آب مروارید

آب مروارید

رکنارکنا1 روز قبل
زغال اخته دارای ماده‌ای به نام تانین است، این ماده باعث می‌شود تا زغال اخته خاصیت منقبض کنندگی داشته باشد. خواص زغال اخته برای چشمخواص زغال اخته برای چشم مربوط به ماده‌ای به نام آنتوسیانوسید است. درمان عفونت ادرارییکی دیگر از خواص زغال اخته درمان عفونت ادراری است. خواص زغال اخته در پیشگیری از سرطان را می‌توان به خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن نسبت داد. خواص زغال اخته در بارداریفیبر موجود در زغال اخته به درمان یبوست دوران بارداری کمک می‌کند.
الفالف2 روز قبل
کمبود برخی ویتامین‌ها می‌تواند خطر برخی بیماری‌های چشم مانند آب مروارید، آب سیاه، و انحطاط ماکولای مرتبط با افزایش سن را افزایش دهد. در ابتدای مطالعه، پژوهشگران میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند. در پایان مطالعه، بار دیگر میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان اندازه گیری شد. رویروی یک ماده معدنی است که به حفظ سلامت شبکیه چشم، غشا‌های مخاطی و ساختار پروتئینی چشم کمک می‌کند. بهترین ویتامین‌ها برای سلامت چشماسید‌های چرب امگا-۳مصرف اسید‌های چرب امگا-۳ ممکن است به محافظت از شبکیه چشم کمک کند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
گاهی اوقات، رادیکال‌های آزاد ممکن است به پروتئین‌های درون چشم آسیب وارد کنند. گاهی اوقات، رادیکال‌های آزاد ممکن است به پروتئین‌های درون چشم آسیب وارد کنند. در ابتدای مطالعه، پژوهشگران میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند. در پایان مطالعه، بار دیگر میزان آب مروارید چشم شرکت کنندگان اندازه گیری شد. رویروی یک ماده معدنی است که به حفظ سلامت شبکیه چشم، غشاهای مخاطی و ساختار پروتئینی چشم کمک می‌کند.
فراروفرارو5 روز قبل
نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آن‌هایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامد‌های بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. علاوه بر این، فیبر میزان کالری دریافتی از سایر غذا‌هایی که در همان وعده غذایی خورده می‌شود را کاهش می‌دهد. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA ۱ c. و LDL شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
براساس آمار، نیمی از بیماران مبتلا به دیابت از بیماری خود بی اطلاعند و اکثر این افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند. نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آنهایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامدهای بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA۱c و LDL شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
نشانه‌های ناهنجاری بینایی: چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟ اگر کسی در خانواده تان وجود دارد که دچار مشکل بینایی است. چه طور می‌توان مشکلات مختلف بینایی نوزاد را تشخیص داد؟ ضعف بیناییتسلط بینایی یک چشم که شدت بینایی چشم دیگر را کاهش می‌دهد. هر چند وقت یک بار یک چشم نوزاد را ببندید و بعد از مدتی چمش دیگر را و نتیجۀ آن را مشاهده کنید. اگر بعد‌ها این مشکل حل نشود، خطر شدید شدن مشکل و طول کشیدن بیشتر دورۀ درمانی وجود دارد. تکامل بینایی نوزاد طی چند ماهبعد از تولد: نوزاد می‌بیند اما نه به طور کامل.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
زغال اخته دارای ماده‌ای به نام تانین است، این ماده باعث می‌شود تا زغال اخته خاصیت منقبض کنندگی داشته باشد. زغال اخته خشک شده: زغال اخته خشک شده به اندازه آلبالو خشک محبوبیت دارد و در تمام فصول سال در دسترس است. آب زغال اخته: آب زغال اخته را می‌توانید از فروشگاه خریداری کنید، اما از آنجایی‌که این فرآورده‌ها دارای مقدار زیادی قند و مواد نگه دارنده هستند، بهتر است آن‌ها را به صورت خانگی تهیه کنید. مربای زغال اخته: با زغال اخته می‌توانید مربا درست کنید، با اینکار طعم ترش زغال اخته تا حدودی کاهش می‌یابد. ارزش غذایی زغال اخته (۱۰۰ گرم) ارزش غذایی زغال اخته در هر ۱۰۰ گرم را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
ذخیره آنتی اکسیدان‌ها در بدنآنتی اکسیدان‌هایی شامل سلنیوم و بتاکاروتن بهترین دوستان شما در روز‌های آلودگی خواهند بود. غذا‌هایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین دشمن رادیکال‌های آزاد هستند. اما رادیکال‌های آزاد چیست؟ رادیکال‌های آزاد مولکول‌های بسیار ناپایداری هستند که به طور طبیعی هنگام ورزش و هنگامی که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می‌کند تشکیل می‌شوند. آن‌ها سرشار از ویتامین C هستند و طبق مطالعات انجام شده، چنین مواد غذایی اثرات مضر آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. این مواد حاوی فسفر، منیزیم و کلسیم هستند و به شما در مبارزه با اثرات آلودگی هوا بر بدن کمک می‌کند. خوردن فست فود در روز‌های با آلودگی هوا ممنوع استفست فود‌ها تمام تلاش شما برای محافظت از آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا را بیهوده می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
کوتاه‌قامتان شهرمان با این امید در این گردهمایی حضور یافتند که مانند همه اقشار در جامعه دیده شوند و مسئولان برای حل مشکلات آن‌ها چاره‌ای بیندیشند. وقتی وارد اجتماع و بازار کار می‌شویم می‌گویند از شما کاری برنمی‌آید چون فیزیک بدن شما کوچک است. آلیس رحیم پور ۴۸ ساله نیز از نگاه غریب و سرد مردم به نانیسم‌ها می‌گوید و امیدوار است فرهنگ جامعه تغییر کند. او که به گفته خودش در یک ساندویچ‌فروشی کار می‌کند، می‌گوید: شکر خدا من کار دارم اما زن ندارم. تسهیلات ازدواجعطایی، مدیر بنیاد کوثر نیز برای کمک به تهیه جهیزیه و تسهیلات ازدواج نانیسم‌ها اعلام آمادگی می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گفته سازمان غذا و دارو FDA، امواج مایکروویو نوعی امواج الکترومغناطیسی یا امواج انرژی هستند که در فضا حرکت می‌کنند. همچنین این سازمان معتقد است که، امواج مایکروویو مانند امواج رادیویی نوعی «تابش غیر یونساز» هستند. با آنکه امواج مایکروویو خطراتی مشابه اشعه ایکس را ندارند، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها عاری از هرگونه خطری هستند. برای مثال، این سازمان لازم دانسته که مایکروویو دو سیستم قفل داخلی داشته باشد تا لحظه باز شدن درب دستگاه، تولید امواج مایکروویو متوقف شود. شایع‌ترین صدمات ناشی از اجاق‌های دستگاه مایکروویو تماس با ظروف داغ، مواد غذایی بسیار داغ یا قرار دادن مایعات اشتعال‌زا در دستگاه است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان با رژیم غذایی سالم با اثرات مضر آلودگی هوا مقابله کرد، این مطلب را دنبال کنید. آنتی اکسیدان‌هایی شامل سلنیوم و بتاکاروتن بهترین دوستان شما در روز‌های آلودگی خواهند بود. اما رادیکال‌های آزاد چیست؟ رادیکال‌های آزاد مولکول‌های بسیار ناپایداری هستند که به طور طبیعی هنگام ورزش و هنگامی که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می‌کند تشکیل می‌شوند. این مواد حاوی فسفر، منیزیم و کلسیم هستند و به شما در مبارزه با اثرات آلودگی هوا بر بدن کمک می‌کند. فست فود‌ها تمام تلاش شما برای محافظت از آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا را بیهوده می‌کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که به طور اتفاقی از محلی گذر کنید که عمل جوشکاری در آنجا اتفاق می‌افتد و نگاهتان به طور ناخواسته به نور منعکس شده ناشی از جوشکاری جلب شده است. نکته قابل توجه در این میان آن است که در صورتی که فرد پس از جوشکاری دچار دردهای چشمی شود، به هیچ عنوان نباید اقدام به مصرف خودسرانه قطره‌های مسکن چشمی کند. برخی از قطره‌های مسکن چشمی باعث آسیب‌های جدی به چشم می‌شوند تا حدی که ممکن است آسیب‌ها باعث شوند فرد نیاز به پیوند قرنیه داشته باشد. هنگامی که فرد دچار برق‌زدگی ناشی از جوشکاری شده باشد، باید چشمش به مدت ۲۴ساعت با پانسمان چشمی بسته باشد. پس از ۲۴ساعت درد چشمی کاهش می‌یابد و در صورتی که درد کاهش پیدا نکرد و یا فرد افزایش درد چشمی را احساس کرد باید فورا به درمانگاه اورژانس چشمی مراجعه کند.

۷ غذای حاوی کلسترول که بسیار مغذی و سالم هستند!

4+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ایمناایمنا1 هفته قبل
نمک زیاد باعث کاهش کلسیم و پوکی استخوان، التهاب سلولی و صدمه به مفاصل می‌شود. مواد قندی هم باعث می‌شوند بدن افراد سیتوکین‌ها را آزاد کند و این مواد باعث التهاب و افزایش درد و آرتروز می‌شوند. پنج دمنوش‌ ساده برای سم‌زدایی از ریههنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان سموم را از ریه‌ها پاک کرد. چای ماسالااین دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، حمید احمدیه، عضو هیأت مدیره انجمن چشم پزشکی با اشاره به برگزاری بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی از ۲۸ابان لغایت یک اذرماه در مشهد، اظهار داشت: ۶ گروه تخصصی در انجمن چشم پزشکی شامل گروه قرنیه، شبکیه، چشم اطفال، ترمیمی، گلوکوم و التهاب داخلی چشم است. وی ادامه داد: برگزاری سمپوزیم، کارگاه و برگزاری مجمع عمومی انجمن چشم پزشکی از جمله برنامه‌های این کنگره است. عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران با اشاره به بیماری‌های شایع چشم در کشور، افزود: عیوب انکساری، آب مروارید و آب سیاه از عمده بیماری‌های رایج چشم هستند. احمدیه با بیان اینکه یک سوم بیماران دیابتی دچار عوارض چشمی می‌شوند، گفت: حدود ۵درصد این افراد ممکن است دچار عارضه نابینایی شوند. یک سوم بیماران دیابتی دچار عوارض چشمی می‌شوند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن علمی چشم پزشکی ایران، استفاده زیاد کودکان از وسایل الکترونیکی را باعث ابتلا به نزدیک بینی دانست. وی از آب مروارید به عنوان یکی دیگر از بیماری‌های شایع چشمی در کشور نام برد و افزود: خوشبختانه به اندازه کافی، جراح چشم در اکثر نقاط کشور برای درمان این بیماری چشمی وجود دارد. وی تاکید کرد: شیوع آب سیاه از سن ۴۰ سالگی به بعد بیشتر شایع است و لازم است که افراد برای کنترل بیماری آب سیاه، به چشم پزشک مراجعه و معاینات دوره‌ای داشته باشند. احمدیه به عوارض چشمی دیابت اشاره کرد و گفت: یک سوم بیماران دیابتی دچار عوارض چشمی می‌شوند و بینایی ۵ تا ۱۰ درصد آنها ممکن است به خطر بیافتد. احمدیه در مورد استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی و آسیب‌های چشمی، گفت: استفاده زیاد از این وسایل می‌تواند شیوع نزدیک بینی را افزایش دهد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مجله سلامت، در این مقاله با ما همراه شوید تا هفت ماده غذایی مفید برای سلامت چشم‌ها را معرفی کنیم. بتا کاروتن، نوعی ویتامین A که به این مواد غذایی رنگ نارنجی می‌بخشد به شبکیه و دیگر نقاط چشم کمک می‌کنند تا به آرامی عمل کنند. این ۵ ماده غذایی را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا بینایی شما بهبود یابد. میوه تاماریلواز آنجا که تاماریلو حاوی ویتامین A است، ممکن است در بینایی بیشتر چشم‌ها نقشی موثر داشته باشد. بتاکاروتن نوعی از ویتامین A است که به طور خاص از گیاهانی مانند تاماریلو به دست می‌آید.
ایمناایمنا2 هفته قبل
همچنین آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این میوه با رادیکال‌های آزاد بدن مقابله کرده و بدن انسان را در برابر بیماری‌های مختلف مانند امراض قلبی عروقی یا سرطان ایمن می‌کند. مصرف خرمالو برای مقابله و پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا نیز مفید است. خرمالو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند «لیکوپن» و «فلاونوئید فیزیتین» است؛ بنابراین این میوه برای مقابله با سرطان بسیار مفید است؛ آنتی‌اکسیدان‌های موجود در خرمالو مانع ایجاد تومورهای سرطانی می‌شود. مصرف خرمالو باعث می‌شود ترشحات و اسید معده برای هضم بهتر غذا افزایش پیدا کند، در نتیجه مصرف این میوه مشکلات یبوست و اسهال را نیز از بین می‌رود. نتایج یک مطالعه‌ نشان داد فشار خون موش‌هایی که به مدت دو یا سه روز خرمالو مصرف کردند به طور قابل توجهی کاهش یافت.
رکنارکنا2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد. (رتینول نوعی ماده شیمیایی در شبکیه چشم بوده که از ویتامین آ ساخته شده و بینایی را امکانپذیر می‌کند).
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
یک محقق و پژوهشگر گفت: رژیم غذایی مناسب نقش مؤثری در کنترل گلوکوم یا آب سیاه دارد. حیدر عظمایی، محقق پژوهشگر درباره درمان آب سیاه با طب سنتی اظهار کرد: گلوکوم یا آب سیاه یک نوع بیماری است که می‌تواند به عصب بینایی آسیب وارد کند. زعفران هم مانند رازیانه در تقویت دید چشم و به ویژه درمان آب مروارید مفید است. عظمایی گفت: معمولا حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند ناراحت کننده باشد. افراد می‌توانند از زردچوبه استفاده کنند زیرا زردچوبه خاصیت درمانی زیادی دارد و برای چشم مفید است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
درمان کبد چربلبو به دلیل وجود فیبر زیاد به تصفیه و پاک سازی کبد کمک می‌کند. جلوگیری از کم‌خونیلبو دارای مقادیر بالایی از آهن و ویتامین ث واسید فولیک است که از کم خونی افراد به خصوص دختران جلوگیری می‌کند. جلوگیری از آب مرواریدچغندر دارای بتاکاروتن (بکی از انواع ویتامین آ) است که از آب مروارید جلوگیری می‌کند. پیشگری از سرطانچغندر به علت وجود بتاسیانین در خود از سرطان‌هایی مانند پوست، ریه و روده جلوگیری می‌کند. پیشگیری از سکتهیکی از مواد مغذی در چغندر پتاسیم است که از سکته مغزی و مشکلات قلبی جلوگیری می‌کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. شب دوم ۲ عدد، بادام را در آب بخیسانید و صبح روز بعد آن‌ها را بخورید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گفته FDA، مایکروویو‌ها نوعی پرتو‌های الکترومغناطیسی یا امواج انرژی هستند که در فضا حرکت می‌کنند. حتی اگر مایکروویو‌ها خطرات سلامتی مشابعه اشعه X نداشته باشند هم به این معنا نیست که بی‌خطرند. از نظر تئوری، مایکروویو‌ها می‌توانند بافت بدن را به همان روشی که مواد غذایی را گرم می‌کنند، گرم کنند و در مقادیر زیاد، مایکروویو‌ها می‌توانند باعث سوختگی و آب مروارید شوند. شایع‌ترین راه آسیب دیدگی افراد با مایکروویو ناشی از تماس با گرمای ظروف داغ یا غذا‌های بیش از گرم است. به طور کلی از راهنمای دستورالعمل مایکروویو استفاده و از آن پیروی کنید تا هنگام استفاده از مایکروویو ایمن بمانید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
روغن زیتون همچنین ممکن است به جوان‌تر شدن پوست شما کمک کند. آنتی اکسیدان‌ها ساختار‌های رادیکال‌ها را تغییر می‌دهند، بنابراین آن‌ها قادر به ایجاد آسیب نیستند. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان پلی فنول است که می‌تواند با دیابت، مقاومت به انسولین، التهاب و بیماری‌های قلبی مقابله کند. این ماده حاوی یک آنتی اکسیدان کاروتنوئیدی به نام آستاگزانتین بوده که علت رنگ صورتی ماهی است. آن‌ها حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، آب مروارید و سرطان کمک می‌کنند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
به ندرت پیش می‌آید که هر دو چشم به تنبلی چشم دچار شود که به این وضعیت «آمبلیوپی دو طرفه» می‌گویند. تشخیص به موقع کمک زیادی به درمان بیماری می‌کند. روش‌های درمانی تنبلی چشم شامل استفاده از عینک اصلاحی، محافظ چشم یاراهکارهای دیگری است که کودک مجبور شود از چشم تنبل خود برای دیدن استفاده کند. در واقع انحراف چشم خود به خود برطرف نمی‌شود، بلکه فرد مبتلا باید برای درمان آن به چشم پزشک مراجعه کند. راه‌های درمان این بیماری شامل استفاده از قطره چشم، بستن چشم قوی‌تر، ورزش عضلات چشم، استفاده از عینک منشور دار و در نهایت عمل جراحی می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
به گفته FDA، مایکروویو‌ها نوعی پرتو‌های الکترومغناطیسی یا امواج انرژی هستند که در فضا حرکت می‌کنند. حتی اگر مایکروویو‌ها خطرات سلامتی مشابعه اشعه X نداشته باشند هم به این معنا نیست که بی خطرند. از نظر تئوری، مایکروویو‌ها می‌توانند بافت بدن را به همان روشی که مواد غذایی را گرم می‌کنند، گرم کنند و در مقادیر زیاد، مایکروویو‌ها می‌توانند باعث سوختگی و آب مروارید شوند. شایع‌ترین راه آسیب دیدگی افراد با مایکروویو ناشی از تماس با گرمای ظروف داغ یا غذا‌های بیش از گرم است. به طور کلی از راهنمای دستورالعمل مایکروویو استفاده کنید و از آن پیروی کنید تا هنگام استفاده از مایکروویو ایمن بمانید.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
موادغذایی طبیعی به جز فوایدی که برای سلامتی بدن دارند، برای پوست هم می‌توانند بسیار مفید باشند تا حدی که با مصرف آنها بسیار جوان‌تر از سنتان به نظر برسید. روغن زیتون همچنین ممکن است به جوان‌تر شدن پوست شما کمک کند. آنتی اکسیدان‌ها ساختار‌های رادیکال‌ها را تغییر می‌دهند، بنابراین آن‌ها قادر به ایجاد آسیب نیستند. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان پلی فنول است که می‌تواند با دیابت، مقاومت به انسولین، التهاب و بیماری‌های قلبی مقابله کند. این ماده حاوی یک آنتی اکسیدان کاروتنوئیدی به نام آستاگزانتین بوده که علت رنگ صورتی ماهی است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
احتمالا شنیده‌اید که هویج و دیگر میوه‌های نارنجی رنگ و سبزیجات سلامتی چشم را افزایش داده و از بینایی محافظت می‌کنند. بتا کاروتن، نوعی ویتامین A که به این مواد غذایی رنگ نارنجی می‌بخشد به شبکیه و دیگر نقاط چشم کمک می‌کنند تا به آرامی عمل کنند. ماهی‌های چربماهی تن، ماهی قزل آلا، ماهی خال مخالی و ماهی کولی سرشار از DHA، اسید چرب موجود در سطح شبکیه چشم، هستند. میوه تاماریلواز آنجا که تاماریلو حاوی ویتامین A است، ممکن است در بینایی بیشتر چشم‌ها نقشی موثر داشته باشد. بتاکاروتن نوعی از ویتامین A است که به طور خاص از گیاهانی مانند تاماریلو به دست می‌آید.
ایمناایمنا3 هفته قبل
خواص شگفت انگیز زعفرانزعفران ‌یا زرپران ‌گیاهی است از تیرهٔ زنبقیان، سردهٔ زعفران که ‌خواص ‌زیادی ‌از قبیل دارویی ‌و رنگ غذایی ‌دارد. زعفران یکی ازادویه‌ها و چاشنی‌هاست که عطرش همه ‌غذاها را جادو ‌و طعم شان را ماندگار می‌کند. استفاده‌های دیگر زعفران ‌در طب سنتی عبارت است ‌از سقط جنین و درمان اسپاسم، تب، سرماخوردگی، برونشیت و بی‌خوابی است. درمان بی‌خوابیزعفران دارای خواص آرام‌بخش طبیعی است و گفته می‌شود که مصرف شربت زعفران قبل از خواب به بهبود کیفییت خواب کمک کرده و بی‌خوابی شبانه را درمان می‌کند. خطرات آلودگی صوتی برای سلامتیمطابق اعلام سازمان ‌جهانی بهداشت (WHO) آلودگی صوتی عوارض متعددی ‌برای سلامت انسان‌ها دارد که مشکلات شنوایی، اختلالات خواب و نارسایی شناختی در کودکان از جمله‌ آن‌ها هستند.

به انتهای لیست رسیدید