پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «تسنیم»

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ حاتمی با صدور پیامی ‌‌ضایعه درگذشت آیت‌الله مومن عضو مجلس خبرگان را تسلیت گفت. در پیام تسلیت وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آمده است: انالله و اناالیه راجعونرحلت عالم بزرگوار، فقیه شجاع و مورد اعتماد امام و رهبری، از شاگردان مبرز و مبارز نهضت امام خمینی (ره) ‌ و ‌‌خدمتگزار انقلاب اسلامی‌ موجب تأثر شد. این فقیه وارسته، در طول عمر با برکتش ‌در راه اعتلاء و تعالی نام بلند اسلام، ‌ دفاع از مردم و ‌مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و ‌پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سنگرهای مختلف فقاهت و جهاد منشأ خدمات فراوانی برای نظام و انقلاب شدند‌ و شاگردان و علاقه مندان فراوانی را از فیض وجودی و نورانیت ایشان بهره‌ بردند. ‌این فقدان دردناک را خدمت حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی)، بیت معزز، شاگردان ایشان و آحاد ملت شریف ایران تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات خواهانم. سرتیپ امیر حاتمیوزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلحانتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، دیدار تیم‌های فوتبال پدیده شهر خودرو و سپیدرود رشت در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهدمقدس در حال برگزاری است. از حواشی این دیدار این است که پس از ورود «جیمی جامپ» به درون زمین، وی به بیرون از زمین هدایت شد. این برخورد با جیمی جامپ، از سوی هواداران مورد اعتراض قرار گرفت و پس از کش و قوس‌های فراوان وی از مجموعه ورزشگاه خارج شد. این بازی با استقبال نزدیک به ۱۷ هزار هوادار مشهدی روبرو شده است. محمد قاسمی‌نژاد در نیمه نخست این دیدار مصدوم شد و به جای وی سعید صادقی برای تیم فوتبال پدیده شهر خودرو وارد زمین شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
سردار محمدکاظم تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در پی وصول خبری مبنی بر کلاهبرداری گسترده با تبلیغ فروش ارزان قیمت جهیزیه و لوازم خانگی توسط یکی از فروشندگان یکی از مجتمع‌های تجاری بزرگ مشهد، موضوع در دستور کار قرار گرفت. فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری در عملیاتی مشترک با کارآگاهان اطلاعات جنایی پلیس، بررسی‌های خود را آغاز کردند. سردار تقوی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که متهم پرونده پس از تبلیغات گسترده وجوهی را از مشتریان دریافت و سپس دیگر پاسخگوی آنها نبوده است. متهم با ادعای نمایندگی برندهای معتبر داخلی و خارجی و وعده تخفیف، اعتماد زوجین جوان را جلب می‌کرده و با دریافت مبالغی از ۲۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون ریال از ارسال کالا به آدرس مشتریان امتناع می‌کرده است. وی خاطرنشان کرد: متهم از سوی کارآگاهان پس از چند روز کار عملیاتی شناسایی و در حاشیه شهر مشهد دستگیر و تاکنون نیز ۴۰ شاکی وی به پلیس آگاهی مراجعه و مبلغ کلاهبرداری شده نیز تاکنون به ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال رسیده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته یازدهم و پایانی نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال بانوان امروز برگزار شد و دور رفت این رقابت‌ها با صدرنشینی تیم شهرداری بم به پایان رسید. شهرداری بم که در این هفته میزبان ذوب‌آهن اصفهان بود با نتیجه ۴ بر یک از سد این تیم گذشت تا با کسب هر ۳۳ امتیاز ممکن دور رفت و بدون شکست قهرمان نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال بانوان لقب بگیرد. در یکی دیگر از دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال بانوان، سپاهان در اصفهان میزبان سپیدار مازندران بود که این تیم را با ۱۱ گل درهم کوبید. در پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال بانوان، شهرداری بم با ۳۳ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت و شهرداری سیرجان و راه یاب ملل مریوان با ۲۶ و ۲۳ امتیاز دوم و سوم هستند. سپاهان با ۲۲ امتیاز و ذوب‌آهن نیز با ۲۱ امتیاز در رده‌های چهارم و پنجم جدول ایستادند.
