کانال تلگرام پلیس+10 - خبری
پلیس+10

پلیس+10

🔔فراخوان امریه در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی برحسب نیازهای موجود و به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص سرباز امریه می‌پذیرد.

این مرکز برحسب نیازهای موجود و به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص، اقدام به جذب نیروی امریه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در ادارات فناوری اطلاعات، تحلیل دادگان و علم سنجی، توسعه بانک‌ها و خدمات تخصصی و روابط‌عمومی کرده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به آدرس https: //sid. ir/۲۲ ضمن مطالعه متن فراخوان، نسبت به ثبت نام درخواست خود از طریق فرم مربوطه اقدام کنند.

جمعه ۳۱ خرداد ١٣٩٨


شرایط استخدام دولتی و نظامی افراد معاف از رزم پس از خدمت سربازی

۱- معاف از رزم بودن افراد روی کارت ثبت نمی‌شود …

۲- افراد و اداره‌هایی که شرایط جسمی و روانی فرد برایشان مهم یا شرط نباشد، می‌توانند استخدام کنند و محدودیتی ندارند …

دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨


🔴‼️ تشریح ضوابط و مقررات کسرخدمت ایثارگری والدین مشمولان

سردارمهری گفت: مشمولان غیرغایب به ازای هر ماه سابقه جبهه، هر درصدجانبازی و هر ماه آزادگی والدین می‌توانند از ۱۲ روز کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند.

وی گفت: تنها مشمولان غایبی که تا تاریخ ۱۲/۱/۹۸ خود را برای اعزام به خدمت معرفی و در تاریخ اعزام تعیین شده به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعزام شده‌اند، امکان بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری والدین را دارند.

وی گفت: کسرخدمت ایثارگری فقط برای یک فرزند اجرا می‌شود و گواهی کسرخدمت ایثارگری نیز تنها برای یک فرزند صادر می‌شود و قابل تقسیم بین دو یا چند فرزند ذکور نیست.

وی افزود: گواهی کسرخدمت ایثارگری برای مشمولانی صادر می‌شود که در حال انجام خدمت سربازی هستند.

وی گفت: برابر هماهنگی‌های صورت گرفته، خانواده‌های دارای فرزند ذکور دو قلو و یا چند قلو که همزمان درحال انجام خدمت سربازی هستند، بنا به درخواست والدین می‌توانند کسر خدمت را بین فرزندان خود تقسیم کنند …


🛂 معافیت سربازی به واسطه سابقه ایثارگری والدین فقط تا پایان شهریور اجرا می‌شود ❗️❗️❗️

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان متقاضی معافیت به واسطه سابقه ایثارگری ۲۸ و ۲۹ ماه والدین، فقط تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ می‌توانند از این معافیت بهره مند شوند.

سردار مهری ادامه داد: در معافیت مذکور غیبت مانع رسیدگی به درخواست مشمولان واجد شرایط است، همچنین متقاضیان حین تحصیل نیز می‌توانند از این معافیت بهره مند شوند.

وی اظهارکرد: بعد از تاریخ مذکور، معافیت سربازی به ازای سابقه ایثارگری ۲۸ و ۲۹ ماه والدین اجرا نمی‌شود و مشمولان تنها می‌توانند براساس ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی از معافیت بر مبنای ۳۰ ماه سابقه رزمندگی، ۲۵ درصد جانبازی و یا ۲۴ ماه آزادگی بهره مند شوند و یا از کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند❗️


🔔📣 فراخوان مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در مرداد ماه ۱۳۹۸

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی «نجف حمیدزاده» اظهار داشت:

کلیه مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم تیر ماه ۱۳۹۸ را دریافت کرده‌اند، باید برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ دریافت و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین کلیه مشمولان فوق باید راس ساعت ۷ صبح روز سه شنبه ۱۵ مرداد ماه ۹۸ در محلی که در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.

سرهنگ حمیدزاده با اشاره به اینکه عدم حضور به موقع در زمان و محل‌های تعیین شده غیبت محسوب می‌شود، تصریح کرد:

مشمولان باید برگ‌های مربوط به اعزام به خدمت از جمله برگ آماده به خدمت، برگ واکسیناسیون، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و سایر مدارک مورد نیاز دیگر همچون شناسنامه، کارت ملی و … را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.


