آب و هوا

مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان مازندران بااظهار خرسندی از سفر به مازندران و گلستان گفت: در روزهای آخر سال تقریبا همه استان‌ها شامل ۲۵ استان درگیر بحران آب و هوا و تغییرات کم سابقه هستند. وی افزود: اگرچه بارندگی‌ها برای برخی هموطنان زحمت ایجاد کرده است اما اصل باران برای کشوری که سال‌ها دچار خشکسالی بوده، رحمت الهی محسوب می‌شود. حجت الاسلام روحانی با اظهار اینکه برخی مردم دچار مشکلات بسیار سختی شده‌اند گفت: حوادث سخت و رنج آوری در روزهای اخیر پیش آمد و از حادثه شیراز بسیار متأثر شده‌ام. این خبر تکمیل می‌شود..

وضعیت آب و هوا در طول هفته جاری

مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش محمد اصغری کارشناس سازمان هواشناسی بارش‌ها از سمت استانهای غربی آغاز شده و تا روز چهارشنبه با بارش برف در استانهای مرکزی و دامنه البرز به سمت شرق کشور ادامه پیدا میکند.
رکنارکنا1 ماه قبل
مفاصل دردناک می‌توانند آب و هوا را پیش بینی کننددرد مفاصل قبل از بارش باران یک داستان خیالی نیست. به گفته جراحان ارتوپد، هنگامی که طوفان در راه است، فشار اتمسفر کاهش می‌یابد و باعث می‌شود انتهای عصب حسی مفاصل بزرگ باعث افزایش نسبی فشار مایع بین مفاصل شود و در نتیجه درد را ایجاد کند. چشم‌ها می‌توانند آمدن بهار را پیش بینی کنندشاید به ظاهر، آب و هوا هنوز سرد و آزاردهنده باشد، اما آلرژی‌های زودهنگام خبر از آمدن روزهای گرم‌تر می‌دهند. قبل از تغییر آب و هوا، گرده گیاهان در هوا زیاد می‌شود و باعث خارش و آبریزش چشم‌ها و بینی می‌شود. در واقع سیستم گوارش، انرژی خود را به ماهیچه‌ها و اندام‌ها قرض می‌دهد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
رادار داپلر وسیله ایست که با استفاده از اثر داپلر سرعت اجسام در فواصل دور را می‌تواند برای ما به داده تبدیل کند. ماهواره زمین‌ثابت نمونه‌ای خاص از ماهواره‌های زمین‌آهنگ است که دارای مدار زمین‌ثابت (مدار زمین‌آهنگ دایره‌ای بالای استوا) است. داده‌های مشاهداتی که توسط رادار داپلر، رادیوسوندها، ماهواره‌های هواشناسی و دیگر ابزار جمع‌آوری شده به مدل‌های پیش‌بینی عددی کامپیوتری «سرویس آب وهوایی جهانی» (NWS) ارسال می‌شود. پس از اینکه هواشناسان پیش‌بینی‌ها را آماده می‌کنند، سیستم پردازش اطلاعات پیشرفته هواشناسی، گرافیک آب و هوا و ساعت‌ها و هشدارهای خطرناک آب و هوا را ایجاد می‌کند. همه این‌ها کمک می‌کند تا هواشناسان بتوانند سریع‌تر و دقیق‌تر از همیشه وضعیت آب و هوایی را پیش‌بینی کنند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
رادار داپلر وسیله ایست که با استفاده از اثر داپلر سرعت اجسام در فواصل دور را می‌تواند برای ما به داده تبدیل کند. ماهواره زمین‌ثابت نمونه‌ای خاص از ماهواره‌های زمین‌آهنگ است که دارای مدار زمین‌ثابت (مدار زمین‌آهنگ دایره‌ای بالای استوا) است. داده‌های مشاهداتی که توسط رادار داپلر، رادیوسوندها، ماهواره‌های هواشناسی و دیگر ابزار جمع‌آوری شده به مدل‌های پیش‌بینی عددی کامپیوتری «سرویس آب وهوایی جهانی» (NWS) ارسال می‌شود. پس از اینکه هواشناسان پیش‌بینی‌ها را آماده می‌کنند، سیستم پردازش اطلاعات پیشرفته هواشناسی، گرافیک آب و هوا و ساعت‌ها و هشدارهای خطرناک آب و هوا را ایجاد می‌کند. همه این‌ها کمک می‌کند تا هواشناسان بتوانند سریع‌تر و دقیق‌تر از همیشه وضعیت آب و هوایی را پیش‌بینی کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، بر اساس نتایج این بررسی‌ها شروع زودهنگام یا دیرهنگام فصل بهار موجب تشدید التهاب مخاط بینی آلرژیک می‌شود. اما هنوز مشخص نیست که شروع دیرهنگام بهار به چه نحوی بر تشدید آلرژی اثرگذار است. این اولین بار است که اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت شهروندان، تشدید واکنش آلرژیک در اثر کوتاه یا طولانی شدن فصل بهار را تایید می‌کند. موادی که منجر به واکنش آلرژیک می‌شوند، آلرژن نام دارند. علائم آلرژی ممکن است با شرایط پزشکی دیگر اشتباه شود، برای مثال علائم تب یونجه بسیار شبیه سرماخوردگی ساده است.

تاثیر آتش سوزی پتروشیمی تگزاس بر وضعیت آب و هوا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
ایلناایلنا2 هفته قبل
یک کارشناس هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوا در کشور را اعلام کرد. کبری رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: امروز در بخش‌هایی از شمال‌غرب، غرب، جنوب و جنوب‌‌‌شرق کشور بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. رفیعی با بیان اینکه برای روز پنجشنبه در منطقه البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها مانند قم، سمنان، گلستان، خراسان رضوی و شمالی امروز نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. در خراسان جنوبی، یزد و کرمان وزش باد نیز همراه با گرد و غبار خواهد بود. به گفته این کارشناس هواشناسی، امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس نیز مواج خواهند بود.
فردا نیوزفردا نیوز5 ساعت قبل
بنا به گزارش دانشمندان، تکثیر کاکاپو با تکثیر متعارف دیگر پرندگان متفاوت است و کاکاپو ماده هر دو یا چهار سال یک بار جفت‌گیری می‌کند، و در آغاز فصل جفت‌گیری، کاکاپو ماده یک شریک انتخاب می‌کند و پس از آن رابطه به پایان می‌رسد. تابناک باتو: روز پنجشنبه دانشمندان نیوزیلند اعلام کردند، طوطی «کاکاپو» در فصل جفت‌گیری پرندگان، رکورد جفت‌گیری را زده و می‌توان گفت که آب و هوا به چنین شرایط ایده آلی کمک کرده است. گفتنی است، طوطی کاکاپو که به چاق‌ترین طوطی جهان معروف است، در معرض انقراض قرار داشت. کاکاپو تنها طوطی است که نمی‌تواند پرواز کند و در حال حاضر فقط ۱۴۷ عدد از این طوطی در جهان وجود دارد. این پرنده مدت‌ها از صحنه طبیعت پنهان شده و سرانجام در سال ۱۹۷۰ میلادی چند کاکاپو بالغ کشف شدند.
یورونیوزیورونیوز1 ماه قبل
ده‌ها هزار دانش‌آموز دبیرستانی در شهرهای مختلف جهان با تعطیل کردن کلاس‌های درس در راهپیمایی حمایت از محیط زیست شرکت کردند. این راهپیمایی روز جمعه ۲۴ اسفند به دعوت جنبش موسوم به «جوانان برای اقلیم» (به انگلیسی: YouthForClimate) برگزار شد. کنشگران این جنبش از دبیرستانی‌های سراسر جهان خواسته بودند برای دفاع از محیط زیست و اعتراض به سیاستمدارانی که به تغییرات آب و هوایی کره زمین بها نمی‌دهند، از حضور در مدرسه سر باز زنند. راهپیمایی «تاریخی» در پاریسپاریس یکی از شهرهایی بود که بیشترین شمار دانش‌آموزان طرفدار محیط زیست روز جمعه در آن راهپیمایی کردند. پلیس فرانسه آمار راهپیمایان در ساعات مختلف راهپیمایی در این شهر را بین ۲۹ تا ۴۰ هزار نفر اعلام کرد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
نکته قابل تامل اما شرایط جوی است که در بسیاری از مناطق، همراه با بارش نزولات جوی است. آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی، با اشاره به سفید پوش شدن محورهای مواصلاتی هفت استان با برف اشاره کرده و می‌گوید: در استان‌های آذربایجان شرقی (محوربستان آباد- میانه)، استان آذربایجان غربی (محور‌های خلخال-اسالم گردنه پرچم و اردبیل- سراب)، استان گیلان (محور آستارا- اردبیل گردنه حیران)، استان قزوین (محور قزوین- الموت)، ارتفاعات محور‌های کرج – چالوس، هراز و فیروزکوه شاهد بارش برف و در استان گیلان (اکثر محورها) شاهد بارش باران هستیم. وی در ادامه با بیان اینکه استان در قزوین (محور قزوین- رشت و گردنه طالقان) با مه گرفتگی همراه با کاهش دید مواجه هستیم، می‌افزاید: رانندگان محترم در محور استان گیلان (محور اسالم- خلخال) با زنجیر چرخ تردد کنند. مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس (از ابتدای محور تا دهانه جنوبی تونل کندوان و پل زنگوله) -سنگین و طول محور پرحجم و روان، مسیر جنوب به شمال محور هراز (محدوده پیست آبعلی و تونل وانا و سه راهی لاسم) نیمه سنگین، مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه (طول محور پرحجم و روان)، مسیر جنوب به شمال محور رودبار-منجیل - نیمه سنگین، آزادراه تهران به کرج (از پل کلاک تا پل فردیس) - نیمه سنگین، آزادراه کرج به قزوین (از پل فردیس تا پل حصارک) -نیمه سنگین شاهد بار ترافیکی هستیم، اما سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. شاید این مهم‌ترین نکته‌ای است که می‌بایست به رانندگان و مسافران گوشزد شود؛ اینکه شرایط آب و هوایی در بسیاری از مناطق کشورمان ناپایدار و همراه با بارش باران و برف و جدای آن، کاهش دید به دلیل مه گرفتگی و بارندگی است و علاوه بر آن، لغزندگی مسیر و افزایش احتمال انحراف از مسیر و واژگونی و سقوط.
تابناکتابناک4 هفته قبل
محور پونل - خلخال در استان گیلان به علت ریزش کوه پل و همچنین محور سی سخت - پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه - تویسرکان در استان همدان نیز به علت عدم ایمنی کافی مسدود شد. وی در پایان اظهارکرد: محور دلگان - ذهکلوت در استان سیستان و بلوچستان به علت بارش باران و طغیان رودخانه مسدود است. محور فرعی زیاتعلی - باشنگی در استان هرمزگان به علت بارش باران و طغیان رودخانه، محور ایرانشهر - خیرآباد در استان سیستان و بلوچستان به علت بالا آمدن سطح آب و طغیان رودخانه و محور فرعی ایرانشهر - مهرستان نیز به علت بارش باران و طغیان رودخانه مسدود است. وی با بیان اینکه سه شنبه (۶ فروردین) گستره بارش علاوه بر این مناطق، شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد، گفت: در روز چهارشنبه (۷ فروردین) عمده بارش‌ها در شمال شرق، جنوب و به شکل پراکنده در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی پیش‌بینی می‌شود. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
فارسفارس1 هفته قبل
جوانان ایرانی تحریم دو شرکت امریکایی و اسراییلی را بی پاسخ نگذاشتند و با تولید محصولات حوزه تصفیه آب و هوا در داخل کشور انحصار این تولیدات را شکستند. البته انحصار تولید این محصولات در حال حاضر در حوزه تصفیه هوا در دست شرکت امریکایی و در حوزه تصفیه آب در دست شرکتی از اسراییل قرار دارد. حوزه اصلی فعالیت این استارتاپ تولید انواع مواد نانو ساختار فوتوکاتالیست با قابلیت تصفیه آب و هوا را انجام داده است. همچنین هر یک از این محصولات توسط یک شرکت جدا در خارج از کشور تولید می‌شود اما این استارتاپ هر دوی محصولات برای تصفیه آب و هوا را تولید کرده است. لامپ LED فوتوکاتالیست با قابلیت تصفیه هوا یک محصول این استارتاپ است.
مهرمهر2 ماه قبل
پوستر یادشده که از کاغذهای متعارف مورد استفاده برای تولید کاغذ دیواری تهیه شده، دارای یک پوشش شفاف هوشمند و یک قاب از جنس بلوط است و در پشت آن یک قاب حاوی تجهیزات الکترونیکی به منظور دریافت پیش بینی وضعیت آب و هوا نصب شده است. یک جوهر هوشمند حساس به گرما و سرما نیز برای نمایش نمادهای مربوط به وضعیت آب و هوا در این پوستر در نظر گرفته شده است. پوستر یادشده دارای چهار نماد خورشید، ابر و برف و باران است و بسته به وضعیت آب و هوا یکی از آنها را به نمایش درمی آورد. به روزرسانی اطلاعات این پوستر از طریق اینترنت یا وای – فای در طول روز صورت می‌گیرد و بسته به وضعیت آب و هوا یکی از این چهار نماد روشن می‌شود. وزن این پوستر دیواری ۱٫۶ کیلوگرم بوده و باید به برق وصل شود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
آخرین وضعیت ترافیکرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس و هراز خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در مورد وضعیت ترافیکی معابر کشور با بیان اینکه در بیشتر محورهای استان هرمزگان بارش باران گزارش شده است، گفت: سطح محور داراب به شیراز در استان فارس نیز به دلیل بارش باران لغزنده است. رحمانی افزود: جنوب به شمال محورهراز تا محدوده امامزاده هاشم ترافیک سنگین است اما در طول محور ترافیک پرحجم و روان گزارش شده است. ترافیک در محور تهران به قم نیز در هر دو مسیر پرحجم گزارش شده است. در روز دوشنبه (۵ فروردین) نیز آسمان تهران ابری همراه با بارش باران و در بعضی ساعات رعد و برق و رگبار با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۷ خواهد بود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
مهم‌ترین خبر در آغاز چهارمین روز سال نو، بارش باران در برخی محورهای مواصلاتی است که لغزندگی مسیر را در پی دارد و ضروری است به آنهایی که قصد مسافرت دارند، در خصوص آن هشدار داده شود. هشدارهایی که با توجه به احتمال سیلابی شدن برخی مناطق کشورمان در پی بارندگی‌ها، می‌بایست بسیار جدی گرفته شوند. همچنین به سبب ناپایداری نسبی شدید و بالا بودن احتمال دما وقوع رگبار ورعدوبرق و برخی نقاط تگرگ در مناطق غرب، جنوبغرب و جنوب کشور پیش بینی میشود. بیشینه بارش این سامانه در جنوبغرب و غرب کشور در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و کهگیلویه و بویر احمد پیش بینی می‌شود. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود:
تابناکتابناک1 ماه قبل
آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را این گونه تشریح کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی در حال حاضر شاهد بارش برف در محور‌های رضی-گرمی، مشکین شهر-پارس آباد و اردبیل-آستارا در استان اردبیل هستیم. همچنین بارش باران نیز در اغلب محور‌های استان گلستان، محوراهر-تبریز استان آذربایجان شرقی و محور میامی-سبزوار استان سمنان مشاهده می‌شود. وی ادامه داد: مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در ارتفاعات استان خراسان رضوی دیده می‌شود. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در پایان نیز از ترافیک پرحجم و روان در مسیر آزادراه کرج به قزوین و قزوین رشت خبر داد و افزود: سایر محور‌های مواصلاتی از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند. بارش هایی که در بعضی مناطق مسبب بروز خسارات وسیعی شده و لازم است مسافران نوروزی در انتخاب مقصد و مسیر، توجهی ویژه به آن داشته باشند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
به گزارش «تابناک»؛ دومین روز فصل بهار در حالی آغاز می‌شود که ساعت تغییر کرده است پ این مپضپع ممکن است در رفتار ترافیکی رانندگان تاثیر بگذارد. این در حالیست که شرایط جوی نیز در بسیازی از نقاط کشورمان کماکان متغییر و همراه با بارش است و از این رو ضرورت دارد مسافران از آب و هوای مسیر و مقصد پیش از حرکت مطلع شوند. آخرین وضعیت ترافیکرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ترافیک در مسیر جنوب به شمال کرج - چالوس محدوده بیلقان تا کیلومتر ۴ سنگین و در محورجنوب به شمال هراز پرحجم و روان است. سرهنگ نادر رحمانی اظهار کرد: ترافیک در محور‌های تهران - کرج و کرج- قزوین در مقاطعی نیمه سنگین و در محور تهران- قم هر دو مسیر رفت و برگشت و قم- سلفچگان پرحجم است. همچنین مه گرفتگی در ارتفاعات خراسان شمالی و مازندران دیده می‌شود.

این پوستر هوشمند وضعیت آب و هوا را نشان می‌دهد [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو2 ماه قبل
صفحه‌نمایش ‌های هوشمند ایده‌های چندان جدیدی نیستند اما «پوستر آب و هوا» که پروژه کیک استارتر جدید کمپانی Typified است تفاوت زیادی با تمامی آن‌ها دارد. همان‌طور که از تصویر بالا مشخص است، این پوستر تنها یک کار انجام می‌دهد که آن نمایش وضعیت آب و هوایی در روزهای آتی محسوب می‌شود. ویژگی بصری خاصی در این پوستر وجود ندارد و تنها و با نمایش یک آیکون برای هر روز مشخص، وضعیت آب و هوای همان روز نمایش داده می‌شود. این پوستر تمام اطلاعات مورد نیاز را از اینترنت دریافت کرده و آن را در قالب آیکون‌هایی برای ۴ ساعت مختلف در شبانه روز نمایش می‌دهد. قیمت اولیه پوستر آب و هوا ۱۳۴ دلار است و باید تا بهار آتی برای عرضه آن منتظر بمانید.
تابناکتابناک3 هفته قبل
وضعیتی که که البته به معنای عبور کامل از شرایط اضطراری نیست و از آن مهم‌تر، مداومت زیادی نخواهد داشت. وضعیتی که که البته به معنای عبور کامل از شرایط اضطراری نیست و از آن مهم‌تر، مداومت زیادی نخواهد داشت. وی افزود: محور‌های مواصلاتی آذربایجان غربی، گیلان، لرستان و هرمزگان بارش باران دارند و همچنین در اکثر محور‌های استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی و جنوب استان سیستان و بلوچستان دلگان-ایرانشهر و محور بزمان بارش باران وجود دارد. همچنین مه‌گرفتگی در اغلب محور‌های استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، زنجان و همدان مشاهده می‌شود. رحمانی در ادامه گفت: ترافیک در کلیه محور‌های مواصلاتی کشور روان است، اما راه‌های اصلی و فرعی در استان‌های خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، سمنان و خوزستان به دلیل بارش‌های اخیر مسدود است و تلاش برای بازگشایی ادامه دارد.
تابناکتابناک3 هفته قبل
با اعلام وضعیت اضطراری در شش استان غربی کشورمان، همه آماده بارندگی هایی هستند که انتظار می‌رود در برخی مناطق موجب بروز سیلاب و بحران هایی جدی شود؛ بحرانی که با توجه به‌گر شدن ظرفیت رودها و سدها طی بارندگی‌های روزهای گذشته، نگرانی آفرین است. وضعیتی که از چند روز پیشتر در خصوص فرارسیدن آن هشدار داده شده و از آن فراتر، از مردم خواسته شده تا از مسافرت در روز جاری و فردا پرهیز نمایند. به گزارش «تابناک»، با اعلام وضعیت اضطراری در شش استان غربی کشورمان، همه آماده بارندگی هایی هستند که انتظار می‌رود در برخی مناطق موجب بروز سیلاب و بحران هایی جدی شود؛ بحرانی که با توجه به‌گر شدن ظرفیت رودها و سدها طی بارندگی‌های روزهای گذشته، نگرانی آفرین است. وضعیتی که از چند روز پیشتر در خصوص فرارسیدن آن هشدار داده شده و از آن فراتر، از مردم خواسته شده تا از مسافرت در روز جاری و فردا پرهیز نمایند، به ویژه اگر قصد عزیمت و سفر به مناطق غربی و جنوب غربی کشورمان را دارند؛ مناطقی که بارش‌های شدید در آنها آغاز شده و تداوم خواهد داشت. هشداری که محدود به رانندگان نخواهد بود به ویژه اگر بدانیم احتمال تخریب‌های ناشی از این بادهای شدید در مناطق شهری هم در این مناطق وجود دارد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
فرصتی که با هوای آفتابی و مطبوع همراه شده و از این رو مهم توصیه به رانندگان و مسافران، رعایت قوانین و مقررات برای داشتن سفری ایمن است. فرصتی که با هوای آفتابی و مطبوع همراه شده و از این رو مهم توصیه به رانندگان و مسافران، رعایت قوانین و مقررات برای داشتن سفری ایمن است. آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در مورد آخرین وضعیت جوی محور‌های مواصلاتی گفت: در بیشتر محور‌های کردستان و تبریز. این سامانه طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه ۱۸ و ۱۹ فروردین در جنوب غرب سبب بارش باران خواهد شد. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
تابناکتابناک2 هفته قبل
آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی در حال حاضر شاهد بارش برف در ارتفاعات محورهای کرج-چالوس هستیم. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در ارتفاعات استان اردبیل مشاهده می‌شود. آخرین وضعیت آب و هوااحد وظیفه گفت: امروز (۱۷ فروردین) شدت بارش در غرب چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شمال و شمال شرق خوزستان، لرستان، شرق کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، همدان شمال زنجان و قزوین است. وظیفه با اشاره به اینکه پس‌فردا (۱۹ فروردین)، علاوه بر این مناطق در شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد، اظهارکرد: در روز سه‌شنبه (۲۰ فروردین) گسترده بارش در نوار غربی، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق خواهد بود. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
تابناکتابناک3 هفته قبل
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر، ترافیک در تهران روان است، گفت: ترافیک در عوارضی آزادراه‌ها پرحجم گزارش شده است. بر پایه اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور، گذر این سامانه بارشی از فردا تا سه شنبه ۱۳ فروردین در نیمه غربی، مرکز و شمال کشور، موجب بارش باران در برخی ساعات بارش شدید و رگبار و رعدوبرق خواهد شد. بنابراین، انتظار می‌رود به سبب بارش باران و ذوب برف، حجم روان آب و سیلاب در رودخانه‌های منطقه از دوشنبه تا سه شنبه به بیشینه مقدار خود برسد. هم اکنون توصیه می‌شود که برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی، برای سفر‌های نوروزی در روز‌های یکشنبه و دوشنبه برنامه ریزی نکنید، به ویژه اگر مقصدتان مناطق غربی و جنوب غربی کشور است. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
تابناکتابناک3 هفته قبل
از جمله خبر‌هایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره‌اش هستند و سعی می‌کنند، آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده‌هاست. شرایطی بحرانی که نیمه مرکزی کشور نیز از آن در امان نیست. آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در مورد آخرین وضعیت جوی محور‌های مواصلاتی بیان کرد: در حال حاضر اکثر محور‌های مواصلاتی کشور به جز محور‌های مواصلاتی استان هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان دچار بارش برف و باران هستند. همچنین بعد از ظهر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در جزایر مرکزی خلیج فارس، استان‌های هرمزگان و کرمان، وزش باد شدید به همراه گرد و غبار دور از انتظار نیست. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
حمله باج افزارها به تلویزیون جهانی پیش بینی آب و هوا آن را برای بیش از یک ساعت از دسترس خارج کرد. هکر‌ها به وسیله باج افزاز‌ها یا ransomwares به شبکه جهانی آب و هوا (TWC) حمله کردند و آن را برای بیش از یک ساعت از دسترس تماشاگران در سراسر جهان خارج کردند. این حمله در حالی صورت گرفت که شبکه تلویزیونی TWC در حال پوشش گزارش آب و هوای جنوب شرق آسیا بود و در اواسط برنامه به طور ناگهانی از دسترس خارج شد. میزان اهمیت این حمله سایبری در حدی بود که سازمان‌های امنیتی ایالات متحده آمریکا به سرعت وارد آن شدند تا اختلال ایجاد شده را حل و مبدا حمله را شناسایی کنند. شبکه تلویزیونی آب و هوا پس رفع مشکل ایجاد شده در روال عادی برنامه‌هایش با انتشار اطلاعیه گفت: ما از تمامی بینندگان خود به خاطر مشکل ایجاد شده معذرت می‌خواهیم و تلاش کردیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل را رفع کنیم.
تابناکتابناک3 هفته قبل
دهمین روز سال جدید در حالی آغاز شده که از چند روز پیش تکاپویی فراگیر در مناطق غربی و جنوب غربی کشورمان برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی به راه افتاده است. به گزارش «تابناک»، دهمین روز سال جدید در حالی آغاز شده که از چند روز پیش تکاپویی فراگیر در مناطق غربی و جنوب غربی کشورمان برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی به راه افتاده است. وضعیتی که موجب شده کارشناسان هواشناسی و پلیس راهور از مردم بخواهند از سفر در روزهای پیش رو حذر کرده و به طور ویژه‌تر، به مقصد مناطق غربی و جنوب غربی سفر نکنند. وی با تاکی بر اینکه در حال حاضر، ترافیک در تهران روان است، گفت: ترافیک در عوارضی آزادراه‌ها پرحجم گزارش شده است. بر این اساس انتظار می‌رود به سبب بارش باران و ذوب برف، حجم روان آب و سیلاب در رودخانه‌های منطقه از دوشنبه تا سه شنبه به بیشینه مقدار خود برسد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
از جمله خبر‌هایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره‌اش هستند و سعی می‌کنند، آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده‌هاست. آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی از بارش باران در اکثر محورهای اصفهان و چهارمحال بختیاری خبر داد و گفت: ترافیک در شمال به جنوب محور هراز محدوده‌های تونل شماره (۱)، پنجاب و لاریجان، نیمه سنگین و طول محور پرحجم است. وی با اشاره به ترافیک پرحجم و روان در طول شمال به جنوب محور کرج - چالوس، افزود: ترافیک در طول محور شمال به جنوب محور فیروزکوه نیز پرحجم و روان است. وضعیت جوی تهران فردا نیز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر همراه با وزش باد با بیشینه دمای ۲۱ و کمیته دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
تابناکتابناک2 هفته قبل
از جمله خبر‌هایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره‌اش هستند و سعی می‌کنند، آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده‌هاست. آخرین وضعیت ترافیکسرهنگ نادر رحمانی از بارش باران در بیشتر محورهای اصفهان و چهارمحال بختیاری خبر داد و گفت: ترافیک در شمال به جنوب محور هراز محدوده‌های تونل شماره (۱)، پنجاب و لاریجان، نیمه سنگین و طول محور پرحجم است. وی با اشاره به ترافیک پرحجم و روان در طول شمال به جنوب محور کرج - چالوس، افزود: ترافیک در طول محور شمال به جنوب محور فیروزکوه نیز پرحجم و روان است. وضعیت جوی تهران فردا نیز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر همراه با وزش باد با بیشینه دمای ۲۱ و کمیته دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در این گزارش به برخی از سوالات مشمولان خدمت سربازی درباره کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا پاسخ داده می‌شود. بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی، در رابطه با کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا سوالاتی دارند، که در این گزارش به بخشی از آن‌ها می‌پردازیم. مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق محروم و بد‌ آب‌ و هوا ۱۹ ماه و البته خدمت کارکنان وظیفه در مناطق عادی ۲۱ ماه است. گفتنی‌است: این گروه از مشمولان وظیفه در حین تحصیل نیز می‌توانند پروژه تحقیقاتی خود را سپری کنند و از امتیازات آن استفاده کنند. همچنین کسر خدمت این افراد از طریق سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو‌های مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید