تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «انتخاب»

انتخابانتخاب55 دقیقه قبل
بانک مرکزی با تمام توان متناسب با شرایط اقتصادی، ارز و نقدینگی واحدهای تولیدی را تامین می‌کند. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی امروز، در دیدار با استاندار اصفهان و جمعی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان این استان، مسائل و مشکلات مربوط به تولید، واردات و تامین مواد اولیه، صادرات و موضوع نقدینگی و مسائل آنها با بانک‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داد. دکتر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ضمن تشریح سیاست‌های بانک مرکزی برای ایجاد رونق در تولید و تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولید‌ی ابراز امیدواری کرد؛ گسترش صادرات غیرنفتی و نیز توافقاتی که با کشورهای همسایه و شرکای تجاری انجام شده است باعث می‌شود نیازهای واحدهای تولیدی کشور به نحو مطلوب تامین شود. رییس شورای پول و اعتبار تاکید کرد که بانک مرکزی با تمام توان تلاش خواهد کرد روند تامین ارز و نقدینگی واحدهای تولیدی متناسب با شرایط اقتصادی انجام شود.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
روابط عمومی برنامه برنده باش در واکنش به پاسخ آیت الله مکارم شیرازی که حضور در این برنامه را مصداق قمار دانستند (اینجا بخوانید) گفت: جایگاه سوال مخدوش است. صفحه اینستاگرامی رسمی شبکه سوم سیما به نقل از روابط عمومی برنامه برنده باش نوشت: در پی انتشار استفتائی پیرامون مسابقه «برنده باش» به اطلاع میرساند فرض مطرح شده در سوال استفتاء کامل نیست و طبیعتا فرض ناکامل، جایگاه سوال را مخدوش می‌سازد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از انعقاد قرارداد آموزشی با اداره کل ورزش و جوانان استان جهت اجرای طرح «سرباز ماهر» خبر داد. وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی استان اردبیل کارنامه موفقی در اجرای طرح‌های آموزشی دستگاه‌های اجرایی استان دارد، خاطرنشان کرد: در طرح سرباز ماهر دوره‌های آموزشی مهارت‌های عمومی اشتغال و مهارت‌های عمومی زندگی به صورت نظری و عملی برگزار خواهد شد. رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: در این طرح یک هزار نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان‌ها و مرکز آموزش نظامی در دوره‌های آموزشی شرکت خواهند کرد و به شرکت کنندگان گواهی معتبر آموزشی اعطا خواهد شد. اوچی اردبیلی طول مدت اجرای این طرح را ۶ ماه اعلام کرد و افزود: با ایجاد مهارت و توانمندسازی در قشر جوان می‌توان به افزایش کیفیت، ارتقا مهارت و همچنین به اشتغالزایی این قشر کمک کرد. به یقین آموزش‌هایی که در طرح سرباز ماهر ارائه می‌شود منجر به ایجاد شرایطی مناسب برای اشتغال و مهارت افزایی در افراد پس از خدمت سربازی خواهد شد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه شنبه) در دوازدهمین جلسه شورای فناوری اطلاعات، با اشاره به تاثیر اجرای کامل طرح دولت الکترونیک در ارتقای رضایتمندی مردم از خدمات دولتی گفت: تبادل اطلاعات بین دستگاهی یکی از ضرورتهای تحقق دقیق و کامل دولت الکترونیک است. بر این اساس پایگاه اطلاعات مؤدیان به ویژه دستگاه هایی که همکاری کمتری داشته‌اند حداکثر در مدت ۶ ماه باید تکمیل شود. بر اساس تبصره این مصوبه وزارت ارتباطات مکلف خواهد بود در مدت ۱۰ روز پس از وصول موافقتنامه‌ها نظر خود را اعلام کرده و عدم اعلام نظر به منزله موافقت تلقی خواهد شد. ضوابط فنی و اجرایی نیز در دبیرخانه شورا با همکاری سازمانهای برنامه و بودجه و اداری و استخدامی بازنگری خواهد شد. شورای اجرایی فناوری اطلاعات مصوبه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره ایجاد سامانه پنجره واحد مدیریت زمین را نیز مورد تأیید قرار داد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
وزارت امورخارجه چین اعلام کرد که به‌طور رسمی به آمریکا به دلیل تصمیم اخیرش مبنی بر عدم تمدید معافیت‌ خرید نفت از ایران اعتراض کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که اعتراض رسمی خود را به آمریکا به دلیل توقف اعطای معافیت از تحریم‌های نفتی ایران ارائه داده است. چین بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران است و حدود ۵۸۵ هزار و ۴۰۰ بشکه از ایران خریداری می‌کند که در مجموع شش درصد از نیازهای چین به نفت را تأمین می‌کند. سخنگوی وزارت امورخارجه چین پس از انتشار این خبر گفت: پکن به‌طور جدی با تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا مخالف است. سخنگوی وزارت امورخارجه چین با تاکید بر اینکه روابط تجاری تهران و پکن در چارچوب قوانین بین‌المللی و مشروع است از آمریکا خواست تا به منافع و نگرانی‌های چین احترام بگذارد و تصمیمی نگیرد که منافع پکن را به خطر می‌اندازد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
آنگلا مرکل اعلام کرده است که می‌خواهد تا زمان پایان دوره تصدی‌اش در قدرت بماند اما در پشت پرده زمزمه‌هایی برای صدراعظمی «آنه گرت کرامپ – کارنبائر،» شنیده می‌شود. در واقع سوسیال دموکراتها تعیین خواهند کرد که مرکل تا چه زمانی در قدرت باشد. یکی از مسائل تأثیرگذار بر نظر حزب سوسیال دموکراتها انتخابات پارلمانی اروپا در ۲۶ ماه مه است. حزب سوسیال دموکراتها در این انتخابات باید مبارزه کند و به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند. با این حال به نظر می‌رسد کرامپ کارنبائر به طور بالقوه می‌تواند جانشین مرکل بعد از سال ۲۰۲۰ باشد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
مجری طرح‌های صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال آب شرب و صنعتی به شهرستان‌های مهر و لامرد بدون وقفه تداوم دارد. به گزارش ایسنا، فریدون فدایی‌دولت سه شنبه سوم اردیبهشت در جمع کارشناسان منطقه انرژی بر لامرد و پارسیان، گفت: این اقدام با هدف تامین آب صنایع در مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان و همچنین تامین آب شرب شهرهای لامرد و مهر اجرایی شده است. وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه اواخر سال گذشته آغاز شده و در دو بخش آب شیرین کن و خط لوله توسط شرکت فراآبرسان سرزمین در حال انجام است، گفت: هم اکنون ۲۰ کیلومتر از مسیر خط انتقال و بخشی از سایت خاکبرداری شده است. وی افزود: با توجه به نهایی شدن طراحی مسیر خط انتقال و طراحی پایه مفهومی سایت آب شیرین کن به صورت همزمان با تجهیز کارگاه در هر دو سایت، عملیات خاکبرداری برای مسیرهای خط انتقال و دسترسی، شروع عملیات خاکبرداری در سایت پارسیان برای احداث آب شیرین کن، مطالعات محیط زیست دریایی برای آب شیرین کن پارسیان و مسیر خط انتقال و اخذ مجوزهای لازم از حدود ۴۰ سازمان و نهاد دولتی در استانهای فارس و هرمزگان از اقدامات اجرایی شده است. فدایی‌دولت با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر مراحل اجرایی این پروژه، افزود: خط انتقال آب از دریا به طول ۶۷ کیلومتر طراحی شده و آب منتقل شده پس از ۴ مرحله آبگیری، پیش تصفیه، نمک زدایی و تصفیه نهایی، آماده مصرف در بخش‌های صنعت یا شرب می‌شود.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
یک روزنامه هندی در گزارشی نوشت که واشنگتن بدون درنظر گرفتن اینکه دهلی نو، همپیمان راهبردی این کشور است، با لغو معافیت‌ نفتی ایران، هند را برای تأمین انرژی به دردسر انداخته است. به گزارش فارس، کاخ سفید روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه‌ای از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای لغو معافیت‌های نفتی ایران خبر داد. روزنامه «تایمز» هند در گزارشی در واکنش به این خبر نوشت که واشنگتن در اقدامی که هند را متحمل رنج‌ها و دشواری‌هایی خواهد کرد، معافیت‌های نفتی ایران را که به «دهلی نو» اجازه وارد کردن نفت ایران را می‌داد، لغو کرد. طبق این گزارش، ‌سیاست‌های ترامپ در قبال آمریکا با خط مشی عربستان و رژیم صهیونیستی همسو است و این در حالی است که با به پایان رسیدن معافیت‌های نفتی ایران، هند به دردسر خواهد افتاد. نوامبر سال گذشته، وزارت خارجه آمریکا معافیتهای ۱۸۰ روزه‌ای را به ۸ کشور خریدار نفت و میعانات ایران ارائه کرده بود تا در این فاصله به دنبال منابع جایگزین غیر از نفت ایران باشند.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
وزیر نفت تاکید کرد که خواب آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران تعبیر نمی‌شود. وی ادامه داد: قطعا خواب به صفر رساندن خرید نفت از ایران تعبیر نخواهد شد و با تمام توان در جهت شکستن تحریم آمریکا عمل می‌کنیم. وضعیت عرضه و تقاضا در بازار نفت شکننده است بیانیه آمریکا و حامیان منطقه‌اش برای اطمینان دادن به بازار نفت و جلوگیری از قیمت نفت نشان دهنده‌ی نگرانی آنها از بی ثباتی و شکنندگی بازار نفت می‌باشد که این بازار بسیار غیر قابل پیش بینی است. وزیر نفت تاکید کرد: در این اوضاع نمی‌توان گفت که در این بازار می‌توان به اندازه کافی نفت تولید شود یا برخی کشورها و شرکت‌ها هم به آمریکا برای مصرف نفت ایران فشار می‌آورند. باز هم تاکید می‌کنم که خواب آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران تعبیر نمی‌شود آمریکا و هم پیمانانش با سیاسی کردن نفت و استفاده از آن به عنوان سلاح اشتباه بزرگی مرتکب شدند که با توجه به وضعیت بازار دودش به چشمان خیلی‌ها می‌رود.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید بروکسل از تصمیم آمریکا برای خودداری از تمدید معافیت‌های تحریمی ایران، متأسف است. به گزارش فارس، سخنگوی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از خودداری آمریکا از تمدید معافیت‌های تحریمی واردکنندگان نفت ایران ابراز تأسف کرد و گفت این اقدام بیش از پیش توافق هسته‌ای را تضعیف می‌کند. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «مایا کاسیانچیچ» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در بروکسل در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «ما از اعلامیه دیروز ایالات متحده مبنی بر خودداری از تمدید کلیه معافیت‌ها، متأسفیم. این اقدام بیش از پیش اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تضعیف می‌کند. چین و ترکیه رسما به این تصمیم اعتراض کرده‌اند و هند و کره جنوبی هم هیأت‌هایی را برای رایزنی در این رابطه به واشنگتن اعزام کرده‌اند.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
