آران و بیدگل

آران و بیدگل

تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ حسن عجمی با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت زهرا (س)، شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهادت جمعی از هموطنانمان در حادثه سقوط هواپیما اظهار داشت: دشمنان بدانند سربازان پرورش یافته حاج قاسم سلیمانی به خوبی راه او را ادامه می‌دهند. وی درباره اقدامات بسیج سازندگی استان اصفهان در سیل به وجود آمده در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بخشی از کرمان بیان کرد: در لحظات اولیه که سیل در این ۳ استان رخ داد و تأکید مقام معظم رهبری در کمک به سیل‌زدگان نشست همفکری در این راستا برگزار شد تا کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کنیم. رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: در عین حال گروه‌های جهادی نیز آماده بودند و نواحی مقاومت بسیج در سطح استان کمک‌های مردمی که نیاز سیل‌زدگان بود را جمع‌آوری کردند. در ابتدا بسیجیان شهرستان مبارکه با برپایی موکبی در سیستان و بلوچستان و پخت غذا در ۳ وعده، روزانه نزدیک به ۵ هزار پرس غذا در اختیار سیل‌زدگان آن منطقه قرار می‌دهد. انتهای پیام/۱۷۲/ز
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
سوال این است که از آنجا که هدف آمریکا کاملا شفاف است و برنامه‌ریزی و هزینه می‌کند و مستقیم وارد عمل می‌شود وزارت خارجه کشور برای مواجهه با این دخالت‌ها چه وظیفه‌ای دارد و چگونه عمل می‌کند. وزیر امور خارجه آمریکا در ۲۵ خرداد ۹۶ قبل از این ناآرامی‌ها در مجلس نمایندگان رسما اعلام کرد سیاست ما در قبال ایران حمایت از عناصری است که به انتقاد از حکومت کمک کنند. ساداتی نژاد تأکید کرد: از نظر قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد با اولویت اصل حاکمیت هرگونه دخالت را رد می‌کند. کارهایی که در وزارت خارجه انجام شده است نتوانسته نقش بازدارندگی را در اظهارنظرهای مداخله‌جویانه داشته باشد. نخست‌وزیر انگلیس و وزیر خارجه آلمان، عربستان سعودی با حرف‌های غیرمنطقی به موضوع داخلی ایران ورود کردند.
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از خانه‌ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۳۰دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال سیدجواد ساداتی نژاد از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درخصوص اقدامات وزارت امورخارجه در موضع‌گیری‌های خصمانه مقامات آمریکایی و اروپایی در حمایت از آشوبگران حوادث دی‌ماه ۱۳۹۶ با ۱۱۲ رأی موافق، ۵۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۶۹نماینده حاضر در جلسه از پاسخ وی قانع شدند. بر اساس این گزارش سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گزارش سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل را به شرح زیر قرائت کرد: در اجرای ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ ۲۸/۷/۹۷کمیسیون با حضور ۱۶ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال کننده و وزیر محترم، مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر محترم امورخارجه، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۳۰دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال سیدجواد ساداتی نژاد از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درخصوص اقدامات وزارت امورخارجه در موضع‌گیری‌های خصمانه مقامات آمریکایی و اروپایی در حمایت از آشوبگران حوادث دی‌ماه ۱۳۹۶ با ۱۱۲ رأی موافق، ۵۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۶۹نماینده حاضر در جلسه از پاسخ وی قانع شدند. بر اساس این گزارش سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گزارش سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل را به شرح زیر قرائت کرد: در اجرای ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ ۲۸/۷/۹۷کمیسیون با حضور ۱۶ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال کننده و وزیر محترم، مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر محترم امورخارجه، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد. /
ایرناایرنا1 روز قبل
اما این پادشاه، در آبادانی ایران صفوی بسیار کوشید و شاید همین مهم باشد مکه او را میان سلاطین صفوی برجسته ساخته است. در این میان، بیش از همه، کاروانسراهای شاه‌عباسی اهمیتی مضاعف دارد. چه، او در دوره‌ای که راه‌ها امنیت چندانی نداشتند، با چنین کاری، کوشید تا کاروان‌ها امن‌تر سفر کنند هرچند خطر قطاع‌الطریق همیشه تهدیدشان می‌کرد. از سویی دیگر، این ابنیه در بیابان‌های لم‌یزرع یا در دامنه‌های پیچاپیچ کوه‌ها، گویی ساحل امن آرامش بودند. دیگر، کاروانسرای مادرشاه است که گفته می‌شود آخرین کاروانسرا تا پیش از رسیدن کاروانیان به پایتخت صفوی بوده و در ۲۰ کیلومتری شمال شاهین‌شهر واقع است و هم‌اکنون و پس از مرمت، محل بازدید مسافران شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/اصفهان بازیکن تیم صنعت فرش حداد گفت: با تیم گل نقش آران و بیدگل به مشکلات مالی برخوردیم و تصمیم به جدایی گرفتم. نوید جعفرزاده پس از پیروزی تیمش در مقابل عقاب نهاجا تهران، اظهار کرد: بازی خوبی بود، در این بازی هم باز شاهد اشتباهات داوری بودیم، اما در نهایت به پیروزی رسیدیم. وی افزود: جوانی تیم کار دستمان داد و بازی که می‌توانستیم در ۳ ست به نام خود کنیم در ۵ به سختی بردیم. به گزارش ایسنا، جعفرزاده خاطر نشان کرد: نیم فصل قبل در تیم گل نقش آران و بیدگل در گروه دو توپ می‌زدم، اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی قادر به ادامه همکاری با این تیم نبودم و تصمیم به جدایی از آن تیم گرفتم. انتهای پیام
ایمناایمنا3 روز قبل
حجت‌الاسلام محمد حسین بلک در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت ایام فاطمیه اظهار کرد: این طرح از اول تا ۱۰ بهمن ماه در بقاع متبرکه استان اصفههان اجرایی می‌شود. وی با بیان اینکه سوگواره «یاس نبوی» در ۳۵۰ بقعه استان اصفهان برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری آئین‌های عزاداری توسط موکب عزاداران و هیأت‌های مذهبی در قالب دسته‌های سینه زنی، زنجیز زنی و نوحه خوانی از جمله برنامه‌های معنوی دراین آئین است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به برگزاری طرح «تبرکات فاطمی» در ایام فاطمیه سال جاری خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار اجرا می‌شود که در قالب آن بسته‌های غذایی تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد: طرح «تبرکات فاطمی» در بقاع شاخص استان شامل امامزاده محمد بن هلال آران و بیدگل، امامزاده سید الکریمان برخوار، امامزاده زینبیه اصفهان، امامزاده سید محمد خمینی شهر و امامزاده سید محمد قهدریجان اجرایی می‌شود. حجت‌الاسلام بلک همچنین از اعزام ۱۲۹ مبلغ دینی به بقاع متبرکه در ایام فاطمیه خبر داد و گفت: خیمه‌های معرفت نیز در این بقاع برپا شده و آماده پاسخگویی به نیازهای زائران خواهد بود.
مهرمهر4 روز قبل
فرماندار کاشان با اشاره به مشکلات دادگستری کاشان تصریح کرد: با این وجود دادگستری کاشان اقدامات موثری برای کاهش اطاله دادرسی، حمایت از زندانیان، افزایش شعب و نظارت مستمر بر شعب انجام داده است که قابل تقدیر است. وی افتتاح پایگاه بسیج و بهره برداری از کتابخانه عمومی دادستان عمومی و انقلاب کاشان را از دیگر اقدامات سازنده دادگستری کاشان دانست و اذعان داشت: استقرار چهار شعبه تجدید نظر که با پیگیری‌های انجام شده در کاشان محقق شده است نمونه دیگری از اقدامات موثر در دادگستری کاشان است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم زیاد زندانیان کاشان بیان داشت: ندامتگاه جدید کاشان همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می‌رسد. وی با اشاره به اقدامات قوه قضائیه برای مبارزه بافساد اذعان داشت: این اقدامات باعث می‌شود که اعتماد و اطمینان در بین مردم افزایش یابد. وی با بیان اینکه زحمات قضات قوه قضائیه باید دیده شود، افزود: قضات و کارکنان قوه قضائیه با وجود تمام کمبودها در حال خدمت شایسته به مردم ایران هستند که باید مورد تقدیر قرار گیرد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان با حضور مدیرکل دادگستری استان اصفهان، دادستان اصفهان، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس، فرماندار کاشان و سایر مسئولان برگزار شد. علی اکبر مرتضایی در این مراسم ضمن اشاره به اقدامات دادستان اسبق عمومی و انقلاب شهرستان کاشان اظهار داشت: وجود امنیت بالا در جامعه در سایه همدلی و همکاری اعضای شورای تامین این شهرستان به ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان است. فرماندار کاشان ضمن اشاره به راه‌اندازی صدای عدالت در رادیو کاشان ابراز داشت: افتتاح پایگاه بسیج و بهره‌برداری از کتابخانه عمومی دادستان عمومی و انقلاب کاشان از دیگر اقداماتی بوده که صورت پذیرفته است و امیدواریم این اقدامات سازنده ادامه داشته