تسنیمتسنیم40 دقیقه قبل
جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی نیز برای تماشای دیدار تیم‌های ماشین‌سازی و پیکان در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز حضور دارد. بازیکنان و هواداران تیم میزبان در این صحنه اعتقاد داشتند داور باید یک ضربه پنالتی برای ماشین‌سازی اعلام کند. در یکی از صحنه‌های این دیدار، بازیکن پیکان روی زمین افتاد که این صحنه با اعتراض تماشاگران حاضر در ورزشگاه همراه بود. در حالی که بازیکن ماشین‌سازی توپ را به بیرون فرستاده بود تا به وضعیت بازیکن حریف رسیدگی شود، تعدادی از هواداران ماشین‌سازی به بازیکن تیمشان اعتراض کردند. سرمربی تیم میزبان در چند صحنه نیز نسبت به عملکرد شاگردانش اعتراض کرد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
نیاز بالای هر ۲ تیم به ۳ امتیاز بازی در کنار درگیری‌های اخیر مدیران ذوب‌آهن و استقلال، این دیدار را به اوج حساسیت رسانده است. روابط ۲ تیم طی هفته‌های گذشته دست‌خوش حواشی زیادی بوده و تبعات انتقال تبریزی از ذوب‌آهن به استقلال همچنان ادامه دارد. آمار رویارویی استقلال و ذوب‌آهن در ادوار مختلف لیگ برتر به شرح زیر است: لیگ برتر - فصل اول: ذوب‌آهن ۲ - استقلال یکاستقلال ۲ - ذوب‌آهن ۲لیگ برتر - فصل دوم: استقلال صفر- ذوب‌آهن صفرذوب‌آهن صفر- استقلال ۳لیگ برتر - فصل سوم: ذوب‌آهن ۲ - استقلال یکاستقلال یک - ذوب‌آهن صفرلیگ برتر - فصل چهارم: ذوب‌آهن ۳ - استقلال یکاستقلال صفر- ذوب‌آهن ۳لیگ برتر - فصل پنجم: استقلال ۳ - ذوب‌آهن صفرذوب‌آهن یک - استقلال یکلیگ برتر - فصل ششم: استقلال ۲ - ذوب‌آهن یکذوب‌آهن صفر- استقلال صفرلیگ برتر - فصل هفتم: ذوب‌آهن صفر- استقلال یکاستقلال یک - ذوب‌آهن ۲لیگ برتر - فصل هشتم: استقلال ۲ - ذوب‌آهن صفرذوب‌آهن یک - استقلال یکلیگ برتر - فصل نهم: ذوب‌آهن یک - استقلال صفراستقلال یک - ذوب‌آهن صفرلیگ برتر - فصل دهم: ذوب‌آهن یک - استقلال یکاستقلال یک - ذوب‌آهن ۲لیگ برتر - فصل یازدهم: ذوب‌آهن صفر- استقلال ۲استقلال ۲ - ذوب‌آهن ۲لیگ برتر - فصل دوازدهم: استقلال یک - ذوب‌آهن صفرذوب‌آهن صفر- استقلال صفرلیگ برتر- فصل سیزدهم: ذوب‌آهن ۲ - استقلال صفراستقلال یک - ذوب‌آهن یکلیگ برتر - فصل چهاردهم: ذوب‌آهن ۲ - استقلال یکاستقلال یک - ذوب‌آهن یکلیگ برتر - فصل پانزدهم: استقلال صفر - ذوب‌آهن ۲ذوب‌آهن‌ صفر - استقلال صفرلیگ برتر - فصل شانزدهم: استقلال ۲ - ذوب‌آهن یکذوب‌آهن صفر - استقلال ۲لیگ برتر - فصل هفدهم: استقلال یک - ذوب‌آهن یکذوب‌آهن ۲ - استقلال یکلیگ برتر - فصل هجدهم: ذوب‌آهن ۲_استقلال ۲رقابت‌های جام حذفی: جام حذفی ۸۱-۸۰ یک چهارم نهاییذوب‌آهن صفر - استقلال صفراستقلال ۳ - ذوب‌آهن یکجام حذفی۸۷-۸۶ یک هشتم نهاییذوب‌آهن یک - استقلال یک، در ضربات پنالتی استقلال ۳ بر یک بردجام حذفی ۹۳-۹۲ یک چهارم نهاییذوب‌آهن صفر- استقلال یکجام حذفی ۹۴-۹۳ یک چهارم نهاییذوب‌آهن ۲ - استقلال ۲ برد ذوب‌آهن در پنالتی با نتیجه ۳ بر صفرجام حذفی ۹۵ -۹۴ فینال رقابت‌هاذوب‌آهن یک - استقلال یک ذوب‌آهن در پنالتی‌ها با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شده و قهرمان شد. بازیکنان مشترک: در طول تاریخ بازیکنان بسیاری بوده‌اند که تجربه حضور در ۲ تیم را به همراه دارند، مانند حسن اشجاری و ابراهیم تقی‌پور. در تیم کنونی ذوب‌آهن میلاد فخرالدینی تجربه حضور در استقلال را در کارنامه خود دارد و در استقلال نیز تبریزی سرشناس‌ترین ذوبی‌ سابق است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
از طرف دیگر انگیزه بالای بازیکنان ذوب‌آهن برای جبران نتایج تلخ گذشته می‌تواند بزرگترین سلاح منصوریان مقابل استقلال باشد. استقلال تیم بسیار پر مهره‌ای است که در هر پست از حداقل ۲ بازیکن آماده بهره می‌گیرد. چیزی که مشخص است هر ۲ تیم در این دیدار برای برد به میدان خواهند آمد. برترین گلزنان: در تیم ذوب‌آهن ماریون سیلوا با ۲ گل و در استقلال وریا غفوری با ۴ گل برترین گلزنان ۲ تیم هستند. مصدومان و محرومان: هر ۲ تیم بازیکن محرومی برای این دیدار ندارند، اما ذوب‌آهن خلعتبری را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سعید جعفری ظهر امروز در حاشیه افتتاح سالن ورزشی چند منظوره سردار ستار اورنگ نقارخانه بویراحمد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال آینده ۱۵ هزار طرح اشتغالزا با پیش بینی فراهم شدن ۲۳ هزار شغل مستقیم توسط بنیاد برکت در مناطق محروم کشور اجرایی می‌شود. وی عنوان کرد: امسال ۴۱ هزار شغل مستقیم با اجرای طرح‌های مختلف در سراسر کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ایجاد شد که از این تعداد ۱۸ هزار شغل در قالب اجرای ۱۰ هزار طرح سهم بنیاد برکت بوده است. جعفری توانمندسازی و اجرای طرح‌های اجتماع محور در سطح مناطق محروم را رویکرد و سیاست راهبردی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دانست و ابراز کرد: در سال‌های اخیر ۴۰ هزار پروژه با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار میلیارد ریال توسط این ستاد به مرحله اجرا رسیده است. جعفری با اشاره به اینکه ۱۰۶ پروژه عمرانی با اعتباری افزون بر ۴۳۰ میلیارد ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت احداث می‌شود، خاطرنشان کرد: سالن ورزشی چند منظوره سردار ستار اورنگ در نقارخانه با اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
رضایی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی خارجی در سطح کلان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین در سطوح فردی و خانوادگی تأثیرات فراوانی می‌گذارد افزود: در موضوع‌های امنیتی و سیاسی نیز بسترسازی برخی آشوب‌های سال گذشته، توسط کانال‌های ضدانقلاب فعال در شبکه‌های اجتماعی بوده است. رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: پرخاشگری به عنوان نقطه اولیه برخی اختلافات که حتی منجر به قتل نفس شده، شبکه‌های اجتماعی بوده است که حتی برای آن نمونه استانی وجود دارد و طبق آمار رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، در سال‌جاری رشد ۱۸۰ درصدی جرایم فضای مجازی را در استان داشتیم. رضایی افزود: ما در ایران و در استان خراسان جنوبی پایگاه نظامی آمریکا و اسرائیل نداریم اما ماحصل اتاق جنگ رسانه‌ای دشمن در بستر فضای‌مجازی به اذهان جوانان ما تزریق می‌شود و این روزها خاکریز دشمن در بستر گوشی‌های هوشمند شکل گرفته است. وی بیان داشت: با استفاده از همین شبکه‌های بسیجیان فعال در فضای مجازی در روز برگزاری کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید استان خراسان جنوبی، بیش از ۱۰ هزار پست با دو هشتگ اعلام شده، تولید شده که این نشان دهنده ظرفیت خوب انقلابیون برای تسخیر فضای مجازی است. وی در پایان با طرح این سوال که مسئولیت فضای مجازی در استان خراسان جنوبی بر عهده چه دستگاه یا شورایی است؟ گفت: در واقع هیچ نهادی به طور همه‌جانبه و فعال مسئولیت مدیریت فضای مجازی را بر عهده ندارد و این عرصه فرصت‌ساز و در عین حال تهدیدزا بدون هیچ‌گونه مدیریتی در استان رها شده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
از این جهت مراکز اصول دین را در بغداد، تهران و دزفول گسترش داد. وی با بیان اینکه شخصیت علامه عسکری همین شیوه تربیتی را نسبت به فرزندان خویش اعمال کردند، افزود: علامه عسکری نسبت به رشد علمی و معرفتی خانواده خویش نیز بسیار اهتمام داشتند. عضو هیئت علمی دانشکده اصول دین افزود: مرحوم سیدضیاءالدین عسکری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و یکی از اعضای مجمع علمی اسلامی بودند. شریف عسکری درباره برجستگی‌های اخلاقی مرحوم سیدضیاءالدین عسکری گفت: در کنار برجستگی‌های اخلاقی مرحوم سیدضیاءالدین، رسیدگی به مسائل خانوادگی و فامیلی جلوه خاصی داشت. به گزارش تسنیم، دکتر سیدضیاء الدین عسکری، فرزند مرحوم آیت‌الله علامه سید مرتضی عسکری (ره) و داماد مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمود أخوان انصاری (ره) بود که بامداد امروز جمعه سوم اسفند به دیار حق شتافت.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی طی پیامی رحلت آیت‌الله محمد مؤمن عضو فقید شورای نگهبان قانون اساسی و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت. متن این پیام به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعونارتحال عالم ربانی و فقیه صمدانی، اسوه صبر، جهاد، مقاومت و پارسایی حضرت آیت الله محمد مؤمن را محضر حضرت بقیه الله الاعظم روحی فدا، رهبرمعظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت معزز و محترم ایشان و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض می‌کنم. این استاد بزرگ حوزه و شاگرد برجسته امام خمینی (ره)، همه عمر پر برکت خویش را در راه اسلام، معارف حقه جعفری، تربیت شاگردان و طلاب علوم دینی و همچنین خدمت در سنگرهای مهم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی مصروف داشته و همواره در مسیر رهبری انقلاب و نظام اسلامی ثابت‌قدم بوده است. از خداوند تعالی برای آن فقید سعید که همواره در ولایت مداری سرآمد روزگار ما بوده است علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم. علی عسکری؛ رئیس سازمان صدا و سیماانتهای‌پیام/
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «سعادتمندان» سبک زندگی مرحوم آیت الله مؤمن در شبکه قرآن به تصویر کشیده می‌شود. سعادتمندان امشب جمعه ۳ اسفند‌ماه از ساعت ۲۰:۲۰ روی آنتن می‌رود. آیت‌الله محمد مؤمن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان که از مدتی پیش در بستر بیماری بود، روز گذشته دعوت حق را لبیک و به دیار باقی شتافت. مستند «سعادتمندان» به تهیه‌کنندگی امید ملکوتی کاری از شبکه قرآن و معارف سیما است که نگاهی متفاوت به سبک زندگی علما دارد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خاش، محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در حاشیه سفر به شهرستان خاش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان مقرر شد طرح ویژه‌ای با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه برای سرعت بخشی به توسعه استان انجام شود که این برنامه در هفت فصل و با اعتباری بالغ بر ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای ۵۲ پروژه در نظر گرفته شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در همین راستا ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی جهت محرومین با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت فشرده ظرف یک سال آینده در دستور کار دولت قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد: امیدواریم ساخت این ۱۲ هزار واحد مسکونی برای محرومین با استفاده از امکانات دولتی تا دهه فجر سال آینده به اتمام برسد. نوبخت به بذل توجه رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور و اعضای هیئت وزیران به توسعه استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و بیان داشت: از دیگر برنامه‌های دولت برای رفع معضلات حاشیهنشینی در شهر زاهدان با توجه به مشکلات بافت‌های فرسوده و شرایط نامطلوب زندگی حاشیه‌نشینان تصویب احداث مسکن با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان ظرف مدت دو سال است که مصوبه این طرح روز یکشنبه هفته پیش رو در هیئت دولت مطرح خواهد شد. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از نور، گردشگری یکی از محورهای اساسی توسعه هر ناحیه محسوب می‌شود. چگونگی برنامه‌ریزی برای هر ناحیه و رسیدن به توسعه مناطق زیرپوشش از هداف توسعه گردشگری است. مجتمع گردشگری دشت نور به‌عنوان یک برند گردشگری در مازندران و حدفاصل سه روستا از اراضی کلین خونی، هردرود و افراسیابکلا از بخش مرکزی شهرستان نور قرار دارد. احداث مجتمع تفریحی، توریستی دشت نور روستاهای اطراف را در راه توسعه و پیشرفت قرار داده و ایجاد اشتغالزایی برای جوانان منطقه را داشته است. علی شادمان، دشت نور را یکی از برندهای گردشگری این منطقه در مازندران و اشتغالزایی مردم منطقه در این مجموعه برند گردشگری را ارزشمند دانست که با بکار گیری نیروهای بومی را در اولویت کاری خود قرار دادند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
اقدام دولت در واردات گوشت و دام خیانت به دامداران داخلی استحجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: از نشانه‌های متقین این است که وظیفه‌شان را خوب انجام می‌دهند. مدیران جهادی و انقلابی بدون شک باتقوا هستند. امام جمعه شهرستان قرچک افزود: دیدگاه‌های غربی، برنامه‌های غربی و اتکاء به خارجی‌ها را دور بریزید و رها کنید، ما نتیجه اتکاء به خارجی‌ها را در قضیه برجام مشاهده کردیم به آن‌ها اعتماد کردیم اما سودی نبردیم. اسماعیلی بیان کرد: بسیاری از کارشناسان اقتصادی در غالب روشنفکری، نفوذی هستند و ما ضربه‌های بسیاری از آن‌ها می‌خوریم، راه‌حل مشکلات اقتصادی سیاست‌های اقتصادمقاومتی است که باید هرچه بیشتر به ظرفیت‌های داخلی توجه داشت که یکی از راه‌ها تقویت بخش‌های کشاورزی و دامداری است. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت امام صادق (ع) در بیان ویژگی‌های مومن، خارج نشدن از خط انصاف و حق در هنگام خشم را از نگاه آن امام همام، یک ویژگی مهم مومن بیان کرد. امام جمعه شیراز با بیان اینکه در سال‌های اول انقلاب، نسل اول شاهد تندروی‌هایی بوده‌اند که هنوز هم گرفتار آن هستیم، گفت: نباید با رفتار تند در مقابل برخی اشتباهات، زمینه گیرافتاد بیشتر خودمان را فراهم کنیم. امام جمعه شیراز با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به امر به معروف و نهی از منکر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر نوعی از تربیت محسوب می‌شود، کسی که به طرق معمولی نفهمیده باید امر و نهی شود. آیت‌الله دژکام، هشتم اسفند را روز امور تربیتی و تربیت اسلامی دانست و گفت: در طول سال‌های گذشته در راستای تربیت و معنویت و اخلاق گام‌های بزرگی برداشته‌ایم؛ اما در این زمینه هرچه کار بشود کم است. وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئولیت‌های زیادی در امر تربیت برعهده دارد، تلاش‌های انجام شده را خوب ارزیابی و بر لزوم حمایت از اقدامات انجام شده و در حال انجام توسط فرهنگیان انقلابی تاکید کرد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
عبداللهی تصریح کرد: اساسنامه تشکیل سپاه سال ۱۳۶۱ در زمان بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی مصوب گردید که در آن، اهداف سپاه پاسداران مشخص‌شده است. امام جمعه موقت اراک عنوان کرد: بنابراین اگر از انقلاب دست بکشیم و بوسه بر پنجه گرگ بزنیم مشکلات حل می‌شود، اما در پاسخ باید گفت این تفکر و سبک زندگی برآمده از سبک زندگی غربی است و اگر می‌خواستیم چنین تفکری را دنبال کنیم چرا انقلاب کردیم. وی بیان کرد: امیدواریم مردم در این برهه از زمان که مردم برای خرید به بازارها مراجعه می‌کنند فروشندگان و بازاریان نیز شرایط را در نظر بگیرند و دست در دست یکدیگر، شرایط مردم را هم درک کنند. وی افزود: کسانی که باید عزت کشور را با علم افزایش دهند نباید به دنبال فرورفتن در چاله سیاه اقتصاد و ثروت‌اندوزی و جمع کردن مال و اموال باشند و به دنبال آجر روی آجر گذاشتن بروند. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جلسه شورای اشتغال خوزستان با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات استانداری با یک ساعت تاخیر برگزار شد. وی افزود: برای مسائل اشتغال با حضور مسئولان و نماینده ولی فقیه در استان جلسات توجیهی برگزار شد که نتایج مثبتی داشته است. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها پرداخت شده حدود ۱۷۵۴ مورد می‌باشد که سبب ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۸۵۲ نفر در خوزستان شده است. وی افزود: در سال گذشته در خوزستان بیش از ۹۰۰ مورد تجمع داشتیم که بخش عمده آن کارگری بود. یوسفی گفت: این وعده‌های خلاف واقع ممکن است برای نظام برنامه‌ریزی کشور مشکل ایجاد کند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ سعید روحانی ظهر امروز در مراسم اختتامیه دوره آموزشی حامیان کوثر النبی که در جامعه‌الزهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت: این دوره برای آشنایی با ظرفیت‌های جامعه‌الزهرا (س) برگزار شد و انتظار می‌رود مسئولان خواهر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با مبلغه‌های جامعه‌الزهرا (س) ارتباط داشته باشند و از ظرفیت آنان در مساجد استفاده کنند. وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری برای شبکه‌سازی در مسجد باید تشکیلات داشته باشند و هر فردی باید کادر فرهنگی داشته باشد تا دامنه کار او افزایش پیدا کند. وی گفت: نیاز داریم افرادی متصدی این امر در مساجد شوند که بتوانند در فضای فرهنگی کشور تأثیرگذار باشند بنابراین اول باید خود را مجهز کند و سپس در این مسیر به فعالیت بپردازد. مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم افزود:۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور فعال هستند، گفت: زمانی به نتیجه می‌رسیم که شبکه سازی صورت بگیرد، اگر شبکه کانون‌های مساجد را تشکیل دهیم می‌توانیم جریان سازی کنیم. مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد زمانی تأثیرگذار است که منشأ اثرات زیادی در جامعه امروز باشد، خاطرنشان کرد: بسیاری از سازمان‌ها با کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم در ارتباط هستند و طی مذاکراتی که صورت می‌گیرد، اعضای کانون از خدمات اجتماعی این سازمان‌ها بهره مند می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم‌های ماشین‌سازی و پیکان تهران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (جمعه) در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز به مصاف هم رفته‌اند که نیمه نخست این بازی با برتری یک-صفر پیکان به پایان رسید. در ابتدای این دیدار تیم میزبان عملکرد بهتری داشت و موقعیت‌های خطرناک‌تری روی دروازه پیکان ایجاد کرد اما در ادامه شاگردان فرکی نیز توانستند حملاتی روی دروازه دخسوس ایجاد کنند. موقعیت‌های دو تیم در این بازی بی‌ثمر بود تا اینکه سعید واسعی در دقیقه ۴۵ از روی ارسال کرنر موفق شد دروازه ماشین‌سازی را باز کند تا این نیمه با برتری یک-صفر تیم مهمان به پایان برسد. پس از گل تیم مهمان شاگردان مهاجری فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند اما نتوانستند از آن‌ها استفاده کنند. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
سامان نریمان جهان که سابقه بازی برای تیم‌های تبریزی را دارد در این بازی مقابل تیم سابق خود قرار گرفته است. مگنو باتیستا که سابقه بازی در ورزشگاه بنیان دیزل را دارد دوباره به این ورزشگاه به میدان می‌رود. پیش از آغاز دیدار دو تیم حسین فرکی و رضا مهاجری سرمربیان دو تیم برخورد گرمی با یکدیگر داشتند و برای لحظاتی با یکدیگر هم‌صحبت شدند. محمد قاضی، شاهین ثاقبی و سعید واسعی نیز از جمع بازیکنان پیکان جداشده و به سمت رضا مهاجری رفتند. هواداران حاضر در ورزشگاه محمدرضا زنوزی، مالک و رضا مهاجری، سرمربی موفق تیمشان در نیم‌فصل دوم را مورد تشویق قرار دادند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در پیامی درگذشت آیت الله مومن عضو فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است: «باسمه تعالیانا لله و انا الیه راجعونخبر ارتحال حضرت آیت‌الله محمد مومن، یار دیرین امام راحل (رحمت‌الله علیه) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و فقیه انقلابی و خدمتگزار صدیق و مردمی، موجب تاثر و تحسر است؛ فقدان این عالم نستوه و عامل که در حوزه دین و سیاست، منشا خدمات ارزشمند و کم‌نظیری بود، سخت و دیرجبران است. آیت الله مومن، شاگرد ممتاز استادان بزرگ بود و با امانتداری و تکیه بر استعداد کم‌نظیرش؛ شاگردان بزرگواری را به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرد و بی‌تردید؛ نتیجه زحمات آن عالم ربانی، صدقه جاریه و توشه ابدی سفر اخروی ایشان خواهد بود. جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی رحلت جانگداز آن عالم بزرگ را به بیت مکرم و بازماندگان معززشان، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، ملت شریف ایران و جامعه حوزویان تسلیت گفته و از درگاه خداوند منان برای ایشان، ‌ علو درجات و هم‌نشینی با ابرار و اولیاء الهی را مسئلت می‌نماید. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه اکنون هجوم ملخ‌های صحرایی در نقاط مختلف استان بوشهر کنترل شده اظهار داشت: برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی از هواپیمای سم‌پاش، تجهیزات ماشینی، سم‌پاش دستی و فعالیت دیده‌بان استفاده می‌شود. وی با بیان اینکه برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی تیم‌های پایش برای رصد این آفت در استان بوشهر تشکیل شده است خاطر نشان کرد: علاوه بر دیده‌بانی و رصد ملخ‌های صحرایی، ناوگان مبارزه با این آفت شامل شش ماشین سم‌پاش تجهیز شده و ۳۰ سم‌پاش دستی و تعدادی سم‌پاش فرغونی در استان بوشهر در حال فعالیت هستند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی در استان تحت کنترل است افزود: تاکنون یک‌هزار هکتار از اراضی استان بوشهر علیه ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است. منوچهری با اشاره به تخم‌ریزی ملخ‌های صحرایی در نقاط مختلف تصریح کرد: با توجه به فصل تخم‌ریزی ملخ‌های صحرایی احتمال می‌‌رود از ۱۵ اسفند نوزاد ملخ‌های صحرایی از تخم‌ها خارج شوند و سبب افزایش جمعیت این آفت شود. منوچهری با بیان اینکه سم مورد نیاز برای مقابله با ملخ صحرایی تهیه شده است تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت ملخ‌های صحرایی از ۱۵ اسفند در استان برای مقابله هوایی با آنها، ۷ فرودگاه ویژه نشست و برخاست هواپیمای سم‌پاش در استان بوشهر ایجاد می‌شود.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، هیأت داوران مسابقه بخش «تئاتر خیابانی» سی و هفتمین جشنواره بین­المللی تئاتر فجر متشکل از گلبرگ ابوترابیان، رحمت امینی و علیرضا استادی پس از مشاهده، ارزیابی و بررسی کارشناسی ۲۱ اثر حاضر در این بخش نامزدهای دریافت جایزه این مسابقه را به شرح زیر اعلام کرد: الف- موسیقینامزدها: گروه موسیقی نمایش «درها به روی چه کسی باز می‌شوند» گروه موسیقی نمایش «آغوش بی مهر زمین» گروه موسیقی نمایش «لازمان لامکان» ب- طراحی فضا و ابزار نمایشینامزدها: محمد حاجیان برای نمایش «خرس‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود» محمدرضا پورعلی و میلاد حسین زاده برای نمایش «درها به روی چه کسی باز می‌شوند» امیرحسین شفیعی برای نمایش «نامیرا» محمود فرضی نژاد برای نمایش «آغوش بی مهر زمین» ج- بازیگری مردنامزدها: میثم سرآبادانی بازیگر نمایش «هشتک لاکچری» امیر حسین انصافی بازیگر نمایش «مشترک مورد نظر» ابراهیم حاج حیدری بازیگر نمایش «خرس‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود» هاوری رضایی بازیگر نمایش «تیک تاک» مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش «کالبدشکافی یک اتفاق» مسعود کردی بازیگر نمایش «این کجا و آن کجا» د- بازیگری زننامزدها: نرگس خاک کار برای بازی در نمایش «کالبدشکافی یک اتفاق» نازیلا امینی برای بازی در نمایش «تیک تاک» دلارام ترکی برای بازی در نمایش «اهم» مهسا افتحی برای بازی در نمایش «هشتک لاکچری» ه- طرح و ایده پردازینامزدها: مسعود براهیمی برای نمایش «اهم» رضا بهرامی برای نمایش «لازمان لامکان» امیرحسین شفیعی برای نمایش «نامیرا» غنچه شکوهیان برای نمایش «بیگانگی» پژمان شاهوردی برای نمایش «این کجا آن کجا» محمد رضا جعفری لفوت برای نمایش «درها به روی چه کسی باز می‌شوند» و- کارگردانینامزدها: مسعود براهیمی کارگردان نمایش «اهم» پژمان شاهوردی کارگردان نمایش «این کجا آن کجا» افشین خدری کارگردان نمایش «دایره، مربع، مستطیل» امیرحسین شفیعی کارگردان نمایش «نامیرا» میلاد حسین زاده کارگردان نمایش «درها به روی چه کسی باز می‌شوند» مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر روز شنبه ۴ بهمن، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
کرسی ۳۲۱ نفحات القرآن شنبه ۴ اسفند با تلاوت مجید ملک‌محمدی قاری ممتاز کشورمان و با اجرای سیدحامد رشیدالشادات در مسجد اعظم تجریش برگزار خواهد شد. کرسی ۳۲۲ نفحات القرآن دوشنبه ۶ اسفند ماه در شب میلاد حضرت زهرا س مسجد خلیل الله با تلاوت علی محرابی قاری و حافظ ممتاز کشورمان برگزار خواهد شد. کرسی ۳۲۳ نفحات القرآن، سه شنبه ۷ اسفند ماه و ظهر میلاد حضرت صدیقه طاهره س با حضور آیت الله دین‌پرور و با تلاوت امیرحسین حیدری قاری و حافظ ممتاز کشورمان در تکیه تجریش برگزار می‌شود. کرسی ۳۲۴ نفحات القرآن، چهارشنبه ۸ اسفند ماه پس از نماز عشا با تلاوت حاج محمود نوروزی حافظ بین المللی کشورمان در مسجد رحمتیه واقع در خیابان پیروزی خیابان شکوفه برگزار میشود. کرسی تلاوت ۳۲۵ نفحات، پنجشنبه ۹ اسفندماه با تلاوت حاج طه کبیری قاری ممتاز کشورمان در مسجد فاطمی خانی‌آبادنو منعقد میگردد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، رسول جلیلی در دیدار با سفیران صالحین با موضوع گفتمان سازی طرح صالحین اظهار داشت: صالح در حلقه صالحین باید یک شهروند ارزشی عمیق اجتماعی با ویژگی زیاد تولید کن و کم مصرف باشد. وی افزود: وظیفه اول شما تقویت بنیه‌های دینی اعضای حلقه‌ها درفضای مجازی و غیرمجازی بوده که مهترین راه‌کار رسیدن به این هدف تقویت مبداء و معاون در میان آنها است. عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: درگذر زمان و افق آتی فناوری‌های پیش رو باید بتوانیم خودمان را طوری بار بیاوریم که اگر قرار است سرباز ولی عصر باشیم در برابر این همه تکنولوژی‌ها دچار لغزش نشویم. عضو شورای عالی فضای مجازی کشور درباره متربیان گفت: برخی موارد مانند قرآن خواندن را باید بین متربی‌ها نهادینه کرد همچنین نماز جماعت را همیشه بپا داشته باشید زیرا معنا ندارد که در منزل کنار مسجد جلسه بگذارند ولی در نماز جماعت شرکت نکنند. وی ادامه داد: اگر این مسائل جزئی را نهادینه کنیم بدون شک اثر سوء فضای مجازی کم‌تر خواهد شد و شخص به جای اینکه مغلوب شود می‌جنگد تا پیروزی را کسب کند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم، اولین نکته در خرید خودروی دست دوم توجه به این نکته است، از سال ساخت خودرو مدت زمان زیادی نگذشته باشد. البته می‌توان از روی کارکرد واقعی خودرو تا حدودی از سلامت خودرو اطمینان پیدا کرد. ۴-در مورد وضعیت سرویسهای دوره‌ای خودرو که مثلا به موقع و سر کیلومتر مورد نظر آیا روغن خودرو عوض شده توجه لازم را داشته باشید. توجه کنید که تعویض به موقع لنتهای جلوی خودرو که معمولا در اکثر خودرو‌ها البته بسته به رانندگی شخص ۴۰ هزار کیلومتر است. تعویض به موقع آب رادیاتور خودرو، تعویض به موقع صافی بنزین خودرو و فیلتر‌های هوا و روغن که باید همزمان یا یکی در میان با تعویض روغن خودرو باشد، تعویض به موقع لاستیک‌های خودرو که بستگی به نوع رانندگی و میزان حرکت در جاده و شهر و سبکی وسنگینی در حرکت‌های خودرو دارد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، پیکر عالم وارسته آیت‌الله مؤمن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای نگهبان صبح فردا شنبه چهارم اسفندماه در قم تشییع و در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می‌شود. مراسم تشییع این عالم ربانی از ساعت ۱۰ صبح از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود. آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و سرمست استاندار فردا را در قم عزای عمومی اعلام کرده‌اند. آیت‌الله محمد مؤمن شب گذشته پس از طی کردن یک دوره بیماری در تهران دارفانی را وداع گفت. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی ارتحال آیت‌الله محمد مؤمن را تسلیت گفت. متن تسلیت لاریجانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعونارتحال یار دیرین انقلاب، امام و رهبری، عالم مجاهد آیت‌الله محمد مؤمن موجب تأثر گردید. ایشان از چهره‌های درخشان فقهی و حوزوی بودند که دروس دینی را نزد اساتید بزرگی همچون حضرت امام (ره)، علامه طباطبایی و آیت‌الله مشکینی فرا گرفتند. آیت‌الله مؤمن همواره منشأ ثمر بودند و در عرصه‌های مختلف از جمله عضویت شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای عالی سیاستگذاری و ریاست حوزه علمیه قم و عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خدمات فراوانی عرضه داشتند. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامیانتهای پیام/
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهران کفاش با اشاره به روند ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ در مورد لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، اظهار کرد: در جلسه علنی روز پنج شنبه ۲ اسفند ماه مجلس، نمایندگان مردم با واگذاری هزار میلیارد تومان املاک وزارت راه به دانشگاه‌ تهران مخالفت کردند. نمایندگان مجلس در خصوص انتقال بلاعوض املاک وزارت راه تا سقف هزار میلیارد تومان به دانشگاه‌ تهران با بند الحاقی (۲) تبصره (۸) ماده واحده این لایحه با ۱۰۸ رأی موافق، ۵۵ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند. بدهی دولت به بانک مرکزی در اجرای این حکم مشمول تبصره بند (الف) ماده (۱۰) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه نمی‌شود. کفاش همچنین گفت: نمایندگان در نشست علنی دیروز مجلس در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند ۳ تبصره ۸ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. همچنین نمایندگان در نشست علنی پنج شنبه، ۲ اسفندماه مجلس در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با جز (۴) بند (ب) تبصره (۸) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

تسنیم

سایت تسنیم روزانه تولید محتوای خبری در دسته‌های اقتصادی، سیاسی، ورزشی و سایر دسته‌ها می‌کند و خبری روزانه پربازدیدترین و مهم‌ترین وجدیدترین اخبار آن را با ظاهری متفاوت به شما در صفحه‌ی این خبرگزاری نشان می‌دهد.