کانال تلگرام اسكان نیوز - خبری
اسكان نیوز

اسكان نیوز

🔻کنایه شهردار تهران به روزنامه آرمان: چینش غیر حرفه‌ای تیترها، از آرمان رسانه‌ای به دور است

🔹روزنامه آرمان تیتر یک امروز خود را به موضوع تهدید برکناری حناچی از سوی شورای شهر تهران اختصاص داده بود.

instagram. com/eskannews


🔻خورشید «سرقبرآقا» دیگر فروغ ندارد/ بر طوق طلایی «سر قبرآقا» چه ‌می‌گذرد؟

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻مدیر عامل بانک ملی ایران: پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده از یک ماه پیش آغاز و ادامه دارد. /ایرنا

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻جاده هراز جمعه و شنبه یک‌طرفه می‌شود

🔹رئیس پلیس راه شرق استان تهران: روز جمعه و از ساعت ۱۷ تردد در محور هراز از جنوب به شمال، ممنوع و از ساعت ۱۹ این محور از آباسک به سمت رودهن یک طرفه می‌شود. /ایسنا

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻پاسخ وزیر ارتباطات به صحبت‌های عجیب امیر جعفری

🎥وزیر ارتباطات با انتشار ویدیو اظهارات جنجالی امیرجعفری نوشت:

🔹‏وزرا هرچند بی‌خوابی بکشند وحقوق دریافتیشان درتمام دوره ۴ساله را کامل ذخیره کنند، با قیمتهای امروز، توان خرید بنز را نخواهند داشت، مگر درآمدی افزون بر حقوق وزیری داشته باشند.

🔹بااحترام به آقای جعفری، راستی چطور وزیر بیدار بمونه، پسر باید بنز سوار بشه؟ مدیرکل بیدار بمونه هم همینطور؟

instagram. com/eskannews


🎥کنایه هیولا درباره مدیران عامل صوری

🔹وقتی یک آبدارچی گزینه مدیرعاملی می‌شود!

instagram. com/eskannews


🔻تخریب تدریجی صدها نقش تدفینی در دزفول/گورستان تاریخی قلعه شاداب نیازمند ثبت ملی و حفاظت اضطراری است

🔹 سودجویان در سراب یافتن گنج به گورستان‌های تاریخی هم رحم نمی‌کنند و حالا به گورستان تاریخی پامنار زیرپا قلعه شاداب ساسانی در منطقه شهیون دزفول هجوم برده‌اند.

🔹گوررستان تاریخی پامنار در قلعه شاداب نه تنها هنوز به ثبت ملی نرسیده است که حتی حفاظت اضطراری از آن نیز از سوی متولیان میراث‌فرهنگی در خوزستان صورت نمی‌گیرد.

🔹 ساکنان روستا قلعه شاداب شهیون در شهرستان دزفول گفته‌اند که سودجویان در جستجو گنج سنگ قبرهای تاریخی مزین به نقوش تدفینی که روایتگر شغل و زندگی متوفیان است را تخریب و گورهای تاریخی را زیر و رو می‌کنند. / صدای میراث

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻خبرنگاران مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند

🔹وزیر فرهنگ: خبرنگاران مشمول طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند

🔹سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپاسخ به سئوالی که آیا خبرنگاران و هنرمندان هم شامل طرح مسکن کارکنان دولت می‌شوند؟ پاسخ داد که تمامی ذینفعان این وزارتخانه از جمله خبرنگاران نیز مشمول این طرح خواهند شد. / انتخاب

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻فحاشی ناموسی سعید طوسی به خبرنگار ایرناپلاس

🔹سعید طوسی، چهره جنجالی که دو سالی است نامش به‌واسطه پرونده‌ای با اتهام آزار کودکان، بر سر زبان‌ها افتاده است، با رکیک‌ترین الفاظ، در فضای مجازی به خبرنگار ایرناپلاس فحاشی کرد

🔹زشتی تعابیر استفاده شده به حدی غیرقابل باور بود که سردبیری مجموعه شخصا برای اطمینان از اینکه شماره در اختیار آقای طوسی است، با آن تماس گرفت. در این تماس اطمینان حاصل شد که شماره متعلق به آقای طوسی است، اما وی به محض مواجه شدن با پرسش سردبیر، اقدام به قطع مکالمه کرد. / ایرنا

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻محسن افشانی دستگیر شد

🔹 محسن افشانی بازیگر سینما با توجه به رفتارهای خارج از عرف و انتشار تصاویر حاوی مطالب ترویج‌کننده خشونت در فضای مجازی به دستور مقام قضایی دستگیر و تحویل زندان شد.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻تقدیر شهردار تهران از رئیس قوه قضاییه

🔹 آقای حناچی در حاشیه مراسم افتتاح پلازای میدان هفت تیر از اقدام حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه یاد کرد و گفت: رئیس قوه قضائیه با استفاده از مترو به محل کار خود رفتند و در واقع حجت‌الاسلام رئیسی نیز با این اقدام به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوستند.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻واکنش عارف به برخورد پلیس با یک دختر در تهرانپارس / منتظر شفاف سازی نیروی انتظامی در این خصوص هستیم

🔹 رئیس فراکسیون امید: متاسفانه در چهل سالی که از عمر انقلاب گذشت نتوانسته‌ایم به خوبی در ارتقا فرهنگ گام‌های موثری برداریم.

