سحام‌نیوز

سحام‌نیوز

🔴 نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با روزنامه واشینگتن پست با استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده مخالفت کرده است.

خانم پلوسی در این مصاحبه که روز دوشنبه منتشر شده، گفته است: من با استیضاح موافق نیستم. تا زمانی که موضوعی متقاعد کننده، فراگیر و مورد حمایت دو حزب وجود نداشته باشد، به نظرم ما نباید چنین مسیری را در پیش بگیریم، چرا که چنین موضوعی باعث تفرقه در کشور خواهد شد.

@Sahamnewsorg


🔴 کنایه ضرغامی به آملی لاریجانی/ احوط آن است که در زمان تودیع، دیگران ما را حلال کنند نه بالعکس!

@Sahamnewsorg


🔴فرجام یک نفره شدن حکومت فروپاشی است

✍️ مصطفی تاجزاده

من از اصلاحاتی دفاع می‌کنم که برانتخابات_آزاد تاکید دارد تا ایران_برای_همه_ایرانیان شود.

با نظارت_استصوابی مخالفم زیرا با نقض حق حاکمیت هر نسل بر سرنوشت خویش، جمهوری اسلامی را به سلطنت_اسلامی استحاله می‌کند. فرجام یک‌نفره شدن حکومت فروپاشی است.

@Sahamnewsorg


🔴 تفاوت پرده دری با نقد

✍️محمد تقی کروبی

پرده‌دری برخی افراد به‌نام نقد به سخنرانی اخیر دکتر سروش که پیرامون چهلمین سال انقلاب بیان شد مرا مجاب کرد چند خطی در این باره بنویسم. بدون تردید هر سخن و اندیشه‌ای قابل نقد عالمانه حتی از نوع بی‌رحمانه آن است. البته این نوشته در مقام دفاع از او نیست زیرا این فیلسوف در تبعید که سالهاست هزینه نقد عالمانه خود را می‌پردازد و حتی از تدریس و انتشار آثارش در سرزمین مادری محروم است نیازی به دفاع امثال من ندارد.

سروش منتقد فقه و حکومت مبتنی بر فقه بوده و هست و در میان صاحبان قلم شاید کسی به اندازه او در نقد فقه قلم فرسایی نکرده باشد. در این مسیر بخشی از آرا و نظراتی مطرح کرده که از سوی صاحبان اندیشه و قلم مورد نقد موشکافانه و پاسخ قرار گرفته است. نگارنده هم ضمن احترام به این شخصیت بزرگ علمی با بخشی از آراء او همدل نبودم و نیستم. آرا و نظرات هر کس اعم از فیلسوف، فقیه، متکلم و … قابل نقد و بررسی است اما توسل به روش‌های مذموم و غیر اخلاقی که هدفی جز خود سانسوری و شبیه‌سازی افراد و اندیشه‌ها ندارد آنهم از سوی کسانی‌که خود را صاحب قلم و اندیشه می‌پندارند به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. اگر مدعی آزادی از جمله آزادی اندیشه و بیان هستیم بدوا باید شنیدن و احترام به عقاثد و باروها را بیاموزیم.

این متفکر ایرانی در سخنان خود ضمن نقد فقه و حکومت فعلی از دانش و فضل بنیان‌گذار انقلاب سخن گفت. سخنی درست و مبتنی بر فکت‌های قابل دسترسی. گناه سروش چیست که ملاک قضاوتش از بنیانگذار انقلاب آثار و تألیفات عرفانی و فلسفی‌اش - صرف نظر از تالیفات متعدد او در فقه استدلالی- بوده است. آثاری که غالب آن در دو دهه سوم و چهارم عمر امام نگاشته شده است.

نقد دهه اول انقلاب و تحولات آن روز و شیوه حکومت در آن دهه موضوع دیگری است. از نقد و بازخوانی آن روزها با هر رویکردی هم که باشیم باید استقبال کنیم. اما اگر بنا باشد به خاطر حب و بغض‌ها فکت‌ها را نادیده بگیریم بدانیم که خروجی آن چیزی جز وضعیت امروزمان نخواهد بود و اگر به راستی چنین می‌خواهیم پس مشکل‌مان با حاکمان فعلی در چیست. فراموش نکنیم که زیستن چند دهه‌ای در مهد دموکراسی مادام که در چارچوب بسته و انتقامی گرفتار هستیم نه تنها چیزی بر ما نمی‌افزاید بلکه ما را در سیر قهقرایی که سقوط اخلاقی نماد بیرونی آن است قرار می‌دهد.

@Sahamnewsorg


🔴 مرجان شیخ‌الاسلامی، دانش آموخته ریاکاری؛ از مانتوی اصلاح‌طلبی تا چادر اصول‌گرایی

✍️مصطفی داننده

⭕️ در اولین جلسه دادگاه اخلال اقتصادی در حوزه پتروشیمی نام یک زن به میان آمد. مرجان شیخ الاسلامی آل آقا. او مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است. به گفته «قاضی مسعودی» او متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار است.

⭕️مرجان شیخ‌الاسلام الان در کانادا زندگی می‌کند. این متهم اقتصادی، دو بار نامزد انتخابات مجلس بوده است. یک بار در مجلس ششم که خود را اصلاح طلب خوانده و یک بار در مجلس هشتم که ترجیح داده یک اصولگرا شناخته شود. او البته هرگز بر کرسی پارلمان تکیه نزد.

⭕️رفتار این خانم در این سال‌ها نشان می‌دهد او به خوبی راه پیشرفت در ایران را شناخته است. او از استراتژی «گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» استفاده کرده است.

⭕️عکس‌های او را در این سال‌ها ببیند. او زمانی که با اصلاح‌طلبان بوده است از سبک لباس پوشیدن در دهه ۷۰ استفاده می‌کرده است. یک مانتوی بلند و یک روسری ساده. این ظاهر نماد زن‌های اصلاح طلب در دهه ۷۰ بود. او با همین نوع پوشش به فکر رسیدن به پارلمان ششم بود.

⭕️وقتی نوبت به نزدیکی به جریان اصول‌گرا شد، او سبک لباس پوشیدنش را عوض و چادر به سر کرد. خانم‌های اصول‌گرا معمولا این سبک لباس پوشیدن را انتخاب می‌کنند. او با یک چادر، اصول‌گرا شد.

⭕️مرجان شیخ‌الاسلامی حالا که در کانادا زندگی می‌کند، نه دیگر مانتوی اصلاح‌طلبی می‌پوشد نه چادر اصول‌گرایی و بی حجاب شد و موهای خود را به باد سپرد.

⭕️متاسفانه این رفتار در کشور نهادینه شده است. بخشی از مردم برای طی کردن راه‌های کوتاه‌تر از «مسیر ریا» وارد می‌شوند. حتما صحنه مشهور برخی از سریال‌های ایرانی را به یاد دارید که بازیگر اصلی فیلم در زمان که می‌خواهد از صندوق‌های قرضا الحسنه وام بگیرد در اولین گام در حالی که هنوز افتتاح حساب نکرده است، به سراع «یقه» خود می‌رود و دکمه آن را می‌بندد. این صحنه به خوبی بیانگر واقعیت ناپسند جامعه ایرانی است.

