آتش نشانان

آتش نشانان

عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
حادثه ریزش ساختمان در حال ساخت چهارشنبه شب در پاسداران تهران سبب مرگ مردی ۶۲ ساله شد. رییس مرکز اورژانس تهران به ایرنا گفت: حوالی ساعت ۱۹ امشب حادثه آوار در کوچه سروستان هشتم پاسداران به سامانه ۱۱۵ اعلام و تکنسین‌های اورژانس به محل حادثه اعزام شدند. پیمان صابریان افزود: یک ساختمان مسکونی خالی از سکنه توسط کارگران ساختمانی در حال تخریب بود که بدلایل نامشخص دچار ریزش می‌شود. وی ادامه داد: بر اثر این حادثه مردی ۶۲ ساله احتمالا از کارگران ساختمانی در زیر آوار گرفتار بود که آتش نشانان این فرد را پس از لحظاتی از زیرآوار خارج کردند. به گفته صابریان، پس از معاینات پزشکی مشخص شد که این فرد به دلیل شدت جراحات وارده کشته شده است.
مهرمهر11 ساعت قبل
محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات ۷ عملیات اطفای حریق و ۳ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش آتش نشانان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. وی گفت: شهروندان همدانی دیروز ۴۰۳ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۱۰ مورد منجر به عملیات شده است. رئیس سازمان آتش نشانی همدان بابیان اینکه ۱۳ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده و ۶۱ تماس اشتباه بوده است، گفت: متأسفانه ۳۱۹ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی افزود: همچنین ۳ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۲ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در مزدقینه و جولان و مهار حیوانات در استادان توسط آتش نشانان به انجام رسید. رئیس سازمان آتش نشانی همدان گفت: تعداد ۴ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حوالی ساعت ۱۸:۰۴ عصر دیروز در تماس با سامانه ۱۲۵ ورود عقاب در حیاط خانه‌ای اطلاع رسانی و از آتش نشانان درخواست کمک شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران عوامل ایستگاه ۱۳۱ را به محل حادثه واقع در بلوار ارتش، شهرک لاله اعزام کرد. در ادامه با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که یک بهله عقاب وارد حیاط یک ساختمان مسکونی شده و ساکنان این خانه دچار وحشت و استرس فراوان شده‌اند که در همین راستا عوامل آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص این حیوان را به دام انداخته و به ترس و وحشت ساکنان خاتمه دادند. آتش نشانی تهران با تایید این خبر اعلام کرد که این پرنده بدون هیچ گونه آسیب دیدگی در اختیار مسولان موزه حیات‌وحش دارآباد قرار گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ورود یک عقاب به حیاط خانه‌ای در بلوار ارتش موجب وحشت و ترس ساکنانش شد. به گزارش ایسنا، حوالی ساعت ۱۸:۰۴ عصر دیروز در تماس با سامانه ۱۲۵ ورود عقاب در حیاط خانه‌ای اطلاع رسانی و از آتش نشانان درخواست کمک شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران عوامل ایستگاه ۱۳۱ را به محل حادثه واقع در بلوار ارتش، شهرک لاله اعزام کرد. در ادامه با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که یک بهله عقاب وارد حیاط یک ساختمان مسکونی شده و ساکنان این خانه دچار وحشت و استرس فراوان شده‌اند که در همین راستا عوامل آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص این حیوان را به دام انداخته و به ترس و وحشت ساکنان خاتمه دادند. آتش نشانی تهران با تایید این خبر به ایسنا اعلام کرد که این پرنده بدون هیچگونه آسیب دیدگی در اختیار مسولان موزه حیات‌وحش دارآباد قرار گرفت. انتهای پیام

:: شهسوار-درگیری آتش نشانان و پلیس

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، تظاهرات اعتراضی آتش نشانان خشمگین به سیاست‌های دولت فرانسه به درگیری با پلیس ضد شورش انجامید. در این تظاهرات ۳ پلیس زخمی و ۶ آتش نشان بازداشت شدند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌سوزی مدرسه جنت محدود به محوطه مدرسه بود و به ساختمان سرایت نکرده است. محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حادثه آتش سوزی مدرسه جنت شهر همدان، در توضیح این خبر مطرح کرد: ظهر دیروز -سه شنبه ۲۳ مهرماه- رأس ساعت ۱۲:۱۹ طی تماسی با ۱۲۵ مبنی بر آتش سوزی مدرسه جنت، اکیپ‌های عملیاتی ایستگاه ۲۱ به محل حادثه عزیمت کرده و بلافاصله آتش محوطه این مدرسه را خاموش کردند. وی افزود: پوشش گیاهی و کنده‌های درخت خشک شده تنها مواردی بود که آتش نشانان با آن مواجه شده و با اطفاء به موقع حریق از ایجاد خسارت به مدرسه و محوطه جلوگیری به عمل آمد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان تأکید کرد: حریق در پوشش گیاهی در موارد زیادی رخ می‌دهد و امری طبیعی برای آتش نشانان محسوب می‌شود اما خوشبختانه با حضور به موقع مأموران از نفوذ حریق به مدرسه جلوگیری به عمل آمده است. باغ و عمارت جنت در دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی مدتی به عنوان مدرسه ابتدایی فعال بود و آمدوشد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی در مورد ترمیم و روکش آسفالت منطقه ۱۸، اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا ۱۴ مهر، سی ودو هزار و ۳۹۰ تن آسفالت در منطقه پخش شده است. شهردار منطقه ۱۸ از پیشرفت ۵۶ درصدی مجتمع شهربانو خبر داد و بیان کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۴۷۸ مترمربع در دو طبقه با کاربری تجاری اداری و خدماتی درحال احداث است. آقای فیاض در مورد مهم‌ترین پروژه این منطقه، گفت: قرار است سطح مثبت یک پل روگذر ۴۵ متری کن واقع در بزرگراه ۷۶ متری شهید بروجردی تا پایان مهر به بهره‌برداری برسد. در گذشته حدود ۶ پل روگذر به بهره‌برداری رسیده که در آینده تعدادی دیگر احداث خواهد شد. شهردار منطقه ۱۸ در مورد احداث یک پارکینگ طبقاتی پارکینگ طبقاتی در محله یافت آباد، گفت: پارکینگ طبقاتی شهید باقری در دل بافت فرسوده همزمان با افتتاح پل روگذر کن کلنگ زنی می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
ورود یک عقاب به حیاط خانه‌ای در بلوار ارتش موجب وحشت و ترس ساکنانش شد. خبرگزاری ایسنا: حوالی ساعت ۱۸:۰۴ عصر دیروز در تماس با سامانه ۱۲۵ ورود عقاب در حیاط خانه‌ای اطلاع رسانی و از آتش نشانان درخواست کمک شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران عوامل ایستگاه ۱۳۱ را به محل حادثه واقع در بلوار ارتش، شهرک لاله اعزام کرد. در ادامه با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که یک بهله عقاب وارد حیاط یک ساختمان مسکونی شده و ساکنان این خانه دچار وحشت و استرس فراوان شده‌اند که در همین راستا عوامل آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مخصوص این حیوان را به دام انداخته و به ترس و وحشت ساکنان خاتمه دادند. آتش نشانی تهران با تایید این خبر به ایسنا اعلام کرد که این پرنده بدون هیچگونه آسیب دیدگی در اختیار مسولان موزه حیات‌وحش دارآباد قرار گرفت.

آتش سوزی مهیب در مخازن سوخت پالایشگاه سانفرانسیسکو

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
مخازنی که دچار حریق شدند بخش بزرگی از تاسیسات ذخیره سوخت سانفرانسیسکو به شمار می‎روند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسخنگوی سازمان آتش نشانی کالیفرنیا، می‎گوید «۲ مخزن سوخت حاوی ۲۵۰ هزار گالن اتانول بوده و آتش نشانان در تلاش هستند تا مانع از انتشار شعله‌های آتش به مخازن دیگر شوند.» سخنگوی سازمان آتش نشانی کالیفرنیا، می‎گوید «۲ مخزن سوخت حاوی ۲۵۰ هزار گالن اتانول بوده و آتش نشانان در تلاش هستند تا مانع از انتشار شعله‌های آتش به مخازن دیگر شوند.» به گزارش هیل، حدود ۲۰۰ آتش نشان برای خاموش کردن شعله‌های آتش به محل حادثه اعزام شدند. برخی منابع آمریکایی گفته‎اند که این احتمال وجود دارد آتش سوزی مخازن بر اثر وقوع زلزله ۴٫۵ ریشتری در شهر ایست بی، رخ داده باشد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که آتش نشانان معترض نسبت به شرایط کاری و شغلی روز سه شنبه در شهر پاریس تظاهرات کرده بودند، پلیس با شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آبپاش به آنها حمله کرد. هزاران نفر از آتش نشانان فرانسوی در اعتراض به وضعیت شغلی و کاری خود از سراسر کشور در تظاهرات پاریس شرکت کردند. برخی از آتش نشانان قصد بالا رفتن از دیوار ساختمان پارلمان فرانسه را داشتند که با دخالت پلیس روبرو شدند. پلیس با شلیک گاز اشک آور سعی کرد تا آتش نشانان معترض را متفرق کند. تظاهرات اعتراض آمیز آتش نشانان بعدا به بخش شرقی پاریس کشیده شد و پلیس فرانسه بار دیگر به سوی معترضان گاز اشک آور شلیک کرده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین
مهرمهر1 روز قبل
محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: شرکت در یک عملیات اطفای حریق و یک عملیات امداد و نجات حاصل تلاش پرسنل آتش نشانی همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. بیاناتی با بیان اینکه شهروندان دیروز ۳۴۳ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند، گفت: از این تعداد تماس ۲ مورد منجر به عملیات شده، ۱۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۴۰ تماس اشتباه بوده و متاسفانه ۲۹۱ مورد ایجاد مزاحمت بوده است. وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت یک مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار ارم بوده است. بیاناتی اضافه کرد: همچنین یک مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در محل ایستگاه ۱۲ توسط آتش نشانان به انجام رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران گفت: باتوجه به فرا رسیدن اربعین حسینی و راهپیمایی مردم تهران در این روز، سازمان آتش نشانی پایتخت نیز همانند سال‌های قبل به منظور تامین ایمنی راهپیمایان اربعین، تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. کیانی همچنین خاطرنشان کرد: در طول برگزاری این مراسم، مدیران ارشد عملیات این سازمان نیز به صورت سیار مشغول گشت زنی خواهند شد و علاوه برنظارت بر اوضاع ایمنی، بر فعالیت‌های آتش نشانان نیز سرکشی خواهند کرد. کیانی از هم وطنان خواست که همکاری لازم را با نیرو‌های امدادی و آتش نشانی داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه حادثه‌ای، با حفظ خونسردی از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ و یا اکیپ‌های استقراری آتش نشانی اطلاع دهند. به گزارش میزان، همزمان با اربعین سرور سالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین (ع) و مراسم بزرگ پیاده روی در مسیر‌های نجف و کربلا، مراسم راهپیمایی مردم تهران نیز تحت عنوان «جاماندگان اربعین» در دو مسیرمختلف در شهرتهران شامل میدان جمهوری اسلامی تا حرم عبدالعظیم (ع) و همچنین میدان امام حسین (ع) به سمت حرم عبدالعظیم (ع) شهرری صورت می‌گیرد و شرکت کنندگان از صبح روز شنبه ۲۷ مهرماه امسال در این دو مسیر، به پیاده روی و نیزعزاداری می‌پردازند. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از استقرار بیش از ۱۵۰ آتش نشان برای پوشش ایمنی مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، واحد کیانی در این‌باره گفت: باتوجه به فرا رسیدن اربعین حسینی و راهپیمایی مردم تهران در این روز، سازمان آتش نشانی پایتخت نیز همانند سال‌های قبل به منظور تامین ایمنی راهپیمایان اربعین، تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. بر اساس اعلام شهرداری تهران، کیانی خاطرنشان کرد: در طول برگزاری این مراسم، مدیران ارشد عملیات این سازمان نیز به صورت سیار مشغول گشت زنی خواهند شد و علاوه برنظارت بر اوضاع ایمنی، بر فعالیت‌های آتش نشانان نیز سرکشی خواهند کرد. معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهروندان خواست که همکاری لازم را با نیروهای امدادی و آتش نشانی داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه حادثه‌ای، با حفظ خونسردی از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ و یا اکیپ‌های استقراری آتش نشانی اطلاع دهند. انتهای پیام
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور از وقوع حریق در جاده مخصوص و همکاری پلیس راهور با آتش نشانان خبر داد و گفت: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسید. سرهنگ «محمد رازقی» بیان داشت: در ساعت ۱۸:۲۵ روز گذشته در مسیر شرق به غرب خیابان مخصوص قبل از ۴راه ایران خودرو مقابل کارخانه رنگ سایپا (منطقه۲۱) آتش سوزی و حریق رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسید و پس از گذشت مدتی، ترافیک روان و اوضاع به حالت قبلی خود بازگشت. وی از رانندگان خواست: در موقع دیدن حوادثی این چنینی به هیچ عنوان به تماشای حادثه نایستند چرا که شاید تیم‌های امدادی و آتش نشانی و آمبولانس پشت بار ترافیکی بمانند و به موقع به محل ماموریت خود نرسند. علت این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

۴۳۰۰ آتش‌نشان تهران در انتظار لایحه شورای عالی استان‌ها

3+
فارسفارس1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این آتش سوزی که بر اثر نشست کپسول گاز انجام شد با حضور به موقع آتش نشانان و همراهی و کمک زائران مهار شد. این آتش سوزی با حضور ۶ خودرو آتش نشانی در محل به موقع اطفاء شد. خوشبختانه این آتش سوزی تلفات جانی در بر نداشت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
با حضور به موقع آتش نشانیپیام خوزستان - شلمچه– با حضور به موقع آتش نشانی، آتش سوزی حادث شده در یکی از موکب‌های موجود در مرز شلمچه مهار شد. به گزارش خبرنگار مهر، این آتش سوزی که بر اثر نشست کپسول گاز انجام شد با حضور به موقع آتش نشانان و همراهی و کمک زائران مهار شد. این آتش سوزی با حضور ۶ خودرو آتش نشانی در محل به موقع اطفاء شد. خوشبختانه این آتش سوزی تلفات جانی در بر نداشت.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
یک کارگر حین تخریب ساختمان مسکونی دو طبقه زیر آوار گرفتار شد. به گزارش مشهد فوری، سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: در پی این حادثه که عصر امروز در منطقه سیدی این شهر رخ داد، گروه‌های نجات و پشتیبانی از سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. آتشپاد دوم محمد جواد سبحانی افزود: این کارگر که به شدت مجروح و زیر آوار این ساختمان گرفتار شده بود، پس از دقایقی توسط آتش‌نشانان نجات یافت و برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل شد. وی اظهار داشت: آتش نشانان برای جلوگیری از حوادث احتمالی به ایمن سازی کامل محل پرداختند. ۴۶ ایستگاه و سه پایگاه آتش نشانی در شهر مشهد و ۲ ایستگاه نیز در شهرک‌های صنعتی توس و کلات به صورت مستقل فعالیت می‌کنند.
مهرمهر2 روز قبل
محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات ۳ عملیات اطفای حریق و ۳ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش آتش نشانان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. وی گفت: شهروندان همدانی دیروز ۴۰۸ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۶ مورد منجر به عملیات شده است. وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت ۳ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان شاهد، حریق لاستیک در میدان شاهد و حریق مراتع و پوشش گیاهی در شورین بوده است. وی گفت: همچنین ۳ مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در مدرس، نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان جهاد و مهار حیوانات در شهرک اندیشه توسط آتش نشانان به انجام رسید. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد ۳ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.
مهرمهر2 روز قبل
قدیر موسی خانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حوالی ظهر امروز یک مورد حریق در خیابان دستغیب کوچه رضایی به سامانه۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای۲و۷ به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در این ساختمان چهار طبقه که در حال اضافه کردن یک واحد مسکونی دیگر بودند، کارگران در پارکینگ در حال جوشکاری بودند که به دلیل وجود فوم‌های پلی استایرن (یونولیت) حرارت ناشی از آن به این فوم‌ها سرایت کرده و منجر به حریق شده بود. موسی خانی بیان کرد: کارگران بلافاصله از صحنه خارج شده بودند، اما به دلیل دودگرفتگی ناشی از حریق در طبقات بالاتر، دو زن و یک کودک محبوس شده بودند که با تلاش آتش نشانان نجات یافتند و تحویل عوامل اورژانس شدند. وی با تاکید بر اینکه بسیاری از این فوم‌های پلی استایرن که در ساختمان‌ها استفاده می‌شود غیر استاندارد هستند از شهروندان خواست، در هنگام ساخت وساز از فوم‌های ضد حریق استفاده کنند.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: بر اثر آتش سوزی در حیاط یک ساختمان ۳ طبقه، سه نفر در این ساختمان محبوس شدند. موسی خانی افزود: ساعت ۱۲ و شش دقیقه امروز در خیابان دستغیب، یونولیت‌های پلی استایرن در حیاط یک ساختمان ۳ طبقه آتش گرفت. او اضافه کرد: بر اثر آتش گرفتن این فوم‌ها، ساختمان دچار دودگرفتگی شد و ۲ زن و یک کودک در منزل خود محبوس شدند. معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: آتش نشانان این سه نفر را که دچار دود گرفتگی مختصری شده بودند از ساختمان بیرون آوردند و به نیرو‌های اورژانس تحویل دادند. او گفت: چهار دستگاه خودرو از دو ایستگاه آتش نشانی در محل حادثه حضور یافتند و آتش را در مدت ۱۰ دقیقه خاموش کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: طی تماس با آتش نشانی بندرعباس، گزارش انفجاری در دوراهی ایسینی، کوچه طلیعه، در ساعت ۰۱:۵۹ بامداد امروز اطلاع داده شد. این حادثه در حالی رخ داد که به علت باز کردن شیر گاز و احاطه گاز در محیط منزل با جرقه‌ای، انفجار صورت گرفت. پس از اعلام بلافاصله تیم عملیاتی آتش نشانان از ایستگاه شماره ۴ به محل اعزام شدند. حریق توسط تیم عملیاتی آتش نشانان اطفا و مهار شد. متاسفانه در این حادثه یک نفر دچار سوختگی شدید و دو واحد مسکونی دچار تخریب ۱۰۰ درصدی شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، سعید اسماعیل پور رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در پی بروز حادثه آتش سوزی در مرغداری اطراف روستای مومن آباد سمنان و اطلاع رسانی به ستاد آتش نشانی اعلام شد و بلافاصله ۴ دستگاه خودرو و ۱۰ نفر آتش نشان از ایستگاه‌های یک، دو و پنج سازمان آتش نشانی برای امداد رسانی به محل اعزام شدند. او افزود: در مرغداری، سه تانکر سوخت حاوی بیش از ۳۰ هزار لیتر گازوئیل طعمه حریق شده بود که آتش نشانان با آب و کف مخصوص آتش را اطفا و مخزن‌ها را خنک کردند تا آتش به قسمت‌های دیگر سرایت نکند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان بیان کرد: به علت وسعت آتش، یک دستگاه خودرو و دو آتش نشان از سرخه هم فراخوانی شدند و در این عملیات شرکت کردند. این حادثه تلفاتی نداشت و علت حریق در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، آتش نشانان قشر مهربان و فداکاری‌اند که پیش از آنکه آب را بر حرم و شعله‌های آتش بریزند آتش بر نفس خود زده و با گذشتن از عزیزترین دوست داشتنی‌ها به ویژه جان خود آماده جان نثاری هستند و به علت روحیه مهربانی که در پشت همه خشونت‌های این شغل سخت دارند به خداوند مهربان نیز نزدیک‌ترند. گفتنی است روز ۳۰ دی ماه سال ۹۵، طبقه دهم ساختمان پلاسکو، دچار حریق شد، آتش در زمانی اندک طبقات بالایی ساختمان را فرا گرفت و حریقی که ساعت هفت و ۵۸ دقیقه آغاز شده بود، ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه سبب ریزش کامل ساختمان ش،. آتش نشان‌ها برای اطفای حریق وارد غول آهنی پایتخت شده بودند، آتش نشان‌هایی که ۱۶ نفر از آن‌ها همان جا باقی ماندند. از فرماندهان ایستگاه‌ها گرفته تا آتش نشان‌هایی که تنها چند سال سابقه حضور در سازمان آتش نشانی را داشتند همه برای کمک به مردم گرفتار در ساختمان پلاسکو حاضر شدند، در نهایت نیز پس از خروج تعداد قابل توجهی از شهروندان از ساختمان پلاسکو، ۱۶ آتش نشان شهید زیر آوار ساختمان ماندند، عملیات تجسس و آواربرداری برای یافتن پیکر‌های شهدای پلاسکو روز‌ها به طول انجامید و در نهایت با تلاش‌های صورت گرفته شده تمام پیکر‌های آتش نشان‌ها از زیر آوار ساختمان خارج شد. انتهای پیام/۸۳۰۱۴/ق
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: در اثر باز بودن شیر گاز و جرقه ایجاد شده، دو منزل تخریب و یک نفر راهی بیمارستان شد. حسن امینی زاده در این خصوص در گفت و گو با ایسنا، افزود: طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی بندرعباس، گزارش انفجاری در دوراهی ایسینی، کوچه طلیعه، در ساعت ۰۱:۵۹ بامداد امروز اطلاع داده شد. وی اظهار کرد: این حادثه در حالی رخ داد که به علت باز کردن شیر گاز و احاطه گاز در محیط منزل، با جرقه‌ای، انفجار صورت گرفت. امینی زاده عنوان کرد: پس از اعلام بلافاصله تیم عملیاتی آتش نشانان از ایستگاه شماره ۴ به محل اعزام شدند. معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه حریق توسط تیم عملیاتی آتش نشانان اطفا و مهار شد، تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه یک نفر دچار سوختگی شدید و دو واحد مسکونی دچار تخریب ۱۰۰ درصدی شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
این مهارکننده اسپری مانند توسط یک مهندس و یک آتش‌نشان ابداع شده و می‌تواند روزی برای کاهش تعداد آتش سوزی‌های جنگلی مورد استفاده قرار گیرد. خبرآنلاین: این مهارکننده اسپری مانند توسط یک مهندس و یک آتش‌نشان ابداع شده و می‌تواند روزی برای کاهش تعداد آتش سوزی‌های جنگلی مورد استفاده قرار گیرد. اریک اپل؛ دانشمند و مهندس مواد از دانشگاه استنفورد می‌گوید: این ماده پتانسیل این را دارد که جلوی تشکیل آتش سوزی‌ها را به جای مهار آن‌ها بگیرد. امروزه آتش نشانان برای مقابله با مناطق آتش گرفته مواد مهار کننده مانند نمک‌های معدنی آمونیوم پلی سولفات (APP) استفاده می‌کنند که هنگام سوختن، آب تولید می‌کند. به گفته آلن پیترز، رئیس این بخش، تاکنون ماده‌ای قابل مقایسه با این ژل وجود نداشته و می‌تواند به طور قطع تعداد آتش سوزی‌ها را کاهش دهد.
مهرمهر3 روز قبل
محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شرکت در ۴ عملیات اطفای حریق و ۴ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش پرسنل آتش نشانی همدان در روز گذشته بوده است. بیاناتی با بیان اینکه شهروندان دیروز ۴۹۸ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند، گفت: از این تعداد تماس ۸ مورد منجر به عملیات شده، ۲۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۴۶ تماس اشتباه بوده و متاسفانه ۴۲۴ مورد ایجاد مزاحمت بوده است. وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت ۴ مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در شهرک الوند، حریق مخروبه در محله حاجی و ۲ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار جوان و پشت بیمارستان بوعلی بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: ۴ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۲ مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان کرمانشاه و خیابان تختی، نجات حیوانات در کوچمشکی و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بلوار فرودگاه توسط آتش نشانان به انجام رسید. بیانای گفت: تعداد ۳ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.

به انتهای لیست رسیدید