منتظر شفاف‌سازی نیروی انتظامی درخصوص این حادثه هستیم و مطمئنا تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری‌ها را ادامه خواهیم داد.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻حجت الاسلام رئیسی: تلاش می‌کنیم دستگاه قضا پناهگاه مردم شود

🔹ما در دستگاه قضایی به دنبال کاهش جمعیت کیفری، کاهش ورودی پرونده، اصلاح نظام دادرسی و برطرف شدن موانع فرآیند دادرسی هستیم. / فارس

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻ادامه روند کاهشی نسبت چک‌های برگشتی به چک‌های مبادله شده

🔹براساس آمارهای بانک مرکزی با وجود افزایش ۸۳٫۱ درصدی مبلغ چک‌های مبادله‌شده در اردیبهشت نسبت به ماه قبل، نسبت مبلغ چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله‌شده در این ماه مجددا کاهش یافته و به ۹٫۳ درصد رسیده است. / فارس

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻خورشید «سرقبرآقا» دیگر فروغ ندارد/ بر طوق طلایی «سر قبرآقا» چه ‌می‌گذرد؟

🔹قرار است، در حیاط آرامگاه «سر قبرآقا» مرکز پذیرایی- گردشگری راه‌اندازی کند. از طرف دیگر قرار بود از دی ماه ۹۷ مرمت اضطراری گنبد آغاز شود، امری که به دلیل اختلافات متولی و بخش خصوصی متوقف شده است.

🔹 از سویی صحبت‌هایی در مورد حفاری‌های داخل حیاط می‌شود، که در صورت صحت حفاری‌ها این اقدام به چه منظوری و چه زمانی انجام شده است؟ آیا مجوز میراث فرهنگی را داشته است؟ در این صورت خاک حاصل از حفاری چه شده است؟ آیا ناظر باستان‌شناس هنگام این حفاری آن هم در محدوده تاریخی و قلب تهران دوران قاجار حضور داشته است؟

🔹از سوی دیگر این پرسش هم مطرح است که برش زیر طوق چه زمانی و در چه مقطعی اتفاق افتاده است؟ آیا این برش به زمان سرقت پیشین باز می‌گردد؟ یا به علت تعلل در مرمت چنین شده است؟ یا جدیدا این اتفاقات رخ داده است؟ آیا میراث فرهنگی استان تهران وضعیت طوق را از نزدیک ارزیابی کرده است و از وضعیت پیشین و فعلی آن با خبر است؟

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻کشاورزان برای «تل‌یونجه» تعهد کتبی داده‌اند

🔹در طول هفته گذشته، یکی از دوستدران میراث‌فرهنگی استان فارس، وضعیت محوطه‌ تاریخی «تل‌یونجه» را نامناسب ارزیابی کرده بود: «به یمن حضور دو کشاورز که یکی جو و گندم می‌کارد و دیگری امسال گل برداشت می‌کند، تپه‌ «تل یونجه» هر سال کوچک‌تر از قبل می‌شود و کسی نیست جواب آن را بدهد، به جز کشاورزانی که خاکش را بسیار مناسب کاشت و برداشت می‌دانند و میراث فرهنگی که هنوز حتی برای بررسی‌های اولیه وارد محوطه نشده‌اند.

🔹مدیر اداره میراث‌فرهنگی شهر داراب معتقد است: هر چند محوطه‌ی تاریخی «تل‌یونجه» در داراب حریم مصوب ندارد، اما این‌طور نیست که کشاورزان هر سال به طور دائم این محوطه را شخم بزنند، از آن‌ها تعهد کتبی گرفته شده تا به این منطقه وارد نشوند. /ایسنا

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🎥انتخابات شورایاری عرصه حضور جوانان است، برای تغییر خود پیش قدم شوید

🔹 تهران از کوچه هایش شروع می‌شود

🔹اداره محله‌ات را در دست بگیر

#محله

#شورایاری٩۸


🔻۱۰۰ ضربه شلاق و ۲۰ سال زندان برای عامل تعرض به دانش آموزان اصفهانی

🔹نایب رئیس انجمن اولیا و مربیان یک مدرسه پسرانه در اصفهان به جرم تعرض، آدم‌ربایی، تشویق و تحریک به انحرافات جنسی و تسهیل دستیابی به محتوای مستهجن از طریق نشان دادن تصاویر مبتذل و مستهجن به ۱۰۰ ضربه شلاق و۱۰۰ ضربه شلاق و ۲۰ سال زندان برای عامل تعرض به دانش آموزان اصفهانی تحمل ۴ بار حبس به‌مدت ۲۰ سال محکوم شد.

