📢 مدعی که خود را وصی پیامبر و فرزند امام زمان (عج) می‌داند! / معرفی جریانی خطرناک‌تر از بهائیت و هر فرقه‌ای که تاکنون ظهور کرده است/شفقنا

جزئیات 👇

✅ اصلاحات نیوز


📢 هند کاهش عرضه نفت ایران را از دیگر کشورها تامین می‌کند

وزیر نفت و گاز هند:

◀️ برنامه‌ای داریم که با کاهش عرضه نفت ایران، نفت خام مورد نیاز پالایشگاه‌های هند را از دیگر تولیدکنندگان عمده تامین کنیم.

◀️ پالایشگاه‌های هندی هم به طور کامل آماده‌اند تا میزان تقاضای کشور به بنزین، گازوئیل و دیگر فرآورده‌های نفتی را فراهم کنند

✅ اصلاحات نیوز


📢 برایان هوک: شما یا می‌توانید با آمریکا کار کنید، یا با ایران، اما نمی‌توانید با هر دو طرف همزمان کار کنید.

◀️ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در این مصاحبه گفت که کشورهای دیگر در صورت نقض تحریم جمهوری اسلامی ایران ارتباط مالی و تجاری خود با آمریکا را به مخاطره می‌اندازند/مهر

✅ اصلاحات نیوز


📸 اگر پایین عکس را کراپ کنی میشود شبیه میلیونها عکسی که تا حالا از تاج‌محل ثبت شده. باشکوه، زیبا و آرامش‌بخش.

◀️ اما جیکوب ریگلین در این عکس عمدا بیغوله‌های اطراف تاج‌محل را کراپ نکرده. او به ما و میلیاردها آدمی که هرگز پایشان به تاج‌محل نخواهد رسید این فرصت را داده تا بفهمیم تاج‌محل فقط این عکسهای خوشگلی که تا حالا دیده‌ایم نیست …

✅ اصلاحات نیوز


📚 ورود کتاب ابراهیم یزدی به نمایشگاه کتاب ممنوع شد

◀️ مظفر، مدیر انتشارات کویر: هفته قبل، از اداره کتاب با ما تماس گرفتند و گفتند نامه‌ای از معاون دادستانی تهران آمده است که سه عنوان کتاب را نمی‌توانید در نمایشگاه عرضه کنید.

◀️ «روشنفکری دین و چالش‌های جدید» کتاب مرحوم ابراهیم یزدی که ۱۲ سال قبل مجوز گرفته قبلا در نمایشگاه توزیع شده است. دو اثر هم از سیدهادی طباطبایی با عناوین «فقیهان و انقلاب ایران» و «حدیث نواندیشان دینی» که اولی چاپ چهارم و دومی هم چاپ دومش است، از حضور در نمایشگاه منع شده‌اند.

◀️ یک نامه از دادستانی و دادسرای رسانه ارسال شده است. البته این اتفاق نه‌فقط برای کتاب‌های ما بوده، بلکه حدود ۲۰ عنوان کتاب هم در این لیست وجود دارد.

◀️ با اعتراض آقای عمادالدین باقی در فضای مجازی متوجه شدم که حضور دو کتاب از نشر سرایی را هم منع کرده‎اند.

◀️ سال‌های گذشته این‌گونه بود که به نمایشگاه می‌آمدند و مثلا می‌گفتند کتاب «حق‌الناس؛ اسلام و حقوق بشر» آقای محسن کدیور را ارائه نکنید و ما هم ناگزیر به اجرا بودیم. اما امسال هنوز نمایشگاه کتاب شروع نشده و حدود هشت، نه روز قبل از نمایشگاه این کار را کرده‌اند. / ایرنا

✅ اصلاحات نیوز


📢 وزیر نفت: صفر کردن صادرات نفت ایران، رویای بی تعبیر است

بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی مجلس:

◀️ امروز صنعت نفت در نوک پیکان جنگ تجاوزگرایانه اقتصادی آمریکا قرار دارد اما رویای به صفر رساندن صادرات نفت ایران هرگز محق نمی‌شود.

◀️ وضعیت عرضه و تقاضای نفت در شرایط فعلی شکننده است و بیانیه‌های آمریکا و هم پیمانان آن، نگرانی آنها نسبت به واکنش بازار را نشان می‌دهد.

◀️ بازار نفت را غیر قابل پیش بینی است. نمی‌توان اطمینان داشت که به اندازه نیاز نفت تولید می‌شود؛ زیرا برخی کشورهای منطقه ظرفیت تولید خود را بیشتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند.

◀️ آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای آن، از نفت به عنوان سلاح سیاسی استفاده می‌کنند اما منتظر باشند که دود این تصمیم به چشم خودشان برود.

◀️ همه با همراهی و همدلی باید وقت بیشتری برای عبور از این شرایط و همفکری برای گذار داشته باشیم تا جریان امور به سوی بهبود حرکت کند

✅ اصلاحات نیوز


📽 توضیحات سخنگوی جدید قوه قضاییه درباره پرونده پتروشیمی و مرجان شیخ‌الاسلامی

◀️ متهم قبل از تشکیل پرونده از کشور خارج شده نه پس از آن

✅ اصلاحات نیوز


📢 فرانسه: سازوکار مالی اروپا برای دورزدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران روند مثبتی داشته است

✅ اصلاحات نیوز


📢 ابراز تاسف اتحادیه اروپا از اقدام ضدایرانی آمریکا

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

◀️ ما از اعلامیه دیروز ایالات متحده مبنی بر خودداری از تمدید کلیه معافیت‌ها، متأسفیم.

◀️ این اقدام بیش از پیش اجرای توافق هسته‌ای را تضعیف می‌کند.

◀️ تا زمانی که ایران به اجرای کامل و مؤثر برجام ادامه دهد، ما به عنوان اتحادیه اروپا، به پایبندی به این توافق ادامه خواهیم داد. / فارس

✅ اصلاحات نیوز


📢 شکایت سپاه و هلال احمر از سعید قاسمی / محاکمه حسین فریدون پایان یافت

سخنگوی قوه قضائیه:

◀️ درباره اظهارات سعید قاسمی مبنی بر انجام کارهای نظامی در جنگ بوسنی با لباس هلال احمر در این ارتباط، علیه ایشان شکایت شده است و به بازپرسی ارجاع شده است و در مرحله رسیدگی است و احضار شده و تحقیقات بدون اغماض و با صلابیت و قاطعیت انجام می‌شود. با عنایت به اینکه شاکی وجود دارد، دیگر ضرورت حضور مدعی‌العموم وجود ندارد.

◀️ دیروز آخرین جلسه رسیدگی به پرونده حسین فریدون برگزار شد و دادگاه آخرین دفاع را اخذ و ختم رسیدگی را اعلام کرده و در مهلت مقرر رای خود را صادر می‌کند

✅ اصلاحات نیوز


📢 گروهک تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای مرگبار در سریلانکا را برعهده گرفت

✅ اصلاحات نیوز


📢 سازمان ملل اعلام کرد دست‌کم ۴۵ کودک در حملات تروریستی اخیر در سریلانکا کشته شده‌اند.

✅ اصلاحات نیوز


📸 کوهی در نزدیکی شهرستان سقز که هرساله با آب شدن برف‌ها عدد ۱۰۰ در دامنه آن نمایان میشود

✅ اصلاحات نیوز


📢 رویترز: به این دلایل، احتمالا تحریم نفتی ایران شکست می‌خورد

◀️ به دنبال تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌ها، رویترز در گزارشی نوشت، در صورت عدم همراهی خریداران بزرگ نفتی ایران مانند چین و هند، طرح فشار حداکثری ترامپ بر ایران با شکست همراه خواهد بود. طرح فشار حداکثری ترامپ علیه ایران تنها زمانی کارساز و مفید خواهد بود که دیگر بازیگران این صحنه با واشنگتن هم نظر باشند

جزئیات در👇👇

✅ اصلاحات نیوز


📢 مطهری: اعضای مجمع تشخیص از خودشان رای و استقلال فکری ندارند

🗣 علی مطهری نایب رئیس مجلس در مورد برخی گمانه‌ها در رابطه با فضای منفی در مجمع نسبت به لوایح پولشویی گفت:

◀️ اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام خیلی از خودشان رای ندارند یعنی استقلال فکر ندارند، اینها منتظر پیامی هستند، اگر اشاره‌ای شود همه اعضا موافق می‌شوند و اگر اشاره برعکس باشد همه مخالف می‌شوند.

◀️ متاسفانه اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام استقلال فکر ندارند در حالیکه طبق قانون مجمع تشخیص بازوی مشورتی رهبری است و این افراد باید به رهبر فکر ‌‌و مشورت بدهند نه اینکه منتظر اشاره‌ای باشند.

◀️ مطهری درباره تاثیر تصمیم ترامپ در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بر تصمیم تشخیص مصلحت نظام در بررسی لوایح پالرمو و CFT گفت: ارتباطی بین این دو موضوع وجود ندارد، اگر ما بر عدم تصویب این دو لایحه اصرار داشته باشیم به یک نوعی تایید حرف ترامپ است و به نفع آمریکا خواهد بود.

◀️ وی با اشاره به فرصت چهارماهه FATFبه ایران و ضرورت تصمیم گیری سریعتر مجمع در مورد دو لایحه باقیمانده گفت: اینکه مجمع باید با سرعت در این مورد تصمیم گیری کندبا تشخیص خودشان است.

✅ اصلاحات نیوز


📢 جدیدترین استفتائات رهبر انقلاب منتشر شد

◀️ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری استفتائات جدید (اردیبهشت) رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.

✅ اصلاحات نیوز


📢 بهمن کشاورز درگذشت

◀️ بهمن کشاورز بر اثر ایست قلبی در بیمارستان مهراد درگذشت.

◀️ بهمن کشاورز متولد سال ۱۳۲۳، رئیس پیشین اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران است. او در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ریاست این اتحادیه را عهده‌دار بود. او فرزند کریم کشاورز است که بیشتر به دلیل وکالت غلامحسین کرباسچی در دادگاه، نزد افکار عمومی شناخته شده‌است. / ایلنا

✅ اصلاحات نیوز


📢 با حکم رئیس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم به عنوان رئیس دیوان‌عالی کشور منصوب شد.

✅ اصلاحات نیوز


🗣 ظریف:

◀️ وارثان تمدن پارس باستان، استراتژی خود را بر مبنای «توصیه» خارجی‌ها تدوین نمی‌کنند، چه برسد به آمریکایی‌ها.

◀️ افزایش تروریسم اقتصادی علیه ایرانی‌ها، نشان‌دهنده هراس و نومیدی توطئه‌گران رژیم آمریکا و دست‌نشانده‌هایش است

✅ اصلاحات نیوز


📢 چرا قیمت گوشت سرسام آور شد؟

◀️ سال گذشته رکوردهای جدیدی در افزایش قیمت و گرانی ارزاق عمومی به ثبت رسید. کاهش ارزش ریال در مقابل دلار یکی از مهم‌ترین عوامل این افزایش قیمت‌ها بود. اگرچه نمی‌توان از عوامل مهم‌تر ولی پنهان در اقتصاد همانند افزایش چندین برابری نقدینگی، رشد انتظارات تورمی، افزایش صادرات و عدم توازن بین سهم بازارهای داخلی، عدم تناسب بین واردات و تقاضا و درنهایت قاچاق کالای ارزان‌قیمت داخلی به دلیل سودآوری نجومی درآمدهای ارزی چشم‌پوشی کرد.

◀️ در بین کالاهایی که عنوان ارزاق عمومی بر آن‌ها ثبت‌شده است، گوشت شاید بیشترین سهم را در گرانی سبد تغذیه خانوار به خود اختصاص داده باشد

✅ اصلاحات نیوز


📸 صحنه‌ی غم انگیزی از گریه‌ی باغدار آذربایجانی و بهاری که زمستان تلخی شد برای کشاورزی آذربایجان غربی

✅ اصلاحات نیوز


📢 انتخابات مجلس «استانی» و «تناسبی» شد

◀️ تعداد کرسی‌های فهرست‌های احزاب، جبهه‌ها و نامزد‌های مستقل بر اساس درصد آرای آن‌ها مشخص می‌شود.

◀️ نامزد‌ها حداقل باید ۱۵ درصد آرای کل را به دست آورند.

✅ اصلاحات نیوز


📢 پناهندگی فرمانده حفاظت سپاه؛ شایعه یا واقعیت؟

◀️ در فضای مجازی و کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند شایعاتی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه منتشر شده سردار نصیری در واکنش به این شایعات اعلام کرد پس از مراسم تودیع ایران را ترک نکرده و موضوع خاصی نیز نبوده است.

جزییات در 👇👇

✅ اصلاحات نیوز


📢 شرایط مردم پس از سیل مانند روزهای جنگ است

🗣 کاظم نسب الباجی نماینده اهواز:

◀️ شرایطی که مردم در اثر سیلاب با آن مواجه هستند، مانند روزهای جنگ است.

◀️ صندوق توسعه ملی برای روزهای سخت کشور و مردم است و اکنون مردم شرایط بسیار دشواری را متحمل شده‌اند و باید نسبت به جبران خسارت‌های آنان اقدام شود. / ایسنا

✅ اصلاحات نیوز


📸 عکس روز به انتخاب نشنال جئوگرافیک: آتش زمستان؛ کالیفرنیا

◀️ سالی چند روز در فوریه، خورشید در پارک ملی یوسمیتی با زاویه‌ای غروب می‌کند که آبشار این پارک را به رنگ قرمز و نارنجی در می‌آورد و بازدیدکنندگان آن را چون گدازه مذاب اتشفشانی می‌بینند.

✅ اصلاحات نیوز


📢 قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸

◀️ امروز در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

◀️ در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۵۰ هزار تومان افزایش نسب به معاملات دوشنبه یک‌میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

◀️ هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۲۷۳ دلار قیمت خورد.

◀️ صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم نسبت به روز کاری قبل ۲۵۰ تومان افزایش داده و ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

◀️ طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان است. قیمت فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۲۰۰ تومان یافته است.

✅ اصلاحات نیوز


📢 برایان هوک: برای مذاکره با ایران مشکلی نداریم/ می‌خواهیم ایران به یک کشور عادی تبدیل شود

◀️ رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت که هدف از تصمیم ما این است که مانع استفاده ایران از درآمد نفتی‌اش در راستای تأمین مالی سیاست خارجی خود در فعالیت‌های منطقه‌ای و توسعه برنامه موشکی شویم.

✅ اصلاحات نیوز


‼️ ملخ نوبرانه بهاری خوشمزه در جنوب فارس/کیلویی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان ناقابل!

✅ اصلاحات نیوز


🗣 رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

◀️ در هر کیلومترمربع ۵۰ میلیون ملخ وجود دارد که روزانه خوراک ۲۵۰۰ نفر را می‌خورند/ایلنا

✅ اصلاحات نیوز


📢 نیروهای سنتکام تروریست اعلام شد

◀️ نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نیروها و سازمان‌ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی تروریست اعلام شوند.

✅ اصلاحات نیوز


📢 پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی به استفتایی در مورد قمار بودن برنامه «برنده‌باش»

◀️ این کار قمار است و کسانی که شرکت می‌کنند مالک آن جوایز نمی‌شوند.

✅ اصلاحات نیوز


📢 به علت بارش برف مدارس اردبیل در شیفت عصر تعطیل شد

◀️ با توجه به ادامه‌ی بارش برف و برودت هوا در اردبیل و براساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل مدارس نوبت بعدازظهر در برخی مناطق استان تعطیل شد. /فارس

✅ اصلاحات نیوز


📽 رهبرانقلاب: ما الان میتوانیم ادعا بکنیم که جمهوری اسلامی با همه‌ی چالش‌هایی که در مقابل آن به‌وجود می‌آورند می‌تواند پنجه بیندازد و بر آن‌ها فائق شود.

✅ اصلاحات نیوز


📢 دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد

◀️ نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دولت را موظف به اقدامات متقابل و قاطع با آمریکا کردند تا آمریکایی‌ها نتوانند از هر گونه توان و امکانات علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

✅ اصلاحات نیوز


📢 قطعی شدن حکم نسرین ستوده

◀️ محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد.

◀️ نسرین ستوده همچنین به خاطر پیدا شدن قیچی در لوازم شخصی‌اش، با دستور رئیس زندان اوین، سه هفته ممنوع‌الملاقات شد/ ایرنا

✅ اصلاحات نیوز


📢 درمانده‌ترین اقتصادهای جهان را بشناسید

◀️ طبق جدیدترین آمار ارائه شده کشور ونزوئلا، برای پنجمین سال متوالی، با پیش‌بینی نرخ تورم حدود ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ درصدی برای سال۲۰۱۹، درمانده‌ترین و ضعیف‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد.

✅ اصلاحات نیوز


‼️ فرد مجهول اسناد لواسان یک بچه ۳ساله و نوه دبیر شورای امنیت ملی است!

◀️ در اسناد ‎لواسان فرد مجهولی وجود داشت به نام ‎محمدطاها_میرمحمدعلی که چندین پرونده تخلف سنگین در کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز داشت.

◀️ سوال این بود این فرد چه نسبتی با سایر متخلفین موسوم به ‎میرمحمدعلی (شاه داماد ‎شمخانی و داماد ‎صفدرحسینی) دارد؟ همین فرد از طلبکاران میلیاردی و سپرده گذاران موسسه مالی اعتباری ‎کاسپین نیز هست.

❗️شاید جالب باشد بدانید بعد از پیگیری متوجه شدیم این فرد ‎نوه دبیر شورایعالی امنیت ملی و یک پسر بچه ۳ساله بیشتر نیست که عمده پروانه‌های ساختمانی و تخلفات و جابجایی پولها را به نام وی انجام می‌دهند. /یاشار سلطانی

✅ اصلاحات نیوز


🎥 صحبت‌های عجیب دیگری از مومن نسب، صاحب نظریه معروف بارداری اینترنتی‼️

🔹یکی از ویژگی‌های خاص مومن نسب این است که مهارت بینظیری در دروغ گفتن دارد.

◀️ چیزی به نام گواهینامه استفاده از اینترنت در آمریکا وجود ندارد

✅ اصلاحات نیوز


📢 صادقی: منابع صندوق توسعه ملی را نباید جز در موارد ضروری، برای امور جاری هزینه کرد

🗣 محمود صادقی نماینده تهران:

◀️ نباید فراموش کرد این صندوق سرمایه‌گذاری بین نسلی و بلندمدت است که نمی‌توان منابع آن را به جز در موارد ضروری، برای امور جاری هزینه کرد.

◀️ در نظر گرفتن کمک ۱۵۰ میلیون یورویی برای «صداوسیما» را از جمله این موارد دانست که با اهداف صندوق توسعه ملی مغایر است.

◀️ دولت باید تا جایی که می‌تواند، کمتر به صندوق توسعه ملی دست اندازی کند.

✅ اصلاحات نیوز


🌧 برف در جاده‌های ۵ استان در سومین روز اردیبهشت

🌧 بارش برف:

استانهای اردبیل, آذربایجان غربی و کردستان (اکثر محورها) , استان آذربایجان شرقی (محور بناب ملکان) و استان زنجان (محورهای زنجان طارم و زنجان دندی).

🌧 بارش باران:

استانهای گلستان, گیلان و مازندران (اکثر محورها).

🌧 مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید:

استانهای قزوین (محورهای قزوین رشت و قزوین کرج) و ارتفاعات محورهای هراز, چالوس و فیروزکوه.

🚗 تردد با زنجیر چرخ:

استان اردبیل (محورهای خلخال اسالم و سرچم اردبیل) و استان زنجان (محورهای زنجان طارم و زنجان دندی).

🚗🚗 ترافیک:

آزادراه کرج به تهران (از پل فردیس تا پل کلاک) نیمه‌سنگین.

✅ اصلاحات نیوز


❗️این گداها آنلاین هستند

◀️ «سلام ۱۰۰ هزار تومن کمک مالی بلاعوض می‌خوام. آنقدر تو زندگی خصوصی‌ام دخالت نکنید. اینکه من چند سالمه تو کمک شما چه تأثیری داره آخه. برای خیلیاتون ۱۰۰هزار تومن ممکنه پولی نباشه ولی من خیلی بهش نیاز دارم. دل یه بنده خدا رو شاد کنید. دو نفرم ۵۰ بریزن جور می‌شه. حتما باید مریض رو تخت باشه تا کمک کنید آخه. فقط تلگرامم پیام بدین. لازم شد خودم تماس می‌گیرم.»

✅ اصلاحات نیوز


📢 داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از امروز انتخاب رشته کنند

◀️ داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی که در آزمون سراسری دوره دکتری تخصصی سال ۹۸ سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کرده‌اند، می‌توانند از امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و این فرصت برای آنها تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت فراهم است.

✅ اصلاحات نیوز


📢 کشته‌های سریلانکا از ۳۰۰ نفر گذشت

◀️ تعداد جان باختگان در چند انفجار اخیر در سریلانکا به ۳۱۰ نفر رسید.

◀️ مسئولان نیز، ۴۰ فرد مشکوک را بازداشت کرده‌اند.

✅ اصلاحات نیوز


📽 امدادرسانی تیپ ۱۸۸زرهی ارتش به سیل زدگان سیستان

◀️ فعالیت مهندسی ارتش در راستای طرح مردمیاری در جاده بنجار بی بی دوست-هیرمند و تلاش برای ایجاد سیل بند

✅ اصلاحات نیوز


🗣 کرباسچی، فعال سیاسی اصلاح طلب:

◀️ پارلمان اصلاحات تنها در زمان انتخابات می‌تواند مؤثر عمل کند و هیچ‌ تأثیری بر روند احزاب جبهه اصلاحات و انسجام فکری و عملی اصلاحات نخواهد داشت

◀️ در حقیقت آنچه تحت عنوان پارلمان اصلاحات مطرح می‌شود، تنها کارکرد انتخاباتی خواهد داشت و چشم‌اندازی بیش‌ از ‌این برایش نمی‌توان متصور بود. /شرق

✅ اصلاحات نیوز


#اینفواصلاحات

📢 کشورهایی که معلمان در آن بیشترین حقوق را می‌گیرند / حقوق معلمان در لوگزامبورگ ۹۹۹۰۰دلار و در ایران ۲۵۰۰ دلار در سال

✅ اصلاحات نیوز


📽⚽️ موضوع همجنس‌گرایی در فوتبال ایران/ شاه‌حسینی، رئیس اسبق کمیته انضباطی فدراسیون: این‌ها شنیده نیست، گزارش عینیات است!

✅ اصلاحات نیوز


📢 لغو معافیت نفتی ایران؛ فرضیات و پیامدها

📝 امیرعلی ابوالفتح، کارشناس امور بین الملل:

◀️ سرانجام پس از هفته‌ها تهدید، دولت دونالد ترامپ رسما اعلام کرد معافیت‌های نفتی ایران را برای هیچ کشوری تمدید نخواهد کرد. این تصمیم بر مبنای چند فرض اتخاذ شد و پیامدهایی خواهد داشت.

فرضیات:

۱️⃣ بازار نفت با کمبود نفت صادراتی ایران مواجه نخواهد شد و قیمت‌ها به شکل چشمگیر بالا نخواهد رفت.

۲️⃣ قول عربستان و امارات برای جبران قطع صادرات نفت ایران قابل اعتماد خواهد بود.

۳️⃣ امریکا به عنوان کشور صادرکننده نفت، توان ثبات بخشی به بازار نفت را دارد.

۴️⃣ ایران در برابر به صفر رسیدن صادرات نفت خود واکنش شدید نشان نخواهد داد.

۵️⃣ کشورهای عمده وارد کننده نفت از جمله چینی‌ها، هندی‌ها و ترکیه ای‌ها با وجود مخالفت‌های رسمی، در نهایت به خواست امریکا تن خواهند داد

۶️⃣ امکان نظارت بر اجرای قطع صادرات نفت ایران وجود دارد.

۷️⃣ ایران با از دست دادن عمده‌ترین منبع درآمد ارزی خود در نهایت به خواست امریکا برای مذاکرات مجدد هسته‌ای و غیر هسته‌ای تن خواهد داد.

پیامدها:

۱️⃣ حداقل در کوتاه مدت، بازار جهانی نفت با تلاطم مواجه خواهد شد.

۲️⃣ افزایش احتمالی قیمت جهانی نفت، قیمت بنزین را در امریکا افزایش خواهد داد و به نارضایتی شهروندان امریکایی خواهد انجامید.

۳️⃣ امریکا بیش از پیش به عربستان و امارات وابسته خواهد شد. این موضوع، بر ترس برخی از سیاستمداران امریکایی از جاه طلبی‌های سعودی‌ها و متحد اماراتی آنان خواهد افزود و در آینده بر روابط واشنگتن با ریاض و ابوظبی سایه خواهد انداخت.

۴️⃣ به دلیل عطش برخی از مصرف کنندگان به نفت ایران، شیوه‌های دور زدن تحریم‌های امریکا تکامل خواهد یافت.

۵️⃣ در صورت ادامه مقاومت ایران در برابر امریکا، گزینه‌های واشنگتن برای اعمال فشارهای غیر مسلحانه بر تهران کاهش می‌یابد و خطر برخورد نظامی میان دو کشور را افزایش می‌دهد.

۶️⃣ به دلیل متضرر شدن کشورهای اروپایی و شرق آسیا از قطع صادرات نفت ایران، شکاف‌ها میان امریکا و متحدان سیاسی - اقتصادی این کشور افزایش خواهد یافت و آتش جنگ تجاری میان قدرت‌های بزرگ شعله ورتر خواهد شد /اصلاحات نیوز

✅ اصلاحات نیوز


⚽️ جدول گروه D لیگ قهرمانان آسیا پس از پایان هفته چهارم

◀️ الاهلی عربستان ۲ - ۱ پرسپولیس

◀️ السد ۲ - ۱ پاختاکور

✅ اصلاحات نیوز


📽🌍 ایران جزء بیست کشور دنیا از لحاظ تنوع زیستی است و حدود ۱۱۴۰ گونه‌ی جانوری شناخته شده در ایران زیست میکنند

🐆 خطر انقراض ۷۴ گونه مهره داران ایرانی!

⌛️🌏 روز جهانی زمین؛ محافظت از گونه‌ها، در حفظ زمین کوشا باشیم

✅ اصلاحات نیوز


⚽️ مسیر صعود پرسپولیس پیچیده شد / شکست دو بر یک برابر الاهلی بر خلاف جریان بازی

✅ اصلاحات نیوز


📢 سید حسن نصرالله: قیمت نفت با لغو معافیت نفتی ایران افزایش می‌یابد/ موضعگیری کشورهای عربی شرم آور است

دبیر کل حزب الله لبنان:

◀️ لغو معافیت نفتی ایران بازار این محصول استراتژیک را تحت تاثیر خواهد داد.

◀️ قیمت نفت افزایش می‌یابد و آمریکا این موضوع را خوب می‌داند.

◀️ این یک نمایش جدید از استکبار آمریکا علیه یک ملت هشتاد میلیونی و همه جامعه بین المللی است.

◀️ امروز در جامعه جهانی، امریکا با وجود این دولت هیچ جایگاهی ندارد، واشنگتن دیگران را به تروریسم متهم می‌کند و خودش تروریست است.

◀️ ملت‌هایی که ساکت بمانند، باید بدانند که درهای خود را برای تجاوزات آمریکا به کشورهای خود باز می‌کنند.

◀️ موضعگیری کشورهای عربی از جمله امارات و عربستان سعودی شرم‌آور است و ترامپ چند بار در سخنان خود به آنها توهین کرده و گفته بدون آمریکا اصلا دوام نمی‌آورند

✅ اصلاحات نیوز


📚 لغو حضور رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب

◀️ روحانی قرار بود در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران حضور یابد که به دلیل برنامه پیش‌بینی نشده در این مراسم حضور نخواهد داشت.

◀️ سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد/ فارس

✅ اصلاحات نیوز


📢 خسارت ۳۵هزار میلیاردی سیل به کشور

وزیر کشور:

◀️ برآورد خسارت سیل اخیر بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد تومان است.

◀️ همه خسارت‌ها در حوزه کشاورزی ارزیابی شده و پرداخت‌های آن را آغاز کرده‌ایم.

◀️ تلاش کرده‌ایم تا حداکثر خسارت‌ها را پرداخت کنیم تا کسی از سیل ضرری نبیند. /فارس

✅ اصلاحات نیوز


🎥 تسنیم نوشت: حسین فریدون باز هم سکوت کرد

◀️ حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور که امروز، چهارمین جلسه محاکمه‌اش برگزار شد، بی‌اعتنا به سؤال خبرنگاران، دادگاه را ترک کرد.

✅ اصلاحات نیوز