آب و هوا

آب و هوا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، عرق کردن، راه حل بدن برای تنظیم دمای آن است. اکثر دارو‌های ضد تعریق که میتوان از داروخانه تهیه نمود، از نمک‌های فلزی به نام کلرید آلومنیوم تشکیل شده-اند. برای کسب نتایج بهتر از کاربرد دارو‌های ضد تعریق، ابتدا زیر بغل را تمیز و خشک نموده و سپس ضد عرق را شب قبل از خواب مصرف نمایید. پوشیدن لباس‌های قابل تنفسبهترین راه برای کم کردن میزان تعریق در زمینه انتخاب نوع لباس، پوشیدن لباس‌های روشن، سبک، قابل تنفس است که جریان هوا به خوبی در آن‌ها صورت می‌گیرد. تزریق بوتاکس: این نوع از تزریقات به طور موقت عصب هایی را که موجب تعریق می‌شوند مسدود می‌نماید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، عرق کردن، راه حل بدن برای تنظیم دمای آن است. اکثر دارو‌های ضد تعریق که میتوان از داروخانه تهیه نمود، از نمک‌های فلزی به نام کلرید آلومنیوم تشکیل شده-اند. برای کسب نتایج بهتر از کاربرد دارو‌های ضد تعریق، ابتدا زیر بغل را تمیز و خشک نموده و سپس ضد عرق را شب قبل از خواب مصرف نمایید. از آنجائیکه برای تجزیه غذا به حرارت متابولیسم نیاز است، خوردن وعده‌های غذایی کوچک‌تر از گرم شدن دمای بدن شما جلوگیری خواهد نمود. تزریق بوتاکس: این نوع از تزریقات به طور موقت عصب هایی را که موجب تعریق می‌شوند مسدود می‌نماید.
موجموج18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عزیز اله شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران در مراسم نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در شهرستان آمل اظهار داشت: در سالجاری به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوا وجود فراوان آب شاهد افزایش تولید شلتوک و کیفیت مناسب آن خواهیم بود. وی ادامه داد: استان مازندران با داشتن بیش از ۴۰ درصد سطح زیر کشت و تولید برنج رتبه نخست کشور را دارد اراضی شالیزارهای استان مازندران نیز وضعیت مطلوبی دارد و شاهد افزایش زیر کشت رفتن برنج در سالجاری بوده‌ایم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در حال حاضر مهمترین موضوع در زمان برداشت برنج قیمت آن است که با توجه به هزینه بالا و کاهش درآمد شالیکاران امسال قیمت برنج باید متناسب با هزینه تولید باشد.
کجاروکجارو1 روز قبل
از جشنواره‌‌های سنتی و خاص گرجستان بیشتر بدانید. غیر از مراسم مذهبی که در کلیسا برگزار می‌شود، رویدادهای جذابی هم در شهر برگزار می‌شود. جشنواره Tushetobaاین جشنواره در منطقه Tusheti برگزار می‌شود و جشنواره‌ای برای بزرگداشت میراث فرهنگی است. فستیوال سنتی پنیر Tushetianمنطقه Tusheti علاوه بر برج‌های قرون وسطایی و چشم‌اندازهای زیبایی طبیعی به داشتن پنیرهای باکیفیت بز شهرت دارد. جشنواره Alaverdobaاین جشنواره مذهبی و سنتی در Kakheti برگزار می‌شود و البته با جشن برداشت محصول هم ارتباط دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- پلیس انگلیس ۱۶ نفر از معترضان جنبش علیه انقراض، که اقدام به مسدود کردن خیابان‌ها کرده بودند، را دستگیر کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، روز چهارشنبه ۳۰ نفر از فعالان محیط زیست در اقدامی به نشانه اعتراض به تغییرات آب و هوایی خیابانی را در شهر بریستول انگلیس مسدود کردند که پلیس اقدام به دستگیری ۱۶ نفر از معترضان کرد. روز چهارشنبه ۳۰ نفر از فعالان محیط زیست در اقدامی به نشانه اعتراض به تغییرات آب و هوایی خیابانی را در شهر بریستول انگلیس مسدود کردند که پلیس اقدام به دستگیری ۱۶ نفر از معترضان کرد. معترضان در جنبش علیه انقراض چهارشنبه صبح خیابانی را که در نزدیکی یک مرکز خرید بود به مدت ۳۰ دقیقه مسدود کردند. معترضان جنبش علیه انقراض توانستند با شهردار بریستول ملاقات کرده و با او در خصوص تعهدات بریستول برای از بین بردن کربن صحبت کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