باشد. وی ضمن درخواست از مدیرکل دادگستری استان اصفهان نسبت به برخورد قاطع با برداشت‌های غیرمجاز از دشت کاشان گفت: از مدیرکل دادگستری استان اصفهان درخواست داریم تا به صورت خارج از نوبت به ساخت و ساخت‌های غیر مجاز در باغات کاشان رسیدگی کند و از تعطیلی واحدهای تولیدی برای رونق تولید جلوگیری به عمل آید. دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان ضمن اشاره به بخشی از تاریخ اسلام ابراز داشت: اطاعت از رهبری تنها راه مبارزه و شکست فتنه‌ها به شمار می‌رود در حالی که فتنه‌ها در صدر اسلام تاکنون با هدایت و رهبری امامان معصوم (ع) خنثی شده است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
سرپرست بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: دختر ۱۲ ساله اهل نوش آباد از توابع آران و بیدگل پس از ۴۱ روز کمای ناشی از آنفلوآنزا به هوش آمد. دکتر محمدرضا شریف سرپرست بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: دختر ۱۲ ساله اهل نوش آباد از توابع آران و بیدگل که ۴۱ روز قبل به علت آنفلوآنزا در کما رفته بود، به هوش آمد. سرپرست بیمارستان شهید بهشتی کاشان افزود: عوامل اورژانس ۱۱۵ در روز دهم آذرماه جاری با حضور در منزل این بیمار متوجه عدم هوشیاری این دختر شده و بلافاصله اقدامات درمانی را آغاز و پس از احیای قلبی ریوی به مدت ۴۰ دقیقه، بیمار را به بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل منتقل کردند. شریف با اشاره به اینکه طی بررسی‌های صورت گرفته، التهاب عضله قلب (میوکاردیت) ناشی از ویروس آنفولانزا مطرح و اقدامات درمانی لازم صورت گرفت، تصریح کرد: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد است و تا بهبودی کامل، این بیمار در بخش آی سی یو قلب بیمارستان شهید بهشتی تحت نظر است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/اصفهان کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه پیک کاهش دما امروز در اصفهان اتفاق افتاد، گفت: دمای هوای اصفهان از فردا یکی دو درجه افزایش خواهد یافت. ابراهیم هنرمند در گفت وگو با ایسنا، دمای هوای امروز (چهارشنبه- ۲۵ دی ماه) در شهر اصفهان را منفی ۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: دمای هوا در بوئین میاندشت منفی ۱۶ و شهرضا منفی ۱۷ درجه سانتیگراد و بقیه نقاط استان هم منفی بود. این کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه هوای اصفهان پنج شنبه این هفته تغییر محسوسی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: از صبح تا ظهر روز جمعه، هوا ابری است و احتمال بارش پراکنده برف و باران خفیف وجود دارد، ولی در بعد از ظهر بارش پیش بینی نمی‌شود. هنرمند با اعلام اینکه هوای اصفهان تا روز دوشنبه هفته آینده پاک است و افزایش ابر و بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود، یادآورشد: بارش‌های غرب و جنوب استان خوب است، اما بارش‌های مرکز استان چندان قابل توجه نیست. در نقاط دیگر استان هم بارش‌ها به میزان قابل توجهی نبود.
مهرمهر5 روز قبل
اسماعیل بایبوردی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به صادرات ۱۳۰ میلیون دلار محصولات فولادی آران و بیدگل، اظهار داشت: افزون بر ۱۳۰ میلیون دلار محصولات فولادی در سال‌جاری از سوی صنایع شهرستان آران و بیدگل به مقصد کشورهای دیگر صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، افزایشی ۹۰ درصدی داشته است. وی اضافه کرد: بیشترین محصولات فولادی آران و بیدگل به مقصد کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، عراق، قطر و گرجستان صادر شده است. فرماندار آران و بیدگل تاکید کرد: استقرار صنایع فولادی می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال بیشتر دانش‌آموختگان دانشگاهی جویای کار هم باشد و گسترش آن پیشرفت اقتصادی و صنعتی شهرستان آران و بیدگل را تضمین کند. بایبوردی بیان داشت: راه‌اندازی صنایع بالادستی و پایین دستی فولاد در این شهرستان ضروری است چرا که به عنوان صنعت مادر می‌تواند با خارج کردن منطقه از شرایط تک محصولی، بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ کارخانه و حرفه وابسته را نیز به تحرک وادار کند. وی با بیان اینکه فولاد آران و بیدگل در شرایط تحریمی صنعت فولاد توانسته صادرات خود را به ۲ برابر افزایش دهد، تصریح کرد: این واحد به خوبی شعار سال و منویات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر رونق تولید و صادرات محوری را محقق کرده است؛ که جای تقدیر دارد.