وزارت کشور گرجستان اعلام کرد که در سه ماه نخست سال جاری میلادی از ورود سه هزار ایرانی به خاک این کشور جلوگیری شده است. گزارش این وزارتخانه حاکی از این است که در فاصله ژانویه تا آوریل سال جاری، از ورود سه هزار ایرانی به گرجستان جلوگیری شده است. همچنین آخرین آمارها نشان می‌دهد که در فاصله سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، دو هزار و ۸۹۵ ایرانی توانسته‌اند در گرجستان اجازه کار و اقامت بگیرند. پس از ترکیه، چین و هند، اتباع ایرانی در رده چهارم در زمینه کسب اجازه کار در گرجستان قرار دارند. مرکز آمار گرجستان اعلام کرده است که بیش از ۲۹۰ هزار تبعه ایرانی سال گذشته در قالب گردشگر به گرجستان سفر کرده‌اند که چهار درصد از گردشگران خارجی گرجستان را شامل می‌شود.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. آخرین مرتبه حسن رحیمی دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک در سال ۲۰۱۲ موفق به کسب مدال طلای آسیا در وزن ۵۷ کیلوگرم شده بود. بیابانی پیش از این در دور اول مقابل کاتای یرلانبیک از چین با نتیجه ۷ بر ۷ پیروز شد. بهمن تیموری در وزن ۷۹ و رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم دو کشتی‌گیر دیگر ایران در ۵ وزن نخست هستند که برای کسب مدال طلا به مصاف رقبایشان می‌روند. یونس امامی در ۷۰ کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز به میدان می‌رود.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
وزارت خارجه فرانسه امروز سه شنبه اعلام کرده که کار برای ایجاد ساز و کار موسوم به «اینستکس» دارد به پیشرفت خوبی می‌رسد. به گزارش فارس، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده که کار ایجاد ساز و کار اینستکس بین ایران و سه کشور اروپایی با پیشرفت خوبی روبرو بوده است. سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ سازوکار مالی ویژه اروپا برای بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام را رسما با عنوان «اینستکس» ثبت کردند اما از آن روز تا به حال هنوز این ساز و کار عملیاتی نشده است. فرانسه که کشورش میزبان کانال مالی جدید اروپا با ایران است، ۲۲ فروردین ماه اعلام کرد که در تلاش است تا این ساز و کار هرچه سریع‌تر و در انطباق با قوانین بین‌المللی عملیاتی شود اما تاریخی برای عملیاتی‌سازی آن اعلام نکرده است. در حال تکمیل …
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
به نظر می‌رسد که سامسونگ روشی مناسب برای حل مشکل محصولات تاشو یافته چرا که بر اساس برخی تصاویر غیررسمی، در حال کار روی نمایشگر تاشو دوطرفه خود است. برهمین اساس نیز در حال کار روی نمایشگر تاشو دوطرفه خود است. گزارش شده است که نمایشگر سامسونگ با نسخه هایی با ابعاد ۸ و ۱۳ اینچی کار می‌کند. پیش بینی می‌شود نمایشگر ۸ اینچی G-Type و ۱۳ اینچی S-Type برای رقابت با اپل آیپد مینی که دارای صفحه نمایش‌های قوی است طراحی شده باشد. صفحه نمایش G یک بخش براق در قسمت پشتی خود دارد درحالی که S-type تنها یک نمایشگر جلویی دارد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
شوید یکی از سبزیجاتی است که به ویژه در فصل بهار طرفدارانی پر شمار دارد. این سبزی معطر و جذاب به شکل خشک و تازه به فروش می‌رسد و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مصرف منظم شوید می‌تواند خواصی منحصر به فرد داشته باشد. اما این خواص شامل چه مواردی است؟ _شوید کاهش دهنده کلسترول و چربی خون است_شوید کاهش دهنده فشار خون است_شوید گزینه‌ای مناسب برای مبارزه با بی خوابی است_شوید سرشار از آنتی اکسیدان‌های قوی است_شوید با کم خونی مبارزه می‌کند_شوید برای اعصاب بسیار مفید است_شوید نقشی موثر در سم زدایی بدن ایفا می‌کند_شوید با افسردگی و اضطراب مبارزه می‌کند_شوید خواص ضد التهابی دارد_شوید به شدت با پوکی استخوان مبارزه می‌کند_شوید با انواع سرطان مبارزه می‌کند_اگر دچار مشکلات گوارشی شدید هستید می‌توانید با کمک شوید به این مشکلات غلبه کنید_شوید برای تقویت عضلات مفید است_افرادی که قصد کاهش وزن دارند می‌توانند روی کمک شوید حساب باز کنند_شوید به هضم غذاها کمک می‌کند
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
