کانال تلگرام بلومبرگ فارسی - خبری
بلومبرگ فارسی

بلومبرگ فارسی

‍ 🔴 احتمال افزایش نرخ جهانی بهره بانک‌ها

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

برخلاف سرمایه‌گذاران که انتظار دارند نرخ بهره کاهش پیدا کند، احتمالا سران بانک‌های مرکزی اروپا، آمریکا و ژاپن در جلسات هفته آتی خود تصمیم به افزایش نرخ بهره خواهند گرفت.

سرمایه‌گذاران چشم به اجلاس هفته آینده سران اتحادیه اروپا و همینطور تصمیم روسای بانک مرکزی ژاپن و آمریکا دوخته‌اند تا شاهد تصمیم آینده اقتصاد‌های بزرگ جهانی برای سیاست‌های انبساط مالی باشند.

تونی کرسنزی سیاستگذار مالی در موسسه پاسیفیک اینوستمنت گفت گفت: ما همه نگران کاهش رشد اقتصادی هستیم. پیش‌بینی می‌کنیم که نرخ بهره بانک‌های مرکزی در حداقل ۵ سال آینده کاهشی باشد. پیش‌بینی نرخ بهره جهانی همان ۲٫۸۲ درصد است.

انتظار می‌رفت که در پایان سال ۲۰۱۸ این نرخ به ۳ درصد برسد در حالی که در دسامبر گذشته با پیشتازی فدرال رزرو با ۲٫۵ درصد بسته شد. آرژانتین، هند، شیلی، استرالیا و روسیه در بین کشورهایی بودند که سیاست‌های انبساطی در سال گذشته پیش گرفته بودند تا شاهد افزایش رقابت سرمایه‌گذاران باشند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۶/global-interest-rates-peak-as-investors-eye-cuts-economy-week


‍ 🔴 پیشبینی کاهش شدید فروش گوشی‌های هوآوی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

هواوی که بدون شک بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، در کشورهای متعددی اقدام به ارائه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G کرده اما با توجه به اعمال تحریم‌های جدید از سوی کاخ سفید و تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش

رای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، با مشکلات متعددی در خصوص فروش محصولات، گوشی‌های هوشمند و همچنین نصب و راه اندازی تجهیزات و زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مواجه شده است.

به نظر می‌رسد که احتمالا تحت تأثیر تشدید نگرانی‌های امنیتی و اعمال تحریم و محدودیت‌های جدید واشنگتن علیه هواوی، ۴۰ تا ۶۰ درصد از میزان فروش و صادرات گوشی‌های هوشمند این برند چینی کاهش خواهد یافت.

این در حالیست که پیش‌تر هواوی اعلام کرده بود تحریم‌های تجاری و تنش‌های سیاسی کاخ سفید برای این غول تکنولوژی هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد و سهم این شرکت را در بازارهای مهم و بزرگی که تاکنون در اختیار گرفته است، از دست نخواهد داد.

اما حالا کارشناسان و تحلیلگران با بررسی شرایط موجود و همچنین عدم تمایل کشور و شرکت‌های مختلف برای همکاری با هواوی، پیش‌بینی کرده‌اند که میزان فروش و صادرات گوشی‌های این برند چینی به میزان قابل توجهی سقوط خواهد کرد و این شرکت را با خطر ورشکستگی مواجه کند.

البته این در حالیست که برخی دیگر از تحلیلگران برآورد کرده‌اند که کاربران چینی به منظور مقابله با تحریم‌های خصمانه و یک جانبه گرایانه آمریکا و همچنین حمایت از هواوی، از گوشی‌های این برند بیشتر از پیش استقبال و خریداری خواهند کرد به گونه‌ای که سعی می‌کنند هواوی را جایگزین سایر برندها کنند.

هواوی که دومین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود، بعد از سامسونگ و قبل از اپل در جایگاه پرفروش‌ترین برندهای جهان قرار گرفته است.

این غول تکنولوژی چینی در طول یک سال گذشته از سوی کاخ سفید به شدت تحت فشارهای سیاسی، امنیتی و تجاری قرار گرفته است به گونه‌ای که دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا سعی داشت در این مدت سایر متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی را متقاعد کند تا به لغو مجوز فروش گوشی‌های هوشمند و محصولات هواوی و همچنین هرگونه فعالیت و همکاری مخابراتی برای توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G بپردازد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۶-۱۷/huawei-braces-for-۴۰-۶۰-drop-in-overseas-smartphone-sales-video


‍ 🔴 معامله گران در انتظار کاهش قیمت نفت

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

وخیم‌تر شدن دورنمای تقاضای جهانی نفت سبب شد معاملات مبتنی بر پیش‌بینی افت قیمت نفت افزایش یابد.

کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا اعلام کرد که فعالان بازار، معاملات مبتنی بر افت قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی را ۴۶ درصد افزایش داده‌اند که بالاترین رقم این نوع معاملات از ماه اوت پارسال تاکنون است؛ همچنین نسبت میان معاملات مبتنی بر افزایش قیمت نفت و معاملات مبتنی بر کاهش قیمت این کالا، بدبینانه‌ترین شکل خود را از ماه فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون تجربه می‌کند.

بیل اوگریدی تحلیلگر مؤسسه کانفلوئنس گفت: خارج از آمریکا، بی‌گمان رشد اقتصاد جهانی در حال کند شدن است و هر چه تنش‌های تجاری بیشتر شوند، احتمال کند شدن رشد اقتصادی بیشتر می‌شود و اگر رشد اقتصادی چین کاهش یابد، خبر خوبی برای نفت نیست.

تنش تجاری بین آمریکا و چین که بزرگ‌ترین مصرف کنندگان انرژی در جهان به شمار می‌آیند، سبب شده است در ماه ژوئن امسال، قیمت نفت بیش از ۲۰ درصد نسبت به ماه آوریل کاهش

داشته باشد.

از سوی دیگر، ذخیره‌سازی نفت در آمریکا بالاترین سطح خود را در بیش از دو سال اخیر تجربه می‌کند و آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده است عرضه نفت جهان در سال آینده میلادی جهشی چشمگیر خواهد داشت و فشار بر اوپک را افزایش می‌دهد.

طبق اعلام کمیسیون معاملات آتی کالا، شمار معاملات مبتنی بر افزایش قیمت نفت در آمریکا هفته گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۴/oil-short-selling-surges-as-global-demand-outlook-deteriorates


‍ 🔴 تولید اولین خودروی ملی در ویتنام

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

ویتنام که یکی از پرسرعت‌ترین رشد‌های اقتصادی را درسال‌های اخیر داشته است، با ساخت و عرضه نخستین خودرو تولید داخل خود به بازارهای به جمع خودروسازان بین المللی در جهان پیوست.

شرکت خودرو سازی ملی ویتنام «وین فاست VinFast» متعلق به «وین گروپ» تولید کننده این خودروی ویتنامی است که با توجه به تقاضای زیاد داخلی برای استفاده از خودروهای ملی اقدام به ساخت اولین نمونه کرده است.

کارشناسان این شرکت ابراز امیدواری کرده‌اند تا خودرو ویتنامی با خودروهای تویوتاو ژاپن و فورد آمریکا برابری کند.

شرکت وین گروپ یکی از شرکت‌های ویتنامی است که سرمایه گذاری‌های بین المللی در خارج از این کشور جنوب شرق آسیا از جمله اوکراین نیز داشته است.

نگوین ویت کوانگ مدیرکل شرکت وین گروپ و سازنده نخستین خودرو ملی ویتنام گزارش داد که قرار است ۱۰ هزار خودرو ساخته و در دو مرحله به بازارهای داخلی و خارجی ویتنام عرضه شود.

این شرکت از فردا عرضه داخلی این خودرو را آغاز خواهد کرد و در مرحله بعد این خودرو وارد بازارهای منطقه‌ای و بین المللی نیز خواهد شد.

نخست وزیر ویتنام ابراز امیدواری کرده است این خودرو بتواند با خودروسازان قدیمی ژاپنی و آمریکایی رقابت داشته باشد.

ویتنام نرخ تولید ناخالص داخلی ۷٫۱ درصد را سال گذشته میلادی تجربه کرد و بانک جهانی پیش بینی کرد که این کشور از نرخ رشد اقتصادی ۶٫۶ درصد در سال جاری میلادی برخوردار شود که حاکی از آن است که این کشور جنوب شرق آسیا یکی از پر سرعت‌ترین نرخ‌های رشد اقتصادی در جهان را درسال‌های اخیر به خود اختصاص داده است

اولین خودرو ملی ویتنام یک مدل هاچ بک تحت عنوان Fadil است که قیمت اولیه تمام شده آن معادل ۱۷ هزار دلار برآورد شده است.

این شرکت ویتنامی بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار برای راه اندازی خط تولید این خودرو سرمایه گذاری کرده و علاوه بر آن نخستین اسکوترهای برقی ملی را نیز همزمان با خودرو ملی به بازارهای این کشور عرضه می‌کند.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۴/-۱۷-۰۰۰-hatchback-from-vietnam-rolls-out-to-take-on-ford-toyota


‍ 🔴 فونداسیون‌های بیت کوین عامل افزایش احتمالی آن تا ۴۰۰ هزار دلار

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

بیت کوین در حال بهبود فونداسیون‌های خود است و ورود نهادهای سرمایه گذاری می‌تواند بر عملکرد و نوسانات افزایش‌های آتی آن تاثیر بگذارد.

_تغییر ماهیت افزایش‌های بیت کوین

آرون براون، نویسنده یک گزارش اخیر در بلومبرگ معتقد است که افزایش پایدار بعدی بیت کوین می‌تواند بیشتر اندازه گیری شود زیرا به جای ترس از دست دادن فرصت خرید (FOMO) با فونداسیون‌ها و اتفاقات مالی جهانی هدایت می‌شود.

با توجه به گفته براون، ماهیت رونق و انفجار بازار رمزنگاری بعید به نظر میرسد بلافاصله تغییر کند و اگر عملکرد آینده قیمت، افزایش پیشین بازار را منعکس کند، بیت کوین قادر به افزایش تا قیمت ۶۰ الی ۴۰۰ هزار دلار قبل از کاهش شدید خواهد بود.

براون استدلال می‌کند که دو افزایش پیشین بازار در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ در درجه اول توسط سرمایه گذاران جزء هدایت شدند. اما وضعیت در سال ۲۰۱۹ متفاوت است زیرا ارزش بازار ۲۶۰ میلیارد دلاری فعلی بسیار بزرگتر از ارزش بازار سال ۲۰۱۳ (۱ میلیارد دلار) و سال ۲۰۱۵ (۳ میلیارد دلار) است.

علاوه بر این، امروز سرمایه گذاران ارز رمزنگاری قابل توجه بیشتری وجود دارند و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۰ میلیارد از سرمایه گذاری‌ها و سرمایه‌های نهادی صرف ساخت پلتفرم‌های جدید شد.

همچنین مقررات شفاف‌تری در این فضا به وجود آمده و نهادهای بزرگی مانند فیس بوک، گلدمن ساکس، جی. پی. مورگان چیس و فیدلتی در حال سرمایه گذاری در این بخش هستند. از اینرو عملکرد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ می‌تواند بیشتر باشد.

اگر چه چشم انداز کلی بازار قوی به نظر میرسد، براون هشدار می‌دهد که این موضوع احتمال حباب و سقوط بازار را نفی نمی‌کند اما از آنجائی که این بخش بالغ می‌شود، احتمال اینکه بازار سودهای قابل پیش بینی دارای ۲۰ درصد افزایش‌های پشت سرهم را به جای اصلاحات شدید ۸۵ درصد ارائه دهد که معمولا در پایان دوره‌های افزایشی بیت کوین اتفاق می‌افتد، وجود دارد.

_ارائه بینش ارزشمند به وسیله قراردادهای گزینه دار بیت کوین

نگاه به داده‌های قرارداد گزینه دار بیت کوین بصیرت هایی را در رابطه با چگونگی متفاوت بودن عملکرد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ ارائه می‌دهند. در نوامبر سال ۲۰۱۷ قراردادهای بیت کوین با بیش از ۳۰۰ درصد نوسان ضمنی معامله شدند و سرمایه گذاران معتقد بودند شانس این که بیت کوین بتواند به بالای قیمت ۱۰ هزار دلار برسد، ۲۵ درصد است.

در حال حاضر، بیت کوین در قیمت یکسانی با قیمت حوالی ماه نوامبر ۲۰۱۷ قرار دارد و همان قرارداد تقریبا با ۸۵ درصد نوسان ضمنی به فروش می‌رود. این بدان معنی است که شانس بیت کوین برای رسیدن به قیمت ۱۰ هزار دلار در یک ماه، ۱۵ درصد دارد.

بر این اساس، اگر بیت کوین به قیمت ۱۰ هزار دلار برسد سپس قیمت مورد انتظار حدود ۱۱ هزار دلار و اگر نرسد قیمت مورد انتظار ۷۵۰۰ دلار خواهد بود. در حالی که این یک شرط ریسکی است. آن می‌تواند با ریسکی که سرمایه گذاران در سال ۲۰۱۷ متحمل شدند قابل قیاس باشد.

_اهمیت همبستگی بازار

همچنین همبستگی بیت کوین با شاخص S&P ۵۰۰ جهت پیش بینی عملکرد قیمت در سال ۲۰۱۹ راهنمایی هایی ارائه می‌دهد. هنگامی که این همبستگی در یک سه ماهه نزدیک به صفر باشد، بیت کوین مایل به ارائه سودهایی با میانگین بالا در سه ماهه بعدی است و نوسانات نیز افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر، میانگین سود بیت کوین در واکنش به فونداسیون‌های بازار صرف نظر از این همبستگی معمولا کمتر یک، حتی به منفی گرایش دارد.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، همبستگی فعلی بیت کوین با شاخص S&P ۵۰۰ نزدیک به منفی ۰٫۲ است و این ناحیه‌ای است که در گذشته نوسانات آن شدید نشده است. براون نیز اشاره کرد از اواسط سال ۲۰۱۸ همبستگی بیت کوین با شاخص S&P ۵۰۰ برای چندین ماه در اول سال ۲۰۱۹ فقط در نزدیک صفر معلق بوده است، نظر به اینکه همبستگی از سپتامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ نزدیک به صفر بوده است

با توجه به صحبت‌های براون، به نظر می‎رسد بیت کوین بین همبستگی‌های مثبت و منفی با شاخص S&P ۵۰۰ تکان خورده و جهش بزند و زمانی که همبستگی نزدیک به صفر باشد افزایش‌های شدید قیمت مایل به وقوع هستند.

به این دلیل، براون معتقد است که روند افزایش آتی می‌تواند متفاوت باشد و انتظار دارد قیمت‌ها در فصل تابستان بیشتر به اخبار فونداسیون‌های بازار واکنش نشان دهند تا ترس از دست دادن فرصت خرید.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/opinion/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/will-bitcoin-crash-again-next-price-cycle-could-be-tamer-ride


‍ ‍ 🔴 ریوس: هنوز زمان تولید وانت‌های الکتریکی فرا نرسیده است

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

جنرال موتورز یکی از بزرگ‌ترین سازندگان پیکاپ در جهان به شمار می‌رود. علی رغم معرفی چند پیکاپ الکتریکی توسط شرکت هایی هایی مثل ریوین و Workhorse، مقامات جنرال موتور معتقدند که هنوز زمان تولید انبوه چنین مدل هایی فرا نرسیده و باید هنوز در انتظار به سر برد.

مارک ریوس مدیر ارشد جنرال موتورز اخیرا در مصاحبه‌ای با بلومبرگ ضمن اشاره به سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری این کمپانی در مجموعه کارخانه‌های Flint افزوده موانعی پیش روی عرضه پیکاپ‌های الکتریکی قرار دارند که پیش از کنار گذاشتن موتورهای درون سوز باید آنها را رفع کرد

به گفته ریوس زمان شارژ خودروهای الکتریکی یکی از مواردی است که باید مورد توجه خودروسازان قرار گرفته و کاهش یابد. نکته متناقض اینکه همانطور که مدیرعامل شرکت ریوین پیشتر اشاره کرده، در صورت افزایش نرخ شارژ باتری‌های لیتیم یونی، سرعت افت کارایی آنها شتاب بیشتری می‌گیرد.

ایجاد زیرساخت‌های لازم و راه اندازی ایستگاه‌های شارژ متعدد – مشابه با زیرساخت هایی که اکنون برای مدل‌های بنزینی و دیزلی وجود دارند – در ایالات متحده دیگر مشکلی است که آقای ریوس به آن پرداخته است.

فرد دوم جنرال موتورز قیمت تمام شده را یکی دیگر از موانع موجود دانسته؛ به اعتقاد وی پیکاپ‌های الکتریکی باید قیمتی مشابه یا کمتر از رقبای درون سوز داشته باشند.

ریوس در ادامه مصاحبه با بلومبرگ گفته بسیاری از مردم پیکاپ‌ها را برای ایجاد اشتغال و تامین هزینه‌های زندگی خود خریداری می‌کنند و مشتریان این دسته از خودروها به پرداخت مبالغ اضافی راغب نیستند.

چهارمین مشکل از دید ریوس میزان قابل اعتماد بودن پیکاپ‌های الکتریکی است. او عقیده دارد پیکاپ‌های الکتریکی باید از لحاظ ظرفیت حمل، کشش بار و مسافت قابل پیمایش با مدل‌های بنزینی هم تراز بوده و در عین حال مالکین آنها از بابت شارژ و هر گونه خرابی خیالشان آسوده باشد.

مارک ریوس در بخش پایانی صحبت‌های خود اضافه کرده جنرال موتورز می‌تواند در تولید پیکاپ‌های برقی رده بالا، سریع، توانمند و لوکس به موفقیت دست پیدا کند، اما در این حالت نخواهد توانست انتظارات عموم مردم را برآورده کند. شاید از این گفته بتوان این چنین برداشت کرد که جنرال موتورز خواهان عرضه پیکاپ‌های الکتریکی در رده‌های قیمتی مختلف است.

به این نکته باید اشاره کرد که جنرال موتورز برای ارایه ۲۰ مدل برقی جدید تا سال ۲۰۲۳ خیز برداشته است.

در حال حاضر این کمپانی مدل تمام الکتریکی شورولت بولت را روی خطوط تولید دارد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۶-۱۲/gm-president-reuss-on-michigan-plant-investment-electric-pick-up-trucks-video


‍ 🔴 افزایش حق بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس

­پس از حملات اخیر به دو نفتکش در دریای عمان، صاحبان نفتکش‌ها با افزایش مبلغ بیمه در آب هایی مواجه شده‌اند که بیشترین میزان نفت خام جهان از آن عبور می‌کند.

در حال حاضر هر نفتکش بزرگ برای رفتن به آب‌های خلیج فارس باید مبلغ ۱۸۵ هزار دلار بابت بیمه بپردازد. این بدان معنی است که طی روزهای اخیر هزینه بیمه هر نفتکش بسیار بزرگ ۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.

هم صاحبان نفتکش‌ها و هم شرکت هایی که آنها را به خدمت می‌گیرند، رزروها را در پی حملات روز پنجشنبه متوقف کردند. هزینه‌های بیمه در خلیج فارس در حال افزایش است.

طی سی و دو روز گذشته شش نفتکش در آب‌های خلیج فارس مورد حمله قرار گرفتند. این مسئله سبب شده است تا صاحبان نفتکش‌ها در خصوص اجاره دادن و اعزام این نفتکش‌ها به آب‌های خاورمیانه (غرب آسیا) درنگ کنند و مسائل را مورد ارزیابی مجدد قرار بدهند.

در کوتاه مدت هزینه اعزام نفتکش‌ها به منطقه خاورمیانه افزایش خواهد یافت زیرا برخی از صاحبان نفتکش‌ها از رفتن به این منطقه خودداری می‌کنند.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۴/tanker-attacks-rattle-shipping-industry-as-insurance-rises


‍ 🔴 ایرباس به دنبال ساخت هواپیمای هیبریدی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت هواپیماسازی ایرباس به تازگی اعلام کرده است که درصدد توسعه، تولید و عرضه هواپیماهای هیبریدی - برقی، پاک و دوستدار محیط زیست است.

با توجه به افزایش اهمیت حفاظت از محیط زیست، کاهش آلودگی هوا و گرمایش زمین، بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی به فکر کاهش میزان آلایندگی محصولات تولیدی خود افتاده‌اند اما حالا به نظر می‌رسد که ایرباس، یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیماسازی در جهان نیز اعلام کرده است که می‌خواهد یک مدل جدید هواپیمای هیبریدی که نسخه پاک و دوستدار محیط زیست مدل A۳۲۰neo است، را به مرحله توسعه و تولید برساند تا از آلایندگی صنعت هوایی بکاهد و سهم اندکی از نقش خود برای محافظت از محیط زیست را ایفا کند.

البته صنعت هوایی و غول‌های هواپیماسازی در جهان از سوی نهادها و دولت‌های مختلف جهان همواره مورد انتقاد و فشارهای فراوانی قرار گرفته‌اند تا آلایندگی سفرهای هوایی را به حداقل برسانند و میزان انتشار گازهای CO۲ را نیز کاهش دهند.

بر اساس آمارهای منتشر شده، در حال حاضر حدود دو درصد از انتشار گاز آلاینده CO۲ به پرواز هواپیماها تعلق دارد و به طور کلی صنعت حمل و نقل نیز سهمی معادل ۱۲ درصد از انتشار این گاز در جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر ایرلاین‌های جهان در سال‌های اخیر به دنبال خریداری، سفارش و استفاده از هواپیماهای با مصرف سوخت پایین و بهینه بوده‌اند بنابراین نسخه هیبریدی - برقی، پاک و دوستدار محیط زیست هواپیمای ایرباس A۳۲۰neo می‌تواند تا حد زیادی به کاهش آلودگی هوا و کمک به محافظت از محیط زیست کمک کند.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/airbus-may-make-the-next-version-of-its-top-selling-jet-a-hybrid


‍ 🔴 احتمال افزایش ۳۰ درصدی قیمت محصولات اپل به دلیل جنگ تجاری چین و آمریکا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

احتمال دارد قیمت آیفون ۱۱ حدود ۳۰۰ پوند افزایش یابد. به گفته کارشناسان جنگ تجاری میان آمریکا و چین احتمالا سبب می‌شود هزینه‌های تولید محصولات اپل سر به فلک بکشد و بنابراین قیمت آن نیز بالطبع افزایش یابد.

بیشتر گجت‌های شرکت اپل در چین ساخته می‌شوند اما جنگ تجاری میان دو کشور به معنای آن است که اپل مجبور می‌شود محصولات خود را در نقاط دیگری تولید کند.

کارخانه «فاکس کان» که بسیای از آیفون‌ها را می‌سازد نیز اعلام کرده در صورت افزایش تعرفه‌های مالیات بر واردات محصولات چینی، محصولات اپل را در واحدهای خود در کشورهای دیگر تولید خواهد کرد. اگر اپل موبایل‌های خود را خارج از چین تولید کند هزینه‌های آن حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

این روند فقط به آیفون مربوط نیست تجهیزات آی پد، اپل واچ و رایانه‌های مک نیز در این کشور تولید یا سرهم بندی می‌شود.

رزمری کوتس مدیر ارشد اجرایی شرکت خدمات مشاوره بلوسیلک در این باره می‌گوید: همزمان با انتقال تولید محصولات از آمریکا به آسیا در ۲۰ سال گذشته، تمام زنجیره‌های تأمین زخایر نیز به این منطقه منتقل شده‌اند.

هرچند بسیاری از شرکت‌های بزرگ می‌توانند مکان تولید محصولات خود را تغییر دهند اما این بدان معنا نیست که چنین تغییری یک شبه اتفاق می‌افتد. این روند نیازمند آموزش و استخدام کارگران بیشتری است. فرایند ایجاد دوباره یک زنجیره تأمین ذخایر ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌شود.

به گفته کوتس افزایش قیمت‌ها به کاهش تقاضای خریداران منجر می‌شود.

این روند سبب می‌شود هزینه تولید آیفون ۱۱ که در سپتامبر عرضه می‌شود صدها پوند افزایش یابد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۶-۱۱/apple-doesn-t-need-to-make-all-iphones-for-u-s-in-china-video


‍ 🔴 شکستن تابو بزرگ در عربستان

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

به گفته این مسئولان سعودی، دولت سعودی احتمال دارد سال آینده این ممنوعیت را برداشته و به اتباع کشورهای خارجی مقیم عربستان سعودی اجازه استفاده از مشروبات را صادر کند.

همچنین منابع مطلع اعلام کردند که دولت در راستای صدور مجوز برای واردات مشروبات الکلی تلاش می‌کند

احتمالا مرکز تجاری ملک عبدالله واقع در شمال شهر یاض، پایتخت عربستان سعودی اولین مکانی خواهد بود که مجوز فروش و نوشیدن مشروبات الکلی را خواهد گرفت.

پیش‌بینی می‌شود که لغو ممنوعیت استفاده از مشروبات الکلی در عربستان سعودی اگر اتفاق بیفتد، محدود و جزئی خواهد بود و به برخی از رستوران‌ها و هتل‌ها در برخی از شهرهای بزرگ مجوز سرو مشربات داده خواهد شد.

عربستان سعودی از زمان تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولی‌عهد در سال ۲۰۱۷ به دنبال تغییرات اجتماعی و اصلاحات اقتصادی است. رانندگی زنان، بازگشایی سینما و برگزاری کنسرت‌های موسیقی از جمله این تغییرات است.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۴/saudis-wonder-if-another-big-taboo-is-about-to-end


☄️ بهترین شرایط معاملاتی را در AMarkets تجربه کنید.

حساب خود را افتتاح کنید و ۳۰$ #بونوس بدون نیاز به واریز دریافت کنید و به‌راحتی معاملات خود در بازارهای مالی آغاز کنید.

🔥 مفتخریم که مشتریان AMarkets در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱ میلیون دلار سود کرده و آن را برداشت کرده‌اند.

✅ افتتاح حساب:

http: //bit. ly/۲WBaZRO

📎 کانال تلگرام:

https: //t. me/AMarketsPersian

📞 پشتیبانی آنلاین:

@AMarkets_Persian


‍ 🔴 حالت فوق العاده در فیلیپین به خاطر انبه

فیلیپین زیر باری شیرین، اما آزار دهنده در حال تقلاست. میلیون‌ها میوه انبه به دلیل تغییرات آب و هوایی این کشور را در خود غرق کرده است.

پشت صحنه‌ی دولت فیلیپین حالتی فوق العاده شکل گرفته و دولت در جستجوی راه حلی است تا بر این بحران فائق آید.

دولت این کشور کمپین‌های بازاریابی به راه انداخته است؛ از فروش انبه در مترو گرفته تا آموزش طبخ انبه و برگزاری جشنواره و نمایش‌های تبلیغاتی در جهت تلاش برای جلوگیری از فساد مازاد میوه‌ی انبه.

وزیر کشاورزی فیلیپین «امانوئل پینول» گفت: کشاورزان انبه کار، از افزایش غیرعادی محصولات انبه خبر می‌دهند، این اتفاق به دلیل پدیده آب و هوایی «ال نینو» رخ داده که امسال منجر به آب و هوای گرم و خشک غیرعادی شده است.

او می‌گوید تنها در یک جزیره فیلیپین به نام لوزون ۲ میلیون کیلوگرم انبه برداشت شده و افزایش عرضه انبه، باعث شده تا قیمت یک کیلوگرم از این میوه از ۵۸ پزو فیلیپین معادل با (٨٨ پنی آمریکا) به ۲۵ پزو (٣٨ پنی) برسد.

پینول می‌گوید پیش از آنکه این حجم از انبه فاسد شوند و قیمت این میوه از این هم که هست پایین‌تر برود و باعث خسارت کشاورزان بشود باید راه حلی پیدا کنیم. او افزود: ما باید در دو هفته آینده برای مازاد انبه کاری انجام دهیم.

او ابراز امیدواری کرد که افزایش محصول انبه باعث افزایش صادرات روزانه آن به هنگ کنگ و دبی خواهد شد.

وزارت کشاورزی فیلیپین کمپین «انبه مترو» را راه اندازی کرده تا یک میلیون انبه در ایستگاه‌های مترو عرضه شوند و در دکه‌های ویژه‌ای در ماه ژوئن در سراسر پایتخت این کشور به فروش برسند.

انبه تازه با قیمت میانگین بین ۲۵ تا ۵۰ پزو برای یک کیلوگرم به فروش می‌رسد و اگر مشتریان این میوه را عمده خریداری کنند قطعا تخفیف می‌گیرند.

مسئولان فیلیپینی آموزش‌های طبخ انبه را نیز راه اندازی کرده و به مردم می‌آموزند چگونه از این میوه برای تهیه انواع دسر‌ها و غذا‌های متنوع استفاده کنند. در اواسط ژوئن نیز جشنواره انبه برگزار می‌شود تا تقاضا برای آن افزایش یابد.

برخی از کشاورزان در جزیره لوزون انبه‌ها را رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند و آن‌ها را درون کیسه‌های بزرگی ریخته و به دیوار‌های بیرون از زمین‌های خود آویزان کرده‌اند.

چه بسا کمک‌های خارجی با خرید انبه‌های ارزان قیمت بتواند این بار سنگین را از دوش فیلیپین بردارد، یک وارد کننده میوه ژاپنی تعهد کرده که ۱۰۰ هزار کیلوگرم از محصول انبه را بخرد، با وجود این ۱٫۹ میلیون کیلوگرم انبه همچنان باقی خواهد ماند.

بلومبرگ فارسی✔️


🔴 ده سال زندان برای استفاده کنندگان ارز دیجیتال در هند

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

به نظر می‌رسد دولت هند به هیچ عنوان تمایل ندارد که مردمش از ارز دیجیتال استفاده کنند.

به نقل از منابع آگاه لایحه‌ای قرار است به پارلمان ارائه شود که هرگونه فعالیت مربوط به ارز دیجیتال از جمله خرید، فروش، نگهداری و ماینینگ ممنوع و می‌تواند تا ۱۰ سال زندان در پی داشته باشد.

این لایحه «ممنوعیت ارز دیجیتال و مقررات ارز رسمی دیجیتال ۲۰۱۹» نامگذاری شده است. بنا به گزارشات علت ارائه این لایحه این است که ارز دیجیتال برای فرار مالیاتی، جا به جایی غیر قانونی پول و داد و ستد قاچاق استفاده می‌شود.

در حالی این خبر از طرف بلومبرگ ارائه شده است که چندی پیش خبرگزاری Quartz هشدار داد که اگر نخست وزیر Narendra Modi دوباره انتخاب شود احتمالا قوانین سختگیرانه‌تری در خصوص ارز دیجیتال به تصویب خواهد رسید.

البته بازار ارز دیجیتال در هند همین حالا هم ناپایدار است مخصوصا از زمانی که دادگاه عالی این کشور در جولای ۲۰۱۸ در خصوص ممنوعیت تمامی بانک‌ها در استفاده از ارز دیجیتال، طرف رزرو بانک هند را گرفت و رای به آن داد. بانک مرکزی هند نیز در ماه اپریل اعلام کرد که از توسعه بلاکچین و Smart Contract پشتیبانی می‌کند اما اجازه آزمایش هرگونه پروژه‌ای که مربوط به ارز دیجیتال باشد را نخواهد داد.

همچنین رزرو بانک هند هرگونه همکاری در خصوص قانون جدید ارز دیجیتال را رد کرده است.

کشور هند تنها کشوری نیست که ارز دیجیتال را زیر نظر گرفته است. چین نیز به فکر ممنوعیت ماینینگ ارز دیجیتال است به این خاطر که با قوانین جاری و محلی مطابقت ندارد البته بعضی کارشناسان می‌گویند این کشور بیشتر تمایل دارد سیستم ارز دیجیتال را از نو پایه ریزی کند تا کنترل بیشتری به آن داشته باشد. بعضی از مقامات رسمی در نیویورک و ایالت‌های دیگر آمریکا نیز در خصوص سیستم ارز دیجیتال ابراز نگرانی کرده‌اند.

اما در هند تجارت ارز دیجیتال در شرف متلاشی شدن است زیرا هر نوع استفاده از ارز دیجیتال به جزء صحبت کردن درباره آن ممنوع می‌شود در حالی که در دیگر نقاط دنیا این ارز کم کم دارد توسط کمپانی‌های بزرگ استفاده می‌شود.

همچنین نباید فراموش کرد که این لایحه می‌تواند به تجارت دیگر کشورها با هند آسیب برساند همچنان که دعوای تجاری بین چین و آمریکا دسترسی به بازار چین را مشکل کرده است. در این میان شاید یک نوع از شرکت هایی که احساس خطر می‌کنند شرکت‌های تولید کننده کارت گرافیک باشند.

زیرا ۱٫۳ بیلیون نفر برای استفاده از سیستم‌های ماینینگ ارز دیجیتال در خطر زندانی شدن قرار می‌گیرند و این موضوع فروش سیستم‌های مربوط به ماینینگ را کاهش می‌دهد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloombergquint. com/amp/bq-blue-exclusive/exclusive-india-proposes-۱۰-year-jail-for-cryptocurrency-use-may-introduce-its-own-digital-currency


🔴 جولین لى: توطئه‌ای در پشت پرده متهم کردن ایران به دو نفتکش است

با هر حمله به کشتى‌ها و نفتکش‌ها در خلیج فارس، راحت‌ترین کار آن است که انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رویم؛

در حالى که این حملات کار کسانى است که مى خواهند ترامپ را از جنگ اقتصادى با ایران به سمت جنگ نظامى بکشانند.

این در حالی است که با حمله به دو نفتکش در دریای عمان قیمت نفت ۴٫۴۵ درصد افزایش یافت.

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 توئیتر: مسدود کردن حساب‌های مرتبط با حکومت‌های ایران، روسیه و ونزوئلا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت توئیتر پنجشنبه ۱۳ ژوئن اعلام کرد هزاران حساب کاربری که ادعا می‌شود مرتبط با حکومت ایران بوده‌اند را حذف کرده است.

شرکت توئیتر اعلام کرده هزاران حساب کاربری که وارد فعالیت‌هایی در حمایت از کارزارهای تبلیغاتی در ایران، روسیه و ونزوئلا شده‌اند را معلق کرده است.

نزدیک به ۲۰۰۰ مورد از این حساب‌های کاربری با ایران مرتبط بوده‌اند، اما رویترز به نقل از توئیتر نوشته این شرکت ۴۷۷۹ حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرده است.

فیسبوک هم در ماه‌های گذشته در چندین وهله برخی اتهامات اثبات‌نشده صفحات متعلق به کاربران ایرانی که تنها به حمایت از توافق هسته‌ای ایران پرداخته‌اند را حذف کرده است.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/twitter-releases-data-on-thousands-of-state-influence-campaigns


‍ 🔴 پمپئو: ایران مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان است

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مایک پمپئو افزود: تحلیل دولت آمریکا این است که ایران مسئول حملات امروز در دریای عمان است. این حملات تهدیدی به امنیت و صلح بین‌المللی، حمله‌ای خشن علیه آزادی حرکت و خارج کردن از اوضاع غیرقابل قبولی از تنش‌ها از سوی ایران است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: این آخرین سری از حملاتی است که با تحریک ایران و نیروهای نیابتی‌اش علیه منافع آمریکا و متحدانش انجام شد. این‌ها را باید در قالب ۴۰ سال تخاصم علیه آمریکا و ملت‌های آزادی دوست دید. ایران در ماه مه هشدار داده بود در تنگه هرمز، خطوط انتقال نفت را مختل می‌کند. اکنون به حرف شان عمل کردند. هیچ گروه نیابتی دیگری در منطقه نه منابع و نه حمایت کافی را داشته که چنین حمله پیچیده‌ای را اجرا کند.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگر سخنانش، ایران را مسئول حمله ۱۲ ماه می‌به چهار کشتی در امارات، حمله پهپادی ۱۴ می‌به تجهیزات نفتی عربستان و شلیک راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد در ۱۹ ماه می‌دانست.

وی در پایان گفت: ایالات متحده از نیروها و منافعش دفاع خواهد کرد و در کنار شرکا و متحدان خود می‌ماند تا از تجارت جهانی و امنیت منطقه‌ای محافظت کنند. ما از تمامی کشورهایی که از سوی رفتارهای تحریک‌آمیز ایران مورد تهدید قرار گرفته‌اند می‌خواهیم در این راه به ما بپیوندند.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/ap-newsalert-us-secretary-of-state-pompeo-says-iran-is-believed-to-be-responsible-for-attacks-on-۲-tankers-near-persian-gulf


‍ 🔴 هشدار ترامپ به مرکل و احتمال تحریم پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ توسط آمریکا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد سرگرم بررسی تحریم‌ها علیه پروژه خط لوله گاز طبیعی «نورد استریم ۲» است و به آلمان نسبت به وابستگی به واردات از روسیه هشدار داد.

ترامپ در حالی به انتقاد از دولت آلمان پرداخت که مرکل از پروژه خط لوله گاز از روسیه به آلمان حمایت می‌کند.

رییس جمهور آمریکا آنگلا مرکل را تهدید کرد که چنانچه نسبت به ادامه حمایت از خط لوله گاز از روسیه بپردازد این کشور را تهدید کرده و به آلمان هشدار داد که می‌تواند نیروهای خود را از متحدان ناتو فراخوانده و دیگر هزینه‌های دفاعی را به گردن نگیرد.

دونالد ترامپ در حضور همتای لهستانی خود در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما از آلمان در برابر روسیه حمایت می‌کنیم و روسیه میلیاردها و میلیاردها دلار از آلمان می‌گیرد.

ترامپ همچنین در خصوص جنگ تجاری با چین، گفت: این کشور آسیایی باید بر سر میز مذاکرات تجاری بازگردد و تسلیم خواسته‌های آمریکا شود و چین بیش از این فرصتی برایش باقی نمانده. رییس جمهور آمریکا به سر خود اشاره کرد و گفت: وگرنه چیزهایی در سر دارم که آنها را عملی خواهم کرد.

وی افزود: با کاهش تقاضا برای نفت، رشد اقتصاد جهانی روبه کندی خواهد رفت و کسری بودجه آمریکا با تورم شدید همراه خواهد شد. لذا ۵ گزینه وجود دارد که به راحتی با اقدام در مورد آنها همه مشکلات را از سر راه خواهیم برداشت.

«نورد استریم ۲» خط لوله گاز به مسافت ۱۲۲۲ کیلومتر برای انتقال گاز از روسیه به آلمان از طریق بستر دریای بالتیک است و ظرفیت خط لوله فعلی نورد استریم را دو برابر خواهد کرد اما این پروژه در اروپا شکاف انداخته است.

کشورهای اروپای شرقی، شمالی و حوزه دریای بالتیک نگران افزایش نفوذ اقتصادی روسیه بر اروپا بواسطه این خط لوله هستند. اما بسیاری از سیاستمداران و شرکت‌های انرژی در آلمان از خط لوله «نورد استریم ۲» حمایت می‌کنند زیرا آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپاست و درصدد کنار گذاشتن استفاده از زغال سنگ و انرژی هسته‌ای است، به تأمین باثبات گاز نیاز دارد

پروژه ساخت این خط لوله توسط شرکت گازپروم روسیه اجرا می‌شود و ۵۰ ℅ از تأمین مالی آن را شرکت یونیپر و وینترشال باسف آلمان شرکت انگلیسی-هلندی شل و انژی فرانسه برعهده دارند.

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا ماه گذشته گفته بود لایحه تحریم‌ها برای شرکت‌هایی که در این پروژه حضور دارند، محدودیت قائل خواهد شد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۲/trump-says-he-s-considering-sanctions-to-stop-nord-stream-۲


‍ 🔴 برنامه ریزی هند برای سفر به ماه

اگر هند بتواند ماموریت رسیدن به ماه را با موفقیت پشت سر بگذارد، چهارمین ملت جهان خواهد بود که پای‌اش به ماه رسیده است.

طبق برنامه ماموریت ۱۵ جولای با پرتاب Chandrayaan-۲ شروع شده و ماه‌نورد رباتیک ششم و هفتم شپتامبر در منطقه‌ای نزدیک قطب جنوب ماه پس از فرود راهپیمایی خود را آغاز خواهد کرد تا منابع جدید (شاید آب) را بیابد.

اگر این ماموریت به درستی انجام شود، مرحله بعدی ارسال انسان به ماه توسط هند و بعد ساخت ایستگاه فضایی در ماه توسط هندوستان خواهد بود.

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 ریزش شاخص بازار بورس کشورهای حاشیه خلیج فارس در پی حمله به‌ نفتکش‌ها

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

در پی حادثه در دریای عمان کشورهای حاشیه خلیج فارس تهدید کردند روابط خود با ایران را به حالت تعلیق در میاوردند.

شاخص بورس در ریاض، دبی، ابوظبی، کویت و مسقط صبح امروز با انتشار خبر انفجار دو نفتکش در دریای عمان کاهش یافت.

بورس عربستان سعودی با کاهش ۰٫۸۳٪ به ۹۰۰۹٫۲۳ واحد رسید. همچنین بورس دبی با کاهش ۱٫۱۴٪ به ۲۶۳۳٫۵۷ واحد تنزل پیدا کرد. بورس ابوظبی نیز شاهد کاهش ۰٫۶۶٪ بود که به واحد ۴۹۵۷٫۷۸ رسید.

بورس کویت نیز شاهد ریزش یک‌ درصدی در شاخص کل خود بود

در همین حال شاخص بورس مسقط، پایتخت عمان هم ۰٫۷۶٪ کاهش یافت و به واحد ۳۹۳۲٫۰۷ رسید.

صبح امروز «منابع محلی عمان» اعلام کردند که دو نفتکش بزرگ حامل نفت خام در دریای عمان هدف حمله قرار گرفته‌اند.

یکی از کشتی‌ها پیش از آغاز حرکت، از ابوظبی نفت بارگیری کرده بود. دیگری نیز حامل نفت عربستان سعودی به مقصد سنگاپور بوده است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/gulf-stocks-fall-most-in-world-as-tanker-incident-fuels-risks


🔴 محل دقیق حمله به دو نفتکش Kokuka Couageous و Front Altair

حامل محموله نفتی امارات و عربستان.

تیم امداد و نجات نیروی دریایی ایران ۴۴ نفر از خدمه را نجات داده و به جاسک منتقل کردند.

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 حمله به دو نفتکش اماراتی و عربستانی در دریای عمان

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

یک نهاد دریایی انگلیس اعلام کرد در حال تحقیق درباره حادثه امروز در دریای عمان است که طی آن یک نفتکش پیام خطری را برای بندری در امارات ارسال کرد.

همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، حادثه آتش سوزی دو نفتکش را «حمله» توصیف کرده است.

یک مقام بندر فجیره امارات و منابع آگاه اعلام کردند نفتکشی به نام فرونت الطائر در حال سوختن بوده است. این نفتکش حامل محموله نفتی از ابوظبی امارات بود.

هنوز در مورد علت این حادثه اطلاعاتی منتشر نشده است. اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس در این باره در وبسایت خود نوشت: انگلیس و شرکایش در حال بررسی موضوع هستند.

در پی این حادثه قیمت نفت برنت تا لحظه درج این خبر ۲٫۷۸ درصد رشد کرد و به ۶۱ دلار و ۶۴ سنت در هر بشکه رسید.

طبق اطلاعات بدست آمده یکی از دو نفتکش در حال غرق شدن است

نفت‌کش‌هایی که خبر آمده ساعتی‌پیش در دریای عمان هدف‌قرار‌گرفته‌اند، یکی «Front Altair» بود با پرجم جزایر مارشال و دیگری «Kokuka Courageous» با پرچم پاناما بوده‌اند و در حال خارج کردن خدمه هستند.

یکی از نفت‌کش‌ها از ابوظبی و دیگری هم از عربستان بار بارگیری کرده و به سنگاپور می‌رفت.

این خبر تکمیل می‌شود …..

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۳/oil-tanker-damaged-in-suspected-attack-in-sea-of-oman


‍ 🔴 برنامه ۳۰ ساله چین برای استخراج عناصر خاکی استراتژیک

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

تصمیم ۳۰ سال پیش پکن برای تبدیل عناصر خاکی نادر به ماده استراتژیک و ممنوعیت استخراج این مواد توسط خارجیان کمک کرد راه برای چین به منظور کنار زدن آمریکا و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده این مواد در جهان هموار شود.

طی این مدت چین کنترل روی تولید داخلی عناصر خاکی نادر را که گروهی متشکل از ۱۷ عنصر مورد استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی و تجهیزات نظامی پیشرفته هستند، تشدید کرده است. آمریکا در این بخش از چین عقب افتاده و برتری را به رقیب آسیایی خود واگذار کرده است.

چین اکنون حدود ۷۰℅ از تولید جهانی را تشکیل می‌دهد و آمریکا تنها یک معدن عناصر خاکی نادر دارد.

بانک سیتی گروپ اعلام کرد صنایع آمریکایی خارج از بخش دفاعی هیچ راه فوری برای شکستن وابستگی به چین برای تأمین عناصر خاکی نادر ندارند

به همین دلیل است که واشنگتن اکنون در جنگ تجاری با پکن، با جبهه جدیدی روبرو شده است و چین نیت خود برای محدود کردن صادرات این مواد استراتژیک را اعلام کرده است.

_شش تولیدکننده اصلی

چین در سال ۲۰۱۶ شرکت‌های معدنکاری را سازماندهی کرده و آنها را به شش گروه دارای مجوز تقسیم کرده است. پکن به منظور مدیریت بهتر منابع معدنی استراتژیک و تضمین دوام این صنعت، برای هر کدام از این گروه‌ها سهمیه تولید سالانه تعیین کرده است.

این تولیدکنندگان مجموعا سهمیه معدنکاری برای استخراج ۱۲۰ هزار تن اکسید عناصر خاکی نادر در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با ۱۰۵ هزار تن در سال ۲۰۱۷ دریافت کردند.

طبق طرح پنج ساله صنعت عناصر خاکی نادر که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، این کشور قصد دارد تولید معدنی داخلی را تا سال ۲۰۲۲ به پایین ۱۴۰ هزار تن کاهش دهد تا منابع خود را حفظ کند و ظرفیت ذوب و جداسازی را از سطح سال ۲۰۱۵ یک سوم کاهش داده و به ۲۰۰ هزار تن خواهد رساند. این اقدام در راستای افزایش بیش از دو برابری حاشیه سود این صنعت به ۱۲℅ صورت می‌گیرد.

_معادن عناصر خاکی نادر چین کجا هستند؟

طبق آمار سال ۲۰۱۷ انجمن صنعت عناصر خاکی نادر چین، معدن بایون اوبو در منطقه مغولستان داخلی واقع در شمال چین که توسط شرکت عناصر خاکی نادر چاینا نورترن اداره می‌شود بزرگترین معدن عناصر خاکی نادر جهان است و ۸۳ ℅ از کل ذخایر عناصر خاکی نادر چین را دارد که عمدتا عناصر سبک هستند. معادن واقع در استان شاندونگ ۸ درصد و معادن سیچوان ۳ ℅ از ذخایر عناصر خاکی نادر را دارند در حالی که ذخایر اندکی هم در استان‌های جنوبی چین وجود دارند.

_صادرات و واردات

چین در عناصر خاکی نادر سبک با مازاد عرضه مواجهه است که عمده صادرات این کشور در بخش مذکور هستند اما برای تأمین کمبود داخلی، ناچار است انواع متوسط تا سنگین عناصر خاکی نادر را وارد کند. در زمینه صادرات، دولت روی مقدار یا کیفیت عناصر خاکی نادر کنترل ندارد و شرکت‌ها تنها ملزم هستند برای دریافت مجوز قراردادهای فروش را ارائه کنند.

طبق آمار گمرکی چین میزان صادرات ۳٫۶ ℅ در سال ۲۰۱۸ رشد کرد و به حدود ۵۳ هزار تن رسید. صادرات از سال ۲۰۱۳ هر سال رشد کرده است و آمریکا یکی از مقصدهای اصلی صادرات این مواد بوده و برای ۸۰ ℅ از خریدش به چین وابسته بوده است.

چین میزان وارداتش را سال گذشته دو برابر کرد و به حدود ۷۰ هزار تن رساند و برای نخستین بار به یک واردکننده بزرگ تبدیل شد

_معدنکاری غیرقانونی

اگرچه آمار رسمی وجود ندارد ولی چین با اکتشاف و تولید غیرقانونی عناصر خاکی نادر روبروست. به گفته یک تحلیلگر چینی، برخورد دولت باعث کاهش قابل توجه حجم تولید غیرقانونی از حدود ۱۰۰ هزار تن در اواسط دهه جاری شده است.

طبق گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا برآورد می‌شود چین سال گذشته ۱۷۰ هزار تن عناصر خاکی نادر تولید کرده است در حالی که سهمیه رسمی ۱۲۰ هزار تن بوده است

_بخش‌های مصرف

مواد مغناطیسی دائمی ۴۴ ℅ از مصرف چین را تشکیل می‌دهند و سهم پولیش ۱۰ ℅ و نفت و مواد پتروشیمی ۹ ℅ است. در ماشین آلات متالورژیکی، شیشه‌ها، کاتالیزورها و روشنایی نیز از این مواد استفاده می‌شوند.

_پیدایش کمبود داخلی

نیاز رو به رشد برای مغناطیس دائمی در خودروهایی که از انرژی جدید استفاده می‌کنند باعث رشد تقاضای داخلی شده و اتکای چین به واردات را افزایش داده زیرا تولید داخلی محدود شده است.

دولت چین اوایل ماه میلادی جاری نخستین دور سهمیه‌ها برای تولید ۶۰ هزار تن را صادر کرد که کمتر از ۷۳ هزار و ۵۰۰ تن در مدت مشابه سال گذشته و در مقایسه با سقف تولید ۱۲۰ هزار تن برای کل سال ۲۰۱۸ بود.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/china-s-grip-on-rare-earths-began-with-a-decision-۳۰-years-ago


‍ ‍ 🔴 تاکسی‌های پرنده اوبر این بار در آسمان ملبورن

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت تاکسیرانی اوبر پس از آمریکا این بار پروژه تاکسی‌های هلیکوپتری خود را در آسمان استرالیا اجرا می‌کند.

پرواز آزمایشی تاکسی‌های پرنده این شرکت اوبر از سال ۲۰۲۰ میلادی در آسمان ملبورن آغاز شده و مسافران از سال ۲۰۲۳ می‌توانند در ازای پرداخت هزینه تعیین شده از این سرویس تاکسیرانی استفاده کنند.

به این ترتیب ملبورن نخستین شهر بین‌المللی است که به فهرست شهرهایی چون لس‌آنجلس و دالاس که سرویس تاکسی‌های پرنده اوبر ایر برای نخستین بار در آنها به طور آزمایشی اجرا خواهد شد ملحق می‌شود.

شرکت‌های متعددی در حال طراحی و ساخت تاکسی‌های پرنده به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل مسافر در آینده هستند.

به گفته اوبر، گسترش صنعت مسافربری هوایی می‌تواند از شدت ترافیک در شهرها بکاهد.

شرکت تاکسیرانی اوبر با مدیریت دارا خسروشاهی ایرانی تبار در پروژه تاکسی‌های پرنده خود با ناسا و ارتش آمریکا همکاری می‌کند و دو شرکت هواپیماسازی Embraer و Pipistrel را برای این منظور به خدمت گرفته است. این کمپانی سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد لابراتوری را برای ساخت تاکسی‌های پرنده در پاریس افتتاح کند.

اما اوبر در نقشه‌های بلند پروازانه خود تنها نیست. دوبی نخستین پرواز آزمایشی سرویس پهپاد مسافربری خود را در سال ۲۰۱۷ انجام داد و شرکتی که به لری پیج بنیانگذار گوگل تعلق دارد، از یک تاکسی پرنده برقی و خودکار رونمایی کرده است که می‌تواند تا سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۱/uber-aims-to-start-flying-taxi-services-in-melbourne-from-۲۰۲۳


‍ 🔴 کار سخت اوپک برای تمدید توافق کاهش تولید نفت

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

بانک گلدمن ساکس اعلام کرد ابهام درباره عوامل بنیادین عرضه و تقاضای نفت، کار روسیه و عربستان را برای حل و فصل اختلاف‌ها درباره چارچوب مطلوب تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی دشوار می‌کند.

جفری کوری، از مدیران گلدمن ساکس گفت: رشد کنونی تقاضای نفت، نه خروج از توافق کاهش تولید را توجیه می‌کند و نه به اندازه‌ای بد است که بتواند لزوم کاهش بیشتر را تقویت کند.

به گفته وی، عوامل یادشده در کنار ابهام درباره صادرات نفت ایران و افزایش تولید نفت شیل در آمریکا، یافتن سطح مطلوب تولید برای متوازن کردن بازار را به شکلی روزافزون دشوار می‌کند.

این مدیر بانکی گفت: هنگامی که اختلال در عرضه یا تقاضای بالا در کار باشد، دستیابی به موضع متحد آسان‌تر است و عربستان و روسیه هر دو خواهان افزایش تولید هستند، اما اکنون شریط بسیار بینابین است و این مسئله تنش‌ها میان روسیه و عربستان را عیان‌تر می‌کند.

طبق اعلام بانک گلدمن ساکس، اگر در هفته‌های آینده اختلال بیشتری در بازار نفت ایجاد نشود، ممکن است موضع عربستان تقویت شود و اوپک و متحدانش با کمی انعطاف، کاهش تولید را تمدید می‌کنند.

کوری گفت: اگرچه روسیه خواهان اصلاح سهمیه تولید خود در آینده خواهد شد، این ابهام‌ها سبب می‌شود تمدید توافق کنونی آسان‌تر باشد، به شرط اینکه کمبودها جبران شوند.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/goldman-sees-hard-path-to-opec-extension-for-russia-and-saudis


💰کسب درآمد دلاری را با کارگزاری فارکسر تجربه کنید. 💰

📢 پیشنهاد ویژه کانال تلگرام بلومبرگ فارسی:

🔺کارگزاری فارکسر با بیش از ۱۴ سال سابقه امکان سرمایه گذاری در بازار ۲۴ ساعته و آنلاین فارکس (بازار معاملات جهانی طلا، نقره، نفت، ارزها و …) را در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

🔺از جمله خدمات کارگزاری فارکسر: ارائه نرم افزار متاتریدر به زبان فارسی، آموزش رایگان تلفنی، ارسال بسته‌های آموزشی، ارائه پیش بینی‌های هفتگی و روزانه، پشتیبانی ۲۴ ساعته فارسی زبان، ارائه حساب تومان ایران (IRT) برای اولین بار در جهان و … میباشد.

❔جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کارگزاری فارکسردر ارتباط باشید.

https: //telegram. me/forexerbroker

@Forexer_Sales

www. forexer. me

https: //www. instagram. com/forexerfx


«کانال تلگرام بلومبرگ فارسی» سرمایه گذاری در بازار جهانی طلا، نقره، نفت، گاز، ارزها و … را با «کارگزاری فارکسر» پیشنهاد میدهد.

@Forexer_Sales

www. forexer. me

https: //t. me/ForexerBroker


‍ 🔴 در نبود هوآوی در بازار آمریکا، نوکیا به دنبال قدرت نمایی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

تحلیلگران معتقدند که در تحریم‌های کاخ سفید علیه شرکت چینی هواوی، ورق تسلط بر بازارهای جهانی برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و برقراری شبکه ۵G به سمت و سوی نوکیا بازخواهد گشت.

بعد از تشدید نگرانی‌های امنیتی کاخ سفید علیه هواوی و تلاش دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، کمتر از یک ماه پیش بود که با انتشار فهرست جدیدی از سوی واشنگتن، نام هواوی در میان نام شرکت‌های ممنوعه برای تجارت قرائت شد و بدین ترتیب تمامی شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی از هرگونه همکاری و تجارت با این غول تکنولوژی چینی منع شدند.

به دنبال اعمال محدودیت و تحریم‌های جدید آمریکا، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کردند که سنگ اندازی‌های ایالات متحده جلوی هواوی موجب خواهد شد سایر اپراتورهای بزرگ جهان که تاکنون از استقبال کمتری نسبت به رقیب چینی خود برخوردار بودند، مجال بیشتری برای فعالیت و همکاری با دولت کشورهای مختلف پیدا کنند.

یکی از مقامات نوکیا در مصاحبه‌ای گفت: ما تا قبل از اعمال محدودیت‌های جدید برای هواوی، تنها یک سوم پروژه‌های مخابراتی و شبکه‌های اینترنتی در جهان را در اختیار داشتیم اما حالا بالغ بر دو سوم پروژه‌های مذکور در دستان ماست.

دولت کشورهای مختلف تاکنون از آنجایی که همکاری با هواوی صرفه و توجیه اقتصادی بیشتری برای آنها داشته، همواره ترجیح داده‌اند که توسعه زیرساخت‌های لازم برای برقراری شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی خود علی‌الخصوص شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G خود را به دست هواوی بسپارند اما حالا به نظر می‌رسد که ورق به نفع سایر رقبای اروپایی آن یعنی شرکت فنلاندی نوکیا و همچنین اریکسون برگشته و آنها به شدت در تلاشند با در اختیار گرفتن پروژه‌های نیمه‌کاره این شرکت چینی و همچنین عقد قراردادهای جدید با کشورهای مختلف، از فرصت موجود بیشترین و بهترین استفاده را کرده و جای خالی هواوی را بگیرند.

پیش‌تر نیز بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده بودند که سه شرکت سامسونگ، نوکیا و اریکسون از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی سود و منفعت زیادی عایدشان خواهد شد چراکه هواوی هم اکنون بزرگترین شرکت مخابراتی فعال در توسعه تجهیزات و زیرساخت‌های فناوری شبکه ۵G در جهان به شمار می‌رود و سهم عظیمی از بازارهای جهانی مربوطه را به خود اختصاص داده است.

بنابراین در صورتی که این سهم حذف شود، مسلم است که شرکت‌های جایگزین و رقبای آنکه از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوکیا، اریکسون و سامسونگ نام برد، فرصت بهتری برای عرض اندام و توسعه فعالیت‌های مخابراتی پیدا خواهند کرد.

به باور این کارشناسان، در این میان شرکت آسیایی و کره‌ای سامسونگ فرصت بهتری در میان سایر رقبای هواوی خواهد داشت که در حوزه فناوری شبکه اینترنت ۵G نیز به موفقیت و دستاوردهای بزرگ و قابل توجهی دست پیدا کند.

ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زدتی‌ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می‌کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می‌دهد که علیه ایالات متحده از آن‌ها استفاده کند.

هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع اعلام کرده‌اند.

با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین‌المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آن‌ها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/nokia-competes-quite-favorably-with-huawei-on-۵g-ceo-says-video


‍ 🔴 در نبود هوآوی در بازار آمریکا، نوکیا به دنبال قدرت نمایی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

تحلیلگران معتقدند که در تحریم‌های کاخ سفید علیه شرکت چینی هواوی، ورق تسلط بر بازارهای جهانی برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و برقراری شبکه ۵G به سمت و سوی نوکیا بازخواهد گشت.

بعد از تشدید نگرانی‌های امنیتی کاخ سفید علیه هواوی و تلاش دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، کمتر از یک ماه پیش بود که با انتشار فهرست جدیدی از سوی واشنگتن، نام هواوی در میان نام شرکت‌های ممنوعه برای تجارت قرائت شد و بدین ترتیب تمامی شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی از هرگونه همکاری و تجارت با این غول تکنولوژی چینی منع شدند.

به دنبال اعمال محدودیت و تحریم‌های جدید آمریکا، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کردند که سنگ اندازی‌های ایالات متحده جلوی هواوی موجب خواهد شد سایر اپراتورهای بزرگ جهان که تاکنون از استقبال کمتری نسبت به رقیب چینی خود برخوردار بودند، مجال بیشتری برای فعالیت و همکاری با دولت کشورهای مختلف پیدا کنند.

یکی از مقامات نوکیا در مصاحبه‌ای گفت: ما تا قبل از اعمال محدودیت‌های جدید برای هواوی، تنها یک سوم پروژه‌های مخابراتی و شبکه‌های اینترنتی در جهان را در اختیار داشتیم اما حالا بالغ بر دو سوم پروژه‌های مذکور در دستان ماست.

دولت کشورهای مختلف تاکنون از آنجایی که همکاری با هواوی صرفه و توجیه اقتصادی بیشتری برای آنها داشته، همواره ترجیح داده‌اند که توسعه زیرساخت‌های لازم برای برقراری شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی خود علی‌الخصوص شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G خود را به دست هواوی بسپارند اما حالا به نظر می‌رسد که ورق به نفع سایر رقبای اروپایی آن یعنی شرکت فنلاندی نوکیا و همچنین اریکسون برگشته و آنها به شدت در تلاشند با در اختیار گرفتن پروژه‌های نیمه‌کاره این شرکت چینی و همچنین عقد قراردادهای جدید با کشورهای مختلف، از فرصت موجود بیشترین و بهترین استفاده را کرده و جای خالی هواوی را بگیرند.

پیش‌تر نیز بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده بودند که سه شرکت سامسونگ، نوکیا و اریکسون از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی سود و منفعت زیادی عایدشان خواهد شد چراکه هواوی هم اکنون بزرگترین شرکت مخابراتی فعال در توسعه تجهیزات و زیرساخت‌های فناوری شبکه ۵G در جهان به شمار می‌رود و سهم عظیمی از بازارهای جهانی مربوطه را به خود اختصاص داده است.

بنابراین در صورتی که این سهم حذف شود، مسلم است که شرکت‌های جایگزین و رقبای آنکه از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوکیا، اریکسون و سامسونگ نام برد، فرصت بهتری برای عرض اندام و توسعه فعالیت‌های مخابراتی پیدا خواهند کرد.

به باور این کارشناسان، در این میان شرکت آسیایی و کره‌ای سامسونگ فرصت بهتری در میان سایر رقبای هواوی خواهد داشت که در حوزه فناوری شبکه اینترنت ۵G نیز به موفقیت و دستاوردهای بزرگ و قابل توجهی دست پیدا کند.

ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زدتی‌ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می‌کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می‌دهد که علیه ایالات متحده از آن‌ها استفاده کند.

هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع اعلام کرده‌اند.

با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین‌المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آن‌ها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/videos/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/nokia-competes-quite-favorably-with-huawei-on-۵g-ceo-says-video


‍ 🔴 فاکسکان: می‌توانیم تمام آیفون‌های بازار آمریکا را خارج از چین تولید کنیم

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

با توجه به اینکه آیفون‌های بازار آمریکا هنوز در چین تولید می‌شوند، نگرانی‌های بسیاری مبنی بر تاثیر جنگ تجاری چین و آمریکا پیرامون این محصول شکل گرفته‌اند. در بدترین حالت ممکن است آیفون هایی که وارد آمریکا می‌شوند شامل تعرفه ۲۵ درصدی شوند که ممکن است منجر به بالا رفتن قیمت‌ها، آسیب به اپل و یا هردو شود.

اما فاکسکان اعلام کرده با توجه به اینکه خطوط تولیدش در کشورهای دیگر امکان تامین نیازهای بازار آمریکا را دارند، آیفون می‌تواند از این سرنوشت فرار کند.

شرکت فاکسکان، توانایی این را دارد تا خطوط تولید تمام آیفون‌های بازار آمریکا را در صورت نیاز به خارج از چین منتقل کند. این تولید کننده تایوانی فعلا اکثر آیفون‌ها را در خاک چین مونتاژ می‌کند.

فاکسان بزرگترین شریک اپل برای تولید محصولاتش است و آمادگی اش را دارد تا در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع، تمام نیازهای اپل را تامین کرده و خطوط تولیدش را جا به جا کند.

یکی از مدیران فاکسکان به نام «یانگ لیو» در جلسه سهامداران این شرکت گفته است: ۲۵ درصد از ظرفیت تولید ما خارج از چین قرار دارد و آمادگی داریم تا اپل را برای تامین نیازهای بازار آمریکا یاری کنیم. ما ظرفیت کافی برای تامین خواسته‌های اپل را داریم.

او اضافه کرد اپل هنوز درخواستی برای انتقال خطوط تولید فاکسکان ارائه نکرده اما این شرکت می‌تواند خطوط تولیدش را طبق خواسته‌های مشتریانش جا به جا کند. اینکه هند به پایگاهی برای تولید آیفون‌های اپل تبدیل شود یا نه مشخص نیست، اما فاکسان فعلا در حال کنترل کیفیت خطوط تولید آیفون Xr در این کشور است.

با توجه به اینکه دولت چین مدتی قبل به شرکت‌ها هشدار داده بود انتقال خطوط تولیدشان از این کشور و تبعیت از تحریم‌های آمریکا تبعات سنگینی به همراه خواهد داشت، باید منتظر ماند و دید این اتفاقات به کجا ختم می‌شوند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۱/hon-hai-has-enough-ex-china-capacity-to-make-u-s-bound-products


اگر قصد دارید به بازار سرمایه 📈 وارد شوید

اپلیکیشن سیگنال 📲 به شما کمک می‌کند تا با کمترین زمان ⏱به اطلاعات مفیدی از بازار سرمایه دست پیدا کنید

📌صندوق‌های سرمایه گذاری و خدمات آنها

📌 قیمت لحظه‌ای سهام

📌نمودار پیشرفته

📌نمودار قیمتی

📌 قیمت لحظه‌ای ارز

📌 قیمت لحظه‌ای طلا و سکه

📌 قیمت جهانی نفت و فلزات

📌 قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال

📌اخبار و عوامل تاثیرگذار بر بازارهای سرمایه گذاری

و دیگر امکاناتی که به شما کمک می‌کند تا یک سرمایه گذاری مطمئن انجام دهید.