⭕️رسم ناخوشایندی است این رسم جاافتاده در میان ما و این رسم در تمام سطوح جامعه رواج دارد. ما به خوبی یاد گرفته‌ایم که از مذهب و عرف به عنوان راه میان‌بر استفاده کنیم. متاسفانه در این راه مسئولان کشور نیز در تحقق این معنا کمک فراوانی می‌کنند. آنها برای اینکه نشان بدهند جامعه ما کاملا دینی است، از این رفتار غیرصادقانه مردم راضی هستند و هیچ اعتراضی به این رفتار نمی‌کنند یا به بیان بهتر باید گفت که خود آنها مسبب بوجود آمدن این رفتار شدند.

⭕️تا وقتی ظاهر آدم‌ها بر تخصص آنها غلبه کند، آش همان آش است و کاسه همان کاسه. واقعا برای استخدام در یک شرکت دولتی احتیاجی نیست حتما آن کارمند تمام مستحبات و مباحات دین را جز به جز اجرا کند. یا اینکه ما مطمئن شویم که او در طول عمر شلوار لی پوشیده است یا خیر؟ بهتر است به جای اینکه او را مجبور به بازی کردن نقش یک دیدن دار کنیم، از تخصص و وجدان کاری او بپرسیم.

⭕️قطعا ندانستن شکیات دین و یا نرفتن هر هفته به نماز جمعه، هیچ تاثیری در روندکاری این فرد ندارد و تنها باعث می‌شود او دروغ گفتن و فیلم بازی کردن را بیاموزد.

⭕️مرجان شیخ‌الاسلامی نمونه بارز ریاکاری در ایران است. ریاکاری که هر روز در حال رشد است.

@Sahamnewsorg


🔴 سپاه و ارتش با چه مجوزی و کدام دلیل وارد بانکداری شدند؟

🔹 ۵ بانک نظامی- سپاهی بالاخره ادغام شدند در بانک سپه و روحانی اعلام کرد که این اقدامی بود دشوار که سرانجام عملی شد.

🔹آنچه که انجام شد با چراغ خاموش انجام شد. یعنی برای مردم آشکار نشد که این بانکها به نام چه افرادی عمدتا در دوران احمدی نژاد تاسیس شدند؟ دفتر سود و زیانشان کجاست؟ تحت کنترل چه نهادی فعالیت می‌کردند و در بحران بالا کشیدن سپرده‌های مردم که دولت مجبور شد از جیب خود مردم سپرده‌های آنها را پرداخت کند چقدر نقش داشتند. وقتی روحانی در گیلان گفت که همانها که موسسات اعتباری درست کرده و پول مردم را خورده بودند، مردم را هم برای مطالبه پولشان از دولت به خیابان کشاندند و دولت چاره‌ای نداشت که ضرر و زیان آنها را بدهد. آنها که اینگونه «دوسره» بار کردند چه کسانی بودند؟

۱️⃣ بانک انصار، ابتداء صندوق پس انداز و قرض الحسنه انصار المجاهدین (متعلق یه بنیاد تعاون سپاه) بود و بعد شد مؤسسۀ مالی و اعتباری و در سال ۸۹ به عنوان یازدهمین بانک غیر دولتی مجوز گرفت.

۲️⃣ بانک قوامین هم اول صندوق قرض الحسنۀ ناجا بود و بعد شد مؤسسه پس انداز و قرض الحسنۀ قوامین و در شهریور ۹۱ به عنوان بانک قوامین مجوز گرفت.

۳️⃣ بانک مهر اقتصاد هم اول مؤسسه قرض الحسنۀ بسیجیان بود و بعد شد مؤسسۀ مالی و اعتباری مهر و در مهر ۹۲ به عنوان بانک مهر اقتصاد وارد صحنه شد.

۴️⃣ مؤسسۀ کوثر هم اول پس انداز قرض الحسنۀ کوثر بود و بعد به عنوان مؤسسه مالی و اعتباری متعلق به وزارت دفاع در سال ۹۰ مجوز گرفت.

۵️⃣ بانک حکمت متعلق به بنیاد تعاون ارتش هم اول مالی و اعتباری بود و سال ۸۹ شد بانک حکمت ایرانیان.

🔹مجموع شعبه‌های این بانک‌های نظامی نزدیک به سه هزار شعبه است. یعنی چیزی نزدیک به تعداد کل شعبه‌های بانک ملی در سراسر کشور! حتی در گوشه‌ای از زمین پادگان‌های نظامی شعبه این بانکها دایر بود.

🔹اگر این بانک‌ها حالا که ورشکست شده‌اند در یک بانک غیر ورشکسته (بانک سپه) ادغام می‌شود، ضرر و زیان آنها را بانک سپه و بانک ملی و در حقیقت دولت باید بدهد؟ دلیل ورشکست شدن این بانکها چرا اعلام نمی‌شود؟ مدیران آنها چه کسانی بودند و الان کجا هستند و چقدر پاسخگوی فاجعه‌ای هستند که بوجود آوردند. آیا احمدی نژاد و سیستم بانکی دوران او یک تنه تصمیم گرفتند برای این بانکها مجوز رسمی صادر کنند و یا دستور از جای دیگری صادر شده بود؟ آیا سپاه و ارتش از روی سر رهبر بعنوان فرمانده کل قوا بانک تاسیس کردند؟ اگر با اجازه و توصیه او بوده با کدام هدف سپاه و ارتش وارد بانکداری شدند؟

🔹چرا واقعیات به مردم گفته نمی‌شود؟

@Sahamnewsorg


🔻عباس عبدی: چرا دختر آملی لاریجانی به قوه قضاییه شکایت نکرد؟

🔹مراسم معارفه ریاست قوه قضاییه نیز برگزار شد. پس از مراسم معمول است که به سخنان رییس جدید پرداخته شود ولی در این یادداشت به یکی از نکات مطرح‌شده از جانب رییس قبلی این قوه اشاره می‌کنم و به مسائلی از این قوه می‌پردازم که کماکان نیز به ارث مانده است.

🔹پرسش اول اینکه دختر آقای رییس قوه قضاییه چرا شکایت نکرده است؟ آیا اتهام را وارد می‌دانسته یا امیدی به رسیدگی نداشته است؟ طبعا آن‌طور که گفته شده، اتهام را قبول ندارد، ولی چرا او امیدی به رسیدگی نداشته است؟

🔹پاسخ به این پرسش آبشخور و ریشه این نوع شایعات را نشان خواهد داد. مشکل دختر خانم ایشان این است که پدرشان رییس قوه بوده‌اند و اگر شکایت می‌کردند، به دلیل احساس و تصور عمومی از سوگیری‌های قبلی، اعتبار حکم صادره به نفع او پیشاپیش با ابهام مواجه می‌شده است. بنابراین طرف اتهام‌زننده هم از این نقطه ضعف، مهم‌ترین بهره‌برداری را کرده و اتهام می‌زند، هر چند اگر ادله‌ای ندارد کاری به‌غایت غیراخلاقی کرده است.

