تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «تسنیم»

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت النشره، ویکتور کوپچیشین رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: عناصر گروههای مسلح از تلاش برای برهم زدن ثبات اوضاع منطقه کاهش تنش در استان ادلب سوریه دست بر نمی‌دارند. به گفته کوپچیشین، مرکز آشتی اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می‌دهد گروهی از خبرنگاران خارجی از یک حمله شیمیایی صحنه سازی شده برای متهم کردن نیروهای دولتی سوریه فیلم برداری کرده و مدعی شده‌اند که این حمله باعث کشته شدن یک خانواده سوری در روستای مورک در ریف حماه شده است. وی گفت: مرکز آشتی سران گروه‌های مسلح را ترغیب می‌کند که از اقدامات تحریک آمیز دست براشته و در مسیر حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع تحت کنترل خود گام بردارند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در یکی از شهرهای غازی آنتپ ترکیه «ایلهان کسکینسوی» فرماندار شهر که عضو حزب جمهوری خلق بود، کشته شده است. بر اساس گزارش فرمانداری شهر اوغوزلی، وی در یک دعوای تجاری و شخصی به قتل رسیده است. در حالیکه به جای کار مشغول تجارت بود و با شخصی درگیر شده و به قتل رسیده است. تحقیقات قضایی در محل حادثه آغاز شده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، درگیری بین طالبان و داعش در دو شهرستان ولایت «ننگرهار» در حالی آغاز شد که جنگجویان داعش به چند روستای تحت کنترل طالبان حمله کردند. «سهراب قادری» یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار به «رویترز» گفت: داعش ۶ روستا را در شهرستان‌های «خوگیانی» و «شیرزاد» تصرف کرده و درگیری‌ها متوقف نشده است. ولایت ننگرهار که با پاکستان هم‌مرز است به عنوان پایگاه داعش در شرق افغانستان محسوب می‌شود اما برخی از روستاها در خوگیانی و شیرزاد تحت کنترل طالبان قرار دارد. گزارش‌هایی زیادی مبنی بر حمایت نیروهای خارجی از گروه تروریستی داعش از جمله کمک‌های تدارکاتی و اطلاعاتی در افغانستان وجود دارد و جنگنده‌های آمریکایی نیز بارها در حمایت از داعش طالبان را هدف حملات هوایی قرار داده‌اند. گفتنی است که در ماه آگوست بیش از ۱۵۰ جنگجوی داعش پس از شکست از طالبان در ولایت «جوزجان» و در حالی که تحت تعقیب این گروه قرار داشتند به نیروهای امنیتی افغان تسلیم شدند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با بیان اینکه نخستین حوزه وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی، حوزه فعالیت‌های سخت‌افزاری و ایجاد شهرک‌ و ناحیه صنعتی است گفت: واحدهای تولیدی برای انجام فعالیت‌های خود نیازمند وجود زیرساخت‌هایی هستند که فرآیند کار باید به گونه‌ای باشد که در شهرک‌های صنعتی با این مشکلات روبه‌رو نشوند. مدیر عامل شرکت شهرهای صنعتی استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۴۳ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد افزود: در هر شهرستان ما به طور قطع یک شهرک و ناحیه صنعتی برای استقرار واحدهای تولیدی وجود دارد که زیرساخت‌های لازم در آن تامین شده است. غفاری با اشاره به اینکه حوزه دیگر وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی، حوزه نرم‌افزاری است بیان کرد: کارهای نرم‌افزاری کار اصلی مجموعه شرکت شهرک‌ها در راستای رونق تولید و حمایت و تقویت صنایع کوچک در این حوزه است. مدیر عامل شرکت شهرهای صنعتی استان کرمان با اشاره به اینکه عارضه‌یابی واحدهای صنعتی به رسیدن این واحدها به ظرفیت واقعی آنها کمک می‌کند بیان کرد: در کنار آن برای مشکل بازار واحدهای صنعتی، آموزش و شناسایی نیازهای فناوری این واحدها هم پروژه‌هایی تعریف شده است. مدیر عامل شرکت شهرهای صنعتی استان کرمان بیان کرد: فن‌بازارها ایداه‌هایی را که امکان تجاری‌سازی آنها برای صاحب ایده وجود ندارند را از طریق ارتباط با سرمایه‌گذاران به فعل تبدیل کرده و به یک فرآیند تولیدی می‌رساند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
