تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «مهر»

مهرمهر40 دقیقه قبل
وی با اشاره به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری، افزود: صنایع دستی و هنر یکی از شاخص‌های تمدن در ایران اسلامی به شمار رفته و بخشی از هویت ملی ما است. فرماندار فومن با بیان اینکه بوم گردی و گردشگری یکی از محورهای توسعه استان گیلان تعیین شده است، گفت: از سال گذشته اعتبارات و تسهیلاتی به این بخش تخصیص یافته است. وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون ۱۷۹ واحد بوم‌گردی در شهرستان فومن مجوز دریافت کرده‌اند، بیان کرد: توجه به توسعه بوم‌گردی و اجرای طرح‌های گردشگری در حوزه اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی نیز تعیین کننده است. وی با بیان اینکه شهرستان فومن در حوزه صنایع دستی دارای ظرفیت‌های بسیاری است، گفت: توجه به این بخش می‌تواند برای جوانان و بانوان در سطح روستاها فرصت شغلی ایجاد کند. این نشست با هدف تبیین نقش و جایگاه مهم هنرهای سنتی در تقویت کارکرد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در حوزه گردشگری و ظرفیت سازی برای توسعه کارآفرینی محلی به منظور بهبود شرایط هنرهای سنتی دستی و بوم گردی برگزار شد.
مهرمهر51 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احسان منصور کیایی صبح پنج شنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه به میزبانی اداره کل راهداری استان سمنان ضمن بیان اینکه سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودروی سنگین ناوگان باربری، حمل و نقل و مسافربری استان سمنان را تشکیل می‌دهند، ابراز کرد: ۴۰۲ فقره تخلف حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در استان سمنان طی سال ۹۷ ثبت شد. منصور کیایی ادامه داد: به همین منظور اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همکاری پلیس راه استان سمنان طی سال ۹۷ نسبت به شناسایی تخلف اضافه تناژ و کنترل مبادی جاده‌ای و حمل نقل مبادرت ورزیده که ماحصل این کنترل‌ها ثبت ده‌ها تخلف بوده است. پایش راه‌ها به وسیله دوربینمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: برای جلوگیری از تخلفات در این حوزه کنترل و نظارت‌های میدانی محسوس و نامحسوس توسط تیم گشت‌های اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور نیروهای پلیس راه در مقاطع مختلف سال انجام شده است. منصور کیایی با بیان اینکه برخوردهای قانونی با رانندگان متخلف در حوزه تناژ طی سال ۹۷ بدون اغماض صورت گرفته است، تاکید داشت: بیشترین تخلف اضافه تناژ متعلق به شهرستان گرمسار و بیشترین نوع تخلفات اضافه بار مربوط به مواد معدنی بوده است. وی افزود: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین با دوربین‌های پایشگر راه‌ها، تمامی مبادی ورودی و خروجی استان و جاده‌ها را زیر نظر دارد.
مهرمهر53 دقیقه قبل
محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتصاب سردار حسین سلامی به سمت فرماندهی کل سپاه پاسداران، گفت: سردار سلامی یکی از فرماندهان خوش فکر و با سابقه بسیار درخشان است و از آنجایی که تجارب بسیار خوب و موفقیت آمیزی دارد، به بهترین وجه ممکن می‌تواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مدیریت کند. وی با اشاره به اینکه سردار سلامی یکی از عناصر استراتژیست نظام و از اندیشمندان بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: سردار سلامی در گام دوم انقلاب و تحقق اهداف مورد نظر رهبر معظم انقلاب به ویژه برای سپاه پاسداران نقش محوری دارد و قطعا این بیانیه راهبردی را سرلوحه کار خود در این نهاد انقلابی قرار خواهد داد. این نماینده مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اولین فرصت نشست مشترکی با فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد داشت تا نقطه نظرات سردار سلامی را دریافت کند. وی با اشاره به اقدام خلاف قانون آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، تاکید کرد: سپاه پاسداران با راهبردهای مشخص و دقیق مسیر اقتدارش را طی می‌کند و مواضع افراد دون‌پایه‌ای چون ترامپ کوچک‌ترین اثری بر تصمیمات داخلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ندارد.
مهرمهر57 دقیقه قبل
اکبر کارگرجم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استقلال شکست بدی از الهلال خورد و این شکست نه تنها شانس این تیم را برای صعود تا میزان زیادی کاهش داد، بلکه همین شانس کم را هم از دست خودش خارج کرد. کاپیتان پیشین آبی پوشان تصریح کرد: باید پذیرفت استقلال در آن بازی اشتباهاتی داشت و تاوان آن اشتباهات هم شکست بود. اما این شکست بهای سنگینی دارد که احتمالا این بها، حذف از لیگ قهرمانان آسیا می‌باشد. بهترین کاری که شفر باید انجام دهد این است که تیم را از حال و هوای این شکست خارج کرده و برای دیدار مقابل پدیده آماده کند. پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: باید بپذیریم که هنوز در لیگ شانس خوبی داریم و نباید شکست مقابل الهلال باعث شود تا شانسی که در لیگ داریم از بین برود.
مهرمهر57 دقیقه قبل
نگاهی به وضعیت گذشته و حال گردشگری سلامت در استان می‌تواند در برنامه‌ریزی برای آینده مفید واقع شود. اما نکته مهم وضعیت فعلی خراسان‌جنوبی بعد از گذشته دو سال از بیان بی نتیجه بودن طرح گردشگری سلامت در استان و راهکار بهبود وضعیت این نوع از گردشگری در دیار خاوران است. مرتضی عربی، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی نیز در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار کرد: گردشگری سلامت به عنوان یکی از بزرگترین صنایع گردشگری حاصل از به هم پیوستن دو صنعت پردرآمد سفر و پزشکی در جهان است. قوی نبودن حمل و نقل خراسان‌جنوبی مانع رونق گردشگری سلامتمعاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل در خراسان‌جنوبی چون حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی می‌تواند یکی از عوامل تأثیرگذار در جذب گردشگران سلامت در استان و عدم تقویت موارد مذکور از موانع رونق گردشگری سلامت در خراسان‌جنوبی است. امید است که با رونق گرفتن گردشگری سلامت در خراسان‌جنوبی همه پزشکان متخصص و دلسوز خراسان‌جنوبی چنین خاطره شیرینی را در کارنامه طبابت خود به یادگار داشته باشند.
مهرمهر58 دقیقه قبل
وی به تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و ادامه داد: ۳۴۱۸ فقره تسهیلات اشتغال در سال ۹۷ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران پرداخت شده است که از طریق آن ۳۸۹۶ نفر مشغول به کار شدند. فتح آبادی اضافه کرد: ۱۰۴۰ فقره تسهیلات از منابع داخلی کمیته امداد و ۲۳۷۸ فقره از منابع بانکی به مددجویان پرداخت شده است. وی میزان اعتبار هزینه شده برای اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران را ۵۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه بانکی و ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از منابع داخلی کمیته امداد بوده است. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران بیان کرد: طرح‌های اجرا شده شامل ۱۸۱ طرح کار انگیزی ۲۸۷ طرح توان افزایی و ۲۹۵۰ طرح خودکفایی بوده است. فتح آبادی گفت: برای طرح‌های کارانگیزی ۵ میلیون تومان، توان افزایی ۱۰ میلیون تومان و خودکفایی بیش از ۱۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
مهرمهر58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید مهران عالم زاده صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند بهسازی و زیباسازی میدان آزادی که به همراه جمعی از مدیران شهرداری انجام شد، از پیشرفت قابل توجه این عملیات‌ها تا کنون خبر داد. وی گفت: با توجه به اینکه در میدان آزادی جایی برای پیاده روی وجود ندارد، از تجهیز و زیباسازی آن به فضای سبز و گل و گیاه و درختان متنوع خبر داد. شهردار کرمان اضافه کرد: فضای سبز بخشی از سیما و منظر شهری است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مجید الهی راد اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ روستا در خراسان شمالی مشمول پرداخت زکات هستند اما ۲۹۶ روستا به دلیل محرومیت و خشک‌سالی توان پرداخت زکات را ندارند. الهی راد با اشاره به اینکه سال گذشته مردم خراسان شمالی ۱۰ میلیارد و ۶۹۴ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، افزود: این میزان زکات از ۳۰۰ روستای خراسان شمالی جمع‌آوری شد. وی با بیان اینکه مردم بجنورد بیشترین زکات را در خراسان شمالی پرداخت کردند، تصریح کرد: این شهرستان با پرداخت بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بیشترین سهم را در پرداخت زکات داشتند. مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ادامه داد: همچنین مانه و سملقان با پرداخت یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان و اسفراین با پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ترتیب بیشترین پرداخت زکات را به خود اختصاص دادند. الهی راد اعلام کرد: میزان زکات پرداخت شده در خراسان شمالی طی سال ۹۷ نسبت به مدت سال قبل آن ۲۶ درصد رشد داشته است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به شهرک «بیتا» در شهر نابلس واقع در کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی درگرفت. طبق اعلام رسانه‌های عربی، به دنبال این درگیری شماری از شهروندان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شدند. این درحالی است که صهیونیست‌ها روز گذشته نیز شهر نابلس را هدف حمله قرار داده بودند.
مهرمهر1 ساعت قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه وضعیت جوی راههای استان صاف است و هیچ گونه بارش یا مداخلات جوی مشاهده نمی‌شود اظهار داشت: تردد در محورهای هراز، کندوان، کیاسر و سوادکوه به صورت عادی و روان در جریان است. وی افزود: همچنین محور وازک به بلده همچنان به دلیل نبود ایمنی در فصل سرما مسدود است و تردد به آن از طریق محور کندوان و هراز صورت می‌گیرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید مهران عالم زاده چهارشنبه شب در جمع پاکبانان و جمعی از مدیران شهرداری کرمان با بیان اینکه در هفته زمین پاک و روز نخست هفته کار و کارگر قرار داریم که باید از زحمات این عزیزان که برای نظافت و تمیزی شهر تلاش می‌کنند، تقدیر کرد، ادامه داد: کارگران بخش قابل توجهی از بدنه شهرداری را تشکیل می‌دهند. شهردار کرمان ضمن اشاره به اینکه انعکاس حضور در جمع پاکبانان در محل کارشان و تقدیر از آنها باعث می‌شود که جامعه کارگری بدانند که همیشه به یادشان و قدردان زحماتشان هستیم و شرایطشان را درک می‌کنیم. وی افزود: امیدوارم همه شهروندان نجیب کرمانی نیز در زمینه پاکیزه نگه داشتن محیط شهری با شهرداری کرمان همراهی کنند. شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود از برگزاری جشن بزرگ ویژه کارگران شهرداری به زودی خبر داد و افزود: طی سنوات گذشته از کارگران نمونه در چهار منطقه شهری تجلیل خواهد شد. گفتنی است در این مراسم شهردار کرمان ضمن گفتگو با پاکبانان و کسب اطلاع از مسائل و مشکلات این قشر خدوم و زحمت کش، با اهدای گل و شیرینی از تلاش‌های شبانه روزی ایشان تقدیر و تشکر کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی صفری در این باره اظهار کرد: بهسازی کمربندی نسیم شمال از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، پس از انتخاب پیمانکار واجد شرایط از طریق مناقصه آغاز می‌شود. وی تاکید کرد: در راستای رفاه حال شهروندان، سعی داریم پروژه کمربندی نسیم شمال را تا پایان سال ٩٨ به اتمام برسانیم. شهردار قزوین خاطرنشان کرد: پیش از راه اندازی پل غیر همسطح امام رضا (ع)، امکان اجرای پروژه کمربندی نسیم شمال، به دلیل مسدود شدن راه دسترسی به غرب شهر قزوین وجود نداشت. وی تصریح کرد: شهرداری‌ها متولی احداث کمربندی در شهر نیستند، ولی در برخی موارد به دلیل جلوگیری از ایجاد مشکلات ترافیکی شهر در این زمینه ورود پیدا می‌کنند. صفری گفت: براساس تفاهم نامه انجام شده، مقرر شد، ٧٠ درصد پروژه کمربندی نسیم شمال توسط شهرداری قزوین و ٣٠ درصد توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم استقبال از مسعود سلطانی فر صبح پنج شنبه در فرودگاه همدان برگزار و وزیر ورزش و جوانان به اتفاق هیئت همراه وارد همدان شدند. وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به استان همدان مورد استقبال استاندار همدان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و جمعی از قهرمانان ورزشی قرار گرفت. در این سفر معاونان وزارت ورزش و جوانان و رئیس روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش سلطانی فر را همراهی می‌کنند. همچنین بازدید از سالن تیراندازی شهید شمسی پور و افتتاح استخر بانوان شهرستان تویسرکان در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به استان همدان دیده شده است. بازدید از ورزشگاه ۵ هزار نفری ملایر نیز از دیگر برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در استان همدان خواهد بود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، پلیس سریلانکا درباره انفجار صبح امروز شهرکی در نزدیکی کلمبو پایتخت این کشور توضیح داد. منابع وابسته به پلیس سریلانکا اعلام کردند که انفجار درشهرک بوگودا تلفاتی به دنبال نداشته است زیرا انفجار در سطل زباله در منطقه خالی از سکنه رخ داده است. این منابع افزودند: به نظر می‌رسد که بمب در سطل زباله با هدف رهایی از شر آن انداخته شده است. شایان ذکر است که دقایقی قبل منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجاری در شهرک بوگودا در نزدیکی پایتخت سریلانکا خبر داده و اعلام کرده بودند که صدای این انفجار از شهرک «بوگودا» در ۴۰ کیلومتری شرق «کلمبو» پایتخت سریلانکا به گوش رسیده است. این درحالی است که تنها چند روز از وقوع انفجارهای خونین در سریلانکا سپری می‌شود؛ انفجارهایی که تاکنون ۳۵۹ کشته برجای گذاشته است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا محسنی عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال، سرمایه گذاری و بوم گردی که در دفتر فرمانداری شهرستان شفت برگزار شد با اشاره به اینکه امسال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به حوزه گردشگری و اجرای طرح‌های بوم گردی اختصاص می‌یابد. وی با بیان اینکه سهمیه شهرستان شفت در زمینه ایجاد واحدهای بوم گردی ۳۶۰ واحد است، افزود: از این تعداد ۳۵۱ مورد موافقت اصولی دریافت کرده و تاکنون نیز ۵۱ واحد پروانه ساخت و یا مرمت دریافت کرده‌اند. فرماندار شفت ادامه داد: یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان نیز تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است. وی با تأکید بر لزوم آسیب شناسی مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در سال گذشته، بیان کرد: دستگاه اقدامات خود در حوزه اشتغال را از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی کنند وجود ضعف در این زمینه پذیرفتنی نیست.
مهرمهر1 ساعت قبل
نسرین آل بوعلی یکی از زنان سرپرست خانوار است که با تکیه برهمت و اراده خویش در خانه‌ای استیجاری در یکی از روستاهای بخش نشتا از توابع شهرستان تنکابن توانست گلخانه‌ای کوچک راه اندازی کرده و به پرورش نشاء صیفی جات منحصر به فرد چون ذرت و گوجه سیاه، لوبیاهای نودلی، سیب زمینی و گل کلم بنفش، گوجه فرنگی زرد و.. مشغول شود. بانوان کارآفرین روستایی حمایت می‌شوندفرهاد سیاه مشته‌ای بخشدار نشتا درباره حمایت از بانوان کارآفرین به خبرنگار مهر گفت: ما در بخش نشتا، به دهیاران ابلاغ کردیم که بانوان کارآفرین روستاهای خود را شناسایی کرده و به بخشداری معرفی کنند. بخشدار نشتا ادامه داد: هر بانویی که بخواهد کارش را گسترش دهد، بخشداری اورا برای دریافت تسهیلات اشتغال به مراجع ذیصلاح معرفی می‌کند. ابراهیم کاویانی رئیس جهاد کشاورزی تنکابن هم درباره حمایت از بانوان فعال در مشاغل خانگی گفت: اداره جهاد کشاورزی در زمینه اعطای مجوز و تسهیلات کم بهره از بانوانی که در خانه‌هایشان کار ایجاد کرده‌اند حمایت می‌کند. وی افزود: افرادی که در خانه‌هایشان گلخانه دارند و یا محصولات کشاورزی تولید می‌کنند، اداره جهاد کشاورزی در تأمین سوخت، بذر و کود نیز به آنان کمک می‌کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
جمالی زاده بیان داشت: سال گذشته ۳۴۵ هزار نفر جمعیت زیرپوشش ما در رفسنجان و انار دارای پرونده الکترونیک سلامت بودند و اکنون این رقم به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است. همچنین از نظر سلامت روان ۱۴۰ هزار نفر غربالگری و بررسی شدند و که از این تعداد ۲۱ هزار نفر دچار اختلالات روانی بودند که به روانپزشک، روانشناس و پزشک ارجاع داده شده و تحت درمان قرار گرفتند. وی بیان کرد: توسعه مراکز خدمات جامع سلامت، احداث و بهسازی مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت در سراسر شهرستان را دیگر اقدامات این حوزه در دو شهرستان رفسنجان و انار است. وی افزود: اچ آی وی مثبت اگر به موقع شناسایی شود قابل درمان است و فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: حدود ۱۴۰ نفر مبتلا به ایدز در رفسنجان شناسایی شده که تعدادی زنده هستند، تعدادی فوت شدند و برخی مهاجرت کرده‌اند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی با دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی طی سفری یک روزه وارد کاشان شد. بازدید از شهرک ماهیان زینتی منطقه راوند کاشان نخستین برنامه‌ای است برای محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در نظر گرفته شده است که در جریان این بازدید وزیر جهاد کشاورزی و همراهان او در روند میزان پیشرفت و موانع این پروژه قرار می‌گیرند. دیدار با کشاورزان منطقه کاشان دومین برنامه وزیر جهاد کشاورزی است که در فرهنگسرای المهدی منطقه راوند کاشان برگزار می‌شود. پس از آن حضور محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در کاشان خاتمه پیدا کرده و طی سفری چند ساعته به آران و بیدگل سفر می‌کند و در آن از شهرک صنعتی پرورش خاویار آران و بیدگل بازدید و با کشاورزان آران و بیدگلی دیدار خواهد داشت.
مهرمهر1 ساعت قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به مسدود شدن صفحه اینستاگرام برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ما توقعی از دشمنان انقلاب اسلامی جز این نوع برخوردهای سخیف نداریم و ۴۰ سال است که علیه جمهوری اسلامی ایران دشمنی کرده‌اند و در حال حاضر هم به دشمنی خود به شکل‌های مختلف ادامه می‌دهند. وی با تأکید بر اینکه باید در مقابل دشمنان نظام بر اساس قوانین بین‌المللی مقابله به مثل شود، ادامه داد: از دستگاه‌های ذیربط به ویژه وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی انتظار داریم که برخورد مناسبی نسبت به این اقدام انجام دهند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت بومی‌سازی حاکمیت سایبری، تصریح کرد: یکی از بحث‌های اولیه ما همواره این بوده که باید مدیریت فضای مجازی بومی باشد و تا زمانی که در این زمینه اقدام عملی نکنیم، دشمنان به شکل‌های مختلف و به ویژه از طریق فضای مجازی خود علیه کشورمان اقدام می‌کنند. سالک با بیان اینکه بنده در شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون فرهنگی مجلس بارها بر ضرورت این مسئله تأکید کرده‌ام، گفت: متأسفانه با موانع و اندیشه‌های مختلفی در این زمینه روبرو هستیم و برخی از آقایان فکر می‌کنند که اگر ما خودمان حاکمیت سایبری در اختیار داشته باشیم، با دنیا قطع رابطه می‌کنیم که به واقع این گونه نیست.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مطابق اطلاعات به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، کیفیت هوای مشهد صبح پنجشنبه با شاخص ۴۹ در شرایط پاک قرار دارد. کیفیت هوا در ایستگاه‌های کریمی، سمزقند، مفتح، خیام شمالی و وحدت در شرایط سالم و سایر ایستگاه‌های شهر در شرایط پاک گزارش شده است. کمترین کیفیت هوا از ایستگاه مفتح با شاخص ۷۵ در شرایط سالم گزارش شده است. مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که از غلظت برخی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
هجوم ملخ‌ها به جنوب کرمان سابقه تاریخی داردشاید جالب باشد بدانید که هجوم ملخ‌ها به جنوب کرمان امری بی سابقه نیست و اگر پای درد و دل سالمندان جنوب کرمان بنشینید هزاران داستان از قحطی بعد از هجوم ملخ‌ها حکایت می‌شود و از سال‌های هجوم ملخ‌ها به نام ملخ خوارگی یاد می‌کنند به این معنی که ملخ‌ها هر چیزی را می‌خورند. در اسناد تاریخی استان کرمان نیز می‌توان مکاتبات گوناگونی از قحطی به دلیل هجوم ملخ‌ها مشاهده کرد که گاه مناطقی مانند ماهان در شمال استان و بم در شرق استان را هم در بر می‌گرفته است. عظیمی با اشاره به تخم‌ریزی ملخ‌ها در عمق ۱۰ سانتیمتری زمین ادامه داد: تنها راه مبارزه با ملخ‌ها، سم‌پاشی فوری بعد از ورود ملخ‌ها به سطح زمین و قبل از پراکندگی است. رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان در گفتگو با مهر اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه انجام شده است و با وجود تخم گذاری ملخ‌ها هنوز خسارتی به کشاورزی استان وارد نشده است. برخوری همچنین در اطلاعیه‌ای بیان کرده است که این ملخ‌ها در دسته‌های چند صد هزار تایی از عربستان و خلیج فارس عبور کرده و به هرمزگان آمده‌اند و اکنون جنوب استان کرمان و جنوب استان فارس را درگیر کرده‌اند.
مهرمهر1 ساعت قبل
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان مطالبی در مورد واگذاری پالایشگاه نفت کرمانشاه پرداخت و گفت: به طور مثال یکی از نمونه‌های این واگذاری‌ها پالایشگاه نفت کرمانشاه است که در سال ۹۰ و در دولت قبل واگذار شده بود. وی با اشاره به مکاتبات بسیار زیادی که در این زمینه انجام شده اشاره کرد و بیان داشت: با تمام مخالفت‌ها سازمان خصوصی‌سازی بدون احراز اهلیت در پیشنهاد واگذاری کلا خریدار را از گزینه اهلیت معاف کرد. وی با انتقاد از نوع ارتباط وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: ما اینگونه برداشت می‌کنیم که‌ای رابطه برعکس شده و وزارت اقتصاد زیرمجموعه سازمان خصوصی‌سازی شده است. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس افزود: در حال حاضر هیچ سازمان مشخصی برای ارزیابی واگذاری‌ها و میزان توسعه آنها وجود ندارد. مصری با بیان اینکه تاراج به غیر از واگذاری است، گفت: سرمایه‌گذاری هم اصولا با سرمایه‌بری متفاوت است و این خصوصی‌سازی‌ها نوعی سرمایه‌بری است، چرا فکر می‌کنیم باید به هر قیمتی آنها را واگذار کنیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نخستین پرواز فرودگاه بین المللی شاهرود صبح پنج شنبه در حالی به مقصد نجف اشرف انجام شد که این پرواز قرار بود روز دوشنبه صورت گیرد که به دلیل عدم تخصیص اسلات تایم از سوی فرودگاه نجف کنسل شده بود. این نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین المللی شاهرود پس از اعلام ارتقای آن توسط رئیس جمهور در آبان ماه ۹۷ است. نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود با تلاش فراوان روز دوشنبه انجام نشد اما امروز این پرواز در میان استقبال مردم شهرستان، به مقصد نجف اشرف صورت گرفت. سالن ترانزیت این فرودگاه و همچنین افزایش طول باند برای پروازهای پهن پیکر و سیستم سوخت‌رسان سه پروژه‌ای هستند که برای تداوم پروازهای خارجی به خصوص عتبات عالیات در فرودگاه شاهرود در دست اجرا قرار دارند. از هفته آتی کار تطویل باند فرودگاه شاهرود انجام می‌شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی افزود: باید آنچنان فضای کسب کار بالا برده شود که جوانان رفته از شهرستان برگردند و با هر سلیقه سیاسی وحدت خود را باید حفظ کنید و به هدف خودتان یعنی جهاد اقتصادی بپردازید. در زمان دفاع مقدس فرزندان انقلاب جهاد نظامی کردند و شما حالا جهاد اقتصادی کنید. همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در جلسه اظهار کرد: در بجستان ظرفیت‌های بسیار بالایی از جمله نیروهای انسانی وجود دارند، از طرف دیگر به دلیل سرمازدگی‌ها و خشکسالی‌ها ظرفیت تولید انار شهرستان به مقدار محدودی رسیده است. حمید بنایی افزود: آب و راه‌ها از دیگر مشکلات این شهرستان است که برای این دو مورد دیدارهایی داشته‌ایم و امیدواریم برطرف شود. در حوزه کشاورزی کارهای خوبی انجام شده اما هنوز جای کار دارد و باید کمک بیشتری به کشاورزان بشود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فواد حبیبی از مترجمان فعال حوزه فلسفه و مترجم کتاب «فلسفه برای مبارزان» اثر آلن بدیو که از سوی نشر نی منتشر شده درباره این کتاب گفت: کتاب «فلسفه برای مبارزان» اثر آلن بدیو همان طور که از نامش مشخص است در مورد رابطه فلسفه و سیاست است. او معتقد است بیشتر از اینکه فلسفه برای مبارزان تعیین تکلیف کند، این سیاست است که عرصه کار را برای فلسفه مشخص می‌کند. کتاب «فلسفه برای مبارزان» نوشته آلن بدیو را نشر نی با ترجمه «فؤاد حبیبی» و «کمال خالق‌پناه» منتشر کرده‌است که برای اولین بار در نمایشگاه کتاب امسال عرضه خواهد شد. آلن بدیو فیلسوف شناخته شده فرانسوی است که از نظر گرایش سیاسی در طیف چپ قرار دارد. آلن بدیو رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و فعال سیاسی معاصر مطالب بسیاری نیز، درباره هنر دارد.
مهرمهر1 ساعت قبل
محمد دریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در استان یزد ۳۵۷ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: بیمه سلامت تقریبا بدهی چندانی به مراکز درمانی استان ندارد. مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خاطرنشان کرد: میزان پرداختی به داروخانه‌های خصوصی استان بابت تسویه حساب تا پایان دی ماه ۹۷ نیز ۱۲۸ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال بوده است. وی یادآور شد: بدهی بیمه سلامت به پزشکان عمومی نیز تا دی ماه ۹۷ به مبلغ ۸ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده و پزشکان متخصص نیز تا آذرماه ۹۷ مبلغ ۲۳ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریال دریافت کرده‌اند. دریجانی ادامه داد: درمانگاه‌های استان یزد نیز تا مرداد ماه ۹۷ مبلغ طلب خود از بیمه سلامت به میزان ۱۴ میلیارد و ۳۴۵ میلیون ریال را دریافت کرده‌اند. وی با اشاره به اینکه پاراکلینیک‌ها اسناد خود را دیر به دیر به بیمه سلامت تحویل می‌دهند، افزود: میزان پرداختی بیمه سلامت استان یزد به این مراکز تا پایان تیرماه سال ۹۷ مبلغ ۳۱ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال بوده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی افزود: ۲۰ درصد جمعیت بزرگسالان به پرفشاری خون و ۲۰ درصد از جمعیت بالای ۳۵ سال به دیابت مبتلا هستند؛ دو سوم جمعیت شهری در قالب ۶۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان به نوعی اختلالات ناشی از چربی خون دارند. اسماعیلی ندیمی افزود: متوسط طول عمر انسان در سال ۵۷ حدود ۵۲ سال بود که در حال حاضر این میانگین یعنی متوسط طول عمر فرد ایرانی بین ۷۵ و ۷۶ است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در ادامه عنوان کرد: با همت نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ساخت بیمارستان ۳۲۰ تخت خواب در ردیف بودجه مستقل قرار گرفت و از بودجه ۹۸ در حال حاضر مبلغ ۵ میلیارد تومان اختصاص یافته که باید جذب شود و در فاز اول صرف مطالعات و نقشه‌های این بیمارستان، جذب پیمانکار و … خواهد شد. ضمن آنکه امسال این عملیات آغاز خواهد شد و تا سه الی پنج سال آینده این بیمارستان احداث می‌شود. اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه احداث هر تخت بیمارستانی هزینه‌ای ۵۰۰ میلیون تومان در بر دارد، ادامه داد: تمام بیمارستان‌های رفسنجان خیرساز هستند و به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در رفسنجان و انار ۱٫۴ تخت داریم که کم است، و در رفسنجان حداقل به ۳۰۰ تخت نیازمندیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس به اقدام ضد ایرانی اخیر واشنگتن و تصمیم آن برای عدم تمدید معافیت تحریمی ایران، واکنش نشان داد. بر اساس این گزارش، این جنبش اعلام کرد: سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا علیه ایران و ملت آن، تهدیدی برای ثبات و امنیت منطقه و جهان است. جنبش حماس همچنین اعلام کرد: سیاست‌های تحریمی محکوم به شکست هستند و این سیاست‌ها در واقع منافع و مصالح رژیم صهیونیستی و متحدان آن را تأمین می‌کنند. گفتنی است، ایالات متحده آمریکا اخیرا اعلام کرده است که قصد ندارد معافیت تحریمی واشنگتن علیه تهران را تمدید کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید آنجفی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با رویکرد هم اندیشی صیانت از حقوق شهروندی که با حضور دستیار وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: تکلیفی که در حوزه حقوق شهروندی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی گذاشته شده است بر این مبنا قرار دارد که چنانچه مجموعه‌ای داشته باشیم که وظایف و تکالیفش را در قبال تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی به درستی انجام دهد و خدمات سریع و دقیق به بهره برداران ارائه کند به بهترین شکل حقوق شهروندان در این حوزه رعایت شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: شهروندان و مخاطبان ما در سازمان جهاد کشاورزی تولیدکنندگان بخش کشاورزی هستند و عموما این قشر، بخشی عمده از جامعه را تشکیل می‌دهند. آنجفی خاطرنشان کرد: بر همین اساس و اعتقاد، تلاش بر این است که این چنین ساختاری که بالا ذکر شد در سازمان جهاد کشاورزی چه از طریق شایسته‌سالاری و چه استفاده بهینه از نیروی موجود و چه از لحاظ اصلاح فرآیند و ساختار سازمانی ایجاد شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان داشت: البته در همین راستا نیز به دنبال راه اندازی میز خدمت الکترونیک در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی هستیم، تا از طریق میز خدمت الکترونیک خدمات مطلوب‌تر در راستای تحقق منشور حقوق شهروندی و صیانت از آن در این مجموعه، گام‌های مؤثر برداشته شود.

مهر

سایت خبرگزاری مهر ۱۳ سرویس خبری فعال در حوزه‌های فرهنگ و ادب، فرهنگ و هنر، دین و اندیشه، حوزه و دانشگاه، فناوری‌های نوین، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، بین‌الملل، ورزشی، انرژی هسته‌ای و عکس و گرافیک دارد. در خبری سعی داریم با پوشش این خبرگزاری به بهترین شکل ممکن، همه محتوای جذاب آن را در یک‌جا جمع‌آوری کنیم.