رئیس پلیس راه استان خوزستان گفت: واژگونی خودرو تریلر در محور امیدیه - ماهشهر، ۲ کشته برجای گذاشت. سرهنگ «رضا دولتشاهی» در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در خصوص وقوع یک فقره واژگونی در محور «امیدیه _ ماهشهر»، بلافاصله ماموران پلیس و نیروهای امدادی به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: در این حادثه، یک دستگاه تریلر به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده واژگون شد که متاسفانه ۲ سرنشین آن پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست دادند. رئیس پلیس راه استان خوزستان در پایان به رانندگان توصیه کرد: از عجله و شتاب حین رانندگی خودداری کرده و برای حفظ سلامتی خود و همسفران به قوانین رانندگی احترام بگذار ید تا شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
حضور سیدجواد هاشمی در برنامه زنده تب‌تاب با اظهارات متفاوتی درباره تتلو، گلشیفته فراهانی و رحمان۱۴۰۰ همراه شد. سیدجواد هاشمی، بازیگر شناخته‌شده سینما و تلویزیون که این روزها، فیلم پیشونی سفید۳ را بر پرده اکران سینماها دارد، شب گذشته مهمان برنامه «تب تاب» بود که اظهارات جالب و متفاوتی را درباره سینما و برخی چهره‌های جنجالی مطرح کرد. الان خیلی از مخاطبان سینما دیدن فیلم‌های کمدی را بیشتر می‌پسندند و من در رحمان ۱۴۰۰ حرف‌های مثبت زیادی هم دیدم و دیدم که مردم دوست دارند که بخندد. تهیه کننده سه گانه «پیشونی سفید» درباره برخورد با رفتارهای غیر فرهنگی نیز به ماجرای گلشیفته فراهانی و تتلو اشاره کرد و گفت: من زمان خروج گلیشفته فراهانی، مصاحبه‌ای کردم و گفتم، خداوند فرموده کسی را که برگردد، می‌بخشد. نشود مثل ماجرای تتلو که از ایران برود و به مردم کشورش توهین کند، ما باید ببینیم چه کردیم؛ ما هنرمندان چه کردیم که تتلو رفته و گلشیفته رفته و این طور رفتار می‌کنند.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
تصمیم کاخ سفید در پایان دادن به معافیت‌های تحریمی ایران باعث شد تا قیمت بنزین در کالیفرنیا به شدت افزایش یابد. این تصمیم باعث شد تا تنها در چند ساعت قیمت بنزین در آمریکا افزایش یابد. فیلیپ استری‌بل، کارشناس موسسه اوبرین، می‌گوید: قیمت بنزین به شدت در حال افزایش است. کارل بروئر، کارشناس اقتصادی موسسه کلی بلوبوک، نیز می‌گوید ما شاهد افزایش شدید قیمت بنزین در کالیفرنیا هستیم. هم‌اکنون متوسط قیمت بنزین در کالیفرنیا مرز ۴ دلار عبور کرده است.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر عدم تمدید مهلت شش ماهۀ معافیت‌ها برای خریداران نفت ایران باعث شد که شاخص سهام در بازارهای آسیا روز سه‌شنبه، اولین روز پس از پایان تعطیلات عید پاک، در پی افزایش بهای نفت به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۹ میلادی برسد. با این وجود تحلیلگران انتظار دارند که تاثیرات منفی این تصمیم بر بازارهای مالی، محدود به کوتاه مدت باشد. این بانک با انتشار یادداشتی اعلام کرد که تلاش کشورهایی همچون عربستان و امارات برای پر کردن خلاء نفتی ایران، از هیجانات ایجاد شده در بازارها خواهد کاست؛ با این وجود بارکلیز پیش‌بینی می‌کند که افزایش تولید ریاض روندی آهسته داشته باشد. بارکلیز همچنین معتقد است که این تصمیم دونالد ترامپ خطر تشدید درگیری‌ها در خاورمیانه از جمله احتمال بسته شدن تنگۀ استراتژیک هرمز را افزایش می‌دهد. بارکلیز تاکید دارد که واکنش بزرگترین مشتریان نفتی ایران یعنی چین و هند نیز در چگونگی رقم خوردن تحولات آینده مهم است بویژه آنکه برای هر دو کشور بسیار سخت خواهد بود که بتوانند برای تامین نفت خود به منابعی خارج از خاورمیانه اتکا کنند.

