کانال تلگرام سحام‌نیوز - خبری
سحام‌نیوز

سحام‌نیوز

✍️ پرویز پرستویی: محکومیت شلاق هادی رضوی، درحضور مردم و اهالی سینما اجرا شود

🔻پول مردم ایران خوردن ندارد و شرم آور است؛ حیف اثر ماندگار «شهرزاد» که تهیه کنندگانش چنین زالوهایی هستند.


🔴 سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری: دوچرخه سواری برای بانوان منع قانونی ندارد

آنچه در این زمینه از قول دادستان اصفهان نقل شد، یک برداشت ناقص از نظر و نامه دادستان اصفهان بود. آنچه ایشان در آن نامه اعلام کردند این نیست که دوچرخه سواری توسط بانوان ملطقا ممنوع است. موضوع آن بخشنامه و دستور پیشگیری و برخورد با مظاهر اعمال منافی عفت، بد حجابی یا بی حجابی و تشویق دیگران به فساد و فحشا و امثال آن است


🔴 پلیس نیوزیلند مهاجم استرالیایی به مساجد شهر کرایست‌چرچ که جان ۵۱ نفر را گرفت، در کنار دیگر اتهام‌ها، متهم به انجام عملیات تروریستی کرده‌است.

در بیانیه پلیس گفته شده این اتهام تحت قوانین مقابله با تروریسم به برنتون تارانت، مهاجم استرالیایی، وارد شده‌است.

تارانت، که یک نژادپرست سفیدبرترپندار است، در عین حال با ۵۱ مورد اتهام قتل و ۴۰ مورد اتهام تلاش به قتل نیز روبه‌رو است.

جلسه بعدی دادگاه برای رسیدگی به حملات کرایست‌چرچ در ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد.

تارانت، ۲۸ ساله، در اسفند ماه سال پیش حملات خود را انجام داد.

حملات کرایست‌چرچ با واکنش‌های گسترده‌ای در نیوزیلند و دیگر نقاط جهان انجام شد.


🔴 گلشنی: رهبری دستور داده‌اند که جلسات شورا بدون حضور روحانی هم برگزار شود/ روحانی تاب انتقاد را ندارد

عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آقایان ضرغامی و رحیم‌پور سخن غیرمعقول نگفته‌اند بلکه ایرادهای قانونی را مطرح کرده‌اند اما آقای روحانی تاب انتقاد را ندارند و این به‌وضوح دیده شده است.

بیش از ۲۰ سال است که در شورایعالی انقلاب فرهنگی بوده‌ام. تمامی رؤسای جمهوری قبلی شأن شورا را حفظ می‌کردند؛ اما در زمان حاضر چنین نیست.

دکترروحانی هر مصوبه شورا را که نپسندند، ابلاغ نمی‌کنند.

مقام معظم رهبری بر تشکیل جلسات شورا با یکی از نواب رییس (یکی از رؤسای دو قوه دیگر) در صورت غیبت رئیس‌جمهور تأکید کرده‌اند؛ اما متأسفانه این اجرا نشده است

«صبح نو»


🔴 صداهای مهیب در سرابله؛ مردم نگرانند

استان‌وایر- شنیدن صداهای عجیب از دل زمین در شهر سرابله در استان ایلام مدت‌هاست به یک معضل اساسی برای مردم این شهر تبدیل شده است.

منشأء این صداها به گفته مسئولان آن نامعلوم است و همین امر سبب شده بر نگرانی مردم شهر بیش از پیش افزوده شود. /ایران‌وایر


🔴 علم: والاحضرت نباید دائما با زنان محشور باشد/باید با تاریخ و پادشاهان ایران خم آشنا شود

«فرصت را مغتنم می‌دانم که عرض کنم، این پسر [ولیعهد] را تا کی می‌خواهید در دست پرستار فرانسوی و فقط پرستار فرانسوی بگذارید. ایشان باید به عادات ایرانی، روحیه ایرانی و علائق ایرانی خو بگیرد. اجازه فرمایید یک پیشکاری برای ایشان تعیین بشود. فرمودند این هم درست است، چند نفر فکر کن. عرض کردم اولین شرط پیشکار والاحضرت که همه شرایط را باید تحت الشعاع آن بگیریم، این است که ایران پرست باشد. از این بچه‌های انترناسیونال که هر کدام چند پاسپورت در جیب دارند باید احتراز جست. شاهنشاه خندیدند و ملتفت شدند که منظورم همین وزرا و رجال کت سه چاکی آمریکایی می‌باشند که سرشان هزار جا بند است. حالا به من فرمودنده‌اند، برو فکر کن. واقعا در حیرتم که چه بکنم که بعد باز با علیا حضرت شهبانو درگیر نشویم. ممکن است من کسی را بگویم، ایشان نپسندند.» (خاطرات علم، جلد اول، ص ۳۴۸. ۲۲ دی ۱۳۴۸). «فرمودند دارم کم کم گوش علیا حضرت را پر می‌کنم که باید …ولیعهد را از شر این زنکه فرانسوی مادموازل ژوئل رهایی بخشیم (این خانم از سن ۳ سالگی پرستار والاحضرت است و نفوذ عجیبی در بچه به هم رسانده که هیچ صحیح نیست). عرض کردم نه تنها این باشد، باید حالا والاحضرت با تاریخ وطن خودشان و افتخارات خودشان و جدشان و پادشاهان بزرگشان آشنا شوند، نه این که دائما تاریخ فرانسه را برای ایشان بگویند. این نه تنها هیچ معنی ندارد، خطرناک است و نا صحیح. به علاوه والاحضرت نباید دائما با زنها محشور باشند، رئیس مدرسه زن، سرپرست زن، اغلب معلمین مدرسه زن، رئیس پیش آهنگی ایشان زن، محیط خانواده محیط زنها! این هیچ صحیح نیست.» (خاطرات علم، جلد چهارم، ص ۲۱۸. ۲۴ مهر ۱۳۵۳).


🔴 افشاگری روزنامه سازندگی: (محمد صدر هاشمی) ۳۰۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد او از بانک خودش (اقتصاد نوین) ۱۴۰۰ میلیارد تومان وام گرفته و ۱۳۶ میلیون یورو بدهی معوق دارد!


