اسكان نیوز

اسكان نیوز

🔻دو‌مینو #بازداشت‌ها به اداره کل «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران» رسید!

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، برخی از مسوولان و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و سازمان مرکزی از اواخر هفته گذشته بازداشت شدند.

متن کامل خبر:

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻ارائه خدمات سینمایی در گذر فرهنگی برادران مظفر

🔹معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: گذر فرهنگی برادران مظفر همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر در کنار این جشنواره برپا و در فضای عمومی‌به مردم خدمات فرهنگی ارائه می‌کند.

🔹 جعفری با بیان این مطلب افزود: سازمان زیباسازی از ابتدای سال براساس سیاست‌هایی که شورای شهر و شهردار تهران تدوین کردند، موضوع توسعه فضاهای شهری تهران را در دستور کار داشت.

🔹اولین اقدام در نوروز ۹۸ در کنار سایر فعالیت‌های هنری و فرهنگی؛ میدان راه آهن، باغ فردوس و برادران مظفر را به عنوان محل هایی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی با عنوان نوروزگاه برگزید در حالیکه هر کدام از اینها یک تم و درون مایه داشتند.

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻شمارش معکوس برای نابودی بنای تاریخی هتل قو / انباشت آب در زیرزمین بنای قاجاری اهوازی‌ها

🔹بنای هتل قو که یک بنای قاجاری و ثبت ملی شده است این روزها و پس از بارندگی‌ها و بالا آمدن آب کارون در بدترین وضعیت بسر می‌برد و شمارش معکوس برای نابودی آن به صدا در آمده است.

🔹بنای هتل قو مربوط به اواخر دوره قاجار است و در جاده ساحلی اهواز واقع شده است. این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۳۵۴ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا که یکی از زیباترین و شاخص‌ترین بناهای تاریخی اهواز است با ۲۸۰۰ مترمربع در وضعیت بسیار نامساعدی بسر می‌برد. /چمدان

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻انحصارطلبی تندروها پایان ندارد

🔹امیر آریازند سرپرست برج‌میلاد سرانجام با فشار جریان‌های تندرو از سمت خود استعفا داد.

🔹سیدمجتبی حسینی توسل به زودی به عنوان جانشین آریازند معرفی خواهد شد.

instagram. com/eskannews


انتشار تصویر یک سحابی زیبا به مناسبت تولد «هابل»

🔹اعضای تیم تحقیقاتی تلسکوپ فضایی هابل به مناسبت جشن تولد این تلسکوپ تصویری زیبا از یک سحابی منتشر کردند.

instagram. com/eskannews


🔻۱ تا ۵ سال حبس؛ مجازات سرقت در مناطق سیل زده و زلزله زده

🔹در خصوص سرقت از مناطق آسیب دیده که یا به دلیل قهر طبیعت و یا به دلیل علل انسانی دچار سانحه و بحران می‌شوند در اکثر قوانین جهان واکنش‌های کیفری شدیدی نسبت به مرتکبین این گونه اقدامات و تعرضات آن‌ها در نظر گرفته شده است.

🔹طبق ماده ۶۵۸ قانون مجازات اسلامی هر گاه سرقت در مناطق سیل زده و جنگی یا آتش سوزی یا در محل تصادف رانندگی صورت پذیرد و حایز شرایط حد نباشد مرتکب به مجازات حبس از ۱ تا ۵ سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد. /فرارو

instagram. com/eskannews


🔻با فروکش کردن سطح آب در برخی از مناطق سیل‌زده خوزستان، افرادی که اقدام به ترک منازل خود کرده بودند، در حال بازگشت هستند/ ایسنا

instagram. com/eskannews


🔻رازهای تئاتر نصر آشکار شد؛ پشت ۲ دهه درهای بسته چه بود؟

🔹درهای تماشاخانه تاریخی نصر به صورت موقت باز شده تا شهروندان و گردشگران از آن بازدید کنند.

🔹بعد از سال‌ها کشمکش، شهرداری تهران، تئاتر نصر، یا تماشاخانه تهران را که روزگاری بخشی از گراند هتل بود و بعدها در دهه ۲۰ یکی از اولین تماشاخانه‌های مستقل می‌شود، خرید و قرار شد مرمت و بازگشایی شود، اما الان پیش از آغار عملیات مرمت، حدود دو هفته در آن به روی شهروندان باز است تا از این بنا زیبا که آئینه‌کاری‌ها و تزئینات بسیار زیبایی دارد، دیدن کنند.

🔹درب تئاتر نصر تا آخر هفته جاری باز است. روزهای وسط هفته ساعت ۱۱ صبح اجرا آغاز و در پنجشنبه و جمعه یک اجرا هم ۴ بعد از ظهر انجام می‌شود. / چمدان

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻با ⁧دستمزد چند روز کار کردن می‌توان یک گوشی آیفون X خرید؟!

🔹در سوئیس با ۴روز، انگلیس ۱۱روز، نیجریه ۱۳۳روز، کار کردن می‌توان آیفون خرید.

🔹 حداقل درآمد روزانه یک کارگر در ایران در سال ۹۸، ۵۰۵۶۲ تومان و حداقل قیمت⁧ آیفون⁩ ایکس ۱۵میلیون تومان است که تقریبا با دستمزد ۳۰۰ روز می‌توان یک گوشی خرید!

instagram. com/eskannews


🔻سامانه گردشگری الکترونیک باغ جهانی دولت‌آباد رونمایی شد

🔹مجید علومی، مدیر پایگاه میراث جهانی باغ دولت‌آباد یزد خبرداد: همزمان با فرا رسیدن روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی‌، سامانه گردشگری الکترونیک باغ جهانی دولت‌آباد رونمایی شد.

🔹این کمیته بر اساس محتوا تولیدشده در پایگاه باغ دولت‌آباد یزد، اقدام به تولید ابزارهای مورد نیاز جهت توسعه گردشگری الکترونیک کرده است. / ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻برج قلعه تاریخی فهرج تخریب شد

🔹مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد گفت: ریزش برج‌های قلعه تاریخی فهرج به دلیل بارش‌های اخیر در استان یزد بوده است.

🔹قلعه‌ تاریخی فهرج در روستایی به همین نام در استان یزد واقع شده است. آثار و ابنیه موجود در روستای فهرج مربوط به دوره صدر اسلام است. فضای داخلی این قلعه با گذشت زمان دچار فرسایش شده و در معرض خطر ریزش قرار گرفته است. / چمدان

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


مدیر امور منابع آب شمیرانات (استان تهران):

🔻سیل ۵۰ درصد احکام قضایی تخریب در حریم رودخانه را اجرا کرد!

instagram. com/eskannews


🔻۸۲۰ میلیون اختلاس در قالب طرح خروج دام از جنگل‌های گلستان

🔹رئیس کل دادگستری گلستان از کشف اختلاس ۸۲۰ میلیون تومانی در منابع طبیعی استان خبر داد.

🔹هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در رابطه با این موضوع بیان کرد: در این پرونده، متهم در قالب طرح خروج دام از جنگل و با سندسازی در فاصله سال‌های ۹۰ تا ۹۵، ۸۲۰ میلیون تومان اختلاس کرده است که احتمال افزایش این رقم با تکمیل تحقیقات وجود دارد.

🔹وی افزود: در قالب طرح خروج دام از جنگل‌ها، منابع طبیعی به صاحبان این دام‌ها، مزایایی مانند پول و زمین می‌دهد اما این فرد که مسئول وقت طرح خروج دام از جنگل اداره کل منابع طبیعی استان بود با سند سازی، بخشی از این مزایا را برای خود بر می‌داشت و با پول‌هایی که اختلاس می‌کرد، زمین و خانه می‌خرید. /ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻جامعه ایرانی به آزادی اجتماعی نیاز دارد

🔹مدیریت فرهنگی از امر و نهی بکاهد و بگذارد مردم میان سختی‌ها روزنه شادی بیابند

▫️ناهید خداکرمی در خصوص سلامت، آرامش و آزادی اجتماعی مردم و چگونگی ایجاد آن در جامعه گفت:

▫️جامعه ایرانی دراین روزها به آزادی اجتماعی نیاز دارد. اگر این اتفاق بیفتد امید اجتماعی در کل کشور بیشتر پیش می‌رود و کسی نگاهش به آن طرف مرزها نیست و اعتماد کمرنگ شده نیز به جایگاه صحیح خود باز می‌گردد.

▫️رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: امیدوارم تغییر رویکرد به مدیریت فرهنگی بدهیم تا هر ایرانی بهترین جایی که برای زندگی، تحصیل و تفریح انتخاب می‌کند، ایران باشد.

▫️باید بسترهایی برای ایجاد شادی آنگونه که مردم می‌خواهند با میزان آزادی مناسب ایجاد شود تا حال روان مردم بهتر شود. امر و نهی باید به اندازه باشد تا ثمر بخش شود. مردم میان سختی‌ها به روزنه شادی نیاز دارند. باید بسترهای شاد اجتماعی شکل بگیرد. /برنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


📸 مقایسه دو تصویر هوایی از وضعیت آبگیری تالاب‌های بین‌المللی هامون در استان سیستان و بلوچستان در فروردین ماه سال‌های ۹۷ و ۹۸

instagram. com/eskannews


🔻دو دلیل مهم رخداد سیل «انسان‌ساخت» شیراز

یافته‌های محققان کشور درباره سیل شیراز اعلام شد:

🔹این سیل را بنا به خسارت‌ها و تلفاتش سیل «انسان‌ساخت» می‌نامیم؛ چراکه این سیل در اثر پر کردن آبراهه طبیعی ادامه «تنگ الله اکبر» که در نهایت به رودخانه خشک «شیراز» و به دریاچه «مهارلو» ختم می‌شود، به شکلی تاسف‌بار رخ داد.

🔹به دلیل توسعه شهری، افزایش بار ترافیک و تعداد جمعیت، تغییراتی در مسیر تنگه «الله‌اکبر» و آبراهه بزرگ آن ایجاد شده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


#اسکان_نیوز منتشر کرد:

🔻اسامی مالکان ۶۲ باغ لای درمانده / ‏باغ‌های بزرگ در اختیار نهادهای خاص

🔹اعضای شورای شهر تهران پس از بازتاب‌های منفی مصوب اخیرشان در خصوص صدور مجوز ساخت و ساز برای ۶۲ باغ تلاش کردند به شهروندان بگویند این مصوبه به معنی ساخت و ساز در این باغ‌ها نیست و مدیریت شهری تمام تلاش خود رابرای حفظ این باغ‌ها انجام می‌دهد.

🔹انتشار جزئیات پرونده این باغات می‌تواند نظارت همگانی را فعال کند. درخواستی که از همان ابتدا از سوی فعالان شهری مطرح شد اما از سوی تصمیم گیران بی پاسخ ماند.

🔹جزئیات تغییر کاربری و آدرس ۶۲ پلاک باغی که مجوز نهایی برای تغییر کاربری آنها از باغ به برج از سوی شورای شهر تهران صادر شد نشان می‌دهد: مساحت مجموع این باغات معادل ۱/ ۱۶ هکتار بوده است. متوسط مساحت هر باغ نیز حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع بوده است. ۵۰ قطعه از این باغات نیز در مناطق یک تا ۵ واقع شده‌اند.

🔹 ۲۷مورد از ۶۲ قطعه باغی نیز فقط در منطقه یک قرار دارند. همچنین ۴ قطعه از این باغات نیز در منطقه ۲۲ قرار دارند. پرداخت قطعی برای ۳۳ مورد از ۶۲ باغ مورد اشاره، از نیمه دوم سال ۹۶ تاکنون انجام شده است.

🔹بررسی مالکان این ۶۲ باغ نشان می‌دهد که باغ‌هایی که مساحت بیشتری دارند در اختیار نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفین، تأمین اجتماعی، بانک‌ها، خیریه و … است و باغ‌هایی که در اختیار مالکان بخش خصوصی است اغلب متراژ کم‌تری دارند.

متن کامل خبر + اسامی را در لینک زیر بخوانبد:

instagram. com/eskannews


🔻خسارت سیل اخیر برابر با جنگ است

🔹خسارت سیل اگر از جنگ تحمیلی بیشتر نباشد برابر است زیرا تمامی دار و ندار و کشاورزی و دام‌های مردم که وسیله معیشت شان بود از بین رفت.

🔹نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با بیان اینکه ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در سیل خوزستان آسیب دید و قابل استفاده نیستند، گفت: مردم سیل زده نباید فراموش شوند بلکه باید تلاش مناسبی را برای اسکان دائم آنها داشته باشیم.

🔹هدایت الله خادمی با بیان اینکه ویرانی و خسارات ناشی از سیل اخیر بسیار زیاد است، گفت: خسارت سیل اگر از جنگ تحمیلی بیشتر نباشد برابر است زیرا تمامی دار و ندار و کشاورزی و دام‌های مردم که وسیله معیشت شان بود از بین رفت. /خانه ملت

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻حناچی از طاق کسرا دیدن کرد

🔹 شهردار تهران روز جمعه از طاق کسرا یا ایوان مدائن به‌عنوان برجسته‌ترین آثار تاریخی عراق مربوط به دوران پادشاهان ساسانی بازدید کرد

🔹حناچی هم آمادگی شهرداری و شرکت‌های ایرانی را برای همکاری در زمینه مرمت آثار تاریخی عراق بویژه ایوان مدائن اعلام کرد.

🔹شهردار تهران پیشتر نیز در دیدار خود با مقامات عراقی از جمله شورای استان، استاندار و شهردار بغداد با اشاره به مسئولیت شهرداری تهران در مرمت آثار تاریخی و میراث فرهنگی این شهر، آمادگی این شهرداری و سایر مجموعه‌های ذی‌ربط در ایران برای همکاری با عراق در این زمینه را اعلام کرده بود. /ایرنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


📸 تصاویری از آسیب دیدن خانه‌های مسکونی در روستاهای مغ‌احمد و گچین (شهرستان بندرعباس) براثر زلزله‌ی امروز

🔹به گزارش مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه ساعت ۷:۱۱ صبح شنبه ۳۱ فروردین و شدت آن ۴/۴ ریشتر بوده است. /بادگیر

instagram. com/eskannews


🎥 آخرین وضعیت مد اکبر رودخانه‌ها در استان خوزستان/ احتمال جاری شدن آب در سطح شهر

instagram. com/eskannews


🔻راه‌های سه استان کشور برفی شد

🔹رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف در محورهای استان‌های اردبیل (محورهای اردبیل - سراب و خلخال - اسالم گردنه الماس)، آذربایجان شرقی (محور اهر - کلیبر) و آذربایجان غربی (محور شاهین دژ - تکاب) خبر داد. / ایرنا

instagram. com/eskannews


🔻 یونیسف: در پی سیل ۱۰۰ هزار کودک از تحصیل محروم شدند

🔹صندوق کودکان ملل متحد در گزارشی با اشاره به خسارات گسترده سیل اخیر در ایران اعلام کرده است، برای کمک‌های ضروری به کودکان بیش از ۹ میلیون دلار بودجه نیاز است.

🔹در بخشی از گزارش یونیسف آمده است: «سیل ویرانگر در سه چهارم از استان‌های ایران زندگی ۱۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از این میان دو میلیون نفر به شدت آسیب دیده و ۵۰۰ هزار نفر نیز بی خانمان شده‌اند که نیمی از آن‌ها کودکان هستند.»

🔹بنا بر اعلام یونیسف بر اثر سیل ویرانگر اخیر ۱۰۰ هزار کودک از تحصیل و هزاران کودک دیگر از فوریت‌های بهداشتی محروم شده‌اند. /عصرایران

instagram. com/eskannews


سلام و صبح بخیر🌹 امیدواریم روز خوبی داشته باشید.

🗞 روزنامه‌های امروز شنبه ۳۱ فروردین ماه را با هم مرور میکنیم.

🔺 برای دریافت تازه‌ترین اخبار ما را در اینستاگرام دنبال کنید

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻فاطمه معتمد آریا در واکنش به نامگذاری خیابان‌ها به‌نام هنرمندان:

🔹احساس کردم این شهر پشتوانه فرهنگی دارد

🔹فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینما و تلویزیون نام گذاری خیابان‌های پایتخت با نام هنرمندان را یک کار خردمندانه دانست و گفت: با این تصمیم احساس کردم این شهر پشتوانه فرهنگی دارد/پایگاه خبری تحلیلی شهر

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


⁠⁣🔻شهاب سنگ خطرناکی در ابعاد یک خانه به زمین نزدیک می‌شود

🔹ناسا از نزدیک شدن یک شهاب سنگ بزرگ در ابعاد یک خانه به زمین خبر داد.

🔹 کارشناسان آژانس فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کردند که شهاب سنگ بزرگ GC۶ به سرعت به زمین نزدیک می‌شود. بر اساس گزارشهای ناسا اندازه این شهاب سنگ در حد یک خانه است. به گفته کارشناسان، این شهاب سنگ امروز (جمعه، ۱۹آوریل) از فاصله ۲۱۹ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد. /اسپوتنیک

instagram. com/eskannews


🎥عذرخواهی یک روحانی از آذری جهرمی بخاطر تهمت به وزیر ارتباطات برای اظهارنظرش در مورد اجرای سند۲۰۳۰

حجت الاسلام بی آزار تهرانی:

🔹دوستانی که از آنها انتظار نداشتم، علیه وزیر شیطنت رسانه‌ای کرده‌اند

🔹با وزیر تماس گرفتم و ۲۰ دقیقه صحبت کردم، پاسخگو بودنش نعمت بزرگی است.

🔹او پرچم جمهوری اسلامی را در مجمع بین المللی بالا برده است و از ادبیات جهانی برای محکومیت آمریکا و تروریسم اقتصادی خواندن او استفاده کرده است

🔹از ایشان عذرمیخواهم، کسانی که پست را منتشر کرده‌اند، حذف کنند

🔹هنر داشته باشیم در خطاهایمان، شهامت عذرخواهی داشته باشیم


📸 در این گوشه از جهان آب از سر مردگان هم گذشته است.

🔹قبرستانی در خوزستان/کانال ناصر کرمی

instagram. com/eskannews


🔻 برپایی جشن در فرانکفورت ممنوع!

🔹 اووه بکر، شهردار فرانکفورت و مسئول دایره امور کلیساها می‌گوید: رنج مسیح با جشن و سرور پرهیاهو سازگار نیست.

🔹 به همین دلیل به مناسبت عید پاک اداره امور انتظامات شهرداری فرانکفورت اعلام کرده است، در فاصله پنجشنبه ۱۸ آوریل تا شنبه ۲۰ آوریل (از پنجشنبه سبز تا شنبه نیک) در صورتی که هر نوع برنامه رقص و پایکوبی در اماکن عمومی شهر برگزار شود، سازماندهندگان تا یک‌هزار یورو جریمه خواهند شد.

🔹 بر اساس قانون روزهای تعطیل ایالت هسن آلمان، از ۴ بامداد پنجشنبه سبز تا نیمه شب شنبه نیک برگزاری برنامه‌های جشن در ملأ عام ممنوع است. /دویچه‌وله

instagram. com/eskannews


🔻ممنوعیت صدور قبض و قطعی خدمات اپراتورها در مناطق سیل‌زده

🔹آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتر نوشت:

▫️جمع زیادی از مردم خوب⁧ خوزستان⁩ همچنان درگیر سیل هستند؛ از اپراتورها خواستم دریافت مطالبات خود در این شهرها را تا پایان اردیبهشت به تعویق بیاندازند وخدمات به‌هیچ وجه به دلیل بدهی قطع نشود.

🔺دیگر دستگاهها نیز برنامه ویژه‌ای برای آن مناطق در نظر بگیرند.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskanne


🔻آسیب ۴۰ درصدی شهر باستانی جرجان/ احتمال رانش در پا میراث جهانی برج قابوس

🔹به گفته ابراهیم کریمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بر اساس برآوردهای انجام شده به حوزه گردشگری ۳۶ میلیارد تومان و حوزه میراث فرهنگی در حدود ۳۸ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

🔹با وجود سیل و بارندگی‌های اخیر، در حوزه میراث و گردشگری تخریب نداشتیم ولی آثار تاریخی مانند پل آق‌قلا تا ۳۰ درصد آسیب دیده‌اند. مجموعه گردشگری خالد نبی نیز آسیب دیده است و در این میان بیشترین صدمه متوجه شهر جرجان است و کارگاه‌های کاوش آسیب دیده‌اند چنانکه درحال حاضر می‌توان گفت این شهر باستانی تا ۴۰ درصد آسیب دیده‌است. / ایلنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskanne


🔻میلاد منشی پور مدیر عامل #تپسی:

🔹از اتفاقی که افتاده ناراحتم، مسئولیت آن را پذیرفته و #عذرخواهی می‌کنم.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻آمادگی شهرداری تهران برای مرمت آثار تاریخی بغداد

🔹پیروز حناچی، شهردار تهران در دیدار با «بنگین ریکانی» وزیر مسکن و شهرداری‌های عراق گفت: عراق از جمله کشورهایی است که پیش از اسلام و بعد از اسلام آثار بزرگی را در دل خود دارد. حفظ این آثار و ثبت جهانی آن‌ها می‌تواند برای شما تولید ثروت به همراه داشته باشد.

🔹حناچی از آمادگی شرکت مترو تهران برای ساخت و تجهیز مترو در بغداد خبر داد و همچنین اعلام کرد ایران می‌تواند تجارب خود در زمینه حفظ و مرمت آثار تاریخی را در اختیار عراق قرار دهد. / ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻آژانس‌های مسافرتی به مرخصی اجباری رفتند

🔹امیرپویان رفیعی‌شاد، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران گفت: تقاضا سفر چه در داخل و چه به خارج از کشور به شدت کاهش یافته است، البته این اتفاق هر سال بعد از تعطیلات نوروز رخ می‌دهد اما امسال کم اقبالی خیلی بیشتر شده که شرایط اقتصادی به آن دامن زده است. این وضعیت باعث شده برخی از دفاتر خدمات مسافرتی از مرجع صدور مجوز (سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) تقاضای مرخصی یا تعلیق موقت داشته باشند. / ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻دبی چشمه‌های پارک ملی دریاچه ارومیه تا ۳۰ برابر افزایش یافت

🔹بهزاد شیرپنجه، رئیس پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: دبی چشمه‌های موجود در جزایر این پارک در پی بارندگی‌های اخیر بیش از ۳۰ برابر افزایش یافت.

🔹پارک ملی دریاچه ارومیه با حدود ۴۶۲ هزار هکتار مساحت میان استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی قرار دارد و یکی از ۹ ذخیره‌گاه زیست‌ کره در ایران به شمار می‌رود؛ ۱۰ آب‌ انبار در پارک ملی دریاچه ارومیه وجود دارد که ظرفیت آن‌ها ۱۸۰ هزار لیتر است. / ایرنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻روایت «آب و تمدن» از سیلی که یک تاریخ را زیر آب برد

🔹 «آب و تمدن؛ با نگاه به آثار تمدن عیلام در خوزستان و لرستان» در موزه ملی ایران روایت شد تا علاوه بر نشان دادن قدمت و تاریخی که در شهرهای سیل زده مانند خوزستان و لرستان وجود داشته، درآمد آن به سیل‌زدگان اختصاص پیدا کند.

🔹نخستین برنامه از پویش فرهنگی موزه‌ها برای کمک به مردم سیل‌زده پنج‌شنبه - ۲۹ فروردین - با همکاری موزه ملی ایران و گروه گردشگری «مشق تاریخ» در موزه ملی ایران برگزار و قرار شد درآمد حاصل از این تور برای کمک به زلزله‌زدگان به حساب هلال احمر واریز شود. / ایسنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔹نوتردام چطور از خاکستر برخواهد خاست

▫️کلیسا نوتردام ظرف ۵ سال مرمت می‌شود.

مقامات فرانسوی اعلام کرده‌اند با وجود خسارت هنگفت آتش‌سوزی به کلیسا تاریخی نوتردام، این بنا تاریخی ظرف ۵ سال بازسازی و مرمت می‌شود.

▫️اطمینان مقامات فرانسوی در بازسازی عین به عین این بنا نه مانند ایران ناشی از رفع مسئولیت که وعده‌ای با پشتوانه عملی است. تصاویری که به تازگی از نحوه نقشه بردازی سه بعدی- لیزری این بنا منتشر شده، نشان می‌دهد که تمام جزییات این بنا با کوچکترین جزییات توسط نقشه‌برداری شده است.

▫️در سال ۲۰۱۵ اندرو تالون، تاریخ شناس با استفاده از لیزرهای اسکنر دقیق، نقشه سه بعدی و کاملی از فضا داخلی کلیسا تهیه کرده است. این آرشیو اطلاعات دیجیتال قادر است کلیدی برای حفظ و ساخت مجدد آن باشد. / چمدان

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔹 «جایزه بزرگ» دهمین دوسالانه عکس مستند بلغارستان به ایران رسید

▫️عکاس مستند و خبری ایرانی با روایتی از فضا کانون اصلاح و تربیت موفق به دریافت جایزه بزرگ «GRAND PRIZE» دهمین دوسالانه عکس مستند هنری بلغارستان شد.

▫️ «عادل پازیار» از ایران با مجموعه عکسی از کانون اصلاح و تربیت که پیش از این با همین مجموعه تندیس هفتمین دوره جایزه مستند عکس «شید» را از آن خود کرده بود، موفق به دریافت جایزه بزرگ این جشنواره شد و به ترتیب «آندری لوماکین» (Andrey Lomakin) عکاس اوکراینی با موضوع افزایش خرید اسلحه پس از تنش‌های کریمه به همراه «آلفیو توماسینی» (Alfio Tommasini) عکاس سوییسی که با ارایه مجموعه عکسی از اهالی روستایی در منطقه کوهستانی سوییس که بزرگترین تحمل لاکتوز در جهان را دارند، به صورت مشترک جوایز اول دهمین دوسالانه عکس مستند هنری بلغارستان را دریافت کردند. / ایرنا

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻حالت فوق‌العاده در آبادان، خرمشهر و شادگان اعلام شد

🔹کورش مودت، سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: استانداری خوزستان به دلیل وقوع مد اکبر در آبادان، خرمشهر و شادگان و آبگرفتگی در این مناطق حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

🔹با توجه به این‌که از روز شنبه تا سه شنبه آینده احتمال بالا آمدن آب و مد اکبر داشته باشیم به همین منظور تمام تدابیر لازم برای رویارویی با هرگونه افزایش حجم آب در اروند رود و کارون انجام شده است.

🔹شدت مد (بازگشت آب از دریا به درون رودخانه و نهرها) در نیمه ماه قمری و هنگام کامل شدن ماه، بیشتر از مدهای عادی است که به مد اکبر معروف است. / ایرنا

جزئیات بیشتر:

instagram. com/eskannews


🔻صفحه مقامات غیرنظامی را اینستاگرام نبسته است

🔹درحالی‌که رسانه‌ها علت بسته شدن صفحات چهره‌های غیرنظامی چون علی اکبر ولایتی را در ادامه بستن صفحات سرداران سپاه و قانون مبارزه با تروریسم امریکا می‌دانند، اما بررسی‌ها حاکی از آن است که این صفحات، صرفا به دلیل ریپورت براندازان خارج نشین و حملات کاربران، بسته شده است. /دیده بان دولت

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻آغاز بارش برف در جاده‌های چالوس و هراز؛ رانندگان احتیاط کنند

🔹بارش برف که از صبح امروز در ارتفاعات محور چالوس و منطقه لاریجان در محور هراز آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔹صفحه محسن رضایی توسط اینستاگرام باز شد و مجدد در دسترس قرار گرفت.

#اسکان_نیوز

instagram. com/eskannews


🔻دیدار حناچی با شهردار و استاندار بغداد؛ آمادگی برای ساخت مترو در عراق

‌شهردار تهران در دیدار با همتای خود در بغداد:

🔹شهرداری‌های تهران و بغداد می‌توانند در زمینه طراحی شهر، معماری، پروژه‌های شهری و شهرسازی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

🔹چنانچه یک هسته کارشناسی و یک پیش نویس از دستاوردهای سفر شهردار بغداد به تهران تهیه کنیم، می‌توانیم به متن توافقنامه مشترک دست پیدا کرده و اقدامات اجرایی آن را آغاز کنیم.

🔹اگر ضمانت دولت عراق برای سرمایه گذاران ایرانی وجود داشته باشد، سرمایه گذاری از طریق بخش خصوصی امکان پذیر است.

🔹برای آغاز ساخت مترو در بغداد می‌توانید با برگزاری یک مناقصه بین شرکت‌های ایرانی و حتی کشورهای دیگر دنیا این کار را آغاز کنید، اما اطمینان دارم شرکت‌های ایرانی از نظر قیمت ارجحیت دارند.

🔹در پایان این دیدار پوریا سوری، سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از سوی شهردار تهران به عنوان نماینده مدیریت شهری برای تنظیم موافقت نامه معرفی شدند.

instagram. com/eskannews


🔻 واکنش مدیر کل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات به افشای اطلاعات کاربران شرکت حمل و نقل اینترنتی

🔹فاجعه امنیتی در حوزه داده‌های شخصی رخ داده است

🔹دادستانی به عنوان مدعی العموم باید به این مسئله ورود کند تا مردم بدانند نهاد و مجموعه‌ای برای صیانت از داده‌های شخصی آن‌ها گام برداشته است. /ایرنا


🔻 تپسی سرانجام فاش شدن اطلاعات رانندگان خود را پذیرفت/اطلاعیه تپ سی درباره حمله هکری

🔹 تلاش هکرهایی برای افشای اطلاعات ۶٠ هزار راننده شرکت تاکسی اینترنتی در ایران

🔹 منشا هکرها کشور اوکراین بوده

🔹فقط اطلاعات فاکتور رانندگان سال ۹۵ و ۹۶ فاش شده


🔻نفوذ پیامک‌های تبلیغاتی به سیستم هشدار در بحران

🔹در حالی که استفاده از سرویس ارسال پیامک اضطراری تنها برای شرایط بحرانی طراحی شده است، ظاهرا برخی از اپراتورها تخلف کرده و مسیر ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را از این سرویس باز کرده بودند. /ایسنا

instagram. com/eskannews


🔻آمار ازدواج دختران کم‌سن در استان خراسان شمالی

🔹 مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی از ازدواج هزار و ۵۴ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله در سال گذشته در این استان خبرداد.

🔹علی زاهدی‌نیا گفت: «پارسال هشت هزار و ۶۷۰ واقعه ازدواج در این استان ثبت شد که نسبت به ۹ هزار و ۲۰۲ واقعه ثبت شده در سال پیش از آن کاهش ۸, ۵ درصدی داشته است.» /ایرنا

instagram. com/eskannews