یک کارشناس هواشناسی با اشاره تداوم روند گرما در کشور تا اواسط هفته آینده گفت: قم با ۴۶ درجه گرمترین مرکز استان کشور بوده است. این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: در سایر نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت و تداوم هوای گرم تابستانی تا اواسط هفته آینده برای تمام نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود. قم روز گذشته با دمای ۴۶ درجه گرمترین مرکز استان کشور بوده و همچنین گرد و غبار را نیز برای این منطقه در ساعات شبانگاهی پیش‌بینی می‌کنیم. بعد از قم، اهواز با ۴۳ درجه دومین مرکز استان گرم کشور است همچنین اردبیل با کمینه دمای ۱۱ خنک‌ترین مرکز استان کشور است. وی با بیان اینکه دمای قم تا روز شنبه ۴۶ درجه خواهد بود، ادامه داد: در روزهای آینده دمای هوای اهواز به ۵۰ درجه نیز خواهد رسید.

روز جهانی اموجی؛ بازگشت به نمادهای تصویری

3+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

چیزهای باورنکردنی که توضیحی برایشان وجود ندارد

21+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
آب‌وهوای ۲۰۵۰ شهر تهران نیز بیشترین شباهت را به وضعیت فعلی سن‌برناردینو (شهری در شرق لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا) خواهد داشت. منشأ اختلاف‌نظر عموم با علومشکاف میان فهم علمی و عمومی از تغییرات آب‌وهوایی، که تحت عنوان «شکاف اتفاق‌آرا» یاد می‌شود، مهم‌ترین دلیل شکست اطلاع‌رسانی‌های مربوط به تغییرات آب‌وهوایی است. بنابراین برای به تصویر کشیدن اثرات تغییرات آب‌وهوایی در مقیاس جهانی، ایجاد فهمی یکپارچه از تغییرات در حال وقوع شرایط آب‌وهوایی شهرهای جهان ضروری است. بر این اساس، در سال ۲۰۵۰ آب‌وهوای «تهران» بیشترین شباهت را به اقلیم کنونی سن‌برناردینوشهری واقع در شرق لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیای آمریکا خواهد داشت. برای مثال، پیش‌بینی شده است شرایط آب‌وهوایی ۲۰۵۰ پایتخت انگلیس، مشابه امروز بارسلونا شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از محیطبانان نمونه استان مازندران با اظهار اینکه محیط زیست در زمین، آب و هوا خلاصه شده است افزود: حیات انسان در داشتن آب و هواو محیط زیست پاک و سالم است. وی با تاکید براینکه بشر وظیفه صیانت و حفاظت از محیط زیست را دارد تصریح کرد: در قرآن کریم نیز توجه ویژه به حفظ طبیعت و محیط زیست شده است. وی افزود: نباید اجازه فعالیت به کارخانجاتی که برای محیط زیست مضر است داده شود و از فعالیت ان جلوگیری شود. رئیس کل دادگستری مازندران یادآور شد: پسماندهای نقش مخربی در آلودگی محیط زیست، آب و هوا دارند و در استان مازندران با پدیده‌ای به نام دفن زبان مواجه هستیم که برای رفع این مشکل باید همفکری صورت گیرد. حجت الاسلام اکبری افزود: پسماندها و نفوذ شیرابه‌ها سبب آلودگی منابع زیرزمینی و روزمینی می‌شود و باید برای صیانت از آن تلاش