ویدیو/ توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده نسرین ستوده

انتخابانتخاب2 ساعت قبل
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
نگرش جدید قوه قضاییه ارتباط با رسانه‌ها، نخبگان و آحاد جامعه استوی ادامه داد: از بخش‌های دیگر سند تحول ارتباط گسترده ارکان مختلف قوه قضاییه با جامعه، مردم، نخبگان و اصحاب رسانه است. به همین جهت انتخاب سخنگوی قوه قضاییه در زمره اولین انتصابات ریاست قوه قضاییه قرار گرفت. این را هم به جامعه و شما عزیزان بشارت می‌دهم که نگرش جدید قوه قضاییه ارتباط با جامعه رسانه و نخبگان و همه آحاد جامعه است. سخنگوی قوه قضاییه گفت: سایر انتصابات هرگاه اتفاق افتاد به اطلاع شما و مردم رسانده خواهد شد. تاکنون بدهی حسین هدایتی پرداخت نشده استوی در خصوص پرداخت بدهی‌های حسین هدایتی گفت: تا الان بدهی پرداخت نشده و حکم در مرحله صدور دادنامه است.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
سخنگوی شورای شهر ر مورد تخلف ایران مال تهران گفت: جریمه نقدی ایران مال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که عمده تخلف ایران مال مربوط به حذف پارکینگ بوده است. به گزارش فارس، علی اعطا در نشست خبری در مورد تخلف ایران مال اظهار داشت: این پرونده بزرگ و قابل تأمل است و در کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح شد که با توجه به مقیاس و ابعاد پروژه بررسی آن هم زمان‌بر است؛ کار کارشناسی جدی انجام شده و رأی کمیسیون صادر و به‌زودی منتشر می‌شود. سخنگوی شورای شهر تهران افزود: جریمه نقدی ایران مال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. وی گفت: عمده تخلف ایران مال مربوط به حذف پارکینگ بوده که می‌توانست این تخلف یا منجر به تأمین پارکینگ یا جریمه شود که بر اساس ارزیابی کمیسیون به دلیل بزرگ بودن مجتمع ایران مال، رأی به جریمه نقدی شد و مقرر شد این میزان تأمین شود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
گروه بازیگران نمایش «وقتی کبوترها ناپدید شدند» تولید تازه تئاتر مستقل اعلام شد. بازیگران نمایش «وقتی کبوترها ناپدید شدند» به کارگردانی هستی حسینی که از ۱۵ اردیبهشت در تئاتر مستقل روی صحنه می‌رود معرفی شدند. اسامی به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است: مهدی پاکدل، خاطره حاتمی، عباس خداقلی‌زاده، شهروز دل‌افکار، سارا زینعلی، الهه شه‌پرست، مهدی کوشکی و مجید نوروزی. نمایشنامه «وقتی کبوترها ناپدید شدند» نوشته سفی اکسانن توسط محسن ابوالحسنی ترجمه شده و به زودی روانه بازار نشر می‌شود. ‌ «وقتی کبوترها ناپدید شدند» دهمین نمایشی است که با حمایت تئاتر مستقل تولید می‌شود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
همراه اول به عنوان تنها اپراتور تلفن همراه و حامی ویژه نمایشگاه کتاب در طول برگزاری این رویداد، به بازدیدکنندگان خدمات ارائه می‌کند. به گزارش انتخاب به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه کشور امسال هم با برپایی ۳ غرفه در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ارائه خدمات ویژه به بازدیدکنندگان از این نمایشگاه خواهد پرداخت. همراه اول به عنوان تنها اپراتور حامی نمایشگاه کتاب، در این دوره از رویداد نمایشگاه کتاب علاوه بر اینکه در هر سه غرفه محیطی خود خدمات مشتریان، فروش سیم آخرین دستاوردها و سرویس‌های نوین خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. تنها اپراتور حاضر در نمایشگاه امسال، با افزودن ۴ سایت سیار، علاوه بر توسعه ظرفیت موجود شبکه، سعی در پوشش هر چه بهتر فضای نمایشگاهی دارد. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
«شاه ماهی» به کارگردانی رضا بهاروند آماده اجرا می‌شود. نمایش «شاه ماهی» در کنار الناز حبیبی، سارینا ترقی، فائزه یوسفی و پرستو معین‌، دختران «شاه ماهی» هستند. پیش از این، حضور امیر‌ جدیدی و علی شادمان، در «شاه ماهی» اطلاع‌رسانی شده بود. نمایش «شاه ماهی» به کارگردانی رضا بهاروند و تهیه‌کنندگی محمد قدس و امیر جدیدی، نوشته مشترک احمد سلگى و رضا بهاروند است که از اواسط اردیبهشت ساعت ۲۱ در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه انجام سونوگرافی تیروئید عوارض شناخته شده‌ای را به همراه ندارد، گفت: در صورت مشاهده تغییراتی در نمای غده تیروئید چه با درد یا بدون درد حتما به پزشک مراجعه کنید. لیلا آقا قزوینی در سی‌وپنجمین کنگره رادیولوژی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیماران قبل از انجام سونوگرافی تیروئید چه نکاتی را باید رعایت کنند؟ اظهار کرد: بیمار آمادگی خاصی را جهت انجام سونوگرافی ساده تیروئید لازم ندارد. همچنین در مواردی که پس از سونوگرافی بیمار نیازمند انجام FNA یا نمونه‌برداری سوزنی ظریف باشد معمولا با توجه به نتایج آزمایشات عملکرد تیروئید بیمار کاندید FNA می‌شود. متخصص رادیولوژی خاطرنشان کرد: همچنین در مواردی که بیمار اسکن هسته‌ای تیروئید انجام داده‌ است و مشکوک به وجود نودل و گره سرد شده‌ جهت بررسی تیروئید و انجام سونوگرافی و «اسپیراسیون سوزنی» تحت گاید سونوگرافی به متخصصین رادیولوژی ارجاع داده می‌شوند. وی با بیان اینکه انجام سونوگرافی عوارض شناخته شده‌ای را به همراه ندارد، گفت: انجام سونوگرافی و پیگیری‌های سونوگرافیک با فواصل معین در مواردی که به دلایل مختلف، تیروئید بیمار برداشته شده باشد نیز معمولا به صورت روتین انجام می‌شود وعوارض خاصی را برای بیمار به همراه ندارد.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد حذف وعده غذایی صبحانه می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد. تقریبا ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان هر روز وعده غذایی صبحانه را دریافت کرده، حدود یک چهارم تنها در برخی روزها و ۱۶ درصد وعده صبحانه را حذف کرده بودند. هیچ یک از این افراد در شروع مطالعه به بیماری‌های قلبی مبتلا نبودند. در مدت زمان ۱۷ سال حدود ۲۳۱۸ مورد فوتی گزارش شد که ۶۱۹ مورد بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی بوده‌ است. متخصصان مشاهده کردند افرادی که وعده غذایی صبحانه را حذف کرده‌اند بیشتر به چاقی و کلسترول بالا دچار هستند.

انتخاب

سایت خبرگزاری انتخاب روزانه با پوشش دادن اخبار مهم و پربازدید دسته‌های مختلف سیاسی، اقتصادی،‌ورزشی و غیره و تحلیل آنها از مهم‌ترین خبرگزاری‌ها است که می‌توانید اخبار آن را در صفحه‌ مربوط به این خبرگزاری در سایت خبری دنبال کنید.