پلیس+10

پلیس+10

📝 «حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری:

🔹از آنجا که فروردین ماه، ماه اول سال است، به طور معمول ممکن است پرداخت‌ها با مشکلاتی روبرو شده و کمی دیرتر صورت بگیرد، اما با تلاش پرسنل صندوق و حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه، این حقوق‌ها در روزهای گذشته به حساب بازنشستگان واریز شد.

🔹مبنای پرداخت ما حقوق اسفند ماه به علاوه ۴۰۰ هزار تومان افزایش مصوبه مجلس شورای اسلامی بود که روزهای گذشته واریز شد.

🔹افزایش حقوق بازنشستگان پلکانی است و علاوه بر این ۴۰۰ هزار تومان ثابت، درصدی به آن اضافه خواهد شد که منتظر هستیم سازمان برنامه جزئیات آن را قطعی کند تا بر مبنای آن حقوق قطعی بازنشستگان واریز شود.


📜جریمه ۵۰ هزار تومانی برای خودروهای شیشه دودی

🔅سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با شیشه‌های دودی غیراستاندارد و غیرمتعارف خودروها، اظهار داشت: ملاک پلیس برای برخورد با شیشه‌های غیرمتعارف خودرو این است که از فاصله ۳ متری داخل خودرو پیدا نباشد و اگر چنین باشد راننده خودرو مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد.

🔅جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بنا بر بند ۲۱۱۴ جدول جرایم رانندگی مبلغ ۵۰۰ هزار ریال برای برخورد با شیشه‌های دودی غیرمتعارف تعیین شده است.

🔅شیشه‌هایی که در کارخانه دودی شده باشند، استاندارد لازم برای آنها رعایت شده و به شکلی طراحی شده‌اند که داخل خودرو از فاصله ۳ متری آشکار است و این‌گونه نیست که مأموران پلیس راهور شیشه‌های خودروهای خارجی را اعمال قانون نکرده و شیشه خودروهای داخلی را که در کارخانه دودی تعبیه شده‌اند، جریمه کنند.


❇️طرح خرید سربازی تا پایان فروردین سال۱۳۹۸ قابل اجراشد.

🔅در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ نمایندگان مجلس بند (ب) تبصره‌ ۱۱ این لایحه را مورد اصلاح قرار دادند.

🔅به موجب این اصلاحیه، به دولت اجازه داده شد که کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت ‌سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به‌ صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه می‌شود، معاف کند.

🔅میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی، طبق آنچه در قانون بودجه امسال اجرایی شد از این قرار است:

🔅مشمولان زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، ‌دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرعلوم غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان و دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر تا ۵۰ میلیون تومان باید برای خرید جریمه بپردازند.

♻️طرح خرید غیبت خدمت سربازی تاتاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ تمدید شد.


♦️ویزای ایران برای عراقی‌ها از امروز رایگان صادر می‌شود

🔹با توجه به توافق صورت گرفته بین مقامات ایران و عراق، هزینه صدور ویزای ایران برای عراقی‌ها حذف شد و از امروز ویزای ایران برای آن‌ها رایگان صادر می‌شود.

🔹ویزای عراق برای ایرانیان نیز نهایت تا ۲۰ فروردین‌ماه حذف خواهد شد البته این امر به معنای لغو روادید بین‌دو‌کشور نیست بلکه تنها هزینه آن از زائران و‌مسافران اخذ نمی‌شود. / فارس


🌸 امام کاظم (ع) می‌فرمایند:

🍃 شگفتا! شگفتا! از آنان که از خوردنى و آشامیدنى #پرهیز مى کنند، از ترس آنکه درد، بر آنان فرود آید، چگونه از #گناهان پرهیز نمى کنند، از ترس #آتش، آنگاه که در بدنهایشان شعله افکند! 🔥

📚 مسند الامام الکاظم (ع)، ج ۳، ص ۲۵۱ 🍃

💔شهادت #امام_موسی_کاظم (ع) تسلیت💔🏴


⚡⚡⚡هشدار هواشناسی: وزش باد شدید امشب احتمالا با تخریب همراه خواهد بود

سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور در ساعات و روز آینده اعلام کرد: در ساعات آینده منتهی به شامگاه، وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها از غرب تا شرق کشور مانند اردبیل، قزوین، مرکزی، قم، سمنان، تهران، فارس، بوشهر، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، رخ می‌دهد که به احتمال زیاد باعث ایجاد خسارت و خرابی خواهد شد. /تسنیم


اخطاریه ستاد مدیریت بحران تهران:

‏با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیر پارک کوهسار تا امامزاده داوود و انسداد مسیر توسط پلیس راهور، اکیدا توصیه می‌شود شهروندان محترم از تردد در مسیر یاد شده و محورهای منتهی به آن، خودداری نمایند.


🔴چگونه به جریمه‌های نادرست پلیس راهور اعتراض کنیم؟

گاهی اوقات رانندگان اعتقاد دارند که جریمه‌های رانندگی ثبت شده توسط پلیس راهور نادرست هستند که از چند طریق می‌توان به این جریمه‌ها اعتراض کرد.

https: //goo. gl/KkSPmD

اخبار پلیس+۱۰


✔️شرایط خرید سربازی در سال ۱۳۹۷ مشخص شد

🔅در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ نمایندگان مجلس بند (ب) تبصره‌ ۱۱ این لایحه را مورد اصلاح قرار دادند.

🔅به موجب این اصلاحیه، به دولت اجازه داده شد که کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت ‌سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به‌ صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه می‌شود، معاف کند.

🔅میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی، طبق آنچه در قانون بودجه امسال اجرایی شد از این قرار است:

🔅مشمولان زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، ‌دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرعلوم غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان و دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر تا ۵۰ میلیون تومان باید برای خرید جریمه بپردازند.

طرح خرید غیبت خدمت سربازی تاتاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ قابل انجام می‌باشد


مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت سوخت در دفاتر پلیس+۱۰:

۱-اصل برگ سبز و کارت ماشین

۲-اصل کارت ملی و شناسنامه مالک ماشین

۳-اصل بیمه نامه

@bpo۱۰


امکان تغییر هویت مالک کارت سوخت در فرآیند فروش خودرو

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراوروده‌های نفتی – به ایسنا توضیح داد: امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده برای کارت سوخت همواره فراهم است و زمانی که فردی خودرویی را که نوشماره نیست، خریداری می‌کند، می‌تواند با همکاری مالک پیشین به سایت mob. GOV. IR مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات و تغییر هویت مالک خودرو و کارت سوخت اقدام کند.

همچین این تغییرات وصدور کارت در دفاتر پلیس+۱۰ بهمراه مدارک هویتی مالک خودرو و موتور سیکلت قابل انجام است

@bpo۱۰


#کارت_سوخت

⭕️ رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور: تمامی کارت‌های عقب افتاده خودرو تا ۲۰ روز آینده تحویل می‌شوند

🔺متقاضیان کارت‌ سوخت حتما به سایت پست مراجعه کنند

🔹طبق اعلام معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست، با توجه به این‌که برخی کارت‌های سوخت در پست موجودند، افراد به سایت اصلی مراجعه کرده و حتما از موجودیت کارت خود، زمان ارسال آن و سایر فرآیندها مطلع شوند.

@bpo۱۰


⭕️مهلت ۲۰روزه ثبت احوال برای به روزرسانی آدرس شهروندان

رئیس سازمان ثبت احوال:

🔺از امروز مردم فرصت دارند به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه کنند و نشانی خود را در صورت تغییر ظرف ۲۰ روز از زمان تغییر به ثبت احوال اعلام کنند.

🔺تا کنون بیش از ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده‌اند که طی سه سال اخیر حدود ۴۴ میلیون کارت صادر شده است و اقدام بزرگی است. همچنین کمتر از ۱۵ میلیون نفر واجد شرایط باقی مانده‌اند تا این پروژه تکمیل شود.

@bpo۱۰


✅جریمه در انتظار خودرو‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند

⬅️سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی:

🔹خودرو‌هایی که صدای ناهنجار تولید می‌کنند ۴۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

🔹مطابق جدول تخلفات راهنمایی و رانندگی صدا‌های ناهنجار از قبیل: بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی بلند، نصب بلندگو اعلام شده است.

@bpo۱۰


شهروندان نسبت به اسکیمر هوشیار باشند

اسکمیر یک دستگاه کارتخوان غیرمجاز و شبیه دستگاه‌های واقعی است که کلاهبرداران با استفاده از آن اطلاعات کارت شما را کپی می‌کنند.

لذا در استفاده از کارتخوان در فروشگاه‌ها حتما خودتان اقدام به کشیدن کارت و وارد نمودن رمز نمایید.

@bpo۱۰


❇️ توضیحات شهرداری درباره حذف طرح زوج و فرد

💬محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد حذف طرح زوج و فرد گفت:

◽️پلیس گفته که هنوز این طرح به تصویب نرسیده و ما نیز نگفتیم که این طرح به تصویب رسیده است.

◽️هفته آینده پیشنهاد ما در مورد حذف طرح زوج و فرد در دستور کار شورای ترافیک تهران قرار خواهد گرفت و در آنجا به بیان نکته نظرات خود می‌پردازیم.

@bpo۱۰


♨️یک نماینده مجلس در گفتگوی خبری با شبکه افق سیما:

🔹اگر تا خرداد ۱۳۹۷ خودروی خودرا تحویل نگرفته‌اید به سامانه کمیسیون ضدفساد مجلس مراجعه کنید.

🔸آدرس سایت کمیسیون ضدفساد مجلس:

فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی آماده است از طریق سامانه‌ی ضد فساد به نشانی https: //zedefesad. parliran. ir شکایات و مستندات مردمی مبنی بر تخلفات خودرو سازان را دریافت می‌کند.

@bpo۱۰


اقدام عجیب زن جوان در اتوبان پس از درگیری با همسرش! +فیلم

@bpo۱۰


پایان اعتبار کارت ملی قدیمی از هفته آینده

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور:

🔹متقاضیانی که تقاضا داده اما هنوز کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده‌اند نگران نباشند.

🔹این افراد بر اساس اصلاح نرم‌افزاری به هر دستگاهی که مراجعه کنند، با آنها مشابه افرادی که دارای کارت هستند برخورد می‌شود.

🔹کارت‌هایی که مربوط به قبل از سال ۹۶ بوده از هفته آینده فاقد اعتبار خواهند بود و شماره سریال آنها باطل می‌شود.

@bpo۱۰


کپی مدارک از اداره‌ها حذف می‌شود

🔹طبق آخرین مصوبه شورای‌ عالی فضای مجازی، تمام دستگاه‌های اجرایی و تمامی پایگاه‌های اطلاعاتی پایه کشور باید در مدت یک سال به هم متصل شوند و هرگونه استعلام و مبادله اطلاعات بین دستگاهی به شکل الکترونیکی انجام شده و دیگر لزومی برای ارائه کپی مدارک موضوع این مبادلات به ارباب رجوع وجود نخواهد داشت.

@bpo۱۰


❇️سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

مهلت ثبت‌نام برای دریافت کارت سوخت المثنی برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند، امروز، یکم دی‌ماه به پایان می‌رسد، این مهلت تمدید نخواهد شد.

@bpo۱۰


〽️ وضعیت سربازی مشمولان خارج از کشور

♨️ جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت:

🔹مشمولان مقیم سایر کشورها سالی دو بار می‌توانند وارد کشور شوند اما اقامت آنها در کشور نباید از سه ماه بیشتر شود.

🔸چنانچه مشمولان مقیم سایر کشورها، غیبت داشته باشند باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت غیبت خود اقدام کنند و در فرصت باقیمانده یعنی تا پایان امسال نسبت به خرید جریمه غیبت سربازی اقدام کنند در غیر این صورت همانند مشمولانی که بیش از هشت سال غیبت دارند و در ایران زندگی می‌کنند به خدمت سربازی فراخوانده می‌شوند.

🔹سردار کریمی افزود: این افراد برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود و خرید جریمه غیبت می‌توانند به کنسولگری یا نمایندگی جمهوری اسلامی در سایر کشورها مراجعه کنند.

@bpo۱۰


♦️استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه اجرایی می‌شود

🔷عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند، افزود: شیوه‌ی استفاده از کارت سوخت که دولت در شرایط کنونی آن را مدنظر قرار داده در گذشته وجود داشته و تجربه استفاده از آن نیز در کشور وجود دارد که بر این اساس اوضاع سوخت ساماندهی می‌یابد.

🔷وی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر ثبت نام افرادی که کارت سوخت ندارند انجام شد، ادامه داد: باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود تا افرادی که در زمان قانونی نتوانستند ثبت نام کنند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند.

♨️ برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی به درگاهاینترنتی کارت سوخت دولت مراجعه کنید.

♨️برای دریافت مجدد کارت سوخت المثنی اصلی و تغییر رمز به دفاتر پلیس+۱۰ …

@bpo۱۰


🚘 پیش فروش فوری محصولات ایران خودرو

🛒آخرین اخبار توزیع سبد حمایتی کالا ۹۷

📊نظرمحسن رضایی درباره وضعیت اقتصادی آینده

🎥کلیپ جنجالی نماینده مجلس ایران در گمرگ

🌓 همه و همه در کانال #ازصبح_تاشب

🤩جهت ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید:

🎲 @azsobhtashab


⭕️آغاز توزیع مجدد کارت‌های سوخت معطل مانده توسط اداره پست

🔺شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: توزیع مجدد کارت‌های سوخت معطله توسط اداره پست آغاز شده است و مالکان این خودروها نیاز به ثبت نام برای کارت سوخت المثنی ندارند.

@bpo۱۰


💢 طرح جریمه غیبت سربازی در سال ۹۸ متوقف می‌شود:

🔹 سردار کریمی بیان کرد: فقط ۳ ماه برای ثبت‌نام در طرح جریمه مشمولان غایب باقی مانده و این افراد می‌توانند با پرداخت مبلغ جریمه کارت معافیت خود را دریافت کنند.

🔸 جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: افراد متأهل از ۵ درصد و افراد دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند از ۵ درصد تخفیف جریمه غیبت از سربازی برخوردار هستند.

@bpo۱۰


♦️توضیح پلیس در مورد ابطال معاینه فنی پس از تصادف

🔷سردار حسین رحیمی درمورد پیشنهاد مطرح شده در خصوص ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی اظهارکرد: پیشنهادی مطرح شده مبنی بر اینکه خودروهایی که تصادف می‌کنند معاینه فنی شان باطل شود که این موضوع در حال بررسی است

🔷وی با بیان اینکه هنوز چیزی در این مورد به ما ابلاغ نشده است، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و فعلا چنین مساله‌ای وجود ندارد، البته ماموران پلیس راهور خودروهای تصادفی را که شرایط مناسبی ندارند متوقف می‌کنند اما ابطال آنلاین آن در حال بررسی است و مواردی چون شدت تصادف و … باید مورد بررسی قرار گیرد.

@bpo۱۰


📊اینفوگرافی مبلغ عوارض خروج از کشور سفرهای خارجی و زیارتی

🛫الکترونیکی شدن پرداخت عوارض خروج از کشور از ۲۴ آذرماه ۱۳۹۷

@bpo۱۰


💢 پیشنهاد برداشتن خدمت سربازی به ستاد کل نیروهای مسلح:

🔸 با سه ماه آموزش کسی نمیتواند در جنگهای پیچیده امروزی موفق شود

🔹 ما بخش عمده‌ای از نیروی جامعه را هدر میدهیم

🔸 یکی از مسائلی که در آینده نابود میشود و شما نباید از آن یاد کنید سربازیست، آینده‌ای که میتوانید به آن بیاندیشید.

🔻 اخبار پلیس+۱۰

@bpo۱۰


💢 مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

🔹مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، به مدت یک هفته تا شنبه یکم دی‌ماه تمدید شد.

🔹مالکان خودرو و موتورسیکلت می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www. mob. gov. ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #۴* و خودروهای عمومی و دولتی نیز به دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت درخواست کارت سوخت خود مراجعه کنند.

@bpo۱۰


❇️ کمتر از ۲۰ روز تا پایان مهلت بخشودگی برخی از جرائم رانندگی

◽️بر اساس مصوبه مجلس جریمه‌های دو برابری ناشی از دیرکرد پرداخت جرایم رانندگی تا پایان آذر ماه امسال بخشیده خواهد شد

◽️رانندگانی که جریمه صادر شده برای آنان مشمول قانون دوبرابری شده است، تنها کمتر از ۲۰ روز دیگر برای بهره مندی از این بخشودگی مهلت دارد.

@bpo۱۰


◀ سازمان وظیفه عمومی ناجا: فقط مشمولان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که غیبت نداشته‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند.

@bpo۱۰


♦️جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا:

با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم به اجرای طرحی جدید در مورد کسر خدمت‌ ناشی از ایثارگری، آزادگی و رزمندگی والدین مشمولان گرفته و مقرر شد تا به ازای هر یک ماه سابقه اسارت و رزمندگی و نیز به ازای هر یک درصد جانبازی، ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان این افراد داده شود.

@bpo۱۰


✳️ دریافت پیامک تخلفات رانندگی با به روز کردن شماره تلفن

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ: رانندگان برای دریافت پیامک تخلفات رانندگی با مراجعه به پلیس +۱۰ شماره تلفن خود را به روز کنند.

سردار مهماندار گفت: برخی از رانندگان شماره تلفنی در هنگام شماره گذاری ثبت نکرده‌اند و یا شماره تلفن آنها عوض شده است بنابراین در صورت ارتکاب تخلف پیامکی به آنها ارسال نمی‌شود و پس از مراجعه به اجرائیات و دریافت برگه خلافی با جریمه هایی روبرو می‌شوند که این جریمه‌ها، مبالغ قابل توجهی می‌شود و مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد می‌کند.

@bpo۱۰


🔺قوه قضاییه در امکانی جدید استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی از ایران را برای عموم فراهم کرد. برای استفاده از این سامانه به لینک زیر مراجعه کنید:

🌐 http: //exitban. ssaa. ir


🔺اجرای طرح جدید ترافیک از فردا

رئیس سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران:

طرح ترافیک سال ۱۳۹۷ از فردا اجرایی می‌شود. با اجرای طرح جدید، ترافیک صبحگاهی ۲۰ درصد کاهش می‌یابد

خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند برای ورود به طرح ۲۰ درصد تخفیف می‌گیرند

قیمت روزانه طرح جدید ترافیک حداقل ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و حداکثر ۳۶ هزار تومان است.

@bpo۱۰


جدول قیمت‌های طرح ترافیک جدید که از شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷ اجرا می‌شود/

@bpo۱۰


طبق اطلاعیه سازمان ثبت احوال کشور، همه متولدین سال ۱۳۸۲ و قبل از آن باید دارای شناسنامه عکس دار باشند.

💢مراحل عکس دار کردن شناسنامه برای دانش آموزان:

ابتدادانش آموزان به همراه ۳ قطعه عکس جدید به مدرسه مراجعه نموده و معرفی نامه جهت عکسدارکردن شناسنامه دریافت نمایند. (پشت عکسها باید ممهور به مهرمدرسه باشد) پس از آن به همراه مدارک به اداره ثبت احوال یا دفاتر پیشخوانی که نماینده منتخب ثبت احوال میباشند، مراجعه نمایند.

@bpo۱۰

مدارک مورد نیاز:

🔴۱. معرفی نامه مدرسه به همراه عکسها

🔴۲. کپی کارت ملی پدر و مادر

🔴۳. اصل شناسنامه دانش آموز

لطفا به صورت گسترده اطلاع رسانی شود.

🔸🔷🔸🔷🔸


🔶 اینفوگرافیک چگونه روغن موتور خودروی خود را چک کنیم؟

@bpo۱۰


چگونه رمز کارت ملی هوشمند را عوض کنیم؟

↩ رمز کارت هوشمند ملی ۴ رقم آخر کد ملی است

↩ شهروندان می‌توانند با مراجعه به دفاتر ثبت احوال رمز کارت هوشمند ملی خود را تغییر دهند.


پیامک تایید طرح ترافیک خبرنگاران امروز ارسال می‌شود

مشاور فرهنگی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: پیامک تایید صلاحیت خبرنگاران برای دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال ۹۷ تا پایان وقت امروز پنجشنبه ارسال می‌شود.


ورود و خروج رایگان ساکنین محدوده طرح ترافیک فارغ از شماره پلاک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

🔹طرح ترافیک سال ۹۷ با فراز و فرودهای فراوان از شنبه ۱۵ اردیبهشت اجرایی می‌شود.

🔹ساکنین محدوده طرح ترافیک با ثبت نام در سامانه my. tehran. ir می‌توانند، فارغ از شماره پلاک خودرو هر روز یک خروج رایگان قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود پس از ساعت ۱۷ به محدوده داشته باشند


🚗 قوانین جدید برای نوگواهینامه‌ها

محدودیت هایی برای بهتر شدن دست فرمان!

@bpo۱۰


🛃 آدرس جدید کانال اخبارپلیس+۱۰ در شبکه‌های اجتماعی

🔰ایتا

https: //eitaa. com/bpolic۱۰

🔰سروش:

https: //sapp. ir/bpolic۱۰


اگر نوبت تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند گذشت، چه کنیم؟

فردبایستی مجددا وارد سایت شده و پس از وارد کردن شماره ملی در قسمتی که برای تغییر نوبت مشخص شده، نسبت به تغییر نوبتش اقدام کند. ایسنا

@bpo۱۰


🔹یک راننده کامیون با انتشار این عکس از آینه بغل ماشینش تو یه روز بارونی نوشت: همه‌ی ماشینای سبک باید تو روز بارونی از ماشین سنگین دور باشن و چراغاشونم روشن باشه وگرنه ما اصلا دیدی نداریم

@bpo۱۰


♦️تولید ۲۵ خودرو متوقف شد

🔹تولید و واردات خودروهای MVM ۳۱۵ سدان، MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا بنزینی و دوگانه سوز، کارا ۱۷۰۰ (بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B ۵۰F، لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰ با اجرای فاز اول استانداردهای جدید اجباری از جمله از دستور کار خودروسازان خارج شد


ثبت نام طرح ترافیک تا پایان امسال ادامه دارد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

🔹طرح ترافیک سال جاری از ۱۵ اردیبهشت آغاز می‌شود.

🔹از عموم مردم می‌خواهیم در روزهای باقی‌مانده نسبت به ثبت‌نام در سامانه «تهران من» به نشانی اینترنتی my. tehran. ir و افزودن مشخصات خودروی خود اقدام کنند.

🔹شهروندان چنان‌چه قصد ورود به محدوده طرح ترافیک از ۱۵ اردیبهشت‌ماه را دارند، کار ثبت‌نام

را به روزهای آخر موکول نکنند.

@bpo۱۰


🔴سامانه آنلاین رجیستری گوشی‌های مسافری در گمرک

http: //epl. irica. gov. ir/ImeiRegister

📱تمام گوشیهای که توسط مسافرین از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می‌شود باید در این سامانه ثبت شوند..

@bpo۱۰


✅ درمان رایگان مصدومان ترافیکی با ارائه بیمه نامه شخص ثالث

پذیرش مصدومان حوادث ترافیکی مشروط به داشتن بیمه نامه شخص ثالت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد:

↙️حدود دو هفته پیش روزنامه ایران در گزارشی از مشروط شدن پذیرش مصدومان حوادث ترافیکی از سوی مراکز درمانی خبر داده بود.

↙️بنا به این گزارش و بر اساس تازه‌ترین بخش نامه وزارت بهداشت، بیمارستان‌ها موظف اند از این پس مصدومان حواثد ترافیکی را به شرطی پذیرش کنند که بیمه نامه شخص ثالث ضمیمه برگه کروکی پلیس باشد در غیر اینصورت هزینه بیمارستان آزاد حساب می‌شود و راننده متخلف باید هزینه درمان مصدوم را بپردازد.

↙️چنانچه راننده از صحنه حادثه متواری شود هزینه‌های درمان مصدوم با توجه به گزارش پلیس رایگان حساب خواهد شد. این تصمیم وزارت بهداشت بخاطر جبران بدهی‌های بیمه‌های تجاری به مراکز درمان دولتی گرفته شده است.


🔻یکی از امتیازات قانون جدید بیمه شخص ثالث این است که کلیه تخفیفات ناشی از عدم بروز حادثه، طی سالیان بیمه شخص ثالث، متعلق به خود بیمه گزار است.

به این ترتیب، مالک خودرو می‌تواند، در هنگام فروش خودرویی که چند سال تخفیف بیمه دارد، این تخفیفات را به خودروی جدید خود یا حتی به خودروی همسر یا والدین یا اولاد خود منتقل نماید.

@bpo۱۰