🔹از سوی دیگر به جز موارد استثنا هر دادگاهی لزوما باید علنی شود تا حکم صادره آن مورد پذیرش افکار عمومی باشد. به دلایل گوناگون دستگاه قضایی زیر بار این قاعده و برگزاری علنی این‌گونه دادگاه‌ها نمی‌رود. به همین دلیل پیشاپیش دست خود را از حیث اثبات بی‌طرفی و منصفانه بودن حکم صادره بسته است. اعتماد

@Sahamnewsorg


🔴 هشدار مطهری درباره تبدیل مجمع به شورای نگهبان دوم: برای آینده کشور خطرناک است

علی مطهری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات لایحه بودجه سال ۹۸ در تذکری گفت:

یکی از اصلاحاتی که کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه اعمال کرده به دنبال ایرادی است که مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته در حالی که ما معتقدیم مجمع نمی‌تواند به مصوبه مجلس ایراد بگیرد و مانند شورای نگهبان بگوید که باید مصوبه را اصلاح کنید.

مجمع تشخیص می‌تواند در جریان تصویب طرح و لایحه نظر بدهد و کمیسیون و یا صحن مجلس نظر مجمع را اعمال کند. اما این که بعد از تصویب طرحی در مجلس مثل شورای نگهبان بخواهد مصوبه‌ای اصلاح شود خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی است و مجلس نباید وارد این موضوع شود.

اگر این رویه باب شود ما دو شورای نگهبان خواهیم داشت و این برای آینده خطرناک

است.

@Sahamnewsorg


🔴محمود صادقی خطاب به ابراهیم رئیسی:

‏سپرده گذاری با پول مردم مصداق بارز دور زدن قانون است؛

جناب رییس! با شفاف سازی این حساب‌ها نشان دهید که رفتارتان با گفتارتان یکی است.

🔸پیشتر ابراهیم رئیسی در مراسم معارفه‌اش گفته بود:

‏هیچکس تحت هیچ شرایطی و در هیچ جایگاهی حق تخلف و دور زدن قانون را ندارد.

@Sahamnewsorg


🔴 وزیر خارجه واقعی ایران قاسم سلیمانی است

🔸نماینده ویژه امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا:

🔹ایران به دنبال این است که عراق را به یکی از استان‌های خود تبدیل کند.

🔹ایران می‌خواهد یک راه نظامی در شمال خاورمیانه ایجاد کنند تا سپاه این کشور بتواند از این راه موشک، سلاح و مبارز جابه جا کند.

🔹روحانی حتی به ملت ایران خدمت نکرد پس ملت عراق باید از خود بپرسند که به چه دلیل مصلحت آنها برای روحانی اهمیت دارد.

🔹ما بیشترین تحریم‌های تاریخ آمریکا را علیه ایران وضع کردیم، این تازه اول راه است و تحریم‌های بیشتری نیز وضع خواهیم کرد.

🔹وزیر خارجه واقعی ایران قاسم سلیمانی است. زمانی که بشار اسد به تهران رفت ظریف در آنجا حضور نداشت بلکه قاسم سلیمانی در آنجا بود و به طور عملی کار سیاست خارجه را انجام می‌داد.

@Sahamnewsorg


🔴رابطه گوشت آبگوشت و راهپیمایی به روایت احمد جنتی

احمد‌جنتی امروز در مجلس خبرگان گفته مردم آبگوشت نمی‌توانند بخورند ولی در مراسم ۲۲بهمن شرکت می‌کنند

امیدوارم هستیم که ببینیم مقام رهبری پرچم انقلاب را به دست امام زمان بدهد

@Sahamnewsorg


🔴محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال

دو چیز هم هر قومی را زمین می‌زند: دروغ و افراد نالایق، ما کشورمان را دست افراد نالایق و دروغگو گذاشته‌ایم که آن را بچرخانند، چرا کشوری که نفت و گاز دارد و سالی ۱۰۰ میلیارد دلار نفت می‌فروشد در مقابل کشوری که فقط چاقو و ساعت دارد ضعیف‌تر است؟ چون سوئیس برخلاف ما برای ادراۀ کشور مدیر تولید میکند. همه‌اش میگویند دشمن داریم. بابا دشمن ما همین جاست شما فرصت را از جوان‌ها گرفته‌اید و دادید یک مشت بی‌لیاقت …

@Sahamnewsorg


🔴رشوه مقامات قطر به فیفا

ساندی تایمز با انتشار اسناد پلیس سوئیس فاش کرده است که قطر برای میزبانی جام جهانی فوتبال ۸۸ میلیون دلار رشوه به فیفا داده است. این مبلغ در چند نوبت داده شده است. مبلغ ٤٠ میلیون دلار اولیه تحت پوشش قرارداد شبکه الجزیره با فیفا و ١٠ میلیون دلار نیز بعد از اعلام میزبانی قطر پرداخت شده است. مابقی مبلغ نیز طی سه سال به

فیفا داده شده است.

@Sahamnewsorg


🔴احمد جنتی:

🔹برای انتخاب برادر عزیزمان، آقای رییسی باید دست رهبری را بوسید؛ دشمنان انقلاب از این انتصاب ناراحت هستند

@Sahamnewsorg


🔴دادستان تهران:

🔹مجموع پول‌هایی که برداشته‌اند ۲۲ میلیون یورو و ۱۵ میلیون دلار است

🔹مرجان شیخ‌الاسلامی سال ۹۱ فرار کرد.

@Sahamnewsorg


🔴 «رئیسی» جانشین «شاهرودی» شد

سید ابراهیم رئیسی با ۴۲ رای به عنوان نایب رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

آملی لاریجانی با ۲۹ رای و آیت الله فاضل با ۵ رای دیگر کاندیداهای نایب رییسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند.

@Sahamnewsorg


🔻سرافراز، رئیس پیشین صداوسیما: درآمدهای سازمان با زدوبند همراه است

🔻اصلاحات اساسی در سازمان صداوسیما غده سرطانی است که حتما داد عده‌ای را درمی‌آورد..

🔹ضرغامی از بودجه‌ای که در اختیارش بود، مفصل استفاده می‌کرد. اعتماد

@Sahamnewsorg


🔴 گاف عجیب فیفا در اعلام نتیجه بازی النصر-ذوب آهن!

صفحه توئیتر عربی فدراسیون جهانی فوتبال در گافی عجیب نتیجه دیدار ذوب‌آهن و النصر را اشتباه زد و نتیجه این دیدار را با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم عربستانی اعلام کرد!

این بازى دیروز ٣-٢ به نفع ذوب آهن پایان یافت.

@Sahamnewsorg


.

🔴عصب سوخته» شده‌ایم ….!

✍️ رخشان بنی اعتماد

✅ سال‌ها پیش به عیادت زن جوانی که خودسوزی کرده بود رفتم. شدت جراحت اش بسیار بالا بود. شوکه شدم از صورت خندان و بی نشان از هیچ دردش که تنها بخش پانسمان نشده همه بدن سوخته او بود. براحتی حرف می‌زد و انگار می‌خواست به زبان بی زبانی به من بفهماند که خوشحال است از اینکه تلاش اش برای خودکشی بی اثر مانده و زنده است. خوش باورانه به دکتر معالج اش گفتم که چه معجزه‌ای! حالش که خوب است و درد ندارد. جواب دقیق تخصصی دکتر به یادم نیست ولی واژه «عصب سوخته» از لابه لای حرف هایش هرگز از یادم نرفت چون دو روز بعد زن جوان مرد …

جامعه ما «عصب سوخته» شده، زخمی و زخم خورده از دردهایی که تا عمق استخوان و رگ و پی هایمان را به آتش کشیده، اما انگار نباید همچنان واقعیت را باور کنیم.

باور کنیم که جامعه نیاز جدی و عاجل به آسیب شناسی اجتماعی دارد.

باور کنیم که زیر نقاب دروغین اخلاق بر ظاهر جامعه، چه تعفنی از امیال سرکوب شده و جواب نگرفته غلیان می‌کند.

باور کنیم که نادیده گرفتن نیازها و نبود امکان برای تخلیه فشار غرایز طبیعی می‌تواند هر انسان کم ظرفیتی را به هیولای دریده و افسار گسیخته‌ای مبدل کند.

باور کنیم آموزش‌های هشداردهنده از سنین کودکی یک ضرورت است و تا حد بسیار زیادی می‌تواند این طفل معصومان را از خطر آزار نه فقط منحرفان جنسی، حتی محارم خود محافظت کند.

باور کنیم سیستم آموزشی مطیع پرور و فرمانبردار استقلال شخصیتی و «نه» گفتن را از کودکان ما گرفته است.

باور کنیم که سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌های هولناک هر روزه و تکرار شونده در جامعه و ماله کشیدن بر حفره‌های عمیق موجود، نیاز به جراحی‌های جدی برای راهکارهای عاجل دارد.

واقعیت است که همه ما «عصب سوخته» شده‌ایم. از تکرار مصیبت‌های مکرر و مکرر … و نه بی قیدی و بی دردی.

جواب نگرفته از چرایی یک فاجعه، مصیبتی دیگر بر سرمان هوار می‌شود. بی دلیل نیست که اجازه تجمع برای عمومی کردن هیچ اعتراضی صادر نمی‌شود، چون برای گرفتن جواب سوال‌های بی شمار سال‌ها باید به تحصن بنشینیم.

تا زمانی که به مصداق اسم هوشمندانه فیلم پوران درخشنده، «هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند» و اثبات این واقعیت که «هیس، پسرها هم نباید فریاد بزنند «و» هیس، فریاد که هیچ، هیچ کس حق طرح سوال، حق اعتراض، حق آموزش مراقبت‌های دفاعی لازم به بچه‌های در معرض آسیب، با سونامی غرایز فرو خفته و سرکوب شده کمین گرفته در هر کوچه، پس کوچه‌ای را ندارد. (هیس، موضوعات کوچکی مثل «آتنا» را بزرگ و سیاه نمایی نکنید، کارهای بزرگ‌تر فرهنگی مثل لغو مجوز کنسرت و توقیف فیلم‌های سینمایی و پایین آوردن دیش‌های ماهواره و رعایت حجاب ظاهری در اولویت است).

@Sahamnewsorg

.


🔴فهرست «بی‌سابقه‌ترین اختلاس‌ها» تا کجا ادامه دارد

دیگر حتی رکوردهای پی در پی اختلاس‌های میلیاردی هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را با شوک همراه کند. تکرار پدیده خاوری و بابک زنجانی‌ها این بار به شکلی دیگر رخ داد.

بعد از اینکه اختلاس یکصد هزار میلیارد تومانی که ۱۲ برابر اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان، ۳۳ برابر اختلاس مشهور سه هزار میلیاردی خاوری و سه برابر اختلاس بابک زنجانی است، در روزهای گذشته رسانه‌ای شد کمتر به این موضوع پرداخته شد که تمامی این اختلاس‌ها ناشی از دورزدن تحریم‌ها است. تحریم‌هایی که اینک نیز بسیاری خواهان ادامه آن هستند و مصرانه تاکید می‌کنند که پیوستن به FATF خلاف مصالح کشور است. / ایرنا

@Sahamnewsorg


🔴 اظهار شمس الواعظین از کناره‌گیری بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

ماشالله شمس الواعظین با ارسال پستی در شبکه‌های اجتماعی خواهان توجه مردم ایران به اخبار خوش الجزایر شد.

وی در این پست ارسالی چنین نوشت:

بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر چند دقیقه قبل اعلام کرد برای دوره پنجم ریاست جمهوری کاندیدا نخواهد شد. وی ضمنا برگزاری انتخابات را که قرار بود در ماه آوریل برگزار شود به تعویق انداخت. بوتفلیقه همچنین وعده داد که یک هیات ملی با مشارکت همه نخبگان کشور برای تعیین نوع حکومت آینده تشکیل دهد ….

لطفا خبرهای الجزایر را خوب دنبال کنید …بسیار مهم است.

@Sahamnewsorg


🔴 ایرانیان کانادا علیه «خاوری» و «شیخ‌الاسلامی‌آل‌آقا» طومار امضا کردند: دولت به پرونده‌های مفسدین اقتصادی فراری به این کشور ورود کند!

کنگره ایرانیان کانادا با جمع اوری امضا از دولت این کشور خواسته است به پرونده مفسدین اقتصادی که از ایران به این کشور فرار می‌کنند ورود کند.

@Sahamnewsorg


🔴 تظاھرات میلیونی در الجزایر پاسخ داد

بوتفلیقە ٨٢ سالە پس از مدت کوتاھی تظاھرات میلیونی صدای انقلاب مردم را شنید.

🔻سحام: اما سال ٨٨ صدای مردم ایران شنیده نشد

@Sahamnewsorg


🔴 صف رای دادن در انتخابات کره شمالی

کره شمالی روز یکشنبه شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی بود. در این انتخابات حزب حاکم، برای هر حوزه، یک کاندیدا معرفی می‌کند و معمولا همه به این کاندیدا، رای می‌دهند

در انتخابات قبلی، ۹۹٫۹۷ درصد افراد واجد شرایط، در انتخابات شرکت کردند و صددرصد کاندیداها رای آوردند

🔻پ ن: اگر همین ساختار در ایران ادامه داشته باشد به زودی به کره شمالی خواهیم رسید

@Sahamnewsorg


🔹 مجمع تقریب مذاهب اسلامی ضمن تکذیب گزارش‌ها درباره اینکه رضا حمزه‌لو متهم ردیف اول پرونده فساد پتروشیمی، معاون اقتصادی این مجمع بوده است در عین حال ریاست او بر یک سازمان وابسته به خود را تکذیب نکرد.

🔹 به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان، این نهاد روز دوشنبه ۲۰ اسفند در اطلاعیه‌ای همچنین اعلام کرد که آقای حمزه‌لو یک سال رئیس کمیسیون اقتصاد‌ی «کنفرانس بین‌المللی وحدت» بوده و روسای کمیسیون‌های این کنفرانس توسط نهادهای دیگر و «شخصیت‌های برجسته» جمهوری اسلامی معرفی می‌شوند.

🔹 در گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های مجازی و تصاویر منتشر شده از سایت سازمان خیر اسلامی (سخا)، وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب، از آقای حمزه‌لو به عنوان مدیر عامل این سازمان نام برده شده است.

🔹 مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با هدف «تقریب (نزدیک کردن)» مذاهب اسلامی فعالیت می‌کند و رئیس آن توسط رهبر جمهوری اسلامی انتخاب می‌شود. رادیو فردا

@Sahamnewsorg


سپاه قادر است کل مشکل کم آبی کشور را حل کند، اگر دولت با ما قرارداد ببندد.

سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه، در آئین افتتاحیه فاز اول که امروز برگزار شد گفت: این مجموعه حاصل تلاش دانشمندان جوان کشور زیر مجموعه دانشگاه امام حسین است که به منظور رفع مشکل آب شرب در مناطقی که مشکل آب دارند راه اندازی شده است. دستگاه‌های موجود در شهر آبی هم آب شرب را شیرین می‌کنند و هم به تصفیه آب‌های آلوده با آلودگی‌های بسیار بالا می‌پردازند. این دستگاه‌ها که به همت فرزندان پر تلاش ایران اسلامی بومی سازی شده‌اند و بسیار ارزان‌تر از مشابه خارجی می‌باشند، قادرند در نقاطی که اصلا آب وجود ندارد از رطوبت موجود در هوا آب شرب مورد نیاز را تولید کنند. تصفیه آب، شیرین کردن و تولید آب از رطوبت اقداماتی است که در مناطق مختلف کشور می‌تواند نیاز آب را بر طرف کرده و با این وجود دیگر جایی در کشور وجود نخواهد داشت که مشکل آب داشته باشد. مسئولین تأمین آب شرب و سالم بهداشتی در سراسر کشور می‌توانند برای تولید دستگاه‌های مختلف متناسب با نیازهای منطقه خود با دانشگاه جامع امام حسین قرارداد منعقد کنند".

@Sahamnewsorg


🔴قاضی القضات منصوب یا منتخب؟

✍️محمد سروش محلاتی

🔻نظریه معروف در فقه امامیه همان «نصب قاضی» توسط حاکم اسلامی است، ولی ایه الله شهید بهشتی که علاوه بر تسلط بر فقه، بر اسیب‌های «قضای حکومتی» و عوارض ان بر «استقلال قاضی» اگاهی داشت، تلاش کرد تا در قانون اساسی نقش حاکمیت را در قضا به حد اقل برساند و قضاوت را «نهادی انتخابی» طراحی کند.

🔻او پیش از رفراندم قانون اساسی موضوع «امکان انتخاب مستقیم مردم» در قوه قضاییه -- مثل قوه مجریه و مقننه -- را مطرح کرد و ان را مشروع و بلکه مطلوب دانست ولی افزود: در شرایط کنونی عملی نیست. وی در انجا اشاره به مباحث روزهای قبل در مجلس خبرگان قانون اساسی و مخالفتهایی که با این فکر شده بود، داشت.

🔻بهشتی در هنگام تدوین قانون اساسی اصرار داشت که مقامات عالی قضایی مثل رییس دیوان عالی کشور و دادستان کل، توسط قضات «انتخاب» شوند و سپس حکم انان توسط رهبری امضاء گردد. بالاخره این نظر او در اثر مخالفت ایه الله منتظری و دکتر حسن ایت به تصویب نرسید و «نصب» جای «انتخاب» را گرفت. ولی در قانون اساسی تصریح شد که این نصب «بامشورت قضات دیوان» صورت گیرد (اصل ۱۶۲) بعلاوه در ان قانون، پیش بینی شد که در راس قوه قضاییه یک شورای پنج نفره قرار دارد که بجز ان دو فقیه منصوب، سه عضو دیگر انتخابی اند لذا بهر حال جنبه انتخاب در مدیریت قضایی غالب بود.

🔻با تغییراتی که در سال ۶۸ در قانون اساسی اتفاق افتاد نفوذ و اقتدارحاکمیت بر این قوه کامل شد. از یک سو با انحلال شورای عالی قضایی، جایی برای اعضای انتخابی شوری باقی نماند و از سوی دیگر برای نصب ریاست قوه، موضوع مشورت و نظر خواهی از قضات منتفی گردید.

🔻با این همه نباید گمان برد که فقه هم با همین روند اجرایی در نظام کاملا همراهی دارد، خوشبختانه فقهای ازاد اندیش بر اساس سنت اجتهاد حوزوی راه خویش را ادامه میدهند و ان ایده --قضاوت انتخابی -- همچنان زنده است.

🔻در اینحا به عنوان مثال به مرجع عالیقدر حضرت ایه الله سیستانی میتوان اشاره کرد که در مبانی فقهی خود از «قضات انتخابی» دفاع میکند. تقریرات شاگردان معظم له از دروس ایشان نشان از ان دارد که این فقیه دقیق النظر و روشن بین به مشکلات وابستگی قضاوت به حکومت توجه داشته و با نگاهی ابتکاری و به استناد ادله، راه «انتخاب قاضی توسط مردم» را باز میداند، در این نظریه «نصب» یا همان تنفید از سوی حاکم، «پس از انتخاب» قاضی توسط مردم صورت میگیرد.

🔻جای خوشحالی است که اگر ان میراث ارزشمند شهید بهشتی را در نظام متاسفانه از دست دادیم، ولی اندیشه اجتهادی شیعه همچنان در تکاپوست و تاریخ پر افتخار ان نشان میدهد که هیچ قدرتی نتوانسته است ان را متوقف سازد.

@Sahamnewsorg


✍️رضا رحیم مشایی

علاوه بر کاهش وزن (۱۴ کیلوگرم)، اوضاع چشمان پدر، روز به روز وخیمتر میشود و هر چه ایشان به مسئولین اوین به صورت کتبی و شفاهی گوشزد میکنند و من در این رابطه بارها پیش دادیار ناظر اوین رفتم و با اینکه ایشان میگوید این موضوع را به دادستان تهران انتقال داده‌اند ولی هیچ ترتیب اثری نداده‌اند!

@Sahamnewsorg


🔴 هشدار محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس

‏در گزارش تحقیق و تفحص از بانک سرمایه برخی نام‌ها و روابط هست که امیدوارم دادگاه به اتهامات آنها هم رسیدگی کند والا برای وفا به عهد و سوگندم آنها را منتشر خواهم کرد.

@Sahamnewsorg


🔴 قدیانی و تاریخ یک نسل

✍️ علیرضارجایی:

🔹ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی پیش و پس از انقلاب، در دادگاهی که از حضور در آن سرباز زد و صلاحیت آن را به رسمیت نشناخت به سه سال زندان و مطالعه و رونویسی از سه کتاب محکوم شده‌است.

🔹معلوم نیست صادرکننده‌ این حکم، در زمانی که قدیانی در زندان‌های پیش از انقلاب شکنجه می‌شده اصلا پا به این جهان گذاشته بوده‌است یا نه؛ اما به پشتوانه‌ی قدرتی که پشت سر اوست، در لابه‌لای حکم خود، وارد بحث سیاسی و ازجمله تحلیل کم و کیف جنبش سبز شده‌است. سر تا پای حکم قدیانی، چیزی جز بیانیه‌ سیاسی نیست، آن‌هم در مقامی که جهت‌گیری سیاسی، ابطال‌کننده‌ بی‌طرفی قضاوت‌کننده و عدالت اوست.

🔹حکم یادشده درست برخلاف قانون مادر، یعنی قانون اساسی، بدون حضور هیات منصفه صادر شده‌است و این موید نظر درست قدیانی مبنی بر فقدان صلاحیت این قبیل محکمه‌هاست.

🔹تقریرکننده‌ این حکم آنجا که قدیانی را به رونویسی از سه کتاب محکوم کرده‌ نیز به‌وضوح نشان داده‌است که مخاطب خویش را به‌درستی نمی‌شناسد و از دانش و تجربه‌ وسیع سیاسی و فرهنگی او بی‌اطلاع است.

🔹ابوالفضل قدیانی در بیشتر عمر ۷۳ ساله‌ خود درگیر مساله‌ سیاسی بوده‌است؛ با وجود این، او سیاستمداری از نوع مرسوم نیست. بیش از هرچیز انسانی ایمانی‌ و‌ مواضع سیاسی وی ناشی از تعهد اخلاقی و اعتقادی اوست، و همین به او شهامت می‌دهد که «حقیقت را در پای مصلحت قربانی نکند» و بیم زندان یا حتی فراتر از آن برایش بی‌معنی باشد و این همه را به سخره گیرد، و عملا و آنچنان که نشان داده‌است، سخنگوی راستین «جنبش جان به لب رسیدگان» و مظلومان باشد.

🔹قدیانی عمده‌ عمر سیاسی خود را همانند اغلب هم‌نسلانش در جبهه‌ سیاست انقلابی و رادیکال گذرانده‌است و اتفاقا نقدهای صریح و بدون پرده‌پوشی او نسبت به وضع موجود و از موضع آزادیخواهانه و رفع تبعیض و استیلا نشان می‌دهد که بسیاری از انقلابیان ۵۷ چه تصوری از آینده‌ رژیم جایگزین داشتند.

🔹مطالبه‌ اساسی آن قیام و خیزش در بهمن۵۷ نفی هرگونه پیشواسالاری و تقدیس‌سیاسی بود و چه وعده‌هایی که از برابری مطلق حاکم و مردم داده نمی‌شد.

🔹کجا گمان‌می‌رفت که دارنده‌ مقام سیاسی از آن‌چنان شانی برخوردار خواهد شد که نقد سیاسی وی به عنوان یک‌ اتهام در قانون درج شود تا کسی جرات نکند از گل نازکتر به صاحب‌منصبان از هر قوم و گروه بگوید یا بنویسد.

🔹کجا تصور می‌شد دفاع از جنبشی که سه میلیون نفر در دفاع از آن به خیابان آمدند و جان باختند و به حبس و حصر رفتند، اتهامی تلقی شود که چون به مذاق محکمه خوش نیامده‌است شایسته‌ی مجازات باشد. کجا قرار بود یک انسان ۷۳ ساله‌ پاک و دانشور را که عمرش در مبارزه با استبداد و در زندان و شکنجه گذشته‌است، به رونویسی از کتاب محکوم کنند تا پیشگامی و حرمت و شرافت مبارزه‌ سیاسی این‌گونه نادیده گرفته شود و کار به آن‌جا برسد که صدای نویسنده‌ اصولگرای یکی از کتاب‌ها هم در اعتراض به چنین احکامی بلند شود.

🔹اما همه می‌دانیم که کار در همین‌جا به پایان نخواهد رسید. ابوالفضل قدیانی شان و منزلتی بسی فراتر از این قبیل محکمه‌ها و احکام آن دارد. ایمان او راهگشاست و میزانی است برای ما که بدانیم تلفیق سلاح و کسوت و ملغمه‌ کاهن‌منشی و دشنه‌ شحنه و داروغه به رخ‌کشیدن، چیزی بیش از احترام و حرمت دروغین و پوک درپی ندارد.

🔹قدیانی قلبش به نیروی همان تقوای ستیزی می‌تپد که خداوند به مومنانی هم‌چون او آموخته‌است: «واصبر و ماصبرک الا بالله و لا تحزن علیهم و لا تک فی ضیق مما یمکرون؛ ان‌الله مع الذین‌اتقوا والذین هم محسنون.»

@Sahamnewsorg


رئیس سابق‌قوه‌قضاییه امروز در آیین معرفی رئیس‌ جدید این قوه گفته برخی قضات در ساختن تهمت و شایعه جاسوسی دختر او نقش داشته‌اند.

@Sahamnewsorg


🔴 الجزایر؛ معترضان پیروز شدند/ بوتفلیقه تسلیم شد/ بوتفلیقه: برای دوره پنجم کاندیدا نمی‌شود

🔹بوتفلیقه: برای دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری، کاندیدا نمی‌شوم

🔹استعفای کابینه الجزایر

🔹در ماه‌های اخیر شمار زیادی از مردم الجزایر با برگزاری تظاهرات با کاندیداتوری بوتفلیقه برای دوره پنجم ریاست جمهوری مخالفت کردند

@Sahamnewsorg


‌ 🔴 لیگ قهرمانان آسیا/سوغات سه امتیازی ذوبی‌ها از دبی با طعم کامبک

النصر ۲ - ۳ ذوب آهن

@Sahamnewsorg


حریق در کارخانه چسب و تلاش‌ها برای اطفای آن در شهرصنعتی البرز / یک کشته و ‌پنج مصدوم تاکنون

@Sahamnewsorg


🔴مؤسسه مطالعات صلح استکهلم:

عربستان سعودی بزرگترین وارد کننده سلاح در جهان و آمریکا اولین صادرکننده تسلیحات است.

@Sahamnewsorg


🔴 بزرگ‌ترین صادرکنندگان تسلیحات و اصلی‌ترین مشتریان آن‌ها:

۱- آمریکا: عربستان، استرالیا، امارات

۲- روسیه: هند، چین، الجزایر

۳- فرانسه: مصر، هند، عربستان

۴- آلمان: کره جنوبی، یونان، رژیم‌صهیونیستی

۵- چین: پاکستان، بنگلادش، الجزائر

۶- انگلیس: عربستان، عمان، اندونزی

@Sahamnewsorg


‏🔴 جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران در‌ سازمان ملل گزارش در حال ارائه کارنامه حقوق بشری ایران به سازمان ملل است.

او وضعیت ⁧ فرهاد میثمی ⁩ و‌ کسانی که به دلیل مبارزه با حجاب اجباری زندانی هستند را نگران کننده خواند.

رحمان گفت مردم ایران تحت تحریم‌های آمریکا زندگی سختی دارند.

پس از پایان گزارش جاوید رحمان نماینده ایران به این گزارش پاسخ خواهد داد.

@Sahamnewsorg


🔴 آقای رئیسی! ویرگول را کجا بگذاریم؟

ایسنا نوشت:

رئیس قوه قضاییه در حال حاضر یکی از میلیون‌ها ایرانی عضو توییتر است و از طریق این شبکه اجتماعی با مخاطبانش ارتباط برقرار می‌کند.

حساب کاربری سید ابراهیم رئیسی امروز همزمان با آغاز به کار او در قوه قضاییه به فعالیتش در توییتر ادامه داد.

با این وضعیت شاید آقای رئیسی بتوانند بگویند ویرگول این جمله را دقیقا کجا باید گذاشت: «فیلتر، لازم نیست آزادش کنید» یا «فیلتر لازم نیست، آزادش کنید»؟

@Sahamnewsorg


🔴 «صبح نو» منتشر کرد؛ محرمانه‌های سفر اسد به تهران

بشار اسد با اسکورتی کوچک، اما قوی و آزموده، فرودگاه مهرآباد را به مقصد محل دیدارهای رهبر انقلاب در انتهای خیابان فلسطین ترک کرد و بدون طی تشریفات متداول، وارد ساختمان مقصد شد

مهمانان دعوت شده به اتاق ملاقاتهای رهبری که ساعتی قبلتر به این دیدار دعوت شده بودند می‌دانستند که جمهوری اسلامی میزبان یکی از رهبران جبهه مقاومت است، اما نام مهمان را نمی‌دانستند

موضوع سفر اسد از مدت‌ها قبل در دستور کار بود؛ اما زمانش سری نگه داشته می‌شد

بشار اسد بلافاصله بعد از دیدار با رهبر انقلاب، راهی دفتر رییس‌جمهور شد؛ روحانی یک روز پیشتر در جریان سفر قرار داشت و دعوت از وزیر خارجه در اختیار وی بود. اما او ترجیح داد موضوع را با کمتر کسی درمیان بگذارد و همین موجب قرار نگرفتن پرچم سوریه در دیدار شد

تیم همراه بشار اسد نیز بسیار محدود بود و وزیر خارجه سوریه هم مثل وزیر خارجه ایران از این سفر خبر نداشت.

تا زمانی که اسد به سوریه برگردد، تیم عکاسان و فیلمبرداران در قرنطینه قرار داشتند و بعد از آنکه پیغام فرمانده رسید، خبررسانی این سفر صورت گرفت

@Sahamnewsorg


🔴دادستان مشهد: حکم مایکل وایت، آمریکایی زندانی صادر شده است

غلامعلی صادقی، دادستان مشهد روز دوشنبه بیستم اسفندماه، گفت: «حکم پرونده شهروند نظامی آمریکایی بازداشت شده صادر شده ولی فعلی از جزئیات حکم اطلاعی ندارم.»

@Sahamnewsorg


تنش در جلسه علنی مجلس

🔴 درگیری کریمی قدوسی و ذوالنوری با علی مطهری

🔹 مطهری: خاتمی ممنوع‌الملاقات نیست بلکه ممنوع‌التصویر است که آن هم مبنای قانونی ندارد

@Sahamnewsorg


🔴واکنش دفتر نشر آثار رهبر ایران به حکم یک دادگاه برای مطالعه اجباری کتاب‌های مرتبط با رهبری

🔸محکومان دادگاه‌ها را برای خواندن آثار رهبر اجبار نکنید

🔹 دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی مبنی بر مطالعه و رونویسی از برخی کتاب‌های مرتبط با رهبر انقلاب واکنش نشان داد: انتشار آثار مرتبط با رهبر معظم انقلاب برای آشنایی با رأی و اندیشه و نیز زندگی و سیره اخلاقی و اجتماعی معظم‌له است و بکارگیری آن به عنوان مجازات یک مجرم، بدسلیقگی است.

🔹 دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب هیچ توصیه‌ای به دادگاه هاجهت مطالعه اجباری آثار رهبر انقلاب توسط محکومان ندارد و این کار را مغایر با اثربخشی‌‌‌‌‌‌‌ و ‌‌‌‌روح ‌کار‌‌‌ فرهنگی ‌می‌داند.

@Sahamnewsorg


🔴 قاضی مقیسه: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد

وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است/ ایسنا

@Sahamnewsorg


🔴 محمدحسین سپهرى نوشت:

‏واقعا معلم حق ندارد نسبت به این شرایط اعتراض کند

@Sahamnewsorg


🔴 اعتراض هزاران‌ نفر به راه‌ افتادن اینترنت ملی در روسیه

هزاران نفر در مسکو و چندشهر دیگر روسیه، علیه راه‌افتادن اینترنت ملی در روسیه راه‌پیمایی‌ کردند.

معترضان در مرکز مسکو، با مجوز نهادهای امنیتی روسیه، در خیابان «پراسپکت ساخاروف» گردهم آمده‌بودند و شعار می‌دادند که اینترنت ملی‌ و مستقل را انزوای اینترنتی روسیه خواندند.

حزب لیبرتاریانسکی (آزادیخواهی) این گردهمایی اعتراضی را برگزار کرده‌بود.

ماموران سر راه‌ رسیدن معترضان به خیابان گردهمایی، دستگاه‌های بمب‌یاب گذاشته‌ بودند که معترضان تقریبا باید ۲۰ دقیقه برای گذشتن از آن‌ منتظر می‌شدند و بیش‌ از ۲۰تن را به‌ بهانه‌های مختلف بازداشت‌ کردند که اغلب نوجوان بودند.

اعتراض علیه اینترنت ملی در شهرهای وارونژ و خاباروفسک هم برگزار شد ولی امنیتی‌ها نگذاشتند چنین اعتراضی در سن‌پترز‌بورگ پا بگیرد.

@Sahamnewsorg


آملی لاریجانی:

باید آقای رئیسی کمر همت را ببندد و آماده این تیرها باشد. دشمن بیرونی و جاهل درونی، شایعه می‌سازند.

گفتند دختر رئیس قوه قضاییه جاسوس است. دختر من جایی می‌رفت می‌گفتند «از زندان آزاد شدی؟» مسئولی که قسم خورده بود قانون اساسی را اجرا کند گفت «دختر من جاسوس نیست، ۶۳ حساب هم ندارم».

گفتم کسی را که تهمت و افترا بزند حلال نخواهم کرد. «کل شیء فعلوه فی‌الزبر و کل صغیر و کبیر مستتر». چرا ما وظیفه خود را در جلسه‌ای که اینگونه افترا می‌زنند، انجام نمی‌دهیم؟ مدیران، این باب را ببندند.

@Sahamnewsorg


🔴 ازدواج دختران زیر ۱۶ سال و پسران ۱۸ سال منوط به تشخیص دادگاه می‌شود

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۱۰۴۱) قانونی مدنی را با هدف تعیین حداقل سن ازدواج برای طی مراحل قانونی به هیئت دولت ارسال کرده است.

براساس این پیشنهاد عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۶ سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به ۱۸ سال تمام شمسی منوط به رعایت مصلحت کودک، اذن، ولی و حکم دادگاه به شرط احراز رشد جسمی و روانی است. /جماران

@Sahamnewsorg


🔴 کدام فعالیت‌های اقتصادی در ایران مستعد پولشویی‌اند؟

بشارتده سلوطی، کارشناس اقتصادی:

فعالیت‌های اقتصادی از جمله ساختمان سازی، خرید و فروش کالاهای لوکس که با وارد کردن محصولات به بازار تاثیر مستقیمی بر اشتغال ندارند به دلیل ریسک کمتر زمینه مناسبی برای شیوع پدیده پولشویی هستند.

در حال حاضر بحث تحریم و نوسانات ارزی در کشور موقعیت مناسبی برای پولشویی ایجاد کرده که باید با انسجام بیشتری جلوی آن گرفته شود/ ایسنا

@Sahamnewsorg


این جمله را به یاد داشته باشیم

🔴 سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه:

در مقابل تعداد معدودی که بخواهند در دستگاه قضایی فساد ایجاد کنند، خواهیم ایستاد و سلامت قوه قضاییه را تضمین می‌کنم.

@Sahamnewsorg


🔴اختلاس در نهایت اخلاص

✍عباس واحدیان شاهرودی

رقم جدید اختلاس ۶/۶۵۶/۰۰۰/۰۰۰ یورو را اگر تبدیل به دلار نماییم چیزی نزدیک به ۸ میلیارد دلارست.

ایران میتوانست با این مبلغ به کل جمعیت جهان نفری یک دلار ببخشد و براحتی مردم دنیا را وام دار خود نماید!!

گمانم کم کم داریم متوجه حجم عظیم این اختلاسها می‌شویم!

جدا از درد و اندوه این مصیبتها و نظاره زوال تدریجی کشور عزیزمان، آنجایی ماجرا دردناکتر میشود که بوقچی‌های رسانه‌های حکومتی بطور هماهنگ سعی می‌کنند ضمن منت گذاشتن بر سر ملت در باره مقابله با فساد، آدرسهای غلط در اندیشه درمانده ما فرو نمایند!

سیمای میلی با تهیه مستندی دیگر (از سری تولیدات مبتذل و بی ارزشش) مرجان شیخ الاسلامی را بعنوان متهم ردیف اول بشکل اصلاح طلبی فاسد و نفوذی مطرح می‌نماید.

زنی که اینک در آغوش همسر دومش مهدی خلجی و در غالب اپوزیسیون آرمیده است!

دادن کد و آدرسهای غلط برای مدفون کردن لاشه یک قربانی بنام «اصلاح طلبی» تا شاید با احیای لاشه‌ی دیگری بنام اصولگرایی بتوانند در صحنه سیاسی ایران با تکیه بر عوام فریبی چند صباحی به غارت بیشتر مشغول شوند!

اما حقیقت ماجرا چیست؟

زمان این اختلاس باز میگردد به آغاز دور دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد و البته پایه ریزی آن کمی به عقب‌تر مربوط است.

احمدی نژاد بواسطه ماهیت امنیتی و ارتباطی که با فرماندهان سپاه و سایه نشینان حریم قدرت نظام داشت از آغاز تصدی اش بر شهرداری تهران با اعطای قراردادهای سودآور به قرارگاه خاتم الانبیا، آنهم بدون تشریفات مزایده، نشان داد که شریک خوبی برای ایرانخواران در گشودن راههای گشاد رانت و اختلاس است.

انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ بواسطه گردش موضع و حمایت ناگهانی بیت از وی و کنار زدن قالیباف با پیروزی احمدی نژاد همراه بود.

پیروزی که خبر از توافقات پشت پرده داشت.

احمدی نژاد قول داده بود که تمامی راهها را برای ورود بی دردسر سپاه و تسلط اختاپوسی این ماشین جنگی و سیری ناپذیر بر اقتصاد کشور مهیا نماید و کرد!

از آنسوی او باید با خرید تحریم‌های مختلف، ابتدا کشور را در انزوای اقتصادی و تنگنای سیاسی شدید قرار میداد تا بهانه لازم جهت اعطای صدها «ابر پروژه» به سپاه فراهم می‌شد که آنها را هم بخوبی انجام داد.

از اوایل سال ۸۹ که فشار تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا بخاطر تهدیدات علنی احمدی نژاد در سازمان ملل وسعت یافت با خروج مجدد شرکتهای بزرگ نفتی بستر مناسب جهت ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های عظیمی چون پارس جنوبی فراهم شد.

دور زدن تحریم‌ها جهت فروش نفت، میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، و همچنین قاچاق و خرید صدها نوع کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور، به صنعتی سیاه برای ثروت اندوزی «اختاپوس سپاه» مبدل شد.

ارزش مالی این صنعت سالانه بالغ بر دهها میلیارد دلار میشد و از آنجا که مشمول هیچگونه حسابرسی شفاف نبوده و نیست زمینه رشد مفسدان و شیادان تا مرز بی نهایت گشوده است.

بعنوان مثال با خروج پیمانکاران خارجی از قراردادهای پارس جنوبی در سال ۸۹ سپاه با گرفتن آن قراردادهای بی مناقصه و بی مزایده

به ارزش ۲۱ میلیارد دلار که به تصویب هیئت دولت و مجلس رسیده بود در فازهای۱۳ تا ۱۶ کار را بدست گرفت.

سپس فازهای ۲۲-۲۳- و ۲۴ پارس را هم بدانها اضافه کرد.

احمدی نژاد با دریافت چراغ سبز از بیت رهبری که گرداننده اصلی قدرت اجرایی کشور در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی و قانونگذاری می‌باشد، و به بهانه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در رابطه با خصوصی سازی چوب حراج بر تمامی زیرساختهای ملی ایران زد.

او با صدور فرامین مختلف درین تاراج و حراج ملی، از مخابرات و ارتباطات، تا صنایع پتروشیمی، بنادر، راهها، خطوط ریلی شهری (مترو) و راه آهن سراسری، واگذاری پالایشگاهها و مناطق نفت خیز، صنایع و معادن مختلف، جنگلها، و سدسازی و آبرسانی و حتی وارد نمودن سرداران به حریم ورزش و باشگاه داری، از سپاه پاسداران این غول هفت سر را ساخت!!

احمدی نژاد در گسترش این غارتگری نه فقط مشارکت دستوری نمود بلکه با راه دادن چند تن از آن سرداران ایرانخوار به کابینه دولت چون رستم قاسمی بعنوان وزیر نفت دولت دهم نقش عمده‌ای در نابود کردن اقتصاد و صنایع خصوصی و مردمی کشور ایفا نمود.

رستم قاسمی پیش از وزارت بعنوان فرمانده قرارگاه خاتم ایفای نقش نموده بود. او با هماهنگی مستقیم بیت رهبری جهت واگذاری کلیه زیرساختهای کلان صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به سپاه، وارد کابینه شده بود.

دومین هدف مهم او دور زدن تحریمها بکمک شرکتها و افراد وابسته به سپاه بود که اختلاس ۶/۶ میلیارد یورویی شرکت تحت امر مرجان خانم از جمله همانها میباشد.

همسر اول مرجان شیخ الاسلامی یعنی مجید باقر نژاد کلید این ماجراست.

@Sahamnewsorg


🔴 استقبال محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا از عضویت رییس جدید قوه قضاییه در توئیتر و اینستاگرام

🔹دیگر عاشقان فیلترینگ نمی‌توانند از مدیران ارشد دستگاه قضایی باشند.

@Sahamnewsorg


🔴 سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: شنیده‌ها حاکی از این است که دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر صادر می‌شود.

@Sahamnewsorg


🔴 رییس پلیس فتای تهران: عامل دستکاری آرای برنامه «برنده باش» بازداشت شد

🔹رئیس پلیس فتای ناجا با تشریح به نحوه تقلب صورت گرفته در نظرسنجی پیامکی صداوسیما میان دوبرنامه «نود» و «برنده باش»، از دستگیری یک نفر در این خصوص خبر داد.

🔹به گفته وی، تمامی تغییرات از سیستم حذف شد و در حال حاضر دیگر هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و آرای خود مردم در این خصوص وجود دارد.

@Sahamnewsorg