آتش افروزی

آتش افروزی

مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قریب به ۴۸ ساعت از اعلام یکباره و بی مقدمه خبر اصلاح قیمت بنزین می‌گذرد، مردم ایران هنوز در شوک ناشی از این افزایش هستند. نیروهای انتظامی هم سعی در مدیریت این اعتراضات مسالمت آمیز داشتند. غارت فروشگاه‌ها و به آتش کشیدن خودروهای شهروندان از دیگر اتفاقات تلخ چند ساعت گذشته در چند نقطه ایران است. بهبهان، قائمشهر، کازرون، اسلامشهر و شهریار دیگر شهرستانهایی هستند که گزارش‌ها حکایت از انحراف اعتراضات مردمی به سمت خشونت و تخریب اموال عمومی یا آسیب رساندن به اموال شهروندان دارد. در این میان فقدان اطلاع رسانی دقیق دولتی‌ها از ابعاد مختلف طرح اصلاح قیمت بنزین و نیز طرح اعطای حمایت‌های معیشتی کاملا محسوس است و به نظر می‌رسد خلاء آن در مقطع کنونی تنها با مواجه مستقیم رئیس جمهور و به میدان آمدن وی قابل جبران است.
برنابرنا1 روز قبل
طبق اعلام این رسانه اسرائیلی، قدرت انفجاری این موشک اسرائیلی‌ها را شگفت زده کرد به این دلیل که میزان تخریب آن بسیار بیشتر از سایر موشک‌های شلیک شده از غزه به اسرائیل بود. این کانال صهیونیستی همچنین اذعان کرد قدرت فناوری جهاد اسلامی در حوزه ساخت موشک از برخی جهات پیشرفته‌تر از قدرت فناوری جنبش حماس است. دور جدید درگیری‌ها میان مقاومت فلسطین و اسرائیلی‌ها از سه شنبه گذشته (۲۱ آبان) آغاز شد. در پی حمله جنگنده‌های این رژیم به ساختمانی در شرق غزه، «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان جهاد اسلامی و همسرش به همراه شماری از فلسطینیان به شهادت رسیدند. رسانه‌های منطقه‌ای و اسرائیلی گزارش دادند که جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی این حملات بیش از ۴۰۰ موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرده است.
مهرمهر2 روز قبل
امام جمعه اردستان گفت: حضرت امام صادق (ع) توانست در زمانی که همه جا را خفقان فرا گرفته بود بیش از چهار هزار شاگرد را برای اسلام تربیت کند. وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه اردستان با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به اصفهان ابراز داشت: مردم می‌توانند در این سفر مشکلات شهرستان خود را به ایشان انعکاس دهند. حجت الاسلام دهشیری بیان داشت: رئیس جدید قوه قضائیه با گامهای استوار آمده است و در هدف خود هم این مطلب را بیان داشته است که تلاش می‌کند تا تا طعم عدالت را در جامعه به مردم بچشاند. مبارزه با فساد به صورت جدی آغاز شده استوی افزود: تمام مردم از فعالیتهای جدید قوه قضائیه راضی هستند که این امر نشان می‌دهد که مبارزه با فساد بصورت جدی آغاز شده است. حجت الاسلام دهشیری با اشاره به وفات علامه طباطبایی و روز کتاب و کتاب خوانی تاکید داشت: باید سعی کنیم با مراجعه به کتابخانه‌ها و عضویت رایگان از این گنجینه ارزشمند استفاده کنیم.
