آتش‌سوزی

آتش‌سوزی

همشهریهمشهری3 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. حمله به زیرساخت‌های شهری، بانک‌ها، ادارات مختلف ازجمله مخابرات، مؤسسات قرض‌الحسنه، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های شهری، اموال عمومی، خودروهای شهروندان، ساختمان‌ها و فضای سبز موجب تخریبی بی‌سابقه شد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در ادامه به مردم توصیه کرد که حتما مردم به صورت دوره‌ای و زمانی که بخاری و آبگرمکن را نصب می‌کنند دودکش‌ها را چک کنند که حتما به سمت بیرون و فضای آزاد راه داشته باشند که دچار حادثه نشوند. وی همچنین از سقوط مردی حدودا ۴۵ ساله از کوه صفه اصفهان در بعد از ظهر امروز سخن گفت و عنوان کرد: این حادثه در ساعت ۱۴:۵۹ به سازمان آتش‌نشانی اعلام و اکیپ امداد و نجات کوهستان به محل حادثه اعزام شد، هویت این مرد ۴۵ ساله که زمان رسیدن نیروهای آتش‌نشانی جان خود را از دست داده بود، هنوز معلوم نیست. کاوه‌آهنگران همچنین از سقوط پل هوایی در کمربندی شرق اصفهان بر روی یک کامیون در شب گذشته خبر داد و بیان کرد: شب گذشته پل هوایی روبروی شهر رویاها در کمربندی شرق اصفهان بر اثر برخورد کامیونی که از شمال به سمت جنوب حرکت می‌کرده سقوط کرده و ماشینی که از جنوب به سمت شمال می‌رفته دچار حادثه شده است. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در این حادثه راننده کامیونی که پل بر روی آن سقوط کرده در دم جان خود را از دست داد، ادامه داد: این کامیون، کشنده سوخت گازوئیل بوده است اما برای قسمت تانکر و سوخت مشکلی رخ نداده و آتش‌سوزی نشد، اما این حادثه باعث مسدود شدن دو محور رفت و برگشت کمربندی شرق اصفهان شده بود. وی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۲۲:۵۴ اعلام و از ایستگاه‌های ۱۵، ۴، ۵ و ۲۴ اطفائیه‌های سنگین و سبک و از گروه امداد و نجات برای آزادسازی راننده به محل اعزام شدند، گفت: امدادرسانی در این حادثه حدود ۶ ساعت زمان برد، بعد از عملیات امداد و نجات محل حادثه تحویل شهرداری و اداره راه و شهرسازی شد تا عملیات برش انجام گیرد و عملیات آزادسازی کمربندی شرق که از مسیرهای اصلی اصفهان است، انجام گیرد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از ۳ حادثه سقوط پل هوایی در کمربندی شرق اصفهان، گازگرفتگی خانواده‌ای ۴ نفره در لاله شمالی و سقوط مردی ۴۵ ساله از کوه صفه اصفهان خبر داد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در ادامه به مردم توصیه کرد که حتما مردم به صورت دوره‌ای و زمانی که بخاری و آبگرمکن را نصب می‌کنند دودکش‌ها را چک کنند که حتما به سمت بیرون و فضای آزاد راه داشته باشند که دچار حادثه نشوند. وی همچنین از سقوط مردی حدودا ۴۵ ساله از کوه صفه اصفهان در بعد از ظهر امروز سخن گفت و عنوان کرد: این حادثه در ساعت ۱۴:۵۹ به سازمان آتش‌نشانی اعلام و اکیپ امداد و نجات کوهستان به محل حادثه اعزام شد، هویت این مرد ۴۵ ساله که زمان رسیدن نیروهای آتش‌نشانی جان خود را از دست داده بود، هنوز معلوم نیست. کاوه‌آهنگران همچنین از سقوط پل هوایی در کمربندی شرق اصفهان بر روی یک کامیون در شب گذشته خبر داد و بیان کرد: شب گذشته پل هوایی روبروی شهر رویاها در کمربندی شرق اصفهان بر اثر برخورد کامیونی که از شمال به سمت جنوب حرکت می‌کرده سقوط کرده و ماشینی که از جنوب به سمت شمال می‌رفته دچار حادثه شده است. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در این حادثه راننده کامیونی که پل بر روی آن سقوط کرده در دم جان خود را از دست داد، ادامه داد: این کامیون، کشنده سوخت گازوئیل بوده است اما برای قسمت تانکر و سوخت مشکلی رخ نداده و آتش‌سوزی نشد، اما این حادثه باعث مسدود شدن دو محور رفت و برگشت کمربندی شرق اصفهان شده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا یزدان‌دوست در ششمین همایش بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در خصوص فروش بیمه‌های خرد گفت: فروش بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف و فروش بیمه‌نامه‌های پکیچ خرد در جامعه خرد از برنامه‌های شرکت بیمه است. به عنوان مثال بیمه‌نامه‌های عمر، آتش‌سوزی و حوادث انفرادی به حوزه بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف مربوط می‌شود. وی افزود: اما برای نیازبخشی جامعه هدف و تهیه پکیج‌های بیمه‌ای با حق بیمه خرد و کم مبلغ روش دیگریست که در شرکت‌های بیمه مورد توجه است؛ این روش امکان فروش را نزدیک به صددرصد می‌رساند. یزدان‌دوست درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه گفت: هنوز به هدف اصلی نرسیده‌ام و ضریب نفوذ جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است در برنامه‌ریزی انجام شده عقب هستیم ولی بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده هستند. وی درباره بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در ساری کشور گفت: یکی از دلایل بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در سایر کشورها لحاظ کردن بیمه بازنشستگی است ولی در ایران فقط بیمه‌های بازرگانی در تعیین ضریب نفوذ لحاظ می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
یک مدیر بیمه‌ای در تشریح راهکار برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای گفت: باید طرح‌های جدید بر اساس نیازهای مشتریان طراحی شود. علیرضا یزدان‌دوست در ششمین همایش بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در خصوص فروش بیمه‌های خرد گفت: فروش بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف و فروش بیمه‌نامه‌های پکیچ خرد در جامعه خرد از برنامه‌های شرکت بیمه است. به عنوان مثال بیمه‌نامه‌های عمر، آتش‌سوزی و حوادث انفرادی به حوزه بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف مربوط می‌شود. یزدان‌دوست درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه گفت: هنوز به هدف اصلی نرسیده‌ام و ضریب نفوذ جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است در برنامه‌ریزی انجام شده عقب هستیم ولی بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده هستند. وی درباره بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در ساری کشور گفت: یکی از دلایل بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در سایر کشورها لحاظ کردن بیمه بازنشستگی است ولی در ایران فقط بیمه‌های بازرگانی در تعیین ضریب نفوذ لحاظ می‌شود.
مهرمهر9 ساعت قبل
به جز ایام نمایشگاه کتاب تهران، می‌توان چنین هفته‌هایی را در ایام برگزاری برنامه‌های هفته کتاب شاهد بود. در بخش چهارم هم ۳ خبر رونمایی کتاب و ۲ خبر آتش‌سوزی در کتابخانه و انبار یک ناشر را داریم. معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب سال دانشجوییبرگزیدگان بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی صبح سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه همزمان با برنامه‌های هفته کتاب، در مراسم اختتامیه این جشنواره معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند. رونمایی از ۳ کتاب جدید کانون پرورش فکرییکی دیگر از خبرهای دیروز چهارشنبه و هفته کتاب، رونمایی از سه‌عنوان کتاب جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود. رونمایی از کتاب مجموعه سخنرانی‌های مسجدجامعیکتاب «برگ‌ها» شامل مجموعه سخنرانی‌های احمد مسجدجامعی در ۹ دوره هفته کتاب که به کوشش زنده‌یاد محسن رضایی (دبیر دوره‌های پیشین هفته کتاب) جمع‌آوری شده، این‌هفته در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره محسن رضایی به‌عنوان یکی از برنامه‌های هفته کتاب رونمایی شد.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا یزدان‌دوست در ششمین همایش بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در خصوص فروش بیمه‌های خرد گفت: فروش بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف و فروش بیمه‌نامه‌های پکیچ خرد در جامعه خرد از برنامه‌های شرکت بیمه است. به عنوان مثال بیمه‌نامه‌های عمر، آتش‌سوزی و حوادث انفرادی به حوزه بیمه‌نامه‌های خرد در جامعه هدف مربوط می‌شود. وی افزود: اما برای نیازبخشی جامعه هدف و تهیه پکیج‌های بیمه‌ای با حق بیمه خرد و کم مبلغ روش دیگریست که در شرکت‌های بیمه مورد توجه است؛ این روش امکان فروش را نزدیک به صددرصد می‌رساند. یزدان‌دوست درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه گفت: هنوز به هدف اصلی نرسیده‌ام و ضریب نفوذ جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است در برنامه‌ریزی انجام شده عقب هستیم ولی بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده هستند. وی درباره بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در ساری کشور گفت: یکی از دلایل بالا بودن ضریب نفوذ بیمه‌ها در سایر کشورها لحاظ کردن بیمه بازنشستگی است ولی در ایران فقط بیمه‌های بازرگانی در تعیین ضریب نفوذ لحاظ می‌شود.
رکنارکنا10 ساعت قبل
از نگارنده در تهران تا آن کارگر زحمت‌کش در دورترین نقطه کشور به موضوع انتقاد داریم، به آن ایراد داریم و برخی هم به آن اعتراض داریم. ابتدا یک سوزن باید به خودمان بزنیم که چرا طریقه و روش صحیح اعتراض و وصول مطالبات‌مان را بلد نیستیم. اتفاقی افتاد، اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین، آن هم سه برابر شدنش، طبعا التهاباتی را در جامعه ایجاد کرد. خود مردم هم قبول نمی‌کنند ناامنی به وجود بیاید که نهایت باعث مرگ و میر، آسیب‌دیدگی و غارت شود. ثوری: آرامش کشور نباید به هیچ عنوان به خطر بیفتدحسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس، درخصوص اغتشاشات اخیر در برخی نقاط کشور در پی تغییر قیمت بنزین صحبت کرد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شد. به گزارش ایسنا، در اجرای ماده ۲۹ قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب ۱۳۸۱/۰۱/۱۸ مجلس شورای اسلامی و به پیشنهاد شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، «تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری»، به شرح مواد آتی است. تبصره منظور از کانون در این تعرفه، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و منظور از مرکز، مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه می‌باشد. رئیس شورای عالی کانون، گزارش تعیین تعرفه کارشناسی­های مشمول این تبصره را، به صورت ماهانه به رئیس قوه قضاییه گزارش می‌کند. ۲ تعرفه دستمزد کارشناسان رشته معادن مربوط به ارزیابی ذخائر معدنی (احتمالی ممکن قطعی) طبق ماده ۱۱ این تعرفه خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ناکامی بنی گانتز در تشکیل کابینه، نشست شورای امنیت سازمان ملل و محکومیت مجدد شهرک سازی رژیم صهیونیستی در این نشست از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. *محکومیت تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی رژیم صهیونیستیشورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه شب در نشست خود تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین را محکوم کرد. *ادامه مداخله‌جویی آمریکا در امور داخلی چینپس از تصویب طرح مداخله جویانه سنای آمریکا در خصوص امور داخلی هنگ کنگ، مجلس نمایندگان آمریکا نیز این طرح را به تصویب رساند. در حال حاضر به دلیل اقدام حدود ۴۸ هزار نفر در کالیفرنیا از برق محروم هستند. *حکم صادر شده برای نتانیاهو در پرونده فساد مالی اعلام می‌شود «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) حکم صادر شده برای نتانیاهو در پرونده فساد مالی را اعلام می‌کند.

روایت طلبه حوزه علمیه «کازرون» از شبی که حوزه توسط آشوبگران به آتش کشیده‌شد

5+
فارسفارس12 ساعت قبل
برنابرنا13 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ قرار وثیقه نسبت به قرارهای دیگر که شرح آنها گذشت (به جز قرار بازداشت موقت) وکیل شدیدتر است. قرار وثیقهبنابراین قرار وثیقه مطمئن‌ترین قرار در میان انواع قرارهای موجود در قانون آیین دادرسی کیفری است. در قرار وثیقه نخست مقام قضایی قرار صادر می‌نماید و پس از ارائه وثیقه از سوی متهم یا شخص ثالث قبول وثیقه اعلام می‌شود. قرار قبولی وثیقه: پس از صدور قرار وثیقه توسط مقام قضایی به متهم ابلاغ می‌شود که چنانچه وثیقه‌ای برای آزادی خود دارد معرفی نماید تا اقدامات لازم انجام پذیرد. همچنین می‌توان گفت قرار وثیقه نوعی عقد کفالت است که در آن شخص ضامن حضور یا احضار متهم می‌شود و در صورت تخلف مجبور به جبران خسارت است.
برنابرنا16 ساعت قبل
همه ما از برخی اتفاقات در تجمعات اعتراضی که پس از افزایش قیمت بنزین به وجود آمد ناراحت هستیم. ابتدا یک سوزن باید به خودمان بزنیم که چرا طریقه و روش صحیح اعتراض و وصول مطالبات‌مان را بلد نیستیم. اتفاقی افتاد، اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین، آن هم سه برابر شدنش، طبعا التهاباتی را در جامعه ایجاد کرد. خود مردم هم قبول نمی‌کنند ناامنی به وجود بیاید که نهایت باعث مرگ و میر، آسیب‌دیدگی و غارت شود. ثوری: آرامش کشور نباید به هیچ عنوان به خطر بیفتدحسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس، درخصوص اغتشاشات اخیر در برخی نقاط کشور در پی تغییر قیمت بنزین صحبت کرد.
فارسفارس20 ساعت قبل
وی افزود: طی نامه‌ای که به همه فرمانداران استان‌ها ابلاغ کردیم، خوشبختانه بعضی از شهرهای استان تهران مثل فیروزکوه، پاکدشت و پیشوا آسیبی نداشتیم و در بعضی از شهرها هم خسارت جزئی داشتیم. استاندارد تهران بیان کرد: در وهله اول آن مکان‌هایی که نیازهای عمومی مردم را سرویس‌دهی می‌کردند تسریع و مکلف کرده‌ایم و همچنین به بانک مرکزی اعلام کرده‌ایم در جهت بیمه بانک‌ها سریع ورود پیدا کنند و تعیین خسارت کنند و اقدام به خدمات به مردم جهت سرویس‌دهی کنند. وی افزود: موضوع جایگاه‌های پمپ بنزین را به وزارت نفت و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده‌ایم که بعضا خسارتشان جزئی بوده و ناظر‌های پمپ‌ها بوده است که تعیین خسارت دقیقی نشده است که به آمار و ارقام آن را اعلام کرد. این مسوول تاکید کرد: همه این خسارت‌ها برآورد و ارزیابی می‌شود و ان‌شاءالله ما در اسرع وقت بتوانیم آن فعالیت‌های عادی که مورد استفاده مردم است را برای شهروندان تامین کنیم. انتهای پیام/۶۷۰۳۷/پ/ث۳۰/ر
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان تجاری دو طبقه بود که در طبقه همکف آن تعدادی مغازه و در طبقه بالایی تعدادی انبار وجود داشت. وی با بیان این که آتش‌سوزی در تعدادی از انبارها در طبقه دوم به وقوع پیوسته بود، گفت: چند باب مغازه کوچک در این طبقه به انباری تبدیل شده و محل نگهداری تلفن‌های اسقاطی بود. ملکی افزود: هنگامی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند در پاساژ قفل بود که آتش‌نشانان پس از گشودن در، وارد ساختمان شدند و اقدام به اطفای حریق کردند. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به شدت حریق، متذکر شد: آتش در حال سرایت به سقف شیروانی بود که آتش‌نشانان به سرعت موفق به مهار و اطفای حریق شدند و از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری به عمل آمد. به گفته ملکی خوشبختانه در این حادثه هیچ مصدومی گزارش نشده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
استاندار تهران با بیان اینکه هنوز خسارت‌های ناشی از اغتشاشات به‌طور کامل برآورد نشده، گفت: تلاش می‌کنیم بانک‌ها و جایگاه‌‌های پمپ بنزین سریع‌تر به چرخه فعالیت بازگردد. به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی درباره برآورد خسارت‌های وارد شده به شهرستان‌های استان تهران طی اغتشاشات روزهای گذشته گفت: طی نامه‌ای به همه فرمانداران اعلام کردیم تا هرچه سریع خسارت‌ها را برآورد کرده و اعلام کنند. همچنین از شرکت فرآورد‌های بنزین نیز خواستیم تا مشکلات جایگاه پمپ بنزین‌‌ها را هرچه سریع‌تر برطرف کنند. وی با بیان اینکه هنوز میزان دقیق خسارت تعیین نشده، تاکید کرد: در حال برآورد خسارت هستیم. ان‌شالله در اسرع وقت فعالیت عادی را تسریع کنیم.
فراروفرارو1 روز قبل
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: اتاق بازرگانی استان البرز و بانک‌های زیر ساختمان اتاق در جریان اغتشاشات اخیر مورد حمله آشوب‌گران قرار گرفتند و علاوه بر غارت اموال خسارت‌های فراوانی به آن‌ها وارد شد. به گزارش فارس، شنبه و یکشنبه هفته جاری، اتاق بازرگانی استان البرز و بانک‌های صادرات، کوثر و ملت واقع در زیر ساختمان این اتاق مورد حمله اغتشاشگران قرار گرفتند و علاوه بر غارت اموال، خسارت‌های فراوانی به آن‌ها وارد شد. تعدادی از نیرو‌های اتاق بازرگانی دچار مسمومیت ناشی از گازگرفتگی و مصدومیت شده و به بیمارستان منتقل شدند و مراحل درمانی آن‌ها در حال انجام است. رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: روز شنبه تا بعد از تعطیلی اتاق بازرگانی اتفاق خاصی نیفتاده بود، اما حدود ساعت هفت غروب بود که به ما گزارش دادند بانک‌های زیر ساختمان اتاق بازرگانی (ملت، کوثر و صادرات) توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شده‌است. رئیس اتاق بازرگانی استان البرز ادامه داد: پس از اعلام این خبر از مسؤولین استانداری البرز درخواست نیرو و کمک کردیم، زیرا مطلع بودیم در صورت آتش‌سوزی ساختمان‌های مذکور، آتش به اتاق نیز منتقل و موجب بروز مشکلاتی می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تصاویری از شیراز، شهر قدس، شهریار و کرج پس از تغییر قیمت بنزین. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از بامداد ۲۴ آبان، اعتراضات مردمی به این طرح آغاز شد اما تنها با گذشت چند ساعت، برخی از این اعتراضات به خشونت کشیده شد و باعث شد، در برخی از شهرها، اعتراضات آرام و مسالمت آمیز به تخریب و آتش‌سوزی نهادهای دولتی، پمپ‌بنزین‌ها، بانک‌های شهرهای کوچک و برخی از فروشگاه‌ها و اموال مردمی که در مجاورت این بانک‌ها و مراکز بودند، منجر شود. بنظر می‌رسد، شهریار و شهر قدس (قلعه حسن خان) از توابع استان تهران از مناطقی هستند که بیشترین تخریب و آتش‌سوزی در آن‌ها رخ داده است و مردم این مناطق برای استفاده از خدمات بانکی و سوخت خودروهایشان با مشکل مواجه شده‌اند.
فراروفرارو1 روز قبل
این که این اعتراض‌ها چقدر ابعاد امنیتی داشته است نیازمند اعلام جزییات و گزارش‌های دقیق‌تر درباره آن‌ها است. عبدالله گنجی امروز در روزنامه جوان در این باره دلایلی آورد و نوشت: "آشوبگران آموزش دیده بوده‌اند و ابزار‌های اقدام خود را نیز همراه داشته‌اند. در واقع ظریفیان معتقد است که اتفاقات اخیر و حوادث سال ۹۶ را نباید در چهارچوب «امنیتی» و «پلیسی» تحلیل کرد. براساس دیدگاه این استاد دانشگاه در تحلیل وقایع نباید «تفاسیر امنیتی و پلیسی را به مثابه تمام تفسیر و تحلیل موجود» دانست. او هشدار داده است: «جامعه ما دچار شکاف‌هایی است که از فضای بین آن می‌تواند هر نوع بحرانی ایجاد شود.»

ویدئو / اعتراضات حوالی تهران به روایت شاهدان عینی

ایسناایسنا1 روز قبل
در جریان اعتراضات مردم به تغییر قیمت بنزین، برخی از اعتراضات به خشونت کشیده شد و باعث شد در برخی شهرها، این اعتراضات به تخریب و آتش‌ زدن نهادهای دولتی، پمپ‌بنزین‌ها، بانک‌های شهرهای کوچک و برخی از فروشگاه‌ها و اموال مردمی که در مجاورت این بانک‌ها و مراکز بودند، منجر شود. به نظر می‌رسد شهریار و شهر قدس (قلعه حسن خان) از توابع استان تهران از مناطقی هستند که بیشترین تخریب و آتش‌سوزی در آن‌ها رخ داده است. در این ویدئو برخی شاهدان عینی اعتراضات، تخریب و آتش‌سوزی‌ها روایت خود را بیان می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ چنگیز ایدون رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به دنبال شنیدن یک صدای وحشتناک شهروندان منیریه با پلیس ۱۱۰ تماس می‌گیرند. رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید تصریح کرد: با حضور ماموران پلیس در محل و جستجوی میدانی مشخص می‌شود فردی ۳۵ ساله با قیچی آهن‌بر به قصد دزدی سیم وارد اتاقک برق فشار قوی شده و در هنگام سرقت و بریدن سیم‌های برق دچار آتش‌سوزی می‌شود. وی گفت: متاسفانه در این حادثه سارق جان باخت و جسد وی برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شد.
شاناشانا1 روز قبل
وی در پاسخ به پرسشی درباره نامناسب بودن فضای اطلاع‌رسانی برای تغییر قیمت بنزین افزود: از برخی دوستان تعجب کردم که بحث اقناع را مطرح می‌کنند. این می‌تواند دو منظور را به دنبال داشته باشد، نخست اینکه چرا شما به مردم اعلام نکردید که ما از فلان ساعت می‌خواهیم قیمت بنزین را افزایش دهیم؟ مردم عمدتا همین مسئله را بیان می‌کنند که چرا ما اطلاع‌نداشتیم از فردا قیمت بنزین افزایش می‌یابد؟ سخنگوی دولت تصریح کرد: ما یادمان نرفته بنزین‌هایی که به خانه‌ها انتقال یافت چه تعداد مجروح داشت و چه تعداد خانه‌ دچار آتش‌سوزی شدند. افرادی که ما در خیابان با تیربار دیدیم، از دو تا سه هفته قبل فرصت‌های بزرگی در اختیارشان قرار می‌گرفت، اینکه ما ساعت مشخصی را برای افزایش قیمت بنزین اعلام نکردیم، تدبیر امنیتی بوده است. ربیعی عنوان کرد: تمامی شواهد نشان‌ می‌دهد اگر افزایش قیمت بنزین را زودتر اعلام می‌کردیم در واقع باید پیش از اجرای طرح به استقبال درگیری می‌رفتیم. وی ادامه داد: بحث این است که چرا شما از قبل اعلام نکردید قرار است قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ چنگیز ایدون رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به دنبال شنیدن یک صدای وحشتناک شهروندان منیریه با پلیس ۱۱۰ تماس می‌گیرند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
فارس نوشت: سرهنگ چنگیز ایدون رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به دنبال شنیدن یک صدای وحشتناک شهروندان منیریه با پلیس ۱۱۰ تماس می‌گیرند. رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید تصریح کرد: با حضور ماموران پلیس در محل و جستجوی میدانی مشخص می‌شود فردی ۳۵ ساله با قیچی آهن‌بر به قصد دزدی سیم وارد اتاقک برق فشار قوی شده و در هنگام سرقت و بریدن سیم‌های برق دچار آتش‌سوزی می‌شود. وی گفت: متاسفانه در این حادثه سارق جان باخت و جسد وی برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج ‌- فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: حضور اندک مردم در اتفاقات اخیر دشمن را ناکام گذاشت و آنها بار دیگر از وحدت، انسجام و پیرو ولایت بودن مردم ایران شکستی مفتضحانه خوردند. وی یادآور شد: امروز صف طویلی از خودروها در مریوان معطل دریافت بنزین بودند که این شرایط به دلیل آتش زدن پمپ‌بنزین‌های این شهر ایجاد شده است. فرمانده سپاه بیت‌المقدس با اشاره به هفته بسیج اضافه کرد: بسیج یک هدیه الهی به ملت ایران است و در حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی نقشی محوری بازی کرده است. سردار حسینی افزود: افتتاح پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی، ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی و افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی برخی دیگر از این برنامه‌ها است. برچسب‌هاکردستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنزین امنیت اعتراض
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش‌سوزی در دو مغازه عروسک فروشی در بازار خبر داد. جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش‌سوزی در دو مغازه عروسک فروشی در بازار خبر داد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس فرمانده انتظامی شهرستان داراب در استان فارس از مرگ یک زوج کهنسال بر اثر آتش‌سوزی خانه شان در رستاق خبر داد. سرهنگ «علیرضا نوشاد» بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی منزل در بخش «رستاق» این شهرستان، سریعا ماموران انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس فارس، وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که به دلیل افتادن بخاری نفتی، منزل طعمه حریق شده و یک زوج کهنسال ۷۸ و ۹۰ ساله در خانه حبس و فوت کرده‌اند. نوشاد با بیان اینکه اجساد متوفیان برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشک قانونی شد، به شهروندان توصیه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، حتما موارد ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی را رعایت کنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم. انتهای پیام
رکنارکنا1 روز قبل
این را فروشنده یکی از فروشگاه‌های یک پاساژ سوخته در گلشهر کرج می‌گوید. مغازه‌اش اولین جایی بود که آتش بانک بیرون مجتمع به آن سرایت کرد؛ فروشگاه لباس زنانه. یکی دیگر از کسبه پاساژ، سیگار روشنش را دست به دست می‌کند و می‌گوید: «۳۵ دقیقه طول کشید تا آتش نشانی برسد. از واحدهای اداری هم سی چهل واحد سوخته ولی کاسب‌ها به خاک سیاه نشسته‌اند. حالا که بانک آتش گرفته و تمام پاساژ سوخته، آنها باید به ما خسارت بدهند.

به انتهای لیست رسیدید