مهرمهر5 روز قبل
حسین فتاحی در گفت و گو با خبرنگار مهر از انتخاب هشت کشاورز آران و بیدگلی به عنوان نمونه ملی و استانی خبر داد و اظهار داشت: نمونه‌های انتخاب شده استانی آران و بیدگل در بخش زراعت، دام، ماهی، ترویج خدمات مشاوره، تعاونی و نظام صنفی بوده‌اند. وی با اشاره به اینکه در سراسر استان اصفهان ۶ کشاورز نمونه ملی انتخاب شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد محمد رضا موحدیان در بخش دام‌های پربازده توانست به عنوان نمونه کلی معرفی شده و از دست رئیس جمهور هدیه خود را دریافت کند. مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل با اشاره به اینکه آران و بیدگل یکی از شهرهای کاملا خشک و کویری استان پهناور اصفهان است، تاکید کرد: کسب این رتبه‌ها نشان از همت والای مردم کویر در بهره مندی از حداقل شرایط برای کشاورزی است. وی اضافه کرد: شهرستان کویری و خشک آران و بیدگل ۱۴ هزار هکتار باغ و مزرعه دارد و در تولید محصولات پسته، پنبه و طالبی قطب تولید استان و کشور است. فتاحی افزود: در چند سال اخیر با توجه به کم آبی شدید، رویکرد تغییر الگوی کشت مدنظر مسئولان جهاد کشاورزی آران و بیدگل و کشاورزان شهرستان قرار گرفته و تا کنون چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی با محصولات با نیاز آبی شدید به محصولات با نیاز آبی کم مانند پسته و زعفران تبدیل شده است.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، دکتر «محمدرضا شریف» در گفت و گو با خبرنگاران گفت: دختر ۱۲ ساله اهل نوش آباد از توابع آران و بیدگل که ۴۱ روز قبل به علت آنفلوآنزا در کما رفته بود، به هوش آمد. سرپرست بیمارستان شهید بهشتی کاشان افزود: عوامل اورژانس ۱۱۵ در روز دهم آذرماه جاری با حضور در منزل این بیمار متوجه عدم هوشیاری این دختر شده و بلافاصله اقدامات درمانی را آغاز و پس از احیای قلبی ریوی به مدت ۴۰ دقیقه، بیمار را به بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل منتقل کردند. شریف با اشاره به اینکه طی بررسی‌های صورت گرفته، التهاب عضله قلب (میوکاردیت) ناشی از ویروس آنفولانزا مطرح و اقدامات درمانی لازم صورت گرفت، تصریح کرد: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد است و تا بهبودی کامل، این بیمار در بخش آی سی یو قلب بیمارستان شهید بهشتی تحت نظر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر5 روز قبل
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه قرآن به منزله دارو و عترت به منزله طبیب است، اظهار کرد: نعمت بزرگ شیعه این است که از وجود مقدس ائمه اطهار علیهم السلام بهره می‌برد. حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری نیز در این جلسه با تسلیت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و شهادت شهدای مقاومت که پرورش یافته مکتب قرآن و عترت بودند، اظهار کرد: یکی از توفیقات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در زمینه قرآن و عترت فعالیت داشته و ما خود را خادم قرآن می‌دانیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های اداره کل در حوزه قرآن و عترت افزود: برگزاری کارگاه توانمندسازی برای مدیران موسسات قرآن و عترت، هجدهمین آزمون سراسری قرآن و هفته قرآن و عترت استان اصفهان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل تا پایان سال ۹۸ در حوزه قرآن است. حجت الاسلام انصاری با اشاره به برگزاری آزمون قرآن و عترت در دانشگاه أزاد اسلامی خوراسگان تصریح کرد: امسال هفته قرآن و عترت اصفهان از ۱۹ تا ۲۵ بهمن ماه در سطح استان برگزار می‌شود و ۲۹ دستگاه و نهاد اجرایی به همراه موسسات و بخش‌های غیر دولتی در این زمینه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارند. در این دیدار همچنین احکام اعضای شورای سیاست گذاری چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و هفته قرآن و عترت استان اصفهان به آنها اعطا شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
بی شک مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به فصل گرم سال افزایش زیادی داشته اما مصرف گاز طبیعی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است. همچنین کاهش مصرف برای تامین این مقدار نیز از بخش‌های غیرخانگی و به غیر از نیروگاه‌ها استفاده می‌شود؛ گاز تمامی نیروگاه‌ها به صورت کامل تامین می‌شود. مصرف استان در پیک مصرف قرار داردمدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار کرد: متوسط مصرف استان ۵۸ میلیون متر مکعب در سراسر سال است بنابراین در حال حاضر با مصرف بیش از ۷۴ میلیون متر مکعب گاز، در دوره اوج مصرف قرار داریم. علوی خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان اصفهان به دلیل تسلط بر امور در انتخاب صنایع برای کاهش مصرف مختار است. با این وجود رعایت نکات بسیار ساده می‌تواند به کاهش مصرف کمک کند به عنوان مثال در بخش خانگی با یک درجه کاهش مصرف تا حدود شش درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌شود.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توئیت اخیر رئیس جمهور آمریکا به زبان فارسی خطاب به مردم ایران، گفت: در دنیا اگر بخواهیم یک نماد برای دروغگویی پیش روی مردم دنیا بگذاریم؛ دروغگوترین سردمدار یا مسئول در این جهان و بشریت ترامپ است. وی با اشاره به پیام ترامپ و حمایت از حقوق بشر افزود: حتی مردم دنیا و مردم آمریکا او را دروغگو می‌دانند؛ ترامپ یک آدم قمارباز و دروغگو است و طبیعتا ملت ایران باور ندارند که آدمی مثل ترامپ برای مردم ایران دلسوزی کند و مردم ما اصلا نمی‌پذیرند و او را در این حد نمی‌دانند. بیشتر بخوانید: ترامپ دشمن شماره یک ملت ایران استنماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ترامپ دشمن شماره یک ملت ایران است، مطرح کرد: ترامپ اسطوره، قهرمان و امید و حافظ امنیت این مردم را بسیار ناجوانمردانه، با زبون‌ترین حالت ممکن و بدون رویارویی، در ماشین ترور می‌کند. مردم ایران را مدام تهدید و تحریم می‌کند و از پشتیبانی از این ملت دم میزند؟ ساداتی نژاد مطرح کرد: ترامپ هفته گذشته از حمله به مراکز فرهنگی ایران سخن می‌گوید و همچنان در مورد حقوق بشر صحبت می‌کند و می‌گوید که حامی منافع ملت ایران است، حقوق بشری که ساخته و پرداخته ترامپ است چیست؟ ترجمه حقوق بشر در کلام آمریکایی‌ها چیست؟ دستگاه‌های حقوق بشری نیز نوکران بی جیره و مواجب آمریکایی هستند. بنابراین مردم ما خودشان ترامپ را می‌شناسند و این موضوع دفاع از حقوق مردم ایران و پشتیبانی از ملت ما، حرف بیهوده، بی پایه و حرف خنده داری بیشتر نیست. /پایان پیام
فارسفارس1 هفته قبل
پس از آن هیأت نظارت در تاریخ دوم تا ۲۱ دی ماه به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی کرده و در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان پس از کسب نظر هیأت مرکزی نظارت اظهارنظر و نتایج را به فرماندار مربوطه اعلام می‌کند. طبق گمانه‌زنی‌ها عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین و خور و بیابانک و محسن کوهکن نماینده مردم لنجان نیز توسط هیأت‌های نظارت احراز صلاحیت نشدند. آخرین وضعیت احراز صلاحیت چهره‌های شاخص اصفهانحیدرعلی عابدی، احمد سالک و حمیدرضا فولادگر نمایندگان فعلی مردم اصفهان نیز از شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف دادند، مرتضی صفاری نطنزی نماینده نطنز و قمصر تیرماه امسال به رحمت ایزدی پیوسته بود. البته نتیجه احراز صلاحیت اعلام شده حاکی از این است که برخی از چهره‌های شاخص احراز صلاحیت نشده‌اند، البته شکایت و پیگیری‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و امکان دارد وضعیت این افراد دچار تغییر شود، با وجود این که هنوز وضعیت شهرستان‌ها مشخص نیست اما ستادهای شهرستانی نیز فعال شدند. همچنین در مورد ثبت‌نام چهره‌های شاخص جریانات سیاسی غالب در اصفهان گفته می‌شود از هر دو جناح دست کم ۴ تا ۵ چهره مطرح برای حضور در لیست‌های انتخاباتی در مراحل بررسی احراز صلاحیت نشده‌اند و از طریق قانونی پیگیر بررسی مجدد پرونده خود هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گزارش نهادهای امنیتی در خصوص حضور میدانی سفیر انگلیس در تجمع اعتراضی دیروز برخی شهروندان مقابل دانشگاه صنعتی امیر کبیر و سازماندهی و جهت دهی به برخی اقدامات مخرب و شعارهای ساختارشکنانه و تهیه فیلم و عکس از این تجمعات؛ از وزارت امور خارجه درخواست کرد که مطابق کنوانسیون وین که ناظر بر روابط کنسولی است، هر چه سریعتر سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج کند. وی با انتقاد از وقاحت و بی شرمی وزارت خارجه انگلستان که از بازداشت سفیرشان در تهران انتقاد و کشورمان را متهم به انجام رفتار مغایر با قوانین بین المللی و همچنین تهدید کرده است، رویکرد وزارت امور خارجه انگلیس را بیشرمانه و گستاخانه ارزیابی کرد. ساداتی‌نژاد یادآور شد که در کجای دنیا و در کدام قوانین و مقررات بین المللی آمده که یک سفیر اقدام به حضور در یک تجمع در کشور میزبان و سازماندهی و جهت دهی به اعتراضات و مستندسازی از طریق تهیه فیلم و عکس کند؟ نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با یادآوری پیشینه خباثت انگلستان و سیاست‌های تاریخی مخرب و جنایات آن کشور در قبال مردم و کشور ایران و همچنین نقش بارز و برجسته سفیر انگلستان در جهت دهی به اعتراض‌های دیروز در مقابل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شکل دهی به شعارهای معترضان و اهانت به سردار سلیمانی و مقامات عالی کشور؛ از وزارت امور خارجه درخواست کرد که مطابق مواد مختلف ماده ۲۳ کنوانسیون بین المللی وین، سریعا و بدون هیچگونه ملاحظه‌ای سفیر انگلیس را بعنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج کند. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
وی با اشاره به حضور سردار سلامی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی و ارائه توضیحات در خصوص حادثه هواپیمایی اوکراین، گفت: صحبت‌های دقیق و شفاف سردار سلامی نشان می‌دهد که فرمانده سپاه بودن یعنی فدایی ایران. سردار حاجی زاده نماد یک سرباز فدایی ملت بوده و نشان داد که سپاه همیشه در خط اول فدایی ایران خواهد بود. نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در میان تجمع کنندگان روز گذشته تهران، گفت: این موضوع به لحاظ دیپلماتیک نیاز به رسیدگی جدی دارد، سفیر یک کشور در چنین اجتماعاتی چه کاری انجام می‌دهد و وظیفه سفارت و سفیر چیست. این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن درخواست از وزارت امور خارجه برای رسیدگی به حضور سفیر انگلیس در تجمعات تهران، اظهار کرد: این موضوع باید به صورت جدی رسیدگی شده و این سفیر خاک ایران را ترک کند. سوابق انگلیس را از گذشته و خصومت هایی که با ایران داشته است را از یاد نبردیم بنابراین درخواست رسیدگی جدی به این موضوع را داشته تا سفرای دیگر کشورها نیز عرف دیپلماتیک را رعایت کنند. /پایان پیام
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی افزود: روز دوشنبه به دلیل پایداری و سکون هوا شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌ها فراهم است؛ همچنین از بعد از ظهر روز دوشنبه با نفوذ یک سامانه ناپایدار ضعیف به استان، افزایش ابر و وزش باد را در بیشتر مناطق شاهد خواهیم بود. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان اضافه کرد: فعالیت این سامانه ناپایدار روز سه شنبه در نیمه غربی استان اصفهان به صورت بارش‌های سبک برف و باران خواهد بود. آقایی با اشاره به افزایش یک تا دو درجه‌ای دما در ۲۴ ساعت آینده، گفت: بویین میاندشت با دمای ۱۸ درجه سانتی گراد زیر صفر و کاشان با دمای ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان پیش بینی می‌شود. وی افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به هشت درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به سه درجه سانتی گراد زیر صفر می‌رسد. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان، گفت: بیشترین بارش‌ها از خوانسار با میانگین ۴٫۶ میلی متر (۱۰ سانتی متر ارتفاع برف)، آران و بیدگل با میانگین ۳٫۵ میلی متر، برزوک با میانگین سه میلی متر (۶ سانتی متر ارتفاع برف) گزارش شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
فریدون الله یاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مسجد امام علی (ع) در شهر نوش آباد شهرستان آران و بیدگل واقع شده است، اظهار داشت: بیش از دو دهه از ثبت این مسجد در فهرست آثار ملی کشور می‌گذرد و مالکیت این مسجد با سازمان اوقاف و امور خیریه است. وی افزود: منطقه نوش آباد بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی دارد که نیمی از آن در داخل بافت و نیمی دیگر در کویر این شهر است که شهر زیرزمینی نوش آباد و مسجد جامع مهمترین آثار تاریخی این شهر به شمار می‌روند. سبک و ویژگی‌های معماری مسجد امام علی (ع) نوش آبادوی اشاره به سبک و ویژگی‌های معماری مسجد امام علی (ع) نوش آباد داشت و اضافه کرد: شبستان مسجد که حدود ۲٫۱ متر از کف کوچه پایین‌تر است با هشتی متناسب و زیبایی به بیرون مرتبط است. در ابتدای شبستان بعد از عبور از هشتی مسجد سمت چپ محراب قدیمی باگچبری نفیس و بسیار ارزنده‌ای وجود دارد که قسمت تحتانی آن در اثر سیل سال ۱۳۰۰ شمسی از بین رفت. بر پیشانی محراب جمله لا اله الاالله و محمد رسول الله به خط نسخ نوشته شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران به منظور سیلی زدن به دشمن اظهار داشت: اقدام اخیر سپاه شروع «بسم الله» انتقام سخت بود به نحوی که بعد از جنگ جهانی دوم نخستین حمله نظامی به پایگاه نظامی آمریکا توسط ایران صورت گرفت و هیمنه این کشور در منطقه و جهان را تحت‌الشعاع قرار داد. وی ضمن اشاره به فرود ۱۵ موشک نقطه‌زن به پایگاه نظامی عین‌الاسد افزود: این موشک‌ها دقیق و بدون هیچ رهگیری انجام شد و بر همین اساس این اقدام سپاه را می‌توان نشان دادن ضرب شصت ایران به حرکت مذبوحانه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد. نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام اخیر سپاه ابهت و هیمنه آمریکا را در هم شکست، ابراز داشت: آمریکا خود را کشوری می‌داند که از لحاظ نظامی از تمامی کشورهای جهان بالاتر است اما اقدام اخیر سپاه توانست بخشی از غم و رنج شهادت سردار شهید سلیمانی را تسکین دهد. ساداتی نژاد ضمن اشاره به تصویب طرح سه فوریتی مجلس شورای اسلامی به منظور تخصیص بودجه به قدس سپاه تصریح کرد: در طول ۴۰ ساله انقلاب مجلس طرح سه فوریتی نداشته است؛ حق مطلب و مطالبه مردم نیز همین است و با تصویب آن امیدواریم شاهد خروج آمریکا از منطقه خاورمیانه باشیم. انتهای پیام/۸۰۱/ش
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم این شهر گفت: مجلس شورای اسلامی در یک اقدام فوق‌العاده مهم و به موقع که نماد یک حرکت انقلابی بود، طرح اقدام متقابل در برابر تروریسم دولتی آمریکا را تهیه و تصویب کرد. بیشتر بخوانید: ساداتی نژاد با بیان اینکه مصوبه مجلس و ابلاغ آن توسط رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری نشان‌دهنده عزم مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، مطرح کرد: بعد از ترور سردار سلیمانی، ترامپ اعلام کرد که با فرمان وی این کار انجام شده است، پنتاگون نیز اعلام کرد که فرمان رئیس‌جمهور آمریکا را اجرا کرده است از این رو مجلس شورای اسلامی تمام اعضای پنتاگون و ترامپ را تروریست تلقی کرد. نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهیه و تصویب طرح اقدام متقابل در برابر تروریسم دولتی آمریکا گام پارلمانی در پی دستور انتقام سخت از سوی رهبری و مطالبات مردم بود، تاکید کرد: مجلس و شورای نگهبان با اذن مقام معظم رهبری برای سال ۱۳۹۸، ۲۰۰ میلیون یورو اختصاص دادیم تا اقداماتی جهت انتقام صورت گیرد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه این حرکت مجلس به پاس حرمت خون این شهیدمقاومت بود، تصریح کرد: خون شهید حاج قاسم سلیمانی مسیر سردار سلیمانی‌ها و جبهه مقاومت را مستحکم‌تر کرد و امروز شهید سلیمانی به قدرت نرم جمهوری اسلامی تبدیل شده است. ان شاالله خد اوند به همه این افراد توفیق بدهد و کمک بتواند این راه را با موفقیت به پایان برسانند. /پایان پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با اشاره به اینکه راه سرخ سردار سلیمانی با قدرت ادامه می‌یابد، گفت: سردار سلیمانی ۴۰ سال عمر خود را در راستای امنیت مردم ایران و منطقه صرف کرد و امروز انتقام او حق همه جبهه مقاومت بوده و خروج آمریکا از منطقه حداقل خواسته مردم در جهان اسلام است. به گزارش ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکرات شفاهی خود اظهار کرد: شهید سلیمانی امروز به قدرت نرم جمهوری اسلامی تبدیل شده و نام او بیش از زمان حیاتش دشمنان اسلام و ایران را می‌لرزاند. وی با بیان اینکه خون سردار شهید حاج قاسم و ابومهدی عامل انسجام، وحدت و همدلی ملت ایران و عراق و تقویت جبهه مقاومت شد، گفت: ضمن عرض تسلیت به محضر امام زمام (عج)، مقام معظم رهبری، ملت ایران و همه ملت‌های جبهه مقاومت اعلام می‌کنیم که راه سرخ سردار سلیمانی با قدرت ادامه می‌یابد. ساداتی نژاد ضمن تقدیر و تشکر از تصویب طرح سه فوریتی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح پاسخ درست و دقیقی برای مطالبه مردم ایران در انتقام سخت و کوبنده بود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
‌سردار سلیمانی مالک اشتر زمان بودسیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهادت افتخار سرداران سپاه پاسداران انقلاب است و بر قامت و ردای سردار سلیمانی هیچ چیز به غیر از شهادت زیبنده نبود. وی ضمن عرض تسلیت به تمامی آزادیخواهان جهان گفت: تلاش‌های سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم بین‌الملل در تاریخ ثبت خواهد شد؛ پایان داعش، کار بزرگی بود که به دستان این سردار رشید اسلام صورت پذیرفت. ساداتی‌نژاد سردار سلیمانی را مالک اشتر زمان دانست و تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا با این اقدام تروریستی ضد بشری دست خود را به خون سردار سلیمانی آغشته کردند و قطعا به سزای عمل خود می‌رسند و انتقام سختی در انتظار آمریکا است و ایران اثبات می‌کند خون سردار سلیمانی عواقب سختی برای مستکبران به دنبال دارد. فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه شهادت سپهبد سلیمانی را تسلیت گفتند‌‌سردار خرم نیا فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و ملامحمدی زاده فرماندار ارومیه شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند. شهادت سردار پر افتخار و بی نظیر اسلام و انقلاب سردار حاج قاسم سلیمانی را محضر حضرت ولی عصر (عج)، ولی امر مسلمین و امت اسلامی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سیدجواد ساداتی نژاد شامگاه سه شنبه در مجتمع راه روشن با بیان اینکه انقلاب اسلامی در جهان تحولی بزرگ ایجاد کرد: افرادی که خود را کدخدای دنیا می‌دانستند حضور انقلاب اسلامی را برنتافتند و بر همین اساس تلاش خود را به کار گرفتند تا جمهوری اسلامی را محو کنند. وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب تمامی نزدیکان انقلاب اسلامی شهید شدند، افزود: جنگ تحمیلی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد و موجب شهادت ۳۰۰ هزار جوان برومند و تاثیرگذار شد؛ تمامی این موارد نشان‌دهنده برنامه‌ریزی دقیق دشمن برای حذف نظام مقدس جمهوری اسلامی است. وی ضمن اشاره به نقش موثر رهبر معظم انقلاب در دور کردن فتنه‌های متعدد از نظام مقدس جمهوری اسلامی اذعان کرد: اتفاقات اخیر همچون توقیف نفتکش انگلیسی و نابود کردن پهپاد جاسوسی عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی تقویت کرد در حالی که ایران در شدیدترین تحریم‌ها قرار داشت. وی مجلس دهم را مجلسی ناکارآمد دانست و ابراز داشت: مجلس دهم مجلس سه فراکسیون و ائتلافی است در حالی که در هیچ نقطه‌ای از جهان مجالس ائتلافی به نتیجه نرسیده است و بر همین اساس این اتفاقات نتیجه انتخاب‌ها است. انتهای پیام/۸۰۱/ ع
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
جوان آران و بیدگلی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم بخشیده شد. دادستان شهرستان آران و بیدگل گفت: این قاتل ۳۸ ساله در سال ۹۵ بر اثر اختلافات مالی با مقتول، وی را با سلاح گرم در جاده نوش آباد آران بیدگل به قتل رسانده بود. این جوان بامداد امروز با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، جوان آران و بیدگلی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم بخشیده شد. دادستان شهرستان آران و بیدگل گفت: این قاتل ۳۸ ساله در سال ۹۵ بر اثر اختلافات مالی با مقتول، وی را با سلاح گرم در جاده نوش آباد آران بیدگل به قتل رسانده بود. سید محمد جوادی افزود: این جوان بامداد امروز با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید