آتش افروزی

آتش افروزی

اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
حامد وفایی در رشته توییتی نوشت: برای تحلیل و بررسی وقایع اخیر هنگ کنگ، اطلاع از برخی مسائل این منطقه و ارتباط آن با چین و بریتانیا ضروری است. بخش اعظم این اطلاعات در فجازی قابل استحصال است اما خلاصه‌اش اینکه انگار تهران و لندن برای الحاق مجدد بحرین به ایران به توافق برسند. در حال حاضر هر چند که در خصوص ورود سنگین چین برای برخورد با اعتراضات هنگ کنگ، به دلایل متعدد تردیدات جدی وجود دارد اما اعتراضات همچنان در جریان است و صف خودروهای زرهی چینی هم همانطور در چند قدمی ورودی‌های هنگ کنگ مستقر هستند. در این میان، رسانه‌های داخل چین به شدت بر طبل لزوم برخورد قاطع با معترضین کوبیده و تیترهای درشتی چون «هنگ کنگ دیگر خسته شده، غائله را ختم کنید» را در دستور دارند. جان بولتون اما در تازه‌ترین موضع خود فضای کنونی را با ماجرای معروف تین آن من مقایسه کرده است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله تاکید کرد بیانیه‌های سفارت آمریکا در لبنان منجر به تعمیق شکاف می‌شود و وحدت ملی را تهدید می‌کند. شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد پیروزی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ این مسئله را فاش کرد که دشمن دیگر قادر به تحقق اهدافش از طریق تجاوزی و به راه انداختن جنگ‌ها نیست. دعموش تاکید کرد پیروزی محقق شده در آگوست ۲۰۰۶، اهداف دشمن اسرائیلی را به لطف قدرت مقاومت و اراده رزمندگان مقاومت و جهاد و جانفشانی و ایستادگی آنها و نیز صبر و ثبات و شجاعت مردم مقاوم با شکست روبرو کرد. شیخ دعموش خاطر نشان کرد آنچه در کاخ بعبدا (نشست رهبران سیاسی و سران رسمی لبنان) گذشت، این امید را به لبنانی‌ها دارد که پس از نگرانی‌هایی که در برهه اخیر بر آنها حاکم شده بود، ‌امور به روند عادی خود باز می‌گردد. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در گفتگو با سایت العهد سالگرد پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه (جنگ تموز) در سال ۲۰۰۶ را به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تبریک گفت. وی افزود: مقاومت اسلامی در این جنگ توانست اسطوره و هیمنه ارتش صهیونیستی را شکسته و پروژه خاورمیانه جدید را ناکام بگذارد. شمخانی تصریح کرد: مقاومت اسلامی در لبنان در کنار جبهه مقاومت توانست با فداکاری، جهان را از خطر تروریسم تکفیری نجات دهد. وی افزود: رژیم صهیونیستی باید بداند که مردان مقاومت همواره اقدامات صهیونیستها برای آتش افروزی و ایجاد بحران‌ها را زیر نظر دارند. شمخانی تاکید کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند رژیم صهیونیستی هرگز ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

موشک در برابر موشک

5+
ایمناایمنا1 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از کاراکاس، «جان بولتون» طی نشستی در لیما پایتخت پرو با موضوع تحولات ونزوئلا مدعی شد که مذاکره در جریان میان دولت مادورو و مخالفان در جزیره باربادوس جدی نیست و دولت کاراکاس از این اهرم برای خرید زمان استفاده می‌کند. این اظهارات بولتون در مورد ونزوئلا در حالی مطرح شده که طرفین مناقشه در ونزوئلا (دولت و مخالفان) همچنان بر ادامه مذاکره برای حل و فصل بن بست سیاسی در این کشور منطقه آمریکای لاتین تاکید کرده‌اند اما دولت ترامپ بدنبال ایجاد مانع در تداوم مذاکره است و همچنان بر آتش افروزی و ایجاد تنش در ونزوئلا تاکید دارد. مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد. در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید: امریکا رسما اعلام‌می‌کند که نان مردم به سیاست گره خورده و برای اینکه نان بخورند باید سیاست امریکا اجرا شود. واکنش ظریف به تحریمش از سوی آمریکااو بیان کرد: تحریم وزیر خارجه یعنی چه؟ یعنی شکست در گفتگو و سیاست دیپلماسی. وزیر امور خارجه کشورمان گفت: شما ایران را با نوکرانتان اشتباه گرفتید که امنیت را از شما بخرند. ظریف پاسخ داد: برجام ظرفیت اقدام بیشتر را دارد لذا حتی گام سوم به معنی فروپاشی برجام نیست. هیچگاه وزیر خارجه امریکا ۹ ساعت پیاپی با کسی بحث نداشته.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، روز گذشته در فضای مجازی استان قزوین خبری مبنی بر به آتش کشیده شدن باغستان سنتی قزوین توسط یکی از عکاسان خبری قزوین منتشر شد. وی افزود: این عکاس پس از مراجعه با آتش خاموش شده توسط آتش نشانان مواجه می‌شود. موسی‌‎خانی خاطرنشان کرد: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها به آتش افروزی در گوشه‌ای از باغستان اقدام می‌کند. معاون عملیات سازمان آتش نشانی در پایان گفت: اقدام این فرد موجب می‌شود که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش بسوزد. گفتنی است در پی این حادثه و عدم معرفی عکاس خاطی، عکاسان خبری استان نسبت به این اقدام اعتراض کرده و خواستار معرفی این عکاس شده‌اند.
فراروفرارو2 هفته قبل
فردی که برای عکس انداختن از یک باغ سوخته در قزوین باغستانی را به آتش کشیده بود تحت تعقیب قرار گرفت. این عکاس نیز برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان کرد که به‌دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش سوخت. موسی خانی تأکید کرد: البته این فرد آتش افروز متواری شده است و مشخص نیست خبرنگار بوده یا نه و این موضوع در دست بررسی است. سلمان سیمیاری- مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین - نیز در این خصوص گفت: در این آتش‌سوزی نزدیک به ۵۰۰ باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است. سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا براحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
این میراث ماندگار و ارزشمند قزوین اکنون اگرچه با پیگیری مسئولین به صورت جدی در حال رسیدگی و احیاست اما مشکلاتی که از آن یاد شد باعث شده است تا بیش از ۵۰۰ هکتار از این باغستان امروز به صورت کامل در حال نابودی باشد. قدیر موسی خوانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین اما از حادثه‌ای عجیب در باغستان سنتی قزوین خبر داد، وی گفت: چندی قبل گویا عکاس یکی از خبرگزاری‌های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه میکند که با آتش خاموش شده توسط آتش نشانان مواجه می‌شود. وی افزود: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد. سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص گفت: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد. وی بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۷ هکتار باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، باغستان یک هزار ساله سنتی قزوین چندی قبل به عنوان میراث ملی در کشور به ثبت رسید اکنون در مسیر ثبت جهانی است، این در حالی است که بی انگیزگی باغداران در حفظ این باغات سنتی به دلیل خسارت‌های پیاپی سالیان گذشته به محصول و بدنه باغستان موجب شده است تا تابستان امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی در این باغستان سنتی باشیم. قدیر موسی خوانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین اما از حادثه‌ای عجیب در باغستان سنتی قزوین خبر داد، وی گفت: چندی قبل گویا عکاس یکی از خبرگزاری‌های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه میکند که با آتش خاموش شده توسط آتش نشانان مواجه می‌شود. وی افزود: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد. سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص گفت: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد. وی بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۵۰۰ نفر باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
در روزهای اخیر روسیه و ایران اقدام به امضای یک توافقنامه همکاری در عرصۀ دفاع نمودند. حسین خانزادی، فرماندۀ نیروی دریایی ایران این موضوع را اعلام کرد. سپس دریافت این خبر که نیروی دریایی روسیه و ایران قصد دارند یک رزمایش مشترک در بخش شمالی اقیانوس هند یعنی دقیقا در نزدیکی آبهای داغ تنگۀ هرمز انجام دهند. همچنین به معنای ورود به میدان برای نظارت بر شرکایش و به ویژه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است. از این رو حملات اسرائیل در خاک عراق و سوریه دقیقا علیه اهداف ایرانی زنگ خطری را برای مرکز فرماندهی روسیه به صدا درآورد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی مرآة الجزیره، یکی از نمایندگان پارلمان جمهوری چک گفت:: رژیم سعودی از تروریسم حمایت مالی و آنرا تبلیغ و ترویج می‌کند. «تومیو اوکامورا» نایب رئیس پارلمان چک، نظام سعودی را به خاطر حمایت و تبلیغ ایدئولوژی تروریسم در جهان محکوم کرد و گفت: روابط با عربستان سعودی انحطاط و واپس گرایی اخلاقی به شمار می‌رود. وی در اظهاراتی گفت: روابط اتحادیه اروپا با عربستان از سوی این اتحادیه یک انحطاط اخلاقی محسوب می‌شود و بسیار نکوهیده و نسنجیده است که برخی کشور‌های اتحادیه اروپا، نظام سعودی را به تسلیحات مجهز می‌کنند. چندی پیش یکی از روزنامه‌های جمهوری چک، رژیم سعودی را به حمایت از یکی از عناصر گروه‌های تروریستی در سوریه متهم کرد که عناصر آن از چک به اتریش فرار کردند و از آنجا هم به چند کشور فراری شدند و سپس وارد سوریه شدند. این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی نوشته بود: سفارت نظام سعودی در پراگ پول و اموالی را برای یکی از افراد تحت تعقیب فراری ارسال کرده است. در همین حال این فرد فراری، برادر و همسر برادرش به حمایت از تروریسم و پیوستن به گروه‌های تروریستی در سوریه متهم هستند. «کاترجینا کانچینا» نماینده کشور چک در پارلمان اروپا گفت: عربستان سعودی به قوانین چک و دستگاه‌های امنیتی این کشور احترام نمی‌گذارد. وی اظهار داشت: سفارت عربستان در پراگ برای این فرد تحت تعقیب پول می‌فرستاد تا همچنان به فرار خود ادامه دهد و در برابر عدالت حاضر نشود از همین رو عربستان به قوانین جمهوری چک و ارزش‌های آن احترام نمی‌گذارد و آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد. در نتیجه غیر ممکن است که ما ریاض را متحد یا دوست خود بدانیم. خانم «یانا تاشیر نوخووا» یکی دیگر از نمایندگان پارلمان چک انتخاب نظام سعودی به عضویت در کمیته زنان سازمان ملل را ریشخند گرفتن جوامع متمدن دانست و گفت:: انتخاب عربستان برای عضویت در کمیته زنان سازمان ملل مشابه انتخاب شخصی است که خودش رئیس آتش نشانان است، اما آتش افروزی می‌کند. وی افزود: عربستان زنان را شلاق می‌زند و آن‌ها را به قتل می‌رساند در حالیکه جنایت‌های والدین یا برادران علیه زنان را امری عادی می‌داند.
فراروفرارو2 هفته قبل
عکاس ماجراجوی قزوینی باغستان یکهزار ساله سنتی قزوین را به آتش کشید. قدیر موسی خوانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین اما از حادثه‌ای عجیب در باغستان سنتی قزوین خبر داد، وی گفت: چندی قبل گویا عکاس یکی از خبرگزاری‌های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه میکند که با آتش خاموش شده توسط آتش نشانان مواجه می‌شود. وی افزود: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد. سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد. وی بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۵۰۰ باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
این میراث ماندگار و ارزشمند قزوین اکنون اگرچه با پیگیری مسئولین به صورت جدی در حال رسیدگی و احیاست اما مشکلاتی که از آن یاد شد باعث شده است تا بیش از ۵۰۰ هکتار از این باغستان امروز به صورت کامل در حال نابودی باشد. وی افزود: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد. سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد. وی بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۵۰۰ باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است. انتهای پیام/ن
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علینقی حیدریان عصر جمعه در مراسم تقدیر از ۱۰ جنگلبان نمونه استان سمنان به میزبانی جنگل اوپرت مهدی شهر ضمن بیان اینکه به ارزای هر ۷۰هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی استان سمنان یک جنگلبان وجود دارد، ابراز داشت: عرصه‌های منابع طبیعی با کمبود مشهود نیروی انسانی مواجه است که این امر مشارکت هر چه بیشتر نهادهای مردمی را می‌طلبد. وی ضمن بیان اینکه افزایش مشارکت مردمی صرفا با اطلاع رسانی امکان پذیر است، افزود: هم اکنون امکان حفاظت از عرصه به این وسیعی بدون همراهی مردمی میسر نیست و می‌بایست با راهکارهای لازم شرایط را برای حضور آنها فراهم کرد. رودبارک و ابر ۲ هیرکانی استان سمنانمدیر کل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه از مجموع مناطق جنگلی ۵۸هزار هکتار جنگل‌های هیرکانی و پهن برگ شامل ابر و رودبارک است، ابراز داشت: ۱۴۴هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی را نیز جنگل‌های کویری و بیابانی در بر دارد که برای حفظ و حراست این حجم باید همه نیروها و نهادها به کار گرفته شود. حیدریان بابیان اینکه یکی از اقدامات موثر در راستای حفاظت از طبیعت ممنوعیت آتش افروزی در مهدی شهر است، تصریح کرد: یکی از دلایل نابودی جنگل‌ها آتش سوزی عمدی یا سهوی این مناطق است که باعث از بین رفتن گونه‌های ارزشمند این نواحی می‌شود. وی افزود: وجود پلاستیک و شیشه در طبیعت همانند ذره بین عمل کرده و باعث آتش سوزی‌های گسترده می‌شود بنابراین اطلاع رسانی هر چه بیشتر با همراهی رسانه‌ها می‌تواند در حفظ و حراست از جنگل‌ها سهیم باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
ترامپ ناگهان جنگ تجاری خود با چین را تشدید و اعلام کرد ۱۰ درصد عوارض بر ۳۰۰میلیارد دلار دیگر از واردات چین اعمال می‌کند. به این ترتیب بازارها دچار آشفتگی شدند و شاخص‌های عمده آسیا و همچنین بازار سهام آمریکا سقوط کردند. قیمت جهانی نفت هم بیش از ۷ درصد سقوط کرد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال به حدود ۶۱ دلار در هر بشکه رسید. ادوارد الدن، یک مقام ارشد در شورای روابط خارجی آمریکا گفت: «جنگ تجاری با چین شکست خورده است و ترامپ بر یک استراتژی شکست خورده اصرار دارد. هدف کلی وضع عوارض مجبورکردن چین برای ایجاد تغییرات ساختاری در اقتصادش بود ولی ترامپ در رسیدن به این هدف شکست خورده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
این عوارض جدید که به گفته ترامپ بعدها به بیش از ۲۵ درصد می‌رسد، از اول سپتامبر بر لیستی از کالاهای چینی وارد می‌شود. به این ترتیب بازارها دچار آشفتگی شدند و شاخص‌های عمده آسیا و همچنین بازار سهام آمریکا سقوط کردند. قیمت جهانی نفت هم بیش از ۷ درصد سقوط کرد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال به حدود ۶۱ دلار در هر بشکه رسید. اقتصاددان‌های آمریکا انتظار یک عکس العمل متناسب را از طرف چین دارند، یعنی عوارض بیشتر بر کالاهای آمریکایی. هدف کلی وضع عوارض مجبورکردن چین برای ایجاد تغییرات ساختاری در اقتصادش بود ولی ترامپ در رسیدن به این هدف شکست خورده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
قائم مقام سازمان آتش‌نشانی افزود: از سوی دیگر گرمای زودهنگام هوا امسال موجب شروع تغریبا ۱ ماهه زودتر آتش سوزی‌ها در استان قزوین شد به طوری که هر سال آتش سوزی‌ها در استان قزوین از اواخر خرداد و اوایل تیرماه آغاز میشد که امسال اولین رخداد آتش سوزی در اوایل خرداد ماه اتفاق افتاد. امسال ۱۵ هکتار از باغستان‌های سنتی قزوین در آتش سوختقائم مقام سازمان آتش‌نشانی قزوین در خصوص آتش سوزی در باغستان‌های سنتی قزوین نیز گفت: امسال بین ۱۰ تا ۱۵ هکتار از باغستان‌های سنتی استان قزوین در آتش سوخت. قائم مقام سازمان آتش نشانی استان قزوین گفت: در موارد بسیار نادری صاعقه، گرمای بیش از حد هوا، وجودشیشه و ذره بین در طبیعت موجب آتش سوزی می‌شود. وی افزود: با این اقدامات از بخش وقوع تعداد قابل توجهی آتش سوزی در مکان‌های مختلف پیشگیری به عمل آمده است. جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین انتظار ما ورود مراجع قضائی و سختگیری با متخلفین است.

از توپ بازی تا آتش افروزی، مسجد امام اصفهان امنیت دارد؟! + فیلم

خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، در طول هفته‌های گذشته، خبرگزاری خبرآنلاین فیلم‌های متعددی از اقدامات غیر فرهنگی در جوار مسجد امام اصفهان منتشر کرد؛ از بازی‌های توپی و برخورد مکرر توپ با دیواره کاشیکاری شده مسجد امام و شیخ لطف الله تا بالا رفتن گردشگران از دیواره مسجد امام و ورود غیرقانونی به یکی از حجره‌های طبقه فوقانی مسجد جامع عباسی اصفهان. زمانی که از پلیس گردشگری میدان نقش جهان، جویای مکان حضور یگان میراث فرهنگی می‌شویم بیان می‌دارد که نیروهای یگان این ساعت از شب در این مکان حضور ندارند،. به واقع آیا حق با این پلیس جوان نیست؟! میراث فرهنگی چرا در ارتباط با این میدان تاریخی از ساده‌ترین روش‌های هشدار برای پیشگیری ازبروز حادثه غافل است و تنها توجیه‌های غیرقابل باور برای میراث دوستان از جمله ضرورت فرهنگ سازی در جامعه دارد؟! آقایان مسئول!
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
محسن رضایی در دیدار سونگ تائو، وزیر بین الملل حزب حاکم چین گفت: از همکاری‌های حزب حاکم چین با مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می‌کنیم. سفر شما از نظر تاریخچه روابط ایران و چین و نیز اوضاع منطقه‌ای وبین المللی بسیار مهم است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بنای ما ایجاد صلح و امنیت در منطقه است. رضایی با اشاره به طرح‌های توسعه همکاری بین کشورهای منطقه افزود: ما مدت‌ها به کمربند طلایی در منطقه آسیای جنوب غربی فکر می‌کردیم. وی افزود: می‌دانیم که مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش مهمی در سیاستگذاری و حکمرانی در ایران را ایفا می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
وی افزود: طرف اروپایی نباید صرفا به وعده و بیانیه اکتفا کند، آنها خیلی از تعهدتشان عقب هستند و باید تمام تعهدات عقب مانده را جبران کنند. حلقه بعدی گروه افراطی است که دور ترامپ را گرفته‌اند و به شدت سعی دارند که تنشی در منطقه بین ایران و ایالات متحده صورت گیرد. کشورهایی هم البته در منطقه به دنبال ایجاد تنش بین ایران و آمریکا بودند و وقتی متوجه شدند که این کار سودشان نیست مقداری در موضع‌شان تعدیل ایجاد کردند. وی تاکید کرد: بعضا برخی اقدامات نسجیده و خودخواهانه که از سوی گروه‌ها، افراد و قوا می‌بینیم از یک آدمی که بلوغ سیاسی دارد به دور است. تدبیر امروز در حوزه دیپلماسی بسیار مهم است که می‌تواند مانع از هرگونه تنش و حمله شود.
مهرمهر3 هفته قبل
پلیس هنگ کنگ مطابق قانون، جلوی جرائم خشونت آمیز را گرفته، این نه تنها حفاظت از ثبات اجتماعی هنگ کنگ بلکه صیانت از کرامت نظام قانونمداری هنگ کنگ است. در زمان مدیریت انگلستان بر هنگ کنگ، آیا ساکنان هنگ کنگ حق خودمختاری داشتند؟ فرماندار هنگ کنگ بالاترین مقام اجرایی این منطقه از سوی دولت انگلستان منصوب شد. در عین حال ارزش تولید داخلی هنگ کنگ از ۱٫۳۷ هزار میلیارد دلار هنگ کنگ در سال ۱۹۹۷ تا ۲٫۸۴ هزار میلیارد دلار هنگ کنگ در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت. مردم با این نشانه‌ها متوجه می‌شوند که رشته حوادث خشونت آمیز در هنگ کنگ با آزادی بیان و تجمع ساکنان هنگ کنگ هیچ ارتباطی ندارد، بالعکس، فعالیت‌های جنایتکارانه خشونت آمیز اقداماتی با همدستی نیروهای بیگانه است. هنگ کنگ یک بندر آزاد است، اما اوج گرفتن امواج نیروهای بیگانه در آن به هیچ وجه قابل تحمل نیست.
ایسناایسنا3 هفته قبل
روزنامه اسپانیایی «ال پاییس» درباره تنش‌های اخیر در خلیج فارس می‌نویسد: تشکیل ائتلاف بین المللی برای تضمین کشتیرانی در تنگه هرمز، به مثابه تماس با آتش نشانی پس از آتش افروزی است. به گزارش ایسنا، این روزنامه معتبر چاپ اسپانیا با انتشار گزارشی به قلم «لوییس باستس» تحولات این روزهای تنگه هرمز را پوشش داده و رخدادهای مربوطه را با «جنگ نفتکش‌های دهه ۷۰ میلادی» - که از آن تحت عنوان «سندرم هرمز» یادشده - مقایسه کرده و ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی این تنگه، به عبور روزانه ۲۱ میلیون بشکه نفت خام از این آبراه برای تامین سوخت کشورهای مختلف جهان پرداخته است. در این گزارش پس از اشاره به اقدامات اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز و توقیف نفتکش انگلیسی، تصریح شده است که اگر بخواهیم یک نفر مسوول برای فعال شدن مجدد «سندرم هرمز» معرفی کنیم، او کسی جز دونالد ترامپ نیست که کمر همت به نابودی همه دستاوردهای باراک اوباما از جمله توافق هسته‌ای و گشایش در روابط با ایران بسته است. نگارنده این گزارش تاکید کرده است رییس جمهور آمریکا در حال حاضر به دنبال تشکیل یک ائتلاف بین المللی برای «تضمین کشتیرانی در تنگه هرمز» است در حالیکه این اقدام دقیقا به مثابه تماس با آتش نشانی برای خاموش کردن شعله هایی آتشی است که خود برافروخته است. انتهای پیام
فارسفارس3 هفته قبل
نگارنده تاکید کرده است رئیس جمهور آمریکا حال به دنبال تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی برای تضمین کشتیرانی در تنگه هرمز است، در حالی که این اقدام دقیقا به مثابه تماس با آتش نشانی برای خاموش کردن شعله‌های آتشی است که خود برافروخته است. به گزارش فارس، در پی حمله به دو نفتکش در دریای عمان، آمریکا با متهم کردن ایران به دست داشتن در این حملات طرحی برای تشکیل یک ائتلاف نظامی در راستای حفاظت از کشتی‌های تجاری در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز به کشورهای مختلف ارائه کرد. بر این اساس، دولت آمریکا ایجاد ائتلافی دریایی برای «حراست از آزادی تردد» در خلیج فارس و تنگه هرمز را مطرح کرد. خبرگزاری رویترز اوایل تیرماه سال جاری به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نوشت این کشور در تلاش است تا ائتلافی دریایی متشکل از چند کشور برای «حراست از آزادی تردد» در خلیج فارس و تنگه هرمز تشکیل دهد. اخیرا یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفت که هدف این کشور از طرح جدید خود برای ایجاد ائتلافی جهت تأمین امنیت دریایی ایجاد ائتلاف نظامی علیه ایران نیست.

مقابله با جنون آتش

4+
کرد آنلاینکرد آنلاین4 هفته قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
دفعه دوم به خاطر سرقت از خانه‌ها البته پس از دستگیری ۱۰ روز زندان بودم که با سند آزاد شدم. اما بسیاری از افراد درگیر اختلال کنترل تکانه با وجود آگاهی از عواقب منفی کارشان، برای کسب لذت دوباره آن عمل مخرب را انجام می‌دهند. در نوع اختلال دزدی، فرد میل شدید و مداوم به دزدی دارد. برخلاف دزدهای حرفه‌ای که از فروشگاه‌ها دزدی می‌کنند، این افراد واقعا نمی‌خواهند چیزی داشته باشند و ارزش مالی چیزی که می‌دزدند، برای آنها اهمیتی ندارد، بلکه آن حس هیجان و برانگیختگی از عمل دزدی است که باعث این کار می‌شود. برای این افراد فرقی نمی‌کند که از چه کسی و کجا دزدی کنند حتی ممکن است از دوستان و محل کار خود نیز دزدی کنند.

بن بست طمع ورزی‌های متجاوزان به یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از صنعا‎؛ بیش از چهار سال از پایداری ملت یمن در دفاع از میهن می‌گذرد، دستاورد متجاوزان در این مدت، سرافکندگی و عقب نشینی بود. نقش سعودیها در این جنگ، بمباران بود و امارات هم مهندسی جذب و آموزش مزدوران داخلی و خارجی را بر عهده داشت. نتیجه این طمع ورزی‌ها، بن بست بود. در مقابل، دشمن برای زمین گیر کردن ملت یمن، اهداف بازدارنده‌ای ندارد، مگر، تکرار بمباران مناطق بمباران شده که دیگر کارساز نیست. ابوظبی به این نتیجه رسیده که ادامه جنگ زیانبار یمن، فقط یک ماجراجویی بی نتیجه است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
گروه سیاست نامه نیوز: تحلیل و خبر سیاسی اینکه حامیان اصلاح طلب دیروز حسن روحانی امروز برعکس دو سال پیش او را توصیه به استعفا می‌کنند. آنها این استدلال را دارند که فضای روحانی، فضای مذاکره است و الان دیگر استراتژی‌های او جواب نمی‌دهد و کشور در حالت سکون مانده است. دولت‌هایی که می‌بییند سیاست‌های آنها بر خلاف جریان آب است و به همین خاطر کنار می‌روند تا دولتی جدید کار را به دست بگیرد. بطحایی اظهار کرد: کسی که می‌گوید حسن روحانی باید استعفا دهد، معنای کلامش این می‌شود که «روحانی بین زمین و آسمان کشور را رها کند و برود». یا این حرف ناشیانه، ناآگاهانه، نادانی و بی سیاستی است یا و از روی حب و بغض و کینه شخصی.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
‌‌‌دو پهلو ‌حرف ‌زدید! ‌ منظورتان ‌این ‌است ‌که ‌مدیران‌ پرسپولیس ‌قدر ‌شما‌ را ‌ندانستند؟ فقط این را می‌گویم؛ من ۴ سال مثل یک آتش نشان عمل کردم! من در این ۴ سال بسیاری از آتش‌ها را خاموش کردم یا اجازه ندادم آتشی شعله ور شود. ۴ سال به خاطر آرامش و موفقیت پرسپولیس تمام آتش‌ها را خاموش کردم و این رسمش نبود. ‌‌‌به ‌نظر ‌می ‌رسد ‌بیشتر ‌از ‌مدیران ‌باشگاه ‌شاکی ‌باشید. ‌ درست ‌است؟ من ۴ سال جام و افتخار کسب کردم. برای کالدرون و هواداران پرسپولیس در فصل آینده بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، قدرت الله مهدیخانی روز جمعه افزود: یکی از این پرونده‌ها مربوط به آتش افروزی در زمین‌های کشاورزی حاشیه آزادراه قزوین - زنجان است که دود حاصل از آن منجر به تصادف در آزادراه، کشته شدن ۲ نفر و مجروحیت ۲۵ تن شده بود. وی اضافه کرد: پرونده دیگر مربوط به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است که فردی را به علت آتش سوزی اراضی جنگلی در طارم سفلی به مراجع قضائی استان معرفی کرده است. مهدیخانی با بیان اینکه مساحت آتش سوزی‌ها در استان قزوین به ۲۶۰ هکتار رسیده است، اظهار داشت: در سال ۹۷ مساحت کل آتش سوزی‌های اراضی استان حدود ۱۰۰ هکتار بود که این رقم در سال جاری چندین برابر شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین همچنین گفت: سال گذشته از اواسط تیرماه شاهد آتش سوزی در اراضی دشت قزوین بودیم که امسال با توجه به افزایش بارندگی و رشد سرسام آور علفزارها آتش سوزی‌ها از اواخر اردیبهشت ماه شروع شده است. مهدیخانی ۹۰ درصد عامل آتش سوزی را خطای انسانی برشمرد و گفت: با وجود هشدارهای متعدد به کشاورزان برای خودداری از آتش زدن باقی مانده محصول، متأسفانه آنها توجهی نکرده و آتش زدن باقی مانده محصول را همانند کود طبیعی برای تقویت خاک می‌دانند.

به انتهای لیست رسیدید