🔹 این مرد شیطان صفت اواسط آذر سال ۹۷ با شکایت خانواده دانش‌آموزان دستگیر شد. وی که پیش‌تر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و سال گذشته نایب‌رئیس انجمن بوده است، ۴ کودک ۸ و ۹ ساله را در دستشویی مدرسه مورد تعرض قرار داده و با یک مداد نوک‌تیز یا چاقو و سلاح سرد آن‌ها را تهدید می‌کرد. /ایران

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻امامزاده جعفر بروجرد در بستری از بی‌تدبیری طرح‌های توسعه شهری

🔹#اسکان_نیوز: شدت تخریب‌ها در امامزاده جعفر بروجرد در سال‌های اخیر به حدی است که می‌توان گفت، بافت موجود به صورت کامل از بین رفته است و تنها بناهای تاریخی شاخص به صورت یک المان باقی مانده‌اند. در حالی که بر اهل‌فن پوشیده نیست که حفظ، نگهداری و صیانت از این بناهای تاریخی، تنها و تنها در سایه حفظ و نگهداری از زمینه و متن تاریخی که این بناها در آن واقع شده‌اند میسر می‌شود.

🔹به عبارتی دقیق‌تر، تمام ارزش این بناها به آن است که در متنی تاریخی که از آن برآمده‌اند، مورد صیانت و نگهداری قرار گیرند.

🔹تقریبا می‌توان گفت که کلیه طرح‌های فرداست مربوط به شهر بروجرد، طرح توسعه امامزاده جعفر (ع) را به صورت یک طرح موضعی مطرح کرده‌اند. این طرح شامل تملک بناهای مجاور امامزاده و محوطه‌سازی آن‌هاست.

🔹بناهایی که بدون داشتن هیچ برنامه مشخصی، صرفا تحت عنوان توسعه امامزاده و آزادسازی آن، با هزینه‌های هنگفتی خریداری و بدون توجه به ارزش‌های بافت تخریب می‌شوند. این تخریب‌ها سبب شده که بناهای پیرامونی محوطه نیز، در یک حرکت دومینووار به پرتگاه نیستی روانه شوند.

🔹اقدامات غیراصولی در مدرن کردن نما منازل، ایجاد و تخریب مسیرهای تاریخی در جهت ایجاد مسیر ماشین‌رو به بهانه توسعه بافت، کم‌توجهی به فضا ظاهری بافت و … نیز از جمله تبعات همین اقدامات بوده است.

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🎥 رهبر انقلاب در دیدار با رئیس و اعضای قوه قضائیه: نسبت به فساد درون قوه قضائیه سخت گیری کنید.

instagram. com/eskannews


🔻یک مستاجر: امروز با زحمت توانستم به دفتر آقای کوچکی نژاد (نماینده مجلس) رفته و درخواست کنم که به دلیل مشکل در تامین ودیعه اجاره خانه کمکی به بنده داشته باشند اما در پاسخ برای هلال احمر نامه زدند تا به بنده چادر اهدا کنند!

instagram. com/eskannews


🔻تو مسجد بیت‌کوین ماین می‌کنند

قربت الی الله

🔹توضیح لازم: استفاده از برق توسط برخی مساجد و مدارس برای ماین بیت کوین به طور رسمی از طرف وزارت نیرو اعلام شده است.

عکس استفاده شده تزئینی بوده است.

👈روند رو به رشد راه‌اندازی واحدهای استخراج ارز دیجیتال، به گونه‌ای است که در برخی مراکز برخوردار از تعرفه برق رایگان مانند مساجد و …نیز شاهد استخراج بیت کوین هستیم

instagram. com/eskannews


🔻روان جامعه و اعتماد مردم نباید خدشه‌دار شود

فاطمه راکعی، فعال حقوق زنان در واکنش به فیلمی که در فضای مجازی در رابطه با برخورد پلیس با یک دختر جوان منتشر شده و نحوه اقدام یک پلیس مرد در هدایت اجباری و فیزیکی یک زن به داخل اتومبیل گفت:

🔹یک مرد قوی هیکل طوری زن جوان را به داخل خودرو می‌کشاند که انگار زنان و دختران این جامعه را از سر راه آورده‌اند. در جامعه ما این اواخر برخی رفتارها و گفتارهایی در مورد زنان بیان می‌شود که به هیچ عنوان برازنده کشور ما نیست.

🔹در شرایطی که مردم ما درگیر بحران‌های اقتصادی، فراز و نشیب‌های سیاسی و تهدید‌های خارجی هستند اگر چالش‌ها به‌صورت منطقی و شفاف حل و فصل نشود اعتماد مردم خدشه‌دار خواهد شد و روی روان جامعه و به‌خصوص جوانان تأثیر مخرب می‌گذارد.

🔹تا زمانی که در کشور مشخص نشود چه نهاد‌هایی مسئول مستقیم کدام مسئولیت و کارهای تعریف شده‌ای هستند، متأسفانه همین روند ادامه خواهد داشت. رفتاری که از مامور پلیس مرد در این فیلم مشاهده می‌شود در‌شأن یک کشور اسلامی نیست و با اخلاقیات و هنجار‌های معنوی و فرهنگی ما منافات دارد.

🔹ظاهرا مردان در برخی مسائل رها شده هستند؛ از حجاب گرفته تا رفتارهای ناهنجار و … مردم ما باید بدانند اگر کسی (چه مرد و چه زن) خلاف‌شأن و عفت عمومی اقدامی انجام داد، بی‌آنکه شاکی خصوصی داشته باشند نیازی به دخالت ضابطان قضایی و برخوردهای ضربتی هست یا خیر؟ اگر این دخالت در قانون تعریف شده کدام نهاد باید با این موضوع برخورد کند و طرز برخورد چگونه باید باشد؟ این موضوعات باید به‌صورت مشخص و صریح در جامعه ما روشن و به مردم ابلاغ شود.

🔹اگر ناجا به‌عنوان متولی این امر شناخته شده- (همانطور که پلیس بارها به این موضوع اشاره کرده و خود را به‌عنوان متولی بد حجابی و مسائل خلاف اخلاق عمومی و … معرفی کرده است) پس چرا نیروهای زن و مرد وارد عمل شده است؟ مرد نامحرم چه حقی دارد با دختران یا زنان مردم این‌طور رفتار داشته باشد و با بدترین شیوه ممکن تحت عنوان مأمور پلیس با آنها برخورد کند. /همشهری

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻هشدار کارشناس سازمان ملل نسبت به خطر «آپارتاید اقلیمی»

🔹یک کارشناس سازمان ملل نسبت به وقوع احتمالی «آپارتاید اقلیمی» که در آن ثروتمندان با صرف هزینه اسباب رفاه خود را فراهم می‌کنند درحالی «باقی جهان دچار رنج خواهد شد» هشدار داده است.

🔹 «فیلیپ الستون» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فقر شدید گفت که حتی اگر اهداف جاری مقابله با تغییرات اقلیمی برآورده شود فقر، گریبان میلیون‌ها نفر را در دنیا خواهد گرفت. /بی‌بی‌سی

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻یک کشته بر اثر سقوط هوابرد در مازندران

🔹سرپرست جمعیت هلال احمر عباس آباد اعلام کرد که جوانی بر اثر سقوط هوابرد (فلای بورد) در ساحل کم عمق دریا در سلمانشهر این شهرستان کشته شد/ایرنا

instagram. com/eskannews


🔻 سخنگوی دولت: خانمی در ارتباط با وزارت نفت بازداشت شده اما هنوز مشخص نیست که جاسوس است یا خیر

🔹علی‌ربیعی گفته: «در وزارت نفت زنی بازداشت شده که کارمند یکی از شرکت‌های اروپایی است.

🔹معمولا این شرکت‌ها برای رقابتی که دارند، اطلاعات جمع می‌کنند. این‌که این کار جاسوسی است باید اجازه بدهیم تحقیق‌ها به سرانجام برسد.»

instagram. com/eskannews


🎥جعفر منتظری، دادستان‌کل کشور، در برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی خبری درباره ماجرا نفوذ یک زن در میان مدیران مهم وزارت‌‌نفت و بازداشت یک مقام نفتی گفته: «یک جرم روی داده و مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی و قضایی به ماجرا وارد شده‌اند اما تحقیق‌ها کامل نشده و به جایی نرسیده که قابل منتشرکردن باشد.»

🔹این مقام قضایی گفته «نه قانونا می‌توانیم این اطلاعات را افشا کنیم و نه مصلحت کشور است که بخواهیم اطلاعات ناقص در اختیار دیگران بگذاریم.»

👈 دیروز حراست وزارت‌نفت و نیز یک مقام‌ وزارت‌اطلاعات در اطلاعیه‌هایی مطبوعاتی خبر بازداشت یک زن نفوذی و برخی مدیران رده‌بالای وزارت‌نفت که با او در ارتباط بوده‌اند، نادرست خواندند.

👈 چندروز پیش حاجی‌دلیگانی و ترابی، نمایندگان مجلس، مدعی شدند یک زن نفوذی و یک باند ۱۶نفره از کارکنان وزارت‌نفت که در تصمیم‌سازی‌هایی در وزارت‌نفت به سود جنگ‌اقتصادی دشمن تاثیر داشته‌‌اند، بازداشت شده‌اند.

instagram. com/eskannews


🔻شرکت قطارهای هلند (NS) در ایستگاه مرکزی قطار اوترخت، تاب‌هایی را قرار داده تا مسافرانی که می‌خواهند موبایل‌شان را شارژ کنند، با تاب‌بازی انرژی شارژ موبایل‌شان را تولید کنند.

instagram. com/eskannews


🔻بررسی «لایحه منع خشونت علیه زنان» توسط ۱۸ قاضی در قوه قضاییه/ احتمال بازگشت لایحه به دولت تا دو هفته آینده

🔹اشرف گرامی‌زادگان، مشاور حقوقی معاونت امور زنان و خانواده درباره دیدار جمعی از زنان با رییس قوه قضاییه گفت:

🔹 با توجه به قول آقای رییسی در یک الی دو هفته آینده این لایحه حتما به دولت باز خواهد گشت. ما سال‌هاست منتظر هستیم که قانون خوبی را برای منع خشونت علیه زنان تصویب کنیم و معتقدم با توجه به اینکه لایحه توسط ۱۸ قاضی در قوه قضاییه بررسی شده است و همچنین تقسیم کاری که برای دستگاه‌های اجرایی کشور در نظر گرفته شده است، این لایحه بسیار خوب است و قانون خوبی از سوی قوه قضاییه ارائه شده تا در مجلس نیز تصویب شود. /ایلنا

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻آذری جهرمی خطاب به شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت ADSL:

🔹سرویس ADSL رو به انقراض است تکنولوژی را به روز کنید و کیفیت خوب ارائه دهید.

instagram. com/eskannews


🔻آذر منصوری، فعال سیاسی و مدنی در نشست «تاثیر فضای مجازی بر لبه‌های گسست اجتماعی»:

🔹شبکه‌های اجتماعی دلیل شکاف نیستند، بروز دهنده آن هستند.

🔹این روزها اگر بعد از چندساعت به فضای مجازی برگردید، انگار وارد تونل وحشت شده‌اید، آنقدر که تعداد تولید خبر بالاست.

🔹نادیده گرفتن فضای مجازی و فیلتر کردن آن پاک کردن صورت مساله است.

🔹اینکه تلگرام را فیلتر می‌کنند و نهادها و افراد مرتبط با حاکمیت می‌روند و دوباره برمی‌گردند، شکست عملکرد را نشان می‌دهد.

🔹وقتی تلگرام فیلتر می‌شود و مردم با هر نوع فیلترشکنی در آن می‌مانند، یعنی شکاف بین مردم و حاکمیت افزایش یافته است/ اعتمادآنلاین

instagram. com/eskannews


🔻توضیحات سخنگوی دستگاه قضا در مورد پوشش متهمان زن

سخنگوی قوه قضائیه:

🔹در مورد پوشش متهمان زن، بحث بر سر ممنوعیت استفاده از چادر نیست بلکه نظر بر این است که متهمان زن با رعایت موازین شرعی با همان پوشش ایام عادی خود به دادگاه‌ها بیایند.

🔹تکریم را مختص وکلا نمی‌دانیم بر این باوریم همه مراجعان به لحاظ کرامت و منزلت باید مورد تکریم واقع شوند به همین دلیل رئیس قوه قضائیه دستوراتی صادر کرده و دستورالعمل تکریم عمومی ارباب رجوع تدوین شده و بزودی ابلاغ خواهد شد. /فارس

instagram. com/eskannews


🔻قبض آبی که منجر به کشف یک غار در کاشان شد

🔹قبض آبی یکی از اهالی روستا برزک در نزدیکی کاشان به طور غیرعادی زیاد شده بود به همین علت پیگیری او باعث شد تا متوجه شود آب از جایی نشتی دارد که به یک غار متصل می‌شود.

🔹در ۵۰ کیلومتری جنوب غرب کاشان روستا برزک به یک روستا گردشگری تبدیل شده است. در یکی از این خانه‌ها صاحب ملک متوجه شده بود که چند ماهی است بدون این‌که استفاده زیادی از آب داشته باشد، قبض آب نشان می‌دهد که او مصرف زیادی کرده و مبلغ قبض نیز بالا رفته است. /مهر

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻شهردار تهران: تخلفات شهری را نباید با اخذ جریمه قانونی کنیم

🔹پیروز حناچی در جمع مدیران حقوقی شهرداری‌های کلانشهرها گفت: شایسته نیست قانونی بگذاریم و اگر کسی از آن تخلف کرد با گرفتن جریمه آن تخلف را قانونی کنیم.

🔹شهردار تهران در توضیح این خبر گفت: هدف اصلی کمیسیون ماده ۱۰۰ در واقع قلع و قمع تخلفات ساختمانی است در حالی که همه شهرداران چشمداشت درآمدی از این کمیسیون دارند که اشتباه است، حتی برخی برای آن در بودجه درآمدی در نظر می‌گیرند. شایسته نیست که قانونی بگذاریم و اگر کسی از آن تخلف کرد با گرفتن جریمه، آن تخلف را قانونی کنیم. نسبت به این موضوع در دولت، مجلس و قوه قضائیه حساسیت ایجاد شده است و ما هم آن را دنبال می‌کنیم. /ایسنا

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻محمود صادقی، نماینده مجلس در صفحه توئیتر خود خبر از اقدامی نامتعارف از سوی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی داده است.

🔹مدیر پارلمانی وزارت تعاون با اصرار از نمایندگان برای تقدیر از اقدامات وزیر تعاون برای شفافیت امضا جمع می‌کرد!

🔹 آقای وزیر! شفاف سازی نیاز به شوآف و تقدیر و تشکر فرمایشی ندارد. شما اگر خالصانه کار کنید هم نزد خدا مأجور و محبوبخواهید بود هم نزد خلق خدا.

instagram. com/eskannews


🔻راه‌اندازی نهاد میانجیگری کیفری اصحاب رسانه در یزد

🔹غلامحسین دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد از راه‌اندازی نهاد میانجیگری کیفری اصحاب رسانه در یزد خبر داد.

🔹دهشیری گفت: با راه‌اندازی این نهاد تلاش داریم برخی مسایل و مشکلات و شکایات مطبوعات و رسانه به‌صورت سازشی حل‌وفصل گردد. /کیهان

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران:

🔹طرح ترافیکی جدید «محدوده کنترل آلودگی هوا» در روزهای جمعه و ایام تعطیل مانند طرح ترافیک اجرا نمی‌شود.

🔹در روزهای پنجشنبه، اگر چه همانند سال گذشته طرح ترافیک نداریم ولی در محدوده دوم یا همان زوج یا فرد سابق، طرح کنترل آلودگی هوا برقرار خواهد بود و اجرا می‌شود، یعنی تردد روز پنجشنبه جزو سهمیه ۲۰ روز هر فصل محاسبه می‌شود و بعد از ۲۰ روز هم مشمول پرداخت عوارض محدوده دوم می‌شود. /ایسنا

instagram. com/eskannews


🔻نامه ۱۷۰ دستفروش خیابان ولیعصر به شهرداری و شورای شهر تهران

🔹در پی حادثه تیراندازی ۱۹ خرداد در محدوده چهارراه ولیعصر، شرکت شهربان با مصوبه شورای تأمین استان طرح ممنوعیت بساط‌گستری را در بخش وسیعی از خیابان ولیعصر اجرا کرده است و به هیچ دستفروشی اجازه فعالیت نمی‌­دهند.

🔹این درحالی است که خبرگزاری‌‌های رسمی این مسئله را با عنوان «کوچ دستفروشان تئاتر شهر» روایت می‌‌کنند اما این کوچ بیشتر به طرح­‌های ضربتی مدیریت شهری مبنی بر حذف دستفروشی شبیه است تا هر چیز دیگری.

🔹در پی این اقدام، جمعی از دستفروشان چهارراه و خیابان ولیعصر نامه‌ای با ۱۷۰ امضا به شورای شهر و شهرداری تقدیم و مطالبه خود مبنی بر ضرورت رسمیت‌بخشی به شغل دستفروشی را مطرح کردند. /یکشهر

جزییات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻ماجرای رشوه دو میلیاردی هادی رضوی به احسان دلاویز / داستان فساد هزاران میلیاردی بانک سرمایه

🔹 پرونده فساد بانک سرمایه را هرچقدر که ورق بزنید باز هم ناگفته‌های بسیاری از میان دقایق دادگاه به دست می‌دهد. تازه این بخشی از فساد است که به مانند کوه یخی از آب بیرون زده است.

🔹‌در جریان دادگاه بانک سرمایه در جلسه هشتم، مشخص می‌شود که هادی رضوی اعتراف کرده که دو میلیارد تومان به احسان دلاویز رشوه داده است. او تصویر ۱۱ فقره چک به مبالغ هر کدام دویست میلیون تومان را از طریق خانم شریف کاظمی به دلاویز داده است. اما وکیل احسان دلاویز آن را رد می‌کند: «آقای رضوی اولین شخصی است که مبلغ دو میلیارد را در جلد دوم درباره پرداخت شدن به عنوان حق‌المشاوره بیان کردند ایشان که سه شرکت داشته است این رقم را باید در جایی ثبت می‌کرده چراکه دو میلیارد رقم کمی نیست و وقتی شرکتی وجود دارد، حتما حسابرس و حسابدار هم در آن شرکت وجود دارد در نتیجه این مبالغ باید ثبت شود. اینکه اظهارات متعارض مبنای اتهام به موکل بنده شده است.» به عبارت روشنتر وکیل می‌گوید رسیدی برای پرداخت این رقم وجود ندارد.

🔹 سئوال این است که چرا اساسا هادی رضوی باید به احسان دلاویز دو میلیارد تومان رشوه دهد؟ این سئوالی است که برای ما مجهول است اما قاضی دادگاه ظاهرا آن را به خوبی می‌داند اما از گفتنش معذور است.

🔹قاضی در این باره گفته بود: «خود شما می‌دانید و آقای رضوی هم می‌داند پول بابت چه گرفته شده که بنده از گفتن آن معذورم اما اگر خواستید به شما می‌گویم. می‌دانیم این پول‌ها بابت چیست می‌دانیم به کجا رفته و این دست به دست شدن‌ها و پولشویی‌ها به کجا رسیده است که روشن می‌شود.»

🔹 دانسته‌های قاضی در این باره و در ارتباط با این پولشویی نکته مهمی است که باید امیدوار بود به زودی فاش شود.

اما وکیل پرونده از آن‌ها اظهار بی اطلاعی کرده و می‌گوید: «ما که بی‌اطلاع هستیم آنچه بنده در پرونده دیدم اظهارات زهرا شریف‌کاظمی درباره ۱۱ فقره چک بود.» با این حال وکیل دلاویز در جلسه پنجم دادگاه گفته بود که چک‌ها به فردی با عنوان قادری تحویل داده شده است.

🔹زهرا شریف کاظمی کیست؟ زهرا شریف کاظمی در شرکت صنایع الکترونیکی آینده سازان فاطمی نوین که هادی رضوی در آنجا رئیس هیات مدیره و مدیرعامل است، به عنوان بازرس اصلی حضور دارد. در شرکت شایگان تجارت آتیه که باز هم متعلق به هادی رضوی است نقش بازر اصلی را دارد. او در شرکت رادمان پژوهان اندیشه فردا که هدی سادات رضوی (خواهر هادی رضوی) در آنجا رئیس هیات مدیره است، سمت مدیرعاملی را دارد. همچنین در شرکت رهجویان کوثر مبین مدیرعامل است. در این شرکت هدی سادات رضوی و فائزه شریعتمداری حضور دارند.

🔹اما دلاویز از اساس معتقد است در بانک سرمایه کاره‌ای نبوده است. قاضی و نماینده دادستان می‌گویند حکم مشاور روابط بین الملل برای او از طرف بخشایش صادر شده بود. قهرمانی نماینده دادستان همچنین از تلاش او برای نوشتن زندگینامه بخشایش یاد کرده می‌گوید: "اگرچه نام دلاویز آویزان بر محموله‌های نفتی در خارج از کشور شده است لیکن وی در جلسه گذشته اعلام کرد که هیچ سمتی در بانک سرمایه نداشته و نزد آقای بخشایش برای نوشتن خاطرات می‌رفته که آن را کتاب کند. آقای دلاویز بروید خاطرات پالم امارات ایشان را منتشر کنید که رسانه‌ها و مردم مطالعه کنند.» دلاویز اما معتقد است که این حکم‌ها به صورت «افتخاری» برای او صادر شده بود.

🔹در مورد «پالم امارات» هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست. اما در جلسات دادگاه بخشایش روشن شد که دختر او در دبی صرافی دارد و همچنین به اقرار همدستان بخشایش در این پرونده او هر زمان که به دبی می‌رفت و بر می‌گشت تصمیمات مهم اتخاذ و به دیگران ابلاغ می‌کرد. /امتداد

instagram. com/eskannews


🔻‏اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در مورد نصب یک بنر حاشیه ساز برای رئیس دستگاه قضا در یکی از استانها گفت:

🔹کج سلیقگی و بی تدبیری در یکی از استان‌ها بود، بنری نصب شده بود که عکس رئیس قوه قضاییه بر آن نقش بسته بود.

🔹به محض اینکه این خبر به رئیس قوه قضاییه رسید برخورد کردند و گفتند جمع آوری شود. /میزان

instagram. com/eskannews


علی کفاشیان، رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان با رای کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام پی سیلوا، به ۵ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند/ ایرنا

instagram. com/eskannews


سلام و صبح بخیر🌹 امیدواریم روز خوبی داشته باشید.

🗞 روزنامه‌های امروز چهارشنبه ۵ تیرماه را با هم مرور میکنیم.

🔺 برای دریافت تازه‌ترین اخبار ما را در اینستاگرام دنبال کنید

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻پاسخ وزیر ارتباطات به درخواست یک کاربر برای رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی

🔹 اختیار و مسئولیت با قانون وضع می‌شود. وزارت ارتباطات از بدو تصویب اساسنامه‌اش این اختیار را نداشته و ندارد.

🔹 نه بنده، بلکه هیچ وزیری به تنهایی چنین اختیاری ندارد. البته جمع شش وزیر در کارگروه تعیین مصادیق رای دارند که این کارگروه مدتهاست تشکیل نشده است

instagram. com/eskannews


🔻 اعلام شروط شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات

🔹عباسعلی کدخدایی،، سخنگوی شورای نگهبان با اعلام اینکه شورای نگهبان مخالفتی با الکترونیکی شدن انتخابات در همه سطوح ندارد گفت: «موضوع مهم در این رابطه این است که می‌بایست امنیت و نیز پاسداری از آرای مردم در روند الکترونیکی شدن انتخابات احراز شود که هنوز دوستان ما در وزارت کشور موفق به این امر نشده‌اند.»

کدخدایی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در روز دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود، درباره الکترونیکی شدن این انتخابات، گفت: «هنوز چیزی مشخص نیست، البته جلسات برای این امر بین وزارت کشور و شورای نگهبان در حال برگزاری است.» /تسنیم

instagram. com/eskannews


🔻 پیروز حناچی، شهردار تهران در توییتی از این‌که رئیس‌قوه‌قضاییه، امروز سه‌شنبه، با مترو به محل کارش برگشته، و به کارزار سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوسته سپاس‌گزاری کرد

instagram. com/eskannews


🔻 عضو مجلس خبرگان: موضوع حجاب با بگیر و ببند حل نخواهد شد

🔹 ری شهری: حکومت بنی‌امیه با شمشیر و خشونت و ظلم شکل گرفته بود و این سیره حکومتی اسلام نیست، بلکه سیرۀ حکومتی اهل‌بیت بر پایه مدارا و بر اساس دوستی و وقار و رعایت مصالح در بیان امور و حسن رفتار با مردم و ورع و تلاش است.

instagram. com/eskannews


🔻دستور توقف برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس

🔹بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ دستور رئیس پلیس پایتخت در خصوص حادثه پارک پلیس متوقف شد.

🔹به دنبال بررسی‌های اولیه توسط بازرسی فاتب، سردار رحیمی دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات نمود. /فارس

instagram. com/eskannews


🔻۲۵ پادگان به خارج از شهرها منتقل می‌شوند

🔹محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از خروج ۲۵ پادگان از شهرها به دستور مقام معظم رهبری خبر داد.

🔹وی گفت: «بر اساس قانون خروج پادگان‌ها از شهرها که مصوبات آن نیز اخذ شده است، مقرر شده تا تعیین تکلیف کنیم و در اراضی پادگان‌ها بر اساس بارگذاری مجازی که پیش‌بینی شده است در چارچوب ضوابط، ساخت و ساز آغاز شود و برای پادگان‌ها نیز زمین معوضی در خارج از شهرها تخصیص یابد.». /تسنیم

instagram. com/eskannews


🔻الگوی واحد لباس در ایران پذیرفته نمی‌شود

🔹در سال‌های اخیر با تغییر نسل و تغییر سلیقه و سبک زندگی اکثر مردم، تحولاتی در نگاه آنها به مقوله حجاب و مد شکل گرفت. در کنار این تغییرات، مشخص بود که برخوردهای دستوری و خشن مثل گشت ارشاد ناکارآمد شده‌اند و روزبه‌روز بر ضدیت با این روش‌ها افزوده شد.

🔹در گزارش سال۹۷ مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مشخص شد که نگرش مردم نسبت به حجاب تغییراتی داشته و مخالفت با گشت ارشاد افزایش پیدا کرده است. این گزارش و تحقیق‌های مشابه دیگر هم تأیید کرده‌اند که گزینه اصلاح سیاست‌های حجاب باید در دستور کار قرار گیرد. اما از آن طرف هرگز راهبرد و الگوی جدیدی در این زمینه ارائه نشده است.

🔹علاوه بر اینکه گشت ارشاد در نهادینه کردن یک نوع پوشش و مد نتوانسته موفق عمل کند، قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال۱۳۸۵ در مجلس شورای اسلامی نیز که با هدف ایجاد هنجاری واحد برای عرضه پوشش و مد در سراسر ایران تدوین شده بود، به اهداف خود دست نیافت. /همشهری

instagram. com/eskannews


🔻بازگشت رئیسی از همایش قوه قضائیه به دفتر کار خود با مترو

🔹رئیس قوه قضائیه که صبح امروز برای شرکت در همایش قوه قضائیه به مجتمع شهید بهشتی واقع در پل رومی رفته بود، برای بازگشت به محل کار خود از مترو استفاده کرد.

instagram. com/eskannews