کانال تلگرام undefined - خبری

📣ترامپ: اگر با ایران جنگ کنیم خیلی طول نمی‌کشد

▪️دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به شبکه «فاکس تجاری» مدعی شده در حمله نظامی احتمالی به ایران، از نیروی زمینی بهره نمی‌گیرد

▫️رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرده دنبال جنگ نیست، اما اگر کار به آن‌جا بکشد کشورش «بسیار قوی» است؛ «آن‌قدرکه چنین جنگی به‌درازا نمی‌کشید و به نیروی پیاده زمینی نیازی نیست.»


🔴 محسن افشانی دستگیر شد

▪️باشگاه خبرنگاران جوان خبر داده: «محسن افشانی بازیگر سینما با توجه به رفتارهای خارج از عرف و انتشار تصاویر ترویج‌کننده خشونت در فضای مجازی به دستور مقام قضایی دستگیر و تحویل زندان شد.»

👈 امروز از افشانی ویدیویی منتشر شد که تصویری از آن می‌بینید و او در آن یک اسلحه به‌دست داشت و آواز می‌خواند.


📣 سعید طوسی فحش جنسی هم می‌دهد

▪️خبرگزاری ایرنا، خبر داده امروز خبرنگار سرویس ایرناپلاس، به سعید طوسی، قاری قرآن که به آزارجنسی متهم‌شده، زنگ‌زده تا با او درباره رسیدگی دوباره به پرونده آزارحنسی‌اش گفت‌وگو کند اما طوسی در گفت‌وگوی مجازی با این خبرنگار ناسزایی «ناموسی» نثار او کرده.

▫️ایرنا ننوشته این ناسزا چه بوده، ولی مدعی‌ شده سندهای این ناسزاگویی را در اختیار دارد و سردبیر ایرناپلاس هم برای این‌که مطمئن شود که گوشی طوسی دست خودش بوده، با او تماس گرفته و او گوشی را برداشته اما زمانی‌که با پرسش‌های سردبیر روبه‌رو شده، تماس را قطع کرده.


📣 در کاشان؛ قبض آب گران، به یک غار آبی رسید

▪️خبرگزاری مهر گزارش داده: «قبض آب یکی از اهالی روستای برزک کاشان باعث شد تا متوجه شود خانه‌اش روی یک غار بنا شده.

▫️این مرد متوجه شده بود بدون مصرف زیاد آب، پول قبض آب‌اش، بسیار بالا است و حتی وقتی در خانه نیست، کنتور می‌افتد.

▫️او دو سال پیش دریافت لوله آب از جایی نشتی دارد. پی آن را گرفت؛ در یک حفره هشت‌متری که در آن‌جا لوله ترکیده بود به مسیری دیگر ‌رسید که او را به غاری با چنددهنه بزرگ و قندیل‌های بزرگ، رساند.

▫️دوسال این کشف را مانند راز نگه داشت ولی چندروز آن را فاش کرد.»

▪️مشهدی نوش‌آبادی، رئیس مرکز کاشان‌شناسی، گفته «این غار، زیرزمینی و طبیعی است، ساخته‌ بشر نیست: چهار مسیر دارد که صد تا ۱۵۰ متر طول دارند و متخصصان به شناسایی مشغول‌اند.»


📣 پز عالی با خونه‌های خالی؛ در منطقه ۲۲ تهران چه‌خبر است و چگونه راه نفس تهران را بند آورده‌ و به یک بنگاه معاملات ملکی برزگ بدل کردند. ببینید/ ایرنا- فاطمه علی‌اصغر👆🎧


📣 رهبر انقلاب: آمریکا می‌گوید اسلحه‌مان را بیندازیم تا پدرمان را درآورد

▪️خدا به ملت ایران کمک می‌کند و نشانه‌اش همین ۴۰سالی است که این‌همه فتنه و نفوذ و جنگ و حرکت‌های تروریستی به جان مردم انداختند، اما این ملت مثل کوه ایستاد و امروز از ۱۰-۲۰ سال پیش قوی‌تر است.

▪️حالا وقتی [آمریکایی‌ها] نتوانستند خواسته‌های‌شان را از راه فشار به‌دست بیاورند، به خیال این‌که ملت ایران ساده‌اند، می‌گویند بیایید با ما مذاکره کنید تا پیشرفت کنید.

▫️ما پیشرفت می‌کنیم اما بدون شما. شما بیایید، ما پیشرفت نمی‌کنیم. شما در دو دوره‌ پهلوی همه‌کاره بودید و این حکومت روز‌به‌روز عقب‌تر رفت. شما عامل عقب‌ماندگی ملت ایران هستید.

▪️مذاکره یک فریب است بر سر آنچه که او می‌خواهد. اسلحه دست شما است و او جرات نمی‌کند جلو بیاید؛ می‌گوید اسلحه را بینداز تا من بتوانم هر بلایی خواستم سرت بیاورم. مذاکره این است.

▫️اگر حرف او را قبول کنی پدرت درآمده؛ اگر هم قبول نکنی باز همین سروصداها و دعواهای حقوق بشر خواهد بود.

▫️ادعای حقوق بشر هم می‌کنند؛ حقوق بشر آمریکایی! ۳۰۰ نفر را در هواپیما از بین می‌برند؛ به کمک سعودی می‌روند و مردم یمن را در بازار و مجلس شادی و بیمارستان بمباران می‌کنند.» /فارس


📣 رهبرانقلاب: ملت ایران با این همه فشار دشمن آخر امسال هم باز در انتخابات شرکت می‌کند

👈 آیت‌الله‌خامنه‌ای معتقدند برخی در حضور انتخاباتی امسال مردم تردیدآفرینی می‌کنند

▪️ ملت ایران، عزت و عظمت و اقتدار نشان داده. این‌هم فقط مربوط به قضایای اخیر نیست، در ۴۰سال اخیر این‌گونه بوده.

▫️این‌که می‌بینید در خبرگزاری‌های خارجی می‌گویند که ایران را نمی‌شود به زانو درآورد، این ناشی از ۴۰سال حرکت ملت ایران است، نه به‌خاطر قضایای یک ماه، دو ماه یا شش ماه اخیر.

▫️ ملت ایران با انقلاب، از لاک توسری‌خوری خلاص شد و هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی در آن بروز کرد.

این ملت طالب عزت و استقلال و پیشرفت است: هرچه دشمنان ظالم فشار می‌آورند تأثیری در او نمی‌گذارد.

▫️راه‌پیمایی‌ها و انتخابات‌ را ببینید؛ این‌همه کارشکنی میکنند لکن مردم باز هم با عزم فراوان حاضر میشوند.

▫️آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من می‌دانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی می‌کنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا می‌کند.» / فارس به‌نقل از سخن‌رانی رهبرانقلاب برای مسوولان و کارکنان قوه‌قضایی


📣 دستی حلقه بر گردن پدر که جهان را تکان داده

▪️تصویر پدر و دختردوساله پناهنده از ال سالوادور که در گذر از رودخانه مرز مکزیک و آمریکا غرق شدند.

▫️پدر اول دخترش را رد می‌کند، برمی‌گردد مادر را بیاورد که دختر می‌ترسد و به آب می‌پرد. پدر برمی‌گردد نجات‌اش دهد و در آب ناپدید می‌شوند. دخترک تا آخرین‌دم دست‌اش دور گردن پدرش بوده.

▪️این خانواده درخواست پناهندگی به آمریکا داده بودند و مدت‌ها در مکزیک معطل بودند تا سرانجام تصمیم می‌گیرند‌ به آب بزنند. / متن از توییتر نگار مرتضوی، روزنامه‌نگار؛ عکس از آسوشیتدپرس


🔴 سخن‌گوی دولت یک زن در وزارت‌نفت دست‌گیر شده اما معلوم نیست جاسوس باشد

علی‌ربیعی سخن‌گوی دولت، امروز گفته: «در وزارت نفت زنی بازداشت شده که کارمند یکی از شرکت‌های اروپایی است.

معمولا این شرکت‌ها برای رقابتی که دارند، اطلاعات جمع می‌کنند. این‌که این کار جاسوسی است باید اجازه بدهیم تحقیق‌ها به سرانجام برسد.»


📣 جعفر منتظری، دادستان‌کل کشور، در برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی خبری درباره ماجرا نفوذ یک زن در میان مدیران مهم وزارت‌‌نفت و بازداشت یک مقام نفتی گفته: «یک جرم روی داده و مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی و قضایی به ماجرا وارد شده‌اند اما تحقیق‌ها کامل نشده و به جایی نرسیده که قابل منتشرکردن باشد.»

▫️این مقام قضایی گفته «نه قانونا می‌توانیم این اطلاعات را افشا کنیم و نه مصلحت کشور است که بخواهیم اطلاعات ناقص در اختیار دیگران بگذاریم.»

👈 دیروز حراست وزارت‌نفت و نیز یک مقام‌ وزارت‌اطلاعات در اطلاعیه‌هایی مطبوعاتی خبر بازداشت یک زن نفوذی و برخی مدیران رده‌بالای وزارت‌نفت که با او در ارتباط بوده‌اند، نادرست خواندند.

👈 چندروز پیش حاجی‌دلیگانی و ترابی، نمایندگان مجلس، مدعی شدند یک زن نفوذی و یک باند ۱۶نفره از کارکنان وزارت‌نفت که در تصمیم‌سازی‌هایی در وزارت‌نفت به سود جنگ‌اقتصادی دشمن تاثیر داشته‌‌اند، بازداشت شده‌اند.


⚽️ محرومیت سنگین علی کفاشیان و عباس ترابیان بر سر فساد قرارداد حق پخش تلویزیونی فوتبال

▪️علی کفاشیان رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان، رئیس‌پیشین کمیته فنی و توسعه ۱فوتسال و فوتبال ساحلی با رای کمیته اخلاق فدراسیون ‌فوتبال، به‌سبب نقش‌شان در «پرونده فساد قرارداد با شرکت ام‌پی‌سیلوا، برای پنج‌سال از هرگونه کار فوتبالی محروم شدند و نیز باید جریمه نقدی بپردازند.

▫️این کمیته فدارسیون فوتبال مقرر کرده از آن‌جاکه حق فدراسیون‌فوتبال این وسط پای‌مال شده، فدارسیون‌فوتبال وظیفه دارد از این دونفر، هم شکایت کیفری و هم حقوقی به دادگاه‌های دادگستری ببرد/ ایرنا

👈 «ام‌پی‌ و سیلوا»، یک شرکت بین‌المللی بازاریابی ورزشی و حق پخش بازی‌ها و مسابقات ورزشی در لندن بود که از جمله در سال ۱۳۸۸ با فدراسیون فوتبال ایران برای گرفتن حق پخش بازی‌های تیم‌های ملی فوتبال ایران قرارداد بست و البته روشن‌نیست در این قرارداد چه فسادی نهفته‌بوده.

👈به کار این شرکت، به سبب مساله‌های مالی و حقوقی، پارسال از سوی دادگاهی در بریتانیا پایان داده‌شد.


✋سلام و روزتان به‌خیر

👈این‌جا روزاروز است و این‌ها همه‌نکاتی‌است‌که بهتر است درباره امروز پنجم تیر ۱۳۹۸خورشید بدانید؛

☁️توده‌هوای گرم هم‌چنان سر رفتن ندارد و فعلا از بارندگی هم خبری نیست.

در غرب و جنوب‌غرب، باد تندی که از عراق وزیدن گرفته، گردوخاک می‌‌خیزاند و در تهرون هم آسمون صاف است و شب هم یحتمل باد تندی بوزد.

▪️امروز هیات‌دولت و مجلس جلسه دارند و احتمالا بازهم روحانی و نیز برخی نمایندگان مجلس به توییت‌های تند دیروز دونالد ترامپ پاسخ بدهند.

👈 ببینیم جنجال بر سر وزارت‌نفت امروز هم در مجلس ادامه دارد یا نه.

⚽️ از دوروبر باشگاه پرسپولیس‌تهران هم حتما خبرهایی درباره سرمربی فصل آینده این تیم خواهیم شنید.

📌امروز در تقویم؛

▪️مصادف‌است با سیزده‌مین سال‌گرد راه‌افتادن شورای‌راه‌بردی روابط خارجی ایران، به دستور رهبرانقلاب و زیر نظر ایشان.

👈 «تهیه راهبردها و راهکارهایی است که جمهوری‌اسلامی را در سیاست خارجی به نتیجه مطلوب برساند» و «هماهنگی بیش‌تر در کلیه فعالیت‌های روابط خارجی»، کارهای این شورا است.

👈این شورا که پس‌از پایان دولت محمدخاتمی، راه افتاد، تاکنون، دو دوره داشته و در هردو دوره کمال خرازی، وزیرامورخارجی ایران در دولت خاتمی، رئیس آن‌ بوده.


📣 دیشب که خواب بودید …

▪️صادق‌خان، شهردار مسلمان لندن و عضو ارشد حزب‌کارگر، در برابر سفارت ایران در این شهر، به‌دیدار ریچارد رتکلیف، هم‌سر نازنین زاغزی، زندانی دوتابعیتی متهم‌به‌ جاسوسی، رفت.

👈رتکلیف‌، ۱۱روز است در برابر سفارت‌ایران اعتصاب‌غذا کرده و بست نشسته و خواهان آزادی هم‌سرش از زندان اوین است.

▪️مایک پمپئو، که در دنباله سفرش به خاورمیانه، ناگهان از کابل در افغانستان سر در آورد، پس‌از دیدار با مقام‌های این کشور، در نشستی خبری مدعی‌شد صلح‌ درافغانستان به سود ایران است و اگر ایران به‌ روند صلح ضربه‌ بزند، آمریکا با آن برخورد می‌کند.

▪️سخن‌گوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن گفته پهباد‌های یمنی باز مرکزهای نظامی در دو فرودگاه أبها و جیزان را بمباران کرده‌اند؛ طوری‌که کار پروازها در فرودگاه‌های ریاض، جده، دمام و طائف برهم‌خورده و عقب افتاده.

▪️خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی، یونهاپ، خبر داده پس‌از پایان نشست سران کشورهای عضو گروه جی‌۲۰، رئیس‌جمهور آمریکا، به‌همراه هم‌تای‌اش در کره‌جنوبی به مرز دو کره می‌رود و در آن‌جا به رهبرکره‌شمالی دیدار می‌کند.

▪️یک بسته انفجاری در زمان گشت خودروی پلیس در شمال عراق، در استان کرکوک، ترکید و یک مامور پلیس کشته و چهارتن دیگر زخمی شدند.

▪️در درگیری نیروهای امنیتی مصر با گروه‌های اسلام‌گرا تندرو و مسلح، در شبه‌جزیره‌سینا، ۱۳تن، ازجمله شش نیروی‌امنیتی کشته‌شده‌اند.

⚽️در دور یک‌هشتم پایانی جام‌جهانی‌فوتبال زنان در فرانسه، دو تیم‌آسیایی چین و ژاپن حذف شدند؛ چین با دوگل به ایتالیا و ژاپن هم ۲ به ۱ هلند باخت.

جز ایتالیا و هلند؛ آلمان، نروژ، فرانسه، انگلیس، سو‌ئد و آمریکا هم به دور یک‌چهارم‌پایانی رسیده‌اند.

▪️گزار‌ش‌گر ویژه سازمان‌ملل در امر فقر و نداری، هشدار داده که به‌هم‌خوردن اقلیمی جهان، بیش‌تر به زیان فقیران است و ثروت‌مندان با پول‌شان از بی‌آبی و کم‌بود خوراک و دیگر بحران‌ها خلاص می‌شوند.

👈بنابر این سند، ۷۵‌درصد هزینه و زیان گرم‌ترشدن به کشورهای درحال‌توسعه تحمیل می‌شود اما آن‌ها تنها ۱۰درصد گازهای کربنی و زیان‌بار را منتشر کرده‌اند.


🗞مرور روزنامه‌های صبح| حالا روحانی پسر خوبی شده

➕روزنامه‌های اصول‌گرا از میان سخنان دیروز روحانی، این‌‌جمله‌که او گفته دست سپاه را برای زدن پهباد آمریکایی می‌بوسد، در بوق‌وکرنا کرده‌اند.

➕اصلاح‌طلبان هم یا به حرف‌های ضدآمریکایی دیروز روحانی بی‌توجه‌اند، یا از کنار نام‌سپاه در کلام روحانی گذشته‌اند.

➕ می‌دانید صداوسیما برای پول‌درآوردن حتی دست‌به‌دامان یوتیوب فیلترشده در ایران رفته؟ یک روزنامه این ماجرا را بررسی کرده.

#مطبوعات


✋سلام و این‌جا روزآروزه و ما مهم‌ترین اخبار چهارمین‌روز فصل تابستان و ماه تیر‌ ۱۳۹۸رو دست‌چین کردیم تا شاید به‌کارتان بیاید که بدانید #در_مملکت_چه_خبر_بود و #دنیا_دست_کی_بود؟

▪️صبح‌امروز به این‌که پلیس جلوی برخوردهای خشن و انتقادبرانگیز نیروهای‌اش را می‌گیرد امیدوار شدیم؛ حسین رحیمی، رئیس‌پلیس‌تهران گفت دختری که دیروز دست‌گیری‌اش در یکی‌از پارک‌های تهران جنجالی شد به مامور پلیس حمله کرده ولی دو مامور پلیس که این دختر را بازداشت‌کرده‌اند، چون تخلف کرده‌اند، برکنار و بازداشت شده‌‌اند.

▪️ساعتی نگذشته‌بود که روشن شد امید‌ها بی‌هوده است؛ پلیس اعلام کرد با بررسی دقیق‌تر این ماجرا دستور رئیس‌پلیس‌تهران متوقف شده و کسی برکنار یا بازداشت نشده.

▪️چندنماینده اصلاح‌طلب مجلس هم وزیر کشور را بابت سوالی درباره شیوه برخورد پلیس دراین‌ فقره به مجلس فراخوانده‌‌اند.

▪️حسن‌روحانی، رئیس‌جمهوری، در گفت‌وگوی تلفنی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه هشدار داد که ایران به هر تجاوز آمریکا به حریم ایران، دوباره پاسخ نظامی خواهد داد.

روحانی گفت ایران حاضر نیست دوباره بر سر برجام با کسی مذاکره کند.

▫️روحانی گفت ایران هرگز در برجام کاری نمی‌کند که بازگشت‌ناپذیر باشد و هر زمان که طرف مقابل برجام، خصوصا در زمینه روابط بانکی و مالی و فروش نفت گامی بردارد، ایران به تعهدهای برجامی‌که کناز گذاشته برمی‌گردد.

▪️دونالد ترامپ در سه توییتر تند، مدعی شد رهبران ایران جز زبان قدرت نمی‌‌فهمند و تهدید کرد هر حمله‌ایران به یکی‌از داشته‌‌های آمریکا با پاسخ تندی روبه‌رو می‌شود.

▪️نمایندگان سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در یک نامه دیپلماتیک رسمی به ایران، درباره نتیجه کاهش تعهدهای برجامی ایران، هشدار دادند.

▪️وزارت اطلاعات و حراست وزارت‌نفت، خبر دو نماینده مجلس درباره پیدا شدن یک زن جاسوس که در ارتباط با ۱۶ مدیر این وزارت‌خانه باندی برای نفوذ در نفت ایران ساخته‌بود، رد کردند.

▫️امروز یک پیمان‌کار خصوصی در وزارت‌ارتباطات خویشتن را به آتش کشید، آتش خاموش‌شد و این پیمان‌کار را پلیس بازداشت کرد

▪️آذری‌جهرمی، وزیرارتباطات، در توییترش نوشت قبلا با این پیمان‌کار خودسوز، جلسه‌ای داشته و گفت این فرد از قراردادش با شرکت‌های اینترنتی ضرری کرده که از تاب‌وتوان‌اش بیرون بوده و اعلام کرد برای آزادی این فرد و برطرف‌شدن مشکل‌اش، کارهای کرده.

▪️یک شی‌ء صوتی در راه گشت‌های پلیس سیستان‌وبلوچستان در ورودی زاهدان ترکید و دو پلیس زخمی‌های کمی برداشتند و پنج‌نفر در این‌باره بازداشت شدند.


📣 شهردار تهران، پیروز حناچی، از این‌که رئیس‌قوه‌قضا، ابراهیم رئیسی، امروز سه‌شنبه، با مترو به محل کارش برگشته، و به کارزار سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوسته سپاس‌گزاری کرد/ توییتر حناچی


📣 حمله تند ترامپ به رهبران ایران

▪️دونالد ترامپ در سه توییت با لحنی درباره رهبرانقلاب و دیگر مقام‌های کشور نوشته:

۱️⃣ «رهبران ایران معنای واژه‌های «مهربانی» و «دل‌سوزی» را نمی‌فهمد و هیچ‌‌گاه نفهمیده.

▫️متأسفانه، تنها چیزی می‌فهمند قدرت و زور است، و آمریکا با فاصله، قوی‌ترین ارتش جهان را دارد با ۱٫۵تریلیون دلار سرمایه‌گذاری تنهات در همین دوسال اخیر.

۲️⃣ مردم عالی ایران زجر می‌کشند، بدون هیچ توجیهی. رهبران آن‌ها تمام پول‌اش را برای ترور خرج می‌کند و کمی برای چیزهای دیگر. آمریکا یادش نرفته که ایران با بمب‌های IEDو EFP دوهزار آمریکایی را کشته و زخمی کرده

۳️⃣ بیانیه‌‌ای جاهلانه و توهین‌آمیز ایران، که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که آن‌ها واقعیت را نمی‌فهمند.

▫️هر حمله‌ای از سوی ایران به روی هرچیزی از آمریکا، با نیرویی بزرگ و قوی روبه‌رو خواهد شد. قوی در برخی منطقه‌ها به معنای از میان بردن است. دیگر از جان کری و اوباما خبری نیست!

👈مهم‌ترین حرف‌های امروز مقام‌های کشورمان درباره آمریکا این‌ها بوده:

👈امروز جواد ظریف توییت کرد آمریکا در حالی‌ می‌گوید نگران کشته‌شدن ۱۵۰نفر بوده و به‌ ایران حمله نکرده که زمانی از بمب‌های اتمی استفاده کرد.

👈سخن‌گوی وزارت‌امورخارجی و نماینده دائم ایران در سازمان‌ملل هم امروز در حرف‌های‌شان گفتند ایران هر حمله‌ای را با حمله پاسخ می‌دهد.

👈 حسن‌روحانی هم از تحریم‌شدن رهبرانقلاب به‌شدت انتقاد کرد و گفت اگر آمریکایی‌ها مذاکره می‌خواستند، جوادظریف را تحریم نمی‌کردند.


📣علی‌نقی علیخانی، موثرترین مدیر توسعه اقتصادی و صنعتی ایران در دهه ۱۳۴۰ و رئیس دانشگاه‌تهران در آغاز دهه ۵۰امروز در آمریکا درگذشت.

@roozArooz_meda


⚽️ کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال می‌گوید به‌خاطر تحریم‌ها دیگر توپ فوتسال هم نمی‌توان به کشور وارد کرد/ فارس


🔴 بمب صوتی در زاهدان ترکید و دو پلیس زخمی شدند

▪️‏معاون امنیتی انتظامی استان‌داری سیستان و بلوچستان خبر داده «یک شی‌ء صوتی در راه خودروهای گشت پلیس در ورودی شهر زاهدان، در کنار «زائرسرای امام‌رضا» ترکیده و دو مامور پلیس زخم سطحی برداشته‌اند و جای نگرانی نیست.»

▫️ او گفته پلیس در حال بررسی این ماجرا است/ عصر هامون


📣 ری‌شهری، وزیراطلاعات دهه ۶۰: بنی‌امیه، با شمشیر و خشونت حکومت می‌کرد و این روش اسلامی نیست

👈 ری‌شهری معتقد است تا دانشگاه و صداوسیما بی‌حجابی را تفویت می‌کند از پلیس کاری برنمی‌آید

▪️محمد محمدی ری‌شهری، تولیت حرم شاه‌عبدالعظیم و نماینده تهران در مجلس‌خبرگان گفته: «برای دعوت به مکتب اهل بیت و نظام بناشده بر این مکتب نباید سخت گرفت و خشونت ورزید، زیرا امر‌به‌معروف با خشونت نتیجه نمی‌دهد.»

▫️اوافزوده: ‌ «در روایت آمده حکومت بنی‌امیه با شمشیر و ظلم شکل گرفت و این روش حکومتی اسلام نیست، بلکه روش حکومتی اهل‌بیت بر پایه مدارا و دوستی و وقار و رعایت مصالح در بیان امور و حسن رفتار با مردم و تلاش است.

▫️در جذب به دین از روش‌های مهربانانه استفاده کنیدمثل بزرگان اخلاق همچون آیت‌الله حق‌شناس. باید کاری کنیم مردم به دین و نظام و رهبری علاقه‌مند شوند و راه جذب مردم به نظام و رهبری خشونت نیست.»

▪️وزیر اطلاعات در دهه ۱۳۶۰ گفته: «روش‌مان را در امر‌به‌معروف و نهی‌ازمنکر باید تغییر دهیم؛ تا زمانی که سرچشمه‌ها، اصلاح نشود، برخورد با نتیجه فایده‌ای ندارد. برخورد و تنبیه باید آخرین راه و برای کسانی‌باشد‌که لج می‌کنند.

▫️تا زمانی که صداوسیما، دانشگاه و دیگر نهادهای مهم کشور بی‌حجابی تولید می‌کنند، مساله حجاب با بگیروببندها حل نمی‌شود

▫️چرا فقط از پلیس انتظار داریم که به وظیفه‌اش عمل کند؛ چرا دستگاه‌های دیگر در زمینه حجاب به وظایف‌شان عمل نمی‌کنند؟» / به‌نقل از سایت حرم شاه‌عبدالعظیم از سخنان وی در در دیدار با اعضای ستاد برگزاری هفته کرامت

👈 عبدالکریم حق‌شناس، سال‌ها امام‌جماعت و معلم اخلاق در مسجد امین‌الدوله در بازار تهران بود و مدرسه علمیه فیلسوف‌الدوله که به مدرسه حق‌شناس شناخته‌می‌شود، احیا کرده.

👈 دهه کرامت، به فاصله ۱۰روزه میان سال‌روز تولد فاطمه معصومه (س)، خواهر امام‌رضا (ع)، امام‌هشتم شیعیان تا سال‌روز تولد همین امام گفته می‌شود.

@roozArooz_medai


📣 ابراهیم رئیسی، رئیس‌ قوه‌قضایی امروز در بازگشت از همایش آغاز هفته قوه‌قضایی به محل کارش، از مترو استفاده کرده/ عکس‌ها: فارس


#تکمیلی

📣 مرتضی قدیانی فرزند ابوالفضل قدیانی خبر داده که امروز وقتی پدرش به شعبه اجرای احکام در اوین برده شده، قاضی این شعبه وقتی از صادرشدن چندباره «عدم تحمل کیفر» از سوی پزشکی قانونی، آگاه‌شده، پرونده وی را به پزشکی قانونی فرستاده و قدیانی به خانه برگشته.

👈 قدیانی امروز برای کشیدن زندان سه‌ساله به‌جرم توهین به رهبرانقلاب و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود.


📣 مرتضی قدیانی، فرزند ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی منتقد، گفته پدرش به حکم شعبه یک اجرای احکام اوین، برای کشیدن حکم‌ سه‌سال زندان‌اش به جرم توهین به ‌رهبر انقلاب و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده.

▫️قدیانی هم‌چنین محکوم است به رونویسی از سه‌کتاب درباره شخصیت و مواضع رهبرانقلاب.

▫️برخی فعالان سیاسی گفته‌اند پزشکی قانونی قبلا و در دوره پیشین زندان قدیانی، برای او حکم «عدم تحمل کیفر» صادر کرده‌بود.


🔴 حسین رحیمی رئیس پلیس تهران، گفته جرم پنج دختر و پسری که دیروز فیلم بازداشت آنان در پارکی در تهران، جنجال برانگیخت، «خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب است.» /ایسنا

👈 دیروز در اعلامیه مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ آمده‌بود که این جوان‌ها موادمخدر توهم‌زا زده‌بودند اما در حرف‌های امروز رئیس ‌پلیس تهران به این ماجرا اشاره‌ای نشده.


🔴 حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران، گفته دو ماموری که دیروز در جریان دست‌گیری دختری در یک پارک در تهران، با او درگیری شده‌‌بودند، به‌علت تحلف برکنار و بازداشت شده‌اند. / ایسنا


📣 حسن روحانی امروز در واکنش به تحریم آیت‌الله خامنه‌ای از سوی آمریکا گفته: «هیچ حکومتی که تدبیر داشته باشد بالاترین مقام یک کشور آن هم نه مقام سیاسی، رهبر دینی، سیاسی و رهبر عاشقان دینی در سوریه، لبنان، فلسطین و … را تحریم می‌کند؟»

▫️او افزوده می‌خواهند دارایی‌های رهبرانقلاب را تحریم ‌کنند، ایشان تنها یک حسینیه و یک خانه ساده دارند. 👆🎧


✋سلام و روزتان‌به‌خیر

👈 این‌جا روزاروز است و این‌ها همه‌نکاتی‌است‌که بهتراست درباره امروز چهارم تیر ۱۳۹۸خورشیدی بدانید؛

🌕 همان توده‌ هوای گرمی که سخت دربرمان گرفته، به کارش ادامه می‌دهد و در شرق مملکت خصوصا زابل، گردوخاک در کار است و آسمون تهرون آفتابی و صاف است و گاهی بادی شاید بوزد.

▪️امروز هم مجلس و هم هیات‌دولت جلسه دارند و احتمالا از هردو قوه، حرف‌هایی درباره تحریم‌های دیشب آمریکا علیه دفتر رهبرانقلاب و فرماندهان سپاه و احتمالا علیه جوادظریف خواهیم شنید.

⚽️قرار بوده امروز نام سرمربی تازه تیم‌فوتبال پرسپولیس اعلام شود.

📌امروز در تقویم؛

▪️مصادف‌است با ۷۴ساله‌شدن علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات‌امنا و هیات موسسان‌کنونی دانشگاه‌آزاد که در دهه ۱۳۶۰ و ۷۰، ۱۶سال وزیرامورخارجی ایران بود.

👈ولایتی، عضو مجمع تشخیص مصلحت، شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی است و چندین سمت دیگر هم دارد و البته پزشک است.

▪️مصادف‌است با ۴۳ساله‌شدن هدیه تهرانی، بازیگر سینمای ایران که در میانه دهه ۷۰ به جوان اول زن سینما بدل شد و او خصوصا با فیلم‌های سلطان، قرمز و شوکران به‌چشم آمد و در کاغذ بی‌خط درخشید و برای چهارشنبه‌سوری، سیمرغ بهترین بازی‌گر زن نقش‌اول را در جشنواره فجر برد.

▪️مصادف‌است با ده‌مین سال‌‌مرگ مایکل جکسون، خواننده و رقصنده نام‌دار آمریکایی که زندگی و هنر او به یکی‌از اسطوره‌های جهانی بدل شد و از میان ۱۰آلبوم استودیویی او، پنج‌ آلبوم‌اش پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی جهان است.


🔴 حراست نفت ایران: جاسوس؟ کدام جاسوس؟

▪️حراست وزارت‌نفت اعلام‌کرده از کشف یک باند نفوذ و جاسوسی به‌سرکردگی یک‌ زن و هم‌راهی ۱۶مدیر این وزارت‌، اطلاعی ندارد و هیچ‌یک از مدیران تصمیم‌گیر و ارشد این سازمان دست‌گیر نشده‌اند و همگی بر سر کارشان هستند. / خبرآنلاین

👈حاجی‌دلیگانی و ترابی، دونماینده مجلس، چندروز پیش مدعی شدند یک باند نفوذ به سرکردگی یک زن که با ۱۶مدیر وزارت‌خانه رابطه داشته کشف و دست‌گیر شده‌اند که در تصمیم‌های وزارت‌نفت به زیان منافع ملی و به‌سود جنگ اقتصادی دشمنان کار می‌کرده‌اند.


🔴 دونات با واکس‌کفش فرداعلا

روزنامه زاینده‌رود اصفهان به‌نقل از مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان خبر داده که در بازرسی‌ها دریافته‌اند ۹۰درصد دونات‌هایی که در اصفهان فروش می‌رود، در کارگاه‌های زیرزمینی تولید می‌شود و در آزمایش‌ آن‌ها روشن‌شده، برخی واحدها به‌جای کاکائو واکس کفش به دونات می‌زده‌اند و روغن بسیار زیادی به کار می‌برده‌اند.


🔴 پلیس سیستان و بلوچستان اعلام‌کرده، احمد ثمره ابراهیمی، فرمانده‌پلیس زاهدان، در یک عملیات شناسایی تیر خورده و زخمی‌شده اما حال عمومی خوب است/ ایرنا


🔴 سرکلانتر شرق تهران: دختری که دیروز فیلم دست‌گیری‌اش منتشر شد به مامور پلیس سیلی زده

▪️عبدالوهاب حسنوند، سرکلانتر شرق‌ تهران، در یک برنامه زنده‌ تلویزیونی گفته برخورد مامور پلیس با دختری که فیلم دست‌گیری‌اش در یک پارک تهران، بسیار جنجالی شده، با جرم رخ‌داده هم‌خوانی نداشته و با این مامور خطاکار برخورد خواهد شد.

▫️این مقام پلیس گفته در فیلم کامل این روی‌داد، دختری که دست‌گیر می‌شود به مامور پلیس ناسزا گفته، حجاب از سر برداشته و حتی با سیلی به صورت مامور زده و عینک او را شکسته و مامور ما را عصبانی کرده ولی به‌هیچ‌روی برخورد مامورمان را تایید نمی‌کنیم.


🗞مرور روزنامه‌های صبح| رئیسی پیام انتخابات ۹۶ را گرفته

➕روزنامه‌های اصلاح‌طلب به گستردگی از حرف‌های یکی‌دو روز اخیر رئیسی درباره اصلاح رویه قوه‌قضایی درباره حقوق شهرورندان استقبال کرده‌اند و اصول‌گرایان اصلا به این ماجرا وقعی نگذاشته‌اند- آن‌ها قاضی‌القضات سخت‌گیر می‌پسندند.

➕می‌دانید بازار دست‌دوم‌فروشی چه اندازه بزرگ شده و چه‌قدر می‌ارزد؟ هفت‌صبح به بررسی این ماجرا پرداخته.

➕می‌دانید کدام مدیران هنوز بیش‌از ۶۰میلیون‌تومان در ماه حقوق می‌گیرند- برخی روزنامه‌ها به این ماجرا در صندوق‌بازنشستگی توجه کرده‌‌اند.

#مطبوعات


مرور روزنامه‌های صبح| رئیسی پیام انتخابات ۹۶ را گرفته

روزنامه‌های اصلاح‌طلب به گستردگی از حرف‌های یکی‌دو روز اخیر رئیسی درباره اصلاح رویه قوه‌قضایی درباره حقوق شهرورندان استقبال کرده‌اند و اصول‌گرایان اصلا به این ماجرا وقعی نگذاشته‌اند- آن‌ها قاضی‌القضات سخت‌گیر می‌پسندند.

می‌دانید بازار دست‌دوم‌فروشی چه اندازه بزرگ شده و چه‌قدر می‌ارزد؟ هفت‌صبح به بررسی این ماجرا پرداخته.

می‌دانید کدام مدیران هنوز بیش‌از ۶۰میلیون‌تومان در ماه حقوق می‌گیرند- برخی روزنامه‌ها به این ماجرا در صندوق‌بازنشستگی توجه کرده‌‌اند.

#مطبوعات


دیشب که خواب بودید …

▪️شورای‌امنیت ملل‌متحد، پس‌از نشستی غیرعلنی به‌دعوت آمریکا، که گفته‌شده‌بود واکنشی‌است‌به زده‌شدن پهباد آمریکا، حمله‌ به نفت‌کش‌ها در دریای‌عمان و بندر فجیره امارات را محکوم‌کرد و همه را به خویشتن‌داری سفارش کرد.

👈 با این حساب در بیانیه شورای‌امنیت به پهباد آمریکایی اشاره‌ای نشده.

▪️مجید تحت‌روانچی، نماینده‌دائم ایران در سازمان‌ملل، بیرون‌از این نشست، به‌ خبرنگاران گفت ایران سند و مدرک‌ دقیق دارد که پهبادآمریکایی در آب‌های ایران بوده که زده‌شده.

▫️نماینده‌ایران گفت چون پهباد آمریکایی و یک‌هواپیمای دیگرشان به آب‌های ما تجاوز کرده‌بودند، باید می‌گذاشتند ما هم در نشست شورای‌امنیت باشیم که نگذاشتند.

▪️سه‌کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا، پس‌از نشست شورای‌امنیت، در بیانیه‌ای اعلام‌کردند برای اجرای قطع‌نامه ۲۲۳۱شورای‌امنیت، که به برجام‌ ربط دارد، سخت تلاش می‌کنند.

▫️آن‌ها از همه طرف‌های برجام، و ایران، خواستند به همه تعهدهای‌شان در برجام پای‌بند بمانند و این سند مهم را سست نکنند.

▪️جرمی‌هانت، وزیرامورخارجی بریتانیا و نامزد نخست‌وزیری این کشور، گفته اگر آمریکا از بریتانیا بخواهد در عملیات نظامی علیه ایران شرکت کند، ما حاضریم آن درخواست‌ها را تک‌به‌تک بررسی کنیم.

▪️مایک‌پمپئو، وزیرامورخارجی آمریکا، پس‌از عربستان، به امارات رفت و با محمد بن‌زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد امارات، دیدار و گفت‌وگو کرد- هدف سفر پمپئو، برپاساختن یک ائتلاف جهانی علیه ایران برای پشتیبانی از جابه‌جایی نفت درخلیج‌فارس اعلام‌شده.

▪️طالبان افغانستان، در شهر بدخشان این کشور، پنج‌عضو یک خانواده، از جمله دو زن را، را به‌سبب هم‌کاری با دولت، تیرباران کرد.

⚽️در دور یک‌هشتم‌پایانی جام‌جهانی فوتبال زنان در فرانسه، سوئد با یک‌گل کانادا و آمریکا با حساب ۲ به یک اسپانیا را بردند و به دور بعد رفتند.

👈 تاکنون، آلمان، نروژ، فرانسه، انگلیس، سو‌ئد و آمریکا، به دور یک‌چهارم پایانی رسیده‌اند.


#سوال_روز

🤔 چرا خوزستان داغ و پرجمعیت از سمنان کمتر برق مصرف می‌کند؟

▪️ نقشه مصرف برق امروز کشور را در تصویر بالا می‌بینید؛ رنگ سرخ، از آن‌ منطقه‌هایی‌است که بیش‌از اندازه برق مصرف کرده‌اند؛ مصرف زردها به حد هشدار رسیده و سبزها به‌اندازه برق مصرف کرده‌اند.

▫️درحالی‌که خوزستان داغ و تف‌دیده، مصرف برق نرمال (سبز رنگی دارد) دارد، مصرف در استان‌های سردسیری چون زنجان، کردستان و مرکزی، قزوین، همدان و آذربایجان شرقی، یا در استانی چون سمنان با تراکم کم‌تر جمعیت، بیش‌از اندازه است یا به خط هشدار رسیده.

▪️اما چرا چنین است؟ بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند بیش‌از همه به‌دلیل شمار قابل توجه «کشت‌زارها یا مزرعه ماینینگ» در این استان‌ها است؛ یعنی همان سوله‌هایی که دست‌گاه‌های برقی پرشمار برداشت ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی دارند، در آن‌ها کار می‌کنند.


🔴 چه کسانی امشب تحریم شدند؟

▪️با فرمان اجرایی تازه ترامپ؛ رهبرانقلاب، دفتر ایشان و نیر برخی فرماندهان ارشد سپاه یعنی؛ علی‌رضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه، علی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، محمد پاکپور، فرمانده نیروی‌زمینی سپاه و نیز فرماندهان پنج‌منطقه نیروی‌دریایی سپاه؛ عباس غلامشاهی، رمضان زیراهی، یدالله بادین، منصور روانکار و علی عظمایی تحریم‌شده‌اند.

▫️دولت آمریکا مدعی شده تا پایان هفته‌‌آینده جوادظریف، وزیرامورخارجی کشورمان را هم تحریم خواهد کرد.


🔴رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، یک فرمان اجرایی برای افزایش تحریم‌های جمهوری‌اسلامی ایران امضا کرده و ادعا کرده آن‌ها را به‌سبب نابودی پهباد آمریکایی از سوی ایران به کار انداخته.

▫️او مدعی شده اگرچه دوست دارد با آیت‌الله‌خامنه‌ای، رهبرانقلاب، دیدار کند ولی این تحریم‌ها از جمله دفتر ایشان را هدف گرفته‌اند.


⁣📣 پلیس: دختری که گفته می‌شود برای آب‌بازی دست‌گیر کرده‌ایم، مخدر توهم‌زا زده‌بود

▪مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ درباره فیلمی که از شیوه بازداشت یک دختر در یکی‌از پارک‌های تهران در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود اعلام کرده:

▫ «برخی شهروندان تماس گرفتند که چند دختر و پسر در پارک پلیس منطقه تهران‌پارس با پوشش نامناسب، حرکت‌هایی غیرطبیعی و به‌دور از شوون اخلاقی و شوخی‌های سخیف، احساس شهروندان را «جریحه‌دار»، و برخی حاضران را ناراضی کرده‌اند.»

▫این اعلامیه افزوده واحد گشت‌ کلانتری که به این پارک رفته این دختروپسرها را «نهی‌از منکر و امربه معروف» کرده ولی یکی از این آن‌ها جوسازی کرده و به ماموران ناسزا گفته ودر نتیجه سه پسر و دو دختر دستگیر شدند.

▫پلیس اعلام کرده در بررسی‌های نخستین فهمیده که این افراد مواد مخدر توهم‌زا زده بوده‌اند و حال طبیعی نداشته‌اند و درباره آن‌ها اقدام قانونی آغاز شده.»

▫پلیس افزود تنها بخشی از فیلم این اتفاق در فضای مجازی منتشر شده و به دستور فرمانده پلیس، فیلم بازبینی شده و از شاهدان تحقیق شده و اگر مأمور پلیس «بیرون‌از چارچوب مقررات» خطایی کرده‌باشد، با او برخورد می‌شود. /ایسنا

👈 ساعتی پیش فیلمی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که در آن پلیس دختری را که گفته می‌شود در پارک پلیس تهران، به آب‌بازی مشغول بوده، دست‌گیر می‌کند اما شیوه برخورد مامور پلیس در این فیلم انتقادهای بسیاری برانگیخته‌بود.


📣 ترامپ دوباره تاکید کرد: امنیت تنگه مشکل آمریکا نیست؛ مشکل چین و ژاپن است

▪️دونالد ترامپ، توییت کرده: «چین ۹۱ درصد نفت‌اش را از تنگه هرمز می‌گیرد و ژاپن ۶۲درصد، و بسیاری از کشورهای دیگر هم همین‌طور.

▫️پس چرا ما (سال‌‎هاست) بدون هیچ پاداشی از کشتی‌رانی کشورهای دیگر پاس‌داری می‌کنیم؟

▫️همه این کشورها باید از کشتی‌های‌شان نگه‌بانی کنند. ما حتی نیازی نیست آن‌جا باشیم؛ ما که با فاصله به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی جهان شده‌ایم.

▫️مساله ما با ایران ساده است؛ نه سلاح هسته‌ای و نه حمایت بیش‌تر از تروریسم.»

👈 ترامپ، دیروز هم در گفت‌وگو با شبکه ان‌بی‌سی مدعی شد مشکل آمریکا با ایران امنیت تنگه‌هرمز نیست بلکه سلاح‌هسته‌ای است.


📣 دو واکنش رسمی به حمله‌های سایبری آمریکا به ایران

۱️⃣ حسین نقوی‌حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفته «ادعای آمریکایی‌ها درباره +حمله سایبری به تأسیسات نظامی بی‌اساس است. آن‌ها می‌خواهند موفقیت ما در سرنگونی پهپاد جاسوسی را خنثا کنند.»

▫️او البته افزوده آنها بارها تلاش می‌کنند که در شبکه ارتباطی ما مشکل پدیدی آوردند اماادعای آمریکایی‌ها درباره موفقیت در این حمله‌ها بی اساس است چون توانمندی جمهوری اسلامی برای مقابله با این حملات بسیار بالاست. / ایسنا

۲️⃣ وزیر ارتباطات، ‌آذری جهرمی، هم صبح امروز در توییترش در واکنش به سوال‌هایی درباره حمله سایبری به تاسیسات نظامی ایران، گفت تاکنون هزاران حمله سایبری به ایران داشته ولی ابزارهای دفاعی ایران توانسته‌اند آن‌ها کنار بزنند.

👈 آذری جهرمی روشن‌نکرده این‌بار واقعا آمریکا به ایران حمله سایبری کرده یا نه و در کلام نقوی حسینی هم روشن نیست که آمریکا حمله‌ای کرده که شکست خورده یا اصلا حمله‌ای در کار نبوده.

👈 دیروز برخی رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند پس‌از نابودی پهباد آمریکایی، ترامپ دستور داده برنامه حمله سایبری به سامانه کنترل شلیک موشک‌های سپاه که از پیش برای تلافی حمله به نفت‌کش‌ها ریخته‌شده‌بود، به اجرا گذاشته‌شود و برای مدت معینی سامانه‌های تسلیحاتی سپاه را از کار انداخته.


📣 یک معاون در وزارت‌ورزش در یک روز ۹ حکم گرفته

▪️خبرگزاری فارس نوشته مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان هفت‌روز پیش، ۲۷خرداد امسال برای ژاله فرامرزیان معاون مدیرت و توسعه منابع این وزارت‌خانه، ۹حکم صادر کرده.

▫️و حالا بنابر این حکم‌ها فرامرزیان، رئیس کمیته نظارت ارزیابی و مدیریت عملکرد، رئیس کمیته فرهنگ و توسعه فرهنگ سازمانی، رییس کمیته آمار بخشی، رئیس کمیته برنامه ریزی عملیاتی و ارتقای کیفیت خدمات، رئیس کمیته مدیریت سرمایه انسانی، رئیس کمیته مهندسی نقش و ساختار، رئیس کمیته بهبود نظام‌ها و فناوری‌های مدیریتی و رئیس کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری

▫️ناگفته نماند فرامرزیان افزون بر ریاست این کمیته‌ها، عضو هیات رئیسان شرکت توسعه و نگهداری مکان‌های ورزشی و صندوق حمایت از قهرمانان و پیش‌کسوتان است.


📣 محمود صادقی: به دستور رئیس‌قوه‌قضا به پرونده سعید طوسی دوباره رسیدگی می‌شود ولی من این را نگفتم!

▪️محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، توییت کرده: «دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا گفتم: «مطلع شده‌ام اخیرا با تقاضای شاکیان پرونده سعید طوسی برای اعمال ماده ۴۷۷ و رسیدگی مجدد به آن موافقت شده.

▫️اما در بعضی از خبرها از من نقل شده که رئیس قوه‌قضایی دستور رسیدگی را داده یا دادستانی این خبر را اعلام کرده، درحالیکه من در مصاحبه چنین نگفتم.»

👈 صادقی گفته با درخواست شاکیان پرونده برای اعمادل ۴۷۷ قانون آیین‌دادرسی‌کیفری موافقت شده و بنابر این ماده قانونی «در صورتی که رئیس قوه قضا رأی قطعی صادرشده از هریک از مراجع قضایی را خلاف شرع تشخیص دهد، با اجازه دادرسی دوباره، پرونده را به دیوان عالی کشور می‌فرستد تا یکی‌از شعبه‌هایی خاص که از سوی او برای این امر درنظرگرفته‌شده، رسیدگی و رأی قطعی صادر کند.»

👈 یعنی با این‌حساب، رئیس‌قوه‌قضایی، ابراهیم رئیسی، است که دستور داده به پرونده اتهام آزار جنسی از سوی سعید طوسی دوباره رسیدگی شود.


📣 نور نیوز گزارش داده که تکه‌هایی از پهباد گلوبال هاوک آمریکا که اخیرا نیروی هوافضای سپاه آن را زد و انداخت، در تورهای ماهی‌گیری برخی ماهی‌گیران قشمی گیر افتاده.


🔴 سعیدطوسی و دادستان‌کل کشور: حرف‌های صادقی دروغ است

۱️⃣ سعید طوسی، قاری قرآن‌ متهم به آزارجنسی نوجوانان، که دادگاه تجدیدنظر تبرئه شده، به اعتمادآنلاین گفته خبر محمود صادقی، نماینده تهران، درباره دستور رئیس‌قوه‌قضایی برای بررسی دوباره پرونده‌او دروغ است و او این ماجرا از قوه قضایی هم پیگیری کرده و مطمئن است. او مدعی شده ۹۹درصد حرف‌های رسانه‌ها دروغ است.

۲️⃣ خبرگزاری تسنیم هم از قول جعفری منتظری، دادستان‌کل کشور، گفته او نگفته که در رسیدگی به پرونده سعید طوسی، اعمال نفوذ شده و رای تجدید نظر او خلاف شرع و قانون است.

▫️دادستان کل کشور در پاسخ‌به این پرسش که آیا رئیس‌قوه‌قضایی دستور رسیدگی دوباره درباره پرونده طوسی صادر کرده، پاسخ‌داده: «منبع خبر آقای صادقی کجاست؟»

👈صبح‌امروز خبرگزاری برنا از قول محمودصادقی نوشت که مقام‌های قضایی ارشد به‌سبب این‌که در رسیدگی به پرونده طوسی، اعمال نفوذ شده‌بوده، دستور داده‌‌اند دوباره به این پرونده رسیدگی شود.


📣 محمود صادقی، نماینده مجلس خبر داده که دادستان‌کل کشور تشخیص داده حکم تبرئه سعیدطوسی، قاری قرآن متهم به آزار جنسی نوجوانان، خلاف شرع و قانون بوده و پرونده او دوباره به جریان افتاده. گویا طوسی سرشناس‌بودن و نفوذ‌داشتن در این حکم تاثیر گذاشته/ برنا


✋سلام و روزتان‌به‌خیر

👈این‌جا روزاروز است و این‌ها همه‌نکاتی‌است‌که بهتراست‌ درباره امروز سوم تیر ۱۳۹۸خورشیدی بدانید؛

🌕 این توده هوای گرمی که روی شهرها افتاده امروز را که دست‌کم به‌سنگینی ماندگار است.

▫️در شرق و جنوب‌شرق کشور هم‌چنان بادهای تند، گردوخاک برپا می‌کنند.

▪️رئیس‌قوه‌قضا، در نشست هفتگی با مسوولان عالی قضایی شرکت می‌کند.

رئیسی این‌روزها، از وب‌سایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای تا برنامه زنده تلویزیون، همه‌جا در حال سخن‌گفتن است …

▪️مجلس نیز جلسه دارد و حتما درباره علت انتخاب‌شدن چهره اصول‌گرایی چون مجتبی ذوالنوری به ریاست کمیسیون‌امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس و نیز اختلاف‌ها میان اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان بیش‌تر خواهیم شنید.

▪️مایک پمپئو، وزیرامورخارجی آمریکا، در عربستان است تا درباره ایران با سعودی‌ها گفت‌وگو کند و حتما از این سفر خبرهای بیش‌تری خواهیم شنید.

📌امروز در تقویم؛

▪️مصادف است با سیزدهمین سال‌گرد پیروزی محمود‌احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۴.

👈 احمدی‌نژاد که پیش‌از آن شهردار تهران بود همراه با هاشمی‌رفسنجانی به دور دوم انتخابات راه یافت و با ۱۷میلیون رای بر رقیبش پیروز شد و هشت‌سال دولت‌اش شروع شد و سایه‌ جاودانه‌اش به زندگی و تاریخ ما ورود کرد …

▪️مصادف‌است با ۳۲ساله‌شدن لیونل مسی ستاره بزرگ فوتبال جهان، گل‌زن تیم بارسلونا و کاپیتان تیم‌ملی فوتبال مردان آرژانتین.

👈مسی با تکنیک ناب و کلاسیک‌اش، نزد برخی تحلیل‌گران بهترین‌بازیکن تاریخ جهان است اما هرچه برای بارسلونا گل‌زده و قهرمانی آورده، برای تیم‌ملی کشورش هیچ‌کاری نکرده.


📣 دیشب که خواب بودید …

▪️ابراهیم رئیسی، رئیس‌قوه‌قضایی، دیشب در یک برنامه زنده تلویزیونی گفته حکم قصاص برای قاتل علی‌رضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی زندان فشافویه‌ی تهران، صادر شده.

▫️او گفته ولی قوه‌قضایی مهم آن‌است‌که با غفلت یا کوتاهی احتمالی ماموران و مسوولان زندان در این حادثه برخورد شود.

👈چندروز پیش این زندانی‌سیاسی، با ضربه‌های چاقوی دو زندانی متهم‌به‌ قتل که در سلولی نزدیک‌به بند زندانیان سیاسی نگه‌داشته‌می‌شدند، کشته شد.

▪️دونالد ترامپ در بخش دیگری از گفت‌وگوی‌اش با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا، مدعی‌شده به‌تازگی به بن‌سلمان ولی‌عهد عربستان تلفنی گفته این عملیاتگرانی است. شما و دیگر کشورهایی که از آن‌ها نگاه‌بانی می‌کنیم، باید پول بدهید … و او او گفت بله.» - معلوم‌نیست منظور ترامپ از عملیات، عملیاتی علیه ایران است یا روند دفاع از عربستان؟

▫️او گفته در خاورمیانه دفاع از عربستان برای او اهمیت دارد چون سعودی‌ها با خریدهای هنگفت سلاح و کالا از آمریکا، برای آمریکایی‌ها شغل پدید می‌آورند.

▪️اندرو موریسون، معاون وزیرامورخارجی بریتانیا در امور خاورمیانه مدعی‌شده تقریبا مطمئن‌است که ایران به نفت‌کش‌ها در دریای عمان حمله کرده و درتهران به مقام‌های ایرانی گفته «این کارها که با خطر برآوردهای اشتباه هم‌راه است، باید کنار گذاشته‌شود تا بتوان تنش‌ها را در خاورمیانه کاست.»

▪️هواداران نامزد مخالف دولت برای انتخابات شهرداری استانبول، اکرم امام‌اوغلو، تا پاسی از شب در استانبول پیروزی او بر بن‌علی ییلدیریم، نامزد حزب‌ حاکم را جشن گرفتند.

⚽️ در شب‌آخر دور گروهی گروه دوم جام‌ملت‌های آمریکای‌جنوبی، کلمبیا با سرمربی‌گری کی‌روش، ‌ ۱ به هیچ پاراگوئه را هم شکست داد و با ۹امتیاز به‌عنوان تیم‌اول گروه به دور بعدی رفت.

▫️آرژانتین هم با دوگل، مهمان آسیایی ‌بازی‌های، قطر را شکست داد و در گروه دوم شد و به دور بعدی رسید.

⚽️ در دور یک‌هشتم‌پایانی جام‌جهانی فوتبال زنان، فرانسه ۲ به یک برزیل و انگلیس با سه‌گل، کامرون را بردند و به دور بعد رفتند.


🗞 مرور روزنامه‌های صبح| حال آمریکا را گرفتیم و حال‌مان خوب است

➕روزنامه‌های اصول‌گرا با تیترهای درشت می‌گویند ایران توانسته آمریکا را خوار و خفیف کند ولی اتفاق بدی نیفتاده و اصرار دارند که اقتصادمان روبه بهبود گذاشته و بهتر است که هرچه زودتر تکلیف برجام را هم یک‌سره کنیم.

➕روزنامه‌های اصلاح‌طلب می‌گویند دعوای روحانی با جهانگیری بر سر قیمت بنزین بوده و برخی‌شان هم نوشته بزرگان مملکت پادرمیانی‌کرده‌اند که جهانگیری به هیات دولت برگشته.

➕یک روزنامه اقتصادی بررسی کرده که در خرداد چه بر سر بازار مسکن آمده و چرا و چگونه هم از دوسو عقب نشسته.

#مطبوعات


📣 صحنه‌ای از سریال ترکیه‌ای «دستمال‌ام گل‌دوزیه» درباره برخورد امنیتی با کتاب «یک‌هلو هزار‌هلو» اثر #صمد_بهرنگی در ترکیه در دوران کودتاهای نظامی. این سریال تقریبا ۱۵سال پیش از کانال D ترکیه پخش شده. 👆🎧


📣 امروز هشتا‌دسال از زادروز #صمد_بهرنگی، معلم مبارز، گذشت. به‌همین‌ مناسبت ماه‌نامه «شبکه آفتاب» سندی از مسابقه داستان‌نویسی مجله «اطلاعات جوانان» در سال ۱۳۳۸ رو کرده.

▫️ در این مسابقه، صمد بهرنگی بسیارجوان با داستانی به نام «عادت» و با ٦٦امتیاز چهارم و، محمدعلی‌ سپانلو، شاعر و داستان‌نویس معاصر هم با داستان «مرگ خورشید» و ٦٥امتیاز پنجم می‌شوند.

▫️جالب آن‌که داوران این مسابقه داستان‌نویسی احمد شاملو، رضا سیدحسینی و صدر حاج‌سیدجوادی بوده‌اند.


📣 اردوغان، عاقبت استانبول را باخت

▪️رسانه‌ها حبر داده‌اند نتیجه‌‌های اولیه انتخابات شهردار استانبول روشن شده و اکرم امام اغلو، نامزد مخالفان دولت، با بیش‌از ۵۳درصد رای‌ها از نامزد حزب اردوغان، بینالی ییلدیریم، پیش‌افتاده و ییلدیریم در یک نشست خبری شکست را پذیرفته و به شهردار تازه تبریک گفته.

👈 همین انتخابات چندماه پیش هم‌چون سایر شهرها در استانبول هم برگزار شد و نامزد مخالفان دولت با اندکی اختلاف پیروز شد و ۱۸روز شهردار استانبول بود.

👈 ولی اردوغان حزب‌اش، عدالت‌وتوسعه به نتیجه انتخابات اعتراض کردند و کمیته انتخابات ترکیه آن‌ انتخابات را باطل کرد.

👈 در انتخابات شهرداری‌های چندماه پیش در کل حزب اردوغان پیش بود اما چندشهر مهم را به مخالفان باخت.


📣 تصویری که از خوش‌وبش امروز حسن ‌روحانی و اسحاق جهانگیری در نشست هیات دولت منتشر شده؛ پشت‌سرشان هم وزیراطلاعات می‌خندد.

👈 امروز وب‌سایت خبری انتخاب مدعی‌شد که روحانی در نشست شورای‌عالی هماهنگی اقتصاد و در حضور سران دو قوه دیگر، به جهانگیری توپیده که او و اصلاح‌طلبان می‌خواهند دولت را سرنگون کنند و جهانگیری از دیروز بر سر کارش حاضر نشده.

👈 حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی، در توییترش با کنایه و اشاره، خبر این درگیری را تایید کرد اما سخن‌گوی دولت، علی‌ربیعی، قهرکردن اسحاق جهانگیری از دولت را دروغ خواند.


⁣📣 ترامپ از توافق‌هسته‌ای‌ که دوست‌دارد، رونمایی کرد

👈 رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید مشکل آمریکا با ایران ناامنی تنگه هرمز نیست؛ تنگه هرمز مشکل چین است که از آن‌جا نفت می‌آورد

▪ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته «فکر نمی‌کنم ایرانی‌ها به‌دنبال تحریک‌کردن او باشند. تحریم‌ علیه ایران، شدیدا بر تورم افزوده و وضع اقتصادشان را خراب کرده.

▫پیام کارهای ایران است‌که می‌خواهند مذاکره و توافق کنند. توافق من، هسته‌ای است. آن‌ها سلاح هسته‌ای نخواهند داشت.

▫اصلا بحث تنگه‌ها نیست. چین‌است‌که ۹۱درصد نفت‌اش را را تنگه‌ها می‌گیرد؛ به ما چه؛ ما اصلا به تنگه‌ها نیازی نداریم. از وقتی من آمده‌ام، ما تولیدکننده شماره یک انرژی جهان‌ایم. آن‌ هم با فاصله زیاد.»

▪در توافق هسته‌ای که من دنبال‌اش هستم اولا باید از مکان‌های آن‌ها بازدید کنیم. ما الان برای بازدید یا بازرسی از بعضی از مهم‌ترین جاهای آن‌ها اجازه نداریم.

▫ثانیا، مدت زمان محدودیت‌های برجام به اندازه کافی نبود. تنها چند سال دیگر مانده و بعدش، آن‌ها راهی باز به سوی اسلحه اتمی دارند. نمی‌توانید این کار را کنید.

▫آن‌ها نمی‌توانند موشک بالستیک داشته باشند، این اصلا در برجام پوشش داده نشده.

این توافق حتی در کنگره تصویب نشده. خیلی‌ها این را نمی‌دانند …

▫برای‌ام مهم نیست توافق تازه چه‌‌شکلی داشته باشد. می‌تواند جداگانه باشد، یا کلی؛ چندجانبه باشد یا دوجانبه … برای‌ام مهم نیست.

▫ما چیزی می‌خواهیم که نتیجه بدهد. ‌آن‌ها نمی‌توانند اسلحه هسته‌ای داشته باشند.

▫اصلا بحث ما، تنگه نیست. خیلی‌ها این را اشتباه پوشش دادند … نمی‌توانند اسلحه هسته‌ای داشته باشند. همین.

▫فکر می‌کنم آن‌ها همین برجام را هم زیرپا گذاشته‌اند، چون فکر می‌کنم در برخی‌جاها که ما اجازه بازرسی‌شان را نداریم، کارهایی می‌کنند و سال‌هاست که این کار را می‌کنند.

▫اروپایی‌ها معتقدند ایران به برجام پایبند است، خب من به اروپایی‌ها اهمیتی نمی‌دهم. اروپایی‌ها می‌روند و کلی پول درمی‌آورند. فرانسه به ایران خودرو می‌فروشد. کارهای دیگر می‌کنند.

▪درباره سفر شینزو آبه، این ایرانی‌ها بودند که می‌خواستند با آمریکا مذاکره کنند و ژاپن را برای این کار واسطه کردند.

▫هیچ پیام نوشته‌شده‌ای برای ایران نداشتم و صرفا به آبه گفتم این پیام را به تهران برساند که ایران سلاح اتمی نخواهد داشت و آماده است که با ایران توافق کند. این خبر هم که پیام تهدیدآمیزی از راه عمان به ایران فرستاده‌ام، «جعلی» است.

▫پیام من به ایران این است من به‌دنبال جنگ نیستم، اما اگر جنگی باشد، نابودی‌ای خواهد بود که قبلا نظیرش را ندیده‌اید. اما من دنبال این نیستم.

▫اما نمی‌توانید سلاح هسته‌ای داشته باشید. می‌خواهید حرف بزنیم؟ خوبه. وگرنه در سه‌سال آینده اقتصاد ورشکسته‌ای خواهید داشت.

▫من دو گروه مشاور دارم. جان بولتون قطعا یک شاهین (لقب جنگ‌طلب‌ها) است. اگر به او بود، در آن واحد با کل دنیا می‌جنگید. اما مهم نیست، چون من دو طرف را دارم.

▫من سال‌های سال مخالف جنگ با عراق و رفتن به خاورمیانه‌ بودم اما جان بتولتون از جنگ با عراق دفاع می‌کرد.» / برگرفته از گفت‌وگوی ترامپ با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا


🔴 سرمربی جدید پرسپولیس هم از کرواسی می‌آید

▪️ آنته جاچیچ کروات در ۴۸ساعت آینده به طور رسمی سرمربی‌گری تیم پرسپولیس را به دست می‌گیرد. او سرمربی تیم‌ ملی کرواسی بوده/ ایلنا


🔴 حسام‌الدین آشنا، مشاور ارشد حسن‌روحانی، درگیری میان روحانی و جهانگیری را در نشست دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی تایید و توییت کرده: «جلسه‌های عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری»