آتش سوزی

آتش سوزی مرگبار در بنگلادش‎

9+
مهرمهر2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد ماروایت خبرفوری از زندگی‌هایی که به گل نشستند/ «او» که آمد، انگار آخرالزمان شدواکنش هادی غفاری به صحبت‌های جنجالی سعید قاسمی/ امثال ایشان خاله خرسه‌هایی هستند که انقلاب را به زیر می‌کشند/ به مردم بگوید زمان جنگ کجا بوده؟ شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیماروپا در انتخاب بین ایران و آمریکا مردد است/ اینستکس جدی‌ترین اقدام اروپا جهت حمایت از برجام بود/ آیا در سال جاری برجام از بین می‌رود؟

آتش سوزی مرگبار در بنگلادش‎

9+
مهرمهر2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه یک خانه و ۶ مغازه در پیربازار رشت آتش گرفت گفت: علت و میزان خسارت ملی این حادثه در دست بررسی است. آفتاب‌‌نیوز: شهرام مومنی گفت: یک خانه و ۶ مغازه شب گذشته در پیربازار رشت کنار پاسگاه انتظامی دچار حریق شد. وی افزود: ۲۸ آتش نشان با ۸ خودروی اطفای حریق از ۵ ایستگاه آتش نشانی در رشت برای مهار حریق و جلوگیری از سرایت آن به ساختمان‌های اطراف تلاش کردند. مومنی اضافه کرد: ساختار چوبی و یکپارچه بودن پشت بام‌ها و نبود دیوار آتش بر سبب گسترش سریع آتش شد. معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه در آتش سوزی پیربازار رشت به کسی آسیب جانی نرسید اعلام کرد: علت و میزان خسارت این حادثه در دست بررسی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه یک خانه و ۶ مغازه در پیربازار رشت آتش گرفت، گفت: علت و میزان خسارت مالی این حادثه در دست بررسی است. به گزارش ایسنا، شهرام مؤمنی گفت: یک خانه و ۶ مغازه شب گذشته در پیربازار رشت کنار پاسگاه انتظامی دچار حریق شد. وی افزود: ۲۸ آتش نشان با ۸ خودروی اطفای حریق از ۵ ایستگاه آتش نشانی در رشت برای مهار حریق و جلوگیری از سرایت آن به ساختمان‌های اطراف تلاش کردند. مؤمنی اضافه کرد: ساختار چوبی و یکپارچه بودن پشت بام‌ها و نبود دیوار آتش بر سبب گسترش سریع آتش شد. معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه در آتش سوزی پیربازار رشت به کسی آسیب جانی نرسید، اعلام کرد: علت و میزان خسارت این حادثه در دست بررسی است.