از آنجا که شغل رایج مردم در غرب استان اصفهان کشاورزی است و صنعت در این منطقه رونق ندارد نبود منابع آبی پایدار علاوه بر حیات اجتماعی، حیات اقتصادی ساکنان این مناطق را تحت تاثیر قرار داده است. با وجود اجرای بخشی از اقدامات راه‌سازی سد بلطاق عملیات اجرایی آن از سال ۹۱ تا به امروز پیشرفتی نداشته و حتی بودجه ۴۸ میلیارد ریالی طرح در سال ۹۷ برای اجرا این پروژه تخصیص نیافته است. آغاز عملیات اجرایی جاده دسترسی به سد بلطاق در اردیبهشت ۹۸معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان نیز با تاکید صحبت‌های نماینده مردم فریدن و چادگان در مجلس، گفت: آغاز عملیات طرح سد بلطاق از سال ۹۱ بوده و عدم اجرای آن به‌دلیل نبود تخصیص اعتبارات در سال‌های ۹۶ و ۹۷ است. وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌ها و برگزاری مناقصه اکنون پیمانکار انتخاب شده و امیدواریم در اردیبهشت ماه عملیات اجرایی جاده دسترسی به سد بلطاق را آغاز کنیم. کشاورز پیر که خودش را عبدالله می‌خواند، بیان می‌کند: با داشتن ۵ پسر هیچ کدام آنها به دلیل نبود آب و کشاورزی در روستا زندگی نمی‌کنند و برای تامین زندگی خودشان به شهرهای اطراف رفته‌اند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی تصریح کرد: کشاورزان و بهره‌برداران آذربایجان غربی با تلاش شبانه‌روزی توانستند خسارات سرمازدگی را به حداقل برسانند. جلیلی افزود: از چندی پیش فعالیت کار گروه تحقیق و توسعه (R&d) برای شناسایی موانع تولید و ارائه راهکارهای عملی برای توسعه پایدار کشاورزی آذربایجان غربی آغاز شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیشران‌های توسعه در بخش کشاورزی شامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار، توسعه دامداری‌های بزرگ مقیاس، توسعه کشاورزی قراردادی به‌عنوان راهکار کلیدی توسعه در بخش کشاورزی در دستور کار سازمان قرار دارد. وی تصریح کرد: استفاده از پژوهش‌ها و نتایج تحقیقات و تجربیات کشورهای همسایه ضروری در بخش کشاورزی آذربایجان غربی است و این سازمان تلاش می‌کند از این آیتم‌ها در بهبود خدمات خود بهره ببرد. وی گفت: جذب سرمایه‌گذاری و ارائه مشوق‌های لازم برای توسعه پروژه‌های بزرگ مقیاس کشاورزی در استان در اولویت کاری است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علیرضا تابش شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: تاکنون خیرین زیادی به ما مراجعه کردند، در مرحله نخست آورده تکمیلی فرد و در مراحل بعدی مشارکت خیرین را می‌آوریم. وی افزود: بهترین شیوه مشارکت مردم است، اینکه بسازیم توسط پیمانکار و کلیدتحویل دهیم نباشد و مردم خودشان در ساخت مشارکت کنند. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: در خوزستان ۲۰۰ روستا را در حریم اعلام کردند، برای جابه‌جایی و تأسیساتی که این ۲۰۰ روستا می‌خواهد ۴ هزار میلیارد تومان است، ما در آنجا نیز این‌جور گرفتاری‌هایی داریم. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در خیلی از روستاها بحث جابه‌جایی است و این حریم‌ها را زودتر به ما اعلام کنند و روی نقشه‌ها پیاده شود. در زمین مایی که در پل‌دختر وجود داشت و می‌توانستیم زمین معوض دهیم به این ۳۰۰ پلاکی که باید نوسازی شود بررسی شد و بنا است شهر پل‌دختر را بازدید کنیم و گزینه مایی که مطرح‌شده آنچه مردم راضی هستند انجام دهیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی افزود: به‌صورت همزمان برای کار بازسازی در روزهای اول نیروهای نظامی، استان‌های معین و غیرمعین و NGoها به کمک ما آمدند که هم‌اکنون نیز در حال انجام است و با سرعت خوبی پیش می‌رود. معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: حجم خرابی‌های ناشی از سیل خیلی زیاد است و به‌طور قطع زمان زیادی خواهد برد تا به وضعیت آرامش برسیم. وی بیان کرد: مشکل اصلی ما در بحث مسکن شاید از خود مسکن مهم‌تر اسکان است که تکلیف اسکان را ما باید با کمک استاندار به هر شکلی که شده برطرف کنیم، در سفری که به معمولان داشتیم اصلی‌ترین مشکل بحث اسکان و تکلیف مسکن است که باید برطرف شود. معاون عمرانی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن برای بحث تعمیرات ساختمان بنیاد مسکن برنامه‌های خوبی دارد، در خیلی از روستاها نیز یکسری قسمت‌ها باید جابه‌جا شود که نیاز به تعریف زمین جدید دارد، ممکن است برخی از آن‌ها الحاق به طرح هادی و مشکلات حقوقی داشته باشند. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مسعود شریعتی در دورهمی سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان یزد به روند روبه رشد این سازمان در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در گذشته تنها ۱۵ سازمان مردم نهاد در استان یزد فعالیت داشتند که امروز قریب به ۵۰ مجموعه رسیده است. مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در استان توجه بیشتری به سازمان‌های مردم‌نهاد داشته باشند تصریح کرد: زمانی که دستگاه‌های دولتی با حمایت خود از سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانانی که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند سبب می‌شود تا آنها شوق و اشتیاق بیشتری برای ادامه راه داشته باشند. وی حوزه‌های فعالیت سمن‌های جدید را در زمینه‌های مختلف عنوان و خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی، مواد مخدر، گردشگری، فرهنگی، محیط زیست و حوزه‌های هنری از جمله بخش‌هایی است که سازمان‌های مردم نهاد در آن فعالیت دارند. شریعتی اضافه کرد: بدون شک سمن‌های مردم نهاد که فعالیت‌های جوانان را در خود دارد، ظرفیت بزرگ اجتماعی است که می‌تواند برای برطرف کردن مشکلات و ارتقا ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی استفاده شود. مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد استفاده از ظرفیت سمن‌های مردم‌نهاد در جهت تحقق برنامه‌های دولت را خواستار شد و خاطرنشان کرد: ورزش و جوانان استان در راستای افزایش و برطرف کردن مشکلات سازمان‌های مردم‌نهاد گام بر می‌دارد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ، سرگئی سماک در نشست خبری پس از بازی با کراسنودار که با پیروزی ۲ بر صفر زنیت پایان یافت درباره میزان مصدومیت سردار آزمون، مهاجم ایرانی گفت: برخوردهای زیادی در بازی داشتیم و پرسش‌های زیاد به‌وجود آمدند. باید از ژیرکوف به‌خاطر ادامه دادن به بازی قدردانی کنم. ممنون سردار آزمون و ماگومد نیز هستیم. می‌خواهم از آنها به‌خاطر رشادت و اشتیاق بازی قدردانی کنم. سردار آزمون در دقیقه ۷۶ بازی شب گذشته (پنجشنبه) برابر کراسنودار از ناحیه پا مصدوم شد و زمین بازی را ترک کرد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری ورزشی چمپیونات روسیه با مشارکت کاربرانش نمره فنی خوب ۷ را به سردار آزمون، بابت بازی ۷۶دقیقه‌ای در ترکیب تیم زنیت سن‌پترزبورگ برابر دینامو مسکو اختصاص داد. تیم زنیت سن‌پترزبورگ شب گذشته (پنجشنبه) با نتیجه ۲ بر صفر از سد دینامو مسکو گذشت و با ۵۴ امتیاز صدرنشین لیگ برتر روسیه است. سردار آزمون گل دوم زنیتی‌ها را در دقیقه ۶۶ به‌ثمر رساند. میلاد محمدی، بازیکن ایرانی تیم احمد گروژنی نیز نمره فنی خوب ۷ را از خبرگزاری چمپیونات دریافت کرد. احمد گروژنی در بازی خانگی برابر تیم کراسنودار به تساوی یک یک بسنده کرد تا با ۳۴ امتیاز همچنان در رده نهم جدول ۱۶تیمی لیگ برتر روسیه جای داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت النشره، جنبش حماس در بیانیه‌ای تصمیم دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه بخش نفت ایران را به شدت محکوم کرد و گفت: این تصمیم آمریکا اقدام تنش آمیز خطرناکی علیه ملت ایران در مسیر توسعه و اقتصاد به شمار می‌رود و ثبات و امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند. حماس افزود: سرنوشت تصمیم دولت ترامپ در تداوم اعمال تحریم‌های ظالمانه شکست است و هرگز به اهداف خودش نخواهد رسید. این جنبش تاکید کرد: این رویکرد دولت ترامپ تنها به درگیری و بحران‌های بیشتری منجر خواهد شد که تنها به اهداف و منافع اسرائیل و هم پیمانش خدمت خواهد کرد که در کمین ثروت‌های امت اسلامی نشسته‌اند و خطری واقعی برای فلسطین و مسئله عادلانه آن و همه حامیان حقوق مشروع فلسطین به شمار می‌روند. جنبش حماس این بیانیه را بعد از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت هشت کشور از واردات نفت از ایران صادر کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شب دوم از هفته سی و چهارم رقابت‌های لیگ دسته اول اسپانیا (لالیگا) با برتری دیرهنگام تیم فوتبال اتلتیکومادرید پیگیری شد. این تیم با گل دقیقه ۸۱ کوره‌آ به سختی ۲-۳ از سد والنسیا گذشت و ضمن رساندن کاهش اختلافش با بارسلونای صدرنشین به ۹ امتیاز، قهرمانی رقیب کاتالونیایی را حداقل یک هفته به تعویق انداخت. در سایر بازی‌ها، لوانته با ۴ گل از سد رئال بتیس گذشت و اتلتیک بیلبائو یک - صفر در خانه لگانس پیروز شد. جدول رده‌بندی لالیگا را در زیر مشاهده کنید. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، برتری ۲ - صفر تیم فوتبال منچسترسیتی در خانه منچستریونایتد، صدرنشینی و نزدیک شدن این تیم به دومین قهرمانی متوالی‌اش در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس را در پی داشت. ۲ گل از برناردو سیلوا و سانه این پیروزی در دربی را رقم زد تا منچسترسیتی ۸۹ امتیاز صدرنشین شود. در دیگر بازی شب دوم و پایانی بازی‌های معوقه لیگ برتر انگلیس، آرسنال در خانه ولورهمپتون ۳ - یک شکست خورد و از سهمیه فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دور شد. جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس را در زیر مشاهده کنید. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دکتر ظریف برای مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی را جدی و مسبوق به سابقه خواند و تاکید کرد: وزارت امور خارجه در چارچوب وظایف خود آمادگی دارد برای تبادل افرادی که توسط قوه قضائیه با اتهامات مشخص محکوم و در ایران زندانی شده‌اند در برابر آزادی تمامی ایرانیان زندانی در آمریکا که به اتهامات غیرقانونی نقض تحریم‌ها و نیز قرار منع تعقیب کسانی که با فشار ایالات متحده و یا به اتهام واهی نقض تحریم‌های غیرقانونی آمریکا در کشورهای مختلف بازداشت شده‌اند، اقدام کند. موسوی واکنش شتابزده مقامات آمریکایی و درخواست آزادی یکطرفه زندانیان آمریکایی را نشان دهنده عدم درک درست آنان از مفاهیم مذاکره، توافق و تبادل خواند که ثابت می‌کند آنان در ادعاها و تبلیغات ماه‌های گذشته خود کمترین صداقتی ندارند. وی بار دیگر تاکید کرد اگر اراده‌ای در رژیم آمریکا وجود داشته باشد پیشنهاد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران واضح است و نیاز به هیچگونه تفسیر و تاویلی ندارد. انتهای پیام/.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه این مناطق تا شنبه مشخص می‌شوند افزود: در شهرهای پلدختر، معمولان و تعدادی از روستاها این بحث را داریم، البته ممکن است تغییرات جدی در خیلی از مناطق نداشته باشیم. استاندار لرستان عنوان کرد: مردم سیل‌زده پلدختر را باید در واحدهای مسکن مهر اسکان بدهیم و اولویت با افرادی است که خانه‌هایشان به صورت صد درصد تخریب شده‌ است، حدود ۱۰۳ نفر در این رابطه شناسایی شده‌اند که باید در کوتاه‌ترین زمان اسکان داده شوند. وی بیان کرد: انتقال دوره از اسکان اضطراری به اسکان دائم را به‌عهده مردم گذاشته‌ایم و دولت تنها مبلغی را به‌عنوان مساعده کمک و پرداخت می‌کند، افراد در دوره‌ای که خانه‌شان ساخته می‌شود محل سکونتش را خود به عهده می‌گیرد. از فردا این مبلغ شروع به پرداخت می‌شود. خادمی با بیان اینکه در این رابطه دولت سعی می‌کند با تسهیل‌گری ظرفیت اجاره‌دهی را مانند استفاده از واحدهای مسکن مهر بالا ببرد، گفت: ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت زمین‌های واگذاری به سیل‌زدگان مشخص می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای، از دیدار «مایک پمپئو» و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیران خارجه آمریکا و قطر، در واشنگتن خبر داد و تصریح کرد که این دو وزیر درباره «مسائل مهم منطقه‌ای، از جمله در افغانستان، لیبی و سودان و تلاش‌ها برای مقابله با نفوذ خبیثانه ایران در منطقه» گفت‌وگو کردند. دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا فشارهای فزاینده‌ای علیه ایران، که واشنگتن آن را به حمایت از تروریسم و اقدامات تخریبی در منطقه متهم می‌کند، اعمال می‌کند. روز دوشنبه، ایالات متحده آمریکا در ادامه سیاست‌های سختگیرانه و خصمانه‌اش علیه تهران، معافیت ممنوعیت خرید نفت از ایران را لغو کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب حلقۀ سوم از مجموعۀ «حلقات انسان ۲۵۰ ساله» منتشر شد. حلقۀ دوم انسان ۲۵۰ ساله، کتابی آشنا برای علاقه‌مندان به آشنایی با سیرۀ ائمه علیهم‌السلام است. و آن، چاپ حلقۀ سوم از مجموعۀ حلقات انسان ۲۵۰ ساله است. کتاب حلقۀ اول انسان ۲۵۰ ساله، مناسب مخاطبان نوجوان و دانش‌آموزان عزیز است. در این کتاب مفهوم انسان ۲۵۰ ساله به کمک مثال‌های متعددی که حضرت آقا بیان کرده‌اند، برای مخاطبان شرح داده شده.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
آرمان‌های انقلاب اسلامی خوشایند خیلی‌ها از جمله کشورهایی که روحیه سلطه‌گری داشتند که در راس آن‌ها آمریکاست، نبود. از طرف دیگر انقلاب اسلامی تصمیم گرفت تا مقاومت کند و ملت خود را از خفت و ذلت نجات دهد. قدرت جمهوری اسلامی ایران فقط موشک نیست بلکه قدرت جمهوری اسلامی قدرت نرم و سیاسی هم است. تسنیم: اولویت نیروهای مسلح چه حوزه‌هایی است؟ سردار شادمانی: اولویت ما در نیرو‌های مسلح، «نیروهای تجهیزات محور» و «محور مقاومت» است. به هیچ وجه در آرمان‌های انقلاب اسلامی حمله و تجاوز به کشورها معنی و مفهوم ندارد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
چنگ شیتینگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهاندر پاسخ به سؤالی درباره دلیل علاقه‌مندی خود به زبان عربی اظهار داشت: چین به‌دلیل آن که دارای فرهنگ گسترده و فراگیری است مردم آن علاقه‌مند به یادگیری زبان عربی و فرانسه هستند تا بتوانند ارتباط خوبی با ملت‌های مختلف برقرار کنند. وی افزود: این علاقه میان دانشجویان نیز به‌شدت وجود دارد که بتوانند زبان‌‌هایی به‌غیر از زبان چینی یاد بگیرند، ما زبان عربی را انتخاب کردیم به‌دلیل اینکه علاقه‌مند به ارتباط با کشورهای عربی بودیم. استاد دانشگاه شانگهای چین درباره حضور در همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان خاطرنشان کرد: یکی از دوستانم در دانشگاه اصفهان است و ایشان به ما پیام داد که چنین همایشی برگزار می‌شود و ما از طریق نامه درخواست حضور ارسال و به‌ همراه ۳ نفر دیگر در این همایش حضور پیدا کردیم و در این کنفرانس مقالاتی را ارائه داده‌ایم. به گزارش تسنیم همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان با حضور بیش از ۲۰۰ مدیر گروه از دانشگاه‌های سراسر جهان از سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در تالار امام (ره) دانشکده زبان دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
ایرج مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: بارش‌های برف که در ارتفاعات استان سمنان از روزهای گذشته آغاز شده بود و تا شب گذشته نیز ادامه داشت، امروز هم در ارتفاعات شمالی و شرقی این استان استمرار دارد. وی افزود: بر این اساس امروز همچنان در مناطق مرتفع و کوهستانی شمالی و شرقی استان سمنان شاهد بارش باران و برف به صورت پراکنده هستیم. سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به میزان بارش‌های روزهای گذشته در این استان عنوان کرد: در روزهای گذشته علاوه بر بارش برف و باران، وزش باد شدید پدیده غالب جوی در استان سمنان بود. به گفته مصطفوی روستای ملاده از توابع بخش شهمیرزاد در شهرستان مهدی‌شهر با ۱۷ سانتی‌متر بیشترین میزان بارش برف در استان سمنان را در روزهای گذشته به خود اختصاص داد. وی افزود: ایستگاه هواشناسی رضوان نیز ۱۵ سانتی‌متر بارش برف و ۳۲ میلی‌متر باران را در روزهای گذشته ثبت کرده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی در پاسخ به سوالی درباره تقویت زبان عربی در میان ملت‌های مختلف مسلمان افزود: از آن‌جا که ایران همیشه دست بالایی در ایجاد روابط مثبت میان کشورهای عربی را داشته و همیشه پرچم‌دار علم بوده می‌توانیم مهارت‌های زبانی و مهارت‌های علمی را تقویت کنیم، همه این ارتباطات به سوی آینده‌ای بهتر و درخشان‌تر پیش‌می‌برد. مدیر گروه عربی و زبان شناسی دانشگاه لبنان درباره مقاله ارائه شده‌اش در این همایش خاطرنشان کرد: زبان عربی به عنوان یک زبان علمی است که متاسفانه آن را از دست داده‌ایم و از رتبه خود پایین‌تر آمده، زبان عربی در دوره عباسی در اوج خود قرار داشت، سعی بر این داریم تا زبان عربی را به سمت منطق و ریاضی و فلسفه برده تا به صورت علمی‌تر انجام دهیم. وی تصریح کرد: حضرت سلیمان فرمودند هر کس خانه پروردگار را خراب کند کافر است در این سخن پروردگار به معنای زبان است و ما برای زبان یک شکل ظاهری و یک شکل باطنی در نظر می‌گیریم. مها خیربک درباره مهم‌ترین نکته‌های این همایش بیان کرد: برگزاری این همایش بسیار خوب و با برنامه‌ریزی بود و حضور شرکت‌کنندگان از کشورهای مختلف سبب خرسندی است، همایش مدیران گروه‌های زبان عربی در ایران پایه‌گذاری شده و این برای من جالب بود و بحث‌های ارائه شده در این همایش بسیار قابل توجه بود. به گزارش تسنیم همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان با حضور بیش از ۲۰۰ مدیر گروه از دانشگاه‌های سراسر جهان از سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در تالار امام (ره) دانشکده زبان دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا خالقی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای مسکن لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: در پلدختر۲۰۰ واحد مسکن مهر وجود دارد که هنوز مالکین در آن‌ها سکنی نگزیدند و طبق مذاکرات انجام‌ شده این ظرفیت را دارد، این‌ها تعاونی‌ساز هستند و هر کدام مالک مشخص خود را دارد. وی با بیان اینکه تاکنون ۳۲ واحد مسکن مهر در شهر پلدختر راضی و قانع شده‌اند که در ازای اینکه ماهانه ۵۰۰ هزار تومان اجاره دریافت کنند این واحدها را پس از تکمیل توسط پیمانکار در اختیار سیل‌زدگان قرار دهند، افزود: بخشی از مطالبات پیمانکار را هم توانستیم پرداخت کنیم و یک مقدار کلید، پریز و بحث انشعابات انجام شد. خالقی با تأکید بر اینکه پس از یک‌ سال بحث اسکان دائمی این افراد پیگیری و تعیین‌ تکلیف می‌شود گفت: در حال حاضر ۲۰ واحد برای اسکان آماده است، برای مابقی هم پیمانکار و هفت گروه مقاطعه‌کار گچ‌کار و سفیدکار از خرم‌آباد به پلدختر اعزام کردیم و در حال کار هستند. مدیرکل راه‌ و شهرسازی لرستان خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ واحد مسکن مهر را می‌شود آماده‌سازی کرد و در اختیار سیل‌زدگان پلدختر قرار داد، این سریع‌ترین روش بود تا به نتیجه برسیم و دستگاه خدمات‌رسان ما را همراهی کنند. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
رضا برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از یزد، با اشاره به اینکه میزان بارندگی در استان یزد میانگین بارش استان یزد در سال زراعی جاری که از تاریخ اول مهرماه سال گذشته تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه امسال است ۱۱۹ میلی‌متر بوده اظهار داشت: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته که از تاریخ اول مهرماه سال ۹۶ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۹۷ است، ۱۶۶ درصد و نسبت به مدت مشابه دوره آماری ۲۵ ساله ۳۵ درصد افزایش داشته است. مدیرکل هواشناسی استان یزد به میانگین بارش شهرستان‌های استان در سال زراعی جاری اشاره کرد و گفت: شهرستان یزد ۶۰ میلی‌متر، شهرستان میبد ۱۰۱ میلی‌متر، شهرستان مهریز ۱۱۹ میلی‌متر، شهرستان خاتم ۱۷۳ میلی‌متر، شهرستان بهاباد ۱۴۲ میلی‌متر، شهرستان بافق ۱۱۶ میلی‌متر، شهرستان اشکذر ۹۹ میلی‌متر، شهرستان تفت ۱۸۷ میلی‌متر، شهرستان اردکان ۸۶ میلی‌متر و شهرستان ابرکوه ۱۳۷ میلی‌متر بارندگی در سال زراعی جاری داشتند. وی اضافه کرد: بیشترین افزایش بارندگی در سال زراعی جاری در استان یزد نسبت به دوره نرمال به شهرستان ابرکوه به میزان ۶۲ درصد اتفاق افتاده است. مدیرکل هواشناسی استان یزد به تشکیل اتاق بحران پایش سرمازدگی در سال گذشته در محل مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان یزد اشاره کرد و افزود: هشدارهای لازم در زمان‌های سرما به کشاورزان داده می‌شود و این اتاق بحران در دو شب آینده نیز به فعالیت خود ادامه دارد. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
محمد عبدالرحیم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهاندرباره اهداف همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان و میزان رضایت خود از کیفیت این همایش اظهار داشت: من کنفرانس‌های بسیاری شرکت کردم اما این کنفرانس در نوع خود بینظیر است و برای نخستین بار است که چنین کنفرانسی در سطح جهان برگزار می‌شود. وی افزود: در این کنفرانس همه مدیران گروه‌های عربی در یک جا جمع شده‌اند تا مسائل مختلف را مورد بحث و هم‌اندیشی قرار دهند و این در نوع خود در سطح جهان در این حوزه بی‌نظیر و قابل توجه است. مدیر گروه عربی دانشگاه استانبول خاطرنشان کرد: این کنفرانس در حد خود بسیار عالی بود و بسیار بهره برده‌ام و کسانی که در این کنفرانس شرکت کرده بودند توانایی علمی بسیار خوبی داشتند و تلاش کردند تا مطالب خود را به بهترین نحو ارائه دهند. وی درباره توسعه زبان عربی به ویژه در میان ملت‌های مسلمان تصریح کرد: این کنفرانس پل ارتباطی میان ملت‌هاست و آن‌ها را به یکدیگر متصل کرده و سعی می‌کنیم از این پس ارتباط بیشتر شود تا ملت‌ها در ایران و دیگر ملت‌ها ارتباط بیشتری برای روابط بیشتر و صمیمی‌تر داشته باشند. به گزارش تسنیم همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان با حضور بیش از ۲۰۰ مدیر گروه از دانشگاه‌های سراسر جهان از سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در تالار امام (ره) دانشکده زبان دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر حذف ۴ صفر از پول ملی و تغییر واحد پولی از ریال به تومان اظهارداشت: این موضوع جدید نیست و در دولت‌های نهم تا یازدهم، هم این موضوع مطرح بود اما عملیاتی نشد. وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز مردم در خرید و فروش‌های روزانه خود از واژه تومان استفاده می‌کنند، افزود: حذف صفر از پول ملی و تغییر واحد پولی باعث می‌شود که پول زبانی با پول واقعی یکسان شود. حجت الاسلام لارگانی ادامه داد: دولت برای بالا بردن رشد اقتصادی و افزیایش قدرت پول ملی باید صادرات را گسترش و جلوی قاچاق کالا و واردات بی‌رویه را بگیرد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح معایب حذف صفر از پول ملی، گفت: این اقدام در شرایط فعلی اقتصادی کشور باعث افزایش هزینه‌های سنگین برای دولت در نتیجه جایگزین اسکناس‌ها و مسکوکات جدید با فعلی می‌شود. نماینده مردم فلاورجان در مجلس اضافه کرد: حذف صفر از پول ملی سبب ناسازگاری دفاتر و صورت‌های مالی و پایگاه‌های اطلاعاتی جدید و قدیم و تحمیل هزینه به فعالان اقتصاد شده و بی‌نظمی بین اطلاعات پیشین و جدید به وجود می‌آید.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
کاخ سفید روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد معافیت موقت خریداران نفت ایران از اجرای تحریم‌ها تنها ۱۰ روز دیگر به پایان می‌رسدو تمدید نخواهد شد. روزنامه آلمانی «اوزنابروکر سایتونگ» در مطلبی به تاثیرات اقدامات ضد ایرانی ترامپ پرداخته و نوشت: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب برساند. نویسنده در ادامه این مطلب نوشت: سیاست تحریم آمریکا علیه ایران بازی با آتش است که می‌تواند منجر به آشفتگی‌های اقتصاد جهانی شود. نویسنده در ادامه با اشاره به اینکه واشنگتن حالا از ابزار نفت به عنوان سلاح استفاده می‌کند همچنین نوشت: هدف واشنگتن آشکارا سقوط نظام در ایران است. ترامپ با سیاست‌های تحریمی خود علیه ایران برای کسانی که در ایران غرب را به عنوان بلوکی غیر قابل اعتماد ارزیابی می‌کنند مهمات تهیه می‌کند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: مردم ایران به‌ویژه مردمان استان کردستان همیشه قدردان تلاش‌های شبانه‌روزی این مجاهدان بی‌نام و نشان هستند. وی افزود: امنیت و آسایش حاکم در استان کردستان حاصل تدبیر و تلاش‌های نیروهای مسلح و سربازان گمنامی است که با جان و دل از میهن خود و مرزهای کشور دفاع می‌کنند. وی تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در استان کردستان خوب درخشیده و عمل کرده‌‌ و دست مفسدان و فرصت‌طلبان را از بیت‌المال کوتاه کرده‌اند. ماموستا خدایی بیان کرد: خوشبختانه وحدت، یکپارچگی، پشتیبانی، یکدلی و تعامل خوب مردم با نیروهای مسلح و سربازان گمنام امام زمان (عج) سبب شکست و شرمندگی دشمنان شده است. امام جمعه سنندج «امنیت و آسایش» را ضروری‌ترین نیاز بشر و یکی از نعمت‌های بی‌بدیل الهی برشمرد و گفت: خداوند متعال را شاکریم که این نعمت را به مسلمانان عطا کرده و امیدواریم همواره این تلاشگران گمنام در انجام رسالت خود پیروز و سربلند باشند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
ماموستا محمدامین راستی عالم برجسته اهل‌سنت کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: تلاش‌های شبانه‌روزی این نیروهای خدوم و بی‌ادعا فراموش‌نشدنی است. امام جمعه موقت سنندج از تلاش‌های بی‌وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) در تأمین امنیت کشور و کردستان قدردانی و تصریح کرد: سربازان گمنام در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی بدون هیچ چشم‌داشتی خود را فدای اسلام، مردم و امنیت کشور کرده‌اند و شبانه‌روز زحمت می‌کشند تا مردم در آرامش به سر ببرند. ماموستا راستی گفت: سربازان گمنام در مناطق مرزی شبانه‌روز فعالیت می‌کنند و باید همه مردم قدردان این نیروهای همیشه در صحنه باشند. امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه فشارهای اقتصادی در جامعه، مردم را در فقر و فلاکت قرار می‌دهد؛ تاکید کرد: سربازان گمنام با مفسدان اقتصادی مبارزه و برخورد کنند تا آنان نتوانند به اهداف شوم خود برسند. ماموستا عنایتی تصریح کرد: باید سربازان گمنام امام زمان (عج) همانند همیشه با هر فردی که به هر شیوه‌ای به‌دنبال تضعیف جایگاه نظام است برخورد جدی کرده و اجازه ندهند دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی ایران به اهداف شوم خود دست یابند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
تفنگداران ارتش آمریکا در عملیاتی که بعد‌ها فاش شد نام آن «دلتا» بوده است، با هدف آزاد کردن گروگان‌های در محل سفارت آمریکا، در صحرای طبس پیاده شدند. بقایای تجهیزات و جسد نظامیان آمریکایی در صحرای طبسفرودگاه‌های نظامی مصر، عمان و عرشه ناو هواپیمابر آمریکا در دریای عمان از مراکز عمده برخاستن هواپیما‌ها و هلی‌کوپترهای متجاوز آمریکا برای فرود در منطقه طبس بود. چند ساعت پس از افشای این ماجرا، وی بهمراه عکاس روزنامه به سوی طبس حرکت کرد و نخستین خبرنگاری بود که به محل حادثه رسید. اولین گزارش غلامحسن افشردی از طبس روز هفتم اردیبهشت ۱۳۵۹ به عنوان «جزئیات یورش نظامی آمریکا» تیتر اول روزنامه جمهوری اسلامی شد. ازاین جعبه می‌توان کاملا مطمئن شد که این مزدوران از کدامیک از پایگاه کشورهای مزدور آمریکا در منطقه پرواز کرده‌اند.

تسنیم

سایت تسنیم روزانه تولید محتوای خبری در دسته‌های اقتصادی، سیاسی، ورزشی و سایر دسته‌ها می‌کند و خبری روزانه پربازدیدترین و مهم‌ترین وجدیدترین اخبار آن را با ظاهری متفاوت به شما در صفحه‌ی این خبرگزاری نشان می‌دهد.