برای رسیدن به اطلاعات بالا فقط کافی است سیگنال را نصب کنید

🔗 https: //kutt. it/signal


‍ 🔴 مخالفت سناتورهای جمهوری خواه با فروش تسلیحات نظامی به عربستان

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

دست کم ۴ سناتور جمهوری خواه برای ارائه ۲۲ قطعنامه به کنگره در مخالفت با قراردادهای تسلیحاتی دولت ترامپ با عربستان سعودی به دموکرات‌ها خواهند پیوست.

این موضوع ممکن است مجلس سنا را روزها مشغول خود سازد و نزدیک‌ترین متحدان رئیس جمهور را با بخشی از سیاست خارجی او دچار اختلاف کند.

باب منندز سناتور ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا گفت: او اکنون آنقدر رای دارد که با تصمیم دونالد ترامپ برای اجرایی کردن قرارداد تسلیحاتی ۸٫۱ میلیارد دلاری خود با عربستان سعودی و دیگر کشورهای خاورمیانه به رغم مخالفت‌های کنگره مخالفت کند.

منندز گفت: «ما حالا چهار سناتور جمهوری خواه هم داریم که تعداد ما را برای تصویب (قطعنامه‌ها) به بالای حد نصاب می‌رساند. به عقیده من، مسئله در این مقطع فقط روند کار است.»

بر اساس قانون آمریکا، فروش‌های تسلیحاتی نیازمند موافقت کنگره این کشور است اما دولت ترامپ با ادعای تهدید ایران و با اعلام وضع اضطراری امنیت ملی مانع از هرگونه بازبینی این توافق جنجالی توسط نمایندگان آمریکا می‌شود.

سناتور «مایک لی» یکی از حامیان ۲۲ قطعنامه در مخالفت با این قرارداد تسلیحاتی خواهد بود. دولت ترامپ در ماه می‌با اعلان وضع اضطراری ملی اجرای این قرارداد را تسریع کرد. لی در مخالفت با این قرارداد به «لیندسی گراهام»، «رند پال» و «تاد یانگ» سناتورهای جمهوری خواه ملحق شده است.

قطعنامه‌های مخالفت با این قرارداد به ۵۱ رای نیاز دارد تا از کمیته روابط خارجی مجلس سنا خارج شود و به صحن بیاید. این قطعنامه‌ها پس از آنکه منندز هفته گذشته آنها را تقدیم کرد، به این کمیته ارجاع داده شدند.

اگر همه ۴۷ دموکرات مجلس سنا به این قطعنامه‌ها رای بدهند، رأی چهار سناتور جمهوری خواه به معنای آن است که این قطعنامه‌ها در صحن عمومی نیز به رای گذاشته خواهند شد.

مارک روبیو سناتور جمهوری خواه از ایالت فلوریدا گفت: قانونگذاران باید تغییر اختیارات اعلام وضع اضطراری را که به رئیس جمهور اجازه می‌دهد کنگره را دور بزند، بررسی کنند.

به گفته منندز، در باره هر قطعنامه می‌توان به مدت ۱۰ ساعت بحث کرد و اگر سناتورها نتوانند با قطعنامه‌ها به عنوان یک بسته برخورد کنند، این می‌تواند صحن مجلس سنا را به مدت ۲۲۰ ساعت به خود مشغول کند. وی گفت: اگر ما بر سر بررسی این قطعنامه‌ها در قالب یک بسته به توافق نرسیم، درباره هر کدام از آنها می‌توان ۱۰ ساعت بحث کرد. من لزوما دنبال چنین چیزی نیستم، اما باید دید چه می‌شود.

رای گیری در سنا درباره خارج کردن قطعنامه‌ها از کمیته ممکن است همین دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده انجام بگیرد.

منندز گفت: نمی‌داند آیا آنقدر رأی خواهد داشت که بتواند بر حق وتو ترامپ فائق آید. او گفت: بگذارید ابتدا ببینیم آیا قطعنامه‌ها به تصویب می‌رسند.

مارکو روبیو که جزو حامیان کنونی قطعنامه‌ها نیست، نیز گفت: مخالف بی توجهی دولت به نقش کنگره در قرارداد تسلیحاتی است.

او گفت: در مخالفت با اقدام ترامپ به طور بالقوه به چهار سناتور جمهوری خواه دیگر خواهد پیوست.

وی ادامه داد: قانونگذاران باید تغییر اختیارات اعلام وضع اضطراری را که به رئیس جمهور اجازه می‌دهد کنگره را دور بزند، بررسی کنند.

روزنامه نیویورک‌ تایمز اخیرا فاش کرد که دولت دونالد ترامپ، بدون اطلاع کنگره بمب‌‌های پیشرفته‌ ای به عربستان سعودی فروخته است.

ترامپ ۲۴ می‌با اعلام حالت فوق‌ العاده در آمریکا توانست ۲۲ قرارداد فروش سلاح را با اردن، امارات و عربستان سعودی به ارزش ۸٫۱ میلیارد دلار منعقد کند.

دولت آمریکا در توجیه این اقدام خود که مخالفت اعضای برخی از کنگره را در پی داشت، ادعا کرد فروش این سلاح‌‌ها به کشورهای مذکور با هدف «مقابله با ایران» صورت می‌ گیرد.

مطابق این قراردادها، آمریکا ۱۲۰ بمب با دقت بالا که از تولیدات شرکت «ریتیون» است، به امارات و عربستان سعودی فروخته است.

علاوه بر این بمب‌‌ها، تعمیر و نگهداری جنگنده‌‌های «اف- ۱۵» عربستان سعودی، صادرات توپ‌‌های جنگی «هویتزر» و سامانه‌‌های ضد تانک و سلاح‌‌های خودکار نیز جزو این قراردادها می‌ شود.

نیویورک تایمز می‌ نویسد کنگره آمریکا از بند پنجم که مربوط به تولید سیستم‌‌های کنترل و هدایت شونده بمب‌‌های نقطه‌ زن در عربستان سعودی است، بی اطلاع بوده و چنین قراردادی به معنای انتقال فناوی بسیار مهم برای امنیت ملی آمریکا به کشوری دیگر است و این اقدام در تضاد با وعده‌‌های انتخاباتی ترامپ است.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/senate-republicans-join-in-rebuke-of-trump-over-saudi-arms-sales


‍ 🔴 نقاشی ۴۵۰ میلیون دلاری داوینچی در دستان بن سلمان

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

گران‌ترین تابلو نقاشی با عنوان «منجی جهان» اثر لئوناردو داوینچی در کشتی تفریحی محمد بن سلمان قرار دارد. پیشتر در گزارش‌هایی اعلام شده بود که این تابلو نقاشی با مبلغی نجومی به ولیعهد عربستان فروخته شده است.

کنی شاچتر، یکی از دلالان هنر در لندن اعلام کرد: این نقاشی در قایق لوکس تفریحی ولیعهد عربستان قرار دارد تا پس از آن، در شهر العلا (یک شهر و منطقه باستانی در عربستان سعودی) قرار گیرد.

عربستان سعودی به دنبال تبدیل این منطقه به عنوان مقصد گردشگری و فرهنگی است.

تابلو نقاشی «سالواتور موندی» یا همان «منجی جهان» اثر داوینچی توانست در سال ۲۰۱۷ رکورد گران‌قیمت‌ترین نقاشی جهان را در حراجی «کریستی» بشکند. این اثر نقاشی به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار فروخته شده بود.

از زمانی که این تابلو در سال ۲۰۱۷ فروخته شد، ابهاماتی در مورد مکان قرار داشتن آن ایجاد شد. قدمت این تابلو به ۵۰۰ سال می‌رسد.

منتقدان می‌گویند که دریا ممکن است مکان مناسبی برای نگه داشتن نقاشی‌های گران قیمت نباشد، چراکه در آنجا ممکن است این آثار آسیب ببینند.

پایگاه «آرت نیت» نیز گزارش داد که این اثر در کشتی محمد بن سلمان می‌ماند تا مرکز فرهنگی در منطقه العلا در عربستان تاسیس شود.

البته درباره نقاش اصلی این اثر شک و تردیدهایی وجود دارد. بسیاری از کارشناسان هنر بر این باور هستند که این نقاشی توسط لئوناردو داوینچی کشیده نشده است بلکه توسط یکی از دستیارانش در کارگاه او کشیده شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که این نقاشی توسط بدر بن عبدالله، شاهزاده سعودی و وزیر فرهنگ عربستان به نمایندگی از ولیعهد خریداری شده بود.

ریاض این گزارش را تایید یا تکذیب نکرده است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/da-vinci-s-۴۵۰-million-masterpiece-kept-on-mbs-s-yacht-artnet?srnd=premium-europe


‍ 🔴 تهدید جدی ترامپ نسبت به رئیس جمهور چین

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص گفت: اگر دیداری میان شیء جینگ پینگ رئیس جمهوری چین با من در حاشیه نشست جی- ۲۰ در ژاپن به انجام نرسد، اعمال تعرفه تجاری بر کالاهای این کشور به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار فورا به اجرا در می‌آید.

دونالد ترامپ گفت: چین ارزش پول ملی خود را عامدانه پایین می‌آورد؛ باید در برابر این اقدام پکن کاری کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: موضوع هوآوی ممکن است بخشی از توافق تجاری میان واشنگتن و پکن باشد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/trump-says-he-ll-raise-tariffs-on-china-again-if-xi-skips-g۲۰


‍ 🔴 چشم انداز مبهم بازار نفت در سال ۲۰۲۰

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

با گذشت نیم دهه از پرداخت هزینه‌های پایین در پروژه‌های جدید، تصور می‌شد تولید نفت با کاهش رو به رو شود و میزان تقاضا به سبب ایجاد تحول در بازار انتقال نفت خام بالاتر رود.

به همین جهت بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی بر این باورند که سال آینده میلادی، سال آنها است

شماری از تحلیلگران بر این باورند اگر قرار باشد نفت خام به مدار بشکه‌ای ۱۰۰ دلار بازگردد، این اتفاق احتمالا در سال ۲۰۲۰ به وقوع خواهد پیوست.

اولین پیش بینی مربوط به چشم‌انداز نفت ۲۰۲۰ روز جمعه هفته گذشته توسط آژانس بین‌المللی انرژی اعلام شد.

بررسی پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط مشاوران از میزان تعادل عرضه و تقاضا در بازار نفت، نشان دهنده عرضه بیش از حد است.

همچنین این پیش‌بینی‌ها کمبود مورد انتظاری را نشان نمی‌دهد که موجبات افزایش قیمت نفت را فراهم می‌آورد.

در این خصوص مشاوران و ناظران چند مقصر را مانند بالا رفتن تولید نفت شیل، کاهش رشد اقتصاد جهانی و چشم‌انداز تشدید جنگ تجاری را بر شمرده‌اند.

راجر دیوان، یک ناظر اوپک در شرکت مشاوره اچ آی اس مارکت، میزان تعادل عرضه و تقاضا را برای ۲۰۲۰ نگران کننده توصیف کرد و افزود: «کاهش تقاضایی که ما به دنبال آن هستیم موجبات سخت‌تر شدن شرایط را فراهم خواهد کرد.»

ویژگی‌های بازار نفت شبیه یک بازار سهام است و نشانه‌های موجود از عرضه بیش از حد در سال ۲۰۲۰ حکایت دارد.

به رغم تشدید فشارها بر بازار جهانی نفت به سبب بروز بحران آلودگی در روسیه و تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا، بهای هر بشکه نفت خام در معاملات هفته گذشته به کمتر از ۶۰ دلار در هر بشکه رسید که این رقم ۲۰ درصد نسبت به ۷۵ دلار ماه آوریل پایین‌تر بود.

اگر پیش‌بینی ۲۰۲۰ درست پیش رود؛ اوپک ملزم به حفظ کاهش تولید خود در مدت زمان طولانی‌تری خواهد شد تا از افزایش ذخایر نفت جهان جلوگیری کند.

اوپک و متحدانش طی چند هفته آینده در وین گرد هم می‌آیند تا در خصوص سیاست تولید در نیمه دوم ۲۰۱۹ تبادل نظر کنند.

گرچه آژانس بین‌المللی انرژی هنوز اولین چشم‌انداز خود را برای ۲۰۲۰ به تفصیل منتشر نکرده است ولی در دورنمای پنجساله از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ پیش‌بینی شده میزان تقاضای نفت در سال آینده میلادی به ۱۰۲ میلیون بشکه در روز برسد.

میزان تولید از سوی کشورهای غیر اوپک با احتساب میعانات گازی اوپک به ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

ارقام مذکور نشان می‌دهد همچنان جای خالی ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه‌ای برای اوپک بر سر جای خود باقی است که این رقم تقریبا نزدیک به میزان تولید فعلی آن به شمار می‌آید.

آژانس بین‌المللی انرژی چشم‌انداز عرضه غیر اوپک را برای ۲۰۱۹ افزایش و پیش بینی تقاضا را کاهش داده است. این مساله حاکی است چنانچه اوپک با همین سطح به تولید خود ادامه دهد، تولید نفت در ۲۰۲۰ از عرضه بیشتر خواهد شد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۹/bulls-beware-the-۲۰۲۰-oil-market-is-quickly-turning-ugly


🔴 فروریختن ساعتی قیمت‌ها در بازار خودرو

امروز دوشنبه شاهد کاهشی‌ترین قیمت‌ها طی ۳۰ روز گذشته بوده‌ایم. طی معاملات امروز به طور میانگین خودروها ۲ تا ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند.

از صبح روز گذشته بازار خودرو با شوک بسیار بزرگی روبه رو بوده است.

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 کری لم: لایحه استرداد مظنونان به چین لغو نخواهد شد

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

کری لم رئیس اجرایی هنگ‌کنگ در جمع خبرنگاران در واکنش به اعتراضات گسترده مردم این کشور علیه لایحه استرداد مظنونان به چین گفت: علیرغم اعتراضات گسترده مردم هنگ‌کنگ لایحه استرداد مظنونان به چین لغو نمی‌شود.

اجرای این طرح ضروری است و برخلاف نگرانی‌ها جوانب حقوق بشری در آن بررسی شده است.

طبق لایحه استرداد، مظنونان برای محاکمه باید به چین فرستاده شوند. این ترس وجود دارد که با این لایحه، چین مخالفان سیاسی خود را هدف قرار دهد.

لم طراحی این لایحه از سوی چین را رد کرد و گفت که طراحی آن ناشی از وجدان و تعهد هنگ‌کنگ است.

قرار است دولت کنگ هنگ برای دومین بار این لایحه را در روز چهارشنبه بررسی کند.

اما منتقدان این لایحه می‌گویند که ساکنان مستعمره پیشین بریتانیا، ممکن است تحت سیستم قضایی چین، قرار گیرند و این لایحه می‌تواند به تضعیف بیشتر استقلال قضایی هنگ‌کنگ منجر شود.

روز گذشته (یکشنبه، ۹ ژوئن) صدها هزار معترض در هنگ‌کنگ به خیابان‌ها آمدند تا علیه لایحه استرداد مظنونان به چین اعتراض خود را به نمایش بگذارند.

رسانه‌های چینی می‌گویند که پشت این اعتراضات نیروهای خارجی قرار گرفته‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، پوشش خبری اعتراضات روز یکشنبه در هنگ‌کنگ شدیدا در چین سانسور شد و دسترسی به خبرهای مربوط به اعتراضات در رسانه‌های اجتماعی مسدود شد.

با آنکه پلیس می‌گوید تعداد معترضان تظاهرات روز یکشنبه حدود ۲۴۰ هزار نفر بوده، اما برگزارکنندگان آن تعداد معترضان را بیش از یک میلیون اعلام کرده‌اند.

اگر گفته برگزارکنندگان این اعتراضات واقعیت داشته باشد، این بزرگترین اعتراض مردمی از سال ۱۹۹۷ بوده است؛ سالی که بریتانیا هنگ‌کنگ را تحویل چین داد.

هنگ‌کنگ با ۲۰ کشور جهان از جمله انگلیس و آمریکا قرارداد استرداد مظنونان را دارد. اما با وجود بیش از دو دهه مذاکره هنوز قراردادی با چین برای استرداد مظنونان ندارد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۱۰/hong-kong-vows-to-pursue-extradition-bill-despite-huge-protest?srnd=politics-vp


‍ 🔴 احتمال ریزش قیمت دلار به زیر ده هزار تومان

تصویر زیر نمودار قیمت دلار در چند سال اخیر را در تایم فریم هفتگی نمایش می‌دهد. سقف این نمودار حدود ۱۹۴۰۰ و در شهریور سال ۹۷ ثبت شده و پس از آن شاهد اصلاح قیمت دلار بودیم.

آنچه که با قطعیت میتوان گفت این است که اصلاح قیمت از شهریور ۹۷ تا امروز ساختاری مشابه ساختار flat شکل داده و تقریبا از اواسط اردیبهشت ۹۷ وارد موج [C] از این ساختار اصلاحی بلندمدت شده است. این قسمت قطعی ماجراست و اینکه قیمت هنوز درون یک اصلاح احتمالا پیچیده قرار دارد.

چیزی که مشخص نیست و تقریبا امروز با هیچ متر و معیاری قابل پیش بینی نخواهد بود این است که این موج C تا کجا ادامه خواهد داشت و کف قیمت دلار در کجا بسته خواهد شد. امروز و با شواهد فعلی پیش بینی محتمل‌تر این است که دلار باید قیمت‌های زیر ۹۷۰۰ تومان را لمس کند. تنها اتفاقی که میتواند احتمال این ریزش قیمت را منتفی کند این است که ریتم ریزش قیمت در هفته‌های آینده فرسایشی و با صرف زمان باشد. در این صورت احتمالا بازار علاقه‌ای به ریزش زیاد قیمت نخواهد داشت و اصلاح قیمت در قالب موج C زودتر از ۱۰ هزارتومان پایان خواهد یافت.

به طور کلی معتقدم تا چند ماه آینده قیمت دلار جهش معنی داری نخواهد داشت و بازار با فشار عرضه مواجه خواهد بود و اگر هم نوسان مثبتی رخ دهد اشتباه خریداران است و با فشار عرضه فروشندگان خیلی زود جبران خواهد شد. تا آن زمان باید ریتم حرکت قیمت را زیر نظر گرفت. امروز و با این نمودار هدف قیمت دلار زیر ۱۰ هزارتومان است مگر اینکه طی هفته‌های آینده بازار طور دیگری رفتار کند و نشان دهد علاقه‌ای به ریزش تند و تیز قیمت ندارد.

🔅تحلیلگر: «دکتر علی احمدی»

@innovestment

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 کاهش رشد اقتصادی در انتظار کره‌جنوبی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

کره‌جنوبی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قطعات اکترونیکی جهان با شروع جنگ اقتصادی با مشکلات زیادی همچون گران شدن مواد اولیه و همینطور میکروچیپ‌ها مواجه شد. تولید ناخالص داخلی این کشور به تبع کاهش یافته است.

کره‌جنوبی اعلام کرد که در صورت تداوم افزایش تنش‌ها در اقتصاد جهانی این کشور با ریسک کاهش رشد اقتصادی در طولانی‌مدت مواجه خواهد بود.

«یون جانگ وون» وزیر اقتصاد کره‌جنوبی برخلاف گفته پیشین خود در ماه می‌مبنی بر رشد اقتصادی رو به بالای این کشور به‌رغم مشکلات جهانی، گفت: در سه ماهه اول سال جاری با تنش‌های زیادی در سطح بین المللی روبه‌رو بودیم که اقتصاد ما را با چالش مواجه کرد. مسائلی همچون جنگ تجاری و بحث گران شدن میکروچیپ‌ها.

چشم‌انداز ناامید کننده چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و پیشتاز تکنولوژی این قاره در حالی ست که تولید ناخالص داخلی سه ماه اول این کشور برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۲ میلادی با ۰٫۴ درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

یون همینطور افزود: اقتصاد ما در حال عبور از این مساله است و آمارها حاکی از این خواهد بود که ما کمبود ماه می‌را جبران خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: در صورتی که تورم ما روی مقدار یک درصد باقی بماند، شاهد کاهش قیمت‌های افزایش یافته خواهیم بود.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۹/south-korea-warns-of-prolonged-downside-risk-to-economic-growth


‍ 🔴 توافق مکزیک و آمریکا و اعلام انصراف ترامپ از وضع تعرفه بر کالاهای مکزیکی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

یک هفته پس از تهدید دونالد ترامپ به وضع تعرفه بر کالاهای مکزیکی در صورت اهمال مکزیک در کنترل مهاجران غیرقانونی، خبرها حاکی از توافق واشینگتن و مکزیکوسیتی در این زمینه است.

پس از چند روز مذاکره، مکزیک پذیرفته است که جلو مهاجرت غیرقانونی از خاک خود را بگیرد و رئیس جمهور آمریکا نیز در مقابل از وضع تعرفه بر واردات کالاهای مکزیکی انصراف داد.

حدودا یک هفته پیش دونالد ترامپ در یک توئیت اعلام کرد که از تاریخ دهم ژوئن بر همه کالاهای وارداتی از مکزیک پنج درصد تعرفه اعمال خواهد شد و هر ماه این رقم اضافه خواهد شد تا اول اکتبر به ۲۵ درصد برسد، مگر آن که دولت مکزیک در مقابل پدیده مهاجرت غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر وارد عمل شود.

مکزیک بعد از چین بزرگ‌ترین صادرکننده کالا به آمریکا است.

همین امر باعث شد که مکزیکی‌ها بلافاصله برای مذاکره به واشینگتن بیایند و حتی هم‌حزبی‌های دونالد ترامپ یعنی جمهوری‌خواهان از این تهدید او انتقاد کردند.

دو کشور در یک بیانیه مشترک اعلام کرده‌اند که پس از سه روز مذاکره در این باره به توافق رسیده‌اند.

طبق این بیانیه، مکزیک پذیرفته است که بلافاصله در سراسر مرز خود با ایالات متحده کنترل روی مهاجرت غیرقانونی را افزایش داده و «مهاجرانی را که قصد پناهندگی به آمریکا دارند تا زمان رسیدگی به پرونده‌شان در خاک خود نگه دارد».

طرح موسوم به «ماندن در مکزیک» تازه نیست و پیشتر سازمان‌های حقوق بشری در ایالات متحده به آن ایراد گرفته و از آن رسما شکایت کرده‌اند.

به گفته این سازمان‌ها، طرح مذکور جان پناهجویان را به خطر می‌اندازد، چرا که آنها مجبورند تا زمان رسیدگی به پرونده‌شان در شهرهایی در مرز تکزاس اقامت داشته‌ باشند که محل فعالیت کارتل مواد مخدر است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۸/trump-gets-mexico-deal-and-once-again-backs-away-from-tariffs?srnd=premium-europe


💰اگر می‌خواهید از تیر ماه ۱۳۹۸ مثل حرفه ای‌ها در بازار ارزهای دیجیتال درآمد داشته باشید👇

🎯 این پیشنهاد ویژۀ کانال تلگرامی بلومبرگ فارسی را جدی بگیرید:

💎باشگاه کسب و کار ایرانیان به عنوان بهترین مرجع آموزش «ارزهای دیجیتال» با بهره مندی از مدرسین با تجربۀ خود ۴مین دورۀ تخصصی درآمدزایی از رمز ارزها را با عنوان Crypto Experts در جهاد دانشگاهی «دانشگاه صنعتی شریف تهران» برگزار می‌کند.

💻این دورۀ بی نظیر، کاملا کارگاهی و مهارت محور است و تمام نکات کاربردی و مهمی که شما برای کسب درآمد از رمز ارزها به آن نیاز دارید در این دوره تدریس میشود.

⌛️این دورۀ پرمحتوا و پرنکته فقط ۲بار در سال برگزار میشود بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که از فرصت باقیمانده استفاده نموده و حضورتان را در کنار یک تیم باتجربه و با انگیزه قطعی کنید.

🎓 در پایان دوره ضمن دریافت یکی از معتبرترین گواهینامه‌های بین المللی از آکادمی MPT اتریش، کماکان از پشتیبانی آموزشی نیز بهره مند خواهید شد.

📡کانال تلگرامی باشگاه کسب و کار ایرانیان: @IranbizclubOfficial

📱مسئول ثبت نام: خانم مهندس سهرابی ۰۹۱۹۱۲۰۳۱۰۰

@IranBizClub۱

☎️ دفتر: ۰۲۱۸۸۵۶۳۵۵۰


دورهٔ تخصصی ارزهای دیجیتال 📉🤑💰📊

در این دورهٔ تخصصی شما تمام روشهای کسب درآمد از رمزارزها را خواهید آموخت. بعد از این دوره هر جای دنیا که باشید در هر ساعتی از شبانه روز فقط با یک لپ تاپ میتوانید درآمد دلاری داشته باشید💲💵💰

این دورهٔ ۲۴ ساعته به دو صورت حضوری و آنلاین ارائه میشود و در پایان دوره از آکادمی بین المللی MPT اتریش به شرکت کنندگان مدرک کریپتو مستری اهدا خواهد شد 🎓📝

برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در بنر تماس بگیرید یا در هر ساعتی از شبانه روز با آیدی تلگرامی زیر پیام بدهید:

@iranbizclub۱

مشاور شما: سارا سهرابی

👆👆👆


‍ ‍ ‍ 🔴 هشدار شدید الحن آمریکا به سوریه در مورد استفاده از سلاح‌های شیمیایی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مایکل مولروی معاون وزارت دفاع آمریکا در سخنانی واهی سوریه را تهدید کرد که در صورت استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی دمشق به آن پاسخ خواهد داد.

معاون وزارت دفاع آمریکا در این خصوص گفت: آمریکا وهمپیمانانش به سرعت و به صورت مناسبی به این اقدام احتمالی سوریه واکنش نشان خواهند داد.

گفتنی است در ۷ آوریل ۲۰۱۷، آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دمشق، پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک «تام هاوک» هدف قرار داده بود.

در همین رابطه، گروههای مخالف دولت سوریه شامگاه شنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ محله الخالدیه در حلب سوریه را با راکتهای حاوی گاز کلر هدف قرار دادند که بر اثر این حملات بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان سوری به شدت زخمی شدند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۷/u-s-warns-syrian-forces-against-chemical-weapons-in-idlib-fight


‍ ادامه ….

یکی از دانشجویان چینی که به دلیل عدم تمدید ویزایش مجبوربه بازگشت به پکن شد، گفت: نگران تحقیقات علمی ای هستم که باید سال‌ها به طول می‌انجامید. معاون وزارت تعاون و همکاری بین المللی وزارت آموزش عالی چین گفت: «اقدامات طرف آمریکایی موجب سردرگمی در مبادلات آموزشی و همکاری‌های آموزشی چین و آمریکا شده است.» «ما امیدواریم طرف آمریکایی اقدامات اشتباه خود درباره دانشجویان را در اسرع وقت تصحیح کند، نگرش مثبت‌تری نسبت به رفت و آمد دانشجویان پیدا کند و اقدامات بیشتری را برای ارتقاء مبادلات آموزشی، علمی و همکاری‌های دوجانبه دانشگاه‌های چین و واشنگتن انجام دهد.»

این وزارتخانه با انتقاد از آنچه گفته شد، اتهامات غیرقانونی آمریکا به چین تحت عنوان «فعالیت‌های جاسوسی غیر رسمی» را مورد انتقاد قرار داد. این وزارتخانه به دانشجویان چینی درباره محدودیت‌های تحصیلی در آمریکا گفت، این سختگیری‌ها پیامی جز تغییر نگرش را به دنبال ندارد.

روزنامه حزب کمونیست چین نوشت: «اعمال محدودیت آمریکا علیه دانشجویان و دانش پژوهان چینی مقیم آمریکا و ایجاد مانع بر سر راه پیشرفت علمی آنان بخاطر این است که واشنگتن نگران است، چینی‌ها مدیریت تکنولوژی‌های پیشرفته جهان را به دست آورند لذا تمام سعی خود را بکار بسته تا سد راه پیشرفت چین شود. این روزنامه در تفسیر خود افزود:» کاهش چشمگیر تعداد دانشجویان چینی که در ایالات متحده آمریکا تحصیل می‌کنند، قطعا موجی از شوک را به صنعت آموزش آمریکایی وارد خواهد کرد. "

• اخراج محققان چین از آمریکا

علی رغم آنکه جین پینگ رییس جمهور چین، سال گذشته در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ مشکلات دانشجویان چینی را با دونالد ترامپ مطرح کرد و ترامپ نیز قول مساعد داد که آمریکا از ورود دانشجویان چین به کشورش استقبال می‌کند اما رسانه‌های چینی می‌گویند: کاخ سفید حاضر نشد هیچگونه توافقنامه‌ای در این زمینه با چین امضاء کند.

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۷، استراتژی امنیت ملی خود را برای بررسی پرونده‌های ویزا و اعمال محدودیت برای دانشجویان خارجی که برای تحصیل در زمینه علوم فناوری، مهندسی و ریاضیات از سایر کشورها به آمریکا می‌آیند را تعیین و اعلام کرد. دولت ترامپ گفت: باید اطمینان حاصل شود که از طریق آنان مالکیت معنوی به رقبا منتقل نخواهد شد. به این ترتیب، وزارت امور خارجه آمریکا در ماه ژوئن اعلام کرد ویزای دانشجویان چینی که در زمینه علوم و مهندسی تحصیل می‌کنند را محدود می‌کند. وزارت خارجه چین با اعلام موضع خود گفت: «کارکنان و مبادلات فرهنگی بین دو کشور» نباید سیاسی شود ".

• بازگشت استعدادها به چین

در حالیکه فشار ویزای دانشجویی ممکن است به حمایت از تحقیقات آمریکا بیانجامد، اما می‌تواند به بازگشت دانشمندان چینی به کشورشان کمک کند.

دانشگاه جینان بعنوان یکی از برترین دانشگاه‌های چین، ازآقای «لی» و کارکنان آزمایشگاه او خواسته است که شرکت‌های چینی مشتاق هستند تا ایده‌های وی برای دره سیلیکون ولی را به آنان ارائه کند تا از آنها بهره مند شوند.

رن ژنگفی بنیانگذار شرکت فن آوری‌های هوآوی، هفته گذشته گفت: «البته ما خوشحال هستیم که ایده هایمان را در اختیار کشور خودمان قرار دهیم اگر آنان به این فناوری‌ها نیازمند باشند.»

رییس جمهور چین بارها و بارها در سال ۲۰۱۲ استفاده از «نوآوری‌های بومی» را برای استفاده در فناوری‌های اصلی خواستار شده است. وی اصلاحاتی را در آموزش عالی در این خصوص ایجاد کرده است.

طبق گزارش‌های شاخص جهانی سال ۲۰۱۸، آمریکا ششمین رتبه را در فهرست شاخص نوآوری جهانی در اختیار دارد و در عوض چین در این زمینه در جایگاه هفدهم فهرست نوآوری قرار گرفته است. مدیر مرکز همکاری چین و آمریکا در دانشکده‌ی بین المللی دانمارک، گفت: «غیر ممکن است آمریکا برای فناوری و نوآوری روی چین حساب کند، و چین برای مدت کوتاهی از مطالعات در این زمینه آگاهی داشته است.» چین گزینه‌ای بهتر از اعتماد به نفس خود برای توسعه استعدادها با تکنولوژی بالا ندارد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۳/trump-s-next-trade-war-target-chinese-students-at-elite-schools


🔴 شناسایی دانشجویان نخبه چین در آمریکا هدف بعدی ترامپ در جنگ تجاری

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

اولین اقدامات ترامپ در جنگ تجاری علیه چین با اعمال تعرفه بر محصولات وارداتی چین آغاز شد.

جنگ تجاری سپس با تحریم فناوری‌های چینی نظیر اعمال محدودیت و تحریم بر محصولات هوآوی ادامه پیدا کرد و حالا ترامپ در گام جدید جنگ تجاری قصد دارد دانشجویان نخبه چینی را که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند و فناوری آمریکایی را فرا گرفته و به چین منتقل می‌کنند هدف قرار دهد.

دولت ترامپ در تلاش است بهترین و درخشان‌ترین دانشجویان چینی را که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند هدف تحریم‌های خود قرار دهد. به همین دلیل دولت وی محققان و پژوهشگرانی را که به نوعی با پکن مرتبط هستند شناسایی کرده تا به زودی ویزای رفت و آمد آنان به ایالات مختلف آمریکا را محدود کند.

دولت ترامپ در حالی برای تحریم دانشجویان چینی برنامه ریزی می‌کند که بسیاری از مشاغل در این کشور در دست دانشجویان چینی است.

• جنگ تجاری آمریکا به دانشجویان چین رسید

بسیاری از دانش آموختگان و دانش پژوهان چینی مقیم آمریکا در هفته‌های اخیر به شبکه خبری بلومبرگ گفتند رفتار اطرافیان در محل کار و دانشگاه هایشان با آنان بسیار غیردوستانه شده است و روز به روز عرصه برآنان تنگ ترمی شود. دانشگاه «اموری» Emory)) نیز عذردو استاد آمریکایی چینی تباررا در ماه جاری خواسته و آنان را از دانشگاه اخراج کرده است.

وزارت آموزش عالی آمریکا هشدارداد از روز دوشنبه سخت گیری‌ها در مورد صدور ویزا برای دانشجویان چینی افزایش خواهد یافت. «لیو یوآنلی» مدیردانشکده بهداشت عمومی هاروارد که به عنوان رئیس دانشکده پزشکی فعالیت دارد گفت: "از اینکه این درگیری‌های بی جهت درحوزه علمی رخ می‌دهد بسیار ناراحت و نگران هستم.

وی می‌گوید اعمال این محدودیت‌ها برای دانشمندان و دانشجویان چینی، عملی غیر منطقی است و بر خلاف ارزش‌های اصولی کشوربزرگی نظیر آمریکا است. «» لیو «یکی از شرکت کنندگان برنامه استخدامی» هزاران استعداد" چین است که از سال ۲۰۰۸ به منظور تشویق شهروندان مستعد چینی برای کمک به توسعه اقتصادی کشورشان شروع به کار کرد تا به شکوفایی اقتصاد چین کمک کند. به تازگی، چین تصمیم گرفته برنامه استخدام هزاران استعداد چینی را منتفی اعلام کند به خاطر اینکه نگران متوقف کردن فعالیتش توسط آمریکاست.

• افزایش شک و تردیدها

تحولات بین آمریکا و چین اذعان دارد که چگونه مناقشه تجاری اساسا رابطه بین دو اقتصاد بزرگ جهان را ازوابستگی به افزایش سوء ظن تغییر داد. دونالد ترامپ، با اعمال محدودیت‌های شدید برکالاهای چین، پس از گفت وگوهای شکست خورده‌اش با پکن درباره جنگ تجاری، لیست سیاهی از افراد خارجی غیرقابل اعتماد تهیه کرده است که به پیش بینی وال استریت اگر دولت ترامپ درباره آنها محدودیت اعمال کند، باید به زودی شاهد وقوع یک رکود جهانی باشیم.

آموزش عالی طی چندین دهه، نقطه قوت محکمی برای همکاری میان ملت‌ها بوده است، شماردانشجویان چین در دانشگاه‌های آمریکا و دسترسی آنان به بهترین مراکز تحقیقات جهان در سال‌های گذشته به سرعت افزایش یافته است. با توجه به گزارش سازمان آموزش بین المللی آمریکا، دانشگاه‌های آمریکا میزبان بیش از ۳۶۰ هزار دانشجوی چینی درسال گذشته بوده‌اند و شمار دانشجویان چینی در آمریکا بیش از دانشجویان سایر کشورهاست. این درحالی است که به دلیل تنش‌های تجاری، رشد شمار دانشجویان چینی کندتر شده و تعداد آنان در سال گذشته ۳٫۶ درصد افزایش یافته است.

این تعداد، تقریبا نیمی از رشد تعداد دانشجویان چینی نسبت به سال گذشته است. طبق گزارش جدید دولت چین، سهم دانشجویان چینی که تحت حمایت دولت چین در سه ماه اول امسال به دانشگاه‌های آمریکا راه یافته‌اند به میزان ۱۳٫۵ درصد افزایش داشته است که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ به میزان ۳٫۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

• کند شدن روند تمدید ویزا

یکی ازدانشجویان چینی نامزد دکترای فناوری در موسسه ماساچوست آمریکا می‌گوید، تمدید سالانه ویزای دانش آموزان چینی که پیش از این طی سه هفته انجام می‌شد در حال حاضر با عمیق‌تر شدن اختلافات و جنگ تجاری آمریکا و چین به طولانی‌تر شده و به چهارماه افزایش یافته است.

ادامه ….


‍ 🔴 ناسا: با شبی ۳۵ هزار دلار در ایستگاه فضایی اقامت کنید

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

ناسا برای اولین بار اعلام کرد که به شهروندان عادی امکان بازدید از «ایستگاه فضایی بین المللی» را می‌دهد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ناسا این موضوع را روز جمعه ۷ ژوئن اعلام کرد. ایستگاه فضایی بین المللی تنها جایی است که در حال حاضر، انسان‌ها بیرون از کره زمین، در آن زندگی می‌کنند.

ناسا تور سفر به ایستگاه فضایی بین المللی را به طور مستقیم نمی‌فروشد اما به شرکت‌های تجاری اجازه می‌دهد ترتیب چنین سفرهایی را بدهند.

ناسا قصد دارد که برای هر شب اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی، ۳۵ هزار دلار آمریکا دریافت کند که شامل استفاده از امکانات آن از جمله هوا و آب می‌شود.

تخمین زده میشود مسافران احتمالا مبلغی معادل ۵۸ میلیون دلار برای یک دور سفر پرداخت خواهند کرد

مطابق اعلام مقام‌های ناسا، فضانوردانی که به طور شخصی به ایستگاه فضایی می‌روند می‌توانند تا ٣٠ روز در آنجا اقامت داشته باشند.

سالانه تا دو فضانورد شخصی خواهند توانست به ایستگاه فضایی بروند.

ناسا می‌گوید مسئولیت آموزش و تضمین آمادگی جسمانی فضانوردان شخصی به دو شرکت‌ فضایی خصوصی سپرده می‌شود.

شرکت اسپیس‌ایکس ایلان ماسک با کپسول دراگون، و بویینگ با فضاپیمای ستاره‌پیما در این پروژه مشارکت خواهند کرد و احتمالا از فضانوردان شخصی حدود میلیون دلار «کرایه» می‌گیرند.

پیشتر فعالیت اقتصادی در ایستگاه فضایی بین‌المللی ممنوع بود و فضانوردان اجازه نداشتند در پژوهش‌های با اهداف تجاری شرکت کنند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در مالکیت ناسا نیست. ساخت آن، که در سال ١٩٩٨ آغاز شد، با مشارکت روسیه بود.

روسیه رویکرد سهلگیرانه‌تری به استفاده‌های تجاری داشته و در سال ٢٠٠١ دنیس تیتو، سرمایه‌دار آمریکایی را به فضا برد. او با پرداخت ٢٠ میلیون دلار اولین گردشگر فضایی تاریخ شد.

شرکت‌های توریستی رقم بسیار بیشتری از مسافران دریافت خواهند کرد تا هزینه راکت مورد استفاده برای اعزام مسافران و همچنین سودآوری را نیز در بر بگیرد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۷/long-distance-trip-nasa-opening-space-station-to-visitors


‍ 🔴 پهپاد جدید سرویس پرایم ایر کمپانی آمازون

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

کمپانی آمازون به تازگی از پهپاد جدیدی برای سرویس ارسال کالای پرایم ایر خود رونمایی کرده که قادر است مانند یک هلیکوپتر به صورت عمودی از زمین بلند شده و فرود بیاید و در طول پرواز، مانند یک هواپیما حرکت کند.

پهپاد مورد بحث با استفاده از طیف وسیعی از سنسورها، دوربین‌ها و نرم افزارهای تشخیص محیط در کنار هوش مصنوعی، می‌تواند به راحتی از موانع مختلفی مانند دودکش‌ها و کابل‌های برق و تلفن دوری کند. علاوه بر موانع ثابت، پهپاد پرایم ایر قادر به تشخیص اجسام متحرک نیز هست و با پاراگلایدرها برخورد نخواهد داشت.

به گفته جف ویلکی مدیرعامل بخش مشتریان آمازون، تشخیص انواع کابل و سیم در ارتفاع پایین یکی از دشوارترین بخش‌های کار بوده که به لطف سنسورهای قوی و برنامه‌های دید کامپیوتری میسر شده است. پهپاد جدید به عنوان بخشی از برنامه آینده پرایم ایر به نمایش درآمده و قرار است سفارش‌های سبک وزن مشتریان را در کمتر از ۳۰ دقیقه به دستشان برساند.

کمپانی آمازون همچنین سرویس پرایم ایر را به عنوان راه حل کمکی برای بهبود وضعیت آلودگی هوا معرفی کرده و اظهار داشته که انجام خرید به صورت اینترنتی و تحویل آن توسط پهپاد، از یک سو جا به جایی‌های کوتاه درون شهری مشتریان را حذف کرده و از سوی دیگر نیازی به حمل کالا توسط خودرو یا وانت ندارد؛ پهپادهای مورد استفاده هم از انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند که این موارد در کنار هم به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای کمک خواهد کرد

گفتنی است پیش از این منتقدان نسبت به عدم توجه آمازون به تغییرات جوی واکنش نشان داده بودند که در پاسخ به این نگرانی‌ها، شرکت آمریکایی اعلام کرده که تا سال ۲۰۳۰ میلادی نیمی از ارسال‌های خود را از طریق روش‌های عاری از گازهای گلخانه‌ای انجام خواهد داد.

آمازون همچنین اظهار داشته که علاوه بر استفاده از پهپادها، در تلاش است بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز خود را از طریق پنل‌های خورشیدی تأمین کند و از خودروهای الکتریکی در ناوگان خود استفاده نماید.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۵/amazon-poised-to-test-chopper-plane-mashup-for-drone-deliveries


‍ 🔴 ماکرون: در رابطه با مسئله ایران کاملا با پرزیدنت ترامپ هم نظر هستم

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

رئیس جمهور آمریکا که در فرانسه به سر می‌برد گفت که در زمینه پرونده هسته‌ای ایران با همتای فرانسوی خود اشتراک نظر دارد.

دونالد ترامپ، روز پنج‌شنبه ۶ژوئن در شهر کان در شمال غربی فرانسه در حضور میزبان خود امانوئل ماکرون گفت: «فکر نمی‌کنم که [درباره پرونده هسته‌ای ایران] اختلاف نظری داشته باشیم. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم که ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که برای شرکت در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد پیاده‌سازی نیروهای متفقین در پایان جنگ جهانی دوم در فرانسه به سر می‌برد گفت که در زمینه پرونده هسته‌ای ایران با همتای فرانسوی خود اشتراک نظر دارد.

ترامپ در حالی چنین سخنانی را بیان کرده است که ایران می‌گوید تولید سلاح هسته‌ای ندارد. آقای ترامپ گفت: «ایران کشوری است که اکنون روزگار سختی را می‌گذراند.»

وی پیش از این گفته بود که مایل به مذاکره با ایران است.

امانوئل ماکرون نیز در حضور میهمان خود گفت که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای «هدف مشترک» فرانسه و آمریکاست.

رئیس جمهوری فرانسه نیز این سخنان را در حالی بیان کرد که همگام با شرکای اروپایی دیگر خود با خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های اقتصادی جاری علیه ایران مخالفت کرده است.

ماکرون تأکید کرد: «ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هدف مشترک فرانسه و آمریکاست و برای تأمین این هدف باید مذاکرات بین‌المللی انجام شود.»

وی ادامه داد: ما اهداف مشترکی با امریکا در خصوص ایران داریم. باید مطمئن شویم که آنها به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کنند. ما تا سال ۲۰۲۵ ابزاری در اختیار برای این کار داریم و باید فراتر از آن برویم و برای زمانی طولانی‌تر اطمینان حاصل کنیم.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۶/trump-and-macron-say-they-have-the-same-goals-on-iran


‍ ‍ ‍ 🔴 منتفی شدن ادغام دو کمپانی رنو و فیات-کرایسلر

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت فیات کرایسلر به رنو اطلاع داد که از پیشنهاد خود برای ادغام با این شرکت صرف‌نظر کرده است.

این اقدام پس از آن انجام شد که هیأت‌مدیره خودروساز فرانسوی، برای دومین روز متوالی نتوانست در مورد پیشنهاد ادغام به جمع بندی برسد.

هیأت‌مدیره رنو، چهارشنبه ۵ ژوئن، برای بحث در مورد این پیشنهاد جلسه تشکیل داد. دو عضو هیأت‌مدیره از شرکت نیسان، از دادن رای موافق خودداری کردند، درحالی که سایر اعضا از این ادغام پشتیبانی می‌کردند.

رنو در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد: به علت درخواست نمایندگان فرانسوی برای به تعویق انداختن این رای‌گیری، ما نتوانستیم در مورد این پیشنهاد تصمیم‌گیری کنیم.

داوجونز هم با اشاره به منابع آگاه خبر داده بود که دولت فرانسه از این توافق حمایت نخواهد کرد، مگر اینکه شرکت نیسان تضمین دهد اتحاد دیرینه خود با رنو را ادامه خواهد داد.

در پی شکست مذاکرات مربوط به ادغام دو شرکت بزرگ خودروسازی، شاخص سهام دو شرکت در بازارهای بورس کاهش یافت.

بر این اساس شاخص سهام شرکت رنو در آغاز معاملات بازار پاریس بیش از ۸٫۳ درصد و شاخص سهام شرکت فیات کرایسلر در آغاز بازار میلان بیش از ۳٫۸ درصد کاهش یافت.

ارزش قرارداد بین این دو کمپانی ۳۵ میلیارد یورو (۳۹ میلیارد دلار) برآورد شده بود

شرکت فیات کرایسلر از زمان اعلام خبر انصراف از این پیشنهاد، دولت فرانسه، سهامدار شرکت رنو را هدف انتقاد قرار داد و اعلام کرد «شرایط سیاسی لازم در فرانسه برای چنین اقدامی محقق نشد».

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۵/fiat-withdraws-merger-bid-after-renault-delays-decision-on-combination


‍ ادامه …..

در سویی دیگر، برخی در دولت ترامپ بر روی طرح فانتزی ناتوی عربی علیه ایران مانور می‌دهند. قاعدتا این طرح نیازمند حضور شش کشور شورای همکاری به اضافه مصر و اردن و لازمۀ آن، همکاری میان این کشورهاست. فارغ از این واقعیت که این نیروها بیش از آنکه بتوانند در مقابل یک دشمن انتقام گیر، قد علم کنند، تنها توان آنرا خواهند داشت که بر روی معترضان بی سلاح آتش بگشایند. همگان به خوبی واقفند که بحران یمن، چشم انداز ایجاد چنین اتحادی را رد می‌کند.

قطر پیشتر اعلام کرده بود که نخست وزیر این کشور در نشست مکه شرکت

می‌کند، و از همین رو نشست، با هیجان خاصی آغاز به کار کرد و برخی پیش بینی کردند که این مسئله می‌تواند آغاز مصالحه میان ریاض و دوحه باشد. ولی واقعیت اینست، که اینطور نیست. عربستان سعودی بیش از آنکه نگران قطر، عمان و کویت باشد، همۀ تمرکزش را بر روی ایران گذاشته است.

طی روزهای آینده، تنش و لفاظی میان این کشورها افزایش می‌یابد؛ عربستان، امارات و بحرین مجددا قطر را به عملیات تخریبکارانه متهم خواهند کرد و قطری‌ها نیز، این سه کشور را به تخاصم و دشمنی محکوم خواهد کرد. طبق معمول کویت و عمان نیز به سکوتشان ادامه می‌دهند.

اما نکتۀ محرز و عیان اینست که شورای همکاری خلیج فارس، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی عملا مرده است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/opinion/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۴/saudi-arabia-s-summitry-reveals-hollow-arab-unity


🔴 رویایی بود به نام اتحاد کشورهای عربی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

طی روزهای آینده، تنش و لفاظی میان این کشورها افزایش می‌یابد؛ عربستان، امارات و بحرین مجددا قطر را به عملیات تخریبکارانه متهم خواهند کرد.

قرار بود نشست اضطراری مکه با موضوعیت ایران، نمایش اقتدار عربستان سعودی در جهان اسلام باشد. ملک سلمان، در عرض ۴۸ ساعت در هفته گذشته زمینه‌های برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس را فراهم کرد.

اما گردهمایی مکه نمایشی از اوج پوچی و بی فایدگی مطلق این سازمان‌ها بود. جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری دچار چنددستگی است، فارغ از همۀ شکاف‌های کهنه و تازه و همچنین همۀ آنهایی که به دعوت ملک سلمان برای حضور در نشست پاسخ مثبت دادند، واقعیت اینست که دغدغه‌ای برای گفتگو دربارۀ مشکلات و حتی ارائۀ راهکارهایی برای آنها وجود نداشت.

بخشی از اینها قابل پیش بینی بود. سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب دهه هاست که ماهیتی بیهوده یافته است. آنها به ندرت خودشان مشکلات جهان اسلام را مورد توجه و بررسی قرار می‌دهند؛ مشکلاتی همچون آزار و اذیت مسلمانان ایغور در چین، مسلمانان روهینگیا در برمه، و حتی بحرانهای عربی از جمله جنگ داخلی در سوریه، یمن و لیبی.

آنها هدف مشخص و معناداری به جز صدور بیانیه آنهم علیه تجاوزهای اسراییل علیه فلسطین ندارند. بیانیۀ کلیشه‌ای سازمان همکاری اسلامی در نشست مکه، که به زحمت، شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسراییل را محکوم کرد، نمونه بارز این امر است. بیانیه تنها از کشورها خواست تا اقدامات لازم و مقتضی را با کشورهایی که سفارتشان را منتقل کرده‌اند، صورت دهد.

اما به طور طبیعی، سازمان قادر به تعریف «اقدامات مقتضی» مذکور نیست و یا در توان این نهاد نیست تا میزبان این نشست یعنی عربستان، اصراری برای اقدام علیه نزدیکترین متحدش یعنی ایالات متحده آمریکا داشته باشد. شاید از همین رو بود که ملک سلمان برای سرخ نگه داشتن صورتش در مقابل میهمانان، به صراحت، هرگونه تغییر در وضعیت تاریخی و قانونی قدس را رد کرد. تنها نکته قابل توجه در بیانیه وی این بود که آنرا با قیافه‌ای کاملا رسمی و بی تفاوت بیان کرد.

اظهارات ملک سلمان شاید حملۀ صریح به طرح صلح بین اسرائیل و فلسطین که توسط داماد ترامپ، جرد کوشنر، تنظیم شده باشد، البته اگر این طرح در وهلۀ اول شانسی برای موفقیت داشته باشد.

در هر دو نشست اضطراری و حاشیه‌ای سازمان همکاری اسلامی قرار بر این بود که به تهدید ایران علیه جهان عرب پرداخته شود؛ اما نشست شورای همکاری خلیج فارس از همه جالب‌تر بود.

در شورای همکاری قاعدتا باید هماهنگی بیشتری در مقایسه با سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب میان اعضا وجود داشته باشد، کمااینکه اعضای این شورا، براساس یک ویژگی جغرافیایی، قومیتی، تاریخی دور هم گرد آمده‌اند. اما غافل از اینکه اعضای این شورای قادر نیستند سیاست هایشان را علیه ایران هماهنگ کنند.

در حالیکه عربستان سعودی، امارات عربی متحده و بحرین سیاست تند و تیزی علیه دارند، سایر اعضای شورا اعم از قطر، کویت، عمان، با حفظ مناسبات اقتصادی و دیپلماتیک خود با ایران، سیاست محتاطانه‌تری نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند.

این اختلافات از دو سال پیش، زمانی که امارات عربی متحده، قطر، عربستان سعودی، بحرین و مصر، قطر را تحریم کردند، گسترش یافت. آنها در کنار سایر اتهام‌ها، ارتباط این کشور با ایران را نیز بهانه کردند. قطر خیلی سریع توانست بحران اقتصادی خود را مهار کند. اما عمان و کویت، در وسط معرکه‌ای دشوار به دام افتاده‌اند، آنها به خوبی می‌دانند که دیر یا زود ممکن است به درد قطر دچار شوند و هدف تحریم‌های تازه قرار بگیرند، اما با این حال آنها همچنان روابط خود را با ایران و قطر حفظ کرده‌اند.

پیچیدگی‌های ناشی از تخاصم‌های موجود در خلیج فارس، منافع ایالات متحده آمریکا در منطقه و بیش از همه رویارویی این کشور با ایران را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. در صورت موفقیت سیاست «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران، این مسئله نیازمند حمایت همۀ کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

ادامه … …


‍ 🔴 حذف ۴۰۰۰ شغل در پی دیجیتالی کردن بخش اداری فولکس واگن

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

فولکس‌واگن، خودروساز بزرگ آلمانی، روز چهارشنبه اعلام کرد که ۴ میلیارد یورو تا سال ۲۰۲۳ برای دیجیتالی کردن بخش اداری و تولید خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد و به این ترتیب ۴۰۰۰ شغل از واحدهای غیرتولیدی می‌توانند حذف شوند.

این شرکت که دفتر مرکزی آن در ولفسبورگ است، اعلام کرد: حداقل ۲۰۰۰ شغل جدید مرتبط به دیجیتالی شدن، ایجاد خواهند شد.

در عین حال رئیس انجمن کار، برند اوسترلوه، اضافه کرد: تا سال ۲۰۲۹ هیچ اخراج اجباری‌ای در این شرکت نخواهیم داشت.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۵/vw-to-cut-as-many-as-۴-۰۰۰-jobs-as-part-of-digital-transition


‍ ‍ 🔴 اینفینئون شرکت cypress را به ارزش ۱۰ میلیارد دلار تصاحب کرد

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت آلمانی تولیدکننده‌ی تجهیزات الکترونیکی و نیمه‌هادی اینفینئون، در قراردادی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار شرکت سازنده‌ی نیمه هادی Cypress را تصاحب کرد.

اینفینئون تا پایان معامله علاوه‌بر ادامه دادن به پرداخت سود سهام شرکت Cypress، مبلغ ۲۳٫۸۵ دلار نیز به ازای هر سهم به‌صورت نقدی (شامل ۱۰ میلیارد دلار ارزش سرمایه‌گذاری با احتساب بدهی‌ها) پرداخت می‌کند.

معامله‌ی دو شرکت تاییدکننده‌ی وضعیت رکود در بازار نیمه‌هادی است؛ رکودی که بیشتر شرکت‌های نیمه‌هادی در سیلیکون‌ولی از Altera تا NXP درگیر آن بوده‌اند. شرکت نیمه‌هادی Cypress در سال ۱۹۸۲ توسط تی. جی. راجرز، دانشمند و کارآفرین فعال در حوزه‌ی صنعت تراشه‌ها تأسیس شد.

راجرز نقش مهمی در رشد شرکت Cypress به‌عنوان تولیدکننده انواع حافظه، حسگر و تراشه‌های اینترنت اشیا ایفا کرده است. راجرز خیلی زود متوجه ارزش توسعه‌ی سلول‌های خورشیدی سیلیکونی شد و با همین نگاه در سال ۲۰۰۲ در شرکت SunPower سرمایه‌گذاری کرد و بعدها نیز در سال ۲۰۰۵ عرضه‌ی سهام این شرکت را عمومی کرد. Cypress سود خوبی ازطریق این معامله به‌دست آورد. نقش راجرز در شرکت نیمه‌هادی Cypress فراتر از یک بنیانگذار بود. وی اعتقاد داشت یک مرد واقعی باید کارخانه‌‌ی تولید میکرو چیپ داشته باشد و به‌همین دلیل به‌عنوان فردی جاه‌طلب و البته باهوش و آزادی‌‌خواه شناخته می‌شد.

باوجودی که راجرز در شرکت‌های دیگری در زمینه‌ی تولید ویفر و تراشه‌ همکاری‌هایی داشت، اما معتقد بود باید کارخانه‌‌ای در زمینه نیمه‌هادی برای خودش داشته باشد و مسیر موفقیت را در شرکت خودش بپیماید. اما ظاهرا به‌نظر می‌رسد دیدگاه‌های راجرز در عمل درست از آب درنیامد. گفتنی است هزاران کارمند در کارخانه‌ی راجرز فعالیت می‌کنند. راجرز در سال ۲۰۱۶ به پایان فعالیت خود در صنعت ساخت نیمه‌هادی رسید و تنها به‌عنوان یک سهام‌دار فعال در Cypress حضور داشت. یکی از اهداف شخصی راجرز این بود که باغ او در کوه‌های سانتاکروز، تبدیل به بهترین باغ جهان شود. به‌همین منظور باغ را به انواع تجهیزات اینترنت اشیا مجهز کرده بود و گاهی با شوخی و خنده می‌گفت از کارگران شرکت نیمه‌هادی Cypress به‌صورت داوطلبانه برای برداشت محصولات باغ کمک خواهد گرفت.

راجرز در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به‌عنوان یکی از سخت‌گیرترین مدیران سیلیکون‌ولی شناخته شده بود. وی همیشه از کارمندان خود می‌خواست تا مسئولیت‌های خود را تمام و کمال به‌انجام برسانند. راجرز بر این باور بود که شرکت‌ها باید اهداف بزرگی را دنبال کنند تا به نتایج بالاتری دست یابند. انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰، معاملات دو شرکت مراحل اداری خود را طی کند و به پایان برسد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۵/infineon-ceo-takes-u-s-road-trip-to-lobby-for-his-biggest-deal


کسب درآمد دلاری با پاداش و بونس

کارگزاری FX Gravity ارائه دهنده خدمات معاملاتی طلا، نفت، بیتکوین و واحدهای ارزی

📣حساب معاملاتی خود را همین الان افتتاح کنید و تا ۵۰٪ بونس و ریبیت تا ۶ دلار بهرمند شوید.

🔹خرید و فروش در بازار جهانی

🔹حسابهای ECN برای معاملات اسکالپ

🔹بدون ریکوت و آفکوت

🔹بدون Swap و کمیسیون

🔹 اجرای دستورات در کمتر از ۰٫۰۳ ثانیه

🔹لوریج ۱:۵۰۰

🔹شارژ حساب با وب مانی و حساب بانکی

🔹پاداش و بونس

🔹سیگنال‌های معاملاتی

🔹افتتاح حساب اصلی در یکروز

🔴لینک ثبت نام و افتتاح حساب معاملاتی:

https: //clients. fxgravity. co. uk/#/demo

🔴تماس از طریق تلگرام:

https: //t. me/FXGravityUK

🔴 کانال تلگرام تحلیلی:

@FXGMarket

🔴 کانال تلگرام سیگنال‌های روزانه:

@fxgsignal


کسب درآمد دلاری با پاداش و بونس

اگر شما در بازار فارکس فعالیت میکنید، کارگزاری اف اکس گراویتی بهترین پروموشن‌ها را در سال جدید ارائه میدهد

📣 ۵۰٪ بونس با توجه به سرمایه و دریافت ۲ تا ۶ دلار پاداش نقدی به ازای هر لات معاملاتی.

🔸خرید و فروش در بازار جهانی

🔸معاملات طلا، نقره، نفت، بیتکوین و ارزها

🔸اسکالپ در حسابهای ECN

🔸لوریج ۱:۵۰۰

🔸 بدون ریکوت و آفکورت

🔸حساب اسپرد‌های ثابت و شناور

🔸 با اجرای دستوری کمتر از ۰٫۰۳ ثانیه

🔸شارژ حساب با وبمانی و حساب بانکی

🔸بدون Swap و کمیسیون

🔸کانال تلگرام سیگنال‌های معاملاتی

🔸افتتاح حساب اصلی در یک روز

🔸پشتیبانی فارسی از طریق تلگرام

🔸موارد آموزشی و ابزارهای معاملاتی

🔸ارائه هفتگی تحلیل تکنیکال و دورنمای حرکتی بر روی ۹ جفت ارز؛ طلا و نفت

🔴لینک ثبت نام و افتتاح حساب معاملاتی:

https: //clients. fxgravity. co. uk/#/demo

🔴 شرایط و ضوابط ۵۰٪ بونس و ریبیت:

https: //fxgravity. co. uk/wp-content/uploads/۲۰۱۹/۰۴/آفر-۵۰٪. pdf

🔴تماس از طریق تلگرام:

https: //t. me/FXGravityUK

🔴 کانال تلگرام سیگنال‌های روزانه:

https: //t. me/fxgsignal


‍ 🔴 ریسک سفر با هواپیما بیشتر از هر زمان دیگر

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

بنا بر آمار، طی ۱۲ ماه گذشته سفر با هواپیما خطرناک‌تر شده است.

بر اساس آمار منتشرشده از سوی اتحادیه حمل‌ونقل هوایی، طی سال ۲۰۱۸ تقریبا در سرتاسر جهان شاهد حوادث هوانوردی بودیم و با ۵۲۳ کشته در چهار سال گذشته بالاترین آمار تلفات هوایی به ثبت رسید.

طبق همین آمار، سال ۲۰۱۹ نیز با سقوط هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس خطوط هوایی اتیوپی و ایرفلوت روسیه، آغاز سال بدی برای هوانوردی جهان رقم خورده است.

همین مساله باعث شد علت افزایش این سوانح به دستور کار اصلی نشست مدیران شرکت‌های هوایی جهان در سئول تبدیل شود.

این در حالی است که «جفری دیل»، کارشناس امنیت هوایی دانشگاه سنترال کوئینزلند استرالیا، می‌گوید اصولا پروازهای هوایی برای استفاده حداکثری از خدمات با کمترین هزینه ایجاد شده است و با وجود سوانح صورت‌گرفته، وسایل حمل‌ونقل هوایی همچنان یکی از امن‌ترین وسایل به شمار می‌روند و سالانه ۴٫۳ میلیارد نفر از آنها استفاده می‌کنند که این رقم معادل نیمی از جمعیت جهان است.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۵-۳۰/flying-has-become-more-dangerous-don-t-just-blame-boeing


‍ 🔴 مصادره طلا ونزوئلا توسط دویچه بانک آلمان

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

دویچه بانک آلمان ۲۰ تن از طلا‌های متعلق به ونزوئلا را مصادره کرد و آن را به عنوان وثیقه قرارداد دو جانبه مبادله طلا به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار، در اختیار گرفت.

ونزوئلا در راستای قرارداد مالی سال ۲۰۱۶ از این بانک آلمانی وام دریافت کرد که تاریخ اتمام پرداخت آن سال ۲۰۲۱ خواهد بود. منابع ناشناس اعلام کردند با توجه به اینکه ونزوئلا در اوایل سال جاری تعهدات بازپرداخت خود تحت قرارداد با دویچه بانک را به انجام نرساند، این بانک آلمانی تصمیم به فسخ قرارداد دو جانبه گرفت.

این در حالی است که سخنگوی خوان گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا اعلام کرد آن‌ها برای مذاکره با دویچه بانک در خصوص قرارداد دو جانبه مبادله طلا آمادگی دارند. مذاکراتی که در صورت انجام می‌تواند ۱۲۰ میلیون دلار از دارایی‌های ونزوئلا را از دسترس نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور خارج کند.

سخنگویان دویچه بانک و بانک مرکزی ونزوئلا هنوز در این باره اظهارنظر نکرده‌اند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۴/venezuela-is-said-to-default-on-gold-swap-with-deutsche-bank?srnd=premium-europe


‍ 🔴 پس گرفتن شکایت اتهام تجاوز جنسی علیه رونالدو در دادگاه ایالتی لاس وگاس

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

فردی که چندی پیش در لاس وگاس آمریکا علیه کریستیانو رونالدو، ستاره یوونتوس به دادگاه شکایت کرده و به اتهام تجاوز جنسی خواستار تعقیب قضایی او شده بود، اتفاقی که در سراسر دنیا به صدر اخبار راه یافت و باعث شد ارزش سهام باشگاه یوونتوس با افتی ۱۵ درصدی مواجه شود، بی سر و صدا شکایت خود را پس گرفته و به این روند حقوقی پایان داده است.

ماه گذشته میلادی شاکی این پرونده به دادگاه ایالتی لاس‌وگاس مراجعه کرده و به صورت داوطلبانه شکایتش را پس گرفته است. در فرم پس گرفتن شکایت به این اشاره نشده که آیا شاکی با متهم پرونده، کریستیانو رونالدو، به توافق رسیده یا نه.

نیویورک‌تایمز در ماه مارس اعلام کرد که یوونتوس امسال تابستان در رقابتهای اینترنشنال چمپیونزکاپ که در آمریکا برگزار می‌شود شرکت نخواهد کرد تا با خطر بازداشت رونالدو توسط مقامات آمریکایی به خاطر تحقیقات این پرونده اتهام تجاوز روبرو نشود.

رونالدو از ابتدا این اتهامات را به صورت علنی تکذیب کرده و علیه شکایتی که در آمریکا علیه او به دادگاه ارائه شده بود دفاعیه‌ای ارائه نکرده بود.

سال گذشته بعد از ارائه این شکایت به دادگاه، پلیس لاس‌وگاس پرونده‌ای باز کرد تا درباره اتهام تجاوز ستاره بزرگ یوونتوس تحقیقات انجام دهد. نیویورک‌تایمز ماه ژانویه اعلام کرد مقامات پلیس آمریکا از پلیس ایتالیا خواسته‌اند نمونه‌ای از دی‌ان‌ای رونالدو به آمریکا ارسال شود.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۶-۰۴/cristiano-ronaldo-rape-suit-in-las-vegas-is-dismissed-by-accuser