کرد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مهران فیض امام دوست در خصوص وضعیت آمادگی اش در فاصله یک روز مانده به آغاز رقابت‌های والیبال جوانان جهان اظهار داشت: خوشبختانه از لحاظ جسمانی در اوج آمادگی هستیم و به شرایط ایده آلی هستیم. وی در مورد تیم تونس گفت: تیم تونس نسبت به دو تیم دیگر گروه تیم ضعیف‌تری است اما برای ما هیچ فرقی ندارد مقابل چه تیمی قرار است بازی کنیم و با تمام قدرت به مصاف تیم تونس خواهیم رفت. هر بازی برای ما یک فینال است و اگر بخواهیم روی سکو برویم باید هیچ تیمی را دست کم نگیریم. بازیکن تیم والیبال جوانان در مورد مهمترین حریفان تیم ایران در این دوره از رقابت‌های جوانان جهان تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین حریفان ما همین ۳ تیمی هستند که در گروه ما قرار دارند. ان‌شاءالله وقتی از گروه مان صعود کردیم مشخص می‌شود که کدام تیم‌ها مهمترین حریفان ما هستند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس کل دادگستری مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس کل دادگستری مازندران گفت: پسماند نقش مخربی در آلودگی محیط زیست و طبیعت استان دارد که باید برای دفن بهداشتی آن همفکری کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از محیطبانان نمونه استان مازندران با اظهار اینکه محیط زیست در زمین، آب و هوا خلاصه شده است افزود: حیات انسان در داشتن آب و هواو محیط زیست پاک و سالم است. وی با تاکید براینکه بشر وظیفه صیانت و حفاظت از محیط زیست را دارد تصریح کرد: در قرآن کریم نیز توجه ویژه به حفظ طبیعت و محیط زیست شده است. وی افزود: نباید اجازه فعالیت به کارخانجاتی که برای محیط زیست مضر است داده شود و از فعالیت ان جلوگیری شود. رئیس کل دادگستری مازندران یادآور شد: پسماندهای نقش مخربی در آلودگی محیط زیست، آب و هوا دارند و در استان مازندران با پدیده‌ای به نام دفن زبان مواجه هستیم که برای رفع این مشکل باید همفکری صورت گیرد.
دینودینو1 روز قبل
در طی ۱۳۹ سال ثبت دما، این ماه ژوئن، گرم‌ترین ماه ژوئن تاریخ بود که تاکنون ثبت شده است. گرم‌ترین ماه ژوئن تاریخنیمه اول سال ۲۰۱۹ از ماه ژانویه تا ماه ژوئن، دومین گرم‌ترین نیم سال گذشته‌ای است که به پایان رسید. روند رو به رشد افزایش دمای کره زمینبه طور کلی، جو در حال افزایش دمای صعودی رو به بالاست. ناسا خاطرنشان کرد که این ماه ژوئن به سادگی گرم‌ترین ماه ژوئن تاریخ بود. گرین تاکید کرد: این‌ها تاییدی بر ادامه روند رو به رشد افزایش دمای زمین است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
هتل را در ساحل‌های نزدی‌کتر مانند لارا و بلک یا کمر انتخاب کنید تا دست رسی راحت‌تری به داخل شهر آنتالیا و مراکز خریدی همچون مال آو آنتالیا و یا دپو داشته باشید. تور‌ آنتالیا با سه پرواز‌ اطلس جت، ایران ایر و قشم ایر اجرا می‌شوند که پرواز‌های ایرانی البته در فرودگاه اسپارتا فرود می‌آیند. برای ورود به آنتالیا نیاز به ویزا ندارید فقط کافی است گذرنامه شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشه باشد برای دریافت اطلاعات کافی با کارشناسان آژانس مقتدر سیر تماس بگیرید. تایلند را در تابستان امسال ببنید و به شبهای تابستانی بانکوک سفر کنید برای گرفتن ویزای تایلند و رزرو سفر با کارشناسان مقتدر سیر تماس بگیرید. برای سفر‌های آرامش بخش ساحلی با تور مالزی برنامه‌ریزی کنید و با کارشناسان آژانس مقتدر سیر تماس بگیرید.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس کل دادگستری مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس کل دادگستری مازندران گفت: پسماند نقش مخربی در آلودگی محیط زیست و طبیعت استان دارد که باید برای دفن بهداشتی آن همفکری کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از محیطبانان نمونه استان مازندران با اظهار اینکه محیط زیست در زمین، آب و هوا خلاصه شده است افزود: حیات انسان در داشتن آب و هواو محیط زیست پاک و سالم است. وی با تاکید براینکه بشر وظیفه صیانت و حفاظت از محیط زیست را دارد تصریح کرد: در قرآن کریم نیز توجه ویژه به حفظ طبیعت و محیط زیست شده است. وی افزود: نباید اجازه فعالیت به کارخانجاتی که برای محیط زیست مضر است داده شود و از فعالیت ان جلوگیری شود. رئیس کل دادگستری مازندران یادآور شد: پسماندهای نقش مخربی در آلودگی محیط زیست، آب و هوا دارند و در استان مازندران با پدیده‌ای به نام دفن زبان مواجه هستیم که برای رفع این مشکل باید همفکری صورت گیرد.
موجموج2 روز قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: در شرق آفریقا، از هر ۱۰ نفر، ۳ نفر از سوتغذیه شدید رنج می‌برد. سازمان بهداشت جهانی در گزارشی که آمارهای گرسنگی در جهان را نشان می‌دهد اعلام کرد: وضعیت گرسنگی در شرق آفریقا هشدار دهنده است. این گزارش می‌افزاید: در منطقه شرق آفریقا، نزدیک به یک سوم جمعیت (۳۰٫۸ درصد) از سوتغذیه رنج می‌برند. مسائلی از قبیل آب و هوا، جنگ، و تنگناهای اقتصادی در تشدید مشکل گرسنگی در شرق آفریقا موثر بوده‌اند. از سال ۲۰۱۱ تاکنون، نیمی از کشورهایی که که در آن‌ها گرسنگی به دلیل مشکلات اقتصادی افتاده است، در آفریقا قرار داشته‌اند.
ایمناایمنا2 روز قبل
این مردم که از قوم‌ و نژادهای مختلف بودند دست در دست هم‌دادند تا جنبش مشروطه ایران شکل بگیرد. در راس تمام امور علیقلی‌خان سردار اسعد بختیاری قرار داشت. مشروطه یادگارهای مختلفی و مهم بسیاری در چهارمحال دارد، اما شاید مهم‌ترین آن به مهم‌ترین شخص مربوط می‌شود؛ قلعه سردار اسعد بختیاری. قلعه جونقان اکنون ساختمان شاه نشین در میان باغی پهناور که روبرو آن نیز مجسمه از سردار اسعد بختیاری به چشم می‌خورد، باقی مانده است. رنه زیبایی افسون کننده کاخ سردار اسعد را یادآور صحنه‌های داستان‌های شهرزاد قصه‌گو در داستان‌های هزار و یک شب می‌داند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، خارش ریش می‌تواند برای افراد ناراحت کننده و ازاردهنده باشد. ۵ درمان موثر برای خارش ریش: از آنجایی که خارش ریش یک مشکل رایج در میان مردان است، روش‌های زیادی برای دست و پنجه نرم کردن با آن وجود دارد. نرم کردن ریش: نرم کردن موهای ریش باعث می‌شود این بخش نرمی خود را حفظ کند و کمتر مستعد تحریک و خارش پوست شود. دلیل خارش ریش چیست؟ برخی از علل ایجادکننده خارش ریش خفیف هستند. پسوریازیس و اگزما شرایط دیگری است که باعث خشکی شدید پوست می‌شود و می‌تواند به خارش ریش منجر گردد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
از این میان خیلی‌ها هدفشان تنها خرید ویلا بعنوان سرمایه گذاری است اما عده‌ای دیگر تنها برای سفرهای گاه و بی گاه و آخر هفته خود اقدام به خرید می‌کنند. بهرحال خرید ویلا اگر با دقت و تخصص انجام شود سرمایه گذاری بسیار مناسبی خواهد بود. خرید ویلا در شمالاستانهای گیلان و مازندران از دیرباز مقصد خرید ویلا بوده است. خرید زمین در شمالخرید زمین مناسب در شمال یکی از بهتری شیوه‌های درآمدزایی و افزایش سرمایه است. مجموعه بانک اطلاعات املاک شمال با پرسنل متخصص در حوزه املاک و مستغلات همه روزه آماده ارایه خدمات مشاوره‌ای در زمینه خرید و فروش زمین و ویلا در شمال به شما عزیزان می‌باشد.
همشهریهمشهری2 روز قبل
در این نگاه مهندسی فرهنگی یک چیدمان فرهنگی است که در پرتو آن فرد و جامعه از احساس آرامش و زندگی در یک محیط امن و سالم اسلامی برخوردار باشد. دکتر عاملی افزود: سند مهندسی فرهنگی سند جامعی است که موضوعاتی چون سبک زندگی و خانواده، نشاط اجتماعی، روابط بین‌المللی و جهانی حوزه فرهنگ و ارتباطات درونی حوزه فرهنگ را مورد توجه قرار می‌دهد. عاملی، یکی از ۱۳ راهبرد کلان سند مهندسی فرهنگی کشور را حوزه اخلاق و مسئولیت اجتماعی دانست و با اشاره به بندهای سند مهندسی فرهنگی کشور، گفت: نگاه سند مهندسی فرهنگی کشور نگاهی کاملا معطوف به مسائل اصلی جامعه است. تشریح اجزای سند مهندسی فرهنگیدکتر عاملی گفت: سند مهندسی فرهنگی کشور از ۷ فصل تشکیل شده است که فصل اول آن به ارائه توضیحات راجع به خود سند می‌پردازد و فصل دوم آن ارزش‌ها و اصول حاکم بر مجموعه برنامه‌های سند مهندسی فرهنگی کشور است را تبیین می‌کند. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اولین دستور ستاد مهندسی فرهنگی، اقدامات اولیه برای تدوین آیین‌نامه داخلی، تصویب اولویت‌های منطبق با مفاد سند مهندسی فرهنگی کشور و روزآمدسازی تقسیم کار ملی برای اجرایی‌سازی اهداف سند مهندسی فرهنگی کشور است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، مایکروسافت به عنوان شرکت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز، که مدتهاست همه کاربران رایانه‌های شخصی را به نصب و دانلود جدیدترین نسخه این سیستم عامل محبوب یعنی ویندوز ۱۰ ترغیب کرده است، حالا به نظر می‌رسد که قصد دارد قابلیت‌های جدیدی را به پلتفرم مربوطه بیاورد تا کاربران بتوانند با بهره‌گیری از سرویس‌ها و قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ به استفاده از آن تمایل بیشتری پیدا کنند. الکسا که دستیار صوتی هوشمند آمازون به شمار می‌رود، حالا بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وب سایت the verge به احتمال زیاد قدم به پلتفرم نسخه جدید به‌روزرسانی و آپدیت ویندوز ۱۰ خواهد گذاشت. دستیارهای صوتی هوشمند یکی از فناوری‌های نوینی است که در سال‌های اخیر از محبوبیت و استقبال قابل توجهی از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی برخوردار شده است. از کاربردهای دستیارهای صوتی هوشمند می‌توان به جست جو در گوگل بدون نیاز به تایپ متن، آگاهی از وضعیت آب و هوا و غیره تنها از طریق ارسال فرمان و دستورهای صوتی اشاره کرد. در صورتی که کاربران رایانه‌های مبتنی بر ویندوز از دستیارهای صوتی هوشمند الکسا استفاده کنند، قادر خواهند بود گستره وسیعی از کار و فعالیت‌های خود را از طریق ارسال دستورهای صوتی به رایانه خود انجام دهند و بدین ترتیب در بسیاری از کارهای مدنظر خود بهینه سازی انجام خواهند داد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
برگزاری اولین جلسه ستاد راهبری مهندسی فرهنگی در روز شنبه ۲۹ تیرماهوی ادامه داد: خوشبختانه با ابلاغ اخیر رئیس جمهوری به معاون اول، ریاست ستاد مهندسی فرهنگی کشور بر عهده معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت و اولین جلسه ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور روز شنبه ۲۹ تیرماه برگزار خواهد شد. تدوین آیین­ نامه داخلی و تصویب اولویت‌ها؛ اولین دستور ستاد مهندسی فرهنگیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اولین دستور ستاد مهندسی فرهنگی اقدامات اولیه برای تدوین آیین­ نامه داخلی، تصویب اولویت‌های منطبق با مفاد سند مهندسی فرهنگی کشور و روزآمد سازی تقسیم کار ملی برای اجرایی­ سازی اهداف سند مهندسی فرهنگی کشور است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بندهای سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: نگاه سند مهندسی فرهنگی کشور نگاهی کاملا معطوف به مسائل اصلی جامعه است. قوانین و مقرراتی فرهنگی مجلس می­ تواند از مفاد سند مهندسی فرهنگی استخراج شودوی افزود: برنامه هفتم توسعه فرهنگی اجتماعی بایستی متناسب با سند مهندسی فرهنگی تدوین شود و اگر قوانین و مقرراتی در حوزه فرهنگی مورد نیاز مجلس شورای اسلامی باشد می­ تواند از مفاد سند مهندسی فرهنگی استخراج شود. تشریح اجزای سند مهندسی فرهنگیعاملی گفت: سند مهندسی فرهنگی کشور از ۷ فصل تشکیل شده است که فصل اول آن به ارائه توضیحات راجع به خود سند می­ پردازد و فصل دوم آن ارزش­‌ها و اصول حاکم بر مجموعه برنامه‌های سند مهندسی فرهنگی کشور است را تبیین می­ کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
به نظر می‌رسد که مایکروسافت با همکاری آمازون قصد دارد دستیار صوتی هوشمند الکسا را به ویندوز ۱۰ بیاورد. به گزارش ایسنا، مایکروسافت به عنوان شرکت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز، که مدتهاست همه کاربران رایانه‌های شخصی را به نصب و دانلود جدیدترین نسخه این سیستم عامل محبوب یعنی ویندوز ۱۰ ترغیب کرده است، حالا به نظر می‌رسد که قصد دارد قابلیت‌های جدیدی را به پلتفرم مربوطه بیاورد تا کاربران بتوانند با بهره‌گیری از سرویس‌ها و قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ به استفاده از آن تمایل بیشتری پیدا کنند. الکسا که دستیار صوتی هوشمند آمازون به شمار می‌رود، حالا بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وب سایت the verge به احتمال زیاد قدم به پلتفرم نسخه جدید به‌روزرسانی و آپدیت ویندوز ۱۰ خواهد گذاشت. دستیارهای صوتی هوشمند یکی از فناوری‌های نوینی است که در سال‌های اخیر از محبوبیت و استقبال قابل توجهی از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی برخوردار شده است. از کاربردهای دستیارهای صوتی هوشمند می‌توان به جست جو در گوگل بدون نیاز به تایپ متن، آگاهی از وضعیت آب و هوا و غیره تنها از طریق ارسال فرمان و دستورهای صوتی اشاره کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
امروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور با حضور وزیر راه برگزار شد از برخی پروژه‌های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی شد. به گزارش ایسنا، امروز از طریق ویدئو کنفرانس از راه‌اندازی سنجنده دریایی استان گلستان، سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، مرکز پیش‌بینی استان لرستان و اپلیکیشن موبایلی اختصاصی سازمان هواشناسی رونمایی شد. سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با اعتباری بیش از ۳ میلیارد تومان راه اندازی شده است. این سامانه هواشناسی هوانوردی امکان تامین سلامت پروازها، ارتقای ایمنی و پایش پدیده‌های جوی را امکان‌پذیر می‌کند همچنین بنا به گفته‌ مدیر کل هواشناسی استان البرز سطح فرودگاه پیام را از نظر بین‌المللی افزایش داده است و موجب قرارگیری این فرودگاه در سطح دو می‌شود. به گزارش ایسنا، در جریان پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور که با حضور وزیر راه برگزار شد از تعدادی از کارشناسان برتر سازمان هواشناسی و دارندگان ایده‌های نو تقدیر شد.
مهرمهر3 روز قبل
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران گفت: برخی نسبت به مفهوم «مهندسی فرهنگی» تصور دارند که مهندسی فرهنگی نوعی دستکاری در حوزه فرهنگ برای اهداف انحصارکننده است که چنین نیست. و مهندسی فرهنگی نیز به معنای رویکرد علمی، برنامه‌ای با رویکرد مدیریت یکپارچه و منطقی فرهنگ است. عاملی افزود: سند مهندسی فرهنگی سند جامعی است که موضوعاتی چون سبک زندگی و خانواده، نشاط اجتماعی، روابط بین المللی و جهانی حوزه فرهنگ و ارتباطات درونی حوزه فرهنگ را مورد توجه قرار می‌دهد. وی افزود: یکی از ۱۳ راهبرد کلان سند مهندسی فرهنگی کشور حوزه اخلاق و مسئولیت اجتماعی است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بندهای سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: نگاه سند مهندسی فرهنگی کشور نگاهی کاملا معطوف به مسائل اصلی جامعه است.
ایسناایسنا3 روز قبل
بارش باران‌های موسمی و وقوع سیلاب، میلیون‌ها نفر را در هند آواره کرد. به گزارش ایسنا، بیش از سه میلیون نفر در مناطق شمال و شمال شرق هند به دلیل بارش باران‌های موسمی که تلفات و خسارات گسترده‌ای داشته آواره شده‌اند. طوفان و سیلاب مناطقی از نپال، بنگلادش و هند را در بر گرفته و به کشته شدن دست‌کم ۱۳۰ تن منجر شده‌ است. پلیس نپال روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد: دست‌کم ۶۷ نفر در پی بارش باران‌های سیل‌آسا جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، مقامات محلی می‌گویند: در ایالت «بیهار» در هند جاری شدن سیلاب موجب آوارگی حدود دو میلیون نفر شده و بیش از ۱٫۷ میلیون نفر در ایالت «آسام» خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
به گزارش ایسنا، طبق آخرین آماری که خردادماه منتشر شد، ارتفاع بارندگی در کل ایران نسبت به زمان مشابه سال آبی گذشته ۱۰۰ درصد و ارتفاع بارندگی در کل کشور نسبت به میانگین بلندمدت ۴۱ درصد افزایش داشته است. ارتفاع بارندگی در کل کشور (۶٫۸ میلی‌متر) نسبت به اردیبشهت‌ماه (۱۲٫۹ میلی‌متر)، ۴۷٫۳ درصد کاهش داشته است. حجم آب ورودی به سدهای مخزنی کل کشور نسبت به ماه گذشته ۴۹ درصد و حجم آب خروجی مخازن سدهای کل کشور نسبت به ماه گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته است. آینده آبی کشور نامعلوم استهرچند حمیدرضا جانباز- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور- بر این نکته تاکید کرد که برای نوبت‌بندی آب در هیچکدام از شهرهای کشور برنامه‌ای نداریم اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در تابستان سال جاری ۱۱ تا ۲۰ درصد افزایش مصرف آب در کشور صورت بگیرد. وی افزود: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که شبکه برق کشور در وضعیت نرمال و پایداری کاملی قرار گرفته، صادرات برق به صورت نرمال در حال انجام است و قطعی برق ناشی از کمبود تولید نداریم.
ایسناایسنا3 روز قبل
به گزارش ایسنا سحر تاج‌بخش امروز در افتتاحیه پنجاه‌ و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور که با حضور محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در سازمان هواشناسی کشور آغاز شد گفت: خوشحالیم که بعد از ۱۰ سال مسئول تراز اول وزارت راه و شهرسازی در سازمان هواشناسی حضور یافته است. وی با اشاره به اینکه مقیاس‌های مکانی و زمانی پدیده‌های جوی بسیار متنوع است، گفت: مقیاس‌های زمانی پدیده‌های جوی شامل ثانیه، دقیقه، روز و هفته می‌شود. رئیس سازمان هواشناسی افزود: در این مدت ۴٫۵ میلیارد نفر در دنیا متأثر از مخاطرات طبیعی هستند که از این تعداد ۹۶ درصد آنها تحت تأثیر وضع جوی و آب و هوا قرار دارند. این موضوع نشان دهنده آن است که بررسی پدیده‌های جوی و پیش‌بینی آن‌ها باید در صدر مسائل هر کشور قرار گیرد. رئیس سازمان هواشناسی در ادامه دلیل افزایش پدیده‌های حدی را گرمایش زمین دانست و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که گرمایش زمین در عرض‌های ایران نیز اتفاق افتاده است.
فارسفارس3 روز قبل
برگزاری اولین جلسه ستاد راهبری مهندسی فرهنگی در روز شنبه ۲۹ تیرماهوی ادامه داد: خوشبختانه با ابلاغ اخیر رئیس جمهوری به معاون اول، ریاست ستاد مهندسی فرهنگی کشور بر عهده معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت و اولین جلسه ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور روز شنبه ۲۹ تیرماه برگزار خواهد شد. تدوین آیین­ نامه داخلی و تصویب اولویت‌ها؛ اولین دستور ستاد مهندسی فرهنگیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اولین دستور ستاد مهندسی فرهنگی اقدامات اولیه برای تدوین آیین­ نامه داخلی، تصویب اولویت‌های منطبق با مفاد سند مهندسی فرهنگی کشور و روزآمد سازی تقسیم کار ملی برای اجرایی­ سازی اهداف سند مهندسی فرهنگی کشور است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بندهای سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: نگاه سند مهندسی فرهنگی کشور نگاهی کاملا معطوف به مسائل اصلی جامعه است. قوانین و مقرراتی فرهنگی مجلس می­ تواند از مفاد سند مهندسی فرهنگی استخراج شودوی افزود: برنامه هفتم توسعه فرهنگی اجتماعی بایستی متناسب با سند مهندسی فرهنگی تدوین شود و اگر قوانین و مقرراتی در حوزه فرهنگی مورد نیاز مجلس شورای اسلامی باشد می­ تواند از مفاد سند مهندسی فرهنگی استخراج شود. شورای فرهنگ عمومی ستاد استانی نقشه مهندسی فرهنگیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ما در راستای اهداف نقشه مهندسی فرهنگی ستاد استانی خواهیم داشت که بر اساس مصوبه سند مهندسی فرهنگی مسئولت ستاد استانی بر عهده شورای فرهنگ عمومی استان­ها خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

بهروز قبادی