مهرمهر2 روز قبل
با بررسی چهار دهه گذشته موارد متعددی را برای لزوم باور به اهمیت مسئله وحدت می‌توان ذکر کرد اما شاید هیچگاه به اندازه سال‌های اخیر و شرایط کنونی جهان اسلام زمینه برای سنجش کارایی ایده وحدت و پرهیز از اختلافات فراهم نبوده است. سهم پررنگ اختلافات مذهبی در به وجود آمدن نزاع بین مسلمانان نشان دهنده پی بردن دشمنان به کارکرد و اهمیت وحدت در بین مسلمین و تلاش برای تعمیق اختلافات و عدم تحقق حداکثری وحدت اسلامی است. اگرچه در این زمینه توفیقات مختلفی را کسب کرده‌اند اما از سوی دیگر امروز گفتمان وحدت و کارکرد آن قائلان بیشتری پیدا کرده است. شاید بارزترین میدان برای سنجش کارایی ایده وحدت و میزان صداقت قائلین به آن، میدان مبارزه برای آزادی قبله اول مسلمین باشد. حال باید به این نکته اشاره کرد که گفتمان مقاومت و تاکید بر مبارزه با اشغالگری و استکبار و تلاش برای آزادی خاک و مال و اندیشه کشورهای اسلامی از قدرت‌های فرامنطقه‌ای اصلی‌ترین موتور محرکه برای تحقق ایده وحدت است.
رکنارکنا2 روز قبل
ساخت حساب کاربری جعلی یکی از آفت‌های دنیای مجازی است، بسیاری از مردم در دنیای مجازی به دنبال ساخت هویتی مجازی هستند تا با آن کار‌های مختلفی را انجام دهند. اصلی‌ترین دلیل ساخت حساب کاربری شناخته نشدن و تمایل به انجام کار‌هایی است که با هویت واقعی خود از انجام آن شرم داریم. تعداد اکانت‌های جعلی حذف شده در ۶ ماهه اخیر بیش از ۳٫۲ میلیارد بوده که رقم قابل توجهی است. البته تمام این اکانت‌های جعلی در مرحله اول ساخت و قبل از تبدیل شدن به حساب کاربری فعال شناسایی و حذف شدند. مدیران این شبکه اجتماعی پیشتر نیز اعلام کرده بودند که در قبل از ۶ ماه اخیر، حدود ۳ میلیارد حساب کاربری جعلی را حذف کرده بودند.
مهرمهر3 روز قبل
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وحدت امت اسلامی تصریح کرد: مسأله وحدت یک مسأله استراتژیک، مهم و ضروری است. این سخن به معنای نادیده انگاشتن اختلافات نیست، اما امت اسلامی آنقدر در اصول اساسی با یکدیگر اشتراکات دارد که بستری برای تفرقه و جنگ‌افروزی باقی نمی‌ماند. هدف استکبار آن است که امت اسلامی متحد و یکصدا نشود. عزیزان هوشیار باشید و ضمن مقابله با تعداد اندکی اغتشاش‌گر و آشوب‌طلب، راه تفرقه و ضربه به وحدت امت اسلامی را سد کنید. نگذارید هیچ جریان و جناحی، امنیت و وحدت کلمه امت اسلامی را خدشه دار کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاین تظاهرات اعتراضی در حالی روز گذشته برگزاری شد که ارزش واحد پولی شیلی به پایین‌ترین میزان رسیده است. در تظاهرات این شهر نیز درگیری هایی میان معترضان و نیروهای پلیس رخ داد. ایگناسیو بریونس وزیر دارایی شیلی ضمن اشاره به کاهش ارزش پولی این کشور گفت: این نشانه نگرانی است که ما با دقت آن را رصد می‌کنیم. حدود ۸۰ هزار نفر در سانتیاگو حضور یافتند و ۱۰۰ سازمان خواستار اعتصاب عمومی در شیلی شدند. پس از هفته‌ها اعتراض و تظاهرات خشونت بار، اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جنبش اعتراضی شیلی از حمایت ۷۵ درصد از مردم این کشور برخوردار است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری مرکوپرس اروگوئه گزارش داد، این تظاهرات اعتراضی در حالی روز گذشته برگزاری شد که ارزش واحد پولی شیلی به پایین‌ترین میزان رسیده است. در تظاهرات این شهر نیز درگیری هایی میان معترضان و نیروهای پلیس رخ داد. ایگناسیو بریونس وزیر دارایی شیلی ضمن اشاره به کاهش ارزش پولی این کشور گفت: این نشانه نگرانی است که ما با دقت آن را رصد می‌کنیم. پس از هفته‌ها اعتراض و تظاهرات خشونت بار، اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جنبش اعتراضی شیلی از حمایت ۷۵ درصد از مردم این کشور برخوردار است. «میشل باشلت» رئیس جمهوری سابق شیلی این لایحه را تقدیم کنگره کرده بود.

کوتاهی شهرداری آبادان چیزی نمانده بود که خانه‌ای را در آتش بسوزاند + فیلم

رکنارکنا4 روز قبل
در برسی‌های به عمل آمده مردی میانسال که عمو مسلم نام دارد و صاحب خانه بود گفت: حدود ۲ هفته پیش نیروهای شهرداری درختان خانه را بریده ودر کنار منزلمان رها کردند و قرار بود که ۲ساعت بعد بیایند وتنه و شاخه‌های درختان را باخود ببرند. وی در ادامه گفت: فرزندم نیز چند روز پیش با مهندس حمیدپور شهردار آبادان درخصوص جمع آوری شاخه‌ها و برگ‌ها صحبت کرده بود و او نیز قول داده بود که همان لحظه نیروهایش اقدام به جمع آوری خواهندکرد. عمومسلم ادامه داد، روز گذشته تقریبا ساعت ۵ غروب درون خانه حس خفگی به ما دست داد و تمام خانه پر از دود شد. بلافاصله به درون حیاط آمدیم ومشاهده نمودیم که شاخه‌ها و برگ‌ها آتش گرفتند و دیوار ساختمانمان نیز درحال سوختن است که با کمک همسایگان تلاش کردیم تا آتش را خاموش کنیم که خیلی زود آتش نشانی در محل حاضر و آتش را مهار کرد. علی رنجکشبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| آیت‌الله محسن اراکی – دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی – امروز یکشنبه (۱۹ آبان ماه) در تشریح فعالیت‌های سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: اکنون که در آستانه برگزاری سی‌و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی قرار داریم می‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر وحدت و جریان‌های وحدت گرا پیشرو و موفق بوده‌ایم. امروز جمهوری اسلامی مرکز اصلی وحدت جهان اسلام و مرکز تپش قلب جهان اسلام است. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی نمادی از این دریای خروشان است. وجه تمایز کنفرانس وحدت اسلامی امسال با سال‌های گذشتهاو گفت: آنها می‌خواستند با این تحریم‌ها جمهوری اسلامی را به انزوا بکشانند اما برپایی این کنفرانس تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند. ستاد کنفرانس وحدت از ابتدای سال ۹۸ با تشکیل هفت کمیته کار خود را آغاز کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، آیت‌الله محسن اراکی – دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی – امروز یکشنبه (۱۹ آبانماه) در تشریح فعالیت‌های سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: اکنون که در آستانه برگزاری سی‌و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی قرار داریم می‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر وحدت و جریان‌های وحدت گرا پیشرو و موفق بوده‌ایم. امروز جمهوری اسلامی مرکز اصلی وحدت جهان اسلام و مرکز تپش قلب جهان اسلام است. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی نمادی از این دریای خروشان است. وجه تمایز کنفرانس وحدت اسلامی امسال با سال‌های گذشتهوی گفت: آنها می‌خواستند با این تحریم‌ها جمهوری اسلامی را به انزوا بکشانند اما برپایی این کنفرانس تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند. ستاد کنفرانس وحدت از ابتدای سال ۹۸ با تشکیل هفت کمیته کار خود را آغاز کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
«سباستین پینرا» رئیس‌جمهوری شیلی اعمال خشونت علیه معترضان شیلیایی را پذیرفت، اما پلیس یا ارتش را مسئول آن ندانست. ایرنا: «سباستین پینرا» رئیس‌جمهوری شیلی اعمال خشونت علیه معترضان شیلیایی را پذیرفت، اما پلیس یا ارتش را مسئول آن ندانست. به گزارش خبرگزاری رویترز از سانتیاگو، ‌ وی گفت که هر گونه اقدام خشونت بار مورد تحقیق و پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. وی در عین حال تاکید کرد که دولت، پلیس و نیروهای مسلح همواره متعهد به احترام به حقوق بشر بوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل متحد نیز استفاده فزاینده پلیس شیلی از اهرم زور و خشونت علیه معترضان را محکوم کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی (مورد پذیرش بین المللی) روسیه را به دامن زدن به درگیری در کشورش و تلاش برای بازگرداندن بقایای رژیم معمر قذافی متهم کرد. ایرنا: وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی (مورد پذیرش بین المللی) روسیه را به دامن زدن به درگیری در کشورش و تلاش برای بازگرداندن بقایای رژیم معمر قذافی متهم کرد. وی یادآورشد که حمله «خلیفه حفتر» به شرق لیبی زمینه مناسبی را برای گروه تروریستی داعش و بازسازی نیروهایش فراهم ساخت. وی با متهم کردن مسکو به آتش افروزی در لیبی افزود که روسیه به جای یافتن راه حل، بحران را تشدید کرده است. وزیر کشور دولت وفاق ملی ادامه داد که آمریکا باید به اخلاق و قانون در قبال لیبی پایبند باشد زیرا شریکی نیرومند در سرنگونی رژیم پیشین بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: پیام مازند - ساری – رئیس دفتر مقام معظم رهبری با گرامیداشت هفته وحدت گفت: هرکس برای اختلاف افکنی بین مسلمانان اقدام، حرکت و آتش افروزی کند خائن است. وی با گرامیداشت آغاز هفته وحدت ادامه داد: نامگذاری هفته وحدت ابتکار جالبی است زیرا از شیوه‌های دشمنان این است که بین مسلمانان و تشییع اختلاف ایجاد و تفرقه افکنی کنند و افراد نادانی به این تفرقه دامن می‌زنند. محمدی گلپایگانی گفت: طبق نظر رهبری امروز هر کس در جهت این اختلاف و آتش افکنی حرکت و دیگران را تحریک کنند یقینا خائن است و رهبری اجازه نمی‌دهند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد شود. رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: اجازه نمی‌دهند یک نفر نادان مسائل تفرقه آمیز را تکرار کنند. رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: بدانید که نمی‌توان مردم را با اموال راضی کرد و باید رضایت مردم با اخلاق نیکو و حسن خلق جلب کرد و مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مرکزی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: افول آمریکا با ظهور انقلاب اسلامی شروع شده و در گام دوم انقلاب این افول با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند. سیدمحمد حسینی در تجمع یوم‌الله ۱۳ آبان در مصلی بیت‌المقدس اراک اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، امروز افول آمریکا شروع شده و آمریکا نسبت به ۱۰ سال پیش ضعیف‌تر شده، در حالی که ایران هر روز قوی‌تر شده است. افول آمریکا با ظهور انقلاب اسلامی شروع شده و در گام دوم انقلاب این افول با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند. جنایت‌های آمریکا نشان داد که آمریکا به هیچ کس حتی دوستان و هم پیمانان خود رحم نمی‌کند. وی اضافه کرد: امروز اندیشکده‌های آمریکایی نیز خودشان بیان می‌کنند که آمریکا رو به افول است که بدهی بیش از ۲۱ تریلیون دلاری آمریکا و سهم ناچیز آن در اقتصاد دنیا مصداق این افول است.
مهرمهر1 هفته قبل
درس‌ها و عبرت‌های فراوانی در تاریخ این کشور وجود دارد که بر مبنای آن روزهای ملی را گرامی می‌داریم. وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با آمریکا که فقط زبان زور می‌فهمد، باید با قدرت رفتار کرد. وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب آشنایی جوانان با تاریخ معاصر است. حسینی بیان کرد: ایستادگی ملت در مقابل ابر قدرتی مانند آمریکا نشان از عمل کردن درست به وظیفه در این حوزه است. با توجه به افول آمریکا باید فرهنگ جهاد و مقاومت را در کشور ترویج و نهادینه کنیم که البته دیگر ملت‌ها نیز آن را دنبال کرده‌اند.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
این مرجع بزرگ تقلید اضافه کرد: شاید سوریه تا ۵۰ سال آینده توان بهسازی و بازسازی ویرانی‌های خود را نداشته باشد و در عراق و دیگر کشورها هم آتش تکفیری‌ها، دامن اهل تسنن و تشیع را فرا گرفته است. وی تاکید کرد: اسلام تکفیری با روح و جسم اسلام واقعی سازگار نیست لذا باید با اطلاع‌رسانی صحیح، انحراف این فرقه‌ها را از اسلام مشخص کرد تا کسی جذب این فرقه‌ها نشود. استاد حوزه علمیه قم افزود: با برگزاری کنگره‌های بزرگ اسلامی در ۲ سال اخیر در قم جلب و جذب در داعش و گروه‌های تکفیری و امثال آن کمتر شده که این نشان از تاثیرگذاری کارهای فرهنگی دارد. آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: تکفیری‌ها و وهابیت طرفدار واقعی اسلامی نیستند و در چچن هم در اجتماع بزرگ علمای اهل سنت به صراحت این گروه‌ها جدای از اسلام و مسلمانان معرفی شدند. این مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: با آگاهی بخشی بیشتر به مردم و تداوم برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی باید ریشه تکفیری‌ها را بر کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون به دلیل مدیریت خوب و قوی نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه شاهد آرامش و امنیت در منطقه بودیم اما نظام استکبار جهانی همواره به دنبال آتش افروزی در منطقه و کشورهای اسلامی هستند. جاسمی بیان کرد: بصیرت و آگاهی ملت عراق در این برهه کنونی ضرورت اساسی دارد و باید این بصیرت منجر به این شود که این اختلاف‌ها و درگیری‌های داخلی در عراق و لبنان روز به روز کمرنگ و برطرف شود. وی با بیان اینکه امام خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش فرمودند «به دلسوزان عراق و لبنان توصیه می‌کنم اولویتشان را علاج ناامنی قرار دهند» بیان کرد: به فرموده ایشان مردم این کشورها مطالبات به حقی دارند که فقط در چارچوب ساختارهای قانونی قابل تأمین است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر انقلاب اسلامی تنها راه مقابله با توطئه دشمنان را بصیرت دانستند و فرمودند نباید به دشمن اعتماد کرد، از تحرکات دشمن نباید لحظه‌ای غفلت کرد، به پیروزی‌ها غره نشویم، و نیروهای مسلح باید آمادگی لازم برای مقابله با فتنه را داشته باشند. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه اظهار داشت: کار حسینی‌وار امروز ایستادگی ملت مسلمان ایران در مقابل دنیای پوشالی نظام استکبار جهانی است. علما با بیان اینکه در روز ۱۳ آبان‌ماه نیز سالروز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۴۳، کشتار دانش‌آموزان در دانشگاه تهران در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی در سال ۵۸ است بیان کرد: باید در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه و روز مبارزه با استکبار جهانی حضور جدی و شکوهمند داشته باشیم. وی با اشاره به هشتم ماه ربیع‌الاول و سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام زمان عصر (عج) گفت: بنابر فرمایشات امام خمینی ره و امام خامنه‌ای هیچگاه نباید سلاح مبارزه با استکبار جهانی بر زمین گذاشته شود. وی با اشاره به اینکه در این اغتشاشات اخیر در لبنان و عراق به راحتی نفوذ نیروهای آمریکایی و عربستان سعودی قابل مشاهده است گفت: بصیرت و آگاهی و حفظ امنیت تنها راهکار نجات این ملت‌های مسلمان است. انتهای پیام/

گفتگو با بدشانس‌ترین زندانی تهران / دوست دردسرساز او خالکوبی رنگی دارد + عکس و فیلم

رکنارکنا2 هفته قبل
بدین ترتیب مرد جوان که هدف آتش قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل و تحقیقات برای دستگیری ۲ مرد جوان کلید زده شد. سابقه داری؟ بله، ۲۱ بخاطر مواد مخدر، همراه داشتن گاز اشک آور و مظنون به سرقت به زندان رفتم. چند سال زندان بودی؟ ۷ سال و همه این سوابق تنها بخاطر مواد مخدر بوده و هیچ خلاف دیگری نکرده‌ام. از چند سالگی مواد مصرف می‌کنی؟ ۱۰ سالگی تریاک می‌کشیدم. روزانه چقدر مواد مصرف می‌کنی؟ هر چقدر که مواد به من برسد مصرف می‌کنم.
برنابرنا3 هفته قبل
با وجود اندوه و مصیبتی که پسر کاترینا برایش ایجاد کرده، او هنوز با فرزندش مسامحه می‌کند و سعی دارد تا فرزند خود را یک بیمار روحی و روانی جلوه بدهد و می‌گوید با وجود این تراژدی غمبار هنوز کایل را دوست دارد. اما خواهر کاترینا که سامانتا نام دارد و فرزندش را نیز در این آتش سوزی از دست داده، خواستار …به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پسر بچه‌ای به نام «کایل الوود» نه ساله با اتهام قتل درجه یک مواجه است. او متهم است که در خانه‌ای در ایالت ایلینوی ایالات متحده آمریکا، عمدا آتش روشن کرده و منجر به مرگ پنج تن از اعضای یک خانواده شده است. در طول محاکمه، وکیل مدافع او مجبور شده بود تا برخی از اصطلاحاتی را که قاضی به کار می‌برد، از جمله قتل عمد و … که برای یک کودک قابل درک نیست را برای او توضیح بدهد. کایل با اتهام قتل درجه یک روبه روست، زیرا با آتش افروزی اش، اعضای خانواده از جمله نامزد مادرش «جیسون وول» ۳۹ ساله، مادربزرگش «کاترین مواری» ۶۹ ساله، و برادران ناتنی اش «آریل» یک ساله و «دایمون» دو ساله و دختر خاله دو ساله‌اش کشته بشوند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از جزیره قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه سران برخی از حکام کشورهای اسلامی ازگفتار و سیره پیامبر فاصله گرفته‌اند اظهار داشت: متاسفانه مشاهده می‌شود سران این کشورهای بدنبال فتنه‎گری و آتش افروزی و برادرکشی هستند. وی با اشاره به آیه «اشدآءعلی الکفار رحمآء بینهم» افزود: حکام و سران کشورهای که فقط نام اسلام را با خود به یدک می‎کشند، به‌جای اینکه پشتیبان مسلمانان باشند و با دشمنان اسلام برخورد کنند، در حال جنگ افروزی و تضعیف کشورهای اسلامی هستند. حجت الاسلام تارم با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید با یکدیگر متحد و در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی و با قاطعیت با آنها برخورد نمایند تصریح کرد: فتنه‌گری برخی از سران کشورهای به ظاهر اسلامی در گذشته در لبنان، یمن، عراق و امروز در سوریه شاهد هستیم و در کل همه این آتش افروزی و فتنه‌گری برخواسته از طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی برای تضعیف کشورهای اسلامی است. وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی حامی و دوست کشورهای اسلامی است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی پیش از این نشان داده در برابر ابرقدرت ایستادگی کرده و با پیشرفت‌هایی که حاصل شده بدون هیچ گونه منت و چشم داشتی، حاضر است به کشورهای اسلامی و مسلمانان کمک و از آنها حمایت کنند. انتهای پیام/ ت
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ مراسم اربعین امسال نیز به مانند سال‌های گذشته، علی‌رغم کثرت خیره‌کننده زوار حسینی، در نهایت امنیت برگزار شد؛ امنیتی مثال‌زدنی که به برکت نگاه ویژه ائمه اطهار علیهم‌السلام و همچنین همکاری دولت‌های دوست و هم‌پیمان و دو ملت متحد ایران و عراق حاصل شد. این حرارتی که مشتاقان امام حسین (ع) ایجاد کردند استکبار را ذوب خواهد کرد. بیشترپیام رحمانی‌فضلی به وزیر کشور عراقعبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی به «یاسین طاهر حسن یاسر الیاسری» وزیر کشور عراق، از خدمات و اقدامات دولت و ملت این کشور در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی قدردانی کرد. بیشتراربعین؛ نمایش وحدت دنیای اسلاماسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور صبح روز شنبه ۲۷ مهر و در جریان زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق به صورت تلفنی ‌گفت‌وگو کرد. وی در این مکالمه تلفنی ضمن قدردانی از زحمات دولت و ملت عراق در میزبانی از زائران اربعین حسینی تاکید کرد: این مراسم به نمایشی از قدرت، استحکام و وحدت دنیای اسلام تبدیل شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
یک لایه اجتماعی و یک لایه سیاسی- امنیتی یا به عبارتی، مهندسی «غربی- عبری- عربی» آشوب. بنابراین در همان آغاز این فتنه پیچیده، آب بر آتش تفرقه و تنش ریخت و گفت: "باید با مسئولیت‌پذیری سخن گفت. برخی در دولت و گروهها می‌خواهند از مسئولیت شانه خالی کرده و مسئولیت را دوش دیگران بیاندازند. شایسته نیست برخی که در همه دولت‌ها حضور داشتند؛ اکنون سوار بر موج شده و مطالبه مبارزه با فساد کنند. از کناره‌گیری دولت حمایت نمی‌کنیم و دلیل آن هم این است که امکان ندارد دولت جدید طی یک سال تشکیل شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد شهر صور ساعات سخت و سنگینی را می‌گذراند و نزدیک بود تا وارد تونلی شود که هیچکس نمی‌داند که چگونه و به کجا ختم می‌شد. اوضاع به تدریج رو به وخامت رفته تاجایی که راه‌های اصلی به صور بسته شده و تعداد تظاهرات‌کنندگان نیز روبه افزایش بود. تلاش‌ها برای تحریک ناآرامی‌ها در شهر صور٬ بعدازظهر جمعه جایی که تظاهرات‌کنندگان در مقابل استراحتگاه توریستی در صور جمع شده و اقدام به شکستن وروردی‌های آن و آتش زدن لاستیک‌ها در آنجا کردند به اوج خود رسید. لازم به ذکر است که تظاهرات در صور نیز مانند سایر مناطق لبنان زیاد و کاملا به‌حق است. آنها از درد و رنج‌های یک عمر نظام سیاسی قبیله‌ای در لبنان صحبت کرده و خواستار بازگرداندن اموال غارت‌شده خود هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایران برای رسیدن به اهداف خود که مشارکت و همکاری تمامی کشورهای منطقه برای توسعه و برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه است، طرح‌ها و ابتکارات مهمی را ارایه کرده است. به هر ترتیب، ایران امیدوار است که کشورهای منطقه تحت تاثیر سیاست ایران هراسی قرار نگرفته و دست دوستی و برادری ایران را بفشارند. بسیار مهم است که کشورهای منطقه با مشاهده تحولات جاری، به نیات پلید دشمنان صلح، ثبات و امنیت منطقه ما پی برده و با بهره گیری از روش‌های کم هزینه و مسالمت آمیز به حل اختلافات خود مباردت ورزند. اینک رهبران کشورهای منطقه بیش از هر زمان دیگری در امور منطقه مسؤولیت دارند و تدبیر آنها می‌تواند منافع همۀ منطقه را در پی داشته باشد. برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه، توسعه را به ارمغان خواهد آورد و همه مردمانمان از آن بهره مند خواهند شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهردار منطقه ۲۲ تهران در یک نشست خبری درباره به آتش کشیده شدن عرصه‌های طبیعی بوستان چیتگر واقع در غرب تهران توسط گروهی از افراد توضیح داد. علی نوذرپور، درباره آتش سوزی‌های بوستان چیتگر می‌گوید: آتش سوزی هایی که صورت می‌گیرد به دلیل رشد خوب علف‌ها در ابتدای امسال بود. شهردار منطقه ۲۲ تهران توضیح می‌دهد: برخی از آتش افروزی‌ها تعمدی است که ما الان نمی‌توانیم حکم قطعی بدهیم. به جز در روز انتخابات شورایاریها که ما درگیر بودیم، آتش سوزی بزرگی صورت گرفت و حتی ماشین آتش نشانی هم آمد و به واسطه سرعتی که داشت، واژگون شد. آتش سوزی گسترده بعد از آن نداشتیم و بعضا آتش سوزی‌ها مربوط به پوشش علف در عرصه‌های ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در نتیجه تهران می‌بایستی که با درایت و به دور از هرگونه احساسی عمل کردن و دور اندیشی نسبت به چنین مساله‌ای عمل نماید. چون چنین عملی دنباله همان تحرکاتی است که رژیم صهیونیستی در سوریه در حمله به مواضع ایران داشت تلقی نماید. در چنین چارچوبی ایران می‌تواند عکس‌العمل از خود نشان دهد. رژیم صهیونیستی موجودیت خود را در خطر می‌داند. سفر عمران‌خان به منظور نزدیکی میان ایران و عربستان و انتقال پیام ریاض به تهران می‌تواند مثبت تلقی گردد.
برنابرنا1 ماه قبل
وزیر بهداشت در خصوص مطرح شدن مباحث دارو در این اجلاس، گفت: هیچ اجلاسی در نشست‌های سازمان بهداشت جهانی نیست که در آن بحث دارو مطرح نشود و داروهای اساسی و شیوه‌های تامین آن به ویژه برای گروه‌های آسیب پذیر در تمامی نشست‌های سازمان بهداشت جهانی مطرح می‌شود. وزیر بهداشت در خصوص تاثیرات برگزاری این اجلاس برای ایران، گفت: از چند منظر باید به اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی به میزبانی تهران نگاه کنیم. وزیر بهداشت یاد آور شد: برگزاری اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در تهران می‌تواند به انتقال تجارب موفق و اثرگذاری در نظام سلامت کشورها، کمک کند. دستاوردهای مراقبت‌های اولیه بهداشتی ایران قابل عرضه به کشورهای دیگر است و با کمک‌های سازمان جهانی بهداشت و یونیسف می‌توان شاهد تداوم این خدمات در آینده باشیم. وی در خصوص میزان همکاری ایران با سازمان بهداشت جهانی و منافع آن برای کشور، گفت: ایران کشوری نیست که دنیا بتواند ما را نادیده بگیرد و یکی از موفق‌ترین کشورهای منطقه در دستاوردهای بهداشتی هستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
زنان و دختران ایرانی با حضور آرام، منظم، شاد، پرهیجان، امن و برابر و متین خودشان دو گل دیگر هم به دو دروازه زدند. جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای میانجیگری که توأمان ضامن برچیدن تهدید از ترکیه و در عین حال حفظ تمامیت سرزمینی سوریه بر اساس قوانین بین‌الملل باشد، اعلام می‌کند. با آگاهی از این مسأله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. چون چنین عملی دنباله همان تحرکاتی است که رژیم صهیونیستی در سوریه در حمله به مواضع ایران داشت تلقی نماید. وقتی مقام معظم رهبری از عمق راهبردی انقلاب اسلامی سخن می‌گویند به‌طور واضح از نگرش و رویکرد تمدنی انقلاب اسلامی سخن می‌گویند.

به انتهای لیست رسیدید