🔔اعلام جزئیات معافیت بخشودگی سنی و تحصیلی مشمولان سربازی

🛂 سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی و تحصیلی مشمولان را تشریح کرد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: شرط سنی برای دارندگان مدارک تحصیلی زیر دیپلم تا لیسانس تا پایان سال ۱۳۵۴، فوق لیسانس تا پایان سال ۱۳۵۲ و دکترای غیر پزشکی تا پایان سال ۱۳۵۰ تعیین شده است.

سردار مهری افزود: به استناد تبصره یک ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، شناسنامه عکس‌دار مشمولان بالای ۵۰ سال به شرط اینکه تغییرات سنی نداشته باشد به منزله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است و نیازی نیست برای کارت معافیت سربازی اقدام کنند.

او در پایان گفت: افرادی که سن آنان بالای ۵۰ سال است در صورت تمایل و نیاز به دریافت کارت معافیت، می‌توانند برای ثبت درخواست خود از طریق دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.


🔴 از اما و اگر‌ها تا تایید و تکذیب‌های ارائه تسهیلات جدید سربازی برای جوانان مشمول سربازی عضو سازمان‌های مردم نهاد (سمن) ‼️

📣🔔 در حالی که محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از توافق با ستاد کل نیروهای مسلح برای آغاز به کار سامانه‌ای برای ثبت مشخصات جوانان مشمول سربازی که عضو سازمان‌های مردم نهاد (سمن) و بهره‌مندی آنها از تسهیلات سربازی مثل امریه و … ظرف مدت یکماه خبر داده❗️

📣🔕 این در حالی است که سردار موسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت:

امریه سمن‌ها فقط به عنوان پیشنهاد مطرح شده است و هنوز اجرایی نشده است❗️

مواردی که از سوی سایر دستگاه‌ها یا مسئولین مطرح می‌شود، تا وقتی که ستاد کل نیروهای مسلح تایید نکند، فقط به صورت پیشنهاد است و قابل اجرا نیست.

اینگونه اخبار متاسفانه باعث می‌شود که جوانان دچار سردرگمی بشوند.

در حال حاضر هیچ گونه تسهیلاتی برای جوانان فعال در تشکل‌ها و اعضای سمن‌ها در نظر نگرفته شده است. در صورتی که در این خصوص تصمیم گیری شود، از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اطلاع رسانی خواهد شد.


🛂 ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل تاریخ اعزام به خدمت

سرهنگ نجف زاده معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا:

📢 مشمولانی که تمایل دارند زودتر از تاریخ درج شده در برگ آماده به خدمت، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند، می‌توانند تا بیست روز قبل از موعد اعزام به خدمت در صورت داشتن عذرهای موجه می‌توانند از این تسهیلات از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

عذرهای موجه شامل: بیماری مشمول، فوت بستگان درجه یک مشمول، وقوع سیل و بلایای طبیعی، استخدام قطعی در نیروهای مسلح و … بوده و به همین سبب توان حضوردر موعد تعیین شده برای اعزام به خدمت را ندارند؛ می توانند با ارائه مدارک مربوطه به دفاتر (پلیس+۱۰) یا مراجعه از تسهیلات در نظر گرفته بهره مند شوند.

ضمنا ارائه درخواست تمدید، تنها برای یکبار امکان پذیراست.


اعلام آخرین مهلت پرداخت جریمه مشمولان غایب در سال ۱۳۹۸

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی:

افرادی که تا پایان فروردین ۹۸ مدارک مربوط به معافیت قانون جریمه مشمولان غایب را تکمیل کرده‌اند، فقط تا پایان امسال فرصت دارند مبلغ جریمه را به صورت نقدی و یا اقساط واریز کنند.

وی اظهار داشت:

قانون جریمه مشمولان غایب به منظور تعیین تکلیف مشمولان دارای بیش از ۸ سال غیبت سربازی، از سال ۹۴ تا پایان سال ۹۷ اجرایی شده و به دلیل تأمین نیروی انسانی سرباز نیروهای مسلح در سال جاری این طرح حذف شده است.

مشمولان غایب می‌بایست هر چه سریع‌تر وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند، در غیر این صورت با محرومیت‌های اجتماعی بیشتری مواجه خواهند شد.


مراقب پیامک‌های جعلی کارت سوخت باشید

معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور:

🔹اخیرا پیامک‌هایی جعلی مبنی بر ضرورت ثبت‌نام کارت سوخت با دعوت به مراجعه به سایت‌های جعلی جهت تکمیل مدارک، برای مردم ارسال شده است که اطلاعات کارت بانکی مردم را سرقت می‌کند لذا مردم هوشیار باشند.


🔹کارت‌های هوشمند سوخت قدیمی همچنان قابل استفاده خواهد بود و جایگزینی کارت بانکی برای مالکان خودرو و موتورسیکلت‌هایی است که در سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند و کارت سوخت ندارند/فارس


🔴 دولت: سهمیه بندی بنزین این هفته اجرا نمی‌شود.

اسماعیلی سخنگویی شرکت ملی پالایش ‌و پخش فراورده‌های نفتی: پنج شنبه این هفته تاریخ اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیست. /بیداری ملت


♦️فردا چهارشنبه برای کارگران تعطیل رسمی است

🔹رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۶۳ قانون کار گفت: روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می‌شود.


✳️ استخدام مقطع درجه داری نیروی انتظامی در سال ۹۸

📋 نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از داوطلبان (مرد) متقاضی استخدام در مقطع درجه داری که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم رشته‌های نظری، فنی وحرفه‌ای و کارودانش می‌باشد ثبت نام به عمل آورد

🔻شرایط

🔸مدرک مورد نیاز: #دیپلم (رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کارودانش)

🔸سن مورد نیاز: حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال

🔸معدل مورد نیاز: حداقل معدل برای ثبت نام ۱۴ و برای داوطلبان دارای سابقه بسیج فعال ۱۳ می‌باشد

🔸قد مورد نیاز: حداقل ۱۷۰ سانتی متر

🔸جنسیت مورد نیاز: آقا

⏱ مهلت ثبت نام: از ۲۵/ فروردین الی ۱۵/ اردیبهشت/۹۸

📌 جهت مشاهده جزئیات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

http: //gozinesh. police. ir/signup/#CONDITIONS_CREATE-۱


برای ثبتنام و دریافت کارت سوخت المثنی باید به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین درچندروز آینده احتمال سهمیه بندی شدن و افزایش قیمت بنزین وجود دارد.


♦️اطلاعیه جدید دولت در خصوص کارت سوخت

🔹امشب سامانه باز می‌شود، مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند از ساعت ۲۴ امشب مورخ هشتم اردیبهشت ماه، با مراجعه به سامانه mob. gov. ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت سوخت تقاضای خود را ثبت کنند.


♨️شرایط معافیت تحصیلی دانش‌آموزان برای سربازی

🔹معاون مشمولان و امور معافیت‌های نیروی انتظامی: معافیت تحصیلی دانش‌آموزان به صورت سالانه صادر می‌شود و دانش‌آموزان در صورت ادامه تحصیل و واجد شرایط بودن، باید بلافاصله بعد از اتمام معافیت تحصیلی یک ساله، مجددا با درخواست این معافیت از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ اقدام کنند تا نسبت به تمدید معافیت تحصیلی دانش‌آموزی به مدت یک سال دیگر اقدام شود.


🚗🚘 خودرو بعد از تصادف باید به کنار خیابان هدایت شود!

🔸رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: پرداخت خسارت ناشی از تصادفات رانندگی تا سقف ۹۰ میلیون ریال توسط شرکت‌های بیمه بدون نیاز به کروکی میسر شده است.

🔸در تصادفاتی که میزان خسارت بیش از ۹۰ میلیون ریال است و یا طرفین تصادف در خصوص مسبب حادثه اختلاف نظر دارند باید خودرو را به سمت گوشه خیابان هدایت کرد و مراتب را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام تا کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در کمترین زمان ممکن به محل اعزام و در بازدید از صحنه تصادف اقدامات لازم را به عمل آورند.


🌀۷ اردیبهشت، آخرین مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاری

◽️شهرداری تهران اعلام کرد که مهلت ثبت‌نام و بارگذاری مدارک طرح ترافیک خبرنگاری تا پایان روز شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ تعیین شده است. /مهر


📜میلاد دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت برتمام مسلمین و شیعیان جهان مبارک باد.

…خدای ما دوباره سنگ و چوب شد، نیامدی

…ولی برای عده‌ای چه خوب شد نیامدی!

〽️کانال اخبار پلیس +۱۰


📝 «حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری:

🔹از آنجا که فروردین ماه، ماه اول سال است، به طور معمول ممکن است پرداخت‌ها با مشکلاتی روبرو شده و کمی دیرتر صورت بگیرد، اما با تلاش پرسنل صندوق و حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه، این حقوق‌ها در روزهای گذشته به حساب بازنشستگان واریز شد.

🔹مبنای پرداخت ما حقوق اسفند ماه به علاوه ۴۰۰ هزار تومان افزایش مصوبه مجلس شورای اسلامی بود که روزهای گذشته واریز شد.

🔹افزایش حقوق بازنشستگان پلکانی است و علاوه بر این ۴۰۰ هزار تومان ثابت، درصدی به آن اضافه خواهد شد که منتظر هستیم سازمان برنامه جزئیات آن را قطعی کند تا بر مبنای آن حقوق قطعی بازنشستگان واریز شود.


📜جریمه ۵۰ هزار تومانی برای خودروهای شیشه دودی

🔅سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با شیشه‌های دودی غیراستاندارد و غیرمتعارف خودروها، اظهار داشت: ملاک پلیس برای برخورد با شیشه‌های غیرمتعارف خودرو این است که از فاصله ۳ متری داخل خودرو پیدا نباشد و اگر چنین باشد راننده خودرو مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد.

🔅جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بنا بر بند ۲۱۱۴ جدول جرایم رانندگی مبلغ ۵۰۰ هزار ریال برای برخورد با شیشه‌های دودی غیرمتعارف تعیین شده است.

🔅شیشه‌هایی که در کارخانه دودی شده باشند، استاندارد لازم برای آنها رعایت شده و به شکلی طراحی شده‌اند که داخل خودرو از فاصله ۳ متری آشکار است و این‌گونه نیست که مأموران پلیس راهور شیشه‌های خودروهای خارجی را اعمال قانون نکرده و شیشه خودروهای داخلی را که در کارخانه دودی تعبیه شده‌اند، جریمه کنند.


❇️طرح خرید سربازی تا پایان فروردین سال۱۳۹۸ قابل اجراشد.

🔅در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ نمایندگان مجلس بند (ب) تبصره‌ ۱۱ این لایحه را مورد اصلاح قرار دادند.

🔅به موجب این اصلاحیه، به دولت اجازه داده شد که کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت ‌سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به‌ صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه می‌شود، معاف کند.

🔅میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی، طبق آنچه در قانون بودجه امسال اجرایی شد از این قرار است:

🔅مشمولان زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، ‌دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرعلوم غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان و دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر تا ۵۰ میلیون تومان باید برای خرید جریمه بپردازند.

♻️طرح خرید غیبت خدمت سربازی تاتاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ تمدید شد.


♦️ویزای ایران برای عراقی‌ها از امروز رایگان صادر می‌شود

🔹با توجه به توافق صورت گرفته بین مقامات ایران و عراق، هزینه صدور ویزای ایران برای عراقی‌ها حذف شد و از امروز ویزای ایران برای آن‌ها رایگان صادر می‌شود.

🔹ویزای عراق برای ایرانیان نیز نهایت تا ۲۰ فروردین‌ماه حذف خواهد شد البته این امر به معنای لغو روادید بین‌دو‌کشور نیست بلکه تنها هزینه آن از زائران و‌مسافران اخذ نمی‌شود. / فارس


🌸 امام کاظم (ع) می‌فرمایند:

🍃 شگفتا! شگفتا! از آنان که از خوردنى و آشامیدنى #پرهیز مى کنند، از ترس آنکه درد، بر آنان فرود آید، چگونه از #گناهان پرهیز نمى کنند، از ترس #آتش، آنگاه که در بدنهایشان شعله افکند! 🔥

📚 مسند الامام الکاظم (ع)، ج ۳، ص ۲۵۱ 🍃

💔شهادت #امام_موسی_کاظم (ع) تسلیت💔🏴


⚡⚡⚡هشدار هواشناسی: وزش باد شدید امشب احتمالا با تخریب همراه خواهد بود

سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور در ساعات و روز آینده اعلام کرد: در ساعات آینده منتهی به شامگاه، وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها از غرب تا شرق کشور مانند اردبیل، قزوین، مرکزی، قم، سمنان، تهران، فارس، بوشهر، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، رخ می‌دهد که به احتمال زیاد باعث ایجاد خسارت و خرابی خواهد شد. /تسنیم


اخطاریه ستاد مدیریت بحران تهران:

‏با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیر پارک کوهسار تا امامزاده داوود و انسداد مسیر توسط پلیس راهور، اکیدا توصیه می‌شود شهروندان محترم از تردد در مسیر یاد شده و محورهای منتهی به آن، خودداری نمایند.


🔴چگونه به جریمه‌های نادرست پلیس راهور اعتراض کنیم؟

گاهی اوقات رانندگان اعتقاد دارند که جریمه‌های رانندگی ثبت شده توسط پلیس راهور نادرست هستند که از چند طریق می‌توان به این جریمه‌ها اعتراض کرد.

https: //goo. gl/KkSPmD

اخبار پلیس+۱۰


✔️شرایط خرید سربازی در سال ۱۳۹۷ مشخص شد

🔅در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ نمایندگان مجلس بند (ب) تبصره‌ ۱۱ این لایحه را مورد اصلاح قرار دادند.

🔅به موجب این اصلاحیه، به دولت اجازه داده شد که کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت ‌سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به‌ صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه می‌شود، معاف کند.

🔅میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی، طبق آنچه در قانون بودجه امسال اجرایی شد از این قرار است:

🔅مشمولان زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، ‌دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرعلوم غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان و دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر تا ۵۰ میلیون تومان باید برای خرید جریمه بپردازند.

طرح خرید غیبت خدمت سربازی تاتاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ قابل انجام می‌باشد


مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت سوخت در دفاتر پلیس+۱۰:

۱-اصل برگ سبز و کارت ماشین

۲-اصل کارت ملی و شناسنامه مالک ماشین

۳-اصل بیمه نامه

@bpo۱۰


امکان تغییر هویت مالک کارت سوخت در فرآیند فروش خودرو

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراوروده‌های نفتی – به ایسنا توضیح داد: امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده برای کارت سوخت همواره فراهم است و زمانی که فردی خودرویی را که نوشماره نیست، خریداری می‌کند، می‌تواند با همکاری مالک پیشین به سایت mob. GOV. IR مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات و تغییر هویت مالک خودرو و کارت سوخت اقدام کند.

همچین این تغییرات وصدور کارت در دفاتر پلیس+۱۰ بهمراه مدارک هویتی مالک خودرو و موتور سیکلت قابل انجام است

@bpo۱۰


#کارت_سوخت

⭕️ رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور: تمامی کارت‌های عقب افتاده خودرو تا ۲۰ روز آینده تحویل می‌شوند

🔺متقاضیان کارت‌ سوخت حتما به سایت پست مراجعه کنند

🔹طبق اعلام معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست، با توجه به این‌که برخی کارت‌های سوخت در پست موجودند، افراد به سایت اصلی مراجعه کرده و حتما از موجودیت کارت خود، زمان ارسال آن و سایر فرآیندها مطلع شوند.

@bpo۱۰


⭕️مهلت ۲۰روزه ثبت احوال برای به روزرسانی آدرس شهروندان

رئیس سازمان ثبت احوال:

🔺از امروز مردم فرصت دارند به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه کنند و نشانی خود را در صورت تغییر ظرف ۲۰ روز از زمان تغییر به ثبت احوال اعلام کنند.

🔺تا کنون بیش از ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده‌اند که طی سه سال اخیر حدود ۴۴ میلیون کارت صادر شده است و اقدام بزرگی است. همچنین کمتر از ۱۵ میلیون نفر واجد شرایط باقی مانده‌اند تا این پروژه تکمیل شود.

@bpo۱۰


✅جریمه در انتظار خودرو‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند

⬅️سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی:

🔹خودرو‌هایی که صدای ناهنجار تولید می‌کنند ۴۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

🔹مطابق جدول تخلفات راهنمایی و رانندگی صدا‌های ناهنجار از قبیل: بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی بلند، نصب بلندگو اعلام شده است.

@bpo۱۰


شهروندان نسبت به اسکیمر هوشیار باشند

اسکمیر یک دستگاه کارتخوان غیرمجاز و شبیه دستگاه‌های واقعی است که کلاهبرداران با استفاده از آن اطلاعات کارت شما را کپی می‌کنند.

لذا در استفاده از کارتخوان در فروشگاه‌ها حتما خودتان اقدام به کشیدن کارت و وارد نمودن رمز نمایید.

@bpo۱۰


❇️ توضیحات شهرداری درباره حذف طرح زوج و فرد

💬محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد حذف طرح زوج و فرد گفت:

◽️پلیس گفته که هنوز این طرح به تصویب نرسیده و ما نیز نگفتیم که این طرح به تصویب رسیده است.

◽️هفته آینده پیشنهاد ما در مورد حذف طرح زوج و فرد در دستور کار شورای ترافیک تهران قرار خواهد گرفت و در آنجا به بیان نکته نظرات خود می‌پردازیم.

@bpo۱۰


♨️یک نماینده مجلس در گفتگوی خبری با شبکه افق سیما:

🔹اگر تا خرداد ۱۳۹۷ خودروی خودرا تحویل نگرفته‌اید به سامانه کمیسیون ضدفساد مجلس مراجعه کنید.

🔸آدرس سایت کمیسیون ضدفساد مجلس:

فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی آماده است از طریق سامانه‌ی ضد فساد به نشانی https: //zedefesad. parliran. ir شکایات و مستندات مردمی مبنی بر تخلفات خودرو سازان را دریافت می‌کند.

@bpo۱۰


اقدام عجیب زن جوان در اتوبان پس از درگیری با همسرش! +فیلم

@bpo۱۰


پایان اعتبار کارت ملی قدیمی از هفته آینده

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور:

🔹متقاضیانی که تقاضا داده اما هنوز کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده‌اند نگران نباشند.

🔹این افراد بر اساس اصلاح نرم‌افزاری به هر دستگاهی که مراجعه کنند، با آنها مشابه افرادی که دارای کارت هستند برخورد می‌شود.

🔹کارت‌هایی که مربوط به قبل از سال ۹۶ بوده از هفته آینده فاقد اعتبار خواهند بود و شماره سریال آنها باطل می‌شود.

@bpo۱۰


کپی مدارک از اداره‌ها حذف می‌شود

🔹طبق آخرین مصوبه شورای‌ عالی فضای مجازی، تمام دستگاه‌های اجرایی و تمامی پایگاه‌های اطلاعاتی پایه کشور باید در مدت یک سال به هم متصل شوند و هرگونه استعلام و مبادله اطلاعات بین دستگاهی به شکل الکترونیکی انجام شده و دیگر لزومی برای ارائه کپی مدارک موضوع این مبادلات به ارباب رجوع وجود نخواهد داشت.

@bpo۱۰


❇️سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

مهلت ثبت‌نام برای دریافت کارت سوخت المثنی برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند، امروز، یکم دی‌ماه به پایان می‌رسد، این مهلت تمدید نخواهد شد.

@bpo۱۰


〽️ وضعیت سربازی مشمولان خارج از کشور

♨️ جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت:

🔹مشمولان مقیم سایر کشورها سالی دو بار می‌توانند وارد کشور شوند اما اقامت آنها در کشور نباید از سه ماه بیشتر شود.

🔸چنانچه مشمولان مقیم سایر کشورها، غیبت داشته باشند باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت غیبت خود اقدام کنند و در فرصت باقیمانده یعنی تا پایان امسال نسبت به خرید جریمه غیبت سربازی اقدام کنند در غیر این صورت همانند مشمولانی که بیش از هشت سال غیبت دارند و در ایران زندگی می‌کنند به خدمت سربازی فراخوانده می‌شوند.

🔹سردار کریمی افزود: این افراد برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود و خرید جریمه غیبت می‌توانند به کنسولگری یا نمایندگی جمهوری اسلامی در سایر کشورها مراجعه کنند.

@bpo۱۰


♦️استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه اجرایی می‌شود

🔷عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند، افزود: شیوه‌ی استفاده از کارت سوخت که دولت در شرایط کنونی آن را مدنظر قرار داده در گذشته وجود داشته و تجربه استفاده از آن نیز در کشور وجود دارد که بر این اساس اوضاع سوخت ساماندهی می‌یابد.

🔷وی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر ثبت نام افرادی که کارت سوخت ندارند انجام شد، ادامه داد: باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود تا افرادی که در زمان قانونی نتوانستند ثبت نام کنند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند.

♨️ برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی به درگاهاینترنتی کارت سوخت دولت مراجعه کنید.

♨️برای دریافت مجدد کارت سوخت المثنی اصلی و تغییر رمز به دفاتر پلیس+۱۰ …

@bpo۱۰


🚘 پیش فروش فوری محصولات ایران خودرو

🛒آخرین اخبار توزیع سبد حمایتی کالا ۹۷

📊نظرمحسن رضایی درباره وضعیت اقتصادی آینده

🎥کلیپ جنجالی نماینده مجلس ایران در گمرگ

🌓 همه و همه در کانال #ازصبح_تاشب

🤩جهت ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید:

🎲 @azsobhtashab


⭕️آغاز توزیع مجدد کارت‌های سوخت معطل مانده توسط اداره پست

🔺شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: توزیع مجدد کارت‌های سوخت معطله توسط اداره پست آغاز شده است و مالکان این خودروها نیاز به ثبت نام برای کارت سوخت المثنی ندارند.

@bpo۱۰


💢 طرح جریمه غیبت سربازی در سال ۹۸ متوقف می‌شود:

🔹 سردار کریمی بیان کرد: فقط ۳ ماه برای ثبت‌نام در طرح جریمه مشمولان غایب باقی مانده و این افراد می‌توانند با پرداخت مبلغ جریمه کارت معافیت خود را دریافت کنند.

🔸 جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: افراد متأهل از ۵ درصد و افراد دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند از ۵ درصد تخفیف جریمه غیبت از سربازی برخوردار هستند.

@bpo۱۰


♦️توضیح پلیس در مورد ابطال معاینه فنی پس از تصادف

🔷سردار حسین رحیمی درمورد پیشنهاد مطرح شده در خصوص ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی اظهارکرد: پیشنهادی مطرح شده مبنی بر اینکه خودروهایی که تصادف می‌کنند معاینه فنی شان باطل شود که این موضوع در حال بررسی است

🔷وی با بیان اینکه هنوز چیزی در این مورد به ما ابلاغ نشده است، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و فعلا چنین مساله‌ای وجود ندارد، البته ماموران پلیس راهور خودروهای تصادفی را که شرایط مناسبی ندارند متوقف می‌کنند اما ابطال آنلاین آن در حال بررسی است و مواردی چون شدت تصادف و … باید مورد بررسی قرار گیرد.

@bpo۱۰


📊اینفوگرافی مبلغ عوارض خروج از کشور سفرهای خارجی و زیارتی

🛫الکترونیکی شدن پرداخت عوارض خروج از کشور از ۲۴ آذرماه ۱۳۹۷

@bpo۱۰


💢 پیشنهاد برداشتن خدمت سربازی به ستاد کل نیروهای مسلح:

🔸 با سه ماه آموزش کسی نمیتواند در جنگهای پیچیده امروزی موفق شود

🔹 ما بخش عمده‌ای از نیروی جامعه را هدر میدهیم

🔸 یکی از مسائلی که در آینده نابود میشود و شما نباید از آن یاد کنید سربازیست، آینده‌ای که میتوانید به آن بیاندیشید.

🔻 اخبار پلیس+۱۰

@bpo۱۰


💢 مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

🔹مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، به مدت یک هفته تا شنبه یکم دی‌ماه تمدید شد.

🔹مالکان خودرو و موتورسیکلت می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www. mob. gov. ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #۴* و خودروهای عمومی و دولتی نیز به دفاتر پلیس ۱۰+ برای ثبت درخواست کارت سوخت خود مراجعه کنند.

@bpo۱۰


❇️ کمتر از ۲۰ روز تا پایان مهلت بخشودگی برخی از جرائم رانندگی

◽️بر اساس مصوبه مجلس جریمه‌های دو برابری ناشی از دیرکرد پرداخت جرایم رانندگی تا پایان آذر ماه امسال بخشیده خواهد شد

◽️رانندگانی که جریمه صادر شده برای آنان مشمول قانون دوبرابری شده است، تنها کمتر از ۲۰ روز دیگر برای بهره مندی از این بخشودگی مهلت دارد.

@bpo۱۰


◀ سازمان وظیفه عمومی ناجا: فقط مشمولان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که غیبت نداشته‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند.

@bpo۱۰


♦️جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا:

با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم به اجرای طرحی جدید در مورد کسر خدمت‌ ناشی از ایثارگری، آزادگی و رزمندگی والدین مشمولان گرفته و مقرر شد تا به ازای هر یک ماه سابقه اسارت و رزمندگی و نیز به ازای هر یک درصد جانبازی، ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان این افراد داده شود.

@bpo۱۰