تصاویر آتش سوزی در فرانسه

14+
الفالف1 هفته قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری کویت (کونا) از آتش سوزی در پالایشگاهی در این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش؛ آتش سوزی در واحد کروسین پالایشگاه بندر عبدالله رخ داد. منابع کویتی از مهار این آتش سوزی خبر داده‌اند. هاشم هاشم رئیس شرکت دولتی نفت کویت احتمال داد که علت این آتش سوزی نقص میکانیکی باشد. وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی تلفاتی به دنبال نداشته است از ادامه فعالیت واحدهای دیگر این پالایشگاه به شکل طبیعی خبر داد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، نسرین غزنوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با آغاز ورزش بادهای محلی گرمش (گرمیج)، بخش وسیعی از اراضی ملی و جنگلی در شهرستان مرزی بندر آستارا طعمه حریق شد. وی با بیان اینکه گسترده‌ترین آتش سوزی از شب سه شنبه (۲۵ دی ماه) در ارتفاعات روستای عباس آباد رخ داد، افزود: در پی این آتش سوزی‌ها حدود ۱۱۰ هزار متر مربع از اراضی روستاهای عباس آباد، کشفی، هودول، کانرود و ویرمونی خاکستر شد. غزنوی با اشاره به اینکه آتش با کمک نیروهای منابع طبیعی و بسیج مردمی مهار شد، گفت: بارش باران که از نخستین بامداد امروز آغاز شد، نقش بسیاری را در تغییر شرایط جوی و مهار آتش داشت.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
بامداد امروز چهارشنبه آتش سوزی در بازار تبریز روی داد و یک مغازه پخش سلفون در بازار شریف العلما طعمه حریق شد. معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز صبح امروز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگاران گفت: بامداد امروز بعداز مشاهده شدن دود از بام بازار تبریز در محدوده دارایی اول دو اکیپ از آتش نشانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز به محل اعزام شد. جلیل ستاری با بیان اینکه حریق با تلاش آتش نشانان مهار شده است، افزود: آتش نشانان با تقسیم بندی گروهی و عملیاتی، از دو سمت بام و سطح بازار به داخل مغازه نفوذ و این آتش سوزی را به سرعت مهار و اطفا حریق کردند. وی با تاکید بر اینکه هم اکنون نیروهای عملیاتی در محل بازار حضور دارند، گفت: آتش نشانان در حال ایمن سازی محل حادثه هستند و دلایل وقوع آتش سوزی بعداز انجام بررسی‌ها اعلام می‌شود.

خسارات آتش سوزی کلیسای نوتردام‎

14+
مهرمهر1 هفته قبل
جهان نیوزجهان نیوز1 هفته قبل
به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، منابع آگاه در سازمان اوقاف فلسطین از وقوع آتش سوزی در اتاق نگهبانان واقع در مصلای «المروانی» در بخش شرقی مسجد الاقصی و مهار این آتش سوزی توسط نیروهای آتش نشانی خبر دادند. «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وقوع این آتش سوزی را در مسجد الاقصی محکوم کرده و نسبت به هرگونه تلاش برای هدف قرار دادن این مکان مقدس هشدار داد. این آتش سوزی همزمان با آتش سوزی کلیسای «نوتردام» در مرکز پاریس صورت گرفت.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه آتش سوزی صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شده و در پی آن ۲ گروه آتش نشان به صورت مجزا به محل‌های آتش سوزی اعزام شدند. مجید فرهانی پور اظهار داشت: در این آتش سوزی پنج واحد مسکونی و سه باب دکه دچار آتش سوزی شده که با تلاش آتش نشانان هم اکنون آتش مهار و خاموش شده اسد. فرهانی پور افزود: علت بروز حادثه و میزان خسارت ناشی از این آتش سوزی در دست بررسی است. برخی منابع محلی علت این آتش سوزی را درگیری بین عده‌ای اعلام کردند. شهر آبادان درمنطقه آزاد اروند و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.
ایسناایسنا6 روز قبل
رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج از آتش سوزی گسترده در یک گاوداری یاسوج خبر داد. محمد رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آتش سوزی گسترده در گاوداری بنیاد مستضعفان واقع در روستای «سرتنگ توت نده» شهرستان بویراحمد از عصر امروز آغاز شده و همچنان این آتش سوزی ادامه دارد. وی بیان کرد: پس از این آتش سوزی یک خودرو آتش نشانی شهر پاتاوه و دو خودرو آتش نشانی از شهر سی سخت برای مهار آن به محل اعزام شدند. رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج تصریح کرد: تاکنون این آتش سوزی مهار نشده و از آتش نشانی شهر یاسوج نیز درخواست کمک شده است. رئیس سازمان آتش نشانی یاسوج اضافه کرد: جزئیات بیشتری از این آتش سوزی متعاقبا اعلام می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرعامل آتش نشانی خراسان رضوی از مهار شدن آتش سوزی در راه آهن مشهد خبر داد. مدیرعامل آتش نشانی خراسان رضوی در گفت وگو بامشهد فوری اظهارداشت: آتش سوزی در یکی از غرفه‌های داخل راه آهن که مغازه اسباب بازی فروشی بوده اتفاق افتاده است. وی افزود: این آتش سوزی خیلی جدی نبود و فقط دود زیادی داشت و در همان دقایق ابتدایی اطفا صورت گرفت و آتش خاموش شد. جعفری تصریح کرد: احتمالا اتصال برق منجر به آتش سوزی شد. البته در خصوص علت مطمئن نیستیم و تیم آتش نشانی در حال بررسی دقیق علت آتش سوزی هستند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مجید فرهانی پور روز سه شنبه در گفت و گو با اظهار داشت: این حادثه آتش سوزی صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شده و در پی آن ۲ گروه آتش نشان به صورت مجزا به محل‌های آتش سوزی اعزام شدند. وی افزود: در این آتش سوزی پنج واحد مسکونی و سه دکه دچار آتش سوزی شده که با تلاش پرسنل آتش نشانی آتش مهار و خاموش شد. فرهانی پور افزود: علت بروز حادثه و میزان خسارت در حال بررسی است. برخی منابع محلی علت این آتش سوزی گسترده را درگیری اعلام کردند. ۳۰۱۵/۶۰۶۸انتهای پیام /*

فیلم | آتش‌سوزی مسجدالاقصی همزمان با کلیسای نوتردام!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
شب گذشته، همزمان با آتش سوزی کلیسای بزرگ نوتردام در پاریس، مسجد الاقصی هم دچار آتش سوزی شد. آتش سوزی که در قسمت قدیمی بنا و در سقف رخ داد که بلافاصله مهار شد. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.
ایرناایرنا1 هفته قبل
احمد مرندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کانون آتش سوزی طبقه دوم این مجتمع بود که طی آن یک باب انبار ۲۰ متری به علتی نامعلوم دچار آتش سوزی شد. وی اضافه کرد: آتش، بخش کوچکی از این انبار را در بر گرفته بود و در حال سرایت به دیگر قسمتهای دیگر بود. سرپرست ایستگاه ۲۴ آتش نشانی مشهد با اشاره به سرایت دود ناشی از این آتش سوزی به طبقات دوم و سوم ادامه داد: این آتش سوزی به سرعت مهار و از سرایت آن به مغازه‌های مجاور جلوگیری شد. مرندی با بیان این که علت این آتش سوزی در دست بررسی است افزود: این آتش سوزی تلفات جانی نداشت. هزار و ۳۰۰ آتش نشان در ۴۸ ایستگاه در شهر مشهد خدمت می‌کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مسؤول آتش‌نشانی خلیل‌آباد در توضیح چگونگی آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در این شهرستان گفت: آتش‌سوزی در قسمت اتاق خواب منزل اتفاق افتاده بود که باعث خسارت به اسباب و وسایل اتاق خواب و دودزدگی کل منزل شد. عادل حیدریان علت آتش‌سوزی را اتصال در سه راهی برق عنوان کرد و گفت: هرماهه در سطح شهرستان حریق‌های به علت جاماندن شارژرها ووسایل مختلف برقی به پریز برق وسه راهی‌ها اتفاق می‌افتد که گاها خسارات غیرقابل جبرانی به بار می‌أورد. وی با اعلام اینکه در زمان وقوع آتش سوزی هیچ یک از اعضای خانواده در منزل نبوده‌اند، افزود: قبل از خروج از منزل ورفتن به مسافرت کلیه اقدامات پیشگیرانه از قبیل بستن شیر اصلی گاز، جداکردن شارژرها از برق وچنانچه به هر دلیلی مانند استفاده از آدابتور اکواریوم و … که میبایست همیشه به برق باشد، حتما ضمن استفاده از سه راهی‌های حفاظ دار از مجاورت آنها با مواد سریع الاشتعال خودداری کنند.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
فرماندار شوش گفت: خط سراسری انتقال بنزین به دلیل فرسودگی و شکستگی دچار آتش سوزی شد. عدنان غزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این لوله ساعت ۹:۳۰ دقیقه امروز به دلیل فرسودگی و شکستگی دچار آتش سوزی شد و بلافاصله اقدامات لازم برای خاموش کردن آتش آغاز شد. وی محل انفجار را حدود ۲۰ کیلومتری شهر شوش عنوان کرد و گفت: خودروهای آتش نشانی از شهرهای شوش و اندیمشک و همچنین واحدهای آتش نشانی صنایع از جمله هفت تپه برای خاموش کردن آتش سوزی این خط لوله به منطقه اعزام شده‌اند. فرماندار شوش افزود: این لوله در نزدیکی روستای میرزاعلی خان بخش مرکزی شوش و روستای پاپی آباد اندیمشک دچار آتش سوزی شده است. وی با بیان اینکه آتش سوزی همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: تلاش بر این است تا در اسرع وقت این آتش سوزی خاموش شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مأموران آتش‌نشانی در تلاش هستند آثار تاریخی این بنای قدیمی را از این آتش سوزی مهیب نجات دهند. دومینیک ترنکان، رئیس سابق ماموریت نظامی سازمان ملل در این خصوص گفت: شدت آتش سوزی کار آتش نشانان را برای مهار آتش در کلیسای نوتردام با مشکل مواجه کرده است. به نقل از رویترز، سخنگوی اداره آتش نشانی پاریس گفت آتش سوزی بعدازظهر روز دوشنبه در کلیسای نوتردام رخ داد. خبرگزاری رویترز همچنین گزارش داد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس در پیامی در توئیتر نوشت: «مشاهده آتش سوزی وسیع در کلیسای نوتردام در پاریس بسیار وحشتناک است.» آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در واکنش به فرو ریختن کلیسای نوتردام فرانسه اعلام کرد نوتردام نماد فرهنگ فرانسه و فرهنگ اروپای ما بود. گفته می‌شود هنگام وقوع آتش سوزی عملیات بازسازی در این کلیسا جریان داشته است.
مهرمهر2 ماه قبل
پایش آتش ­سوزی به کمک ماهواره­‌های زمین آهنگ که از ۱۵ دقیقه تا چند ساعت به طول می‌انجامد، انجام می­‌گیرد. چند ویژگی مهم در تصاویر ماهواره‌ای در میزان قابلیت تصاویر ماهواره‌ای جهت شناسایی آتش فعال تاثیر مستقیم دارند. ضمن اینکه ماهیت و تیپ پوشش گیاهی از عوامل بسیار تاثیر گذار در شناسایی آتش سوزی محسوب می‌شوند. آفریقا و آمریکا درگیر بیشترین آتش سوزی در سال ۲۰۱۸بررسی تصاویر ماهواره‌ای اخذ شده در باند حرارتی که در نقاط قرمز رنگ تصویر زیر بر مناطقی با آتش سوزی فعال، منطبق است نشان می‌دهد که بیشترین آتش سوزی، در آفریقا رخ داده است. بعد از آفریقا بیشترین آتش سوزی‌ها در شمال آمریکا رخ داده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
یک انبار بزرگ مواد غذایی در شهرستان آستارا از توابع استان گیلان در آتش سوخت. شهردار آستارا گفت: یک انبار بزرگ مواد غذایی دیشب در خیابان شالیزار آستارا طعمه حریق شد. جواد معیتی افزود: ۱۸ آتش نشان با کمک تعدادی از شهروندان پس از ۲ ساعت تلاش، آتش را مهار و از سرایت آن به خانه‌های اطراف انبار جلوگیری کردند. وی با اشاره به اینکه در این حادثه ۳نفر از آتش نشانان مصدوم شدند گفت: مصدومان به بیمارستان شهید بهشتی آستارا اعزام و پس از ۲ ساعت درمان سرپایی مرخص شدند. شهردار آستارا افزود: برآورد اولیه نشان می‌دهد آتش سوزی انبار مواد غذایی بیش از ۱۰ میلیارد ریال خسارات مالی برجای گذاشته باشد.

به انتهای لیست رسیدید