکرات سابق سنای آمریکا فعالیت داشته و برای نانسی پلوسی زمانی که او رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا بود نیز فعالیت کرده است. اولین مدیر کمپین انتخاباتی سندرز جف ویور نام داشت و شاکر در این سمت جانشین او می‌شود.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
یک مقام بلندپایه آمریکایی هفته جاری درباره واردات نفت ایران با مقامات کره جنوبی گفت‌وگو کرد و از سئول خواست منابع واردات نفت خود را متنوع کند. کره جنوبی و ژاپن در میان هشت مشتری نفت ایران هستند که از آمریکا برای ادامه واردات نفت ایران تا ماه مه سال ۲۰۱۹ معافیت گرفته‌ اند. منابع آگاه به پلاتس گفتند: یون و فانون درباره مسئله نفت ایران و تلاش‌های کره جنوبی برای متنوع کردن منابع واردات نفت گفت‌و گو کرده‌اند. به گفته تاکایوکی ناگامی، اقتصاددان ارشد شرکت ملی نفت، گاز و فلزات ژاپن اظهار کرد: به نظر می‌رسد هدف از دیدار فانون، درخواست آمریکا برای متنوع سازی تأمین انرژی و تقویت امنیت انرژی باشد که شامل افزایش واردات نفت آمریکا از سوی ژاپن و کره جنوبی و واردات کمتر نفت از ایران خواهد بود. کره جنوبی واردات نفت ایران را در ژانویه پس از چهار ماه وقفه از سر گرفت، اما آمار گمرکی نشان داد واردات این کشور ۷۶ درصد نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۸ کاهش داشت.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از لهستان عذرخواهی نمی‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه روسیا الیوم، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی گفت: من متأسف نیستم از اینکه گفتم لهستان در هولوکاست دست داشته و با نازی‌ها همکاری کرده است. لهستان اظهارات کاتس را «نژادپرستانه» توصیف کرده و خواهان عذرخواهی اسرائیل شده بود. قبل از این نیز اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل درباره همکاری لهستانی‌ها با نازی‌ها موجب خشم ورشو شده است. این اختلافات به لغو نشست گروه ویزگراد که قرار بود در قدس برگزار شود، منجر شد.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا و «رئیس جمهور خودخوانده» براساس اعلام صفحه‌اش در توئیتر اقدام به امضای نخستین سند ریاست جمهوری به شماره ۰۰۱ کرده و به موجب آن اجازه تحویل کمک‌های انسان دوستانه خارجی به ونزوئلا داده است. گوایدو روز شنبه را برای ورود کمک‌های خارجی به ونزوئلا تعیین کرده و گفت: به دنبال بسیج یک میلیون داوطلب برای شروع توزیع کمک‌ها میان نیازمندان است. خود مادورو نیز دستور به توزیع هزاران بسته مواد غذایی به مردم مناطق ساکن مرز ونزوئلا با کلمبیا را داده است و به گفته لویس مدینا رامیرز وزیر غذا در دولت ونزوئلا ۲۰۶۰۰ جعبه مواد غذایی به مناطق مرزی با کلمبیا فرستاده شده است. این در حالی است که اعلام شده فرستاده ویژه آمریکا برای ونزوئلا نیز به کلمبیا سفر می‌کند تا فرآیند تحویل کمک‌ها به ونزوئلا را پشتیبانی کند. وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این فرستاده ویژه در تاریخ‌های ۲۱-۲۲ فوریه به شهر کوکوتا واقع در کلمبیا در نزدیکی مرز سفر می‌کند تا تحویل کمک‌های انسان دوستانه را پشتیبانی کند.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
مشاور بشار اسد تأکید کرد که آزادی استان ادلب یک مسئله قطعی است و ترکیه هرگز نمی‌تواند در شمال سوریه منطقه «امن» ایجاد کند. به گزارش ایسنا، بثینه شعبان، مشاور بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: مقدماتی برای برگزاری نشستی در مسکو در پاییز آینده درباره خاورمیانه و با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه چیده شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه برای ورود اخوان المسلمین به عرصه سیاسی سوریه تلاش می‌کند اما دمشق با این مسئله مخالف است. وی گفت: اظهارات بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه علیه رجب طیب اردوغان واقع‌بینانه است. وی درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی سال آینده ۶۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. صدیف بدری در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: اهمیت به اتمام پروژه‌های عمرانی کشور جزو اولویت‌های اساسی بوده که باید در این زمینه از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و بخش خصوصی نقش اساسی در پروژه‌های ریلی کشور به دنبال دارد که باید با تخصیص بودجه خاص روند عملیاتی آن را تسریع بخشیم. وی بیان کرد: دولت در حوزه ریلی در چندین سال گذشته عملکرد خوبی به دنبال داشته و در دو سال گذشته با رشد خوبی در اجرای این پروژه‌ها روبه‌رو بودیم و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته مبنی بر ثابت ماندن اعتبارات تملک‌داران سرمایه‌ای و عمرانی انتظار می‌رود سال آینده بودجه ریلی امسال با پیشنهادات خوبی روبه‌رو شود. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که اعتبارات تملک‌داران سرمایه‌ای و عمرانی از مرز ۶۲ هزار میلیارد تومان گذشته است تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات خوبی که در وسعت مالی دولت در ارتباط با حوزه ریلی انجام می‌شود شاهد عملکرد خوبی در این زمینه باشیم. بدری با اشاره به سرمایه‌گذاری خارجی نیز تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه دولت باید برای سرمایه‌گذاری خارجی سهم ۱۵ درصدی را در نظر گیرد و از درآمد‌های نفتی در این حوزه به منظور سرمایه‌گذاری استفاده کند که این موضوع در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده است.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
وی در ادامه درباره مناسبات اروپا و آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ گفت: یک پیوند اساسی در مناسبات دو سوی آتلانتیک وجود دارد. بخصوص بازار آمریکا برای اروپا مهم است همان طور که بازار اروپا همچنین برای آمریکا اهمیت دارد. به هیچ عنوان ما نباید به خاطر ترامپ مناسبات اساسی با آمریکا را زیر سوال قرار دهیم. ایده توافق هسته‌ای هرگز این نبود که همه مسائل به این ترتیب حل شود. در این توافق مسئله موشک‌های ایران و رفتار ایران در خاورمیانه مطرح نیست.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
معاون پیشین پلیس فدرال آمریکا گفت که معاون وزیر دادگستری این کشور از تمایل دو عضو کابینه ترامپ برای پیگیری برکناری او خبر داده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، اندرو مک کیب معاون پیشین مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف. آی) گفت که «راد روزنستاین» معاون وزارت دادگستری آمریکا از تمایل برخی اعضای کابینه دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای برکناری او خبر داده است. مک کیب در عین حال تاکید کرد که روزنستاین شخصا برای برکناری ترامپ فعالیتی نکرده و یا با آن اعضای کابینه ترامپ در این باره صحبت نکرده است. توضیحات بسیاری برای میلیون‌ها آمریکایی که رئیس جمهوری مورد علاقه شان را انتخاب کردند، موجود است.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
در این نامه آمده است که کره شمالی با کمبود ۱٫۴ میلیون تن مواد غذایی در سال جاری میلادی مواجه شده و سرانه جیره غذایی مردم این کشور را نصف کرده است. نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل که این نامه را ارائه کرده، این بحران را ناشی از افزایش متوسط دمای هوا، خشکسالی، سیل و تحریم‌های سازمان ملل دانسته است. کره شمالی در نامه خود به سازمان ملل خواستار کمک سازمان‌های بین المللی به بحران غذایی در این کشور شده است. در این نامه تولید مواد غذایی در کره شمالی ۴٫۹۵۱ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ عنوان شده که نسبت به سال پیشین ۵۰۳ هزار تن کاهش داشته است. دوژاریک همچنین تاکید کرد که تنها یک چهارم از درخواست ۱۱۱ میلیون دلاری سازمان ملل برای کمک به بحران غذایی کره شمالی در سال ۲۰۱۸ تامین شد.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
رئیس جمهور ونزوئلا مرزهای کشورش با برزیل را بست و از احتمال بستن مرز با کلمبیا خبر داد. به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رئیس جمهور برزیل در سخنانی تلویزیونی گفت: تصمیم گرفتیم که از ۲۱ فوریه مرز زمینی ونزوئلا با برزیل را به طور کامل تا اطلاع بعدی ببندیم. وی افزود: رئیس جمهور کلمبیا مسئول هرگونه خشونت در مرز است. یک هیئت آمریکایی که مارکو روبیو آن را همراهی می‌کند، روز یکشنبه گذشته به شهر کوکوتا در مرز کلمبیا با ونزوئلا سفر کرد. مادورو تاکید کرده است که ونزوئلا به کمک نیاز ندارد و این اقدامات را نمایش آمریکا خوانده است.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
یک نامزد انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در منطقه‌ای که نتایج انتخابات آن به دلیل احتمال تقلب هنوز تایید نشده، خواستار برگزاری انتخابات مجدد در این منطقه شد. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، «مارک هریس» نامزد جمهوریخواه انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا از منطقه ۹ ایالت کارولینای شمالی خواستار برگزاری مجدد این انتخابات شد. هریس که در جریان رسیدگی به ادعا‌های دستکاری در نتایج انتخابات این منطقه همواره خواستار اعلام پیروزی وی در انتخابات بود، پس از جلسات استماع ستاد انتخابات این ایالت خواسته جدید خود را مطرح کرد. این نامزد جمهوریخواه که پیشتر مدعی بود از این اقدام مطلع نبوده است، اکنون با این ادعا که ابهام در نتایج انتخابات اعتماد مردم را سلب کرده، خواستار برگزاری مجدد انتخابات شده است. انتخابات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا سال گذشته میلادی برگزار شد و دو مجلس قانونگذاری جدید این کشور کار خود را از اول ژانویه سال ۲۰۱۹ (۱۱ دی ماه) آغاز کردند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
کاخ سفید اعلام کرد که پس از خروج آمریکا از سوریه، ۲۰۰ نظامی آمریکایی تحت عنوان نیرو‌های حافظ صلح در این کشور باقی می‌مانند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد گروه کوچکی از سربازان آمریکایی پس از خروج نظامیان واشنگتن از سوریه، در این کشور می‌مانند. سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: یک گروه کوچک حافظ صلح شامل حدود ۲۰۰ (سرباز) برای مدتی در سوریه باقی می‌مانند. این اعلان کاخ سفید پس از آن مطرح می‌شود که دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیسان جمهوری آمریکا و ترکیه در تماسی تلفنی پیرامون خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه گفت وگو کردند. براساس اعلام خبرگزاری آناتولی، ترامپ و اردوغان توافق کردند که خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه در انطباق با منافع واشنگتن و آنکارا صورت گیرد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
دولت مغرب خبر سفر نخست وزیر رژیم اسرائیل به رباط را تکذیب و آن را صرفا شایعه دانست. به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، مصطفی الخلفی سخنگوی دولت مغرب در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر رباط پایتخت این کشور در پاسخ به سوالی درباره سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل به مغرب گفت: درخصوص سفر نتانیاهو به رباط، من به این شایعات جواب نمیدهم. فعالان مغربی در روزهای اخیر به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر نتانیاهو به مغرب در ماه مارس یا آوریل آینده خبر داده و بر مخالفت خود با چنین اقدامی تاکید کردند. دولت مغرب تاکنون وجود هرگونه روابط رسمی یا سیاسی یا تجاری با رژیم اسرائیل را رد کرده است. دو هفته پیش، دفتر نتانیاهو از اظهار نظر درباره برخی گزارشها مبنی بر سفر او به مغرب قبل از انتخابات پارلمانی رژیم اسرائیل در ماه آوریل آینده خودداری کرده بود.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
لیلى نقولا در المیادین نوشت: سفرهای اسیایی ولیعهد سعودی بن سلمان، در حالی انجام می‌شود که پاکستان در شرایطی سخت قرار دارد؛ چرا که از اتمام ذخایر خارجی و ناتوانی روز افزون در برقراری توازن در این کشور رنج می‌برد. علاوه بر اینکه در سایه حملات تروریستی که در ایران و هند واقع شد، از سوی این دو کشور تهدید شده است. ضمن اینکه ولی عهد سعودی با سفر به هند پس از پاکستان، نشان داد که تنها طرفدار پاکستان نیست و به این شکل، نگاهها را از طرف اصلی درگیری اش یعنی ایران منحرف نکرد. اما از بعد اقتصادی، مشارکت عربستان در ساخت پالایشگاه نفتی در بندر گوادر پاکستان، با هدف قطع راه امکان صادرات نفت ایران به پاکستان، هند و چین صورت گرفته است. در شرایطی که احتمال درخواست برکناری ولی عهد سعودی از سوی برخی افراد این خاندان وجود دارد، در جریان درگیری احتمالی بر سر حکومت، بن سلمان می‌تواند به حمایت ارتش پاکستان برای تامین امنیت خود، تکیه کند.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: سفر امیررضا خادم به استان‌ها براساس وظیفه قانونی‌اش بوده است. به هیچ عنوان درست نیست که بگویند وزارت ورزش روی فرد خاصی نظر دارد و می‌خواهد کار دیگری را انجام دهد. هر موقع اعلام شد اگر از همکاران ما در وزارت ورزش هم باشد، از سمت خود استعفا خواهد داد. روسای هیات‌ها هم کارمند وزارت ورزش نیستند که بخواهند از ما دستور بگیرند. معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد اینکه وریا غفوری به خاطر موضوعی که در صفحه شخصی اش نوشته بود به وزارت ورزش احضار شده است، گفت: اصلا پستی که می‌گویید را خودم ندیده‌ام و ما هم او را احضار نکردیم.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
رئیس کل گمرک ایران گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۷ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده که این آمار غیر از واردات دام زنده، مواد پروتئینی و مرغ بود و میانگین ماهانه واردات ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت بوده است. به گزارش ایرنا، «مهدی میراشرفی» در نشست دادستانی تهران که درباره نحوه تامین و توزیع گوشت وارداتی برگزار شد، افزود: هر کالایی که وارد گمرک می‌شود پس از اخذ مجوزها، ترخیص می‌شود براین اساس هم اکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ کانتینر گوشت در گمرک وجود دارد. رئیس کل گمرک گفت: ۹۵ درصد گوشت از بندر شهید رجایی وارد می‌شود و براساس آخرین آمار هم اکنون ۶۰۰ کانتینر گوشت در این گمرک است که ۳۰۰ کانتینر آن به پشتیبانی امور دام اختصاص دارد. وی افزود: ۹۹ درصد گوشت‌هایی که به گمرک وارد می‌شود، از مسیر سبز گمرک عبور می‌کند و کمتر از چند ساعت در گمرک می‌ماند و در مدت دو تا سه روز مجوز دامپزشکی آن‌ها اخذ می‌شود. وی گفت: ما هم اکنون روزانه ۱۲۵ تن گوشت وارداتی در تهران توزیع می‌کنیم که پیش از این گوشت‌ها در یک هزار و ۲۴۰ فروشگاه عرضه می‌شد، اما برای نظارت بیشتر تعداد فروشگاه‌ها را به ۲۰۰ فروشگاه کم کردیم.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
یک مسئول بلندپایه نظامی اماراتی روز پنجشنبه گفت که کشورش در جریان نمایشگاه بین المللی دفاعی «ایدکس وناودکس ۲۰۱۹» در ابوظبی، ۲۰ میلیارد درهم (حدود ۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار) قرارداد نظامی امضا کرده است. نیروهای مسلح امارات، از مجموع قراردادهای منعقد شده با شرکت‌های نظامی، حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار را با شرکت‌های «ریتون» آمریکا و شرکت «جی. های بریسیجین» روسیه امضا کرده است. براساس این قرارداد، قرار است که شرکت روسی قطعات یدکی و تعمیر سیستم موشک کورنیت را در اختیار امارات قرار دهد. از سوی دیگر «مجموعه شرکت نظامی توازن» امارات با موسسه پژوهشی «نامی» روسیه برای سرمایه گذاری در شرکت خودروسازی «اوروس» را به امضا رسانده است.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
نامزد انتخابات ۲۰۲۰ ریاست‌جمهوری آمریکا عربستان سعودی را بزرگترین حامی تروریسم توصیف کرد. به گزارش فارس، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، «هربرت مک‌مستر» مشاور وقت امنیت ملی آمریکا یکی از افرادی بوده که با فروش این تجهیزات به عربستان سعودی مخالفت کرده است. علی‌رغم این، تلاش‌ها برای فروش این فناوری‌ها ابتدا توسط «مایکل فلین»، مشاور وقت امنیت ملی کاخ سفید و به تازگی توسط «ریک پری»، وزیر انرژی آمریکا دنبال شده است. جزئیات مربوط به این جدال‌های داخلی در کاخ سفید در یک گزارش ۲۴ صفحه‌ای که قانونگذاران آمریکایی صبح سه‌شنبه آن را منتشر کرده‌اند، تشریح شده‌اند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
سوییس به سرعت بعد از ادعای خوآن گوآیدو مبنی بر برقراری تماس با رئیس جمهوری این کشور برای بلوکه کردن حساب مقامات ونزوئلایی را رد کرد. برقراری تماس بین سران این دو کشور در حالی اعلام شد که خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا همچنان به دنبال کسب حمایت‌های بین‌المللی برای برکناری نیکولاس مادورو است. یکی از سخنگویان رئیس جمهور سوییس اما به سرعت برقراری هرگونه تماسی بین خوآن گوآیدو و رئیس جمهور سویس را رد کرده و گفت این اطلاعات غلط است. هیچ تماس تلفنی‌ بین گوآیدو و رئیس جمهور برقرار نشده است. این محرمانه بودن باعث شده تا سیستم بانکی سوییس یک مقصد اصلی برای دیکتاتورها، غارتگران و پولشویان در سراسر دنیا شود.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
سرویس اطلاعات عراق سیزده فرانسوی از مهم‌ترین سرکرده‌ها و عناصر داعش را در داخل خاک سوریه دستگیر کرد در همین حال، دولت بغداد یکصد و پنجاه داعشی را از نیروهای دموکراتیک سوریه تحویل گرفت. به گزارش فارس، شبکه خبری «العربیه» امروز پنجشنبه گزارش کرد که عراق تعدادی از عناصر فرانسوی داعش را بازداشت کرده است. العربیه در وبسایت خود نوشت: سرویس اطلاعات عراق سیزده فرانسوی از مهم‌ترین سرکرده‌ها و عناصر داعش را طی یک عملیات امنیتی در داخل خاک سوریه دستگیر کرد. روستای الباغوز واقع در مرز عراق آخرین منطقه تحت سیطره داعش در منطقه شرق رود فرات در سوریه است که آخرین پایگاه اصلی داعش در عراق و سوریه پس از سلسله شکست‌های تحمیلی علیه این گروهک تروریستی در سال ۲۰۱۷ است. شبکه العربیه عصر پنجشنبه گزارش کرد که باقی‌ماندگان عناصر داعش، تاکنون نپذیرفته‌اند که منطقه را تخلیه کنند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
دونالد ترامپ اولین مقام خارجی‌ خواهد بود که قرار است با ولیعهد ناروهیتو بعد از کناره‌گیری پدرش آکوهیتو به عنوان امپراطور ژاپن در اول مه، دیدار کند. هنگامی که در دفتر ترامپ از او پرسیدند که آیا در ماه مه به ژاپن می‌رود یا خیر گفت: من در زمان معینی آنجا خواهم بود. مقامات کاخ سفید همچنین اعلام کردند که ترامپ در نشست گروه ۲۰ در ماه ژوئن در اوساکا شرکت می‌کند. وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد که این دو مقام در مورد نگرانی‌های مشترک پیرامون کره شمالی از جمله بازگشت ژاپنی‌های ربوده شده توسط کره شمالی و تحولات سلاح‌های هسته‌ای و سیستم‌های موشکی توسط کره شمالی، گفت و گو کردند. اگرچه رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند که این نامزد شدن به درخواست خود کاخ سفید صورت گرفته است.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
دختر سفیر کره شمالی در ایتالیا توسط افراد کیم جونگ اون ربوده شده و با زور به کشور بازگردانده شده است، تا والدین وی مجبور شوند به کره برگردند. «جو سونگ گیل» سفیرکره شمالی در ایتالیا و همسرش نوامبر گذشته ناپدید شده و بعدا اعلام شد پناهنده شده‌اند، بدون اینکه موقعیت مکانی آنها مشخص شود. حالا دختر ۱۷ ساله در پیونگ یانگ ظاهر شده و محترمانه از والدین خود خواسته است تا به کشور بازگشته و به او بپیوندند. «یونگ هو» سفیر سابق کره شمالی در لندن که در سال ۲۰۱۶ به سئول پناهنده شد، اعلام کرد دختر ۱۷ ساله ربوده شده و با زور به پیونگ یانگ منتقل شده تا بدین ترتیب دیپلمات فراری را به خانه بکشانند.

انتخاب

سایت خبرگزاری انتخاب روزانه با پوشش دادن اخبار مهم و پربازدید دسته‌های مختلف سیاسی، اقتصادی،‌ورزشی و غیره و تحلیل آنها از مهم‌ترین خبرگزاری‌ها است که می‌توانید اخبار آن را در صفحه‌ مربوط به این خبرگزاری در سایت خبری دنبال کنید.