آتش‌سوزی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| رسانه‌های عراقی خبردادند این آتش‌سوزی در هتل و رستوران الهدیل در بخش قدیمی کربلا و در مرکز این شهر در حالی رخ داد که مسافران زیادی در آن حضور داشتند. به گزارش اعتمادآنلاین، به گفته مسئولان امدادی، آتش‌نشانان موفق شدند تمامی ساکنان این هتل ۵ طبقه را سالم از آن خارج کرده و آتش‌سوزی را کنترل و مهار کنند. در این آتش‌سوزی به کسی آسیبی نرسید.

آتش‌سوزی در چالوس

19+
الفالف1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
بامداد امروزجمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷، ده باب مغازه در ابتدای خیابان شهید شیخ فضل الله نوری در بازار روز چالوس طعمه حریق شد و خسارات زیادی به کاسبان وارد کرد. خبرگزاری فارس: بامداد امروزجمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷، ده باب مغازه در ابتدای خیابان شهید شیخ فضل الله نوری در بازار روز چالوس طعمه حریق شد و خسارات زیادی به کاسبان وارد کرد. گفته می‌شود علت این حریق اتصال سیم برق از یک مغازه پارچه فروشی بوده که به سرعت گسترش پیدا کرده است. آتش نشانی چالوس در همان ساعات اولیه موفق به اطفاء حریق شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| خبرگزاری کویت (کونا) از آتش‌سوزی در پالایشگاهی در این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش؛ آتش‌سوزی در واحد کروسین پالایشگاه بندر عبدالله رخ داد. منابع کویتی از مهار این آتش‌سوزی خبر داده‌اند. «هاشم هاشم» رئیس شرکت دولتی نفت کویت احتمال داد که علت این آتش‌سوزی نقص میکانیکی باشد. وی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی تلفاتی به دنبال نداشته است از ادامه فعالیت واحدهای دیگر این پالایشگاه به شکل طبیعی خبر داد.

آتش‌سوزی در مسجدالاقصی+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
آتش‌سوزی در بخش شرقی مسجدالاقصی با تلاش تیم‌ آتش‌نشانی مهار شد. دوشنبه شب (دیشب) قسمتی از منطقه مربوط به مصلای «مروانی» در بخش شرقی مسجدالاقصی دچار آتش‌سوزی شد. بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، منابع وابسته به اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کردند، این آتش‌سوزی در اتاق نگهبانان واقع در پشت‌بام مصلای مروانی رخ داد که با تلاش تیم‌ آتش‌نشانی مهار شد. واکنش محمود عباس «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این آتش‌سوزی را محکوم کرد و در ادامه درباره هدف قراردادن اماکن مقدسه هشدار داد. محمود عباس از آتش‌گرفتن کلیسای «نوتردام» پاریس هم ابراز تأسف شدید و با فرانسه و ملت آن اعلام همبستگی کرد.

آتش‌سوزی وسیع در انگلیس

9+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس قضایی فرانسه اعلام کرد که گروهی که بر روی دلیل آتش‌سوزی کلیسای نوتردام کار می‌کنند معتقدند که یک اتصال کوچک برق، می‌تواند عامل آتش‌سوزی در این بنا باشد. همچنین دادستانی پاریس اعلام کرده که تحقیقات درباره عامل آتش‌سوزی ادامه دارد و روز پنجشنبه با حدود ۴۰ نفر در این زمینه گفت‌وگو شده است. مقامات فرانسه هم از اقدامات آتش‌نشانان مبنی بر فعالیت چند ساعته برای مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از آسیب رسیدن به بقیه ساختمان تقدیر کردند. کلیسای نوتردام که آغاز ساخت آن به سال ۱۱۶۳ میلادی باز می‌گردد، در جریان جنگ‌های جهانی نیز از آسیب مصون مانده بود، عصر روز دوشنبه دچار آتش‌سوزی شد. این کلیسا از نمادهای اصلی پایتخت فرانسه به شمار می‌آید و به همین دلیل آتش‌سوزی در این ساختمان واکنش‌های گسترده‌ای در جهان داشت.
زومیتزومیت3 ماه قبل
درحالی‌که شواهد تخریب ناشی از آتش‌سوزی و قطع درختان به‌وضوح دیده می‌شود، اما اطلاعات چندانی درباره‌ی اتفاقاتی که زیر زمین می‌افتد، نداریم. پژوهش جدیدی در Nature Geoscience منتشر شده است که به بررسی تأثیر آتش‌سوزی و قطع درختان بر خاک جنگل می‌پردازد. دمای خاک درحین آتش‌سوزی به ۵۰۰درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد که می‌تواند به نابودی مواد مغذی خاک و تغییرات ساختاری بلندمدت در خاک بینجامد. تأثیری که قطع درختان بر خاک جنگل می‌گذارد با تأثیر آتش‌سوزی بر خاک جنگل تفاوت دارد؛ زیرا شامل قطع گسترده‌ی درختان با ماشین‌‌آلات و متعاقب آن سوزاندن بقایای به‌جا مانده می‌شود. قطع گسترده‌ی درختان به‌طور خاص باید تاحد ممکن محدود شود، مخصوصا در مکان‌هایی که پیش‌تر در معرض آتش‌سوزی و قطع درختان نیز بوده‌اند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، جلال ملکی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: پی تماس‌های مکرر تلفنی از سوی شهروندان مبنی بر مشاهده دود در منطقه میرداماد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌‌‌نشانی اطلاع داده شده است. وی ادامه داد: سه ایستگاه آتش‌‌‌نشانی همراه با تجهیزات کامل به محل حادثه که پاساژی واقع در میدان میرداماد اعزام شده است. سخنگوی سازمان آتش‌‌‌نشانی با بیان اینکه اطلاعات دقیقی درخصوص حضور افراد در این مجتمع تجاری در دست نیست، اظهار داشت: اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می‌‌شود.

آتش‌سوزی در مسجدالاقصی+فیلم

فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دوشنبه شب (دیشب) قسمتی از منطقه مربوط به مصلای «مروانی» در بخش شرقی مسجدالاقصی دچار آتش‌سوزی شد. بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، منابع وابسته به اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کردند، این آتش‌سوزی در اتاق نگهبانان واقع در پشت‌بام مصلای مروانی رخ داد که با تلاش تیم‌ آتش‌نشانی مهار شد. واکنش محمود عباس «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این آتش‌سوزی را محکوم کرد و در ادامه درباره هدف قراردادن اماکن مقدسه هشدار داد. بر اساس گزارش «الیوم السابع» وی بر ضرورت محافظت از اماکان مقدسه به دلیل ارزش‌های دینی و انسانی آنها تأکید کرد. محمود عباس از آتش‌گرفتن کلیسای «نوتردام» پاریس هم ابراز تأسف شدید و با فرانسه و ملت آن اعلام همبستگی کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
یک کارگاه در اطراف قشلاق امرآباد ورامین دوشنبه شب دچار آتش‌سوزی شد. به گزارش ایسنا، آتش‌سوزی یک کارگاه در اطراف قشلاق امرآباد ورامین رخ داد و آتش به تعدادی از واحدهای اطراف سرایت کرده است و گروه‌های آتش‌نشانی در حال مهار حریق هستند. مدیر سازمان آتش‌نشانی ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد این آتش‌سوزی تاکنون هیچ خسارتی جانی نداشته است. پارسا اظهار کرد: با حضور به موقع آتش‌نشانان ورامین، آتش‌سوزی در کارگاهی در اطراف قشلاق امرآباد مهار شد. انتهای پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
شاید یکی از مهم‌ترین حوادث آتش‌سوزی تاریخ بشر، «آتش‌سوزی شهر رم» باشد؛ شهری که امروزه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی‌تاریخی جهان شناخته می‌شود. رم در آتشزمانی‌که امپراتور نرون درحال سپری‌کردن تعطیلات تابستانی در چشمه‌های آب‌گرم آنتزیو بود حادثه‌ای فاجعه‌بار برای شهر رم رخ داد که مجبور شد اقامتش را نیمه رها کند و به شهر بازگردد. براساس منابع تاریخی، آتش‌سوزی سال ۶۴ میلادی شهر رم ۱۰ روز متوالی تا ۲۸ جولای ادامه یافت. براساس اسناد تاریخی در سال ۲۱۷ میلادی آتش‌سوزی بزرگی که از یک شعله کوچک آغاز شد سازه بیرونی این بنا را تخریب کرد. این تئاتر زیبا هم که یکی از آثار تاریخی شهر ونیز به‌شمار می‌رود دوبار در اثر حادثه آتش‌سوزی تخریب شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: با تلاش چندین ساعته هشت تیم اطفای حریق این سازمان، آتش‌سوزی فروشگاه زنجیره‌ای در کرمان کنترل و اطفاء شده است. تابناک: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: با تلاش چندین ساعته هشت تیم اطفای حریق این سازمان، آتش‌سوزی فروشگاه زنجیره‌ای در کرمان کنترل و اطفاء شده است. وی اظهار کرد: آتش‌نشانان پس از اطفاء کامل آتش‌سوزی اقدام به تخلیه دود از محل آتش‌سوزی کردند. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان عنوان کرد: با توجه به حجم وسیع آتش‌سوزی، ۱۱ خودروی آتش‌نشانی به همراه ۴۱ آتش‌نشان به صورت مستقیم در عملیات اطفاء حریق فروشگاه زنجیره‌ای رفاه شهر کرمان شرکت داشتند. وی بیان کرد: علت این آتش‌سوزی توسط کارشناسان این سازمان در حال بررسی است و خوشبختانه این حادثه خسارات جانی و هیچ مصدومی نداشته است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: کارگاه تولید خوراک دام در حومه مشهد دچار آتش‌سوزی شد. حسن جعفری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: این آتش‌سوزی دیشب در جاده کلات، روستای خلق آباد رخ داد. وی با اشاره به اعزام آتش نشانان از پنج ایستگاه به محل حادثه، تصریح کرد: در این آتش‌سوزی کارگاه حدودا هفتصد متری تولید خوراک دام دچار آتش‌سوزی شده بود ودر زمان رسیدن آتش‌نشانان حریق توسعه یافته بود. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد با بیان اینکه این آتش‌سوزی خسارت جانی نداشت، گفت: حریق با تلاش آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن مهار و از سرایت به اماکن مجاور نیز جلوگیری شد و علت وقوع آن به دلیل گستردگی نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

تصاویر هولناک دیده نشده از آتش‌سوزی در مجتمع پایتخت

18+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
همشهریهمشهری4 هفته قبل
جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: بیشترین آتش‌سوزی ایام تعطیلات نوروز ۹۷، در استان‌های شمالی کشور رخ داد که به‌ترتیب استان‌های مازندران، گیلان و گلستان بیشترین میزان آتش‌سوزی را داشتند. وی ادامه داد: گاه برخی شهروندان ته‌سیگار خود را در حال حرکت در جاده بیرون از خودرو پرتاب می‌کنند. بررسی کارشناسان ما نشان می‌دهد که این رفتار به ظاهر ساده بارها باعث آتش‌سوزی مراتع شده است. علاوه بر خطر آتش‌سوزی، ته‌سیگار یا فیلتر سیگار باعث آلودگی آب‌ها می‌شود. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: از شهروندان خواهش می‌کنم اگر در نقطه‌ای شاهد وقوع آتش‌سوزی بودند، با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند تا محیط‌بانان هر چه سریع‌تر نسبت به اطفای حریق اقدام کنند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
بر اثر وقوع آتش‌سوزی گسترده در پایتخت بنگلادش، ۱۲۰ نفر کشته و زخمی شدند. یورونیوز: بر اثر آتش‌سوزی در منطقه‌ ای پرجمعیت و قدیمی در شهر «داکا» پایتخت بنگلادش تا کنون دست‌ کم ۷۰ نفر کشته شدند. در این آتش‌سوزی حدود ۵۰ نفر هم زخمی شده‌ اند. مقامات بنگلادش اعلام کردند که این آتش‌سوزی بعد از ۹ ساعت از شروع آن، هم اکنون تحت کنترل درآمده است. محدوده آتش‌ سوزی، ترکیبی از ساختمان‌های مسکونی و تجاری است به‌ طوریکه در طبقه همکف اغلب ساختمان‌‌های مسکونی، مغازه‌ها، رستوران‌‌ها و انبارها واقع شده‌ اند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
همچنین دادستانی پاریس اعلام کرده که تحقیقات درباره عامل آتش‌سوزی ادامه دارد و روز پنجشنبه با حدود ۴۰ نفر در این زمینه گفت‌وگو شده است. مقامات فرانسه هم از اقدامات آتش‌نشانان مبنی بر فعالیت چند ساعته برای مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از آسیب رسیدن به بقیه ساختمان تقدیر کردند. کلیسای نوتردام که آغاز ساخت آن به سال ۱۱۶۳ میلادی باز می‌گردد، در جریان جنگ‌های جهانی نیز از آسیب مصون مانده بود، عصر روز دوشنبه دچار آتش‌سوزی شد. مقام‌های فرانسوی اعلام کردند که آتش، گنبد، سقف و دستکم یکی از پنجره‌های بزرگ کلیسا را به کلی نابود کرده اما آثار تاریخی و هنری موجود در این ساختمان پیش از سرایت آتش به محل نگهداری آن‌ها، از کلیسا خارج شد. این کلیسا از نمادهای اصلی پایتخت فرانسه به شمار می‌آید و به همین دلیل آتش‌سوزی در این ساختمان واکنش‌های گسترده‌ای در جهان داشت.

آتش‌سوزی در بازار تهران

مهرمهر1 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های بریتانیا خبر داد این آتش‌سوزی شامگاه سه‌شنبه آغاز و حدود ۱٫۵ کیلومتر مربع را در خود فرو برده است، در حالی که نیروهای آتش‌نشان برای خاموش کردن آن همچنان در تلاش هستند. اعتمادآنلاین| آتش سوزی مهیبی در منطقه منچستر بزرگ در انگلیس رخ داد. به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های بریتانیا خبر داد این آتش‌سوزی شامگاه سه‌شنبه آغاز و حدود ۱٫۵ کیلومترمربع را در خود فرو برده است، در حالی که نیروهای آتش‌نشان برای خاموش کردن آن همچنان در تلاش هستند. برخی از شاهدان با انتشار تصاویری در شبکه مجازی این را آتش‌سوزی بی سابقه توصیف کردند.
فراروفرارو2 ماه قبل
آتشی که در آن غروب ایام محرم، ٧٨ زن و مرد نمازگزار را در مسجد ارگ سوزاند و خاکستر کرد. حالا بعد از گذشت سال‌ها از این حادثه وحشتناک، پرونده هنوز هم سرگردان و بلاتکلیف است. کم‌کم شعله‌های آتش از این مسجد بزرگ دیده شد و فریاد‌ها هر لحظه بیشتر از قبل می‌شد. از همان زمان بازپرس دادسرا در محل هولناک‌ترین آتش‌سوزی پایتخت حاضر شد و بررسی‌هایش را آغاز کرد. این‌که آدم جگرگوشه‌اش را از دست بدهد و حتی مقصر هم مشخص نشود، خیلی سخت و دردناک است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
پژوهشگران چینی با الهام از گیاهان، روش جدیدی برای تشخیص آتش‌سوزی در مراحل ابتدایی ابداع کرده‌اند. سیستم‌های سریع و دقیق تشخیص آتش‌سوزی که هشدارهای اشتباه ارسال نمی‌کنند، از ارزش زیادی برخوردار هستند. گروهی از پژوهشگران «دانشگاه سیچوان» (Sichuan University) چین، نوعی روش تشخیص آتش‌سوزی ابداع کرده‌اند که مبتنی بر تغییر رنگ است. تغییر شیمیایی PMS به PCs، با تغییر رنگ از سفید به سبز همراه است. این الگوریتم می‌تواند زمان واکنش به آتش‌سوزی را نسبت به تشخیص با چشم غیرمسلح، به طور قابل توجهی کاهش دهد.
جهان نیوزجهان نیوز3 روز قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
در حادثه آتش‌سوزی که در ساختمان یک هتل در بانکوک اتفاق افتاد، دست‌کم سه تن کشته شدند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات محلی بانکوک در این حادثه آتش‌سوزی که روز گذشته (چهارشنبه) در ساختمان یک هتل اتفاق افتاد، دست‌کم سه تن کشته و هفت تن دیگر نیز مجروح شدند. این حادثه در طبقه هشتم ساختمان یک هتل که در یک مرکز خرید واقع است، اتفاق افتاد. نیروهای امدادگر بلافاصله پس از وقوع این آتش‌سوزی ساختمان هتل و مرکز خرید را تخلیه کردند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پلیس در حال بررسی سیستم اطفای حریق و علت وقوع این آتش‌سوزی است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از آتش‌سوزی یک منزل مسکونی در مجتمع امید اکباتان خبر داد. ‌محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌در توضیح این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه ‌روز سه شنبه گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی یک منزل مسکونی در طبقه چهارم مجتمع امید اکباتان به سامانه ۱۲۵ داده شد. وی ادامه داد: پس از اعلام گزارش با توجه به حجم ترافیک در معابر درون شهری دو اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های ۱۵ و ۱۶ و ۳ اکیپ دیگر از ایستگاه مرکزی به محل حادثه اعزام شدند. بیاناتی با اشاره به حضور به موقع آتش‌نشانان در محل حادثه تصریح کرد: با وجود حجم ترافیک اکیپ‌های عملیاتی آتش نشان پس از گذشت ۴ دقیقه به محل حادثه رسیدند و عملیات خود را در راستای اطفاء حریق شروع کردند. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در پایان یادآور شد: کارشناسی و بررسی علت این موضوع هنوز به اتمام نرسیده و کارشناسان نیز در حال تحقیق و یافتن علت آتش‌سوزی هستند.

آتش‌سوزی نیسان در مشهد + فیلم

خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
خبرگزاری فارس: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: آتش سوزی در پالایشگاه نفت بندرعباس مهار شد. علیرضا صفا ایسینی در تشریح این خبر اظهار داشت: نیرو‌های امدادی و ایمنی، پس از اعلام وقوع آتش‌سوزی در واحد بازیافت پالایشگاه بندرعباس سریعا به محل اعزام شده‌اند. وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی به همراه نداشته است، افزود: این آتش‌سوزی در کمتر از ۴۰ دقیقه توسط تیم‌های آتش‌نشانی مهار شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان بیان کرد: کارشناسان در حال بررسی علت و برآورد خسارت‌های مالی این حادثه هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
صبح امروز آتش‌سوزی یک دستگاه بازی الکترونیکی در سالن راه آهن مشهد قبل از گستردگی و بروز خسارات بیشتر مهار و اطفاء شد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، دقایقی قبل به دنبال ایجاد حریق مختصر یک دستگاه بازی الکترونیکی که در قسمتی از سالن مسافربری ایستگاه راه آهن مشهد اتفاق افتاد، با حضور آتش‌نشانان اطفاء شد. بر پایه این خبر و به گفته معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد، با بروز این آتش‌سوزی مختصر، مشکلی برای خدمات‌رسانی مسافران ایجاد نشد و به کسی آسیب نرسید. آتشپاد دوم مهدی رضایی در خصوص علت بروز این آتش‌سوزی اظهار کرد: بنا بر بررسی‌های اولیه اتصال برق دستگاه مزبور علت بروز این آتش‌سوزی است. انتهای پیام
برنابرنا1 ماه قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اهواز با بیان اینکه لوله‌های گاز در مسیر آزادراه اهواز به ماهشهر دچار انفجار و حریق شد، گفت: تاکنون در این حادثه ۲ نفر جان باخته‌اند. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اهواز تصریح کرد: از تعداد مصدومان فعلا آماری در دست نیست. همچنین رئیس مرکز اورژانس خوزستان گفت: در حادثه انفجار خط لوله گاز به دلیل نشت گاز در آزادراه اهواز به بندر ماهشهر تا کنون ۵ نفر کشته شدند و ۶ نفر زخمی شدند. آتش‌سوزی مهار شدمدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: آتش‌سوزی لوله گاز برومی اطفا و مهار شد و نیرو‌های عملیاتی در حال خنک سازی محل هستند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: انفجار خط لوله گاز در منطقه برومی به علت نشتی در لوله‌های گاز ناشی از فرسودگی خط لوله اتفاق افتاد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

آتش سوزی
آتش‌سوزی