🔴 حکم حسین هدایتی اعلام شد

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه می‌گوید که حسین هدایتی به جرم اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۲۰ سال حبس و ممنوعیت به کار گیری در مشاغل دولتی و رد مال معادل ۴۸۸ میلیارد تومن به نفع بانک سرمایه و به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شده است.


🔴محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی ایران: لغو نظارت استصوابی به عنوان یک مطالبه عمومی و شرط حضور در انتخابات، باید مورد توجه اصلاح طلبان قرار بگیرد.

💠 تلاش ما همواره کاهش فاصله و شکاف میان ملت و دولت و تشویق به بازگشت به قانون اساسی و استفاده از همه ظرفیت‌های آن و تامین حقوق اساسی شهروندان بوده و ابزار مناسب برای این منظور را آگاهی بخشی و توسعه نهادهای مدنی میدانیم و همواره مهمترین ابزار دموکراسی یعنی انتخابات را در ادوار مختلف به عنوان یک روش مدنی برای اصلاح تدریجی ساختار مدیریت کشور مورد تاکید قرار داده‌ایم.

💠 نظارت استصوابی نقض اصول آشکار قانون اساسی از جمله اصل ۹۹ و اصول فصل پنجم بویژه اصل ۵۶ این قانون است که صراحتا حاکمیت را از آن خدا دانسته و این حق را ودیعه‌ای از جانب حضرت حق به مردم قلمداد می‌کند و تصریح میدارد که هیچ کس اختیار سلب این حق را از مردم ندارد. طبیعتا شورای نگهبان نیز واجد این اختیار نبوده و نمی‌باشد.


🔴 رضوى در جلسه امروز گفت:

توضیحات هادی رضوی در خصوص سفرهای خارجی به همراه منشی خود

آقای قهرمانی در جلسه قبل گفته است که من با منشی خودم اروپاگردی کرده‌ام و به ۵۰ کشور رفته‌ام. در صورتی که اولا این منشی ۱۵ سال است که با من کار می‌کند و دوما در آن سفر خانواده‌ام همراه من بودند / ایلنا


🔴 فرودگاه «نجران» عربستان با پهپاد یمنی هدف قرار گرفت

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیاتی منحصر به فرد فروگاه «نجران» عربستان (واقع در مرز عربستان و یمن) را هدف قرار داد.

شبکه المسیره به نقل از یک منبع آگاه نظامی گزارش داد، این عملیات دقیق با پهپاد «قاصف ۲K» انجام شد و خسارت‌های بسیاری به ائتلاف متجاوز وارد کرد.

این عملیات یک انبار اسلحه در فرودگاه نجران را هدف قرار داد و منجر به آتش‌سوزی در این مکان شد.


🔴 چین خطاب به آمریکا: در روابط ما با ایران دخالت نکنید

سخنگوی وزارت خارجه چین، روابط تجاری تهران و پکن را مشروع خواند و از ایالات متحده درخواست کرد تا در این روابط دخالت نکند.


🔴روزنامه کیهان:

🔻علت کاهش قیمت دلار مشخص شد

🔻مقاومت سیلی زد، لینکلن جا زد، دلار پایین آمد!!


🔴وزیر دفاع انگلیس ایران را تهدید کرد

پنی موردانت:

🔹اگر تنش در خلیج (فارس) جدی شود، از آمریکا حمایت می‌کنیم.

🔹همین الان هم در آن منطقه مستقر هستیم.

🔹ما منافعی بزرگ و سرمایه‌گذاری کلانی در این منطقه داریم.

🔹در حال همکاری با متحدان و شرکای خود هستیم تا در وهله نخست برای آرام کردن اوضاع در این منطقه تلاش کنیم.

🔹در عین حال از واقعیات پشت رخدادهای اخیر هم مطلع هستیم.

🔹با شرکایمان در اروپا و خلیج (فارس) درباره فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در آن منطقه نگرانی‌های مشترکی داریم


🔴 خبرگزاری فارس خودش را سانسور کرد!

خبرگزاری فارس در گزارش امروز خود از دادگاه مفسدان اقتصادی بانک سرمایه بخشی از اظهارات سید محمد رضوی (متهم دریافت تسهیلات کلان) از بانک سرمایه را حذف کرد. فارس نام خود را از آن قسمت از اظهارات رضوی را که مربوط به دریافت پول توسط این خبرگزاری بود را از متن خبر حذف کرده است. رضوی در دادگاه امروز مدعی شده بود: «برای تبلیغات در یک خبرگزاری فارس تسهیلات گرفتم، بله ۲۵۰ میلیون تومان قرارداد بنده با خبرگزاری فارس به صورت ماهانه برای تبلیغات در ۱۰ باکس تبلیغاتی در صفحه اول بوده است و ۱۰ باکس تبلیغاتی در این خبرگزاری و در صفحه اول گذاشته شده است» / راهبرد


🔴 توضیحات همتی درباره میزان ارز تخصیصی به کالاهای اساسی

رئیس کل بانک مرکزی:

حدود ۶ میلیارد دلار ارز در دو ماه ابتدایی سال جاری برای کالاها تأمین شده است

حدود ۳ میلیارد دلار از این ارز به کالاهای اساسی و دارو اختصاص یافته است.

مصوب شده که هر صادرکننده بر مبنای پایه صادراتی گمرک، ۸۰ درصد ارز را به کشور بازگرداند و ۲۰ درصد مابقی از آن کم می‌شود

در حال حاضر کشور قله مقاومت را رد کرده و شرایط خوبی را سپری می‌کند

بسیاری از نوسانات بازار ارز سیاسی است، مردم نباید وارد این بازار شوند چرا که ممکن است متضرر شوند

ذخایر کافی ارزی در کشور وجود دارد و بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود.


🔴 روحانی: همه مسئولان درباره ایستادگی در برابر آمریکا و تحریم‌ها اتفاق نظر دارند

رئیس جمهور در دیدار با جمعی از علما و شخصیت‌های حوزوی:

روحانیت دردفاع از منافع ملی و جهان اسلام، نقشی پیشتاز دارد

تلاش دولت رسیدگی بیشتر به قشر آسیب پذیر جامعه است

امروز برای مدیریت بهتر شرایط نیازمند تمرکز قدرت و تصمیم گیری هستیم

روحانیت همواره به عنوان مرجع جامعه، نقش ارزشمندی در عرصه دینداری، علم و فرهنگ، هدایت مردم، کاستن از اختلافات درون جامعه و تقویت صلح و برادری داشته است


🔴باد رگ گردن اصولگرایان چرا در مقابل هادی رضوی خوابید؟

✍داوود حشمتی

🔸اصولگرایان که روزگاری برای غارت در صندوق ذخیره فرهنگیان رگ کردن باد می‌کردند، مدتی است به سکوتی عجیب و خودخواسته فرو رفتند. راز این سکوت و خوابیدن بادی که بر رگ گردنشان انداخته بودند کجاست؟

🔸 دو سال محمد ایمانی سرمقاله نویس کیهان نوشته بود: پیش آقای روحانی آن هنگام که منصوبان دولت وی مشغول غارت ۱۱ هزار میلیارد تومان از امانت معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان بودند، کجا تشریف داشتند که رگ گردنشان متورم شود و بگوید من نمی‌گذارم به حقوق فرهنگیان دست درازی شود؟»

🔸آن روزها عمدا می‌گفتند فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان است که بانک سرمایه جلوی چشم نیاید. چون می‌دانستند یک پای آن، حسین هدایتی است که چفیه برگردن از این هیات به آن هیات می‌رود. پای دیگرش اکبر یقینی است که از ناحیه همین هیاتی‌ها به حاج حسین هدایتی چسبید. پای دیگرش ستایش به عنوان مدیرعامل این بانک است که سالها مدیرعامل شرکت‌ها در ستاداجرایی فرمان امام بود.

🔸یک پای دیگرش هم هادی رضوی است. حتی تکرار این مدعا که او «داماد شریعتمداری» ‌است برای این است که روابط دیگر پوشانده شود. بسیار خب. مگر نه اینکه داماد شریعتمداری است؟ چرا رگ گردن شماها خوابیده؟ لاکچری بودن و پورشه و مازاراتی سواری فقط برای هدایتی‌ها و رضوی‌ها مجاز است؟

🔸یادتان هست که عکس‌های لاکچری محمدحسین حدادیان را احمدی‌نژادی‌ها از اینستاگرامش پخش کردند که در حال تناول خرچنگ لابستر بود؟ رگ گردنتان را باور کنیم یا ماله‌کشی برای امثال هادی رضوی؟ اگر هادی رضوی با پولهایش برایتان جشنواره عمار و مدافع حرم بگیرد چشم بر روی زندگی‌‌اش می‌بندید؟ هادی رضوی چه کاره بود که واسطه گرفتن آگهی از بانک سرمایه برای خبرگزاری فارس با رقم ۲۵۰ میلیون تومان (بیش از یک میلیارد امروز) باشد؟ ‌ باد رگ‌گردنتان چگونه خوابید؟ در نهایت هم فحشی حواله پدر زنش می‌کنید و تمام؟

🔸رگ گردن و غیرتی اگر بود امروز همه آن جوایز را که از او گرفتید می‌بردید مقابلش پرت می‌کردید. استکبارستیزی که هیچ، غیرت عدالتخواهیتان هم سرنخ و اختیارش دست خودتان نیست. اگر بود باید آبرو برای او نمی‌گذاشتید.


🔴 رسول منتجب‌نیا: در موضوع مذاکره می‌توان به رفراندم رجوع کرد

🔹وقتی مبنای کار ما قانون اساسی باشد، می‌توان مثلا در موضوع مذاکره هم به آرای عمومی یا همان همه‌پرسی رجوع کرد. در مسائل مهم دیگر هم می‌توان از راهکار همه‌پرسی استفاده کرد.

🔹️نفس بها دادن به مردم و نظرخواهی کردن از آنان خیلی ارزشمندتر از این است که ما تصمیم خوبی بگیریم، ولی نظر مردم با آن مخالف باشد.

🔹️آقای روحانی که برای برگزاری رفراندوم انگیزه دارد و بار‌ها آن را مطرح کرده است، با ارسال لایحه‌ای، فرآیند همه‌پرسی را به‌صورت قانونی درآورد که هر وقت لازم شد این کار انجام گیرد و نظر مردم فصل‌الخطاب باشد.


🔴بیمقدار، نماینده تبریز در مجلس:

می‌خواهند بابک زنجانی جدید خلق کنند

🔹چون زنگنه نمی‌گذارد بابک زنجانی به وجود بیاید تحت‌فشار قرارگرفته است.

🔹عده‌ای می‌خواهند با فشار بر زنگنه افرادی را بیاورند که نفت را به فروش برسانند اما زنگنه اعلام کرده است که باید تضمین کنید که پول ما را برمی‌گردانند تا من نفت را به این‌ها بدهم، اما کسی تضمین نمی‌کند.

🔹اگر نفت را دادیم و مانند بابک زنجانی که الان در زندان است و جای پول‌ها را نمی‌گوید یک نفر دیگر را درست کردیم به چه درد این کشور می‌خورد؟ به نظر من این بحث‌ها که الان در تخریب وزیر می‌شود بی‌انصافی است و در این موقعیت به صلاح هیچ‌کس نیست.


✅ عضو کمسیون فرهنگی مجلس: افراد ۱۵ تا ۲۰ ساله ازدواج کنند، هدیه می‌گیرند

🔻خیلی هم دستتون درد نکنه بعد اینا میخوان لایحه ضد کودک همسری تصویب کنن!!!


🔴 در سه جهت در حوزه نجف آزادی هست

✍️آیت الله گرامی

✅من مدتی پیش یک بیانیه هم دادم که ممکن است طلاب به حوزه نجف مهاجرت کنند. طلبه‌ی قم آزاد نیست که نزد کدام استاد درس بخواند؛ آزاد نیست هر کتابی را بخواند و هر حرفی را بزند.

✅در سه جهت در نجف آزادی است و فطرت بشر هم متمایل به آزادی است؛ بنابراین به نظر می‌رسد قوت حوزه در آینده در نجف باشد.

✅اتفاقا پس از همان ایامی که آن بحث را مطرح کردم، افراد متعددی جهت تدریس به نجف رفتند. این یک بعد است که خود حوزه در این جهت گرفتاری دارد.

✅ میرزای شیرازی گفته بود سه نفر هستند که اصرار دارند حکومت را خود من بگیرم؛

✅یکی خود ناصرالدین شاه که هوسش به قدری غالب است که از جمع بین اختین در ازدواج نگذشت؛ یعنی دو خواهر را با هم عقد کرده بود؛ چنین کسی چطور حکومت را به من می‌دهد؟ بنابراین او می‌خواهد آبروی ما را ببرد.

✅دوم میرزا ملکم‌خان، متولد جلفا و متمایل به انگلستان است. او نیز اصرار دارد که من حکومت را بگیرم؛ او هم به این علت است که می‌خواهد آبروی من برود.

✅سوم هم سید جمال‌الدین اسدآبادی است که او هم دوست دارد من حکومت را بگیرم که این هم از سادگی ایشان است. اداره‌ی حکومت به این راحتی نیست. اکنون ما در بین مردم وجهه و آبرو داریم. اگر بخواهیم حکومت کنیم کجا این‌همه گروه متدین داریم که کل مملکت را در اختیار بگیریم؟ این‌ها می‌روند و کارهای نادرستی انجام می‌دهند که به نام ما نوشته می‌شود.

✅بعدها هم بسیاری به این حرف معتقد بودند؛ می‌گفتند هنگامی که حکومت در دست غیرروحانیت است، روحانیت حالت انتقادی دارد و مردم هم می‌پذیرند و به نفع دین تمام می‌شود؛ اما زمانی که حکومت در دست خود روحانیت باشد، مردم انتقاد از حکومت یعنی خود روحانیت دارند و بنابراین به خود دین انتقاد پیدا می‌کنند و دین تضعیف می‌شود.


✍️ محمد سرافراز

کاخ سفید به تدریج وبه روش کج دارومریز بهانه برای درگیری رافراهم میکند. بسیاری ازجنگهای امریکا به بهانه پاسخ به طرف مقابل اغاز شده‌اند، حتی اگر ان بهانه‌ها خودساخته باشند. امیدوارم این ماجراازسطح جنگ لفظی ورسانه‌ای فراتر نرود، گرچه توان ایران برای توجیه افکار عمومی پراکنده واندک است


✍️ ترامپ:

🔹سخن گفتن درباره تلاش آمریکا برای گفتگو با ایران نادرست است

🔹ایرانی‌ها زمانی با ما تماس خواهند گرفت که آمادگی داشته باشند

تا آن زمان، فروپاشی اقتصاد آنها ادامه دارد

این اتفاق ناراحت کننده‌ای برای ملت ایران است/ الجزیره


🔴 پدرام سلطانی، نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی

«تنها دکان مهاجرت و اخذ ویزا است که این روزها مشتری دارد و سایر کسب‌وکارها در رکودند؛ تشکر از مسئولان که نگذاشتند این یکی از رونق بیفتد.»


🔴 جنگ چیست؟

✍️رضا بابایی

«جنگ نخواهد شد.» خبر خوبی است. اما مگر گرانی‌های کمرشکن، کمتر از جنگ است؟ نابودی ریال، اگر جنگ نیست، پس چیست؟ آیا سفره‌های خالی روسفیدتر از جنگ است؟ پیرمرد رنجوری که مثل من از بیمارستان برمی‌گشت، از راننده پرسید: مگر جنگ با ما چه می‌کند که گرانی‌ها نکرده است؟ اگر جنگ، مرگ دفعی است، تورم صددرصد مرگ تدریجی است. گفت: آمریکا از جنگ چه می‌خواهد که از راه تحریم به دست نیاورده است؟ کدام جنگ می‌توانست قیمت گوشت را به ۱۲۰ هزارتومان برساند و ریال را جزء بی‌ارزش‌ترین پول‌های دنیا کند و اقتصاد ایران را در شمار ۵ اقتصاد فاسد و فشل دنیا درآورد؟ گفتم پدرجان باز باید خدا را شکر کرد که بر سرمان بمب نمی‌ریزند. کیسۀ داروهایش را تا جلو چشم من بالا آورد و گفت: برای من دیگر فرقی نمی‌کند.


🔴 مجمع تشخیص مصلحت نظام خیال خود را راحت کرد

⬅️ محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لایحه CFT و پالرمو هر دو از دستور کار مجمع خارج شدند.


🔴 مسیرهای جایگزین تنگه هرمز ناامن است

نشریه عمانی «عمان دیلی» در مطلبی نوشت:

حوادث و حملات هفته گذشته در بندر 'الفجیره' در آب‌های امارات و بنادر مشرف به دریای سرخ در ساحل عربستان نشان می‌دهد که دیگر معابر بین المللی برای صدور نفت ناامن و نامناسب است.


🔴 استفاده از صندلی کودک و کمربند برای تمامی سرنشینان الزامی شد

سخنگوی کمیسیون شوراها:

پس از بررسی لایحه اصلاح ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با تصویب اعضا کمیسیون استفاده از کمربند ایمنی برای همه سرنشینان الزامی شد.

با تصویب اعضا استفاده از صندلی کودک الزامی شد؛ اما عدم استفاده از آن جریمه ندارد و در صورت بروز حادثه با مالک خودرو و والدین طبق ماده ۹ قانون حمایت از کودکان برخورد می‌شود. /تسنیم


🔴 ۲۶ دانشگاه ایران در میان ۹۶۳ دانشگاه برتر جهان

لایدن رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد. در میان مؤثرترین دانشگاه‌های دنیا نام ۲۶ دانشگاه ایرانی نیز دیده می‌شود


🔴 انفجار مین در مسیر راه آهن ایران - افغانستان/شهادت چند اتباع ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه: ابعاد حادثه تروریستی مین گذاری در راه آهن هرات که منجر به شهادت اتباع ایرانی و افغانستانی شد، در دست بررسی است. / ایسنا


🔴 کسی که ۷۰ میلیون دلار پول نفت را بالا کشید مدرک سوم راهنمایی دارد

مدیر حقوقی شرکت ملی نفت: منفرد از محل ذخیره سازی محصولات نفتی ۷۰ میلیون دلار کسب کرد

علیرضا زیباحالت منفرد معروف به جعبه سیاه بابک زنجانی: متولد سال ۱۳۵۲ دارای دو فرزند و تحصیلات سوم راهنمایی و مقیم مالزی و دومنیکا هستم.


🔴 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی برکنار شد

🔹حسن عموزاده که با حمایت حسین فریدون و در زمان وزارت علی ربیعی در وزارت کار به ریاست هلدینگ سرمایه‎‌گذاری صنایع پتروشیمی رسیده بود، توسط مدیرعامل شستا برکنار شد.

عموزاده در بدو ورود به شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، ۲۱ نفر از دوستان و نزدیکان خود در زیرمجموعه‌های خودروسازی سایپا را به این هلدینگ منتقل نمود و آنها را بعنوان مدیران ارشد هلدینگ و مدیران عامل شرکت‌های تابعه منصوب کرد که این امر واکنش‌های انتقادی فراوانی را به همراه داشت.

⏹گفته می‌شود طی روزهای آینده «علی علامه راد» بعنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی معرفی می‌شود.


🔴شاه: همه اطرفیان و نزدیکان شهبانو احمق، مغرض و اهل سوء استفاده هستند. قهر و دعوا هم ایشان را اصلاح نکرده است.

✍️اسدالله علم

«شاهنشاه آهی کشیده فرمودند علیا حضرت شهبانو سختگیر و بی تصمیم هستند. هر کس هر چه می‌گوید بر ایشان تأثیر می‌گذارد و خودشان هم نمی‌دانند چه می‌کنند. من مکرر با ایشان قهر کرده‌ام، دعوا کرده‌ام، به جایی نمی‌رسد و اصلاح نمی‌شوند. این اطرافیهای احمقشان هم کار را خرابتر می‌کنند. هر یک هم از دیگری بدتر است و همه مغرض و اهل سوء استفاده هستند. علیا حضرت هم به زندگی بدبین و در حقیقت متعارض هستند. بعد به شوخی فرمودند، خدا مرا عمر بدهد، شما هم دعا کنید! و گرنه این نهاد جامعی که به وجود آورده‌ایم، دردی را دوا نمی‌کند و من نگرانم. عرض کردم در دعای من شک نداشته باشید.» (خاطرات علم، جلد سوم، ص ۲۲۷٫۲۶ مهر ۱۳۵۲).


احضاریه‌ی جدید برای ابوالفضل قدیانی؛ «در دادگاه‌های غیر قانونی شرکت نمی‌کنم»

🔺ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی و زندانی سابق جنبش سبز سال گذشته محکوم به تحمل سه سال حبس تعزیری و همچنین رونویسی از سه کتاب منتشر شده مربوط به آیت الله خامنه‌ای شد. اکنون نیز برای او در شعبه دو بازپرسی اوین، توسط نهادهای امنیتی پرونده‌ای دیگر گشوده شده که باید در راس زمان مقرر در شعبه تعیین شده حضور یابد.

🔺اما قدیانی اعلام کرده از آنجا که بازپرسی‌ها و دادگاه‌ها فرمایشی و غیر قانونی است در آنها شرکت نکرده و منتظر حکم جلب خواهد ماند.

به گزارش سایت کلمه، متن نامه‌ی وی به شرح زیر است:

🔺چند روز پیش احضاریه‌ای برای بنده در سامانه قوه قضائیه ارسال شد مبنی بر حضور در شعبه ۲ بازپرسی شهید مقدس اوین. متن ابلاغیه چنین است: «مهلت حضور ده روز. مقتضی است در مهلت مقرر فوق جهت اخذ توضیح در خصوص اتهام مندرج در پرونده در این بازپرسی حاضر شوید. نتیجه عدم حضور جلب است.» شماره پرونده نشان می‌دهد که این پرونده در سال ۹۵ تشکیل شده و در سال ۹۸ به جریان افتاده است. با توجه به این امر روشن که این بازپرسی فرمایشی مقدمه تشکیل دادگاه غیرقانونی انقلاب بوده که این دادگاه نیز تحت سیطره نیروهای امنیتی است -و هردو تحت فرمان کامل مستبد امروز ایران آقای خامنه‌ای می‌باشند، در بازپرسی فوق الذکر حضور نخواهم یافت و منتظر جلب از سوی آنان خواهم بود.

🔺تهدید رو به تزاید منتقدان نظام سیاسی و فعالین صنفی و کارگری البته طلیعه سرکوب «فتنه ۹۸» است که آقای خامنه‌ای قبلا از آن خبر داده بود. من در زندان آتی به طور مبسوط به بحث فتنه خواهم پرداخت و انشاء الله آن را منتشر خواهم کرد. اما اینجا هم بی‌مناسبت نیست که شمه‌ای از آن را بازگو کنم. انتصابات اخیر مستبد امروز ایران از جمله رئیس قوه قضاییه، فرمانده سپاه و بعضی دیگر از فرماندهان نظامی، تغییر ائمه جمعه و … همگی حاکی از امنیتی‌تر شدن بیشتر حاکمیت و پناه بردن به ارعاب و خشونت آشکارتر است. اما این خود ناشی از وخیم‌تر شدن بحران مشروعیت در بحبوحه تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا و حادتر شدن مسئله بغرنج جانشینی است.

🔺قبلا گفته بودم که مجموعه حاکمیت با توجه به ناکارآمدی ذاتی قادر به حل و فصل هیچ یک از مشکلات اساسی کشور نیست و نخواهد بود و نتیجتا کشور را متأسفانه دیر یا زود به ورطه سقوط خواهد کشاند. نظام اما چاره را در حل ریشه‌ای مسئله ناکارآمدی نمی‌بیند چرا که حل این مسئله یعنی تغییر بنیادین در ساختار رانتی و استبدادی نظام ولایت فقیه که به هیچ روی مطلوب شخص مستبد و ذی‌نفعانش (یعنی عمله استبداد) نیست.

🔺همان‌طور که قبلا به تفصیل توضیح داده‌ام حکومت ولایت فقیه چون ذاتا از چاره کردن مشکلات ناتوان است دست به دامان حبس و زجر و ارعاب و … می‌شود و زمانی که بحران‌هایش شدیدتر می‌شوند چوب و چماق سرکوبش نیز بلندتر و سنگین‌تر.

🔺فهرست رو به درازتر شدن زندانیان سیاسی و عقیدتی (از جمله نرگس محمدی که با وجود وخامت حال از دسترسی به امکانات درمانی محروم است، نسرین ستوده که به جرم مخالفت با حجاب اجباری باید بیش از ده سال در حبس بماند، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان که به جرم آشکار کردن شکنجه‌گری نهادهای امنیتی بازهم باید حبس و زجر بکشند و دیگرانی مانند اسماعیل عبدی، محمود بهشتی، محمد حبیبی، فرهاد میثمی، عطوفت رویین، آتنا دائمی، رضا ملک، آرش صادقی، محمد نجفی، محمد مهدوی‌فر، احمد شجاعی، سهیل عربی، هنگامه شهیدی، رضا شهابی، کیوان صمیمی، حسن سعیدی، جعفر عظیم زاده، دراویش زندانی، زندانیان محیط زیستی، سه نفر از نویسندگان کانون نویسندگان و …) که گویا به هزار نفر می‌رسد حاکی از شدت یافتن ترس در پیکره نظام و رأس آن و نتیجتأ تشدید اختناق است. تا زمانی که مسئله اصلی ایران، یعنی استبداد و قدرت مطلقه فردی به طور بنیادی درمان نشود ظلمی که بر اثر کینه‌ورزی شخصی مستبد امروز ایران بر امثال رهبران سرافراز جنبش سبز، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می‌رود باز همچنان ادامه خواهد یافت.

متن کامل:

yon. ir/uK۷De


🔴 ارز نیمایی حذف نمی‌شود

درحالی شایعه حذف ارز نیمایی در محافل خبری مطرح شده است که یک مقام رسمی در بانک مرکزی این شایعه را از اساس رد کرد.


🔴 رای مثبت ۶۳٫۷ درصد مردم سوئیس به رفراندوم

مردم سوئیس به رفراندوم سخت گیری بیشتر برای حمل سلاح گرم رای مثبت دادند.

غیر از کنتون ایتالیایی زبان، بقیه کنتون‌ها (مناطق تقسیم شده در سوئیس) به اجرای قوانین سختگیرانه درباره حاملان سلاح گرم رای مثبت دادند.

گفته می‌شود به ازای هر ۱۰۰ ساکن سوئیسی ۴۲ اسلحه وجود دارد.

مردم سوئیس با ۸٫۴۲ میلیون نفر جمعیت، بین ۲٫۳ میلیون تا ۳٫۴ میلیون قبضه سلاح گرم در دست دارند و تنها ۸۷۵ هزار سلاح به ثبت رسیده است.


🔴 کارگران بازداشت شده در محوطه کارخانه نیشکر هفت تپه آزاد شدند

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خبر داده کارگرانی که در روزهای اخیر در جریان اعتراض در محوطه کارخانه بازداشت شده بودند، با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده‌اند.

در عین حال اسماعیل بخشی، نماینده کارگران و‌ عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه همچنان در بازداشت است.


🔴 کمدین اوکراینی به عنوان رئیس‌جمهور جدید سوگند می‌خورد

ولودیمیر زلنسکی، کمدینی که تاکنون هیچ مقام دولتی نداشته امروز به عنوان رئیس جمهور جدید اوکراین سوگند یاد می‌کند. او ماه گذشته در یک پیروزی غیرمنتظره و قاطعانه نزدیک به ۷۵ درصد از آرا به دست آورد و توانست پترو پروشنکو، رئیس جمهور فعلی اوکراین را شکست دهد.


🔴 سخنان یک طلبه در تلویزیون: آقای کریس رونالدو یک و نیم میلیون یورو به مردم فلسطین کمک کردی ولی چون معاد نمیدونی چیه هیچ ثوابی نبردی.


🔴 چرا خودروسازان که ۳ برابر قیمت جهانی خودرو فروختند، ۵۰هزار میلیارد تومان بدهی دارند؟

منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

اجرای مصوبه مجلس درباره ساماندهی صنعت خودرو با توجه به ممنوعیت واردات خودروها امکانپذیر نیست.

مسئول بدهی انباشته شده خودرو سازان نیستیم.

۹۵ درصد قطعه سازان خودرو زیر فشار­ هستند و فقط پنج درصد آنها به دلیل قرار گرفتن روابط به جای ضوابط وضع خوبی دارند.

خودرو ساز به دلیل بدهی پول قطعه ساز­ را نمی‌دهد.

صنعت خودرو سازی در حالی سه برابر قیمت جهانی خودرو فروخته است ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.

برای تحویل خودرو به اشخاصی که در نوبت هستند باید جلوی فروش نقدی خودرو گرفته شود.

خصوصی سازی باید از دولت گرفته شود و نهادی حاکمیتی ­این مسئولیت را به عهده بگیرد زیرا دولت‌ها اصل ۴۴ را درست اجرا نکرده‌اند.


🔴 انفجار دیگ ذوب فولاد؛ چهار کارگر جان باختند

نقص در یکی از دیگ‌های ذوب فولاد و پارگی زنجیر جرثقیل در ذوب آهن «نگین البرز» منجر به مرگ چهار کارگر شد.

این حادثه بامداد یکشنبه هفته گذشته رخ داد که در پی آن یک کارگر در دم جان باخت و سه کارگر نیز با سوختگی بالای ۸۰ درصد به بیمارستان‌های محلی اعزام شدند.

امروز هم گزارش شده که سه کارگر مصدوم در پی جراحات بالا و عمیق در بیمارستان جان باخته‌اند.


🔴 اروپاگردی «هادی رضوی» با پول معلمان کشور به همراه منشی/ نماینده دادستان: خلاف آنچه فکر می‌کنید، آدم مهمی نیستید و فقط یک مفسد اقتصادی هستید

🔹قهرمانی نماینده دادستان در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات سیدهادی رضوی:

▪️رضوی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ضمانتنامه دریافت کرده است.

▪️وی ۱۰۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه و ۱۰۴ میلیارد تومان هم از بانکهای دی، اقتصادنوین، مسکن، تجارت و صادرات دریافت کرده است.

▪️رضوی با وجود تمام گزارشهای منفی خانم رام توانسته ۶۰ میلیارد تومان برای شرکت فاطمی وام بگیرد.

▪️رضوی با تسهیلاتی که اخذ کرده ملک و ماشین خریده و همان املاک را به رهن بانک برده و پول آقای امامی را گرفته و به او پس داده است.

▪️پول‌های امامی را نیز به حساب شرکتهای کارتن خواب ریخته است.

🔹او در این درخواست مدعی شده که مشغول به کار بازرگانی است، آیا خرید ملک و ماشین کار بازرگانی است؟

▪️قراردادی به مبلغ ۲۳ میلیارد تومان با شماره ثبت شرکت مهرگان‌کالای پیام به بانک ارائه کردند که شماره ثبت درج شده در قرارداد با شماره ثبت شرکتها مغایرت دارد و این قرارداد جعلی است.

▪️آقای رضوی ابتدا گفتند که فاکتورها را درصدی خریده‌ام و بعد هم مدعی شد که دشمنی به نام خانم خلیلی دارد که فاکتورها را در پرونده او گذاشته و الان هم از دنیا رفته است.

▪️رضوی گوشت را می‌گیرد، در بازار می‌فروشد، پولش را به جیب می‌زند و ریالی هم به شرکت دولتی پشتیبانی امور دام نمی‌دهد و چکش هم برگشت خورد.

▪️۷۸ هزار و ۳۵۰ متر مربع ملک در نوشهر خریدند که شامل۳ ویلای لوکس برای رضوی، دلاویز و امامی است. ملکی در خیابان آفریقا به مساحت ۴۵۰ متر خریدند در خیابان احمد قصیر، یک ملک ۵ طبقه‌ای به مساحت ۲۶۰ متر در هر طبقه خریدند به اسم منشی‌شان خانم زهرا شریف‌کاظمی ملک خریداری و رهن کرده‌اند و بی‌ام‌و ایکس ۴ برای او خریده است، دو ملک در خیابان فرشته از آقای امامی خریده است با پول معلم‌ها خودرو مازراتی، بنز اف ۵۰۰، سوزوکی، تویوتای راوفور و موتورسیکلت ان‌دی‌اگوستا خریداری کرده است.

▪️رضوی مدعی است که تسهیلات او برای سرمایه در گردش بوده است؛ نه آقای رضوی، این تسهیلات برای گردش بوده است شما ۱۰۰ ورود و خروج به کشور داشته‌اید و به کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، امارات و اوکراین سفر کرده‌اید و در مواردی با خانم شریف‌کاظمی با هم بوده‌اید و مبالغی را برای خرید ارز برای این سفرها اختصاص داده‌اید.

▪️پرونده شما آن‌طور که وانمود می‌کنید سیاسی نیست بلکه اقتصادی است و شما مفسد اقتصادی هستید و با تمام مفسدان اقتصادی به شدت برخورد می‌شود. ما شما را داماد نتانیاهو نمی‌دانیم و برخلاف آنچه فکر می‌کنید، آدم مهمی نیستید و فقط یک مفسد اقتصادی هستید.

🔹رضوی: امروز آقای قهرمانی هرچه بی‌احترامی کرد، سکوت می‌کنم چون حق اعتراض ندارم ولی مستنداتی دارم که به دادگاه ارائه می‌دهم تا کذب اظهارات او مشخص شود. اتفاقا هم منش سیاسی من با کسی که مرا به او منتسب می‌کنید تفاوت دارد و هم جریان سیاسی که در آن هستم، با آن جریان فرق می‌کند


🔴وزیر ارتباطات: میل دستگاه امنیتی هیچگاه بر نظام بند شدن و کنترل خودش نیست

✅محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین شماره از ماهنامه فصل_حق_ملت که به موضوع حریم خصوصی اختصاص دارد، در گفتگویی با اسدی زیدآبادی به پرسش‌های او در مورد مسائلی همچون شنود و فیلترینگ پاسخ داده است.

📚 متن کامل مصاحبه که در ۸صفحه منتشر شده و در آن برخی از نکات در مورد شیوه‌های شنودغیرقانونی بیان شده است را می‌توانید با تهیه دومین شماره از فصل حق ملت بخوانید.

بخش‌هایی از این گفتگوی تفصیلی را در ادامه می‌خوانید:

✅ در دهه ۸۰، وزارت ارتباطات مجری بود، وزارت اطلاعات هم حاکم بود. در دهه ۹۰، اپراتورها مجری هستند، قاضی و دستگاه تبیین کننده موضوع و صادر کننده حکم و رویه‌ها هم قوه قضائیه است.

✅ زمانی که به عنوان وزیر به مجلس معرفی شده بودم، پیامکی برای من آمد که آقای فلانی به درخواست شما، ریز مکالمات شما در فلان دفتر، پرینت گرفته شد. درحالی که من اصلا چنین درخواستی نکرده بودم. گروه‌هایی که دنبال تخریب بودند، این پرینت را گرفته بودند.

✅بایستی یک تعامل و نقطه تعادلی بین استفاده از قدرت حاکمیت برای اعمال فیلتر و تهدیدات بعد از فیلتر پیدا شود. استفاده کارشناسی نشده از زور، الزاما نتیجه مثبت نمی‌دهد. اگر مواضع ما را پیگیری کرده باشید، همواره به این مسئله اعتراض کرده‌ایم که فیلترینگ‌ها غیرکارشناسی است.

✅ میل دستگاه امنیتی، هیچ گاه بر نظام‌مند شدن یا کنترل خودش نیست. آنها همواره به‌خاطر راحتی کارشان، علاقه‌مند هستند اطلاعات با کمترین ضابطه و حداقل زمان در اختیارشان قرار گیرد.

✅ اسدی: می‌توانیم بگوییم همه مکالمات یک روز ایرانیان در یک‌جا ضبط نمی‌شود. آذری جهرمی: نه چنین چیزی نیست.


🔴شاه: شهبانو که امروز این قدر انقلابی شده‌اید، پس چرا این همه زیورآلات و نشان به خودتان آویخته‌اید؟

✍️اسدالله علم

«شاهنشاه امروز مجلسین را بعد از تعطیل تابستان افتتاح فرمودند. نطق مفصلی فرمودند …تمام حاکی از پیشرفت کشور است... بعد از نطق شاهنشاه …به اتاق مخصوص شاه در مجلس سنا آمدیم …. شهبانو ایراد کردند که این که تمام تعریف بود، چرا معایب را نگفتید؟ شاهنشاه با خنده فرمودند، این همه پیشرفت را می‌گویم، تازه [تروریست‌ها] بمب می‌ترکانند. وای به وقتی که خودم بد بگویم! - منظور از بمب ترکاندن، خرابکارها هستند. بعد فرمودند، شهبانو خیلی انقلابی شده‌اید؛ کار که به دست شما افتاد بیایید نطق انقلابی بکنید و معایب را بفرمایید و کشور را هم اداره بفرمایید. حالا شما که این قدر انقلابی شده‌اید، چه طور امروز این همه زیور آلات و نشان انداخته‌اید؟ شهبانو با آن که فرمایشات شاه تمام شوخی بود، ولی چون در حضور رؤسای مجلسین و نخست وزیر و من بود، ناراحت شدند.» (خاطرات علم، جلد دوم، ص ۳۰۹. ۱۴ مهر ۱۳۵۱).


🔴قرارداد ٢٥٠ میلیونی هادی رضوی با خبرگزاری فارس

🔹۲۵۰ میلیون تومان قرارداد بنده با خبرگزاری فارس بود که به صورت ماهانه تبلیغاتی در رده باکس در صفحه اول برای بانک سرمایه منظور شود.

🔻خرید مازراتی با پول مردم

🔹نماینده دادستان با بیان اینکه سرمایه گذاری بعدی هادی رضوی خرید مازراتی با پول معلمان بوده است گفت: وی همچنین بنز اس ۵۰۰ را هم خریداری می‌کرده است البته باید گفت همه این خودروها را با هم داشته است چراکه خبرهایی هست که با تشریفات در خیابان‌ها می‌رفته است

🔹سوزوکی، تویوتا، بنز و مازراتی. همچنین موتوری با نام ام وی آگوستا داشته که قیمت آن به اندازه ۱۰ پراید ۵۰ میلیون تومانی بوده است‌.


🔴 روزنامه کارون اهواز گزارش داده است که هفته‎ها پس از وقوع سیل و «با وجود فروکش کردن سیلاب در شهرهای مختلف خوزستان هنوز برخی روستائیان حمیدیه در گرمای ۴۴ تا ۵۰ درجه زیر آفتاب سوزان خوزستان در چادر زندگی می‌کنند.»

این روزنامه درباره محل اسکان اهالی روستای بیت حمدان سلجه است (بعید۲) نوشته است: «اینجا روستاییانی که اردوگاه آنها به فاصله یک کیلومتر تا روستای آنها بر پا شده بود. وارد این نقطه از جنگل که می‌شوی گویا در شعب‌ابی‌طالب محاصره شده‌ای، از همه چیز دور هستی و چشم همه اهالی به ماشین‌هایی است که از جاده‌تردد می‌کند که نمی‌دانم روزی چه موقع؟ و چند وعده؟ در کنار چادرها پارک می‌کنند که به آنها غذا و خدمات دهند.»

مردم سیل زده این روستا به این روزنامه گفته‌اند: «هیچی از شما نمی‌خواهیم، رحم کنید و ما را به جایی بفرستید که باد خنک بخوریم، بچه‌ چند ماهه‌ام از شدت گرما و پشه حالش بد شده است آن را فرستادم روستای دیگر می‌ترسم در این گرما اتفاقی برایش بیفتد.»


🔴 محاکمه جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی آغاز شد

جلسه محاکمه علیرضا زیباحالت منفرد یکی از متهمان پرونده بابک زنجانی که از وی با عنوان «جعبه‌سیاه» یاد می‌شود، از دقایقی پیش در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.


🔴 توییت فاطمه سعیدی نماینده تهران درباره تصویب کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی


🔴 دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.


✍️ مهدیه گلرو

نرگس محمدی بعد از ماه‌ها خونریزی مجبور به تخلیه رحم شده است، دکتر اعلام خطر کرده که احتمال امبولی وجود دارد و باید حتما دوره نقاهت در بیمارستان بستری شود!


🔴ترامپ خطاب به مردم ایران:

شما افرادی را دارید که به دنبال جنگ هستند، من نمی‌خواهم بجنگم

ترامپ شب گذشته به فاکس نیوز گفت:

🔹 ما به کشور دیگری که سلاح اتمی داشته باشد، نیاز نداریم، به خصوص اگر این کشور، ویژه باشد. توافق هسته‌ای یک توافق وحشتناک بود.

🔹 به موجب این توافق، ۱٫۸ میلیارد دلار پول نقد به آنها پرداخت شد. این یک کار فاجعه بار بود. ما حق بازرسی نداریم. ما از حق بازرسی خوب محروم بودیم. ما از اینکه برای بازرسی از برخی سایت‌های مهم همچون سایت‌های نظامی اجازه داده نمی‌شود، نگران هستیم.

🔹 در آغاز ریاست جمهوری خود به پنتاگون رفتم و در آنجا ۱۴ تا ۱۵ سایت در خاورمیانه به من نشان دادند که مشکل داشت، هر یک از این مناطق به وسیله ایران تحریک شده بود. این فاجعه بود، ایران بسیار قوی بود.

🔹 من به توافق هسته‌ای ایران پایان دادم. من تنها می‌خواهم که آنها سلاح اتمی نداشته باشند تا نتوانند تهدیدی برای ما باشند. جنگ به اقتصاد و مردم آسیب می‌رساند.

🔹 الان نزدیک به ۱۹ سال است که درگیر جنگ هستیم. شما مجتمع‌های صنعتی نظامی دارید که علاقه دارند جنگ باشد. ما ۱۰۰ درصد مناطق را از سیطره خلافت داعش آزاد کردیم و می‌خواهم که نیروهایمان به خانه بازگردند.

🔹 اما شما در اینجا کسانی را دارید که نمی‌خواهند خارج شوند. شما افرادی را دارید که به دنبال جنگ هستند، نه من نمی‌خواهم بجنگم. شما موقعیتی همچون ایران را دارید که نمی‌توانید به آنها اجازه دهید سلاح اتمی داشته باشند.


🔴 عمار حکیم در دیدار با کاردار سفارت آمریکا در بغداد: عراق می‌تواند بین ایران و آمریکا میانجیگری کند/ تنش بین واشنگتن و تهران به ضرر منطقه است